11 Listopad 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  STARE GRZECHY  
WKS Grunwald przegrał w niedzielę, w meczu o I-ligowe punkty z KS Forza we Wrocławiu 26:29. Mecz rozstrzygnął się praktycznie już w pierwszej połowie, a dokładnie w drugiej jej części. Od stanu 7:7 goście zaczęli popełniać stare błędy: straty w ataku, brak powrotu do obrony i kontry szybkich skrzydłowych przynosiły łatwe bramki gospodarzom.

WKS Grunwald przegrał w niedzielę, w meczu o I-ligowe punkty z KS Forza we Wrocławiu 26:29. Mecz rozstrzygnął się praktycznie już w pierwszej połowie, a dokładnie w drugiej jej części. Od stanu 7:7 goście zaczęli popełniać stare błędy: straty w ataku, brak powrotu do obrony i kontry szybkich skrzydłowych przynosiły łatwe bramki gospodarzom. Przy stanie 10:7 trener Rafał Walczak wziął czas, próbował pobudzić swój zespół, ale po wznowieniu gry znów strata skończyła się bramką wrocławian. Wyszli oni, po 30 minutach, na bezpieczny dystans 16 do 11. Niby przewaga do odrobienia, ale przy pełnej dyspozycji zespołu z Poznania. Niestety, w zasadzie nie można mieć większych pretensji do obu bramkarzy, dość skutecznie grali skrzydłowi (szczególnie po przerwie) Michał Majewski i Damian Bajka. Zawodziła natomiast wyraźnie gra w obronie. 29 zdobytych, momentami zbyt łatwo, bramek przez beniaminka dopełnia obrazu bezsilności. Szkoda punktów, bo znów były w zasięgu naszej ekipy.
KS Forza Wrocław - WKS Grunwald Poznań 29:26 (16:11)
Warto podziękować kibicom z Poznania, którzy dopingowali nasz zespół w hali AWF we Wrocławiu.
Szczegóły meczu w załączniku.
Tekst i fot. Jerzy Raube

11 Listopad 2018 - STARE GRZECHY 11 Listopad 2018 - STARE GRZECHY 
 
 09 Listopad 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI OBCHODY W POZNANIU  
Uroczystości rocznicowe w stolicy Wielkopolski rozpoczną się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie od koncertu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK o godz.

Uroczystości rocznicowe w stolicy Wielkopolski rozpoczną się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie od koncertu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK o godz. 12 rozpoczną się główne uroczystości, czyli Piknik historyczny 1918-2018. Pół godziny później rozpoczną się oficjalne uroczystości, w tym wystąpienie wojewody, kolejny koncert - tym razem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych - oraz defilada wojskowa pododdziałów. To wszystko zostanie dopełnione specjalnie przygotowanymi na 11 listopada prezentacjami wielkopolskich grup rekonstrukcyjnych, które rozpoczną się o godz. 14.
Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć zabytkowe pojazdy pancerne, w tym samochód marki Austin-Putiłów Poznańczyk. Został on zdobyty w maju 1920 r. przez żołnierzy z 55 Pułku Piechoty 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w okolicy Bobrujska. Samochód był pierwszym pojazdem Wielkopolskiego Plutonu Samochodów Pancernych.
Na placu Wolności stanie też armata. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjonu Artylerii Konnej, która poprowadzi punkt werbunkowy, zorganizuje dla wszystkich chętnych pokazy obsługi armaty. W tym czasie poznaniacy będą też częstowani wojskową grochówką.
Wyjątkowym wydarzeniem będzie mapping Wielkopolska wiktoria z muzyką na żywo, który został przygotowany wspólnie z Enea S.A. Widowisko multimedialne zostanie wyświetlone na gmachu Arkadii o godz. 17.

Obok głównych uroczystości, zaplanowano także wystawy. Pierwszą z nich ?Niepodległość? autorstwa Marii Romany Gierczyńskiej będzie można było zobaczyć już w piątek w holu urzędu wojewódzkiego. Druga wystawa - ?Ojcowie Niepodległości? przygotowana przez IPN, tego samego dnia stanęła przed urzędem.
Jerzy Raube

09 Listopad 2018 - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI OBCHODY W POZNANIU 
 
 08 Listopad 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FORZA WROCŁAWIA CZY FORZA POZNANIA TRANSMISJA GODZ. 16  
Po zwycięstwach nad Lesznem, Wieluniem na głowy piłkarzy ręcznych naszego Klubu sypią się same pochwały. I słusznie, bo to były świetne mecze zakończone wygranymi. Ale, przed wyjazdem, pierwsze co przychodzi do głowy kibica, to jak Nasz Grunwald zagra? No właśnie, to samo myślimy teraz przed wyjazdem do Wrocławia.

Po zwycięstwach nad Lesznem, Wieluniem na głowy piłkarzy ręcznych naszego Klubu sypią się same pochwały. I słusznie, bo to były świetne mecze zakończone wygranymi. Ale, przed wyjazdem, pierwsze co przychodzi do głowy kibica, to jak Nasz Grunwald zagra? No właśnie, to samo myślimy teraz przed wyjazdem do Wrocławia. Co prawda KS Forza to nie Vive, ale też nie oldboye. Wręcz przeciwnie, to młody, wybiegany zespół, który walczy w każdym spotkaniu. Beniaminek płaci na razie frycowe i jeśli przegrywa, to minimalnie. Mając w pamięci wyjazdowe spotkania w Łodzi czy też w Zawadzkiem trener Rafał Walczak kładzie duży nacisk na zaangażowanie graczy przede wszystkim w defensywie. Bo to klucz do wygranej w niedzielnym meczu we Wrocławiu. Co będzie większe? Moc Wrocławia czy Siła Poznania. Zespół wojskowych może liczyć na doping grupy wiernych sympatyków. Są oni aktywni nie tylko w hali przy ul. Newtona (na zdjęciu).
Początek spotkania o godz. 16, 11 listopada. Transmisję live awizuje Planeta Sportu.
JR

08 Listopad 2018 - FORZA WROCŁAWIA CZY FORZA POZNANIA TRANSMISJA GODZ. 16 
 
 03 Listopad 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  BYŁA WALKA, JEST WYNIK  
Długo przeżywaliśmy z piłkarzami ręcznymi WKS Grunwald wspaniałe emocje! My, w gronie kibiców i sympatyków Klubu. Oni w swoim gronie, bo pokazali, że są prawdziwym ZESPOŁEM! Przypomnijmy, że wojskowi pokonali w hali przy ul.

Długo przeżywaliśmy z piłkarzami ręcznymi WKS Grunwald wspaniałe emocje! My, w gronie kibiców i sympatyków Klubu. Oni w swoim gronie, bo pokazali, że są prawdziwym ZESPOŁEM! Przypomnijmy, że wojskowi pokonali w hali przy ul. Newtona wicelidera I ligi grupy B MKS Wieluń 27:25 (10:12).
Zaczęło się od 0:1, w odpowiedzi atak pozycyjny i strata Grunwaldu. 0:2 po rzucie groźnego Krzysztofa Książka. I teraz poznaniacy przycisnęli, dobrą dyspozycją zaimponował Arkadiusz Galewski trafiając czterokrotnie. 4:3. Dominik Płócienniczak podwyższa na 5:3. Patryk Piechowiak - szybka akcja - 6:4. Dobrze funkcjonuje obrona 5-1. Filip Tarko broni rzut karny (w całym meczu kilkanaście świetnych odbić)! Piąta bramka Galewskiego 7:4! I zamiast podwyższenia przewagi, pojawiły się straty, niepotrzebne faule, brak powrotu do obrony - wynik na tablicy 7:8. Do przerwy 10:12, ale też nadzieje na powrót do pierwszego kwadransa spotkania...
Po zmianie stron Grunwald wyszedł bardziej pobudzony. Dość szybko nasz zespół odrobił straty i kiedy objął prowadzenie 18 do 17, chyba wszyscy uwierzyli w kolejną wygraną u siebie. Walka trwała na całego, bramka za bramkę, do stanu 22:22. W tym momencie wojskowi włączyli "nadbieg" - kapitalnie bronili, wyprowadzali zabójcze kontry i zdobyli przewagę trzech bramek 26:23! Doświadczeni goście nie odpuszczali, spróbowali krycia każdy swego, dało to rezultat, bowiem pojawił się wynik 26:25. Na szczęście Grunwald nie odpuścił, koncentracja i jeszcze raz koncentracja przyniosły zwycięstwo 27:25.
Brawo ZESPÓŁ, gratulacje dla trenera za mądrą taktykę. Punkty cieszą, ale postawa ekipy jeszcze bardziej.
Szczegóły meczu w załączniku.

Jerzy Raube


03 Listopad 2018 - BYŁA WALKA, JEST WYNIK 03 Listopad 2018 - BYŁA WALKA, JEST WYNIK 03 Listopad 2018 - BYŁA WALKA, JEST WYNIK 03 Listopad 2018 - BYŁA WALKA, JEST WYNIK 03 Listopad 2018 - BYŁA WALKA, JEST WYNIK 
 
 03 Listopad 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD POKONAŁ FAWORYTA!  
Kilka minut temu przeżywaliśmy z piłkarzami ręcznymi WKS Grunwald wspaniałe emocje! W hali przy ul. Newtona poznaniacy pokonali wicelidera I ligi MKS Wieluń 27:25! Wkrótce relacja z tego spotkania.

Kilka minut temu przeżywaliśmy z piłkarzami ręcznymi WKS Grunwald wspaniałe emocje! W hali przy ul. Newtona poznaniacy pokonali wicelidera I ligi MKS Wieluń 27:25! Wkrótce relacja z tego spotkania.
JR

03 Listopad 2018 - GRUNWALD POKONAŁ FAWORYTA! 
 
 31 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  CZAS REALIZOWAĆ ZAMIERZENIA  
W tym sezonie I ligi piłkarze ręczni WKS Grunwald nieco zaskakują swoich sympatyków. Mecze dobre przeplatają niespodziewanymi wpadkami. I co ciekawe, dzieje się to drugie w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalami.

W tym sezonie I ligi piłkarze ręczni WKS Grunwald nieco zaskakują swoich sympatyków. Mecze dobre przeplatają niespodziewanymi wpadkami. I co ciekawe, dzieje się to drugie w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalami. Zawodziła przede wszystkim gra w obronie, powrót na własne pole gry i co za tym idzie łatwe bramki przeciwnika. Nad tym pracowano pod dyktando trenera Rafała Walczaka w ciągu ostatnich dni. Na treningach wojskowi prezentują się dobrze, ale czekamy na potwierdzenie formy na meczu mistrzowskim. Tak jak to było ostatnio we własnej hali w derby Wielkopolski z Astromal Real Leszno. Wygrana 23:21 przy komplecie publiczności to mogło przynieść satysfakcję.
- Krew i pot zostawione na parkiecie pozwoliły naszemu zespołowi na odniesienie zwycięstwa - komentował uradowany kierownik zespołu Krzysztof Brzeziński. - Możemy być dumni z naszych zawodników, którzy osiągnęli sukces pokonując bardzo groźny zespół z Leszna - dodał.
Mamy nadzieję, że podobnie będzie w sobotę, 3 listopada, w hali przy ul. Newtona w spotkaniu z MKS Wieluń. Rywal to jednak mocny, wicelider z 12 punktami, który przegrał tylko jedno spotkanie w tym sezonie. Po sześciu kolejkach, czas na pełną koncentrację i walkę o punkty. Jeśli poznaniacy chcą zrealizować zamierzenia przedsezonowe, to muszą je po prostu zdobywać... Wszyscy zatem do hali, początek gry o godz. 17!
Jerzy Raube

31 Październik 2018 - CZAS REALIZOWAĆ ZAMIERZENIA 
 
 23 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZWYCIĘSTWO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU  
W Kleczewie odbył się po raz szósty Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej oldboyów. Zespoły rywalizowały o puchar burmistrza. Miło poinformować, że wygrał WKS Grunwald Poznań. Drugie miejsce zajął Górnik Złotoryja, trzecie Start Konin, czwarte Brześć, piąte Oborniki Śląskie, szóste Śląsk Wrocław, siódme Masters Koronowo, ósme CH.

W Kleczewie odbył się po raz szósty Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej oldboyów. Zespoły rywalizowały o puchar burmistrza. Miło poinformować, że wygrał WKS Grunwald Poznań. Drugie miejsce zajął Górnik Złotoryja, trzecie Start Konin, czwarte Brześć, piąte Oborniki Śląskie, szóste Śląsk Wrocław, siódme Masters Koronowo, ósme CH.K.S. Łódź i dziewiąte K.P.R. Szczypiorno Kalisz. Najlepszy zawodnik: Tomasz Skarbiński (WKS Grunwald). Najlepsi bramkarze: Adam Budzyński (Start Konin) i Ivan Peshko (Brześć). Najlepszy strzelec: Włodzimierz Czerwiński (Masters Koronowo).
Brawo WKS Grunwald!
JR

23 Październik 2018 - ZWYCIĘSTWO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU 23 Październik 2018 - ZWYCIĘSTWO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU 23 Październik 2018 - ZWYCIĘSTWO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU 23 Październik 2018 - ZWYCIĘSTWO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU 23 Październik 2018 - ZWYCIĘSTWO W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU 
 
 20 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  I ZNÓW TEN POCZĄTEK  
Dzisiaj piłkarze ręczni WKS Grunwald grali w Legnicy. Niestety, wynik 28:36 z MSPR Siódemka Miedź jest przykrą niespodzianką. Znów początek w wykonaniu poznaniaków był, delikatnie mówiąc, bardzo słaby.

Dzisiaj piłkarze ręczni WKS Grunwald grali w Legnicy. Niestety, wynik 28:36 z MSPR Siódemka Miedź jest przykrą niespodzianką. Znów początek w wykonaniu poznaniaków był, delikatnie mówiąc, bardzo słaby. Szkoda, bo kibice liczyli na równą walkę...
Dziesięć bramek dla gości zdobył Patryk Piechowiak.
Szczegóły spotkania w załączniku.


Oto zapis bramkowy spotkania:
60 min. 36:28
56 min. 34:23
52 min. 30:22
48 min. 28:21
42 min. 25:17
38 min. 22:15
35 min. 20:13
30 min. 18:11
28 min. 16:10
25 min. 15:8
20 min. 15:6
15 min. 10:5
8 min. 7:3
5 min. 4:2

JR

20 Październik 2018 - I ZNÓW TEN POCZĄTEK 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 18 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WALKA O TRZY PUNKTY  
W 5. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotka się w Legnicy z MSPR Siódemka Miedź. Początek spotkania o godz. 18. Wojskowi zajmują aktualne 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów.

