15 Lipiec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
   ODSZEDŁ WOJCIECH WEISS  
W niedzielę wieczorem zmarł nagle w wieku 70 lat Wojciech Weiss, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. To ogromna strata dla środowiska sportowego w stolicy Wielkopolski, bo W. Weiss był działaczem AZS Poznań, współpracownikiem czasopism sportowych i promotorem wielu imprez sportowych, organizowanych na terenie PP.

W niedzielę wieczorem zmarł nagle w wieku 70 lat Wojciech Weiss, dyrektor Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. To ogromna strata dla środowiska sportowego w stolicy Wielkopolski, bo W. Weiss był działaczem AZS Poznań, współpracownikiem czasopism sportowych i promotorem wielu imprez sportowych, organizowanych na terenie PP. Współpracował z WKS Grunwald Poznań. Był cenionym działaczem w środowisku hokeja na trawie.

Absolwent poznańskiej AWF i Technikum Mechanicznego nr 1 w Poznaniu. W latach 1997-2017 był prezesem Koła i Klubu Uczelnianego AZS PP. Od pięciu lat zarządzał obiektami sportowymi na PP, a przecież w ostatnich właśnie latach baza sportowa uczelni z Piotrowa mocno się rozrosła. Przede wszystkim powstała nowa hala.

Był człowiekiem wysokiej kultury osobistej, życzliwie nastawionym do świata i ludzi. Oprócz lekkiej atletyki interesował się tenisem, koszykówką i piłką nożną. Starał się pomóc każdemu, kto sport miał w sercu, bo sam podchodził do niego z pasją i entuzjazmem.

Zarząd Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald składa najserdeczniejsze wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.

Pogrzeb Wojciecha Weissa odbędzie się w piątek, 17 lipca, o godz. 13 na cmentarzu na Naramowicach przy ul. Jasna Rola.

Red. JR

15 Lipiec 2020 - ODSZEDŁ WOJCIECH WEISS 
 
 10 Lipiec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PIŁKARZE RĘCZNI ZACZYNAJĄ WE WRZEŚNIU  
Obostrzenia związane z pandemią nieco zmalały, zatem... Można spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki ? ale tylko wtedy, gdy zachowany jest odpowiedni dystans społeczny.

Obostrzenia związane z pandemią nieco zmalały, zatem... Można spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki ? ale tylko wtedy, gdy zachowany jest odpowiedni dystans społeczny. Do normalności, a zatem do sytuacji sprzed kilku miesięcy jeszcze nie tak blisko. Niemniej, organizatorzy zawodów sportowych planują już jesienne rozgrywki. Właśnie otrzymaliśmy planowany terminarz spotkań I ligi piłki ręcznej, w której zagra Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań. Wojskowi przed własną widownią zagrać mają 3 października. W 1. kolejce 19 września wyjeżdżają do Stali Gorzów, a w 2. kolejce pauzują. Terminarz w załączniku.
Są zatem plany rozgrywkowe i przygotowań do nowego sezonu. O tym wkrótce.
Jerzy Raube

10 Lipiec 2020 - PIŁKARZE RĘCZNI ZACZYNAJĄ WE WRZEŚNIU 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 01 Lipiec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PRASA O UDANYM SEZONIE PIŁKARZY RĘCZNYCH  
Od czasu jak Gazeta Ratajska patronuje zespołowi piłkarzy ręcznych Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald nie było tak dobrego wyniku w pierwszej lidze... - Zgadza się - mówi kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

Od czasu jak Gazeta Ratajska patronuje zespołowi piłkarzy ręcznych Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald nie było tak dobrego wyniku w pierwszej lidze...
- Zgadza się - mówi kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Nie pomylimy się jak powiemy, że zakończony przedwcześnie sezon 2019/2020 był jednym z naszych najlepszych. Czwarte miejsce nie odzwierciedla bardzo dobrej postawy wojskowych w rozgrywkach, które zakończyły się już na początku marca. Od początku sezonu Grunwald zajmował miejsca 1-2. Dwie porażki z Ostrowem i Anilaną Łódź zepchnęły nasz zespół na miejsce poza podium. W normalnych warunkach do rozegrania pozostało sześć kolejek, które mogły teoretycznie powiększyć nasz dorobek punktowy, ale są to tylko rozważania, które w tym trudnym okresie pandemii nie mają większego znaczenia.

- Warte podkreślenia jest duże zainteresowanie kibiców, ale też wejście młodych graczy do zespołu.

- Trzon drużyny i jego oblicze stanowili doświadczeni zawodnicy, ale na uwagę zasługuje fakt , że nową jakość wnoszą nasi młodzi gracze. W ubiegłym sezonie do zespołu dołączyli juniorzy Wojciech Jankowiak i Mateusz Pawłowski, w sezonie 2019/2020 Viggo Wiśniewski, Oskar Ralcewicz, Igor Iżyński, Filip Stachowiak (pozyskany z Lidera Swarzędz, syn byłego bramkarza Grunwaldu Zbigniewa Stachowiaka). Przed nami kolejny sezon, który w obecnej sytuacji epidemiologicznej, w której znajduje się nasz kraj może być bardzo trudny nie tylko pod względem sportowym. Jak co roku odbyło się podsumowanie sezonu, na którym gościli przedstawiciele miasta Poznania, Pani dyrektor SP 72 sponsorzy oraz władze klubu i sekcji. Zawodnicy podziękowali wszystkim za współpracę jednocześnie prosząc o dalsze wsparcie sekcji piłki ręcznej. Zebrani goście bardzo pozytywnie ocenili pracę trenera Rafała Walczaka i zawodników WKS Grunwald. Pomimo oficjalnego zakończenia treningi odbywają się do końca miesiąca czerwca. Sprawdzani są młodzi zawodnicy, którzy w tym sezonie zakończyli wiek juniora. Na treningach gościliśmy młodych zawodników z Zagłębia Lubin, Brodnicy, Tarnowa i Kielc. O ich przyszłości zadecyduje czas, musimy poznać bliżej ich umiejętności sportowe i nasze możliwości ekonomiczne.

Na uwagę zasługuje fakt zwiększenia grup młodzieżowych sekcji piłki ręcznej. W sezonie 2020/2021 planuje się zgłosić cztery zespoły (dwa - dzieci oraz zespoły młodzika i juniora). Zespół juniora w tym sezonie zasilą zawodnicy z Rataj, którzy swoją przygodę sportową rozpoczynali  w SP 51 pod okiem trenera Krzysztofa Brzezińskiego. Miejmy nadzieję, że jesienią znów zabrzmi gromkie WKS! W hali przy ul. Newtona.

Jerzy Raube

01 Lipiec 2020 - PRASA O UDANYM SEZONIE PIŁKARZY RĘCZNYCH 
 
 03 Czerwiec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  APEL O POMOC KRZYSZTOFOWI MATRASOWI  
Dotarła do nas szokująca wiadomość. Major Krzysztof Matras, dyrektor WKS Grunwald, uległ bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu. Obrażenia są rozległe i obecnie Nasz Przyjaciel Krzysztof walczy o życie w poznańskim szpitalu i potrzebuje krwi z grupy 0Rh-.

Dotarła do nas szokująca wiadomość. Major Krzysztof Matras, dyrektor WKS Grunwald, uległ bardzo poważnemu wypadkowi drogowemu.
Obrażenia są rozległe i obecnie Nasz Przyjaciel Krzysztof walczy o życie w poznańskim szpitalu i potrzebuje krwi z grupy 0Rh-.
Wszystkich z Państwa, którzy mogą pomóc poszkodowanemu Panu Krzysztofowi, prosimy o kontakt z oddziałem OIOM w Wojewódzkim Szpitalu w Poznaniu (Juraszów 7/19, 60-479 Poznań). Telefon kontaktowy to: 61 821 22 00.
Każda pomoc ze strony Państwa ma ogromne znaczenie. Chodzi tu o wyścig najważniejszy, o życie Człowieka.
JR

03 Czerwiec 2020 - APEL O POMOC KRZYSZTOFOWI MATRASOWI 
 
 27 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  OD 30 MAJA KOLEJNE ZMIANY  
Od 30 maja kolejne zmiany w naszym codziennym życiu. Jeśli w przestrzeni otwartej jest możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Można więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki - ale tylko wtedy, gdy zachowany jest odpowiedni dystans społeczny.

Od 30 maja kolejne zmiany w naszym codziennym życiu.
Jeśli w przestrzeni otwartej jest możliwość zachowania 2 metrów odległości od innych, nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Można więc spacerować, jeździć rowerem, chodzić po ulicy, parku, plaży czy parkingu bez maseczki - ale tylko wtedy, gdy zachowany jest odpowiedni dystans społeczny.
Uwaga! Jeśli nie jesteśmy w stanie na świeżym powietrzu utrzymać 2-metrowego dystansu od innych - na przykład na zatłoczonym chodniku - wówczas trzeba zasłonić usta i nos. 
Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.
Tutaj musisz zasłaniać usta i nos:
- autobusy i tramwaje,
- sklepy,
- kina i teatry,
- salony masażu i tatuażu,
- kościoły,
- urzędy (jeśli załatwiasz urzędową sprawę).
Dodatkowe miejsca, w których będzie trzeba zasłaniać usta i nos, określi Główny Inspektorat Sanitarny.
Wyjątki. Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?
W pracy - jeżeli pracodawca zapewni odpowiednie odległości między stanowiskami i spełni wymogi sanitarne.
W restauracji lub barze - gdy zajmiesz miejsce przy stole (ale przemieszczając się w lokalu, np. do toalety, trzeba maseczkę włożyć).
Limity osób (handel, gastronomia, kościoły)
W sklepach nie będą obowiązywały już limity osób. Podobne ograniczenia przestrzenne przestają obowiązywać w gastronomii. Nie będą obowiązywały limity wiernych w kościołach, obowiązują jednak maseczki i dystans społeczny.
Uwaga! W punktach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami. A klienci, zanim usiądą do stolika, muszą mieć założone maseczki. Obowiązują również nadal wszystkie wytyczne sanitarne, m.in. dezynfekcja rąk i stolików.
W sklepie, na targu i na poczcie nadal jest obowiązek zasłaniania nosa i ust. A w sklepie także obowiązkowa dezynfekcja rąk lub noszenie rękawiczek.
Uroczystości religijne i pogrzeby
Zniesienie obostrzeń obejmie również kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi ? nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.
W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.
Zgromadzenia i uroczystości rodzinne
Zgromadzenia na powietrzu do 150 osób (od 30 maja)
Od soboty 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.
Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.
Wesela i inne uroczystości rodzinne (od 6 czerwca)
Możliwa również organizacja wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób.
Weselnicy nie muszą nosić maseczek.
Hotele
Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą być otwarte i serwować na sali posiłki gościom. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness.
Właściciele hoteli muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne.


Od 6 czerwca...
...rząd wprowadza odmrożenie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii pod 3 warunkami: to nie jest obowiązek ? to możliwość; wypełniamy pojemność widowni do 50%, tak by kontakt był rozluźniony, oraz nosimy maseczki.
- Wracają kina, teatry, filharmonie ? to nie jest obowiązek, ale możliwość, widownia do 50%.
- Baseny, kluby fitness również mogą być otwarte.
- Zamknięte dyskoteki i kluby
- Organizacja wesel i uroczystości rodzinnych do 150 osób. Tutaj również obowiązywać będą wymagania sanitarne.
Jerzy Raube27 Maj 2020 - OD 30 MAJA KOLEJNE ZMIANY 
 
 13 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SZERSZY ZAKRES UPRAWIANIA SPORTU   
Plan znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce został podany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od 18 maja będzie szersza możliwość uprawiania sportu. Będą mogły być otwarte zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Plan znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce został podany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od 18 maja będzie szersza możliwość uprawiania sportu. Będą mogły być otwarte zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. Do funkcjonowania wracają również restauracje i puby. Zmiany objęły również edukację. Poniżej pełna lista zmian wraz z datami.
Zmiany w obostrzeniach od 18 maja:
- otwarte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady. Działać muszą w odpowiednim rygorze sanitarnym. W salonach urody: obowiązek zasłaniania ust i nosa, jeśli zabieg na to pozwala; używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe; zapisy telefoniczne lub online
- częściowo otwarte lokale gastronomiczne takie jak bary, kawiarnie, puby, restauracje. Mogą być otwarte również ogródki. Zachowany musi być reżim sanitarny. Obowiązywać będzie: limit 1 osoby na 4 m kw., dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 m odległości między stolikami, noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego
- limit pasażerów w środkach transportu publicznego ulega zmianie: tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących lub tyle, ile wynosi 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. W drugim przypadku połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna
- możliwe zajęcia w szkołach policealnych
- szersza możliwość uprawiania sportu na boiskach, orlikach, stadionach, skoczniach i torach. Maksymalnie 14 osób na obiekcie plus dwóch trenerów
- mogą otwarte być pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Maksymalnie 22 osoby plus czterech trenerów
- będzie można korzystać z sal i hal sportowych. Do 300 mkw. - 12 osób plus trener; do 800 mkw. - 16 osób plus 2 trenerów; do 1000 mkw. - 24 osoby plus 2 trenerów; powyżej 1000 mkw. - 32 osoby plus 3 trenerów
- możliwe zajęcia na uczelniach muzycznych i artystycznych
- działać mogą schroniska młodzieżowe
- zmiany w obiektach kultu religijnego - 1 osoba na 10 mkw.
- mogą być prowadzone indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze
Zmiany w obostrzeniach od 25 maja:
- w klasach I-III szkół podstawowych uruchomiona opieka nad dziećmi, nie będą to pełnoprawne zajęcia edukacyjne
- możliwa konsultacja maturzystów i ósmoklasistów z nauczycielami w szkołach
Zmiany w obostrzeniach od 1 czerwca
- wszyscy uczniowie mogą mieć konsultacje z nauczycielami w szkołach
Obostrzenia, które nadal obowiązują:
- dystans społeczny - odległość 2 m między ludźmi w miejscach publicznych
- zakrywanie nosa i ust
- zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi
- kontrole na granicach przedłużone do 12 czerwca
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

13 Maj 2020 - SZERSZY ZAKRES UPRAWIANIA SPORTU  
 
 04 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  OTWIERAMY BOISKA I....  
Rząd ogłosił pięcioetapowy plan odmrażania sportu w Polsce na czas epidemii koronawirusa. Od dzisiaj, 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób Pierwszą częścią planu odmrożenia sportu było otwarcie lasów oraz parków miejskich do celów rekreacyjnych.

