20 Lipiec 2017 
 Sekcja Biegów 
  NASI BIEGACZE NA ORIENTACJĘ NA THE WORLD GAMES 2017   
World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynar

World Games, zwane również Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich, to rozgrywana od 1981 międzynarodowa impreza, organizowana w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
W programie znajdują się dyscypliny, które nie są reprezentowane na Igrzyskach Olimpijskich, m.in.:
pétanque
bilard
kulturystyka
trójbój siłowy
ultimate frisbee
karate
korfball
spadochroniarstwo
sportowy taniec towarzyski
tchoukball
wrotkarstwo
wspinaczka
sumo
narciarstwo wodne
bieg na orientację
softball
Finswimming
Pośród 218 reprezentantów naszego kraju znalazła się także dwójka zawodników w biegu na orientację Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań tj. Bartosz Pawlak i Aleksandra Hornik, którzy wraz z Weroniką Cych z Wrocławia i Piotrem Parfianowiczem z Warszawy walczyli o medale w tej dyscyplinie sportu.
Zawody w biegu na orientację będą odbywały się:
Dystans sprinterski - w ścisłym centrum Wrocławia ( 25.07)
Dystans średni - lasy w okolicach Trzebnicy (26.07)
Sztafety sprinterskie - na terenie ZOO we Wrocławiu (27.07)
Warto nadmienić, że szkoleniowcami naszej reprezentacji podczas The World Games będą Dawid Stefański i Robert Banach, na co dzień także związani z WKS Grunwald Poznań.
JR

20 Lipiec 2017 - NASI BIEGACZE NA ORIENTACJĘ NA THE WORLD GAMES 2017  20 Lipiec 2017 - NASI BIEGACZE NA ORIENTACJĘ NA THE WORLD GAMES 2017  
 
 19 Czerwiec 2017 
 Sekcja Biegów 
  MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII  
Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w biegach na orientację odbyły się w Hamina (Finlandia), w dn. 11-16 czerwca. Reprezentacja Wojska Polskiego występowała w składzie: kpt. Janusz Porzycz - Szef Misji WZS GDYNIA mł. chor. Robe

Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w biegach na orientację odbyły się w Hamina (Finlandia), w dn. 11-16 czerwca.
Reprezentacja Wojska Polskiego występowała w składzie:
kpt. Janusz Porzycz - Szef Misji WZS GDYNIA
mł. chor. Robert Banach - kaptan drużyny WZS POZNAŃ
mł. chor. Wojciech Kowalski - zawodnik WZS WROCŁAW
st. bosm. Marcin Richert - zawodnik WZS GDYNIA
st. szer. Bartosz Pawlak - zawodnik WZS POZNAŃ i WKS Grunwald
st. mar. Mateusz Wensław - zawodnik WZS GDYNIA
szer. Michał Olejnik - zawodnik WZS POZNAŃ i WKS Grunwald
szer. Rafał Podziński - zawodnik WZS WROCŁAW
szer. Mikołaj Dutkowski - zawodnik 4. Pułk Przeciwlotniczy Czerwieńsk

st. szer. Hanna Wiśniewska - zawodniczka WZS WROCŁAW
mar. Ewa Gwóźdź - zawodniczka WZS GDYNIA
mar. Agata Stankiewicz - zawodniczka WZS GDYNIA
szer. Aleksandra Hornik - zawodniczka WZS POZNAŃ i WKS Grunwald

W poniedziałek 12.06 odbyła się rywalizacja na dystansie średnim. Najlepiej spośród naszych reprezentantów zaprezentowała się szer. Aleksandra Hornik WZS POZNAŃ, która zajęła 6 miejsce indywidualnie.
Wśród mężczyzn najlepszy był mł. chor. Wojciech Kowalski WZS WROCŁAW, który zajął 18 pozycję.

W dniu 13.06 rozegrano zawody na dystansie klasycznym, jak się okazało bardzo szczęśliwym dla reprezentantów Wojska Polskiego.
Brązowe medale indywidualnie zdobyli: mł. chor. Wojciech Kowalski WZS WROCŁAW oraz najmłodsza nasza reprezentantka szer. Aleksandra Hornik WZS POZNAŃ.

Ponadto, w klasyfikacji drużynowej kobiet reprezentacja Wojska Polskiego zdobyła srebrny medal , w rywalizacji mężczyzn piąte miejsce.

