18 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DERBY DLA GRUNWALDU  
I takie tytuły nas cieszą. Piłkarze ręczni z Poznania znów przypominają dawne ekipy spod znaku Wojskowego Klubu Sportowego. Czyli walkę i charakter. Wojskowi mieli trudnego przeciwnika w 13. kolejce, bo Real Astromal Leszno, który walczy o życie, ale.

I takie tytuły nas cieszą. Piłkarze ręczni z Poznania znów przypominają dawne ekipy spod znaku Wojskowego Klubu Sportowego. Czyli walkę i charakter. Wojskowi mieli trudnego przeciwnika w 13. kolejce, bo Real Astromal Leszno, który walczy o życie, ale. No właśnie, w ciągu dosłownie pięciu minut zadali pięć trafionych ciosów i kibice mogli na stojąco oklaskiwać kolejną wygraną w tym sezonie! Brawo ekipa Rafała Walczaka. Teraz czekamy z nadziejami na występ w Piekarach Śląskich.
Jerzy Raube

18 Luty 2020 - DERBY DLA GRUNWALDU 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FILIP TARKO ZAMKNĄŁ REAL  
Co by było, gdyby nie było w tym spotkaniu bramkarza WKS Grunwald Filipa Tarko, strach pomyśleć. Niedzielny rywal wojskowych Real Astromal Leszno postawił bowiem trudne warunki. Mocno zbudowani gracze gości nadzwyczaj szybko ustawiali obronę i rywal miał ogromne kłopoty z wypracowaniem czystych sytuacji rzutowych.

Co by było, gdyby nie było w tym spotkaniu bramkarza WKS Grunwald Filipa Tarko, strach pomyśleć. Niedzielny rywal wojskowych Real Astromal Leszno postawił bowiem trudne warunki. Mocno zbudowani gracze gości nadzwyczaj szybko ustawiali obronę i rywal miał ogromne kłopoty z wypracowaniem czystych sytuacji rzutowych. Skutecznie został wyłączony rozgrywający i egzekutor Mikołaj Przybylski (dość powiedzieć, że pierwszą bramkę w tym meczu Mikołaj zdobył dopiero w 47 minucie i to rzutu karnego). Sytuację w ataku ratowali natomiast trafiając z dystansu Michałowie ? Nieradko i Tórz. Wspierał ich z lewego skrzydła Damian Bajka. Z prawego nie było większego zagrożenia i dopiero roszada trenera Rafała Walczaka w końcówce meczu, kiedy to przesunął na prawo M. Przybylskiego okazała się trafiona.
Wcześniej zespoły grały bramkę za bramkę: w 5 minucie było 2:2, w 20 min. 8:8, w 30 min. 11:10.
Po zmianie stron goście zagrali zdecydowanie w obronie i w ataku. Ale naprzeciw w bramce Grunwaldu znalazł się poznański odpowiednik Sławomira Szmala, czyli Filip Tarko. To on znakomitymi interwencjami zamknął wynikowo Real. Podłamani tym rywale popełniali w końcówce także błędy w obronie. Po spotkaniu, kiedy emocje już opadły można powiedzieć, że wygrali w tym dniu lepsi.
Cieszymy się, że WKS Grunwald zapisał kolejne trzy punkty i razem z KS Stal Gorzów lideruje w pierwszej lidze!
Za tydzień WKS Grunwald wyjeżdża do Piekar Śląskich.

WKS Grunwald Poznań - Real Astromal Leszno 21:18 (11:10)

Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Luty 2020 - FILIP TARKO ZAMKNĄŁ REAL 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WIECZOREM GONIMY LIDERA  
Na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. Dzisiaj, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Pierwsze w tym roku mistrzowskie derby! Większość spotkań 13.

Na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. Dzisiaj, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Pierwsze w tym roku mistrzowskie derby!
Większość spotkań 13. kolejki pierwszej ligi już za nami. Wczoraj lider KS Stal pokonał w Gorzowie Anilanę Łódź 34:29. Z kolei trzecia w tabeli Ostrovia wygrywa na trudnym terenie w Grodkowie z Olimpem 26:25. Wojskowi, którzy wczoraj kibicowali kolegom z sekcji hokeja w pucharowych zmaganiach, będą dzisiejszego wieczoru odrabiać dystans do rywali.
Inne wyniki sobotnich spotkań: Siódemka Miedź Legnica ? Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 36:28, MKS Wieluń ? PKM Zachód AZS UZ 26:22.
Real Astromal ma obecnie kłopoty kadrowe, ale jak dochodzą nas słuchy mobilizuje się na zdobycie kompletu punktów w hali przy ul. Newtona. Zawsze derbowe mecze z zespołem z Leszna dostarczały dodatkowych emocji. Mamy nadzieję, że tradycyjnie też sympatycy Grunwaldu zmobilizują siły na gromki doping.
Początek spotkania o godzinie 17. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Jerzy Raube

16 Luty 2020 - WIECZOREM GONIMY LIDERA 
 
 13 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NAJPIERW PUCHAR EUROPY, A POTEM MECZ Z REALEM!  
Po dwumiesięcznej przerwie na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. W niedzielę, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Początek spotkania o godz. 17. Runda rewanżowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo udanie, bowiem od wygranej w Zielonej Górze.

Po dwumiesięcznej przerwie na parkiet w hali przy ul. Newtona wracają poznańscy szczypiorniści. W niedzielę, 16 bm. WKS Grunwald podejmie MKS Real Astromal Leszno. Początek spotkania o godz. 17.
Runda rewanżowa rozpoczęła się dla naszej drużyny bardzo udanie, bowiem od wygranej w Zielonej Górze. Oznaczało to awans w tabeli i ex aequo pierwsze miejsce w tabeli z KS Stal Gorzów. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i już kibice snują nadzieje na utrzymanie tej pozycji do końca sezonu. Miejmy nadzieję, że to się spełni, choć nie ukrywajmy, droga do pełni szczęścia bardzo daleka. W pierwszej lidze poziom jest bardzo wyrównany i w każdym spotkaniu o wyniku decydują dosłownie detale.
W niedzielę, a nie w sobotę, jak to zwykle bywało odbędzie się spotkanie 2. kolejki rundy rewanżowej sezonu 2019/2020. Rywal MKS Real Astromal ma skromne wyniki w tym sezonie. Zaledwie dwie wygrane sprawiły, że każdy triumf jest w tym momencie na wagę złota ? jak mówią działacze z Leszna. Zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie wprawiał w zachwyt kibiców efektowną grą, po kilku meczach musiał drastycznie zweryfikować swoje plany. Zamiast walki o najwyższe cele, Real Astromal musi bić się o utrzymanie. I to jest, uwaga, ostrzeżenie, że goście spróbują poszukać szczęścia w Poznaniu. Ale my jesteśmy pewni dobrej postawy wojskowych. W tym sezonie grają równo, efektownie i co najważniejsze efektywnie.
Zanim jednak wyjdą walczyć w niedzielę na Newtona, pojawią się w hali przy Drodze Dębińskiej, gdzie jak wiadomo, wspólnie z kibicami będą gorąco dopingować hokeistów podczas halowego Klubowego Pucharu Europy.
Kibicujemy NASZYM SPORTOWCOM w czasie najbliższego weekendu.
Jerzy Raube

13 Luty 2020 - NAJPIERW PUCHAR EUROPY, A POTEM MECZ Z REALEM! 
 
 12 Luty 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ!  
Gdyby nie pomoc partnerów i sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa - mówi dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski. Kto nas wspiera? MIASTO POZNAŃ Miasto Poznań jest partnerem strategicznym.

Gdyby nie pomoc partnerów i sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa - mówi dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski. Kto nas wspiera?

MIASTO POZNAŃ
Miasto Poznań jest partnerem strategicznym. W wyniku konkursu na dofinansowanie wydarzeń sportowych, otrzymaliśmy wsparcie finansowe na organizację Halowego Klubowego Pucharu Europy. Pokrywa ono połowę budżetu całego wydarzenia.

FIRMA TFP
Partner tytularny, sponsor turnieju.

HUMMEL - partner techniczny, dostawca sprzętu sportowego
GRAYS - partner techniczny, dostawca sprzętu sportowego
CityZen - wszystkie mecze Pucharu Europy odbędą się w Hali CityZen w Poznaniu, ul. Droga Dębińska 10c
NOVOTEL POZNAŃ CENTRUM - drużyny uczestniczące w turnieju, delegaci i sędziowie będą zakwaterowane w hotelu Novotel Poznań Centrum
BOBROWSKI TRANS ? firma zapewni przewóz zespołów, sędziów, delegatów
KLAR-AUTO Sp. z o. o. - partner/sponsor turnieju
POSTAL STEEL GROUP - partner/sponsor turnieju
TODO - partner turnieju, zapewnia druk materiałów reklamowych i promocyjnych
MEON EMS - partner turnieju, zapewnia oprawę wizualną turnieju
31. Baza Lotnictwa Taktycznego - partner turnieju
PATRONI MEDIALNI:
TVP3 Poznań
Radio Poznań

12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 
 
 12 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD W OKU PRASY  
Sportowcy WKS Grunwald Poznań od dłuższego czasu plasują się w czołówkach informacji prasowych. Turniej halowego Klubowego Pucharu Europy przyciąga dużą uwagę kibiców. Zwody będą śledzili sympatycy hokeja na trawie w wielu krajach Europejskich.

Sportowcy WKS Grunwald Poznań od dłuższego czasu plasują się w czołówkach informacji prasowych. Turniej halowego Klubowego Pucharu Europy przyciąga dużą uwagę kibiców. Zwody będą śledzili sympatycy hokeja na trawie w wielu krajach Europejskich. I zyska na tym nie tylko hokej, ale cały sportowy (i nie tylko) Poznań.
Wraca zainteresowanie poznańskim szczypiorniakiem. Zespół WKS Grunwald znalazł się na szczycie tabeli I ligi (o tym w artykule Głosu Wielkopolskiego w załączniku) i to jego zasługa. Już mówi się coraz głośniej o zainteresowaniu sponsorów. Powraca na rynek dobra marka sportowa i nic dziwnego na szybką reakcję biznesu.
Jerzy Raube

12 Luty 2020 - GRUNWALD W OKU PRASY 
 
 11 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PODBILI ZIELONĄ GÓRĘ  
Udany występ na inaugurację rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej w wykonaniu WKS Grunwald Poznań został odnotowany przez prasę krajową i regionalną. Gazeta Lubuska podkreślała dominację wojskowych.

Udany występ na inaugurację rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej w wykonaniu WKS Grunwald Poznań został odnotowany przez prasę krajową i regionalną. Gazeta Lubuska podkreślała dominację wojskowych. ?Gospodarze mieli trudności w dobrym rozegraniu ataku, ale zdobyli dwie bramki z rzędu z rzutów karnych (18:18). Zdobył je Adam Szarłowicz, który za chwilę, po kolejnym faulu został ukarany czerwoną kartką. Zbiegło się to z budową przez poznaniaków coraz większej przewagi. Zdecydowanie lepiej grali w ataku i twardo bronili dostępu do bramki. W 48. min goście osiągnęli pięciobramkową przewagę (23:18), podobnie było pięć minut później (25:20). Po dwóch kolejnych czerwonych kartkach (Adrian Franaszek, Daniel Mieszkian), gospodarze już niewiele mogli zdziałać.?
- W drugiej połowie popełniliśmy bardzo dużo błędów ? powiedział Ireneusz Łuczak, trener AZS-u. - Mieliśmy wiele strat, z których wywiązywały się kontry, dlatego rywal nam odskoczył. Ta część meczu była bardzo słaba w naszym wykonaniu, zupełnie inna niż pierwsza. W ataku było słabo, bez szybkości, piłka jak żółw się toczyła. Z tego wynikały właśnie nasze starty.
Mecz w Zielonej Górze pokazał, że poznaniacy dobrze przepracowali ośmiotygodniową przerwę w rozgrywkach. Grają szybko, dobrze biegają i dzięki temu w porę wracają do obrony. Ich kontry z kolei przynoszą łatwe bramki. Warto podkreślić też dobrą formę naszych bramkarzy. To obiecujący prognostyk przed niedzielnym spotkaniem derbowym z MKS Real Astromal Leszno.
Fot. Gazeta Lubuska
Jerzy Raube

11 Luty 2020 - PODBILI ZIELONĄ GÓRĘ 
 
 09 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD NA CZELE PIERWSZEJ LIGI!  
W 12. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotykał się z PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra. W niedzielny wieczór kibice oglądali zespół wojskowych o dwóch różnych obliczach.

