08 Luty 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA TRAWIE  
Reprezentanci WZS WKS Grunwald Poznań na V Halowe Mistrzostwa Świata w Berlinie w dniach 07-11.02.2018 - halowy hokej na trawie. Trzymamy kciuki!!!! Na zdjęciu stoją od lewej: st. szer. Karol Majchrzak, st.

Reprezentanci WZS WKS Grunwald Poznań na V Halowe Mistrzostwa Świata w Berlinie w dniach 07-11.02.2018 - halowy hokej na trawie. Trzymamy kciuki!!!!

Na zdjęciu stoją od lewej: st. szer. Karol Majchrzak, st. szer. Paweł Bratkowski, szer. Jakub Janicki, st. sierż. Artur Mikuła, szer. Mateusz Popiołkowski oraz trener Karol Śnieżek
Rząd dolny od lewej: szer. Michał Kasprzyk, st. szer. Mateusz Poltaszewski

Waldemar Serowski
WKS Grunwald Poznan
Main Manager

08 Luty 2018 - HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA TRAWIE 08 Luty 2018 - HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA TRAWIE 08 Luty 2018 - HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA TRAWIE 08 Luty 2018 - HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA TRAWIE 08 Luty 2018 - HALOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W HOKEJU NA TRAWIE 
 
 08 Luty 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY  
7 lutego br. w Urzędzie Miasta Poznania odbył się briefing prasowy dotyczący sportu dzieci i młodzieży w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk oraz przedstawiciele sześciu najlepiej punktujących poznańskich klubów wielosekcyjnych.

7 lutego br. w Urzędzie Miasta Poznania odbył się briefing prasowy dotyczący sportu dzieci i młodzieży w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Jacek Jaśkowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Tomasz Lewandowski, Dyrektor Wydziału Sportu Ewa Bąk oraz przedstawiciele sześciu najlepiej punktujących poznańskich klubów wielosekcyjnych. Wśród uczestników byli m.in. członkowie Zarządu WKS Grunwald płk rez. Włodzimierz Miłek i mjr dr Cezary Młynarczyk.
- Chciałem podziękować tym wszystkim, którzy przyczyniają się do sportowego kształcenia dzieci i młodzieży. Bardzo cieszy mnie zaangażowanie poznańskich klubów i wyniki, które udaje się nam wspólnie osiągać. Jeżeli nie będziemy tworzyć fundamentu, jakim jest trenowanie dzieci i młodzieży, nie będzie sukcesu naszych sportowców, medali olimpijskich i Mazurka Dąbrowskiego na najważniejszych światowych imprezach - zagaił prezydent Jacek Jaśkowiak. - Moim marzeniem jest, aby wszystkie dzieci miały możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych, najlepiej w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Musimy odciągnąć młodzież od komputerów i innych zagrożeń, związanych z postępem technologicznym. Najbardziej może w tym pomóc sport, który uczy dyscypliny i organizacji czasu, narzuca odpowiedni styl życia. To też doskonały sposób na skanalizowanie emocji młodych ludzi. Lepiej, że ćwiczą pod okiem trenera, niż biją się na ulicy - podkreślił Jacek Jaśkowiak.
Aktualnie w Poznaniu działa 121. Młodzieżowych Centrów Sportu, które skupiają 5,5 tys. osób. Oferują one zajęcia sportowe w 37 dyscyplinach, realizowanych w 70 klubach.
Kluby sportowe w ramach Młodzieżowych Centrów Sportu otrzymają duży zastrzyk finansowy. W 2018 roku miasto wesprze je kwotą 5 400 000 zł, z czego 200 tys. zł zostanie przeznaczone na modernizację bazy sportowej. Pieniądze trafią do klubów, odnoszących największe sukcesy:
OŚ AZS Poznań - 1 006 000 zł
KS AZS AWF Poznań - 569 000 zł
KS Warta Poznań - 539 000 zł
KS Posnania Poznań - 403 000 zł
KS Energetyk Poznań - 299 000 zł
WKS Grunwald Poznań - 147 000 zł
Jak podkreśla zastępca prezydenta Tomasz Lewandowski, Miasto Poznań inwestuje nie tylko w zajęcia sportowe, ale też rozwój bazy. - Chodzi nie tylko o bezpośrednie wsparcie zajęć sportowych w Młodzieżowych Centrach Sportu, na co przeznaczamy dziś o 20 proc. więcej pieniędzy niż wcześniej, ale też o inwestowanie w infrastrukturę sportową. W mieście powstają nie tylko duże obiekty, ale też dziesiątki mniejszych, z których korzystają duże grupy mieszkańców...
Jerzy Raube

08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 08 Luty 2018 - INWESTUJEMY W SZKOLENIE MŁODZIEŻY 
 
 05 Luty 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  "KRÓL LIGOWYCH STRZELCÓW" - ST. SIERZ. ARTUR MIKUŁA  
W zakończonych 28.01.2018r. mistrzostwach Polski w halowym hokeju na trawie, zawodnik WZS WKS Grunwald Poznań - st. sierż. Artur Mikuła, po raz kolejny poprowadził swój zespół do kolejnego tytułu mistrza Polski.

W zakończonych 28.01.2018r. mistrzostwach Polski w halowym hokeju na trawie, zawodnik WZS WKS Grunwald Poznań - st. sierż. Artur Mikuła, po raz kolejny poprowadził swój zespół do kolejnego tytułu mistrza Polski. Osiągnięcia drużynowe w jego przypadku zawsze przekładają się na wyróżnienia indywidualne. W sezonie 2017/2018 Artur został królem strzelców rozgrywek ligowych, zdobywając w 9 meczach 39 bramek i wyprzedzając drugiego w klasyfikacji strzelców Krystiana Makowskiego z KS Pomorzanin Toruń o 13 bramek. Tym samym imponująca średnia: 4,33 gola na mecz, pewnie na długo będzie niepobitym rekordem halowych rozgrywek. Super forma naszego snajpera nie uszła uwagi trenera reprezentacji Polski i wieku 40 lat Artur po dłuższej przerwie powrócił do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy (IV miejsce-Antwerpia) i zbliżające się mistrzostwa świata (07-11.02.2018 - Berlin). Nie powinno się sportowcowi patrzeć na wiek, ale warto w tym miejscu przypomnieć, że w roku 2014 Artur Mikuła doznał ciężkiej kontuzji pleców. Był już w tym okresie swojego życia, że po operacji i rocznym rozbracie z hokejem na trawie jego powrót wydawał się mało prawdopodobny. Jednak miłość do tej trudnej olimpijskiej gry zwyciężyła i powrócił na sezon halowy 2015/2016. Aby odzyskać pełną sprawność musiał jednak poddać się powtórnej operacji pleców, ale gdy wrócił na dobre, znów jest motorem napędowym ataku wojskowego klubu i swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami technicznymi czaruje w każdym ligowym meczu. Pewnie szybkość z wiekiem ustępuje doświadczeniu, ale daj Boże takie geny każdemu! Młodzi zawodnicy musieliby się nieźle napracować, żeby wywalczyć awans do składu ligowych zespołów i reprezentacji. Poza tym, niech wszyscy zawodnicy ligowi pomyślą, jak to było gdy "król" Artur był 20 lat młodszy. Zobaczyliby wtedy na własne oczy, jak trzeba ciężko pracować przez lata, że mimo upływającego wieku, można być w doskonałej formie fizycznej i psychicznej, powrócić do reprezentacji Polski i zostać królem strzelców ligi. Życzmy zatem sobie wszyscy zdrowia dla naszego "króla" Artura, gdyż Mikuła w pełnej formie gwarantuje grad bramek, a to naszej reprezentacji na mistrzostwach świata będzie bardzo potrzebne. Podkreślmy to jeszcze raz: "król" Artur jak wino, im starszy tym lepszy!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

05 Luty 2018 - "KRÓL LIGOWYCH STRZELCÓW" - ST. SIERZ. ARTUR MIKUŁA 05 Luty 2018 - "KRÓL LIGOWYCH STRZELCÓW" - ST. SIERZ. ARTUR MIKUŁA 05 Luty 2018 - "KRÓL LIGOWYCH STRZELCÓW" - ST. SIERZ. ARTUR MIKUŁA 05 Luty 2018 - "KRÓL LIGOWYCH STRZELCÓW" - ST. SIERZ. ARTUR MIKUŁA 05 Luty 2018 - "KRÓL LIGOWYCH STRZELCÓW" - ST. SIERZ. ARTUR MIKUŁA 
 
 29 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODSUMOWANIE ROZGRYWEK W HALI W SEZONIE 2017/2018  
Wojskowi mistrzami Polski w halowym hokeju na trawie WZS WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 8:4 (4:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła 5(2,18,25,44,60), Mateusz Hulbój (27), Michał Kasprzyk (48r), Karol Majchrzak (57).