Rząd ogłosił pięcioetapowy plan odmrażania sportu w Polsce na czas epidemii koronawirusa. Od dzisiaj, 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób

Pierwszą częścią planu odmrożenia sportu było otwarcie lasów oraz parków miejskich do celów rekreacyjnych.
Teraz mamy drugi etap. Otwarta zostanie infrastruktura sportowa na świeżym powietrzu, tj. stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także otwarte strzelnice, tory gokartowe i stadniny. Będzie mogło korzystać z niej jednocześnie maksymalnie sześć osób.
Uruchomione zostaną także pierwsze Ośrodki Przygotowań Olimpijskich. Wznowione zostaną także indywidualne treningi w sportach zawodowych.
W trzecim etapie zostaną przywrócone zajęcia sportowe w salach i halach. Będzie mogło brać w nim udział maksymalnie sześć osób. Będą umożliwione także treningi grupowe w sportach zawodowych. Otwarte zostaną także kolejne sportowe ośrodki dla olimpijczyków i zawodowców.
W czwartym etapie ponownie uruchomiona zostanie działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej i rekreacją, tj. kluby taneczne, baseny, siłownie, kluby fitness, squach, badminton, kluby sportów walki, parki trampolin, skateparki, ścianki wspinaczkowe itd. Zostanie także umożliwiona organizacja imprez sportowych do 50 osób w przestrzeni otwartej.
Ostatni, piąty etap zakłada organizację imprez masowych. W wydarzeniach z udziałem co najmniej 1000 osób obowiązywać mają całkiem nowe zasady sanitarne. Jednak jest to plan długoterminowy i nie nastąpi to szybko.
JR

04 Maj 2020 - OTWIERAMY BOISKA I.... 
 
 02 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ  
Biało - Czerwona łączy nas wszystkich. Zawieśmy Biało-Czerwoną i podziękujmy służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków - podkreśla Mariusz Błaszczak, minister obrony Narodowej. Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało spot filmowy pt.

Biało - Czerwona łączy nas wszystkich. Zawieśmy Biało-Czerwoną i podziękujmy służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków - podkreśla Mariusz Błaszczak, minister obrony Narodowej.
Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało spot filmowy pt. Zawieś Biało-Czerwoną i podziękuj służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków. Spot przypomina o codziennych działaniach żołnierzy różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz przedstawicieli służb medycznych i Policji, którzy każdego dnia z Biało-Czerwoną na ramieniu pomagają Polakom podczas epidemii koronawirusa.  
 
Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek dla symbolu Polski, jakim jest flaga, propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
 
Biało-Czerwona pomogła Polakom przetrwać czasy rozbiorów i podtrzymywała ducha walki o Niepodległą. Flaga RP jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas uroczystych wydarzeń, w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków. Biel i czerwień jest z nami w chwilach radości,  wzruszeń i dumy. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia.
 
Pamiętajmy, aby nasze narodowe symbole szanować każdego dnia. Nasi sportowcy z WKS Grunwald z orłem na piersi i pod Biało-Czerwoną reprezentują nasz kraj podczas imprez na całym świecie. To honor i zaszczyt.
JR

02 Maj 2020 - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
 
 25 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  PLAN POWROTU SPORTU  
W sobotę rząd ogłosił plan odmrażania sportu w Polsce w dobie pandemii koronawirusa. Będzie podzielony na pięć etapów. W najbliższym etapie, od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób.

W sobotę rząd ogłosił plan odmrażania sportu w Polsce w dobie pandemii koronawirusa. Będzie podzielony na pięć etapów. W najbliższym etapie, od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób.

Od 4 maja nastąpi drugi etap poluzowania obostrzeń, jeżeli chodzi o sport. Od tego dnia nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Drugi etap otwierania sportu obejmie takie obiekty jak stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także otwarte strzelnice, tory gokartowe i stadniny koni.
Obiekty na otwartej przestrzeni będą dostępne dla maksymalnie sześciu osób, obiekty typu korty tenisowe będą dostępne dla dwóch osób przebywających na jednym korcie. Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach, czyli już stricte trening sportowy, będą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt będziemy musieli zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa

W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, obiekty zamknięte i również z maksymalnie sześcioosobowym składem.
Czwarty etap to otwarcie takich obiektów jak baseny, siłownie, kręgielnie etc. Decyzje o przejściu do kolejnych etapów będą uzależnione od stanu gospodarki i dostępności szpitali.
- Bardzo się cieszę, że ten sport wraca - mówiła podczas konferencji minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Mam nadzieję, że nasi sportowcy będą mogli nam dostarczać tych emocji, których nam teraz brakuje, że będziemy mogli usiąść przez telewizorami i cieszyć się z ich sukcesów - podkreśliła minister.
Jerzy Raube

25 Kwiecień 2020 - PLAN POWROTU SPORTU 
 
 20 Kwiecień 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZOSTAŃ W DOMU, TRENUJ Z NAMI!  
Oto jak można trenować w czasie izolacji. Tak się prezentują piłkarze ręczni WKS Grunwald. W każdych warunkach można się poruszać, tym bardziej jak mamy znakomite towarzystwo! Z przyjemnością zapraszamy o obejrzenia filmiku z treningów na Youtube.

Oto jak można trenować w czasie izolacji. Tak się prezentują piłkarze ręczni WKS Grunwald. W każdych warunkach można się poruszać, tym bardziej jak mamy znakomite towarzystwo!

Z przyjemnością zapraszamy o obejrzenia filmiku z treningów na Youtube.

https://youtu.be/ZJ84cd3ml-M

JR

20 Kwiecień 2020 - ZOSTAŃ W DOMU, TRENUJ Z NAMI! 
 
 19 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  TRENING W LESIE  
Od poniedziałku 20 kwietnia otwarte zostają parki i lasy. Place zabaw pozostaną zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki i minister Łukasz Szumowski podkreślali, że nie chodzi o to, aby Polacy ruszyli tłumnie na tereny rekreacyjne, ale o możliwość psychicznego powrotu do normalności.

Od poniedziałku 20 kwietnia otwarte zostają parki i lasy. Place zabaw pozostaną zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki i minister Łukasz Szumowski podkreślali, że nie chodzi o to, aby Polacy ruszyli tłumnie na tereny rekreacyjne, ale o możliwość psychicznego powrotu do normalności.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że na dalszych etapach łagodzenia przepisów związanych z epidemią koronawirusa będą otwierane kolejno rzemiosło, a następnie handel i usługi, także w tych obszarach, gdzie jest bardzo bliski kontakt człowieka z człowiekiem.
Szef rządu podkreślił też, że informacje o łagodzeniu przepisów będą przedstawiane w odpowiednich interwałach czasowych. - Może co tydzień, ale może co dwa - podkreślił. Zastrzegł, że to zależy od kryteriów dotyczących stanu epidemii.
- Chcemy przedstawiać te kolejne etapy, które dzisiaj pokrótce zarysowujemy, w których będziemy dalej zmniejszać te obostrzenia, zmniejszać, łagodzić, ale jednocześnie utrzymywać ten nowy system, nowy reżim koronawirusa, który na nas wszystkich, na całym świecie, nakłada pewne obowiązki - dodał premier.
Od 20 kwietnia wprowadzone zostaną następujące zmiany we wprowadzonych ograniczeniach:
- wstęp do lasów, parków będzie dozwolony, place zabaw pozostaną zamknięte,
- w sklepach do 100 m kw. - 4 osoby na 1 kasę, powyżej 100 m kw. - 1 osoba na 15 m kw. powierzchni,
- w miejscach kultu religijnego - 1 osoba na 15 m kw. powierzchni,
- z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone będą osoby powyżej 13 roku życia
Red. Jerzy Raube

19 Kwiecień 2020 - TRENING W LESIE 
 
 14 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  TYLKO W MASECZKACH  
Na terenie Polski wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nowy przepis będzie obowiązywał od czwartku, 16 kwietnia. Będą się musiały do niego zastosować wszystkie osoby, opuszczające domy.

Na terenie Polski wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nowy przepis będzie obowiązywał od czwartku, 16 kwietnia. Będą się musiały do niego zastosować wszystkie osoby, opuszczające domy.
Nie będzie trzeba nosić specjalistycznej maseczki ochronnej. Wystarczy zakryć noc i usta chustą lub szalikiem.
Nie wiadomo, jakie kary będą obowiązywały za złamanie tego obowiązku. O tym rząd poinformuje po świętach wielkanocnych.
W obowiązku pozostaje ograniczenie dotyczące przemieszczania się, podróżowania i przebywania w miejscach publicznych.
Od zakazu obowiązują nieliczne wyjątki:
dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością)
wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu)
załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).
Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w wyżej określonych przypadkach.
JR

14 Kwiecień 2020 - TYLKO W MASECZKACH 
 
 09 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA NA WIELKANOC  
Zarząd WKS Grunwald z Prezesem Klubu generałem broni Lechem Konopką i Dyrektorem Klubu majorem Krzysztofem Matrasem, życzy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych słońca i pomyślności, wszystkiego co najlepsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, czasu spędzonego w rodzinnym gronie, pogody ducha oraz smacznego święconego jajka.

Zarząd WKS Grunwald z Prezesem Klubu generałem broni Lechem Konopką i Dyrektorem Klubu majorem Krzysztofem Matrasem, życzy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych słońca i pomyślności, wszystkiego co najlepsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, czasu spędzonego w rodzinnym gronie, pogody ducha oraz smacznego święconego jajka.
W ten wyjątkowy czas #zostańmywdomu"
Red.

09 Kwiecień 2020 - ŻYCZENIA NA WIELKANOC 
 
 31 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PIŁKARZE RĘCZNI IDĄ Z POMOCĄ  
Jesteśmy z Wami! W związku z pandemią koronawirusa i zaistniałą sytuacją, mając na uwadze codzienne problemy osób/firm, które wspierają nas finansowo, organizacyjnie oraz naszych najlepszych kibiców, chcemy Wam powiedzieć: My - piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań - jesteśmy z Wami i jeśli potrzebujecie naszej pomocy to dzwońcie lub piszcie do nas.

Jesteśmy z Wami!
W związku z pandemią koronawirusa i zaistniałą sytuacją, mając na uwadze codzienne problemy osób/firm, które wspierają nas finansowo, organizacyjnie oraz naszych najlepszych kibiców, chcemy Wam powiedzieć:
My - piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań - jesteśmy z Wami i jeśli potrzebujecie naszej pomocy to dzwońcie lub piszcie do nas.
Teraz My chcemy wesprzeć Was w tych trudnych chwilach, w zadaniach które sprawiają wam problemy lub w sytuacjach gdzie nasza pomoc będzie niezbędna, bo przecież wszyscy tworzymy rodzinę piłki ręcznej i powinniśmy sobie pomagać.
Obecnie utrzymujemy formę sportową trenując indywidualnie, ale wierzymy że wspólnie z Wami pokonamy wirusa i spotkamy się na kolejnym meczu piłki ręcznej.
Ze sportowym pozdrowieniem
Zawodnicy i Sztab Szkoleniowy
WKS Grunwald Poznań
Czekamy na Wasz kontakt:
Rafał 510 126 511
Piotr 530 396 090
Michał 530 745 777
Patryk 784 579 680


- Brawo. Cenna inicjatywa - skomentował Prezes WKS Grunwald generał broni Lech Konopka. W ferworze niepokoju wskazany spokój i działanie. Mało słów i gotowość do wsparcia . Ktoś o nas myśli. Kiedyś oni sponsorzy i wspierający, dzisiaj MY w tej złożonej sytuacji. Popieram. Warte do rozważenia w innych sekcjach. Dowód, że jesteśmy razem na dobre i złe - dodał Prezes.