W 12. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotykał się z PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra. W niedzielny wieczór kibice oglądali zespół wojskowych o dwóch różnych obliczach. Do przerwy akademicy dość łatwo zdobywali bramki, bo obrona gości na to pozwalała. I nic dziwnego, że na tablicy pojawił się zaskakujący wynik 14:13.
W przerwie w korytarzu prowadzącym do szatni kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński uspokajał, że będzie dobrze i Grunwald nie odda punktów rywalom. - Zawodnicy są zmobilizowani i odrobimy przewagę. Tak też było, w 45 minucie zarysowała się wyraźna przewaga poznaniaków. Nikt już nie miał wątpliwości, kto zgarnie tego wieczoru pełną pulę. Podopieczni trenera Rafała Walczaka zabiegali rywali, doskonale bronili. Znakomicie między słupkami spisywali się Filip Tarko i Patryk Kulczyński. Ten drugi obronił m.in. dwa rzuty karne. Brawo! Gratulacje dla całej drużyny za wygraną na trudnym terenie i dogonienie w tabeli lidera KS Stal Gorzów.
Szczegóły przebiegu meczu w załączniku.

PKM Zachód AZS UZ Zielona Góra - WKS Grunwald Poznań 24:30 (14:13)

Dziękujemy i liczymy na udany występ za tydzień w Poznaniu, w meczu z MKS Real Astromal Leszno.
Jerzy Raube

09 Luty 2020 - GRUNWALD NA CZELE PIERWSZEJ LIGI! 09 Luty 2020 - GRUNWALD NA CZELE PIERWSZEJ LIGI! 
 
 08 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEST SZANSA NA FOTEL LIDERA  
W meczu kolejki inaugurującym rundę rewanżową I ligi lider KS Stal Gorzów stracił 2 punkty. Wyrównany mecz w Ostrowie pomiędzy KPR Ostrovia i KS Stal zakończył się remisem 26:26 i rzutami karnym 5:4.

W meczu kolejki inaugurującym rundę rewanżową I ligi lider KS Stal Gorzów stracił 2 punkty. Wyrównany mecz w Ostrowie pomiędzy KPR Ostrovia i KS Stal zakończył się remisem 26:26 i rzutami karnym 5:4.
W innych sobotnich spotkaniach Astromal Real przegrał w Lesznie z Siódemką Legnica 27:33. Z kolei SPR Bór Oborniki Śląskie uległ MKS Wieluń 24:27.
Radość we Wrocławiu, gdzie Śląsk Forza ogrywa UKS Anilana Łódź 34:28. Natomiast niespodzianka w Piekarach Śląskich, bowiem faworyzowana Olimpia MEDEX przegrywa z UKS Olimp Grodków 25:26!
A my czekamy na mecz niedzielny WKS Grunwald Poznań z akademikami w Zielonej Górze. Przy wygranej, a wierzymy w to mocno, wojskowi mogą zrównać się punktami z liderem KS Stal Gorzów. Początek meczu o godz. 17.
Jerzy Raube

08 Luty 2020 - JEST SZANSA NA FOTEL LIDERA 
 
 07 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEDZIEMY DO ZIELONEJ GÓRY  
Tylko i aż osiem tygodni przerwy w rozgrywkach I ligi spowodowało tęsknotę za występami naszych ulubieńców. Pierwszoligowi piłkarze ręczni wracają w sobotę do walki o ligowe punkty. W meczu inaugurującym rundę rewanżową, akademicy z zielonej Góry podejmą wicelidera tabeli ze stolicy Wielkopolski - WKS Grunwald Poznań.

Tylko i aż osiem tygodni przerwy w rozgrywkach I ligi spowodowało tęsknotę za występami naszych ulubieńców. Pierwszoligowi piłkarze ręczni wracają w sobotę do walki o ligowe punkty. W meczu inaugurującym rundę rewanżową, akademicy z zielonej Góry podejmą wicelidera tabeli ze stolicy Wielkopolski - WKS Grunwald Poznań.
A co słychać w obozie rywala wojskowych. Akademicy rozegrali cztery mecze kontrolne z: MSPR Siódemką Legnica, KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski, TS Zew Świebodzin i UKS Trójką Nowa Sól.
Oto jakie nastroje są w obozie rywala... Najwyższy czas ruszyć i zacząć bić się o punkty. Zrealizowaliśmy wszystko, to co zamierzaliśmy i patrzę z optymizmem na tą drugą rundę - powiedział szkoleniowiec AZS-u Ireneusz Łuczak.
Powrót do rozgrywek po tak długiej przerwie może zwiastować niebywały głód gry. W pierwszej rundzie, po szaleńczej gonitwie akademicy ulegli Grunwaldowi w Poznaniu, zaledwie jednym trafieniem (26:27). Teraz przyszedł czas na rewanż! Biało-zieloni, jak zwykle będą chcieli zostawić serce na boisku, więc szykuje się spotkanie pełne emocji i zwrotów akcji.
PKM Zachód AZS UZ - WKS Grunwald Poznań
niedziela, 09.02.2020r. - godzina 17:00
hala UZ, ul. Prof. Szafrana 6
Bilety:
ulgowe: 5,00 zł (uczniowie, studenci, renciści i emeryci po okazaniu legitymacji)
normalne: 10,00 zł (pozostałe osoby)
Wejściówki można zakupić w kasie 45 minut przed rozpoczęciem spotkania. Ilość miejsc ograniczona.
Trudno sobie wyobrazić inne spotkanie, niż mecz walki! Grunwald musi wyrwać trzy punkty!
Jedziemy do Zielonej Góry!!!
Jerzy Raube

07 Luty 2020 - JEDZIEMY DO ZIELONEJ GÓRY 
 
 06 Luty 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DOGONIĆ LIDERA  
Poznaniacy wygrywali mecz za meczem i nawet przewodzili stawce. Tak też było do ostatniej kolejki I rundy sezonu 2019/2020 pierwszej ligi piłki ręcznej. Później nastąpił trudny występ na boisku lidera KS Stal.

Poznaniacy wygrywali mecz za meczem i nawet przewodzili stawce. Tak też było do ostatniej kolejki I rundy sezonu 2019/2020 pierwszej ligi piłki ręcznej. Później nastąpił trudny występ na boisku lidera KS Stal. Gorzowianie wykorzystali swoją szansę i mają dwa punkty przewagi nad WKS Grunwald. Ale to o niczym nie przesądza. Przed zespołami runda rewanżowa, która rozpoczyna się w najbliższy weekend.
Podopieczni trenera Rafała Walczaka wyjeżdżają w niedzielę do Zielonej Góry na spotkanie z PKM Zachód AZS UZ. Akademicy to wyraźny zespół środka grupy B. Potrafi walczyć z czołowymi ekipami zaplecza Superligi. Przekonał się o tym choćby nasz zespół, który wygrał w pierwszej rundzie jedną bramką 27:26. - Wypada wygrać w Zielonej Górze, jeśli chcemy dogonić Stal ? zagadujemy trenera Rafała Walczaka. - Nie ma innej możliwości jeśli chcemy walczyć o podium -odpowiada. - Właściwie to my z każdym rywalem powinniśmy szukać punktów. Przemawia za nami ogranie w pierwszej lidze, potwierdza to też pierwsza runda obecnego sezonu...
Dodajmy, że w spotkaniach kontrolnych Grunwald prezentował dobrą formę. Toczył równą walkę w Wągrowcu z liderem grupy A Nielbą. Dobrze prezentowali się młodzi zawodnicy m.in. Oskar Ralcewicz, Vigo Wiśniewski i Igor Iżyński. Obiecująca przed rundą rewanżową jest postawa całego zespołu, zaangażowanie i realizacja założeń taktycznych.
Mecz w Zielonej Górze w niedzielę o godzinie 17.
Jerzy Raube

06 Luty 2020 - DOGONIĆ LIDERA 
 
 25 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  SZUKANIE FORMY I TESTY MŁODZIEŻY  
W ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano Noworoczny Turniej o Puchar MKS Nielba w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkali się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów.

W ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano Noworoczny Turniej o Puchar MKS Nielba w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkali się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów.
W pierwszym spotkaniu WKS Grunwald zmierzył się z liderem grupy A I ligi gospodarzem zawodów MKS Nielba. Pierwszą część spotkania poznaniacy wygrali jedną bramką. Jednak w końcówce meczu zawodnikom Nielby udało się przechylić szalę na ich korzyśc i wygrali minimalnie 20:19. Trzeba podkreślić przede wszystkim udaną grę wojskowych w obronie. To był główny cel taktyczny, bowiem o to też chodziło, by przetestować poczynania zespołu z mocnym rywalem.
W spotkaniu o trzecie miejsce Grunwald grając bardzo szerokim 23-osobowym składem i testując młodych graczy zremisował z Gwardią Koszalin 25:25. W rzutach karnych zwyciężyli gwardziści 5:4. Warto podkreślić udane wystepy wychowanków Grunwaldu. Dobrze zagrali m.in. Oskar Ralcewicz, Vigo wiśniewski i Igor Iżyński. Obiecująca przed rundą rewanżową jest postawa całego zespołu, zaangazowanie i realizacja założeń taktycznych.
Już za dwa tygodnie, 9 lutego rozpocznie się runda rewanżowa sezonu 2019/2020. Grunwald zagra w Zielonej Górze.
Jerzy Raube

25 Styczeń 2020 - SZUKANIE FORMY I TESTY MŁODZIEŻY 25 Styczeń 2020 - SZUKANIE FORMY I TESTY MŁODZIEŻY 
 
 24 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POWRACA NA WYŻYNY POZNAŃSKI SZCZYPIORNIAK  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga, ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i zajmują drugie miejsce w I lidze.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga, ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i zajmują drugie miejsce w I lidze. W rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 wygrywali mecz za meczem i dopiero w ostatnim spotkaniu z liderem KS Stal zatrzymali się w Gorzowie. Jak do tej pory poznaniacy zgromadzili 27 pkt. I mają tylko 2 punkty straty do zajmującej 1. miejsce w tabeli Stali.
A jakie nastroje w ekipie Grunwaldu? - Na pewno zrobimy wszystko aby odrobić to, co straciliśmy w ostatniej kolejce pierwszej rundy w Gorzowie ? mówił nam doświadczony bramkarz Patryk Kulczyński. Znamy klasę rywala, ale też wiemy, że stać nas na dobrą i skuteczną grę. W porównaniu z poprzednim sezonem tworzymy spójny kolektyw. Bądźmy razem ? dodał. Z tym apelem zwrócił się do kibiców. W tym sezonie frekwencja w hali przy ul. Newtona jest duża. Rośnie liczba sympatyków z meczu na mecz, bo warto tam być. I co najważniejsze jesteśmy pewni emocji! Poza tym atmosfera w hali jest bardzo przyjazna kibicom. Przychodzą całe rodziny z małymi dziećmi.
Niejako w nagrodę i w uznaniu wyników trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do czwartej edycji plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

Co dalej? Zespół miał krótką przerwę świąteczną i teraz mocno trenuje przed rundą rewanżową.
Otóż w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano turniej w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkają się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów. Warto sobie zarezerwować czas na wyjazd do pobliskiego Wągrowca.
- Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 2 stycznia na obiektach sportowych przy ul. Promienistej i Newtona trenując dwa razy dziennie - opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Do zespołu dołączył junior Oskar Ralcewicz urodzony w 2002 r. występujący na pozycji rozgrywającego. Po turnieju w Wągrowcu planowane są kolejne spotkania sparingowe, terminy i miejsca do ustalenia.
8 lutego inauguracja rozgrywek 2. rundy i mecz wyjazdowy w Zielonej Górze.
16 lutego inauguracja 2.rundy w Poznaniu i derby z Realem Astromal Leszno.
Będzie się działo!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

24 Styczeń 2020 - POWRACA NA WYŻYNY POZNAŃSKI SZCZYPIORNIAK 
 
 14 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JUŻ ZA 10 DNI REWANŻ Z LIDEREM!  
Kilka tygodni temu zakończyła się pierwsza runda I ligi, a już kibice tęsknią za rewanżami. Mamy dla nich dobrą wiadomość, bowiem dokładnie za 10 dni dojdzie do kolejnego spotkania z liderem KS Stal Gorzów.

Kilka tygodni temu zakończyła się pierwsza runda I ligi, a już kibice tęsknią za rewanżami.
Mamy dla nich dobrą wiadomość, bowiem dokładnie za 10 dni dojdzie do kolejnego spotkania z liderem KS Stal Gorzów. Co prawda nie będzie to mecz o ligowe punkty, ale każde spotkanie ma swój ciężar gatunkowy. Otóż w ramach przygotowań do rundy rewanżowej sezonu 2019/2020, na dzień 25 stycznia zaplanowano turniej w Wągrowcu z udziałem 4 zespołów. Na boisku spotkają się: Nielba Wągrowiec, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald Poznań i KS Stal Gorzów. Warto sobie zarezerwować czas na wyjazd do pobliskiego Wągrowca.
- Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy 2 stycznia na obiektach sportowych przy ul. Promienistej i Newtona trenując dwa razy dziennie - opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Do zespołu dołączył junior Oskar Ralcewicz urodzony w 2002 r. występujący na pozycji rozgrywającego. Najbliższy mecz sparingowy rozegramy 15 stycznia o godz. 19.00 z Nielbą Wągrowiec w Poznaniu, w hali przy ul. Newtona.
Planowane są kolejne spotkania sparingowe, terminy i miejsca do ustalenia.
8 lutego inauguracja rozgrywek 2. rundy i mecz wyjazdowy w Zielonej Górze.
15 lutego inauguracja 2.rundy w Poznaniu i derby z Realem Astromal Leszno.
Będzie się działo!
Jerzy Raube

14 Styczeń 2020 - JUŻ ZA 10 DNI REWANŻ Z LIDEREM! 
 
 11 Styczeń 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  X POZNAŃSKA GALA SPORTU 2020  
2 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu, która już od dziesięciu lat jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Informowaliśmy na gorąco o wynikach sportowych, dziś wracamy do wydarzenia z szerszym materiałem prasowym.