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:
1. Rosja
2. Szwajcaria
3. Estonia
4. Finlandia
5. Polska
Klasyfikacja drużynowa kobiet:
1. Rosja
2. Polska
3. Litwa

Link do wyników:
http://puolustusvoimat.fi/en/web/sotilasliikunta/artikkeli/-/asset_publisher/lahtolistat-tulokset-ja-gps-seuranta
Czwartek 15.06 Bieg sztafetowy
Bardzo udany występ naszych reprezentantów w najbardziej widowiskowej konkurencji czyli biegu sztafetowym. Dziewczyny w składzie szer. Agata Stankiewicz, st. szer. Hanna Wiśniewska i szer. Aleksandra Hornik wykorzystały potknięcie w postaci 3 minutowego błędu jednej z Rosjanek i zwyciężyły, zdobywając złoty medal. 2 miejsce zajęła Rosja, a 3 miejsce przypadło Litwie.

Bardzo zacięty przebieg miała rywalizacja w kategorii mężczyzn. Szer. Michał Olejnik ukończył 1 zmianę na 10 miejscu ze stratą 1:44 do prowadzących Rosjan, jednak jak się okazało miał nieco gorsze ?rozbicie?. Na drugiej zmianie biegł szer. Bartosz Pawlak, który z pewnością w biegach indywidualnych nie osiągnął rezultatów na jakie z pewnością był przygotowany. Bartosz z kolei wykorzystał krótsze warianty i wyprowadził reprezentację Wojska Polskiego na 1 miejsce. Tuż za nim wbiegli reprezentanci Rosji i Estonii. Na 3 zmianie biegł mł. chor. Wojciech Kowalski, którego po małym błędzie technicznym dogoniła grupa zawodników z pozycji 4-7, a na prowadzeniu umocniła się Rosja z Estonią. W tym momencie oczywistym było, że o medalu brązowym zadecyduje bezpośrednia walka na finiszu. Mł. chor. Kowalski wykorzystał swoje nieprzeciętne umiejętności do szybkiego finiszowania i zdobył tym samym po raz kolejny brązowy medal na tegorocznych mistrzostwach.

Robert Banach:
Wyniki osiągnięte przez całą reprezentację należy ocenić bardzo dobrze. O ile medale w klasyfikacji drużynowej czy w sztafetach były celem na tych mistrzostwach, o tyle medale w klasyfikacji indywidualnej oraz zwycięstwo naszych Pań nad reprezentacją Rosji w sztafecie są sporymi niespodziankami na plus. Wydaje mi się, że bardzo dobra atmosfera i widoczne wspólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku całej reprezentacji przynosi naprawdę bardzo dobre efekty.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i Koordynatora reprezentacji kpt. Janusza Porzycza.
Podpisy pod zdjęcia
1. Bartosz Pawlak
2. Michał Olejnik
3. Agnieszka Hornik
JR

19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 19 Czerwiec 2017 - MEDALE NA MISTRZOSTWACH CISM W FINLANDII 
 
 29 Maj 2017 
 Sekcja Biegów 
  POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI!  
Podobnie jak w roku 2014 w Eindhoven, reprezentanci Wojska Polskiego w maratonie nie znaleźli pogromców w trakcie Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, które odbyły się w dniach 25-30.05.2017 r. w Ottawie. Podczas Mistrzostw w Kanadzie nasi reprez

Podobnie jak w roku 2014 w Eindhoven, reprezentanci Wojska Polskiego w maratonie nie znaleźli pogromców w trakcie Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, które odbyły się w dniach 25-30.05.2017 r. w Ottawie. Podczas Mistrzostw w Kanadzie nasi reprezentanci zdobyli komplet medali zarówno w kategorii mężczyzn jak i kobiet, a także złote medale w klasyfikacji drużynowej mężczyzn i kobiet.
Nasi maratończycy od wielu lat wiodą prym w rywalizacji na dystansie maratońskim. Swoją dominację na arenach wojskowych potwierdzili min. podczas VI Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych Korea 2015, gdzie zdobyli 5 medali.
Duża w tym zasługa sprawnie działającego systemu szkolenia obowiązującego w Wojsku Polskim, a także zawodników, którzy odpowiedzialnie podchodzą do postawionych im przez koordynatora dyscypliny mł. chor. Roberta Banacha i trenera mł. chor. Grzegorza Gajdusa zadań.

