Zapraszamy na nasz profil na Facebooku
Sekcji zapaśnicza WKS „ Grunwald” w Poznaniu serdecznie zaprasza do uczestnictwa w treningach dzieci w wieku od 9 lat. Zajęcia dla grupy dzieci odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki od godz. 16.30 do godz. 18.00. Itd.
 
 09 Listopad 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI OBCHODY W POZNANIU  
Uroczystości rocznicowe w stolicy Wielkopolski rozpoczną się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie od koncertu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK o godz.

Uroczystości rocznicowe w stolicy Wielkopolski rozpoczną się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie od koncertu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK o godz. 12 rozpoczną się główne uroczystości, czyli Piknik historyczny 1918-2018. Pół godziny później rozpoczną się oficjalne uroczystości, w tym wystąpienie wojewody, kolejny koncert - tym razem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych - oraz defilada wojskowa pododdziałów. To wszystko zostanie dopełnione specjalnie przygotowanymi na 11 listopada prezentacjami wielkopolskich grup rekonstrukcyjnych, które rozpoczną się o godz. 14.
Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć zabytkowe pojazdy pancerne, w tym samochód marki Austin-Putiłów Poznańczyk. Został on zdobyty w maju 1920 r. przez żołnierzy z 55 Pułku Piechoty 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w okolicy Bobrujska. Samochód był pierwszym pojazdem Wielkopolskiego Plutonu Samochodów Pancernych.
Na placu Wolności stanie też armata. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjonu Artylerii Konnej, która poprowadzi punkt werbunkowy, zorganizuje dla wszystkich chętnych pokazy obsługi armaty. W tym czasie poznaniacy będą też częstowani wojskową grochówką.
Wyjątkowym wydarzeniem będzie mapping Wielkopolska wiktoria z muzyką na żywo, który został przygotowany wspólnie z Enea S.A. Widowisko multimedialne zostanie wyświetlone na gmachu Arkadii o godz. 17.

Obok głównych uroczystości, zaplanowano także wystawy. Pierwszą z nich ?Niepodległość? autorstwa Marii Romany Gierczyńskiej będzie można było zobaczyć już w piątek w holu urzędu wojewódzkiego. Druga wystawa - ?Ojcowie Niepodległości? przygotowana przez IPN, tego samego dnia stanęła przed urzędem.
Jerzy Raube

09 Listopad 2018 - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI OBCHODY W POZNANIU 
 
 24 Wrzesień 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  UDANY START ZAPAŚNICZEK GRUNWALDU  
W Bukareszcie rozegrany został międzynarodowy turniej zapaśniczy z udziałem reprezentacji Polski. W zawodach rozgrywanych w dniach 20-23 bm. wzięły też udział zawodniczki WZS WKS Grunwald: w wadze 50 kg Iwona Matkowska, w w.

W Bukareszcie rozegrany został międzynarodowy turniej zapaśniczy z udziałem reprezentacji Polski. W zawodach rozgrywanych w dniach 20-23 bm. wzięły też udział zawodniczki WZS WKS Grunwald: w wadze 50 kg Iwona Matkowska, w w. 53 kg Katarzyna Krawczyk, w w. 72 kg Agnieszka Wieszczek - Kordus.
Był to ostatni sprawdzian przed październikowymi Mistrzostwami Świata. Nasze Panie zaprezentowały się z dobrej strony. Złote medale zdobyły Katarzyna Krawczyk oraz Agnieszka Wieszczek - Kordus, brązowy Iwona Matkowska, która w walce o brązowy medal wygrała z Anną Łukasiak i tym samym wywalczyła sobie miejsce w reprezentacji na MŚ w kategorii do 50 kg.
- W Finlandii będziemy przebywać od 7 do 20 października - powiedział nam trener kadry i WKS Grunwald Piotr Krajewski. - Przez pierwszy tydzień potrenujemy dość mocno na macie z zawodniczkami z Kazachstanu, Estonii, Finlandii i kilkoma reprezentantkami z państw afrykańskich. W drugim tygodniu zajmiemy się szlifowaniem formy oraz regulacją wagi. Z Finlandii udajemy się bezpośrednio do Budapesztu na MŚ.
Jerzy Raube

24 Wrzesień 2018 - UDANY START ZAPAŚNICZEK GRUNWALDU 24 Wrzesień 2018 - UDANY START ZAPAŚNICZEK GRUNWALDU 
 
 22 Wrzesień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  MEDALOWA PASSA STRZELCÓW  
Dobre wieści ze startów strzelców WKS Grunwald. Tym razem dobry start zaliczyli młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu. Srebrnym medalistą w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów został Hubert Śnieżek.

Dobre wieści ze startów strzelców WKS Grunwald. Tym razem dobry start zaliczyli młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu.
Srebrnym medalistą w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów został Hubert Śnieżek.
Brąz w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów wywalczył Grzegorz Żurek.
Srebrny medal w Konkurencji MIX karabin przypadł w udziale Gabrieli Świerczyńskiej i Grzegorzowi Żurkowi.
Dodajmy, że zawodnicy ci zajmowali punktowane miejsca w drugich swoich konkurencjach, co dało Grunwaldowi 5 miejsce w klasyfikacji klubów.
Na zdjęciach:
zdj.1 Hubert Śnieżek (po lewej)
zdj.2 Grzegorz Żurek (po prawej)
zdj.3 Gabriela Świerczyńska, Grzegorz Żurek (po lewej)


22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 
 
 28 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  28 SIERPNIA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA POLSKIEGO  
Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego, Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie.

Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego, Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie. Zawody obejmowały lot okrężny na trasie kilku tysięcy kilometrów i próby techniczne, w tym krótki start i lot z minimalną prędkością. Żwirko i Wigura lecieli polskim samolotem RWD 6.

Sportowcy wywodzący się z rodziny WKS Grunwald Poznań także zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Mają swój duży wkład w rozwój kilku dyscyplin, w tym dyscyplin wojskowych. Osiągali największe sukcesy na arenach Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata, zawodach rangi europejskiej i krajowej. W życiu codziennym, podczas służby dla Rzeczypospolitej, nie szczędzą sił i zdrowia. Cześć Im.
Pamiętamy o lotnikach, którzy odznaczali się odwagą i siłą charakteru na wielu frontach wojennych. Często służbę Lotników postrzegamy poprzez defiladę, piękny mundur, wspaniały przelot. Tak naprawdę pod tym wszystkim kryje się poświęcenie, odwaga, męstwo. Kryje się też potężna pasja.
Podczas uroczystości w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom sił powietrznych, życząc kolejnych sukcesów i szczęścia.
Zarząd WKS Grunwald Poznań dołącza do życzeń dla wszystkich członków i sympatyków Naszego Klubu.
Na zdjęciu nasi utytułowani sportowcy w lotniczym otoczeniu.
Tekst i fot. Jerzy Raube

28 Sierpień 2018 - 28 SIERPNIA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA POLSKIEGO 
 
 27 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI  
Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki. Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).

Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki.

Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

? Jurek był objawieniem piłki ręcznej, ponieważ jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem Grunwaldu - wspomina Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Dwa lata później był podstawowym graczem zespołu. Był lewym rozgrywającym, ale potrafił zagrać praktycznie na każdej pozycji. Na bramkę rzucał z niesamowitą siłą. Zawsze grał z wielkim zaangażowaniem. To był wspaniały człowiek, o gołębim sercu. Zawsze koleżeński i chętny do pomocy dla innych.
- Myślę, że obok Henia Rozmiarka i Zbigniewa Dybola, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych Grunwaldu i reprezentacji Polski - wspomina Maciej Kostencki. - Podobnie jak jego starszy brat Zbigniew ? nigdy nie zmienił barw klubowych w Polsce.


HARMONOGRAM TURNIEJU

Turniej Pokoleniowy im. J. Kuleczki odbędzie się 01.09.2018 r./sobota/ w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 ul. Newtona 2.

GRUPA I
godz.. 9.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ- SPARTA OBORNIKI
godz. 9.50 MKS NIELBA WAGROWIEC- POLONIA ŚRODA
godz. 10.40 WKS GRUNWALD POZNAŃ- POLONIA ŚRODA
godz. 11.30 MKS NIELBA ? SPARTA OBORNIKI
godz. 12.20 SPARTA OBORNIKI- POLONIA ŚRODA
godz. 13.10 WKS GRUNWALD- MKS NIELBA WĄGROWIEC

GRUPA II
godz. 14.00 KPR OSTROVIA- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE
godz. 14.50 UKS LIDER SWARZĘDZ- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE
godz. 15.40 KPR OSTROVIA- REAL ASTROMAL LESZNO
godz. 16.30 REAL-ASTROMAL LESZNO- UKS LIDER SWARZĘDZ
godz. 17.20 KPR OSTROVIA- UKS LIDER SWARZĘDZ
godz. 18.10 REAL-ASTROMAL LESZNO- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE

godz. 19.00 MECZ FINAŁOWY

Tekst i fot. Jerzy Raube

27 Sierpień 2018 - TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI 
 
 14 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W POZNANIU  
15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się także w Poznaniu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 na placu Adama Mickiewicza.

15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się także w Poznaniu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 na placu Adama Mickiewicza.
W programie przewidziano m.in. przemówienia dowódcy garnizonu i wojewody wielkopolskiego. Po oficjalnych uroczystościach zaplanowano apel pamięci i wspólne odśpiewanie Pieśni. Kolejnym elementem programu obchodów jest przemarsz defilady, po której zostaną złożone kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zakończą się mszą świętą w intencji żołnierzy, w kościele garnizonowym w Poznaniu o godzinie 12.15.

Z okazji 100-lecia niepodległości w Poznaniu odbędzie się też piknik rodzinny ?My Polacy 1918- 2018?. Rozpocznie się o 17 na placu Wolności. Program zawiera koncert, atrakcje dla dzieci, przedstawienie ?Powstanie Wielkopolskie? i ?Wolność we krwi", które wieczorem będzie transmitowane z Warszawy. Swoje stanowiska przygotowują instytucje, m.in.: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 r. z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Główne uroczystości będą mieć miejsce w Warszawie. Ulicami stolicy przejdzie Wielka Defilada Niepodległości współtworzona m.in.: przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz Siły Powietrzne. Defilada będzie podzielona na dwie części: naziemną i lotniczą. W programie przewidziana jest m.in. prezentacja uzbrojenia i pojazdów. Obecni też będą żołnierze brytyjscy, amerykańscy, chorwaccy i rumuńscy. To wszystko na antenach TVP.
Jerzy Raube

14 Sierpień 2018 - UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W POZNANIU 
 
 20 Lipiec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ VS. AUSTRALIAN OLDBOYS  
W niedzielę 22.07.2018r. o godz. 13.00 na stadionie hokeja na trawie przy ul. Promienistej nasi hokeiści podejmą zespół reprezentacji Australii, oldboys team. Inicjatorem tego sportowego spotkania jest Alek Korcz - były, zasłużony hokeista WZS WKS Grunwald Poznań, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk z Sydney 2000.

W niedzielę 22.07.2018r. o godz. 13.00 na stadionie hokeja na trawie przy ul. Promienistej nasi hokeiści podejmą zespół reprezentacji Australii, oldboys team. Inicjatorem tego sportowego spotkania jest Alek Korcz - były, zasłużony hokeista WZS WKS Grunwald Poznań, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk z Sydney 2000.
Zapraszamy wszystkich kibiców z rodzinami na to wspaniałe sportowe widowisko. Wstęp oczywiście wolny.

20 Lipiec 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ VS. AUSTRALIAN OLDBOYS 
 
 16 Lipiec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
   UDANY SPRAWDZIAN W HISZPANII  
Reprezentacja Polski w zapasach, w tym zawodniczki WKS Grunwald i WZS Poznań, brała udział w turnieju międzynarodowym 15 lipca w Madrycie. W kategorii do 72 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus zdobyła srebrny medal.

Reprezentacja Polski w zapasach, w tym zawodniczki WKS Grunwald i WZS Poznań, brała udział w turnieju międzynarodowym 15 lipca w Madrycie.
W kategorii do 72 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus zdobyła srebrny medal. W kategorii do 55 kg Katarzyna Krawczyk medal brązowy. Monika Michalik w kategorii do 68 kg zajęła 5 lokatę. Pozostałe zawodniczki zajęły dalsze miejsca. - Ogólnie jestem zadowolony z turnieju - powiedział tam trener kadry Piotr Krajewski. - Dwie zawodniczki znalazły się w strefie medalowej. Dziewczęta z grupy młodzieżowej stoczyły kilka bardzo dobrych pojedynków. Budujący jest fakt, że powoli młodsze zawodniczki zaczynają toczyć bardzo dobre walki wykorzystując techniki, nad którymi pracują na treningach. Jest jeszcze dużo pracy przed nami, ale zawodniczki poważnie podchodzą do realizacji procesu szkolenia i są bardzo zaangażowane w trening.
Od 16.07.2018 do 21.07.2018 kadra trenować wspólnie z ekipami zagranicznymi, które brały udział w turnieju. Bardzo dobrze, że zawodniczki będą miały kontakt z zapaśniczkami z USA i Kanady.
Jerzy Raube

16 Lipiec 2018 - UDANY SPRAWDZIAN W HISZPANII 16 Lipiec 2018 - UDANY SPRAWDZIAN W HISZPANII 16 Lipiec 2018 - UDANY SPRAWDZIAN W HISZPANII 
 
 09 Lipiec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZAWODNICZKI WKS GRUNWALD NA ZGRUPOWANIU KADRY POLSKI  
Cztery zawodniczki WKS Grunwald otrzymały powołania do kadry Polski w zapasach. W dniach od 01-12.07.2018 r. w Giżycku reprezentacja trenowała pod szkoleniowym kierunkiem selekcjonera Piotra Krajewskiego.

