20 Sierpień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI  
8. Turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki, znakomitego gracza WKS Grunwald i reprezentanta polski odbył się w sobotę w hali przy ul. Newtona. Zawody z udziałem trzech zespołów zorganizowali: Miasto Poznań jako " Oficjalny Partner Klubu"

8. Turniej piłki ręcznej im. Jerzego Kuleczki, znakomitego gracza WKS Grunwald i reprezentanta polski odbył się w sobotę w hali przy ul. Newtona. Zawody z udziałem trzech zespołów zorganizowali: Miasto Poznań jako " Oficjalny Partner Klubu" oraz sekcja piłki ręcznej Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald. W turnieju uczestniczyły zespoły z Leszna, Obornik oraz gospodarz WKS GRUNWALD. Turniej jak co roku był okazją do spotkań wielu pokoleń piłkarzy ręcznych, którzy na przestrzeni już 66 lat tworzyli piękną historię piłki ręcznej. Honorowymi gośćmi byli dr Ewa Bąk Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz córka przedwcześnie zmarłego Jerzego Kuleczki, Anita Nowicka-Kuleczka, które wręczały okolicznościowe puchary i statuetki uczestnikom zawodów. Sam turniej był kolejnym etapem przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego 2017/2018. W turnieju zadebiutowali nowi zawodnicy, którzy w zbliżających się rozgrywkach będą reprezentować nasz klub. Rozgrywający Piotr Kołtunowicz absolwent SMS Gdańsk-młodzieżowy reprezentant Polski, Adrian Franaszek - Start Konin i były reprezentant Polski Grzegorz Gowin - ostatnio Wisła Puławy i Zagłębie Lubin oraz skrzydłowy Marek Baraniak - Polski Cukier Pomezania Malbork.
W wyniku rozegranych meczów pierwsze miejsce zajęła drużyna Realu Astromalu Leszno, drugie miejsce WKS Grunwald Poznań, trzecie miejsce Sparta Oborniki.
Wyniki meczów
WKS GRUNWALD POZNAŃ - SPARTA OBORNIKI 21:14
REAL ASTROMAL LESZNO - SPARTA OBORNIKI 32:21
WKS GRUNWALD POZNAŃ - REAL ASTROMAL LESZNO 19:33
Po oficjalnym zakończeniu turnieju rozegrany został mecz pomiędzy zawodnikami WKS GRUNWALD.
W poniedziałek 21 sierpnia, w sportowym programie Polskiego Radia Poznań o godz. 22.00 w relacji na żywo zaprezentują się przedstawiciele drużyny seniorów WKS Grunwald (trener Rafał Walczak, kapitan Tomasz Draszkiewicz oraz kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński). Zapraszamy wszystkich sympatyków do wysłuchania audycji sportowej.
Jerzy Raube

20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 20 Sierpień 2017 - 8. TURNIEJ POKOLENIOWY IM. JERZEGO KULECZKI 
 
 14 Sierpień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  ZAPROSZENIE NA TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI  
W sobotę, 19 sierpnia odbędzie się Turniej Pokoleniowy imienia Jerzego Kuleczki. W zawodach wezmą udział MKS Real Astromal Leszno SKF KPR Sparta Oborniki i gospodarze z WKS Grunwald Poznań (szczegółowy program w załączniku). Mecze zostaną

W sobotę, 19 sierpnia odbędzie się Turniej Pokoleniowy imienia Jerzego Kuleczki. W zawodach wezmą udział MKS Real Astromal Leszno SKF KPR Sparta Oborniki i gospodarze z WKS Grunwald Poznań (szczegółowy program w załączniku). Mecze zostaną rozegrane w hali przy ul. Newtona 2.
Zapraszamy!

Sportowa kariera Jerzego Kuleczki związana była z WKS Grunwald Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie. Jego pogrzeb odbył się 15 maja 2009 roku, na Cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.
? Jurek był objawieniem piłki ręcznej, ponieważ jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem Grunwaldu - wspomina Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Dwa lata później był podstawowym graczem zespołu. Był lewym rozgrywającym, ale potrafił zagrać praktycznie na każdej pozycji. Na bramkę rzucał z niesamowitą siłą. Zawsze grał z wielkim zaangażowaniem. To był wspaniały człowiek, o gołębim sercu. Zawsze koleżeński i chętny do pomocy dla innych.
? Myślę, że obok Henia Rozmiarka i Zbigniewa Dybola, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych Grunwaldu i reprezentacji Polski - wspomina Maciej Kostencki. - Podobnie jak jego starszy brat Zbigniew, nigdy nie zmienił barw klubowych w Polsce.

JR

14 Sierpień 2017 - ZAPROSZENIE NA TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI 
 
 23 Lipiec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NA POCZĄTEK DO OSTRÓDY  
Informujemy, iż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbyło się losowanie rozgrywek: PGNiG Superligi Kobiet, I Ligi Kobiet gr. A i gr. B oraz I Lig Mężczyzn gr. A i gr. B. W I lidze grupy A występuje nasz zespół WKS Grunwald. Podopiecz

Informujemy, iż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbyło się losowanie rozgrywek: PGNiG Superligi Kobiet, I Ligi Kobiet gr. A i gr. B oraz I Lig Mężczyzn gr. A i gr. B.
W I lidze grupy A występuje nasz zespół WKS Grunwald. Podopieczni Rafała Walczaka w pierwszej kolejce (9/10 września) mają planowane spotkanie z OKPR Orkan w Ostródzie. Jest tylko małe ale, ponieważ na 9 września planowane są uroczyste obchody 70-lecia naszego Klubu.
JR

23 Lipiec 2017 - NA POCZĄTEK DO OSTRÓDY 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 01 Lipiec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  O NAS W PRASIE WIELKOPOLSKIEJ  
Długą rozmowę z Rafałem Walczakiem, trenerem naszej drużyny piłkarzy ręcznych zamieścił ostatnio "Głos Wielkopolski". Szkoleniowiec mówi odważnie o tym co było i co czeka zespół w nowym sezonie pierwszej ligi 2017/2018.

Długą rozmowę z Rafałem Walczakiem, trenerem naszej drużyny piłkarzy ręcznych zamieścił ostatnio "Głos Wielkopolski". Szkoleniowiec mówi odważnie o tym co było i co czeka zespół w nowym sezonie pierwszej ligi 2017/2018.


Zapraszamy do lektury.

- Prowadzony przez Pana WKS Grunwald Poznań zachował miejsce na kolejny sezon 2017/2018. Dodajmy, że nie było łatwo, bo do przedostatniej kolejki poznaniacy walczyli o uniknięcie baraży. Wymagania na starcie były większe. Jedyny przedstawiciel Poznania na tym szczeblu miał uplasować się w środku tabeli. Czego zabrakło?
- Przed sezonem były dwa cele - pierwszy podstawowy - utrzymać się w pierwszej lidze. Drugi cel strategiczny - zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Pierwszy zrealizowaliśmy, drugiego nie. Czego zabrakło? Na pewno trochę szczęścia, bo pogubiliśmy punkty w końcówkach kilku spotkań. Dalej, co ważne na tym szczeblu rozgrywek, to brak doświadczenia niektórych zawodników. W trakcie sezonu dopadły nas kontuzje czy zawieszenia za czerwone kartki. Plusem natomiast była "długa ławka" i ostra walka w większości meczów. Na pewno zaangażowania i ambicji zawodnikom nie brakowało.

- Nie tylko kibice zastanawiali się dlaczego do Grunwaldu nie trafił ani jeden zawodnik z wycofanego z I ligi MKS Poznań?
- Trafiło nawet sześciu graczy z tego klubu... Ale, niestety, żaden nie chciał przejść przez okres przygotowań bez stypendium. Zawodnicy Grunwaldu mimo awansu musieli walczyć o skład przez 1,5 miesiąca bez wsparcia finansowego, więc o wyjątkach nie było mowy. A warto wspomnieć, że to sami zawodnicy WKS Grunwald zdeklarowali chęć gry w drugiej lidze za darmo, bo był wcześniejszy projekt startu od trzeciej ligi.

- Czym można wytłumaczyć zaskakujące wyniki, dla przykładu porażki z rezerwami Wisły Płock, Sierpcem, Nielbą Wagrowiec, Wieluniem u siebie? I niespodzianki, czyli wygrane z pretendentem do awansu Stalą Gorzów, Lesznem, punkty z Pomezanią Malbork i Kaszubią Kościerzyna. Z czego wynikała taka huśtawka nastrojów?
- Pierwsza runda to faktycznie huśtawka formy, ale za to dziesięć punktów na naszym koncie. W drugiej była stabilizacja, ale zdobyliśmy tylko siedem punktów. Z Płockiem czy Wieluniem zawodnicy wygrali już w szatni, bo gramy u siebie i będzie ok. A w piłce ręcznej często bywa odwrotnie i w meczach z Gorzowem czy Lesznem to my wyszliśmy "naładowani" a przeciwnicy pewni siebie. Trzeba też zaznaczyć, że dla połowy naszych zawodników był to pierwszy sezon w 1 lidze i zupełnie nowe wyzwanie.

- Skład kadry zespołu był dość szeroki, ale poza trzema, czterema zawodnikami brakowało doświadczenia, obycia w lidze. Analiza występów pewnie już za wami, zatem jakie wnioski? Będą zmiany? Obserwując z boku widać, że potrzebne jest wzmocnienie na kole, a także aż się prosi poprawa siły rażenia z dystansu.

- Powinny być zmiany, jeśli chcemy poprawić wynik w nowym sezonie. Zmiany zawodników zależą od finansów, a finanse od sponsorów i dotacji z Urzędu Miasta. Strategią naszej sekcji jest dbanie o naszych zawodników, którzy grali jak była "duża bieda", lecz oni też muszą podnosić swój poziom sportowy. Pewne wzmocnienia byłyby wskazane, lecz tu decyzje podejmuje Zarząd Sekcji.
- Nie tak dawno był Pan związany kontraktem z MKS Kalisz. Wiemy już, że kaliszanie wywalczyli awans do Superligi. Nie pojawia się takie marzenie, że może w Poznaniu też pokusimy się o podobny wynik...
- Czas biegnie, od momentu mojej gry w Kaliszu mija osiem lat. Cieszę się, że ten Klub i miasto będą mieć Superligę. Trzeba jednak pamiętać, że na dziś należy uzbierać 1,5 miliona, żeby się tam dostać. Póki co, strategiczny sponsor nadal pozostaje w kategorii "marzenia".