Reprezentacja Wojska Polskiego na 49 Wojskowe Mistrzostwa Świata CISM w maratonie ? Ottawa / Kanada 2017 udała się w składzie w składzie:
1. ppłk Krzysztof Kuba
2. mł. chor. Robert Banach WZS Poznań
3. mł. chor. Grzegorz Gajdus WZS Poznań
4. kpr. Arkadiusz Gardzielewski WZS Wrocław/WKS Śląsk Wrocław
5. st. szer. Mariusz Giżyński WZS Poznań/WKS Grunwald Poznań
6. st. szer. Henryk Szost WZS Poznań/WKS Grunwald Poznań
7. st. szer. Błażej Brzeziński WZS Wrocław/WKS Śląsk Wrocław
8. st. szer. Monika Stefanowicz WZS Poznań/WKS Grunwald Poznań
9. szer. Olha Kalendarova-Ochal WZS Poznań/LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża
10. szer. Iwona Bernardelli WZS Poznań/LKS VECTRA Włocławek
11. szer. Aleksandra Lisowska (marynarz) WZS Gdynia

W ostatnim momencie do składu wskoczył Błażej Brzeziński, który zastąpił kontuzjowanego Marcina Chabowskiego, a nieco wcześniej Ola Lisowska, która zastąpiła Dominikę Napieraj.

Wyjazd w dniu 25.05.2017 r. powrót w dniu 30.05.2017 r.

MŚ CISM rozgrywane były w ramach cywilnego Ottawa Marathon.
Startowało łącznie ponad 5200 uczestników w tym 84 żołnierzy z 19 krajów.

Reprezentanci WP spisali się znakomicie zdobywając łącznie 8 medali; czyli komplet 6 medali indywidualnie oraz dwa złote medale w klasyfikacji drużynowej.
Klasyfikacja mężczyzn:

1m. kpr. Arkadiusz Gardzielewski Polska
2m. st. szer. Mariusz Giżyński Polska
3m. st. szer. Henryk Szost Polska
4m. Tarek Hachani Tunezja
5m. Samuel Kosgei USA
6m. James Theury Francja
9m. st. szer. Błażej Brzeziński Polska

Klasyfikacja kobiet:
1m. szer. Iwona Lewandowska Polska
2m. st. szer. Monika Stefanowicz Polska
3m. szer. Aleksandra Lisowska Polska
szer. Olha Kalendarova-Ochal nie ukończyła dystansu

Drużynowo:
Mężczyźni
1m. Polska
2m. Francja
3m. Ekwador


Kobiety
1m. Polska
2m. Hiszpania
3m. Kanada

Bieg rozgrywany był na mocno pofałdowanej trasie, a dodatkowym utrudnieniem dla zawodników była wysoka temperatura, dochodząca nawet do 30 st. C pod koniec rywalizacji.
Gratulacje!

Jerzy Raube

29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 29 Maj 2017 - POLSCY MARATOŃCZYCY Z KOMPLETEM MEDALI! 
 
 30 Marzec 2017 
 Sekcja Biegów 
  MEDAL PRZEŁAJOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA 70-LECIE KLUBU  
Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych to miejsce, gdzie spotykają się lekkoatleci z rozmaitych specjalizacji: biegacze uliczni, maratończycy jak ja, bieżniowcy z biegów długich i średnich - ściganie jest zwykle ciekawe, bo nieprzewidywal