Cztery zawodniczki WKS Grunwald otrzymały powołania do kadry Polski w zapasach. W dniach od 01-12.07.2018 r. w Giżycku reprezentacja trenowała pod szkoleniowym kierunkiem selekcjonera Piotra Krajewskiego. Zajęcia odbywały się wspólnie z reprezentacją Kazachstanu. W skład ekipy gości wchodziło 14 zawodniczek, trzech trenerów, masażysta i lekarz.
- Zgrupowanie w Giżycku miało charakter specjalistyczny. Korzystając z obecności naszych przyjaciół z Kazachstanu, większość treningów realizowaliśmy na macie. Były to treningi techniczne z elementami walk szkolnych, treningi walk zadaniowych oraz walk sparingowych. Wykorzystując dobra pogodę oraz niesamowity urok jezior mazurskich przeprowadziliśmy trening na kajakach. W niedzielę rozegraliśmy mecz siatkówki w którym po zaciętym spotkaniu minimalnie wygrała reprezentacja Polski - opowiadał trener kadry Piotr Krajewski.
- Jednym z moich założeń szkoleniowo-organizacyjnych jest przekonanie reprezentacji zagranicznych do udziału w naszych - polskich zgrupowaniach. Zgrupowanie międzynarodowe obecnie jedna z najskuteczniejszych form poprawy wyszkolenia naszych zawodniczek. Taka forma szkolenia zorganizowana w Polsce daje możliwość treningu dla większej liczby polskich zapaśniczek. W Giżycku trenowało 19 seniorek i 11 juniorek. W organizacji zgrupowania pomagali trenerzy: Marcin Marcinkiewicz, Igor Lobas, Radosław Horbik oraz Artur Kruszewski. Przy udziale reprezentacji z Kazachstanu i 2 zawodniczek z Czech udało mi się przeprowadzić bardzo dobre zgrupowanie - dodał.
Po zgrupowaniu w Giżycku w dniach od 13.07.2018 r. do 21.07.2018 r. kadra będzie przebywała w Hiszpanii (Madryt). W dniu 15.07.2018 r. odbędzie się turniej międzynarodowy, a później turnieju kilkudniowy camp z reprezentacjami innych państw.
Skład na turniej do Madrytu;

1. Anna Łukasiak
2. Katarzyna Krawczyk
3. Jowita Wrzesień
4. Agnieszka Król
5. Monika Michalik
6. Agnieszka Wieszczek - Kordus
7. Dominika Szynkowska
8. Agata Walerzak
9. Natalia Kubaty
10. Beata Kośla
11. Katarzyna Kamińska

W dniach 15-21.07.2018 r. kadra narodowa juniorek z trenerem Marcinem Marcinkiewiczem dojedzie do Madrytu. Będzie to dla kadry juniorek przedostatni akcent treningowy przed Mistrzostwami Europy Juniorek, które na początku sierpnia rozegrane zostaną w stolicy Włoch.
Jerzy Raube

09 Lipiec 2018 - ZAWODNICZKI WKS GRUNWALD NA ZGRUPOWANIU KADRY POLSKI 
 
 29 Czerwiec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  MONIKA MICHALIK Z NAGRODĄ SPORTOWĄ MIASTA POZNANIA!  
Na 74. sesji Rady Miasta Poznania, w reprezentacyjnej sali Ratusza Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz wyróżnili nagrodą sportową zawodniczkę, złotą medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w zapasach, medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro - Monikę Michalik oraz trenera hokeja na trawie Jerzego Wybieralskiego - za całokształt pracy trenerskiej.

Na 74. sesji Rady Miasta Poznania, w reprezentacyjnej sali Ratusza Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz wyróżnili nagrodą sportową zawodniczkę, złotą medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w zapasach, medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro - Monikę Michalik oraz trenera hokeja na trawie Jerzego Wybieralskiego - za całokształt pracy trenerskiej.

St. szer. Monika Ewa Michalik jest zapaśniczką reprezentującą barwy WKS Grunwald Poznań. W swojej karierze zawodniczej sześć razy stawała na podium Mistrzostw Świata. Ma w swoim dorobku 11 medali Mistrzostw Europy (w tym cztery złote) - ostatni złoty medal zdobyła w dniach 2-7 maja br. w serbskim Nowym Sadzie.

Jednak największym sukcesem poznańskiej zawodniczki jest brązowy medal wywalczony w kategorii do 63 kg podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W decydującej walce o medal Polka pokonała reprezentantkę Rosji Innę Trażukową 6:3.
- Dziękuję za wyróżnienie i przyznanie mi głównej nagrody MIASTA POZNANIA za wyniki sportowe zdobyte na matach zapaśniczych w roku 2017 - skomenotowała zawodniczka naszego Klubu.
Gratulujemy!
Jerzy Raube

29 Czerwiec 2018 - MONIKA MICHALIK Z NAGRODĄ SPORTOWĄ MIASTA POZNANIA! 
 
 22 Czerwiec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
   MEDALE ZAPAŚNIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI  
Odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach z udziałem reprezentantów WKS Grunwald Poznań. Na matach we Włodawie na najwyższym podium ze złotymi medalami stanęli: Michał Bielawski w kategorii 86kg i Mateusz Wróblewski w kategorii 92kg.

Odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach z udziałem reprezentantów WKS Grunwald Poznań. Na matach we Włodawie na najwyższym podium ze złotymi medalami stanęli: Michał Bielawski w kategorii 86kg i Mateusz Wróblewski w kategorii 92kg.
Udanie zaprezentował się także Adam Chojnacki zdobywając srebro w kategorii 97 kg.
WKS Grunwald Poznań zajął drugie miejsce w punktacji klubowej!

Oto klasyfikacja klubowa

1 LKS MAZOWSZE (Teresin) 61

2 WZS WKS GRUNWALD (Poznań) 49

3 LKS CERAMIK (Krotoszyn) 43

4 ZKS STAL (Rzeszów) 39

5 KS SOBIESKI (Poznań) 37

6 MLUKS ZAPASY (Włodawa) 34

Klasyfikacja województw

1 lubelskie 163.5

2 wielkopolskie 146

3 zachodniopomorskie 78

4 mazowieckie 63

5 dolnośląskie 51

6 śląskie 49

Miło poinformować, że Michał Bielawski i Mateusz Wróblewski, będą reprezentować Polskę w zbliżających się Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w dn. 30 lipca - 4 sierpnia w Rzymie!
Gratulujemy!
Jerzy Raube22 Czerwiec 2018 - MEDALE ZAPAŚNIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI 22 Czerwiec 2018 - MEDALE ZAPAŚNIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI 22 Czerwiec 2018 - MEDALE ZAPAŚNIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI 22 Czerwiec 2018 - MEDALE ZAPAŚNIKÓW NA MISTRZOSTWACH POLSKI 
 
 18 Czerwiec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  RODO - OBOWIĄZEK INFORMACYJNY  
CO TO JEST RODO? RODO jest unijnym prawem regulującym zasady ochrony danych osobowych, jest stosowane przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań od 25 maja 2018 r. Pełna nazwa RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

CO TO JEST RODO?
RODO jest unijnym prawem regulującym zasady ochrony danych osobowych, jest stosowane przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań od 25 maja 2018 r.
Pełna nazwa RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
 
KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?
Administratorem Państwa danych osobowych jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań zwany dalej Klubem. Nasze dane kontaktowe: biuro@wks-grunwald.poznan.pl
ADRES POCZTOWY:
WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "GRUNWALD" POZNAŃ
ul. Promienista 27
60-288 Poznań
Administrator danych jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo przekazanych danych osobowych oraz przetwarzanie ich zgodnie z przepisami prawa.
 
W JAKIM CELU I NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ WYKORZYSTUJEMY DANE?
Państwa dane osobowe będziemy wykorzystywać w następujących celach:

zawarcia i wykonania umowy, w tym zapewnienia poprawnej jakości zadań realizowanych przez Administratora danych (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit b RODO) - "wykonanie umowy",

wykonania ciążących na nas obowiązków prawnych, wynikających z realizacji działań statutowych w tym wynikających z przynależności do polskich związków sportowych i udziału w współzawodnictwie sportowym (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit c RODO) - "obowiązek prawny",

wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym przez Administratora danych (podstawa prawna - art. 6 ust. 1 lit. e RODO) - "interes publiczny",
popularyzacji i promocji działalności Klubu w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na wykorzystanie danych, a szczególności danych wizerunkowych w tym celu (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit a RODO) - "zgoda".

JAK DŁUGO BĘDZIEMY WYKORZYSTYWAĆ DANE?

Dane będziemy wykorzystywać przez okres niezbędny do realizacji opisanych powyżej celów. W zależności od podstawy prawnej będzie to odpowiednio:
czas trwania umowy,
czas wykonywania obowiązków prawnych oraz czas, w którym przepisy prawa nakazują nam przechowywać dane, np. przepisy podatkowe, przepisy związkowe i sportowe,
czas wykonywania zadań realizowanych w interesie publicznym,
czas do momentu wycofania zgody.
 
JAKIE MAJĄ PAŃSTWO PRAWA?

Mogą Państwo złożyć do nas (administratora danych) wniosek o:
dostęp do danych osobowych (informację o przetwarzanych danych osobowych oraz kopię danych),
sprostowanie danych, gdy są one nieprawidłowe,
przeniesienie danych, w przypadkach określonych w RODO,
usunięcie lub ograniczenie przetwarzania danych osobowych.
Mają Państwo także prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.
Udzielona zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach promocyjnych
i wizerunkowych Klubu może być wycofana w każdym czasie.
 
KOMU PRZEKAZUJEMY PAŃSTWA DANE?

Z zachowaniem wszelkich gwarancji bezpieczeństwa danych, Państwa dane możemy przekazać wyłącznie upoważnionym osobom i podmiotom w związku
z realizacją przez Klub działalności statutowej. Może to być realizowane w formie np.: komunikatów z zawodów, zgłoszeń i korespondencji prowadzonej z polskimi związkami sportowymi w związku z udziałem we współzawodnictwie sportowym, obowiązkiem ustawowym informowania Policji o osobach uprawiających strzelectwo sportowe z posiadaniem własnej broni, obowiązkach ustawowych informowania właściwych instytucji w związku z realizacją zawieranych z Klubem umów, prowadzeniem bieżącej działalności Klubu itp.
 
JAK MOŻNA SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ W SPRAWIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH?

W sprawach związanych z dostępem i ochroną danych osobowych mogą Państwo skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: 
biuro@wks-grunwald.poznan.pl lub kierując korespondencję na adres:
WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "GRUNWALD" POZNAŃ ul. Promienista 27,
60-288 Poznań.

18 Czerwiec 2018 - RODO - OBOWIĄZEK INFORMACYJNY 
 
 12 Czerwiec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
   SPORTOWCY DZIECIOM  
Dzień Dziecka w 31. BLT zgromadził rzesze najmłodszych z ich rodzicami. Wśród organizatorów znalazła się grupa przedstawicieli WKS Grunwald Poznań z sekcji zapasów i piłki ręcznej. Przygotowano wiele ciekawych atrakcji, pozwalających aktywnie spędzić czas, ale również dając możliwość poznania specjalistycznego wyposażenia i uzbrojenia z jakim na co dzień mają styczność żołnierze 31.

