Zapraszamy na nasz profil na Facebooku
Sekcji zapaśnicza WKS „ Grunwald” w Poznaniu serdecznie zaprasza do uczestnictwa w treningach dzieci w wieku od 9 lat. Zajęcia dla grupy dzieci odbywają się w poniedziałki, środy i czwartki od godz. 16.30 do godz. 18.00. Itd.
 
 09 Sierpień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ, RUSZA LIGA DRUZYNOWA..  
W sezonie 2017/2018 w rozgrywkach ligowych w ramach Krajowej Ligi Zapaśniczej startować będziemy pod nazwą WKS WZS Grunwald - Sobieski Poznań. Natomiast rozgrywki w nowym sezonie rozegrane zostaną pod nazwą PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza, a to

W sezonie 2017/2018 w rozgrywkach ligowych w ramach Krajowej Ligi Zapaśniczej startować będziemy pod nazwą WKS WZS Grunwald - Sobieski Poznań. Natomiast rozgrywki w nowym sezonie rozegrane zostaną pod nazwą PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza, a to za sprawa pozyskania sponsora tytularnego PZZ, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.
Do drużyn występujących w poprzednim sezonie dołączyły trzy kluby Zapasy Bydgoszcz, Boruta-Olimpijczyk Zgierz-Radom oraz Budowlani Łódź zastępując AKS Białogard. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy wystąpią w półfinałowym play off, a ich zwycięzcy w wielkim finale.
WZS WKS Grunwald - Sobieski Poznań wystąpi w grupie A z broniącą tytułu ekipą AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski oraz zespołami Zapasy Bydgoszcz i Boruta-Olimpijczyk Zgierz-Radom. Sezon rozpocznie się 19 września, a zakończy się 25 kwietnia przyszłego roku.
GRUPA A
AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski
Zapasy Bydgoszcz
WZS WKS Grunwald Poznań
Boruta-Olimpijczyk Zgierz-Radom
GRUPA B
Unia Racibórz
Budowlani Łódź
AZS-AWF Warszawa
AZ Supra Brokers Wrocław
Terminy i miejsce rozegrania meczów WZS WKS Grunwald Poznań:
1 kolejka - 2017-09-26 - Zapasy Bydgoszcz vs WZS WKS GRUNWALD Poznań (transmisja w TVP Sport)
2 kolejka - 2017-10-03 - WZS WKS GRUNWALD Poznań vs AKS WRESTLING TEAM Piotrków Trybunalski (transmisja w TVP Sport). Mecz rozegrany zostanie w Swarzędzkim Centrum Sportu i Rekreacji ul. Św. Marcin 38.
3 kolejka - 2017-10-30 - BORUTA-OLIMPIJCZYK Zgierz-Radom vs WZS WKS GRUNWALD Poznań
4 kolejka - 2017-11-28 - WZS WKS GRUNWALD Poznań vs Zapasy Bydgoszcz
5 kolejka - 2017-12-06 - WZS WKS GRUNWALD Poznań vs BORUTA-OLIMPIJCZYK Zgierz-Radom
6 kolejka - 2018-01-03 - AKS WRESTLING TEAM Piotrków Trybunalski. vs WZS WKS GRUNWALD Poznań
Półfinały
2018-04-03 2ga drużyna GRUPA B vs 1sza drużyna GRUPA A
2018-04-04 2ga drużyna GRUPA A vs 1sza drużyna GRUPA B
2018-04-10 1sza drużyna GRUPA A vs 2ga drużyna GRUPA B
2018-04-11 1sza drużyna GRUPA B vs 2ga drużyna GRUPA A
Finał 2018-04-18 oraz 2018-04-25. O miejscu rozgrywania pierwszego meczu zdecyduje losowanie pomiędzy drużynami, które wygrały półfinał.
Podobnie jak w poprzednim sezonie w pierwszej rundzie zawodnicy rywalizować będą w kategoriach wagowych: FW48; FS57; GR 66; FW 58; FS 74; GR 85; FW 69; FS 97; GR 130
a w drugiej FW53; FS65; GR 59; FW 63; FS 85; GR 75; FW 75; FS 125; GR 98.
Drużyna WZS WKS Grunwald - KS Sobieski Poznań będzie się składać z zawodników z wielkopolskich klubów: KS Sobieski Poznań, SKS Unia Swarzędz oraz LKS Ceramik Krotoszyn. Planowane są też wzmocnienia składu w kilku kategoriach wagowych, gdzie prowadzone są rozmowy z zawodnikami z kraju jak również z zagranicy. Transfery są jednak mocno zależne od zaangażowania sponsorów, których drużyna cały czas zaprasza do współpracy. Liczymy również na powrót po kontuzjach do zespołu kluczowych zawodników, którzy przechodzą aktualnie rehabilitację.
We wrześniu przed wyjazdem zawodników na Mistrzostwa Świata Armii zorganizowana zostanie konferencja prasowa podczas której przedstawiona zostanie drużyna oraz zawarte zostaną umowy pomiędzy PWPW Krajowa Liga Zapaśnicza i klubami biorącymi udział w projekcie.
W roku bieżącym przypadają obchody 70-lecia istnienia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald w Poznaniu. W związku z powyższym w dniu 28.11.2017 r. spotkanie w ramach ligi drużynowej będzie okazją do upamiętnienie wspaniałych tradycji Klubu.
Serdeczne podziękowania składamy Miastu Poznań, które włączyło się w pomoc przy organizacji naszego święta. Dzięki waszemu wsparciu, zorganizujemy niezapomniany spektakl zapaśniczy, promujący nasz Klub, sport zapaśniczy i Miasto Poznań.


09 Sierpień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ, RUSZA LIGA DRUZYNOWA.. 09 Sierpień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ, RUSZA LIGA DRUZYNOWA.. 09 Sierpień 2017 - WKS WZS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ, RUSZA LIGA DRUZYNOWA.. 
 
 12 Lipiec 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  PIOTR KRAJEWSKI OFICEREM!  
Uroczystość odbyła się 7 lipca 2017 r. na wrocławskim rynku. Akt uroczystego promowania na stopień podporucznika dokonał się za pośrednictwem Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni dr. Leszka Surawskiego, Dowódcy Generalnego R

Uroczystość odbyła się 7 lipca 2017 r. na wrocławskim rynku. Akt uroczystego promowania na stopień podporucznika dokonał się za pośrednictwem Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni dr. Leszka Surawskiego, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jarosława Miki oraz Zastępcy Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. bryg. Jana Dziedzica.
Promocja na pierwszy stopień oficerski wieńczy okres wytężonej i ciężkiej pracy, w czasie którego absolwenci WSOWL wprowadzali w życie dewizę WSOWL - Per Aspera Ad Astra ? przez ciernie do gwiazd, do tych gwiazd, które od dzisiaj, lśnić będą na mundurach bohaterów uroczystości...
Naszemu najmłodszemu oficerowi, ppor. Piotrowi Krajewskiemu życzymy kolejnych gwiazdek!

JR

12 Lipiec 2017 - PIOTR KRAJEWSKI OFICEREM! 12 Lipiec 2017 - PIOTR KRAJEWSKI OFICEREM! 
 
 29 Czerwiec 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  NAGRODA SPORTOWA RADY MIASTA POZNANIA  
Tradycyjnie w samo południe 29 czerwca, w Sieni Wielkiej poznańskiego Ratusza odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Poznania z okazji święta patronów miasta: świętych Piotra i Pawła. Nadane zostało honorowe obywatelstwo, tytuły Zasłużo

Tradycyjnie w samo południe 29 czerwca, w Sieni Wielkiej poznańskiego Ratusza odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miasta Poznania z okazji święta patronów miasta: świętych Piotra i Pawła. Nadane zostało honorowe obywatelstwo, tytuły Zasłużonego dla miasta Poznania oraz nagroda artystyczna, naukowa i sportowa.
Ostatnio stało się tradycją, że wśród zaproszonych gości są też przedstawiciele WKS Grunwald Poznań. Nagrodę Sportową dla najlepszego zawodnika przyznano zapaśniczce Monice Michalik, a dla najlepszego trenera Mateuszowi Gucmanowi, trenerowi zapasów.

Monika Ewa Michalik w swojej karierze zawodniczej sześć razy stawała na podium Mistrzostw Świata. Ma w swoim dorobku 11 medali Mistrzostw Europy (w tym cztery złote) - ostatni złoty medal zdobyła w dniach 2-7 maja br. w serbskim Nowym Sadzie.

Jednak największym sukcesem poznańskiej zawodniczki jest brązowy medal wywalczony w kategorii do 63 kg podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W decydującej walce o medal Polka pokonała reprezentantkę Rosji Innę Trażukową 6:3.

Mateusz Gucman przygodę z zapasami rozpoczął w 1989 r. w Zakładowym Klubie Sportowym "Górażdże" w Krapkowicach. W latach 1999 - 2010 był członkiem kadry narodowej w zapasach. W barwach WKS Grunwald Poznań (od 2004r.) zdobył kilkukrotnie tytuł Mistrza Polski, był uczestnikiem Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Na swoim koncie ma również wiele medali Wojskowych Mistrzostw Świata.