Jerzy Raube

31 Marzec 2020 - PIŁKARZE RĘCZNI IDĄ Z POMOCĄ 
 
 30 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  SEZON ZAKOŃCZONY. GRUNWALD W CZOŁÓWCE  
Tak jak wcześniej przewidywaliśmy, ZPRP podjął jedyną rozsądną decyzję. W dobie epidemii zakończył rozgrywki sezonu 2019/2020. Zostawił też możliwość ewentualnego rozgrywania baraży o pierwsze miejsce w pierwszych ligach, kobiet i mężczyzn.

Tak jak wcześniej przewidywaliśmy, ZPRP podjął jedyną rozsądną decyzję. W dobie epidemii zakończył rozgrywki sezonu 2019/2020. Zostawił też możliwość ewentualnego rozgrywania baraży o pierwsze miejsce w pierwszych ligach, kobiet i mężczyzn.
Poniżej treść komunikatu.
Ze względu na aktualną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce, Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce podjął Uchwałę nr 12/20 w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek.

Jednocześnie w związku z powyższym dokonane zostały zmiany treści Regulaminu rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz Regulaminu rozgrywek II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020 dotyczące zasad awansów i spadków.

Podjęto decyzję o braku spadków do niższych klas rozgrywkowych, a sprawy awansów zostały rozstrzygnięte w następujący sposób:

1. Dla drużyn, które w rozgrywkach I Ligi Kobiet w sezonie 2019/2020 zajęły I miejsce w grupie A (SPR Sambor Tczew) i grupie B (Korona Handball Kielce) zarządza się baraż według zasad opisanych w Regulaminie rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020.

2. Dla drużyn, które w rozgrywkach I Ligi Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły I miejsce w grupie A (MKS Nielba Wągrowiec), grupie B (KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.) oraz grupie C (KPR Legionowo) zarządza się turniej barażowy według zasad opisanych w Regulaminie rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020.

3. Zgodnie ze znowelizowanym Regulaminem rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020 tylko zwycięzcy rozgrywek barażowych uzyskują prawo sportowego awansu do PGNiG Superligi kobiet i mężczyzn w sezonie 2020/2021.

4. Drużyny, które w rozgrywkach II Ligi Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2019/2020 zajęły w swoich grupach I miejsca, uzyskują bezpośredni awans do rozgrywek I Ligi w sezonie 2020/2021.

Terminy rozgrywek barażowych określonych w pkt. 1 i pkt. 2 zostaną podane zainteresowanym w późniejszym czasie. Dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach I Ligi Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2019/2020 w związku z przedwczesnym zakończeniem rozgrywek przewidziana jest bonifikata w opłacie licencyjnej na sezon 2020/2021.

Dodajmy, że zespół WKS Grunwald Poznań zajął czwarte miejsce w grupie B pierwszej ligi. W sumie był to udany sezon dla podopiecznych trenera Rafała Walczaka. Grunwald od początku rozgrywek skutecznie rywalizował z najlepszymi o premiowane miejsce pokazują progres formy i umiejętności. Do podsumowania sezonu powrócimy.
Jerzy Raube

30 Marzec 2020 - SEZON ZAKOŃCZONY. GRUNWALD W CZOŁÓWCE 
 
 24 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  KORONAWIRUS W POLSCE. NOWE RESTRYKCJE I OGRANICZENIA  
Rząd przedstawił nowy komunikat nt. zachowania obywateli w czasie epidemii koronawirusa - nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw. Zabronione są rekreacyjne wyjścia do parków, lasów, na spotkania.

Rząd przedstawił nowy komunikat nt. zachowania obywateli w czasie epidemii koronawirusa
- nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw. Zabronione są rekreacyjne wyjścia do parków, lasów, na spotkania. Aczkolwiek rzecznik ministra zdrowia na zadane przez Noizza pytanie o bieganie i jazdę na rowerze odpowiedział: Można
- po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin)
- dozwolone jest wychodzenie w celu pomocy osobie potrzebującej, na przykład zawiezienie jedzenia lub leków
- pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób
- to samorząd lokalny musi zdecydować o formule weryfikacji ilości pasażerów
- w mszach św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę
- kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet do 5 tys. zł, a w działaniach weryfikujących policji pomoże wojsko
- obostrzenia obowiązują od dziś (24 marca) do 11 kwietnia
- podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych
Jak czytamy na rządowej stronie gov.pl, obostrzenia nie dotyczą:
- dojazdu do pracy - jeśli ktoś jest pracownikiem, prowadzi firmę lub gospodarstwo rolne ma prawo dojechać do swojej pracy. Można również udać się po zakupy towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością zawodową
- wolontariatu - osoby działające na rzecz walki z koronawirusem i pomagające potrzebującym przebywającym w kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu mogą się przemieszczać w ramach tej działalności
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego - można przemieszczać się, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa
Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególne ostre zalecenia GIS w zakresie zachowania odległości pracowników i środków dezynfekcji.
Przypomnijmy, że od 13 marca obowiązują już poniższe ograniczenia:
- mamy zakaz wjazdu cudzoziemców do Polski
- cudzoziemcy pracujący lub mieszkający w Polsce będą mogli przyjechać do Polski, ale będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę
- polscy obywatele muszą przejść 14-dniową kwarantannę po przyjeździe do kraju
- ruch samochodowy dla Polaków wracających do kraju jest utrzymany, ale wprowadzone zostają ścisłe procedury sprawdzania przekraczających granice
- ograniczenia nie obowiązują osób mieszkających na terenach przygranicznych, a pracujących poza Polską, ani zawodowych kierowców
- ruch wewnątrz kraju odbywa się bez zmian
- ograniczona zostaje praca galerii handlowych. Otwarte w nich są tylko sklepy spożywcze, drogerie, pralnie i apteki
- wstrzymane zostają międzynarodowe połączenia lotnicze oraz kolejowe. Nie zostanie wstrzymany ruch towarowy
- dozwolone będą międzynarodowe lotnicze połączenia czarterowe (za granicami kraju są ludzie, którzy wracają z urlopów)
- zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób
- ograniczenia zgromadzeń dotyczą wszystkiego typu uroczystości, prywatnych, publicznych, religijnych, samorządowych, administracyjnych
- zamknięte zostają wszystkie bary, restauracje, puby, kasyna i inne podobne miejsca rozrywki. Restauracje mogą jednak sprzedawać jedzenie na dowóz.
Przypomnijmy też, że zawieszone są wszelkie zajęcia sportowe członków klubów sportowych.
Red. Jerzy Raube

24 Marzec 2020 - KORONAWIRUS W POLSCE. NOWE RESTRYKCJE I OGRANICZENIA 
 
 20 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KONIEC SEZONU BEZ FINAŁU  
Sytuacja w sporcie wyczynowym przerosła wszelkie wyobrażenia. Po raz pierwszy w historii rozgrywek doszło do zamknięcia sezonu przed zakończeniem rozgrywek. Co prawda nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, ale nie spodziewamy się innej.

Sytuacja w sporcie wyczynowym przerosła wszelkie wyobrażenia. Po raz pierwszy w historii rozgrywek doszło do zamknięcia sezonu przed zakończeniem rozgrywek. Co prawda nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, ale nie spodziewamy się innej.
Związek Piłki Ręcznej w Polsce zwrócił się do klubów I ligi z propozycją zakończenia rozgrywek bez awansów i spadków. Najlepsze zespoły rozgrywek są rozgoryczone i nie zamierzają pokornie zgadzać się na takie rozwiązanie.
Według regulaminu rozgrywek, zwycięzcy trzech grup I ligi mieli rozegrać turniej mistrzów. Jego zwycięzca bezpośrednio awansowałby do Superligi, drugi zespół grałby baraż z przedostatnią drużyną ekstraklasy. Wiadomo już, że z powodu pandemii koronawirusa nie uda się doprowadzić rozgrywek do końca. Rywalizacja na wszystkich szczeblach zostanie zawieszona na dobre. 
Jakie idą za tym skutki? Związek wysłał list do klubów I ligi, podpisany przez dyrektora ds. rozgrywek, Mirosława Bauma. Jego treść wzbudziła duże kontrowersje wśród czołowych zespołów rozgrywek. Oto fragment: 
Przy bieżącym stanie zaawansowania rozgrywek oraz braku perspektyw określenia daty ich wznowienia, a zatem i dokończenia w pełnym wymiarze (w tym uwzględniając rozgrywki barażowe), rekomendujemy ich zakończenie na obecnym etapie, co oznaczałoby, że nie zostaną wyłonieni zwycięzcy (a co za tym idzie brak awansu do wyższej klasy w sezonie 2020/21), jak i zespoły spadające do niższych klas.
W grupie B, w której rywalizuje WKS Grunwald Poznań najwięcej zastrzeżeń do tych propozycji mają władze KPR Ostrovia. Każdy ma jakiś problem. Kluby mają czas na wyrażenie swojego stanowiska do wtorku, 24 marca, do godz. 15.00. 
Zatem czekamy na decyzję, choć realnie patrząc trudno spodziewać się jakiegoś nowego stanowiska w tej sprawie.
Jerzy Raube

20 Marzec 2020 - KONIEC SEZONU BEZ FINAŁU 
 
 14 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  OGRANICZMY ROZWÓJ EPIDEMII APEL PREZYDENTA POZNANIA  
Szanowni Państwo, w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na wirus z Wuhan CONVID-19, w załączeniu zamieszczamy prośbę prezydenta Miasta Poznania skierowaną do właścicieli klubów i siłowni.


Szanowni Państwo,
w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na wirus z Wuhan CONVID-19, w załączeniu zamieszczamy prośbę prezydenta Miasta Poznania skierowaną do właścicieli klubów i siłowni.
To kolejna na naszej stronie www. informacja, która ma na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Poniżej piszemy też o przełożonych zawodach i Zwyczajnym Walnym Sprawozdawczo-Wyborczym Zebraniu Delegatów WKS Grunwald Poznań.
Jerzy Raube

14 Marzec 2020 - OGRANICZMY ROZWÓJ EPIDEMII APEL PREZYDENTA POZNANIA 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 12 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KORONAWIRUS ZAFUNDOWAŁ KWARANTANNĘ. MECZ NA NEWTONA ODWOŁANY!  
W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds.

W związku z występującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów, komisarz ds. rozgrywek ZPRP postanowił zawiesić do odwołania wszystkie rozgrywki seniorskie prowadzone przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej.

Decyzja dotyczy rozgrywek:

PGNiG Pucharu Polski Kobiet

PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn

I Ligi Kobiet i Mężczyzn

II Ligi Kobiet i Mężczyzn

III Ligi Mężczyzn

W wyniku tej decyzji najbliższy mecz sobotni (14 bm.), w hali przy ul. Newtona pomiędzy WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów został odwołany.

Jerzy Raube

12 Marzec 2020 - KORONAWIRUS ZAFUNDOWAŁ KWARANTANNĘ. MECZ NA NEWTONA ODWOŁANY! 
 
 11 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  KOMUNIKAT WŁADZ WKS GRUNWALD W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ SPECJALNĄ  
Szanowni Państwo, Stosownie do oceny obecnej sytuacji bezpieczeństwa epidemiologicznego w naszym kraju, decyzji organów państwowych i samorządowych oraz władz sportowych, planowane na 26 marca br.

Szanowni Państwo,

Stosownie do oceny obecnej sytuacji bezpieczeństwa epidemiologicznego w naszym kraju, decyzji organów państwowych i samorządowych oraz władz sportowych, planowane na 26 marca br. Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań odbędzie się jesienią 2020 roku. Dlatego też proszę o korektę planów działania w I półroczu 2020 roku.
W związku z powyższym proszę, wzorem Kierownictwa Sekcji Piłki Ręcznej o rozwagę i wyobraźnię oraz wdrożenie zaleceń instytucji państwowych i samorządowych, a także Polskich Związków Sportowych w zakresie organizacji zamierzeń sportowych.
Informuję Państwa, że administracja WKS Grunwald Poznań pracuje i wykonuje swoją misję na dotychczasowych zasadach, a sekcje sportowe zgodnie z przyjętym planem działania na 2020 rok realizują skorygowane zadania według planów.
Pozdrawiam z wyrazami należytego szacunku

Lech KONOPKA Prezes WKS Grunwald

11 Marzec 2020 - KOMUNIKAT WŁADZ WKS GRUNWALD W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ SPECJALNĄ 
 
 11 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KIBICE ZOBACZĄ MECZ Z KS STAL  
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań uprzejmie informuje, że mecz I ligi piłki ręcznej pomiędzy WKS Grunwald Poznań - KS Stal Gorzów odbędzie się w dniu 14.03.2020 r. (sobota), o godz. 18.00 w Poznaniu w hali sportowej SP 72 bez udziału publiczności- Decyzja Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań uprzejmie informuje, że mecz I ligi piłki ręcznej pomiędzy WKS Grunwald Poznań - KS Stal Gorzów odbędzie się w dniu 14.03.2020 r. (sobota), o godz. 18.00 w Poznaniu w hali sportowej SP 72 bez udziału publiczności- Decyzja Związku Piłki Ręcznej w Polsce. O tym pisaliśmy wczoraj, dziś oficjalny komunikat Klubu.
Na szczęście sekcja piłkarzy ręcznych ma sojuszników w mediach. Spotkanie można będzie śledzić na żywo na profilu Planety Sportu na Facebooku: https://www.facebook.com/planetasportu.uam. Początek relacji około 5-10 minut przed startem meczu. Zapraszamy do wspierania naszych reprezentantów sprzed odbiorników!