Dzień Dziecka w 31. BLT zgromadził rzesze najmłodszych z ich rodzicami. Wśród organizatorów znalazła się grupa przedstawicieli WKS Grunwald Poznań z sekcji zapasów i piłki ręcznej. Przygotowano wiele ciekawych atrakcji, pozwalających aktywnie spędzić czas, ale również dając możliwość poznania specjalistycznego wyposażenia i uzbrojenia z jakim na co dzień mają styczność żołnierze 31. BLT.
Największe oblężenie przeżywała strefa dmuchańców i wspólnych zabaw. Zjeżdżalnie, place zabaw, eurobungee, kule wodne, przyciągały przez cały czas trwania festynu rzesze najmłodszych. Wszystkim uczestnikom festynu towarzyszyły bazowe maskotki KRUK i JASTRZĄB, które doskonale bawiły się z dziećmi, pozując do wspólnych zdjęć, wariując i rozdając słodkie smakołyki. Mało kto wie, że we "wnętrzu" maskotek skrywali się mocni panowie żołnierze z WZS Poznań.
Duże grono widzów zebrał pokaz treningu zapaśniczego, przeprowadzony przez medalistki i medalistów Mistrzostw Świata i Europy, a także Igrzysk Olimpijskich. Walczyły na macie najbardziej utytułowane zawodniczki z naszego kraju, reprezentantki WZS Monika Michalik i Iwona Matkowska (na zdjęciech). Wiele osób zgromadził także pokaz bazowego sokolnika, który bardzo ciekawie opowiadał o charakterze swojej pracy, prezentując jednocześnie drapieżnych podopiecznych, odpowiadających za bezpieczeństwo startujących i lądujących samolotów.
Wysokim temperaturom skutecznie sprostali żołnierze Wojskowej Straży Pożarnej, którzy przygotowali wszystkim kurtyny wodne i możliwość wykorzystania armatki wodnej, a chętnych do wodnych kąpieli tego dnia nie brakowało.
Niezapomniane wrażenia zapewnił pilot pokazowy, który zaprezentował niesamowity, pełen dynamiki i różnorodności pokaz możliwości samolotu wielozadaniowego F-16. Podniebne atrakcje, zostały zapewnione także przez jednego z członków Grupy ŻELAZNY, który w ramach długiej, wzajemnej współpracy pomiędzy Grupą, a 31. BLT, zawitał nad lotnisko i dał niesamowity pokaz możliwości akrobacyjnych pilotowanego przez siebie samolotu.
Najważniejsze, że uśmiech i zadowolenie z twarzy dzieci nie znikały przez cały czas trwania imprezy.
Jerzy Raube

12 Czerwiec 2018 - SPORTOWCY DZIECIOM 12 Czerwiec 2018 - SPORTOWCY DZIECIOM 12 Czerwiec 2018 - SPORTOWCY DZIECIOM 12 Czerwiec 2018 - SPORTOWCY DZIECIOM 
 
 29 Maj 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  POZNAŃ GRAND PRIX W ZAPASACH  
Odbyła się I edycja Turnieju Zapaśniczego Poznań Grand Prix, której pomysłodawcą i organizatorem jest były utytułowany zawodnik, teraz trener Mateusz Gucman. W zawodach wystartowało po czterech zawodników w dwóch kategoriach wagowych.

Odbyła się I edycja Turnieju Zapaśniczego Poznań Grand Prix, której pomysłodawcą i organizatorem jest były utytułowany zawodnik, teraz trener Mateusz Gucman. W zawodach wystartowało po czterech zawodników w dwóch kategoriach wagowych. W kat. 79 kg w doskonałym stylu wygrał obecnie zawodnik MMA - mistrz KSW Mateusz Gamrot. jak oceniają szkoleniowcy potwierdził tym występem jak mocną u niego płaszczyzną walki są zapasy. W wadze 86 kg najlepszym został wychowanek WZS WKS Grunwald Poznań Michał Bielawski. Aktualnie pod kierunkiem trenera Mateusza Gucmana czyni bardzo duże postępy. Dla Michała Bielawskiego był to ostatni start przed Mistrzostwami Europy U23. w których wystąpi na początku czerwca w Stambule.
Nowa formuła zawodów sprawdziła się doskonale. Walki stały na wysokim poziomie sportowym. Organizacyjnie zawody przebiegały bez zarzutu. Dzięki wsparciu firmy Pit Bull West Coast oraz innych sponsorów zawodnicy mieli zapewnioną profesjonalną obsługę jak podczas zawodowych gal sportów walki. Najważniejsze, że dopisała również poznańska publiczność, która wypełniła halę przy ul. Bukowskiej. Transmisję live na kanale https://youtu.be/klGVWaU5lYI oglądało ponad pół tysiąca widzów.
Mateusz Gucman myśli już o kolejnej edycji Poznań Grand Prix.

Klasyfikacja końcowa I edycji:

79 kg
1. Mateusz Gamrot
2. Dominik Ziętek
3. Ryszard Mahmudow
4. Bartosz Dobicki
86 kg
1. Michal Bielawski
2. Michał Pietrzak
3. Daniel Skibiński
4. Filip Rogut
Gratulujemy!
Jerzy Raube

29 Maj 2018 - POZNAŃ GRAND PRIX W ZAPASACH 29 Maj 2018 - POZNAŃ GRAND PRIX W ZAPASACH 29 Maj 2018 - POZNAŃ GRAND PRIX W ZAPASACH 29 Maj 2018 - POZNAŃ GRAND PRIX W ZAPASACH 
 
 12 Kwiecień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KLUBU  
Uprzejmie informujemy o walnym zebraniu sprawozdawczym delegatów WKS Grunwald za rok 2017. Uchwałą Zarządu wyznaczono termin zebrania na 13.04.2018 r., na godzinę 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul.

Uprzejmie informujemy o walnym zebraniu sprawozdawczym delegatów WKS Grunwald za rok 2017. Uchwałą Zarządu wyznaczono termin zebrania na 13.04.2018 r., na godzinę 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
JR

12 Kwiecień 2018 - ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KLUBU 
 
 09 Kwiecień 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  PANIE NA MEDAL!  
Ponad 60 zawodniczek wystąpiło w mistrzostwach Polski seniorek w zapasach kobiet w Koronowie. Bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki WZS WKS Grunwald Poznań, które zdobyły cztery złote i jeden srebrny medal.

Ponad 60 zawodniczek wystąpiło w mistrzostwach Polski seniorek w zapasach kobiet w Koronowie. Bardzo udanie zaprezentowały się zawodniczki WZS WKS Grunwald Poznań, które zdobyły cztery złote i jeden srebrny medal. Złoty medal wywalczyła m.in. Katarzyna Krawczyk - 55 kg reprezentująca WZS Poznań.
W większości kategorii wagowych rozstrzygnięcia mistrzostw kraju nie przyniosły niespodzianek. Złote medale w swoich wagach wywalczyły m.in. reprezentantki WZS WKS Grunwald Poznań - medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Monika Michalik 68 kg, a także brązowa medalistka IO w Pekinie w 2008 roku Agnieszka Wieszczek-Kordus - 72 kg. Na najwyższym stopniu podium stawały też inne zapaśniczki, które reprezentowały Polskę na igrzyskach, m.in. Iwona Matkowska - 53 kg (WZS WKS Grunwald) czy Katarzyna Krawczyk - 55 kg (WZS Poznań).
Srebrny medal zdobyła dla WKS Grunwald Weronika Sikora - 50 kg, która w finale powalczyła z Anną Łukasiak (KS AZS AWF Warszawa).
Gratulujemy Naszym Paniom udanego występu w Koronowie. Trener kadry seniorek ppor. Piotr Krajewski może być usatysfakcjonowany postawą podopiecznych.
Szczegółowe wyniki pod linkiem:
https://sportzona.pl/files/1_1523115613439.pdf?t=1523262379984

Jerzy Raube

09 Kwiecień 2018 - PANIE NA MEDAL! 09 Kwiecień 2018 - PANIE NA MEDAL! 09 Kwiecień 2018 - PANIE NA MEDAL! 09 Kwiecień 2018 - PANIE NA MEDAL! 09 Kwiecień 2018 - PANIE NA MEDAL! 
 
 03 Kwiecień 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  UDANE WYSTĘPY W SOFII  
Reprezentacja Polski kobiet oraz kadra mężczyzn w stylu klasycznym wystąpiła w międzynarodowym Turnieju w Sofii. Biało-Czerwoni zdobyli 6 medali. Cztery złote i dwa brązowe. Bardzo dobrze wypadli przedstawiciele WKS WZS Grunwald Poznań.

Reprezentacja Polski kobiet oraz kadra mężczyzn w stylu klasycznym wystąpiła w międzynarodowym Turnieju w Sofii. Biało-Czerwoni zdobyli 6 medali. Cztery złote i dwa brązowe. Bardzo dobrze wypadli przedstawiciele WKS WZS Grunwald Poznań.
Złoty medal dla Polski w kategorii 72kg wywalczyła Agnieszka Wieszczek - Kordus (na zdjęciu). To jest drugi medal z rzędu zawodniczki WKS WZS Grunwald na arenie międzynarodowej w tym roku. Przypomnijmy, że Pani Agnieszka zdobyła srebrny medal w mocno obsadzonym turnieju w Kijowie. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w finale pokonała reprezentantkę Francji Cyntie Vascan 5:3.
W kategorii 53 kg najlepsza w całym turnieju była Katarzyna Krawczyk z WKS WZS Grunwald Poznań. Polka do finału przeszła jak burza, a w decydującej walce pokonała brązową medalistkę bydgoskich Mistrzostw Świata do lat 23, Rosjankę Ekatarinę Poleshchuk 4:3.

Złoty medal w kategorii 82kg zdobył Edgar Babayan. W finale zawodnik Sobieskiego Poznań pokonał reprezentanta Gruzji Tronike Dzamashviliego 7:3.

Kapitalny powrót po kontuzji zaliczyła Roksana Zasina (ZTA Zgierz/Boruta Olimpijczyk Zgierz Radom). Polka walczyła w wyższej kategorii 55kg. Brązowa medalistka z Mistrzostw Świata w Paryżu nie zawiodła oczekiwań i również sięgnęła po złoty krążek. Zasina w finale pokonała reprezentantkę Kazachstanu Marinę Sadnevą 7:3
To był ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy które odbędą się w Kaspijsku. Kadra seniorów w stylu wolnym weźmie udział w międzynarodowym zgrupowaniu w Machaczkale, w dniach 14-15 kwietnia br. odbędzie się Puchar Polski w Białogardzie, gdzie reprezentacja zostanie na obozie, by 26 kwietnia odlecieć do Machaczkały na Mistrzostwa Europy.

Kadra seniorek tuż po świętach spotka się w Koronowie (6-7.04.2018), aby stoczyć walkę o Mistrzostwo Polski. Potem nasze Panie pojadą na międzynarodowe zgrupowanie do Francji gdzie sparingpartnerkami będą zawodniczki z Bułgarii, Niemiec, Finlandii oraz Austrii. Reprezentantki przed Mistrzostwami Europy powrócą 25 kwietnia do Spały na 6-dniowe zgrupowanie i z Warszawy odlecą do Rosji.
Tekst i fot. Jerzy Raube03 Kwiecień 2018 - UDANE WYSTĘPY W SOFII 
 
 02 Kwiecień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE  
Życzenia na Święta Wielkanocne kierujemy do całego grona naszych Sympatyków, Sponsorów, Rodzin i Przyjaciół od całej braci-członków WKS Grunwald! Życzenia na karcie obok.

Życzenia na Święta Wielkanocne kierujemy do całego grona naszych Sympatyków, Sponsorów, Rodzin i Przyjaciół od całej braci-członków WKS Grunwald!
Życzenia na karcie obok.
JR

02 Kwiecień 2018 - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
 
 22 Marzec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZAWODNICY GRUNWALDU WŚRÓD NAJLEPSZYCH   
Młodzi zapaśnicy WKS Grunwald udanie występowali w Pucharze Polski Kadetów w Staszowie. Jakub Chojnacki zdobył zloty medal w kategorii 92kg (zdjęcie na czołówce). Drugi medal wywalczył Daniel Kulczyński w kategorii 45kg, stając na trzecim miejscu podium.

Młodzi zapaśnicy WKS Grunwald udanie występowali w Pucharze Polski Kadetów w Staszowie. Jakub Chojnacki zdobył zloty medal w kategorii 92kg (zdjęcie na czołówce). Drugi medal wywalczył Daniel Kulczyński w kategorii 45kg, stając na trzecim miejscu podium. Zdaniem trenera Mateusza Gucmana również Szymon Jóźwiak, Bartek Liwerski i Kamil Grzelaszyk stoczyli bardzo dobre walki.
Wszyscy zawodnicy zakwalifikowali się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Sekcja zapasów może liczyć na pomoc miasta Poznań.
- Mocno wspieramy sport młodzieżowy między innymi dlatego, że jest bardzo ważnym elementem w procesie wychowania młodzieży ? tłumaczy prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Uprawiany od młodych lat uczy dyscypliny i organizacji czasu, narzuca odpowiedni styl życia. O aspektach zdrowotnych wspominać nie trzeba, ale warto podkreślić, że sport to chyba najzdrowsza alternatywa dla komputera czy smartfona. Zajęcia sportowe, w tym zwłaszcza sporty walki, uważam też za doskonały sposób na skanalizowanie emocji młodych ludzi. Lepiej, że ćwiczą pod okiem trenera, niż biją się na ulicy. Chciałbym, żeby dogodne możliwości do trenowania były w każdej dzielnicy. Bardzo dużo już udało się zrobić, czego dowodem jest tak wysoka ocena w ministerialnym systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży - zauważa prezydent.
JR

22 Marzec 2018 - ZAWODNICY GRUNWALDU WŚRÓD NAJLEPSZYCH  22 Marzec 2018 - ZAWODNICY GRUNWALDU WŚRÓD NAJLEPSZYCH  22 Marzec 2018 - ZAWODNICY GRUNWALDU WŚRÓD NAJLEPSZYCH  
 
 05 Marzec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KLUBU  
Uprzejmie informujemy o walnym zebraniu sprawozdawczym delegatów WKS Grunwald za rok 2017. Uchwałą Zarządu wyznaczono termin zebrania na 13.04.2018 r., na godzinę 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul.

Uprzejmie informujemy o walnym zebraniu sprawozdawczym delegatów WKS Grunwald za rok 2017. Uchwałą Zarządu wyznaczono termin zebrania na 13.04.2018 r., na godzinę 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
JR

05 Marzec 2018 - ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KLUBU 
 
 01 Marzec 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  SREBRO AGNIESZKI WIESZCZEK KORDUS W KIJOWIE  
Jedenaście medali, jeden złoty, trzy srebrne oraz siedem brązowych zdobyli polscy zapaśnicy w silnie obsadzonym turnieju w Kijowie. Udany powrót na międzynarodową arenę święciła w stolicy Ukrainy Agnieszka Wieszczek Kordus (WKS Grunwald Poznań) zajmując drugie miejsce w kategorii 72 kg.