Od 2010 roku pracuje jako trener WKS Grunwald Poznań, odnosząc wielkie sukcesy. Do najważniejszych osiągnięć uzyskanych w pracy zawodowej należy zaliczyć miejsca na imprezach mistrzowskich wywalczone przez Monikę Michalik, z którą jako trener współpracuje indywidualnie od 2010 r.

Gratulujemy honorowych wyróżnień.
Jerzy Raube

29 Czerwiec 2017 - NAGRODA SPORTOWA RADY MIASTA POZNANIA 29 Czerwiec 2017 - NAGRODA SPORTOWA RADY MIASTA POZNANIA 29 Czerwiec 2017 - NAGRODA SPORTOWA RADY MIASTA POZNANIA 29 Czerwiec 2017 - NAGRODA SPORTOWA RADY MIASTA POZNANIA 
 
 26 Maj 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  NASI REPREZENTANCI NA MP W ZAPASACH  
W Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, w których rywalizowało 81 zawodników i 55 zawodniczek. W klasyfikacji drużynowej triumfowali - wśród panów - AKS Białogard, przed ZKS Slavi

W Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet, w których rywalizowało 81 zawodników i 55 zawodniczek. W klasyfikacji drużynowej triumfowali - wśród panów - AKS Białogard, przed ZKS Slavia Ruda Śląska i LKS Dąb Brzeźnica, wśród pań - MKS Cement-Gryf Chełm, przed ZKS Slavia Ruda Śląska oraz AZS-AWF Warszawa.
Reprezentanci WKS Grunwald zdobyli 3 medale: złoto Monika Michalik, srebro Kamil Kostrubiec i brąz Weronika Sikora. Piąty był Michał Bielawski.

W zawodach z różnych powodów zabraków takich zawodników jak: Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Daria Osocka, Magomedmurad Gadzhiev, Mateusz Pisarski, Krystian Brzozowski, Zbigniew Baranowski, Radosław Marcinkiewicz, Kamil Skaskiewicz czy Radosław Baran - głównych pretendentów do złota w swoich kategoriach wagowych.

57 kg

1 Adrian Hajduk ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

2 Adam Bieńkowski AKS (Białogard)

3 Szymon Makuch LKS ORZEŁ (Namysłów)

3 Zhozef Baghramyan ZKS (Koszalin)61 kg

1 Wiktor Szmulaj LKS MAZOWSZE (Teresin)

2 Kamil Kostrubiec WZS WKS GRUNWALD (Poznań)

3 Dawid Romanowicz ZTA (Zgierz)

3 Grzegorz Łabus ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)65 kg

1 Krzysztof Bieńkowski AKS (Białogard)

2 Mateusz Nejman ZTA (Zgierz)

3 Bartosz Stawinoga WKS ŚLĄSK (Milicz)

3 Patryk Ołenczyn LKS DĄB Brzeźnica (Rudnik)70 kg

1 Przemysław Swatek LMKS (Krasnystaw)

2 Kamil Banaszek LKS MAZOWSZE (Teresin)

3 Eryk Maj WKS ŚLĄSK (Milicz)

3 Mateusz Kampik LKS DĄB Brzeźnica (Rudnik)74 kg

1 Andrzej Sokalski ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

2 Łukasz Górzyński KS GWIAZDA (Bydgoszcz)

3 Hubert Mazurek LKS ISKRA (Spiczyn)

3 Bartłomiej Żuraw LKS ISKRA (Spiczyn)86 kg

1 Sebastian Jezierzański LKS DĄB Brzeźnica (Rudnik)

2 Dawid Pepłowski ZTA (Zgierz)

3 Patryk Dublinowski AKS (Białogard)

3 Andrzej Hermanowski LKS ISKRA (Spiczyn)97 kg

1 Mateusz Filipczak LKS CERAMIK (Krotoszyn)

2 Aleksander Wojtachnio KS POGOŃ (Ruda Śląska)

3 Kamil Wojciechowski ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

3 Szymon Janz ZKS (Koszalin)125 kg

1 Robert Baran LKS CERAMIK (Krotoszyn)

2 Kamil Kościółek ZKS STAL (Rzeszów)

3 Damian Chołuj AKS (Białogard)

3 Łukasz Dublinowski AKS (Białogard)48 kg

1 Anna Łukasiak KS AZS-AWF (Warszawa)

2 Angelika Dytrych MKS CEMENT-GRYF (Chełm)

3 Anna Król MKS CEMENT-GRYF (Chełm)

3 Weronika Sikora WZS WKS GRUNWALD (Poznań)53 kg

1 Julita Omilusik ARES (Wałbrzych)

2 Agata Walerzak MKZ UNIA (Racibórz)

3 Sylwia Szulc RCSZ OLIMPIJCZYK (Radom)

3 Paula Kozłow MKZ UNIA (Racibórz)55 kg

1 Roksana Zasina ZTA (Zgierz)

2 Ilona Sobczyńska MKS CEMENT-GRYF (Chełm)

3 Anna Wojtowa LKS FENIKS PESTA (Stargard)

3 Paulina Czechorowska MKS CEMENT-GRYF (Chełm)58 kg

1 Katarzyna Mądrowska LKS FENIKS PESTA (Stargard)

2 Magdalena Głodek KS BLOCZEK TEAM (Pelplin)

3 Jowita Wrzesień CSiR (Dąbrowa Górnicza)

3 Karolina Wieczerza MKS CEMENT-GRYF (Chełm)

60 kg

1 Agnieszka Król MKZ UNIA (Racibórz)

2 Katarzyna Michalak KS AZS-AWF (Warszawa)

3 Kamila Pyżewska MLKS WISŁA (Świecie)

3 Marta Mechocka LKS MAZOWSZE (Teresin)63 kg

1 Natalia Kubaty ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

2 Beata Federowicz MKS CEMENT-GRYF (Chełm)

3 Nikola Chluba LKS DĄB Brzeźnica (Rudnik)

3 Agata Tatar LKS DĄB Brzeźnica (Rudnik)69 kg

1 Monika Michalik WZS WKS GRUNWALD (Poznań)

2 Paulina Kontna KS Koronowo (Koronowo)

3 Alicja Kubaty ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

4 Ewelina Bieńkowska ZTS SOKÓŁ (Lublin)75 kg

1 Natalia Strzałka ZKS SLAVIA (Ruda Śląska)

2 Patrycja Howis KS AZS-AWF (Warszawa)

3 Justyna Walotek CSiR (Dąbrowa Górnicza)

3 Anna Urbanowicz MKS CEMENT-GRYF (Chełm)

Jerzy Raube

26 Maj 2017 - NASI REPREZENTANCI NA MP W ZAPASACH 26 Maj 2017 - NASI REPREZENTANCI NA MP W ZAPASACH 
 
 24 Maj 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  SPOTKANIE Z MISTRZYNIĄ EUROPY  
St. szer. Monika Michalik brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dołożyła do swego bogatego dorobku sportowego kolejny sukces - zdobyła złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w Nowym Sadzie. W finale kategorii 63 kg poko

St. szer. Monika Michalik brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, dołożyła do swego bogatego dorobku sportowego kolejny sukces - zdobyła złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w Nowym Sadzie. W finale kategorii 63 kg pokonała Bułgarkę Taybe Mustafę Yusein 3:2.
Z Panią Moniką Michalik spotkał się dowódca 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
płk dypl. pil. Jacek Pszczoła, prezes sekcji zapasów WKS Grunwald Poznań.
Dowódca pogratulował st. szer. Monice Michalik kolejnego, bo już czwartego złotego medalu mistrzostw Europy (wcześniej w 2003, 2005 i 2009 roku). To bardzo miły akcent obecności reprezentantki WKS Grunwald wśród światowej klasy zawodniczek, tym bardziej przyjemny, że w roku 70-lecia Naszego Klubu!
W spotkaniu uczestniczyli też dyrektor WKS Grunwald mjr Cezary Młynarczyk i Rafał Walczak trener piłkarzy ręcznych.
Jerzy Raube

24 Maj 2017 - SPOTKANIE Z MISTRZYNIĄ EUROPY 
 
 02 Maj 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  MISTRZOSTWO EUROPY MONIKI MICHALIK  
Zawodniczka WKS Grunwald Monika Michalik zdobyła złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w Nowym Sadzie. W finale kategorii 63 kg pokonała Bułgarkę Taybe Mustafę Yusein 3:2. 63 kg - Monika Michalik - 13 zawodniczek 1/4

Zawodniczka WKS Grunwald Monika Michalik zdobyła złoty medal zapaśniczych mistrzostw Europy w Nowym Sadzie. W finale kategorii 63 kg pokonała Bułgarkę Taybe Mustafę Yusein 3:2.