W 5. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotka się w Legnicy z MSPR Siódemka Miedź. Początek spotkania o godz. 18.
Wojskowi zajmują aktualne 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Rywal ma 6 punktów i plasuje się na 7 miejscu. Miedź przegrała dwa mecze w Lesznie 18:25 i w Świdnicy 23:24. Wygrała z kolei z Wieluniem 27:22 i we Wrocławiu 28:27. Czy nasz zespół stać na wygraną w sobotę? Jeśli powalczą z taką determinacją jak tydzień temu z Lesznem, to tak. A jeśli...? Nie, nie można sobie pozwolić na rozluźnienie, bo za dużo punktów już uciekło. Kibice liczą na ostrą walkę, koncentrację i o pełną pulę punktów! Życzymy powodzenia.
JR

18 Październik 2018 - WALKA O TRZY PUNKTY 
 
 13 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD WALCZĄCY, GRUNWALD MOCNY  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali w sobotę, w derby Wielkopolski czołowy zespół I ligi Astromal Real Leszno 23:21 (14:12). Komplet publiczności oglądał bardzo dobry mecz, stojący na wysokim poziomie.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali w sobotę, w derby Wielkopolski czołowy zespół I ligi Astromal Real Leszno 23:21 (14:12). Komplet publiczności oglądał bardzo dobry mecz, stojący na wysokim poziomie. Wreszcie, bo w czwartej kolejce, wojskowi zagrali na miarę możliwości. Od początku do końca spotkania trwała twarda, wyrównana walka. Zespoły w głównej mierze postawiły na obronę. Tym razem podopieczni trenera Rafała Walczaka byli skoncentrowani. Kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W 6 minucie było 5:2, w 17 min 9:7, a 23 min 12:9. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 14:12. Kibice mogli spokojnie snuć nadzieje na drugą połowę. I poznaniacy ich nie zawiedli. Co prawda goście starali się odrabiać dystans, ale od 48 min, od stanu 19:19, inicjatywę znów przejęli gospodarze. Po rzutach Filipa Kurka i Michała Nieradko (7 bramek w meczu) wyszli na prowadzenie 21:19. Goście jeszcze próbowali, ale ostateczny cios zadał M. Nieradko i Grunwald wygrał w dobrym stylu 23:21.
- Krew i pot zostawione na parkiecie pozwoliły naszemu zespołowi na odniesienie zwycięstwa - mówił uradowany kierownik zespołu Krzysztof Brzeziński. - Możemy być dumni z naszych zawodników, którzy osiągęli sukces pokonując bardzo groźny zespół z Leszna. Szczególnie z dzisiejszego meczu może być zadowolony, jeszcze grający w zespole juniorów, wychowanek klubu Mateusz Pawłowski.

WKS Grunwald Poznań - Astromal Real Leszno 23:21 (14:12)
WKS Grunwald: Filip Tarko, Piotr Wenta -
Daniel Bartłomiejczyk 4, Robert Fogler, Mikołaj Wawrzyniak, Michał Majewski 2, Mateusz Pawłowski 3, Krzysztof Martyński, Piotr Nowicki, Filip Kurek 1, Patryk Piechowiak 3, Dominik Płócienniczak, Michał Nieradko 7, Mikołaj Przybylski, Michał Tórz 3. Trener Rafał Walczak.

Przed dzisiejszym spotkaniem odbył się mecz pokazowy pomiędzy reprezentacją Powiatu Poznańskiego z WKS Grunwald. Młodzi zawodnicy z Powiatu (reprezentacja złożona głównie z SP 1 Mosina oraz z SP 46 w Poznaniu) rozegrały ciekawe spotkanie. Młodzi zawodnicy wprowadzali starszych kolegów na parkiet przed meczem ligowym, a na trybunach była również obecna młodzież z Buku, Dopiewa i Poznania. Za tydzień WKS Grunwald wyjeżdża na mecz do Legnicy.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

13 Październik 2018 - GRUNWALD WALCZĄCY, GRUNWALD MOCNY 13 Październik 2018 - GRUNWALD WALCZĄCY, GRUNWALD MOCNY 13 Październik 2018 - GRUNWALD WALCZĄCY, GRUNWALD MOCNY 13 Październik 2018 - GRUNWALD WALCZĄCY, GRUNWALD MOCNY 13 Październik 2018 - GRUNWALD WALCZĄCY, GRUNWALD MOCNY 
 
 10 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DERBY POZNANIA - ZAPRASZAMY!  
To już czwarta kolejka I ligi i chyba najciekawsza z dotychczasowych, dlaczego? Otóż w sobotę do hali przy ul. Newtona przyjeżdża MKS Real Astromal Leszno. Derby Wielkopolski zawsze wyzwalały dodatkowe emocje, czy to w Poznaniu, czy to w Lesznie.

To już czwarta kolejka I ligi i chyba najciekawsza z dotychczasowych, dlaczego? Otóż w sobotę do hali przy ul. Newtona przyjeżdża MKS Real Astromal Leszno. Derby Wielkopolski zawsze wyzwalały dodatkowe emocje, czy to w Poznaniu, czy to w Lesznie. Mamy nadzieję, że wojskowi mocno pograją i nie popełnią tylu błędów jak ostatnio w Zawadzkiem. To pozwoli pokusić się o niespodziankę.
Szczegóły na plakacie.
Przed spotkaniem ligowym, o godz. 16, mecz rozegrają młodzi zawodnicy WKS Grunwald z rówieśnikami z Powiatu Poznańskiego.
Jerzy Raube

10 Październik 2018 - DERBY POZNANIA - ZAPRASZAMY! 10 Październik 2018 - DERBY POZNANIA - ZAPRASZAMY! 
 
 07 Październik 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  STRATY NA POCZĄTKU I PUNKTY UCIEKŁY  
WKS Grunwald przegrał w sobotę, w meczu o I-ligowe punkty z ASPR na wyjeździe 22:24. Już na początku goście popełnili wiele błędów w obronie i ataku i nic dziwnego, że szybko grający rywale objęli prowadzenie 4:0, a po kwadransie 8:1.

WKS Grunwald przegrał w sobotę, w meczu o I-ligowe punkty z ASPR na wyjeździe 22:24. Już na początku goście popełnili wiele błędów w obronie i ataku i nic dziwnego, że szybko grający rywale objęli prowadzenie 4:0, a po kwadransie 8:1.
- Słaba pierwsza połowa spotkania w naszym wykonaniu miała decydujący wpływ na przebieg wydarzeń - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Lepsza i skuteczniejsza gra w drugiej części spotkania spowodowała, że na 3 minuty przed końcem przegrywaliśmy jednym trafieniem. Byliśmy w posiadaniu piłki, jednak popełniliśmy błąd techniczny w ataku. Wykorzystali to gospodarze rzucając bardzo ważną bramkę , która w konsekwencji dała im cenne zwycięstwo 24-22. Z dobrej strony pokazali się nasi bramkarze Filip Tarko i Piotr Wenta oraz najskuteczniejszy zawodnik Damian Bartłomiejczyk.
ASPR Zawadzkie - WKS Grunwald Poznań 24:22 (12:7)
Szczegóły meczu w załączniku
Dziękujemy kibicom z Poznania, którzy dopingowali nasz zespół na gorącym terenie w Zawadzkiem. Przygotowali flagę z barwami klubu, która towarzyszyć będzie naszemu zespołowi w całym sezonie i doda otuchy do walki nawet w trudnych chwilach.
Za tydzień derby wielkopolski WKS Grunwald Poznań- Real Astromal Leszno.
Przed spotkaniem ligowym mecz rozegrają młodzi zawodnicy WKS Grunwald z rówieśnikami z Powiatu Poznańskiego.
Jerzy Raube

07 Październik 2018 - STRATY NA POCZĄTKU I PUNKTY UCIEKŁY 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 29 Wrzesień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UDANA INAUGURACJA W POZNANIU  
W sobotę zespół piłkarzy ręcznych WKS Grunwald pokonał u siebie AZS KU Uniwersytetu Zielonogórskiego 30:24 (15:11). Pierwsza połowa meczu to równa gra z walczącymi ambitnie akademikami. W 25 minucie na tablicy był wynik 11 do 10.

W sobotę zespół piłkarzy ręcznych WKS Grunwald pokonał u siebie AZS KU Uniwersytetu Zielonogórskiego 30:24 (15:11). Pierwsza połowa meczu to równa gra z walczącymi ambitnie akademikami. W 25 minucie na tablicy był wynik 11 do 10. Finisz pierwszej połowy należał do poznaniaków, którzy wyszli na prowadzenie 15 do 11.
Po zmianie stron wojskowi już w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń. Trener Rafał Walczak rotował składem swego zespołu. W 45 minucie było co prawda 22 do 20, ale im bliżej końca, tym większa była przewaga naszego zespołu. Cieszą punkty wywalczone na inaugurację sezonu w Poznaniu.
WKS Grunwald: Filip Tarko, Piotr Wenta -
Daniel Bartłomiejczyk 4, Robert Fogler, Arkadiusz Galewski 7, Mikołaj
Wawrzyniak, Michał Majewski 6, Krzysztof Martyński 1, Piotr Nowicki, Filip
Kurek 3, Damian Bajka 1, Patryk Piechowiak 1, Dominik Płócienniczak 2,
Michał Nieradko 2, Mikołaj Przybylski 3, Michał Tórz. Trener Rafał Walczak.


W sobotę 6 października o godz. 18.00 nasz zespół zagra na wyjeździe z ASPR Zawadzkie.

Jerzy Raube

29 Wrzesień 2018 - UDANA INAUGURACJA W POZNANIU 29 Wrzesień 2018 - UDANA INAUGURACJA W POZNANIU 29 Wrzesień 2018 - UDANA INAUGURACJA W POZNANIU 29 Wrzesień 2018 - UDANA INAUGURACJA W POZNANIU 29 Wrzesień 2018 - UDANA INAUGURACJA W POZNANIU 
 
 26 Wrzesień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ROZPOCZĘCIE SEZONU W POZNANIU  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald, w sobotę zainaugurują rozgrywki I ligi w Poznaniu. Tydzień temu wojskowi grali w Łodzi, gdzie zremisowali 27:27 z Politechniką Anilaną. Teraz ich rywalem będzie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald, w sobotę zainaugurują rozgrywki I ligi w Poznaniu. Tydzień temu wojskowi grali w Łodzi, gdzie zremisowali 27:27 z Politechniką Anilaną. Teraz ich rywalem będzie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. To mocny, doświadczony zespół z aspiracjami do czołowych miejsc w grupie B. Tak, ale podobne plany ma nasz WKS! Zapowiada się zatem emocjonujące spotkanie. Do zobaczenia w sobotę o godz. 17.
Szczegóły na plakacie.
Jerzy Raube

26 Wrzesień 2018 - ROZPOCZĘCIE SEZONU W POZNANIU 
 
 23 Wrzesień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  INAUGURACJA ZA JEDEN PUNKT  
W 1. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań zdobył jeden punkt remisując w Łodzi z Politechniką Anilaną 27:27 (10:9) 4:5 w rzutach karnych. Zaczęło się obiecująco dla nas, bowiem od prowadzenia 5:1.

W 1. kolejce I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań zdobył jeden punkt remisując w Łodzi z Politechniką Anilaną 27:27 (10:9) 4:5 w rzutach karnych.

Zaczęło się obiecująco dla nas, bowiem od prowadzenia 5:1. Niestety, potem zaczęło się to, co prześladowało wojskowych przez całe spotkanie, czyli wahania w tempie gry. Gospodarze to wykorzystali i już w pierwszej części doprowadzili do zdecydowanego skrócenia dystansu (9:10).
Dzięki kolegom z redakcji Planeta Sportu, mogliśmy w przekazie internetowym śledzić przebieg decydującej części tego zaciętego i w końcówce dramatycznego spotkania. Po udanych akcjach rzutowych Dominika Płócienniczaka, Krzysztofa Martyńskiego i Michała Nieradko Grunwald prowadził 15:13. Niestety, od tego momentu zaczęły się kłopoty z przeprowadzaniem ataków, a po kontrach łodzianie zbyt łatwo zdobyli cztery kolejne bramki (17:15). W 45 minucie co prawda doprowadziliśmy do remisu 17:17 po rzucie Daniela Bartłomiejczyka, ale znów nastąpiły przestoje, straty piłki i gospodarze wyczuli szansę obejmując prowadzenie 21:18. Nasi ponownie zerwali się doprowadzając do kolejnego remisu 21:21, w tym fragmencie bardzo dobrze bronił Filip Tarko, a doświadczony Michał Tórz dwukrotnie trafił. To było na pięć minut przed końcem spotkania. Od 57 minuty zaczął się prawdziwy horror i lawina błędów z obu stron. Było: 25:23, 27:25 (1,5 min do końca), 27:26 (M. Nieradko rzucił w 59 min, F. Tarko zatrzymał kontrę rywali!). Na kwadrans do końca meczu trener Rafał Walczak wziął czas i dobrze ułożona zagrywka dała wyrównanie po rzucie Arkadiusza Galewskiego. Uff, remis 27:27 dał szansę na 2 punkty. Znów niestety szczęście dopisało gospodarzom, którzy rozstrzygnęli loterię rzutową na swoją korzyść 5:4. Wkrótce do inauguracji sezonu powrócimy.
Politechnika Anilana Łódź - WKS Grunwald Poznań 27:27 (9:10) 5:4 w rzutach karnych.
Szczegóły meczu w załączniku.
Jerzy Raube

23 Wrzesień 2018 - INAUGURACJA ZA JEDEN PUNKT 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 22 Wrzesień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  MEDALOWA PASSA STRZELCÓW  
Dobre wieści ze startów strzelców WKS Grunwald. Tym razem dobry start zaliczyli młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu. Srebrnym medalistą w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów został Hubert Śnieżek.

Dobre wieści ze startów strzelców WKS Grunwald. Tym razem dobry start zaliczyli młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu.
Srebrnym medalistą w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów został Hubert Śnieżek.
Brąz w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów wywalczył Grzegorz Żurek.
Srebrny medal w Konkurencji MIX karabin przypadł w udziale Gabrieli Świerczyńskiej i Grzegorzowi Żurkowi.
Dodajmy, że zawodnicy ci zajmowali punktowane miejsca w drugich swoich konkurencjach, co dało Grunwaldowi 5 miejsce w klasyfikacji klubów.
Na zdjęciach:
zdj.1 Hubert Śnieżek (po lewej)
zdj.2 Grzegorz Żurek (po prawej)
zdj.3 Gabriela Świerczyńska, Grzegorz Żurek (po lewej)


22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 
 
 13 Wrzesień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UROCZYSTA PREZENTACJA   
W środę, 12 września w Poznaniu odbyła się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2018/2019 będzie rywalizować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Lepszego miejsca na uroczyste spotkanie nie można było sobie wymarzyć.

W środę, 12 września w Poznaniu odbyła się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2018/2019 będzie rywalizować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Lepszego miejsca na uroczyste spotkanie nie można było sobie wymarzyć. Sportowcy i ich klubowi opiekunowie skorzystali z zaproszenia firmy R22 i zjawili się w najpiękniejszym budynku naszego kraju, w biurowcu BAŁTYK przy ul. Roosevelta. Uroczystość była połączona z konferencją prasową władz Klubu - prezesa gen. broni Lecha Konopki, wiceprezesa Krzysztofa Pokrywki, dyrektora majora Cezarego Młynarczyka trenera Rafała Walczaka, doświadczonych zawodników Krzysztofa Martyńskiego, Piotra Nowickiego, kierownika sekcji Krzysztofa Brzezińskiego. Władze wojskowe reprezentował dowódca WZS Poznań ppłk Zygmunt Skrobicki. Wśród gości byli wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Ewa Bąk, Prezes WZPR Marek Werle, szef firmy R22 Robert Dwernicki i grono sponsorów, przedstawiciele poznańskich i krajowych mediów.
Zarząd WKS Grunwald z uznaniem i podziękowaniem zwrócił się do władz miasta, sponsorów za deklarowaną pomoc, która umożliwi udział w rozgrywkach na poziomie I ligi. Jednocześnie kierownictwo sekcji i zawodnicy deklarują wypełnić cele postawione przed zespołem, to znaczy zajęcie czołowego miejsca w rywalizacji pierwszoligowej. Deklaracje te oparte są na ocenie prac związanych z tworzeniem nowego budżetu i budowy zespołu (do szczegółów powrócimy).
Trener Rafał Walczak i zawodnicy zapowiadali walkę o medalową pozycję w tabeli. Patrząc na zawodników, ich sylwetki, biorąc pod uwagę już nabyte umiejętności i wzmocnienia kadrowe można snuć nadzieje, że spełnią się oczekiwania sympatyków piłki ręcznej w Poznaniu. O tym mówili też decydenci klubowi i sponsorzy.
Zespół piłkarzy ręcznych ma duże wsparcie lokalnych mediów. Wszyscy życzą wojskowym zajęcia jak najwyższego miejsca w lidze. Oby się powiodło.
Tekst i fot. Jerzy Raube

13 Wrzesień 2018 - UROCZYSTA PREZENTACJA  13 Wrzesień 2018 - UROCZYSTA PREZENTACJA  13 Wrzesień 2018 - UROCZYSTA PREZENTACJA  13 Wrzesień 2018 - UROCZYSTA PREZENTACJA  13 Wrzesień 2018 - UROCZYSTA PREZENTACJA  
 
 04 Wrzesień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MECZE W POZNANIU  
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań informuje, że mecze I ligi piłki ręcznej mężczyzn rozgrywać będzie w Poznaniu w Szkole Podstawowej nr 72 ul. Newtona 2. Oto terminarz na ten rok: 29.09.2018 r.

Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań informuje, że mecze I ligi piłki ręcznej mężczyzn rozgrywać będzie w Poznaniu w Szkole Podstawowej nr 72 ul. Newtona 2.
Oto terminarz na ten rok:

29.09.2018 r. godz. 17.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ ? AZS UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO
13.10.2018 r. godz. 17.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ- MKS REAL ASTROMAL LESZNO
03.11.2018 r. godz. 17.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ ? MKS WIELUŃ
24.11.2018 r. godz. 17.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ ? KPR OSTROVIA OSTRÓW WLKP
08.12.2018 r. godz. 17.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ ? UKS OLIMP GRODKÓW

Fot. Jerzy Raube

04 Wrzesień 2018 - MECZE W POZNANIU 
 
 02 Wrzesień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FINAŁ TURNIEJU IM. JERZEGO KULECZKI  
W sobotę, 1 września, rozegrany został tradycyjny turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki. Jednocześnie zawody były eliminacją Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, rozegrano 13 meczów.

W sobotę, 1 września, rozegrany został tradycyjny turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki. Jednocześnie zawody były eliminacją Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, rozegrano 13 meczów. Tak dużej imprezy już dawno nie mieliśmy w Poznaniu. Zespoły podzielone były na dwie grupy, zwycięzcy rozegrali mecz finałowy, który wyłonił reprezentanta województwa do dalszych rozgrywek Pucharu Polski. WKS Grunwald w swojej grupie wygrał wszystkie spotkania pokonując Spartę Oborniki, Polonię Środa oraz Nielbę Wągrowiec. W meczu finałowym przegrał z Realem Astromal Leszno 13:16.
Oprócz udanej promocji dyscypliny i miasta Poznań, trenerzy zespołów mieli doskonała okazję do sprawdzenia swoich zawodników przed rozgrywkami ligowymi. - Nasz zespół pokazał się z bardzo dobrej strony - oceniał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Nowi zawodnicy Daniel Bartłomiejczk, Michał Tórz, Dominik Płócienniczak, Arkadiusz Galewski gwarantują wyższą jakość zespołu w sezonie 2018/2019. Trwają procedury transferowe dwóch młodych zawodników Mikołaja Przybylskiego i Damiana Bajki.
Turniej uświetnili swoją obecnością : Rodzina Jerzego Kuleczki, Prezes WKS Grunwald, wybitni trenerzy i zawodnicy WKS Grunwald, przedstawiciele Miasta Poznania oraz Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, generał broni Lech Konopka Prezes WKS Grunwald.
WKS Grunwald: F. Tarko, P. Wenta, P. Kulczyński ? D. Bartłomiejczyk 2, K. Westwal 1, M. Majewski 2, M. Pawłowski, K. Martyński 2, J. Socha, W. Jankowiak 1, F. Kurek 1, M. Nieradko 3, P. Piechowiak 1, M. Tórz.
Szczegółowe wyniki w załącznikach.
Jerzy Raube
Fot. Gazeta Ratajska

02 Wrzesień 2018 - FINAŁ TURNIEJU IM. JERZEGO KULECZKI 02 Wrzesień 2018 - FINAŁ TURNIEJU IM. JERZEGO KULECZKI 02 Wrzesień 2018 - FINAŁ TURNIEJU IM. JERZEGO KULECZKI 02 Wrzesień 2018 - FINAŁ TURNIEJU IM. JERZEGO KULECZKI 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)

ZAŁĄCZNIK 2 (PDF)
 
 28 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  28 SIERPNIA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA POLSKIEGO  
Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego, Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie.

Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego, Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie. Zawody obejmowały lot okrężny na trasie kilku tysięcy kilometrów i próby techniczne, w tym krótki start i lot z minimalną prędkością. Żwirko i Wigura lecieli polskim samolotem RWD 6.

Sportowcy wywodzący się z rodziny WKS Grunwald Poznań także zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Mają swój duży wkład w rozwój kilku dyscyplin, w tym dyscyplin wojskowych. Osiągali największe sukcesy na arenach Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata, zawodach rangi europejskiej i krajowej. W życiu codziennym, podczas służby dla Rzeczypospolitej, nie szczędzą sił i zdrowia. Cześć Im.
Pamiętamy o lotnikach, którzy odznaczali się odwagą i siłą charakteru na wielu frontach wojennych. Często służbę Lotników postrzegamy poprzez defiladę, piękny mundur, wspaniały przelot. Tak naprawdę pod tym wszystkim kryje się poświęcenie, odwaga, męstwo. Kryje się też potężna pasja.
Podczas uroczystości w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom sił powietrznych, życząc kolejnych sukcesów i szczęścia.
Zarząd WKS Grunwald Poznań dołącza do życzeń dla wszystkich członków i sympatyków Naszego Klubu.
Na zdjęciu nasi utytułowani sportowcy w lotniczym otoczeniu.
Tekst i fot. Jerzy Raube

28 Sierpień 2018 - 28 SIERPNIA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA POLSKIEGO 
 
 27 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI  
Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki. Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).

Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki.

Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

? Jurek był objawieniem piłki ręcznej, ponieważ jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem Grunwaldu - wspomina Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Dwa lata później był podstawowym graczem zespołu. Był lewym rozgrywającym, ale potrafił zagrać praktycznie na każdej pozycji. Na bramkę rzucał z niesamowitą siłą. Zawsze grał z wielkim zaangażowaniem. To był wspaniały człowiek, o gołębim sercu. Zawsze koleżeński i chętny do pomocy dla innych.
- Myślę, że obok Henia Rozmiarka i Zbigniewa Dybola, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych Grunwaldu i reprezentacji Polski - wspomina Maciej Kostencki. - Podobnie jak jego starszy brat Zbigniew ? nigdy nie zmienił barw klubowych w Polsce.


HARMONOGRAM TURNIEJU

Turniej Pokoleniowy im. J. Kuleczki odbędzie się 01.09.2018 r./sobota/ w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 ul. Newtona 2.

GRUPA I
godz.. 9.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ- SPARTA OBORNIKI
godz. 9.50 MKS NIELBA WAGROWIEC- POLONIA ŚRODA
godz. 10.40 WKS GRUNWALD POZNAŃ- POLONIA ŚRODA
godz. 11.30 MKS NIELBA ? SPARTA OBORNIKI
godz. 12.20 SPARTA OBORNIKI- POLONIA ŚRODA
godz. 13.10 WKS GRUNWALD- MKS NIELBA WĄGROWIEC

GRUPA II
godz. 14.00 KPR OSTROVIA- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE
godz. 14.50 UKS LIDER SWARZĘDZ- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE
godz. 15.40 KPR OSTROVIA- REAL ASTROMAL LESZNO
godz. 16.30 REAL-ASTROMAL LESZNO- UKS LIDER SWARZĘDZ
godz. 17.20 KPR OSTROVIA- UKS LIDER SWARZĘDZ
godz. 18.10 REAL-ASTROMAL LESZNO- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE

godz. 19.00 MECZ FINAŁOWY

Tekst i fot. Jerzy Raube

27 Sierpień 2018 - TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI 
 
 17 Sierpień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FORMA PRZYJDZIE Z GÓR!  
Otrzymaliśmy piękną kartkę od szczypiornistów WKS Grunwald Poznań. Jak sami podają w nieco odmienionym składzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Po treningach w Poznaniu przyszedł czas na zgrupowanie w Wiśle.

Otrzymaliśmy piękną kartkę od szczypiornistów WKS Grunwald Poznań. Jak sami podają w nieco odmienionym składzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Po treningach w Poznaniu przyszedł czas na zgrupowanie w Wiśle. Tam nie ma taryfy ulgowej. Codziennie treningi w górach, ale przecież o to chodzi, aby forma zaprocentowała podczas walki na parkietach I ligi!
JR

17 Sierpień 2018 - FORMA PRZYJDZIE Z GÓR! 
 
 14 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W POZNANIU  
15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się także w Poznaniu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 na placu Adama Mickiewicza.

15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się także w Poznaniu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 na placu Adama Mickiewicza.
W programie przewidziano m.in. przemówienia dowódcy garnizonu i wojewody wielkopolskiego. Po oficjalnych uroczystościach zaplanowano apel pamięci i wspólne odśpiewanie Pieśni. Kolejnym elementem programu obchodów jest przemarsz defilady, po której zostaną złożone kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zakończą się mszą świętą w intencji żołnierzy, w kościele garnizonowym w Poznaniu o godzinie 12.15.

Z okazji 100-lecia niepodległości w Poznaniu odbędzie się też piknik rodzinny ?My Polacy 1918- 2018?. Rozpocznie się o 17 na placu Wolności. Program zawiera koncert, atrakcje dla dzieci, przedstawienie ?Powstanie Wielkopolskie? i ?Wolność we krwi", które wieczorem będzie transmitowane z Warszawy. Swoje stanowiska przygotowują instytucje, m.in.: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 r. z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Główne uroczystości będą mieć miejsce w Warszawie. Ulicami stolicy przejdzie Wielka Defilada Niepodległości współtworzona m.in.: przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz Siły Powietrzne. Defilada będzie podzielona na dwie części: naziemną i lotniczą. W programie przewidziana jest m.in. prezentacja uzbrojenia i pojazdów. Obecni też będą żołnierze brytyjscy, amerykańscy, chorwaccy i rumuńscy. To wszystko na antenach TVP.
Jerzy Raube

14 Sierpień 2018 - UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W POZNANIU 
 
 09 Sierpień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REWOLUCJA W ROZGRYWKACH I LIGI  
Mała rewolucja w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej. WKS Grunwald Poznań opuszcza grupę A i trafia do grupy B. Stworzono też dodatkowo grupę C. Powiększono zatem zaplecze Superligi, ale czy z korzyścią dla poziomu rozgrywek? Wątpliwe.

Mała rewolucja w rozgrywkach I ligi piłki ręcznej. WKS Grunwald Poznań opuszcza grupę A i trafia do grupy B. Stworzono też dodatkowo grupę C. Powiększono zatem zaplecze Superligi, ale czy z korzyścią dla poziomu rozgrywek? Wątpliwe.
Oto podział zespołów na trzy grupy
Grupa A:
MKS Nielba Wągrowiec
OKPR Warmia Energa Olsztyn
KS Stal Gorzów
Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna
Polski Cukier Pomezania Malbork
MKS Mazur Sierpc
SMS ZPRP Gdańsk
SPR GKS Żukowo
Gwardia Koszalin
Sambor Tczew
CKS Jurand Ciechanów
Meble Wójcik Elbląg
Grupa B:

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie
Real Astromal Leszno
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
MSPR Siódemka Miedź Legnica
WKS Grunwald Poznań
AZS UZ Zielona Góra
ŚKPR Świdnica
MKS Wieluń
Politechnika Anilana Łódź
ASPR Zawadzkie
UKS Olimp Grodków
Forza Wrocław

Grupa C:

SPR PWSZ Tarnów
AZS AWF Biała Podlaska
SRS Czuwaj Przemyśl
AZS UW Warszawa
KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski
KSSPR Końskie
Orlen Wisła II Płock
MTS Chrzanów
KS Uniwersytet Radom
MKS Padwa Zamość
SPR ROKiS Radzymin
KPR Legionowo
Początek rozgrywek 22/23 września, ostatnią kolejką zaplanowano 27.04.2019.
W I kolejce WKS Grunwald wyjeżdża do Łodzi. W Poznaniu wystąpi 29 września i zmierzy się z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Terminarz sezonu 2018/2019 pod linkiem:
http://zprp.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMB_terminarz_2018_2019.pdf
Tekst i fot. Jerzy Raube

09 Sierpień 2018 - REWOLUCJA W ROZGRYWKACH I LIGI 
 
 20 Lipiec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ VS. AUSTRALIAN OLDBOYS  
W niedzielę 22.07.2018r. o godz. 13.00 na stadionie hokeja na trawie przy ul. Promienistej nasi hokeiści podejmą zespół reprezentacji Australii, oldboys team. Inicjatorem tego sportowego spotkania jest Alek Korcz - były, zasłużony hokeista WZS WKS Grunwald Poznań, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk z Sydney 2000.

W niedzielę 22.07.2018r. o godz. 13.00 na stadionie hokeja na trawie przy ul. Promienistej nasi hokeiści podejmą zespół reprezentacji Australii, oldboys team. Inicjatorem tego sportowego spotkania jest Alek Korcz - były, zasłużony hokeista WZS WKS Grunwald Poznań, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk z Sydney 2000.
Zapraszamy wszystkich kibiców z rodzinami na to wspaniałe sportowe widowisko. Wstęp oczywiście wolny.

20 Lipiec 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ VS. AUSTRALIAN OLDBOYS 
 
 06 Lipiec 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  HENRYK ROZMIAREK Z NAGRODĄ SPORTOWĄ MIASTA POZNANIA!  
W dniu patronów Miasta Poznania, świętych Piotra i Pawła, tradycyjnie na uroczystej sesji w Ratuszu wręczono tytuły Honorowego Obywatela, Zasłużonych dla Miasta oraz nagrody artystyczne, sportowe i naukowe.

W dniu patronów Miasta Poznania, świętych Piotra i Pawła, tradycyjnie na uroczystej sesji w Ratuszu wręczono tytuły Honorowego Obywatela, Zasłużonych dla Miasta oraz nagrody artystyczne, sportowe i naukowe.
Tytuł Zasłużonego dla Miasta Poznania otrzymał Henryk Rozmiarek - zawodnik, a później trener piłki ręcznej. Urodził się 13 stycznia 1949 r. w Poznaniu. W 1968 roku został absolwentem Technikum Mechanicznego. Tytuł magistra wychowania fizycznego uzyskał w 1979 roku w gdańskiej AWF.

Pasję do piłki ręcznej rozwijał pod okiem trenera Aleksandra Wiecanowskiego. Swoje życie zawodowe w zdecydowanej większości związał z poznańskimi klubami, WK Grunwald i Posnanią. W reprezentacji Polski, w latach 1971 - 1980, wystąpił 177 razy. W 1971r., grając w barwach Grunwaldu został mistrzem Polski.