Wojskowi mistrzami Polski w halowym hokeju na trawie

WZS WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 8:4 (4:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła 5(2,18,25,44,60), Mateusz Hulbój (27), Michał Kasprzyk (48r), Karol Majchrzak (57).

W niedzielę (28.01.2018r.) w Skierniewicach zostały rozegrane finały mistrzostw Polski w halowym hokeju na trawie. W wielkim święcie sportu hokejowego uczestniczyło osiem zespołów. Najlepsze w kraju cztery męskie i cztery kobiece drużyny, rozegrały spotkania decydujące o kolorach medali mistrzostw Polski. Nasz zespół wystąpił w ostatnim spotkaniu tej z rozmachem przeprowadzonej imprezy i spisał się na złoty medal. Przy pełnej hali kibiców nasi zawodnicy rozegrali znakomite zawody i pokonali naprawdę silny i dobrze ułożony taktycznie zespół AZS AWF Poznań. Po szczęśliwym awansie do finału, drużyna WZS WKS Grunwald Poznań w pełni zrehabilitowała się za sobotnią porażkę w rozgrywkach grupowych półfinałów i udowodniła, że jest obecnie najlepszą polską ekipą. Mecz, który mogła obserwować duża ilość kibiców w hali oraz podczas transmisji internetowej był znakomitą promocją polskiego hokeja na trawie. Szybkie akcje, parady bramkarskie i znakomite tempo spotkania sprawiło, że był to hokej na najwyższym poziomie. Zawsze chcielibyśmy oglądać nasz zespół w takiej dyspozycji i formie. Wielkie brawa za to, że potrafili się zmobilizować po sobotniej wpadce i w finale znów grali jak natchnieni. Tworzyli jeden zespół, któremu przyświecał jeden cel: wygrać mecz finałowy i odzyskać utracony przed rokiem tytuł mistrza Polski. Złote medale, które na szyjach zawodników zawiesił Prezes PZHT p. Jacek Sobolewski, są dowodem na to, że w sporcie ambicja, wola walki i jedność pozwala spełniać marzenia. Tytuł mistrza Polski jest najlepszym tego przykładem, a radość z osiągniętego celu pozostaje we wspomnieniach na całe życie.
Podsumowując sezon halowy 2017/2018 wypada stwierdzić, że cel został osiągnięty. Jednak porażka w rozgrywkach grupowych półfinałów z drużyną ZSMS Poznań, jest wielką plamą na honorze naszej złotej drużyny, a dla trenerów ostrzeżeniem, że nigdy nic nie jest przypisane z góry, szczególnie zwycięstwa ze słabszymi. Jest to dobra nauczka na przyszłość, żeby wystrzegać się takich przykrych porażek. Nie zawsze szczęście będzie po naszej stronie. Teraz jednak jest czas na świętowanie, bo wygranie rywalizacji i zdobycie po raz siedemnasty mistrzostwa Polski w halowych rozgrywkach hokeja na trawie jest osiągnięciem, którym można się szczycić i cieszyć.
Gratuluję trenerom i zawodnikom osiągniętego wyniku oraz wysiłku, który włożyli, żeby odzyskać dla drużyny wojskowej tytuł mistrza Polski.

W sezonie 2017/2018 zespół WZS WKS Grunwald Poznań reprezentowali:
1. st. szer. Paweł Bratkowski - kapitan drużyny
2. szer. Mateusz Popiołkowski (GK)
3. mł. chor. Mariusz Chyła (GK)
4. st. szer. Mateusz Poltaszewski
5. st. kpr. Tomasz Dutkiewicz
6. szer. Mateusz Hulbój
7. st. sierż. Artur Mikuła
8. kpr. Tomasz Marcinkowski
9. st. szer. Karol Majchszak
10. szer. Adrian Krokosz
11. szer. Michał Kasprzyk
12. szer. Ryszard Wiśniewski
13. szer. Jakub Janicki
14. Mikołaj Gumny
Kadra szkoleniowa: I trener Karol Śnieżek, II trener mł. chor. Robert Grzeszczak , dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski.
Trzecie miejsce w rozgrywkach zajął zespół KS Pomorzanin Toruń, który pokonał LKS Gąsawa, a wśród Pań, tytuł mistrza Polski zdobyła drużyna KS Hokej-Start-Brzeziny.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

29 Styczeń 2018 - PODSUMOWANIE ROZGRYWEK W HALI W SEZONIE 2017/2018 29 Styczeń 2018 - PODSUMOWANIE ROZGRYWEK W HALI W SEZONIE 2017/2018 29 Styczeń 2018 - PODSUMOWANIE ROZGRYWEK W HALI W SEZONIE 2017/2018 29 Styczeń 2018 - PODSUMOWANIE ROZGRYWEK W HALI W SEZONIE 2017/2018 29 Styczeń 2018 - PODSUMOWANIE ROZGRYWEK W HALI W SEZONIE 2017/2018 
 
 27 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WOJSKOWI AWANSOWALI DO FINAŁU HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI   
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 9:4 (2:2) Bramki dla Grunwald strzelili: Paweł Bratkowski (4r), Tomasz Marcinkowski (12), Artur Mikuła 4 (18, 19, 30, 37), Adrian Krokosz 2 (20, 36r), Tomasz Dutkiewicz (35).

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 9:4 (2:2)
Bramki dla Grunwald strzelili:
Paweł Bratkowski (4r),
Tomasz Marcinkowski (12),
Artur Mikuła 4 (18, 19, 30, 37),
Adrian Krokosz 2 (20, 36r),
Tomasz Dutkiewicz (35).

WZS WKS Grunwald Poznań - ZSMS Poznań 5:6 (2:2)
Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Mateusz Poltaszewski (9),
Artur Mikuła (9),
Michał Kasprzyk (33),
Mateusz Gumny (37),
Paweł Bratkowski (40).