- Przed beniaminkiem drugi sezon w lidze, mówi się potocznie, że ten drugi jest znacznie trudniejszy. A Pana zdaniem?
- Jak byłem zawodnikiem, to każdy sezon wydawał się być łatwy i chciałem grać. Z trenerskiego stołka każdy sezon jest trudny i najpierw trzeba mieć monolit w drużynie, wtedy z pewnością jest łatwiej. A jaki będzie dla nas najbliższy sezon? Trzeba wierzyć w siebie i wykonać dobrą pracę na treningach. Praca zawsze daje sukces, choć w różnym czasie.

Jerzy Raube

01 Lipiec 2017 - O NAS W PRASIE WIELKOPOLSKIEJ 01 Lipiec 2017 - O NAS W PRASIE WIELKOPOLSKIEJ 
 
 14 Czerwiec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WKS GRUNWALD NAJLEPSZY W KORONOWIE  
V Turniej Oldboys w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Koronowa zakończył się wygraną zespołu WKS Grunwald Poznań. Gratulujemy! Drugie miejsce zajęła drużyna Oldboys Koronowo, trzecie miejsce Nielba Wągrowiec, czwarte Start

V Turniej Oldboys w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Koronowa zakończył się wygraną zespołu WKS Grunwald Poznań. Gratulujemy!
Drugie miejsce zajęła drużyna Oldboys Koronowo, trzecie miejsce Nielba Wągrowiec, czwarte Start Konin, piąte Szczypiorno Kalisz.Najstarszym zawodnikiem Turnieju był Tomasz Łyskawka z Kalisza

Najlepszym strzelcem został Łukasz Glinkowski z Poznania

Najlepszym bramkarzem Tomasz Draganek z Koronowa

Najlepszym zawodnikiem Turnieju Włodzimierz Czerwiński z Koronowa

JR

14 Czerwiec 2017 - WKS GRUNWALD NAJLEPSZY W KORONOWIE 
 
 06 Czerwiec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POPULARYZACJA PIłKI RĘCZNEJ Z UDZIAŁEM WKS  
Na zaproszenie Wójta Gminy Lubasz, 3 czerwca członkowie sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald wzięli udział w turnieju juniorów oraz w meczu pokazowym seniorów. W turnieju juniorów pokonaliśmy zespoły Nielby Wągrowiec i reprezentację Lubasz

Na zaproszenie Wójta Gminy Lubasz, 3 czerwca członkowie sekcji piłki ręcznej WKS Grunwald wzięli udział w turnieju juniorów oraz w meczu pokazowym seniorów. W turnieju juniorów pokonaliśmy zespoły Nielby Wągrowiec i reprezentację Lubasza.
Punktem głównym imprezy był mecz pokazowy pomiędzy WKS Grunwald - MKS Nielba Wągrowiec. - Udał nam się rewanż za mecz ligowy, wygraliśmy spotkanie 27:24 - opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Za udział w turnieju i meczu pokazowym otrzymaliśmy podziękowanie za promocję piłki ręcznej w gminie Lubasz. Zawody sportowe w Lubaszu były ostatnim akcentem sportowym sezonu 2016/2017.

JR

06 Czerwiec 2017 - POPULARYZACJA PIłKI RĘCZNEJ Z UDZIAŁEM WKS 06 Czerwiec 2017 - POPULARYZACJA PIłKI RĘCZNEJ Z UDZIAŁEM WKS 06 Czerwiec 2017 - POPULARYZACJA PIłKI RĘCZNEJ Z UDZIAŁEM WKS 06 Czerwiec 2017 - POPULARYZACJA PIłKI RĘCZNEJ Z UDZIAŁEM WKS 
 
 21 Maj 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POCHWAłY ZA WYSTĘP W GORZOWIE  
Szczęśliwe zakończenie! - Taki tytuł znalazł się na oficjalnej stronie Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów. Wiele ciepłych słów pochwały skierowano pod adresem piłkarzy ręcznych WKS Grunwald Poznań. I nic dziwnego, bo przez ponad 50 minut

Szczęśliwe zakończenie! - Taki tytuł znalazł się na oficjalnej stronie Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów. Wiele ciepłych słów pochwały skierowano pod adresem piłkarzy ręcznych WKS Grunwald Poznań. I nic dziwnego, bo przez ponad 50 minut to goście dyktowali warunki walki.
Przez większą część spotkania zapowiadało się na niespodziankę. Pierwsza część meczu toczyła się pod znakiem prowadzenia Grunwaldu. Przez chwilę prowadziliśmy nawet trzema bramkami. W drugiej części spotkania toczyliśmy wyrównany pojedynek - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. W 52 minucie prowadziliśmy jedną bramką i wykonywaliśmy rzut karny, którego niestety nie wykorzystał Mateusz Matlach. Ta sytuacja miała moim zdaniem duży wpływ na końcowy wynik. Gorzów ma bardziej doświadczony zespół, lepiej ograny i bardziej skonsolidowany. Gdyby nie pojawiły się błędy w ostatnich fragmentach meczu, to moglibyśmy zwyciężyć i sprawić niespodziankę, a przynajmniej zremisować. Tak, czy inaczej uważam, że był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu Grunwaldu w II rundzie rozgrywek.
- Zespół nasz zagrał dobre spotkanie - komentował trener WKS Grunwald Rafał Walczak. - Dopiero w końcówce gospodarzom udało się odrobić straty. Chciałbym pochwalić nasz zespół za ambitną postawę i wolę walki - dodał.
Dziękujemy zespołowi beniaminka I ligi za występy i utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy!

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - WKS Grunwald Poznań 27:23 (13:14)

Kulczyński, Tarko - Fogler 6, Matlach 4 (0/1), Piechowiak 3, Majewski 2, Nieradko 2, Harasymek 2, Gintowt 2 (2/2), Wawrzyniak 1, Kurek, Socha, Westwal, Lubiewski, Martyński, NowickiTrener: Rafał Walczak

Kierownik: Krzysztof Brzeziński

Fizjoterapeuta: Łukasz Karbowski

JR

21 Maj 2017 - POCHWAłY ZA WYSTĘP W GORZOWIE 
 
 19 Maj 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  OSTATNI MECZ SEZONU  
Pamiętamy mecz w Poznaniu między drużynami WKS Grunwald oraz Stali Gorzów, który rozpoczął się nie najlepiej, a skończył zwycięstwem wojskowych. Niemoc w ataku gorzowian oraz świetna postawa gospodarzy w defensywie sprawiły, że podopie

Pamiętamy mecz w Poznaniu między drużynami WKS Grunwald oraz Stali Gorzów, który rozpoczął się nie najlepiej, a skończył zwycięstwem wojskowych. Niemoc w ataku gorzowian oraz świetna postawa gospodarzy w defensywie sprawiły, że podopieczni trenera Rafała Walczaka cieszyli się z rezultatu 24:21.

Start ostatniego meczu ligowego w tym sezonie w sobotę, o godzinie 18.00 w hali przy ul. Szarych Szeregów 7. Zapowiada się rekord frekwencji, bo Stal liczy, mimo wszystko, na awans. WKS Grunwald zagra na pewno ambitnie, zatem zapowiada się super widowisko! Było w tym sezonie kilka niespodzianek ze strony beniaminka, może i tym razem...
JR

19 Maj 2017 - OSTATNI MECZ SEZONU 
 
 13 Maj 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  I LIGA NASZA!  
Dzisiaj piłkarze ręczni WKS Grunwald zremisowali 25:25 (11:14) z czołowym zespołem I ligi Polski Cukier Pomezania Malbork. Ten ciężko wywalczony punkt gwarantuje wojskowym pozostanie w gronie pierwszoligowców na następny sezon! Gratulacje!

Dzisiaj piłkarze ręczni WKS Grunwald zremisowali 25:25 (11:14) z czołowym zespołem I ligi Polski Cukier Pomezania Malbork. Ten ciężko wywalczony punkt gwarantuje wojskowym pozostanie w gronie pierwszoligowców na następny sezon! Gratulacje!
- W meczu 25 kolejki I ligi piłki ręcznej wywalczyliśmy remis z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork na wagę utrzymania I ligi dla naszego klubu i miasta - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Plan został osiągnięty. Dzisiejszy pojedynek był bardzo trudny dla naszego zespołu. Wysoka stawka meczu usztywniła naszych zawodników. Już na samym początku marnowaliśmy dogodne sytuacje strzeleckie co byłą wodą na młyn dla gości, którzy bezlitośnie nas punktowali. Bardzo dobrze bronił bramkarz Polskiego Cukru, a doświadczeni zawodnicy z Malborka rzucali nam bramki. Do przerwy przegrywaliśmy trzema bramkami. Początek drugiej połowy rozpoczęliśmy bardzo dobrze doprowadzając w 37 minucie do remisu 16-16. W 41 minucie meczu objęliśmy prowadzenie 18-17. Między 42 a 57 minutą meczu,jedną, dwoma bramkami prowadzili goście. Do remisu w 57 minucie spotkania doprowadził Mateusz Matlach , wykorzystując rzut karny. Chwilę później odpowiedzieli bramką goście. A ostatni skuteczny rzut na wagę remisu i utrzymania się w I lidze wykonał skrzydłowy Michał Majewski. Bardzo dobrze zagrał bramkarz Filip Tarko i rozgrywający Mateusz Matlach.
Zespołowi i trenerowi należą się słowa uznania za cały sezon. Mimo trudnych chwil dali radę i zdołali utrzymać się w I lidze wykonując założenia przed sezonem 2016/2017.
Za tydzień wyjeżdżamy na ostatni mecz ligowy do Gorzowa.

