16 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  Z WKS MŁODZIEŻ JEST  
Zespół Juniorów WKS Grunwald Poznań tworzy czternastu zawodników, którzy swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynali na osiedlowych boiskach, w szkołach podstawowych i kontynuowali w gimnazjum.

Zespół Juniorów WKS Grunwald Poznań tworzy czternastu zawodników, którzy swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynali na osiedlowych boiskach, w szkołach podstawowych i kontynuowali w gimnazjum. Z piłką ręczną, już od najmłodszych klas, łatwo zetknąć się w Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha. Od lat odbywają się tam zajęcia dla najmłodszych prowadzone przez instruktora piłki ręcznej, znanego w środowisku, mieszkańca Rataj Krzysztofa Brzezińskiego. Takie działania zaowocowały wykształceniem wychowanka Jakuba Domaszewskiego, który obecnie jest zawodnikiem kadry Wielkopolski, a swoją przygodę z piłką ręczną zaczynał w SP 51 i kontynuował w Gimnazjum nr 5.
Duży wkład w kształcenie zawodników ma także program szkoleniowy prowadzony w Szkole Podstawowej nr 46. Wychowankami tej placówki są: Mateusz Pawłowski i Wojciech Jankowiak, którzy tworzyli trzon zespołu Juniorów, a obecnie są w podstawowej ekipie Seniorów, a nie tylko dopełnieniem zespołu I ligi. Wychowankiem Jakub Bartnicki, który aktualnie kontynuuje naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Warto wspomnieć też o Viggo Wiśniewskim, który mimo młodego wieku (17 lat), bierze czynny udział w meczach rozgrywanych przez Seniorów WKS Grunwald w I lidze.

Kilkadziesiąt lat temu rozpoczęła się współpraca dwóch poznańskich klubów piłki ręcznej. I trzeba jasno powiedzieć, że nie byłoby sukcesów i szansy na rozwój szczypiorniaka, gdyby nie prężnie działające poznańskie kluby KS Posnania i WKS Grunwald. To właśnie w nich zrzeszeni są trenerzy, bez których sukcesy Juniorów i Seniorów nie byłyby tak znaczące. Juniorów prowadzi nieprzerwanie od 6 lat licencjonowany trener klasy B Łukasz Rutkowski. Natomiast za szkolenie Seniorów odpowiedzialny jest trener z licencją A Rafał Walczak. Niewątpliwie wpływ na coraz większą popularność tej dyscypliny mają nie tylko spektakularne sukcesy PGE Vive Kielce czy Wisły Płock, ale także działania oddolne podejmowane w środowisku lokalnym. Organizowane są cykliczne turnieje dla dzieci i młodzieży i systematyczne szkolenie najmłodszych pod patronatem WKS Grunwald. Odbywają się dni sportu czy też coroczny Turniej im. Leona Nosili organizowane przez klub KS Posnania.
Wszelkie tego typu działania zaowocowały tym, iż w sezonie 2018/19 Juniorzy Młodsi reprezentujący KS Posnania wywalczyli awans do 1/16 Mistrzostw Polski. Natomiast w sezonie 2019/20 występują w barwach klubu WKS Grunwald Poznań.
W ostatnim meczu ligowym, 10 października, zespół juniorów wygrał mecz w Lesznie z tamtejszym Real Astromal 28:25. W rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski dzieci, WKS Grunwald zgłosił do rozgrywek dwa zespoły na bazie SP 46. Trenerami zespołów są Piotr Kawałek i Mateusz Stefaniak. Koordynatorem wszystkich grup młodzieżowych jest Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji środowiskowego WKS Grunwald.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Brzeziński, Oliwier Gaweł, Piotr Jankiewicz, Paweł Pawlak (31), Wojciech Berliński, Adrian Gulczyński (15), Igor Iżycki, Dawid Gall (22), Wojciech Filipowski (18), Oskar Ralcewicz, Mateusz Wygoda (45), Łukasz Rutkowski


Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

16 Październik 2019 - Z WKS MŁODZIEŻ JEST 
 
 13 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DRAMAT W TRZECH AKTACH  
Wynik w Ostrowie marzenie. Dwa punkty po mocnej walce, to sukces. Przypomnijmy, WKS Grunwald pokonał po rzutach karnych KPR Ostrovia 6:5. Ale zanim to nastąpiło... Po pierwszej połowie było 19 do 14 dla gospodarzy.

Wynik w Ostrowie marzenie. Dwa punkty po mocnej walce, to sukces. Przypomnijmy, WKS Grunwald pokonał po rzutach karnych KPR Ostrovia 6:5. Ale zanim to nastąpiło...
Po pierwszej połowie było 19 do 14 dla gospodarzy. - Graliśmy bardzo źle w obronie - komentował trener Rafał Walczak. - Proste błędy były konsekwencją utraty aż 19 bramek do przerwy. Ale w drugiej połowie wróciliśmy do gry.
Po przerwie Grunwald postawił się w defensywie. Poskutkowało to odbiciem się z pozycji zagrożonej i powolnym odrabianiu strat. Sygnał do walki dał Krzysztof Martyński. Dwa razy trafił Michał Tórz, trzy bramki zdobył Daniel Bartłomiejczy, dołożyli swoje Michał Nieradko, Damian Bajka, Mikołaj Przybylski i w 45 minucie był remis 23:23.
Niestety, znów po kilku stratach i błędach zrobiło się 28:24 dla gospodarzy. Na szczęście goście nie poddali się. Skutecznie włączył się Mikołaj Przybylski, który w ciągu czterech minut zdobył trzy bramki (28:27). Odpowiedział Michał Bałwas na 29:27, ale nie był dłużny wychowanek Grunwaldu, młody Wojciech Jankowiak doprowadzając w 59 minucie do kontaktu na 29:28. Atak Ostrovii został zatrzymany i wynik w regulaminowym czasie ustalił niezawodny egzekutor Mikołaj Przybylski. Remis i o wszystkim miała rozstrzygnąć seria rzutów karnych. Przy stanie 4:4 rzucał zawodnik gospodarzy, ale bramkarz wojskowych Filip Tarko popisał się dobrą akcją obronną! Za chwilę, przy stanie 5:5, kapitalnie obronił nasz drugi golkiper Piotr Wenta (w piłce ręcznej takie nazwisko zobowiązuje). Wreszcie w decydującym momencie trafił, niedawny junior Wojtek Jankowiak i ustanowił wynik 6 do 5! Grunwald zdobył tym samym kolejne dwa punkty! Ma ich teraz 11 i zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi. Był to dramat w trzech aktach, ale z happy endem...
KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - WKS Grunwald Poznań 29:29 (19:14) rzuty karne 5:6. Szczegóły w załączniku.
Brawo! Za tydzień mecz z Anilaną Łódź w Poznaniu. Będzie się działo!
Jerzy Raube

13 Październik 2019 - DRAMAT W TRZECH AKTACH 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 12 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD MISTRZEM WIELKOPOLSKI!  
Informacja na gorąco prosto z Ostrowa. Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali miejscowy KPR Ostrovia 6:5 w rzutach karnych, 29:29 (14:19). Tym samym to drugie zwycięstwo wojskowych w regionalnych derby sezonu 2019/2020.

Informacja na gorąco prosto z Ostrowa. Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali miejscowy KPR Ostrovia 6:5 w rzutach karnych, 29:29 (14:19). Tym samym to drugie zwycięstwo wojskowych w regionalnych derby sezonu 2019/2020. Znaczy to tyle i aż tyle, że WKS Grunwald jest mistrzem Wielkopolski.
Szczegóły z dzisiejszego spotkania przekażemy wkrótce.
Jerzy Raube

12 Październik 2019 - GRUNWALD MISTRZEM WIELKOPOLSKI! 
 
 11 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  EGZEKUTOR WIERZY  
Prasa regionalna głośno zapowiada derby Wielkopolski w piłce ręcznej: KPR Ostrovia - WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do czołowych pozycji w I lidze grupy B. Grunwald jest wiceliderem, z kolei gospodarz sobotniego meczu jest w środku tabeli.

Prasa regionalna głośno zapowiada derby Wielkopolski w piłce ręcznej: KPR Ostrovia - WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do czołowych pozycji w I lidze grupy B. Grunwald jest wiceliderem, z kolei gospodarz sobotniego meczu jest w środku tabeli. Głos Wielkopolski liczy na duże emocje, cytujemy "Ponieważ wysoką formę od początku sezonu prezentuje także Ostrovia, bardzo interesująco zapowiadają się kolejne derby regionu, do których dojdzie już w sobotę. KPR Ostrovia o godz. 18 podejmować będzie WKS Grunwald. Tradycyjnie będzie dużo walki i równe spotkanie".
A co o tym sądzi były zawodnik Ostrovii, obecnie czołowy egzekutor wojskowych Mikołaj Przybylski ( dotychczas zdobył 19 bramek i jest w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelców, na zdjęciu z nr 31). Po spotkaniu zwycięskim z Olimpią Piekary Śląskie mówił m.in. - Teraz jedziemy do Ostrowa. Będziemy na pewno walczyć, choć trafiamy na mocnego przeciwnika. Wierzę jednak w naszą wygraną...
Dodajmy, że dojdzie do ciekawej konfrontacji, bowiem w Ostrovii występuje brat Mikołaja, o rok młodszy Jakub.
Jak się dowiadujemy, do Ostrowa wybiera się grupa wiernych kibiców poznaniaków.
Jerzy Raube

11 Październik 2019 - EGZEKUTOR WIERZY 
 
 11 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  METEOR KIERO I ZIELONY LAS  
Radio Meteor - trzymamy rękę na pulsie akademickiego Poznania. Informacje z tego co najważniejsze na uczelni i w mieście! Daj nam znać co się dzieje w okolicy... I WKS Grunwald jest otwarty na takie zaproszenie.

Radio Meteor - trzymamy rękę na pulsie akademickiego Poznania. Informacje z tego co najważniejsze na uczelni i w mieście! Daj nam znać co się dzieje w okolicy...
I WKS Grunwald jest otwarty na takie zaproszenie. Akademickie radio jest bardzo dynamiczne, współpracuje z naszymi sekcjami. W piątek do sportowej audycji "Godzina z piłką ręczną" zaproszony został Krzysztof Brzeziński, kierownik zespołu. Przeszło połowę życia związany z WUKAESEM. A ponieważ jego życie było i jest bardzo bogate w doświadczenia, zatem rozmowa przyniosła słuchaczom wiele ciekawych refleksji. "Kiero" jak czasem o nim mówią pieszczotliwie zawodnicy grał w zespole seniorów Grunwaldu, trenuje młodzieżowy narybek i zajmuje się logistyką i organizacją sekcji oraz zabezpieczeniem imprez. Krzysztof Brzeziński słynie też z dobrego humoru i dowcipu. Z lubością intonuje po zwycięskich spotkaniach zaśpiew na środku boiska : Szły mróweczki przez zielony las i śpiewały cichuteńko tak - Kto Mistrzem jest WKS!.
Oczywiście, że WKS! Ale do tych 9 zdobytych punktów musimy szukać kolejnych. Czy w Ostrowie też! Wszędzie!
Jerzy Raube

11 Październik 2019 - METEOR KIERO I ZIELONY LAS 
 
 09 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MEDIA ZACHWYCONE  
Jest wynik są znakomite recenzje. "Świetnie rozpoczęli sezon piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań, którzy po trzech spotkaniach mają na koncie komplet zwycięstw i są wiceliderami grupy B." Tak pisze Głos Wielkopolski.

Jest wynik są znakomite recenzje. "Świetnie rozpoczęli sezon piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań, którzy po trzech spotkaniach mają na koncie komplet zwycięstw i są wiceliderami grupy B." Tak pisze Głos Wielkopolski. W internecie same pochwały i nic dziwnego, bo 9 pkt. z mocnymi zespołami to dobre otwarcie sezonu. W Głosie jest też zapowiedź sobotnich derby Wielkopolski w Ostrowie. "Ponieważ wysoką formę od początku sezonu prezentuje także Ostrovia (nie zmienia tej opinii wyjazdowa porażka z liderem w Legnicy), bardzo interesująco zapowiadają się kolejne derby regionu, do których dojdzie już w sobotę. KPR Ostrovia o godz. 18 podejmować będzie WKS Grunwald Poznań".
Media zachwycone, kibice szczęśliwi i z optymizmem mogą jechać do Ostrowa!
Jerzy Raube

09 Październik 2019 - MEDIA ZACHWYCONE 
 
 09 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  THE OLD GRUNWALD  
Z całym szacunkiem do najstarszej ekipy piłkarzy ręcznych występujących pod szyldem Grunwaldu Poznań. Gdzie nie grają, tam odnoszą dobre wyniki. Podczas ostatniego weekendu brali udział w VII Międzynarodowym Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew.

Z całym szacunkiem do najstarszej ekipy piłkarzy ręcznych występujących pod szyldem Grunwaldu Poznań. Gdzie nie grają, tam odnoszą dobre wyniki. Podczas ostatniego weekendu brali udział w VII Międzynarodowym Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew. Zajęli tam co prawda czwarte miejsce, ale nie przegrali żadnego spotkania.
W turnieju uczestniczyło 9 zespołów. Wygrała drużyna z Brześcia w składzie około 16 zawodników. Kolejne miejsca zajęli: 2. START Konin, 3. Pogoń Zabrze, 4. WKS Oldboy GRUNWALD Poznań , 5. Korona Koronowo, 6. Oborniki Śląskie, 7. Prosna Kalisz, 8. CHKS Łódź, 9. Górnik Złotoryja. Najlepszym zawodnikiem został Marek Salzman (Start Konin). Najlepszy strzelec (16 bramek) Dimitri Babichev (Brześć), a najlepszym bramkarzem Arkadiusz Krywult (Pogoń Zabrze). Międzynarodowy Turniej w Kleczewie stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym co może świadczy, że nasza drużyna nie przegrywając żadnego meczy zajęła tylko IV miejsce- opowiadał zawodnik i kierownik ekipy Michał Bąk. - Jest to mały niedosyt sportowy, ale i też satysfakcja z faktu, że w tak ograniczonym składzie 9 osobowym zajęliśmy czwarte miejsce okupione zmęczeniem, potem i drobnymi kontuzjami.
W turnieju wystąpili: Jarek Nowicki, Michał Bąk, Krzysztof Kreczmer, Marek Górczyński , Rafał Rozynek, Sławek Borowiak, Tomasz Skarbiński, Robert Wawrzyniak i Paweł Kowalewski. Starsi wiekiem, ale młodzi duchem. Brawo!
Po tak wyczerpujących turniejach, mając chwile oddechu ruszamy z kolejnymi treningami. Rozpoczynamy też przygotowania do turnieju organizowanego przez nasz zespół w Buku, 16 listopada od godziny 10:00. Na turniej serdecznie zapraszamy.
Będziemy gorąco zagrzewać do boju.
Jerzy Raube

09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 
 
 08 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
   ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP  
Sensacyjne wyniki procentują. Po trzeciej wygranej piłkarzy ręcznych WKS Grunwald, tym razem nad mistrzem z poprzedniego sezonu Olimpią Medex Piekary Śląskie (27:19), zespół znalazł się na czołówkach wielkopolskich mediów.

Sensacyjne wyniki procentują. Po trzeciej wygranej piłkarzy ręcznych WKS Grunwald, tym razem nad mistrzem z poprzedniego sezonu Olimpią Medex Piekary Śląskie (27:19), zespół znalazł się na czołówkach wielkopolskich mediów. Z zaproszenia TVP 3 Poznań skorzystali czołowi gracze Michał Tórz i Mikołaj Przybylski. Obaj, przepytywani na temat dotychczasowych występów w bieżącym sezonie, mówili o poprawie zespołowego grania przede wszystkim w obronie. Przypomnijmy sobie kapitalną grę w spotkaniu z Realem Astromal w Lesznie, gdzie wojskowi stracili zaledwie 19 bramek i zdobyli 3 pkt. Przy okazji wspomnieli o serii obrony rzutów karnych (5 przyp. red.) przez Patryka Kulczyńskiego. Świetnie też bronił jego kolega Filip Tarko. Zawodnicy powiedzieli też głośno, że wierzą w system gry proponowany przez trenera Rafała Walczaka. Jego formę przygotowania do sezonu i taktykę na poszczególne mecze. - Mamy już ustabilizowany skład, którego przebudowa zaczęła siE rok temu. Teraz mamy tego efekty, dodajmy po małych korektach tego lata...
Było też o perspektywach i walce o awans. Ale o tym w następnym odcinku.

Tekst i fot. Jerzy Raube

08 Październik 2019 - ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP 08 Październik 2019 - ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP 08 Październik 2019 - ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP 
 
 06 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  HICIOR NA NEWTONA!  
Pisaliśmy w zapowiedzi 3. kolejki I ligi piłki ręcznej, że meczem hitowym będzie konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie.

Pisaliśmy w zapowiedzi 3. kolejki I ligi piłki ręcznej, że meczem hitowym będzie konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. I był hicior! Już po pierwszej połowie w kuluarach hali przy ul. Newtona słychać było uradowane głosy kibiców. - Ale grają, to się chce oglądać! Trzecia kolejka i trzecia wygrana za trzy punkty! Rewelacja!
WKS Grunwald Poznań wygrał zdecydowanie z mistrzem z ubiegłego sezonu 27:19 (16:9). - Wszyscy zawodnicy zasłużyli na ogromne brawa - komentował uradowany kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Znakomitą grą w obronie, popartą solidną postawą w bramce Filipa Tarko odnieśliśmy bardzo cenny sukces. W porównaniu do dwóch poprzednich meczów nie popełnialiśmy prostych błędów w ataku pozycyjnym. Cichym bohaterem meczu został bramkarz Patryk Kulczyński, który będąc zmiennikiem Filipa Tarko, obronił pod rząd pięć rzutów karnych w bardzo ważnych dla przebiegu meczu momentach. Bardzo dobre zawody Krzysztofa Westwala - zdobywcy 5 bramek oraz środkowego rozgrywającego Mikołaja Przybylskiego - zdobywcy 8 bramek, pewnego egzekutora rzutów karnych (dodajmy - 4, jeden z nich na zdjęciu). Szczegóły przebiegu walki w załączniku.
Komentarze po tym pięknym meczu wkrótce.
WKS Grunwald Poznań - Olimpia Medex Piekary Śląskie 27:19 (16:9).
Za tydzień wojskowi wybierają się na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego. Rezerwujemy czas!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 
 
 06 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NASI W RADIO POZNAŃ I TVP 3  
Nasi piłkarze ręczni cieszą się wspólnie z kibicami trzecią wygraną w sezonie 2019/2020. Tak dobrze w I lidze jeszcze nie było i oby te chwile trwały i trwały. Do Klubu napłynęło zaproszenie, aby przedstawiciele sekcji WKS Grunwald wystąpili w niedzielę, o godz.

Nasi piłkarze ręczni cieszą się wspólnie z kibicami trzecią wygraną w sezonie 2019/2020. Tak dobrze w I lidze jeszcze nie było i oby te chwile trwały i trwały. Do Klubu napłynęło zaproszenie, aby przedstawiciele sekcji WKS Grunwald wystąpili w niedzielę, o godz. 19.30, w studio TVP 3 Poznań - w audycji Sportowy weekend.
Także Radio Poznań, też w niedzielę zaprasza o godz. 18 do wysłuchania audycji sportowej od 18:10 - 18:55, W sportowym rytmie. Gośćmi będą nasi szczypiorniści. Zapraszamy do odbiorników.
Jerzy Raube

06 Październik 2019 - NASI W RADIO POZNAŃ I TVP 3 
 
 05 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LEPSI OD MISTRZA  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald zdecydowanie pokonali mistrza ubiegłorocznego sezonu I ligi Olimpię Medex Piekary Śląskie 27:19 (16:9). Gratulacje dla zespołu i trenera Rafała Walczaka. Wkrótce więcej informacji.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald zdecydowanie pokonali mistrza ubiegłorocznego sezonu I ligi Olimpię Medex Piekary Śląskie 27:19 (16:9). Gratulacje dla zespołu i trenera Rafała Walczaka. Wkrótce więcej informacji.

05 Październik 2019 - LEPSI OD MISTRZA 
 
 04 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD NA TRZECH FRONTACH  
W sobotę zagrają trzy drużyny Grunwaldu. Meczem hitowym jest oczywiście konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. Kibice już zacierają ręce i szykują się na wielkie widowisko i jedno jest pewne - emocji nie zabraknie.