W sobotę (27.01.2018r) w Gąsawie zostały rozegrane grupowe półfinały halowych mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Drużyna WZS WKS Grunwald Poznań była o krok od sprawienia największej negatywnej sensacji dzisiejszych półfinałów. Po planowej, choć osiągniętej nie bez trudu, wygranej z drużyną z Pałuk-LKS Gąsawa, w drugim meczu mieliśmy łatwo i przyjemnie wygrać z młodym zespołem SMS. Jednak w sporcie nigdy nic nie jest pewne i dopóki trwa mecz faworytem jest się tylko na papierze. Drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego sprawiła największą niespodziankę dekady i wygrała z 16-krotnymi mistrzami Polski. Nasz zespół nie może tłumaczyć się dużą ilością niewykorzystanych okazji do strzelenia bramek. Niemoc i indolencja strzelecka, którą dzisiaj zaprezentowali nasi zawodnicy, dobitnie pokazała, że w każdy mecz trzeba włożyć maksimum ambicji i wysiłku. Porażka naszej drużynie chwały nie przynosi, ale może taki zimny prysznic pozytywnie wpłynie na sportową ambicję zespołu i w niedzielnym finale zagrają już z polotem oraz pokażą walkę o każdy centymetr boiska. Nikt z kibiców i działaczy nie wątpi, że nasi zawodnicy mają duże możliwości i umiejętności techniczne oraz potrafią grać, ale muszą swoje umiejętności udowodnić na boisku. Dzisiaj dzięki zwycięstwu LKS Gąsawa nad zmęczoną drużyną ZSMS Poznań 7:2 (2:1) oraz korzystniejszej różnicy bramek awansowaliśmy do wielkiego finału mistrzostw Polski. Do końca jednak wszyscy nerwowo obserwowaliśmy mecz, którego wynik dał nam przepustkę do gry o złoto. Jutro nie będzie już można liczyć na szczęśliwy traf. Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce, zagrać z sercem i pokazać wszystkim sympatykom hokeja, że to był tylko "wypadek przy pracy". Przeciwnikiem w niedzielnym finale będzie zespół AZS AWF Poznań, który po emocjonujących meczach wygrał w swojej grupie, pozostawiając w pokonanym polu drużyny z Torunia i Gniezna. Mecze decydujące o medalach zostaną rozegrane w Skierniewicach, w hali sportowej OSiR przy ul. Pomologicznej 10.
Mecz o III miejsce: KS Pomorzanin Toruń : LKS Gąsawa - godz. 14.45
Mecz o I miejsca: WZS WKS Grunwald Poznań : AZS AWF Poznań - godz. 17.45.
Mimo że do Skierniewic jest 250 km, wszystkich sympatyków i kibiców halowego hokeja na trawie zapraszamy na mecze. Emocje gwarantowane, z nadzieją na szczęśliwe zakończenie dla drużyny wojskowych.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia : Paweł Siczyński

27 Styczeń 2018 - WOJSKOWI AWANSOWALI DO FINAŁU HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI  27 Styczeń 2018 - WOJSKOWI AWANSOWALI DO FINAŁU HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI  27 Styczeń 2018 - WOJSKOWI AWANSOWALI DO FINAŁU HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI  27 Styczeń 2018 - WOJSKOWI AWANSOWALI DO FINAŁU HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI  27 Styczeń 2018 - WOJSKOWI AWANSOWALI DO FINAŁU HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI  
 
 26 Styczeń 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  POMOGLI NAJMŁODSZYM  
Tradycyjnie już członkowie WKS Grunwald brali udział w WOŚP. Jak zwykle odpowiedzieli też na zaproszenie Sztabu 4223 przy SM ?Osiedle Młodych? w Poznaniu. Emocje powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 26.

Tradycyjnie już członkowie WKS Grunwald brali udział w WOŚP. Jak zwykle odpowiedzieli też na zaproszenie Sztabu 4223 przy SM ?Osiedle Młodych? w Poznaniu. Emocje powoli opadają, znamy już ostateczną kwotę zebraną podczas 26. Finału. Z wielką przyjemnością możemy powiedzieć, że padł rekord na Ratajach. Zebrano aż 84 510,38 zł + walutę obcą. W historii Ratajskiego Sztabu to rekordowa suma. Dla nas najciekawsza była licytacja, którą poprowadził aktor Teatru Nowego w Poznaniu ? Michał Grudziński (na zdjęciu licytuje gadżety WKS Grunwald). Największym zainteresowaniem ratajskiej publiczności cieszyły się m.in.: voucher na godzinny lot widokowy samolotem turystycznym (1 000 zł), model kolekcjonerski okrętu Santa Maria (850 zł), zegar ścienny 26. Finału WOŚP (850 zł) i gadżety sportowców WKS Grunwald (610 zł)! Utytułowana zapaśniczka Monika Michalik przekazała dwa kalendarze z autografami, podobnie postąpili piłkarze ręczni naszego Klubu. Dziękujemy!
Tekst i fot. Jerzy Raube

26 Styczeń 2018 - POMOGLI NAJMŁODSZYM 
 
 22 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - TERMINARZ  
W dniach 27.01.2018 i 28.01.2018 (najbliższy weekend) odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w sezonie 2017/2018. W załączonym komunikacie Polskiego Związku Hokeja na Trawie przedstawiamy szczegółowy terminarz zawodów.

W dniach 27.01.2018 i 28.01.2018 (najbliższy weekend) odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski seniorów w sezonie 2017/2018. W załączonym komunikacie Polskiego Związku Hokeja na Trawie przedstawiamy szczegółowy terminarz zawodów. Już teraz zapraszamy naszych kibiców do uczestnictwa w tym święcie hokeja na trawie: w sobotę do Gąsawy, w niedzielę do Skierniewic.

22 Styczeń 2018 - HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW - TERMINARZ 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 17 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  REPREZENTANCI WZS WKS GRUNWALD W SKŁADZIE IV DRUZYNY MISTRZOSTW EUROPY  
W dniach 12-14.01.2018r. w Antwerpii (Belgia) zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie w odmianie halowej. W barwach naszej reprezentacji wystąpiło siedmiu zawodników naszego klubu WZS WKS Grunwald Poznań: szer.

W dniach 12-14.01.2018r. w Antwerpii (Belgia) zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie w odmianie halowej. W barwach naszej reprezentacji wystąpiło siedmiu zawodników naszego klubu WZS WKS Grunwald Poznań: szer. Mateusz Popiołkowski, st. szer. Paweł Bratkowski, szer. Jakub Janicki, st. sierż. Artur Mikuła, st. szer. Karol Majchrzak, st. szer. Mateusz Poltaszewski i szer. Michał Kasprzyk. W rozgrywkach grupy "A" nasza reprezentacja zajęła II miejsce i w sobotę wieczorem w półfinale zmierzyła się z gospodarzami mistrzostw - reprezentacją Belgii. Niestety, porażka zakończyła nasze marzenia o finale i w niedzielę w spotkaniu o III miejsce zawodnicy zagrali z reprezentacją Niemiec. Mecz należał do wyjątkowych widowisk tych mistrzostw, gdzie padło dużo bramek, a zwycięstwo ważyło się do samego końca. Ostatecznie wygrali nasi zachodni sąsiedzi, a reprezentacja Polski zajęła najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce IV. Wszystkim naszym zawodnikom należą się słowa uznania za występ w Belgii, gdyż przystąpili do tych mistrzostw bez należytego przygotowania, co na tle innych reprezentacji było widoczne. Jednak ambitna i sportowa postawa pozwoliła naszej reprezentacji spokojnie utrzymać się w elicie ośmiu najlepszych drużyn narodowych w Europie i walczyć do samego końca mistrzostw o miejsce medalowe. Zawodnicy WZS WKS Grunwald Poznań mają też swój skromny wkład w sukces reprezentacji Polski, dlatego całej siódemce w imieniu władz klubu składam serdeczne gratulacje za IV miejsce w Europie. Za trzy tygodnie w Berlinie rozpoczynają się mistrzostwa świata i może tam nasza drużyna narodowa wróci na miejsca medalowe z pomocą zawodników reprezentujących nasz klub i Wojsko Polskie. Nie zapominamy również o zasługach trenera klubu WZS WKS Grunwald Poznań, Karola Śnieżka, który jest również trenerem reprezentacji Polski i ma duży wkład w sukcesy naszych zawodników i drużyny narodowej. Z kronikarskiego obowiązku informuję, że mistrzem Europy została reprezentacja Austrii, która w finale wygrała z Belgią.