63 kg - Monika Michalik - 13 zawodniczek

1/4

Monika MICHALIK (POL) - Sara DA COL (ITA) 4-0 (10-0)

1/2

Monika MICHALIK (POL) - Laura SKUJINA (LAT) 3-1 (7-2)

Finał 1-2

Monika Michalik (POL) - Taybe Mustafa YUSEIN (BUL) 3-1 (3-2)1. Monika MICHALIK (POL)

2. Taybe Mustafa YUSEIN (BUL)

3. Sara DA COL (ITA)

3. Yuliia TKACH OSTAPCHUK (UKR)

We wtorek M. Michalik, brązowa medalistka ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, obchodziła 37. urodziny. Dotychczas miała w dorobku dziewięć medali mistrzostw Starego Kontynentu, w tym trzy złote wywalczone w latach 2003, 2005 i 2009.
Gratulujemy!
JR

02 Maj 2017 - MISTRZOSTWO EUROPY MONIKI MICHALIK 
 
 07 Kwiecień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZAPROSZENIE NA TURNIEJ WIELKANOCNY  
WKS Grunwald Poznań tradycyjnie już jak co roku przed świętami organizuje Turniej Wielkanocny w zapasach w stylu wolnym, który odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia. W imprezie wystartują zawodnicy z grupy wiekowej młodzika oraz najmłods

WKS Grunwald Poznań tradycyjnie już jak co roku przed świętami organizuje Turniej Wielkanocny w zapasach w stylu wolnym, który odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia.
W imprezie wystartują zawodnicy z grupy wiekowej młodzika oraz najmłodsi adepci w mini-zapasach.

Wszystkich kibiców oraz rodziców, którzy szukają jeszcze dyscypliny sportu dla swoich pociech zapraszamy do hali przy ul. Bukowskiej 25a, które oferują zajęcia w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu w Poznaniu.

Niedziela 09.04.2017 - g. 10 Uroczyste Otwarcie Zawodów

g. 10.15 walki eliminacyjne, finałowe i wręczenie nagród.
Szczegóły w załączniku

07 Kwiecień 2017 - ZAPROSZENIE NA TURNIEJ WIELKANOCNY 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 01 Kwiecień 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  GALA WOJSKA POLSKIEGO Z MOCNYM AKCENTEM 70-LETNIEGO WKS GRUNWALD  
Witam zwycięzców, tych którzy swoimi zwycięstwami, swoim wysiłkiem, nieprawdopodobną odwagą, determinacją, siłą woli przynoszą tak wiele radości i dumy polskiej armii, każdemu polskiemu żołnierzowi - tymi słowami minister obrony narod

Witam zwycięzców, tych którzy swoimi zwycięstwami, swoim wysiłkiem, nieprawdopodobną odwagą, determinacją, siłą woli przynoszą tak wiele radości i dumy polskiej armii, każdemu polskiemu żołnierzowi - tymi słowami minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powitał wojskowych sportowców na Gali Sportu Wojskowego.
Podczas uroczystości, która odbyła się 30 marca w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu podsumowana została działalność sportowa w Siłach Zbrojnych RP w roku 2016.

Minister Antoni Macierewicz wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom wojskowym sportu powszechnego i wyczynowego oraz animatorom i organizatorom współzawodnictwa sportowego. Podczas Gali rozstrzygnięty został także Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego, którego organizatorem była redakcja portalu polska-zbrojna.pl .
Gratulując sportowcom szef MON powiedział: Serdecznie dziękuję za wszystko co robicie, za ten wysiłek, za ten pot, za te momenty zwątpienia i za przezwyciężenie tego zwątpienia. Najważniejsze słowa, które być może dzisiaj padły z tej trybuny, to wskazanie na to, że sport wojskowy to sport powszechny. To jest sport, który czyni naszą armię silniejszą, sprawniejszą, zdrowszą, skuteczniejszą, ale który także jest przykładem - zachęca i pociąga rzesze Polaków do armii. Sprawia, że my jako naród jesteśmy sprawniejsi, że my jako naród jesteśmy bardziej zdrowi, wytrzymali i zdolni rywalizować z innymi narodami. Bo sport to jest także arena rywalizacji. Nie ma dobrego sportowca bez wybitnej inteligencji - mówił szef MON.
Minister podziękował również trenerom. - Wiemy wszyscy, że nie ma wybitnego sportowca bez wybitnych trenerów. Dlatego serdeczne podziękowania dla waszych dowódców. Nie ma dobrych sportowców bez przyjaznego otoczenia, bez tej całej infrastruktury armii, ale i infrastruktury, którą buduje pan minister sportu Witold Bańka, która sprawia, że możecie tak wspaniałe wysiłki osiągać.

Minister zapewnił, że ministerstwo będzie modernizowało infrastrukturę sportową i zwiększało zaangażowanie armii w sport. ? Chcę, żebyście wiedzieli, że będziemy modernizowali zmieniali nasze zaangażowanie armii w sport tak, aby go maksymalnie wspierać, tak żeby flaga Polski jak najczęściej była wciągania na maszt. (?) Raz jeszcze serdecznie dziękuję i proszę o więcej wysiłku. Raz jeszcze zapewniam, że minister obrony zrobi wszystko, aby sport w armii był rzeczywiście dumą Rzeczpospolitej, tak jak dumą polskiej armii jesteście wy - dodał minister
W 2016 roku najważniejszą imprezą były igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, gdzie nasi żołnierze wywalczyli trzy medale: srebrny - dyskobol plut. Piotr Małachowski, a brązowe - pięcioboistka nowoczesna st. szer. Oktawia Nowacka i zapaśniczka WKS Grunwald st. szer. Monika Michalik. I za te osiągnięcia Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przyznało medalistom olimpijskim trzy najwyższe lokaty w kategorii najlepszych żołnierzy sportowców Wojska Polskiego w sporcie wyczynowym.

Minister Antoni Macierewicz podczas Gali wręczył czołowym sportowcom resortowe odznaczenia. Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju otrzymali: st. szer. Oktawia Nowacka, szer. Agata Ozdoba i szer. Arleta Podolak. Natomiast Srebrnym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju wyróżnieni zostali: st. szer. Arkadiusz Gardzielewski, st. szer. Iwona Matkowska, st. szer. Monika Michalik i szer. Aleksandra Hornik (trzy Panie z WKS Grunwald).
Już po raz piąty rozstrzygnięty został Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego, organizowany przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl. Podczas Gali Sportu Wojskowego Maciej Podczaski, dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego, wręczył nagrody zwycięzcom w czterech kategoriach: Sportowiec roku, Mistrz sportu powszechnego, Nadzieja sportu wojskowego oraz Trener roku.

Czytelnicy portalu w internetowym głosowaniu tytuł ?Sportowca roku? przyznali biegaczce na orientację szer. Aleksandrze Hornik (WKS Grunwald). - Jestem zaskoczona wyborem internautów. Bardzo im dziękuję za oddane na mnie głosy - powiedziała zadowolona poznanianka.
Trenerem roku, decyzją Kapituły plebiscytu portalu polska-zbrojna.pl, został mł. chor. Grzegorz Gajdus z poznańskiego WZS. Laureat poprowadził do sukcesu maratończyków na 48. Wojskowych Mistrzostwach Świata w Turynie. 1. miejsce zajął w nich st. szer. Arkadiusz Gardzielewski, 2. szer. Olga Kalendarova-Ochal oraz 3. st. szer. Mariusz Giżyński (oboje WZS Poznań) i szer. Karolina Pilarska. Natomiast w klasyfikacji drużynowej obie polskie drużyny wywalczyły złote medale. Laureat podziękował Kapitule za docenienie jego pracy i zapowiedział, że postara się, aby z tegorocznego czempionatu w Kanadzie nasi maratończycy wrócili z kilkoma medalami.
Podziękowanie za uzyskanie najlepszych wyników w działalności szkoleniowej i metodycznej oraz zaangażowanie w rozwój sportu w resorcie obrony narodowej:
1. major Sławomir Kowalski - Centrum Szkolenia Sił Powietrznych Koszalin
2. kapitan marynarki Janusz Porzycz - Wojskowy Zespół Sportowy Gdynia
3. starszy chorąży Piotr Krajewski - Wojskowy Zespół Sportowy Poznań
4. chorąży Krzysztof Mol - 12 Dywizja Zmechanizowana Szczecin
5. szeregowy Paweł Golinowski - 11 Dywizja Kawalerii Pancernej Żagań
Kapituła Plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Wojska Polskiego zorganizowanego przez redakcję portalu polska-zbrojna.pl przyznała tytuły:
Trenera Roku - młodszy chorąży Grzegorz Gajdus - Wojskowy Zespół Sportowy Poznań
Nadziei Sportu Wojskowego - szeregowy Dawid Klimek - Wojskowy Zespół Sportowy Wrocław.
Nagrodę Specjalną przyznała pułkownikowi rezerwy Krzysztofowi Szopińskiemu.
Natomiast czytelnicy portalu polska-zbrojna.pl w głosowaniu wybrali:
Mistrza Sportu Powszechnego - starszy szeregowy Marcin Horbacz - 10 Brygada Kawalerii Pancernej
Sportowca Roku - szeregowy Aleksandra Hornik - Wojskowy Zespół Sportowy Poznań
Gratulujemy!