Protokół z meczu w załączniku
JR

13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 13 Maj 2017 - I LIGA NASZA! 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 11 Maj 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  FINISZ I LIGI  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają ostatni mecz sezonu 2016/2017 w Poznaniu. Ich przeciwnikiem będzie czołowy zespół Polski Cukier Pomezania Malbork. Jak byśmy chcieli i życzyli naszym reprezentantom wygranej... Początek o

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają ostatni mecz sezonu 2016/2017 w Poznaniu. Ich przeciwnikiem będzie czołowy zespół Polski Cukier Pomezania Malbork. Jak byśmy chcieli i życzyli naszym reprezentantom wygranej...
Początek o godz. 17 w hali przy ul. Newtona 2.
JR

11 Maj 2017 - FINISZ I LIGI 
 
 29 Kwiecień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DERBY NA REMIS  
W sobotnie popołudnie we Wrocławiu, w derby wojskowych Śląsk zremisował w meczu o mistrzostwo I ligi z WKS Grunwald 25:25. Do przerwy dominowali gospodarze, którzy prowadzili po 30 minutach 13:10. Kiedy 10 minut po zmianie stron na tablicy poja

W sobotnie popołudnie we Wrocławiu, w derby wojskowych Śląsk zremisował w meczu o mistrzostwo I ligi z WKS Grunwald 25:25. Do przerwy dominowali gospodarze, którzy prowadzili po 30 minutach 13:10. Kiedy 10 minut po zmianie stron na tablicy pojawił się remis 17:17 goście zwietrzyli szansę na punkty. Do końca walczyli i zdobyli jeden punkt. To tylko i aż, bo w ogólnym rozrachunku może on ważyć na pozostaniu naszego zespołu w I lidze.

Śląsk Wrocław - WKS Grunwald Poznań 25:25 (13:10)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak, Krzysztof Westwal 1, Robert Fogler 2, Alan Harasymek 2, Michał Majewski, Mateusz Lubiewski 1, Krzysztof Martyński 1, Piotr Nowicki 2, Tomasz Gintowt 4, Arkadiusz Guraj 2, Patryk Piechowiak, Michał Nieradko 7, Filip Kurek 1, Mateusz Matlach 2. Trener Rafał Walczak.


60 min. 25:25
60 min. 24:25
58 min. 24:24
55 min. 23:22
50 min. 21:21
45 min. 19:19
40 min. 17:17
35 min. 16:13
30 min. 13:10
25 min. 12:7
20 min. 9:6
15 min. 8:4
10 min. 4:2
5 min. 3:0

JR

29 Kwiecień 2017 - DERBY NA REMIS 
 
 28 Kwiecień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WOJSKOWE DERBY  
W sobotę, we Wrocławiu Śląsk Wrocław podejmie w meczu o mistrzostwo I ligi WKS Grunwald. To już tradycja, że mecze między tymi zespołami traktowane są jako wojskowe derby. Goście chcą wywalczyć punkty, aby zagwarantować sobie pobyt na z

W sobotę, we Wrocławiu Śląsk Wrocław podejmie w meczu o mistrzostwo I ligi WKS Grunwald. To już tradycja, że mecze między tymi zespołami traktowane są jako wojskowe derby. Goście chcą wywalczyć punkty, aby zagwarantować sobie pobyt na zapleczu ekstraklasy. Kibice wierzą, że tak będzie, bo ekipa Rafała Walczaka potrafi ...walczyć!
Początek spotkania o godz. 16.

28 Kwiecień 2017 - WOJSKOWE DERBY 
 
 23 Kwiecień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DRAMATYCZNA 60 MINUTA  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald zremisowali 28:28 z SMS ZPRP Gdańsk. Dramat rozegrał się w 60 minucie. Najpierw Krzysztof Martyński dał nadzieje miejscowym kibicom rzucając na 28:27. Ale ostatni akcent należał do gości, bo wyrównał Maciej Z

Piłkarze ręczni WKS Grunwald zremisowali 28:28 z SMS ZPRP Gdańsk. Dramat rozegrał się w 60 minucie. Najpierw Krzysztof Martyński dał nadzieje miejscowym kibicom rzucając na 28:27. Ale ostatni akcent należał do gości, bo wyrównał Maciej Zarzycki na 5 sekund przed ostatnią syreną.
Początek spotkania należał do naszego zespołu, który szybko wyszedł na prowadzenie. W 22 minucie po bramce z rzutu karnego Tomasza Gintowta na tablicy wyników widniał rezultat 10:8. Chwilę później goście zaczęli odrabiać straty, trafiając pięć razy z rzędu i na dwie minuty przed przerwą było już 10-13. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:14. - Na początku drugiej części spotkania zaczęliśmy grać ponownie dobrze i skutecznie - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Po bramce Roberta Foglera w 37 minucie było już 16-14. SMS szybko zdołał przerwać naszą dobrą serię i wyszedł na prowadzenie. Do samego końca trwał wyrównany pojedynek. Na dwie minuty przed końcem meczu SMS prowadził dwoma bramkami. Trzy kolejne bramki rzucili nasi zawodnicy - Michał Nieradko, Michał Majewski, Krzysztof Martyński. Ostatecznie padł remis, ale jeden punkt też jest ważny przed końcówką sezonu.
Za tydzień wyjeżdżamy na mecz do Wrocławia- wojskowe derby ze Śląskiem.

WKS Grunwald Poznań - SMS ZPRP 28:28 (12:14)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Krzysztof Westwal 2, Robert Fogler 4, Tomas Draszkiewicz, Alan Harasymek, Michał Majewski 3, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 3, Piotr Nowicki 1, Tomasz Gintowt 5, Arkadiusz Guraj 3, Patryk Piechowiak 1, Michał Nieradko 4, Filip Kurek 2. Trener Rafał Walczak.
Oto zapis minutowy wyników.
60 min. 28:28
60 min. 28:27
55 min. 25:25
50 min. 22:22
45 min. 19:19
40 min. 17:16
35 min. 15:14


30 min. 12:14
25 min. 10:11
20 min. 9:8
15 min. 6:4
10 min. 5:3
5 min. 3:1

23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 23 Kwiecień 2017 - DRAMATYCZNA 60 MINUTA 
 
 20 Kwiecień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MECZ O POZOSTANIE W I LIDZE  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald zagrają w Poznaniu z zespołem SMS ZPRP Gdańsk. - Umówmy się, że stawką jest pozostanie w lidze - skomentował krótko kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Mamy nadzieję na wsparcie i gorący doping

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald zagrają w Poznaniu z zespołem SMS ZPRP Gdańsk. - Umówmy się, że stawką jest pozostanie w lidze - skomentował krótko kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Mamy nadzieję na wsparcie i gorący doping naszych kibiców.
Początek spotkania w sobotę, o godz. 17, w hali przy ul. Newtona 2.

20 Kwiecień 2017 - MECZ O POZOSTANIE W I LIDZE 
 
 06 Kwiecień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NASZ ZESPÓŁ W MP MASTERS - NA 70-LECIE KLUBU  
Aż 37 drużyn zgłosiło już swój udział w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej, które odbędą się w Lubinie. To o osiem zespołów więcej niż w roku ubiegłym. Wciąż trwa weryfikacja zgłoszeń i ostateczna kwali

Aż 37 drużyn zgłosiło już swój udział w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej, które odbędą się w Lubinie. To o osiem zespołów więcej niż w roku ubiegłym. Wciąż trwa weryfikacja zgłoszeń i ostateczna kwalifikacja.

Zawody odbędą się 3 i 4 czerwca w Lubinie. Jak nas poinformował trener Zygmunt Dudziak oldboye WKS Grunwald solidnie przygotowują się do ogólnopolskiej imprezy, aby uczcić 70-lecie Naszego Klubu.

Wstępne listy w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Kobiety +33

1 WILANOWIA WARSZAWA

2 SKRA WARSZAWA

3 ZAGŁĘBIE LUBIN RETRO

4 VICTORIA MASTERS

5 ZGODA RUDA ŚLĄSKA

6 SPR TYCHY

7 KPR JELENIA GÓRA

8 POGOŃ SZCZECIN

9 KPR TARNÓW

Mężczyźni +35

1 WARSZAWIANKA MASTERS

2 MTS KWIDZYN MASTERS

3 CHROBRY GŁOGÓW

4 POGOŃ ZABRZE

5 OSTRÓDA

6 CHKS ŁÓDŹ

7 ZAGŁĘBIE LUBIN

8 MASTERS PUŁAWY

9 HANDBALL TEAM ŚWIDNICA

10 GWARDIA KOSZALIN

11 HANDBALL NOWOGARD

12 4 EVER YOUNG GRODKÓW

13 Tarnów

14 Górnik Złotoryja

15 Grunwald Poznań

16 SdFP Kraków Nowa Huta

Mężczyźni +45

1 MTS KWIDZYN MASTERS

2 PABIKS PABIANICE

3 ZAGŁĘBIE LUBIN

4 VIVE KIELCE

Mężczyźni +50

1 CZUWAJ OLDBOJS

2 CHKS ŁÓDŹ

3 BLACHY PRUSZYŃSKI BOCHNIA

4 MASTERS WARSZAWA

5 HANDBALL TEAM ŚWIDNICA

6 LWY JASIA ŁAZISKA GÓRNE

7 SMS Bartoszyce

8 GÓRNIK ZŁOTORYJA

06 Kwiecień 2017 - NASZ ZESPÓŁ W MP MASTERS - NA 70-LECIE KLUBU 
 
 02 Kwiecień 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TO SIĘ NAROBIŁO...  
W meczu 22 kolejki I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald doznał trzeciej z rzędu porażki z zespołem Kasztelana w Sierpcu 20:24. - Strata punktów jest tym bardziej przykra, że bardzo mocno skomplikowała naszą sytuację w tabeli - tłumaczy kier

W meczu 22 kolejki I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald doznał trzeciej z rzędu porażki z zespołem Kasztelana w Sierpcu 20:24. - Strata punktów jest tym bardziej przykra, że bardzo mocno skomplikowała naszą sytuację w tabeli - tłumaczy kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Zespół z Sierpca traci do naszego zespołu 3 punkty, natomiast GKS Żukowo 1 punkt. Do rozegrania pozostały cztery kolejki spotkań i każdy mecz będzie walką o pozostanie w rozgrywkach I ligi. Wczorajszy mecz rozpoczęliśmy od prowadzenia. Do 20 minuty pierwszej części spotkania prowadziliśmy dwoma bramkami. Jednak końcowa część pierwszej odsłony meczu i 15 minut drugiej części w naszym wykonaniu były już znacznie gorsze. W 45 minucie Kasztelan prowadził już 19 do 12. W końcowej części spotkania odrobiliśmy część strat, ale to zdecydowanie za mało aby odnieść zwycięstwo.
Kolejny mecz zostanie rozegrany 22 kwietnia z SMS Gdańsk.