Tekst: Waldemar Serowski

Mecze grupy "A":
Polska - Dania 10:3 (2:2)
Polska - Niemcy 1:8 (0:4)
Polska - Czechy 3:2 (2:0)
Półfinał:
Polska - Belgia 3:7 (0:3)
Mecz o III miejsce:
Polska - Niemcy 8:9 (1:5)

17 Styczeń 2018 - REPREZENTANCI WZS WKS GRUNWALD W SKŁADZIE IV DRUZYNY MISTRZOSTW EUROPY 17 Styczeń 2018 - REPREZENTANCI WZS WKS GRUNWALD W SKŁADZIE IV DRUZYNY MISTRZOSTW EUROPY 17 Styczeń 2018 - REPREZENTANCI WZS WKS GRUNWALD W SKŁADZIE IV DRUZYNY MISTRZOSTW EUROPY 17 Styczeń 2018 - REPREZENTANCI WZS WKS GRUNWALD W SKŁADZIE IV DRUZYNY MISTRZOSTW EUROPY 17 Styczeń 2018 - REPREZENTANCI WZS WKS GRUNWALD W SKŁADZIE IV DRUZYNY MISTRZOSTW EUROPY 
 
 12 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRAMY Z WOŚP!  
Hokeiści na trawie WZS WKS Grunwad Poznań przystępują do ogólnopolskiej akcji: Do końca świata i jeden dzień dłużej zawsze z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Hokeiści na trawie WZS WKS Grunwad Poznań przystępują do ogólnopolskiej akcji: Do końca świata i jeden dzień dłużej zawsze z Jurkiem Owsiakiem i Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

12 Styczeń 2018 - GRAMY Z WOŚP! 12 Styczeń 2018 - GRAMY Z WOŚP! 12 Styczeń 2018 - GRAMY Z WOŚP! 12 Styczeń 2018 - GRAMY Z WOŚP! 12 Styczeń 2018 - GRAMY Z WOŚP! 
 
 07 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD W FINAL SIX  
Halowy wicemistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań jest już pewny awansu udziału w turnieju finałowym sezonu 2017/2018. Znajdzie się tam także mistrz kraju Pomorzanin Toruń. Następnych uczestników wyłonią najbliższe mecze oraz spotkania barażowe.

Halowy wicemistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań jest już pewny awansu udziału w turnieju finałowym sezonu 2017/2018. Znajdzie się tam także mistrz kraju Pomorzanin Toruń. Następnych uczestników wyłonią najbliższe mecze oraz spotkania barażowe.
Ostatnio w Toruniu, Siemianowicach Śląskich i Gąsawie rozegrano kolejne turnieje ligowe, bowiem w takiej formule rozgrywane są zawody o halowe mistrzostwo Polski. W Siemianowicach WKS Grunwald urządził sobie strzelecki trening, zdobywając 32 gole w dwóch meczach. Wojskowi pokonali HKS Siemianowice 17:1 (11:0) i AZS Politechnika Poznań 15:0 (6:1). Warto dodać, że 10 razy celnie strzelał Artur Mikuła (na zdjęciu w akcji). Doświadczony snajper ma już na koncie 29 bramek.
W Final Six wystąpi również Pomorzanin, którzy zanotował dwa kolejne zwycięstwa z ZSMS Poznań 5:1 i z AZS AWF Poznań 5:4. Oprócz zwycięzców grup, w turnieju finałowym, który odbędzie się w Skierniewicach 27 i 28 stycznia, wystąpią zwycięzcy baraży. Wezmą w nich udział zespoły z drugich i trzecich miejsc.
Tekst i fot. Jerzy Raube

07 Styczeń 2018 - WKS GRUNWALD W FINAL SIX 
 
 03 Styczeń 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  NASI PRZEDSTAWICIELE NA POZNAŃSKIEJ GALI SPORTU  
Dziś w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek już po raz ósmy odbyła się uroczysta Poznańska Gala Sportu, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku.

Dziś w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek już po raz ósmy odbyła się uroczysta Poznańska Gala Sportu, której organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Podczas uroczystości Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wręczył wyróżnienia najlepszym sportowcom, którzy reprezentowali stolicę Wielkopolski podczas najważniejszych imprez w 2017 roku. W czołówce wśród wyróżnionych znalazła się gwiazda zapasów, aktualna mistrzyni Europy, reprezentantka WKS Grunwald Monika Michalik. Poznańska mistrzyni zapasów wyróżniona została stypendium sportowym Miasta Poznania w 2018 roku w kategorii Senior.

Na początku wyróżnienia otrzymało 18 Superseniorów Poznańskiego Sportu - osoby, które ukończyły 75. rok życia, a swoją długoletnią działalnością przyczyniły się do rozwoju sportu
w Poznaniu. Wśród nich znaleźli się: Andrzej Bielerzewski (działacz sportowy), Bolesław Brzóska (sport osób niesłyszących), Czesław Cybulski (lekkoatletyka), Grzegorz Cwojdziński (kręglarstwo), Bożena Haglauer (koszykówka), Jacek Hałasik (dziennikarstwo sportowe), Jerzy Kopa (piłka nożna), Włodzimierz Kotliński (lekkoatletyka), Czesław Kur (judo), Wojciech Lipoński (lekkoatletyka), Tadeusz Łuczak (piłka nożna), Aleksy Marszał (hokej na trawie), Edward Motyl (lekkoatletyka), Bolesław Olejniczak (piłka ręczna, WKS Grunwald Poznań), Teresa Ostańska (koszykówka), Jerzy Smorawiński (hokej na trawie), Jerzy Solarski (lekkoatletyka), Andrzej Zembrzuski (rajdy samochodowe).
Siłą poznańskiego sportu jest młodzież. To właśnie dzięki niej Poznań od kilku już lat zajmuje czołowe miejsce w Polsce w systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Po uhonorowaniu młodzieżowców nadszedł czas na wyróżnienie najlepszej imprezy sportowej minionego roku, którą zostały Międzynarodowe Halowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSI4*-W (Cavaliada).
Następnie wyróżnieni zostali stypendyści sportowi Miasta Poznania w 2018 roku w kategorii Senior, którzy otrzymali symboliczne czeki.

Stypendium przyznawane jest przez Kapitułę Nagrody Sportowej i Stypendium Sportowego Miasta Poznania. Wraz z zawodnikami na scenie pojawili się trenerzy, których wysiłek, upór i konsekwencja w pracy szkoleniowej są warunkiem koniecznym do zdobywania medali i realizowania stawianych celów. Wyróżnienie otrzymał też trener Moniki Michalik - Mateusz Gucman.
Wręczanie nagród zakończyło się przyznaniem wyróżnień specjalnych m.in.: dla poznańskiej nadziei olimpijskiej ? Mai Kocjan (gimnastyka artystyczna) i wybitnej postaci świata sportu z Poznania - Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pana Andrzeja Kraśnickiego.
W imprezie wzięli udział również: Tomasz Lewandowski (Zastępca Prezydenta Miasta Poznania), Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania) i Ewa Bąk (Dyrektor Wydziału Sportu UMP).

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Organizatorem Poznańskiej Gali Sportu był Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.
Jerzy Raube

03 Styczeń 2018 - NASI PRZEDSTAWICIELE NA POZNAŃSKIEJ GALI SPORTU 03 Styczeń 2018 - NASI PRZEDSTAWICIELE NA POZNAŃSKIEJ GALI SPORTU 
 
 01 Styczeń 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - 2017 ROK W STATYSTYCE  
Hokej na trawie - dyscyplina olimpijska. WZS WKS Grunwald Poznań - 2017 rok w statystyce. Hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań mieli bardzo pracowity rok 2017. W krótkim zestawieniu prezentuję statystykę występów najlepszej polskiej drużyny w hokeju na trawie: 1.