2 stycznia br. w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek odbyła się Poznańska Gala Sportu, która już od dziesięciu lat jest jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń organizowanych w Poznaniu. Informowaliśmy na gorąco o wynikach sportowych, dziś wracamy do wydarzenia z szerszym materiałem prasowym.
Podczas uroczystości Zastępca Prezydenta Poznania Jędrzej Solarski wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2019 roku. Wyróżnieni przez Prezydenta zostali stypendyści sportowi Miasta Poznania w 2020 roku w kategorii Senior:
1. Wiktor Chabel (KS Posnania Poznań) wioślarstwo
2. Martyna Długosz (KU AZS UAM Poznań) szermierka
3. Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) lekkoatletyka
4. Łukasz Jaworski (AZS AWF Poznań) gimnastyka
5. Tomasz Kaczor (KS Warta Poznań) kajakarstwo
6. Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań) lekkoatletyka
7. Michał Kotkowski (SSR Start Poznań) paralekkoatletyka
8. Aleksandra Kowalczuk (OŚ AZS Poznań) taekwondo WTF
9. Agnieszka Kowalczyk (KS Posnania Poznań) rugby
10. Michał Kudła (KS Posnania Poznań) kajakarstwo
11. Hanna Łyczbińska (KU AZS UAM Poznań) szermierka
12. Kacper Majchrzak (KS Warta Poznań) pływanie
13. Tadeusz Michalik (KS Sobieski Poznań) zapasy
14. Karolina Nadolska (KU AZS UAM Poznań) lekkoatletyka
15. Katarzyna Paszczyk (KS Posnania Poznań) rugby
16. Karol Robak (OŚ AZS Poznań) taekwondo WTF
17. Martyna Synoradzka (KS AZS AWF Poznań) szermierka
18. Julia Walczyk (KU AZS UAM Poznań) szermierka
19. Agnieszka Wieszczek-Kordus (WKS Grunwald Poznań) zapasy
20. Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka (OŚ AZS Poznań) lekkoatletyka
21. Artur Zakrzewski (AZS AWF Poznań) gimnastyka.

Siłą poznańskiego sportu jest przede wszystkim sport młodzieżowy. To właśnie w tej kategorii Poznań po raz kolejny zajmuje czołowe miejsce w Polsce w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, wyprzedzając m.in. Kraków, Bydgoszcz i Gdańsk. Duży udział w tak wysokim miejscu stolicy Wielkopolski mieli sportowcy OŚ AZS Poznań, AZS AWF Poznań, KS Posnanii Poznań, a także WKS Grunwald Poznań.
Tradycją jest, że wyróżnienia otrzymują Superseniorzy Poznańskiego Sportu, czyli wybitne osoby, które swoją działalnością i życiem przyczyniły się do rozwoju sportu
w Poznaniu. W tym roku nagrodzeni zostali: Marian Andrzej Dudziak (lekkoatletyka), Stanisław Głuszak (kajakarstwo), Bogdan Kramer (żeglarstwo), Olga Kuźmińska (taniec), Wojciech Michalski (dziennikarz sportowy), Halina Polakowska-Rosadi (koszykówka), Ryszard Wieczorek (działacz sportowy), Józef Wybieralski (hokej na trawie), Teresa Zarzeczańska (pływanie).
Wyróżniono także najlepszą imprezę sportową minionego roku, którą została Wings for Life World Run. Statuetkę dla Mecenasa Poznańskiego Sportu odebrali przedstawiciele Totalizatora Sportowego Lotto Artur Woziński i Paweł Osicki. Wyróżnienia specjalne otrzymali natomiast: dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków Beata Rusinek, prezes i wiceprezes Stowarzyszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego Start Poznań Romuald Schmidt i Beata Dobak-Urbańska.
W imprezie udział wzięli również m.in.: Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania), Bartosz Guss i Katarzyna Kierzek-Koperska (Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu UMP) oraz Lidia Dudziak (Przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki RMP). Była też obecna w Zamku reprezentacja Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald. Galę swoim występem uświetnił zespół Czarno Czarni.
Organizatorem Poznańskiej Gali Sportu był Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.
Jerzy Raube

11 Styczeń 2020 - X POZNAŃSKA GALA SPORTU 2020 11 Styczeń 2020 - X POZNAŃSKA GALA SPORTU 2020 11 Styczeń 2020 - X POZNAŃSKA GALA SPORTU 2020 11 Styczeń 2020 - X POZNAŃSKA GALA SPORTU 2020 11 Styczeń 2020 - X POZNAŃSKA GALA SPORTU 2020 
 
 10 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OLDBOYS ZAPRASZA DO CZEMPINIA  
Piłkarze ręczni Oldboys Grunwald Poznań w tym roku 12 stycznia postanowili aktywnie wesprzeć 28 Finał WOŚP. Na zaproszenie kolegów z Czempinia wspólnie będziemy kwestować na jej rzecz. W związku z tym serdecznie zapraszamy na charytatywny mecz do hali w Czempiniu na godzinę 15:00, gdzie można będzie podzielić się grosikiem na tak wspaniałą akcję! Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej .

Piłkarze ręczni Oldboys Grunwald Poznań w tym roku 12 stycznia postanowili aktywnie wesprzeć 28 Finał WOŚP. Na zaproszenie kolegów z Czempinia wspólnie będziemy kwestować na jej rzecz. W związku z tym serdecznie zapraszamy na charytatywny mecz do hali w Czempiniu na godzinę 15:00, gdzie można będzie podzielić się grosikiem na tak wspaniałą akcję!
Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej ...zapraszamy.


Michał Bąk - OLDBOYS Grunwald

10 Styczeń 2020 - OLDBOYS ZAPRASZA DO CZEMPINIA 
 
 07 Styczeń 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  GRUNWALD NA TOPIE  
Z przytupem weszli w 2020 rok sportowcy WKS Grunwald Poznań. O naszych reprezentantach mówił z uznaniem podczas dorocznego spotkania Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Wspólnie z prezesem PKOl, Andrzejem Kraśnickim, wręczył on nagrody sportowcom, trenerom, działaczom klubowym.


Z przytupem weszli w 2020 rok sportowcy WKS Grunwald Poznań. O naszych reprezentantach mówił z uznaniem podczas dorocznego spotkania Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Wspólnie z prezesem PKOl, Andrzejem Kraśnickim, wręczył on nagrody sportowcom, trenerom, działaczom klubowym. Specjalne wyróżnienie UMWW przypadło w udziale WKS Grunwald Poznań, za udany start w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych w Chinach przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM). Nasi reprezentanci znakomicie spisywali się na arenach sportowych w Wuhan. Do ostatniego dnia Igrzysk walczyli ze światowymi potęgami o czołowe lokaty. Trwała zacięta walka o medale i miejsca w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni przywieźli do Polski 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe. Ostatecznie zajęli 5 miejsce w klasyfikacji medalowej. Reprezentanci WKS Grunwald Poznań odbierali po powrocie z Igrzysk gratulacje od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.
Podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim statuetkę okolicznościową za uzyskane wyniki podczas VII ŚWIS odebrał prezes WKS Grunwald generał broni Lech Konopka (pisaliśmy o tym w tekście na przełomie roku).

Już 2 stycznia br. odbyła się tradycyjna Poznańska Gala Sportu. Impreza w Centrum Kultury Zamek odbyła się już po raz dziesiąty. Przedstawiciele władz miasta, z wiceprezydentem Jędrzejem Solarskim i prezesem PKOl Andrzejem Kraśnickim uhonorowali 21 stypendystów seniorów i najlepsze trzy zawodniczki w kategorii junior młodzieżowiec w 2019 r. Miło dodać, że wśród wyróżnionych znalazła się medalistka igrzysk olimpijskich, zapaśniczka WKS Grunwald Agnieszka Wieszczek-Kordus. Tradycyjnie przybyliśmy do Zamku w silnej reprezentacji Wojskowych m.in. z prezesem Klubu generałem broni Lechem Konopką i medalistką igrzysk olimpijskich Moniką Michalik (na zdjęciu).

W czasie pierwszego świątecznego weekendu kibicowaliśmy hokeistom na trawie WKS Grunwald, którzy reprezentowali nasz kraj na turnieju halowym w Austrii. Pisaliśmy już, że wojskowi udanie rozpoczęli 2020 rok. Mistrzowie Polski w silnie obsadzonym turnieju RohrMax Cup w Wiedniu odnieśli cztery wygrane i zaprezentowali dobrą formę. Był to obiecujący sprawdzian przed Halowym Klubowym Pucharem Europy w Poznaniu.

Wkrótce nowe wiadomości z kortów tenisowych i przygotowań do 2. rundy sezonu piłkarzy ręcznych.
Jerzy Raube

07 Styczeń 2020 - GRUNWALD NA TOPIE 
 
 01 Styczeń 2020 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LWY W PRZEDSZKOLU  
Szczypiorniści WKS Grunwald Poznań skończyli świętowanie i mocno trenują przed rundą rewanżową. Ale nie samym sportem żyją. Widzą też obok siebie małe istoty dla których czas świąteczny jest magiczny.

Szczypiorniści WKS Grunwald Poznań skończyli świętowanie i mocno trenują przed rundą rewanżową. Ale nie samym sportem żyją. Widzą też obok siebie małe istoty dla których czas świąteczny jest magiczny. Bo to czas najpierw na Mikołaja, a potem na Gwiazdora. Zawodnicy byli z wizytą w Przedszkolu Specjalnym Orzeszek. Nasi piłkarze ręczni wręczyli świąteczną paczkę przygotowaną przez drużynę. Brawo Panowie (na zdjęciu Filip Tarko i Michał Nieradko).
Odpowiedź opiekunek przedszkolaków była ciepła: Dziękujemy za Waszą obecność, za wielkie serce i piękne prezenty. Całej Drużynie i Trenerowi życzymy Wam samych pięknych chwil!
Na boisku LWY, a tu takie miłe, ciepłe Istoty!
Jerzy Raube

01 Styczeń 2020 - LWY W PRZEDSZKOLU 
 
 31 Grudzień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  SPECJALNE WYRÓŻNIENIE DLA WKS GRUNWALD  
W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się w poniedziałek tradycyjne podsumowanie roku z udziałem sportowców, trenerów i działaczy klubów z naszego regionu.

W Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyło się w poniedziałek tradycyjne podsumowanie roku z udziałem sportowców, trenerów i działaczy klubów z naszego regionu.
- Grudzień jest naturalnym momentem do przeanalizowania i podsumowania tego, co wydarzyło się w danym roku. Podobnie jak w ostatnich latach - tak i dzisiaj spotykamy się w dobrych humorach, bo rok 2019 był dla wielkopolskiego sportu udany. Mamy okazję nagrodzić sportowców za ich wybitne osiągnięcia sportowe ? zdobyte medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy ? mówił Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Wspólnie z prezesem PKOl, Andrzejem Kraśnickim, wręczył on nagrody sportowcom, trenerom, działaczom klubowym. Specjalne wyróżnienie UMWW przypadło w udziale WKS Grunwald Poznań, za udany start w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych w Chinach przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM). Nasi reprezentanci znakomicie spisywali się na arenach sportowych w Wuhan. Do ostatniego dnia Igrzysk walczyli ze światowymi potęgami o czołowe lokaty. Trwała zacięta walka o medale i miejsca w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni przywieźli do Polski 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe. Ostatecznie zajęli 5 miejsce w klasyfikacji medalowej. Reprezentanci WKS Grunwald Poznań odbierali po powrocie z Igrzysk gratulacje od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka.
W poniedziałek podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim statuetkę okolicznościową za uzyskane wyniki podczas VII ŚWIS odebrał prezes WKS Grunwald generał broni Lech Konopka.
Gratulujemy naszym sportowcom, trenerom i opiekunom. To zaszczytne i honorowe podsumowanie 2019 roku.
Jerzy Raube

31 Grudzień 2019 - SPECJALNE WYRÓŻNIENIE DLA WKS GRUNWALD 
 
 24 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WESOŁYCH ŚWIĄT!  
Życzenia Świąteczne od sekcji piłkarzy ręcznych!

Życzenia Świąteczne od sekcji piłkarzy ręcznych!