01 Kwiecień 2017 - GALA WOJSKA POLSKIEGO Z MOCNYM AKCENTEM 70-LETNIEGO WKS GRUNWALD 01 Kwiecień 2017 - GALA WOJSKA POLSKIEGO Z MOCNYM AKCENTEM 70-LETNIEGO WKS GRUNWALD 01 Kwiecień 2017 - GALA WOJSKA POLSKIEGO Z MOCNYM AKCENTEM 70-LETNIEGO WKS GRUNWALD 01 Kwiecień 2017 - GALA WOJSKA POLSKIEGO Z MOCNYM AKCENTEM 70-LETNIEGO WKS GRUNWALD 01 Kwiecień 2017 - GALA WOJSKA POLSKIEGO Z MOCNYM AKCENTEM 70-LETNIEGO WKS GRUNWALD 
 
 31 Marzec 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  M. BIELAWSKI NA PODIUM PUCHARU POLSKI  
W Białogardzie odbył się turniej Pucharu Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego. Bardzo dobrze spisał się Michał Bielawski (WZS WKS Grunwald Poznań), który zdobył srebrny medal. Michał stoczył w turnieju 4 walki. Runda 1 Pur

W Białogardzie odbył się turniej Pucharu Polski Seniorów w zapasach stylu wolnego.
Bardzo dobrze spisał się Michał Bielawski (WZS WKS Grunwald Poznań), który zdobył srebrny medal.
Michał stoczył w turnieju 4 walki.
Runda 1 Purimov Andrey (RUSSIA) - Michał Bielawski(WZS WKS GRUNWALD) 1/3 (2/4)
Runda 2 Hermanowski Andrzej (LKS ISKRA) - M. Bielawski (WZS WKS GRUNWALD) 0/5 (4/3)
Runda 3 Hast Aleksander (GERMANY) - M. Bielawski (WZS WKS GRUNWALD) 0/3 (0/7)
Finał I-II M. Bielawski (WZS WKS GRUNWALD) - Dublinowski Patryk (AKS) 1/3 (2/9).

Na zdj. 2: Michał Bielawski z trenerem Mateuszem Gucmanem

31 Marzec 2017 - M. BIELAWSKI NA PODIUM PUCHARU POLSKI 31 Marzec 2017 - M. BIELAWSKI NA PODIUM PUCHARU POLSKI 
 
 27 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  FOTO Z PUCHARU  
Jeszcze kilka zdjęć do galerii z zawodów Pucharu Polski Seniorek i młodzieżowców U23. O imprezie pisaliśmy w sobotę. Tekst w artykule poniżej...

Jeszcze kilka zdjęć do galerii z zawodów Pucharu Polski Seniorek i młodzieżowców U23. O imprezie pisaliśmy w sobotę. Tekst w artykule poniżej...

27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 27 Luty 2017 - FOTO Z PUCHARU 
 
 25 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  PUCHAR POLSKI NA MEDAL!  
W sobotę, 25 lutego, w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorek i Młodzieżowy Puchar Polski U23 w zapasach w stylu wolnym. Wojskowy Klub Sportowy Grunwald reprezentowały trzy zawodniczki i czterech zawodników. Oto wyniki: Monika MI

W sobotę, 25 lutego, w Raciborzu odbył się Puchar Polski Seniorek i Młodzieżowy Puchar Polski U23 w zapasach w stylu wolnym. Wojskowy Klub Sportowy Grunwald reprezentowały trzy zawodniczki i czterech zawodników.
Oto wyniki:
Monika MICHALIK kat. wag. 63 kg - złoty medal

Weronika SIKORA kat. wag. 48 kg - brązowy medal

Maja LEMAŃCZYK kat. wag. 53 kg - IV miejsceW klasyfikacji drużynowej panie zajęły II miejsce.Patryk TARENT kat. wag. 97 kg - brązowy medal

Michał BIELASWKI kat. wag. 86 kg - brązowy medal

Adam CHOJNACKI kat. wag. 86 kg - XIII miejsce

Jędrzej GEISLER kat. wag. 74 kg - V miejsceGratulujemy udanego występu.

25 Luty 2017 - PUCHAR POLSKI NA MEDAL! 25 Luty 2017 - PUCHAR POLSKI NA MEDAL! 
 
 23 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  MEDALE W KLZ NA 70-LECIE WKS GRUNWALD  
W ostatniej kolejce spotkań Krajowej Ligi Zapaśniczej w sezonie 2016/2017 drużyna WZS WKS Grunwald Poznań zremisowała 5-5 na wyjeździe z AKS Białogard. Udane występy w całym sezonie dały trzecie miejsce w bardzo silnej stawce. Brązowe meda

W ostatniej kolejce spotkań Krajowej Ligi Zapaśniczej w sezonie 2016/2017 drużyna WZS WKS Grunwald Poznań zremisowała 5-5 na wyjeździe z AKS Białogard. Udane występy w całym sezonie dały trzecie miejsce w bardzo silnej stawce. Brązowe medale sekcji zapaśniczej, to bardzo dobry akcent w obchodach 70-lecia Naszego Klubu.
Mistrzem Polski został AKS Piotrków Trybunalski, a drugie miejsce zajęła MKZ Unia Racibórz. AKS Białogard zdobył czwarte miejsce. Środowisko poznańskich zapasów kieruje podziękowania do Prezesa Krajowej Ligi Zapaśniczej Damiana Fedorowicza za wspaniały projekt i jego realizację. - Składamy również szczególne podziękowania kierownictwu KS Sobieski Poznań i SKS Unia Swarzędz, gdzie odbywały się nasze mecze, a w szczególności za pomoc w organizacji spotkań i startu w całych rozgrywkach. Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas w tym sezonie i liczymy na dalszą współpracę w kolejnych latach. Ten medal dedykujemy naszym wspaniałym kibicom, którzy swoją obecnością wspierali nas we wszystkich meczach, rownież tych wyjazdowych. Dzięki Wam mogliśmy przeżywać wspaniałe chwile, a co ważne byliście z nami nie tylko jak wygrywaliśmy, ale również jak zdarzały się porażki.
Naszym zawodnikom, zawodniczkom i trenerom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i start w lidze oraz gratulujemy zdobycia brązowego medalu!

AKS BIAŁOGARD - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 5-5 (18-17)

zapasy kobiet:
53 kg: Amanda Tomczyk (J) - Maja Lemańczyk 0-3 (0-2)
63 kg: brak zawodnika - Sara Jóźwiak (J) 0-5 (0-0)
75 kg: Paulina Kontna - Ada Adaszek 4-0 (8-0)

styl wolny:
65 kg: Krzysztof Bińkowski - Kamil Kostrubiec 4-0 (9-0)
86 kg: Patryk Dublinowski - Michał Pietrzak 3-0 (6-0)
125 kg: Zbigniew Baranowski - Patryk Tarent 4-0 (8-0)

styl klasyczny:
59 kg: Adam Bieńkowski - Dominik Sikora 0-4 (0-8)
75 kg: Gevorg Sahakyan - Bartosz Sikora 3-0 (6-0)
98 kg: Krzysztof Niklas - Tadeusz Michalik 0-5 (0-8)

23 Luty 2017 - MEDALE W KLZ NA 70-LECIE WKS GRUNWALD 
 
 15 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ!  
Wielki krok do srebrnego medalu w rozgrywkach Krajowej Ligi Zapaśniczej w sezonie 2016/2017 postawili reprezentanci WZS WKS Grunwald pokonując w Poznaniu wicelidera tabeli MKZ UNIA RACIBÓRZ 6-4. Już wcześniej było wiadomo, że zdobędziemy meda

Wielki krok do srebrnego medalu w rozgrywkach Krajowej Ligi Zapaśniczej w sezonie 2016/2017 postawili reprezentanci WZS WKS Grunwald pokonując w Poznaniu wicelidera tabeli MKZ UNIA RACIBÓRZ 6-4. Już wcześniej było wiadomo, że zdobędziemy medal w LKZ, bo pierwsze zwycięstwo odniosła drużyna AZ Supra Brokers Wrocław pokonując 6-4 AKS Atletyczny Klub Sportowy Białogard - zapasy styl wolny. Tym samym mamy już tylko 1 punkt straty do 2 miejsca w tabeli.
Mecz rozpoczął się od zdecydowanego zwycięstwa Katarzyny Krawczyk nad Paulą Kozłow. Później jednak do głosu doszli zawodnicy z Raciborza i po zwycięstwach Patryka Ołenczyn (joker) i Dawida Ersetic objęli prowadzenie i to 3-1. Wspaniała poznańska publiczność zrobiła fetę, kiedy na matę wyszła Monika Michalik. Medalistka z Rio w lidze nie zawodzi i odniosła 4 zwycięstwo w sezonie pokonując Agnieszkę Król! Przełomowa walka była jednak w wykonaniu Michała Pietrzaka, który w ostatnich sekundach zdobył decydujące punkty i doprowadził wynik meczu do remisu 3-3, a jego przeciwnikiem był piąty zawodnik Mistrzostw Europy 2016 Andrzej Sokalski.
Następny pojedynek po porażce Jakuba Tim dał po raz kolejny prowadzenie gościom z Raciborza. To był już jednak ostatni raz, gdyż trzy kolejne zwycięstwa odnieśli niesieni dopingiem wspaniałej publiczności Agnieszka Wieszczek-Kordus, Maciej Balawender i Tadeusz Michalik. MVP spotkania został Maciej Balawender, który dzisiaj pokazał wspaniałe akcje techniczne i bardzo dobre przygotowanie pod względem szybkości.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w ostatniej kolejce rozgrywek z drużyną AKS Białogard.
Dzisiaj po zwycięstwie z AZS AWF Warszawa tytuł Mistrza Polski świętuje drużyna AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Gratulujemy!