Hokej na trawie - dyscyplina olimpijska.
WZS WKS Grunwald Poznań - 2017 rok w statystyce.

Hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań mieli bardzo pracowity rok 2017. W krótkim zestawieniu prezentuję statystykę występów najlepszej polskiej drużyny w hokeju na trawie:
1. Europejska Liga Mistrzów EHL - 2 wyjazdy - Eindhoven (Holandia), Barcelona (Hiszpania),
2. EuroHockey Indoor Club Championships MEN 2017 - Wiedeń,
3. Turnieje towarzyskie - Winnica (Ukraina), Gospić (Chorwacja), Oslo (Norwegia), Siemianowice Śląskie,
4. Mecze ligowe w hali - 8 meczy, stosunek bramek 78:14,
5. Mecze ligowe na boisku trawiastym - 19 meczy, stosunek bramek 134:17,
6. W rozgrywkach wystąpiło 22 zawodników,
7. Przejechane kilometry:
7.1 Drogą lądową - 11.954 km
7.2 Drogą morską - 340 mil
7.3 Drogą powietrzną - 3.400 km
8. Zdobyte trofea:
8.1 Tytuł mistrza Polski na boisku trawiastym,
8.2 Tytuł wicemistrza Polski w hali,
8.3 4 wygrane turnieje towarzyskie,
8.4 0 przegranych meczy w rozgrywkach ligowych w 2017 roku na boiskach trawiastych!

RAZEM: 52 mecze, 48 wygranych - 4 przegrane, 9 kadrowiczów.
Zadania na rok 2018: medal ma mistrzostwach Europy lub Świata w hali, wygrana w I rundzie Ligi Światowej - kwalifikacja olimpijska, tytuły mistrza Polski w hali i na boiskach trawiastych, wygrane w I rundzie europejskiej lidze mistrzów EHL i awans do KO16.

Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom, dzięki którym zespół WKS Grunwald Poznań brał udział w zawodach w kraju i zagranicą oraz mógł godnie reprezentować Wojsko Polskie, miasto Poznań i środowisko hokeja na trawie.
DZIĘKUJEMY: MON, POZnan*, TFP, POSTAL, ZAUROLANDIA, SODEX, KLAR-AUTO.

Autor: Waldemar Serowski - Main Manager
Zdjęcia: Paweł Siczyński, Radosław Łagodowski

01 Styczeń 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - 2017 ROK W STATYSTYCE 01 Styczeń 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - 2017 ROK W STATYSTYCE 01 Styczeń 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - 2017 ROK W STATYSTYCE 01 Styczeń 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - 2017 ROK W STATYSTYCE 01 Styczeń 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - 2017 ROK W STATYSTYCE 
 
 26 Grudzień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU  
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Pełnych ciepła, spokoju i radości, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz Pomyślności i Sukcesów w Nowym 2018 Roku życzy Prezes i Zarząd WKS Grunwald Poznań.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Pełnych ciepła, spokoju i radości,
spędzonych w rodzinnej atmosferze
oraz Pomyślności i Sukcesów
w Nowym 2018 Roku
życzy Prezes i Zarząd
WKS Grunwald Poznań.

26 Grudzień 2017 - SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU 
 
 20 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU  
Spotkanie wigilijne to czas wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. To czas radości, refleksji. Rodzinna i życzliwa atmosfera towarzyszyła kolejnemu klubowemu spotkaniu wigilijnemu, tym razem sekcji hokeja na trawie.

Spotkanie wigilijne to czas wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. To czas radości, refleksji. Rodzinna i życzliwa atmosfera towarzyszyła kolejnemu klubowemu spotkaniu wigilijnemu, tym razem sekcji hokeja na trawie. We wtorek uroczystość odbyła się w Sali Tradycji WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
W nastrój świąteczny gości i licznie przybyłych zawodników wprowadzili członkowie Zarządu WKS - dyrektor mjr Cezary Młynarczyk, Krzysztof Pokrywka, Marian Burzyński, Bartosz Gruszecki i kierownik sekcji Waldemar Serowski. Po złożeniu życzeń był czas na prezenty choinkowe, małą czarną i słodkości. Przy wigilijnym stole była okazja, aby podyskutować o przygotowaniach świątecznych, a także o planach i marzeniach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.
Tekst i fot. Jerzy Raube

20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 
 
 11 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA  
WZS WKS Grunwald Poznań - Railway Union (Irlandia) 9:0 (5:0) Finał turnieju Kringsja Cup 2017: WZS WKS Grunwald Poznań - Lille Metropole (Francja) 4:2 (1:1) W niedzielę (10.12.2017r.) drużyna WKS Grunwald Poznań, po ciężkiej walce i bardzo dobrej grze, pokonując francuski zespół, w ładnym stylu wygrała turniej w Oslo.

WZS WKS Grunwald Poznań - Railway Union (Irlandia) 9:0 (5:0)

Finał turnieju Kringsja Cup 2017:
WZS WKS Grunwald Poznań - Lille Metropole (Francja) 4:2 (1:1)

W niedzielę (10.12.2017r.) drużyna WKS Grunwald Poznań, po ciężkiej walce i bardzo dobrej grze, pokonując francuski zespół, w ładnym stylu wygrała turniej w Oslo. Zanim wystąpiliśmy w finale imprezy, wygraliśmy kolejno z drużynami z Norwegii, Irlandii i Niemiec. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem naszych hokeistów na trawie, ale w finale czekała na nas drużyna z Lille, która również wygrywała wszystkie spotkania. Zespoły prezentowały zbliżony poziom i spotkanie nie rozczarowało licznej norweskiej publiczności, wśród której było dużo hindusów i Pakistańczyków. Walka w finale była zacięta do końca meczu, ale lekka przewaga była po stronie naszych reprezentantów. Zwycięstwo WKS Grunwald nad Lille Metropole pokazała, że zmiany dokonane w naszej drużynie wytyczają dobry kierunek rozwoju zespołu. Mimo że królem strzelców turnieju został bardzo doświadczony Artur Mikuła, to młodzi zawodnicy: Mateusz Popiołkowski, Jakub Janicki, Ryszard Wiśniewski, Mateusz Hulbój, Mikołaj Gumny, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz i Dominik Kotulski coraz lepiej radzą sobie w WKS Grunwald Poznań. Finałem przygotowań będzie styczniowy turniej o mistrzostwo Polski w hali i odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Wszystko to niedaleka przyszłość. Na teraz cieszymy się z wygrania głównej nagrody w Kringsja Cup w wysokości 600,00 euro, złotych medali i pucharu dla zwycięzców. Trenerzy mają materiał do pracy, planują treningi i swoją pracą postarają się zagwarantować sukces w mistrzostwach. Powrót do Polski przebiega dwuetapowo: najpierw luksusy na promie z Oslo do Frederikshavn (czas przeprawy 12 godzin), teraz niestety podróż autokarem również 12 godzin. Jednak na pokładzie jest twarde towarzystwo i nikt nie narzeka. Po wygranej humory dopisują. Kibice, którzy byli w Oslo z drużyną są również w doskonałych nastrojach. Ich doping uskrzydlał drużynę, a teraz na pokładzie autobusu panuje pełna symbioza.
Zwycięstwa łączą wszystkich!

Tekst: Waldemar Serowski
Foto: Paweł Siczyński

11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 
 
 10 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ!  
WKS Grunwald Poznań - Furuset ( Norwegia) 12:2 WKS Grunwald Poznań - Hamburg (Niemcy) 9:4 (3:3) W sobotę (09.12.2017r.) hokeiści WKS Grunwald Poznań, podtrzymali dobra passę i zanotowali kolejne dwa zwycięstwa w Norwegii (Oslo) podczas turnieju "Kringsja Cup 2017r".