Jedenaście medali, jeden złoty, trzy srebrne oraz siedem brązowych zdobyli polscy zapaśnicy w silnie obsadzonym turnieju w Kijowie.
Udany powrót na międzynarodową arenę święciła w stolicy Ukrainy Agnieszka Wieszczek Kordus (WKS Grunwald Poznań) zajmując drugie miejsce w kategorii 72 kg. za reprezentantką gospodarzy Allą Belinską. W drodze do finału Polka pokonała Amerykankę Viktorię Francis i Ukrainkę Yelyzavetę Saidakovą.
W finale wagi 65 kg w stylu wolnym Magomedmurad Gadżijew (Wrestling Team Piotrków Trybunalski) pokonał 5:2 Hadżiego Alijewa z Azerbejdżanu.

Sukcesy Biało-Czerwonych w Kijowie to dobry prognostyk przed zbliżąjącymi się mistrzostwami Europy kobiet i mężczyzn w rosyjskim Kaspijsku (30 kwietnia - 6 maja).

Pozostałe miejsca na podium zajęli:

2. miejsce

Anna Łukasiak (AZS AWF Warszawa/50 kg)

Mateusz Wolny (Unia Racibórz/77 kg, styl klasyczny)

3. miejsce

styl klasyczny

Dawid Kareciński (Śląsk Wrocław/67 kg)

Mateusz Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski/67 kg)

Michał Tracz (Śląsk Wrocław/60 kg)

styl wolny

Zbigniew Baranowski (AKS Białogard/86 kg)

Robert Baran (Ceramik Krotoszyn/125 kg)

kobiety

Katarzyna Mądrowska (Feniks Stargard/62 kg)

Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm/55 kg)

Jerzy Raube

01 Marzec 2018 - SREBRO AGNIESZKI WIESZCZEK KORDUS W KIJOWIE 
 
 09 Luty 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  PUCHAR POLSKI I TRZY MEDALE!  
Pucharowe zmagania są dla najlepszych zawodniczek i zawodników pierwszym sprawdzianem formy w tym roku na krajowych arenach. Reprezentanci Polski w ostatnim czasie budowali formę na obozach kadry, a pozostali zawodnicy do pucharowej rywalizacji przygotowywali się w swoich macierzystych klubach.

Pucharowe zmagania są dla najlepszych zawodniczek i zawodników pierwszym sprawdzianem formy w tym roku na krajowych arenach. Reprezentanci Polski w ostatnim czasie budowali formę na obozach kadry, a pozostali zawodnicy do pucharowej rywalizacji przygotowywali się w swoich macierzystych klubach. Zawody o Puchar Polski w Raciborzu były rozgrywane już w nowej formule. Zarówno panie jak i panowie zaprezentowali się w nowych kategoriach wagowych. Seniorki i seniorzy powalczyli w sumie o 10 kompletów medali.
Jak zwykle znakomicie prezentowały się reprezentantki WKS Grunwald. Monika Michalik kat. 68 kg oraz Agnieszka Wieszczek - Kordus kat. 76 kg zdobyły złote medale. Weronika Sikora kat . 50 kg wywalczyła medal srebrny. Drużynowo zajęliśmy II miejsce.
Gratulujemy!
Jerzy Raube

09 Luty 2018 - PUCHAR POLSKI I TRZY MEDALE! 09 Luty 2018 - PUCHAR POLSKI I TRZY MEDALE! 
 
 08 Luty 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY  
7 lutego br. w Urzędzie Miasta Poznania odbył się briefing prasowy dotyczący sportu dzieci i młodzieży w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk oraz przedstawiciele sześciu najlepiej punktujących poznańskich klubów wielosekcyjnych.

7 lutego br. w Urzędzie Miasta Poznania odbył się briefing prasowy dotyczący sportu dzieci i młodzieży w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk oraz przedstawiciele sześciu najlepiej punktujących poznańskich klubów wielosekcyjnych. Wśród uczestników byli m.in. członkowie Zarządu WKS Grunwald płk rez. Włodzimierz Miłek i mjr dr Cezary Młynarczyk.
- Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy przyczyniają się do sportowego kształcenia dzieci i młodzieży. Bardzo cieszy mnie zaangażowanie poznańskich klubów i wyniki, które udaje się nam wspólnie osiągać. Jeżeli nie będziemy tworzyć fundamentu, jakim jest trenowanie dzieci i młodzieży, nie będzie sukcesu naszych sportowców, medali olimpijskich i Mazurka Dąbrowskiego na najważniejszych światowych imprezach - zagaił prezydent Jacek Jaśkowiak. - Moim marzeniem jest, aby wszystkie dzieci miały możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych, najlepiej w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Musimy odciągnąć młodzież od komputerów i innych zagrożeń, związanych z postępem technologicznym. Najbardziej może w tym pomóc sport, który uczy dyscypliny i organizacji czasu, narzuca odpowiedni styl życia. To też doskonały sposób na skanalizowanie emocji młodych ludzi. Lepiej, że ćwiczą pod okiem trenera, niż biją się na ulicy - podkreślił Jacek Jaśkowiak.
Aktualnie w Poznaniu działa 121. Młodzieżowych Centrów Sportu, które skupiają 5,5 tys. osób. Oferują one zajęcia sportowe w 37 dyscyplinach, realizowanych w 70 klubach.
Kluby sportowe w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu otrzymają duży zastrzyk finansowy. W 2018 roku miasto wesprze je kwotą 5 400 000 zł, z czego 200 tys. zł zostanie przeznaczone na modernizację bazy sportowej. Pieniądze trafią do klubów, odnoszących największe sukcesy:
OŚ AZS Poznań - 1 006 000 zł
KS AZS AWF Poznań - 569 000 zł
KS Warta Poznań - 539 000 zł
KS Posnania Poznań - 403 000 zł
KS Energetyk Poznań - 299 000 zł
WKS Grunwald Poznań - 147 000 zł
Jak podkreśla zastępca prezydenta Tomasz Lewandowski, Miasto Poznań inwestuje nie tylko w zajęcia sportowe, ale też rozwój bazy. - Chodzi nie tylko o bezpośrednie wsparcie zajęć sportowych w Młodzieżowych Centrach Sportu, na co przeznaczamy dziś o 20 proc. więcej pieniędzy niż wcześniej, ale też o inwestowanie w infrastrukturę sportową. W mieście powstają nie tylko duże obiekty, ale też dziesiątki mniejszych, z których korzystają duże grupy mieszkańców...
Jerzy Raube

08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 
 
 03 Luty 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  NASI REPREZENTANCI WŚRÓD NAJLEPSZYCH   
Na 60. Wielkim Balu Sportowca w hotelu Andersia w Poznaniu poznaliśmy laureatów Plebiscytu Głosu Wielkopolskiego na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2017 r. Na drugim, zaszczytnym miejscu uplasowała się utytułowana Monika Michalik.

Na 60. Wielkim Balu Sportowca w hotelu Andersia w Poznaniu poznaliśmy laureatów Plebiscytu Głosu Wielkopolskiego na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2017 r.
Na drugim, zaszczytnym miejscu uplasowała się utytułowana Monika Michalik. 37-letnia zapaśniczka WKS Grunwald Poznań w 2016 r. zdobyła upragniony medal igrzysk, a w poprzednim roku potwierdziła wielką klasę zdobywając złoto na ME. - Niekiedy nie chce się wychodzić mi z domu, ale to bardziej z lenistwa niż z wycieńczenia organizmu. Jestem tak doświadczoną zawodniczką, że wiem, iż nie mogę sobie pozwolić na taryfę ulgową - przyznała M. Michalik
WYNIKI 60. PLEBISCYTU SPORTOWCY: Piotr Pawlicki (żużel, Fogo Unia Leszno) - 73.275 punktów. Monika Michalik (zapasy, WKS Grunwald Poznań) - 61.712 Magda Linette (tenis ziemny, AZS Poznań) - 57.251 Jarosław Skrzyczyński (jeździectwo, KJ Agro-Handel Śrem) - 49.832 Kacper Majchrzak (pływanie, Warta Poznań) - 46.654 Patrycja Wyciszkiewicz (la, AZS Poznań) - 40.319 Nikol Płosaj (kolarstwo torowe, Mróz Jedynka Kórnik) - 34.387 Sebastian Kęciński (sport motorowodny, KSMiM Trzcianka) - 27.453 Eliza Wróblewska (judo, Akademia Judo Poznań) - 21.678 Dominik Machlik (rugby, Posnania Rugby Club) - 16.701 TRENERZY Piotr Baron (żużel) - 6007 głosów, Mateusz Gucman (zapasy) - 1213, Robert Taciak (kolarstwo) - 1079. Głosowano na 49 sportowców i 11 trenerów. Liczba kuponów: 10.103.
Dodajmy, że drugie miejsce zajął wśród trenerów Mateusz Gucman opiekun szkoleniowy Moniki Michalik.
Gratulujemy Naszej Reprezentacyjnej Dwójce!
Fot. Głos Wielkopolski
Jerzy Raube

03 Luty 2018 - NASI REPREZENTANCI WŚRÓD NAJLEPSZYCH  03 Luty 2018 - NASI REPREZENTANCI WŚRÓD NAJLEPSZYCH  03 Luty 2018 - NASI REPREZENTANCI WŚRÓD NAJLEPSZYCH  
 
 26 Styczeń 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  POMOGLI NAJMŁODSZYM  
Tradycyjnie już członkowie WKS Grunwald brali udział w WOŚP. Jak zwykle odpowiedzieli też na zaproszenie Sztabu 4223 przy SM ?Osiedle Młodych? w Poznaniu. Emocje powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 26.

Tradycyjnie już członkowie WKS Grunwald brali udział w WOŚP. Jak zwykle odpowiedzieli też na zaproszenie Sztabu 4223 przy SM ?Osiedle Młodych? w Poznaniu. Emocje powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 26. Finału. Z wielką przyjemnością możemy powiedzieć, że padł rekord na Ratajach. Zebrano aż 84 510,38 zł + walutę obcą. W historii Ratajskiego Sztabu to rekordowa suma. Dla nas najciekawsza była licytacja, którą poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu ? Michał Grudziński (na zdjęciu licytuje gadżety WKS Grunwald). Największym zainteresowaniem ratajskiej publiczności cieszyły się m.in.: voucher na godzinny lot widokowy samolotem turystycznym (1 000 zł), model kolekcjonerski okrętu Santa Maria (850 zł), zegar ścienny 26. Finału WOŚP (850 zł) i gadżety sportowców WKS Grunwald (610 zł)! Utytułowana zapaśniczka Monika Michalik przekazała dwa kalendarze z autografami, podobnie postąpili piłkarze ręczni naszego Klubu. Dziękujemy!
Tekst i fot. Jerzy Raube

26 Styczeń 2018 - POMOGLI NAJMŁODSZYM 
 
 05 Styczeń 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  MONIKA MICHALIK STYPENDYSTKA MIASTA POZNANIA W 2018 ROKU!  
W Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek już po raz ósmy odbyła się uroczysta Poznańska Gala Sportu, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku.

W Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek już po raz ósmy odbyła się uroczysta Poznańska Gala Sportu, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku. W czołówce wśród wyróżnionych znalazła się gwiazda zapasów, aktualna mistrzyni Europy, reprezentantka WKS Grunwald Monika Michalik. Poznańska mistrzyni zapasów wyróżniona została stypendium sportowym Miasta Poznania w 2018 roku w kategorii Senior. Gratulujemy!
St. szer. Monika Ewa Michalik (ur. 2 maja 1980 w Międzyrzeczu) ? polska zapaśniczka, zawodniczka sekcji zapaśniczej WKS Grunwald Poznań, reprezentantka Polski, brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w kategorii 63 kg w stylu wolnym. Aktulana mistrzyni Europy 2017.
Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal w kategorii do 63 kg w stylu wolnym. Wcześniej, na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) startowała w kategorii do 63 kg w stylu wolnym, zdobywając w ćwierćfinale ósme miejsce. Na igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) przegrała walkę o brązowy medal i została sklasyfikowana na 5. miejscu w kategorii 63 kg w stylu wolnym.

Sześciokrotna medalistka mistrzostw świata w latach: 2000, 2006, 2007, 2010, 2014 i 2016. Multimedalistka mistrzostw Europy, w tym: czterokrotna mistrzyni Europy w 2003, 2005, 2009 i 2017 oraz czterokrotna wicemistrzyni Europy w 2000 (mistrzostwa Europy juniorek), 2002, 2006 i 2013. Czterokrotna medalistka Golden Grand Prix w latach: 2006 w Baku, 2009 w Baku, 2010 w Klippan i 2010 w Baku. Czternastokrotna mistrzyni Polski w pięciu kategoriach wagowych: w 1999 i 2000 jako juniorka oraz w 2001, 2002, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 i 2014. Siódma w Pucharze Świata w 2015 roku.
Jerzy Raube

05 Styczeń 2018 - MONIKA MICHALIK STYPENDYSTKA MIASTA POZNANIA W 2018 ROKU! 05 Styczeń 2018 - MONIKA MICHALIK STYPENDYSTKA MIASTA POZNANIA W 2018 ROKU! 05 Styczeń 2018 - MONIKA MICHALIK STYPENDYSTKA MIASTA POZNANIA W 2018 ROKU! 
 