24 Grudzień 2019 - WESOŁYCH ŚWIĄT! 
 
 24 Grudzień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  IDĄ ŚWIĘTA...  
Idą idą Święta! Redakcja strony internetowej spieszy z życzeniami...

Idą idą Święta! Redakcja strony internetowej spieszy z życzeniami...

24 Grudzień 2019 - IDĄ ŚWIĘTA... 
 
 17 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JUŻ CZEKAMY NA REWANŻE  
Dopiero zakończyła się pierwsza runda I ligi, a już kibice tęsknią za rewanżami. Bo apetyt rośnie w miarę... No właśnie takiej gry od dawna oczekiwali od szczypiornistów WKS Grunwald ich sympatycy.

Dopiero zakończyła się pierwsza runda I ligi, a już kibice tęsknią za rewanżami. Bo apetyt rośnie w miarę... No właśnie takiej gry od dawna oczekiwali od szczypiornistów WKS Grunwald ich sympatycy. Drugie miejsce w tabeli ze stratą tylko dwóch punktów do Stali Gorzów, to bardzo dobry wynik. Ale który też zobowiązuje! Łatwo przyzwyczajamy się do dobrego. Jednak dobro samo nie przyjdzie. Zespół ma niewiele dni na świętowanie. Dlaczego? Ponieważ pierwszy mecz z PKM Zachód AZS UZ w Zielonej Górze już 8 lutego 2020. Niby prawie 2 miesiące, ale w sporcie to krótki czas.
O przygotowaniach porozmawiamy wkrótce z trenerem Rafałem Walczakiem.
Tekst i fot. Jerzy Raube

17 Grudzień 2019 - JUŻ CZEKAMY NA REWANŻE 
 
 16 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PO MECZU NA SZCZYCIE  
Ostatni mecz w sezonie i jedyna porażka w całej rundzie to wspaniały dorobek naszej ekipy piłkarzy ręcznych WKS Grunwald na koniec 2019 roku. - W meczu dwóch czołowych zespołów I ligi lepiej wypadli gospodarze inkasując zasłużenie 3 punkty - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

Ostatni mecz w sezonie i jedyna porażka w całej rundzie to wspaniały dorobek naszej ekipy piłkarzy ręcznych WKS Grunwald na koniec 2019 roku.
- W meczu dwóch czołowych zespołów I ligi lepiej wypadli gospodarze inkasując zasłużenie 3 punkty - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Przyczyny naszej porażki należy szukać w skuteczności w ataku. Nie wykorzystaliśmy trzech rzutów karnych, dobrze wyprowadzane kontry nie zamienialiśmy na bramki. Gorzowianie wykorzystali bezlitośnie nasz słabszy dzień i za sprawą bardzo dobrze broniących swoich bramkarzy oraz zawodników grających na skrzydłach wygrali mecz na szczycie I ligi piłki ręcznej.
Teraz czas na przerwę i przygotowania do rundy rewanżowej.

KS Stal Gorzów - WKS Grunwald Poznań 30:22 (15:10)

WKS Grunwald:WKS Grunwald: 86 Filip Tarko 2, 25 Piotr Wenta - 2 Dawid Bartłomiejczyk 3, 7 Robert Fogler 1, 10, Vigoo Wiśniewski, 11 Krzysztof Westwal, 13 Krzysztof Martyński 1, 14 Piotr Nowicki, 17 Michał Statkiewicz 2, 18 Patryk Piechowiak, 19 Damian Bajka 1, 22 Michał Nieradko 3, 31 Mikołaj Przybylski 5, 44 Michał Tórz 1, 67 Michał Czerwiński, 71 Filip Stachowiak 3.

Jerzy Raube

16 Grudzień 2019 - PO MECZU NA SZCZYCIE 
 
 15 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JESIEŃ WASZA,WIOSNA NASZA  
W Gorzowie jednak faworyt poradził sobie z WKS Grunwald Poznań. Stal wygrała dzisiaj 30:22 (15:10). Jak mówił trener wojskowych Rafał Walczak, Stal musiała wygrać u siebie w ostatnim spotkaniu rundy, my mogliśmy.

W Gorzowie jednak faworyt poradził sobie z WKS Grunwald Poznań. Stal wygrała dzisiaj 30:22 (15:10). Jak mówił trener wojskowych Rafał Walczak, Stal musiała wygrać u siebie w ostatnim spotkaniu rundy, my mogliśmy. Nie wyszło, ale na wiosnę gorzowianie przyjadą do Poznania. Zatem umawiamy się jesień wasza, wiosna nasza.
Grunwald zostawił dobre wrażenie w Gorzowie, bowiem wpisał się w akcję miejscowych i przywiózł pluszaki dla dzieci z domu dziecka. Brawo za gest.
Czołówka tabeli po rundzie jesiennej: 1. KS Stal Gorzów 29 pkt., 2. WKS Grunwald Poznań 27 pkt., 3. KPR Ostrovia Ostrów 26 pkt.
Na wiosnę obaj rywale zawitają do Poznania.
Jerzy Raube

15 Grudzień 2019 - JESIEŃ WASZA,WIOSNA NASZA 
 
 14 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KOMU FOTEL  
W Gorzowie Wielkopolskim stan mobilizacji. Mecz rundy! Walka o Superligę! Zatrzymać Poznań! Takie tytuły pojawiają się w miejscowej prasie. Boją się Grunwaldu? Nie, mobilizują swój zespół KS Stal do walki, bo obydwa zespoły są na czele tabeli i dzieli je jeden punkt.

W Gorzowie Wielkopolskim stan mobilizacji. Mecz rundy! Walka o Superligę! Zatrzymać Poznań! Takie tytuły pojawiają się w miejscowej prasie. Boją się Grunwaldu? Nie, mobilizują swój zespół KS Stal do walki, bo obydwa zespoły są na czele tabeli i dzieli je jeden punkt.
Bramkarz KS Stal Cezary Marciniak mówi wprost: - Gramy z Grunwaldem i to będzie wtedy mecz o 6 punktów, bo rozwieje się sytuacja cała, kto zostanie liderem przed nowym rokiem. Będzie to niezwykle istotny mecz, nawet trudniejszy niż ten z Piekarami. Dlaczego? Nie ma łatwych meczy, ale ten jest dodatkowo bardzo istotny, bo to jest koniec roku, każdy będzie chciał się już "wyjechać do końca", mimo zmęczenia, które wiadomo, narasta. To jest ostatnie spotkanie, gramy u siebie, Grunwald też jest na pewno zmęczony całym tym sezonem, my też, ale wiemy, że odpoczniemy w święta, a byłoby cudownie odpoczywać w dobrych humorach po wygranym meczu i na fotelu lidera!

A co ma powiedzieć? Będziemy gościnni przed świętami, umówimy się na spotkanie sparingowe, bo wiemy, że jesteście mocni... Musimy sobie wszyscy uświadomić, że to będzie bój, na całego. Ostatni mecz w tym roku i w perspektywie fotel lidera. I jeszcze w perspektywie mecz rewanżowy u siebie, na Newtona, w Poznaniu.
Nasza ekipa wyjeżdża w mocnym składzie. Jadą też zawodnicy, którzy z różnych powodów nie mogą zagrać. Choćby wychowanek Grunwaldu Wojtek Jankowiak, przyszłość polskiego szczypiorniaka, który leczy kontuzję ręki. Jadą sponsorzy i kibice. Bedzie się działo w Gorzowie. W pełnej hali, a widownia będzie oczekiwała wyłącznie wygranej Stali. My wierzymy, że podopieczni trenera Rafała Walczaka zrobią im kawał...
Mecz w Gorzowie w sobotę, o godz. 16. Hala Sportowa Zespołu Szkół nr 20.
Tekst i fot. Jerzy Raube

14 Grudzień 2019 - KOMU FOTEL 
 
 12 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  STAL W OŚMIU PRZECIW GRUNWALDOWI  
Postawa piłkarzy ręcznych WKS Grunwald w tym sezonie budzi uznanie sympatyków, ale też rywali z I ligi. Przedostatni mecz w tym roku był bardzo szczęśliwy dla wojskowych, bo nie dość, że zdobyli 3 punkty z SPR Bór Oborniki Śląskie, to jeszcze wyszli na pozycję lidera.

Postawa piłkarzy ręcznych WKS Grunwald w tym sezonie budzi uznanie sympatyków, ale też rywali z I ligi. Przedostatni mecz w tym roku był bardzo szczęśliwy dla wojskowych, bo nie dość, że zdobyli 3 punkty z SPR Bór Oborniki Śląskie, to jeszcze wyszli na pozycję lidera. Tak, to nie sen, to potwierdzenie tego co pisaliśmy podczas prezentacji Naszego zespołu przed sezonem: Grunwald mierzy w Superligę! Ale to bez walki się nie stanie. I o tym mówił nam trener Rafał Walczak. Przed spotkaniem w Obornikach Śląskich przestrzegał: - Na pewno czeka nas walka, a nie spacer. W tej lidze każdy rywal jest groźny i na pewno w Obornikach musimy się nabiegać. Tym bardziej, że w ekipie Boru jest kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy zawieszą nam wysoko poprzeczkę...
To się całkowicie sprawdziło. A teraz przed spotkaniem ze Stalą w Gorzowie jest mobilizacja jak przed najważniejszą bitwą twierdzi szkoleniowiec. Bo to jest mecz rundy. Przypomnijmy kolejność zespołów w tabeli: 1. WKS Grunwald 27 pkt. 2. KPR Ostrovia 26 pkt. 3. KS Stal 26 pkt. Tak, tak to jest spotkanie o całe 6 punktów. Czy wojskowych stać na zdobycie twierdzy Gorzów? Mimo wielkiej mobilizacji miejscowych kibiców, mimo motywacji do gry zawodników Stali? Gospodarze mówią, że mają na placu ósmego zawodnika (pełna hala), a my mówimy, że mamy ambitny, mądry i waleczny ZESPÓŁ! WKS Grunwald! Nasi kibice też wybierają się do Gorzowa. Macie nasze wsparcie.
Na naszym zdjęciu Krzysztof Martyński w zwycięskim meczu z KS Stal.
Jerzy Raube

12 Grudzień 2019 - STAL W OŚMIU PRZECIW GRUNWALDOWI 
 
 08 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
   KTO SAMODZIELNYM LIDEREM JEST? WKS!  
Przedostatni mecz w tym roku był bardzo szczęśliwy dla piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Po emocjonującej walce wygrali z SPR Bór Oborniki Śląskie 32:30 (13:12). Na koniec dowiedzieli się, że dotychczasowy lider I ligi grupy B KS Stal Gorzów stracił punkt remisując z Olimpią MEDEX w Piekarach Śląskich 31:31 (18:17 i 5:4 w karnych).

Przedostatni mecz w tym roku był bardzo szczęśliwy dla piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Po emocjonującej walce wygrali z SPR Bór Oborniki Śląskie 32:30 (13:12). Na koniec dowiedzieli się, że dotychczasowy lider I ligi grupy B KS Stal Gorzów stracił punkt remisując z Olimpią MEDEX w Piekarach Śląskich 31:31 (18:17 i 5:4 w karnych). Tym samym samodzielnym liderem został WKS Grunwald Poznań! Z kolei na drugie miejsce awansowała Ostrovia po wygranej z Anilaną Łódź 34:30. Kolejność zespołów: 1. WKS Grunwald 27 pkt. 2. KPR Ostrovia 26 pkt. 3. KS Stal 26 pkt.
A jak było w sobotę w Obornikach Śląskich? Newsa przekazaliśmy poniżej. Krótko skomentował wszystko po powrocie do Poznania kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Mecz toczył się pod nasze dyktando, lecz przewaga nad bardzo ambitnie grającym przeciwnikiem nie była duża. Do przerwy prowadziliśmy tylko jedną bramką. Dobrze rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Nasza przewaga wzrosła do sześciu bramek i wydawało się, że kontrolujemy spotkanie. Kilka niewykorzystanych sytuacji i straty piłek spowodowały, że głównie za sprawą Artura Szabata, zespół gości zmniejszył przewagę do jednego trafienia. W nerwowej końcówce rzuciliśmy jeszcze jedną bramkę i kolejne zwycięstwo dało nam pozycję lidera.
Wyróżniliśmy Michała Nieradko za skuteczność w ataku (6 bramek), ale dodajmy jeszcze, że w samej końcówce spotkania przy prowadzeniu Grunwaldu 31:30, bardzo sprytnie zatrzymał kontrę rywali. W decydujących fragmentach meczu, jak to bywa w piłce ręcznej, były duże emocje, ale znów górę wzięło doświadczenie i skuteczne akcje wojskowych. Brawo za walkę i kolejne trzy punkty. A w sobotę wyjazd do Gorzowa. Już rezerwujemy czas na sportowy wieczór z Grunwaldem!