W sobotę zagrają trzy drużyny Grunwaldu. Meczem hitowym jest oczywiście konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. Kibice już zacierają ręce i szykują się na wielkie widowisko i jedno jest pewne - emocji nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 18.
Ale my już wcześniej wybieramy się do hali przy ul. Newtona, bowiem o godz. 16 juniorzy prowadzeni przez trenera Łukasza Rutkowskiego rozegrają swój drugi mecz w Wielkopolskiej Lidze Juniorów, tym razem z Tęczą Kościan.
Dodajmy, że aktywni są także Oldboys Grunwald. W ten weekend wezmą udział w turnieju w Kleczewie koło Konina.
W mediach społecznościowych pojawił się taki oto wpis: Miejmy nadzieję, że na wszystkich frontach odniesiemy sukcesy!
Jesteśmy ZA!!!!
Jerzy Raube

04 Październik 2019 - GRUNWALD NA TRZECH FRONTACH 
 
 02 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PREZYDENT NA MECZU!  
W sobotę mecz faworytów w Poznaniu: WKS Grunwald spotka się z MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie. W 3. kolejce też nie będzie łatwo, bo przyjeżdża jeden z pretendentów do awansu, a przypomnijmy, że Olimpia wygrała poprzednie rozgrywki.

W sobotę mecz faworytów w Poznaniu: WKS Grunwald spotka się z MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie. W 3. kolejce też nie będzie łatwo, bo przyjeżdża jeden z pretendentów do awansu, a przypomnijmy, że Olimpia wygrała poprzednie rozgrywki. Zapraszamy do hali na Newtona. Bądźmy razem!
Warto poświęcić kilka zdań zespołowi z Piekar. Mają oni mocnego sponsora. Medex to autoryzowany sprzedawca węgla. I nic dziwnego, że zespół ma cieplarniane warunki do uprawiania sportu. W hali na ostatnim meczu z Miedzią Legnica był komplet widzów. i co ciekawe, jak pisze miejscowy dziennikarz: "Z trybun, naszych zawodników, wspierali m.in. Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z I zastępcą K. Turzańskim, radny Ł. Ściebiorowski oraz Sponsorzy i Sympatycy piekarskiej Olimpii." Co prawda Miedź popsuła gospodarzom sobotni wieczór wygrywając 30:25, ale nikt nie dramatyzuje. Wprost przeciwnie, w Piekarach liczą na niespodziankę w Poznaniu. My też. Wierzymy, że wojskowi zatrzymają pretendenta i podtrzymają passę.
Jerzy Raube

02 Październik 2019 - PREZYDENT NA MECZU! 
 
 01 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WOJOWNICY CHWALENI  
WKS Grunwald wygrał w drugiej kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej w Lesznie z Real Astromal 20:19! Dzięki zdobyciu już 6 punktów poznaniacy plasują się w najlepszej trójce pierwszoligowców.

WKS Grunwald wygrał w drugiej kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej w Lesznie z Real Astromal 20:19! Dzięki zdobyciu już 6 punktów poznaniacy plasują się w najlepszej trójce pierwszoligowców. 5 września, o godz. 18, Grunwald podejmie w hali przy ul. Newtona 2 jednego z faworytów do awansu Olimpię Medex Piekary Śląskie. Kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński, zaprasza miłośników szczypiorniaka na mecze. - Emocje gwarantowane. Mamy waleczny zespół, który nie pęka przed żadnym rywalem. Teraz też nie będzie łatwo, bo przyjeżdża do Poznania jeden z faworytów ligi, a przypomnijmy, że Olimpia wygrała poprzednie rozgrywki. Zapraszamy do hali na Newtona. Bądźmy razem!
Na mecz zaprasza też Głos Wielkopolski, który chwali Grunwald w tekście powyżej. Powtarzamy jak mantrę: sukces jest najlepszym marketingiem.
My też mocno kibicujemy naszym Wojownikom! A czy może być inaczej...
Jerzy Raube

01 Październik 2019 - WOJOWNICY CHWALENI 
 
 29 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEST MOC!  
I jak nie wierzyć naszym piłkarzom ręcznym. - Mamy nadzieję, że przywieziemy trzy punkty z Leszna. Jesteśmy przygotowani i zmobilizowani na walkę w sobotę - powtarzali. I stało się. Od początku na boisku rządzili zawodnicy WKS Grunwald.

I jak nie wierzyć naszym piłkarzom ręcznym. - Mamy nadzieję, że przywieziemy trzy punkty z Leszna. Jesteśmy przygotowani i zmobilizowani na walkę w sobotę - powtarzali. I stało się. Od początku na boisku rządzili zawodnicy WKS Grunwald. Oto zapis pierwszej połowy (goście na drugim miejscu): 1:4, 2:6, 3:7, 6:8 i w 25 minucie 9:10. Do przerwy 10:11.
W drugiej części Real Astromal zaczął odrabiać straty i w 35 minucie było 13:12. Ale wojskowi nie odpuszczali i w 45 minucie to oni prowadzili 16:14. Decydujące było, podobnie jak tydzień temu, ostatnie 10 minut spotkania. W 51 minucie był remis 17:17, ale 5 minut później 19 do 17 dla gospodarzy. I od tego momentu trafiali wyłącznie poznaniacy, kolejno Eryk Napieralski, Krzysztof Westwal i Damian Bajka. W ostatnich 3 minutach nie padła już ani jedna bramka, bo kapitalnie spisywała się obrona Grunwaldu.
Jest MOC! - Jeeeeest - dodał z radością trener wojskowych Rafał Walczak.
Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań 19:20 (10:11)
Jerzy Raube

29 Wrzesień 2019 - JEST MOC! 
 
 28 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REAL CZEKA NA GRUNWALD  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Real Astromal w Lesznie. Stawką jest utrzymanie na podium sezonu 2019/2020. Taka szansa rodzi się, bowiem na inaugurację wojskowi zdobyli 3 punkty po wygranej 27:26 z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Real Astromal w Lesznie. Stawką jest utrzymanie na podium sezonu 2019/2020. Taka szansa rodzi się, bowiem na inaugurację wojskowi zdobyli 3 punkty po wygranej 27:26 z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ogóle I liga jest bardzo wyrównana i każdy mecz to walka. Podobnie będzie w sobotę w derby Wielkopolski. - Zawsze w Lesznie toczyliśmy zacięte boje i wyniki oscylowały wokół remisu - mówi kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Wiadomo, że gospodarze zrobili duże zmiany w składzie zespołu. Na ile im to pomoże przekonamy się wkrótce. U nas raczej nie zagra rozgrywający Michał Tórz oraz kołowy Patryk Piechowiak, którzy leczą kontuzje. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry. Jedziemy bojowo nastawieni.
Potwierdza to także bramkarz Patryk Kulczyński, który trafnie wytypował wynik pierwszego meczu w tym sezonie. - Mam nadzieję, że przywieziemy trzy punkty z Leszna. Zrobimy wszystko, aby nie popełnić tylu błędów ile przydarzyło się nam w spotkaniu z Zieloną Górą. Tak to bywa w pierwszych spotkaniach nowego sezonu. Jesteśmy przygotowani i zmobilizowani na walkę w sobotę - dodał.
A co słychać w obozie rywali? Jak pisze Leszczyński Sport: Podopieczni Macieja Wieruckiego chociaż triumfu nie święcili, to pokazali się z dobrej strony w starciu wyjazdowym z Siódemką Miedzią Legnica. Pomimo licznych osłabień, wynik przez długi czas był na styku. Ostatecznie, rywal okazał się lepszy, zwyciężając 30:25.
I o meczu derbowym:
Nie da się ukryć, że obu ekipom będzie zależało na udowodnieniu swojej wyższości w tak wyjątkowej konfrontacji. Zapowiada się niezwykle interesujące widowisko, a my serdecznie na nie zapraszamy. Początek zawodów w hali Trzynastka o godzinie 18:00.
Będzie się działo...
Jerzy Raube

28 Wrzesień 2019 - REAL CZEKA NA GRUNWALD 28 Wrzesień 2019 - REAL CZEKA NA GRUNWALD 
 
 24 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NAJLEPSZYM MARKETINGIEM SUKCES  
Zainteresowanie piłką ręczną w Poznaniu wzrasta. Świadczyła o tym frekwencja na inauguracyjnym meczu WKS Grunwald z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w I lidze. - Dawno tak dużo kibiców nie było na Newtona - komentował kierownik zespołu Krzysztof Brzeziński.

Zainteresowanie piłką ręczną w Poznaniu wzrasta. Świadczyła o tym frekwencja na inauguracyjnym meczu WKS Grunwald z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w I lidze. - Dawno tak dużo kibiców nie było na Newtona - komentował kierownik zespołu Krzysztof Brzeziński. Kamery telewizyjne, wywiady przed i po meczu, radiowcy, fotoreporterzy z kilku tytułów prasowych. Mecz mógł się podobać, były emocje, które jeszcze zostały podgrzane w końcówce. Z radością przyjęliśmy końcowy wynik 27:26 i 3 punkty wpisane w tabelę grupy B. Pisze też o tym wydarzeniu Głos Wielkopolski (w załączniku).
Sekcja ma sponsorów, pomagają samorządowcy, jest grupa wiernych sympatyków. Te czynniki oczywiście muszą sprzyjać, ale potwierdza to też teorię, że najlepszym marketingiem w sporcie jest po prostu sukces. Kibice już stanęli na wysokości zadania - teraz podtrzymać passę będę musieli piłkarze ręczni Grunwaldu. Będzie ciekawie w I lidze, ale z pewnością nie będzie łatwo.
Jerzy Raube
24 Wrzesień 2019 - NAJLEPSZYM MARKETINGIEM SUKCES 
 
 23 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KOLEJNE ŻYCZENIE SPEŁNIONE...  
Podczas prezentacji kadry piłkarzy WKS Grunwald dziennikarz Głosu Wielkopolskiego usłyszał od kapitana zespołu Piotra Nowickiego, że wojskowi mierzą w podium I ligi. - Po dokonanych wzmocnieniach jesteśmy silniejsi, niż w poprzednim sezonie - mówił obrotowy poznaniaków.

Podczas prezentacji kadry piłkarzy WKS Grunwald dziennikarz Głosu Wielkopolskiego usłyszał od kapitana zespołu Piotra Nowickiego, że wojskowi mierzą w podium I ligi.
- Po dokonanych wzmocnieniach jesteśmy silniejsi, niż w poprzednim sezonie - mówił obrotowy poznaniaków. - Ważny będzie początek rozgrywek, dlatego chcemy wygrać sobotni mecz... I jak wiemy kolejne życzenie gospodarzy zostało spełnione. Grunwald wygrał, przypomnijmy 27:26. Wygrana byłaby bardziej okazała, gdyby nie straty w końcówce spotkania. Było minęło, pozostają w pamięci udane akcje zarówno w obronie, jak i ataku, które przyniosły upragnione 3 punkty. Jedziemy dalej! W sobotę do Leszna, ale o tym napiszemy wkrótce.
W załączniku artykuł z GW.
Jerzy Raube

23 Wrzesień 2019 - KOLEJNE ŻYCZENIE SPEŁNIONE... 
 
 22 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PATRYK WIZJONER  
Spełnił się sen bramkarza Patryka Kulczyńskiego, który wymarzył: - Wygrać jedną bramką. I WKS Grunwald zwyciężył na inaugurację sezonu I ligi grupy B z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 27:26 (18:11).

Spełnił się sen bramkarza Patryka Kulczyńskiego, który wymarzył: - Wygrać jedną bramką. I WKS Grunwald zwyciężył na inaugurację sezonu I ligi grupy B z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 27:26 (18:11).
A mogło być o wiele łatwiej. Znakomita pierwsza połowa spotkania. Wychodziło wszystko w grze wojskowych, znakomita gra w obronie, mądra i skuteczna gra w ataku i zabójcze kontry. - Do przerwy prowadzimy 18:11. Do 45 minuty utrzymujemy bezpieczne prowadzenie. I nagle przestój w grze , który mógł doprowadzić do katastrofy. Przyjezdni doprowadzili do remisu. W ostatnich fragmentach spotkania rzut meczu wybronił Filip Tarko. Zdobyliśmy zwycięską bramkę , która dała nam na inaugurację rozgrywek cenne trzy punkty - triumfował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Na pewno cieszy udany start, tym bardziej, że odniesiony po walce z zespołem, który celuje w pierwszą czwórkę tabeli.
Za tydzień, w sobotę, 28 września o godz. 18 derby wielkopolski Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań. Kibicujemy wszyscy!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 
 
 20 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  CEL SUPERLIGA!  
Po prezentacji zespołu miał być już tylko mecz w rozgrywkach I ligi grupy B z SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, a tu niespodzianka. Zawodnicy i trener WKS Grunwald byli w kinie w Starym Browarze na bardzo chwalonym filmie Piłsudski.

Po prezentacji zespołu miał być już tylko mecz w rozgrywkach I ligi grupy B z SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, a tu niespodzianka. Zawodnicy i trener WKS Grunwald byli w kinie w Starym Browarze na bardzo chwalonym filmie Piłsudski. To polski fabularny film biograficzny z 2019 w reżyserii Michała Rosy, poświęcony postaci marszałka Józefa Piłsudskiego.
Krótka recenzja. Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce ze szpitala ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia - żoną i kochanką. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym - zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego...
Proszę, ile przykładów mogą zaczerpnąć z tej opowieści nasi zawodnicy. Najbardziej podoba nam się końcówka: "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego, a jak pokazała historia, stało się! I to nie tylko w kinie.
Zatem przed nowym sezonem można założyć: awans do Superligi! W sporcie wszystko jest możliwe.
A jak wspomnieliśmy na wstępie w sobotę, o godz. 18 inauguracja sezonu w hali przy ul. Newtona 2. Przyjeżdża SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kibicujemy!
Jerzy Raube


20 Wrzesień 2019 - CEL SUPERLIGA! 20 Wrzesień 2019 - CEL SUPERLIGA! 
 
 19 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEDNĄ DO PRZODU...  
Już w sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald zainaugurują rozgrywki w I lidze grupy B. Do Poznania przyjeżdża SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Bramkarz Patryk Kulczyński pytany o prognozy przed meczem: - Wynik? - Jedną bramką do przodu i będzie ok.

Już w sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald zainaugurują rozgrywki w I lidze grupy B. Do Poznania przyjeżdża SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Bramkarz Patryk Kulczyński pytany o prognozy przed meczem: - Wynik? - Jedną bramką do przodu i będzie ok. A tak zupełnie serio, to na pewno ciekawy i trudny rywal. Gra tam dwóch naszych byłych zawodników Filip Kurek i Adrian Franaszak. Zapewne będą chcieli się pokazać z dobrej strony, tak jak ich koledzy. Czeka nas mecz walki.
Trener Rafał Walczak mówił podczas prezentacji zespołu w hangarze na lotnisku w Kobylnicy, że oczekuje się od WKS Grunwald zajęcia medalowego miejsca w sezonie 2019/2020 w I lidze. Realnie patrząc dobrze będzie jak wojskowi uplasują się w piątce zespołów. - Aktualnie dysponujemy kadrą, gdzie średnia wieku to 22-23 lata. Mamy bardzo młody zespół, od nas jedynie młodszy jest SMS Gdańsk. Ale będziemy ciężko pracować, ćwiczyć i grać na dobrym poziomie - zadeklarował szkoleniowiec.
Pierwszy sprawdzian już 21 września, o godz. 18, w hali przy ul. Newtona 2.
Serdecznie zapraszamy!
Jerzy Raube


19 Wrzesień 2019 - JEDNĄ DO PRZODU... 
 
 18 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ  
We wtorek odbyła się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 będzie rywalizować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Sportowcy i ich klubowi opiekunowie skorzystali z zaproszenia Szefa Grupy Akrobatycznej Żelazny, Wojciecha Krupy i wspólnie z przedstawicielami samorządu, mediów i sponsorów przybyli na lotnisko w Kobylnicy.

We wtorek odbyła się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 będzie rywalizować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Sportowcy i ich klubowi opiekunowie skorzystali z zaproszenia Szefa Grupy Akrobatycznej Żelazny, Wojciecha Krupy i wspólnie z przedstawicielami samorządu, mediów i sponsorów przybyli na lotnisko w Kobylnicy.
W imieniu organizatorów uroczystej prezentacji drużyny piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań, konferansjer Sebastian Kuźniak powitał zebranych: Macieja Pawlika reprezentującego Wicestarostę Powiatu Poznańskiego Tomasza Łubińskiego, Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Marka Werle, członka Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniewa Stachowiaka. Wśród sponsorów witani byli: Agnieszka Nowak firma Weolia, Robert Dwernicki Prezes Firmy R22, Łukasz Grzechnik Firma Wolante, Jarosław Waldchelm Firma Nowotechnika, Krzysztof Pokrywka Firma Transkap, Bartłomiej Gruszecki Wiceprezes WKS Grunwald i właściciel Firmy Kantor Uno, Karol Czerniak Firma PDP, Tomasz Śląski Firma Netronik, Wojciech Paterczyk Właściciel Firmy Aniger, Dyrektor Dariusz Tymczuk Grundfos, Krzysztof Śmiglak Elbud Projekt, Dominik Żelazek 4D Idea oraz IPS Technologia, Prezes Piotr Włodarczyk Budchem, Prezes Łukasz Burzyński Budtrans.
Władze wojsowe reprezentował Zastępca Dowódcy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz. Przybył przedstawiciel Zarządu Klubu mjr Krzysztof Matras, dyrektor Klubu.
Po zagajeniu poznaliśmy całą ekipę Wojskowych, która meczem z PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski rozpocznie w Poznaniu, w najbliższą sobotę, zmagania w nowym pierwszoligowym sezonie.
Oto bohaterowie PREZENTACJI:
NUMER 19 DAMIAN BAJKA - Wychowanek Polonii Środa Wielkopolska w WUKAESIE od 2018. Dodatkowe umiejętności pizzermen.
NUMER 2 DANIEL BARTŁOMIEJCZYK - Środkowy rozgrywający, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego, poprzednio występował Realu ale tym z Leszna, drugi sezon w WKSie. Prywatnie nauczyciel wychowania fizycznego.
NUMER 15 WOJTEK JANKOWIAK Rozgrywający i wychowanek Grunwaldu. Świeżo upieczony student i uwaga chłopak do wzięcia.
NUMER 6 KRZYSZTOF WESTWAL- Rozgrywający, wychowanek Nielby Wągrowiec, w Grunwaldzie od 2013 roku. Poza graniem w piłkę ręczną zna się również na jej sędziowaniu.
NUMER 7 ROBERT FOGLER - Rozgrywający, wychowanek Gorzowa, W latach 2004-2010 reprezentant kraju od junior młodszego do młodzieżówki. Były zawodnik ekstraklasy z Gdańskiem i Gorzowem. W ekipie wojskowych od 2012 roku. Prywatnie były mister. A teraz to podobno jak trzeba to i tira z transportem załatwi.
NUMER 9 ERYK NAPIERALSKI Nowy zawodnik wojskowych - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek Tęczy Kościan. Ma zostać kolejnym po braciach Jureckich najbardziej rozpoznawalnym szczypiornistą w mieście.
NUMER 11 MATEUSZ PAWŁOWSKI - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek- do Grunwaldu wszedł z zespołu juniora w zeszłym sezonie.
Bardzo szybki, koledzy z szatni nazywają go Gazik.
NUMER 31 MIKOŁAJ PRZYBYLSKI Środkowy rozgrywający, do Grunwaldu trafił w zeszłym roku z Ostrovii Ostrów Wlkp.
DENERYS TARGERIEN z władcy pierścieni miała swoje smoki. Swojego smoka ma również Grunwald.
NUMER 71 FILIP STACHOWIAK Nowy zawodnik w ekipie wojskowych , Rozgrywający. Syn byłego bramkarza Grunwaldu Zbyszka Stachowiaka, do WUKASEU przyszedł z Lidera Swarzędz.
NUMER 13 KRZYSZTOF MARTYŃSKI - Wychowanek Chrobrego Głogów, grał i studiował w Białej Podlaskiej oraz Zielonej Górze. W Grunwaldzie od 2008r. z przerwą na roczny pobyt w Ostrowie Wielkopolskim.
Proszę Państwa- legenda oraz twarz Grunwaldu.
NUMER 14 PIOTR NOWICKI Kapitan Grunwaldu grający na pozycji kołowego. Wychowanek Nielby Wągrowiec. Do Poznania trafił ze Swarzędza.
Człowiek od czarnej roboty w defensywie.
NUMER 17 MICHAŁ STATKIEWICZ Nowy zawodnik Grunwaldu. Leworęczny rozgrywający. Wychowanek Pogoni Szczecin, do Poznania przyszedł z niemieckiego SG KONDRIGEN. Tajna broń na ligę.
NUMER 44 MICHAŁ TÓRZ Rozgrywający. Z nie jednego pieca chleb jadł. Przez wiele lat występował w Superlidze W WUKAESIE drugi sezon.
Nasz człowiek od ubezpieczeń.
NUMER 18 PATRYK PIECHOWIAK - Kołowy, Wychowanek MKS Poznań, od 3 sezonów broni barw Grunwaldu. Największy motywator drużyny.
NUMER 22 MICHAŁ NIERADKO Rozgrywający ze sporym doświadczeniem. W swojej karierze występował między innymi w : SMS-ie Gdańsk, AZS-ie AWF Gorzów WLKP, AZS UZ Zielona Góra, MKS-ie Kalisz, Drodzy Państwo Michał to nasza żyrafa z charakterem tygrysa.
NUMER 86 FILIP TARKO Bramkarz. Wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki. Następnie Grunwald Poznań, 3 sezony w Ostrovii Ostrów WLKP oraz od 2014 ponownie WKS. Gość o żelaznych?.hmmmm kochones.
NUMER 90 PATRYK KULCZYŃSKI Bramkarz. Wychowanek MKS Poznań, w WUKAESIE od 2009 roku. Jeden z najdłuższych staży w zespole i prawa ręka kierownika.
NUMER 25 PIOTR WENTA Bramkarz. Wychowanek Cartusi Kartuzy. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W Grunwaldzie od 2016 roku. I najważniejsze O rysiach wie wszystko.
NUMER 10 VIGGO WIŚNIEWSKI Skrzydłowy. Wychowanek klubu KS Posnania. Junior WKS Grunwald Poznań i najmłodszy zawodnik w zespole i taka nasza wisienka na torcie trenera.
NUMER 67 MICHAŁ CZERWIŃSKI Skrzydłowy. Nowy zawodnik w ekipie wojskowych. Poprzedni klub MKS Kalisz.Michał zna smak parkietów Superligowych. Jak sam o sobie mówi "Człowiek który nigdy się nie zatrzyma".