 03 Styczeń 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  NASI PRZEDSTAWICIELE NA POZNAŃSKIEJ GALI SPORTU  
Dziś w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek już po raz ósmy odbyła się uroczysta Poznańska Gala Sportu, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku.

Dziś w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek już po raz ósmy odbyła się uroczysta Poznańska Gala Sportu, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku. W czołówce wśród wyróżnionych znalazła się gwiazda zapasów, aktualna mistrzyni Europy, reprezentantka WKS Grunwald Monika Michalik. Poznańska mistrzyni zapasów wyróżniona została stypendium sportowym Miasta Poznania w 2018 roku w kategorii Senior.

Na początku wyróżnienia otrzymało 18 Superseniorów Poznańskiego Sportu - osoby, które ukończyły 75. rok życia, a swoją długoletnią działalnością przyczyniły się do rozwoju sportu
w Poznaniu. Wśród nich znaleźli się: Andrzej Bielerzewski (działacz sportowy), Bolesław Brzóska (sport osób niesłyszących), Czesław Cybulski (lekkoatletyka), Grzegorz Cwojdziński (kręglarstwo), Bożena Haglauer (koszykówka), Jacek Hałasik (dziennikarstwo sportowe), Jerzy Kopa (piłka nożna), Włodzimierz Kotliński (lekkoatletyka), Czesław Kur (judo), Wojciech Lipoński (lekkoatletyka), Tadeusz Łuczak (piłka nożna), Aleksy Marszał (hokej na trawie), Edward Motyl (lekkoatletyka), Bolesław Olejniczak (piłka ręczna, WKS Grunwald Poznań), Teresa Ostańska (koszykówka), Jerzy Smorawiński (hokej na trawie), Jerzy Solarski (lekkoatletyka), Andrzej Zembrzuski (rajdy samochodowe).
Siłą poznańskiego sportu jest młodzież. To właśnie dzięki niej Poznań od kilku już lat zajmuje czołowe miejsce w Polsce w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Po uhonorowaniu młodzieżowców nadszedł czas na wyróżnienie najlepszej imprezy sportowej minionego roku, którą zostały Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI4*-W (Cavaliada).
Następnie wyróżnieni zostali stypendyści sportowi Miasta Poznania w 2018 roku w kategorii Senior, którzy otrzymali symboliczne czeki.

Stypendium przyznawane jest przez Kapitułę Nagrody Sportowej i Stypendium Sportowego Miasta Poznania. Wraz z zawodnikami na scenie pojawili się trenerzy, których wysiłek, upór i konsekwencja w pracy szkoleniowej są warunkiem koniecznym do zdobywania medali i realizowania stawianych celów. Wyróżnienie otrzymał też trener Moniki Michalik - Mateusz Gucman.
Wręczanie nagród zakończyło się przyznaniem wyróżnień specjalnych m.in.: dla poznańskiej nadziei olimpijskiej ? Mai Kocjan (gimnastyka artystyczna) i wybitnej postaci świata sportu z Poznania - Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pana Andrzeja Kraśnickiego.
W imprezie wzięli udział również: Tomasz Lewandowski (Zastępca Prezydenta Miasta Poznania), Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania) i Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu UMP).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem Poznańskiej Gali Sportu był Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.
Jerzy Raube

03 Styczeń 2018 - NASI PRZEDSTAWICIELE NA POZNAŃSKIEJ GALI SPORTU 03 Styczeń 2018 - NASI PRZEDSTAWICIELE NA POZNAŃSKIEJ GALI SPORTU 
 
 03 Styczeń 2018 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  LIDER CZEKA NA POZNAŃ  
Z nowym rokiem, 3 stycznia, powraca PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza. WZS WKS Grunwald/Sobieski Poznań wyjechał w samo południe, w środę, do Piotrkowa Trybunalskiego (szczegóły w załączniku). Rywal AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, to aktualny lider grupy A i główny faworyt do zwycięstwa w sezonie 2017/2018.

Z nowym rokiem, 3 stycznia, powraca PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza.
WZS WKS Grunwald/Sobieski Poznań wyjechał w samo południe, w środę, do Piotrkowa Trybunalskiego (szczegóły w załączniku).
Rywal AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski, to aktualny lider grupy A i główny faworyt do zwycięstwa w sezonie 2017/2018. Poznaniacy zajmują trzecie miejsce w tabeli. Zapraszamy do kibicowania.
Bezpośrednia relacja Sport Zona
Tekst i fot. Jerzy Raube

03 Styczeń 2018 - LIDER CZEKA NA POZNAŃ 03 Styczeń 2018 - LIDER CZEKA NA POZNAŃ 03 Styczeń 2018 - LIDER CZEKA NA POZNAŃ 03 Styczeń 2018 - LIDER CZEKA NA POZNAŃ 
 
 26 Grudzień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU  
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Pełnych ciepła, spokoju i radości, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz Pomyślności i Sukcesów w Nowym 2018 Roku życzy Prezes i Zarząd WKS Grunwald Poznań.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Pełnych ciepła, spokoju i radości,
spędzonych w rodzinnej atmosferze
oraz Pomyślności i Sukcesów
w Nowym 2018 Roku
życzy Prezes i Zarząd
WKS Grunwald Poznań.

26 Grudzień 2017 - SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU 
 
 24 Grudzień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  SPOTKANIE WIGILIJNE SEKCJI ZAPASÓW  
Po wspaniałym treningu dla młodzieży w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu prowadzonym przez trenerów Mieczysława Chomicza, Dariusza Grzywińskiego i Mateusza Gucmana, wspólne spotkanie Wigilijne i maleńki słodki poczęstunek.

Po wspaniałym treningu dla młodzieży w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu prowadzonym przez trenerów Mieczysława Chomicza, Dariusza Grzywińskiego i Mateusza Gucmana, wspólne spotkanie Wigilijne i maleńki słodki poczęstunek.
Dziękujemy miastu Poznań za całoroczne wsparcie. Dzięki wam realizujemy swoje marzenia. Brawo. Sekcja WKS Grunwald Poznań ma obok siebie znakomitych bohaterów sportu - medalistki i medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Opiekę szkoleniową sprawują świetni trenerzy. Można z optymizmem patrzeć na rodzące się kolejne talenty i mistrzów sportu.
JR

24 Grudzień 2017 - SPOTKANIE WIGILIJNE SEKCJI ZAPASÓW 
 
 17 Grudzień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  NASI PRZEDSTAWICIELE HONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA  
Marszałek Marek Woźniak był gospodarzem podsumowania roku sportowego 2017 w Województwie Wielkopolskim, które 14 grudnia odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Uroczyste spotkanie było okazją do refleksji nad wynikami sportowców z naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem wspieranego przez samorząd szkolenia i rywalizacji młodzieży.

Marszałek Marek Woźniak był gospodarzem podsumowania roku sportowego 2017 w Województwie Wielkopolskim, które 14 grudnia odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.
Uroczyste spotkanie było okazją do refleksji nad wynikami sportowców z naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem wspieranego przez samorząd szkolenia i rywalizacji młodzieży. Marszałek - tradycyjnie - wyróżnił najbardziej utytułowanych zawodników, trenerów i działaczy w Wielkopolsce.
?Ten mijający rok możemy uznać za udany dla wielkopolskich sportowców. Gratuluję wszystkim tym, którzy odnieśli sukcesy i cieszę się, że dołożyliśmy do nich swoją cegiełkę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego konsekwentnie wspiera środowisko sportowe i - co ważne - stara się sukcesywnie zwiększać środki finansowe jemu dedykowane. To ma przełożenie na wyniki? - podkreśla Marszałek M. Woźniak.
Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele WKS Grunwald mistrzyni Europy w zapasach 2017 Monika Michalik (waga 63 kg) oraz trener naszej utytułowanej zawodniczki Mateusz Gucman.
Gratulujemy!

17 Grudzień 2017 - NASI PRZEDSTAWICIELE HONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA 17 Grudzień 2017 - NASI PRZEDSTAWICIELE HONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA 17 Grudzień 2017 - NASI PRZEDSTAWICIELE HONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA 17 Grudzień 2017 - NASI PRZEDSTAWICIELE HONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA 17 Grudzień 2017 - NASI PRZEDSTAWICIELE HONOROWANI PRZEZ MARSZAŁKA 
 
 06 Grudzień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  STRACONA SZANSA NA MEDALE  
Medaliści poprzedniego sezonu, zapaśnicy WZS WKS Grunwald KS Sobieski Poznań, tym razem nie staną na podium Krajowej Ligi Zapaśniczej. Poznaniacy po środowej porażce we własnej hali z Borutą Olimpijczykiem Zgierz Radom 12:21 stracili bowiem szanse na awans do fazy play-off.

Medaliści poprzedniego sezonu, zapaśnicy WZS WKS Grunwald KS Sobieski Poznań, tym razem nie staną na podium Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Poznaniacy po środowej porażce we własnej hali z Borutą Olimpijczykiem Zgierz Radom 12:21 stracili bowiem szanse na awans do fazy play-off.
Gospodarze swoje pierwsze punkty zdobyli w kategorii wagowej do 86 kg, gdy Michał Bielawski pokonał Marcina Majkę. Warto odnotować, że Bielawski zdobył dodatkowy punkt,był bowiem jokerem w ekipie gospodarzy.
Drużyna WZS WKS Grunwald KS Sobieski Poznań jeszcze dwukrotnie cieszyła się z wygranych walk. Stało się to za sprawą Roberta Barana (125 kg) i Tadeusza Michalika (98 kg). Michalik pokonał mocnego Ormianina - Karena Abgariana - 10:0. Polak kontrolował przebieg walki, pewnie czuł się w parterze i mocno pracował w stójce. Za swoją walkę uzyskał tytuł MVP meczu. Agnieszka Wieszczek-Kordus zremisowała z Bułgarką Sofiyą Georgievą. Bardzo dziękujemy naszym kibicom za wsparcie w dzisiejszym meczu.
Pierwsze miejsce w grupie wojskowych zajmuje obrońca tytułu, Wrestling Piotrków Trybunalski. Właśnie z tą drużyna poznański zespół zmierzy się 3 stycznia, na wyjeździe w ostatniej kolejce.
JR

06 Grudzień 2017 - STRACONA SZANSA NA MEDALE 06 Grudzień 2017 - STRACONA SZANSA NA MEDALE 06 Grudzień 2017 - STRACONA SZANSA NA MEDALE 06 Grudzień 2017 - STRACONA SZANSA NA MEDALE 06 Grudzień 2017 - STRACONA SZANSA NA MEDALE 
 
 29 Listopad 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  WYGRANA PODTRZYMUJE SZANSE POZNANIAKÓW  
W 4. rundzie Krajowej Ligi Zapaśniczej WKS WZS Grunwald Sobieski Poznań pokonał u siebie beniaminka Lotto Zapasy Bydgoszcz 21:15. Wygrana w hali Sobieskiego przedłuża szanse poznaniaków na udział w fazie play-off.

W 4. rundzie Krajowej Ligi Zapaśniczej WKS WZS Grunwald Sobieski Poznań pokonał u siebie beniaminka Lotto Zapasy Bydgoszcz 21:15. Wygrana w hali Sobieskiego przedłuża szanse poznaniaków na udział w fazie play-off.
Wygrana naszej drużyny nie przyszła łatwo, bo potwierdziły się opinie o rosnącej dyspozycji rywali. Bydgoszczanie wzmacniali się już w trakcie rozgrywek i do stolicy Wielkopolski przyjechali w bojowych nastrojach. Na szczęście we wtorkowy wieczór nie zawiedli faworyci poznańskiego klubu i ostatecznie gospodarze złamali opór beniaminka znad Brdy. Po czterech meczach WKS WZS Grunwald zajmuje w swojej grupie trzecie miejsce (6 punktów) z takim samym dorobkiem jak drugi w tabeli Boruta Zgierz.