WKS Grunwald Poznań - Furuset ( Norwegia) 12:2

WKS Grunwald Poznań - Hamburg (Niemcy) 9:4 (3:3)

W sobotę (09.12.2017r.) hokeiści WKS Grunwald Poznań, podtrzymali dobra passę i zanotowali kolejne dwa zwycięstwa w Norwegii (Oslo) podczas turnieju "Kringsja Cup 2017r". Pokonując rywali z Norwegii i Niemiec wygraliśmy swoją grupę i w niedzielę (10.12.2017r.) o godz. 10.00 zmierzymy się z zespołem Railway Union (Irlandia) oraz z Francji lub Niemiec (zwycięzca drugiego półfinału). Po długiej podróży jesteśmy w Oslo, dlatego turniej trzeba wygrać, żeby w drodze powrotnej humory dopisywały. Dziś decydujące mecze. Oczekujcie na dobre wieści i bądźcie z nami.

10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 
 
 09 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO  
WZS WKS Grunwald Poznań - Three Rock Rowers 11:4 Dokładnie 22 godziny trwała podróż drużyny WZS WKS Grunwald Poznań do Norwegii. Najpierw dojechaliśmy do Rostoku , następnie promem do Gedser i bardzo długa droga do Oslo przez Danię (most na Sundem), Szwecje i Norwegię.

WZS WKS Grunwald Poznań - Three Rock Rowers 11:4
Dokładnie 22 godziny trwała podróż drużyny WZS WKS Grunwald Poznań do Norwegii. Najpierw dojechaliśmy do Rostoku , następnie promem do Gedser i bardzo długa droga do Oslo przez Danię (most na Sundem), Szwecje i Norwegię. Wszyscy sobie jakoś radzili, ale monotonia i dłużący się czas nie były naszym sprzymierzeńcem. Tym bardziej, że wieczorem mieliśmy rozegrać jeszcze mecz w międzynarodowym turnieju "Kringsja Cup Oslo 2017". Zawodnicy na obiad wybrali chińską restaurację, gdzie jedzenie było i dobre i treściwe. Pewnie dlatego zakończenie dnia było sympatyczne, gdyż nasza drużyna wgrała z Irlandią 11:4 i ,mimo tak długiej podróży, zaprezentowała świetny hokej i dużą wytrzymałość. Było widać zmęczenie na twarzach naszych zawodników, ale rywalizacja sportowa wyzwala dodatkowe rezerwy adrenaliny i na wieczorną kolację i odpoczynek udaliśmy się świetnych humorach. W sobotę będziemy grać z Niemcami i Norwegami. Wszyscy liczymy na sukces . Ale o tym w następnej relacji.

09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 
 
 03 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW  
WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 14:0 (9:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 4, Artur Mikuła - 5, Paweł Bratkowski - 1, Dominik Kotulski - 1, Jakub Janicki - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 14:0 (9:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 4, Artur Mikuła - 5,
Paweł Bratkowski - 1, Dominik Kotulski - 1, Jakub Janicki - 1,
Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Bałagany Łubianka 9:3 (4:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła - 5, Michał Kasprzyk - 1,
Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Hulbój - 1, Paweł Bratkowski - 1.

Dzisiaj, w niedzielę (03.12.2017r.) nasi hokeiści na trawie udali się do miejscowości Unisław, gdzie gospodarzem II Turnieju o Halowe Mistrzostwo Polski byli hokeiści UKS z Łubianki k. Torunia. Ładna hala sprzyjała dobrej atmosferze turnieju, a jeszcze przyjemniej zrobiło się po dwóch zwycięstwach naszych zawodników. Trzeba przyznać, że gospodarze zawodów, Bałagany Łubianka, zagrali z WKS Grunwald bardzo otwarty mecz i bardzo się starali dotrzymać kroku naszym hokeistom na trawie. Najlepszym aktorem tego meczu był bez wątpienia bramkarz Rustico Łubianka - Łukasz Domachowski. Wiele jego odważnych i zdecydowanych interwencji było godnych podziwu i pozwoliło mu uchronić swoją drużynę przed wyższą porażką. Meczu z AZS Politechnika Poznańska, z którym wojskowi wygrali wynikiem dwucyfrowym, nie będę opisywał, każdy może wyciągnąć swoje wnioski.
Od dzisiaj do informacji meczowej będziemy dodawać statystykę z meczów, wykonywaną przez dyrektora sportowego WKS Grunwald Poznań - trenera Jerzego Wybieralskiego:

Mecz z AZS PP: drużyna Grunwaldu w pierwszej połowie była 16 razy w kole, oddała 11 strzałów i zdobyła 9 bramek; w drugiej połowie była 25 razy w kole, oddała 12 strzałów i zdobyła 5 bramek; krótkie rogi: 5 - I połowa 2 rogi - bramek 0; druga połowa 3 rogi - 1 bramka.

Mecz z UKS Bałagany Łubianka: drużyna Grunwaldu w pierwszej połowie była 13 razy w kole, oddała 9 strzałów i zdobyła 1 bramkę; w drugiej połowie była 19 razy w kole, oddała 15 strzałów i zdobyła 4 bramki; krótkie rogi: 5 - I połowa 3 rogi - 3 bramki 0; druga połowa 2 rogi - 1 bramka.

Tekst: Waldemar Serowski
Foto: Paweł Siczyński

03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 
 
 26 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI  
WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Bałagany Łubianka 9:0 (4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Dutkiewicz (6r) Artur Mikuła 4 (8r, 10, 20r, 32r) Mikołaj Gumny 2 (22, 36) Mateusz Hulbój 2 (23, 36) WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 15:3 (7:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Marcinkowski (19) Adrian Krokosz (9) Michał Kasprzyk (10r) Paweł Bratkowski 2 (12, 24r) Jakub Janicki (13) Artur Mikuła 5 (14, 17, 26, 27r, 3

WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Bałagany Łubianka 9:0 (4:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Tomasz Dutkiewicz (6r)
Artur Mikuła 4 (8r, 10, 20r, 32r)
Mikołaj Gumny 2 (22, 36)
Mateusz Hulbój 2 (23, 36)

WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 15:3 (7:3)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Tomasz Marcinkowski (19)
Adrian Krokosz (9)
Michał Kasprzyk (10r)
Paweł Bratkowski 2 (12, 24r)
Jakub Janicki (13)
Artur Mikuła 5 (14, 17, 26, 27r, 38)
Mateusz Hulbój (23)
Mikołaj Gumny 2 (32, 35)
Tomasz Dutkiewicz (39r)

W sobotę (25.11.2017r.) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zainaugurowali rozgrywki o mistrzostwo Polski w hali. W I turnieju, który ze względu na brak hali w Poznaniu, został rozegrany w Gąsawie, nasi hokeiści wygrali dwa mecze i prowadzą w tabeli grupy C. Doskonałą formę prezentuje Artur Mikuła, który w sobotę strzelił 9 bramek, znowu potwierdzając regułę "wina" - im starszy tym lepszy. Za tydzień, w niedzielę (03.12.2017r.), czeka nas wyjazd do Łubianki na II turniej o MP, a w czwartek (07.12.2017r.) wyjazd do Norwegii (Oslo) na turniej "Kringsja Cup 2017".

Tekst: Waldemar Serowski
Foto: Paweł Siczyński

26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 
 
 20 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CHORWACJA ZDOBYTA  
Piękna wygrana hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań. Półfinał WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) - 6:2 (2:1) Finał WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina (Chorwacja) - 13:1 (3:0) W rozegranym w Chorwacji w dniach 16-19.

Piękna wygrana hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań.