Kasztelan Sierp - WKS Grunwald Poznań 24:0 (11:10)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak 2 , Mikołaj Wawrzyniak 1, Krzysztof Westwal, Robert Fogler, Alan Harasymek 1, Michał Majewski 2, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 3, Piotr Nowicki 1, Tomasz Gintowt 6 (na zdjęciu z piłką nr 15), Patryk Piechowiak 2, Filip Kurek, Mateusz Matlach 2, Aleksander Pawłowski. Trener Rafał Walczak.

Oto zapis minutowy wyników.
60 min. 24:20
55 min. 21:17
50 min. 20:14
45 min. 19:12
40 min. 14:11
35 min. 13:10


30 min. 11:10
25 min. 11:10
20 min. 8:10
15 min. 6:8
10 min. 5:7
5 min. 3:3

W piątek 7 kwietnia rozegrany zostanie mecz juniorów ze Startem Konin godz. 19.15, hala Newtona.
W sobotę 8 kwietnia w ramach obchodów 70 lecia klubu organizujemy turniej piłki ręcznej dzieci rocznik 2004 i młodsi.
z udziałem zespołów MKS Poznań, Nielby Wągrowiec i WKS Grunwald. Początek turnieju godz. 10.00 hala Newtona.

02 Kwiecień 2017 - TO SIĘ NAROBIŁO... 
 
 25 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WIELKA SZKODA...  
Dzisiaj kibice zgromadzeni w hali przy ul. Newtona przeżywali huśtawkę nastrojów. Nasz zespół WKS Grunwald w pierwszej części spisywał się dobrze i na przerwę schodził prowadząc 15:13. Niestety, po zmianie stron wdał się w szybką grę

Dzisiaj kibice zgromadzeni w hali przy ul. Newtona przeżywali huśtawkę nastrojów. Nasz zespół WKS Grunwald w pierwszej części spisywał się dobrze i na przerwę schodził prowadząc 15:13. Niestety, po zmianie stron wdał się w szybką grę, wymianę ciosów i uległ zespołowi MKS Wieluń zaledwie jedną bramką 26:27.

- Kolejna porażka jedną bramką - nie ukrywał żalu w sobotni wieczór kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Możemy mówić o braku szczęścia. Po raz kolejny zabrakło tak niewiele. Ale trzeba powiedzieć, że zabrakło też trochę jakości w naszej grze zarówno w ataku jak i w obronie. W obronie nie potrafiliśmy poradzić sobie z obrotowym gości, który oprócz zdobywania bramek, wywalczył kilka rzutów karnych. W ataku, w ważnych i czystych pozycjach nie rzucaliśmy bramek. Ciężar zdobywania goli wzięli na swoje barki Krzysztof Martyński i Mateusz Matlach, to trochę za mało żeby wygrać mecz...
Mecz obserwowała Pani dyr. wydziału sportu Urzędu Miejskiego Ewa Bąk w towarzystwie b. trenera WKS Grunwald Bolesława Olejniczaka.
Za tydzień kolejny mecz z tych o wszystko z Kasztelanem w Sierpcu.

WKS Grunwald Poznań - MKS Wieluń 26:27 (15:13)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak , Mikołaj Wawrzyniak, Krzysztof Westwal 2, Robert Fogler, Tomasz Draszkiewicz, Michał Majewski 3, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 9, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt, Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak 1, Filip Kurek 2, Mateusz Matlach 8. Trener Rafał Walczak.

Oto zapis minutowy wyników.
60 min. 26:27
55 min. 23:24
50 min. 21:21
45 min. 19:19
40 min. 17:16
35 min. 16:15


30 min. 15:13
25 min. 12:10
20 min. 9:7
15 min. 7:7
10 min. 4:5
5 min. 2:2

25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 25 Marzec 2017 - WIELKA SZKODA... 
 
 24 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  BENIAMINEK Z BENIAMINKIEM  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają znowu, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Wieluń. W pierwszej rundzie wojskowi przegrali z beniaminkiem 25:34. Wysoko. - To dobry, waleczny, młody zespół - skomentował trener

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają znowu, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z MKS Wieluń. W pierwszej rundzie wojskowi przegrali z beniaminkiem 25:34. Wysoko. - To dobry, waleczny, młody zespół - skomentował trener Rafał Walczak. Ale nasi też potrafią walczyć. Pokazali to ostatnio w derby Wielkopolski z Lesznem i Wągrowcem. Chciałoby się powiedzieć, tak trzymać. I na to bardzo liczą kibice.
Spotkanie odbędzie się w sobotę, w hali przy ul. Newtona 2, o godz. 17.

24 Marzec 2017 - BENIAMINEK Z BENIAMINKIEM 
 
 18 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DERBY DLA NIELBY. ZABRALI NAM REMIS  
Dzisiaj w derby Wielkopolski piłkarze ręczni Nielby pokonali w Wągrowcu w meczu o mistrzostwo I ligi WKS Grunwald Poznań 33:32 (15:17). Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod nasze dyktando prowadząc przez cały czas dwoma, trzem

Dzisiaj w derby Wielkopolski piłkarze ręczni Nielby pokonali w Wągrowcu w meczu o mistrzostwo I ligi WKS Grunwald Poznań 33:32 (15:17).

Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod nasze dyktando prowadząc przez cały czas dwoma, trzema bramkami. Z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Matlach zdobywając w tej części spotkania 7 bramek. Problemy zaczęły się jednak już w 16 minucie. Za faul usunięty został z boiska Filip Kurek. Ze stratą tego zawodnika potrafiliśmy sobie poradzić i utrzymaliśmy prowadzenie do przerwy 1715. Na początku drugiej części spotkania Nielba odrobiła straty i w 45 minucie objęła prowadzenie 24:22. Kolejnym ciosem było usunięcie z boiska drugiego kluczowego rozgrywającego Mateusza Matlacha. Siła ognia w ataku bez dwóch podstawowych zawodników II linii jeszcze bardziej osłabła co wykorzystała Nielba obejmując w 51 minucie prowadzenie 27:24. W tym momencie ciężar rzucania bramek wziął na swoje barki Michał Nieradko, który pokonał bramkarzy gospodarzy w okresie 4 minut czterokrotnie. - W 58 minucie przy stanie remisowym nie wykorzystaliśmy szybkiego ataku, Nielba przeprowadziła kontratak wychodząc na prowadzenie 31:30 - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. W 60 minucie bramkę zdobył skrzydłowy Michał Majewski, odpowiedział kolejnym trafieniem zawodnik gospodarzy Dariusz Widziński. Na 8 sekund przed końcową syreną wyrównał Krzysztof Martyński i gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem (32:32), w strefie środkowej boiska na 2 sekundy przed zakończeniem spotkania nasz zawodnik uniemożliwił rozpoczęcie gry zawodników gospodarzy, za co otrzymał dyskwalifikację oraz podyktowany został rzut karny! Niestety, na bramkę zamienił go Paweł Gąsiorek. Przegraliśmy zremisowany już mecz. Szkoda.MKS Nielba Wągrowiec - WKS Grunwald Poznań 33:32 (15:17)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak 2 , Mikołaj Wawrzyniak 1, Krzysztof Westwal, Alan Harasymek, Michał Majewski 2, Mateusz Lubiewski 1, Krzysztof Martyński 9, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt, Arkadiusz Guraj 4, Patryk Piechowiak, Filip Kurek 1, Michał Nieradko 5, Mateusz Matlach 7. Trener Rafał Walczak.

Oto zapis minutowy wyników.
60 min. 31:31, 32:31, 32:32 i 33:32
59 min. 30:30 i 31:30
56 min. 29:29
55 min. 29:28
50 min. 26:24
45 min. 24:22
40 min. 21:19
35 min. 18:18


30 min. 15:17
25 min. 12:16
20 min. 11:12
15 min. 7:10
10 min. 6:7
5 min. 3:3

Widzów 500.

Za tydzień podejmujemy w Poznaniu MKS Wieluń, początek meczu w sobotę, o godz. 17.00.
W piątek odbył się mecz juniorów, w którym zespół WKS Grunwald pokonał Polonię Środa 27-18.