JR

Wyniki

Waga Runda Czerwony ZW Niebieski ZT
FW53 Feminine Wrestling 1. Matkowska Iwona (WZS WKS GRUNWALD) 4/0 2. Głodek Magdalena (LOTTO ZAPASY) 6/4
FS65 Free Style 1. Kostrubiec Kamil (WZS WKS GRUNWALD) 1/4 2. Stawinoga Bartosz (LOTTO ZAPASY) [Joker] 11/14
GR59 Greco-Roman 1. Nowicki Sebastian (WZS WKS GRUNWALD) [Joker] 0/4 2. Kunysz Marcin (LOTTO ZAPASY) 0/12
FW63 Feminine Wrestling 1. Krawczyk Katarzyna (WZS WKS GRUNWALD) 4/0 2. Pyżewska Kamila (LOTTO ZAPASY) 14/0
FS86 Free Style 1. Bielawski Michał (WZS WKS GRUNWALD) 0/3 2. Sadowik Krzysztof (LOTTO ZAPASY) 0/2
GR75 Greco-Roman 1. Ułasewicz Mateusz (WZS WKS GRUNWALD) 0/4 2. Tim Jakub (LOTTO ZAPASY) 0/12
FW75 Feminine Wrestling 1. Wieszczek-Kordus Agnieszka (WZS WKS GRUNWALD) 4/0 2. Kontna Paulina (LOTTO ZAPASY) 12/0
FS125 Free Style 1. Baran Robert (WZS WKS GRUNWALD) 4/0 2. Dublinowski Łukasz (LOTTO ZAPASY) 12/0
GR98 Greco-Roman 1. Michalik Tadeusz (WZS WKS GRUNWALD) 4/0 2. Ołówko Piotr (LOTTO ZAPASY) 12/0
JR


29 Listopad 2017 - WYGRANA PODTRZYMUJE SZANSE POZNANIAKÓW 29 Listopad 2017 - WYGRANA PODTRZYMUJE SZANSE POZNANIAKÓW 29 Listopad 2017 - WYGRANA PODTRZYMUJE SZANSE POZNANIAKÓW 29 Listopad 2017 - WYGRANA PODTRZYMUJE SZANSE POZNANIAKÓW 
 
 27 Listopad 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZAPROSZENIE NA RUNDĘ KLZ Z OKAZJI 70LECIA WKS GRUNWALD  
Więcej pisaliśmy o tym wydarzeniu we wcześniejszym artykule (poniżej). Dziś zapraszamy wszystkich na mecz 4 kolejki PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza, w którym Nasza Drużyna WZS WKS Grunwald Sobieski Poznań spotka się z Lotto Zapasy Bydgoszcz.

Więcej pisaliśmy o tym wydarzeniu we wcześniejszym artykule (poniżej). Dziś zapraszamy wszystkich na mecz 4 kolejki PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza, w którym Nasza Drużyna WZS WKS Grunwald Sobieski Poznań spotka się z Lotto Zapasy Bydgoszcz. Mecz rozpocznie rundę rewanżową i zobaczymy zawodników walczących w kategoriach wagowych:
- zapasy kobiet 53, 63 i 75 kg
- styl wolny 65, 85, 125 kg
- styl klasyczny 59, 75, 98 kg
Zapowiadany jest udział naszych olimpijczyków - Iwony Matkowskiej, Katarzyny Krawczyk, Moniki Michalik, Agnieszki Wieszczek Kordus, Radosława Barana.
Bądź naszym 10 zawodnikiem i kibicuj Naszej Drużynie!
Szczegóły w załączniku
JR

27 Listopad 2017 - ZAPROSZENIE NA RUNDĘ KLZ Z OKAZJI 70LECIA WKS GRUNWALD 27 Listopad 2017 - ZAPROSZENIE NA RUNDĘ KLZ Z OKAZJI 70LECIA WKS GRUNWALD 
 
 22 Listopad 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  POZNAŃ - BYDGOSZCZ NA 70-LECIE WKS GRUNWALD  
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald obchodzi piękny jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji organizowane są zawody i imprezy towarzyszące. W cyklu imprez jubileuszowych znalazły się zawody zapaśnicze dużej rangi - mecz PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej pomiędzy WKS WZS Grunwald Sobieski Poznań i Lotto Zapasy Bydgoszcz.

Wojskowy Klub Sportowy Grunwald obchodzi piękny jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji organizowane są zawody i imprezy towarzyszące. W cyklu imprez jubileuszowych znalazły się zawody zapaśnicze dużej rangi - mecz PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej pomiędzy WKS WZS Grunwald Sobieski Poznań i Lotto Zapasy Bydgoszcz. Spotkanie odbędzie się 28 listopada o godz. 18 w hali KS Sobieski, os. Jana III Sobieskiego 22G.
Nawiązując do Jubileuszu, przypomnijmy, 12 września 1947 roku grupa oficerów i podoficerów garnizonu poznańskiego zebrała się w siedzibie Miejskiego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego przy ul. Matejki 61 z postanowieniem założenia Wojskowego Klubu Sportowego. Zanim to nastąpiło, latem 1945 roku przy większych jednostkach garnizonu Poznań, samorzutnie powstawały wojskowe sekcje sportowe, które postanowiono scalić w jeden organizm oparty na silnych podstawach. Przypominano też, że na tym terenie działał Wojskowy Klub Sportowy Poznań.
26.09.1957 roku przyjęto nazwę obowiązującą do dziś: WKS Grunwald Poznań. Nie trzeba chyba specjalnie argumentować jak bardzo pasuje ona do klubu wojskowego. Nawiązanie do triumfu pod Grunwaldem skupia w sobie szlachetne cechy rycerskie, które mogą być wzorem zarówno dla sportowców jak dla żołnierzy. Tak oto powstał jakby nowy Klub Niebiesko-Biało-Zielonych, który chciał podnieść na wysoki poziom krajowy istniejące sekcje sportowe. Początki zapasów w stylu wolnym sięgają 1951 roku, kiedy to Zarząd Wychowania Fizycznego i Sportu MON zlecił WKS Grunwald zorganizowanie sekcji centralnej. Co ciekawe, naboru dokonano za pośrednictwem... prasy. Do klubu napłynęło ponad 60 zgłoszeń. Po sprawdzianie zostało wybranych 14 najlepszych zapaśników. Opiekę szkoleniową objął trener Stanisław Jakubowicz. Zespół przystąpił do rozgrywek II ligi i już dwa lata później przyjmowano gratulacje za awans do ekstraklasy. W tym samym roku na mistrzostwach Polski Pająk i Wasilak zdobyli pierwsze medale dla Grunwaldu. W klasyfikacji drużynowej, co było sporą sensacją, Grunwald również zajmuje pierwsze miejsce. Rok później (1970) świętowane jest w Poznaniu mistrzostwo I ligi i krótko po tym (1972), Drużynowe Mistrzostwo Polski.
Obecnie zawodniczki i zawodnicy zaliczają się do najlepszych w kraju. Osiągają wyniki na poziomie międzynarodowym. Znakomitą okazją do obejrzenia najlepszych na macie są mecze KLZ. Zapraszamy do udziału w spotkaniu 28 listopada.
Jerzy Raube

22 Listopad 2017 - POZNAŃ - BYDGOSZCZ NA 70-LECIE WKS GRUNWALD 22 Listopad 2017 - POZNAŃ - BYDGOSZCZ NA 70-LECIE WKS GRUNWALD 22 Listopad 2017 - POZNAŃ - BYDGOSZCZ NA 70-LECIE WKS GRUNWALD 
 
 27 Październik 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANY W STATUCIE KLUBU  
Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen.

Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen. broni Lech Konopka, a prowadził je dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk.
W tym tygodniu umieściliśmy na naszej stronie internetowej, w zakładce Klub/Statut, zmieniony - Statut Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Jak zgodnie podkreślali w czasie Walnego Zebrania delegaci, zmieniły się czasy i w związku z tym wymogi w zakresie działania Klubu.
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami i całym Statutem Klubu.
JR

27 Październik 2017 - ZMIANY W STATUCIE KLUBU 
 
 10 Październik 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW  
Szanowni Państwo, informuję, że Zarząd Klubu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Zebranie odbędzie się w dniu 13.10.2017 roku, o godz. 17, w siedzibie Klubu przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.

Szanowni Państwo,
informuję, że Zarząd Klubu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Zebranie odbędzie się w dniu 13.10.2017 roku, o godz. 17, w siedzibie Klubu przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
Jednocześnie przypominam, że zgodnie ze Statutem w Walnym Zebraniu Delegatów biorą udział " ... delegaci wybrani spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji, w proporcji jeden delegat na dziesięciu członków, a każdą Sekcję reprezentuje najwyżej 10 delegatów, ....".
Z poważaniem

W imieniu Zarządu Klubu
Cezary Młynarczyk

Dodał JR

10 Październik 2017 - NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW 
 
 03 Październik 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  MISTRZ POLSKI ZA MOCNY  
Zespół WKS WZS Grunwald Sobieski Poznań spotkał się dzisiaj w Swarzędzu z mistrzem Polski AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Goście okazali się zbyt mocnym rywalem i zwyciężyli pewnie 4:28.

Zespół WKS WZS Grunwald Sobieski Poznań spotkał się dzisiaj w Swarzędzu z mistrzem Polski AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Goście okazali się zbyt mocnym rywalem i zwyciężyli pewnie 4:28.
Mecz rozpoczęły zawodniczki kategorii 48 kg i tu niespodziewanie utytułowana Monika Matkowska uległa dużo młodszej rywalce Ilonie Semkiv 0:4. W kolejnym pojedynku (waga 57 kg) Oleksandr Izdebskyi przegrał 0:3 z Adamem Bieńkowskim. W wadze 66 kg Dominik Sikora nie miał wiele do powiedzenia z wicemistrzem świata Mateuszem Bernatkiem ulegając 0:4. Wynik 0:11 poprawiła Katarzyna Krawczyk. Nasza utytułowana zawodniczka pokonała w kat. 58 kg utalentowaną Katarzynę Mądrowską.
Niestety, w kolejnych pojedynkach zwyciężali już tylko reprezentanci drużyny mistrza Polski. Oto wyniki:
Kat. 74 kg Bartosz Dobicki - Murad Gadzijev 0:4,
Kat. 85 kg Michał Pietrzak - Zhan Bieleniuk 0:3,
Kat. 69 kg Monika Michalik - Yulia Tkach 0:4,
Kat. 97 kg Radosław Baran - Zbigniew Baranowski 1:3,
Kat. 130 kg Marcin Olejniczak - Radosław Grzybicki 0:3.
Wynik końcowy 4:28 nie odzwierciedla tego co było na macie - to zgodna opinia obserwatorów, w tym prezesa Polskiego Związku zapasów Andrzeja Suprona, który obserwował całe spotkanie. - Bardzo dobry poziom, znakomita promocja naszej dyscypliny. Duże zainteresowanie kibiców, dobra organizacja, liga się rozwija - zakończył prezes.
Jerzy Raube
Fot. Gazeta Ratajska

03 Październik 2017 - MISTRZ POLSKI ZA MOCNY 03 Październik 2017 - MISTRZ POLSKI ZA MOCNY 03 Październik 2017 - MISTRZ POLSKI ZA MOCNY 03 Październik 2017 - MISTRZ POLSKI ZA MOCNY 03 Październik 2017 - MISTRZ POLSKI ZA MOCNY 
 
 02 Październik 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  GWIAZDY ZAPASÓW W SWARZĘDZU  
W drugim meczu tegorocznej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, poznański zespół WKS WZS Grunwald Sobieski spotka się we wtorek, 3 października w Swarzędzu z mistrzem Polski AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

W drugim meczu tegorocznej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, poznański zespół WKS WZS Grunwald Sobieski spotka się we wtorek, 3 października w Swarzędzu z mistrzem Polski AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Przypomnijmy, że poznaniacy rozgromili na inaugurację sezonu w Bydgoszczy miejscowy team Lotto Zapasy 28:5! Tym samym objęli prowadzenie w tabeli. Także mocnym akcentem rozpoczął walkę o obronę tytułu mistrza PWPW KLZ zespół z Piotrkowa. Z aktualnymi medalistami mistrzostw świata w składzie, pewnie pokonał we własnej hali ekipę Boruta-Olimpijczyk Zgierz Radom 23:11. Taka wizytówka chyba wystarczy, aby zainteresować sympatyków zapasów spotkaniem w Swarzędzu. Początek o godz. 18 w hali przy ul. Św. Marcin 1. Szczegóły w załącznikach.
Transmisja TVP Sport, studio od godz. 17.50
JR

02 Październik 2017 - GWIAZDY ZAPASÓW W SWARZĘDZU 02 Październik 2017 - GWIAZDY ZAPASÓW W SWARZĘDZU 02 Październik 2017 - GWIAZDY ZAPASÓW W SWARZĘDZU 
 
 26 Wrzesień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ NA CZELE!  
W pierwszym meczu tegorocznej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, poznański zespół WKS WZS Grunwald Sobieski rozgromił dzisiaj wieczorem w Bydgoszczy miejscowy team Lotto Zapasy 28:5 (punkty techniczne 69:16)! Tym samym poznaniacy objęli prowadzenie w tabeli.

W pierwszym meczu tegorocznej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, poznański zespół WKS WZS Grunwald Sobieski rozgromił dzisiaj wieczorem w Bydgoszczy miejscowy team Lotto Zapasy 28:5 (punkty techniczne 69:16)! Tym samym poznaniacy objęli prowadzenie w tabeli. Klasą dla siebie były nasze największe gwiazdy - najbardziej utytułowana Monika Michalik oraz medaliści mistrzostw świata wojskowych Katarzyna Krawczyk i Radosław Baran.
- Spodziewaliśmy się, że niektóre walki będą jednostronne, ale po to się wychodzi na matę, żeby jak najszybciej wygrać. Być może młodzi zawodnicy z Bydgoszczy byli też nieco stremowani oprawą meczu i liczną publicznością w hali w Bydgoszczy - przyznał Mateusz Gucman, trener poznańskiej drużyny (na zdjęciu podczas rozmowy z dziennikarzem TVP). - Nie ukrywam, że chcemy znów stanąć na podium KLZ. Mamy ośmiu medalistów MŚ i ME w składzie, ale oni nigdy nie walczą jednocześnie. Poza tym poziom rozgrywek jest tak wyrównany, że każdy medal będzie sukcesem, choć nie pogniewałbym się, gdyby to nam złoto przypadło w udziale - dodał M. Gucman.