15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 15 Luty 2017 - CENNE ZWYCIĘSTWO W KLZ! 
 
 14 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  NASI REPREZENTANCI WALCZĄ O MEDALOWE MIEJSCE  
W środę, 15 lutego, odbędzie się 9 kolejka rozgrywek KLZ w sezonie 2016/2017. Złoty medal może zapewnić już sobie, w specjalnej antycznej oprawie (tak przygotowano halę, zdjęcie w galerii) AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

W środę, 15 lutego, odbędzie się 9 kolejka rozgrywek KLZ w sezonie 2016/2017. Złoty medal może zapewnić już sobie, w specjalnej antycznej oprawie (tak przygotowano halę, zdjęcie w galerii) AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Nas czeka spotkanie, które może zadecydować o medalu, a jakiego on będzie koloru będziemy mogli więcej powiedzieć dopiero po ostatnim meczu. Tymczasem w środę rywalem WZS WKS Grunwald Poznań będzie aktualnie druga w tabeli MKZ Unia Racibórz.
W pierwszej rundzie przegraliśmy spotkanie 3-6 co tym bardziej motywuje naszych reprezentantów do rewanżu. Atutem WZS WKS Grunwald jest plejada doświadczonych zawodników i olimpijczyków, na czele z Moniką Michalik i Agnieszką Wieszczek-Kordus. Siłą Unii jest przede wszystkim styl klasyczny. Zapowiada się bardzo wyrównany pojedynek.

Zapraszamy o godzinie 18.00 do hali KS Sobieski Poznań. Dla najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika WZS WKS Grunwald Poznań nagrody podczas meczu wręczy firma Relax Time – Jacek Skrzypczak!
Zapraszamy!

14 Luty 2017 - NASI REPREZENTANCI WALCZĄ O MEDALOWE MIEJSCE 14 Luty 2017 - NASI REPREZENTANCI WALCZĄ O MEDALOWE MIEJSCE 
 
 07 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  MONIKA MICHALIK W CZOŁÓWCE SPORTOWCÓW WIELKOPOLSKI, W ROKU JUBILEUSZU KLUBU!  
St. szer. Monika Michalik brązowa medalistka Igrzysk w Rio w zapasach, głosami 76 721 Czytelników znalazła się na drugim miejscu 59. plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego". Czytelnicy wybrali najlepszych sportowców i trenera roku 2016 w Wielkopols

St. szer. Monika Michalik brązowa medalistka Igrzysk w Rio w zapasach, głosami 76 721 Czytelników znalazła się na drugim miejscu 59. plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego". Czytelnicy wybrali najlepszych sportowców i trenera roku 2016 w Wielkopolsce. Nagrody wręczono podczas Wielkiego Balu Sportowca.
Oto wyniki:

Sportowcy: Marta Walczykiewicz (kajakarstwo, KTW Kalisz) 92 254 pkt. Monika Michalik (zapasy, Grunwald Poznań) 76 721 Kacper Majchrzak (pływanie, Warta Poznań) 62 205 Nikol Płosaj (kolarstwo, Mróz Jedynka Kórnik) 58 382 Mateusz Gamrot (sporty walki, Ankos MMA Poznań) 51 465 Henryk Synoracki (sport motorowodny, PKM LOK Poznań) 40 913 Wiktor Chabel (wioślarstwo, Posnania RBW) 39 738 Alicja Zając (futsal, AZS UAM Poznań) 32 354 Tomasz Różycki (piłka wodna, Waterpolo Poznań) 29 576 Bartłomiej Jaszka (piłka ręczna, MKS Kalisz) 22 107.

Trenerzy: Roman Jaszczak (piłka nożna) 3 509 głosów Marcin Witkowski (wioślarstwo) 2 782 Tomasz Kryk (kajakarstwo) 2 016.

Pani Monice Michalik serdecznie gratulujemy kolejnego honorowego tytułu. To bardzo miły akcent obecności reprezentantki WKS Grunwald wśród najlepszych, tym bardziej przyjemny, że w roku 70-lecia Naszego Klubu!

07 Luty 2017 - MONIKA MICHALIK W CZOŁÓWCE SPORTOWCÓW WIELKOPOLSKI, W ROKU JUBILEUSZU KLUBU! 07 Luty 2017 - MONIKA MICHALIK W CZOŁÓWCE SPORTOWCÓW WIELKOPOLSKI, W ROKU JUBILEUSZU KLUBU! 
 
 01 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS!  
W środowy wieczór licznie zgromadzona widownia w hali KS Sobieski przeżywała wielkie sportowe emocje. Zgotowali je reprezentanci WZS WKS Grunwald Poznań i Supra Brokers Wrocław. Kolejny mecz Krajowej Ligi Zapaśniczej tylko potwierdził dobre r

W środowy wieczór licznie zgromadzona widownia w hali KS Sobieski przeżywała wielkie sportowe emocje. Zgotowali je reprezentanci WZS WKS Grunwald Poznań i Supra Brokers Wrocław. Kolejny mecz Krajowej Ligi Zapaśniczej tylko potwierdził dobre recenzje nowej formy rozgrywek na arenie krajowej. Zapewniły to utytułowane zawodniczki i zawodnicy z obu ekip, a także kadra trenerska. Jak zwykle nie zawiedli sympatycy zapasów. - Jesteście naszym "10" zawodnikiem w każdym meczu – chwalił widownię prowadzący widowisko. Do tego doszła wygrana gospodarzy 5:4 (wyniki poniżej).


W swoim debiucie w rozgrywkach KLZ olimpijczyk z RIO Robert Baran zapewnił zwycięstwo WZS WKS Grunwald w meczu. Tym samym nasza drużyna wróciła na 3 miejsce w tabeli.
Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości 2-0 po zaciętych do końca walkach z udziałem Mai Lemańczyk i Kamila Kostrubca. Z kolei gospodarze po wygranych walkach przez Dominika Sikorę i Monikę Michalik doprowadzili do remisu. Wrocławianie wyszli jeszcze na prowadzenie 3-2 po walce Krzysztofa Sadowika (FS86), ale kolejne trzy pojedynki wygrane przez niesionych dopingiem poznańskiej publiczności zawodników WKS - Bartosza Sikory (GR75), Agnieszki Wieszczek-Kordus (FW75) i Roberta Barana (FS125) dały gospodarzom zwycięstwo. Bardzo dziękujemy wspaniałym kibicom za doping i zapraszamy już na kolejne spotkanie przed własną publicznością za 2 tygodnie 15 lutego z MZKS Unia Racibórz.
Będzie się działo!!!!

1 lutego w Poznaniu
WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ – AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW 5-4 (20-14)

zapasy kobiet:
53 kg: Maja Lemańczyk – Ilona Sobczyńska 1-3 (8-9)
63 kg: Monika Michalik – Weronika Maleszka 4-0 (8-0)
75 kg: Agnieszka Wieszczek-Kordus – Natalia Strzałka (J) 3-1 (4-2)

styl wolny:
65 kg: Kamil Kostrubiec – Eryk Maj 1-3 (4-6)
86 kg: Michał Bielawski (J) – Krzysztof Sadowik 0-4 (0-8)
125 kg: Radosław Baran – Kamil Kościółek 4-0 (10-0)

styl klasyczny:
59 kg: Dominik Sikora – Yevhenii Pidlisnyi 3-0 (2-0)
75 kg: Bartosz Sikora – Marcin Kierpiec 4-0 (9-0)
98 kg: Marcin Olejniczak – Erwin Imbierski 0-3 (0-2)

01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 01 Luty 2017 - WAŻNA WYGRANA Z SUPRA BROKERS! 
 
 01 Luty 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZAPRASZAMY DO HALI KS SOBIESKI  
W środę, 1 lutego odbędzie się pierwszy mecz w drugiej rundzie KLZ w Poznaniu. Przed własną publicznością wystąpi WZS WKS Grunwald Poznań. Zapraszamy wszystkich na spotkanie z AZ Supra Brokers Wrocław o godzinie 18.00 w hali KS Sobieski Po

W środę, 1 lutego odbędzie się pierwszy mecz w drugiej rundzie KLZ w Poznaniu. Przed własną publicznością wystąpi WZS WKS Grunwald Poznań. Zapraszamy wszystkich na spotkanie z AZ Supra Brokers Wrocław o godzinie 18.00 w hali KS Sobieski Poznań. Wstęp wolny. Bedzie można dzisiaj spotkać wielu medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, zarówno w drużynie Poznania jak i Wrocławia!
Zapraszamy.

01 Luty 2017 - ZAPRASZAMY DO HALI KS SOBIESKI 
 
 25 Styczeń 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  TRUDNO O PUNKTY W PIOTRKOWIE  
Przed meczem w Piotrkowie gospodarze nie kryli obaw o wynik. Może być 8 do 2, albo 2 do 8 - prognozowali. Spotkanie było emocjonujące i ...telewizyjne, a to dobry prognostyk dla współpracy z TVP. Gościom nie udało się sprawić niespodzianki.