Inne wyniki 20 kolejki:

Spójnia Gdynia 34:20 (16:11) WKS Śląsk Wrocław

SMS ZPRP Gdańsk 31:30 (16:15) Polski Cukier POMEZANIA Malbork

MKS Mazur Sierpc 17:28 (6:14) Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów

MKS Wieluń 32:26 (16:12) GKS Żukowo

MKS Real-Astromal Leszno 25:20 (13:11) Sokół Browar Kościerzyna18 Marzec 2017 - DERBY DLA NIELBY. ZABRALI NAM REMIS 
 
 17 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  WIELKIE DERBY   
W rundzie rewanżowej przebudzenie piłkarzy ręcznych WKS Grunwald nastąpiło ... w Olsztynie. W drugiej połowie meczu z OKPR Warmią Traveland, mimo niekorzystnego wyniku 6:15, rozpoczął się pościg o punkty. Gospodarze nie mieli sposobu na

W rundzie rewanżowej przebudzenie piłkarzy ręcznych WKS Grunwald nastąpiło ... w Olsztynie. W drugiej połowie meczu z OKPR Warmią Traveland, mimo niekorzystnego wyniku 6:15, rozpoczął się pościg o punkty. Gospodarze nie mieli sposobu na rozpędzonych poznaniaków. Tracili bramkę za bramką i tylko nieszczęśliwie zakończona akcja gości pozwoliła olsztynianom wymęczyć dwa punkty. Nic dziwnego, że w ub. sobotę w derby z Real Astromal Leszno kibice wietrzyli niespodziankę. I stało się! WKS Grunwald zwyciężył 19:16. - Dużo sił i zdrowia kosztował nas ten mecz - komentował jeden z liderów zespołu Krzysztof Martyński. - Ale już wracamy do normalnej dyspozycji. Mam nadzieję, że w Wągrowcu wystąpimy w optymalnym składzie. I jak zwykle powalczymy o jak najlepszy wynik - dodał.
W tym sezonie WKS Grunwald dwukrotnie spotykał się z Nielbą - w Pucharze Polski (wygrana) i w I lidze (porażka). Z racji doświadczenia , własnego boiska, gospodarze są faworytem spotkania. Ale w derby trudno typować wynik. A my przypominamy jeszcze, że zawsze spotkania z Nielbą były bardzo emocjonujące z dużą dozą dramatyzmu...
Zdjęcie z meczu derbowego w Poznaniu, w roli głównej Rafał Walczak, obecny trener wojskowych.
Początek spotkania w Wągrowcu o godz. 18.

17 Marzec 2017 - WIELKIE DERBY  17 Marzec 2017 - WIELKIE DERBY  
 
 11 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  A TO NIESPODZIANKA...  
Dzisiaj sympatycy piłkarzy ręcznych WKS Grunwald mieli powody do radości, bowiem poznaniacy pokonali w derby Wielkopolski Real Astromal Leszno 19:16 (11:8)! - Krew, pot i na końcu łzy radości, to wszystko zostawiliśmy na boisku, żeby w ko

Dzisiaj sympatycy piłkarzy ręcznych WKS Grunwald mieli powody do radości, bowiem poznaniacy pokonali w derby Wielkopolski Real Astromal Leszno 19:16 (11:8)!
- Krew, pot i na końcu łzy radości, to wszystko zostawiliśmy na boisku, żeby w końcowym efekcie odnieść bardzo ważne zwycięstwo - komentował uradowany kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Już druga połowa meczu w Olsztynie pokazała, że drzemią w drużynie duże możliwości. Dzisiaj zawodnicy wyszarpali zwycięstwo grą w defensywie oraz znakomitą postawą bramkarzy. Zarówno Filip Tarko jak i Patryk Kulczyński obronili rzuty karne. Szczególnie Filip Tarko bronił jak w transie, a koledzy z pola swoją determinacją i wolą walki w obronie pomogli mu zatrzymywać piłki rzucane przez rywali.
Od początku utrzymywaliśmy 1-2 bramkowe prowadzenie, prowadząc do przerwy 11:8. W 51 minucie drugiej połowy spotkania goście doprowadzili do remisu 15:15. Ostatnie 9 minut to istny horror, który zakończył się zasłużonym zwycięstwem WKS Grunwald. Zdobyte ostatnie bramki przez Krzysztofa Martyńskiego (na 16:15), Arkadiusza Guraja (17:15), Michała Nieradko (18:15) i bramkarza Filipa Tarko (19:16) pozwoliły zespołowi wreszcie zatańczyć i zaśpiewać na środku boiska pod kierunkiem oczywiście Krzysztofa Brzezińskiego: "Szły mróweczki przez zielony las i śpiewały cichuteńko tak: Kto Mistrzem jest? WKS!". Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiejsze spotkanie oglądało bardzo dużo kibiców, wśród których była młodzież z Poznania i Powiatu Poznańskiego. Widownia swoim dopingiem niosła WKS do zwycięstwa.
Za tydzień kolejne derby z Nielbą w Wągrowcu.

WKS Grunwald - Real Astromal Leszno 19:16 (11:8)

WKS Grunwald: Filip Tarko 1, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak, Mikołaj Wawrzyniak, Krzysztof Westwal, Robert Fogler, Filip Kurek, Michał Majewski 4, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 2, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt 3, Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak 1, Michał Nieradko 3, Mateusz Matlach 4. Trener Rafał Walczak.

Oto zapis minutowy wyników.
60 min. 19:16
55 min. 16:15
50 min. 15:14
45 min. 15:13
40 min. 14:13
35 min. 12:9


30 min. 11:8
25 min. 8:7
20 min. 6:5
15 min. 5:4
10 min. 3:3
5 min. 1:1


Na innych boiskach też padły wyniki korzystne dla naszej drużyny:

GKS Żukowo - Nielba Wągrowiec 30:35

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów Wielkopolski - MKS Wieluń 29:23

Polski Cukier Pomezania Malbork - MKS Mazur Sierpc 24:20

11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 11 Marzec 2017 - A TO NIESPODZIANKA... 
 
 10 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  REAL NA NEWTONA  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z Astromal Real Leszno. W pierwszej rundzie wojskowi przegrali derby, zresztą podobnie było w Pucharze Polski (fot. z meczu). Ale teraz jest

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają kolejny, bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z Astromal Real Leszno. W pierwszej rundzie wojskowi przegrali derby, zresztą podobnie było w Pucharze Polski (fot. z meczu). Ale teraz jest nowe rozdanie. W niedzielę nasz zespół mocno powalczył w Olsztynie z wiceliderem Warmią. - Szkoda straconych punktów, bo była szansa w końcówce na remis, a może nawet i wygraną - komentował trener Rafał Walczak. Zespół pokazał charakter i walczył do końca.
- Czas na rewanż z Realem?
- Zawsze staramy się szukać punktów. Choć nie będzie łatwo, bo to zespół doświadczony, mocny i do każdego spotkania podchodzi zmobilizowany. Zapowiada się ciekawy mecz, na który serdecznie zapraszam kibiców - dodał trener.
Dodajmy, że zapowiadany jest przyjazd około stu kibiców z Leszna. Zapraszamy do hali przy ul. Newtona naszych sympatyków. Kibicujmy i dopingujmy WKS!!!!

10 Marzec 2017 - REAL NA NEWTONA 
 
 05 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  DWA OBLICZA  
Beniaminek I ligi WKS Grunwald Poznań spotkał się w niedzielę z OKPR Warmia Traveland w Olsztynie. Gospodarz, czołowy zespół zaplecza ekstraklasy wygrał co prawda w hali Urania 30-27, ale po mocnej walce. Po pierwszej części meczu olszt

Beniaminek I ligi WKS Grunwald Poznań spotkał się w niedzielę z OKPR Warmia Traveland w Olsztynie. Gospodarz, czołowy zespół zaplecza ekstraklasy wygrał co prawda w hali Urania 30-27, ale po mocnej walce.
Po pierwszej części meczu olsztynianie prowadzili 15:6. Wydawało się, że jest po sprawie. Tymczasem wojskowi rzucili się do odrabiania strat i w końcówce byli bliscy remisu. Niestety, zabrakło szczęścia i potrzebnego w takich momentach doświadczenia. Nasi wygrali tę połowę 21-15, co wróży nadzieje w kolejnych meczach o pozostanie w I lidze.

05 Marzec 2017 - DWA OBLICZA 
 
 02 Marzec 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TRUDNY TEREN W OLSZTYNIE  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań spotkają się w niedzielę z OKPR Warmia Traveland w Olsztynie. To aktualnie druga ekipa w I lidze z aspiracjami do ekstraklasy. Z taką drużyną, jaką obecnie jest OKPR Warmia Traveland, to trzeba wzni

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań spotkają się w niedzielę z OKPR Warmia Traveland w Olsztynie. To aktualnie druga ekipa w I lidze z aspiracjami do ekstraklasy.
Z taką drużyną, jaką obecnie jest OKPR Warmia Traveland, to trzeba wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Na pewno nie może być tak jak w ostatnim meczu z rezerwami Orlenu Wisły Płock, gdzie doliczono się 26 nie wymuszonych strat. Zapomnieć o Wiśle i grać dalej, szukać punktów - to hasło na dziś. Czy uda się w Olsztynie? A dlaczego nie, w ostatniej kolejce GKS Żukowo zremisował z Warmią... Można powalczyć, tym bardziej, że poza kontuzjowanym Robertem Foglerem wszyscy są gotowi do gry.
Początek spotkania o godz. 15.

02 Marzec 2017 - TRUDNY TEREN W OLSZTYNIE 
 
 25 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  UCIEKŁY PUNKTY...  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald przegrali dzisiaj mecz z rezerwami Orlen Wisły Płock 22-25 (11-12). - Straciliśmy bardzo ważne punkty - mówił Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji. - Nie radziliśmy sobie w ataku marnując wiele dogodnych syt

Piłkarze ręczni WKS Grunwald przegrali dzisiaj mecz z rezerwami Orlen Wisły Płock 22-25 (11-12). - Straciliśmy bardzo ważne punkty - mówił Krzysztof Brzeziński, kierownik sekcji. - Nie radziliśmy sobie w ataku marnując wiele dogodnych sytuacji...
W 15 minucie gospodarze przegrywali już 3-8. Wtedy o czas poprosił trener Rafał Walczak. Zmiana ustawienia, dobra gra w obronie spowodowała, że w 29 minucie był remis 11-11. Proste błędy w ostatniej minucie pozwoliły nafciarzom wygrać pierwszą część spotkania 12-11. - W drugiej części spotkania nadal nie potrafiliśmy uporządkować gry, popełniane błędy techniczne nieskuteczne rzuty, duża nerwowość nie pozwoliły nam na odniesienie bardzo ważnego zwycięstwa, którego szukać będziemy w następnym meczu ligowym - dodał kierownik.
W niedzielę, 5 marca WKS wyjeżdża na mecz do Olsztyna.
Warto zauważyć, że trener R. Walczak daje szanse gry wychowankom klubu. Otóż kolejny młody zawodnik, Mikołaj Wawrzyniak udanie zadebiutował w rozgrywkach I ligi. M. Wawrzyniak rocznik 1999 jest zawodnikiem występującym na pozycjach rozgrywającego i prawego skrzydła. W swoim debiucie ligowym zdobył jedną bramkę.

WKS Grunwald Poznań - Orlen Wisła II Płock 22:25 (11:12)
WKS Grunwald: Patryk Kulczyński, Filip Tarko 1 - Łukasz Wachowiak 3, Mikołaj Wawrzyniak 1, Filip Kurek 2, Alan Harasymek 1, Michał Majewski, Mateusz Lubiewski 2, Krzysztof Martyński 9, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt, Arkadiusz Guraj 1, Michał Nieradko, Mateusz Matlach 2, Aleksander Pawłowski. Trener Rafał Walczak.
Zapis minutowy
60 min. 22:25
55 min. 20:21
50 min. 16:20
45 min. 15:19
40 min. 13:16
35 min. 13:13


30 min. 11:12
25 min. 8:9
20 min. 7:8
15 min. 3:8
10 min. 2:5
5 min. 1:2

25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 25 Luty 2017 - UCIEKŁY PUNKTY... 
 
 24 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
   SPOTKANIE Z WISŁĄ  
W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z rezerwami Wisły Płock. W pierwszej rundzie wojskowi dość pechowo przegrali w Płocku. - Bardzo żałowaliśmy straconych punktów, bo trochę pr

W sobotę piłkarze ręczni WKS Grunwald rozegrają bardzo ważny, dla układu tabeli I ligi, mecz z rezerwami Wisły Płock. W pierwszej rundzie wojskowi dość pechowo przegrali w Płocku. - Bardzo żałowaliśmy straconych punktów, bo trochę przegraliśmy na własne życzenie - komentował kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Czas na rewanż, choć nie będzie łatwo, bo to zespół młody, ale już dobrze wyszkolony i nieobliczalny...
WKS Grunwald zajmuje aktualnie 11 miejsce z 12 pkt. i ma jeden punkt straty do Wisły II, która plasuje się na miejscu ósmym. Łatwo zauważyć jak ważne jest sobotnie spotkanie. Zatem dopingujemy Nasz zespół! Początek meczu o godz. 17 w hali przy ul. Newtona 2.

24 Luty 2017 -  SPOTKANIE Z WISŁĄ 
 
 19 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NIE UDAŁO SIĘ WYDRZEĆ ZWYCIĘSTWA...  
Mecz w Kościerzynie dobrze rozpoczęli gospodarze po skutecznych akcjach obrotowego Krzysztofa Jasowicza. Jednak po paru minutach nastąpił przestój w grze ofensywnej Sokoła, który odbijał się od poznańskiej obrony i miał spore problemy z za

Mecz w Kościerzynie dobrze rozpoczęli gospodarze po skutecznych akcjach obrotowego Krzysztofa Jasowicza. Jednak po paru minutach nastąpił przestój w grze ofensywnej Sokoła, który odbijał się od poznańskiej obrony i miał spore problemy z zakończeniem akcji po udanych interwencjach naszego bramkarza Patryka Kulczyńskiego. Po 20 minutach prowadziliśmy 8-5 , jednak popełnione błędy techniczne przez nasz zespół pozwoliły gospodarzom na odrobienie strat i wygranie pierwszej części spotkania 12-10.
W drugiej połowie nie znaleźliśmy recepty na grę obrotowego drużyny Sokoła. Znakomita dyspozycja kołowego oraz skuteczna gra rozgrywającego Szymona Kmiecia, pomogła gospodarzom na objęcie prowadzenia w 42 minucie 20-13. Wydawać się mogło , że mecz jest już rozstrzygnięty. Stało się inaczej. Nasz zespół poderwał się do pościgu. Główną siłą napędową ataku był Krzysztof Martyński, który w całym meczu aż 9 razy pokonał bramkarzy rywali. W 59 minucie zmniejszyliśmy stratę do dwóch bramek, jednak nie byliśmy w stanie wydrzeć punktów drużynie z Kaszub, która wygrała 24-22.
Za tydzień arcyważny mecz z rezerwami Wisły Płock w Poznaniu o godz. 17.00.
Sokół Browar Kościerzyna - WKS Grunwald Poznań 24:22 (12:10)
WKS Grunwald: Patryk Kulczyński, Filip Tarko - Łukasz Wachowiak, Filip Kurek 1, Krzysztof Westwal, Alan Harasymek 1, Michał Majewski 1, Mateusz Lubiewski, Krzysztof Martyński 9, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt 3, Arkadiusz Guraj, Patryk Piechowiak 1, Michał Nieradko 2, Mateusz Matlach 1, Aleksander Pawłowski 3. Trener Rafał Walczak.
Zapis minutowy
60 min. 24:22
55 min. 23:18
50 min. 21:15
45 min. 20:13
40 min. 18:12
35 min. 16:11


30 min. 12:10
25 min. 6:8
20 min. 5:8
15 min. 3:5
10 min. 2:2
5 min. 1:1

19 Luty 2017 - NIE UDAŁO SIĘ WYDRZEĆ ZWYCIĘSTWA... 
 
 11 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PRETENDENT ZA MOCNY  
W 15 kolejce I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald przegrał z liderem rozgrywek Spójnią Gdynia 20-30 (11-15). Wyrównana gra toczyła się do 20 minuty spotkania, gdy remisowaliśmy 10-10. Od tego momentu spotkania drużyna gości rzuciła 5 bra

W 15 kolejce I ligi piłki ręcznej WKS Grunwald przegrał z liderem rozgrywek Spójnią Gdynia 20-30 (11-15).
Wyrównana gra toczyła się do 20 minuty spotkania, gdy remisowaliśmy 10-10. Od tego momentu spotkania drużyna gości rzuciła 5 bramek, a my odpowiedzieliśmy jednym trafieniem. W drugiej części spotkania zespół gości stopniowo powiększał przewagę, wygrywając ostatecznie dziesięcioma bramkami. Zwyciężył pretendent do awansu, zespół bardziej doświadczony mający wyrównany skład. - Graliśmy bez kilku czołowych zawodników, którzy nie mogli wystąpić w dzisiejszym spotkaniu ze względu na kontuzje lub choroby - usprawiedliwiał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński.
Za tydzień wyjeżdżamy na Kościerzyny.

WKS Grunwald - Spójnia Gdynia 20-30 (11-15)

WKS Grunwald: Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak 1, Filip Kurek 3, Krzysztof Westwal, Alan Harasymek 3, Mateusz Lubiewski 1, Krzysztof Martyński 3, Piotr Nowicki, Tomasz Gintowt, 2 Arkadiusz Guraj 1, Patryk Piechowiak 2, Michał Nieradko 1, Mateusz Matlach 1, Aleksander Pawłowski 2. Trener Rafał Walczak.

Zapis minutowy

60 min. 20:30
55 min. 19:27
50 min. 17:25
45 min. 16:23
40 min. 15:22
35 min. 12:19


30 min. 10:15
25 min. 10:13
20 min. 10:10
15 min. 6:8
10 min. 4:5
5 min. 2:2

11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 11 Luty 2017 - PRETENDENT ZA MOCNY 
 
 10 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  LIDER W POZNANIU  
W sobotę, o godzinie 17, piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań spotkają się z liderem I ligi, Spójnią Gdynia. Mecz odbędzie się w hali Newtona 2. Tydzień temu wojskowi pokonali GKS Żukowo 20 do 18. To było spotkanie, z tych o cztery pu

W sobotę, o godzinie 17, piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań spotkają się z liderem I ligi, Spójnią Gdynia. Mecz odbędzie się w hali Newtona 2.
Tydzień temu wojskowi pokonali GKS Żukowo 20 do 18. To było spotkanie, z tych o cztery punkty. Pozwoliło ono na odskoczenie od grupy zespołów ze strefy spadkowej.
Mecz zgromadził dużą grupę sympatyków, m.in. członków zarządu sekcji, samorządowców z dyr. Ewą Bąk z Urzędu Miasta. Zawodnicy pokazali, ze drzemią w nich duże możliwości. Czy poradzą sobie ze Spójnią? W czasie przedmeczowych rozmów wszyscy zapewniają, że powalczą. Serdecznie im tego życzymy!
Zapraszamy, w sobotni wieczór wszyscy kibicujemy...

10 Luty 2017 - LIDER W POZNANIU 
 
 04 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  POKAZALI CHARAKTER!  
W sobotę zainaugurowano rundę rewanżową I ligi piłki ręcznej sezonu 2016/2017. Beniaminek ligi WKS Grunwald Poznań podejmował GKS Żukowo i zafundował swoim kibicom wiele emocji. Po niezwykle zaciętym spotkaniu podopieczni trenera Rafała W

W sobotę zainaugurowano rundę rewanżową I ligi piłki ręcznej sezonu 2016/2017. Beniaminek ligi WKS Grunwald Poznań podejmował GKS Żukowo i zafundował swoim kibicom wiele emocji. Po niezwykle zaciętym spotkaniu podopieczni trenera Rafała Walczaka wygrali ostatecznie 20 do 18 (8-10). Szczególnie druga połowa w wykonaniu wojskowych mogła się podobać...

Z kolei początek meczu pozostawiał wiele do życzenia. O ile w obronie było w miarę przyzwoicie, to w ataku... Skuteczny był jedynie Krzysztof Martyński. Na osiem bramek zdobytych w I połowie, aż siedem było autorstwa lidera WKS Grunwald. Na szczęście po odprawie w szatni na drugą część meczu wyszła mocno zmotywowana ekipa gospodarzy. Walczyła skutecznie w obronie i co ważne zdobywała bramki. W 45 minucie wreszcie została zniwelowana przewaga gości i na tablicy po rzucie Alana Harasymka wyświetlono remis 14:14. Na 15 do 15 rzucił K. Martyński, ale okupił to potężnym ciosem w nos. Kontuzja i dłuższa przerwa na ławce. Na całe szczęście koledzy nie zwalniali i zaczęli zdobywać przewagę. Dała znać dobra rotacja graczy prowadzona przez trenera R. Walczaka. Na sukces złożyła się też gra bramkarzy Filipa Tarko i Patryka Kulczyńskiego, który w 58 minucie, przy stanie 19:17 obronił karnego!
Brawo za postawę i dobry wynik. Zespół wspierała duża grupa kibiców, która z aplauzem dziękowała za pozytywne emocje...
Za tydzień w Poznaniu zamelduje się pretendent do ekstraklasy Spójnia Gdynia.
WKS Grunwald Poznań - GKS Żukowo 20:18 (8:10)

WKS Grunwald: Filip Tarko, Patryk Kulczyński - Łukasz Wachowiak, Filip Kurek 3, Robert Fogler, Alan Harasymek 1, Michał Majewski, Mateusz Lubiewski 2, Krzysztof Martyński 10, Piotr Nowicki 1, Tomasz Gintowt, Arkadiusz Guraj, Patryk Piechowiak, Michał Nieradko, Mateusz Matlach 1, Aleksander Pawłowski 2. Trener Rafał Walczak.

Zapis minutowy

60 min. 20:18
55 min. 18:16
50 min. 15:15
45 min. 14:14
40 min. 11:13
35 min. 8:11


30 min. 8:10
25 min. 5:9
20 min. 4:7
15 min. 3:6
10 min. 1:4
5 min. 0:1

04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 04 Luty 2017 - POKAZALI CHARAKTER! 
 
 03 Luty 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NA POCZĄTEK GKS ŻUKOWO  
4 lutego rusza runda rewanżowa I ligi piłki ręcznej sezonu 2016/2017. Beniaminek ligi WKS Grunwald Poznań zajmuje aktualnie 11 miejsce z 10 punktami. Cel główny utrzymanie się w gronie zespołów zaplecza ekstraklasy. - W okresie przygotow

4 lutego rusza runda rewanżowa I ligi piłki ręcznej sezonu 2016/2017. Beniaminek ligi WKS Grunwald Poznań zajmuje aktualnie 11 miejsce z 10 punktami. Cel główny utrzymanie się w gronie zespołów zaplecza ekstraklasy.
- W okresie przygotowawczym rozegraliśmy 3 mecze sparingowe - opowiada kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. Wygraliśmy z Realem Astromal Leszno 25-24, Liderem Swarzędz 35-25, przegraliśmy z Ostrovią 28-32. W rozegranych sparingach bardzo dobrze zaprezentowali się juniorzy - Jan Socha, Mikołaj Wawrzyniak, Aleksander Pawłowski, których stopniowo do kadry pierwszego zespołu powołuje trener Rafał Walczak. 4 lutego rozpoczynamy zmagania ligowe z GKS Żukowo w Poznaniu. Będzie to bardzo ważny mecz i ewentualne zwycięstwo umocni nas zespół w bezpiecznej strefie tabeli ligowej.
Przypomnijmy, że piłkarze ręczni WKS Grunwald bardzo udanie rozpoczęli sezon w pierwszej lidze właśnie w Żukowie. Wygrali tam 30 do 24. Trener Rafał Walczak chwalił swoją ekipę przede wszystkim za grę zespołową. Dało to efekt w grze defensywnej, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Ustawiło to spotkanie i przyniosło 2 punkty. Wypadałoby powtórzyć to na inaugurację rundy rewanżowej!
Początek spotkania 04.02.2017 r. godz. 17.00 hala przy ul. Newtona 2.

03 Luty 2017 - NA POCZĄTEK GKS ŻUKOWO 
 
 31 Styczeń 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MECZE REWANŻOWE W POZNANIU  
Wojskowy Klub Sportowy „Grunwald”” Poznań uprzejmie informuje, że mecze I ligi piłki ręcznej mężczyzn rozgrywać będziemy w Poznaniu w hali sportowej Gimnazjum nr 54 ul. Newtona 2. 04.02.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS

Wojskowy Klub Sportowy „Grunwald”” Poznań uprzejmie informuje, że mecze I ligi piłki ręcznej mężczyzn rozgrywać będziemy w Poznaniu w hali sportowej Gimnazjum nr 54 ul. Newtona 2.
04.02.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – GKS Żukowo
11.02.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – Spójnia Gdynia
25.02.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – Orlen Wisła II Płock
11.03.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – MKS Real Astromal Leszno
25.03.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – MKS Wieluń
22.04.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – SMS ZPRP Gdańsk
13.05.2017 r. / sobota/ godz. 17.00 WKS Grunwald Poznań – Polski Cukier Pomezania Malbork

31 Styczeń 2017 - MECZE REWANŻOWE W POZNANIU 
 
 10 Styczeń 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  PROMOWALI KLUB I MIASTO  
Juniorzy WKS Grunwald pracowicie spędzili pierwszy tegoroczny dłuższy weekend w miejscowości Preszów uczestnicząc w zawodach piłkarzy ręcznych. Turniej na Słowacji należy do największych w Europie. Występowały w nim zespoły dziewcząt i

Juniorzy WKS Grunwald pracowicie spędzili pierwszy tegoroczny dłuższy weekend w miejscowości Preszów uczestnicząc w zawodach piłkarzy ręcznych. Turniej na Słowacji należy do największych w Europie. Występowały w nim zespoły dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych od młodzika do juniora starszego. Nasz zespół występował w kat. U-19 junior. Zespół tworzyli zawodnicy rocznika 1998-2001, będąc najmłodszym w swojej kategorii wiekowej.
- Rozegraliśmy osiem spotkań, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju - opowiadał kierownik sekcji Krzysztof Brzeziński. - Na słowa uznania zasługują wszyscy zawodnicy zarówno z rocznika 1998 jak i młodsi, którzy od września tworzyć będą zespół juniora występując w rozgrywkach o Mistrzostwo Wielkopolski w sezonie 2017/2018. Kilku zawodników rocznika 1998 kończąc wiek juniora wiosną tego roku powinno znaleźć się w kadrze pierwszego zespołu. Na pewno trener Rafał Walczak, który był z nami, obserwował poczynania na boisku i ma wiele spostrzeżeń. Dwóch zawodników Mikołaj Wawrzyniak i Jan Socha wybranych zostało do najlepszej siódemki turnieju.
Na przestrzeni kilku miesięcy był to drugi zagraniczny występ naszych młodych zawodników (wcześniej we Włoszech), którzy w godny sposób na boisku jak i poza nim promowali nasz zasłużony Klub jak i miasto Poznań.

10 Styczeń 2017 - PROMOWALI KLUB I MIASTO 10 Styczeń 2017 - PROMOWALI KLUB I MIASTO 10 Styczeń 2017 - PROMOWALI KLUB I MIASTO 10 Styczeń 2017 - PROMOWALI KLUB I MIASTO 
 
 07 Styczeń 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  TRZECIE MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH SZCZYPIORNISTÓW  
Drużyna juniorów WKS Grunwald zdobyła trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kempa Cup do m. Preszów (Słowacja). Udział wzięli zawodnicy zawodnicy rocznika 1999-2000, którzy będą tworzyć zespół juniorów w sezonie 2017/2018. Oto

Drużyna juniorów WKS Grunwald zdobyła trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju Kempa Cup do m. Preszów (Słowacja). Udział wzięli zawodnicy zawodnicy rocznika 1999-2000, którzy będą tworzyć zespół juniorów w sezonie 2017/2018.
Oto skład ekipy: Jakub Smoliński, Jan Socha, Wojciech Jankowski, Paweł Pawlak, Igor Cichy, Mateusz Pawłowski, Kamil Misiak, Patryk Pawlak, Patryk Kubaj, Kacper Deska, Dominik Leoszko, Radosław Kwik, Sebastian Wawrzyniak, Mikołaj Wawrzyniak. Ponadto Łukasz Rutkowski - trener juniorów; Rafał Walczak - trener seniorów, Krzysztof Brzeziński - kierownik.
W ostatnich meczach z udziałem poznaniaków zanotowaliśmy wyniki: WKS Grunwald- ŠKP Bratislava 14:15, WKS Grunwald - SS1-Balti 22:17, KSI SE Kézilabda Akademia Budapest - WKS Grunwald 10:18.
Kolejność drużyn: 1. Tatran Prešov , 2. ŠKP Bratislava, 3. WKS Grunwald.
W najlepszej siódemce turnieju w Preszowie w Grupie U 19 znalazło się dwóch zawodników z WKS Grunwald: Mikołaj Wawrzyniak i Jan Socha.
Gratulujemy.

07 Styczeń 2017 - TRZECIE MIEJSCE NASZYCH MŁODYCH SZCZYPIORNISTÓW 
 
 07 Styczeń 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NA REMIS  
Drugi dzień Międzynarodowego Turnieju Kempa Cup w m. Preszów. Na Słowację graja juniorzy WKS Grunwald. Tym razem zagrali na remis... WKS Grunwald Poznań PL - Tatran Prešov 18:31, WKS Grunwald Poznań PL - KPI Budapeszt 18:10.

Drugi dzień Międzynarodowego Turnieju Kempa Cup w m. Preszów. Na Słowację graja juniorzy WKS Grunwald. Tym razem zagrali na remis...
WKS Grunwald Poznań PL - Tatran Prešov 18:31,
WKS Grunwald Poznań PL - KPI Budapeszt 18:10.

07 Styczeń 2017 - NA REMIS 
 
 05 Styczeń 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  NA POCZĄTEK DWIE WYGRANE  
Juniorzy WKS Grunwald uczestniczą w Międzynarodowym Turnieju Kempa Cup w m. Preszów. Na Słowację wyjechali (4-8 stycznia) zawodnicy rocznika 1999-2000, którzy będą tworzyć zespół juniorów w sezonie 2017/2018. WKS Grunwald gra w grupie

Juniorzy WKS Grunwald uczestniczą w Międzynarodowym Turnieju Kempa Cup w m. Preszów. Na Słowację wyjechali (4-8 stycznia) zawodnicy rocznika 1999-2000, którzy będą tworzyć zespół juniorów w sezonie 2017/2018.
WKS Grunwald gra w grupie z KSI SE Budapeszt, SSI Balti (Mołdawia), SKP Bratysława i Tatran Preszów.
W środę nasi młodzi zawodnicy zanotowali dwie wygrane i wieczorem musieli uznać wyższość rywali. Oto wyniki: KSI SE Kézilabda Akademia Budapest HU - WKS Grunwald 14:15, WKS Grunwald Poznań PL - SKP Bratislava SK 21:20, SS1-Balti MD - WKS Grunwald Poznań 18:16.
6 stycznia kolejne spotkania:
2017-01-06 09:10 ŠKP Bratislava SK - KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU Športová hala Nábrežná
2017-01-06 11:00 WKS Grunwald Poznań PL - Tatran Prešov SK Športová hala Nábrežná
2017-01-06 12:50 ŠKP Bratislava SK - SS1-Balti MD Športová hala Nábrežná
2017-01-06 14:40 Tatran Prešov SK - SS1-Balti MD Športová hala Nábrežná
2017-01-06 16:30 KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU - WKS Grunwald Poznań PL Športová hala Nábrežná
2017-01-06 17:10 Tatran Prešov SK - ŠKP Bratislava SK Športová hala Nábrežná
2017-01-06 19:10 SS1-Balti MD - KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU Športová hala Nábrežná
2017-01-06 19:50 WKS Grunwald Poznań PL - ŠKP Bratislava SK Športová hala Nábrežná

05 Styczeń 2017 - NA POCZĄTEK DWIE WYGRANE 
 
 03 Styczeń 2017 
 Sekcja Piłki Ręcznej 
  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KEMPA CUP  
Drużyna juniorów WKS Grunwald wyjeżdża na Międzynarodowy Turniej Kempa Cup do m. Preszów /Słowacja/. Jest to drugi wyjazd młodych piłkarzy ręcznych na turniej rozgrywany poza granicami kraju. Przypomnijmy, że w lipcu 2016 r. braliśmy udz

Drużyna juniorów WKS Grunwald wyjeżdża na Międzynarodowy Turniej Kempa Cup do m. Preszów /Słowacja/. Jest to drugi wyjazd młodych piłkarzy ręcznych na turniej rozgrywany poza granicami kraju. Przypomnijmy, że w lipcu 2016 r. braliśmy udział w Światowym Festiwalu Piłki Ręcznej w Terramo (Włochy), plasując się w czołówce uczestników.
Na Słowację wyjeżdżają (4-8 stycznia) zawodnicy rocznika 1999-2000, którzy będą tworzyć zespół juniorów w sezonie 2017/2018.
Na turniej wybiera się również trener pierwszego zespołu Rafał Walczak, który będzie przyglądać się młodym zawodnikom, którzy w przyszłości będą siłą pierwszego zespołu.
Skład na wyjazd na Słowację:
1. Łukasz Rutkowski - trener juniorów
2. Rafał Walczak - trener
3. Krzysztof Brzeziński - kierownik
zawodnicy:
4. Jakub Smoliński
5. Jan Socha
6. Wojciech Jankowski
7. Paweł Pawlak
8. Igor Cichy
9. Mateusz Pawłowski
10. Kamil Misiak
11. Patryk Pawlak
12. Patryk Kubaj
13. Kacper Deska
14. Dominik Leoszko
15. Radosław Kwik
16. Sebastian Wawrzyniak
17. Mikołaj Wawrzyniak
WKS Grunwald gra w grupie z KSI SE Budapeszt, SSI Balti (Mołdawia), SKP Bratysława i Tatran Preszów.
Życzymy sportowych sukcesów i miłych wrażeń.

čas (time) Team Team playground
2017-01-05 08:35 Tatran Prešov SK - SS1-Balti MD Športová hala Nábrežná
2017-01-05 12:40 KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU - WKS Grunwald Poznań PL Športová hala Nábrežná
2017-01-05 14:00 Tatran Prešov SK - ŠKP Bratislava SK Športová hala Nábrežná
2017-01-05 15:20 SS1-Balti MD - KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU Športová hala Nábrežná
2017-01-05 16:40 WKS Grunwald Poznań PL - ŠKP Bratislava SK Športová hala Nábrežná
2017-01-05 18:00 KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU - Tatran Prešov SK Športová hala Nábrežná
2017-01-05 19:20 SS1-Balti MD - WKS Grunwald Poznań PL Športová hala Nábrežná2017-01-06 09:10 ŠKP Bratislava SK - KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU Športová hala Nábrežná
2017-01-06 11:00 WKS Grunwald Poznań PL - Tatran Prešov SK Športová hala Nábrežná
2017-01-06 12:50 ŠKP Bratislava SK - SS1-Balti MD Športová hala Nábrežná
2017-01-06 14:40 Tatran Prešov SK - SS1-Balti MD Športová hala Nábrežná
2017-01-06 16:30 KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU - WKS Grunwald Poznań PL Športová hala Nábrežná
2017-01-06 17:10 Tatran Prešov SK - ŠKP Bratislava SK Športová hala Nábrežná
2017-01-06 19:10 SS1-Balti MD - KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU Športová hala Nábrežná
2017-01-06 19:50 WKS Grunwald Poznań PL - ŠKP Bratislava SK Športová hala Nábrežná


2017-01-07 07:30 KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU - Tatran Prešov SK Športová hala Nábrežná
2017-01-07 12:10 SS1-Balti MD - WKS Grunwald Poznań PL Športová hala Nábrežná
2017-01-07 12:50 ŠKP Bratislava SK - KSI SE Kézilabda Akadémia Budapest HU Športová hala Nábrežná
2017-01-07 14:10 WKS Grunwald Poznań PL - Tatran Prešov SK Športová hala Nábrežná
2017-01-07 15:30 ŠKP Bratislava SK - SS1-Balti MD Športová hala Nábrežná

03 Styczeń 2017 - MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ  KEMPA CUP 

W 2011r. będzie obchodzone 50-lecie powstania sekcji piłki ręcznej WKS "Grunwald". Sekcja powstała 1.01.1961r. , a jej założycielami byli płk Zdzisław Talarczyk - pierwszy kierownik, Aleksander Wiecanowski - późniejszy pierwszy trener zespołu.

Największym sukcesem w kistorii było zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 1970/71. W następnym roku obok tytułu wicemistrzowskiego WKS "Grunwald" zdobył po raz pierwszy Puchar Polski. Sukces ten powtórzył jeszcze dwukrotnie w latach 1979 i 1980.

Oprócz sukcesów na terenie kraju nasi zawodnicy reprezentowali Polskę na arenach międzynarodowych. Na olimpiadzie w Monachium w 1972r. wystąpili Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek. Ten ostatni na następnej olimpiadzie w Montrealu razem z drużyną zdobył brązowy medal olimpijski. Zbigniew Dybol i Henryk Rozmiarek byli również brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w 1974r. w Niemczech.

W czerwcu 1990r. w związku z rozwiązaniem drużyny Posnanii nastąpiło przekazanie całego zespołu do WKS "Grunwald". Ku zaskoczeniu opinii sportowej całego kraju drużyna "Grunwaldu" w sezonie rozgrywkowym 1990/91 wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Obecnie zespół występuje w I lidze. Trenerem seniorów jest Rafał Walczak, zasłużony zawodnik WKS Grunwald. Sekcja liczy ponad 40 członków, w tym duża grupa młodzieży

Prezes sekcji piłki ręcznejpłk pil. Grzegorz Ślusarz
WiceprezesKrzysztof Pokrywka
Członkowie ZarząduRafał Walczak
Ryszard Misiak
Patryk Kulczyński
Kierownik sekcjiKrzysztof Brzeziński
Trener zespołu seniorówRafał Walczak
Trener zespołu juniorówŁukasz Rutkowski
Trener dzieciPiotr Kawałek

Największy sukces 2015 r. to I miejsce w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek, zwycięstwo we wszystkich 11 meczach rundy jesiennej II ligi.

Zwycięstwo w turnieju im. Jerzego Kuleczki - od miesiąca sierpnia do końca 2015 r. zespół seniorów nie poniósł żadnej porażki.

II runda rozgrywek rozpocznie się w miesiącu lutym 2016r.

Pracę z zespołem juniorów od września 2015 r rozpoczął trener Łukasz Rutkowski. Trenerem zespołu dzieci jest Piotr Kawałek.

Nawiązaliśmy współpracę z KS Posnania - najlepsi zawodnicy występować będą w zespole juniorów.

Nawiązaliśmy również współpracę ze SP 46.

Od pięciu lat prowadzimy zajęcia w SP 51 - trener Krzysztof Brzeziński-najlepsi zawodnicy tworzą obecnie wraz z zawodnikami SP 46 zespół dzieci rocznik 2003 i młodsi.


img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ 

 
 
 
img/pilka_reczna/sukces_roku_2015/ 

    Bramkarze:

    • Patryk Kulczyński 90
    • Mariusz Peda 25
    • Filip Tarko 86

    Zawodnicy z pola:

    • Arkadiusz Guraj 17
    • Krzysztof Martyński 13
    • Mateusz Matlach 24
    • Piotr Nowicki 14
    • Alan Harasymek 9
    • Łukasz Karbowski 16
    • Robert Fogler 7
    • Aleksander Pawłowski 33
    • Patryk Piechowiak 18
    • Łukasz Wachowiak 3
    • Krzysztof Westwal 6
    • Michał Majewski 10
    • Michał Nieradko 22
    • Tomasz Gintow 15
    • Tomasz Draszkiewicz 8
    • Łukasz Koligat 4
    • Mateusz Lubiewski 11
    • Filip Kurek 19
    • Hubert Zdunek 40
Krzysztof BRZEZIŃSKI