Tekst i fot. Jerzy Raube

26 Wrzesień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ NA CZELE! 26 Wrzesień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ NA CZELE! 26 Wrzesień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ NA CZELE! 26 Wrzesień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ NA CZELE! 26 Wrzesień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ NA CZELE! 
 
 25 Wrzesień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  WKS WZS GRUNWALD SOBIESKI POZNAŃ W BYDGOSZCZY  
Ruszyły rozgrywki PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, ale poznański zespół WKS WZS Grunwald Sobieski pierwszy pojedynek - w Bydgoszczy z Lotto Zapasami - stoczy we wtorek, 26 września. - Rywalizacja zapowiada się ciekawe, z pewnością będzie zacięta, a emocji nie zabraknie.

Ruszyły rozgrywki PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, ale poznański zespół WKS WZS Grunwald Sobieski pierwszy pojedynek - w Bydgoszczy z Lotto Zapasami - stoczy we wtorek, 26 września.

- Rywalizacja zapowiada się ciekawe, z pewnością będzie zacięta, a emocji nie zabraknie. Ubiegłoroczna liga stanowiła znakomitą promocję zapasów i przyciągnęła do nich wielu kibiców - opowiada trener koordynator sekcji Piotr Krajewski.
WKS WZS Grunwald Sobieski zajął w poprzednim sezonie trzecie miejsce, ale nikt nie ukrywa, że teraz zamiar jest jeden - awansować wyżej. Aby tego dokonać należałoby zacząć od wygranej w Bydgoszczy. Jak się dowiadujemy, w meczu z Zapasami w poznańskiej drużynie, obok Katarzyny Krawczyk i Radosława Barana, wystąpi Monika Michalik, najbardziej utytułowana polska zapaśniczka, brązowa medalistka z Rio. Będzie to jej pierwszy start po dłuższej przerwie.
18:00 PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza ? 2. kolejka: LOTTO ZAPASY BYDGOSZCZ ? WKS WZS GRUNWALD SOBIESKI POZNAŃ
Transmisja TVP Sport studio 17.50
Jerzy Raube

25 Wrzesień 2017 - WKS WZS GRUNWALD SOBIESKI POZNAŃ W BYDGOSZCZY 
 
 25 Wrzesień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
   MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA CISM W ZAPASACH  
25 września 2017 zakończyły się Mistrzostwa Świata Armii CISM w Kłajpedzie. Zawody na Litwie przyniosły medale wywalczone przez reprezentantów WKS Grunwald i Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań.

25 września 2017 zakończyły się Mistrzostwa Świata Armii CISM w Kłajpedzie. Zawody na Litwie przyniosły medale wywalczone przez reprezentantów WKS Grunwald i Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań. Ogółem w zawodach udział brało 219 zawodników z 19 państw w zapasach w stylu wolnym, klasycznym i zapasach kobiet. Nasze zawodniczki i zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony osiągając następujące wyniki:
Agnieszka Wieszczek - Kordus (na zdjęciu 1), złoty medal w kategorii do 75 kg
Radosław Baran, srebrny medal w kategorii do 97 kg
Iwona Matkowska, brązowy medal w kategorii do 53 kg
Angelika Gałązka, V miejsce w kategorii o 69 kg
Maciej Balawender, X miejsce w kategorii do 86 kg
Wszyscy reprezentują WKS Grunwald!
Ponadto w drużynie wojskowych występowała również Katarzyna Krawczyk w kategorii do 58 kg, która zdobyła złoty medal. Na co dzień zawodniczka ta reprezentuje barwy Cementu Gryf Chełm.
Jak powiedział nam szef naszej ekipy ppor. Piotr Krajewski zawodniczki i zawodnicy podtrzymali dobre tradycje startów na mistrzostwach świata CISM. Rokuje to tez dobre wyniki w zbliżającej się Krajowej Lidze Zapaśniczej. Kobiety - rywalizujące z zawodniczkami z Azerbejdżanu, Białorusi, Chin, Litwy, Mongolii, Ukrainy i USA - zaimponowały szczególnie tym, że udany start nastąpił po ich dłuższej absencji na macie spowodowanej leczeniem urazów.
Gratulujemy!
Jerzy Raube

25 Wrzesień 2017 - MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA CISM W ZAPASACH 25 Wrzesień 2017 - MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA CISM W ZAPASACH 25 Wrzesień 2017 - MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA CISM W ZAPASACH 25 Wrzesień 2017 - MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA CISM W ZAPASACH 25 Wrzesień 2017 - MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA CISM W ZAPASACH 
 
 18 Wrzesień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  W UZNANIU SZCZEGÓLNYCH ZASŁUG DLA KLUBU   
Uroczyste obchody 70-lecia WKS Grunwald za nami. Jubileuszowy rok trwa. Sportowcy nie zwalniają tempa. W miniony weekend udanie zagrali hokeiści i piłkarze ręczni. Na trybunach sympatycy Klubu wracali w rozmowach do wydarzeń z Urodzinowej soboty 9 września.

Uroczyste obchody 70-lecia WKS Grunwald za nami. Jubileuszowy rok trwa. Sportowcy nie zwalniają tempa. W miniony weekend udanie zagrali hokeiści i piłkarze ręczni. Na trybunach sympatycy Klubu wracali w rozmowach do wydarzeń z Urodzinowej soboty 9 września. Przypomnijmy, że tamtego wieczoru, w Ośrodku w Kiekrzu, nie zabrakło odznaczeń zasłużonych osób i instytucji. O wielu już pisaliśmy, niejako na deser zostawiliśmy wyróżnienia okolicznościową statuetką na 70-lecie WKS Grunwald Poznań: W uznaniu szczególnych zasług dla Klubu.
Wśród uhonorowanych byli sportowcy, trenerzy, działacze, pracownicy klubu, sponsorzy oraz osoby odpowiedzialne za popularyzację sportu w regionie i wojsku.
Oto lista wyróżnionych:
Tomasz Wiktor - Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego
Grzegorz Ganowicz - Przewodniczący Rady Miasta Poznania
Jędrzej Solarski - Zastępca Prezydenta Miasta Poznania
Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania
Gen. dyw. Jarosław Mika - Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych
Płk dypl. pil. Jacek Pszczoła - Dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
Płk pil. Rafał Zadencki - Dowódca 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego
Gen. dyw. pil. Franciszek Macioła - były Prezes WKS Grunwald
Płk rez. Waldemar Ząbek
Mjr rez. Stanisław Ważydrąg
Ewa Jakubowska
Krzysztof Brzeziński
Bartosz Gruszecki
Jerzy Płotkowiak
Grzegorz Pściuk
Tadeusz Rutkowski

Tekst i fot. Jerzy Raube

18 Wrzesień 2017 - W UZNANIU SZCZEGÓLNYCH ZASŁUG DLA KLUBU  18 Wrzesień 2017 - W UZNANIU SZCZEGÓLNYCH ZASŁUG DLA KLUBU  18 Wrzesień 2017 - W UZNANIU SZCZEGÓLNYCH ZASŁUG DLA KLUBU  18 Wrzesień 2017 - W UZNANIU SZCZEGÓLNYCH ZASŁUG DLA KLUBU  18 Wrzesień 2017 - W UZNANIU SZCZEGÓLNYCH ZASŁUG DLA KLUBU  
 
 15 Wrzesień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZAPASY - ODZNACZENIA Z OKAZJI 70-LECIA WKS GRUNWALD  
Jubileusz 70-lecia WKS Grunwald Poznań był okazją do wyróżnień sportowców, trenerów, działaczy, sponsorów. Na uroczyste spotkanie do Ośrodka Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu przybyła delegacja kierownictwa Polskiego Związku Zapasów, z prezesem Andrzejem Supronem i wiceprezes ds.

Jubileusz 70-lecia WKS Grunwald Poznań był okazją do wyróżnień sportowców, trenerów, działaczy, sponsorów. Na uroczyste spotkanie do Ośrodka Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu przybyła delegacja kierownictwa Polskiego Związku Zapasów, z prezesem Andrzejem Supronem i wiceprezes ds. organizacyjnych Agatę Mikulską.
Paterą srebrną z okazji Jubileuszu uhonorowano Prezesa gen. broni Lecha Konopkę.

Odznaczenia przyznane przez PZZ

Złoty Medal za zasługi dla zapasów - Władysław Stecyk

Srebrny Medal za zasługi dla zapasów - Stanisław Ważydrąg

Brązowe Medale za zasługi dla zapasów:

- Monika Michalik

-Agnieszka Wieszczek Kordus

- Iwona Matkowska

-Mateusz Gucman

-Piotr Krajewski

- Radosław Horbik

Złote Odznaki PZZ

- Bartosz Gruszecki

-Adam Sobieraj

-Radosław Baran


JRNa zdjęciu nr 1 na stronie tytułowej: Najbardziej zasłużony sportowiec i trener WKS Grunwald Władysław Stecyk wyróżniany przez swego przyjaciela z aren sportowych, obecnie prezesa PZZ Andrzeja Suprona i wiceprezes PZZ Agatę Mikulską.

Fot. Jerzy Raube

15 Wrzesień 2017 - ZAPASY - ODZNACZENIA Z OKAZJI 70-LECIA WKS GRUNWALD 15 Wrzesień 2017 - ZAPASY - ODZNACZENIA Z OKAZJI 70-LECIA WKS GRUNWALD 15 Wrzesień 2017 - ZAPASY - ODZNACZENIA Z OKAZJI 70-LECIA WKS GRUNWALD 15 Wrzesień 2017 - ZAPASY - ODZNACZENIA Z OKAZJI 70-LECIA WKS GRUNWALD 15 Wrzesień 2017 - ZAPASY - ODZNACZENIA Z OKAZJI 70-LECIA WKS GRUNWALD 
 
 14 Wrzesień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  DYPLOMY UZNANIA DOWÓDZTWA GENERALNEGO SIŁ ZBROJNYCH  
Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych uhonorowało Dyplomami Uznania członków WKS Grunwald Poznań. "Za szczególne osiągnięcia szkoleniowe, wzorową pracę dla dobra Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, kreowanie w świadomości społecznej pozytywnego wizerunku żołnierza-sportowca z okazji 70-lecia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań wyróżniam DYPLOMEM

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych uhonorowało Dyplomami Uznania członków WKS Grunwald Poznań.
"Za szczególne osiągnięcia szkoleniowe, wzorową pracę dla dobra Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, kreowanie w świadomości społecznej pozytywnego wizerunku żołnierza-sportowca z okazji 70-lecia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań
wyróżniam

DYPLOMEM UZNANIA

Podpisał: Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych
gen. dyw. Jarosław Mika

W imieniu Dowództwa Dyplomy wręczył przedstawiciel 2. SLT ppłk Jacek Piazdecki.
Wyróżnienia otrzymali: ppłk Zygmunt Skrobicki, st. szer. Monika Michalik, mł. chor. Robert Grzeszczak, mł. chor. Robert Banach, Krzysztof Brzeziński.
W dalszej części spotkania ppłk Jacek Piazdecki przekazał na ręce Prezesa gen. broni Lecha Konopki list gratulacyjny od Dowódcy 2. SLT płk. dypl. pil. Jacka Pszczoły.

Tekst i fot. Jerzy Raube

14 Wrzesień 2017 - DYPLOMY UZNANIA DOWÓDZTWA GENERALNEGO SIŁ ZBROJNYCH 14 Wrzesień 2017 - DYPLOMY UZNANIA DOWÓDZTWA GENERALNEGO SIŁ ZBROJNYCH 14 Wrzesień 2017 - DYPLOMY UZNANIA DOWÓDZTWA GENERALNEGO SIŁ ZBROJNYCH 14 Wrzesień 2017 - DYPLOMY UZNANIA DOWÓDZTWA GENERALNEGO SIŁ ZBROJNYCH 
 
 13 Wrzesień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  Z OKAZJI 70-LECIA WKS NAGRODY MARSZAŁKA  
Podczas uroczystego spotkania, 9 września 2017 roku, z okazji 70-lecia WKS Grunwald Poznań, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor wręczył Odznaki Honorowe "Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" Prezesowi WKS Grunwald gen.