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych to miejsce, gdzie spotykają się lekkoatleci z rozmaitych specjalizacji: biegacze uliczni, maratończycy jak ja, bieżniowcy z biegów długich i średnich - ściganie jest zwykle ciekawe, bo nieprzewidywalne - opowiada st. szer. Mariusz Giżyński z WKS Grunwald. Wiele zależy nie tylko od aktualnej formy, ale też od trasy. Ta była piekielnie trudna. Na moich 10 km - 5 okrążeń, gdzie podbieg liczył grubo ponad 500 metrów, później zbieg z zakrętami. Absolutnie nie było się gdzie rozpędzić? Trasa faworyzowała silnych fizycznie zawodników, wydolnych, wybieganych.
Do Jeleniej Góry przyjechałem po długiej podróży z Kenii. W czwartek w nocy byłem w Warszawie, w piątek wyjazd do Jeleniej Góry, w sobotę rano o 6:20 rozruch w pięknym parku w Cieplicach. Na start pojechałem nastawiony na walkę, choć z respektem do rywali i biegów przełajowych. Stresowałem się strasznie, jak za dawnych czasów, szczególnie przy rutynowych czynnościach jak zmiana wkrętów (na najdłuższe), czy przypinaniu numeru startowego.
Rozgrzewka pokazała, że jest świetnie. Duże podbiegi nie były dla moich mięśni zupełnie odczuwalne, oddech nie przyspiesza ? jest dobrze, góry działają 
Wystartowaliśmy punktualnie. Zaraz po szybkim starcie buty mokre, błoto na twarzy ? to lubię, to właśnie są przełaje!
Po 200 metrach krótki odcinek z błotem ponad kostki, zasysającym buty. Zaraz za bajorkiem początek długiego ok. 750 metrowego podbiegu (z czego samej pochyłości ok. 500).
Na górze czuję się bardzo dobrze, później 200 m płasko, a dalej zbieg ? łagodny, bardzo długi, pocięty zakrętami. Zbieg wyglądał mniej więcej jak serpentyny. Na pierwszej pętli ja nadaję tempo. Nie chciałem przestojów, wiedziałem, że dla mnie jako Maratończyka to kluczowe, choć piekielnie ciężkie. Po 3 km ? w 2/3 drugiego podbiegu trójka Tomek Grycko, Krystian Zalewski, Marek Kowalski uciekają mi nieznacznie. Widzę już, że będzie to bardzo trudny bieg. Na zbiegu wyglądam lepiej, jednak kolejny podbieg trzeciej pętli, rywale uciekają mi jeszcze bardziej. Nie poddaję się, biegnę własnym, mocnym tempem. Mam świetny doping.
Na czwartej pętli czuje się genialnie. Doganiam Krystiana. Skrzydeł dodaje fakt, że biegnę bark w bark z wicemistrzem Europy na 3000 m z przeszkodami.
Niesie mnie doping, mam coraz więcej wsparcia, jestem zmotywowany, żeby gonić srebro. Tomek ?uciekł?, złoty medal był już poza zasięgiem, ale srebro coraz bliżej.
Równo koło do mety doganiam drugiego zawodnika. Jestem już mocno zmęczony, ale biegnę dobrze. Teraz 5-ty, ostatni podbieg, gdzie prawdopodobnie wszystko się rozegra.
Niestety?po moim ataku Marek odpowiada. Nie mam mocy, ?nogi jak z waty? ręce obolałe, już nie pracują efektywnie. Na górze podbiegu ledwie wchodzę w zakręt. Duża strata, jakieś 40 metrów. Jednak nie poddaję się. Już wcześniej wyczułem, ze lepiej zbiegam. Ostatnie 500-600 metrów biegnę już z maksymalną prędkością. Nie mam powietrza, nogi uginają się, ale gonię. Strata zmniejsza się, jednak zbyt wolno. 200 metrów do mety wiem, że nie mam już szans, dobiegam jednak na pozycji medalowej ? jestem szczęśliwy.
To duży sukces. To pozwala mi z optymizmem patrzeć w przyszłość. Forma rośnie jak należy. Ostatnie kluczowe 12 tygodni do Maratonu w Ottawie (Mistrzostwa Świata CISM) rozpoczynam z bardzo wysokiego pułapu wytrzymałościowego i siłowego.
To bardzo udany wynik biegacza Naszego Klubu, medalisty mistrzostw Polski w biegach przełajowych 2017, st. szer. Mariusza Giżyńskiego. Udany akcent sekcji lekkoatletycznej na 70-lecie WKS Grunwald!

30 Marzec 2017 - MEDAL PRZEŁAJOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA 70-LECIE KLUBU 30 Marzec 2017 - MEDAL PRZEŁAJOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA 70-LECIE KLUBU 30 Marzec 2017 - MEDAL PRZEŁAJOWYCH MISTRZOSTW POLSKI NA 70-LECIE KLUBU 
 
 17 Marzec 2017 
 Sekcja Biegów 
  UDANY START MONIKI STEFANOWICZ  
Poznańska 13. Maniacka Dziesiątka cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy i obserwatorów. Nas szczególnie interesowała kategoria pań, gdzie rywalizowała reprezentująca WKS Grunwald Poznań st. szer. Monika Stefanowicz. Dla Pani Mon

Poznańska 13. Maniacka Dziesiątka cieszyła się dużym zainteresowaniem biegaczy i obserwatorów. Nas szczególnie interesowała kategoria pań, gdzie rywalizowała reprezentująca WKS Grunwald Poznań st. szer. Monika Stefanowicz. Dla Pani Moniki był to jeden pierwszych startów w tym sezonie. Sprawdzian formy w przygotowaniach do Wojskowych mistrzostw Świata CISM, które odbędą się 28 maja 2017 r. w Kanadzie. W sumie poznański bieg był udany ze względu na miejsce (trzecie), czas 34:33 i to, że nasza żołnierka była pierwszą z Polek. Wygrała biegaczka z Kenii - Betty Chepleting Eldoret pokonując dystans w czasie 33:25. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka - Kellen Mukami Waithira z wynikiem 33:54.
Wśród panów zwyciężył Kenijczyk Edwin Melly, który ponownie nie miał sobie równych osiągając bardzo dobry wynik - 29:05. Niestety mimo idealnych warunków do biegania nie udało się pobić rekordu trasy. Zabrakło zaledwie 5 sekund. Znakomicie pobiegł też drugi na mecie Adam Nowicki - 29:21, reprezentujący Asics FrontRunner Polska.
Na mecie zameldowało się 4585 biegaczy. Start tradycyjnie nastąpił z ulicy Baraniaka. Trasa prowadziła częściowo ulicami Poznania, następnie kierowała biegaczy nad jezioro Maltańskie, przebiegała w pobliżu poznańskich basenów ?Termy Maltańskie?, a potem już meta na brzegu jeziora.