Przed meczem w Piotrkowie gospodarze nie kryli obaw o wynik. Może być 8 do 2, albo 2 do 8 - prognozowali. Spotkanie było emocjonujące i ...telewizyjne, a to dobry prognostyk dla współpracy z TVP. Gościom nie udało się sprawić niespodzianki. Zwycięstwo Moniki Michalik i remis Agnieszki Wieszczek-Kordus to za mało, żeby pokonać lidera w Piotrkowie. Dzisiaj WKS Grunwald przegrał 1-7 i spadł na 4 miejsce w tabeli KLZ. Ale już za tydzień licząc na doping naszej wspaniałej publiczności i wiernych kibiców zrobimy wszystko, żeby wygrać z drużyną z Wrocławia. Walczymy do końca! Przed nami jeszcze 4 mecze w tych rozgrywkach.
AKS Wrestling Piotrków Trybunalski - WKS Grunwald Poznań 7-1

Wyniki i tabela w galerii

25 Styczeń 2017 - TRUDNO O PUNKTY W PIOTRKOWIE 25 Styczeń 2017 - TRUDNO O PUNKTY W PIOTRKOWIE 25 Styczeń 2017 - TRUDNO O PUNKTY W PIOTRKOWIE 25 Styczeń 2017 - TRUDNO O PUNKTY W PIOTRKOWIE 
 
 22 Styczeń 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW  
21 stycznia, o godz. 18 rozpoczęło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków sekcji zapaśniczej, któremu przwodniczył prezes WKS Grunwald generał broni Lech Konopka. Po otwarciu i wprowadzeniu licznie zebrani wybrali pr

21 stycznia, o godz. 18 rozpoczęło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków sekcji zapaśniczej, któremu przwodniczył prezes WKS Grunwald generał broni Lech Konopka. Po otwarciu i wprowadzeniu licznie zebrani wybrali przewodniczącego Walnego Zebrania. Obowiązki te przejął członek Zarządu WKS Grunwald Bartosz Gruszecki. Po wybraniu regulaminowych komisji, głos zabrał kierownik sekcji Mateusz Gucman i przedstawił sprawozdanie z działalności sekcji zapasów w 2016 roku (zamieszczamy na końcu materiału prasowego).
Po sprawozdaniu komisji rewizyjnej, dyskusji, przedstawieniu planu zamierzeń na 2017 rok przystąpiono do wyboru władz sekcji. W wyniku głosowania wybrano zarząd sekcji (podajemy wyniki po ukonstytuowaniu):
prezes płk pil. Jacek Pszczoła
wiceprezes Krzysztof Kłosek
sekretarz Piotr Krajewski
skarbnik Michał Nowak
członek Adam Chojnacki
W skład komisji rewizyjnej weszli: Marcin Cmok, Michał Guza, Mariusz Sobolak.
Zebrani podjęli Uchwały Walnego Zebrania. Dodajmy, z mocnym postanowieniem ich realizacji.
Powodzenia.SPRAWOZDANIE KIEROWNIKA
SEKCJI ZAPAŚNICZEJ ZA ROK 2016

Podsumowanie działań sekcji w 2016 roku

Ilość członków sekcji 94 osoby
Seniorzy , młodzieżowcy, juniorzy – odpowiedzialny Mateusz Gucman
Kadeci i Młodzicy – Mieczysław Chomicz i Dariusz Grzywiński
3.4 Udział w imprezach krajowych i międzynarodowych

PUCHAR POLSKI SENIOREK 13-14.02.2016 r. RACIBÓRZ
- Iwona MATKOWSKA, złoty medal, kat. wag. 48 kg
- Weronika SIKORA, brązowy medal, kat. wag. 48 kg
- Monika MICHALIK , złoty medal, kat. wag. 63 kg
- Agnieszka WIESZCZEK – KORDUS, złoty medal , kat. wag. 69 kg

MISTRZOSTWA EUROPY SENIORÓW 08-13.03.2016 r. ŁOTWA

- Radosław BARAN, VII miejsce, kat. wag. 97 kg

PUCHAR POLSKI KADETÓW 18-20.03.2016r. ŚWIDWIN

- Jakub Chojnacki, VII miejsce, kat. wag. 85 kg
- Adam Chojnacki, VIII miejsce, kat. wag. 85 kg

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 01-02.04.2016r. TERESIN

- Michał BIELAWSKI, srebrny medal, kat. wag. 85 kg
- Dominik ZIĘTEK, brązowy medal, kat. wag. 74 kg

TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH W RIO DE JANEIRO
15-17.04. 2016r. SERBIA

- Agnieszka WIESZCZEK – KORDUS, złoty medal , kat. wag. 75 kg (kwalifikacja olimpijska)
- Radosław BARAN , złoty medal, kat. wag. 97 kg (kwalifikacja olimpijska)TURNIEJ KWALIFIKACYJNY DO IGRZYSK OLIMPIJSKICH W RIO DE JANEIRO
22-24.04. 2016r.

- Monika MICHALIK , złoty medal, kat. wag. 63 kg (kwalifikacja olimpijska)
- Iwona MATKOWSKA, srebrny medal, kat. wag. 48 kg (kwalifikacja olimpijska)

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI 22-23.04.2016 r. CHEŁM

- Weronika SIKORA, złoty medal, kat. wag. 48 kg
- Maja LEMAŃCZYK, brązowy medal, kat. wag. 53 kg

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 01-03.05.2016 r. OLSZTYN

- Sara JÓŹWIAK, srebrny medal, kat. wag. 60 kg
- Zuzanna Kossowska, VII miejsce, kat. wag. 70 kg

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KWALIFIKACYJNY 13-14.05.2016 r. KROTOSZYN

- Daniel KULCZYŃSKI, srebrny medal, kat. wag. 35 kg
- Szymon JÓŹWIAK, V miejsce, kat. wag. 42 kg
- Maurycy GRUSZECKI, srebrny medal, kat. wag. 59 kg

XV MEMORIAŁ WACŁAWA ZIÓŁKOWSKIEGO 17-19.06.2016 r. SPAŁA

- Radosław BARAN, brązowy medal, kat. wag. 97 kg

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE RIO DE JANEIRO 14-21.08.2016 r.

Monika Michalik , brązowy medal, kat. wag. 63 kg
Iwona Matkowska , VII miejsce, kat. wag. 48 kg
Radosław Baran , XIII miejsce, kat. wag. 97 kg
Agnieszka Wieszczek – Kordus, XV miejsce, kat. wag. 69 kg


MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW 09.09.2016r. ZGIERZ

- Agnieszka WIESZCZEK – KORDUS, złoty medal , kat. wag. 75 kg
- Monika MICHALIK , złoty medal, kat. wag. 69 kg
- Rafał STATKIEWICZ, brązowy medal, kat. wag. 70 kg
- Maciej BALAWENDER, brązowy medal, kat. wag. 97 kg.

WOJSKOWE MISTRZOSTAWA ŚWIATA CISM 19-25.10.2016 r. MACEDONIA/SKOPJE

- Monika MICHALIK, złoty medal, kat. wag. 63 kg
- Agnieszka WIESZCZEK – KORDUS, złoty medal, kat. wag. 69 kg
- Iwona MATKOWSKA, srebrny medal, kat. wag. 53 kg
- Maciej BALAWENDER, V miejsce, kat. wag. 97 kg
- Radosław BARAN , VII miejsce, kat. wag. 125 kg

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLASYFIKACYJNY MŁODZIKÓW 16-17.09.2016 r. MILICZ

- Daniel KULCZYŃSKI , złoty medal, kat. wag. 35 kg
- Szymon JÓŹWIAK, brązowy medal, kat. wag. 42 kg
- Maurycy GRUSZECKI, brązowy medal, kat. wag. 59 kg

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 1.10.2016 r. BIAŁOGARD

- Szymon JÓŹWIAK, srebrny medal, kat. wag. 42 kg
- Maurycy GRUSZECKI, brązowy medal, kat. wag. 59 kg


Firmy wspomagające: PIT BULL, BODY CHIEF,
W roku 2016, sekcja zapaśnicza tradycyjnie przeprowadziła dwa turnieje zapaśnicze dla młodzieży w wieku 10-15 lat. Turnieje te odbyły się na Sali przy ul. Bukowskiej 25a w Poznaniu. Były to „Turniej Wielkanocny” i „Turniej z Okazji Dnia Dziecka”. W każdym z ww. turniejów startowało ok. 100 zawodników. Krajowa Liga Zapaśnicza
W listopadzie 2016 roku rozpoczęły się zmagania w ramach zawodowej ligi zapaśniczej. Liga obejmuje 10 spotkań ( 5 wyjazdowych , 4 w Poznaniu i 1 w Swarzędzu). W rozgrywkach udział bierze 6 drużyn. Każda drużyna składa się z trzech kobiet, trzech zawodników stylu wolnego i trzech zawodników stylu klasycznego. Na zakończenie sezonu jesiennego WKS „GRUNWALD” POZNAŃ zajmuje trzecią pozycję.