RAFAŁ WALCZAK Trener, który od ponad dekady dowodzi statkiem WKS Grunwald Poznań.
KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI Kierownik zespołu. Przeszło połowę życia związany z WUKAESEM.
ŁUKASZ KARBOWSKI - Fizjoterapeuta, który naprawi każdego kogo trener potrzebuje do grania. Ciekawostka - z Grunwaldem jako zawodnik wywalczył awans do I ligi.
Trener Rafał Walczak i zawodnicy zapowiadali walkę o jak najwyższą pozycję w tabeli. Spoglądając na zawodników, ich sylwetki, biorąc pod uwagę już nabyte umiejętności i wzmocnienia kadrowe znów możemy mieć snuć nadzieje na walkę o czołówkę. Tradycyjnie mówiono w kuluarach, że być może spełnią się oczekiwania sympatyków piłki ręcznej w Poznaniu na dobry wynik. Tego spodziewają się decydenci klubowi i sponsorzy.
Zespół piłkarzy ręcznych ma duże wsparcie lokalnych mediów, także Gazety Ratajskiej, która jest też w gronie patronów. Wszyscy życzą wojskowym zajęcia jak najwyższego miejsca w lidze. Oby się spełniły oczekiwania sympatyków.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 
 
 17 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ  
W sobotę przypomniał nam się Piknik z okazji 70-lecia WKS Grunwald. Tak wtedy jak i teraz boiska przy ul. Promienistej 27 wypełnione były gwarem najmłodszych, a także udziałem ich opiekunów we wspólnej zabawie.

W sobotę przypomniał nam się Piknik z okazji 70-lecia WKS Grunwald. Tak wtedy jak i teraz boiska przy ul. Promienistej 27 wypełnione były gwarem najmłodszych, a także udziałem ich opiekunów we wspólnej zabawie. Na boisku piłkarskim zorganizowano Piknik Rodzinny ze Szczypiorami. Sekcja piłki ręcznej przygotowała zestaw gier i zabaw sportowych dla wszystkich (obrazki na zdjęciach).
To kolejny przykład na promocję sportu w wykonaniu stowarzyszenia poznańskich wojskowych. WKS Grunwald jest stowarzyszeniem otwartym na środowisko społeczne. Wpisuje się też w otwarty program samorządu "Poznań miastem sportu".
Fot. sportowy-poznan.pl
Jerzy Raube

17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 
 
 17 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUPA AKROBATYCZNA ŻELAZNY ZAPRASZA NA PREZENTACJĘ SZCZYPIORNISTÓW  
We wtorek, 17 września w Janikowie k. Poznania odbędzie się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 zainauguruje gry w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Kolejny raz wybrano ciekawe miejsce na uroczyste spotkanie.

We wtorek, 17 września w Janikowie k. Poznania odbędzie się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 zainauguruje gry w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Kolejny raz wybrano ciekawe miejsce na uroczyste spotkanie.
Oto treść zaproszenia:
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań serdecznie zaprasza na prezentację zespołu I ligi piłki ręcznej przed sezonem 2019/2020, która odbędzie się na terenie lotniska Kobylnica, Grupy Akrobatycznej Żelazny, ul. Startowa 1 - Janikowo k. Poznania. Początek spotkania o godz. 17.00.
Serdecznie zapraszamy.
Na zdjęciu: W ubiegłym roku piłkarze ręczni i ich goście skorzystali z zaproszenia firmy R22 i zjawili się w najpiękniejszym budynku naszego kraju, w biurowcu BAŁTYK przy ul. Roosevelta
Tekst i fot. Jerzy Raube

17 Wrzesień 2019 - GRUPA AKROBATYCZNA ŻELAZNY ZAPRASZA NA PREZENTACJĘ SZCZYPIORNISTÓW 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ  
Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej.

Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej. Początek o godzinie 14.
JR

16 Wrzesień 2019 - POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PIKNIK RODZINNY ZE SZCZYPIORAMI  
W sobotę (14 września) w Poznaniu przy ul. Promienistej 27 odbędzie się Piknik Rodzinny ze Szczypiorami! Początek o godz. 10 na Stadionie WKS Grunwald, a w programie m.in. gra w piłkę ręczną, mini siatkówka, mini hokej, strzelectwo, sztafeta rodzinna.

W sobotę (14 września) w Poznaniu przy ul. Promienistej 27 odbędzie się Piknik Rodzinny ze Szczypiorami! Początek o godz. 10 na Stadionie WKS Grunwald, a w programie m.in. gra w piłkę ręczną, mini siatkówka, mini hokej, strzelectwo, sztafeta rodzinna. Przygotowano też dla uczestników poczęstunek, w tym pyszną kiełbaskę z grilla.
Warto wybrać się w sobotnie przedpołudnie na Promienistą, tym bardziej, że prognoza pogody jest obiecująca!
Zapraszamy
Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Wrzesień 2019 - PIKNIK RODZINNY ZE SZCZYPIORAMI 16 Wrzesień 2019 - PIKNIK RODZINNY ZE SZCZYPIORAMI 
 
 15 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW  
Zakończył się XI Memoriał Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka w Koszalinie. Piłkarze ręczni WKS Grunwald dotarli do finału, gdzie ulegli gospodarzom KSPR Gwardia 19:27. - Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu - mówił nam trener poznaniaków Rafał Walczak.

Zakończył się XI Memoriał Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka w Koszalinie. Piłkarze ręczni WKS Grunwald dotarli do finału, gdzie ulegli gospodarzom KSPR Gwardia 19:27.
- Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu - mówił nam trener poznaniaków Rafał Walczak. - Trenowaliśmy dwa razy dziennie w hali w Mielnie. Rozegraliśmy też trzy spotkania w Koszalinie. To dobre przetarcie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu.
Jak przypomnieli organizatorzy, Bartosz Bigda oraz Filip Potocznik zginęli 3 października 2008 w wypadku samochodowym pod Sławnem, podczas powrotu do Koszalina z Gdańska, gdzie studiowali na Akademii Wychowania Fizycznego. Razem z nimi zginęła ich koleżanka Anna Racja. Mieli zaledwie 20 lat, zaczynali dopiero przygodę ze sportem, z dorosłym życiem, lecz nie było im dane ją ukończyć. Podczas zawodów, w obecności rodziców, uczczono pamięć Sportowców. Minutą cisz uczczono też pamięć tragicznie zmarłego, 27 sierpnia 2019 r., zawodnika WKS Grunwald Dominika Płócienniczaka.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła KSPR Gwardia Koszalin, 2. WKS Grunwald Poznań, 3. SPR GKS Żukowo.
Rodzice Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika wytypowali na najlepszego zawodnika WKS Grunwald Mikołaja Przybylskiego. Z kolei organizatorzy wyróżnili Filipa Stachowiaka, który w tym sezonie wzmocni zespół poznańskich wojskowych.
Jerzy Raube

15 Wrzesień 2019 - UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW 15 Wrzesień 2019 - UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW 15 Wrzesień 2019 - UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW 
 
 08 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TO TYLKO AWARIA, ALE TYTANI POLEGLI...  
Mieliśmy awarię związaną z internetem i stąd mały poślizg z podaniem wyników naszych piłkarzy ręcznych z turnieju na Pomorzu Środkowym. Ale to już było... W dniach 7-8 bm. w hali Gwardii przy ul.

Mieliśmy awarię związaną z internetem i stąd mały poślizg z podaniem wyników naszych piłkarzy ręcznych z turnieju na Pomorzu Środkowym. Ale to już było...
W dniach 7-8 bm. w hali Gwardii przy ul. Fałata w Koszalinie, odbywa się 11. Memoriał im. Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka. Łącznie sześć zespołów rywalizowało najpierw systemem każdy z każdym w fazie grupowej. WKS Grunwald w pierwszym meczu pokonał GKS Żukowo 27:25 i w drugim Tytanów Wejherowo 28:24.
W niedzielę w finale WKS Grunwald zmierzy się z Gwardią Koszalin.
Oto wyniki zawodów:
SPR GKS Żukowo - Tytani Wejherowo 36:27 (18:15)
SPR GKS Żukowo - WKS Grunwald Poznań 25:27 (15:14)
WKS Grunwald Poznań - Tytani Wejherowo 28:24 (13:13)

KSPR Gwardia Koszalin - SMS ZPRP Gdańsk 23:21 (6:11)
SMS ZPRP Gdańsk - SKF KPR Sparta Oborniki 29:23 (14:11)
KSPR Gwardia Koszalin - SKF KPR Sparta Oborniki 31:19 (17:11)

Jutro czekają nas mecze o poszczególne miejsca:

10:00 mecz o miejsce 5: SKF Sparta Oborniki - Tytani Wejherowo
11:30 mecz o miejsce 3: SMS ZPRP Gdańsk - SPR GKS Żukowo
13:00 mecz o miejsce 1: KSPR Gwardia Koszalin - WKS Grunwald Poznań

O godzinie 14:30 nastąpi uroczyste zakończenie Memoriału.
Jerzy Raube

08 Wrzesień 2019 - TO TYLKO AWARIA, ALE TYTANI POLEGLI... 
 
 05 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD PRZENOSI SIĘ NAD MORZE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald intensywnie przygotowują się do sezonu 2019/2020 w I lidze. Tym razem wybrali się nad morze Bałtyckie do Mielna. Skorzystali z zaproszenia Gwardii Koszalin, której działacze organizują Memoriał im.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald intensywnie przygotowują się do sezonu 2019/2020 w I lidze. Tym razem wybrali się nad morze Bałtyckie do Mielna. Skorzystali z zaproszenia Gwardii Koszalin, której działacze organizują Memoriał im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika. Przed turniejem trener Rafał Walczak zaaplikuje swoim podopiecznym kolejną porcję treningów.

XI Memoriał im. Bartosza BIGDY i Filipa POTOCZNIKA

3 października 2008 roku pod Sławnem w wypadku samochodowym, spowodowanym przez innego użytkownika drogi, zginęli wychowankowie Gwardii Koszalin: Bartosz BIGDA i Filip POTOCZNIK. Razem z młodymi szczypiornistami zginęła ich koleżanka Anna RAJCA. Wszyscy byli studentami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Młodzi zawodnicy (w dniu wypadku mieli zaledwie po 20 lat) byli przyjaciółmi od wielu lat. Stali dopiero na progu kariery sportowej. Bartek, mający doskonałe warunki fizyczne, dysponował niezwykle silnym i skutecznym rzutem, a Filip imponował znakomitą koordynacją ruchową, co w przypadku bramkarza jest niezwykle istotne.

Program Turnieju:

7 - 8 września 2019 roku


GRUPA A
WKS GRUNWALD POZNAŃ
GKS ŻUKOWO
TYTANI WEJHEROWO

GRUPA B
GWARDIA KOSZALIN
SPARTA OBORNIKI
SMS ZPRP GDAŃSK07. 09. sobota
godz. 1130 GKS Żukowo - Tytani
godz. 1300 Gwardia - SMS
godz. 1430 GKS Żukowo - WKS Grunwald
godz. 1600 SMS - Sparta
godz. 1730 WKS Grunwald - Tytani

godz. 1900 Otwarcie Memoriału
godz. 1915 Gwardia - Sparta

08. 09. niedziela
godz. 1000 mecz o 5 miejsce
godz. 1130 mecz o 3 miejsce
godz. 1300 mecz o 1 miejsce
godz. 1430 - Zakończenie Memoriału05 Wrzesień 2019 - GRUNWALD PRZENOSI SIĘ NAD MORZE 
 
 02 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REMIS W FINALE I RZUTY KARNE  
W finale wojewódzkim Pucharu Polski w piłce ręcznej rozgrywanym w Wągrowcu WKS Grunwald Poznań zremisował z Astromal Real Leszno 21:21. - Konieczne było rozegranie aż trzech serii rzutów karnych, a tam jedną bramką wygrało Leszno - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

W finale wojewódzkim Pucharu Polski w piłce ręcznej rozgrywanym w Wągrowcu WKS Grunwald Poznań zremisował z Astromal Real Leszno 21:21. - Konieczne było rozegranie aż trzech serii rzutów karnych, a tam jedną bramką wygrało Leszno - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Wniosek z tego turnieju jest optymistyczny. Zawodnicy Grunwaldu pokazali, że przygotowania do sezonu 2019/2020 przebiegają właściwie. Przypomnijmy, że wojskowi pokonali gospodarzy z Wągrowca oraz zremisowali z Lesznem. Co prawda nie zagrają w kolejnym meczu PP np. z Vive Kielce, ale cel jest najważniejszy przed nimi - pokazać się z dobrej strony w pierwszej lidze..
Jerzy Raube

02 Wrzesień 2019 - REMIS W FINALE I RZUTY KARNE 
 
 01 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WKS GRUNWALD W FINALE PUCHARU POLSKI!  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali MKS Nielba w Wągrowcu 25:21 w pierwszym półfinale wojewódzkim Pucharu Polski. To bardzo miła wiadomość dla poznańskich kibiców. Dzisiaj odbędzie się finał imprezy.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali MKS Nielba w Wągrowcu 25:21 w pierwszym półfinale wojewódzkim Pucharu Polski. To bardzo miła wiadomość dla poznańskich kibiców. Dzisiaj odbędzie się finał imprezy.
Harmonogram turnieju:
10:00: MKS Nielba Wągrowiec vs WKS Grunwald Poznań
11:30: MKS Real Astromal Leszno vs KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
13:00: Mecz o trzecie miejsce
14:30: Mecz o pierwsze miejsce

Wszystkie mecze są rozegrywane w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Jerzy Raube

01 Wrzesień 2019 - WKS GRUNWALD W FINALE PUCHARU POLSKI! 
 
 01 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  W FINALE Z LESZNEM  
W drugim półfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski MKS Real Astromal Leszno pokonał KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:20. O godzinie 14.30 w finale WKS Grunwald zmierzy się rywalami z Leszna.

W drugim półfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski MKS Real Astromal Leszno pokonał KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:20.
O godzinie 14.30 w finale WKS Grunwald zmierzy się rywalami z Leszna.
JR

01 Wrzesień 2019 - W FINALE Z LESZNEM 
 
 30 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TEAM Z SUPERLIGI CZEKA NA WOJSKOWYCH!  
Miejski Klub Sportowy Nielba Wągrowiec, były zespół Superligi będzie pierwszym przeciwnikiem WKS Grunwald w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski w sezonie 2019/2020. 1 września (niedziela) Wągrowiec będzie gospodarzem ciekawie zapowiadającego się festiwalu piłki ręcznej.

Miejski Klub Sportowy Nielba Wągrowiec, były zespół Superligi będzie pierwszym przeciwnikiem WKS Grunwald w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski w sezonie 2019/2020. 1 września (niedziela) Wągrowiec będzie gospodarzem ciekawie zapowiadającego się festiwalu piłki ręcznej.

Harmonogram turnieju:
10:00: MKS Nielba Wągrowiec vs WKS Grunwald Poznań
11:30: MKS Real Astromal Leszno vs KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
13:00: Mecz o trzecie miejsce
14:30: Mecz o pierwsze miejsce

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zostało ustalone, że każdy z pojedynków zostanie rozegrany w systemie dwa razy po dwadzieścia pięć minut plus dziesięć minut przerwy.

Około godzin 11:30 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów i wręczenie odznaczeń.

Sympatyków Naszej Drużyny serdecznie zapraszamy do Wągrowca.
Tekst i fot. Jerzy Raube

30 Sierpień 2019 - TEAM Z SUPERLIGI CZEKA NA WOJSKOWYCH! 
 
 27 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZAWODNIK WKS GRUNWALD ZGINĄŁ TRAGICZNIE  
34-letni Dominik Płócienniczak, piłkarz ręczny WKS Grunwald Poznań, zginął we wtorkowy poranek w wypadku samochodowym na ulicach Głogowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie uderzył w sarnę, która stłukła przednią szybę i wpadła do samochodu poważnie raniąc kierowcę.

34-letni Dominik Płócienniczak, piłkarz ręczny WKS Grunwald Poznań, zginął we wtorkowy poranek w wypadku samochodowym na ulicach Głogowa.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie uderzył w sarnę, która stłukła przednią szybę i wpadła do samochodu poważnie raniąc kierowcę. Ten stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się około stu metrów dalej w polu - dowiedział się serwis myglogow.pl.
- Dominik Płócienniczak jako doświadczony gracz był zawsze wzorem dla młodych zawodników. Imponował zaangażowaniem i sumiennością na treningach. Nie robił też problemów, kiedy trzeba było zagrać na innej niż nominalna pozycji. Dlatego pod koniec sezonu często występował nie jako rozgrywający, tylko jako obrotowy - wspominał Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji.
Wcześniej przez wiele lat Dominik Płócienniczak występował w Chrobrym Głogów i Piotrkowianinie.
Wiadomość o śmierci Dominika wstrząsnęła nami,
współczujemy szczerze
i przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia Najbliższym Zmarłego.
Zarząd i członkowie WKS Grunwald Poznań

27 Sierpień 2019 - ZAWODNIK WKS GRUNWALD ZGINĄŁ TRAGICZNIE 
 
 25 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH  
24 sierpnia w hali sportowej przy ul. Newtona 2 odbył się turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki. W turnieju uczestniczyły zespoły z Kościana, Obornik oraz gospodarz turnieju WKS Grunwald Poznań.

24 sierpnia w hali sportowej przy ul. Newtona 2 odbył się turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki. W turnieju uczestniczyły zespoły z Kościana, Obornik oraz gospodarz turnieju WKS Grunwald Poznań.

Turniej jak co roku był okazją do spotkania zawodników, trenerów, którzy na przestrzeni już blisko 70 lat tworzyli piękną historię piłki ręcznej. Dzięki pokoleniu rówieśników Jerzego Kuleczki WKS Grunwald na trwałe wpisał się w historię tej wspaniałej dyscypliny sportu. Poznań był i jest dumny ze swoich Wojskowych, którzy nadal szkolą młodzież zaintereowaną szczypiorniakiem.
Honorowymi gośćmi Turnieju byli dr Ewa Bąk Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz córka przedwcześnie zmarłego Jerzego Kuleczki, Anita Nowicka-Kuleczka, które w towarzystwie prezesa Klubu generała broni Lecha Konopki wręczały okolicznościowe puchary i statuetki uczestnikom zawodów. Sam turniej był kolejnym etapem przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego 2017/2018. W turnieju zadebiutowali nowi zawodnicy, którzy w zbliżających się rozgrywkach będą reprezentować nasz Klub.

Wyniki turnieju:


KPR Sparta Oborniki - MKS Falplast Tęcza Kościan 20:21
WKS Grunwald Poznań - KPR Sparta Oborniki 28:22
WKS Grunwald Poznań - MKS Falplast Tęcza Kościan 39:15

I miejsce WKS Grunwald Poznań
II miejsce MKS Falplast Tęcza Kościan
III miejsce KPR Sparta Oborniki
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 
 
 23 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!   
Zapraszamy na tradycyjny Turniej im. Jerzego Kuleczki, w sobotę 24 sierpnia! Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10) związana była z WKS Grunwald Poznań, w którym grał do 1986 roku.

Zapraszamy na tradycyjny Turniej im. Jerzego Kuleczki, w sobotę 24 sierpnia!

Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10) związana była z WKS Grunwald Poznań, w którym grał do 1986 roku. - Jurek był objawieniem piłki ręcznej, ponieważ jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem Grunwaldu - wspominał Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, tez przed laty zawodnik wojskowych. - Dwa lata później był podstawowym graczem zespołu. Był lewym rozgrywającym, ale potrafił zagrać praktycznie na każdej pozycji. Na bramkę rzucał z niesamowitą siłą. Zawsze grał z wielkim zaangażowaniem. To był wspaniały człowiek, o gołębim sercu. Zawsze koleżeński i chętny do pomocy dla innych.
- Myślę, że obok Henia Rozmiarka i Zbigniewa Dybola, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych Grunwaldu i reprezentacji Polski - wspominał Maciej Kostencki, były czołowy gracz WKS Grunwald. - Podobnie jak jego starszy brat Zbigniew - nigdy nie zmienił barw klubowych w Polsce.

Jerzy Kuleczka zdobył z drużyną wojskowych z Poznania dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

Kibice mile widziani na wspominkowym turnieju Wielkiej Gwiazdy WKS Grunwald i reprezentacji Polski. Pierwszoligowy zespół trenera Rafała Walczaka mocno przygotowuje się do sezonu 2019/2020 (piszemy o tym w kilku artykułach poniżej). W sobotę sprawdzi formę w meczach z SKF KPR Oborniki (godz. 12) i z MKS Tęcza Kościan (godz. 13.30). Warto wybrać się w sobotę do hali przy ul. Newtona 2. Ekipa wojskowych serdecznie zaprasza!

Harmonogram turnieju w załączniku
Jerzy Raube

23 Sierpień 2019 - GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!  23 Sierpień 2019 - GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!  23 Sierpień 2019 - GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!  
 
 19 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TURNIEJ IM. WIELKIEGO SPORTOWCA  
Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10). Wielkiego Sportowca Wojskowego Klubu! Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku.

Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10). Wielkiego Sportowca Wojskowego Klubu!
Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

W załączniku program zawodów.
Jerzy Raube

19 Sierpień 2019 - TURNIEJ IM. WIELKIEGO SPORTOWCA 19 Sierpień 2019 - TURNIEJ IM. WIELKIEGO SPORTOWCA 
 
 18 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEST ATMOSFERA I APETYT NA WYNIK  
Rośnie forma naszych piłkarzy ręcznych! Na zakończenie obozu przygotowawczego w Wiśle, WKS Grunwald pokonał Świdnicki KS 27:23. Wcześniej poznaniacy wygrali kontrolny mecz ze zwycięzcą I ligi z poprzedniego sezonu - Olimpią MEDEX Piekary Śląskie 29:27.

Rośnie forma naszych piłkarzy ręcznych! Na zakończenie obozu przygotowawczego w Wiśle, WKS Grunwald pokonał Świdnicki KS 27:23. Wcześniej poznaniacy wygrali kontrolny mecz ze zwycięzcą I ligi z poprzedniego sezonu - Olimpią MEDEX Piekary Śląskie 29:27. Jak komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński, co prawda to mecze sparingowe, ale one budują atmosferę w zespole. - Bo inaczej czujemy się po wygranej, jest wesoło, zawodnicy mają satysfakcję z przepracowanych zajęć treningowych...
Wiadomo już, że będą zmiany w składzie (ale o tym wkrótce, po dopięciu umów). Choć już, po tym czasie wspólnej pracy na obozie górskim, po meczach kontrolnych zauważa się dobry klimat w zespole. To buduje i tworzy optymizm. wkrótce, bo już w najbliższą sobotę kibice będą mogli obejrzeć wojskowych na boisku. W hali przy ul. Newtona odbędzie się cykliczny Turniej im. Jerzego Kuleczki.
Szczegóły wkrótce
Jerzy Raube

18 Sierpień 2019 - JEST ATMOSFERA I APETYT NA WYNIK 
 
 15 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
   WALCZĄ O FORMĘ NA SUPERLIGĘ!  
Jak przystało na podopiecznych trenera Rafała Walczaka ...walczą oni o jak najlepszą formę przed rozgrywkami I ligi. Od niedzieli 11 sierpnia piłkarze ręczni WKS Grunwald przebywają na zgrupowaniu sportowym w Wiśle, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu.

Jak przystało na podopiecznych trenera Rafała Walczaka ...walczą oni o jak najlepszą formę przed rozgrywkami I ligi. Od niedzieli 11 sierpnia piłkarze ręczni WKS Grunwald przebywają na zgrupowaniu sportowym w Wiśle, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Poza treningami na szlakach górskich poznaniacy rozegrali też pierwszy sparing kontrolny ze zwycięzcą ligi z poprzedniego sezonu - Olimpią MEDEX Piekary Śląskie, który wygrali 29:27. Można wygrywać z najlepszymi? Jak pokazuje życie, można! To już druga wygrana wojskowych z najlepszą ekipą I ligi. Oj, marzy nam sie Superliga - usłyszeliśmy w poznańskim Ratuszu.
Szczypiorniści Grunwaldu obóz zakończą w sobotę, 17 sierpnia meczem kontrolnym z zespołem ŚKPR Świdnica.
Do boju wojskowi!
Jerzy Raube

15 Sierpień 2019 - WALCZĄ O FORMĘ NA SUPERLIGĘ! 
 
 12 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KILOMETRY DO SUPERLIGI!  
Trener Rafał Walczak powiedział nam, że WKS Grunwald Poznań rozpoczął ostro przygotowania do sezonu 2019/2020. - Pierwsze kilometry w górach mamy już za sobą. - Czyli wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie powalczymy o czołówkę, a nawet o awans - zagadujemy.

Trener Rafał Walczak powiedział nam, że WKS Grunwald Poznań rozpoczął ostro przygotowania do sezonu 2019/2020. - Pierwsze kilometry w górach mamy już za sobą. - Czyli wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie powalczymy o czołówkę, a nawet o awans - zagadujemy. - A dlaczego nie - uśmiechnął się szeroko szkoleniowiec wojskowych.
Od niedzieli wojskowi przebywają na zgrupowaniu w Wiśle, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Odwiedzą muzeum sportu w mistrza nart Adama Małysza. Lepszej motywacji nie trzeba, żeby spróbować powalczyć o swoje, podobnie jak to czynił mały wzrostem, a wielki duchem Małysz.
Jerzy Raube

12 Sierpień 2019 - KILOMETRY DO SUPERLIGI! 12 Sierpień 2019 - KILOMETRY DO SUPERLIGI! 
 
 11 Lipiec 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WKS GRUNWALD W GRUPIE B   
W siedzibie ZPRP w Warszawie rozlosowano grupy I ligi sezonu 2019/2020. Piłkarze ręczni WKS Grunwald wystąpią w grupie B. Wydaje się, że w nowym sezonie skład tej grupy będzie jeszcze mocniejszy.

W siedzibie ZPRP w Warszawie rozlosowano grupy I ligi sezonu 2019/2020. Piłkarze ręczni WKS Grunwald wystąpią w grupie B. Wydaje się, że w nowym sezonie skład tej grupy będzie jeszcze mocniejszy. Początek rozgrywek zaplanowano na 21 września. W pierwszym spotkaniu WKS Grunwald podejmie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W załączniku terminarz spotkań.
Jerzy Raube

11 Lipiec 2019 - WKS GRUNWALD W GRUPIE B  

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 16 Czerwiec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY  
Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach. Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska.

Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach.
Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska. Kontrola finansowa wypadła pozytywnie.
Ocenę wyników sezonu 2018/2019 sekcji Hokeja na Trawie i Piłki Ręcznej, w tym wnioski do działalności w sezonie 2019/2020 - zreferował kierownik sekcji Waldemar Serowski. Wyniki przedstawialiśmy już na naszej stronie internetowej. Dużą uwagę poświęcono natomiast zapowiadanej na przyszły rok imprezie międzynarodowej w Poznaniu. Otóż Europejska Federacja Hokeja na Trawie po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportu powierzyła WKS GRUNWALD organizację Halowych Klubowych Mistrzostw Europy Grupy A w 2020 r.
- Powierzenie nam organizacji oraz obowiązków gospodarza powyższego zamierzenia jest dowodem zaufania do naszego Klubu oraz uznania osiągnięć sportowych naszych hokeistów na trawie - mówił W. Serowski.
Turniej planowany w dniach 14-16 lutego 2020 r. (13.02 jest dniem treningowym) zamierzamy zorganizować w hali widowiskowo-sportowej CityZen
w Poznaniu , aby goszczące w Poznaniu reprezentacje (mistrzowie krajowi) Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczne zawody, a pobyt drużyn i kibiców w naszym mieście pozostał w ich pamięci. Do tematu będziemy powracać.
Komunikaty o planowanych działaniach w III kwartale 2019r, w tym postępie przygotowań do udziału przedstawicieli WKS Grunwald w Wojskowych Mistrzostwach Świata - Chiny 2019, przedstawili reprezentanci poszczególnych sekcji.
Po zakończeniu posiedzenia Zarządu odbyło się spotkanie władz Klubu i sekcji piłki ręcznej ze sponsorami, samorządowcami - UM Poznania reprezentowała dyrektor Wydziału Sportu dr Ewa Bąk, dziennikarzami mediów poznańskich. Dokonano podsumowania sezonu 2018/2019 i debatowano nad rozwiązaniami organizacyjno-szkoleniowymi w nowym sezonie 2019/2020. Po dyskusji zadeklarowano współpracę na linii Klub, sponsorzy, samorząd.

Zarząd WKS Grunwald zadeklarował, że po finalizacji spraw organizacyjno - finansowych, budowę pierwszoligowego zespołu piłkarzy ręcznych przeprowadzi trener Rafał Walczak.
Zawodnicy, z kierownikiem sekcji Krzysztofem Brzezińskim podziękowali sponsorom i sympatykom za wspieranie zespołu w trudnej walce z rywalami i życiu codziennym w minionym sezonie.
Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 
 
 10 Czerwiec 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH  
Drużyna WKS OLDBOY Grunwald Poznań nawiązuje do najlepszych tradycji wojskowych piłkarzy ręcznych. Były lata, kiedy WKS Grunwald zdobywał medale mistrzostw Polski. I teraz stało się, ekipa WKS Oldboy walczyła na parkietach Kalisza o Mistrzostwo Polski MASTERS.

Drużyna WKS OLDBOY Grunwald Poznań nawiązuje do najlepszych tradycji wojskowych piłkarzy ręcznych. Były lata, kiedy WKS Grunwald zdobywał medale mistrzostw Polski. I teraz stało się, ekipa WKS Oldboy walczyła na parkietach Kalisza o Mistrzostwo Polski MASTERS.
- Walka, wylany pot na parkiecie i pełne zaangażowanie każdego z zawodników zaowocowało w hali Winiary Arena SREBRNYM medalem, który zawisł na piersiach zawodników - wspominają uczestnicy imprezy. - To był nasz trzeci udział w takiej imprezie rangi krajowej pod patronatem ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Mistrzostwach brało udział 50 zespołów i około 850 zawodników. W sumie przez dwa dni rozegrano ponad 100 meczów w różnych kategoriach wiekowych +35 , +45 , +50. W naszej grupie wiekowej zagraliśmy z mocnymi zespołami m.in. HELIOS Masters CZEMPIŃ, Hutnik KRAKÓW, Gwardia OPOLE, MHT Pabianice. Walka w półfinale z zespołem MP KALISZ zakończyła się wygraną 14:12.
W finale znów spotkaliśmy się z rywalem z grupy MHT Pabianice, z którym po zaciętej i wyrównanej walce o złoty kruszec ulegliśmy 6:9. Tak więc SREBRO jest nasze i WICEMISTRZEM POLSKI 2019 jest WKS OLDBOY GRUNWALD!
Szczególne podziękowania za wsparcie dla firm Hurtowni Materiałów Budowlanych BUDCHEM Poznań i TG Security POLSKA za pomoc i wiarę w nasz umiejętności DZIĘKUJEMY!
Pełnym zaangażowaniem na parkietach, walką, pasją wykazali się: Błażej Nowacki (10), Maciej Szymański (17), Michał Liske (15), Waldek Wittke (14), Ernest Pieniak (8), Jarek Nowicki (13), Michał Bąk 95), Krzysztof Kreczmer (16), Zbigniew Stachowiak (1) , Sebastian Olejnik (6) , Marek Górczyński (7), Rafał Rozenek (12) , Rafał Walczak (4).
Grający trener Rafał Walczak został uznany najlepszym zawodnikiem finałów.
Panom z pasją gratulujemy wspaniałego wyniku i pamiątkowych MEDALI MISTRZOSTW POLSKI!
Jerzy Raube

10 Czerwiec 2019 - MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 10 Czerwiec 2019 - MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 10 Czerwiec 2019 - MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 
 
 15 Maj 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD  
W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald. Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne.

W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald.
Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne. Jednocześnie jest to okazja do przedstawienia bogatej i różnorodnej oferty Miasta - jednostek kultury, sportu, rekreacji, edukacji oraz firm - dedykowanej rodzinom.

Kalendarium Poznańskich Dni tworzy ponad 300 wydarzeń organizowanych zarówno przez Miasto jak i przez partnerów. Jednym z nich jak wspomnieliśmy jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań, który w swoim statucie ma zapis Klubu Środowiskowego otwartego też na środowisko cywilne.
Członkowie WKS Grunwald zapraszają na imprezy przy ul. Promienistej 27: na Rodzinne bieganie na orientację - PROMIENISTA JEST NASZA oraz Rodzina to zespół - hokejowy dzień sportu. Z kolei sekcja tenisa ziemnego zaprasza na korty przy ul. Bukowskiej, na Rodzinne spotkania z tenisem.
To wszystko odbędzie się 1 czerwca, o szczegółach będziemy informować.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Maj 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD 
 
 27 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OSTATNI MECZ W TYM SEZONIE  
W sobotę w Grodkowie w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań nie dał rady gospodarzom. Już do przerwy UKS Grodków prowadził 15 do 11. Po zmianie stron, niestety, już w 42 minucie można było wskazać zwycięzcę, kiedy to miejscowi objęli prowadzenie 23:14.

W sobotę w Grodkowie w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań nie dał rady gospodarzom. Już do przerwy UKS Grodków prowadził 15 do 11. Po zmianie stron, niestety, już w 42 minucie można było wskazać zwycięzcę, kiedy to miejscowi objęli prowadzenie 23:14.
Najwięcej bramek dla gości zdobył W. Jankowiak 6, po 2 uzyskali M. Wawrzyniak, P. Nowicki, D. Płócienniczak, M. Nieradko, M. Tórz.
UKS Grodków - WKS Grunwald 28:19 (15:11)
To był ostatni mecz WKS w tym sezonie. Do podsumowania powrócimy.
Jerzy Raube

27 Kwiecień 2019 - OSTATNI MECZ W TYM SEZONIE 
 
 24 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  O 7. MIEJSCE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań zakończą sezon 2018/2019 I ligi grupy B meczem wyjazdowym z UKS Olimp Grodków. Stawką jest walka o 7. miejsce w tabeli. Najwierniejsi kibice wierzą, że wojskowi zrobią niespodziankę w ostatniej kolejce.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań zakończą sezon 2018/2019 I ligi grupy B meczem wyjazdowym z UKS Olimp Grodków. Stawką jest walka o 7. miejsce w tabeli. Najwierniejsi kibice wierzą, że wojskowi zrobią niespodziankę w ostatniej kolejce.
Mecz w sobotę, 27 bm., o godz. 18.
JR

24 Kwiecień 2019 - O 7. MIEJSCE 
 
 22 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE  
Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

22 Kwiecień 2019 - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
 
 19 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ŻYCZENIA OD PIŁKARZY RĘCZNYCH  
:)

:)

19 Kwiecień 2019 - ŻYCZENIA OD PIŁKARZY RĘCZNYCH 
 
 15 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW   
12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen.

12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen. broni Lech Konopka.
Przyjęto porządek i regulamin Walnego Zebrania. Dalsze obrady poprowadził Stanisław Ważydrąg. Wybrano komisje: mandatową, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Po sprawach proceduralnych, szczegółowe sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w ubiegłej kadencji przedstawił prezes Klubu generał Lech Konopka. Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Waldemar Serowski.
W drugiej części Zebrania przyjęto plan zamierzeń i Uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
Przedstawiono też propozycję uzupełnienia składu Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald, ponieważ ze względów osobistych zrezygnowali z dalszej działalności Wojciech Satkowski, Grzegorz Ślusarz i Cezary Młynarczyk. Po dyskusji i głosowaniu nad propozycjami ustalono, że w skład Zarządu wchodzić będzie dziesięciu członków. Komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki wyborów. Delegaci wybrali na cztery wakujące miejsca: Waldemara Ząbka, Dariusza Przybylskiego, Rafała Walczaka i Krzysztofa Kłoska.
Zebrani Delegaci nadali tytułu Członka Honorowego WKS Grunwald Poznań kol. Stanisławowi Kopaniarzowi.

Wkrótce przedstawimy szczegółowy bilans osiągnięć Klubu i zamierzenia sportowo organizacyjne na kolejny rok.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  
 
 14 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LIDER MOCNIEJSZY  
W sobotę w Piekarach Śląskich w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotkał się z liderem Medex Polonią. W I rundzie wojskowi sprawili niespodziankę wygrywając u siebie.

W sobotę w Piekarach Śląskich w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotkał się z liderem Medex Polonią. W I rundzie wojskowi sprawili niespodziankę wygrywając u siebie. W rewanżu górą był rywal zwyciężając 36:31. Gospodarze już w tygodniu zapowiadali walkę. - Grunwald to drużyna, która zajmuje ósme miejsce w tabeli, ale to nie oznacza, że czeka nas spacerek. To rywal, który wygrał z nami w pierwszej rundzie, co pokazuje jak jest nieprzewidywalny.
Już od początku lider podyktował bardzo szybkie tempo w ataku i mocno bronił. Przyniosło to efekt po 10 minutach, kiedy na tablicy pojawił się wynik 6:1. Później co prawda gościom udało się nawiązać w miarę równą walkę, ale w rezultacie wygrała ekipa tego dnia lepsza.
Olimpia MEDEX - WKS Grunwald 36:31 (18:12)
Jerzy Raube

14 Kwiecień 2019 - LIDER MOCNIEJSZY 
 
 16 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  Z WKS MŁODZIEŻ JEST  
Zespół Juniorów WKS Grunwald Poznań tworzy czternastu zawodników, którzy swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynali na osiedlowych boiskach, w szkołach podstawowych i kontynuowali w gimnazjum.

Zespół Juniorów WKS Grunwald Poznań tworzy czternastu zawodników, którzy swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynali na osiedlowych boiskach, w szkołach podstawowych i kontynuowali w gimnazjum. Z piłką ręczną, już od najmłodszych klas, łatwo zetknąć się w Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha. Od lat odbywają się tam zajęcia dla najmłodszych prowadzone przez instruktora piłki ręcznej, znanego w środowisku, mieszkańca Rataj Krzysztofa Brzezińskiego. Takie działania zaowocowały wykształceniem wychowanka Jakuba Domaszewskiego, który obecnie jest zawodnikiem kadry Wielkopolski, a swoją przygodę z piłką ręczną zaczynał w SP 51 i kontynuował w Gimnazjum nr 5.
Duży wkład w kształcenie zawodników ma także program szkoleniowy prowadzony w Szkole Podstawowej nr 46. Wychowankami tej placówki są: Mateusz Pawłowski i Wojciech Jankowiak, którzy tworzyli trzon zespołu Juniorów, a obecnie są w podstawowej ekipie Seniorów, a nie tylko dopełnieniem zespołu I ligi. Wychowankiem Jakub Bartnicki, który aktualnie kontynuuje naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Warto wspomnieć też o Viggo Wiśniewskim, który mimo młodego wieku (17 lat), bierze czynny udział w meczach rozgrywanych przez Seniorów WKS Grunwald w I lidze.

Kilkadziesiąt lat temu rozpoczęła się współpraca dwóch poznańskich klubów piłki ręcznej. I trzeba jasno powiedzieć, że nie byłoby sukcesów i szansy na rozwój szczypiorniaka, gdyby nie prężnie działające poznańskie kluby KS Posnania i WKS Grunwald. To właśnie w nich zrzeszeni są trenerzy, bez których sukcesy Juniorów i Seniorów nie byłyby tak znaczące. Juniorów prowadzi nieprzerwanie od 6 lat licencjonowany trener klasy B Łukasz Rutkowski. Natomiast za szkolenie Seniorów odpowiedzialny jest trener z licencją A Rafał Walczak. Niewątpliwie wpływ na coraz większą popularność tej dyscypliny mają nie tylko spektakularne sukcesy PGE Vive Kielce czy Wisły Płock, ale także działania oddolne podejmowane w środowisku lokalnym. Organizowane są cykliczne turnieje dla dzieci i młodzieży i systematyczne szkolenie najmłodszych pod patronatem WKS Grunwald. Odbywają się dni sportu czy też coroczny Turniej im. Leona Nosili organizowane przez klub KS Posnania.
Wszelkie tego typu działania zaowocowały tym, iż w sezonie 2018/19 Juniorzy Młodsi reprezentujący KS Posnania wywalczyli awans do 1/16 Mistrzostw Polski. Natomiast w sezonie 2019/20 występują w barwach klubu WKS Grunwald Poznań.
W ostatnim meczu ligowym, 10 października, zespół juniorów wygrał mecz w Lesznie z tamtejszym Real Astromal 28:25. W rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski dzieci, WKS Grunwald zgłosił do rozgrywek dwa zespoły na bazie SP 46. Trenerami zespołów są Piotr Kawałek i Mateusz Stefaniak. Koordynatorem wszystkich grup młodzieżowych jest Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji środowiskowego WKS Grunwald.

Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Brzeziński, Oliwier Gaweł, Piotr Jankiewicz, Paweł Pawlak (31), Wojciech Berliński, Adrian Gulczyński (15), Igor Iżycki, Dawid Gall (22), Wojciech Filipowski (18), Oskar Ralcewicz, Mateusz Wygoda (45), Łukasz Rutkowski


Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

16 Październik 2019 - Z WKS MŁODZIEŻ JEST 
 
 13 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DRAMAT W TRZECH AKTACH  
Wynik w Ostrowie marzenie. Dwa punkty po mocnej walce, to sukces. Przypomnijmy, WKS Grunwald pokonał po rzutach karnych KPR Ostrovia 6:5. Ale zanim to nastąpiło... Po pierwszej połowie było 19 do 14 dla gospodarzy.

Wynik w Ostrowie marzenie. Dwa punkty po mocnej walce, to sukces. Przypomnijmy, WKS Grunwald pokonał po rzutach karnych KPR Ostrovia 6:5. Ale zanim to nastąpiło...
Po pierwszej połowie było 19 do 14 dla gospodarzy. - Graliśmy bardzo źle w obronie - komentował trener Rafał Walczak. - Proste błędy były konsekwencją utraty aż 19 bramek do przerwy. Ale w drugiej połowie wróciliśmy do gry.
Po przerwie Grunwald postawił się w defensywie. Poskutkowało to odbiciem się z pozycji zagrożonej i powolnym odrabianiu strat. Sygnał do walki dał Krzysztof Martyński. Dwa razy trafił Michał Tórz, trzy bramki zdobył Daniel Bartłomiejczy, dołożyli swoje Michał Nieradko, Damian Bajka, Mikołaj Przybylski i w 45 minucie był remis 23:23.
Niestety, znów po kilku stratach i błędach zrobiło się 28:24 dla gospodarzy. Na szczęście goście nie poddali się. Skutecznie włączył się Mikołaj Przybylski, który w ciągu czterech minut zdobył trzy bramki (28:27). Odpowiedział Michał Bałwas na 29:27, ale nie był dłużny wychowanek Grunwaldu, młody Wojciech Jankowiak doprowadzając w 59 minucie do kontaktu na 29:28. Atak Ostrovii został zatrzymany i wynik w regulaminowym czasie ustalił niezawodny egzekutor Mikołaj Przybylski. Remis i o wszystkim miała rozstrzygnąć seria rzutów karnych. Przy stanie 4:4 rzucał zawodnik gospodarzy, ale bramkarz wojskowych Filip Tarko popisał się dobrą akcją obronną! Za chwilę, przy stanie 5:5, kapitalnie obronił nasz drugi golkiper Piotr Wenta (w piłce ręcznej takie nazwisko zobowiązuje). Wreszcie w decydującym momencie trafił, niedawny junior Wojtek Jankowiak i ustanowił wynik 6 do 5! Grunwald zdobył tym samym kolejne dwa punkty! Ma ich teraz 11 i zajmuje drugie miejsce w tabeli I ligi. Był to dramat w trzech aktach, ale z happy endem...
KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - WKS Grunwald Poznań 29:29 (19:14) rzuty karne 5:6. Szczegóły w załączniku.
Brawo! Za tydzień mecz z Anilaną Łódź w Poznaniu. Będzie się działo!
Jerzy Raube

13 Październik 2019 - DRAMAT W TRZECH AKTACH 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 12 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD MISTRZEM WIELKOPOLSKI!  
Informacja na gorąco prosto z Ostrowa. Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali miejscowy KPR Ostrovia 6:5 w rzutach karnych, 29:29 (14:19). Tym samym to drugie zwycięstwo wojskowych w regionalnych derby sezonu 2019/2020.

Informacja na gorąco prosto z Ostrowa. Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali miejscowy KPR Ostrovia 6:5 w rzutach karnych, 29:29 (14:19). Tym samym to drugie zwycięstwo wojskowych w regionalnych derby sezonu 2019/2020. Znaczy to tyle i aż tyle, że WKS Grunwald jest mistrzem Wielkopolski.
Szczegóły z dzisiejszego spotkania przekażemy wkrótce.
Jerzy Raube

12 Październik 2019 - GRUNWALD MISTRZEM WIELKOPOLSKI! 
 
 11 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  EGZEKUTOR WIERZY  
Prasa regionalna głośno zapowiada derby Wielkopolski w piłce ręcznej: KPR Ostrovia - WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do czołowych pozycji w I lidze grupy B. Grunwald jest wiceliderem, z kolei gospodarz sobotniego meczu jest w środku tabeli.

Prasa regionalna głośno zapowiada derby Wielkopolski w piłce ręcznej: KPR Ostrovia - WKS Grunwald Poznań. Obie ekipy aspirują do czołowych pozycji w I lidze grupy B. Grunwald jest wiceliderem, z kolei gospodarz sobotniego meczu jest w środku tabeli. Głos Wielkopolski liczy na duże emocje, cytujemy "Ponieważ wysoką formę od początku sezonu prezentuje także Ostrovia, bardzo interesująco zapowiadają się kolejne derby regionu, do których dojdzie już w sobotę. KPR Ostrovia o godz. 18 podejmować będzie WKS Grunwald. Tradycyjnie będzie dużo walki i równe spotkanie".
A co o tym sądzi były zawodnik Ostrovii, obecnie czołowy egzekutor wojskowych Mikołaj Przybylski ( dotychczas zdobył 19 bramek i jest w ścisłej czołówce klasyfikacji strzelców, na zdjęciu z nr 31). Po spotkaniu zwycięskim z Olimpią Piekary Śląskie mówił m.in. - Teraz jedziemy do Ostrowa. Będziemy na pewno walczyć, choć trafiamy na mocnego przeciwnika. Wierzę jednak w naszą wygraną...
Dodajmy, że dojdzie do ciekawej konfrontacji, bowiem w Ostrovii występuje brat Mikołaja, o rok młodszy Jakub.
Jak się dowiadujemy, do Ostrowa wybiera się grupa wiernych kibiców poznaniaków.
Jerzy Raube

11 Październik 2019 - EGZEKUTOR WIERZY 
 
 11 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  METEOR KIERO I ZIELONY LAS  
Radio Meteor - trzymamy rękę na pulsie akademickiego Poznania. Informacje z tego co najważniejsze na uczelni i w mieście! Daj nam znać co się dzieje w okolicy... I WKS Grunwald jest otwarty na takie zaproszenie.

Radio Meteor - trzymamy rękę na pulsie akademickiego Poznania. Informacje z tego co najważniejsze na uczelni i w mieście! Daj nam znać co się dzieje w okolicy...
I WKS Grunwald jest otwarty na takie zaproszenie. Akademickie radio jest bardzo dynamiczne, współpracuje z naszymi sekcjami. W piątek do sportowej audycji "Godzina z piłką ręczną" zaproszony został Krzysztof Brzeziński, kierownik zespołu. Przeszło połowę życia związany z WUKAESEM. A ponieważ jego życie było i jest bardzo bogate w doświadczenia, zatem rozmowa przyniosła słuchaczom wiele ciekawych refleksji. "Kiero" jak czasem o nim mówią pieszczotliwie zawodnicy grał w zespole seniorów Grunwaldu, trenuje młodzieżowy narybek i zajmuje się logistyką i organizacją sekcji oraz zabezpieczeniem imprez. Krzysztof Brzeziński słynie też z dobrego humoru i dowcipu. Z lubością intonuje po zwycięskich spotkaniach zaśpiew na środku boiska : Szły mróweczki przez zielony las i śpiewały cichuteńko tak - Kto Mistrzem jest WKS!.
Oczywiście, że WKS! Ale do tych 9 zdobytych punktów musimy szukać kolejnych. Czy w Ostrowie też! Wszędzie!
Jerzy Raube

11 Październik 2019 - METEOR KIERO I ZIELONY LAS 
 
 09 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MEDIA ZACHWYCONE  
Jest wynik są znakomite recenzje. "Świetnie rozpoczęli sezon piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań, którzy po trzech spotkaniach mają na koncie komplet zwycięstw i są wiceliderami grupy B." Tak pisze Głos Wielkopolski.

Jest wynik są znakomite recenzje. "Świetnie rozpoczęli sezon piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań, którzy po trzech spotkaniach mają na koncie komplet zwycięstw i są wiceliderami grupy B." Tak pisze Głos Wielkopolski. W internecie same pochwały i nic dziwnego, bo 9 pkt. z mocnymi zespołami to dobre otwarcie sezonu. W Głosie jest też zapowiedź sobotnich derby Wielkopolski w Ostrowie. "Ponieważ wysoką formę od początku sezonu prezentuje także Ostrovia (nie zmienia tej opinii wyjazdowa porażka z liderem w Legnicy), bardzo interesująco zapowiadają się kolejne derby regionu, do których dojdzie już w sobotę. KPR Ostrovia o godz. 18 podejmować będzie WKS Grunwald Poznań".
Media zachwycone, kibice szczęśliwi i z optymizmem mogą jechać do Ostrowa!
Jerzy Raube

09 Październik 2019 - MEDIA ZACHWYCONE 
 
 09 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  THE OLD GRUNWALD  
Z całym szacunkiem do najstarszej ekipy piłkarzy ręcznych występujących pod szyldem Grunwaldu Poznań. Gdzie nie grają, tam odnoszą dobre wyniki. Podczas ostatniego weekendu brali udział w VII Międzynarodowym Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew.

Z całym szacunkiem do najstarszej ekipy piłkarzy ręcznych występujących pod szyldem Grunwaldu Poznań. Gdzie nie grają, tam odnoszą dobre wyniki. Podczas ostatniego weekendu brali udział w VII Międzynarodowym Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Kleczew. Zajęli tam co prawda czwarte miejsce, ale nie przegrali żadnego spotkania.
W turnieju uczestniczyło 9 zespołów. Wygrała drużyna z Brześcia w składzie około 16 zawodników. Kolejne miejsca zajęli: 2. START Konin, 3. Pogoń Zabrze, 4. WKS Oldboy GRUNWALD Poznań , 5. Korona Koronowo, 6. Oborniki Śląskie, 7. Prosna Kalisz, 8. CHKS Łódź, 9. Górnik Złotoryja. Najlepszym zawodnikiem został Marek Salzman (Start Konin). Najlepszy strzelec (16 bramek) Dimitri Babichev (Brześć), a najlepszym bramkarzem Arkadiusz Krywult (Pogoń Zabrze). Międzynarodowy Turniej w Kleczewie stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym co może świadczy, że nasza drużyna nie przegrywając żadnego meczy zajęła tylko IV miejsce- opowiadał zawodnik i kierownik ekipy Michał Bąk. - Jest to mały niedosyt sportowy, ale i też satysfakcja z faktu, że w tak ograniczonym składzie 9 osobowym zajęliśmy czwarte miejsce okupione zmęczeniem, potem i drobnymi kontuzjami.
W turnieju wystąpili: Jarek Nowicki, Michał Bąk, Krzysztof Kreczmer, Marek Górczyński , Rafał Rozynek, Sławek Borowiak, Tomasz Skarbiński, Robert Wawrzyniak i Paweł Kowalewski. Starsi wiekiem, ale młodzi duchem. Brawo!
Po tak wyczerpujących turniejach, mając chwile oddechu ruszamy z kolejnymi treningami. Rozpoczynamy też przygotowania do turnieju organizowanego przez nasz zespół w Buku, 16 listopada od godziny 10:00. Na turniej serdecznie zapraszamy.
Będziemy gorąco zagrzewać do boju.
Jerzy Raube

09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 09 Październik 2019 - THE OLD GRUNWALD 
 
 08 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
   ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP  
Sensacyjne wyniki procentują. Po trzeciej wygranej piłkarzy ręcznych WKS Grunwald, tym razem nad mistrzem z poprzedniego sezonu Olimpią Medex Piekary Śląskie (27:19), zespół znalazł się na czołówkach wielkopolskich mediów.

Sensacyjne wyniki procentują. Po trzeciej wygranej piłkarzy ręcznych WKS Grunwald, tym razem nad mistrzem z poprzedniego sezonu Olimpią Medex Piekary Śląskie (27:19), zespół znalazł się na czołówkach wielkopolskich mediów. Z zaproszenia TVP 3 Poznań skorzystali czołowi gracze Michał Tórz i Mikołaj Przybylski. Obaj, przepytywani na temat dotychczasowych występów w bieżącym sezonie, mówili o poprawie zespołowego grania przede wszystkim w obronie. Przypomnijmy sobie kapitalną grę w spotkaniu z Realem Astromal w Lesznie, gdzie wojskowi stracili zaledwie 19 bramek i zdobyli 3 pkt. Przy okazji wspomnieli o serii obrony rzutów karnych (5 przyp. red.) przez Patryka Kulczyńskiego. Świetnie też bronił jego kolega Filip Tarko. Zawodnicy powiedzieli też głośno, że wierzą w system gry proponowany przez trenera Rafała Walczaka. Jego formę przygotowania do sezonu i taktykę na poszczególne mecze. - Mamy już ustabilizowany skład, którego przebudowa zaczęła siE rok temu. Teraz mamy tego efekty, dodajmy po małych korektach tego lata...
Było też o perspektywach i walce o awans. Ale o tym w następnym odcinku.

Tekst i fot. Jerzy Raube

08 Październik 2019 - ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP 08 Październik 2019 - ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP 08 Październik 2019 - ZAWODNICY GRUNWALDU W TVP 
 
 06 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  HICIOR NA NEWTONA!  
Pisaliśmy w zapowiedzi 3. kolejki I ligi piłki ręcznej, że meczem hitowym będzie konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie.

Pisaliśmy w zapowiedzi 3. kolejki I ligi piłki ręcznej, że meczem hitowym będzie konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. I był hicior! Już po pierwszej połowie w kuluarach hali przy ul. Newtona słychać było uradowane głosy kibiców. - Ale grają, to się chce oglądać! Trzecia kolejka i trzecia wygrana za trzy punkty! Rewelacja!
WKS Grunwald Poznań wygrał zdecydowanie z mistrzem z ubiegłego sezonu 27:19 (16:9). - Wszyscy zawodnicy zasłużyli na ogromne brawa - komentował uradowany kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Znakomitą grą w obronie, popartą solidną postawą w bramce Filipa Tarko odnieśliśmy bardzo cenny sukces. W porównaniu do dwóch poprzednich meczów nie popełnialiśmy prostych błędów w ataku pozycyjnym. Cichym bohaterem meczu został bramkarz Patryk Kulczyński, który będąc zmiennikiem Filipa Tarko, obronił pod rząd pięć rzutów karnych w bardzo ważnych dla przebiegu meczu momentach. Bardzo dobre zawody Krzysztofa Westwala - zdobywcy 5 bramek oraz środkowego rozgrywającego Mikołaja Przybylskiego - zdobywcy 8 bramek, pewnego egzekutora rzutów karnych (dodajmy - 4, jeden z nich na zdjęciu). Szczegóły przebiegu walki w załączniku.
Komentarze po tym pięknym meczu wkrótce.
WKS Grunwald Poznań - Olimpia Medex Piekary Śląskie 27:19 (16:9).
Za tydzień wojskowi wybierają się na mecz do Ostrowa Wielkopolskiego. Rezerwujemy czas!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 06 Październik 2019 - HICIOR NA NEWTONA! 
 
 06 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NASI W RADIO POZNAŃ I TVP 3  
Nasi piłkarze ręczni cieszą się wspólnie z kibicami trzecią wygraną w sezonie 2019/2020. Tak dobrze w I lidze jeszcze nie było i oby te chwile trwały i trwały. Do Klubu napłynęło zaproszenie, aby przedstawiciele sekcji WKS Grunwald wystąpili w niedzielę, o godz.

Nasi piłkarze ręczni cieszą się wspólnie z kibicami trzecią wygraną w sezonie 2019/2020. Tak dobrze w I lidze jeszcze nie było i oby te chwile trwały i trwały. Do Klubu napłynęło zaproszenie, aby przedstawiciele sekcji WKS Grunwald wystąpili w niedzielę, o godz. 19.30, w studio TVP 3 Poznań - w audycji Sportowy weekend.
Także Radio Poznań, też w niedzielę zaprasza o godz. 18 do wysłuchania audycji sportowej od 18:10 - 18:55, W sportowym rytmie. Gośćmi będą nasi szczypiorniści. Zapraszamy do odbiorników.
Jerzy Raube

06 Październik 2019 - NASI W RADIO POZNAŃ I TVP 3 
 
 05 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LEPSI OD MISTRZA  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald zdecydowanie pokonali mistrza ubiegłorocznego sezonu I ligi Olimpię Medex Piekary Śląskie 27:19 (16:9). Gratulacje dla zespołu i trenera Rafała Walczaka. Wkrótce więcej informacji.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald zdecydowanie pokonali mistrza ubiegłorocznego sezonu I ligi Olimpię Medex Piekary Śląskie 27:19 (16:9). Gratulacje dla zespołu i trenera Rafała Walczaka. Wkrótce więcej informacji.

05 Październik 2019 - LEPSI OD MISTRZA 
 
 04 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD NA TRZECH FRONTACH  
W sobotę zagrają trzy drużyny Grunwaldu. Meczem hitowym jest oczywiście konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. Kibice już zacierają ręce i szykują się na wielkie widowisko i jedno jest pewne - emocji nie zabraknie.

W sobotę zagrają trzy drużyny Grunwaldu. Meczem hitowym jest oczywiście konfrontacja seniorów WKS Grunwald Poznań z pretendentem do awansu do Superligi Olimpią Medex Piekary Śląskie. Kibice już zacierają ręce i szykują się na wielkie widowisko i jedno jest pewne - emocji nie zabraknie. Początek spotkania o godz. 18.
Ale my już wcześniej wybieramy się do hali przy ul. Newtona, bowiem o godz. 16 juniorzy prowadzeni przez trenera Łukasza Rutkowskiego rozegrają swój drugi mecz w Wielkopolskiej Lidze Juniorów, tym razem z Tęczą Kościan.
Dodajmy, że aktywni są także Oldboys Grunwald. W ten weekend wezmą udział w turnieju w Kleczewie koło Konina.
W mediach społecznościowych pojawił się taki oto wpis: Miejmy nadzieję, że na wszystkich frontach odniesiemy sukcesy!
Jesteśmy ZA!!!!
Jerzy Raube

04 Październik 2019 - GRUNWALD NA TRZECH FRONTACH 
 
 02 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PREZYDENT NA MECZU!  
W sobotę mecz faworytów w Poznaniu: WKS Grunwald spotka się z MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie. W 3. kolejce też nie będzie łatwo, bo przyjeżdża jeden z pretendentów do awansu, a przypomnijmy, że Olimpia wygrała poprzednie rozgrywki.

W sobotę mecz faworytów w Poznaniu: WKS Grunwald spotka się z MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie. W 3. kolejce też nie będzie łatwo, bo przyjeżdża jeden z pretendentów do awansu, a przypomnijmy, że Olimpia wygrała poprzednie rozgrywki. Zapraszamy do hali na Newtona. Bądźmy razem!
Warto poświęcić kilka zdań zespołowi z Piekar. Mają oni mocnego sponsora. Medex to autoryzowany sprzedawca węgla. I nic dziwnego, że zespół ma cieplarniane warunki do uprawiania sportu. W hali na ostatnim meczu z Miedzią Legnica był komplet widzów. i co ciekawe, jak pisze miejscowy dziennikarz: "Z trybun, naszych zawodników, wspierali m.in. Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z I zastępcą K. Turzańskim, radny Ł. Ściebiorowski oraz Sponsorzy i Sympatycy piekarskiej Olimpii." Co prawda Miedź popsuła gospodarzom sobotni wieczór wygrywając 30:25, ale nikt nie dramatyzuje. Wprost przeciwnie, w Piekarach liczą na niespodziankę w Poznaniu. My też. Wierzymy, że wojskowi zatrzymają pretendenta i podtrzymają passę.
Jerzy Raube

02 Październik 2019 - PREZYDENT NA MECZU! 
 
 01 Październik 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WOJOWNICY CHWALENI  
WKS Grunwald wygrał w drugiej kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej w Lesznie z Real Astromal 20:19! Dzięki zdobyciu już 6 punktów poznaniacy plasują się w najlepszej trójce pierwszoligowców.