Półfinał
WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) - 6:2 (2:1)

Finał
WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina (Chorwacja) - 13:1 (3:0)

W rozegranym w Chorwacji w dniach 16-19.11.2017r. "International Hockey Festival Gospić 2017", hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań odnieśli piękne zwycięstwo, godnie reprezentując polski hokej na trawie, miasto Poznań i Wojsko Polskie. Mecze półfinałowe i finałowe pokazały moc i przewagę taktyczną naszych hokeistów udowadniając wszystkim, że zwycięstwa w poprzednich dniach nie były przypadkowe. Szczególnie mecz finałowy zapadnie gospodarzom turnieju, zespołowi z Chorwacji, HK Zelina, na długo w pamięci. Zwycięstwo naszych hokeistów na trawie od początku spotkania nie było takie oczywiste, ale po złamaniu oporu Chorwatów i uzyskaniu trzybramkowego prowadzenia, ilość strzelonych bramek do końca meczu była tylko kwestią czasu i wykonaniem wyroku na gospodarzach. Rozmiar zwycięstwa robi wrażenie, nawet w rozgrywkach na hali nie pada często, ale trzeba zaznaczyć, że gra naszych zawodników była oklaskiwana przez wszystkich uczestników turnieju. Nie zawsze można przyglądać się zespołowi, któremu wychodziło praktycznie wszystko, a ilością akcji ofensywnych można było obdzielić pozostałe spotkania. Szybkość, dokładność, zgranie, praca na boisku i przestrzeganie założeń taktycznych nakreślonych przez trenerów: Karola Śnieżka i Roberta Grzeszczaka, napawa olbrzymim optymizmem na pozostałą część sezonu. WKS Grunwald Poznań już jest w formie i jest to dobry prognostyk przed wyjazdem na turniej do Norwegii (07-10.12.2017r.), gdzie trzeba się będzie zmierzyć z zespołami z Niemiec, Irlandii i Francji czyli z czołówką Europy oraz gospodarzem z Norwegii. Turniej w Chorwacji był bardzo dobrze zorganizowany, za co organizatorom należą się ogromne brawa. Pewnie na zimę i śnieg nie mieli wpływu, ale podczas następnego pobytu zamawiamy słońce. Nagrodą za wygranie turnieju był puchar i czek na 2.500 euro, a hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań solidnie na tę nagrodę zapracowali. Indywidualnie Artur Mikuła został najlepszym strzelcem turnieju i był po prostu niepokonany. Jak wino - im starsze tym lepsze! Teraz ciężka podróż powrotna do Poznania, bo w sobotę 25.11.2017r. gramy pierwszy turniej ligowy w Gąsawie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.

Foto: Paweł Siczyński

20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 
 
 18 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ.  
WZS WKS Grunwald Poznań - HK Lipovci (Słowenia) 13:0 WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) 7:2 WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina 6:2 W trwającym od czwartku "International Hockey Festival Gospić 2017", nasi hokeiści na trawie w dniach 17 i 18.

WZS WKS Grunwald Poznań - HK Lipovci (Słowenia) 13:0
WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) 7:2
WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina 6:2

W trwającym od czwartku "International Hockey Festival Gospić 2017", nasi hokeiści na trawie w dniach 17 i 18.11.2017 (piątek i sobota) odnieśli kolejne trzy zwycięstwa i pewnie wygrali rundę zasadniczą, która pokazała, że nasza drużyna może mierzyć się z najlepszymi i w niedzielę (19.11.2017r.), będzie faworytem w meczach półfinałowym i finałowym. Jutro walka będzie bardzo zacięta, gdyż stawką za wygranie turnieju jest 2500 euro. Zważywszy na długą i wyczerpującą podróż oraz warunki atmosferyczne, które zastaliśmy w Gospić (śnieg i zima), wysokość wygranej byłaby w pełni satysfakcjonująca i z humorami moglibyśmy wracać do domu. Trzymajcie kciuki za WKS Grunwald Poznań.

18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 
 
 16 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI  
W dniu dzisiejszym (16.11.2017r.) rozpoczął się "International Hockey Festival Gospić 2017", w którym bierze udział nasza drużyna. Po 19 godzinach jazdy autobusem, dotarliśmy do miejscowości Gospić w Chorwacji.

W dniu dzisiejszym (16.11.2017r.) rozpoczął się "International Hockey Festival Gospić 2017", w którym bierze udział nasza drużyna. Po 19 godzinach jazdy autobusem, dotarliśmy do miejscowości Gospić w Chorwacji. Jakież było nasze zaskoczenie, że w Chorwacji śnieg leży w najlepsze, a zima w pełni. Dobrze, że przyjechaliśmy na turniej halowy, inaczej nie było by mowy o grze. Po zjedzeniu lekkiego obiadu nasi zawodnicy rozegrali dwa zwycięskie mecze i po obfitej kolacji szybko udali się na zasłużony odpoczynek, gdyż po trudnej podróży i wysiłku na hali wszyscy czują duże zmęczenie. Do niedzieli będziemy uczestniczyć w turnieju, a naprawdę wymagający przeciwnicy dopiero przed nami. Cel jest tylko jeden - wygrać turniej.

WKS Grunwald Poznań - Besaris (Kazachstan) 9:3 (5:2)
WKS Grunwald Poznań - Slavia Sofia (Bułgaria) 22:4 (10:1)

16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 
 
 12 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI  
WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 6:0 (2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Dutkiewicz - 2, Artur Mikuła - 1, Tomasz Marcinkowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Dominik Kotulski - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 6:0 (2:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Tomasz Dutkiewicz - 2,
Artur Mikuła - 1,
Tomasz Marcinkowski - 1,
Mateusz Hulbój - 1,
Dominik Kotulski - 1.

W ostatnim meczu jesieni (12.11.2017r.)przy bardzo niskiej temperaturze (+4 C) drużyna WKS Grunwald Poznań pokonała AZS Politechnikę. Obu zespołom należą się słowa uznania za dobry mecz, choć warunki atmosferyczne nie sprzyjały finezyjnej grze. Kibice z całą pewnością mogą być usatysfakcjonowani ilością sytuacji i akcji bramkowych stworzonych przez jedną i drugą drużynę. Wygrała drużyna, która ma w swoim składzie więcej indywidualności i lepiej sobie radziła na swoim boisku. Najważniejsze, że w tak przenikliwym zimnie nikt nie doznał kontuzji, bo w tak wymagającej technicznie grze jak hokej na trawie, niska temperatura nie wpływa pozytywnie zarówno na szybkość, dokładność, jak i jakość reakcji i uderzeń. Po zakończonym spotkaniu na wszystkich czekała gorąca wojskowa zupa, z czego skwapliwie skorzystali zawodnicy, kibice i sympatycy hokeja na trawie.
Będziemy się starać, żeby gorąca wojskowa grochówka lub żurek towarzyszyła już zawsze rozgrywkom ligowym przy ul. Promienistej 27.

Foto: Paweł Siczyński

12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 
 
 10 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W NIEDZIELĘ (12.11.2017R.) MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃSKĄ  
W niedzielę 12.11.2017r. zapraszamy wszystkich kibiców hokeja na trawie na fascynujący mecz między AZS Politechniką Poznańską a WZS WKS Grunwald Poznań. Mecz odbędzie się na stadionie w Poznaniu przy ul.

W niedzielę 12.11.2017r. zapraszamy wszystkich kibiców hokeja na trawie na fascynujący mecz między AZS Politechniką Poznańską a WZS WKS Grunwald Poznań. Mecz odbędzie się na stadionie w Poznaniu przy ul. Promienistej 27. Dla wszystkich kibiców na rozgrzanie miska grochówki z wojskowego kotła.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

10 Listopad 2017 - W NIEDZIELĘ (12.11.2017R.) MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃSKĄ 
 
 05 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRESTIZOWA WYGRANA  
KS AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:4 (0:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Szymon Hutek - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Artur Mikuła - 1. W dzisiejszym meczu (05.11.2017r.) na szczycie, w którym zmierzyli się: aktualny mistrz Polski i lider tabeli (WKS Grunwald Poznań) z wicemistrzem Polski i wiceliderem tabeli (KS AZS AWF Poznań), lepszym zespołem okazała się nasza drużyna.