17 Marzec 2017 - UDANY START MONIKI STEFANOWICZ 

Sekcja biegowa składa się z dwóch podsekcji biegowych:

    biegi na orientację
    lekkoatletyka (maraton i biegi przełajowe oraz sprint)

    Kierownikiem sekcji jest mgr Sławomir Woźniak.

    Najstarszą podsekcją jest sekcja biegów na orientację. Założona została w 1987 roku, a pierwszym sukcesem sekcji było zdobycie w 1988r. złotego medalu Mistrzostw Polski przez sztafetę w składzie: Gliszczyński, Domagała, Niedzielski. W 1993r. odnotowaliśmy pierwszy międzynarodowy sukces - brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów zdobyli w sztafecie Robert Banach i Dariusz Mikusiński. Potem przyszły kolejne sukcesy: wicemistrzem świata Armii CISM został Dariusz Mikusiński, a Robert Banach został Mistrzem Świata Juniorów. Srebrny medal Mistrzostw był udziałem Janusza Gliszczyńskiego, a sztafeta z Małgorzatą Stankiewicz była trzecia. W kolejnych latach Robert Banach i Sławomir Woźniak zdobywali również medale Wojskowych Mistrzostw Świata CISM. Od początku istnienia sekcji jej zawodnicy zdobyli ponad 300 medali Mistrzostw Polski. Spora w tym zasługa trenera Tadeusza Rutkowskiego, który przez te lata wychował kilka pokoleń znakomitych zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. Aktualnie w sekcji szkolonych jest 23 zawodników, a Bartosz Pawlak i Michał Olejnik należą do ścisłej czołówki krajowej w tej dyscyplinie.

    W sekcji lekkoatletycznej szkolenie w głównej mierze odbywa się w kategoriach seniorów. Sekcja, choć niezbyt liczna bo zaledwie 6 osobowa, to jednak w jej skład wchodzą zawodnicy, którzy reprezentują najwyższy poziom krajowy oraz międzynarodowy. Od początku jej istnienia zawodnicy zdobyli również sporą ilość medali z Mistrzostw Polski, a także wiele medali w zawodach rangi Wojskowych Mistrzostw Świata i Europy. Tacy zawodnicy jak Henryk Szost, Michał Kaczmarek, Mariusz Giżyński i Monika Stefanowicz niejednokrotnie zdobywali medale indywidualne i drużynowe wojskowego czempionatu, a Henryk Szost jest aktualnym rekordzistą kraju w biegu maratońskim z wynikiem 2:07:39.

W BnO w kategorii junior Aleksandra Hornik - zdobyła trzy złote medale na Mistrzostwach Polski (bieg klasyczny, średni i sprint) i jeden brązowy - bieg długodystansowy. W seniorach złoty medal w biegu klasycznym na MP w Jakuszycach Michała Olejnika. Duży sukces międzynarodowy to brązowe medale Michała Olejnika i Bartka Pawlaka w drużynie na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Korei.

W lekkiej atletyce to nominacje olimpijskie na Rio de Janeiro w maratonie dla Moniki Stefanowicz i Henryka Szosta. I tutaj również sukcesy na VI Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Korei.

Maraton - M. Stefanowicz brąz indywidualnie i złoto w drużynie. H. Szost 5 miejsce indywidualnie i złoto w drużynie Sprint w sztafecie 4x100 Kamil Masztak zdobył złoty medal!


img/biegi/sukces_roku/ img/biegi/sukces_roku/ img/biegi/sukces_roku/ 

 
 
 

img/biegi/sukces_roku/ img/biegi/sukces_roku/ img/biegi/sukces_roku/ 

 
 
 

img/biegi/sukces_roku/ img/biegi/sukces_roku/ img/biegi/sukces_roku/ 

 
 
 
img/biegi/sukces_roku/ 
Sławek WOŹNIAK