Jest do tej pory jedynym piłkarzem ręcznym w historii naszego kraju, który był uczestnikiem trzech kolejnych igrzysk olimpijskich: w 1972 r. (Monachium), 1976 r. (w Montrealu - brązowy medal) i 1980 r. (Moskwa). W 1974 oraz 1979 r. wraz z drużyną zdobył srebrny medal Pucharu Świata. Po zakończeniu kariery sportowej został trenerem w polskich i zagranicznych klubach. Był również asystentem trenera pierwszej reprezentacji Polski kobiet oraz trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, wyróżniony także tytułem Zasłużonego Mistrza Sportu oraz Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe.
Jerzy Raube

06 Lipiec 2018 - HENRYK ROZMIAREK Z NAGRODĄ SPORTOWĄ MIASTA POZNANIA! 
 
 18 Czerwiec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  RODO - OBOWIĄZEK INFORMACYJNY  
CO TO JEST RODO? RODO jest unijnym prawem regulującym zasady ochrony danych osobowych, jest stosowane przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań od 25 maja 2018 r. Pełna nazwa RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

CO TO JEST RODO?
RODO jest unijnym prawem regulującym zasady ochrony danych osobowych, jest stosowane przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań od 25 maja 2018 r.
Pełna nazwa RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
 
KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?
Administratorem Państwa danych osobowych jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań zwany dalej Klubem. Nasze dane kontaktowe: biuro@wks-grunwald.poznan.pl
ADRES POCZTOWY:
WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "GRUNWALD" POZNAŃ
ul. Promienista 27
60-288 Poznań
Administrator danych jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo przekazanych danych osobowych oraz przetwarzanie ich zgodnie z przepisami prawa.
 
W JAKIM CELU I NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ WYKORZYSTUJEMY DANE?
Państwa dane osobowe będziemy wykorzystywać w następujących celach:

zawarcia i wykonania umowy, w tym zapewnienia poprawnej jakości zadań realizowanych przez Administratora danych (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit b RODO) - "wykonanie umowy",

wykonania ciążących na nas obowiązków prawnych, wynikających z realizacji działań statutowych w tym wynikających z przynależności do polskich związków sportowych i udziału w współzawodnictwie sportowym (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit c RODO) - "obowiązek prawny",

wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym przez Administratora danych (podstawa prawna - art. 6 ust. 1 lit. e RODO) - "interes publiczny",
popularyzacji i promocji działalności Klubu w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na wykorzystanie danych, a szczególności danych wizerunkowych w tym celu (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit a RODO) - "zgoda".

JAK DŁUGO BĘDZIEMY WYKORZYSTYWAĆ DANE?

Dane będziemy wykorzystywać przez okres niezbędny do realizacji opisanych powyżej celów. W zależności od podstawy prawnej będzie to odpowiednio:
czas trwania umowy,
czas wykonywania obowiązków prawnych oraz czas, w którym przepisy prawa nakazują nam przechowywać dane, np. przepisy podatkowe, przepisy związkowe i sportowe,
czas wykonywania zadań realizowanych w interesie publicznym,
czas do momentu wycofania zgody.
 
JAKIE MAJĄ PAŃSTWO PRAWA?

Mogą Państwo złożyć do nas (administratora danych) wniosek o:
dostęp do danych osobowych (informację o przetwarzanych danych osobowych oraz kopię danych),
sprostowanie danych, gdy są one nieprawidłowe,
przeniesienie danych, w przypadkach określonych w RODO,
usunięcie lub ograniczenie przetwarzania danych osobowych.
Mają Państwo także prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.
Udzielona zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach promocyjnych
i wizerunkowych Klubu może być wycofana w każdym czasie.
 
KOMU PRZEKAZUJEMY PAŃSTWA DANE?

Z zachowaniem wszelkich gwarancji bezpieczeństwa danych, Państwa dane możemy przekazać wyłącznie upoważnionym osobom i podmiotom w związku
z realizacją przez Klub działalności statutowej. Może to być realizowane w formie np.: komunikatów z zawodów, zgłoszeń i korespondencji prowadzonej z polskimi związkami sportowymi w związku z udziałem we współzawodnictwie sportowym, obowiązkiem ustawowym informowania Policji o osobach uprawiających strzelectwo sportowe z posiadaniem własnej broni, obowiązkach ustawowych informowania właściwych instytucji w związku z realizacją zawieranych z Klubem umów, prowadzeniem bieżącej działalności Klubu itp.
 
JAK MOŻNA SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ W SPRAWIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH?

W sprawach związanych z dostępem i ochroną danych osobowych mogą Państwo skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: 
biuro@wks-grunwald.poznan.pl lub kierując korespondencję na adres:
WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "GRUNWALD" POZNAŃ ul. Promienista 27,
60-288 Poznań.

18 Czerwiec 2018 - RODO - OBOWIĄZEK INFORMACYJNY 
 
 01 Czerwiec 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TOMASZ DRASZKIEWICZ KOŃCZY KARIERĘ ZAWODNICZĄ  
Tak, to na pewno była kariera utalentowanego i ambitnego zawodnika. Meczem z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna kończy swoją wspaniałą przygodę z piłką ręczną jako zawodnik, później kapitan zespołu seniorów Tomasz Draszkiewicz.

Tak, to na pewno była kariera utalentowanego i ambitnego zawodnika. Meczem z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna kończy swoją wspaniałą przygodę z piłką ręczną jako zawodnik, później kapitan zespołu seniorów Tomasz Draszkiewicz. O swojej decyzji poinformował kolegów z boiska i trenera po ostatnim meczu ligowym sezonu 2017/2018. - Tomek zaliczył najlepszy mecz w sezonie, rzucił sześć efektownych bramek, pokazując tym samym młodszym kolegom z zespołu swoją wartość sportową, do której powinni równać pozostali zawodnicy - komentował z uznaniem kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. T. Draszkiewicz na parkietach ligowych występował 15 sezonów. Cechowała go ogromna waleczność i duże umiejętności techniczne, ktore wykorzystywał podczas walki z rywalami często większymi fizycznie. Odnosił sukcesy w piłce ręcznej plażowej, zdobywając Mistrzostwo Polski. Podczas gry na wyczynowym poziomie ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Grając jako zawodnik ligowy, prowadził równocześnie jako trener zespół juniorów Grunwaldu, zajmując III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski. Pracował też na stanowisku trenera pierwszego zespołu Grunwaldu. - Żegnamy Tomka jako zawodnika z myślą o dalszej współpracy z sekcją piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań - dodał K. Brzeziński.
Dziękujemy Naszemu Zawodnikowi za wiele wspaniałych chwil jakich przysporzył kibicom podczas spotkań ligowych. Jednocześnie życzymy sukcesów w pracy szkoleniowej.
Tekst i fot. Jerzy Raube

01 Czerwiec 2018 - TOMASZ DRASZKIEWICZ KOŃCZY KARIERĘ ZAWODNICZĄ 
 
 31 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GORĄCA HALA NA KASZUBACH  
W środowy upalny wieczór piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań grali w Kościerzynie. Był to ich ostatni I-ligowy występ w sezonie 2017/2018. Lepsi okazali się gospodarze Sokół Porcelana Lubiana, którzy wygrali 34:25 (15:11).

W środowy upalny wieczór piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań grali w Kościerzynie. Był to ich ostatni I-ligowy występ w sezonie 2017/2018. Lepsi okazali się gospodarze Sokół Porcelana Lubiana, którzy wygrali 34:25 (15:11).
Goście rozpoczęli spotkanie w mocno odmłodzonym składzie, co wykorzystali doświadczeni rywale i po kwadransie na tablicy był wynik 11:4. Wówczas na zmianę zdecydował się trener Rafał Walczak wysyłając na parkiet starszych graczy. Mecz się wyrównał, wojskowi zaczęli odrabiać straty. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 15 do 11.
Po zmianie stron goście dochodzili rywali na dwie bramki - było 25:23 i w 52 minucie 27:25. I coś się zacięło, w końcówce bramki zdobywali tylko miejscowi. Warto podkreślić, że najskuteczniejszym zawodnikiem Grunwaldu był tego wieczoru doświadczony Tomasz Draszkiewicz (na zdjęciu), zdobywca sześciu bramek.
Szczegóły w załączniku.
Jerzy Raube

31 Maj 2018 - GORĄCA HALA NA KASZUBACH 31 Maj 2018 - GORĄCA HALA NA KASZUBACH 
 
 29 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NA PEWNO POWALCZĄ  
Ostatni mecz w hali przy ul. Newtona w tym sezonie, odbył się w sobotę. A już jutro gramy z Sokołem Porcelana Lubiana w Kościerzynie. Zakończmy ten sezon na boisku mocnego rywala. Życzymy naszej ekipie jak najlepiej.

Ostatni mecz w hali przy ul. Newtona w tym sezonie, odbył się w sobotę. A już jutro gramy z Sokołem Porcelana Lubiana w Kościerzynie. Zakończmy ten sezon na boisku mocnego rywala. Życzymy naszej ekipie jak najlepiej. Wiemy jedno - na pewno powalczą! Poczatek meczu o godz. 19.30.
JR

29 Maj 2018 - NA PEWNO POWALCZĄ 
 
 26 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  RÓWNA WALKA Z WICELIDEREM  
Spełniły się oczekiwania sympatyków piłkarzy ręcznych. Mecz pomiędzy WKS Grunwald i wiceliderem I ligi KS Stal Gorzów dostarczył dużo emocji. Pierwsza część, to nerwowa gra ze strony wojskowych.

Spełniły się oczekiwania sympatyków piłkarzy ręcznych. Mecz pomiędzy WKS Grunwald i wiceliderem I ligi KS Stal Gorzów dostarczył dużo emocji. Pierwsza część, to nerwowa gra ze strony wojskowych. - Graliśmy słabiej w obronie, a w ataku popełnialiśmy za dużo strat, stąd przewaga gości do przerwy wzrosła do 5 goli (było 10 do 15) - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
W drugiej części spotkania zobaczyliśmy odmieniony zespół WKS, który swoją grą zaskarbił uznanie kibiców. Grunwald walczył o każdą piłkę w obronie, bardzo dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz Piotr Wenta (na zdjęciu z K. Brzezińskim). W 54 minucie na tablicy pojawił się wynik 24:23 po rzucie Alana Harasymka. W końcowych fragmentach gospodarze popełnili dwa błędy techniczne w ataku, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy z Gorzowa. Dwie straty piłek pozwoliły drużynie Stali objąć prowadzenie, które utrzymali do końca spotkania.
Szczegóły meczu w załączniku.
WKS Grunwald Poznań - KS Stal Gorzów 26:28 (10:15)
W środę wyjeżdżamy na ostatni mecz do Kościerzyny.
Fot. E. Skowron
Tekst i fot. Jerzy Raube

26 Maj 2018 - RÓWNA WALKA Z WICELIDEREM 26 Maj 2018 - RÓWNA WALKA Z WICELIDEREM 26 Maj 2018 - RÓWNA WALKA Z WICELIDEREM 26 Maj 2018 - RÓWNA WALKA Z WICELIDEREM 26 Maj 2018 - RÓWNA WALKA Z WICELIDEREM 
 
 22 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UWAGA MECZ PRZEŁOŻONY NA PIĄTEK!  
Mecz o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej pomiędzy WKS Grunwald i Stalą Gorzów został przełożony z soboty na piątek (25 maja)! Zatem prosimy kibiców o zarezerwowanie sobie wolnego czasu na godz.

Mecz o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej pomiędzy WKS Grunwald i Stalą Gorzów został przełożony z soboty na piątek (25 maja)! Zatem prosimy kibiców o zarezerwowanie sobie wolnego czasu na godz. 19. Spotkanie tradycyjnie w hali przy ul. Newtona 2.
Szczegóły na plakacie.
Jerzy Raube

22 Maj 2018 - UWAGA MECZ PRZEŁOŻONY NA PIĄTEK! 
 
 21 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZMARŁ STANISŁAW BAŚKIEWICZ  
19 maja zmarł zasłużony zawodnik WKS Grunwald, mistrz Polski Stanisław Baśkiewicz. Miał 71 lat. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w najbliższy czwartek 24 maja o godz. 12, na cmentarzu Miłostowo - wejście od ul.

19 maja zmarł zasłużony zawodnik WKS Grunwald, mistrz Polski Stanisław Baśkiewicz. Miał 71 lat. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w najbliższy czwartek 24 maja o godz. 12, na cmentarzu Miłostowo - wejście od ul.Gnieźnieńskiej.
Do Grunwaldu trafił za namową Zbigniewa Kuleczki, który zaczął trenować piłkę ręczną. Pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiał jeszcze w szkole podstawowej. W wieku juniora zanotował pierwszy sukces ? mistrzostwo Polski w 1965 roku. To był przełomowy moment, ponieważ zaczął regularne treningi z pierwszą drużyny Grunwaldu u trenera Aleksandra Wiecanowskiego. Ukoronowaniem treningów i gry było mistrzostwo Polski seniorów w 1971 roku. Grał jako obrotowy, imponował na tamte czasy bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, mierząc prawie 190 cm wzrostu.

Spędził w WKS Grunwald Poznań w sumie 15 lat. Pojawiały się różne propozycje, ale nigdy nie zastanawiał się nad przejściem do innego klubu. Zawsze był wierny wojskowym barwom. Reprezentant kraju uhonorowany diamentową odznakę ZPRP.
Cześć Jego Pamięci!

Tekst i fot. Jerzy Raube

21 Maj 2018 - ZMARŁ STANISŁAW BAŚKIEWICZ 
 
 20 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UDANA REHABILITACJA   
W sobotę zespół piłkarzy ręcznych WKS Grunwald pokonał na wyjeździe MKS Grudziądz 32:28 (16:14). Pierwsza połowa meczu to bardzo równa gra z walczącymi ambitnie gospodarzami. W 28 minucie na tablicy był wynik 14 do 14.

W sobotę zespół piłkarzy ręcznych WKS Grunwald pokonał na wyjeździe MKS Grudziądz 32:28 (16:14). Pierwsza połowa meczu to bardzo równa gra z walczącymi ambitnie gospodarzami. W 28 minucie na tablicy był wynik 14 do 14. Finisz należał do poznaniaków, którzy po bramkach Filipa Kurka i Wojciecha Jankowiaka wyszli na prowadzenie 16 do 14. Z bardzo dobrej strony pokazał się ten drugi, siedemnastoletni junior zdobywca 4 bramek.
Po zmianie stron wojskowi już w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń. Trener Rafał Walczak rotował całym składem swego zespołu. - Dobrze zagraliśmy kontratakiem, rzucając ważne bramki, które pozwoliły utrzymywać bezpieczny dystans nad zespołem gospodarzy. Pełna rehabilitacja po porażce z Mazurem Sierpc - komentował po meczu kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
W załączniku szczegóły spotkania. Zdjęcia z podróży do Grudziądza.
W piątek 25 maja o godz. 19.00 podejmujemy Stal Gorzów Wielkopolski.
Jerzy Raube

20 Maj 2018 - UDANA REHABILITACJA  20 Maj 2018 - UDANA REHABILITACJA  20 Maj 2018 - UDANA REHABILITACJA  
 
 16 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  CZAS NA GRUDZIĄDZ  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald udanie grali w rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018. Ale jak to w sporcie bywa - chwila nieuwagi, brak koncentracji i przytrafiła się wpadka z Mazurem Sierpc. Czas o tym zapomnieć i powalczyć w najbliższą sobotę na wyjeździe z MKS Grudziądz.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald udanie grali w rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018. Ale jak to w sporcie bywa - chwila nieuwagi, brak koncentracji i przytrafiła się wpadka z Mazurem Sierpc. Czas o tym zapomnieć i powalczyć w najbliższą sobotę na wyjeździe z MKS Grudziądz. Sympatycy wojskowych bardzo liczą na komplet punktów. Optymizm wiążemy z możliwościami sportowymi poznaniaków. Stać ich było na wygraną w Olsztynie, to dlaczego nie w Grudziądzu (zdjęcie pochodzi z wyjazdu Grunwaldu na Warmię).
U siebie wojskowi zagrają 25 maja ( uwaga wyjątkowo w piątek!), o godz. 19 w hali przy ul. Newtona 2.
Jerzy Raube


16 Maj 2018 - CZAS NA GRUDZIĄDZ 
 
 12 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NIE TAK MIAŁO BYĆ PANOWIE, NIE TAK  
Przed spotkaniem sobotnim pisaliśmy, że piłkarze ręczni WKS Grunwald mają szanse nawet na podium sezonu 2017/2018. Warunek - trzeba wygrać kilka ostatnich spotkań. Tymczasem późnym upalnym popołudniem nastąpił zimny prysznic.