LISTA DRUŻYN

WKS „GRUNWALD” POZNAŃ
AKS BIAŁOGARD
UNIA RACIBÓRZ
AZS AWF WARSZAWA
AZ SUPRA BROCKERS WROCŁAW
AKS WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI


Rok 2016 był szczególnym rokiem dla wszystkich sportowców reprezentujących dyscypliny olimpijskie, ponieważ mogli oni rywalizować na Igrzyskach olimpijskich i spełniać swoje sportowe marzenia. Sekcję zapaśniczą WKS „Grunwald” na matach w Rio de Janeiro reprezentowało aż czterech zawodników: Monika Michalik, Iwona Matkowska, Agnieszka Wieszczek-Kordus oraz Radosław Baran. Dla wszystkich udział w Igrzyskach olimpijskich był wielkim przeżyciem, szczególnie dla Moniki Michalik, która w stolicy Brazylii spełniła swoje marzenia i sięgnęła po brązowy medal. Iwona Matkowska zajęła 7 miejsce, Radosław Baran miejsce 13, a Agnieszka Wieszczek Kordus miejsce 15.
Bardzo ważnym startem dla zapaśników, był udział w Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM w Macedonii. Po raz kolejny wspaniale zaprezentowały się panie, złote medale wywalczyły Monika Michalik
i Agnieszka Wieszczek –Kordus, srebrny medal Iwona Matkowska.
Zawodnicy WKS „Grunwald” rywalizowali z powodzeniem we współzawodnictwie krajowym osiągając wysokie wyniki sportowe.
W Mistrzostwach Polski na podium stawały zawodniczki Agnieszka Wieszczek – Kordus, Monika Michalik, Weronika Sikora, Maja Lemańczyk, Sara Jóźwiak oraz zawodnicy Maciej Balawender, Rafał Statkiewicz, Michał Bielawski, Dominik Ziętek.
22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 22 Styczeń 2017 - OWOCNE OBRADY CZŁONKÓW SEKCJI ZAPASÓW 
 
 20 Styczeń 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  POMAGAMY NAJMŁODSZYM I SENIOROM  
- Każda trafna i skuteczna pomoc bliźniemu w potrzebie jest jak najbardziej pożądanym zachowaniem społecznym. Przejawiają się w tym rozmaite cnoty chrześcijańskie – mówi o. Paweł Gużyński, dominikanin. Podkreśla: pomaganie wynika

- Każda trafna i skuteczna pomoc bliźniemu w potrzebie jest jak najbardziej pożądanym zachowaniem społecznym. Przejawiają się w tym rozmaite cnoty chrześcijańskie – mówi o. Paweł Gużyński, dominikanin. Podkreśla: pomaganie wynika z przykazania miłości bliźniego. Dosłowne tłumaczenie tego przykazania to kochaj tego tu obok ciebie...
Od 25 lat, nie ukrywajmy tego, uczestniczymy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Anonimowo wrzucamy bilon i papierkowe pieniążki do puszek wolontariuszy. Nie odmówiliśmy też, kiedy zgłosił się do nas z prośbą Sztab 4223 przy SM "Osiedle Młodych" w Poznaniu, o sportowe gadżety na licytację. - Może Pani Monika Michalik, nasza wspaniała zapaśniczka nas wspomoże?
Oczywiście nasza sportsmenka odpowiedziała na apel pozytywnie. Przekazała swoją koszulkę z Igrzysk w Rio de Janeiro i 6 kalendarzy na 2017 rok! Licytację poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu, znany z serialu Rodzinka.pl – Michał Grudziński. Podczas licytacji koszulka "poszła" za 510 złotych, kalendarze również cieszyły się dużym wzięciem, co w sumie przyniosło na konto WOŚP blisko 2 tysiące złotych!
- To super, bardzo się cieszę - odpowiedziała skromnie medalistka z Rio, przebywająca aktualnie na zgrupowaniu sportowym w Zakopanem.
Cieszymy się wszyscy, ale najbardziej Ci, którzy tej pomocy oczekują!

20 Styczeń 2017 - POMAGAMY NAJMŁODSZYM I SENIOROM 20 Styczeń 2017 - POMAGAMY NAJMŁODSZYM I SENIOROM 20 Styczeń 2017 - POMAGAMY NAJMŁODSZYM I SENIOROM 20 Styczeń 2017 - POMAGAMY NAJMŁODSZYM I SENIOROM 20 Styczeń 2017 - POMAGAMY NAJMŁODSZYM I SENIOROM 
 
 12 Styczeń 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM!  
W środę 11 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się VII Poznańska Gala Sportu, która już od kilku lat jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Podczas uroczystości Prezydent Poznania

W środę 11 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się VII Poznańska Gala Sportu, która już od kilku lat jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2016 roku, w tym również na Igrzyskach Olimpijskich
w Rio de Janeiro. Miło nam pinformować, że gwiazdami wieczoru były reprezentantki WKS Grunwald, zapaśniczki – brązowa medalistka Igrzysk st. szer. Monika Michalik i jej koleżanka klubowa st. szer. Iwona Matkowska. Obok nich w galowej kreacji olimpijskiej stała reprezentantka Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań – Bogna Jóźwiak (szermierka). WKS Grunwald reprezentowali wiceprezes ppłk Zygmunt Skrobicki, dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk, kierownik sekcji piłki ręcznej Krzysztof Brzeziński i niżej podpisany...
Wyróżnieni zostali stypendyści sportowi Miasta Poznania w 2017 roku
w kategorii Senior, wśród których większość reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.
lp.
imię i nazwisko
klub
dyscyplina
1
Przemysław Wegner
Wielkopolski Klub Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Razem"
kolarstwo szosowe
2
Natalia Brzykcy
Klub Sportowy Akademia Judo
judo
3
Michał Kudła
Klub Sportowy "Posnania"
kajakarstwo
4
Tomasz Kaczor
Klub Sportowy "Warta"
kajakarstwo
5
Anna Jagaciak-Michalska
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego
lekkoatletyka
6
Joanna Fiodorow
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego
lekkoatletyka
7
Patrycja Wyciszkiewicz
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego
lekkoatletyka
8
Kacper Majchrzak
Klub Sportowy "Warta"
pływanie
9
Bogna Jóźwiak
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego
szermierka
10
Karol Robak
Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego
taekwondo ITF
11
Wiktor Chabel
Klub Sportowy "Posnania"
wioślarstwo
12
Iwona Matkowska
Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald"
zapasy – styl wolny
13
Monika Michalik
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald
zapasy – styl wolnyZ rąk Prezydenta wyróżnienia otrzymało 18 Superseniorów Poznańskiego Sportu, czyli wybitne osoby, które swoją działalnością i życiem przyczyniły się do rozwoju sportu
w Poznaniu. Nagrodzeni zostali: Bronisław Bednarek (kręglarstwo), Janusz Grzeszczuk (lekkoatletyka), Włodzimierz Jakubowski (piłka nożna), Krystyna Kortus (olimpiady specjalne), Adam Kryger (koszykówka), Zbigniew Kubiak (dziennikarz sportowy), Marian Kustoń (piłka nożna), Zdzisław Łomiński (Dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania), Sylwester Majewski (lekkoatletyka), Marian Marcinkowski (rugby), Bożena Niewitecka (pływanie synchroniczne), Marian Nowak (kręglarstwo), Zbigniew Nowak (boks), Henryk Płotkowiak (lekkoatletyka), Adam Rohnka (rugby), Konrad Rybczyński (koszykówka), Zygmunt Szyfter (żeglarstwo), Bernard Wieczorek (rugby/olimpiady specjalne).


Wyróżnienia specjalne otrzymali również: Katarzyna Błoch (taniec towarzyski na wózkach), Maja Stroińska (reprezentantka Poznania w skokach do wody), Roman Roszkiewicz (inicjator pierwszych w historii Polski zawodów konnych w randze 4. Od 2013 roku mecenas CSI4).
Podczas Gali Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki, wraz ze złotym medalistą olimpijskim Szymonem Ziółkowskim, wyróżnili również Kazimierza Niewiteckiego (od lat związanego z pływaniem, a od 2014 roku związanego z Poznańskim Stowarzyszeniem Olimpijskim).
W imprezie wzięli udział również: Tomasz Lewandowski (Zastępca Prezydenta Miasta Poznania), Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu UMP) oraz Natalia Madaj (złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro – wioślarstwo).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem Poznańskiej Gali Sportu był Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 12 Styczeń 2017 - POZNAŃSKA GALA SPORTU 2017 Z WOJSKOWYM AKCENTEM! 
 
 03 Styczeń 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  NAGRODY MARSZAŁKA DLA REPREZENTANTÓW WKS GRUNWALD  
Marszałek Marek Woźniak był gospodarzem Podsumowania Roku Sportowego 2016 w Wielkopolsce, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Marszałek Marek Woźniak podziękował sportowcom i gościom spotkania za dotychczasowe

Marszałek Marek Woźniak był gospodarzem Podsumowania Roku Sportowego 2016 w Wielkopolsce, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

Marszałek Marek Woźniak podziękował sportowcom i gościom spotkania za dotychczasowe osiągnięcia i życzył dalszych sukcesów. Podkreślił, że Samorząd Województwa Wielkopolskiego konsekwentnie realizuje plan dla wielkopolskiego sportu. Dobrą wiadomością jest choćby to, że nowy budżet został zwiększony o dodatkową kwotę na szkolenie młodych sportowców. Takie podejście przynosi rezultaty, bo jak zaznaczył Marszałek bardzo dobre wyniki osiągają zawodnicy z całego regionu, nie tylko z jego stolicy.