Zespół Grunwaldu stanie w sobotę przed trudnym zadaniem. Przyjeżdża wicelider I ligi grupy B, KS Stal Gorzów. Rywal bardzo trudny i w dobrej formie, bo gorzowianie pokonali w ostatnim spotkaniu MSPR Siódemka Miedź Legnica 30:27. Tym samym pozbawili legniczan pozycji lidera. Czy Grunwald zapomni o ostatnich swoich wynikach i powalczy? Powinien, bo stać wojskowych na skuteczną grę. Duże grono kibiców liczy na powrót na podium ich ulubieńców.
Jerzy Raube

11 Marzec 2020 - KIBICE ZOBACZĄ MECZ Z KS STAL 
 
 10 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  W SOBOTĘ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI  
W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, informujemy o decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o dalszym prowadzeniu rozgrywek piłki ręcznej bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania.

W związku z decyzją władz Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie organizacji meczów ligowych i imprez masowych, informujemy o decyzji Związku Piłki Ręcznej w Polsce o dalszym prowadzeniu rozgrywek piłki ręcznej bez udziału publiczności, która obowiązuje do odwołania.
Decyzja dotyczy rozgrywek:
PGNiG Pucharu Polski Kobiet,
PGNiG Pucharu Polski Mężczyzn,
I Ligi Kobiet i Mężczyzn,
II Ligi Kobiet i Mężczyzn,
III Ligi Mężczyzn,
finałów Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowanych na 13-14.03.2020 r.,
oraz wszystkich rozgrywek w kategoriach młodzieżowych i seniorskich prowadzonych przez Wojewódzkie Związki Piłki Ręcznej oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Spodziewaliśmy się takiej decyzji, teraz już wiemy, że mecz I ligi pomiędzy WKS Grunwald i KS Stal Gorzów odbędzie się bez udziału publiczności. Jest natomiast nadzieja na transmisję telewizyjną z sobotniego spotkania w hali przy ul. Newtona. O szczegółach poinformujemy.
Jerzy Raube

10 Marzec 2020 - W SOBOTĘ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI 
 
 10 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ZAWODY SPORTOWE POD ZNAKIEM ZAPYTANIA  
Władze samorządowe miasta Poznania podejmują działania profilaktyczne w związku z epidemią. Wiąże się to m. in. z odwoływaniem imprez sportowych. WKS Grunwald miał zorganizować w czasie najbliższego weekendu zawody piłkarzy ręcznych.

Władze samorządowe miasta Poznania podejmują działania profilaktyczne w związku z epidemią. Wiąże się to m. in. z odwoływaniem imprez sportowych. WKS Grunwald miał zorganizować w czasie najbliższego weekendu zawody piłkarzy ręcznych. Sprawdzaliśmy u źródeł czy potwierdzone są informacje o odwołaniu np. sobotniego meczu seniorów Grunwaldu z KS Stal Gorzów. Na ten czas wiążących decyzji jeszcze nie ma, bo nie odniósł się ZPRP - organizator rozgrywek ligowych. Więcej informacji wkrótce.

Przedstawiamy komunikat Miasta Poznania ws. rekomendacji zamknięcia placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych.

Szkoły, przedszkola i żłobki - Miasto rekomenduje zamknięcie

Miasto Poznań rekomenduje, by wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki zostały od środy, 11 marca, zamknięte na najbliższe dwa tygodnie - ogłosił podczas wtorkowej sesji rady miasta Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Decyzję podjęto, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
- Wystosowaliśmy już komunikat do dyrektorów miejskich przedszkoli, żłobków i szkół ? mówi Jędrzej Solarski, który przewodzi powołanemu przez prezydenta miasta Zespołowi ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Poznania. ? O decyzji poinformowaliśmy wojewodę wielkopolskiego, niewykluczone, że wkrótce takie decyzje będą podjęte w całej Polsce. Być może dmuchamy na zimne, ale profilaktyka jest łatwiejsza od późniejszego leczenia, co pokazuje sytuacja we Włoszech. Tam osoby starsze często zarażały się koronawirusem od dzieci, które chorobę przechodziły bezobjawowo i przekazywały dziadkom. Przykład włoski pokazuje, że lekceważenie koronawirusa przynosi złe efekty. Trzeba mu przeciwdziałać jak najwcześniej i my będziemy to robić.
Ostateczną decyzję podejmą dyrektorzy szkół.
- Dyrektorzy dostaną szczegółowe informacje i wytyczne dotyczące sugerowanych zasad postępowania zarówno wobec uczniów, jak i nauczycieli - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
W niedzielę, 8 marca, weszła w życie ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem. Daje ona prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, przysługującego rodzicom w przypadku zamknięcia szkół i przedszkoli z powodu epidemii. Zasiłek jest przyznawany maksymalnie na 14 dni i na takich zasadach, jak zasiłek opiekuńczy, jaki rodzice mogą dostać w przypadku nagłego zamknięcia szkoły.
Prawdopodobnie zamknięte na dwa tygodnie zostaną również miejskie instytucje kultury, baseny, lodowiska czy zoo. Organizowane przez miasto imprezy masowe zostaną przesunięte na późniejsze terminy. Miasto apeluje do przedsiębiorców, by unikali imprez masowych i skupisk ludzi.
Badania nowego patogenu wskazują, że osoby starsze są bardziej narażone na chorobę wywoływaną koronawirusem. Dlatego zastępca prezydenta zaapelował do poznańskich seniorów o ? na ile to możliwe ? pozostawanie w domu.
- Jeśli to możliwe, organizujmy pomoc sąsiedzką dla seniorów ? mówił podczas sesji. ? Pracujemy już z organizacjami pozarządowymi, które mogłyby pomóc najstarszym mieszkańcom miasta w robieniu zakupów. Projekt jest obecnie w przygotowaniu. Będziemy na bieżąco informować poznaniaków i poznanianki o wszystkich poczynaniach.
W poniedziałek, 10 marca, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Poznaniu. Osoba zakażona, kobieta z województwa wielkopolskiego, trafiła na oddział zakaźny poznańskiego szpitala miejskiego z objawami poważnego zapalenia płuc. Wcześniej przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Stan pacjentki jest na bieżąco monitorowany.
Prezydent Poznania powołał zespół do spraw monitorowania związanych z wirusem zagrożeń. W stanie podwyższonej gotowości są miejskie szpitale. Dodatkowe środki ostrożności zostały też wprowadzone w życie w miejskich jednostkach. O bezpieczeństwo pasażerów dba też poznańskie MPK - aż do odwołania na każdym przystanku, na którym przeprowadzana jest wymiana pasażerów, autobusy i tramwaje otwierają wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie jak najbardziej przewietrzyć pojazd. Codziennie myte są (z użyciem środka dezynfekującego) poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. Środek dezynfekujący jest używany także podczas usuwania zanieczyszczeń np. po gumach do żucia czy napojach.

O kolejnych decyzjach dotyczących organizacji imprez sportowych z udziałem naszych sportowców będziemy informować.
Jerzy Raube

10 Marzec 2020 - ZAWODY SPORTOWE POD ZNAKIEM ZAPYTANIA 
 
 09 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DZIECI NA CZELE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI  
W sobotę kontynuowane były rozgrywki piłki ręcznej dzieci. Wcześniej rozegrano m.in. turnieje w Buku i Środzie Wielkopolskiej. Tym razem nasi młodzi zawodnicy WKS Grunwald rywalizowali w Swarzędzu.

W sobotę kontynuowane były rozgrywki piłki ręcznej dzieci. Wcześniej rozegrano m.in. turnieje w Buku i Środzie Wielkopolskiej. Tym razem nasi młodzi zawodnicy WKS Grunwald rywalizowali w Swarzędzu. Znów spisali się dobrze. Zespoły zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.
W rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski dzieci zgłoszone są dwa zespoły , których trenerami są Piotr Kawałek i Mateusz Stefaniak. Aktualnie nasze zespoły zajmują czołowe miejsca w swoich grupach rozgrywkowych.
Fot. Weronika Slewczuk
Jerzy Raube

09 Marzec 2020 - DZIECI NA CZELE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI 09 Marzec 2020 - DZIECI NA CZELE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI 09 Marzec 2020 - DZIECI NA CZELE MISTRZOSTW WIELKOPOLSKI 
 
 07 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TRZECIA  
Niestety, trzecia kolejna porażka boli. Boli kibiców, zawodników, trenerów... W sobotę w Łodzi było tak. Oto relacja miejscowej prasy. Pierwsze etapy spotkania były bardzo ciekawym widowiskiem.

Niestety, trzecia kolejna porażka boli. Boli kibiców, zawodników, trenerów...
W sobotę w Łodzi było tak. Oto relacja miejscowej prasy.
Pierwsze etapy spotkania były bardzo ciekawym widowiskiem. Goście z Poznania nie zachwycali skutecznością, a w zdobywaniu bramek nie pomagał im również bramkarz Anilany ? Damian Chmurski ? który tego dnia był niczym żywa ściana.
Z drugiej strony parkietu podziwiać mogliśmy natomiast skutecznych łodzian, których nie opuszczały jednak drobne błędy.
Po upływie 10 minut gry mogliśmy już jednak podziwiać piłkę ręczną na najwyższym poziomie. Otwarta i wyrównana gra, skuteczne ofensywy, ale i parady defensywne ? taki zestaw z całą pewnością podobał się kibicom!
Tempo spotkania z każdą kolejną minutą jedynie rosło, przez co emocje, podsycane boiskowymi nerwami, były niesamowite! Ostatecznie po pierwszych 30 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat remisowy!
Początek drugiej połowy obfitował w nieskuteczność obu zespołów. Dużo o aspekcie strzeleckim mówi fakt zdobycia zaledwie ośmiu bramek w 16 minut drugiej odsłony spotkania. Więcej z nich, bo aż sześć, było dziełem graczy Anilany, dzięki czemu to właśnie łodzianie zbudowali sobie czteropunktową zaliczkę. Grunwald w ciągu 18 minut zdobył zaledwie trzy bramki, w tym 2 z rzutów karnych.
Prowadzenie gospodarzy powiększało się z każdą kolejną akcją. Bezbarwna w drugiej połowie drużyna z Poznania miała ogromne trudności w zdobyciu gola. Ba! W 22 minuty drugiej połowy Grunwald zdobył jedynie... 5 bramek. W tym samym czasie Anilana pokonała bramkarza z Poznania aż 14 razy.
Dziewięciopunktowa zaliczka pozwoliła łodzianom ze spokojem kontrolować przebieg ostatnich faz spotkania, a co za tym idzie pewnie wygrać spotkanie! Dla szczypiornistów Anilany sobotni mecz był drugim wygranym w tym roku kalendarzowym. Dla poznaniaków trzecim, kolejnym przegranym...
Anilana Łódź ? WKS Grunwald Poznań 33:25 (15:15)

Jerzy Raube

07 Marzec 2020 - TRZECIA 
 
 05 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  SZACUN DLA WOJSKOWYCH  
Przed nami mecz 16 kolejki grupy B I ligi z Grunwaldem Poznań - podobnie jak Anilana, klubem bardzo utytułowanym i zasłużonym dla polskiej piłki ręcznej. W pierwszej rundzie ulegliśmy rywalom z Wielkopolski 22:26, więc pora na rewanż.

Przed nami mecz 16 kolejki grupy B I ligi z Grunwaldem Poznań - podobnie jak Anilana, klubem bardzo utytułowanym i zasłużonym dla polskiej piłki ręcznej. W pierwszej rundzie ulegliśmy rywalom z Wielkopolski 22:26, więc pora na rewanż. Aktualnie poznaniacy zajmują czwarte miejsce w ligowej stawce. W poprzedniej kolejce ulegli w Poznaniu Ostrovii w takim samym stosunku w jakim my polegliśmy w Legnicy (28:30). Minimalna porażka z Miedzią nie załamie naszej ekipy, która z wiarą w siebie przystąpi do sobotniego pojedynku. Jak zawsze liczymy na wsparcie naszej publiczności. Naprzód Anilana! Brawo dla rywali, że przypomnieli o osiągnięciach Grunwaldu w polskiej ekstraklasie.
Tak zapowiada swoje spotkanie łódzki klub. Na pewno ma jedną przewagę, własną halę. Ale wojskowi nie w takich warunkach walczyli i przywozili punkty. Przypomnijmy choćby heroiczną walkę Grunwaldu z aktualnym liderem Siódemką w Legnicy i szczęśliwy remis gospodarzy. W sporcie nie liczy się historia, a to co dzisiaj. Jednego jesteśmy pewni, jeśli Grunwald zagra swoją piłkę ręczną, a zawodnicy nie popełnią błędów (wyborów) indywidualnych, to powinno być dobrze. W tym sezonie pokazują szczypiorniak na wysokim poziomie. Grę zbilansowaną, dobrą rotację i pomysły taktyczne. W sobotę wieczorem powinno być znów po myśli Naszej Ekipy!