SPR Bór Oborniki Śląskie - WKS Grunwald Poznań 30:32 (12:13)

WKS Grunwald: 90 Patryk Kulczyński, 86 Filip Tarko ? 2 Dawid Bartłomiejczyk 6, 7 Robert Fogler, 10, Vigoo Wiśniewski, 11 Krzysztof Westwal 2, 13 Krzysztof Martyński, 14 Piotr Nowicki, 19 Damian Bajka 5, 22 Michał Nieradko 6, 31 Mikołaj Przybylski 4, 44 Michał Tórz 3, 67 Michał Czerwiński 3, 71 Filip Stachowiak 1.

Jerzy Raube

08 Grudzień 2019 - KTO SAMODZIELNYM LIDEREM JEST? WKS! 
 
 07 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NIERAD NIERAD NIERAD!  
Kolejne zwycięstwo w I lidze piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Godzinę temu poznaniacy pokonali na wyjeździe SPR Bór Oborniki śląskie 32:30. Najskuteczniejszym graczem w decydujących momentach meczu był nasz GIGANT Michał Nieradko.

Kolejne zwycięstwo w I lidze piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Godzinę temu poznaniacy pokonali na wyjeździe SPR Bór Oborniki śląskie 32:30. Najskuteczniejszym graczem w decydujących momentach meczu był nasz GIGANT Michał Nieradko.
Wkrótce więcej szczegółów z tego spotkania.
JR

07 Grudzień 2019 - NIERAD NIERAD NIERAD! 
 
 06 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  Z BOREM NIE MA ŻARTÓW  
To już przedostatni mecz w tym roku! Wicelider grupy B pierwszej ligi piłki ręcznej WKS Grunwald wybiera się do SPR Bór Oborniki Śląskie. To zespół z dorobkiem czterech punktów, ale jak uczy życie nikt przed meczem nie oddaje pola.

To już przedostatni mecz w tym roku! Wicelider grupy B pierwszej ligi piłki ręcznej WKS Grunwald wybiera się do SPR Bór Oborniki Śląskie. To zespół z dorobkiem czterech punktów, ale jak uczy życie nikt przed meczem nie oddaje pola. - Na pewno czeka nas walka, a nie spacer ? mówi trener Rafał Walczak. W tej lidze każdy rywal jest groźny i na pewno w Obornikach musimy się nabiegać. Tym bardziej, że w ekipie Boru jest kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy zawieszą nam wysoko poprzeczkę...
Przeglądając klasyfikację strzelców łatwo zauważyć, bo na trzecim i czwartym miejscu są bardzo dobrze rzucający gracze z Obornik: Kamil Ramiączek 73 bramki i Artur Szabat 72.
Gospodarze zapraszają do kibicowania w hali sportowej przy ul. Kownackiego 4 w Obornikach Śląskich. Najzagorzalsi sympatycy Grunwaldu wybierają się na spotkanie.
Kto nie będzie mógł przybyć na mecz, może znaleźć czas na transmisję FB Telewizja Wzgórz Trzebnickich. Start godzina 18. Bądźcie z Nami, by wspólnie uczestniczyć w sportowych emocjach!
Jerzy Raube

06 Grudzień 2019 - Z BOREM NIE MA ŻARTÓW 
 
 05 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  AUDYCJA W RADIO POZNAŃ POWIEDZIELI O...  
To nasi przedstawiciele podczas nagrywania audycji @radiopoznansa podczas SportowaArena. Ciekawi o co byli pytani w studio nasi przedstawiciele? Zapraszamy do odsłuchania audycji https://radiopoznan.

To nasi przedstawiciele podczas nagrywania audycji @radiopoznansa podczas SportowaArena.
Ciekawi o co byli pytani w studio nasi przedstawiciele?
Zapraszamy do odsłuchania audycji

https://radiopoznan.fm/audycja/sportowa-arena/sportowa-arena-2-12-2019?fbclid=IwAR3h5SMU_WA1QQo7qlZi27CyFZdoGveyplGvBQd99fROpe-sartoxsyJ2-0

05 Grudzień 2019 - AUDYCJA W RADIO POZNAŃ POWIEDZIELI O... 
 
 04 Grudzień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  PISZĄ O NASZYCH  
W prasie,w stacjach telewizyjnych i radiowych ukazują się artykuły i audycje na temat ostatnich występów hokeistów na trawie i piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ci pierwsi rozpoczęli sezon halowy.

W prasie,w stacjach telewizyjnych i radiowych ukazują się artykuły i audycje na temat ostatnich występów hokeistów na trawie i piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ci pierwsi rozpoczęli sezon halowy. Z kolei szczypiorniści kończą pierwszą rundę sezonu 2019/2020 I ligi. Przed nimi jeszcze 2 ważne mecze w grudniu. W najbliższą sobotę, o godz. 18 wystąpią w Obornikach Śląskich. Z kolei 14 grudnia w Gorzowie dojdzie do konfrontacji lidera grupy B Stali z wiceliderem WKS Grunwald. Aktualnie obie ekipy mają po 24 punkty.
W załączniku wczorajszy artykuł z Głosu Wielkopolskiego.
Jerzy Raube

04 Grudzień 2019 - PISZĄ O NASZYCH 
 
 03 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NAJTWARDSI W BUKU  
 Zawodnicy OLDBOY WKS Grunwald Poznań uczestniczyli w organizowanym w Buku IV Turnieju im. H. Łubińskiego w piłce ręcznej zespołów +35 o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Buk. - Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Pawła Adama i władz Buku jak też Wicestarosty Poznańskiego Tomasza Łubińskiego turniej wypadł pod względem sportowym i organizacyjnym bardzo dobrze ? informuje Michał Bąk z Oldboy WKS Grunwald.

 Zawodnicy OLDBOY WKS Grunwald Poznań uczestniczyli w organizowanym w Buku IV Turnieju im. H. Łubińskiego w piłce ręcznej zespołów +35 o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Buk. - Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Pawła Adama i władz Buku jak też Wicestarosty Poznańskiego Tomasza Łubińskiego turniej wypadł pod względem sportowym i organizacyjnym bardzo dobrze ? informuje Michał Bąk z Oldboy WKS Grunwald. Poznaniacy zajęli czwarte miejsce. Pierwsze miejsce w tym roku zdobył zespół Krzysztofa Nowaczyka Start Konin.
W turnieju uczestniczyli ponadto Nielba Wągrowiec, Spartakus Buk, Start Konin, Oborniki Śląskie, Koronowo i gospodarz Oldboy WKS Grunwald. Zawodnicy chcą podziękować wspierającym nasz zespół, firmom: BUDCHEM z Poznania i TG SECURITY Polska.
JR
 

03 Grudzień 2019 - NAJTWARDSI W BUKU 
 
 02 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UCZESTNICZYMY W AUDYCJI RADIA POZNAŃ  
W sporcie bardzo ważne jest, aby po porażce umieć się podnieść. Wszystko wskazuje na to, że tak dzieje się w przypadku piłkarzy ręcznych pierwszoligowego Grunwaldu Poznań. Po marniutkim poprzednim sezonie w bieżącym - wojskowi mkną przez krajowe parkiety.

W sporcie bardzo ważne jest, aby po porażce umieć się podnieść.
Wszystko wskazuje na to, że tak dzieje się w przypadku piłkarzy ręcznych
pierwszoligowego Grunwaldu Poznań. Po marniutkim poprzednim sezonie w
bieżącym - wojskowi mkną przez krajowe parkiety. O tym i o szansach na
duży ligowy handball w stolicy Wielkopolski porozmawiamy w kolejnym
wydaniu audycji Sportowa Arena na antenie Radia Poznań.
W poniedziałek 2 grudnia od godziny 21.05 naszymi gośćmi w studiu
będą: trener szczypiornistów Grunwaldu-Rafał Walczak, kierownik
ekipy-Krzysztof Brzeziński oraz rozgrywający-Mikołaj Przybylski. Do
rozmów ze Słuchaczami będzie czynny nasz telefon 618 654 654. Polecamy i
zapraszamy!
Przedstawicieli Naszego Klubu zaprasza Krzysztof Ratajczak
Kierownik Zespołu Redakcyjnego Sportu, Polskie Radio Poznań.
Red. Jerzy Raube

02 Grudzień 2019 - UCZESTNICZYMY W AUDYCJI RADIA POZNAŃ 
 
 01 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NASI W RADIU POZNAŃ  
SZCZYPIORNIAK I GRUNWALD W SPORTOWEJ ARENIE!!! ========================= W sporcie bardzo ważne jest, aby po porażce umieć się podnieść. Wszystko wskazuje na to, że tak dzieje się w przypadku piłkarzy ręcznych pierwszoligowego Grunwaldu Poznań.

SZCZYPIORNIAK I GRUNWALD
W SPORTOWEJ ARENIE!!!
=========================
W sporcie bardzo ważne jest, aby po porażce umieć się podnieść.
Wszystko wskazuje na to, że tak dzieje się w przypadku piłkarzy ręcznych
pierwszoligowego Grunwaldu Poznań. Po marniutkim poprzednim sezonie w
bieżącym - wojskowi mkną przez krajowe parkiety. O tym i o szansach na
duży ligowy handball w stolicy Wielkopolski porozmawiamy w kolejnym
wydaniu audycji Sportowa Arena na antenie Radia Poznań.
W poniedziałek 2 grudnia od godziny 21.05 naszymi gośćmi w studiu
będą: trener szczypiornistów Grunwaldu-Rafał Walczak, kierownik
ekipy-Krzysztof Brzeziński oraz rozgrywający-Mikołaj Przybylski. Do
rozmów ze Słuchaczami będzie czynny nasz telefon 618 654 654. Polecamy i
zapraszamy!
Przedstawicieli Naszego Klubu zaprasza Krzysztof Ratajczak
Kierownik Zespołu Redakcyjnego Sportu, Polskie Radio Poznań.
Red. Jerzy Raube

01 Grudzień 2019 - NASI W RADIU POZNAŃ 
 
 01 Grudzień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KILER-ÓW 2-ÓCH  
Na meczach piłkarzy ręcznych WKS Grunwald jest jak u Hitchcocka. Najpierw jest trzęsienie ziemi, a później emocje rosną. Tak też było w sobotę w spotkaniu z MKS Wieluń. Zaczęło się miło i przyjemnie od powitania gości, oklasków licznie przybyłych kibiców, szybkich akcji i prowadzenia 7:3, 11:7.

Na meczach piłkarzy ręcznych WKS Grunwald jest jak u Hitchcocka. Najpierw jest trzęsienie ziemi, a później emocje rosną. Tak też było w sobotę w spotkaniu z MKS Wieluń. Zaczęło się miło i przyjemnie od powitania gości, oklasków licznie przybyłych kibiców, szybkich akcji i prowadzenia 7:3, 11:7. I się zaczęło (zacięło?). Na tablicy wynik zaczął oscylować w stronę remisu. Małe trzęsienie nastrojów. Emocje wzrosły na tyle mocno, że przed przerwą wyświetlono na tblicy wynik 13 do 12.
Kibice wychodzili przed halę przy ul. Newtona aby ochłonąć w rześkim powietrzu. Przeważały opinie, że wygramy, ale rywal jest naprawdę bardzo mocny, poukładany i wie na czym polega nowoczesny szcypiorniak.
Po zmianie stron to już była inna bajka. Tak dosłownie to Damian Bajka rozdawał karty w sytuacjach pod bramką Wielunia. On trzymał wynik. Z aplauzem kibice powitali na parkiecie obrotowego Patryka Piechowiaka, który powrócił do gry po poważnej kontuzji nogi. Nie tylko zaliczył swoją obecność, ale zaliczył 2 ważne trafienia. W bramce mieliśmy Filipa Tarko, który zadziwił chyba wszystkich. Naszym skromnym zdaniem zagrał jeden z najlepszych meczów w karierze. Zatrzymał 7 a może nawet 8 ataków rywali! A wynik cały czas oscylował blisko remsu (było 18:18, 20:18, 22:20, 24:22). W samej końcówce dramat przeradzał się w horror. 59 minuta i na tablicy pojawia się 24:23. 59 min. 32 sek. Po rzucie Mikołaja Przybylskiego 25:23! A 9 sekund później: tylko 25:24. I Grunwald traci piłkę! Atak rywali i jeden z naszych bohaterów Filip Tarko broni atak rywali. Czas dla kolegów, którzy wpadają na parkiet, są uściski i emocje. Kilerów w tym spotkaniu było dwóch - Filip i Mikołaj, ale pozostali zawodnicy też walczyli jak lwy. Grunwald nadal stara się o mistrzostwo grupy B. Jest w grze o pełną pulę!

WKS Grunwald Poznań - MKS Wieluń 25:24 (13:12)
WKS Grunwald: Wenta, Tarko, Kulczyński, Bartłomiejczyk 4, Fogler, Westwal 2, Martyński 1, Piechowiak 2, Bajka 5, Nieradko 3, Przybylski 5, Tórz 2, Czerwiński 1, Wiśniewski, Nowicki, Stachowiak.