Podczas uroczystego spotkania, 9 września 2017 roku, z okazji 70-lecia WKS Grunwald Poznań, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Wiktor wręczył Odznaki Honorowe "Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego" Prezesowi WKS Grunwald gen. broni Lechowi Konopce oraz Wiceprezesom płk. Wojciechowi Satkowskiemu oraz ppłk. Zygmuntowi Skrobickiemu.
Odczytano laudację, a niej m.in. "Generał broni Lech Konopka jest prezesem WKS Grunwald Poznań od 2000 roku. Pełni także funkcję Prezesa Wojskowej Federacji Sportu. W przeszłości wyróżniany Złotymi Gwiazdami przez Polski Związek Zapaśniczy oraz Polski Związek Hokeja na Trawie.
Pułkownik Wojciech Satkowski, członek Zarządu WKS Grunwald, od 2006 roku jest Prezesem sekcji Hokeja na Trawie. Od tego czasu WKS Grunwald 8 razy zdobył tytuł Mistrza Polski w Hokeju na Trawie.
Ppłk Zygmunt Skrobicki z WKS Grunwald Poznań związany jest od 1994 roku. Od 2001 roku pełni również funkcję w Wojskowym Zespole Sportowym. Za wybitne osiągnięcia sportowe podwładnych na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Rio de Janeiro został wyróżniony tytułem najlepszego Dowódcy Zespołu Sportowego w kraju. W 2004 roku został odznaczony Złotą Odznaką przez Polski Związek Hokeja na Trawie."
Ponadto Prezes Klubu gen. broni L. Konopka otrzymał grawerowane podziękowania "za wkład w rozwój sportu w Wielkopolsce". Podpisał Marek Woźniak Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Tekst i fot. Jerzy Raube

13 Wrzesień 2017 - Z OKAZJI 70-LECIA WKS NAGRODY MARSZAŁKA 13 Wrzesień 2017 - Z OKAZJI 70-LECIA WKS NAGRODY MARSZAŁKA 13 Wrzesień 2017 - Z OKAZJI 70-LECIA WKS NAGRODY MARSZAŁKA 13 Wrzesień 2017 - Z OKAZJI 70-LECIA WKS NAGRODY MARSZAŁKA 13 Wrzesień 2017 - Z OKAZJI 70-LECIA WKS NAGRODY MARSZAŁKA 
 
 12 Wrzesień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA WKS GRUNWALD   
W minioną sobotę, 9 września, obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia WKS Grunwald Poznań. Zaczęło się od Festynu Rodzinnego na obiektach przy ul. Promienistej 27. Wieczorem Klub zorganizował uroczyste spotkanie w Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu.

W minioną sobotę, 9 września, obchodziliśmy Jubileusz 70-lecia WKS Grunwald Poznań. Zaczęło się od Festynu Rodzinnego na obiektach przy ul. Promienistej 27. Wieczorem Klub zorganizował uroczyste spotkanie w Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu. Wszyscy mogli poznać bohaterów aren sportowych, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy, Polski. Ich szkoleniowców i wychowawców. Uczestniczyli w spotkaniu wyżsi oficerowie Wojska Polskiego. Przybyli przedstawiciele władz samorządowych, przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz, wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski, dyrektor wydziału sportu UM Ewa Bąk. Urząd Marszałkowski reprezentował dyrektor departamentu sportu i turystyki Tomasz Wiktor. W sali konferencyjnej zasiedli sponsorzy, delegacje Związków Sportowych, zaprzyjaźnionych klubów z kraju, Klubu Olimpijczyka PZHT, sympatycy i członkowie WKS Grunwald.
Powojenne początki były zaczynem WKS, ale formalne założenie Klubu nastąpiło 12 września 1947 roku. Wówczas to grupa oficerów i podoficerów garnizonu poznańskiego zebrała się w siedzibie Miejskiego Urzędu Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego przy ul. Matejki 61 z postanowieniem założenia Wojskowego Klubu Sportowego. Tę datę przyjęto jako rozpoczęcie działalności WKS Grunwald...

Sobotnie spotkanie prowadził dyrektor WKS Grunwald mjr Cezary Młynarczyk. Laudację wygłosił prezes Klubu gen. broni Lech Konopka.
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań został wyróżniony Wielką Pieczęcią Miasta Poznania (Sigillum Civitatis Poznanie) (fot. 1).

Tabliczka pamiątkowa z grawerem:

Z okazji jubileuszu 70-lecia Wojskowego Klubu Sportowego Poznań
Prezydent Miasta Poznania
Jacek Jaśkowiak

Poznań, 9 wrzesień, 2017r.

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania została ustanowiona z okazji 750-lecia Lokacji Miasta Poznania. Otrzymają ją osoby, stanowiące wzór tradycyjnych, długowiecznych poznańskich cnót takich jak pracowitość, gospodarność, wiara, miłosierdzie, solidność i pomysłowość. Laureaci to także osoby, które w sposób spektakularny zaistniały w świadomości mieszkańców Poznania. Odznaczeni mogą otrzymać Złotą lub Srebrną Pieczęć.

Wyróżnienie wręczane jest dwukrotnie w ciągu danego roku. Pierwsza uroczystość odbywa się 29 czerwca, czyli w dniu Święta Miasta. Drugi raz Prezydent wyróżnia nagrodzonych podczas Przyjęcia Noworocznego. Natomiast w uzasadnionych, szczególnych przypadkach (jubileusz) nagroda może zostać przyznana w innym terminie. O przyznaniu nagrody decyduje jednoosobowo Prezydent Miasta Poznania, który może zasięgnąć opinii różnych środowisk. Symbolika pieczęci nawiązuje do oryginalnej repliki tłoku pieczętnego z pierwszej połowy XIV wieku. Pieczęć zawiera herb miasta Poznania i wklęsły napis gotycki sigillum civitatis Poznani.
Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.
Tekst i fot. Jerzy Raube12 Wrzesień 2017 - UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA WKS GRUNWALD  12 Wrzesień 2017 - UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA WKS GRUNWALD  12 Wrzesień 2017 - UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA WKS GRUNWALD  12 Wrzesień 2017 - UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA WKS GRUNWALD  12 Wrzesień 2017 - UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA WKS GRUNWALD  
 
 11 Wrzesień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  UWAGA! NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW  
Szanowni Państwo, informuję, że Zarząd Klubu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Zebranie odbędzie się w dniu 13.10.2017 roku w siedzibie Klubu przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu. Jednocześnie przypominam, że zgodnie ze Statutem w Walnym Zebraniu Delegatów biorą udział " .

Szanowni Państwo,
informuję, że Zarząd Klubu zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Zebranie odbędzie się w dniu 13.10.2017 roku w siedzibie Klubu przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
Jednocześnie przypominam, że zgodnie ze Statutem w Walnym Zebraniu Delegatów biorą udział " ... delegaci wybrani spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji, w proporcji jeden delegat na dziesięciu członków, a każdą Sekcję reprezentuje najwyżej 10 delegatów, ....". W związku z tym proszę o uaktualnienie danych w sekcjach i wysłanie na mój adres do dnia 03.10.br. imiennych, aktualnych list członków (mających opłacone składki członkowskie) wg. stanu na 30.09.br.

Z poważaniem

W imieniu Zarządu Klubu
Cezary Młynarczyk

11 Wrzesień 2017 - UWAGA! NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW 

Początki zapasów w stylu wolnym sięgają 1951 roku, kiedy to Zarząd Wychowania Fizycznego i Sportu MON zlecił WKS Grunwald zorganizowanie sekcji centralnej. Co ciekawe, naboru dokonano za pośrednictwem... prasy.

Do klubu napłynęło ponad 60 zgłoszeń. Po sprawdzianie zostało wybranych 14 najlepszych zapaśników. Opiekę szkoleniową objął trener Stanisław Jakubowicz. Zespół przystąpił do rozgrywek II ligi i już dwa lata później przyjmowano gratulacje za awans do ekstraklasy. W tym samym roku na mistrzostwach Polski Pająk i Wasilak zdobyli pierwsze medale dla Grunwaldu. W klasyfikacji drużynowej, co było spora sensacją, Grunwald również zajmuje pierwsze miejsce. Rok później (1970) świętowane jest w Poznaniu mistrzostwo I ligi i krótko po tym (1972), Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem sekcji jest Władysław Stecyk. Wicemistrz olimpijski, srebrny medalista mistrzostw świata, sześciokrotny medalista ME i dziesięciokrotny zdobywca tytułów mistrzowskich na arenie krajowej. Pan Władysław nawet nie myśli, oddać pola młodszym kolegom. W roku 1997 do swojej bogatej kolekcji dorzucił "srebro" MP. Na co dzień Władysław Stecyk pełni funkcję wiceprezesa klubu i nie byłby sobą, gdyby nie powalczył z rywalami na macie.

Przy osiągnięciach indywidualnych zawodników sekcji należy wspomnieć, że Paweł Kurczewski zdobył w 1971 roku tytuł wicemistrza świata. Zapaśnicy Grunwaldu, reprezentujący Wojsko Polskie biorą udział w Mistrzostwach Europy i świata CISM.

Sekcja kierowana jest przez Władysława Stecyka i stara się nawiązywać do starych dobrych tradycji. Procentuje praca zdolnego szkoleniowca Piotra Krajewskiego. Młodzi adepci tej trudnej dyscypliny sportu odnoszą sukcesy na arenach krajowych i zagranicznych.

ZARZĄD SEKCJI ZAPAŚNICZEJ
Prezespłk dypl. pil. Jacek PSZCZOŁA
WiceprezesKrzysztof KŁOSEK
WiceprezesMichał NOWAK
SekretarzPiotr KRAJEWSKI
Członek Zarządu sekcjiAdam CHOJNACKI
SZTAB SZKOLENIOWY
Mateusz GUCMAN Tel. 500 269 255
Mieczysław CHOMICZ Tel. 691 734 786
Dariusz GRZYWIŃSKI Tel. 509 694 120

SUKCES ROKU 2015

Iwona Matkowska - urodzona w Żarach 28.05.1982. Pierwszym trenerem był Ryszard Dynowski w Agrosie Żory. W 2010 roku zasiliła Wojskowy Zespół Sportowy w Poznaniu, a od 2012 roku reprezentuje Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" w Poznaniu. Jej trenerem został bardzo zasłużony zawodnik Władysław Stecyk. Pod jego kierunkiem zanotowała progresję wyników, a 2014 rok obrodził znakomitymi wynikami. Poniżej dokumentacja sportowa.

Rekordy życiowe: 7 miejsce IO Londyn 2012

Szczegółowe wyniki sportowe z podziałem na lata:

2010 r.

Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w zapasach - Finlandia/Lahti

 • złoty medal indywidualnie 48 kg
 • brązowy medal drużynowo

Mistrzostwa Świata Seniorek Rosja/ Moskwa

 • 5 miejsce indywidualnie 48 kg

Mistrzostwa Polski Seniorek - Brójce:

 • złoty medal indywidualnie 48 kg

2011 r.

Mistrzostwa Europy Seniorek w zapasach - Niemcy/ Dortmund:

 • brązowy medal indywidualnie 48 kg

2012 r.

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

 • 7 miejsce indywidualnie 48 kg

Mistrzostwa Europy Seniorek w zapasach - Serbia

 • złoty medal indywidualnie 51 kg

Mistrzostwa Polski Seniorek Żary

 • złoty medal indywidualnie 51 kg

2013 r.

Zawodniczka nie startowała w żadnych zawodach sportowych - ciąża.

2014 r.

Mistrzostwa Polski Seniorek Solec Kujawski

 • złoty medal indywidualnie 48 kg

Mistrzostwa Świata Seniorek Uzbekistan

 • srebrny medal indywidualnie 48 kg

Wojskowe Mistrzostwa Świata USA/Fort Dix

 • złoty medal indywidualnie 48 kg

W tym okresie zawodniczka zanotowała progresję wyników.

SUKCES ROKU 2010 BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW EUROPY 2010r.

ADAM SOBIERAJ syn Sławomira ur.26.06.1985 w Koszalinie, pierwsze kroki zapaśnicze stawiał pod okiem swojego wujka Lech Sobieraja w roku 1993 w Zapaśniczym Klubie Sportowym w Koszalinie. Następnie o prawidłowy rozwój Adama dbał trener Leszek MitosekDo końca 2005r. Adam Sobieraj reprezentował ZKS Koszalin odnosząc wielkie sukcesy w grupie kadetów i juniorów w tym czasie jego trenerem jest Zygmunt Kret. W styczniu 2006r.tym wybitnym zawodnikiem z Koszalina zainteresował się najlepszy Klub w Polsce za rok 2005r. poznański Grunwald". I tak młody Pomorzanin trafił pod skrzydła trenerów Piotra Krajewskiego i Mieczysława Chomicza. Już na początku roku udowodnił, że jest bardzo wartościowym zawodnikiem zdobywając srebrny medal na pucharze Polski seniorów a Krotoszynie. Po niespełna dwóch miesiącach zdobył srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów. W 2006 roku zostaje wicemistrzem Wojskowych Mistrzostw Świata w Baku. W latach 2007,2008,2009r wygrał Puchary Polski Seniorów.

Sukcesy w rywalizacji krajowej spowodowały ze od 2006 r. Adam Sobieraj stał sie etatowym Reprezentantem Polski Reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata i mistrzostwach europy. Bez powodzenia wystartował w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008r.Jednak systematycznie dojrzewał do odnoszenia międzynarodowych sukcesów.

Wspaniale warunki stworzone przez WKS Grunwald Poznań umożliwiały stały postęp i podnoszenie umiejętności sportowych 2008 i w 2009 roku zdobywa 8miejsca w Mistrzostwach Europy ,w obu przypadkach przegrywając minimalnie walki o strefę medalową.

Przełomowym w karierze tego zawodnika staje sie rok 2010.Podczas Mistrzostw Europy w Baku zdobywa on brązowy medal, pierwszy dla Polski od czterech lat. Swoja przynależność do światowej czołówki potwierdza w Lahti gdzie w trakcie 27 Mistrzostw Świata FEDERACJI WOJSKOWYCH zdobywa brązowy medal.

Kierownik sekcji - Roman KrólińskiTrener koordynator - Piotr Krajewski


Trener - zapasy kobiet - Mateusz Gucman


Trener juniorów I seniorów - Radosław Horbik


Trener dzieci i młodzików - Mieczysław Chomicz