Jerzy Raube

05 Marzec 2020 - SZACUN DLA WOJSKOWYCH 
 
 05 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POMPONIARY I SZCZYPIORNIŚCI  
No właśnie, to nowy akcent spotkań piłkarzy ręcznych WKS Grunwald w poznańskiej hali przy ul. Newtona. Przed meczem ligowym z KPR Ostrovia pojawiła się kolorowa grupa młodzieży. Ale oddajmy tutaj głos Pani Nauczycielce Annie Kąsowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 51 im.

No właśnie, to nowy akcent spotkań piłkarzy ręcznych WKS Grunwald w poznańskiej hali przy ul. Newtona. Przed meczem ligowym z KPR Ostrovia pojawiła się kolorowa grupa młodzieży. Ale oddajmy tutaj głos Pani Nauczycielce Annie Kąsowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca na Ratajach. Na stronie internetowej Szkoły zamieściła relację z wyprawy na os. Kopernika.

"Pomponiary" i cheerleaderzy SP51 wspierają zawodników WKS Grunwald

Dnia 29 lutego 2020 roku grupy aerobowo-taneczne SP51 kibicowały
podczas meczu pierwszej ligi w piłce ręcznej WKS Grunwald - KPR Ostrovia.
Donośny doping i wsparcie licznego grona rodziców i uczniów Naszej
Szkoły towarzyszył zaciętej rywalizacji. Ostatnia minuta meczu zaważyła
nad wynikiem. Ostatecznie drużyna WKS Grunwald przegrała z KPR Ostrovia
28:30.
Uczniowie Naszej Szkoły poznali i utrwalili wiedzę na temat zasad gry w
piłkę ręczną. Obserwowali zachowanie zawodników na boisku i ich
ustawienie taktyczne podczas meczu. Zwrócili uwagę na komunikację
pomiędzy zawodnikami, a sędziami.
Oprawa meczu zrobiła na uczniach ogromne wrażenie. Wszyscy byliśmy
przejęci obecnością telewizji regionalnej WTK Poznań i działu sportowego
TVP Sport oraz Gazety Ratajskiej.
Uczniowie oprócz występów aerobowo-tanecznych do utworu Hadwell,
wprowadzali zawodników na boisko przy oficjalnym otwarciu zawodów.
Chętni mogli wziąć udział w konkursie piłki ręcznej z drobnymi nagrodami
od sponsorów. Na koniec każdy z nas przybił "piątkę" z zawodnikami i
mógł zrobić sobie zdjęcie.
Dziękuję organizatorom i trenerowi Krzysztofowi Brzezińskiemu za
zaproszenie oraz słodkości, picie i gadżety do kibicowania dla
wszystkich uczniów, rodziców i ich rodzeństwa. Z kolei dziękuję rodzicom
i uczniom za obecność na tej imprezie sportowej w sobotnie popołudnie.
Życzę dalszych występów moim "Pomponiarom" i  cheerleaderom, a drużynie
WKS Grunwald sukcesów zawodowych.

Zawodnicy, trenerzy i kierownictwo WKS Grunwald dziękują młodzieży, jej opiekunom za sympatyczny i profesjonalnie przygotowany program taneczny. Rodzicom za udział w imprezie i kibicowanie. Sport zbliża ludzi i wyzwala pozytywne emocje. Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne mecze!
Zdjęcia Anna Kąsowska
Jerzy Raube

05 Marzec 2020 - POMPONIARY I SZCZYPIORNIŚCI 05 Marzec 2020 - POMPONIARY I SZCZYPIORNIŚCI 05 Marzec 2020 - POMPONIARY I SZCZYPIORNIŚCI 05 Marzec 2020 - POMPONIARY I SZCZYPIORNIŚCI 05 Marzec 2020 - POMPONIARY I SZCZYPIORNIŚCI 
 
 01 Marzec 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WIELKA KRZYWDA  
Wychowankowie sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald szeroką ławą wchodzą do pierwszego zespołu. Widać to w tegorocznych rozgrywkach I ligi i wynikach. Nawet starsi kibice nie bardzo pamiętają, kiedy tak ostatnio było.

Wychowankowie sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald szeroką ławą wchodzą do pierwszego zespołu. Widać to w tegorocznych rozgrywkach I ligi i wynikach. Nawet starsi kibice nie bardzo pamiętają, kiedy tak ostatnio było. Takie rozmowy usłyszeliśmy w kuluarach podczas sobotniego spotkania wojskowych z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Na pewno gra poznaniaków jak też wyniki są magnesem dla kibiców. Odnotujmy, 29 lutego 2020 roku padł rekord frekwencji w hali przy ul. Newtona. Słusznie zauważył nasz fotoreporter Robert Wrzesiński komentując po meczu. - Dosłownie szpilki nie można było włożyć na trybunach...
Zatem zdarzyło się praktycznie wszystko, tylko zabrakło dobrego wyniku. Ale po kolei...
Zaczęło się obiecująco, bo od prowadzenia gospodarzy i ich dyktanda tempa. Prowadzili oni 6:5 (w 15 min), 8:6 (w 18 min), 9:7 (w 20 min). Goście wytrzymali umiarkowany napór i spróbowali wyrównać wynik angażując do roli egzekutora Patryka Marciniaka. Temu, w ciągu 9 minut udało się zdobyć 5 bramek i do przerwy było 13:13.
Po zmianie stron role się odmieniły. To ostrowianie odważniej atakowali i w konsekwencji w 37 minucie wyszli na prowadzenie 18 do 15. Na szczęście poznaniacy przy dopingu publiczności nie odpuścili. Po dwóch bramkach Michała Nieradko oraz trafieniach najskuteczniejszego w ich szeregach Mikołaja Przybylskiego oraz Piotra Nowickiego wyrównali na 19:19 (była 41 minuta). Potem zespoły grały bramka za bramkę, aż do 52 minuty. Wówczas przy stanie 24:25 Grunwald zaliczył stratę, z kolei rywale zagrali skutecznie, trafił Damian Krzywda i na tablicy pojawił się wynik 24:26. Jak się okazało to był początek nomen omen wielkiej krzywdy gospodarzy. Zaliczyli bowiem czarną serię popełniając pięć strat w ciągu 5 minut. Goście to skwapliwie wykorzystali za sprawą kata wojskowych wspomnianego D. Krzywdy (zdobył w sumie 8 bramek).
Niestety mimo ambitnej i zaangażowanej postawy, tym razem Grunwald schodził z parkietu pokonany.
WKS Grunwald Poznań - KPR Ostrovia 28:30 (13:13)
Szczegóły meczu w załączniku.
Zdjęcia Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

01 Marzec 2020 - WIELKA KRZYWDA 01 Marzec 2020 - WIELKA KRZYWDA 01 Marzec 2020 - WIELKA KRZYWDA 01 Marzec 2020 - WIELKA KRZYWDA 01 Marzec 2020 - WIELKA KRZYWDA 
 
 29 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WOJNA TRWA  
Mecz kolejki, niestety dla zespołu gości KPR Ostrovia. Piłkarze ręczni WKS Grunwald w samej końcówce spotkania, we własnej hali, popełnili sporo błędów i stracili jakże ważne 3 punkty. Ostrovia wygrała 30:28 i jest tuż na niespodziewanym liderem MSPR Siódemka Miedź Legnica.

Mecz kolejki, niestety dla zespołu gości KPR Ostrovia. Piłkarze ręczni WKS Grunwald w samej końcówce spotkania, we własnej hali, popełnili sporo błędów i stracili jakże ważne 3 punkty. Ostrovia wygrała 30:28 i jest tuż na niespodziewanym liderem MSPR Siódemka Miedź Legnica. Legniczanie wygrali 30:28 z ambitnie walczącą Anilaną Łódź. Dotychczasowy lider KS Stal Gorzów przegrał na wyjeździe z UKS Olimp Grodków 24:27. Ten wynik potwierdza opinię szerzoną przez szkoleniowców, że w I lidze nie ma pewniaków.
Inne wyniki 15. kolejki: MKS Wieluń - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 26:29;
PKM zachód AZS UZ - WKS Śląsk Forza Wrocław 22:23.
Jerzy Raube

29 Luty 2020 - WOJNA TRWA 
 
 28 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DO MŁODZIEŻY ŚWIAT NALEŻY  
Młodzież sekcji piłki ręcznej stara się dotrzymać kroku swoim starszym kolegom WKS Grunwald. - W rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski dzieci mamy zgłoszone są dwa zespoły, których trenerami są Piotr Kawałek i Mateusz Stefaniak ? opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

Młodzież sekcji piłki ręcznej stara się dotrzymać kroku swoim starszym kolegom WKS Grunwald. - W rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski dzieci mamy zgłoszone są dwa zespoły, których trenerami są Piotr Kawałek i Mateusz Stefaniak ? opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Po trzech rozegranych turniejach nasze zespoły zajmują czołowe miejsca w swoich grupach rozgrywkowych. Ostatnio odbyły się zawody w Buku. Przypomnijmy młodym, że tam przez pewien czas swoje mecze rozgrywali seniorzy WKS Grunwald.
Nasze dwie drużyny zajęły miejsce na podium.
Oto wyniki Turnieju Dzieci o Mistrzostwo Wielkopolski
1. Spartakus Buk
2. Grunwald I
3. Grunwald II
4. Polonia Środa
5. Lider Swarzędz
Kolejny turniej odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 lutego w Środzie Wielkopolskiej.
Zawodnicy tworzący zespoły Grunwaldu są uczniami klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 46 im. Marii Dąbrowskiej na Osiedlu Warszawskim. Owocem wieloletniej współpracy z SP 46 są młodzi zawodnicy, którzy reprezentują nasz klub w rozgrywkach I ligi. Z powodzeniem wchodzą do zespołu trenera Rafała Walczaka: Mateusz Pawłowski, Wojciech Jankowiak, Igor Iżyński, Oskar Ralcewicz, Viggo Wiśniewski. Poza Wojciechem Jankowiakiem (leczy kontuzję) pozostali mają szansę wystąpić w sobotnim meczu derbowym z KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na spotkanie I ligi, o godzinie 18 w hali przy ul. Newtona 2.
Mamy nadzieję, że młodzież zdąży wrócić z zawodów w Środzie i będzie kibicować seniorom!

Jerzy Raube

28 Luty 2020 - DO MŁODZIEŻY ŚWIAT NALEŻY 
 
 27 Luty 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW WKS GRUNWALD  
Zarząd WKS Grunwald Poznań informuje, że zgodnie z Uchwałą Zarządu, Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów odbędzie się w dn. 26 marca 2020 roku, o godz. 17, w Poznaniu przy ul. Promienistej 27.

Zarząd WKS Grunwald Poznań informuje, że zgodnie z Uchwałą Zarządu, Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów odbędzie się w dn. 26 marca 2020 roku, o godz. 17, w Poznaniu przy ul. Promienistej 27.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Zarządu, zebrania sprawozdawczo - wyborcze Sekcji WKS Grunwald odbędą się w terminie do 14 marca 2020 roku.
Jerzy Raube

27 Luty 2020 - WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW WKS GRUNWALD 
 
 26 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DERBY! I WSZYSTKO JASNE...  
To najważniejszy mecz w tych dwóch miesiącach 2020 roku. WKS Grunwald Poznań podejmie jednego z pretendentów do medali KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zwycięzca spotkania zbliży się dość wyraźnie do podium sezonu 2019/2020.

To najważniejszy mecz w tych dwóch miesiącach 2020 roku. WKS Grunwald Poznań podejmie jednego z pretendentów do medali KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zwycięzca spotkania zbliży się dość wyraźnie do podium sezonu 2019/2020. Druga sprawa, to derby Wielkopolski. Blisko 2 tygodnie temu wojskowi gościli w hali przy ul. Newtona Real Astromal Leszno i przypomnijmy sobie emocje. Końcówkę spotkania oglądaliśmy na stojąco, tyle się działo. A w najbliższą sobotę może być jeszcze bardziej gorąco.
Zatem w sobotę, o godz. 18 zapraszamy do hali przy ul. Netwona. Gorący doping będzie bardzo potrzebny!

26 Luty 2020 - DERBY! I WSZYSTKO JASNE... 
 
 24 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WOJNA NA GÓRZE  
Cztery drużyny powalczą o zwycięstwo w grupie B pierwszej ligi piłki recznej. Po 14. kolejce sytuaacja w tabeli przedstawia się następująco: prowadzi KS Stal Gorzów 34 pkt., drugi jest WKS Grunwald Poznań 33 pkt.

Cztery drużyny powalczą o zwycięstwo w grupie B pierwszej ligi piłki recznej. Po 14. kolejce sytuaacja w tabeli przedstawia się następująco: prowadzi KS Stal Gorzów 34 pkt., drugi jest WKS Grunwald Poznań 33 pkt., trzecia Siódemka Miedź Legnica 32 pkt. i czwarta Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31 pkt.
Łatwo zauważyć śledząc pary 15. kolejki jak ważne mecze czekają nas 29 lutego. Meczem kolejki na pewno będzie spotkanie pomiędzy Grunwaldem i Ostrovią w hali przy ul. Newtona w Poznaniu. Tradycyjnie derby przynoszą wiele emocji, teraz też trudno wskazać faworyta. Przypomnijmy, że w I rundzie w Ostrowie był remis. My oczywiście wierzymy w sukces wojskowych. Co prawda w niedzielę nie zdobyli punktów w Piekarach Śląskich, ale o rozstrzygnięciu wyniku na korzyść Olimpii decydowały detale. Czas na odrabianie strat nadchodzi. Początek spotkania o godzinie 18. Spodziewamy się jak zwykle dużej frekwencji kibiców. Zapraszamy serdecznie.
Także w sobotę zagrają inni pretendenci do tytułu mistrzowskiego. KS Stal Gorzów wyjeżdża na trudny mecz do Grodkowa. Z kolei Siódemka Miedź podejmie w Legnicy Anilanę Łódź. Będzie się wiele działo w ostatnim dniu lutego.
Zamieszczamy pamiątkowe zdjęcie ekipy Grunwaldu na spotkanie z Olimpią w Piekarach Śląskich.
Jest atmosfera, jest zespół...
Jerzy Raube

24 Luty 2020 - WOJNA NA GÓRZE 
 
 22 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZGUBILI PIŁKĘ I OLIMPIA UCIEKŁA  
Zgubili piłkę i olimpia uciekła W trzeciej kolejce rundy rewanżowej I ligi piłkarze ręczni WKS Grunwald walczyli z Olimpią MEDEX w Piekarach Śląskich. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części od początku inicjatywę przejęli poznaniacy.

Zgubili piłkę i olimpia uciekła

W trzeciej kolejce rundy rewanżowej I ligi piłkarze ręczni WKS Grunwald walczyli z Olimpią MEDEX w Piekarach Śląskich. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej części od początku inicjatywę przejęli poznaniacy. Grali szybko, składnie, narzucili swój styl i prowadzili kolejno : w 5 minucie 3:1, w 10 min 6:3, w 15 min 8:5. Ale nieco tempo spadło, gościom nie wychodziły skuteczne ataki i do głosu dochodzili coraz częściej miejscowi. Powoli, mozolnie odrabiali oni straty i do przerwy był remis 13:13.
Po zmianie stron Ślązacy po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i ambitnie walczyli o jego utrzymanie. W 45 min było 22:20, 5 minut później 25:23, ale w 57 minucie przy stanie 27:26 to goście stanęli przed szansą wyrównania. Niestety, w kontrze zgubili piłkę i sytuacja się odwróciła. Bramkę na 28:26 zdobyła Olimpia i uciekła rywalom na bezpieczną odległość. To pierwsza przegrana Grunwaldu w tym sezonie za 3 punkty.

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie ? WKS Grunwald Poznań 29:26 (13:13)

W sobotę, 29 lutego w Poznaniu kolejne derby: WKS Grunwald ? KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Będzie się działo...

Jerzy Raube

22 Luty 2020 - ZGUBILI PIŁKĘ I OLIMPIA UCIEKŁA 
 
 21 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OLIMPIA ZAWSZE BYŁA TRUDNA  
Podobnie jak w I rundzie sezonu 2019/2020 piłkarze ręczni WKS Grunwald cały czas są w gazie. Runda rewanżowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo udanie, bowiem od wygranej w Zielonej Górze i w niedzielę z MKS Real Astromal Leszno w Poznaniu.

Podobnie jak w I rundzie sezonu 2019/2020 piłkarze ręczni WKS Grunwald cały czas są w gazie. Runda rewanżowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo udanie, bowiem od wygranej w Zielonej Górze i w niedzielę z MKS Real Astromal Leszno w Poznaniu. Oznacza to prowadzenie w tabeli ex aequo z KS Stal Gorzów. Rywal wybiera się na mecz do Wrocławia i będzie mu bardzo ciężko o punkty. Grunwald też zagra na wyjeździe z Olimpią MEDEX w Piekarach Śląskich. - W tej lidze nikomu nie jest łatwo ? mówił nam przed wyjazdem trener wojskowych Rafał Walczak. Widać to też było w naszym ostatnim meczu z Lesznem. To, że oni zajmują niską pozycję to zbiór różnych wydarzeń. Jak widzieliśmy Real Astromal postawił nam bardzo trudne warunki do gry, szczególnie w obronie. Dopiero w końcówce przełamaliśmy rywali po heroicznej walce. Chwała zawodnikom za charakter i konsekwencję. Z Olimpią zawsze gra się bardzo trudno. Jestem pewien, że czeka nas kolejny egzamin, tym bardziej, że Olimpia chce podreperować swoją reputację. Ale my mamy swój plan i wiem, że stać nas na kolejne punkty ? dodał.
Mecz na Śląsku odbędzie się w sobotę o godz. 18. Szczegóły na plakacie.
Jerzy Raube

21 Luty 2020 - OLIMPIA ZAWSZE BYŁA TRUDNA 
 
 20 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NIKT ICH NIE ZATRZYMA...  
Zawodnicy i trenerzy WKS Grunwald Poznań prowadzili zajęcia sportowe z młodzieżą Powiatu Poznańskiego pod nazwą "Ferie-Hala-Zima nikt nas w domu nie zatrzyma". - Powyższe zajęcia prowadzimy od trzech lat.

Zawodnicy i trenerzy WKS Grunwald Poznań prowadzili zajęcia sportowe z młodzieżą Powiatu Poznańskiego pod nazwą "Ferie-Hala-Zima nikt nas w domu nie zatrzyma". - Powyższe zajęcia prowadzimy od trzech lat. Tegoroczne zajęcia prowadzone były na bazie ośrodków w Buku, Mosinie, Dopiewie. Objętych szkoleniem było ponad 120 uczniów. Zajęcia prowadzone pod kątem ogólnorozwojowym  z elementami piłki ręcznej. Przeprowadziliśmy turnieje z najmłodszymi. Dzieci uczestniczące w zajęciach otrzymały napoje i poczęstunek. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali dyplomy. Zajęcia przeprowadzone zostały przez członków sekcji piłki ręcznej w ramach zadania powierzonego przez Powiat Poznański ? opowiadał kierownik sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald Krzysztof Brzeziński.
Do następnego zadania szykujemy się w miesiącu maju/czerwcu w związku z Dniem Dziecka.
Parafrazując hasło zacytowane na wstępie, można powiedzieć: Czy to lato, czy to zima poznańskich szczypiornistów nikt już nie zatrzyma... Nawet w drodze do Superligi!

Jerzy Raube

20 Luty 2020 - NIKT ICH NIE ZATRZYMA... 
 
 18 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DERBY DLA GRUNWALDU  
I takie tytuły nas cieszą. Piłkarze ręczni z Poznania znów przypominają dawne ekipy spod znaku Wojskowego Klubu Sportowego. Czyli walkę i charakter. Wojskowi mieli trudnego przeciwnika w 13. kolejce, bo Real Astromal Leszno, który walczy o życie, ale.

I takie tytuły nas cieszą. Piłkarze ręczni z Poznania znów przypominają dawne ekipy spod znaku Wojskowego Klubu Sportowego. Czyli walkę i charakter. Wojskowi mieli trudnego przeciwnika w 13. kolejce, bo Real Astromal Leszno, który walczy o życie, ale. No właśnie, w ciągu dosłownie pięciu minut zadali pięć trafionych ciosów i kibice mogli na stojąco oklaskiwać kolejną wygraną w tym sezonie! Brawo ekipa Rafała Walczaka. Teraz czekamy z nadziejami na występ w Piekarach Śląskich.
Jerzy Raube

18 Luty 2020 - DERBY DLA GRUNWALDU 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FILIP TARKO ZAMKNĄŁ REAL  
Co by było, gdyby nie było w tym spotkaniu bramkarza WKS Grunwald Filipa Tarko, strach pomyśleć. Niedzielny rywal wojskowych Real Astromal Leszno postawił bowiem trudne warunki. Mocno zbudowani gracze gości nadzwyczaj szybko ustawiali obronę i rywal miał ogromne kłopoty z wypracowaniem czystych sytuacji rzutowych.

Co by było, gdyby nie było w tym spotkaniu bramkarza WKS Grunwald Filipa Tarko, strach pomyśleć. Niedzielny rywal wojskowych Real Astromal Leszno postawił bowiem trudne warunki. Mocno zbudowani gracze gości nadzwyczaj szybko ustawiali obronę i rywal miał ogromne kłopoty z wypracowaniem czystych sytuacji rzutowych. Skutecznie został wyłączony rozgrywający i egzekutor Mikołaj Przybylski (dość powiedzieć, że pierwszą bramkę w tym meczu Mikołaj zdobył dopiero w 47 minucie i to rzutu karnego). Sytuację w ataku ratowali natomiast trafiając z dystansu Michałowie ? Nieradko i Tórz. Wspierał ich z lewego skrzydła Damian Bajka. Z prawego nie było większego zagrożenia i dopiero roszada trenera Rafała Walczaka w końcówce meczu, kiedy to przesunął na prawo M. Przybylskiego okazała się trafiona.
Wcześniej zespoły grały bramkę za bramkę: w 5 minucie było 2:2, w 20 min. 8:8, w 30 min. 11:10.
Po zmianie stron goście zagrali zdecydowanie w obronie i w ataku. Ale naprzeciw w bramce Grunwaldu znalazł się poznański odpowiednik Sławomira Szmala, czyli Filip Tarko. To on znakomitymi interwencjami zamknął wynikowo Real. Podłamani tym rywale popełniali w końcówce także błędy w obronie. Po spotkaniu, kiedy emocje już opadły można powiedzieć, że wygrali w tym dniu lepsi.
Cieszymy się, że WKS Grunwald zapisał kolejne trzy punkty i razem z KS Stal Gorzów lideruje w pierwszej lidze!
Za tydzień WKS Grunwald wyjeżdża do Piekar Śląskich.

WKS Grunwald Poznań - Real Astromal Leszno 21:18 (11:10)

Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Luty 2020 - FILIP TARKO ZAMKNĄŁ REAL 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WIECZOREM GONIMY LIDERA  
Na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. Dzisiaj, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Pierwsze w tym roku mistrzowskie derby! Większość spotkań 13.

Na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. Dzisiaj, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Pierwsze w tym roku mistrzowskie derby!
Większość spotkań 13. kolejki pierwszej ligi już za nami. Wczoraj lider KS Stal pokonał w Gorzowie Anilanę Łódź 34:29. Z kolei trzecia w tabeli Ostrovia wygrywa na trudnym terenie w Grodkowie z Olimpem 26:25. Wojskowi, którzy wczoraj kibicowali kolegom z sekcji hokeja w pucharowych zmaganiach, będą dzisiejszego wieczoru odrabiać dystans do rywali.
Inne wyniki sobotnich spotkań: Siódemka Miedź Legnica ? Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 36:28, MKS Wieluń ? PKM Zachód AZS UZ 26:22.
Real Astromal ma obecnie kłopoty kadrowe, ale jak dochodzą nas słuchy mobilizuje się na zdobycie kompletu punktów w hali przy ul. Newtona. Zawsze derbowe mecze z zespołem z Leszna dostarczały dodatkowych emocji. Mamy nadzieję, że tradycyjnie też sympatycy Grunwaldu zmobilizują siły na gromki doping.
Początek spotkania o godzinie 17. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Jerzy Raube

16 Luty 2020 - WIECZOREM GONIMY LIDERA 
 
 13 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NAJPIERW PUCHAR EUROPY, A POTEM MECZ Z REALEM!  
Po dwumiesięcznej przerwie na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. W niedzielę, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Początek spotkania o godz. 17. Runda rewanżowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo udanie, bowiem od wygranej w Zielonej Górze.

Po dwumiesięcznej przerwie na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. W niedzielę, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Początek spotkania o godz. 17.
Runda rewanżowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo udanie, bowiem od wygranej w Zielonej Górze. Oznaczało to awans w tabeli i ex aequo pierwsze miejsce w tabeli z KS Stal Gorzów. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i już kibice snują nadzieje na utrzymanie tej pozycji do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że to się spełni, choć nie ukrywajmy, droga do pełni szczęścia bardzo daleka. W pierwszej lidze poziom jest bardzo wyrównany i w każdym spotkaniu o wyniku decydują dosłownie detale.
W niedzielę, a nie w sobotę, jak to zwykle bywało odbędzie się spotkanie 2. kolejki rundy rewanżowej sezonu 2019/2020. Rywal MKS Real Astromal ma skromne wyniki w tym sezonie. Zaledwie dwie wygrane sprawiły, że każdy triumf jest w tym momencie na wagę złota ? jak mówią działacze z Leszna. Zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie wprawiał w zachwyt kibiców efektowną grą, po kilku meczach musiał drastycznie zweryfikować swoje plany. Zamiast walki o najwyższe cele, Real Astromal musi bić się o utrzymanie. I to jest, uwaga, ostrzeżenie, że goście spróbują poszukać szczęścia w Poznaniu. Ale my jesteśmy pewni dobrej postawy wojskowych. W tym sezonie grają równo, efektownie i co najważniejsze efektywnie.
Zanim jednak wyjdą walczyć w niedzielę na Newtona, pojawią się w hali przy Drodze Dębińskiej, gdzie jak wiadomo, wspólnie z kibicami będą gorąco dopingować hokeistów podczas halowego Klubowego Pucharu Europy.
Kibicujemy NASZYM SPORTOWCOM w czasie najbliższego weekendu.
Jerzy Raube

13 Luty 2020 - NAJPIERW PUCHAR EUROPY, A POTEM MECZ Z REALEM! 
 
 12 Luty 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ!  
Gdyby nie pomoc partnerów i sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa - mówi dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski. Kto nas wspiera? MIASTO POZNAŃ Miasto Poznań jest partnerem strategicznym.

Gdyby nie pomoc partnerów i sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa - mówi dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski. Kto nas wspiera?

MIASTO POZNAŃ
Miasto Poznań jest partnerem strategicznym. W wyniku konkursu na dofinansowanie wydarzeń sportowych, otrzymaliśmy wsparcie finansowe na organizację Halowego Klubowego Pucharu Europy. Pokrywa ono połowę budżetu całego wydarzenia.

FIRMA TFP
Partner tytularny, sponsor turnieju.

HUMMEL - partner techniczny, dostawca sprzętu sportowego
GRAYS - partner techniczny, dostawca sprzętu sportowego
CityZen - wszystkie mecze Pucharu Europy odbędą się w Hali CityZen w Poznaniu, ul. Droga Dębińska 10c
NOVOTEL POZNAŃ CENTRUM - drużyny uczestniczące w turnieju, delegaci i sędziowie będą zakwaterowane w hotelu Novotel Poznań Centrum
BOBROWSKI TRANS ? firma zapewni przewóz zespołów, sędziów, delegatów
KLAR-AUTO Sp. z o. o. - partner/sponsor turnieju
POSTAL STEEL GROUP - partner/sponsor turnieju
TODO - partner turnieju, zapewnia druk materiałów reklamowych i promocyjnych
MEON EMS - partner turnieju, zapewnia oprawę wizualną turnieju
31. Baza Lotnictwa Taktycznego - partner turnieju
PATRONI MEDIALNI:
TVP3 Poznań
Radio Poznań

12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 
 
 12 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD W OKU PRASY  
Sportowcy WKS Grunwald Poznań od dłuższego czasu plasują się w czołówkach informacji prasowych. Turniej halowego Klubowego Pucharu Europy przyciąga dużą uwagę kibiców. Zwody będą śledzili sympatycy hokeja na trawie w wielu krajach Europejskich.

Sportowcy WKS Grunwald Poznań od dłuższego czasu plasują się w czołówkach informacji prasowych. Turniej halowego Klubowego Pucharu Europy przyciąga dużą uwagę kibiców. Zwody będą śledzili sympatycy hokeja na trawie w wielu krajach Europejskich. I zyska na tym nie tylko hokej, ale cały sportowy (i nie tylko) Poznań.
Wraca zainteresowanie poznańskim szczypiorniakiem. Zespół WKS Grunwald znalazł się na szczycie tabeli I ligi (o tym w artykule Głosu Wielkopolskiego w załączniku) i to jego zasługa. Już mówi się coraz głośniej o zainteresowaniu sponsorów. Powraca na rynek dobra marka sportowa i nic dziwnego na szybką reakcję biznesu.
Jerzy Raube

12 Luty 2020 - GRUNWALD W OKU PRASY 
 
 11 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PODBILI ZIELONĄ GÓRĘ  
Udany występ na inaugurację rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej w wykonaniu WKS Grunwald Poznań został odnotowany przez prasę krajową i regionalną. Gazeta Lubuska podkreślała dominację wojskowych.

Udany występ na inaugurację rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej w wykonaniu WKS Grunwald Poznań został odnotowany przez prasę krajową i regionalną. Gazeta Lubuska podkreślała dominację wojskowych. ?Gospodarze mieli trudności w dobrym rozegraniu ataku, ale zdobyli dwie bramki z rzędu z rzutów karnych (18:18). Zdobył je Adam Szarłowicz, który za chwilę, po kolejnym faulu został ukarany czerwoną kartką. Zbiegło się to z budową przez poznaniaków coraz większej przewagi. Zdecydowanie lepiej grali w ataku i twardo bronili dostępu do bramki. W 48. min goście osiągnęli pięciobramkową przewagę (23:18), podobnie było pięć minut później (25:20). Po dwóch kolejnych czerwonych kartkach (Adrian Franaszek, Daniel Mieszkian), gospodarze już niewiele mogli zdziałać.?
- W drugiej połowie popełniliśmy bardzo dużo błędów ? powiedział Ireneusz Łuczak, trener AZS-u. - Mieliśmy wiele strat, z których wywiązywały się kontry, dlatego rywal nam odskoczył. Ta część meczu była bardzo słaba w naszym wykonaniu, zupełnie inna niż pierwsza. W ataku było słabo, bez szybkości, piłka jak żółw się toczyła. Z tego wynikały właśnie nasze starty.
Mecz w Zielonej Górze pokazał, że poznaniacy dobrze przepracowali ośmiotygodniową przerwę w rozgrywkach. Grają szybko, dobrze biegają i dzięki temu w porę wracają do obrony. Ich kontry z kolei przynoszą łatwe bramki. Warto podkreślić też dobrą formę naszych bramkarzy. To obiecujący prognostyk przed niedzielnym spotkaniem derbowym z MKS Real Astromal Leszno.
Fot. Gazeta Lubuska
Jerzy Raube

11 Luty 2020 - PODBILI ZIELONĄ GÓRĘ 
 
 09 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD NA CZELE PIERWSZEJ LIGI!  
W 12. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotykał się z PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra. W niedzielny wieczór kibice oglądali zespół wojskowych o dwóch różnych obliczach.

W 12. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotykał się z PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra. W niedzielny wieczór kibice oglądali zespół wojskowych o dwóch różnych obliczach. Do przerwy akademicy dość łatwo zdobywali bramki, bo obrona gości na to pozwalała. I nic dziwnego, że na tablicy pojawił się zaskakujący wynik 14:13.
W przerwie w korytarzu prowadzącym do szatni kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński uspokajał, że będzie dobrze i Grunwald nie odda punktów rywalom. - Zawodnicy są zmobilizowani i odrobimy przewagę. Tak też było, w 45 minucie zarysowała się wyraźna przewaga poznaniaków. Nikt już nie miał wątpliwości, kto zgarnie tego wieczoru pełną pulę. Podopieczni trenera Rafała Walczaka zabiegali rywali, doskonale bronili. Znakomicie między słupkami spisywali się Filip Tarko i Patryk Kulczyński. Ten drugi obronił m.in. dwa rzuty karne. Brawo! Gratulacje dla całej drużyny za wygraną na trudnym terenie i dogonienie w tabeli lidera KS Stal Gorzów.
Szczegóły przebiegu meczu w załączniku.

PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra - WKS Grunwald Poznań 24:30 (14:13)

Dziękujemy i liczymy na udany występ za tydzień w Poznaniu, w meczu z MKS Real Astromal Leszno.
Jerzy Raube

09 Luty 2020 - GRUNWALD NA CZELE PIERWSZEJ LIGI! 09 Luty 2020 - GRUNWALD NA CZELE PIERWSZEJ LIGI! 
 
 08 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEST SZANSA NA FOTEL LIDERA  
W meczu kolejki inaugurującym rundę rewanżową I ligi lider KS Stal Gorzów stracił 2 punkty. Wyrównany mecz w Ostrowie pomiędzy KPR Ostrovia i KS Stal zakończył się remisem 26:26 i rzutami karnym 5:4.

W meczu kolejki inaugurującym rundę rewanżową I ligi lider KS Stal Gorzów stracił 2 punkty. Wyrównany mecz w Ostrowie pomiędzy KPR Ostrovia i KS Stal zakończył się remisem 26:26 i rzutami karnym 5:4.
W innych sobotnich spotkaniach Astromal Real przegrał w Lesznie z Siódemką Legnica 27:33. Z kolei SPR Bór Oborniki Śląskie uległ MKS Wieluń 24:27.
Radość we Wrocławiu, gdzie Śląsk Forza ogrywa UKS Anilana Łódź 34:28. Natomiast niespodzianka w Piekarach Śląskich, bowiem faworyzowana Olimpia MEDEX przegrywa z UKS Olimp Grodków 25:26!
A my czekamy na mecz niedzielny WKS Grunwald Poznań z akademikami w Zielonej Górze. Przy wygranej, a wierzymy w to mocno, wojskowi mogą zrównać się punktami z liderem KS Stal Gorzów. Początek meczu o godz. 17.
Jerzy Raube

08 Luty 2020 - JEST SZANSA NA FOTEL LIDERA 
 
 07 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEDZIEMY DO ZIELONEJ GÓRY  
Tylko i aż osiem tygodni przerwy w rozgrywkach I ligi spowodowało tęsknotę za występami naszych ulubieńców. Pierwszoligowi piłkarze ręczni wracają w sobotę do walki o ligowe punkty. W meczu inaugurującym rundę rewanżową, akademicy z zielonej Góry podejmą wicelidera tabeli ze stolicy Wielkopolski - WKS Grunwald Poznań.

Tylko i aż osiem tygodni przerwy w rozgrywkach I ligi spowodowało tęsknotę za występami naszych ulubieńców. Pierwszoligowi piłkarze ręczni wracają w sobotę do walki o ligowe punkty. W meczu inaugurującym rundę rewanżową, akademicy z zielonej Góry podejmą wicelidera tabeli ze stolicy Wielkopolski - WKS Grunwald Poznań.
A co słychać w obozie rywala wojskowych. Akademicy rozegrali cztery mecze kontrolne z: MSPR Siódemką Legnica, KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski, TS Zew Świebodzin i UKS Trójką Nowa Sól.
Oto jakie nastroje są w obozie rywala... Najwyższy czas ruszyć i zacząć bić się o punkty. Zrealizowaliśmy wszystko, to co zamierzaliśmy i patrzę z optymizmem na tą drugą rundę - powiedział szkoleniowiec AZS-u Ireneusz Łuczak.
Powrót do rozgrywek po tak długiej przerwie może zwiastować niebywały głód gry. W pierwszej rundzie, po szaleńczej gonitwie akademicy ulegli Grunwaldowi w Poznaniu, zaledwie jednym trafieniem (26:27). Teraz przyszedł czas na rewanż! Biało-zieloni, jak zwykle będą chcieli zostawić serce na boisku, więc szykuje się spotkanie pełne emocji i zwrotów akcji.
PKM Zachód AZS UZ - WKS Grunwald Poznań
niedziela, 09.02.2020r. - godzina 17:00
hala UZ, ul. Prof. Szafrana 6
Bilety:
ulgowe: 5,00 zł (uczniowie, studenci, renciści i emeryci po okazaniu legitymacji)
normalne: 10,00 zł (pozostałe osoby)
Wejściówki można zakupić w kasie 45 minut przed rozpoczęciem spotkania. Ilość miejsc ograniczona.
Trudno sobie wyobrazić inne spotkanie, niż mecz walki! Grunwald musi wyrwać trzy punkty!
Jedziemy do Zielonej Góry!!!
Jerzy Raube

07 Luty 2020 - JEDZIEMY DO ZIELONEJ GÓRY 
 
 06 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DOGONIĆ LIDERA  
Poznaniacy wygrywali mecz za meczem i nawet przewodzili stawce. Tak też było do ostatniej kolejki I rundy sezonu 2019/2020 pierwszej ligi piłki ręcznej. Później nastąpił trudny występ na boisku lidera KS Stal.

Poznaniacy wygrywali mecz za meczem i nawet przewodzili stawce. Tak też było do ostatniej kolejki I rundy sezonu 2019/2020 pierwszej ligi piłki ręcznej. Później nastąpił trudny występ na boisku lidera KS Stal. Gorzowianie wykorzystali swoją szansę i mają dwa punkty przewagi nad WKS Grunwald. Ale to o niczym nie przesądza. Przed zespołami runda rewanżowa, która rozpoczyna się w najbliższy weekend.
Podopieczni trenera Rafała Walczaka wyjeżdżają w niedzielę do Zielonej Góry na spotkanie z PKM Zachód AZS UZ. Akademicy to wyraźny zespół środka grupy B. Potrafi walczyć z czołowymi ekipami zaplecza Superligi. Przekonał się o tym choćby nasz zespół, który wygrał w pierwszej rundzie jedną bramką 27:26. - Wypada wygrać w Zielonej Górze, jeśli chcemy dogonić Stal ? zagadujemy trenera Rafała Walczaka. - Nie ma innej możliwości jeśli chcemy walczyć o podium -odpowiada. - Właściwie to my z każdym rywalem powinniśmy szukać punktów. Przemawia za nami ogranie w pierwszej lidze, potwierdza to też pierwsza runda obecnego sezonu...
Dodajmy, że w spotkaniach kontrolnych Grunwald prezentował dobrą formę. Toczył równą walkę w Wągrowcu z liderem grupy A Nielbą. Dobrze prezentowali się młodzi zawodnicy m.in. Oskar Ralcewicz, Vigo Wiśniewski i Igor Iżyński. Obiecująca przed rundą rewanżową jest postawa całego zespołu, zaangażowanie i realizacja założeń taktycznych.
Mecz w Zielonej Górze w niedzielę o godzinie 17.
Jerzy Raube

06 Luty 2020 - DOGONIĆ LIDERA 
 
 25 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  SZUKANIE FORMY I TESTY MŁODZIEŻY  
W ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano Noworoczny Turniej o Puchar MKS Nielba w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkali się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów.

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano Noworoczny Turniej o Puchar MKS Nielba w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkali się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów.
W pierwszym spotkaniu WKS Grunwald zmierzył się z liderem grupy A I ligi gospodarzem zawodów MKS Nielba. Pierwszą część spotkania poznaniacy wygrali jedną bramką. Jednak w końcówce meczu zawodnikom Nielby udało się przechylić szalę na ich korzyśc i wygrali minimalnie 20:19. Trzeba podkreślić przede wszystkim udaną grę wojskowych w obronie. To był główny cel taktyczny, bowiem o to też chodziło, by przetestować poczynania zespołu z mocnym rywalem.
W spotkaniu o trzecie miejsce Grunwald grając bardzo szerokim 23-osobowym składem i testując młodych graczy zremisował z Gwardią Koszalin 25:25. W rzutach karnych zwyciężyli gwardziści 5:4. Warto podkreślić udane wystepy wychowanków Grunwaldu. Dobrze zagrali m.in. Oskar Ralcewicz, Vigo wiśniewski i Igor Iżyński. Obiecująca przed rundą rewanżową jest postawa całego zespołu, zaangazowanie i realizacja założeń taktycznych.
Już za dwa tygodnie, 9 lutego rozpocznie się runda rewanżowa sezonu 2019/2020. Grunwald zagra w Zielonej Górze.
Jerzy Raube

25 Styczeń 2020 - SZUKANIE FORMY I TESTY MŁODZIEŻY 25 Styczeń 2020 - SZUKANIE FORMY I TESTY MŁODZIEŻY 
 
 24 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POWRACA NA WYŻYNY POZNAŃSKI SZCZYPIORNIAK  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga, ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i zajmują drugie miejsce w I lidze.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga, ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i zajmują drugie miejsce w I lidze. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wygrywali mecz za meczem i dopiero w ostatnim spotkaniu z liderem KS Stal zatrzymali się w Gorzowie. Jak do tej pory poznaniacy zgromadzili 27 pkt. I mają tylko 2 punkty straty do zajmującej 1. miejsce w tabeli Stali.
A jakie nastroje w ekipie Grunwaldu? - Na pewno zrobimy wszystko aby odrobić to, co straciliśmy w ostatniej kolejce pierwszej rundy w Gorzowie ? mówił nam doświadczony bramkarz Patryk Kulczyński. Znamy klasę rywala, ale też wiemy, że stać nas na dobrą i skuteczną grę. W porównaniu z poprzednim sezonem tworzymy spójny kolektyw. Bądźmy razem ? dodał. Z tym apelem zwrócił się do kibiców. W tym sezonie frekwencja w hali przy ul. Newtona jest duża. Rośnie liczba sympatyków z meczu na mecz, bo warto tam być. I co najważniejsze jesteśmy pewni emocji! Poza tym atmosfera w hali jest bardzo przyjazna kibicom. Przychodzą całe rodziny z małymi dziećmi.
Niejako w nagrodę i w uznaniu wyników trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do czwartej edycji plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

Co dalej? Zespół miał krótką przerwę świąteczną i teraz mocno trenuje przed rundą rewanżową.
Otóż w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano turniej w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkają się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów. Warto sobie zarezerwować czas na wyjazd do pobliskiego Wągrowca.
- Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 2 stycznia na obiektach sportowych przy ul. Promienistej i Newtona trenując dwa razy dziennie - opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Do zespołu dołączył junior Oskar Ralcewicz urodzony w 2002 r. występujący na pozycji rozgrywającego. Po turnieju w Wągrowcu planowane są kolejne spotkania sparingowe, terminy i miejsca do ustalenia.
8 lutego inauguracja rozgrywek 2. rundy i mecz wyjazdowy w Zielonej Górze.
16 lutego inauguracja 2.rundy w Poznaniu i derby z Realem Astromal Leszno.
Będzie się działo!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

24 Styczeń 2020 - POWRACA NA WYŻYNY POZNAŃSKI SZCZYPIORNIAK 
 
 14 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JUŻ ZA 10 DNI REWANŻ Z LIDEREM!  
Kilka tygodni temu zakończyła się pierwsza runda I ligi, a już kibice tęsknią za rewanżami. Mamy dla nich dobrą wiadomość, bowiem dokładnie za 10 dni dojdzie do kolejnego spotkania z liderem KS Stal Gorzów.

Kilka tygodni temu zakończyła się pierwsza runda I ligi, a już kibice tęsknią za rewanżami.
Mamy dla nich dobrą wiadomość, bowiem dokładnie za 10 dni dojdzie do kolejnego spotkania z liderem KS Stal Gorzów. Co prawda nie będzie to mecz o ligowe punkty, ale każde spotkanie ma swój ciężar gatunkowy. Otóż w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano turniej w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkają się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów. Warto sobie zarezerwować czas na wyjazd do pobliskiego Wągrowca.
- Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 2 stycznia na obiektach sportowych przy ul. Promienistej i Newtona trenując dwa razy dziennie - opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Do zespołu dołączył junior Oskar Ralcewicz urodzony w 2002 r. występujący na pozycji rozgrywającego. Najbliższy mecz sparingowy rozegramy 15 stycznia o godz. 19.00 z Nielbą Wągrowiec w Poznaniu, w hali przy ul. Newtona.
Planowane są kolejne spotkania sparingowe, terminy i miejsca do ustalenia.
8 lutego inauguracja rozgrywek 2. rundy i mecz wyjazdowy w Zielonej Górze.
15 lutego inauguracja 2.rundy w Poznaniu i derby z Realem Astromal Leszno.
Będzie się działo!
Jerzy Raube

14 Styczeń 2020 - JUŻ ZA 10 DNI REWANŻ Z LIDEREM! 

W 2011r. będzie obchodzone 50-lecie powstania sekcji piłki ręcznej WKS "Grunwald". Sekcja powstała 1.01.1961r. , a jej założycielami byli płk Zdzisław Talarczyk - pierwszy kierownik, Aleksander Wiecanowski - późniejszy pierwszy trener zespołu.

Największym sukcesem w kistorii było zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 1970/71. W następnym roku obok tytułu wicemistrzowskiego WKS "Grunwald" zdobył po raz pierwszy Puchar Polski. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w latach 1979 i 1980.

Oprócz sukcesów na terenie kraju nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Na olimpiadzie w Monachium w 1972r. wystąpili Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek. Ten ostatni na następnej olimpiadzie w Montrealu razem z drużyną zdobył brązowy medal olimpijski. Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek byli również brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w 1974r. w Niemczech.

W czerwcu 1990r. w związku z rozwiązaniem drużyny Posnanii nastąpiło przekazanie całego zespołu do WKS "Grunwald". Ku zaskoczeniu opinii sportowej całego kraju drużyna "Grunwaldu" w sezonie rozgrywkowym 1990/91 wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Obecnie zespół występuje w I lidze. Trenerem seniorów jest Rafał Walczak, zasłużony zawodnik WKS Grunwald. Sekcja liczy ponad 40 członków, w tym duża grupa młodzieży

Prezes sekcji piłki ręcznejpłk pil. Grzegorz Ślusarz
WiceprezesKrzysztof Pokrywka
Członkowie ZarząduRafał Walczak
Patryk Kulczyński
Kierownik sekcjiKrzysztof Brzeziński
Trener zespołu seniorówRafał Walczak
Trener zespołu juniorówŁukasz Rutkowski
Trener dzieciPiotr Kawałek
Poznaliśmy bliżej zawodników podczas uroczystej prezentacji:
 • NUMER 19 DAMIAN BAJKA - Wychowanek Polonii Środa Wielkopolska w WUKAESIE od 2018. Dodatkowe umiejętności pizzermen.
 • NUMER 2 DANIEL BARTŁOMIEJCZYK - Środkowy rozgrywający, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego, poprzednio występował w Realu, ale tym z Leszna, drugi sezon w WKSie. Prywatnie nauczyciel wychowania fizycznego.
 • NUMER 15 WOJTEK JANKOWIAK – Rozgrywający i wychowanek Grunwaldu. Świeżo upieczony student i uwaga chłopak do wzięcia.
 • NUMER 6 KRZYSZTOF WESTWAL- Rozgrywający, wychowanek Nielby Wągrowiec, w Grunwaldzie od 2013 roku. Poza graniem w piłkę ręczną zna się również na jej sędziowaniu.
 • NUMER 7 ROBERT FOGLER - Rozgrywający, wychowanek Gorzowa, W latach 2004-2010 reprezentant kraju od juniora młodszego do młodzieżówki. Były zawodnik ekstraklasy z Gdańskiem i Gorzowem. W ekipie wojskowych od 2012 roku. Prywatnie były mister. A teraz to podobno jak trzeba to i tira z transportem załatwi.
 • NUMER 9 ERYK NAPIERALSKI – Nowy zawodnik wojskowych - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek Tęczy Kościan. Ma zostać kolejnym po braciach Jureckich najbardziej rozpoznawalnym szczypiornistą w mieście.
 • NUMER 11 MATEUSZ PAWŁOWSKI - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek- do Grunwaldu wszedł z zespołu juniora w zeszłym sezonie. Bardzo szybki, koledzy z szatni nazywają go Gazik.
 • NUMER 31 MIKOŁAJ PRZYBYLSKI – Środkowy rozgrywający, do Grunwaldu trafił w zeszłym roku z Ostrovii Ostrów Wlkp. DENERYS TARGERIEN z władcy pierścieni miała swoje smoki. Swojego smoka ma również Grunwald.
 • NUMER 71 FILIP STACHOWIAK – Nowy zawodnik w ekipie wojskowych , rozgrywający. Syn byłego bramkarza Grunwaldu Zbyszka Stachowiaka, do WUKASEU przyszedł z Lidera Swarzędz.
 • NUMER 13 KRZYSZTOF MARTYŃSKI - Wychowanek Chrobrego Głogów, grał i studiował w Białej Podlaskiej oraz Zielonej Górze. W Grunwaldzie od 2008r. z przerwą na roczny pobyt w Ostrowie Wielkopolskim. Legenda oraz twarz Grunwaldu.
 • NUMER 14 PIOTR NOWICKI – Kapitan Grunwaldu grający na pozycji kołowego. Wychowanek Nielby Wągrowiec. Do Poznania trafił ze Swarzędza. Człowiek od czarnej roboty w defensywie.
 • NUMER 17 MICHAŁ STATKIEWICZ – Nowy zawodnik Grunwaldu. Leworęczny rozgrywający. Wychowanek Pogoni Szczecin, do Poznania przyszedł z niemieckiego SG KONDRIGEN. Tajna broń na ligę.
 • NUMER 44 MICHAŁ TÓRZ – Rozgrywający. Z niejednego pieca chleb jadł. Przez wiele lat występował w Superlidze W WUKAESIE drugi sezon. Nasz człowiek od ubezpieczeń.
 • NUMER 18 PATRYK PIECHOWIAK - Kołowy, Wychowanek MKS Poznań, od 3 sezonów broni barw Grunwaldu. Największy motywator drużyny.
 • NUMER 22 MICHAŁ NIERADKO – Rozgrywający ze sporym doświadczeniem. W swojej karierze występował między innymi w: SMS Gdańsk, AZS AWF Gorzów WLKP, AZS UZ Zielona Góra, MKS Kalisz, Michał to nasza żyrafa z charakterem tygrysa.
 • NUMER 86 FILIP TARKO – Bramkarz. Wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki. Następnie Grunwald Poznań, 3 sezony w Ostrovii Ostrów WLKP oraz od 2014 ponownie WKS. Gość o żelaznych….hmmmm kochones.
 • NUMER 90 PATRYK KULCZYŃSKI – Bramkarz. Wychowanek MKS Poznań, w WUKAESIE od 2009 roku. Jeden z najdłuższych staży w zespole i prawa ręka kierownika.
 • NUMER 25 PIOTR WENTA – Bramkarz. Wychowanek zespołu Cartusia Kartuzy. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W Grunwaldzie od 2016 roku. I najważniejsze: o rysiach wie wszystko.
 • NUMER 10 VIGGO WIŚNIEWSKI – Skrzydłowy. Wychowanek klubu KS Posnania. Junior WKS Grunwald Poznań i najmłodszy zawodnik w zespole i taka nasza wisienka na torcie trenera.
 • NUMER 67 MICHAŁ CZERWIŃSKI – Skrzydłowy. Nowy zawodnik w ekipie wojskowych. Poprzedni klub MKS Kalisz.Michał zna smak parkietów Superligowych. Jak sam o sobie mówi "Człowiek który nigdy się nie zatrzyma".
 • RAFAŁ WALCZAK – Trener, który od ponad dekady dowodzi statkiem WKS Grunwald Poznań.
 • KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI – Kierownik zespołu. Przeszło połowę życia związany z WUKAESEM.
 • ŁUKASZ KARBOWSKI - Fizjoterapeuta, który naprawi każdego kogo trener potrzebuje do grania. Ciekawostka - z Grunwaldem jako zawodnik wywalczył awans do I ligi.
Krzysztof BRZEZIŃSKI