Podczas spotkania Marszałek M. Woźniak nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych 2016 roku. Nagrodzeni zostali m.in. reprezentanci WKS Grunwald - za medal olimpijski w Rio de Janeiro st. szer. Monika Michalik i st. szer. Robert Baran.
Gratulujemy.


03 Styczeń 2017 - NAGRODY MARSZAŁKA DLA REPREZENTANTÓW WKS GRUNWALD 03 Styczeń 2017 - NAGRODY MARSZAŁKA DLA REPREZENTANTÓW WKS GRUNWALD 03 Styczeń 2017 - NAGRODY MARSZAŁKA DLA REPREZENTANTÓW WKS GRUNWALD 
 
 01 Styczeń 2017 
 Sekcja Zapasów Styl Wolny 
  ZMIANA TERMINU NADZWYCZAJNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW SEKCJI ZAPAŚNICZEJ!  
Zgodnie z Uchwałą Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań z dnia 22.11.2016 r. w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Sprawozdawczo - Wyborczego zebrania członków sekcji zapaśniczej uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana termi

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań z dnia 22.11.2016 r. w sprawie zwołania Nadzwyczajnego Sprawozdawczo - Wyborczego zebrania członków sekcji zapaśniczej uprzejmie informujemy, że nastąpiła zmiana terminu i Zebranie to odbędzie się 21.01.2017 r. o godz. 18.00 w siedzibie Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" w Poznaniu przy ul. Promienistej 27.

01 Styczeń 2017 - ZMIANA TERMINU NADZWYCZAJNEGO ZEBRANIA CZŁONKÓW SEKCJI ZAPAŚNICZEJ! 

Początki zapasów w stylu wolnym sięgają 1951 roku, kiedy to Zarząd Wychowania Fizycznego i Sportu MON zlecił WKS Grunwald zorganizowanie sekcji centralnej. Co ciekawe, naboru dokonano za pośrednictwem... prasy.

Do klubu napłynęło ponad 60 zgłoszeń. Po sprawdzianie zostało wybranych 14 najlepszych zapaśników. Opiekę szkoleniową objął trener Stanisław Jakubowicz. Zespół przystąpił do rozgrywek II ligi i już dwa lata później przyjmowano gratulacje za awans do ekstraklasy. W tym samym roku na mistrzostwach Polski Pająk i Wasilak zdobyli pierwsze medale dla Grunwaldu. W klasyfikacji drużynowej, co było spora sensacją, Grunwald również zajmuje pierwsze miejsce. Rok później (1970) świętowane jest w Poznaniu mistrzostwo I ligi i krótko po tym (1972), Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Najbardziej utytułowanym zawodnikiem sekcji jest Władysław Stecyk. Wicemistrz olimpijski, srebrny medalista mistrzostw świata, sześciokrotny medalista ME i dziesięciokrotny zdobywca tytułów mistrzowskich na arenie krajowej. Pan Władysław nawet nie myśli, oddać pola młodszym kolegom. W roku 1997 do swojej bogatej kolekcji dorzucił "srebro" MP. Na co dzień Władysław Stecyk pełni funkcję wiceprezesa klubu i nie byłby sobą, gdyby nie powalczył z rywalami na macie.

Przy osiągnięciach indywidualnych zawodników sekcji należy wspomnieć, że Paweł Kurczewski zdobył w 1971 roku tytuł wicemistrza świata. Zapaśnicy Grunwaldu, reprezentujący Wojsko Polskie biorą udział w Mistrzostwach Europy i świata CISM.

Sekcja kierowana jest przez Władysława Stecyka i stara się nawiązywać do starych dobrych tradycji. Procentuje praca zdolnego szkoleniowca Piotra Krajewskiego. Młodzi adepci tej trudnej dyscypliny sportu odnoszą sukcesy na arenach krajowych i zagranicznych.

ZARZĄD SEKCJI ZAPAŚNICZEJ
Prezespłk dypl. pil. Jacek PSZCZOŁA
WiceprezesKrzysztof KŁOSEK
WiceprezesMichał NOWAK
SekretarzPiotr KRAJEWSKI
Członek Zarządu sekcjiAdam CHOJNACKI
SZTAB SZKOLENIOWY
Mateusz GUCMAN Tel. 500 269 255
Mieczysław CHOMICZ Tel. 691 734 786
Dariusz GRZYWIŃSKI Tel. 509 694 120

SUKCES ROKU 2015

Iwona Matkowska - urodzona w Żarach 28.05.1982. Pierwszym trenerem był Ryszard Dynowski w Agrosie Żory. W 2010 roku zasiliła Wojskowy Zespół Sportowy w Poznaniu, a od 2012 roku reprezentuje Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" w Poznaniu. Jej trenerem został bardzo zasłużony zawodnik Władysław Stecyk. Pod jego kierunkiem zanotowała progresję wyników, a 2014 rok obrodził znakomitymi wynikami. Poniżej dokumentacja sportowa.

Rekordy życiowe: 7 miejsce IO Londyn 2012

Szczegółowe wyniki sportowe z podziałem na lata:

2010 r.

Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w zapasach - Finlandia/Lahti

 • złoty medal indywidualnie 48 kg
 • brązowy medal drużynowo

Mistrzostwa Świata Seniorek Rosja/ Moskwa

 • 5 miejsce indywidualnie 48 kg

Mistrzostwa Polski Seniorek - Brójce:

 • złoty medal indywidualnie 48 kg

2011 r.

Mistrzostwa Europy Seniorek w zapasach - Niemcy/ Dortmund:

 • brązowy medal indywidualnie 48 kg

2012 r.

Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012

 • 7 miejsce indywidualnie 48 kg

Mistrzostwa Europy Seniorek w zapasach - Serbia

 • złoty medal indywidualnie 51 kg

Mistrzostwa Polski Seniorek Żary

 • złoty medal indywidualnie 51 kg

2013 r.

Zawodniczka nie startowała w żadnych zawodach sportowych - ciąża.

2014 r.

Mistrzostwa Polski Seniorek Solec Kujawski

 • złoty medal indywidualnie 48 kg

Mistrzostwa Świata Seniorek Uzbekistan

 • srebrny medal indywidualnie 48 kg

Wojskowe Mistrzostwa Świata USA/Fort Dix

 • złoty medal indywidualnie 48 kg

W tym okresie zawodniczka zanotowała progresję wyników.

SUKCES ROKU 2010 BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW EUROPY 2010r.

ADAM SOBIERAJ syn Sławomira ur.26.06.1985 w Koszalinie, pierwsze kroki zapaśnicze stawiał pod okiem swojego wujka Lech Sobieraja w roku 1993 w Zapaśniczym Klubie Sportowym w Koszalinie. Następnie o prawidłowy rozwój Adama dbał trener Leszek MitosekDo końca 2005r. Adam Sobieraj reprezentował ZKS Koszalin odnosząc wielkie sukcesy w grupie kadetów i juniorów w tym czasie jego trenerem jest Zygmunt Kret. W styczniu 2006r.tym wybitnym zawodnikiem z Koszalina zainteresował się najlepszy Klub w Polsce za rok 2005r. poznański Grunwald". I tak młody Pomorzanin trafił pod skrzydła trenerów Piotra Krajewskiego i Mieczysława Chomicza. Już na początku roku udowodnił, że jest bardzo wartościowym zawodnikiem zdobywając srebrny medal na pucharze Polski seniorów a Krotoszynie. Po niespełna dwóch miesiącach zdobył srebrny medal na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów. W 2006 roku zostaje wicemistrzem Wojskowych Mistrzostw Świata w Baku. W latach 2007,2008,2009r wygrał Puchary Polski Seniorów.

Sukcesy w rywalizacji krajowej spowodowały ze od 2006 r. Adam Sobieraj stał sie etatowym Reprezentantem Polski Reprezentował nasz kraj na mistrzostwach świata i mistrzostwach europy. Bez powodzenia wystartował w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008r.Jednak systematycznie dojrzewał do odnoszenia międzynarodowych sukcesów.

Wspaniale warunki stworzone przez WKS Grunwald Poznań umożliwiały stały postęp i podnoszenie umiejętności sportowych 2008 i w 2009 roku zdobywa 8miejsca w Mistrzostwach Europy ,w obu przypadkach przegrywając minimalnie walki o strefę medalową.

Przełomowym w karierze tego zawodnika staje sie rok 2010.Podczas Mistrzostw Europy w Baku zdobywa on brązowy medal, pierwszy dla Polski od czterech lat. Swoja przynależność do światowej czołówki potwierdza w Lahti gdzie w trakcie 27 Mistrzostw Świata FEDERACJI WOJSKOWYCH zdobywa brązowy medal.

Kierownik sekcji - Roman KrólińskiTrener koordynator - Piotr Krajewski


Trener - zapasy kobiet - Mateusz Gucman


Trener juniorów I seniorów - Radosław Horbik


Trener dzieci i młodzików - Mieczysław Chomicz