Jerzy Raube

01 Grudzień 2019 - KILER-ÓW 2-ÓCH 01 Grudzień 2019 - KILER-ÓW 2-ÓCH 01 Grudzień 2019 - KILER-ÓW 2-ÓCH 01 Grudzień 2019 - KILER-ÓW 2-ÓCH 01 Grudzień 2019 - KILER-ÓW 2-ÓCH 
 
 29 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WSZYSCY NA NEWTONA!  
To już ostatni mecz w tym roku! Nie może Ciebie zabraknąć! Dodajmy ostatni w tym roku na swoim boisku. Zatem koniecznie wszyscy w sobotę podążamy do hali przy ul. Newtona 2. W ubiegłą sobotę było bardzo przyjemnie.

To już ostatni mecz w tym roku! Nie może Ciebie zabraknąć! Dodajmy ostatni w tym roku na swoim boisku. Zatem koniecznie wszyscy w sobotę podążamy do hali przy ul. Newtona 2. W ubiegłą sobotę było bardzo przyjemnie. Zjawiło się rekordowo dużo kibiców, sponsorów zespołu piłki ręcznej, wreszcie zawitali honorowi goście z wiceprezydentem Poznania Jędrzejem Solarskim i dyrektor wydziału sportu UM Ewą Bąk. Pani dyrektor nie szczędziła komplementów i naszym zawodnikom i organizatorom. Dziękowała za dobry występ i podkreślała atmosferę. Tę na trybunach, gdzie bardzo głośno i kulturalnie reagowała publiczność, a także za pomysł na przerwę w meczu. Była ciekawa oferta i dla dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych. Jesteśmy pewni, że znów przedstawiciele sekcji piłki ręcznej zrobią nam sympatykom miłą niespodziankę. Najbardziej liczymy na wygraną WKS Grunwald w kolejnym spotkaniu I ligi, tym razem z MKS Wieluń. Chociaż znów nie będzie to takie proste, bo rywal należy do czołówki grupy B i w tym sezonie ma już na koncie przyzwoite osiągnięcia i 14 punktów na koncie. Ale my mamy nadzieję, że w tym spotkaniu konto punktowe powiększy wyłącznie wicelider tabeli WKS!
Szczegóły organizacyjne meczu w załączniku.
Jerzy Raube

29 Listopad 2019 - WSZYSCY NA NEWTONA! 29 Listopad 2019 - WSZYSCY NA NEWTONA! 
 
 28 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KLIKAMY WYSYŁAMY GŁOSUJEMY!  
Przypominamy, że trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do Czwartej edycja plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoczęta.

Przypominamy, że trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do Czwartej edycja plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoczęta. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

- Największą siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest on sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego. - Nagrodzimy w nim zarówno mistrzów Polski, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Wielkopolski. Docenienie amatorów, zawodowców i tych, którzy ich szkolą, to świetne uzupełnienie tradycyjnych wyborów złotej dziesiątki w naszym Plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Cieszę się, że niektórzy laureaci będą mogli odebrać nagrody wśród największych czempionów na Wielkim Balu Sportowca. Listy gratulacyjne oraz specjalne okolicznościowe medale odbiorą oni też od Andrzeja Kraśnickiego.

Głosujmy na Naszych Reprezentantów z WKS Grunwald Poznań!
Przepis prowadzący do sukcesu w załączniku!

Jerzy Raube

28 Listopad 2019 - KLIKAMY WYSYŁAMY GŁOSUJEMY! 
 
 26 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  HIT DLA GRUNWALDU  
Hit dla Grunwaldu. W derby wojskowych lepszy Grunwald. Zwycięstwo po wielkiej bitwie... Takie tytuły oglądaliśmy w mediach po wygranej piłkarzy ręcznych WKS Grunwald z WKS Śląsk Forza Wrocław.

Hit dla Grunwaldu. W derby wojskowych lepszy Grunwald. Zwycięstwo po wielkiej bitwie... Takie tytuły oglądaliśmy w mediach po wygranej piłkarzy ręcznych WKS Grunwald z WKS Śląsk Forza Wrocław. W Poznaniu mamy znów modę na szczypiorniak. Świadczy o tym komplet kibiców w hali przy ul. Newtona. Głos Wielkopolski nawiązuje w artykule do historycznych już spotkań obu wojskowych klubów. To już było, a teraz rodzi się nowe.
W najbliższą sobotę, o godz. 18, Grunwald znów gra na Newtona, tym razem z MKS Wieluń. Oj, będzie się działo...
Jerzy Raube

26 Listopad 2019 - HIT DLA GRUNWALDU 
 
 25 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NASI W PLEBISCYCIE - GŁOSUJEMY!  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań potwierdzili to choćby w sobotę wygrywając z WKS Śląsk Forza Wrocław, że chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań potwierdzili to choćby w sobotę wygrywając z WKS Śląsk Forza Wrocław, że chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga, ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Miło poinformować, że trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do Czwartej edycja plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoczęta. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

- Największą siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest on sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego. - Nagrodzimy w nim zarówno mistrzów Polski, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Wielkopolski. Docenienie amatorów, zawodowców i tych, którzy ich szkolą, to świetne uzupełnienie tradycyjnych wyborów złotej dziesiątki w naszym Plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Cieszę się, że niektórzy laureaci będą mogli odebrać nagrody wśród największych czempionów na Wielkim Balu Sportowca. Listy gratulacyjne oraz specjalne okolicznościowe medale odbiorą oni też od Andrzeja Kraśnickiego.

Głosujmy na Naszych Reprezentantów z WKS Grunwald Poznań! Poniżej link

https://gloswielkopolski.pl/mistrzowie-sportu-2019-szukamy-najpopularniejszych-juniorow-sportowcow-trenerow-i-druzyny-zglos-kandydatow-i-glosuj/ar/c2-14481843

Klikamy i głosujemy!

Jerzy Raube

25 Listopad 2019 - NASI W PLEBISCYCIE - GŁOSUJEMY! 
 
 24 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MIKOŁAJ(E) Z PREZENTAMI  
W sobotni wieczór w hali przy ul. Newtona było bardzo przyjemnie. Zjawiło się rekordowo dużo kibiców, sponsorów zespołu piłki ręcznej, wreszcie zawitali honorowi goście z wiceprezydentem Poznania Jędrzejem Solarskim i dyrektor wydziału sportu UM Ewą Bąk.

W sobotni wieczór w hali przy ul. Newtona było bardzo przyjemnie. Zjawiło się rekordowo dużo kibiców, sponsorów zespołu piłki ręcznej, wreszcie zawitali honorowi goście z wiceprezydentem Poznania Jędrzejem Solarskim i dyrektor wydziału sportu UM Ewą Bąk. Prezes sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald płk pil. Grzegorz Ślusarz obdarował gości klubowymi szalikami. To był dopiero przedsmak emocji, bowiem te największe zagwarantowali zawodnicy obu zespołów. Goście z WKS Śląsk Forza Wrocław zaczęli od mocnego uderzenia przeprowadzając szybkie i co najważniejsze dla nich skuteczne ataki. Gospodarze grali momentami nerwowo i stąd kilka strat. Na szczęście najwięcej spokoju zachował rozgrywający Mikołaj Przybylski trafiając raz po raz do bramki Śląska. Jak przystało na Mikołaja to on otworzył worek z prezentami. Dość powiedzieć, że ustanowił swoisty rekord w tym sezonie, zdobywając aż 10 bramek. Czynił to dzięki udanym zagrywkom całego zespołu, przygotowanym przez trenera Rafała Walczaka. W tym sezonie oglądamy nową jakość w grze wojskowych. Niejako w odpowiedzi jest duże zainteresowanie Naszym zespołem, hala przy Netwona wypełniła się po brzegi. Było głośno, ale kulturalnie, w miłej atmosferze przyjmowano na stojąco udane akcje w ataku i wspaniałe obrony bramkarzy. Na koniec były brawa i szczere gratulacje. Pani dyrektor Ewa Bąk powiedziała nam z uśmiechem: - To był dobry mecz i super atmosfera! Oby tak dalej - dodała.
A już w najbliższą sobotę, o godz. 18, mecz z kolejnym mocnym zespołem MKS Wieluń. Musimy to zobaczyć!
Fot. sportowy-poznan, Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

24 Listopad 2019 - MIKOŁAJ(E) Z PREZENTAMI 24 Listopad 2019 - MIKOŁAJ(E) Z PREZENTAMI 24 Listopad 2019 - MIKOŁAJ(E) Z PREZENTAMI 24 Listopad 2019 - MIKOŁAJ(E) Z PREZENTAMI 24 Listopad 2019 - MIKOŁAJ(E) Z PREZENTAMI 
 
 23 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WALKA O SUPERLIGĘ ZE WSKAZANIEM NA GRUNWALD!  
Mecz na szczycie I ligi piłki ręcznej pomiędzy WKS Grunwald Poznań i WKS Śląsk Forza Wrocław dostarczył ogromnych emocji. Jedna z pań kibicek powiedziała nam, że był to horror. Dodaliśmy, ale z happy enedem.

Mecz na szczycie I ligi piłki ręcznej pomiędzy WKS Grunwald Poznań i WKS Śląsk Forza Wrocław dostarczył ogromnych emocji. Jedna z pań kibicek powiedziała nam, że był to horror. Dodaliśmy, ale z happy enedem. O tak, roześmiała się. Chłopcy byli wspaniali! To najlepsza ocena dla zespołu wojskowych. Wygrali kolejny mecz we własnej hali 25:23 (15:13).
Pisaliśmy przed meczem,że obie ekipy aspirują do awansu i pokazały, że tak jest i będzie. Od początku było nerwowo. Tylko w ciągu 12 minut gospodarze popełnili trzy straty w ataku. I nic dziwnego, że przegrywali 4:5. Na szczęście na parkiecie był jeden z liderów zespołu Mikołaj Przybylski, który kontrolował wynik. Do stanu 7:8 Mikołaj zdobył 5 bramek. Na 8:8 rzucił Michał Nieradko po wspaniałej kontrze całego zespołu. I od tego momentu Grunwald zaczął dyktować reguły gry. Trafiali do bramki rywali Daniel Bartłomiejczyk, Michał Tórz, Wojtek Jankowiak, a wynik do przerwy ustalił doświadczony Krzysztof Martyński.
Po zmianie stron grę zdominowała walka w obronie. Znakomicie też bronili bramkarze obu zespołów Filip Tarko i jego vis a vis Marcin Młoczyński. Na zwycięzcę typujemy Filipa, bo on w dużym stopniu przyczynił się do wygranej poznańskich wojskowych!
Decydujący moment meczu miał miejsce w 55 minucie, kiedy to Robert Fogler po 11 minutach przestoju gospodarzy, rzucił na 23:20! Potem dołożyli na 24:22 Trojan Stróżyński i na 25:22 Mikołaj Przybylski i było po meczu!
Brawo trener Rafał Walczak za taktyczne pomysły. Brawo TEAM za wykonanie! Walka o Superligę zmierza w dobrym kierunku.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube


23 Listopad 2019 - WALKA O SUPERLIGĘ ZE WSKAZANIEM NA GRUNWALD! 
 
 22 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WALKA O SUPERLIGĘ PRETENDENTÓW W POZNANIU  
Listopadowe mecze piłkarzy ręcznych WKS Grunwald można określić jednym mianem: spotkania na szczycie. Tak się bowiem ułożył kalendarz spotkań, że poznaniacy trafiają na zespoły ścisłej czołówki.

Listopadowe mecze piłkarzy ręcznych WKS Grunwald można określić jednym mianem: spotkania na szczycie. Tak się bowiem ułożył kalendarz spotkań, że poznaniacy trafiają na zespoły ścisłej czołówki. Nie umilkły jeszcze komentarze po ostatnim wyjeździe do Legnicy, a tu już czekają kolejne emocje. W sobotę przyjeżdża, do hali przy ul. Newtona, wicelider grupy B Śląsk Forza Wrocław. To nie przypadek, bo przed sezonem wrocławianie wzmocnili skład personalny. I jak widać są tego efekty. W czołówce klasyfikacji strzelców I ligi plasują się Marcel, Ungier, Konrad Cegłowski, Piotr Burzyński, Bartosz Markiewicz, zaś ostoją bramki jest Marcin Młoczyński. Podopieczni Marcina i Marka Paliców rewelacyjnie rozpoczęli sezon 2019/2020. W ośmiu rozegranych dotychczas spotkaniach zanotowali aż sześć zwycięstw i zaznali tylko dwóch porażek (ze Stalą w Gorzowie 22:23 i z Olimpią w Piekarach Śląskich 23:24). W inauguracyjnej kolejce WKS Śląsk Forza otrzymał trzy punkty walkowerem. - Rok temu płaciliśmy frycowe beniaminka I ligi mężczyzn. Po roku gry na tym poziomie rozgrywek jesteśmy bogatsi o cały bagaż doświadczeń. Świadomi celu i tego jak powinno się grać na zapleczu PGNiG Superligi Mężczyzn, wyciągnęliśmy wnioski i na każdego przeciwnika mamy przygotowaną specjalną taktykę - mówił Marcin Palica, trener WKS Śląsk Forza Wrocław.
A jakie nastroje w ekipie Grunwaldu? - Na pewno zrobimy wszystko aby odrobić to, co straciliśmy ostatnio w Legnicy - mówił dzisiaj rano doświadczony bramkarz Patryk Kulczyński. Znamy klasę rywala, ale też wiemy, że stać nas na dobrą i skuteczną grę. W porównaniu z poprzednim sezonem tworzymy spójny kolektyw. Zapraszamy naszych sympatyków na sobotni mecz. Bądźmy razem ? dodał. Zapewniamy - będziemy jak zawsze kibicować i jesteśmy pewni emocji!
Szczegóły w załączniku.
Jerzy Raube

22 Listopad 2019 - WALKA O SUPERLIGĘ PRETENDENTÓW W POZNANIU 
 
 21 Listopad 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  TRENER I DRUŻYNA NOMINOWANI!  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Miło poinformować, że trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do
Czwartej edycja plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoczęta. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

- Największą siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest on sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego. - Nagrodzimy w nim zarówno mistrzów Polski, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Wielkopolski. Docenienie amatorów, zawodowców i tych, którzy ich szkolą, to świetne uzupełnienie tradycyjnych wyborów złotej dziesiątki w naszym Plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Cieszę się, że niektórzy laureaci będą mogli odebrać nagrody wśród największych czempionów na Wielkim Balu Sportowca. Listy gratulacyjne oraz specjalne okolicznościowe medale odbiorą oni też od Andrzeja Kraśnickiego.

Głosujmy na Naszych Reprezentantów z WKS Grunwald Poznań! Poniżej link

https://gloswielkopolski.pl/mistrzowie-sportu-2019-szukamy-najpopularniejszych-juniorow-sportowcow-trenerow-i-druzyny-zglos-kandydatow-i-glosuj/ar/c2-14481843

Klikamy i głosujemy!

Tekst i fot. Jerzy Raube

21 Listopad 2019 - TRENER I DRUŻYNA NOMINOWANI! 
 
 20 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DROGA DO SUPERLIGI  
To co zrobiły w ostatniej kolejce w meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej, Siódemka Miedź Legnica i WKS Grunwald Poznań, nie notowała historia tej dyscypliny sportu. Otóż od 2 sezonów obowiązuje przepis, aby przy remisie w regulaminowym czasie, rozstrzygać muszą rzuty karne.

To co zrobiły w ostatniej kolejce w meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej, Siódemka Miedź Legnica i WKS Grunwald Poznań, nie notowała historia tej dyscypliny sportu. Otóż od 2 sezonów obowiązuje przepis, aby przy remisie w regulaminowym czasie, rozstrzygać muszą rzuty karne. I tak też było w Legnicy, ale do wyłonienia zwycięzcy potrzeba ich było aż 40! I to jest właśnie obowiązujący w Polsce rekord. Ten wynik poszedł w świat. Odnotowały go gazety i portale sportowe. Nic lepszego na promocję, jak taki wynik!
Ale nie tylko ostatni rezultat liczy się w ocenie piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ważna jest postawa na boisku. Wypadkowa wielu czynników pozwala piastować drugie miejsce w tabeli z dorobkiem takiej samej ilości punktów jak liderującej Stali Gorzów. To już nie chwyt marketingowy, ale rzeczywistość, że wojskowi w tym sezonie aspirują do medalowego miejsca. A sportowy układ spotkań i wyników zadecyduje, jaka to lokata będzie. Czy premiująca awansem do Superligi, a dlaczego nie...
To już nie byłaby niespodzianka, biorąc pod uwagę chociażby ostatni występ w Legnicy. W ubiegłym sezonie Miedź dość łatwo wygrała mecze z Grunwaldem. Teraz role się odwróciły, bowiem karty rozdawali goście. Oni dyktowali warunki walki, pokazali, że zrodził się zespół. Jedynie w końcówce zabrakło nieco spokoju i szczęścia. Decydowały niuanse techniczne, ale widać wyraźny progres umiejętności i założeń taktycznych. Nie ma innej drogi jak realizacja dobrze rozpoczętego planu na ten sezon. Podium! Czyli w sobotę walka w derby wojskowych ze Śląskiem Forza Wrocław! O trzy punkty!
Jerzy Raube

20 Listopad 2019 - DROGA DO SUPERLIGI 
 
 17 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TAKIEGO MECZU JESZCZE NIE BYŁO...  
To zgodna opinia tych co oglądali na żywo mecz na szczycie I ligi piłki ręcznej pomiędzy Siódemką Miedź Legnica i WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do awansu i pokazały, że nie żartują.

To zgodna opinia tych co oglądali na żywo mecz na szczycie I ligi piłki ręcznej pomiędzy Siódemką Miedź Legnica i WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do awansu i pokazały, że nie żartują. Było w tym spotkaniu wszystko co kibice lubią. Mocna walka w obronie, szybkie kontry, ale też mądra gra w ataku pozycyjnym. Młodszy zespół gospodarzy naszpikowany młodzieżowymi reprezentantami Polski nie zabiegał poznaniaków. Świadczy to o dobrej formie fizycznej podopiecznych Rafała Walczaka.
Po nerwowym początku, od stanu 5:7, zespoły grały bramkę za bramkę, ale na przerwę goście schodzili z parkietu prowadząc 14:13. Po przerwie zaczęła się budować przewaga Grunwaldu, choć nie była większa niż trzema bramkami. Kapitalne akcje zespołowe kończone przez Damiana Bajkę, Daniela Bartłomiejczyka, Krzysztofa Westwala, Wojciecha Jankowiaka czy Krzysztofa Martyńskiego pozwalały snuć marzenia o trzech punktach. Tym bardziej, że w końcówce było 29:26 i 30:28. Gospodarzom niesionym głośnym dopingiem kibiców udało się wyrównać dosłownie w ostatniej sekundzie. Remis 30:30 i rzuty karne. Prawdziwa rosyjska ruletka zakończona wynikiem 20 do 19. Ogromna radość gospodarzy i gorzki smak jednego punktu gości. Ale nie punkty się liczą. Najważniejsze, że cały zespół Grunwaldu pokazał charakter, wolę walki. My, kibice dziękujemy za wspaniałe emocje. Co prawda trener podczas omówienia spotkania będzie miał swoje uwagi, ale to już jest sprawa szatni.
Takiego meczu jeszcze nie było - zagailiśmy do rozemocjonowanego kierownika sekcji Krzysztofa Brzezińskiego. Tak, i pewnie nie będzie - odpowiedział. A teraz chyba nasz najważniejszy mecz w tej rundzie - wojskowe derby ze Śląskiem Wrocław.
Do tematu powrócimy wkrótce.

Siódemka Miedź Legnica - WKS Grunwald Poznań 30:30 (13:14), 20:19 w rz. k.

WKS Grunwald: Wenta, Kulczyński, Tarko - Bartłomiejczyk 5, Fogler, Stróżyński 1, Westwal 4, Martyński 1, Nowicki 3, Jankowiak 4, Bajka 5, Nieradko, Przybylski 3, Tórz 3, Czerwiński 1, Stachowiak. Kary: 14 min.
Siódemka: Mazur, Stachurski, Dekarz - Majewski 8, Styrcz 5, Przybylak, Płaczek 1, Kowalik 2, Bogudziński 4, Piwko, Wychowaniec 5, Mosiołek 3, Paterek 2. Kary: 8 min.

Przebieg meczu: 3:3 (5 min.), 5:4 (10), 7:5 (15), 8:8 (20), 10:10 (25), 13:14 (30), 15:18 (35), 19:21 (40), 22:23 (45), 23:25 (50), 26:28 (55), 29:30, 30:30 (59).

Jerzy Raube

17 Listopad 2019 - TAKIEGO MECZU JESZCZE NIE BYŁO... 
 
 15 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WSZYSCY KIBICUJEMY W LEGNICY  
W meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej Siódemka Miedź Legnica podejmie w sobotę WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do awansu i nie trzeba dodawać, jak gorąco jest w obu ekipach. Siódemka poległa w ostatniej kolejce u siebie ze Śląskiem Forza Wrocław ale tylko jedną bramką 25:26.

W meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej Siódemka Miedź Legnica podejmie w sobotę WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do awansu i nie trzeba dodawać, jak gorąco jest w obu ekipach. Siódemka poległa w ostatniej kolejce u siebie ze Śląskiem Forza Wrocław ale tylko jedną bramką 25:26. Mimo poważnego osłabienia kadrowego walczyła do samego końca. Mimo sytuacji w grupie B I ligi i kłopotów rywali trener wojskowych Rafał Walczak zaleca swoim zawodnikom pełną koncentrację i mobilizację. - Oni nie mają nic do stracenia, zapewne zagrają na maksa, będą nieobliczalni. My jednak musimy być zmobilizowani, kontrolować grę. Na pewno nie będzie to łatwe spotkanie, ale w tej lidze inaczej być nie może ? oceniał poznański szkoleniowiec.
Do Legnicy nie jest tak daleko i wybiera się grupa sympatyków Grunwaldu. Pozostałych zapraszamy do oglądania relacji za pośrednictwem przekazu internetowego. W sobotę zapowiada transmisję live Planeta Sportu, początek o godz. 18. Zatem wszyscy kibicujemy w Legnicy!
Jerzy Raube

15 Listopad 2019 - WSZYSCY KIBICUJEMY W LEGNICY 
 
 13 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LEGNICA DO ZDOBYCIA  
WKS Grunwald po wygranej z UKS Olimp Grodków jest wiceliderem grupy B I ligi. A jak grali najwięksi rywale? W meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej Siódemka Miedź Legnica przegrała 25:26 ze Śląskiem Forza Wrocław.

WKS Grunwald po wygranej z UKS Olimp Grodków jest wiceliderem grupy B I ligi. A jak grali najwięksi rywale?
W meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej Siódemka Miedź Legnica przegrała 25:26 ze Śląskiem Forza Wrocław. Zespół gospodarzy do sobotnich derbów przystąpił poważnie osłabiony brakiem kilku liderów, m.in. bez Pawła Paterka i bez Mateusza Drozdalskiego. W tej sytuacji na parkiet wybiegł rekonwalescent Paweł Piwko, który ma za sobą długą przerwę w treningach i grze. Pierwsza połowa wskazywała na to, że wrocławianie bezwzględnie wykorzystają kadrowe problemy Siódemki. Śląsk szybko wypracował sobie przewagę ? po 5 min. wygrywając już 4:1. Gospodarze nie radzili sobie w defensywie, a w ataku popełniali proste błędy (9 strat w 30 minut). W efekcie na przerwę Siódemka schodziła przegrywając 8:14.
Jeśli ktoś jednak wówczas pomyślał, że jest po meczu, to się bardzo pomylił. Trener Wita zmienił system obrony na 5:1, jego podopieczni poprawili grę w ataku i rozpoczął się szaleńczy pościg. W 36 min. goście wygrywali jeszcze 16:11, ale w 40 min. po rzutach Kamila Mosiołka, Kacpra Majewskiego i Wojciecha Styrcza, już tylko 16:15.
W 44 min. Mosiołek doprowadził do remisu (18:18), ale wrocławianie zdołali znów odskoczyć na dystans trzech bramek (18:21 w 49 min.). Do grupy ciągnącej legnicką ofensywę dołączył wówczas Mateusz Wychowaniec i w 52 min. Siódemka ponownie wyrównała (21:21). Do końcowej syreny toczyła się zacięta walka ? bramka za bramkę. W 57 min. kontrę na gola zamienił świetnie grający w końcowej fazie spotkania Wojciech Styrcz i Siódemka po raz pierwszy wygrywała (23:22).
Gospodarze wygrywali jeszcze 24:23 (po rzucie Majewskiego), ale goście błyskawicznie trafili dwa razy z rzędu i w 59 min. to oni byli bliżej zwycięstwa. Na 50 sekund przed końcem wyrównał Kacper Bogudziński i w hali zapachniało konkursem rzutów karnych. Ale na 8 sekund przed syreną celną petardę odpalił wychowanek Miedzi Bartłomiej Koprowski. Siódemka zdążyła jeszcze wyprowadzić akcję, ale nie udało się jej zamienić na bramkę.
Punkty pojechały do Wrocławia, który potwierdził, że w tym sezonie jest naprawdę mocny i będzie się liczył w walce o awans. Ale słowa uznania należą się również pokonanym. Przetrzebiony personalnie zespół trenera Pawła Wity pokazał bowiem wielki charakter. Tyle relacji z tego spotkania. Wniosek jest jeden, nie ma co liczyć na kłopoty kadrowe Miedzi. Bo rezerwowi też mają charakter i wolę walki. Na szczęście WKS Grunwald w tym sezonie potrafi pokazać pazury. A to zapowiada tylko kolejny mecz walki. Już w sobotę, o godz. 18 w Legnicy!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

13 Listopad 2019 - LEGNICA DO ZDOBYCIA 
 
 11 Listopad 2019 
 Klub WKS Grunwald 
   SPORTOWCY WOJSKA POLSKIEGO W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI  
Dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Warszawski Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach - w koszulce białej i czerwonej, tworząc najdłuższą flagę Polski.

Dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Warszawski Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach - w koszulce białej i czerwonej, tworząc najdłuższą flagę Polski. Tegoroczny limit 22 tys. zawodników został osiągnięty. W każdym Biegu Niepodległości startowali też sportowcy w mundurach. W Luboniu odbyły się mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Bieg Niepodległości w Warszawie wygrał Arkadiusz Gardzielewski (Sztab Generalny WP). Drugi był Kamil Jastrzębski (Kraśnik) i trzeci Kamil Karbowiak i czwarty Błażej Brzeziński (obaj Sztab Generalny WP).

Jerzy Raube

11 Listopad 2019 - SPORTOWCY WOJSKA POLSKIEGO W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI 
 
 10 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DNI RADOŚCI  
17 punktów w 6 meczach to wynik marzeń zespołu piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Sobotnie spotkanie przyniosło kolejną wygraną 29:25 i cały wachlarz emocji. A to kibice lubią najbardziej. Zaczęło się od dwóch bramek Michałów - Nieradko i Tórza.

17 punktów w 6 meczach to wynik marzeń zespołu piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Sobotnie spotkanie przyniosło kolejną wygraną 29:25 i cały wachlarz emocji. A to kibice lubią najbardziej.
Zaczęło się od dwóch bramek Michałów - Nieradko i Tórza. 2:0 na otwarcie, a w 8 minucie po kolejnym trafieniu Tórza już 5:2. Ale goście to nie nowicjusze, powalczyli mocniej w obronie, przeprowadzili kontry i był remis 5:5. Na szczęście wojskowi też odpowiedzieli po męsku. W trzy minuty zdobyli 3 bramki i w 16 minucie na tablicy wyświetlono 8:5. Już do końca pierwszej części utrzymywała się przewaga 2-3 bramek. A w samej końcówce trzy kolejne trafienia Daniela Bartłomiejczyka (najskuteczniejszy w Grunwaldzie z 8 bramkami), ustaliły wynik do przerwy 14:11.
Podczas przerwy, przed halą na Newtona, w rozmowach kibiców przewijał się wątek: Jest dobrze, ale nie będzie łatwo, bo goście na pewno się nie poddadzą bez walki... I tak też było. Już po 10 minutach UKS Grodków doprowadził do remisu 17:17. I tak w niepewności żyliśmy do 55 minuty. Wtedy nastąpiło przełamanie. Najpierw na 25:23 trafił młody Wojciech Jankowiak, za kilka minut rzut karny obronił Piotr Wenta i poszło. Kibice odetchnęli tak na dobre po bramce jednego z liderów drużyny Krzysztofa Martyńskiego. Wygrana czterema bramkami oznacza, że tygodniowa Operacja Olimp zakończyła się sukcesem. A teraz na horyzoncie Legnica. Ale o tym we wtorek.
Teraz przez dwa świąteczne dni cieszmy się szóstą wygraną Naszej Drużyny. Bierzmy też udział w obchodach Święta Niepodległości. Redakcja tradycyjnie wybiera się na uroczystości organizowane na Starym Żegrzu. Zapraszamy zawodników, szkoleniowców, działaczy, kibiców do udziału. Imprezy są otwarte.

WKS Grunwald Poznań - UKS Olimp Grodków 29:25 (14:11)
Szczegóły w załączniku.

Fot. Gazeta Ratajska

Jerzy Raube

10 Listopad 2019 - DNI RADOŚCI 10 Listopad 2019 - DNI RADOŚCI 10 Listopad 2019 - DNI RADOŚCI 10 Listopad 2019 - DNI RADOŚCI 10 Listopad 2019 - DNI RADOŚCI 
 
 09 Listopad 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZAPROSZENIE NA MECZ, PRZY KAWIE...  
Jak obiecali tak zrobili! Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań częstowali kawą i herbatą poznaniaków oraz zapraszali na swój sobotni mecz. Można było ich spotkać przy placu Adama Mickiewicza oraz w okolicach Ronda Rataje.

Jak obiecali tak zrobili! Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań częstowali kawą i herbatą poznaniaków oraz zapraszali na swój sobotni mecz. Można było ich spotkać przy placu Adama Mickiewicza oraz w okolicach Ronda Rataje. Pomysł bardzo dobry, bo w nawale ofert sportowych i kulturalnych w Poznaniu warto się przypomnieć. To bardzo sympatycznie, że Nasi Szczypiorniści dotarli na Rataje, bo wśród mieszkańców tej dzielnicy mają wielu sympatyków. Ale nie tylko tam, bowiem zespół Grunwaldu stał się wizytówką stolicy Wielkopolski. Znajduje się w ścisłej czołówce I ligi. Dzisiaj, 9 listopada, może zrobić kolejny krok w stronę Superligi. Wojskowi grają bowiem z UKS Grodków i spodziewamy się kolejnego udanego występu. Wczoraj obiecali kawę kibicom i tak było. Podczas rozmów z kibicami obiecali walkę, dzisiaj w hali na Newtona i tak będzie. Spotkajmy się o godzinie 18. Emocje gwarantowane!
Jerzy Raube

09 Listopad 2019 - ZAPROSZENIE NA MECZ, PRZY KAWIE... 09 Listopad 2019 - ZAPROSZENIE NA MECZ, PRZY KAWIE... 09 Listopad 2019 - ZAPROSZENIE NA MECZ, PRZY KAWIE... 09 Listopad 2019 - ZAPROSZENIE NA MECZ, PRZY KAWIE... 

W 2011r. będzie obchodzone 50-lecie powstania sekcji piłki ręcznej WKS "Grunwald". Sekcja powstała 1.01.1961r. , a jej założycielami byli płk Zdzisław Talarczyk - pierwszy kierownik, Aleksander Wiecanowski - późniejszy pierwszy trener zespołu.

Największym sukcesem w kistorii było zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 1970/71. W następnym roku obok tytułu wicemistrzowskiego WKS "Grunwald" zdobył po raz pierwszy Puchar Polski. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w latach 1979 i 1980.

Oprócz sukcesów na terenie kraju nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Na olimpiadzie w Monachium w 1972r. wystąpili Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek. Ten ostatni na następnej olimpiadzie w Montrealu razem z drużyną zdobył brązowy medal olimpijski. Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek byli również brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w 1974r. w Niemczech.

W czerwcu 1990r. w związku z rozwiązaniem drużyny Posnanii nastąpiło przekazanie całego zespołu do WKS "Grunwald". Ku zaskoczeniu opinii sportowej całego kraju drużyna "Grunwaldu" w sezonie rozgrywkowym 1990/91 wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Obecnie zespół występuje w I lidze. Trenerem seniorów jest Rafał Walczak, zasłużony zawodnik WKS Grunwald. Sekcja liczy ponad 40 członków, w tym duża grupa młodzieży

Prezes sekcji piłki ręcznejpłk pil. Grzegorz Ślusarz
WiceprezesKrzysztof Pokrywka
Członkowie ZarząduRafał Walczak
Patryk Kulczyński
Kierownik sekcjiKrzysztof Brzeziński
Trener zespołu seniorówRafał Walczak
Trener zespołu juniorówŁukasz Rutkowski
Trener dzieciPiotr Kawałek
Poznaliśmy bliżej zawodników podczas uroczystej prezentacji:
 • NUMER 19 DAMIAN BAJKA - Wychowanek Polonii Środa Wielkopolska w WUKAESIE od 2018. Dodatkowe umiejętności pizzermen.
 • NUMER 2 DANIEL BARTŁOMIEJCZYK - Środkowy rozgrywający, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego, poprzednio występował w Realu, ale tym z Leszna, drugi sezon w WKSie. Prywatnie nauczyciel wychowania fizycznego.
 • NUMER 15 WOJTEK JANKOWIAK – Rozgrywający i wychowanek Grunwaldu. Świeżo upieczony student i uwaga chłopak do wzięcia.
 • NUMER 6 KRZYSZTOF WESTWAL- Rozgrywający, wychowanek Nielby Wągrowiec, w Grunwaldzie od 2013 roku. Poza graniem w piłkę ręczną zna się również na jej sędziowaniu.
 • NUMER 7 ROBERT FOGLER - Rozgrywający, wychowanek Gorzowa, W latach 2004-2010 reprezentant kraju od juniora młodszego do młodzieżówki. Były zawodnik ekstraklasy z Gdańskiem i Gorzowem. W ekipie wojskowych od 2012 roku. Prywatnie były mister. A teraz to podobno jak trzeba to i tira z transportem załatwi.
 • NUMER 9 ERYK NAPIERALSKI – Nowy zawodnik wojskowych - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek Tęczy Kościan. Ma zostać kolejnym po braciach Jureckich najbardziej rozpoznawalnym szczypiornistą w mieście.
 • NUMER 11 MATEUSZ PAWŁOWSKI - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek- do Grunwaldu wszedł z zespołu juniora w zeszłym sezonie. Bardzo szybki, koledzy z szatni nazywają go Gazik.
 • NUMER 31 MIKOŁAJ PRZYBYLSKI – Środkowy rozgrywający, do Grunwaldu trafił w zeszłym roku z Ostrovii Ostrów Wlkp. DENERYS TARGERIEN z władcy pierścieni miała swoje smoki. Swojego smoka ma również Grunwald.
 • NUMER 71 FILIP STACHOWIAK – Nowy zawodnik w ekipie wojskowych , rozgrywający. Syn byłego bramkarza Grunwaldu Zbyszka Stachowiaka, do WUKASEU przyszedł z Lidera Swarzędz.
 • NUMER 13 KRZYSZTOF MARTYŃSKI - Wychowanek Chrobrego Głogów, grał i studiował w Białej Podlaskiej oraz Zielonej Górze. W Grunwaldzie od 2008r. z przerwą na roczny pobyt w Ostrowie Wielkopolskim. Legenda oraz twarz Grunwaldu.
 • NUMER 14 PIOTR NOWICKI – Kapitan Grunwaldu grający na pozycji kołowego. Wychowanek Nielby Wągrowiec. Do Poznania trafił ze Swarzędza. Człowiek od czarnej roboty w defensywie.
 • NUMER 17 MICHAŁ STATKIEWICZ – Nowy zawodnik Grunwaldu. Leworęczny rozgrywający. Wychowanek Pogoni Szczecin, do Poznania przyszedł z niemieckiego SG KONDRIGEN. Tajna broń na ligę.
 • NUMER 44 MICHAŁ TÓRZ – Rozgrywający. Z niejednego pieca chleb jadł. Przez wiele lat występował w Superlidze W WUKAESIE drugi sezon. Nasz człowiek od ubezpieczeń.
 • NUMER 18 PATRYK PIECHOWIAK - Kołowy, Wychowanek MKS Poznań, od 3 sezonów broni barw Grunwaldu. Największy motywator drużyny.
 • NUMER 22 MICHAŁ NIERADKO – Rozgrywający ze sporym doświadczeniem. W swojej karierze występował między innymi w: SMS Gdańsk, AZS AWF Gorzów WLKP, AZS UZ Zielona Góra, MKS Kalisz, Michał to nasza żyrafa z charakterem tygrysa.
 • NUMER 86 FILIP TARKO – Bramkarz. Wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki. Następnie Grunwald Poznań, 3 sezony w Ostrovii Ostrów WLKP oraz od 2014 ponownie WKS. Gość o żelaznych….hmmmm kochones.
 • NUMER 90 PATRYK KULCZYŃSKI – Bramkarz. Wychowanek MKS Poznań, w WUKAESIE od 2009 roku. Jeden z najdłuższych staży w zespole i prawa ręka kierownika.
 • NUMER 25 PIOTR WENTA – Bramkarz. Wychowanek zespołu Cartusia Kartuzy. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W Grunwaldzie od 2016 roku. I najważniejsze: o rysiach wie wszystko.
 • NUMER 10 VIGGO WIŚNIEWSKI – Skrzydłowy. Wychowanek klubu KS Posnania. Junior WKS Grunwald Poznań i najmłodszy zawodnik w zespole i taka nasza wisienka na torcie trenera.
 • NUMER 67 MICHAŁ CZERWIŃSKI – Skrzydłowy. Nowy zawodnik w ekipie wojskowych. Poprzedni klub MKS Kalisz.Michał zna smak parkietów Superligowych. Jak sam o sobie mówi "Człowiek który nigdy się nie zatrzyma".
 • RAFAŁ WALCZAK – Trener, który od ponad dekady dowodzi statkiem WKS Grunwald Poznań.
 • KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI – Kierownik zespołu. Przeszło połowę życia związany z WUKAESEM.
 • ŁUKASZ KARBOWSKI - Fizjoterapeuta, który naprawi każdego kogo trener potrzebuje do grania. Ciekawostka - z Grunwaldem jako zawodnik wywalczył awans do I ligi.
Krzysztof BRZEZIŃSKI