WKS Grunwald wygrał w drugiej kolejce spotkań I ligi piłki ręcznej w Lesznie z Real Astromal 20:19! Dzięki zdobyciu już 6 punktów poznaniacy plasują się w najlepszej trójce pierwszoligowców. 5 września, o godz. 18, Grunwald podejmie w hali przy ul. Newtona 2 jednego z faworytów do awansu Olimpię Medex Piekary Śląskie. Kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński, zaprasza miłośników szczypiorniaka na mecze. - Emocje gwarantowane. Mamy waleczny zespół, który nie pęka przed żadnym rywalem. Teraz też nie będzie łatwo, bo przyjeżdża do Poznania jeden z faworytów ligi, a przypomnijmy, że Olimpia wygrała poprzednie rozgrywki. Zapraszamy do hali na Newtona. Bądźmy razem!
Na mecz zaprasza też Głos Wielkopolski, który chwali Grunwald w tekście powyżej. Powtarzamy jak mantrę: sukces jest najlepszym marketingiem.
My też mocno kibicujemy naszym Wojownikom! A czy może być inaczej...
Jerzy Raube

01 Październik 2019 - WOJOWNICY CHWALENI 
 
 29 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEST MOC!  
I jak nie wierzyć naszym piłkarzom ręcznym. - Mamy nadzieję, że przywieziemy trzy punkty z Leszna. Jesteśmy przygotowani i zmobilizowani na walkę w sobotę - powtarzali. I stało się. Od początku na boisku rządzili zawodnicy WKS Grunwald.

I jak nie wierzyć naszym piłkarzom ręcznym. - Mamy nadzieję, że przywieziemy trzy punkty z Leszna. Jesteśmy przygotowani i zmobilizowani na walkę w sobotę - powtarzali. I stało się. Od początku na boisku rządzili zawodnicy WKS Grunwald. Oto zapis pierwszej połowy (goście na drugim miejscu): 1:4, 2:6, 3:7, 6:8 i w 25 minucie 9:10. Do przerwy 10:11.
W drugiej części Real Astromal zaczął odrabiać straty i w 35 minucie było 13:12. Ale wojskowi nie odpuszczali i w 45 minucie to oni prowadzili 16:14. Decydujące było, podobnie jak tydzień temu, ostatnie 10 minut spotkania. W 51 minucie był remis 17:17, ale 5 minut później 19 do 17 dla gospodarzy. I od tego momentu trafiali wyłącznie poznaniacy, kolejno Eryk Napieralski, Krzysztof Westwal i Damian Bajka. W ostatnich 3 minutach nie padła już ani jedna bramka, bo kapitalnie spisywała się obrona Grunwaldu.
Jest MOC! - Jeeeeest - dodał z radością trener wojskowych Rafał Walczak.
Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań 19:20 (10:11)
Jerzy Raube

29 Wrzesień 2019 - JEST MOC! 
 
 28 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REAL CZEKA NA GRUNWALD  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Real Astromal w Lesznie. Stawką jest utrzymanie na podium sezonu 2019/2020. Taka szansa rodzi się, bowiem na inaugurację wojskowi zdobyli 3 punkty po wygranej 27:26 z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Real Astromal w Lesznie. Stawką jest utrzymanie na podium sezonu 2019/2020. Taka szansa rodzi się, bowiem na inaugurację wojskowi zdobyli 3 punkty po wygranej 27:26 z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ogóle I liga jest bardzo wyrównana i każdy mecz to walka. Podobnie będzie w sobotę w derby Wielkopolski. - Zawsze w Lesznie toczyliśmy zacięte boje i wyniki oscylowały wokół remisu - mówi kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Wiadomo, że gospodarze zrobili duże zmiany w składzie zespołu. Na ile im to pomoże przekonamy się wkrótce. U nas raczej nie zagra rozgrywający Michał Tórz oraz kołowy Patryk Piechowiak, którzy leczą kontuzje. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry. Jedziemy bojowo nastawieni.
Potwierdza to także bramkarz Patryk Kulczyński, który trafnie wytypował wynik pierwszego meczu w tym sezonie. - Mam nadzieję, że przywieziemy trzy punkty z Leszna. Zrobimy wszystko, aby nie popełnić tylu błędów ile przydarzyło się nam w spotkaniu z Zieloną Górą. Tak to bywa w pierwszych spotkaniach nowego sezonu. Jesteśmy przygotowani i zmobilizowani na walkę w sobotę - dodał.
A co słychać w obozie rywali? Jak pisze Leszczyński Sport: Podopieczni Macieja Wieruckiego chociaż triumfu nie święcili, to pokazali się z dobrej strony w starciu wyjazdowym z Siódemką Miedzią Legnica. Pomimo licznych osłabień, wynik przez długi czas był na styku. Ostatecznie, rywal okazał się lepszy, zwyciężając 30:25.
I o meczu derbowym:
Nie da się ukryć, że obu ekipom będzie zależało na udowodnieniu swojej wyższości w tak wyjątkowej konfrontacji. Zapowiada się niezwykle interesujące widowisko, a my serdecznie na nie zapraszamy. Początek zawodów w hali Trzynastka o godzinie 18:00.
Będzie się działo...
Jerzy Raube

28 Wrzesień 2019 - REAL CZEKA NA GRUNWALD 28 Wrzesień 2019 - REAL CZEKA NA GRUNWALD 
 
 24 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NAJLEPSZYM MARKETINGIEM SUKCES  
Zainteresowanie piłką ręczną w Poznaniu wzrasta. Świadczyła o tym frekwencja na inauguracyjnym meczu WKS Grunwald z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w I lidze. - Dawno tak dużo kibiców nie było na Newtona - komentował kierownik zespołu Krzysztof Brzeziński.

Zainteresowanie piłką ręczną w Poznaniu wzrasta. Świadczyła o tym frekwencja na inauguracyjnym meczu WKS Grunwald z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w I lidze. - Dawno tak dużo kibiców nie było na Newtona - komentował kierownik zespołu Krzysztof Brzeziński. Kamery telewizyjne, wywiady przed i po meczu, radiowcy, fotoreporterzy z kilku tytułów prasowych. Mecz mógł się podobać, były emocje, które jeszcze zostały podgrzane w końcówce. Z radością przyjęliśmy końcowy wynik 27:26 i 3 punkty wpisane w tabelę grupy B. Pisze też o tym wydarzeniu Głos Wielkopolski (w załączniku).
Sekcja ma sponsorów, pomagają samorządowcy, jest grupa wiernych sympatyków. Te czynniki oczywiście muszą sprzyjać, ale potwierdza to też teorię, że najlepszym marketingiem w sporcie jest po prostu sukces. Kibice już stanęli na wysokości zadania - teraz podtrzymać passę będę musieli piłkarze ręczni Grunwaldu. Będzie ciekawie w I lidze, ale z pewnością nie będzie łatwo.
Jerzy Raube
24 Wrzesień 2019 - NAJLEPSZYM MARKETINGIEM SUKCES 
 
 23 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KOLEJNE ŻYCZENIE SPEŁNIONE...  
Podczas prezentacji kadry piłkarzy WKS Grunwald dziennikarz Głosu Wielkopolskiego usłyszał od kapitana zespołu Piotra Nowickiego, że wojskowi mierzą w podium I ligi. - Po dokonanych wzmocnieniach jesteśmy silniejsi, niż w poprzednim sezonie - mówił obrotowy poznaniaków.

Podczas prezentacji kadry piłkarzy WKS Grunwald dziennikarz Głosu Wielkopolskiego usłyszał od kapitana zespołu Piotra Nowickiego, że wojskowi mierzą w podium I ligi.
- Po dokonanych wzmocnieniach jesteśmy silniejsi, niż w poprzednim sezonie - mówił obrotowy poznaniaków. - Ważny będzie początek rozgrywek, dlatego chcemy wygrać sobotni mecz... I jak wiemy kolejne życzenie gospodarzy zostało spełnione. Grunwald wygrał, przypomnijmy 27:26. Wygrana byłaby bardziej okazała, gdyby nie straty w końcówce spotkania. Było minęło, pozostają w pamięci udane akcje zarówno w obronie, jak i ataku, które przyniosły upragnione 3 punkty. Jedziemy dalej! W sobotę do Leszna, ale o tym napiszemy wkrótce.
W załączniku artykuł z GW.
Jerzy Raube

23 Wrzesień 2019 - KOLEJNE ŻYCZENIE SPEŁNIONE... 
 
 22 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PATRYK WIZJONER  
Spełnił się sen bramkarza Patryka Kulczyńskiego, który wymarzył: - Wygrać jedną bramką. I WKS Grunwald zwyciężył na inaugurację sezonu I ligi grupy B z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 27:26 (18:11).

Spełnił się sen bramkarza Patryka Kulczyńskiego, który wymarzył: - Wygrać jedną bramką. I WKS Grunwald zwyciężył na inaugurację sezonu I ligi grupy B z PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 27:26 (18:11).
A mogło być o wiele łatwiej. Znakomita pierwsza połowa spotkania. Wychodziło wszystko w grze wojskowych, znakomita gra w obronie, mądra i skuteczna gra w ataku i zabójcze kontry. - Do przerwy prowadzimy 18:11. Do 45 minuty utrzymujemy bezpieczne prowadzenie. I nagle przestój w grze , który mógł doprowadzić do katastrofy. Przyjezdni doprowadzili do remisu. W ostatnich fragmentach spotkania rzut meczu wybronił Filip Tarko. Zdobyliśmy zwycięską bramkę , która dała nam na inaugurację rozgrywek cenne trzy punkty - triumfował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Na pewno cieszy udany start, tym bardziej, że odniesiony po walce z zespołem, który celuje w pierwszą czwórkę tabeli.
Za tydzień, w sobotę, 28 września o godz. 18 derby wielkopolski Real Astromal Leszno - WKS Grunwald Poznań. Kibicujemy wszyscy!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 22 Wrzesień 2019 - PATRYK WIZJONER 
 
 20 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  CEL SUPERLIGA!  
Po prezentacji zespołu miał być już tylko mecz w rozgrywkach I ligi grupy B z SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, a tu niespodzianka. Zawodnicy i trener WKS Grunwald byli w kinie w Starym Browarze na bardzo chwalonym filmie Piłsudski.

Po prezentacji zespołu miał być już tylko mecz w rozgrywkach I ligi grupy B z SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, a tu niespodzianka. Zawodnicy i trener WKS Grunwald byli w kinie w Starym Browarze na bardzo chwalonym filmie Piłsudski. To polski fabularny film biograficzny z 2019 w reżyserii Michała Rosy, poświęcony postaci marszałka Józefa Piłsudskiego.
Krótka recenzja. Jest rok 1901. Józef Piłsudski "Ziuk" po brawurowej ucieczce ze szpitala ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia - żoną i kochanką. Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym - zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego...
Proszę, ile przykładów mogą zaczerpnąć z tej opowieści nasi zawodnicy. Najbardziej podoba nam się końcówka: "Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego, a jak pokazała historia, stało się! I to nie tylko w kinie.
Zatem przed nowym sezonem można założyć: awans do Superligi! W sporcie wszystko jest możliwe.
A jak wspomnieliśmy na wstępie w sobotę, o godz. 18 inauguracja sezonu w hali przy ul. Newtona 2. Przyjeżdża SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kibicujemy!
Jerzy Raube


20 Wrzesień 2019 - CEL SUPERLIGA! 20 Wrzesień 2019 - CEL SUPERLIGA! 
 
 19 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEDNĄ DO PRZODU...  
Już w sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald zainaugurują rozgrywki w I lidze grupy B. Do Poznania przyjeżdża SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Bramkarz Patryk Kulczyński pytany o prognozy przed meczem: - Wynik? - Jedną bramką do przodu i będzie ok.

Już w sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald zainaugurują rozgrywki w I lidze grupy B. Do Poznania przyjeżdża SPR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Bramkarz Patryk Kulczyński pytany o prognozy przed meczem: - Wynik? - Jedną bramką do przodu i będzie ok. A tak zupełnie serio, to na pewno ciekawy i trudny rywal. Gra tam dwóch naszych byłych zawodników Filip Kurek i Adrian Franaszak. Zapewne będą chcieli się pokazać z dobrej strony, tak jak ich koledzy. Czeka nas mecz walki.
Trener Rafał Walczak mówił podczas prezentacji zespołu w hangarze na lotnisku w Kobylnicy, że oczekuje się od WKS Grunwald zajęcia medalowego miejsca w sezonie 2019/2020 w I lidze. Realnie patrząc dobrze będzie jak wojskowi uplasują się w piątce zespołów. - Aktualnie dysponujemy kadrą, gdzie średnia wieku to 22-23 lata. Mamy bardzo młody zespół, od nas jedynie młodszy jest SMS Gdańsk. Ale będziemy ciężko pracować, ćwiczyć i grać na dobrym poziomie - zadeklarował szkoleniowiec.
Pierwszy sprawdzian już 21 września, o godz. 18, w hali przy ul. Newtona 2.
Serdecznie zapraszamy!
Jerzy Raube


19 Wrzesień 2019 - JEDNĄ DO PRZODU... 
 
 18 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ  
We wtorek odbyła się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 będzie rywalizować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Sportowcy i ich klubowi opiekunowie skorzystali z zaproszenia Szefa Grupy Akrobatycznej Żelazny, Wojciecha Krupy i wspólnie z przedstawicielami samorządu, mediów i sponsorów przybyli na lotnisko w Kobylnicy.

We wtorek odbyła się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 będzie rywalizować w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Sportowcy i ich klubowi opiekunowie skorzystali z zaproszenia Szefa Grupy Akrobatycznej Żelazny, Wojciecha Krupy i wspólnie z przedstawicielami samorządu, mediów i sponsorów przybyli na lotnisko w Kobylnicy.
W imieniu organizatorów uroczystej prezentacji drużyny piłki ręcznej WKS Grunwald Poznań, konferansjer Sebastian Kuźniak powitał zebranych: Macieja Pawlika reprezentującego Wicestarostę Powiatu Poznańskiego Tomasza Łubińskiego, Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Marka Werle, członka Zarządu Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Zbigniewa Stachowiaka. Wśród sponsorów witani byli: Agnieszka Nowak firma Weolia, Robert Dwernicki Prezes Firmy R22, Łukasz Grzechnik Firma Wolante, Jarosław Waldchelm Firma Nowotechnika, Krzysztof Pokrywka Firma Transkap, Bartłomiej Gruszecki Wiceprezes WKS Grunwald i właściciel Firmy Kantor Uno, Karol Czerniak Firma PDP, Tomasz Śląski Firma Netronik, Wojciech Paterczyk Właściciel Firmy Aniger, Dyrektor Dariusz Tymczuk Grundfos, Krzysztof Śmiglak Elbud Projekt, Dominik Żelazek 4D Idea oraz IPS Technologia, Prezes Piotr Włodarczyk Budchem, Prezes Łukasz Burzyński Budtrans.
Władze wojsowe reprezentował Zastępca Dowódcy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego płk pil. dr inż. Grzegorz Ślusarz. Przybył przedstawiciel Zarządu Klubu mjr Krzysztof Matras, dyrektor Klubu.
Po zagajeniu poznaliśmy całą ekipę Wojskowych, która meczem z PKM Zachód AZS Uniwersytet Zielonogórski rozpocznie w Poznaniu, w najbliższą sobotę, zmagania w nowym pierwszoligowym sezonie.
Oto bohaterowie PREZENTACJI:
NUMER 19 DAMIAN BAJKA - Wychowanek Polonii Środa Wielkopolska w WUKAESIE od 2018. Dodatkowe umiejętności pizzermen.
NUMER 2 DANIEL BARTŁOMIEJCZYK - Środkowy rozgrywający, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego, poprzednio występował Realu ale tym z Leszna, drugi sezon w WKSie. Prywatnie nauczyciel wychowania fizycznego.
NUMER 15 WOJTEK JANKOWIAK Rozgrywający i wychowanek Grunwaldu. Świeżo upieczony student i uwaga chłopak do wzięcia.
NUMER 6 KRZYSZTOF WESTWAL- Rozgrywający, wychowanek Nielby Wągrowiec, w Grunwaldzie od 2013 roku. Poza graniem w piłkę ręczną zna się również na jej sędziowaniu.
NUMER 7 ROBERT FOGLER - Rozgrywający, wychowanek Gorzowa, W latach 2004-2010 reprezentant kraju od junior młodszego do młodzieżówki. Były zawodnik ekstraklasy z Gdańskiem i Gorzowem. W ekipie wojskowych od 2012 roku. Prywatnie były mister. A teraz to podobno jak trzeba to i tira z transportem załatwi.
NUMER 9 ERYK NAPIERALSKI Nowy zawodnik wojskowych - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek Tęczy Kościan. Ma zostać kolejnym po braciach Jureckich najbardziej rozpoznawalnym szczypiornistą w mieście.
NUMER 11 MATEUSZ PAWŁOWSKI - Leworęczny skrzydłowy, wychowanek- do Grunwaldu wszedł z zespołu juniora w zeszłym sezonie.
Bardzo szybki, koledzy z szatni nazywają go Gazik.
NUMER 31 MIKOŁAJ PRZYBYLSKI Środkowy rozgrywający, do Grunwaldu trafił w zeszłym roku z Ostrovii Ostrów Wlkp.
DENERYS TARGERIEN z władcy pierścieni miała swoje smoki. Swojego smoka ma również Grunwald.
NUMER 71 FILIP STACHOWIAK Nowy zawodnik w ekipie wojskowych , Rozgrywający. Syn byłego bramkarza Grunwaldu Zbyszka Stachowiaka, do WUKASEU przyszedł z Lidera Swarzędz.
NUMER 13 KRZYSZTOF MARTYŃSKI - Wychowanek Chrobrego Głogów, grał i studiował w Białej Podlaskiej oraz Zielonej Górze. W Grunwaldzie od 2008r. z przerwą na roczny pobyt w Ostrowie Wielkopolskim.
Proszę Państwa- legenda oraz twarz Grunwaldu.
NUMER 14 PIOTR NOWICKI Kapitan Grunwaldu grający na pozycji kołowego. Wychowanek Nielby Wągrowiec. Do Poznania trafił ze Swarzędza.
Człowiek od czarnej roboty w defensywie.
NUMER 17 MICHAŁ STATKIEWICZ Nowy zawodnik Grunwaldu. Leworęczny rozgrywający. Wychowanek Pogoni Szczecin, do Poznania przyszedł z niemieckiego SG KONDRIGEN. Tajna broń na ligę.
NUMER 44 MICHAŁ TÓRZ Rozgrywający. Z nie jednego pieca chleb jadł. Przez wiele lat występował w Superlidze W WUKAESIE drugi sezon.
Nasz człowiek od ubezpieczeń.
NUMER 18 PATRYK PIECHOWIAK - Kołowy, Wychowanek MKS Poznań, od 3 sezonów broni barw Grunwaldu. Największy motywator drużyny.
NUMER 22 MICHAŁ NIERADKO Rozgrywający ze sporym doświadczeniem. W swojej karierze występował między innymi w : SMS-ie Gdańsk, AZS-ie AWF Gorzów WLKP, AZS UZ Zielona Góra, MKS-ie Kalisz, Drodzy Państwo Michał to nasza żyrafa z charakterem tygrysa.
NUMER 86 FILIP TARKO Bramkarz. Wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki. Następnie Grunwald Poznań, 3 sezony w Ostrovii Ostrów WLKP oraz od 2014 ponownie WKS. Gość o żelaznych?.hmmmm kochones.
NUMER 90 PATRYK KULCZYŃSKI Bramkarz. Wychowanek MKS Poznań, w WUKAESIE od 2009 roku. Jeden z najdłuższych staży w zespole i prawa ręka kierownika.
NUMER 25 PIOTR WENTA Bramkarz. Wychowanek Cartusi Kartuzy. Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W Grunwaldzie od 2016 roku. I najważniejsze O rysiach wie wszystko.
NUMER 10 VIGGO WIŚNIEWSKI Skrzydłowy. Wychowanek klubu KS Posnania. Junior WKS Grunwald Poznań i najmłodszy zawodnik w zespole i taka nasza wisienka na torcie trenera.
NUMER 67 MICHAŁ CZERWIŃSKI Skrzydłowy. Nowy zawodnik w ekipie wojskowych. Poprzedni klub MKS Kalisz.Michał zna smak parkietów Superligowych. Jak sam o sobie mówi "Człowiek który nigdy się nie zatrzyma".

RAFAŁ WALCZAK Trener, który od ponad dekady dowodzi statkiem WKS Grunwald Poznań.
KRZYSZTOF BRZEZIŃSKI Kierownik zespołu. Przeszło połowę życia związany z WUKAESEM.
ŁUKASZ KARBOWSKI - Fizjoterapeuta, który naprawi każdego kogo trener potrzebuje do grania. Ciekawostka - z Grunwaldem jako zawodnik wywalczył awans do I ligi.
Trener Rafał Walczak i zawodnicy zapowiadali walkę o jak najwyższą pozycję w tabeli. Spoglądając na zawodników, ich sylwetki, biorąc pod uwagę już nabyte umiejętności i wzmocnienia kadrowe znów możemy mieć snuć nadzieje na walkę o czołówkę. Tradycyjnie mówiono w kuluarach, że być może spełnią się oczekiwania sympatyków piłki ręcznej w Poznaniu na dobry wynik. Tego spodziewają się decydenci klubowi i sponsorzy.
Zespół piłkarzy ręcznych ma duże wsparcie lokalnych mediów, także Gazety Ratajskiej, która jest też w gronie patronów. Wszyscy życzą wojskowym zajęcia jak najwyższego miejsca w lidze. Oby się spełniły oczekiwania sympatyków.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 18 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA WYSOKICH LOTÓW CZEKAMY NA TAKĄ GRĘ 
 
 17 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ  
W sobotę przypomniał nam się Piknik z okazji 70-lecia WKS Grunwald. Tak wtedy jak i teraz boiska przy ul. Promienistej 27 wypełnione były gwarem najmłodszych, a także udziałem ich opiekunów we wspólnej zabawie.

W sobotę przypomniał nam się Piknik z okazji 70-lecia WKS Grunwald. Tak wtedy jak i teraz boiska przy ul. Promienistej 27 wypełnione były gwarem najmłodszych, a także udziałem ich opiekunów we wspólnej zabawie. Na boisku piłkarskim zorganizowano Piknik Rodzinny ze Szczypiorami. Sekcja piłki ręcznej przygotowała zestaw gier i zabaw sportowych dla wszystkich (obrazki na zdjęciach).
To kolejny przykład na promocję sportu w wykonaniu stowarzyszenia poznańskich wojskowych. WKS Grunwald jest stowarzyszeniem otwartym na środowisko społeczne. Wpisuje się też w otwarty program samorządu "Poznań miastem sportu".
Fot. sportowy-poznan.pl
Jerzy Raube

17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 17 Wrzesień 2019 - PIKNIKOWO NA PROMIENISTEJ 
 
 17 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUPA AKROBATYCZNA ŻELAZNY ZAPRASZA NA PREZENTACJĘ SZCZYPIORNISTÓW  
We wtorek, 17 września w Janikowie k. Poznania odbędzie się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 zainauguruje gry w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Kolejny raz wybrano ciekawe miejsce na uroczyste spotkanie.

We wtorek, 17 września w Janikowie k. Poznania odbędzie się prezentacja zespołu WKS Grunwald, który od sezonu 2019/2020 zainauguruje gry w I lidze piłki ręcznej mężczyzn. Kolejny raz wybrano ciekawe miejsce na uroczyste spotkanie.
Oto treść zaproszenia:
Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań serdecznie zaprasza na prezentację zespołu I ligi piłki ręcznej przed sezonem 2019/2020, która odbędzie się na terenie lotniska Kobylnica, Grupy Akrobatycznej Żelazny, ul. Startowa 1 - Janikowo k. Poznania. Początek spotkania o godz. 17.00.
Serdecznie zapraszamy.
Na zdjęciu: W ubiegłym roku piłkarze ręczni i ich goście skorzystali z zaproszenia firmy R22 i zjawili się w najpiękniejszym budynku naszego kraju, w biurowcu BAŁTYK przy ul. Roosevelta
Tekst i fot. Jerzy Raube

17 Wrzesień 2019 - GRUPA AKROBATYCZNA ŻELAZNY ZAPRASZA NA PREZENTACJĘ SZCZYPIORNISTÓW 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ  
Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej.

Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej. Początek o godzinie 14.
JR

16 Wrzesień 2019 - POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PIKNIK RODZINNY ZE SZCZYPIORAMI  
W sobotę (14 września) w Poznaniu przy ul. Promienistej 27 odbędzie się Piknik Rodzinny ze Szczypiorami! Początek o godz. 10 na Stadionie WKS Grunwald, a w programie m.in. gra w piłkę ręczną, mini siatkówka, mini hokej, strzelectwo, sztafeta rodzinna.

W sobotę (14 września) w Poznaniu przy ul. Promienistej 27 odbędzie się Piknik Rodzinny ze Szczypiorami! Początek o godz. 10 na Stadionie WKS Grunwald, a w programie m.in. gra w piłkę ręczną, mini siatkówka, mini hokej, strzelectwo, sztafeta rodzinna. Przygotowano też dla uczestników poczęstunek, w tym pyszną kiełbaskę z grilla.
Warto wybrać się w sobotnie przedpołudnie na Promienistą, tym bardziej, że prognoza pogody jest obiecująca!
Zapraszamy
Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Wrzesień 2019 - PIKNIK RODZINNY ZE SZCZYPIORAMI 16 Wrzesień 2019 - PIKNIK RODZINNY ZE SZCZYPIORAMI 
 
 15 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW  
Zakończył się XI Memoriał Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka w Koszalinie. Piłkarze ręczni WKS Grunwald dotarli do finału, gdzie ulegli gospodarzom KSPR Gwardia 19:27. - Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu - mówił nam trener poznaniaków Rafał Walczak.

Zakończył się XI Memoriał Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka w Koszalinie. Piłkarze ręczni WKS Grunwald dotarli do finału, gdzie ulegli gospodarzom KSPR Gwardia 19:27.
- Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu - mówił nam trener poznaniaków Rafał Walczak. - Trenowaliśmy dwa razy dziennie w hali w Mielnie. Rozegraliśmy też trzy spotkania w Koszalinie. To dobre przetarcie na dwa tygodnie przed rozpoczęciem sezonu.
Jak przypomnieli organizatorzy, Bartosz Bigda oraz Filip Potocznik zginęli 3 października 2008 w wypadku samochodowym pod Sławnem, podczas powrotu do Koszalina z Gdańska, gdzie studiowali na Akademii Wychowania Fizycznego. Razem z nimi zginęła ich koleżanka Anna Racja. Mieli zaledwie 20 lat, zaczynali dopiero przygodę ze sportem, z dorosłym życiem, lecz nie było im dane ją ukończyć. Podczas zawodów, w obecności rodziców, uczczono pamięć Sportowców. Minutą cisz uczczono też pamięć tragicznie zmarłego, 27 sierpnia 2019 r., zawodnika WKS Grunwald Dominika Płócienniczaka.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła KSPR Gwardia Koszalin, 2. WKS Grunwald Poznań, 3. SPR GKS Żukowo.
Rodzice Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika wytypowali na najlepszego zawodnika WKS Grunwald Mikołaja Przybylskiego. Z kolei organizatorzy wyróżnili Filipa Stachowiaka, który w tym sezonie wzmocni zespół poznańskich wojskowych.
Jerzy Raube

15 Wrzesień 2019 - UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW 15 Wrzesień 2019 - UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW 15 Wrzesień 2019 - UCZCILI PAMIĘĆ SPORTOWCÓW 
 
 08 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TO TYLKO AWARIA, ALE TYTANI POLEGLI...  
Mieliśmy awarię związaną z internetem i stąd mały poślizg z podaniem wyników naszych piłkarzy ręcznych z turnieju na Pomorzu Środkowym. Ale to już było... W dniach 7-8 bm. w hali Gwardii przy ul.

Mieliśmy awarię związaną z internetem i stąd mały poślizg z podaniem wyników naszych piłkarzy ręcznych z turnieju na Pomorzu Środkowym. Ale to już było...
W dniach 7-8 bm. w hali Gwardii przy ul. Fałata w Koszalinie, odbywa się 11. Memoriał im. Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka. Łącznie sześć zespołów rywalizowało najpierw systemem każdy z każdym w fazie grupowej. WKS Grunwald w pierwszym meczu pokonał GKS Żukowo 27:25 i w drugim Tytanów Wejherowo 28:24.
W niedzielę w finale WKS Grunwald zmierzy się z Gwardią Koszalin.
Oto wyniki zawodów:
SPR GKS Żukowo - Tytani Wejherowo 36:27 (18:15)
SPR GKS Żukowo - WKS Grunwald Poznań 25:27 (15:14)
WKS Grunwald Poznań - Tytani Wejherowo 28:24 (13:13)

KSPR Gwardia Koszalin - SMS ZPRP Gdańsk 23:21 (6:11)
SMS ZPRP Gdańsk - SKF KPR Sparta Oborniki 29:23 (14:11)
KSPR Gwardia Koszalin - SKF KPR Sparta Oborniki 31:19 (17:11)

Jutro czekają nas mecze o poszczególne miejsca:

10:00 mecz o miejsce 5: SKF Sparta Oborniki - Tytani Wejherowo
11:30 mecz o miejsce 3: SMS ZPRP Gdańsk - SPR GKS Żukowo
13:00 mecz o miejsce 1: KSPR Gwardia Koszalin - WKS Grunwald Poznań

O godzinie 14:30 nastąpi uroczyste zakończenie Memoriału.
Jerzy Raube

08 Wrzesień 2019 - TO TYLKO AWARIA, ALE TYTANI POLEGLI... 
 
 05 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GRUNWALD PRZENOSI SIĘ NAD MORZE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald intensywnie przygotowują się do sezonu 2019/2020 w I lidze. Tym razem wybrali się nad morze Bałtyckie do Mielna. Skorzystali z zaproszenia Gwardii Koszalin, której działacze organizują Memoriał im.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald intensywnie przygotowują się do sezonu 2019/2020 w I lidze. Tym razem wybrali się nad morze Bałtyckie do Mielna. Skorzystali z zaproszenia Gwardii Koszalin, której działacze organizują Memoriał im. Bartosza Bigdy i Filipa Potocznika. Przed turniejem trener Rafał Walczak zaaplikuje swoim podopiecznym kolejną porcję treningów.

XI Memoriał im. Bartosza BIGDY i Filipa POTOCZNIKA

3 października 2008 roku pod Sławnem w wypadku samochodowym, spowodowanym przez innego użytkownika drogi, zginęli wychowankowie Gwardii Koszalin: Bartosz BIGDA i Filip POTOCZNIK. Razem z młodymi szczypiornistami zginęła ich koleżanka Anna RAJCA. Wszyscy byli studentami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Młodzi zawodnicy (w dniu wypadku mieli zaledwie po 20 lat) byli przyjaciółmi od wielu lat. Stali dopiero na progu kariery sportowej. Bartek, mający doskonałe warunki fizyczne, dysponował niezwykle silnym i skutecznym rzutem, a Filip imponował znakomitą koordynacją ruchową, co w przypadku bramkarza jest niezwykle istotne.

Program Turnieju:

7 - 8 września 2019 roku


GRUPA A
WKS GRUNWALD POZNAŃ
GKS ŻUKOWO
TYTANI WEJHEROWO

GRUPA B
GWARDIA KOSZALIN
SPARTA OBORNIKI
SMS ZPRP GDAŃSK07. 09. sobota
godz. 1130 GKS Żukowo - Tytani
godz. 1300 Gwardia - SMS
godz. 1430 GKS Żukowo - WKS Grunwald
godz. 1600 SMS - Sparta
godz. 1730 WKS Grunwald - Tytani

godz. 1900 Otwarcie Memoriału
godz. 1915 Gwardia - Sparta

08. 09. niedziela
godz. 1000 mecz o 5 miejsce
godz. 1130 mecz o 3 miejsce
godz. 1300 mecz o 1 miejsce
godz. 1430 - Zakończenie Memoriału05 Wrzesień 2019 - GRUNWALD PRZENOSI SIĘ NAD MORZE 
 
 02 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REMIS W FINALE I RZUTY KARNE  
W finale wojewódzkim Pucharu Polski w piłce ręcznej rozgrywanym w Wągrowcu WKS Grunwald Poznań zremisował z Astromal Real Leszno 21:21. - Konieczne było rozegranie aż trzech serii rzutów karnych, a tam jedną bramką wygrało Leszno - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.

W finale wojewódzkim Pucharu Polski w piłce ręcznej rozgrywanym w Wągrowcu WKS Grunwald Poznań zremisował z Astromal Real Leszno 21:21. - Konieczne było rozegranie aż trzech serii rzutów karnych, a tam jedną bramką wygrało Leszno - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Wniosek z tego turnieju jest optymistyczny. Zawodnicy Grunwaldu pokazali, że przygotowania do sezonu 2019/2020 przebiegają właściwie. Przypomnijmy, że wojskowi pokonali gospodarzy z Wągrowca oraz zremisowali z Lesznem. Co prawda nie zagrają w kolejnym meczu PP np. z Vive Kielce, ale cel jest najważniejszy przed nimi - pokazać się z dobrej strony w pierwszej lidze..
Jerzy Raube

02 Wrzesień 2019 - REMIS W FINALE I RZUTY KARNE 
 
 01 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WKS GRUNWALD W FINALE PUCHARU POLSKI!  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali MKS Nielba w Wągrowcu 25:21 w pierwszym półfinale wojewódzkim Pucharu Polski. To bardzo miła wiadomość dla poznańskich kibiców. Dzisiaj odbędzie się finał imprezy.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald pokonali MKS Nielba w Wągrowcu 25:21 w pierwszym półfinale wojewódzkim Pucharu Polski. To bardzo miła wiadomość dla poznańskich kibiców. Dzisiaj odbędzie się finał imprezy.
Harmonogram turnieju:
10:00: MKS Nielba Wągrowiec vs WKS Grunwald Poznań
11:30: MKS Real Astromal Leszno vs KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
13:00: Mecz o trzecie miejsce
14:30: Mecz o pierwsze miejsce

Wszystkie mecze są rozegrywane w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Jerzy Raube

01 Wrzesień 2019 - WKS GRUNWALD W FINALE PUCHARU POLSKI! 
 
 01 Wrzesień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  W FINALE Z LESZNEM  
W drugim półfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski MKS Real Astromal Leszno pokonał KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:20. O godzinie 14.30 w finale WKS Grunwald zmierzy się rywalami z Leszna.

W drugim półfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski MKS Real Astromal Leszno pokonał KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:20.
O godzinie 14.30 w finale WKS Grunwald zmierzy się rywalami z Leszna.
JR

01 Wrzesień 2019 - W FINALE Z LESZNEM 
 
 30 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TEAM Z SUPERLIGI CZEKA NA WOJSKOWYCH!  
Miejski Klub Sportowy Nielba Wągrowiec, były zespół Superligi będzie pierwszym przeciwnikiem WKS Grunwald w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski w sezonie 2019/2020. 1 września (niedziela) Wągrowiec będzie gospodarzem ciekawie zapowiadającego się festiwalu piłki ręcznej.

Miejski Klub Sportowy Nielba Wągrowiec, były zespół Superligi będzie pierwszym przeciwnikiem WKS Grunwald w eliminacjach wojewódzkich Pucharu Polski w sezonie 2019/2020. 1 września (niedziela) Wągrowiec będzie gospodarzem ciekawie zapowiadającego się festiwalu piłki ręcznej.

Harmonogram turnieju:
10:00: MKS Nielba Wągrowiec vs WKS Grunwald Poznań
11:30: MKS Real Astromal Leszno vs KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski
13:00: Mecz o trzecie miejsce
14:30: Mecz o pierwsze miejsce

Wszystkie mecze zostaną rozegrane w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zostało ustalone, że każdy z pojedynków zostanie rozegrany w systemie dwa razy po dwadzieścia pięć minut plus dziesięć minut przerwy.

Około godzin 11:30 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów i wręczenie odznaczeń.

Sympatyków Naszej Drużyny serdecznie zapraszamy do Wągrowca.
Tekst i fot. Jerzy Raube

30 Sierpień 2019 - TEAM Z SUPERLIGI CZEKA NA WOJSKOWYCH! 
 
 27 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZAWODNIK WKS GRUNWALD ZGINĄŁ TRAGICZNIE  
34-letni Dominik Płócienniczak, piłkarz ręczny WKS Grunwald Poznań, zginął we wtorkowy poranek w wypadku samochodowym na ulicach Głogowa. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie uderzył w sarnę, która stłukła przednią szybę i wpadła do samochodu poważnie raniąc kierowcę.

34-letni Dominik Płócienniczak, piłkarz ręczny WKS Grunwald Poznań, zginął we wtorkowy poranek w wypadku samochodowym na ulicach Głogowa.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna prawdopodobnie uderzył w sarnę, która stłukła przednią szybę i wpadła do samochodu poważnie raniąc kierowcę. Ten stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i zatrzymał się około stu metrów dalej w polu - dowiedział się serwis myglogow.pl.
- Dominik Płócienniczak jako doświadczony gracz był zawsze wzorem dla młodych zawodników. Imponował zaangażowaniem i sumiennością na treningach. Nie robił też problemów, kiedy trzeba było zagrać na innej niż nominalna pozycji. Dlatego pod koniec sezonu często występował nie jako rozgrywający, tylko jako obrotowy - wspominał Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji.
Wcześniej przez wiele lat Dominik Płócienniczak występował w Chrobrym Głogów i Piotrkowianinie.
Wiadomość o śmierci Dominika wstrząsnęła nami,
współczujemy szczerze
i przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia Najbliższym Zmarłego.
Zarząd i członkowie WKS Grunwald Poznań

27 Sierpień 2019 - ZAWODNIK WKS GRUNWALD ZGINĄŁ TRAGICZNIE 
 
 25 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH  
24 sierpnia w hali sportowej przy ul. Newtona 2 odbył się turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki. W turnieju uczestniczyły zespoły z Kościana, Obornik oraz gospodarz turnieju WKS Grunwald Poznań.

24 sierpnia w hali sportowej przy ul. Newtona 2 odbył się turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki. W turnieju uczestniczyły zespoły z Kościana, Obornik oraz gospodarz turnieju WKS Grunwald Poznań.

Turniej jak co roku był okazją do spotkania zawodników, trenerów, którzy na przestrzeni już blisko 70 lat tworzyli piękną historię piłki ręcznej. Dzięki pokoleniu rówieśników Jerzego Kuleczki WKS Grunwald na trwałe wpisał się w historię tej wspaniałej dyscypliny sportu. Poznań był i jest dumny ze swoich Wojskowych, którzy nadal szkolą młodzież zaintereowaną szczypiorniakiem.
Honorowymi gośćmi Turnieju byli dr Ewa Bąk Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz córka przedwcześnie zmarłego Jerzego Kuleczki, Anita Nowicka-Kuleczka, które w towarzystwie prezesa Klubu generała broni Lecha Konopki wręczały okolicznościowe puchary i statuetki uczestnikom zawodów. Sam turniej był kolejnym etapem przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego 2017/2018. W turnieju zadebiutowali nowi zawodnicy, którzy w zbliżających się rozgrywkach będą reprezentować nasz Klub.

Wyniki turnieju:


KPR Sparta Oborniki - MKS Falplast Tęcza Kościan 20:21
WKS Grunwald Poznań - KPR Sparta Oborniki 28:22
WKS Grunwald Poznań - MKS Falplast Tęcza Kościan 39:15

I miejsce WKS Grunwald Poznań
II miejsce MKS Falplast Tęcza Kościan
III miejsce KPR Sparta Oborniki
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 25 Sierpień 2019 - POZNAŃ DUMNY ZE SWOICH WOJSKOWYCH 
 
 23 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!   
Zapraszamy na tradycyjny Turniej im. Jerzego Kuleczki, w sobotę 24 sierpnia! Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10) związana była z WKS Grunwald Poznań, w którym grał do 1986 roku.

Zapraszamy na tradycyjny Turniej im. Jerzego Kuleczki, w sobotę 24 sierpnia!

Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10) związana była z WKS Grunwald Poznań, w którym grał do 1986 roku. - Jurek był objawieniem piłki ręcznej, ponieważ jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem Grunwaldu - wspominał Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, tez przed laty zawodnik wojskowych. - Dwa lata później był podstawowym graczem zespołu. Był lewym rozgrywającym, ale potrafił zagrać praktycznie na każdej pozycji. Na bramkę rzucał z niesamowitą siłą. Zawsze grał z wielkim zaangażowaniem. To był wspaniały człowiek, o gołębim sercu. Zawsze koleżeński i chętny do pomocy dla innych.
- Myślę, że obok Henia Rozmiarka i Zbigniewa Dybola, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych Grunwaldu i reprezentacji Polski - wspominał Maciej Kostencki, były czołowy gracz WKS Grunwald. - Podobnie jak jego starszy brat Zbigniew - nigdy nie zmienił barw klubowych w Polsce.

Jerzy Kuleczka zdobył z drużyną wojskowych z Poznania dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

Kibice mile widziani na wspominkowym turnieju Wielkiej Gwiazdy WKS Grunwald i reprezentacji Polski. Pierwszoligowy zespół trenera Rafała Walczaka mocno przygotowuje się do sezonu 2019/2020 (piszemy o tym w kilku artykułach poniżej). W sobotę sprawdzi formę w meczach z SKF KPR Oborniki (godz. 12) i z MKS Tęcza Kościan (godz. 13.30). Warto wybrać się w sobotę do hali przy ul. Newtona 2. Ekipa wojskowych serdecznie zaprasza!

Harmonogram turnieju w załączniku
Jerzy Raube

23 Sierpień 2019 - GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!  23 Sierpień 2019 - GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!  23 Sierpień 2019 - GWIAZDA NA ZAWSZE Z WKS GRUNWALD!  
 
 19 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TURNIEJ IM. WIELKIEGO SPORTOWCA  
Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10). Wielkiego Sportowca Wojskowego Klubu! Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku.

Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki (na zdjęciu z numerem 10). Wielkiego Sportowca Wojskowego Klubu!
Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

W załączniku program zawodów.
Jerzy Raube

19 Sierpień 2019 - TURNIEJ IM. WIELKIEGO SPORTOWCA 19 Sierpień 2019 - TURNIEJ IM. WIELKIEGO SPORTOWCA 
 
 18 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  JEST ATMOSFERA I APETYT NA WYNIK  
Rośnie forma naszych piłkarzy ręcznych! Na zakończenie obozu przygotowawczego w Wiśle, WKS Grunwald pokonał Świdnicki KS 27:23. Wcześniej poznaniacy wygrali kontrolny mecz ze zwycięzcą I ligi z poprzedniego sezonu - Olimpią MEDEX Piekary Śląskie 29:27.

Rośnie forma naszych piłkarzy ręcznych! Na zakończenie obozu przygotowawczego w Wiśle, WKS Grunwald pokonał Świdnicki KS 27:23. Wcześniej poznaniacy wygrali kontrolny mecz ze zwycięzcą I ligi z poprzedniego sezonu - Olimpią MEDEX Piekary Śląskie 29:27. Jak komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński, co prawda to mecze sparingowe, ale one budują atmosferę w zespole. - Bo inaczej czujemy się po wygranej, jest wesoło, zawodnicy mają satysfakcję z przepracowanych zajęć treningowych...
Wiadomo już, że będą zmiany w składzie (ale o tym wkrótce, po dopięciu umów). Choć już, po tym czasie wspólnej pracy na obozie górskim, po meczach kontrolnych zauważa się dobry klimat w zespole. To buduje i tworzy optymizm. wkrótce, bo już w najbliższą sobotę kibice będą mogli obejrzeć wojskowych na boisku. W hali przy ul. Newtona odbędzie się cykliczny Turniej im. Jerzego Kuleczki.
Szczegóły wkrótce
Jerzy Raube

18 Sierpień 2019 - JEST ATMOSFERA I APETYT NA WYNIK 
 
 15 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
   WALCZĄ O FORMĘ NA SUPERLIGĘ!  
Jak przystało na podopiecznych trenera Rafała Walczaka ...walczą oni o jak najlepszą formę przed rozgrywkami I ligi. Od niedzieli 11 sierpnia piłkarze ręczni WKS Grunwald przebywają na zgrupowaniu sportowym w Wiśle, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu.

Jak przystało na podopiecznych trenera Rafała Walczaka ...walczą oni o jak najlepszą formę przed rozgrywkami I ligi. Od niedzieli 11 sierpnia piłkarze ręczni WKS Grunwald przebywają na zgrupowaniu sportowym w Wiśle, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Poza treningami na szlakach górskich poznaniacy rozegrali też pierwszy sparing kontrolny ze zwycięzcą ligi z poprzedniego sezonu - Olimpią MEDEX Piekary Śląskie, który wygrali 29:27. Można wygrywać z najlepszymi? Jak pokazuje życie, można! To już druga wygrana wojskowych z najlepszą ekipą I ligi. Oj, marzy nam sie Superliga - usłyszeliśmy w poznańskim Ratuszu.
Szczypiorniści Grunwaldu obóz zakończą w sobotę, 17 sierpnia meczem kontrolnym z zespołem ŚKPR Świdnica.
Do boju wojskowi!
Jerzy Raube

15 Sierpień 2019 - WALCZĄ O FORMĘ NA SUPERLIGĘ! 
 
 12 Sierpień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  KILOMETRY DO SUPERLIGI!  
Trener Rafał Walczak powiedział nam, że WKS Grunwald Poznań rozpoczął ostro przygotowania do sezonu 2019/2020. - Pierwsze kilometry w górach mamy już za sobą. - Czyli wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie powalczymy o czołówkę, a nawet o awans - zagadujemy.

Trener Rafał Walczak powiedział nam, że WKS Grunwald Poznań rozpoczął ostro przygotowania do sezonu 2019/2020. - Pierwsze kilometry w górach mamy już za sobą. - Czyli wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie powalczymy o czołówkę, a nawet o awans - zagadujemy. - A dlaczego nie - uśmiechnął się szeroko szkoleniowiec wojskowych.
Od niedzieli wojskowi przebywają na zgrupowaniu w Wiśle, gdzie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Odwiedzą muzeum sportu w mistrza nart Adama Małysza. Lepszej motywacji nie trzeba, żeby spróbować powalczyć o swoje, podobnie jak to czynił mały wzrostem, a wielki duchem Małysz.
Jerzy Raube

12 Sierpień 2019 - KILOMETRY DO SUPERLIGI! 12 Sierpień 2019 - KILOMETRY DO SUPERLIGI! 
 
 11 Lipiec 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WKS GRUNWALD W GRUPIE B   
W siedzibie ZPRP w Warszawie rozlosowano grupy I ligi sezonu 2019/2020. Piłkarze ręczni WKS Grunwald wystąpią w grupie B. Wydaje się, że w nowym sezonie skład tej grupy będzie jeszcze mocniejszy.

W siedzibie ZPRP w Warszawie rozlosowano grupy I ligi sezonu 2019/2020. Piłkarze ręczni WKS Grunwald wystąpią w grupie B. Wydaje się, że w nowym sezonie skład tej grupy będzie jeszcze mocniejszy. Początek rozgrywek zaplanowano na 21 września. W pierwszym spotkaniu WKS Grunwald podejmie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.
W załączniku terminarz spotkań.
Jerzy Raube

11 Lipiec 2019 - WKS GRUNWALD W GRUPIE B  

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 16 Czerwiec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY  
Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach. Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska.

Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach.
Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska. Kontrola finansowa wypadła pozytywnie.
Ocenę wyników sezonu 2018/2019 sekcji Hokeja na Trawie i Piłki Ręcznej, w tym wnioski do działalności w sezonie 2019/2020 - zreferował kierownik sekcji Waldemar Serowski. Wyniki przedstawialiśmy już na naszej stronie internetowej. Dużą uwagę poświęcono natomiast zapowiadanej na przyszły rok imprezie międzynarodowej w Poznaniu. Otóż Europejska Federacja Hokeja na Trawie po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportu powierzyła WKS GRUNWALD organizację Halowych Klubowych Mistrzostw Europy Grupy A w 2020 r.
- Powierzenie nam organizacji oraz obowiązków gospodarza powyższego zamierzenia jest dowodem zaufania do naszego Klubu oraz uznania osiągnięć sportowych naszych hokeistów na trawie - mówił W. Serowski.
Turniej planowany w dniach 14-16 lutego 2020 r. (13.02 jest dniem treningowym) zamierzamy zorganizować w hali widowiskowo-sportowej CityZen
w Poznaniu , aby goszczące w Poznaniu reprezentacje (mistrzowie krajowi) Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczne zawody, a pobyt drużyn i kibiców w naszym mieście pozostał w ich pamięci. Do tematu będziemy powracać.
Komunikaty o planowanych działaniach w III kwartale 2019r, w tym postępie przygotowań do udziału przedstawicieli WKS Grunwald w Wojskowych Mistrzostwach Świata - Chiny 2019, przedstawili reprezentanci poszczególnych sekcji.
Po zakończeniu posiedzenia Zarządu odbyło się spotkanie władz Klubu i sekcji piłki ręcznej ze sponsorami, samorządowcami - UM Poznania reprezentowała dyrektor Wydziału Sportu dr Ewa Bąk, dziennikarzami mediów poznańskich. Dokonano podsumowania sezonu 2018/2019 i debatowano nad rozwiązaniami organizacyjno-szkoleniowymi w nowym sezonie 2019/2020. Po dyskusji zadeklarowano współpracę na linii Klub, sponsorzy, samorząd.

Zarząd WKS Grunwald zadeklarował, że po finalizacji spraw organizacyjno - finansowych, budowę pierwszoligowego zespołu piłkarzy ręcznych przeprowadzi trener Rafał Walczak.
Zawodnicy, z kierownikiem sekcji Krzysztofem Brzezińskim podziękowali sponsorom i sympatykom za wspieranie zespołu w trudnej walce z rywalami i życiu codziennym w minionym sezonie.
Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 
 
 10 Czerwiec 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH  
Drużyna WKS OLDBOY Grunwald Poznań nawiązuje do najlepszych tradycji wojskowych piłkarzy ręcznych. Były lata, kiedy WKS Grunwald zdobywał medale mistrzostw Polski. I teraz stało się, ekipa WKS Oldboy walczyła na parkietach Kalisza o Mistrzostwo Polski MASTERS.

Drużyna WKS OLDBOY Grunwald Poznań nawiązuje do najlepszych tradycji wojskowych piłkarzy ręcznych. Były lata, kiedy WKS Grunwald zdobywał medale mistrzostw Polski. I teraz stało się, ekipa WKS Oldboy walczyła na parkietach Kalisza o Mistrzostwo Polski MASTERS.
- Walka, wylany pot na parkiecie i pełne zaangażowanie każdego z zawodników zaowocowało w hali Winiary Arena SREBRNYM medalem, który zawisł na piersiach zawodników - wspominają uczestnicy imprezy. - To był nasz trzeci udział w takiej imprezie rangi krajowej pod patronatem ZPRP i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W Mistrzostwach brało udział 50 zespołów i około 850 zawodników. W sumie przez dwa dni rozegrano ponad 100 meczów w różnych kategoriach wiekowych +35 , +45 , +50. W naszej grupie wiekowej zagraliśmy z mocnymi zespołami m.in. HELIOS Masters CZEMPIŃ, Hutnik KRAKÓW, Gwardia OPOLE, MHT Pabianice. Walka w półfinale z zespołem MP KALISZ zakończyła się wygraną 14:12.
W finale znów spotkaliśmy się z rywalem z grupy MHT Pabianice, z którym po zaciętej i wyrównanej walce o złoty kruszec ulegliśmy 6:9. Tak więc SREBRO jest nasze i WICEMISTRZEM POLSKI 2019 jest WKS OLDBOY GRUNWALD!
Szczególne podziękowania za wsparcie dla firm Hurtowni Materiałów Budowlanych BUDCHEM Poznań i TG Security POLSKA za pomoc i wiarę w nasz umiejętności DZIĘKUJEMY!
Pełnym zaangażowaniem na parkietach, walką, pasją wykazali się: Błażej Nowacki (10), Maciej Szymański (17), Michał Liske (15), Waldek Wittke (14), Ernest Pieniak (8), Jarek Nowicki (13), Michał Bąk 95), Krzysztof Kreczmer (16), Zbigniew Stachowiak (1) , Sebastian Olejnik (6) , Marek Górczyński (7), Rafał Rozenek (12) , Rafał Walczak (4).
Grający trener Rafał Walczak został uznany najlepszym zawodnikiem finałów.
Panom z pasją gratulujemy wspaniałego wyniku i pamiątkowych MEDALI MISTRZOSTW POLSKI!
Jerzy Raube

10 Czerwiec 2019 - MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 10 Czerwiec 2019 - MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 10 Czerwiec 2019 - MEDALE MISTRZOSTW POLSKI PIŁKARZY RĘCZNYCH 
 
 15 Maj 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD  
W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald. Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne.

W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald.
Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne. Jednocześnie jest to okazja do przedstawienia bogatej i różnorodnej oferty Miasta - jednostek kultury, sportu, rekreacji, edukacji oraz firm - dedykowanej rodzinom.

Kalendarium Poznańskich Dni tworzy ponad 300 wydarzeń organizowanych zarówno przez Miasto jak i przez partnerów. Jednym z nich jak wspomnieliśmy jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań, który w swoim statucie ma zapis Klubu Środowiskowego otwartego też na środowisko cywilne.
Członkowie WKS Grunwald zapraszają na imprezy przy ul. Promienistej 27: na Rodzinne bieganie na orientację - PROMIENISTA JEST NASZA oraz Rodzina to zespół - hokejowy dzień sportu. Z kolei sekcja tenisa ziemnego zaprasza na korty przy ul. Bukowskiej, na Rodzinne spotkania z tenisem.
To wszystko odbędzie się 1 czerwca, o szczegółach będziemy informować.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Maj 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD 
 
 27 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OSTATNI MECZ W TYM SEZONIE  
W sobotę w Grodkowie w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań nie dał rady gospodarzom. Już do przerwy UKS Grodków prowadził 15 do 11. Po zmianie stron, niestety, już w 42 minucie można było wskazać zwycięzcę, kiedy to miejscowi objęli prowadzenie 23:14.

W sobotę w Grodkowie w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań nie dał rady gospodarzom. Już do przerwy UKS Grodków prowadził 15 do 11. Po zmianie stron, niestety, już w 42 minucie można było wskazać zwycięzcę, kiedy to miejscowi objęli prowadzenie 23:14.
Najwięcej bramek dla gości zdobył W. Jankowiak 6, po 2 uzyskali M. Wawrzyniak, P. Nowicki, D. Płócienniczak, M. Nieradko, M. Tórz.
UKS Grodków - WKS Grunwald 28:19 (15:11)
To był ostatni mecz WKS w tym sezonie. Do podsumowania powrócimy.
Jerzy Raube

27 Kwiecień 2019 - OSTATNI MECZ W TYM SEZONIE 
 
 24 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  O 7. MIEJSCE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań zakończą sezon 2018/2019 I ligi grupy B meczem wyjazdowym z UKS Olimp Grodków. Stawką jest walka o 7. miejsce w tabeli. Najwierniejsi kibice wierzą, że wojskowi zrobią niespodziankę w ostatniej kolejce.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań zakończą sezon 2018/2019 I ligi grupy B meczem wyjazdowym z UKS Olimp Grodków. Stawką jest walka o 7. miejsce w tabeli. Najwierniejsi kibice wierzą, że wojskowi zrobią niespodziankę w ostatniej kolejce.
Mecz w sobotę, 27 bm., o godz. 18.
JR

24 Kwiecień 2019 - O 7. MIEJSCE 
 
 22 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE  
Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

22 Kwiecień 2019 - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
 
 19 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ŻYCZENIA OD PIŁKARZY RĘCZNYCH  
:)

:)

19 Kwiecień 2019 - ŻYCZENIA OD PIŁKARZY RĘCZNYCH 
 
 15 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW   
12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen.

12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen. broni Lech Konopka.
Przyjęto porządek i regulamin Walnego Zebrania. Dalsze obrady poprowadził Stanisław Ważydrąg. Wybrano komisje: mandatową, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Po sprawach proceduralnych, szczegółowe sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w ubiegłej kadencji przedstawił prezes Klubu generał Lech Konopka. Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Waldemar Serowski.
W drugiej części Zebrania przyjęto plan zamierzeń i Uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
Przedstawiono też propozycję uzupełnienia składu Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald, ponieważ ze względów osobistych zrezygnowali z dalszej działalności Wojciech Satkowski, Grzegorz Ślusarz i Cezary Młynarczyk. Po dyskusji i głosowaniu nad propozycjami ustalono, że w skład Zarządu wchodzić będzie dziesięciu członków. Komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki wyborów. Delegaci wybrali na cztery wakujące miejsca: Waldemara Ząbka, Dariusza Przybylskiego, Rafała Walczaka i Krzysztofa Kłoska.
Zebrani Delegaci nadali tytułu Członka Honorowego WKS Grunwald Poznań kol. Stanisławowi Kopaniarzowi.

Wkrótce przedstawimy szczegółowy bilans osiągnięć Klubu i zamierzenia sportowo organizacyjne na kolejny rok.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  
 
 14 Kwiecień 2019 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LIDER MOCNIEJSZY  
W sobotę w Piekarach Śląskich w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotkał się z liderem Medex Polonią. W I rundzie wojskowi sprawili niespodziankę wygrywając u siebie.

W sobotę w Piekarach Śląskich w meczu o mistrzostwo I ligi grupy B w piłce ręcznej WKS Grunwald Poznań spotkał się z liderem Medex Polonią. W I rundzie wojskowi sprawili niespodziankę wygrywając u siebie. W rewanżu górą był rywal zwyciężając 36:31. Gospodarze już w tygodniu zapowiadali walkę. - Grunwald to drużyna, która zajmuje ósme miejsce w tabeli, ale to nie oznacza, że czeka nas spacerek. To rywal, który wygrał z nami w pierwszej rundzie, co pokazuje jak jest nieprzewidywalny.
Już od początku lider podyktował bardzo szybkie tempo w ataku i mocno bronił. Przyniosło to efekt po 10 minutach, kiedy na tablicy pojawił się wynik 6:1. Później co prawda gościom udało się nawiązać w miarę równą walkę, ale w rezultacie wygrała ekipa tego dnia lepsza.
Olimpia MEDEX - WKS Grunwald 36:31 (18:12)
Jerzy Raube

14 Kwiecień 2019 - LIDER MOCNIEJSZY 

W 2011r. będzie obchodzone 50-lecie powstania sekcji piłki ręcznej WKS "Grunwald". Sekcja powstała 1.01.1961r. , a jej założycielami byli płk Zdzisław Talarczyk - pierwszy kierownik, Aleksander Wiecanowski - późniejszy pierwszy trener zespołu.

Największym sukcesem w kistorii było zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 1970/71. W następnym roku obok tytułu wicemistrzowskiego WKS "Grunwald" zdobył po raz pierwszy Puchar Polski. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w latach 1979 i 1980.

Oprócz sukcesów na terenie kraju nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Na olimpiadzie w Monachium w 1972r. wystąpili Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek. Ten ostatni na następnej olimpiadzie w Montrealu razem z drużyną zdobył brązowy medal olimpijski. Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek byli również brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w 1974r. w Niemczech.

W czerwcu 1990r. w związku z rozwiązaniem drużyny Posnanii nastąpiło przekazanie całego zespołu do WKS "Grunwald". Ku zaskoczeniu opinii sportowej całego kraju drużyna "Grunwaldu" w sezonie rozgrywkowym 1990/91 wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Obecnie zespół występuje w I lidze. Trenerem seniorów jest Rafał Walczak, zasłużony zawodnik WKS Grunwald. Sekcja liczy ponad 40 członków, w tym duża grupa młodzieży

Prezes sekcji piłki ręcznejpłk pil. Grzegorz Ślusarz
WiceprezesKrzysztof Pokrywka
Członkowie ZarząduRafał Walczak
Ryszard Misiak
Patryk Kulczyński
Kierownik sekcjiKrzysztof Brzeziński
Trener zespołu seniorówRafał Walczak
Trener zespołu juniorówŁukasz Rutkowski
Trener dzieciPiotr Kawałek

Największy sukces 2015 r. to I miejsce w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek, zwycięstwo we wszystkich 11 meczach rundy jesiennej II ligi.

Zwycięstwo w turnieju im. Jerzego Kuleczki - od miesiąca sierpnia do końca 2015 r. zespół seniorów nie poniósł żadnej porażki.

II runda rozgrywek rozpocznie się w miesiącu lutym 2016r.

Pracę z zespołem juniorów od września 2015 r rozpoczął trener Łukasz Rutkowski. Trenerem zespołu dzieci jest Piotr Kawałek.

Nawiązaliśmy współpracę z KS Posnania - najlepsi zawodnicy występować będą w zespole juniorów.

Nawiązaliśmy również współpracę ze SP 46.

Od pięciu lat prowadzimy zajęcia w SP 51 - trener Krzysztof Brzeziński-najlepsi zawodnicy tworzą obecnie wraz z zawodnikami SP 46 zespół dzieci rocznik 2003 i młodsi.


img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ 

 
 
 
img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ 

  Bramkarze:

  • Patryk Kulczyński 90
  • Mariusz Peda 25
  • Filip Tarko 86

  Zawodnicy z pola:

  • Arkadiusz Guraj 17
  • Krzysztof Martyński 13
  • Mateusz Matlach 24
  • Piotr Nowicki 14
  • Alan Harasymek 9
  • Łukasz Karbowski 16
  • Robert Fogler 7
  • Aleksander Pawłowski 33
  • Patryk Piechowiak 18
  • Łukasz Wachowiak 3
  • Krzysztof Westwal 6
  • Michał Majewski 10
  • Michał Nieradko 22
  • Tomasz Gintow 15
  • Tomasz Draszkiewicz 8
  • Łukasz Koligat 4
  • Mateusz Lubiewski 11
  • Filip Kurek 19
  • Hubert Zdunek 40
Krzysztof BRZEZIŃSKI