Przed spotkaniem sobotnim pisaliśmy, że piłkarze ręczni WKS Grunwald mają szanse nawet na podium sezonu 2017/2018. Warunek - trzeba wygrać kilka ostatnich spotkań. Tymczasem późnym upalnym popołudniem nastąpił zimny prysznic. W meczu 27 kolejki I ligi wojskowi doznał niespodziewanej porażki z Kasztelanem Sierpc 22:24.
Wspaniały początek spotkania nie zapowiadał porażki drużyny gospodarzy. W 15 minucie prowadziliśmy 9 do 2. Od tego momentu nasz zespół zaczął popełniać błędy ,szczególnie w grze w ataku. Goście przegrywali do przerwy tylko jednym trafieniem. W drugiej połowie, co prawda prowadziliśmy do 50 minuty jedną dwoma bramkami, ale końcówkę spotkania lepiej rozegrali goście, wykorzystując słabszy dzień Grunwaldu. No nie tak miało być panowie, zupełnie nie tak. Ale cóż począć, gramy dalej. Za tydzień wyjeżdżamy na mecz do Grudziądza.

WKS Grunwald Poznań - MKS Mazur Sierpc 22:24 (12:11)
Szczegóły w załączniku

Fot. Gazeta Ratajska

Jerzy Raube

12 Maj 2018 - NIE TAK MIAŁO BYĆ PANOWIE, NIE TAK 12 Maj 2018 - NIE TAK MIAŁO BYĆ PANOWIE, NIE TAK 12 Maj 2018 - NIE TAK MIAŁO BYĆ PANOWIE, NIE TAK 12 Maj 2018 - NIE TAK MIAŁO BYĆ PANOWIE, NIE TAK 12 Maj 2018 - NIE TAK MIAŁO BYĆ PANOWIE, NIE TAK 
 
 09 Maj 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WALKA O PODIUM  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Mazur Sierpc. Stawką jest awans na podium sezonu 2017/2018. Taka szansa rodzi się, bowiem czołówka zespołów jest bardzo wyrównana.

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Mazur Sierpc. Stawką jest awans na podium sezonu 2017/2018. Taka szansa rodzi się, bowiem czołówka zespołów jest bardzo wyrównana. Prowadzi Nielba Wągrowiec z 55 pkt. przed Stalą Gorzów i AZS UW Warszawa (po 52 pkt.). Na czwartym miejscu jest SKPR Warmia Olsztyn 49 pkt., na piątym MKS Real Astromal Leszno (46 pkt.), na szóstym Sokół Porcelana Kościerzyna (46 pkt.) i na siódmym WKS Grunwald (też 46 pkt.). Warto jednak zauważyć, że poza Sokołem wszyscy rywale do podium mają o jeden mecz rozegrany więcej od poznaniaków. Zatem jest o co walczyć w końcówce sezonu.
Już w sobotę 12 maja o godz. 17, podopieczni trenera Rafała Walczaka podejmą w hali przy ul. Newtona MKS Mazur Sierpc. Co prawda rywal zajmuje 11 miejsce w tabeli, ale z ambicją walczy o pozostanie w lidze. Spotykamy się w sobotnie popołudnie na os. Kopernika i dopingiem zagrzewamy do boju wojskowych!
Szczegóły spotkania w załączniku.
Jerzy Raube

09 Maj 2018 - WALKA O PODIUM 
 
 29 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  RYCERZE WIOSNY ZDOBYLI OLSZTYN!  
Po walce z akademikami z Warszawy w sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald wybrali się na niedzielny mecz z SKPR Warmia do Olsztyna. Na pewno nie w roli faworyta, bowiem po ciężkim spotkaniu przyszło im grać z czołową ekipą I ligi.

Po walce z akademikami z Warszawy w sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald wybrali się na niedzielny mecz z SKPR Warmia do Olsztyna. Na pewno nie w roli faworyta, bowiem po ciężkim spotkaniu przyszło im grać z czołową ekipą I ligi. I co? I miło nam poinformować w niedzielny wieczór, że WKS Grunwald znów sprawił niespodziankę zwyciężając 23 do 20 (11:8). Tytuł pasuje do charakteru drużyny prowadzonej przez trenera Rafała Walczaka. Gratulujemy!
Fot. Warmia Olsztyn
Po powrocie ekipy podamy więcej szczegółów.
Jerzy Raube

29 Kwiecień 2018 - RYCERZE WIOSNY ZDOBYLI OLSZTYN! 29 Kwiecień 2018 - RYCERZE WIOSNY ZDOBYLI OLSZTYN! 
 
 28 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DWIE ODMIENNE POŁOWY  
W sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald, rewelacja rundy wiosennej podejmowali w hali przy ul. Newtona inną rewelację sezonu zespół AZS UW Handball Warszawa. Były zapowiadane emocje, ale bez szczęśliwego zakończenia.

W sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald, rewelacja rundy wiosennej podejmowali w hali przy ul. Newtona inną rewelację sezonu zespół AZS UW Handball Warszawa. Były zapowiadane emocje, ale bez szczęśliwego zakończenia. A po pierwszej połowie wydawało się, że to poznaniacy będą zadowoleni po meczu, prowadzili bowiem 13 do 9! Mieli super końcówkę, bowiem od stanu 9:9 w 22 min. rzucili 4 bramki, nie tracąc ani jednej.
Chyba nikt nie spodziewał się, że po zmianie stron sytuacja się powtórzy, ale w drugą stronę. Oto w 52 minucie na tablicy wyświetlono wynik 20:20. I stało się, trzy kolejne bramki zdobyli akademicy (20:23). Co prawda po dwóch rzutach Michała Nieradko pojawiła się iskierka nadziei (22:23), ale w 60 minucie trafili warszawianie i w końcówce Krzysztof Martyński (na zdjęciu) ustalił wynik meczu (23:24).
WKS Grunwald Poznań - AZS UW Handball Warszawa 23:24 (13:9)
Szczegóły z przebiegu spotkania w załączniku.
29 maja (niedziela) wyjeżdża na mecz do Olsztyna. Mamy nadzieję, że Nasi zawodnicy tradycyjnie powalczą...
Tekst i fot. Jerzy Raube

28 Kwiecień 2018 - DWIE ODMIENNE POŁOWY 28 Kwiecień 2018 - DWIE ODMIENNE POŁOWY 
 
 25 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE  
W sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald podejmą w hali przy ul. Newtona zespół AZS UW Warszawa, bezpośredniego rywala do czołowego miejsca w tabeli I ligi. W czołówce jest duży ścisk. Prowadzi Stal Gorzów 52 pkt.

W sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald podejmą w hali przy ul. Newtona zespół AZS UW Warszawa, bezpośredniego rywala do czołowego miejsca w tabeli I ligi. W czołówce jest duży ścisk. Prowadzi Stal Gorzów 52 pkt. (24 rozegrane mecze), druga jest Nielba Wągrowiec 49 pkt. (23 mecze), trzecia Warmia Olsztyn 49 pkt. (24 mecze), czwarty AZS UW Warszawa 49 pkt. (24 mecze), piąty Sokół Kościerzyna 46 pkt. (22 mecze) i szósty WKS Grunwald 43 pkt. (22 mecze). Jak widać - wszystko zdarzyć się może. Jest zatem szansa powalczenia o wysoką pozycję. Dotychczasowa zdobycz poznaniaków, to wynik solidnej pracy, atmosfery w zespole i co najważniejsze - podniesienia poziomu sportowego. Kibice mają nadzieję na kolejny mecz walki - tym razem z warszawskimi akademikami. Początek w sobotę o godz. 17.
Zapraszamy!
JR

25 Kwiecień 2018 - WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE 25 Kwiecień 2018 - WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE 
 
 21 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FALA WZNOSZĄCA  
Kolejny zwycięski mecz WKS Grunwald w I lidze, tym razem z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 28:27. Drużyna gości to jeden z najsilniejszych zespołów w lidze, naszpikowany doświadczonymi zawodnikami, silnymi fizycznie.

Kolejny zwycięski mecz WKS Grunwald w I lidze, tym razem z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork 28:27. Drużyna gości to jeden z najsilniejszych zespołów w lidze, naszpikowany doświadczonymi zawodnikami, silnymi fizycznie. Nasz zespół kolejny raz pokazał charakter, który cechuje go od początku rozgrywek. - Graliśmy bardzo zdecydowanie w obronie, kolejny dobry mecz w wykonaniu bramkarza Filipa Tarko - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Walka o każdą piłkę , mądra gra w ataku, jeżeli jest okazja wyprowadzone szybkie kontry. Te atuty oraz ogromna determinacja pozwoliła na odniesienie kolejnego zwycięstwa.
WKS Grunwald Poznań - Pomezania Polski Cukier Malbork 28:27 (14:13).
Szczegóły w załączniku.
Za tydzień zapraszamy na mecz z AZS UW Warszawa - też będzie się działo.
JR

21 Kwiecień 2018 - FALA WZNOSZĄCA 21 Kwiecień 2018 - FALA WZNOSZĄCA 21 Kwiecień 2018 - FALA WZNOSZĄCA 21 Kwiecień 2018 - FALA WZNOSZĄCA 21 Kwiecień 2018 - FALA WZNOSZĄCA 
 
 19 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NIEOBLICZALNY CUKIER W POZNANIU  
W sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald podejmą w hali przy ul. Newtona zespół Pomezanii Polski Cukier Malbork, sąsiada w tabeli I ligi. Jaki to rywal? Na pewno nieobliczalny, bo potrafi wysoko pokonać drużynę wyżej klasyfikowaną, a w następnej kolejce przegrać z zespołem teoretycznie słabszym.

W sobotę, piłkarze ręczni WKS Grunwald podejmą w hali przy ul. Newtona zespół Pomezanii Polski Cukier Malbork, sąsiada w tabeli I ligi. Jaki to rywal? Na pewno nieobliczalny, bo potrafi wysoko pokonać drużynę wyżej klasyfikowaną, a w następnej kolejce przegrać z zespołem teoretycznie słabszym. Jakie szanse mają poznaniacy? - Jesteśmy na fali wznoszącej - odpowiada z uśmiechem bramkarz Patryk Kulczyński. I chcielibyśmy dopłynąć jeszcze wyżej - dodaje.
Zatem zapowiada się twarda walka o punkty. Zresztą do tego już nas zawodnicy Grunwaldu przyzwyczaili. mamy nadzieję, że podtrzymają passę...
Zapraszamy na mecz. Szczegóły w załączniku.
JR

19 Kwiecień 2018 - NIEOBLICZALNY CUKIER W POZNANIU 
 
 17 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZNÓW GŁOŚNO O GRUNWALDZIE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali w sobotę, w derby Wielkopolski lidera tabeli Nielbę w Wągrowcu 24:22 (11:11). Pisaliśmy: Komplet publiczności oglądał bardzo dobry mecz, stojący na wysokim poziomie.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali w sobotę, w derby Wielkopolski lidera tabeli Nielbę w Wągrowcu 24:22 (11:11). Pisaliśmy: Komplet publiczności oglądał bardzo dobry mecz, stojący na wysokim poziomie. I natychmiast był oddźwięk, gratulacje przesłała Pani Dyrektor Wydziału Sportu UM Poznania dr Ewa Bąk. Po ładnych słowach dedykacji trenera Rafała Walczaka uśmiechnęli się sponsorzy. Zawodnikom gratulowali kibice, działacze klubowi, przyjaciele i koledzy. Było za co. I to nie jest przypadek raptownego wyskoku formy. Dobrze o tym wiedzą odwiedzający halę przy ul. Newtona. Cały zespół pokazuje na parkiecie ( i poza nim) charakter. Iskry idą jak grają. Oby tak dalej...
Po występie w Wągrowcu sporo miejsca wydarzeniu poświęcił Głos Wielkopolski (w załącznikach).
A w sobotę, o godz. 17, kolejny mecz o mistrzostwo pierwszej ligi z Pomezanią Malbork w hali przy ul. Newtona.
Jerzy Raube

17 Kwiecień 2018 - ZNÓW GŁOŚNO O GRUNWALDZIE 17 Kwiecień 2018 - ZNÓW GŁOŚNO O GRUNWALDZIE 17 Kwiecień 2018 - ZNÓW GŁOŚNO O GRUNWALDZIE 
 
 15 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  RYCERZE WIOSNY POKONALI LIDERA  
Trwa wspaniała seria piłkarzy ręcznych WKS Grunwaldu. W rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018 pierwszej ligi nie przegrali meczu! W sobotę Rycerze wiosny pokonali w derby Wielkopolski lidera tabeli Nielbę w Wągrowcu 24:22 (11:11).

Trwa wspaniała seria piłkarzy ręcznych WKS Grunwaldu. W rundzie rewanżowej sezonu 2017/2018 pierwszej ligi nie przegrali meczu! W sobotę Rycerze wiosny pokonali w derby Wielkopolski lidera tabeli Nielbę w Wągrowcu 24:22 (11:11). Komplet publiczności oglądał bardzo dobry mecz, stojący na wysokim poziomie . Pierwsza część spotkania wyrównana, a w głównych rolach występowali bramkarze obydwu drużyn. Kapitalne interwencje Filipa Tarko jak i jego vis a vis Artura Gawlika spowodowały, że wynik spotkania był niski i pierwsza część meczu zakończyła się remisem. - W drugiej części przejęliśmy inicjatywę prowadząc w 52 minucie 22 do 15 i zwycięstwo odjechało gospodarzom - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Zryw w końcówce pozwolił jedynie przypudrować wynik gospodarzom 22:24 . Był to najlepszy mecz naszej drużyny w drugiej rundzie rozgrywek.
Szczegóły spotkania w załączniku.
Po meczu trener Rafał Walczak powiedział nam: - Chęć zwycięstwa wśród naszych zawodników była większa niż zespołu Nielby. Wygraną dedykujemy Panu Prezesowi WKS Grunwald oraz ludziom, którzy wspierają nas finansowo. Bez sponsorów nie byłoby sekcji piłki ręcznej WKS w Poznaniu. Wygrana na trudnym terenie w Wągrowcu bezcenna - dodał z uśmiechem.
Gratulujemy Naszemu Zespołowi wygranej i charakteru!
Za tydzień kolejny ciężki mecz WKS Grunwald Poznań - Polski Cukier Pomezania Malbork godz. 17.00 hala Newtona.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Kwiecień 2018 - RYCERZE WIOSNY POKONALI LIDERA 15 Kwiecień 2018 - RYCERZE WIOSNY POKONALI LIDERA 
 
 12 Kwiecień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KLUBU  
Uprzejmie informujemy o walnym zebraniu sprawozdawczym delegatów WKS Grunwald za rok 2017. Uchwałą Zarządu wyznaczono termin zebrania na 13.04.2018 r., na godzinę 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul.

Uprzejmie informujemy o walnym zebraniu sprawozdawczym delegatów WKS Grunwald za rok 2017. Uchwałą Zarządu wyznaczono termin zebrania na 13.04.2018 r., na godzinę 17.00 w siedzibie Klubu, przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
JR

12 Kwiecień 2018 - ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KLUBU 
 
 11 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GŁOS O MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU GRUNWALDU  
Jak w każdy wtorek, Głos Wielkopolski zamieszcza informacje z przebiegu rozgrywek Superligi i I ligi piłki ręcznej. Bardzo często na czołówkę przebija się ekipa WKS Grunwald Poznań. W tym tygodniu okazja była szczególna, seniorzy odnieśli kolejne zwycięstwo (tym razem nad SPR GKS Żukowo) z kolei młodzież grała "międzynarodowo".

Jak w każdy wtorek, Głos Wielkopolski zamieszcza informacje z przebiegu rozgrywek Superligi i I ligi piłki ręcznej. Bardzo często na czołówkę przebija się ekipa WKS Grunwald Poznań. W tym tygodniu okazja była szczególna, seniorzy odnieśli kolejne zwycięstwo (tym razem nad SPR GKS Żukowo) z kolei młodzież grała "międzynarodowo".
- Od czwartku, 5 kwietnia gościliśmy młody zespół piłkarzy ręcznych z Danii. W piątek zespół został zaproszony do Firmy Grundfos, która jest jednym ze sponsorów Grunwaldu. Następnie odbył się turniej w Buku w ramach współpracy z Powiatem Poznańskim z udziałem czterech zespołów. W sobotę zespół Ulstrup IF rozegrał mecz z młodymi zawodnikami WKS Grunwald wygrywając 16-14. Duńscy zawodnicy dopingowali zespół seniorów w meczu ligowym z Żukowem oraz wzięli udział w spotkaniu pokoleń z zawodnikami Grunwaldu. Kontakt ten na pewno będzie kontynuowany i przyniesie wiele korzyści sportowych dla obydwu stron - opowiadał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Przy okazji przypominamy, że w sobotę, 14 kwietnia w Wągrowcu odbędą się derby Wielkopolski: Nielba - WKS Grunwald. Początek meczu o godz. 18. Zapraszamy!
Jerzy Raube

11 Kwiecień 2018 - GŁOS O MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU GRUNWALDU 11 Kwiecień 2018 - GŁOS O MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU GRUNWALDU 11 Kwiecień 2018 - GŁOS O MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU GRUNWALDU 11 Kwiecień 2018 - GŁOS O MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU GRUNWALDU 11 Kwiecień 2018 - GŁOS O MIĘDZYNARODOWYM SPOTKANIU GRUNWALDU 
 
 07 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DOBRA PASSA GRUNWALDU  
WKS Grunwald podtrzymał dobrą passę we własnej hali i pokonał w meczu o mistrzostwo I ligi SPR GKS Żukowo 35:31 (17:12). Goście prowadzili tylko w drugiej minucie meczu po rzucie karnym wykonywanym przez najlepszego strzelca swojej drużyny Grzegorza Dorsza.

WKS Grunwald podtrzymał dobrą passę we własnej hali i pokonał w meczu o mistrzostwo I ligi SPR GKS Żukowo 35:31 (17:12). Goście prowadzili tylko w drugiej minucie meczu po rzucie karnym wykonywanym przez najlepszego strzelca swojej drużyny Grzegorza Dorsza. Kolejne cztery bramki zdobyli gospodarze obejmując prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. W 36 minucie spotkania prowadzenie Grunwaldu wzrosło do 7 bramek. W ostatnich dwudziestu minutach spotkania trener Rafał Walczak dał odpocząć najlepszym swoim zawodnikom wprowadzając na plac gry młodych zmienników. Szybkie tempo, duża ilość zdobytych bramek, pozwoliły kibicom obejrzeć ciekawy mecz zakończony w pełni zasłużonym, kolejnym zwycięstwem wojskowych.

WKS Grunwald Poznań - SPR GKS Żukowo 35:31 (17:12)
Szczegóły w załączniku.

Za tydzień wielkie derby MKS Nielba Wągrowiec-WKS Grunwald Poznań!
Jerzy Raube

07 Kwiecień 2018 - DOBRA PASSA GRUNWALDU 07 Kwiecień 2018 - DOBRA PASSA GRUNWALDU 07 Kwiecień 2018 - DOBRA PASSA GRUNWALDU 07 Kwiecień 2018 - DOBRA PASSA GRUNWALDU 07 Kwiecień 2018 - DOBRA PASSA GRUNWALDU 
 
 05 Kwiecień 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WEJŚĆ DO CZOŁÓWKI  
Taki cel przyświeca piłkarzom ręcznym WKS Grunwald walczącym na zapleczu PGNiG Superligi. Jak to zrobić? O tym rozmawialiśmy z trenerem Rafałem Walczakiem. - Chcemy powalczyć z zespołami z Leszna i Warszawy o piąte miejsce.

Taki cel przyświeca piłkarzom ręcznym WKS Grunwald walczącym na zapleczu PGNiG Superligi. Jak to zrobić? O tym rozmawialiśmy z trenerem Rafałem Walczakiem. - Chcemy powalczyć z zespołami z Leszna i Warszawy o piąte miejsce. My mamy aktualnie 34 punkty, natomiast rywale o trzy punkty więcej. Ostatnie spotkania pokazały, że w każdej konfrontacji można liczyć na punkty. Potrafiliśmy walczyć jak równy z równym z Astromal Realem w Lesznie, to dlaczego nie możemy zdobyć kompletu punktów w sobotę z Żukowem, czy później z AZS Warszawa. Wiemy na co nas stać, mamy ambitnie grających zawodników. Chcemy awansować wyżej w tabeli. Nikogo na pewno nie będziemy lekceważyć. W tej lidze niespodzianki zdarzają się w każdej kolejce spotkań. Na przykład tuż przed świętami, w meczu rozegranym awansem, zespół SPR GKS Żukowo wygrał ze Stalą w Gorzowie 35 do 30 - dodał szkoleniowiec.
Tymczasem szczegóły najbliższego meczu o mistrzostwo I ligi na plakacie. Mamy nadzieję, że limit niespodzianek w wykonaniu Żukowa został wyczerpany...
Jerzy Raube

05 Kwiecień 2018 - WEJŚĆ DO CZOŁÓWKI 
 
 02 Kwiecień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE  
Życzenia na Święta Wielkanocne kierujemy do całego grona naszych Sympatyków, Sponsorów, Rodzin i Przyjaciół od całej braci-członków WKS Grunwald! Życzenia na karcie obok.

Życzenia na Święta Wielkanocne kierujemy do całego grona naszych Sympatyków, Sponsorów, Rodzin i Przyjaciół od całej braci-członków WKS Grunwald!
Życzenia na karcie obok.
JR

02 Kwiecień 2018 - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
 
 18 Marzec 2018 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZADECYDOWAŁY KARNE  
Wielu emocji dostarczyły derby Wielkopolski, pierwszej ligi piłki ręcznej, pomiędzy WKS Grunwald Poznań, a Realem Astromal w Lesznie. Od pierwszej minuty spotkania trwała zażarta walka o każdą piłkę.

Wielu emocji dostarczyły derby Wielkopolski, pierwszej ligi piłki ręcznej, pomiędzy WKS Grunwald Poznań, a Realem Astromal w Lesznie. Od pierwszej minuty spotkania trwała zażarta walka o każdą piłkę. Drużyny postawiły na twardą obronę, a główną rolę odgrywali bramkarze obydwu drużyn. Do przerwy gospodarze prowadzili 11:9. Po zmianie stron znakomicie zaczął grać nasz zespół, rzucając kolejno pięć bramek. Objęliśmy prowadzenie, które utrzymywało się do 60 minuty spotkania.
Przy stanie 21:20, na 15 sekund przed końcem spotkania Aleksander Pawłowski nie wykorzystał rzutu karnego. Piłkę przejęli gospodarze, w ostatniej sekundzie meczu bramkę na wagę remisu rzucił Wojciech Leder.
Rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze wygrywając 4:1.
Mimo porażki w rzutach karnych postawa naszego zespołu zasługuje na wielki szacunek. Grunwald zdobył jeden punkt, a jakże bliski był zdobycia całej puli. Szczegóły meczu w załączniku.
Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań 21:21 (11:9) karne 4:1
Kolejny mecz ligowy rozegramy 7 kwietnia w Poznaniu z GKS Żukowo.
Fot. Jerzy Raube
JR

18 Marzec 2018 - ZADECYDOWAŁY KARNE 18 Marzec 2018 - ZADECYDOWAŁY KARNE 
 
 26 Grudzień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU  
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Pełnych ciepła, spokoju i radości, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz Pomyślności i Sukcesów w Nowym 2018 Roku życzy Prezes i Zarząd WKS Grunwald Poznań.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Pełnych ciepła, spokoju i radości,
spędzonych w rodzinnej atmosferze
oraz Pomyślności i Sukcesów
w Nowym 2018 Roku
życzy Prezes i Zarząd
WKS Grunwald Poznań.

26 Grudzień 2017 - SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU 
 
 18 Grudzień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  SPOTKANIE WIGILIJNE PIŁKARZY RĘCZNYCH  
W Sali Tradycji WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu odbyło się spotkanie opłatkowe sekcji piłki ręcznej. Zawodnikom, trenerowi, działaczom, sponsorom, dziennikarzom życzenia wszelkiej pomyślności na Święta i cały 2018 rok składali m.

W Sali Tradycji WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu odbyło się spotkanie opłatkowe sekcji piłki ręcznej. Zawodnikom, trenerowi, działaczom, sponsorom, dziennikarzom życzenia wszelkiej pomyślności na Święta i cały 2018 rok składali m.in. współgospodarze uroczystego spotkania: dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk i wiceprezes sekcji Krzysztof Pokrywka. Był to też wstęp do podziękowań ze strony zawodników - w ich imieniu głos zabrał kapitan drużyny Tomasz Draszkiewicz, w imieniu zespołu analizował sytuację trener Rafał Walczak, deklaracje składali też licznie uczestniczący w kolacji sponsorzy. Były długie, miłe rozmowy przy kawie i prezenty mikołajkowe. Stało się sympatycznie, swojsko, rodzinnie. - I oby ta rodzinna atmosfera trwała nie tylko w spotkaniu przy stołach, ale także na co dzień w 2018 roku i oby najbliższy rok był jeszcze lepszy - powiedział p.o. prezesa sekcji Jacek Piazdecki.
Wierzymy, że sportowo będzie jeszcze lepszy!
Tekst i fot. Jerzy Raube

18 Grudzień 2017 - SPOTKANIE WIGILIJNE PIŁKARZY RĘCZNYCH 18 Grudzień 2017 - SPOTKANIE WIGILIJNE PIŁKARZY RĘCZNYCH 18 Grudzień 2017 - SPOTKANIE WIGILIJNE PIŁKARZY RĘCZNYCH 18 Grudzień 2017 - SPOTKANIE WIGILIJNE PIŁKARZY RĘCZNYCH 18 Grudzień 2017 - SPOTKANIE WIGILIJNE PIŁKARZY RĘCZNYCH 
 
 08 Grudzień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WYNIK MARZENIE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald sprawili swoim sympatykom prezent świąteczny zwyciężając w ostatnim meczu tego roku na wyjeździe MKS Mazur w Sierpcu 26:17! Znowu odpalili rakiety: Robert Fogler i Michał Nieradko (po 6 bramek) oraz Tomasz Gintowt (4) i Marek Baraniak (3) Alan Harasymek (3).

Piłkarze ręczni WKS Grunwald sprawili swoim sympatykom prezent świąteczny zwyciężając w ostatnim meczu tego roku na wyjeździe MKS Mazur w Sierpcu 26:17! Znowu odpalili rakiety: Robert Fogler i Michał Nieradko (po 6 bramek) oraz Tomasz Gintowt (4) i Marek Baraniak (3) Alan Harasymek (3). Pozostali tez powalczyli w obronie i co nieco dorzucili...
Brawo zespół prowadzony przez trenera Rafała Walczaka.
Oto wypowiedź kierownika sekcji Krzysztofa Brzezińskiego po powrocie z Sierpca: - Mecz pokazał, że drużyna po chwilowej zadyszce odzyskała wiarę w zwycięstwa. Wróciła radość z gry, swoboda w rozgrywaniu akcji ofensywnych, bardzo solidna obrona i mocna bramka. Od początku spotkania inicjatywa należała do Grunwaldu, wypracowaliśmy kilku bramkowe prowadzenie
Do przerwy prowadziliśmy 10:6. W 48 minucie nasze prowadzenie zmalało do dwóch bramek. Ostatnie 10 minut to już pełna dominacja Grunwaldu, co świadczy o dobrym przygotowaniu fizycznym naszego zespołu. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi bramkarze: Patryk Kulczyński, który bronił z dużym wyczuciem i wysokim procentem skuteczności, w końcówce spotkania zmienił go Piotr Wenta (odbił rzuty karne). Najlepszym zawodnikiem całego spotkania został Robert Fogler. Kolejny mecz ligowy zostanie rozegrany już w Nowym Roku, a dokładnie 13 stycznia z zespołem z Grudziądza.
Kolejny mecz wygrali juniorzy Grunwaldu, którzy pokonali Tęczę Kościan 38-35.
Zespół dzieci uczestniczy dzisiaj (sobota) w Turnieju o Mistrzostwo Wielkopolski w Środzie Wlkp.
W załączniku szczegóły meczu seniorów.

08 Grudzień 2017 - WYNIK MARZENIE 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 02 Grudzień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  BYŁA WALKA I JEST EFEKT  
Zespół WKS Grunwald Poznań nie zawiódł swoich sympatyków. Wszyscy spodziewaliśmy się trudnego spotkania z zespołem zaplecza ekstraklasy OKPR Warmia Olsztyn. Ale z takiego wyniku możemy być dumni.

Zespół WKS Grunwald Poznań nie zawiódł swoich sympatyków. Wszyscy spodziewaliśmy się trudnego spotkania z zespołem zaplecza ekstraklasy OKPR Warmia Olsztyn. Ale z takiego wyniku możemy być dumni. Nasi wygrali 24:21 (11:12) i utrzymali kontakt z górną połówką tabeli mając dorobek 15 punktów!
Przypomnijmy co pisaliśmy w zajawce: - Będzie bardzo ciężko o zdobycz punktową, ale jak zostawią chłopaki serducho na parkiecie to będzie już całkiem super... I było SUPER! Bo na parkiecie były wszystkie serducha, a największe w bramce - Filipa Tarko. Koledzy się nie pogniewają, bo praktycznie wszyscy dali z siebie wszystko, ale... W piłce ręcznej jest tak, że jak bramkarz sporo odbije, to zespołowi bliżej do wygranej.
W ataku przewodził Robert Fogler , który po problemach zdrowotnych dochodzi do bardzo dobrej formy. Skuteczny był również Tomasz Gintowt. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Marek Baraniak, Michał Nieradko i Mateusz Lubiewski. Kluczowe dla spotkania było ostatnie 10 minut meczu, w których cały zespół niesiony dopingiem kibiców wywalczył upragniony sukces.
Trener Rafał Walczak skwitował gratulacje po męsku: - Była walka i jest efekt.
Szczegóły w załączniku.

Zapis bramkowy:
60 min. 24:21
55 min. 20:19
50 min. 18:18
45 min. 14:16
40 min. 13:15
35 min. 11:15
30 min. 11:12
25 min. 9:8
20 min. 7:8
10 min. 6:3
5 min. 1:0
Ostatni mecz ligowy w tym roku rozegrany zostanie już w piątek, o godz. 19 w Sierpcu.
JR
Fot. Gazeta Ratajska, sportowy-poznan.pl

02 Grudzień 2017 - BYŁA WALKA I JEST EFEKT 02 Grudzień 2017 - BYŁA WALKA I JEST EFEKT 02 Grudzień 2017 - BYŁA WALKA I JEST EFEKT 02 Grudzień 2017 - BYŁA WALKA I JEST EFEKT 02 Grudzień 2017 - BYŁA WALKA I JEST EFEKT 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 30 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZOSTAWIĆ SERDUCHO....  
2 grudnia znów mamy okazję obejrzenia meczu I ligi piłki ręcznej sezonu 2017/2018. Zespół WKS Grunwald Poznań zajmuje aktualnie 10 miejsce z 12 punktami. Wszyscy chcielibyśmy, aby w sobotni wieczór cieszyć się z kolejnej zdobyczy.

2 grudnia znów mamy okazję obejrzenia meczu I ligi piłki ręcznej sezonu 2017/2018. Zespół WKS Grunwald Poznań zajmuje aktualnie 10 miejsce z 12 punktami. Wszyscy chcielibyśmy, aby w sobotni wieczór cieszyć się z kolejnej zdobyczy. Wiemy jednak, że przyjdzie wojskowym walczyć z czołowym zespołem zaplecza ekstraklasy OKPR Warmia. Olsztynianie zajmują 4 miejsce z dorobkiem 19 punktów. Ostatnio Warmia grała w Wągrowcu, gdzie zremisowała 23:23, by w rzutach karnych stracić punkt przegrywając 3 do 5. Wniosek, każdy zespół jest w zasięgu WKS Grunwald. I jak napisał jeden z naszych sympatyków: - Będzie bardzo ciężko o zdobycz punktową, ale jak zostawią chłopaki serducho na parkiecie to będzie już całkiem super...
Szczegóły meczu w załączniku.
W tygodniu odbył się mini turniej rocznika 2005 i młodszych. WKS Grunwald pokonał Polonię Środa 18:12, uległ MKS II Poznań 12:17 i zajął drugie miejsce.
JR
Fot. Gazeta Ratajska

30 Listopad 2017 - ZOSTAWIĆ SERDUCHO.... 30 Listopad 2017 - ZOSTAWIĆ SERDUCHO.... 
 
 26 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  AMPLITUDA NASTROJÓW  
AZS UW Warszawa pokonał w meczu o mistrzostwo I ligi WKS Grunwald 31:28 (14:13). Bardzo słabe pierwsze dwadzieścia minut pierwszej połowy spotkania, bo przegrywaliśmy już 6:13 - opowiadał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

AZS UW Warszawa pokonał w meczu o mistrzostwo I ligi WKS Grunwald 31:28 (14:13).
Bardzo słabe pierwsze dwadzieścia minut pierwszej połowy spotkania, bo przegrywaliśmy już 6:13 - opowiadał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Dobra skuteczność w ataku Roberta Foglera i Michała Nieradko w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy pozwoliły bardzo szybko na zmniejszenie prowadzenia drużyny gospodarzy. W pierwszych dziesięciu minutach drugiej odsłony prowadziliśmy wyrównany pojedynek. Od 40 minuty ponownie inicjatywę przejęli zawodnicy ze stolicy prowadząc różnicą kilku bramek.
Szukając przyczyn wczorajszej porażki należy upatrywać w słabej grze obronnej w środkowej strefie, grze w przewadze, nie wykorzystaniu dwóch rzutów karnych. Plusy to dobra skuteczność wymienionych wcześniej rozgrywających i skrzydłowych. Mimo ambitnej postawy do końca meczu punkty zostały w Warszawie.
Za tydzień kolejny mecz, w sobotę o godz. 17.00 podejmujemy zespół z Olsztyna.
Szczegóły w załączniku.
JR

26 Listopad 2017 - AMPLITUDA NASTROJÓW 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 19 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OSŁABIONY GRUNWALD W MALBORKU  
Osłabiony zespół WKS Grunwald przegrał w meczu o mistrzostwo I ligi w Malborku z Pomezanią 10:14 (21:29). Brak kontuzjowanych zawodników Krzysztofa Martyńskiego i Mateusza Lubiewskiego był bardzo odczuwalny we wczorajszym spotkaniu w Malborku.

Osłabiony zespół WKS Grunwald przegrał w meczu o mistrzostwo I ligi w Malborku z Pomezanią 10:14 (21:29).
Brak kontuzjowanych zawodników Krzysztofa Martyńskiego i Mateusza Lubiewskiego był bardzo odczuwalny we wczorajszym spotkaniu w Malborku. Niska pozycja w tabeli drużyny gospodarzy jest bardzo myląca. Już wczoraj zespół gospodarzy grał praktycznie w pełnym składzie z dodatkowym wzmocnieniem, z nowym rozgrywającym z Białorusi, który bardzo mocno odmienił zespół Pomezanii. - Na tle doświadczonego przeciwnika wypadliśmy słabo - ocenił kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Brakowało jakości w grze. Zawodnika, który wziąłby odpowiedzialność na swoje barki. Dobre fragmenty gry to początek pierwszej i drugiej części spotkania. To za mało, aby odnieść sukces na trudnym terenie w Malborku.
Szczegóły w załączniku.
W sobotę, 25 listopada, WKS Grunwald zmierzy się w stolicy z AZS AWF. Początek meczu o godz. 19.
JR

19 Listopad 2017 - OSŁABIONY GRUNWALD W MALBORKU 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 17 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WKS GRUNWALD ROZWIJA KULTURĘ FIZYCZNĄ W POWIECIE  
W nowo oddanej hali sportowej w Puszczykowie odbył się trening dla miejscowej młodzieży. Zajęcia prowadzili zawodnicy i trenerzy sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań. Później odbył się mecz pokazowy.

W nowo oddanej hali sportowej w Puszczykowie odbył się trening dla miejscowej młodzieży. Zajęcia prowadzili zawodnicy i trenerzy sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań. Później odbył się mecz pokazowy. Zajęcia sportowe w Puszczykowie przeprowadzono w ramach współpracy Klubu z Powiatem Poznańskim. Obecni byli Wicestarosta Powiatu Poznańskiego Tomasz Łubiński oraz Burmistrz Puszczykowa Tomasz Balcerek, który jest absolwentem poznańskiej AWF, a w młodości uprawiał lekką atletykę. - Sport zawsze odgrywał w moim życiu ważną rolę mówi T. Balcerek. - Troska o rozwój bazy sportowo-rekreacyjnej Puszczykowa i popularyzację przedsięwzięć służących poprawie zdrowia i sprawności fizycznej towarzyszyła mi także w późniejszym okresie, kiedy przez lata prowadziłem w naszym mieście rodzinne przedsiębiorstwo. W tym okresie pełniłem m.in. funkcję wiceprezesa KP Las Puszczykowo.
Jak widać w Puszczykowie dbają o rozwój kultury fizycznej. Nam miło, że WKS Grunwald został zaproszony do współpracy na tym polu. W zajęciach wzięło udział około 300 dzieci. Spotkanie sportowe z piłką ręczną było wspaniałą promocją tej pięknej dyscypliny sportu wśród dzieci i młodzieży z Puszczykowa. Kolejne tego typu imprezy planujemy zorganizować podczas ferii zimowych i wakacji letnich.
Jerzy Raube

17 Listopad 2017 - WKS GRUNWALD ROZWIJA KULTURĘ FIZYCZNĄ W POWIECIE 17 Listopad 2017 - WKS GRUNWALD ROZWIJA KULTURĘ FIZYCZNĄ W POWIECIE 17 Listopad 2017 - WKS GRUNWALD ROZWIJA KULTURĘ FIZYCZNĄ W POWIECIE 17 Listopad 2017 - WKS GRUNWALD ROZWIJA KULTURĘ FIZYCZNĄ W POWIECIE 17 Listopad 2017 - WKS GRUNWALD ROZWIJA KULTURĘ FIZYCZNĄ W POWIECIE 
 
 12 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NASI ZAWODNICY W TVP 3  
Zapraszamy do oglądania dzisiaj, o godz.

Zapraszamy do oglądania dzisiaj, o godz. 21, audycji telewizyjnej z udziałem piłkarzy ręcznych pierwszoligowego zespołu WKS Grunwald. Emisja odbędzie się na antenie TVP3 Poznań.
JR

12 Listopad 2017 - NASI ZAWODNICY W TVP 3 
 
 12 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TRUDNO GRAĆ Z LIDEREM BEZ LIDERA  
Zawsze spotkania z Nielbą były bardzo emocjonujące z dużą dozą dramatyzmu. Niestety, znów z rzutem na taśmę bardziej doświadczonej ekipy z Wągrowca, która lideruje w tej rundzie grupie A pierwszej ligi.

Zawsze spotkania z Nielbą były bardzo emocjonujące z dużą dozą dramatyzmu. Niestety, znów z rzutem na taśmę bardziej doświadczonej ekipy z Wągrowca, która lideruje w tej rundzie grupie A pierwszej ligi. Kolejny mecz przegrany jedną bramką 22:23 (9:7). Na pewno nie brakowało walki, było dużo kar, czerwonych i niebieskich kartek.
W pierwszej części inicjatywa należała do Grunwaldu. Prowadziliśmy jedną, dwoma bramkami grając bardzo dobrze w obronie (6:5, 8:5, 9:7). Między słupkami najlepszy mecz w barwach wojskowych rozegrał młody bramkarz Piotr Wenta. Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli goście doprowadzając szybko do wyrównania (13:13). Kolejne minuty to dominacja Grunwaldu i prowadzenie w 45 minucie 16:13. W 46 minucie czerwoną kartkę otrzymał Krzysztof Martyński. - Ta sytuacja była kluczowa dla przebiegu meczu - mówił kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Trudno grać z mocnym rywalem bez lidera zespołu. W 50 minucie był remis 17:17, w 55 minucie 19:19. Przegraliśmy ostatnie 5 minut nie wykorzystując między innymi rzutu karnego. Ciekawe derby Wielkopolski bez happy endu dla gospodarzy.
Zapis bramkowy:
60 min. 22:23
55 min. 20:21
50 min. 17:17
45 min. 16:13
40 min. 13:13
35 min. 11:10
30 min. 9:7
25 min. 8:5
20 min. 6:5
15 min. 5:4
10 min. 3:3
5 min. 1:2
W załączniku protokół z zawodów.
Za tydzień WKS Grunwald wyjeżdża do Malborka.
Materiał prasowy
Gazeta Ratajska, sportowy-poznan.pl
JR

12 Listopad 2017 - TRUDNO GRAĆ Z LIDEREM BEZ LIDERA 12 Listopad 2017 - TRUDNO GRAĆ Z LIDEREM BEZ LIDERA 12 Listopad 2017 - TRUDNO GRAĆ Z LIDEREM BEZ LIDERA 12 Listopad 2017 - TRUDNO GRAĆ Z LIDEREM BEZ LIDERA 12 Listopad 2017 - TRUDNO GRAĆ Z LIDEREM BEZ LIDERA 
 
 09 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MECZ KOLEJKI NA NEWTONA  
Zapowiada się mecz kolejki I ligi piłkarzy ręcznych grupy A. Lider z Wągrowca przyjeżdża na derbowy pojedynek z poznańskim WKS Grunwald. Dodajmy, że wojskowi w jesiennej rundzie należą do najbardziej nieobliczalnej ekipy.

Zapowiada się mecz kolejki I ligi piłkarzy ręcznych grupy A. Lider z Wągrowca przyjeżdża na derbowy pojedynek z poznańskim WKS Grunwald. Dodajmy, że wojskowi w jesiennej rundzie należą do najbardziej nieobliczalnej ekipy. Potrafią pokazać serce do walki, ale też oddać pole rywalom. W derby nie będzie taryfy ulgowej. Wierzymy, że kibice znów wypełnią halę przy ul. Newtona 2.
Podczas sobotniego meczu obowiązywać będą bilety (10 zł), a dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc Rodzinnemu Dom Dziecka w Chociczy Małej. Dzieci, młodzież oraz studenci z ważną legitymacją wstęp wolny.
Jak nas poinformował trener zespołu oldboy WKS Grunwald Zygmunt Dudziak, jego podopieczni przygotowali dwa upominki dla uczestników meczu. Wystarczy przybyć na mecz i wziąć udział w losowaniu! Na zdjęciu podobna akcja podczas poprzedniego meczu WKS Grunwald.
Spotykamy się w sobotę, 11 listopada, o godz. 17, w hali przy ul. Newtona 2.

09 Listopad 2017 - MECZ KOLEJKI NA NEWTONA 
 
 07 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OLDBOYE WKS GRUNWALD NA PODIUM!  
4 listopada odbył się V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Oldboy o Puchar Burmistrza GiM Kleczew. W zawodach wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. WKS Grunwald Poznań, Śląsk Wrocław, Bór Oborniki Śląskie, Korona Koronowo, Prosna Kalisz, Górnik Złotoryja, 4Ever Young Grodków i Start Konin.

4 listopada odbył się V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Oldboy o Puchar Burmistrza GiM Kleczew. W zawodach wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. WKS Grunwald Poznań, Śląsk Wrocław, Bór Oborniki Śląskie, Korona Koronowo, Prosna Kalisz, Górnik Złotoryja, 4Ever Young Grodków i Start Konin. Nasz zespół tradycyjnie powalczył i pokazał, że stać go na walkę z najlepszymi.
Grunwald w składzie Michał Bąk, Marek Górczyński, Tomasz Skarbiński, Błażej Nowacki, Ernest Pieniak, Łukasz Koligat, Krzysztof Perz, Sławomir Borowiak, Mariusz Peda Maciej Karaśkiewicz, Robert Natunewicz, Sebastian Olejnik (trener Zygmunt Dudziak) w swojej grupie zajął 1 miejsce wygrywając ze Startem Konin 9-7 , Obornikami Śląskimi 10-6 i Górnikiem Złotoryja 7-6.
Mecz finałowy zakończył się remisem 9-9. O zwycięstwie Śląska Wrocław zadecydowały rzuty karne. Karne to zawsze loteria, naszym graczom gratulujemy, jak zwykle, znakomitej, sportowej postawy. Tak trzymać!


07 Listopad 2017 - OLDBOYE WKS GRUNWALD NA PODIUM! 07 Listopad 2017 - OLDBOYE WKS GRUNWALD NA PODIUM! 07 Listopad 2017 - OLDBOYE WKS GRUNWALD NA PODIUM! 07 Listopad 2017 - OLDBOYE WKS GRUNWALD NA PODIUM! 07 Listopad 2017 - OLDBOYE WKS GRUNWALD NA PODIUM! 
 
 05 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZBYT WIELE BŁĘDÓW   
W meczu 7 kolejki I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald przegrał z SPR GKS w Żukowie (koło Gdańska) 27:28. - Na końcowy wynik meczu wpływ miało kilka czynników: słaba gra w obronie, nie wykorzystane 2 rzuty karne, za duża ilość błędów technicznych i mało konsekwentna gra w ataku pozycyjnym - oceniał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

W meczu 7 kolejki I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald przegrał z SPR GKS w Żukowie (koło Gdańska) 27:28. - Na końcowy wynik meczu wpływ miało kilka czynników: słaba gra w obronie, nie wykorzystane 2 rzuty karne, za duża ilość błędów technicznych i mało konsekwentna gra w ataku pozycyjnym - oceniał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Błędy te w konsekwencji spowodowały, że wróciliśmy z Żukowa bez zdobyczy punktowej. Dobre fragmenty gry w naszym wykonaniu to pierwsze pięć minut pierwszej i drugiej połowy meczu. Staraliśmy się dogonić rywali, którzy w ostatnich fragmentach spotkania prowadzili 28:24 ale zabrakło czasu i szczęścia aby doprowadzić do remisu. Kapitalnymi interwencjami w końcówce popisywał się nasz bramkarz Filip Tarko.
Szczegóły w protokole (w załączniku).
Za tydzień podejmujemy Nielbę Wągrowiec. Początek spotkania w sobotę, o godz. 17.00.
JR

05 Listopad 2017 - ZBYT WIELE BŁĘDÓW  05 Listopad 2017 - ZBYT WIELE BŁĘDÓW  
 
 03 Listopad 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PO PUNKTY  
Z taką drużyną, jak Żukowo, szczególnie na jej boisku, to trzeba wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Na pewno nie może być tak jak w ostatnim meczu z Realem Astromal Leszno. Rywal mocniej przycisnął i poszło.

Z taką drużyną, jak Żukowo, szczególnie na jej boisku, to trzeba wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Na pewno nie może być tak jak w ostatnim meczu z Realem Astromal Leszno. Rywal mocniej przycisnął i poszło. Do dużej przewagi bramkowej. Zapomnieć o Lesznie i grać dalej, szukać punktów - to hasło na dziś. Czy uda się w Żukowie? A dlaczego nie, w przedostatniej kolejce GKS Żukowo przegrał z Nielbą Wągrowiec 21:30. Można powalczyć, tym bardziej, że praktycznie wszyscy są gotowi do gry...
Początek meczu w sobotę, o godz. 17.
Tekst i fot. Jerzy Raube

03 Listopad 2017 - PO PUNKTY 
 
 27 Październik 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANY W STATUCIE KLUBU  
Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen.

Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen. broni Lech Konopka, a prowadził je dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk.
W tym tygodniu umieściliśmy na naszej stronie internetowej, w zakładce Klub/Statut, zmieniony - Statut Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Jak zgodnie podkreślali w czasie Walnego Zebrania delegaci, zmieniły się czasy i w związku z tym wymogi w zakresie działania Klubu.
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami i całym Statutem Klubu.
JR

27 Październik 2017 - ZMIANY W STATUCIE KLUBU 
 
 24 Październik 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PISZĄ O NAS   
Zamieszczamy artykuł z Głosu Wielkopolskiego, o imprezie sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald. W rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn mamy przerwę do 4 listopada. Korzystając z niej WKS Grunwald zorganizował w weekend 2.

Zamieszczamy artykuł z Głosu Wielkopolskiego, o imprezie sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald.

W rozgrywkach I ligi piłki ręcznej mężczyzn mamy przerwę do 4 listopada. Korzystając z niej WKS Grunwald zorganizował w weekend 2. Turniej Grunwald Pokolenia. Impreza miała na celu upamiętnienie dawnych gwiazd poznańskiego zespołu, które przed laty tworzyły świetność drużyny.

W turnieju dla zawodników 40+ uczestniczyło siedem zespołów, które rozgrywały mecze trwające 20 minut. W finale WKS Grunwald pokonał Nielbę Wągrowiec 16:5, a dalsze lokaty zajęły: 3. ChKS Łódź, 4. Start Konin, 5. Chrobry Głogów, 6. Bór Oborniki Śląskie, 7.Old Boys Koronowo. Za najlepszego bramkarza zawodów uznany został Sławomir Borowiak, a nagrodę dla najlepszego zawodnika odebrał Tomasz Pietrzak.
Trenerem zespołu Grunwaldu jest Zygmunt Dudziak. Więź między pokoleniami dobrze zaakcentowały pokazowe spotkania piłki ręcznej zespołów ze szkół podstawowych. Grały zarówno drużyny dziewcząt, jak chłopców. Trzecia edycja bardzo sympatycznej imprezy - za rok.

Dodał
JR


24 Październik 2017 - PISZĄ O NAS  
 
 23 Październik 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ODDANO HOŁD LUDZIOM SPORTU  
W sobotę, 21 października, w hali przy ul. Newtona w Poznaniu odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Oldboys WKS Grunwald Poznań - Pokolenia, poświęcony pamięci zawodników, którzy budowali świetność klubu w latach 70-tych minionego wieku.

W sobotę, 21 października, w hali przy ul. Newtona w Poznaniu odbył się II Turniej Piłki Ręcznej Oldboys WKS Grunwald Poznań - Pokolenia, poświęcony pamięci zawodników, którzy budowali świetność klubu w latach 70-tych minionego wieku. Złożono hołd zmarłym zawodnikom i osobom związanym z piłką ręczną w WKS Grunwald. Wśród nich byli m. in. Tadeusz Dybol, Stanisław Jarzyński, Jerzy Kuleczka, Zbigniew Kuleczka, Michał Pawlak, Aleksander Wiecanowski i płk Zdzisław Talarczyk - założyciel i wieloletni szef klubu piłki ręcznej. Drugi cel cyklicznej imprezy to przekazanie młodemu pokoleniu miłości do tej wspaniałej dyscypliny sportu. W przeddzień zagrały cztery drużyny juniorów: Nielby Wągrowiec, MKS Poznań, Posnanii i WKS Grunwald trenera Łukasza Rutkowskiego. W sobotę wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej oraz oldboye z siedmiu drużyn.
Na zakończenie imprezy prezes Klubu Old Boys WKS Grunwald dr inż. Andrzej Boruszak podkreślił, iż to zawodnicy byli przede wszystkim głównymi aktorami tego spotkania. Zaznaczył, że podczas turnieju złożono podziękowania tym, którzy odeszli, którzy byli związani z naszą ukochaną dyscypliną. W dniach, które nadchodzą, pomyślimy o nich przy ich mogiłach - dodał. Podziękował też dzieciom, które, będą kontynuować tę dyscyplinę sportu. Wymienił osoby, które przyczyniły się do organizacji imprezy - złożył podziękowania Zygmuntowi Dudziakowi (założycielowi Klubu Old Boys, związanemu z WKS Grunwald już 56 lat!), sędziom - Zygmuntowi Tomkowiakowi, Miłoszowi Konarczykowi, Mateuszowi Lubczyńskiemu, służbie medycznej, gospodarzowi - panu Grzegorzowi Patanowi.
Prezes A. Boruszak powitał gości - dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania - dr Ewę Bąk prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej - Marka Werle, wiceprezesa WKS Grunwald - płk. dr inż. Wojciecha Satkowskiego.
Marek Werle złożył gratulacje zawodnikom, podziwiał za ich zaangażowanie na boisku. - Pokazujecie młodym ludziom, że poza robieniem karier, można nieźle bawić się na boisku. Wręczył odznaki WZPR z wieńcami, które otrzymali: Michał Bąk, Sławomir Borowiak, Jarosław Nowicki.
Były wręczone Puchary - najlepszemu bramkarzowi Sławomirowi Borowiakowi oraz najlepszemu zawodnikowi drużyny - Tomaszowi Pietrzakowi.
Pierwsze miejsce w turnieju zajął Klub Old Boys WKS Grunwald, 2. Nielba Wągrowiec, 3. CHKS Łódź, 4. Start Konin, 5. Chrobry Głogów, 6. Oldboys Oborniki Śląskie, 7. Old Boys Koronowo.
Tekst i fot. Gazeta Ratajska
JR

23 Październik 2017 - ODDANO HOŁD LUDZIOM SPORTU 23 Październik 2017 - ODDANO HOŁD LUDZIOM SPORTU 23 Październik 2017 - ODDANO HOŁD LUDZIOM SPORTU 23 Październik 2017 - ODDANO HOŁD LUDZIOM SPORTU 23 Październik 2017 - ODDANO HOŁD LUDZIOM SPORTU 
 
 17 Październik 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TURNIEJ POKOLENIA  
Turniej Piłki Ręcznej Oldboys WKS Grunwald Poznań - Pokolenia, poświęcony pamięci zawodników, którzy budowali świetność klubu w latach 70-tych minionego wieku odbędzie się w sobotę, w hali przy ul.

Turniej Piłki Ręcznej Oldboys WKS Grunwald Poznań - Pokolenia, poświęcony pamięci zawodników, którzy budowali świetność klubu w latach 70-tych minionego wieku odbędzie się w sobotę, w hali przy ul. Newtona2.
Początek turnieju zaplanowano na godz. 8.30, zostanie poprzedzony meczami dzieci i juniorów. Uroczyste otwarcie odbędzie się o godz. 11, a zakończenie całej imprezy przewidziano o godz. 17. W rozgrywkach wystąpią zespoły: Oldboys Oborniki Śląskie, Start Konin, Oldboys Koronowo, Chrobry Głogów, CHKS Łódź, Junak Włocławek oraz gospodarze WKS Grunwald Oldboys. Pomysłodawcą i menedżerem zespołu od początku jest Zygmunt Dudziak, były trener zespołu ekstraklasy WKS Grunwald (na zdjęciu z prawej).
JR

17 Październik 2017 - TURNIEJ POKOLENIA 
 
 14 Październik 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REKORD FREKWENCJI NA NEWTONA  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald po czterech kolejkach I ligi mieli na swym koncie komplet 12 pkt. i podejmowali wicelidera Astromal Real Leszno. Na mecz przybyła rekordowa liczba widzów i w komplecie wypełniła trybunę hali przy ul.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald po czterech kolejkach I ligi mieli na swym koncie komplet 12 pkt. i podejmowali wicelidera Astromal Real Leszno. Na mecz przybyła rekordowa liczba widzów i w komplecie wypełniła trybunę hali przy ul. Newtona. Z nadziejami na kolejne zwycięstwo. Do przerwy był remis 10:10. Jednak po zmianie stron bardziej skutecznie zagrali doświadczeni goście. Wykorzystywali oni główny atut, czyli przewagę fizyczną. W 46 minucie uzyskali przewagę czterech bramek (14:17) i nie dali sobie zabrać punktów. - Dziś najlepsi na meczu byli kibice, którzy ustanowili rekord frekwencji. Uzbieraliśmy trochę pieniędzy w akcji charytatywnej dla niepełnosprawnych maluchów. Dziękujemy serdecznie za udział w zawodach, doping i wsparcie najmłodszych. Gramy dla Was. Staraliśmy się powalczyć o kolejne punkty, ale rywal tym razem był mocniejszy - mówił po meczu trener WKS Rafał Walczak.
O kolejne punkty wojskowi powalczą 4 listopada w Żukowie. Teraz nastąpi trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach.
WKS Grunwald Poznań - Astromal Real Leszno 20:23 (10:10)
Oto zapis minutowy wyników.
60 min. 20:23
55 min. 16:21
50 min. 14:19
45 min. 13:16
40 min. 12:14
35 min. 11:12


30 min. 10:10
25 min. 9:8
20 min. 5:6
15 min. 5:5
10 min. 4:4
Tabela

1. MKS Real-Astromal Leszno 6 m 13pkt. zd. 5 pkt.str.
2. KS Stal Gorzów 5 12 3
3. WKS Grunwald Poznań 5 12 3


JR
Fot. Gazeta Ratajska
14 Październik 2017 - REKORD FREKWENCJI NA NEWTONA 14 Październik 2017 - REKORD FREKWENCJI NA NEWTONA 14 Październik 2017 - REKORD FREKWENCJI NA NEWTONA 14 Październik 2017 - REKORD FREKWENCJI NA NEWTONA 
 
 13 Październik 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZAPROSZENIE NA MECZ GRUNWALDU - SOBOTA GODZINA 17!  
W sobotę, 14 października, o godzinie 17, WKS Grunwald Poznań podejmie w meczu o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej Astromal Real Leszno. Na mecz przyjaźni zapraszamy grupy najmłodszych kibiców, w tym adeptów szczypiorniaka ćwiczących w grupach młodzieżowych naszego Klubu razem ze swoimi opiekunami.

W sobotę, 14 października, o godzinie 17, WKS Grunwald Poznań podejmie w meczu o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej Astromal Real Leszno. Na mecz przyjaźni zapraszamy grupy najmłodszych kibiców, w tym adeptów szczypiorniaka ćwiczących w grupach młodzieżowych naszego Klubu razem ze swoimi opiekunami. Dzieci, młodzież i emeryci wchodzą na mecz całkowicie ZA DARMO!
Piszemy mecz przyjaźni, tak bo dobrze układa się współpraca między obydwoma klubami, ale... Na boisku nie będzie taryfy ulgowej. Spodziewamy się walki i emocji. Wszak to czołowe zespoły grupy A I ligi! Wierzymy, że wojskowi potwierdzą formę z ostatnich występów tego sezonu. Do zobaczenia w hali przy ul. Newtona 2.
W imieniu zawodników i opiekunów naszej drużyny zapraszamy do wspólnego kibicowania.
Jerzy Raube
Fot. Gazeta Ratajska

13 Październik 2017 - ZAPROSZENIE NA MECZ GRUNWALDU - SOBOTA GODZINA 17! 13 Październik 2017 - ZAPROSZENIE NA MECZ GRUNWALDU - SOBOTA GODZINA 17! 

W 2011r. będzie obchodzone 50-lecie powstania sekcji piłki ręcznej WKS "Grunwald". Sekcja powstała 1.01.1961r. , a jej założycielami byli płk Zdzisław Talarczyk - pierwszy kierownik, Aleksander Wiecanowski - późniejszy pierwszy trener zespołu.

Największym sukcesem w kistorii było zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 1970/71. W następnym roku obok tytułu wicemistrzowskiego WKS "Grunwald" zdobył po raz pierwszy Puchar Polski. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w latach 1979 i 1980.

Oprócz sukcesów na terenie kraju nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Na olimpiadzie w Monachium w 1972r. wystąpili Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek. Ten ostatni na następnej olimpiadzie w Montrealu razem z drużyną zdobył brązowy medal olimpijski. Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek byli również brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w 1974r. w Niemczech.

W czerwcu 1990r. w związku z rozwiązaniem drużyny Posnanii nastąpiło przekazanie całego zespołu do WKS "Grunwald". Ku zaskoczeniu opinii sportowej całego kraju drużyna "Grunwaldu" w sezonie rozgrywkowym 1990/91 wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Obecnie zespół występuje w I lidze. Trenerem seniorów jest Rafał Walczak, zasłużony zawodnik WKS Grunwald. Sekcja liczy ponad 40 członków, w tym duża grupa młodzieży

Prezes sekcji piłki ręcznejpłk pil. Grzegorz Ślusarz
WiceprezesKrzysztof Pokrywka
Członkowie ZarząduRafał Walczak
Ryszard Misiak
Patryk Kulczyński
Kierownik sekcjiKrzysztof Brzeziński
Trener zespołu seniorówRafał Walczak
Trener zespołu juniorówŁukasz Rutkowski
Trener dzieciPiotr Kawałek

Największy sukces 2015 r. to I miejsce w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek, zwycięstwo we wszystkich 11 meczach rundy jesiennej II ligi.

Zwycięstwo w turnieju im. Jerzego Kuleczki - od miesiąca sierpnia do końca 2015 r. zespół seniorów nie poniósł żadnej porażki.

II runda rozgrywek rozpocznie się w miesiącu lutym 2016r.

Pracę z zespołem juniorów od września 2015 r rozpoczął trener Łukasz Rutkowski. Trenerem zespołu dzieci jest Piotr Kawałek.

Nawiązaliśmy współpracę z KS Posnania - najlepsi zawodnicy występować będą w zespole juniorów.

Nawiązaliśmy również współpracę ze SP 46.

Od pięciu lat prowadzimy zajęcia w SP 51 - trener Krzysztof Brzeziński-najlepsi zawodnicy tworzą obecnie wraz z zawodnikami SP 46 zespół dzieci rocznik 2003 i młodsi.


img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ 

 
 
 
img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ 

  Bramkarze:

  • Patryk Kulczyński 90
  • Mariusz Peda 25
  • Filip Tarko 86

  Zawodnicy z pola:

  • Arkadiusz Guraj 17
  • Krzysztof Martyński 13
  • Mateusz Matlach 24
  • Piotr Nowicki 14
  • Alan Harasymek 9
  • Łukasz Karbowski 16
  • Robert Fogler 7
  • Aleksander Pawłowski 33
  • Patryk Piechowiak 18
  • Łukasz Wachowiak 3
  • Krzysztof Westwal 6
  • Michał Majewski 10
  • Michał Nieradko 22
  • Tomasz Gintow 15
  • Tomasz Draszkiewicz 8
  • Łukasz Koligat 4
  • Mateusz Lubiewski 11
  • Filip Kurek 19
  • Hubert Zdunek 40
Krzysztof BRZEZIŃSKI