KS AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:4 (0:3)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Szymon Hutek - 2,
Tomasz Dutkiewicz - 1,
Artur Mikuła - 1.

W dzisiejszym meczu (05.11.2017r.) na szczycie, w którym zmierzyli się: aktualny mistrz Polski i lider tabeli (WKS Grunwald Poznań) z wicemistrzem Polski i wiceliderem tabeli (KS AZS AWF Poznań), lepszym zespołem okazała się nasza drużyna. Cały mecz stał na dobrym poziomie, a założenia taktyczne trenerów były skrupulatnie realizowane. Dyscyplina boiskowa nie wpłynęła na jakość gry i pojedynek obfitował w sytuacje bramkowe i wiele akcji obronnych bramkarzy obu drużyn. Pierwsza połowa skończyła się trzybramkowym prowadzeniem naszych hokeistów, ale druga część meczu była już bardzo wyrównana. Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wygrali ten prestiżowy pojedynek i w ligowej tabeli prowadzą samodzielnie. Za tydzień, 12.11.2017r. o godz. 12.00 rozegrają ostatni mecz jesieni na boisku trawiastym z AZS Politechnika Poznań, na który serdecznie zapraszamy.

05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 
 
 02 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PISZĄ O NAS  
Głos Wielkopolski. W siódmej kolejce rozgrywek I ligi hokeja na trawie mistrz Polski Grunwald Poznań ponownie udowodnił, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Wojskowi w derbach Poznania pokonali w niedzielę Wartę Poznań 9:1 (5:1).

Głos Wielkopolski.
W siódmej kolejce rozgrywek I ligi hokeja na trawie mistrz Polski Grunwald Poznań ponownie udowodnił, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Wojskowi w derbach Poznania pokonali w niedzielę Wartę Poznań 9:1 (5:1). Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięzców okazał się Dominik Kotulski, który zdobył trzy bramki.
Podopieczni trenera Karola Śnieżka są już jedyną drużyną z kompletem punktów, bowiem dotrzymujący dotąd kroku Grunwaldowi wicemistrz Polski AZS AWF Poznań zanotował pierwsze straty. W meczu rozegranym już w czwartek AZS AWF wygrał na wyjeździe z UKH 1954 Gniezno 3:1 dopiero w karnych zagrywkach. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3:3.
JR

02 Listopad 2017 - PISZĄ O NAS 
 
 01 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ NA SZCZYCIE  
Mistrz Polski i aktualny lider ligi hokeja na trawie WZS WKS Grunwald Poznań zmierzy się z wicemistrzem Polski i wiceliderem ligi hokeja na trawie drużyną AZS AWF Poznań. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie AWF Poznań przy ul.

Mistrz Polski i aktualny lider ligi hokeja na trawie WZS WKS Grunwald Poznań zmierzy się z wicemistrzem Polski i wiceliderem ligi hokeja na trawie drużyną AZS AWF Poznań. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie AWF Poznań przy ul. Droga Dębińska o godz. 12.00. Jeden i drugi klub jest finansowany przez miasto POZnan*. Ponadto sponsorzy WZS WKS Grunwald Poznań również zapraszają na mecz: MON, TFP, POSTAL, SODEX, KLAR-AUTO, HUMMEL. Większa frekwencja zapewni odpowiednią rangę tego wydarzenia sportowego.
ZAPRASZAMY

01 Listopad 2017 - ZAPRASZAMY NA MECZ NA SZCZYCIE 
 
 29 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANE DERBY POZNANIA  
WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 9:1 (5:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Dominik Kotulski - 3, Artur Mikuła - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Szymon Hutek - 1, Michał Kasprzyk - 1, Paweł Bratkowski - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 9:1 (5:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Dominik Kotulski - 3,
Artur Mikuła - 2,
Tomasz Dutkiewicz - 1,
Szymon Hutek - 1,
Michał Kasprzyk - 1,
Paweł Bratkowski - 1.

W dzisiejszym (29.10.2017r.) derbowym spotkaniu zespół WKS Grunwald Poznań wygrał wysoko z KS Warta Poznań i umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Wszyscy obawiali się szalejącego w Polsce orkanu "Grzegorz", ale nawet wiatry i deszcze uspokoiły się na derbowe spotkanie, żeby garstka kibiców, która przyszła obserwować mecz, mimo niskiej temperatury pozostała do końca spotkania. Gra w takich warunkach była trudna dla obydwu zespołów, ale znacznie dokładniejsi, szybsi i lepiej znoszący warunki atmosferyczne gospodarze wygrali zdecydowanie. Wynik odzwierciedla przebieg pojedynku i jest potwierdzeniem dobrej formy hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań.

Foto: Paweł Siczyński

29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 
 
 27 Październik 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANY W STATUCIE KLUBU  
Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen.

Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen. broni Lech Konopka, a prowadził je dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk.
W tym tygodniu umieściliśmy na naszej stronie internetowej, w zakładce Klub/Statut, zmieniony - Statut Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Jak zgodnie podkreślali w czasie Walnego Zebrania delegaci, zmieniły się czasy i w związku z tym wymogi w zakresie działania Klubu.
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami i całym Statutem Klubu.
JR

27 Październik 2017 - ZMIANY W STATUCIE KLUBU 
 
 23 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W NIEDZIELĘ (29.10.2017R.) MECZ Z WARTĄ POZNAŃ  
29.10.2017r. (niedziela) o godzinie 12.00 na boisku przy ulicy Promienistej 27 zmierzą się: WZS WKS Grunwald Poznań i KS Warta Poznań. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy i zapewniamy solidną porcję emocji.

29.10.2017r. (niedziela) o godzinie 12.00 na boisku przy ulicy Promienistej 27 zmierzą się: WZS WKS Grunwald Poznań i KS Warta Poznań. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy i zapewniamy solidną porcję emocji.

23 Październik 2017 - W NIEDZIELĘ (29.10.2017R.) MECZ Z WARTĄ POZNAŃ 
 
 16 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEST FORMA...  
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 12:0 (4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 3, Mateusz Hulbój - 3, Artur Mikuła - 2, Tomasz Marcinkowski - 2, Szymon Hutek - 2. W rozegranym w niedzielę (15.

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 12:0 (4:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Mikołaj Gumny - 3,
Mateusz Hulbój - 3,
Artur Mikuła - 2,
Tomasz Marcinkowski - 2,
Szymon Hutek - 2.
W rozegranym w niedzielę (15.10.2017r.) meczu z LKS Gąsawa, drużyna Grunwaldu podtrzymała dobrą formę i wysoko pokonała swoich przeciwników.
Żeby nie było samych pochwał, trzeba napisać, że nasi hokeiści na trawie nie wykorzystali żadnego z ośmiu krótkich rogów.
Treningi, które trenerzy aplikują swoim zawodnikom, nie przynoszą oczekiwanych skutków i ten stały element hokejowego rzemiosła trzeba koniecznie poprawić.
Poza tym wszyscy byli jedną drużyną, której zależy na wygranej i efekt w postaci ilości zdobytych bramek jest widoczny w końcowym wyniku.

Foto: Paweł Siczyński

16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 
 
 12 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE  
Reportaż z pobytu w Barcelonie na europejskiej lidze mistrzów EHL.

Reportaż z pobytu w Barcelonie na europejskiej lidze mistrzów EHL.

12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI