15 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE.  
Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań nie mają jeszcze świątecznej przerwy od treningów, ale wzięli już udział w spotkaniu przy choince. W Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha życzenia składali sobie nie tylko zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny, ale także zespołów młodzieżowych wraz z rodzicami, nauczycielami i kierownictwem sekcji.

Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań nie mają jeszcze świątecznej przerwy od treningów, ale wzięli już udział w spotkaniu przy choince. W Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha życzenia składali sobie nie tylko zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny, ale także zespołów młodzieżowych wraz z rodzicami, nauczycielami i kierownictwem sekcji.
To jeden z wyjątkowych dni w roku. Przy jednym stole, przy choince, zasiadają trzy pokolenia hokejowej rodziny WKS Grunwald Poznań. Młodzi zawodnicy z grup młodzieżowych mają okazję porozmawiać z reprezentantami Polski i pochwalić się swoimi sukcesami. Nie inaczej było tym razem. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, w imieniu sekcji życzenia złożył nowy prezes sekcji hokeja na trawie ppłk Janusz Brzezicha, podkreślając, że następny rok będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych i organizacyjnych. Rozmowy w świątecznym klimacie toczyły się i integrowały pokolenia przez całe spotkanie przy choince.
W tym roku seniorzy Grunwaldu mają do rozegrania jeszcze jedno ligowe spotkanie. 21 grudnia zmierzą się na wyjeździe ze Stellą Gniezno.

Zdjęcia: Paweł Siczyński

15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 
 
 12 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NOWY PREZES SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE!  
W czwartek w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się zebranie sekcji hokeja na trawie. Ważnym wydarzeniem było spotkanie z nowym prezesem sekcji hokeja na trawie, którym od dnia 12.

W czwartek w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się zebranie sekcji hokeja na trawie. Ważnym wydarzeniem było spotkanie z nowym prezesem sekcji hokeja na trawie, którym od dnia 12.12.2019r. jest Pan ppłk Janusz Brzezicha. Zawodnicy, trenerzy i działacze zapoznali się z nowym prezesem, który wszystkim osobiście się przedstawił i zapewnił, że wzorem swoich poprzedników, będzie się starał, aby sekcja wielokrotnych mistrzów Polski dalej mogła święcić tryumfy na boiskach krajowych i europejskich. Pierwszym sprawdzianem dla Pana Prezesa będzie na pewno organizacja Halowego Klubowego Pucharu Europy w dniach 14-16.02.2019 w Poznaniu w hali CityZen.

12 Grudzień 2019 - NOWY PREZES SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE! 
 
 09 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"!  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 11:5 (1:1; 2:0; 4:2; 4:2) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 7, Mateusz Hulbój - 2, Mikołaj Gumny - 2 Druga kolejka Hokej Superligi o Halowe Mistrzostwo Polski i drugie zwycięstwo WKS Grunwaldu Poznań.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 11:5 (1:1; 2:0; 4:2; 4:2)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 7, Mateusz Hulbój - 2, Mikołaj Gumny - 2

Druga kolejka Hokej Superligi o Halowe Mistrzostwo Polski i drugie zwycięstwo WKS Grunwaldu Poznań. Wojskowi wysoko pokonali Wartę Poznań, a siedem z jedenastu bramek zdobył Artur Mikuła. Faworytem meczu był zespół mistrzów Polski, Grunwaldu Poznań, ale to Warta objęła szybko prowadzenie. Już w 2. minucie na prowadzenie wyprowadził Zielonych Waldemar Rataj. Wojskowi szybko wyrównali po bramce Artura Mikuły, i jak się później okazało derby Poznania były pojedynkiem strzeleckim tych dwóch zawodników. Rataj trafił do bramki rywali pięć razy, Mikuła aż siedem, czym znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Po dwóch kwartach WKS prowadził skromnie 3:1 (bramki Mikuły i Hulbója), ale po trzeciej już 7:3. W ostatnich 10 minutach gry przewaga zespołu Karola Śnieżka wzrosła nawet do 8 trafień (11:3, dwa razy trafił Mikołaj Gumny i kolejny raz Artur Mikuła), ale w ostatnich minutach, ambitnie walczący do końca Warciarze zmniejszyli rozmiary porażki do 5:11. Wszystkie mecze w sezonie halowym 2019/2020 oczywiście są podporządkowane występowi wojskowych w Halowym Klubowym Pucharze Europy w Poznaniu w hali CityZen w dniach 14-16.02.2020 roku.
Po dwóch kolejkach spotkań, WKS Grunwald Poznań jest wiceliderem, wraz z mającym także komplet punktów AZS-em AWF-em Poznań. Następna ligowa sobota 21 grudnia WKS Grunwald Poznań zagra na wyjeździe ze Stellą Gniezno.

Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 
 
 08 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM.  
Najmłodsza drużyna WKS Grunwald Poznań składająca się z uczniów SP51 z klas 1-3 po środowym "Wielkim Turnieju Mikołajkowym", żądna więcej emocji, w sobotę (07.12.2019) udała się na "VI Hokejowy Festiwal Skrzatów" do Swarzędza.

Najmłodsza drużyna WKS Grunwald Poznań składająca się z uczniów SP51 z klas 1-3 po środowym "Wielkim Turnieju Mikołajkowym", żądna więcej emocji, w sobotę (07.12.2019) udała się na "VI Hokejowy Festiwal Skrzatów" do Swarzędza. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników, najmłodszych adeptów hokeja na trawie. Po pierwszym meczu, który był rozgrzewką, kolejne stały się wyrównaną walką. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i determinacją. Było wiele radości, uśmiechu i dobrej zabawy. Skrzaty oprócz sportowych emocji, uczestniczyły także w konkursie plastycznym i polonistycznym pisząc list do świętego Mikołaja. Prace plastyczne naszych zawodników ukazywały miłość do hokeja i świąteczny nastrój. Wszyscy skosztowali słodyczy, owoców i warzyw. Częstowali się kanapkami, ciastami, czy watą cukrową. Do domu każdy gracz zabrał pamiątkowy medal i upominek od samego świętego Mikołaja. Dziękujemy organizatorom klubowi UKS Swarek Swarzędz za zaproszenie i niezapomniane chwile w hokejowej rodzinie. Rodzicom za obecność i doping dla najmłodszych zawodników WKS Grunwald Poznań. Spotykamy się w piątek 13.12.2019, godz. 17.00 na wieczorze świątecznym w SP nr 51. W jedności siła!!!

Tekst: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Anna Kąsowska

08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 
 
 06 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIELKIE DERBY POZNANIA!  
Sobota 7 grudnia 2019 godz. 16.30 - przyjdź i zobacz. Dwa poznańskie kluby. Dwie historie i dwie tradycje. Hokejowa waga ciężka. Drogi kibicu bądź świadkiem starcia gigantów hokeja na trawie!!! Zapraszamy

Sobota 7 grudnia 2019 godz. 16.30 - przyjdź i zobacz. Dwa poznańskie kluby.
Dwie historie i dwie tradycje. Hokejowa waga ciężka. Drogi kibicu bądź
świadkiem starcia gigantów hokeja na trawie!!! Zapraszamy

06 Grudzień 2019 - WIELKIE DERBY POZNANIA! 
 
 05 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51!  
W środę (04.12.2019) jak co roku w okresie mikołajek młodzi zawodnicy WKS Grunwald Poznań ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu na os. Lecha, wzięli udział w "Wielkim Turnieju Mikołajkowym". W piątej odsłonie zmagań wzięło udział aż 9 drużyn.

W środę (04.12.2019) jak co roku w okresie mikołajek młodzi zawodnicy WKS Grunwald Poznań ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu na os. Lecha, wzięli udział w "Wielkim Turnieju Mikołajkowym". W piątej odsłonie zmagań wzięło udział aż 9 drużyn. W tym roku nazwy zespołów zapożyczyliśmy ze świata fauny i tak wystąpili: Szerszenie, Renifery, Łosie, Niedźwiedzie, Rekiny, Gekony i Żabnice. Faza grupowa, w której wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą trwała ponad dwie godziny. Tyle dokładnie czasu potrzebowaliśmy na rozegranie aż 21 spotkań. Dwie najlepsze drużyny po tej fazie rozgrywek, a były to Renifery i Gekony, spotkały się w Wielkim Finale. Jak przystało na finał, mecz był zacięty, a poziom widowiska bardzo wysoki. Po regulaminowym czasie meczu, prowadzonego przez dwóch doświadczonych sędziów, Piotra Kozłowskiego i Adriana Krokosza, na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 dla drużyny Reniferów i to właśnie oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach. Na pochwałę zasługują jednak wszyscy zawodnicy biorący dzisiaj udział w zmaganiach, ponieważ widać z roku na rok poprawę umiejętności młodych adeptów hokeja. W ten sam sposób występ zawodników podsumował Karol Śnieżek, były trener reprezentacji Polski i aktualnych Mistrzów Polski - WKS Grunwald Poznań, który dokładnie przyglądał się uczestnikom podczas zawodów. Po meczu finałowym nastąpiła dekoracja zawodników, którzy bez względu na uzyskany wynik dostali takie same świąteczne upominki. Pragniemy również podziękować naszym starszym kolegom, którzy mocno wsparli nas w organizacji zawodów, zarówno pełniąc funkcje trenerów jak i sędziów. Przypominamy również, że już za tydzień, 13.12.2019r. w SP51 odbędzie się Wigilia Klubu WKS Grunwald Poznań, w której uczestniczyć będą wszyscy zawodnicy sekcji hokeja na trawie, trenerzy i kierownicy. Już nie możemy się doczekać! W jedności siła!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 
 
 04 Grudzień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  PISZĄ O NASZYCH  
W prasie,w stacjach telewizyjnych i radiowych ukazują się artykuły i audycje na temat ostatnich występów hokeistów na trawie i piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ci pierwsi rozpoczęli sezon halowy.

W prasie,w stacjach telewizyjnych i radiowych ukazują się artykuły i audycje na temat ostatnich występów hokeistów na trawie i piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ci pierwsi rozpoczęli sezon halowy. Z kolei szczypiorniści kończą pierwszą rundę sezonu 2019/2020 I ligi. Przed nimi jeszcze 2 ważne mecze w grudniu. W najbliższą sobotę, o godz. 18 wystąpią w Obornikach Śląskich. Z kolei 14 grudnia w Gorzowie dojdzie do konfrontacji lidera grupy B Stali z wiceliderem WKS Grunwald. Aktualnie obie ekipy mają po 24 punkty.
W załączniku wczorajszy artykuł z Głosu Wielkopolskiego.
Jerzy Raube

04 Grudzień 2019 - PISZĄ O NASZYCH 
 
 03 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WOJSKOWI W SPORTOWYM WEEKENDZIE  
Trener Karol Śnieżek i kapitan zespołu Paweł Bratkowski gościli w TVP3 Poznań w programie Sportowy Weekend. Mówili o rozpoczętym ligowym sezonie w hali oraz o przygotowaniach do Klubowego Pucharu Europy.

Trener Karol Śnieżek i kapitan zespołu Paweł Bratkowski gościli w TVP3 Poznań w programie Sportowy Weekend. Mówili o rozpoczętym ligowym sezonie w hali oraz o przygotowaniach do Klubowego Pucharu Europy.

Zobacz materiał TVP 3 Poznań

03 Grudzień 2019 - WOJSKOWI W SPORTOWYM WEEKENDZIE 
 
 03 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIELKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY  
Zapraszamy na Wielki Turniej Mikołajkowy! Przyjdź do SP nr 51. Kopalnia talentów hokeja na trawie. Dobra zabawa gwarantowana. Poza turniejem każdy może się sprawdzić!

Zapraszamy na Wielki Turniej Mikołajkowy!
Przyjdź do SP nr 51. Kopalnia talentów hokeja na trawie. Dobra zabawa gwarantowana. Poza turniejem każdy może się sprawdzić!

03 Grudzień 2019 - WIELKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 
 
 02 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ.  
WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:4 (2:0, 1:1, 2:2, 0:1) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 3, Tomasz Dutkiewicz - 1, Mikołaj Gumny - 1. W sobotę (30.11.2019) drużyna hokeistów na trawie wygrała pierwszy mecz sezonu halowego 2019/2020 po ciężkim pojedynku z zespołem Startu.

WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:4 (2:0, 1:1, 2:2, 0:1)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 3, Tomasz Dutkiewicz - 1, Mikołaj Gumny - 1.

W sobotę (30.11.2019) drużyna hokeistów na trawie wygrała pierwszy mecz sezonu halowego 2019/2020 po ciężkim pojedynku z zespołem Startu. Wszystkie spotkania z hokeistami z Gniezna bywają wyrównane, ale mecze w hali wyglądają jeszcze bardziej interesująco. Dzisiaj o zwycięstwie zadecydowała fenomenalna forma strzelecka Artura Mikuły, który w paru akcjach pokazał, że w pełni zasługuje na miano najlepszego zawodnika w polskiej lidze. Lat Arturowi przybywa, ale ewentualni następcy na razie mogą tylko obserwować grę zawodnika z numerem 18 i uczyć się zachowań na boisku, instynktu strzeleckiego pod bramką i indywidualnej techniki użytkowej. Nasza liga potrzebuje więcej takich zawodników! Mecz skończył się dla wojskowych wygraną, ale wyraźnie widać, że nie wszystkie elementy maszyny trenera Karola Śnieżka pracują bez zarzutu. Dużo, dużo pracy jeszcze przed naszymi mistrzami Polski, żeby w najwyższej formie zagrali w zbliżającym się szybkimi krokami Halowym Klubowym Pucharze Europy (Poznan 14-16.02.2020).

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 
 
 29 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W SOBOTĘ MECZ SUPERLIGI NA HALI  
Mistrz Polski - WKS Grunwald Polski, zaprasza wszystkich sympatyków i kibiców hokeja na trawie! Rozpoczynamy rozgrywki halowe w hokeju na trawie w polskiej Superlidze. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.

Mistrz Polski - WKS Grunwald Polski, zaprasza wszystkich sympatyków i kibiców hokeja na trawie! Rozpoczynamy rozgrywki halowe w hokeju na trawie w polskiej Superlidze. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.30 do hali sportowej "C" POSiR ul. J. Spychalskiego 34 w Poznaniu. Rozgrywki ligowe w hali będą jednym z etapów przygotowań do Halowego Klubowego Pucharu Europy w dniach 14-16.02.2020 w Poznaniu, hala CityZen. Przyjdź w sobotę i zobacz na żywo najlepszą polską drużynę w halowej odmianie hokeja na trawie.

29 Listopad 2019 - W SOBOTĘ MECZ SUPERLIGI NA HALI 29 Listopad 2019 - W SOBOTĘ MECZ SUPERLIGI NA HALI 
 
 28 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC.  
W niedzielę (24.11.2019) o szóstej rano hokeistki i hokeiści WKS Grunwald Poznań wyruszyli na turniej halowy hokeja na trawie do Skierniewic. Sezon halowy dopiero się rozpoczyna i zawody były doskonałym sprawdzianem dla młodzieży WKS Grunwald.

W niedzielę (24.11.2019) o szóstej rano hokeistki i hokeiści WKS Grunwald Poznań wyruszyli na turniej halowy hokeja na trawie do Skierniewic. Sezon halowy dopiero się rozpoczyna i zawody były doskonałym sprawdzianem dla młodzieży WKS Grunwald. Z pewnymi obawami, ale także z nadzieją na sukces wyruszyliśmy w drogę. Ponury, listopadowy dzień nie wpływa pozytywnie na graczy. Trzeba się rozkręcić, nastawić na walkę, stoczyć bój ze swoimi słabościami i z przeciwnikiem. Walczyć do końca. Było warto! Chłopcy po wspaniałej walce ulegli tylko jednej drużynie z Brzezin 0:1 i w końcowej klasyfikacji turnieju zajęli drugie miejsce. Dziewczęta nie sprzedały tanio skóry. W prawdzie zamknęły tabelę. Ale na pochwałę zasługuje ich determinacja i wola walki mimo osłabienia. Wyniki 0:1 i 0:0 zwiastują rychłą zwyżkę formy i na pewno już niedługo również zawodniczki WKS Grunwald Poznań staną na przysłowiowym pudle. W bramce naszych hokeistek gościnnie wystąpił Dawid Zalewski. Bronił jak lew. Odbijał piłki, które przeciwnicy widzieli już w bramce. Wił się jak w ukropie. Pokazał umiejętności na najwyższym poziomie. W tym miejscu cała drużyna dziewcząt krzyczy zgodnym chórem: "Brawo Dawid!" To był udany wyjazd i nawet mimo wielkich korków na autostradzie w drodze powrotnej i późnego powrotu do domu, będziemy dobrze wspominać podróż do Skierniewic. Dziękujemy organizatorom za sprawną organizację turnieju!

Tekst: Michał Gwoździk
Zdjęcia: Michał Gwoździk

28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 
 
 26 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE!  
Przez trzy dni - od 22 do 24 listopada 2019 r. - w gminach Łubianka i Unisław odbywał się Turniej im. Adama Filemonowicza. Zwyciężyli wojskowi WKS Grunwald Poznań. W ciągu 8 dni jest to już drugie turniejowe zwycięstwo mistrzów Polski.

Przez trzy dni - od 22 do 24 listopada 2019 r. - w gminach Łubianka i Unisław odbywał się Turniej im. Adama Filemonowicza. Zwyciężyli wojskowi WKS Grunwald Poznań. W ciągu 8 dni jest to już drugie turniejowe zwycięstwo mistrzów Polski. Najpierw wygrali dwudniowy memoriał w Rogowie, teraz trzydniowy w Unisławie. W ciągu tych 8 dni zagrali 12 meczy, zwyciężając 10 razy. Ponieśli tylko dwie porażki, które nie wpłynęły na ostateczne rozstrzygnięcia, dlatego kapitan drużyny Paweł Bratkowski mógł w geście tryumfu wznieść zwycięskie puchary i razem z drużyną cieszyć się z solidnej wykonanej pracy. Powrót i praca trenera Karola Śnieżka przynosi efekty, chociaż na zakończenie ostatniego turnieju przypomniał wszystkim, że żeby odnieść sukces w zbliżającym się szybkimi krokami Halowym Klubowym Pucharze Europy (14-16.02.2020) w Poznaniu, trzeba zagrać zdecydowanie szybciej, twardziej, lepiej, z mniejszą ilością błędów i z olbrzymią ambicją.
Przypominam dzisiaj jest 26.11.2019 roku, do rozpoczęcia najważniejszej halowej klubowej imprezy w hokeju na trawie w Europie, gdzie w Poznaniu będziemy gościć najlepsze klubowe drużyny kontynentu pozostało 80 dni!!!

Zdjęcia: Paweł Siczyński

26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 
 
 22 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI WKS GRUNWALD POZNAŃ JADĄ DO UNISŁAWIA NA "TURNIEJ IM. ADAMA FILEMONOWICZA"  
W dniach 22-24 listopada w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się Turniej im. Adama Filemonowicza. O zwycięstwo powalczy sześć zespołów - pięć z Polski i jeden zagraniczny. W ubiegłym roku wojskowi zwyciężyli w tym turnieju organizowanym z okazji 100-lecia istnienia niepodległego państwa polskiego.

W dniach 22-24 listopada w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się Turniej im. Adama Filemonowicza. O zwycięstwo powalczy sześć zespołów - pięć z Polski i jeden zagraniczny. W ubiegłym roku wojskowi zwyciężyli w tym turnieju organizowanym z okazji 100-lecia istnienia niepodległego państwa polskiego. Tym razem organizatorzy zdecydowali się, że turniej będzie nosił imię legendarnego hokeisty na trawie i trenera związanego z gminą Łubianka Adama Filemonowicza. Pierwszego i drugiego dnia zostaną rozegrane mecze rundy zasadniczej - system "każdy z każdym". Natomiast w niedzielę odbędą się półfinały - system "na krzyż" - pierwsza drużyna po rundzie zasadniczej zagra z czwartym, zaś druga z trzecią. Wielki finał rozegrają drużyny, które wyjdą zwycięsko z półfinałów. Turniej w Unisławiu jest kolejnym elementem przygotowań naszej drużyny do najważniejszej imprezy sezonu 2019/2020, czyli "Halowego Klubowego Puchary Europy" grupy A, który odbędzie się w dniach 14-16.02.2020 roku w Poznaniu w hali CityZen.

Zdjęcie: Paweł Siczyński

22 Listopad 2019 - HOKEIŚCI WKS GRUNWALD POZNAŃ JADĄ DO UNISŁAWIA NA "TURNIEJ IM. ADAMA FILEMONOWICZA" 22 Listopad 2019 - HOKEIŚCI WKS GRUNWALD POZNAŃ JADĄ DO UNISŁAWIA NA "TURNIEJ IM. ADAMA FILEMONOWICZA" 
 
 21 Listopad 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  TRENER I DRUŻYNA NOMINOWANI!  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Miło poinformować, że trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do
Czwartej edycja plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoczęta. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

- Największą siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest on sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego. - Nagrodzimy w nim zarówno mistrzów Polski, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Wielkopolski. Docenienie amatorów, zawodowców i tych, którzy ich szkolą, to świetne uzupełnienie tradycyjnych wyborów złotej dziesiątki w naszym Plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Cieszę się, że niektórzy laureaci będą mogli odebrać nagrody wśród największych czempionów na Wielkim Balu Sportowca. Listy gratulacyjne oraz specjalne okolicznościowe medale odbiorą oni też od Andrzeja Kraśnickiego.

Głosujmy na Naszych Reprezentantów z WKS Grunwald Poznań! Poniżej link

https://gloswielkopolski.pl/mistrzowie-sportu-2019-szukamy-najpopularniejszych-juniorow-sportowcow-trenerow-i-druzyny-zglos-kandydatow-i-glosuj/ar/c2-14481843

Klikamy i głosujemy!

Tekst i fot. Jerzy Raube

21 Listopad 2019 - TRENER I DRUŻYNA NOMINOWANI! 
 
 18 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WRÓCIŁ TRENER I ....  
WKS Grunwald Poznań zwyciężył w "52. Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka". Po prawie trzymiesięcznej przerwie do hokeja na trawie i trenowania drużyny mistrza Polski powrócił trener Karol Śnieżek.

WKS Grunwald Poznań zwyciężył w "52. Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka".

Po prawie trzymiesięcznej przerwie do hokeja na trawie i trenowania drużyny mistrza Polski powrócił trener Karol Śnieżek. Przerwa była celowa i zaplanowana. Miała na celu odpoczynek psychiczny i zdrowotny od hokeja na trawie po zakończeniu blisko 10 letniej kariery trenerskiej z kadrą Polski w roli selekcjonera i dwuletniej z WKS Grunwald Poznań. Długo w klubie czekaliśmy na Karola, ale w końcu w miniony weekend (16/17 listopada 2019) wrócił jako pierwszy trener drużyny wojskowych i wygrał z drużyną pierwszy jesienny turniej w Rogowie, gdzie odbył się 52 Memoriał im. Klemensa Maciaszczyka. Powrót trenera jest doskonałą wiadomością dla zawodników, gdyż szybkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie w halowym hokeju na trawie w Polsce, czyli Halowy Klubowy Puchar Europy 2020 grupy A w Poznaniu. Drugim trenerem zespołu będzie Robert Grzeszczak. Skompletowanie sztabu trenerskiego było najważniejszym elementem w budowaniu teamu na sezon halowy 2019/2020. Teraz pozostaje tylko praca i budowanie formy do walki w ramach europejskich rozgrywek i obrony tytułu mistrza Polski.
W Rogowie o zwycięstwo rywalizowało sześć zespołów: WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKH Start 1954 Gniezno, LKS Gąsawa, Bałagany Rustico Łubianka oraz gospodarze LKS Rogowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Krokosz z WKS Grunwald Poznań.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 
 
 16 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY.  
Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w sobotę i niedzielę (16-17.11.2019) turniejem w Rogowie rozpoczynają sezon halowy. Aktualni mistrzowie Polski wystąpią w 52 Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka i będzie to dosłownie drugie wyjście naszych hokeistów na parkiet.

Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w sobotę i niedzielę (16-17.11.2019) turniejem w Rogowie rozpoczynają sezon halowy. Aktualni mistrzowie Polski wystąpią w 52 Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka i będzie to dosłownie drugie wyjście naszych hokeistów na parkiet. Do tej pory odbyliśmy jeden trening halowy i podczas tego memoriału wszystko się może zdarzyć. Jak zawsze grać będziemy o zwycięstwo, ale tym razem liczymy też na miłą atmosferę i wyrozumiałość gospodarzy, którzy słyną środowisku rodziny hokejowej z gościnności. Przypominam, że w rozpoczynającym się sezonie halowym 2019/2020 najważniejszą imprezą dla drużyny WKS Grunwald Poznań jest Halowy Klubowy Puchar Europy grupy A, w którym występujemy i jesteśmy organizatorem!

Tekst: Waldemar Serowski

16 Listopad 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY. 
 
 16 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GUMNY WYMIATA W HOKEJA I........  
Świetny reportaż Sebastiana Staszewskiego w cyklu "Po Gwizdku". Duże brawa za pomysł i świetne przedstawienie obu braci. Gumnych. Reportaż nagrywany na najlepszym boisku w Polsce, na którym gra i trenuje drużyna 23-krotnych mistrzów Polski w hokeju na trawie - WKS Grunwald Poznań.

Świetny reportaż Sebastiana Staszewskiego w cyklu "Po Gwizdku". Duże brawa za pomysł i świetne przedstawienie obu braci. Gumnych. Reportaż nagrywany na najlepszym boisku w Polsce, na którym gra i trenuje drużyna 23-krotnych mistrzów Polski w hokeju na trawie - WKS Grunwald Poznań. Zapraszamy do poświęcenia kilkunastu minut i przyjrzeniu się znaczeniu sportu w życiu rodzinnym. Gratulacje dla Sebastiana Staszewskiego za montaż i inwencję!

Cała audycja pod tym linkiem:

https://youtu.be/sdmzq0mtGhs

16 Listopad 2019 - GUMNY WYMIATA W HOKEJA I........ 16 Listopad 2019 - GUMNY WYMIATA W HOKEJA I........ 
 
 12 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MISTRZ RUNDY JESIENNEJ!  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:5 (1:2) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Tomasz Marcinkowski- 1, Tomasz Dutkiewicz - 1. W sobotę (09.11.2020) w późnych godzinach wieczornych hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań planowo pokonali drużynę Startu Gniezno.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:5 (1:2)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Tomasz Marcinkowski- 1, Tomasz Dutkiewicz - 1.
W sobotę (09.11.2020) w późnych godzinach wieczornych hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań planowo pokonali drużynę Startu Gniezno. Po tym zwycięstwie wojskowi potwierdzili, że podczas tej rundy byli najlepszym zespołem Superligi, nie zmienia tego nawet porażka po rzutach karnych z drużyną AZS AWF Poznań. WKS Grunwald Poznań jest drużyną, która mimo licznych kontuzji w rundzie jesiennej potrafiła utrzymywać wysoki poziom i formę sportową. Z przewagą 4 punktów nad drugim w tabeli KS Pomorzanin Toruń na wiosnę 2020 będziemy walczyć o pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, żeby nasza pozycja wyjściowa była komfortowa przed meczami w play off i pozwoliła w spokoju myśleć o obronie tytułu mistrza Polski. W najbliższych dniach na naszych stronach zapraszamy do podsumowania rundy jesiennej 2019. Teraz w trybie natychmiastowym nasi hokeiści na trawie muszą zmienić kije hokejowe z trawy na halę, bo już w sobotę pierwszy turniej w Rogowie, w następnym tygodniu (22-24.11.2019) turniej organizowany prze kolegów z Łubianki, a 30.11.2019 już pierwszy mecz ligowy w sezonie halowym, w którym czekają na nas jak zwykle poważne zadania: "Halowy Klubowy Puchar Europy" w Poznaniu (14-16.02.2020) i obrona tytułu mistrza Polski w hali.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 
 
 11 Listopad 2019 
 Klub WKS Grunwald 
   SPORTOWCY WOJSKA POLSKIEGO W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI  
Dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Warszawski Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach - w koszulce białej i czerwonej, tworząc najdłuższą flagę Polski.

Dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Warszawski Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach - w koszulce białej i czerwonej, tworząc najdłuższą flagę Polski. Tegoroczny limit 22 tys. zawodników został osiągnięty. W każdym Biegu Niepodległości startowali też sportowcy w mundurach. W Luboniu odbyły się mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Bieg Niepodległości w Warszawie wygrał Arkadiusz Gardzielewski (Sztab Generalny WP). Drugi był Kamil Jastrzębski (Kraśnik) i trzeci Kamil Karbowiak i czwarty Błażej Brzeziński (obaj Sztab Generalny WP).

Jerzy Raube

11 Listopad 2019 - SPORTOWCY WOJSKA POLSKIEGO W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI 
 
 08 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSTATNI MECZ JESIENI!  
W sobotę 09 listopada 2019 mistrz Polski i lider tabeli rundy jesiennej sezonu 2019/2020 zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie, rozegra ostatni mecz na boisku trawiastym w Superlidze. Przeciwnikiem wojskowych będą gospodarze drużyna UKH Start 1954 Gniezno.

W sobotę 09 listopada 2019 mistrz Polski i lider tabeli rundy jesiennej sezonu 2019/2020 zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie, rozegra ostatni mecz na boisku trawiastym w Superlidze. Przeciwnikiem wojskowych będą gospodarze drużyna UKH Start 1954 Gniezno. Mecz zostanie rozegrany na stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie przy ul. Paczkowskiego w dzielnicy Osiedle Tysiąclecia o godz. 18.00. Mecz na pewno nie będzie należał do łatwych, a poza tym zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu, które jest dla naszych zawodników zawsze problemem, gdyż na co dzień nie trenują i nie grają w takich warunkach. Dlatego bardzo ważna będzie odpowiednia koncentracja i konsekwentna gra przez całe spotkanie. Wygrana pozwoli naszym hokeistom na trawie utrzymać przewagę punktową nad najgroźniejszymi konkurentami przed decydującą walką o mistrzostwo Polski w rundzie wiosennej. Życzymy naszej drużynie zwycięstwa i następnie spokojnych przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu halowego w Poznaniu - Halowego Klubowego Pucharu Europy 14-16.02.2020.

08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 
 
 31 Październik 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WOJSKO POLSKIE NA 5!  
W VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych w Chinach przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM) znakomicie spisywali się reprezentanci Polski, w tym pokaźna ekipa Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i WKS Grunwald.

W VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych w Chinach przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM) znakomicie spisywali się reprezentanci Polski, w tym pokaźna ekipa Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i WKS Grunwald. Nasi reprezentanci do ostatniego dnia Igrzysk walczyli ze światowymi potęgami o czołowe lokaty. Trwała zacięta walka o medale i miejsca w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni przywieźli do Polski 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe. Ostatecznie zajęli 5 miejsce w klasyfikacji medalowej.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział wraz z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką w uroczystości powitania w 1.Bazie Lotnictwa Transportowego na warszawskim Okęciu, 204 wojskowych sportowców, którzy wzięli udział w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.
- Serdecznie Wam gratuluję. 60 medali to wielki sukces. To efekty waszej pracowitości i determinacji, a to są cechy wspólne sportowców i żołnierzy Wojska Polskiego ? mówił minister Mariusz Błaszczak do zawodniczek i zawodników. Polska reprezentacja zdobyła na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 11 złotych medali, 15 srebrnych i 34 brązowe.
W Wuhan walczyło 66 reprezentacji narodowych, a klasyfikację medalową wygrali reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce przypadło Rosji, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Brazylijczycy. 4 miejsce zajęli Francuzi.
(na zdjęciu 1: ministrowie ze złotą drużyną maratończyków)
Red. Jerzy Raube

31 Październik 2019 - WOJSKO POLSKIE NA 5! 31 Październik 2019 - WOJSKO POLSKIE NA 5! 
 
 30 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH!  
W niedzielę (27.10.2019) zakończyliśmy bardzo trudną rundę jesienną sezonu 2019/2020 w kategorii juniora młodszego. Zdecydowanie, jako najmłodsza drużyna w tych rozgrywkach zdawaliśmy sobie sprawę z wyzwania, jakie przed sobą postawiliśmy.

W niedzielę (27.10.2019) zakończyliśmy bardzo trudną rundę jesienną sezonu 2019/2020 w kategorii juniora młodszego. Zdecydowanie, jako najmłodsza drużyna w tych rozgrywkach zdawaliśmy sobie sprawę z wyzwania, jakie przed sobą postawiliśmy. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, na pewno jednak doświadczenie, jakie zdobyliśmy zaprocentuje już na wiosnę 2020 roku. Ostatni mecz z przeciwnikiem MKS Środa Wlkp. możemy zaliczyć do tych dobrych, mimo wysokiej porażki. Największa ilość akcji ofensywnych podczas jednego spotkania, poprawne rozgrywanie piłki i skuteczne obrony sprawiły, że liczni rodzice naszych zawodników często klaskali i głośno wyrażali swoją radość po udanych akcjach obronnych. Wynik w tym przypadku jest sprawą drugoplanową. Gra na świeżym powietrzu i dobra zabawa aktywnych w kibicowaniu rodziców jest gwarancją sukcesów w przyszłości. Pamiętajmy: "W jedności siła"!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski.
Zdjęcia: Waldemar Serowski

30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 
 
 29 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW.  
W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie w kategorii U14 rozegrali mecz z drużyną AZS Politechnika Poznańska. Był to przedmecz spotkania seniorów w Superlidze. Nasza młodzież przegrała 0:4, ale spotkanie nie było jednostronnym pojedynkiem.

W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie w kategorii U14 rozegrali mecz z drużyną AZS Politechnika Poznańska. Był to przedmecz spotkania seniorów w Superlidze. Nasza młodzież przegrała 0:4, ale spotkanie nie było jednostronnym pojedynkiem. Mieliśmy swoje szanse, ale jeszcze tym razem nie udało się strzelić bramek. Różnica umiejętności jest cały czas widoczna, ale z każdym meczem się zmniejsza. Warto zwrócić uwagę, że tym razem seniorzy WKS Grunwald Poznan, mistrzowie Polski, wyprowadzili swoich młodszych kolegów na środkową linię boiska. Piękny i fajny gest niedoceniony chyba przez drużynę młodzieżową, gdyż żaden z chłopców nie został na meczu seniorów, aby dopingować mistrzów Polski w meczu ligowym. Obserwując grę drużyny seniorów tez można się wiele nauczyć, tym bardziej, że pogoda tego dnia aż zachęcała do pozostania na stadionie WKS Grunwald Poznań. Może następnym razem?. Pamiętajcie: "W jedności siła"!!!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Marcin Wieruszewski

29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 
 
 28 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PLANOWA WYGRANA  
WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 5:0 (4:0) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1. W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań podejmowali w kolejnym meczu w ramach rozgrywek Superligi drużynę AZS Politechnika Poznańska.

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 5:0 (4:0)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1.

W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań podejmowali w kolejnym meczu w ramach rozgrywek Superligi drużynę AZS Politechnika Poznańska. Spotkanie zakończyło się planową wygraną wojskowych. Trudno byłoby o inny wynik, ponieważ młoda drużyna AZS Politechnika praktycznie przez cały mecz broniła dostępu do swojego półkola strzałowego. Ze swojej gry obronnej i defensywnej taktyki wywiązali się bardzo dobrze. Nasza drużyna grała momentami nieco ospale i po osiągnięciu przewagi bramkowej nie kwapiła się do częstych ataków. Widać, że zbliża się koniec sezonu na boiskach trawiastych (do rozegrania pozostał jeden mecz) i nikt nie chce nabawić się kontuzji przed sezonem halowym, w którym główną imprezą jest "Halowy Klubowy Puchar Europy" 14-16.02.2019 w Poznaniu w hali CityZen, gdzie gościć będziemy siedem najlepszych drużyn w Europie, a ósmą drużyną będą gospodarze - WKS Grunwald Poznań.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 
 
 25 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ HOKEJA NA TRAWIE!  
Zapraszamy na mecz hokeja na trawie! Derby Poznania. WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska, ul. Promienista 27, godz. 16.00. Na miejscu liczne atrakcje: foodtruck z dobrym jedzeniem (sprawdzone), emocje sportowe na najwyższym poziomie, komentarz na żywo podczas meczu, muzyka serwowana przez DJ, świeże powietrze, pogoda gwarantowana.

Zapraszamy na mecz hokeja na trawie!
Derby Poznania. WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska, ul. Promienista 27, godz. 16.00. Na miejscu liczne atrakcje: foodtruck z dobrym jedzeniem (sprawdzone), emocje sportowe na najwyższym poziomie, komentarz na żywo podczas meczu, muzyka serwowana przez DJ, świeże powietrze, pogoda gwarantowana. Zapraszamy!!!!!!

25 Październik 2019 - ZAPRASZAMY NA MECZ HOKEJA NA TRAWIE! 
 
 23 Październik 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  NASZE ZŁOTO W WUHAN!  
- Wasz wysiłek wkładany w treningi oraz udział w zawodach sportowych jest powodem do dumy dla wszystkich kibiców. Jestem przekonany, że dostarczycie nam również wiele radości swoimi występami podczas igrzysk w Wuhan.

- Wasz wysiłek wkładany w treningi oraz udział w zawodach sportowych jest powodem do dumy dla wszystkich kibiców. Jestem przekonany, że dostarczycie nam również wiele radości swoimi występami podczas igrzysk w Wuhan. Cała wojskowa rodzina będzie Wam kibicować w walce o najwyższe miejsca na podium. Dążenie do osiągania coraz lepszych wyników oraz pokonywanie własnych słabości, które pokazujecie zarówno podczas treningów, jak i służby, inspirują do pracy nad sobą i rozwoju - napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w liście do żołnierzy - sportowców, którzy wezmą udział w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.
W reprezentacji Wojska Polskiego jest też mocna ekipa Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i WKS Grunwald. Już na początku na najwyższym stopniu podium stanął w chińskim Wuhan strzelec szer. Jaromir Wojtasiewicz (WZS Poznań). Szeregowy J. Wojtasiewicz (na zdjęciu na 1 stopniu) zwyciężył w strzelaniu do rzutków, w konkurencji trap. W finale pokonał Rosjanina Aleksieja Alipova. Polak uzyskując wynik 43 punktów ustanowił nowy rekord CISM (Międzynarodowa Rada Sportu Wojskowego).
Tego samego dnia zapaśnicy zdobyli pierwsze dwa medale w Wuhan. Brąz w rywalizacji w stylu wolnym w kategorii 125 kg zdobył szer. Robert Baran. Trzecie miejsce wywalczyła również w kategorii 57 kg st. szer. Katarzyna Krawczyk (oboje WZS Poznań).
Gratulujemy!
Jerzy Raube

23 Październik 2019 - NASZE ZŁOTO W WUHAN! 23 Październik 2019 - NASZE ZŁOTO W WUHAN! 23 Październik 2019 - NASZE ZŁOTO W WUHAN! 
 
 22 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH.  
Ostatni w rundzie jesiennej "III Turniej o mistrzostwo WZHT", w kategorii młodzików i młodziczek, odbył się w sobotę (19.10.2019) na obiekcie klubu KS Lipno Stęszew w przyjemnych warunkach pogodowych.

Ostatni w rundzie jesiennej "III Turniej o mistrzostwo WZHT", w kategorii młodzików i młodziczek, odbył się w sobotę (19.10.2019) na obiekcie klubu KS Lipno Stęszew w przyjemnych warunkach pogodowych. Delikatne słońce przebijające zza chmur i brak wiatru sprzyjało rywalizacji sportowej. Drużyny dziewcząt i chłopców pokazały się z dobrej strony. Praca szkoleniowa daje oczekiwane rezultaty. Hokejowa młodzież WKS Grunwaldu Poznań powoli zdobywa sportowe szlify. Potrzeba jeszcze ogrania i mnóstwa pracy nad wydolnością. Temu będzie służyć zimowa przerwa w rozgrywkach na wolnym powietrzu i boiskach trawiastych. Bardzo budująca jest postawa dziewcząt, które występują w rozgrywkach poza konkurencją. Mimo to wkładają w swoje mecze wiele serca, wylewają mnóstwo potu, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, a łzy po porażce świadczą o wielkim zaangażowaniu, choć czasami nie starcza umiejętności. Niech się uczą jak najszybciej, gdyż w przyszłym sezonie kierownictwo bardzo poważnie myśli o zgłoszeniu młodziczek do kategorii juniorek młodszych. Trzeba zawsze mierzyć wyżej, zgodnie z hasłem: "W jedności siła!!!".

22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 
 
 21 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KRYTYCZNA OCENA TRENERA.  
W rozegranym w czwartek (17.10.2019), przegranym rewanżowym spotkaniu z drużyną KS Warta Poznań, który zdecydowanie nie był dobry w wykonaniu naszych juniorów młodszych, swoją opinię wyraził trener Łukasz Kosmaczewski: "Po bardzo poprawnym ostatnim meczu przeciwko drużynie ze Swarzędza, spodziewałem się lepszego spotkania.

W rozegranym w czwartek (17.10.2019), przegranym rewanżowym spotkaniu z drużyną KS Warta Poznań, który zdecydowanie nie był dobry w wykonaniu naszych juniorów młodszych, swoją opinię wyraził trener Łukasz Kosmaczewski: "Po bardzo poprawnym ostatnim meczu przeciwko drużynie ze Swarzędza, spodziewałem się lepszego spotkania. Zabrakło woli walki, chęci osiągnięcia lepszego wyniku i funkcjonowania jak jeden zespół. Liczę na to, że na ostatni pojedynek przeciwko drużynie ze Środy Wlkp. chłopcy wyciągną wnioski i mecz będzie zdecydowanie lepszy. Pamiętajmy, że razem możemy osiągnąć więcej". Słów trenera nie można komentować. Takie są jego odczucia. Poświęca bardzo dużo swojego czasu, aby nasi młodzi hokeiści na trawie nauczyli się swojego bardzo trudnego rzemiosła. Dlatego chłopcy, na następny mecz trzeba się spiąć i pokazać trenerowi, że w każdej rundzie może zdarzyć się słabszy mecz. Teraz trzeba rozegrać spotkanie, po którym na oblicze Waszego trenera wróci uśmiech i wiara w swój zespół. Wam życzę wiary w pracę, którą wykonujecie na treningach. Pamiętajcie: "W jedności siła!!!!"

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 
 
 17 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIE MA PRZERW, W TYGODNIU TEŻ SĄ ROZGRYWKI!  
Drodzy nauczyciele! Bądźcie wyrozumiali dla swoich uczniów, którzy uprawiają hokej na trawie, bo już w czwartek (17.10.2019) o godz. 17.00 czeka ich kolejny mecz o mistrzostwo Polski w lidze juniora młodszego.

Drodzy nauczyciele!
Bądźcie wyrozumiali dla swoich uczniów, którzy uprawiają hokej na trawie, bo już w czwartek (17.10.2019) o godz. 17.00 czeka ich kolejny mecz o mistrzostwo Polski w lidze juniora młodszego. Dlatego w piątek, proszą o więcej wyrozumiałości na lekcjach.
Zapraszamy wszystkich na boisko WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27.

17 Październik 2019 - NIE MA PRZERW, W TYGODNIU TEŻ SĄ ROZGRYWKI! 
 
 15 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA.  
W rozegranym w niedzielę (13.10.2019) meczu rewanżowym w hokeju na trawie z drużyną UKS SP5 Swarek Swarzędz nasza młodziutki zespół w kategorii junior młodszy poniósł wysoka porażkę. Początki jednak nigdy nie są łatwe! Przegrane ze starszymi zawodnikami, uczą nie raz więcej niż zwycięstwa! W niedzielę juniorzy młodsi nie poradzili sobie ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem ze Swarzędza.

W rozegranym w niedzielę (13.10.2019) meczu rewanżowym w hokeju na trawie z drużyną UKS SP5 Swarek Swarzędz nasza młodziutki zespół w kategorii junior młodszy poniósł wysoka porażkę. Początki jednak nigdy nie są łatwe! Przegrane ze starszymi zawodnikami, uczą nie raz więcej niż zwycięstwa!
W niedzielę juniorzy młodsi nie poradzili sobie ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem ze Swarzędza. I to chyba na tyle z negatywów. To był nasz najlepiej zagrany mecz w tej kategorii wiekowej. Coraz lepsza gra defensywna i całkiem spora ilość akcji ofensywnych sprawia, że nasza gra z meczu na mecz wygląda po prostu lepiej. Na dużą pochwałę po spotkaniu zasłużył nasz bramkarz Tobiasz, który w meczu popisał się dużą ilością świetnych interwencji.
Trzynasty dzień października to również było małe święto naszej Pani Kierownik Hani, która właśnie w tym dniu świętuje swoje urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego. Następny mecz nasi juniorzy młodsi rozegrają w dniu 17.10.2019 o godz. 17.00 na boisku przy ul. Promienistej 27 z KS Warta Poznań. Zapraszamy do odwiedzenia naszych obiektów i dopingowania młodych hokeistów na trawie.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Foto: Maciej Bucher

15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 
 
 14 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIDER TRACI PUNKTY  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 0:0 karne zagrywki 3:2 W rozegranym w sobotę (13.10.2019) pojedynku lidera z wiceliderem tabeli Superligi sezonu 2019/2020 w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 0:0 karne zagrywki 3:2

W rozegranym w sobotę (13.10.2019) pojedynku lidera z wiceliderem tabeli Superligi sezonu 2019/2020 w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0. Zgodnie z regulaminem spotkanie musi być rozstrzygnięte i nastąpiła seria rzutów karnych. W tej potyczce skuteczniejsi okazali się zawodnicy przeciwnika i tym samym mistrz Polski stracił pierwsze dwa punkty, pozostając jednak w dalszym ciągu liderem rozgrywek, gdyż za spotkanie remisowe zdobyliśmy 1 punkt. Sam mecz rozczarował sympatyków hokeja na trawie, ponieważ sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele, a gdy już nasi zawodnicy dochodzili do czystych pozycji strzeleckich, to nie potrafili zamienić sytuacji na bramki. Dobre spotkanie zagrał bramkarz akademików i strata punktów stała się faktem. Poza tym taktyka drużyny AZS AWF Poznań, polegająca na wzmożonej obronie, nie pomagała wojskowym w szybkim i dokładnym rozgrywaniu akcji. Remis zawsze może się zdarzyć, gdyż nikt nie ma patentu na wygrywanie, ale już karne zagrywki wymagają więcej koncentracji i lepszego przyswojenia tego hokejowego elementu na treningach, bo jest to już podstawowy program meczów kończących się wynikiem nierozstrzygniętym. Teraz w rozgrywkach ligowych przyszedł czas na reprezentacje, a po wznowieniu ligi zapraszamy na mecz kolejki w dniu 26.10.2019 o godz. 16.00 na boisku wojskowych przy ul. Promienistej 27 na mecz WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznań.

Tekst: Jerzy Wybieralski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 
 
 08 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI.  
W niedzielę (06.10.2019) młodzi hokeiści na trawie rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo Polski w kategorii junior młodszy i zmierzyli się z drużyną KS Warta Poznań. Pogoda tym razem była łaskawa dla wszystkich i mecz odbył się przy świecącym słońcu.

W niedzielę (06.10.2019) młodzi hokeiści na trawie rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo Polski w kategorii junior młodszy i zmierzyli się z drużyną KS Warta Poznań. Pogoda tym razem była łaskawa dla wszystkich i mecz odbył się przy świecącym słońcu. Po sobotnim zwycięstwie w kategorii U14, tym razem grając z drużyną starszą, bardziej doświadczoną i lepiej zorganizowaną ponieśliśmy wysoką porażkę. W następnym meczu drodzy zawodnicy postarajcie się strzelić pierwszą bramkę, bo nagroda dla zdobywcy bramki cały czas czeka. Nie można się jednak zniechęcać, ponieważ kochana młodzieży macie dwa lata żeby się ograć, pilnie trenować i czynić stałe postępy, abyście za trzy lata mogli wystąpić w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Każda drużyna ma swój czas, Wasz czas jeszcze nadejdzie. Na dzisiaj trzeba słuchać trenerów, przychodzić na poniedziałkowe i czwartkowe treningi i bez względu na ogarniające lenistwo przyjeżdżać na mecze. Rodzicom bardzo dziękuję za zaangażowanie w weekend i dopilnowanie dzieciaków, żeby mogli uczestniczyć w rozgrywkach.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 
 
 08 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ.  
W niedzielę 06.10.2019r odbył się "II Turniej młodzików i młodziczek o mistrzostwo WZHT". Tym razem gospodarzami zmagań była Środa Wlkp, która właśnie w ten weekend obchodziła 100-lecie powstania swojego klubu KS Środa Wielkopolska.

W niedzielę 06.10.2019r odbył się "II Turniej młodzików i młodziczek o mistrzostwo WZHT". Tym razem gospodarzami zmagań była Środa Wlkp, która właśnie w ten weekend obchodziła 100-lecie powstania swojego klubu KS Środa Wielkopolska. Składamy serdeczne gratulacje z okazji okrągłej rocznicy i życzymy następnych 100 lat sukcesów i bytu na sportowej mapie Polski. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki rozegrali podczas zawodów po dwa spotkania. Na pochwałę zasługują obie nasze drużyny, ponieważ styl gry naprawdę mógł się podobać, a nasze młodziczki dzięki mobilizacji i nowym dziewczęcym strojom zaczynają regularnie wygrywać. Dziewczyny zawsze zwracały uwagę na prezencję :-) :-) :-) Na pewno warto skupić się na pierwszym meczu chłopców przeciwko drużynie Stelli Gniezno. Dość szybko nasi przeciwnicy objęli dwubramkowe prowadzenie, jednak nie zniechęciło to naszych zawodników i pomału, konsekwentnie odrobiliśmy straty. Niestety już po regulaminowym czasie sędzia podyktował "najazd" dla przeciwników, na nasze nieszczęście wykorzystany przez rywali z Gniezna. Nie zmienia to jednak faktu, że takie mecze długo pozostają w pamięci zawodników i bardzo dużo uczą. Jesteśmy pewni, że wszystkie niedzielne spotkania zaprocentują w przyszłości. Oczywiście dziękuję za frekwencję, a Ci co zostali w domu niech żałują.

Wyniki:
WKS Grunwald Poznan (dziewczynki) 3-0 SP 85 Poznań
WKS Grunwald Poznań (dziewczynki) 3-1 AZS AWF Poznań
WKS Grunwald Poznań (chłopcy) 2-3 KS Stella Gniezno
WKS Grunwald Poznań (chłopcy) 8-2 AZS Politechnika Poznańska
Kolejny, ostatni już turniej zostanie rozegrany 19.10.2019 w Stęszewie.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 
 
 07 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY.  
U14 - WKS Grunwald Poznań - UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:1 (0:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Franciszek Czerniak - 1, Szymon Sklepik - 1. W sobotę (05.10.2019) przed meczem seniorów w hokeju na trawie, zostało rozegrane spotkanie w kategorii U14 pomiędzy zespołami WKS Grunwald Poznań i UKS SP5 Swarek Swarzędz (dziewczyny).

U14 - WKS Grunwald Poznań - UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:1 (0:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Franciszek Czerniak - 1, Szymon Sklepik - 1.

W sobotę (05.10.2019) przed meczem seniorów w hokeju na trawie, zostało rozegrane spotkanie w kategorii U14 pomiędzy zespołami WKS Grunwald Poznań i UKS SP5 Swarek Swarzędz (dziewczyny). W tej kategorii wiekowej zgodnie z regulaminem dozwolona jest rywalizacja chłopców i dziewczyn. Młodzi hokeiści i hokeistki na trawie nie mieli szczęścia do pogody i swój mecz rozegrali przy padającym zimnym deszczu i niskiej temperaturze. Trzeba kochać hokej na trawie i mieć silny charakter, żeby w takich warunkach atmosferycznych grać i cieszyć się z uprawiania sportu. Wszystko to kiedyś zaprocentuje odpornością zdrowotną. Tyle o bohaterach tego spotkania, ale nie należy zapomnieć jeszcze o rodzicach naszych młodych adeptów sportu, którzy również obserwowali mecz w tak niedogodnych warunkach. Cieszyć się należy, że młodzi hokeiści na trawie w kategorii U14 o mistrzostwo WZHT odnieśli pierwsze zwycięstwo, co niewątpliwie wlało w ich serca nadzieję, że praca, którą wykonują na treningach nie idzie na marne. W ten pochmurny dzień dla wszystkich zaświecił promyczek słońca, ponieważ nic tak nie łączy i nie integruje grupy jak wygranie meczu. Musimy wszyscy wierzyć, że praca, praca, praca trenerów i szkolonych zawodników w przyszłości zaprocentuje. Gratuluję pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach U14 i trenujmy w imię naszego hasła: "W jedności siła".

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Maciej Bucher, bardzo dziękujemy za zgodę możliwości umieszczenia zdjęć na naszym FB.

07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 
 
 06 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZIMNO I DESZCZOWO.  
WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 7:1 (2:0; 1:1; 2:0; 2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 4, Paweł Bratkowski - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1, Artur Mikuła - 1. W sobotnie popołudnie (05.

WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 7:1 (2:0; 1:1; 2:0; 2:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 4, Paweł Bratkowski - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1, Artur Mikuła - 1.

W sobotnie popołudnie (05.10.2019) hokeiści na trawie rozegrali swój kolejny mecz w ramach rozgrywek Superligi i odnieśli czwarte zwycięstwo. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół LKS Rogowo. W zimny i deszczowy dzień trudno było zagrać porywające widowisko, ale kolejne zwycięstwo jest przekonywujące. W tym meczu doskonale zagrał zdobywca czterech bramek Mikołaj Gumny, który był prawdziwym killerem pola strzałowego. Niestety w meczu kontuzji doznał nasz napastnik Mateusz Hulbój, dlatego w następnych meczach Mikołaj będzie musiał udowodnić swoją wyborną formę strzelecką i wziąć na siebie wspólnie z Arturem Mikułą ciężar zdobywania bramek. Mateuszowi i Mikołajowi Głowackiemu życzymy zaś szybkiego wyleczenia kontuzji skręcenia kostki i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Najważniejsza impreza sezonu Halowy Klubowy Puchar Europy (14-16.02.2019) w Poznaniu zbliża się coraz szybciej. Następny mecz WKS Grunwald Poznań rozegra w przyszłą sobotę (12.10.2019) z zespołem AWF AZS Poznań na boisku AWF przy ul. Królowej Jadwigi. Będzie to spotkanie lidera i mistrza Polski drużyny wojskowych z wiceliderem tabeli.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 
 
 03 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ROZKŁAD MECZÓW NASZYCH HOKEJOWYCH DRUZYN.  
Przyjdź w sobotę (05.10.2019) na mecz Superligi seniorów pomiędzy liderem i mistrzem Polski WKS Grunwald Poznań a czwartym zespołem z tabeli, drużyną LKS Rogowo. Boisko wojskowych przy ul. Promienistej 27, godz.

Przyjdź w sobotę (05.10.2019) na mecz Superligi seniorów pomiędzy liderem i mistrzem Polski WKS Grunwald Poznań a czwartym zespołem z tabeli, drużyną LKS Rogowo. Boisko wojskowych przy ul. Promienistej 27, godz. 16.00. Przed meczem, o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie w kategorii U14, w którym zagrają WKS Grunwald Poznań z UKS SP5 Swarek Swarzędz. W niedzielę (06.10.2019) młodzicy i młodziczki wyjeżdżają do Środy Wlkp na "II Turniej o mistrzostwo WZHT", a juniorzy młodsi o godz. 16.00 na naszym klubowym boisku rozegrają mecz z drużyną KS Warta Poznań. Wszystkich zapraszamy na występy naszych drużyn. Łyk świeżego powietrza zawsze wskazany, a na pogodę nie mamy wpływu, więc warto odpowiednio się ubrać.
Czekamy na Ciebie!

03 Październik 2019 - ROZKŁAD MECZÓW NASZYCH HOKEJOWYCH DRUZYN. 
 
 02 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW.  
W sobotę (28.09.2019) nasi młodzi reprezentanci w hokeju na trawie rozgrywali na swoim boisku przy ul. Promienistej 27 mecz w kategorii U14 z Wartą Poznań. Przy słonecznej pogodzie chłopcy rozegrali przedmecz seniorów w Superlidze.

W sobotę (28.09.2019) nasi młodzi reprezentanci w hokeju na trawie rozgrywali na swoim boisku przy ul. Promienistej 27 mecz w kategorii U14 z Wartą Poznań. Przy słonecznej pogodzie chłopcy rozegrali przedmecz seniorów w Superlidze. Szkoda, wielka szkoda, że rodzice szybko zabrali zawodników i praktycznie nikt nie został, żeby dopingować swoich starszych kolegów i podpatrywać ich w grze na najwyższym ligowym poziomie! Tym bardziej, że po raz pierwszy na boisku był foodtruck i można było się posilić ciepłym posiłkiem. Rozumiem jednak, że nasi zawodnicy pewnie mają obowiązki domowe i szkolne, a weekend dla nich był pracowity. W niedzielę (29.09.2019) juniorzy młodsi wyjechali do Środy Wielkopolskiej na mecz ligowy w tej kategorii wiekowej. Umówmy się, że o wynikach nie będę pisał na tej stronie, ponieważ młodzi hokeiści na trawie grają z rywalami starszymi o dwa, może trzy lata i należy ich podziwiać, że stawiają im czoła. Żeby zachęcić naszą młodzież, ogłaszam, że dla pierwszego strzelca gola w juniorach młodszych będzie ufundowana koszulka Hummela, a naszemu bramkarzowi przy następnym meczu ligowym koszulkę Hummela wręczę osobiście. Teraz bardzo Wam dziękuję, że występujecie w meczach ligowych. Trenujcie dalej z zapałem, a sukcesy przyjdą w następnych latach. Przecież ktoś musi kiedyś zastąpić seniorów naszego klubu. ;)

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński, Jan Łączkowski

02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 
 
 29 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBY DLA GRUNWALDU  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:1; 0:0; 1:5; 0:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 3, Artur Mikuła - 2, Adrian Krokosz - 2, Piotr Kozłowski - 1 W rozegranym w sobotę (28.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:1; 0:0; 1:5; 0:2)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 3, Artur Mikuła - 2, Adrian Krokosz - 2, Piotr Kozłowski - 1

W rozegranym w sobotę (28.09.2019) derbowym pojedynku poznańskich drużyn lepszy okazał się mistrz Polski - WKS Grunwald Poznań. Jeżeli w pierwszych dwóch kwartach zespół Warty stawiał opór wojskowym, to po przewie w trzeciej kwarcie rozstrzygnęły się losy tego meczu. Szczególnie godna zapamiętania jest trzecia bramka strzelona przez Adriana Krokosza z bekhendu po dynamicznym wejściu w półkole strzałowe i bramka czwarta strzelona po doskonałej akcji zespołowej. Po uzyskaniu wystarczającej przewagi, nasza drużyna w kwarcie czwartej spokojnie strzeliła jeszcze dwie bramki i ostatecznie wysoko pokonała zespół Warty, co dla oglądających mecz w pierwszej połowie nie było takie oczywiste. Brawa dla naszego teamu, że w potrafił się zmobilizować i w dalszej części spotkania uzyskać wyraźną przewagę udokumentowaną bramkami.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 
 
 27 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MECZ KOLEJKI! DERBY POZNANIA W HOKEJU NA TRAWIE!  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań! Widzimy się w sobotę na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00. Liczne atrakcje: muzyka i DJ, foodtruck, gdzie będzie można zjeść ciepły posiłek.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań!

Widzimy się w sobotę na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00. Liczne atrakcje: muzyka i DJ, foodtruck, gdzie będzie można zjeść ciepły posiłek. Przed głównymi derbami, o godz. 14.00 odbędzie się przedmecz, w którym zagrają drużyny z kategorii U14 chłopców, KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań. Wszystkich kibiców hokeja i sympatyków sportu, serdecznie ZAPRASZAMY!!!

27 Wrzesień 2019 - MECZ KOLEJKI! DERBY POZNANIA W HOKEJU NA TRAWIE! 
 
 25 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE.  
We wtorek (24.09.2019) drużyna wielokrotnych mistrzów Polski na boiskach trawiastych i w hali, WKS Grunwald Poznań, przedstawiła swoje cele na sezon 2019/2020, organizując otwartą konferencję prasową.

We wtorek (24.09.2019) drużyna wielokrotnych mistrzów Polski na boiskach trawiastych i w hali, WKS Grunwald Poznań, przedstawiła swoje cele na sezon 2019/2020, organizując otwartą konferencję prasową. Nasz klub reprezentował Prezes, gen. broni dr Lech Konopka i dyrektor, mjr Krzysztof Matras. Miło nam było gościć dyrektor Wydziału Sportu UM Poznań - panią dr Ewę Bąk, przedstawicieli Polskiego Związku Hokeja na Trawie i dziennikarzy z poznańskich mediów. Na początku prezentacji krótko został podsumowany poprzedni sezon, który obfitował w sukcesy, ale szczególną uwagę poświęciliśmy naszym najmłodszym. Bardzo dobra współpraca z poznańskimi szkołami, szczególnie ze szkołą podstawową nr 51 przyniosła owoce. Dzięki temu po raz pierwszy od wielu lat, w nadchodzącym sezonie, w lidze juniora młodszego zacznie występować drużyna WKS Grunwald w całości złożona z naszych wychowanków. Elementem, na który wszyscy czekali były plany i cele na najbliższy sezon. Najważniejszym przedsięwzięciem jest organizacja Halowego Klubowego Pucharu Europy w dniach: 14-16.02.2020 roku, w hali CityZen w Poznaniu. Organizatorem tego turnieju jest WKS Grunwald Poznań. Udział wezmą: Partille SC (Szwecja), Dinamo Stroitel Ekaterinburg (Rosja), HC Mińsk(Białoruś), SV Arminen(Austria), Der Club an der Alster (Niemcy), Royal White Star (Belgia), SPV Complutense (Hiszpania) oraz gospodarz - Grunwald Poznań. Celem naszej drużyny jest miejsce gwarantujące utrzymanie się w europejskiej elicie wśród ośmiu najlepszych klubowych mistrzów krajowych. Kolejną ważną imprezą jest występ w EuroHockey Trophy I w Wiedniu w dniach 29.05-01.06.2020 roku. Oprócz WKS Grunwald udział w turnieju wezmą: Dinamo Elektrostal (Rosja), Cardiff@Met (Walia), SC Stroitel Brest ( Białoruś), Post CV (Austria), Grove Menzieshill (Szkocja), HC Rottweiss Wettingen (Niemcy) HC OKS-SHVSM Winnica (Ukraina). Celem naszej drużyny jest zajęcie co najmniej drugiego miejsca i walka o punkty gwarantujące start w lidze mistrzów. Do wszystkich zobowiązań drużyny dochodzą, jak co roku, obrona tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych i w hali. Zrealizować powyższe zadania będzie niezmiernie trudno, ale przy pełnym zaangażowaniu sztabu szkoleniowego i zawodników wszystko jest możliwe. Każdy członek sekcji hokeja na trawie, zarząd klubu i sympatycy drużyny muszą zrozumieć, że cel jest wspólny i na ten cel trzeba solidnie razem pracować. Takie też zobowiązania złożyli na prezentacji: władze klubu, trener Robert Grzeszczak i kapitan drużyny Paweł Bratkowski. Teraz spokojnie będziemy dokładać wszelkich starań, żeby na koniec sezonu z podniesionym czołem meldować o wykonaniu wszystkich zadań.
Skład WKS Grunwald Poznań na sezon 2019/2020:
Mateusz Popiołkowski, Paweł Bratkowski, Ryszard Wiśniewski, Szymon Hutek, Dominik Kotulski, Mikołaj Gumny, Mateusz Poltaszewski, Mirosław Kluczyński, Artur Działa, Mateusz Hulbój, Mikołaj Głowacki, Artur Mikuła, Tomasz Marcinkowski, Jakub Janicki, Karol Majchrzak, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Michał Kasprzyk, Michał Poltaszewski, Rafał Banaszak.
Sztab szkoleniowy:
Trenerzy: Robert Grzeszczak ( I trener ) oraz Szymon Hutek ( II trener ), trener na hali: Karol Śnieżek, dyrektor sportowy: Jerzy Wybieralski.
Menadżer: Waldemar Serowski
P.S. W najbliższą sobotę (28.09.2019) zapraszam na mecz kolejki Superligi, derby Poznania pomiędzy KS Warta Poznań a WKS Grunwald Poznań o godz. 16.00. Mecz odbędzie się na boisku Grunwaldu przy ul. Promienistej 27.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 
 
 21 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY  
W środę (18.09.2019) drużyna juniorów młodszych rozegrała swój pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Od wielu lat klub WKS Grunwald Poznań nie potrafił wystawić swojej drużyny w juniorach młodszych.

W środę (18.09.2019) drużyna juniorów młodszych rozegrała swój pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Od wielu lat klub WKS Grunwald Poznań nie potrafił wystawić swojej drużyny w juniorach młodszych. Szkolenie w hokeju na trawie zaczęliśmy od podstaw w SP nr 51. Dzięki trenerom i instruktorom sportu, zaangażowaniu rodziców i zawodników mogliśmy w końcu wystawić drużynę składającą się w całości z naszych wychowanków. Początki są bardzo trudne. Szczególnie pierwsze spotkanie z przeciwnikiem, który na ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobył brązowe medale, a w swym składzie ma zawodników znacznie starszych od naszych hokeistów na trawie. Doszły do tego choroby kilku naszych chłopców i trudno było stawić czoła drużynie ze Swarzędza. Dlatego apeluję, żeby nie przejmować się środową porażką, tylko wyciągnąć wnioski, dalej przykładać się do treningów i oczywiście częściej uczestniczyć w zajęciach. Sami zauważyliście, jaka dzieli Was różnica od chłopaków, którzy regularnie trenują. Wasz czas jeszcze nadejdzie! Tylko cierpliwość i ciężka praca przyczyni się do uzyskiwania lepszych wyników. Poza tym będziecie grać w tej kategorii przez następne trzy lata, dlatego głowa do góry. Na teraz jesteście wielcy, że podejmujecie rywalizację ze starszymi przeciwnikami. Trzeba na to dużej odwagi i wiary w siebie. Wszyscy Wam kibicujemy. Przysłowia, które są mądrością narodu, w tym przypadku mówią: "Pierwsze koty za płoty!"... i tej rady się trzymajmy!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 
 
 19 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ.  
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na oficjalną prezentację drużyny Mistrza Polski w Hokeju na Trawie, WKS Grunwald Poznań, połączoną z konferencją prasową. Sezon Hokej Superligi już się rozpoczął, podczas spotkania będzie więc okazja nie tylko do przedstawienia naszych zawodników i trenerów, ale także do rozmów na temat sportowych celów na najbliższe miesiące.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na oficjalną prezentację drużyny Mistrza Polski w Hokeju na Trawie, WKS Grunwald Poznań, połączoną z konferencją prasową.
Sezon Hokej Superligi już się rozpoczął, podczas spotkania będzie więc okazja nie tylko do przedstawienia naszych zawodników i trenerów, ale także do rozmów na temat sportowych celów na najbliższe miesiące.
Prezentacja odbędzie się we wtorek, 24 września o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Domu Sportu, czyli Centrum Sportowych Organizacji Pozarządowych przy ulicy Starołęckiej 36 w Poznaniu.

Liczę na Państwa obecność
do zobaczenia

Waldemar Serowski
WKS Grunwald Poznań
Main Manager

19 Wrzesień 2019 - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ. 
 
 18 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIOR MŁODSZY WCHODZI DO GRY!  
Zaczynamy. Środa, 18.09.2019 godz. 18.00. Junior młodszy rozpoczyna rozgrywki ligowe i wielką sportową przygodę. Wspierajmy ich. Mają przed sobą 3 lata grania w tej kategorii wiekowej. Wytrzymajcie w sporcie i hokeju na trawie.

Zaczynamy.
Środa, 18.09.2019 godz. 18.00. Junior młodszy rozpoczyna rozgrywki ligowe i wielką sportową przygodę. Wspierajmy ich. Mają przed sobą 3 lata grania w tej kategorii wiekowej. Wytrzymajcie w sporcie i hokeju na trawie. Za trzy lata zakończcie przygodę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Powodzenia chłopcy! Będziemy z Wami zawsze!

18 Wrzesień 2019 - JUNIOR MŁODSZY WCHODZI DO GRY! 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ  
Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej.

Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej. Początek o godzinie 14.
JR

16 Wrzesień 2019 - POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE!  
KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 1:4 (1:2) Bramki dla WKS Grunwald zdobyli: Mikołaj Głowacki - 2, Artur Mikuła - 1, Piotr Kozłowski - 1. W sobotę (14.09.2019) drużyna WKS Grunwald Poznań gościła na boisku wicemistrza Polski - zespołu KS Pomorzanin Toruń.

KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 1:4 (1:2)

Bramki dla WKS Grunwald zdobyli: Mikołaj Głowacki - 2, Artur Mikuła - 1, Piotr Kozłowski - 1.
W sobotę (14.09.2019) drużyna WKS Grunwald Poznań gościła na boisku wicemistrza Polski - zespołu KS Pomorzanin Toruń. Wojskowi od początku meczu przejęli inicjatywę na boisku i konsekwentnie budowali przewagę bramkową. Prowadząc 2:0 nasi hokeiści zaczęli popełniać błędy i po jednej z kontr, drużyna z Torunia zdobyła bramkę kontaktową. Po przerwie nasi hokeiści przez cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku, ale trzeba przyznać, że bramkarz wojskowych Mateusz Popiołkowski bronił przez cały mecz na wysokim poziomie. Dzięki jego skutecznym interwencjom drużyna WKS Grunwald nie traciła bramek. Nasz atak, który jak zwykle nie "grzeszył" skutecznością, powiększył wygraną naszych hokeistów na trawie i z kompletem punktów WKS lideruje ligowej tabeli po dwóch rozegranych kolejkach. Następne spotkanie w Superlidze hokeja na trawie mistrzowie Polski rozegrają w dniu 28.09.2019 (sobota) o godz. 16.00, a przeciwnikiem będzie zdobywca III miejsca w ubiegłym sezonie - drużyna KS Warta Poznań. Emocje w derbach Poznania gwarantowane, już dziś wszystkich zapraszamy!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE  
W sobotę (14.09.2019) zakończyły się rozgrywki ?Grand Prix Dzieci sezonu 2019/2020?, w którym przez cały rok swoje mecze rozgrywała drużyna dzieci z WKS Grunwald Poznań. Turniej finałowy zorganizowany został w Stęszewie i nasza drużyna (rocznik 2008 i młodsi) ostatecznie została sklasyfikowana na X miejscu w rywalizacji 17 zespołów.

W sobotę (14.09.2019) zakończyły się rozgrywki ?Grand Prix Dzieci sezonu 2019/2020?, w którym przez cały rok swoje mecze rozgrywała drużyna dzieci z WKS Grunwald Poznań. Turniej finałowy zorganizowany został w Stęszewie i nasza drużyna (rocznik 2008 i młodsi) ostatecznie została sklasyfikowana na X miejscu w rywalizacji 17 zespołów. ?Grand Prix Dzieci? są fajnym elementem do przygotowania najmłodszych zawodników do występów w grupie młodzików. Nasza drużyna w sezonie 2019/2020 będzie właśnie występować w wyższej grupie rocznikowej i będzie miała sporo czasu na naukę i podniesienie swoich hokejowych umiejętności, żeby zacząć odnosić pierwsze sukcesy. Bardzo dziękuję trenerom a szczególnie rodzicom, że poświęcają swój czas, aby naszych najmłodszych przypilnować w treningach i w weekendowych wyjazdach. Bardzo dziękuję!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ  
W niedzielę (15.09.2019) w Gąsawie zostały rozegrany finały "Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików sezonu 2018/2019" w hokeju na trawie. Już samo zakwalifikowanie się do grupy finałowej było dużym osiągnięciem zawodników! W finałowej rywalizacji nasza drużyna zdobyła III miejsce i została udekorowana brązowymi medalami.

W niedzielę (15.09.2019) w Gąsawie zostały rozegrany finały "Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików sezonu 2018/2019" w hokeju na trawie. Już samo zakwalifikowanie się do grupy finałowej było dużym osiągnięciem zawodników! W finałowej rywalizacji nasza drużyna zdobyła III miejsce i została udekorowana brązowymi medalami. Zespół WKS Grunwald Poznań, który składa się w głównej mierze z uczniów Szkoły Podstawowej Nr 51 osiągnął następujące rezultaty: WKS Grunwald - LKS Gąsawa 3:1; WKS Grunwald - Start Gniezno 2:5; WKS Grunwald - MKS Środa Wlkp. 1:1. Mecz z drużyną ze Środy Wlkp. decydował o kolorach medali. Niestety z remisu cieszyli się nasi przeciwnicy, gdyż stosunkiem bramek zostali wicemistrzami MMM. Po roku rzetelnej pracy, nasza dzielna drużyna była blisko obrony wyniku zdobytego przed rokiem, ale zdobycie III miejsca w MMM jest wspaniałym sukcesem i potwierdzeniem, że ta grupa wiekowa rozwija się zgodnie z planem założonym przez trenerów: Łukasza Kosmaczewskiego i Jana Łączkowskiego. Trzecie miejsce MMM jest rezultatem wielu pochodnych. W głównej mierze składa się na to współpraca na linii: szkoła-nauczyciel-klub-trener, ale najważniejszym ogniwem w całej układance są zawodnicy i rodzice. Bez ich zaangażowania, przypilnowania swoich pociech i pomocy w codziennych troskach żaden sukces w sporcie zespołowym byłby niemożliwy, gdyż zespół to dużo elementów, które trzeba zgrać żeby osiągnąć sukces. Za wszystko bardzo dziękuję i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie dalej układała się przynajmniej przyzwoicie, gdyż już w środę (18.09.2019, godz. 18.00) pierwszy występ młodzików WKS Grunwald Poznań w lidze junior młodszy!!! Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że mistrzem MMM została drużyna Start Gniezno. Gratulacje!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Karolina Grześko

16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NARODOWY DZIEŃ SPORTU.  
W sobotę (14.09.2019) w całej Polsce odbył się Narodowy Dzień Sportu. W tej akcji propagującej sport i aktywny sposób spędzania czasu, udział wzięła sekcja hokeja na trawie z WKS Grunwald Poznań.

W sobotę (14.09.2019) w całej Polsce odbył się Narodowy Dzień Sportu. W tej akcji propagującej sport i aktywny sposób spędzania czasu, udział wzięła sekcja hokeja na trawie z WKS Grunwald Poznań. W ramach "Narodowego Dnia Sportu" uczciliśmy pamięć wielkiego patrona naszej sekcji organizując "V. Memoriał Henryka Zielazka". Najważniejszym wydarzeniem memoriału był występ naszej nowo powstałej drużyny juniora młodszego, która spotkała się kolegami z Warty Poznań. Wynik w tym meczu nie był najważniejszy, ale bardziej doświadczeni i starsi hokeiści na trawie naszych przeciwników wygrali wysoko i zasłużenie. Jeszcze długa droga przed naszymi młodymi adeptami, żeby zacząć wygrywać w rywalizacji z innymi klubami w hokeju juniorskim. Później gościliśmy młode hokeistki na trawie, które rywalizowały o miano najlepszej drużyny MMM i oczywiście emocje towarzyszyły do końca. Ponadto w sobotę wszyscy mogli wziąć udział w przeróżnych konkursach: konkurs rzutów karnych, slalom, prowadzenie piłki oraz można było spróbować strzałów z broni pneumatycznej, gry w kometkę, siatko nogi i wiele, wiele innych. Oczywiście dużą popularnością cieszyła się piłka nożna, ale najbardziej smakowała kiełbasa z grilla. Zgodnie z zasadą, że jak się człowiek zmęczy, to musi sobie podjeść!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Agnieszka Tyranowska

16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 
 
 13 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY W SOBOTĘ!  
Drogie dzieci, zabierz rodzica i przyjdź w sobotę 14.09.2019 r. Od godz. 09.30 na obiektach klubowych WKS Grunwald Poznań w ramach Narodowego Dnia Sportu sekcja hokeja na trawie organizuje V. Memoriał im.

Drogie dzieci, zabierz rodzica i przyjdź w sobotę 14.09.2019 r. Od godz. 09.30 na obiektach klubowych WKS Grunwald Poznań w ramach Narodowego Dnia Sportu sekcja hokeja na trawie organizuje V. Memoriał im. Henryka Zielazka. W ramach memoriału odbędzie się mecz pokazowy hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań w kategorii junior młodszy. W przerwie spotkania zorganizowane będą atrakcje hokejowe dla wszystkich chętnych: podstawy hokeja na trawie, konkurs rzutów karnych, slalomy z piłką hokejową i wiele, wiele innych. Na sąsiednim boisku zorganizowane będzie: mini piłka ręczna, mini siatkówka, strzelectwo, sztafeta rodzinna itp. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali poczęstunek z grilla. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

13 Wrzesień 2019 - ZAPRASZAMY W SOBOTĘ! 
 
 15 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE.  
Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań nie mają jeszcze świątecznej przerwy od treningów, ale wzięli już udział w spotkaniu przy choince. W Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha życzenia składali sobie nie tylko zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny, ale także zespołów młodzieżowych wraz z rodzicami, nauczycielami i kierownictwem sekcji.

Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań nie mają jeszcze świątecznej przerwy od treningów, ale wzięli już udział w spotkaniu przy choince. W Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha życzenia składali sobie nie tylko zawodnicy i trenerzy pierwszej drużyny, ale także zespołów młodzieżowych wraz z rodzicami, nauczycielami i kierownictwem sekcji.
To jeden z wyjątkowych dni w roku. Przy jednym stole, przy choince, zasiadają trzy pokolenia hokejowej rodziny WKS Grunwald Poznań. Młodzi zawodnicy z grup młodzieżowych mają okazję porozmawiać z reprezentantami Polski i pochwalić się swoimi sukcesami. Nie inaczej było tym razem. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim, w imieniu sekcji życzenia złożył nowy prezes sekcji hokeja na trawie ppłk Janusz Brzezicha, podkreślając, że następny rok będzie obfitował w wiele wydarzeń sportowych i organizacyjnych. Rozmowy w świątecznym klimacie toczyły się i integrowały pokolenia przez całe spotkanie przy choince.
W tym roku seniorzy Grunwaldu mają do rozegrania jeszcze jedno ligowe spotkanie. 21 grudnia zmierzą się na wyjeździe ze Stellą Gniezno.

Zdjęcia: Paweł Siczyński

15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 15 Grudzień 2019 - SPOTKANIE POKOLEŃ PRZY CHOINCE. 
 
 12 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NOWY PREZES SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE!  
W czwartek w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się zebranie sekcji hokeja na trawie. Ważnym wydarzeniem było spotkanie z nowym prezesem sekcji hokeja na trawie, którym od dnia 12.

W czwartek w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się zebranie sekcji hokeja na trawie. Ważnym wydarzeniem było spotkanie z nowym prezesem sekcji hokeja na trawie, którym od dnia 12.12.2019r. jest Pan ppłk Janusz Brzezicha. Zawodnicy, trenerzy i działacze zapoznali się z nowym prezesem, który wszystkim osobiście się przedstawił i zapewnił, że wzorem swoich poprzedników, będzie się starał, aby sekcja wielokrotnych mistrzów Polski dalej mogła święcić tryumfy na boiskach krajowych i europejskich. Pierwszym sprawdzianem dla Pana Prezesa będzie na pewno organizacja Halowego Klubowego Pucharu Europy w dniach 14-16.02.2019 w Poznaniu w hali CityZen.

12 Grudzień 2019 - NOWY PREZES SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE! 
 
 09 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"!  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 11:5 (1:1; 2:0; 4:2; 4:2) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 7, Mateusz Hulbój - 2, Mikołaj Gumny - 2 Druga kolejka Hokej Superligi o Halowe Mistrzostwo Polski i drugie zwycięstwo WKS Grunwaldu Poznań.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 11:5 (1:1; 2:0; 4:2; 4:2)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 7, Mateusz Hulbój - 2, Mikołaj Gumny - 2

Druga kolejka Hokej Superligi o Halowe Mistrzostwo Polski i drugie zwycięstwo WKS Grunwaldu Poznań. Wojskowi wysoko pokonali Wartę Poznań, a siedem z jedenastu bramek zdobył Artur Mikuła. Faworytem meczu był zespół mistrzów Polski, Grunwaldu Poznań, ale to Warta objęła szybko prowadzenie. Już w 2. minucie na prowadzenie wyprowadził Zielonych Waldemar Rataj. Wojskowi szybko wyrównali po bramce Artura Mikuły, i jak się później okazało derby Poznania były pojedynkiem strzeleckim tych dwóch zawodników. Rataj trafił do bramki rywali pięć razy, Mikuła aż siedem, czym znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Po dwóch kwartach WKS prowadził skromnie 3:1 (bramki Mikuły i Hulbója), ale po trzeciej już 7:3. W ostatnich 10 minutach gry przewaga zespołu Karola Śnieżka wzrosła nawet do 8 trafień (11:3, dwa razy trafił Mikołaj Gumny i kolejny raz Artur Mikuła), ale w ostatnich minutach, ambitnie walczący do końca Warciarze zmniejszyli rozmiary porażki do 5:11. Wszystkie mecze w sezonie halowym 2019/2020 oczywiście są podporządkowane występowi wojskowych w Halowym Klubowym Pucharze Europy w Poznaniu w hali CityZen w dniach 14-16.02.2020 roku.
Po dwóch kolejkach spotkań, WKS Grunwald Poznań jest wiceliderem, wraz z mającym także komplet punktów AZS-em AWF-em Poznań. Następna ligowa sobota 21 grudnia WKS Grunwald Poznań zagra na wyjeździe ze Stellą Gniezno.

Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 09 Grudzień 2019 - ARTUR MIKUŁA "KRÓLEM POLOWANIA"! 
 
 08 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM.  
Najmłodsza drużyna WKS Grunwald Poznań składająca się z uczniów SP51 z klas 1-3 po środowym "Wielkim Turnieju Mikołajkowym", żądna więcej emocji, w sobotę (07.12.2019) udała się na "VI Hokejowy Festiwal Skrzatów" do Swarzędza.

Najmłodsza drużyna WKS Grunwald Poznań składająca się z uczniów SP51 z klas 1-3 po środowym "Wielkim Turnieju Mikołajkowym", żądna więcej emocji, w sobotę (07.12.2019) udała się na "VI Hokejowy Festiwal Skrzatów" do Swarzędza. Nasz klub reprezentowało 7 zawodników, najmłodszych adeptów hokeja na trawie. Po pierwszym meczu, który był rozgrzewką, kolejne stały się wyrównaną walką. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i determinacją. Było wiele radości, uśmiechu i dobrej zabawy. Skrzaty oprócz sportowych emocji, uczestniczyły także w konkursie plastycznym i polonistycznym pisząc list do świętego Mikołaja. Prace plastyczne naszych zawodników ukazywały miłość do hokeja i świąteczny nastrój. Wszyscy skosztowali słodyczy, owoców i warzyw. Częstowali się kanapkami, ciastami, czy watą cukrową. Do domu każdy gracz zabrał pamiątkowy medal i upominek od samego świętego Mikołaja. Dziękujemy organizatorom klubowi UKS Swarek Swarzędz za zaproszenie i niezapomniane chwile w hokejowej rodzinie. Rodzicom za obecność i doping dla najmłodszych zawodników WKS Grunwald Poznań. Spotykamy się w piątek 13.12.2019, godz. 17.00 na wieczorze świątecznym w SP nr 51. W jedności siła!!!

Tekst: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Anna Kąsowska

08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 08 Grudzień 2019 - TURNIEJ SKRZATÓW ZE ŚW. MIKOŁAJEM. 
 
 06 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIELKIE DERBY POZNANIA!  
Sobota 7 grudnia 2019 godz. 16.30 - przyjdź i zobacz. Dwa poznańskie kluby. Dwie historie i dwie tradycje. Hokejowa waga ciężka. Drogi kibicu bądź świadkiem starcia gigantów hokeja na trawie!!! Zapraszamy

Sobota 7 grudnia 2019 godz. 16.30 - przyjdź i zobacz. Dwa poznańskie kluby.
Dwie historie i dwie tradycje. Hokejowa waga ciężka. Drogi kibicu bądź
świadkiem starcia gigantów hokeja na trawie!!! Zapraszamy

06 Grudzień 2019 - WIELKIE DERBY POZNANIA! 
 
 05 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51!  
W środę (04.12.2019) jak co roku w okresie mikołajek młodzi zawodnicy WKS Grunwald Poznań ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu na os. Lecha, wzięli udział w "Wielkim Turnieju Mikołajkowym". W piątej odsłonie zmagań wzięło udział aż 9 drużyn.

W środę (04.12.2019) jak co roku w okresie mikołajek młodzi zawodnicy WKS Grunwald Poznań ze Szkoły Podstawowej nr 51 w Poznaniu na os. Lecha, wzięli udział w "Wielkim Turnieju Mikołajkowym". W piątej odsłonie zmagań wzięło udział aż 9 drużyn. W tym roku nazwy zespołów zapożyczyliśmy ze świata fauny i tak wystąpili: Szerszenie, Renifery, Łosie, Niedźwiedzie, Rekiny, Gekony i Żabnice. Faza grupowa, w której wszystkie zespoły zmierzyły się ze sobą trwała ponad dwie godziny. Tyle dokładnie czasu potrzebowaliśmy na rozegranie aż 21 spotkań. Dwie najlepsze drużyny po tej fazie rozgrywek, a były to Renifery i Gekony, spotkały się w Wielkim Finale. Jak przystało na finał, mecz był zacięty, a poziom widowiska bardzo wysoki. Po regulaminowym czasie meczu, prowadzonego przez dwóch doświadczonych sędziów, Piotra Kozłowskiego i Adriana Krokosza, na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 dla drużyny Reniferów i to właśnie oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w zawodach. Na pochwałę zasługują jednak wszyscy zawodnicy biorący dzisiaj udział w zmaganiach, ponieważ widać z roku na rok poprawę umiejętności młodych adeptów hokeja. W ten sam sposób występ zawodników podsumował Karol Śnieżek, były trener reprezentacji Polski i aktualnych Mistrzów Polski - WKS Grunwald Poznań, który dokładnie przyglądał się uczestnikom podczas zawodów. Po meczu finałowym nastąpiła dekoracja zawodników, którzy bez względu na uzyskany wynik dostali takie same świąteczne upominki. Pragniemy również podziękować naszym starszym kolegom, którzy mocno wsparli nas w organizacji zawodów, zarówno pełniąc funkcje trenerów jak i sędziów. Przypominamy również, że już za tydzień, 13.12.2019r. w SP51 odbędzie się Wigilia Klubu WKS Grunwald Poznań, w której uczestniczyć będą wszyscy zawodnicy sekcji hokeja na trawie, trenerzy i kierownicy. Już nie możemy się doczekać! W jedności siła!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 05 Grudzień 2019 - ŚWIĘTO HOKEJA NA TRAWIE W SP51! 
 
 04 Grudzień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  PISZĄ O NASZYCH  
W prasie,w stacjach telewizyjnych i radiowych ukazują się artykuły i audycje na temat ostatnich występów hokeistów na trawie i piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ci pierwsi rozpoczęli sezon halowy.

W prasie,w stacjach telewizyjnych i radiowych ukazują się artykuły i audycje na temat ostatnich występów hokeistów na trawie i piłkarzy ręcznych WKS Grunwald. Ci pierwsi rozpoczęli sezon halowy. Z kolei szczypiorniści kończą pierwszą rundę sezonu 2019/2020 I ligi. Przed nimi jeszcze 2 ważne mecze w grudniu. W najbliższą sobotę, o godz. 18 wystąpią w Obornikach Śląskich. Z kolei 14 grudnia w Gorzowie dojdzie do konfrontacji lidera grupy B Stali z wiceliderem WKS Grunwald. Aktualnie obie ekipy mają po 24 punkty.
W załączniku wczorajszy artykuł z Głosu Wielkopolskiego.
Jerzy Raube

04 Grudzień 2019 - PISZĄ O NASZYCH 
 
 03 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WOJSKOWI W SPORTOWYM WEEKENDZIE  
Trener Karol Śnieżek i kapitan zespołu Paweł Bratkowski gościli w TVP3 Poznań w programie Sportowy Weekend. Mówili o rozpoczętym ligowym sezonie w hali oraz o przygotowaniach do Klubowego Pucharu Europy.

Trener Karol Śnieżek i kapitan zespołu Paweł Bratkowski gościli w TVP3 Poznań w programie Sportowy Weekend. Mówili o rozpoczętym ligowym sezonie w hali oraz o przygotowaniach do Klubowego Pucharu Europy.

Zobacz materiał TVP 3 Poznań

03 Grudzień 2019 - WOJSKOWI W SPORTOWYM WEEKENDZIE 
 
 03 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIELKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY  
Zapraszamy na Wielki Turniej Mikołajkowy! Przyjdź do SP nr 51. Kopalnia talentów hokeja na trawie. Dobra zabawa gwarantowana. Poza turniejem każdy może się sprawdzić!

Zapraszamy na Wielki Turniej Mikołajkowy!
Przyjdź do SP nr 51. Kopalnia talentów hokeja na trawie. Dobra zabawa gwarantowana. Poza turniejem każdy może się sprawdzić!

03 Grudzień 2019 - WIELKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY 
 
 02 Grudzień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ.  
WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:4 (2:0, 1:1, 2:2, 0:1) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 3, Tomasz Dutkiewicz - 1, Mikołaj Gumny - 1. W sobotę (30.11.2019) drużyna hokeistów na trawie wygrała pierwszy mecz sezonu halowego 2019/2020 po ciężkim pojedynku z zespołem Startu.

WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:4 (2:0, 1:1, 2:2, 0:1)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 3, Tomasz Dutkiewicz - 1, Mikołaj Gumny - 1.

W sobotę (30.11.2019) drużyna hokeistów na trawie wygrała pierwszy mecz sezonu halowego 2019/2020 po ciężkim pojedynku z zespołem Startu. Wszystkie spotkania z hokeistami z Gniezna bywają wyrównane, ale mecze w hali wyglądają jeszcze bardziej interesująco. Dzisiaj o zwycięstwie zadecydowała fenomenalna forma strzelecka Artura Mikuły, który w paru akcjach pokazał, że w pełni zasługuje na miano najlepszego zawodnika w polskiej lidze. Lat Arturowi przybywa, ale ewentualni następcy na razie mogą tylko obserwować grę zawodnika z numerem 18 i uczyć się zachowań na boisku, instynktu strzeleckiego pod bramką i indywidualnej techniki użytkowej. Nasza liga potrzebuje więcej takich zawodników! Mecz skończył się dla wojskowych wygraną, ale wyraźnie widać, że nie wszystkie elementy maszyny trenera Karola Śnieżka pracują bez zarzutu. Dużo, dużo pracy jeszcze przed naszymi mistrzami Polski, żeby w najwyższej formie zagrali w zbliżającym się szybkimi krokami Halowym Klubowym Pucharze Europy (Poznan 14-16.02.2020).

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 02 Grudzień 2019 - WYGRANA NA INAUGURACJĘ LIGI HALOWEJ. 
 
 29 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W SOBOTĘ MECZ SUPERLIGI NA HALI  
Mistrz Polski - WKS Grunwald Polski, zaprasza wszystkich sympatyków i kibiców hokeja na trawie! Rozpoczynamy rozgrywki halowe w hokeju na trawie w polskiej Superlidze. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.

Mistrz Polski - WKS Grunwald Polski, zaprasza wszystkich sympatyków i kibiców hokeja na trawie! Rozpoczynamy rozgrywki halowe w hokeju na trawie w polskiej Superlidze. Zapraszamy w sobotę na godz. 16.30 do hali sportowej "C" POSiR ul. J. Spychalskiego 34 w Poznaniu. Rozgrywki ligowe w hali będą jednym z etapów przygotowań do Halowego Klubowego Pucharu Europy w dniach 14-16.02.2020 w Poznaniu, hala CityZen. Przyjdź w sobotę i zobacz na żywo najlepszą polską drużynę w halowej odmianie hokeja na trawie.

29 Listopad 2019 - W SOBOTĘ MECZ SUPERLIGI NA HALI 29 Listopad 2019 - W SOBOTĘ MECZ SUPERLIGI NA HALI 
 
 28 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC.  
W niedzielę (24.11.2019) o szóstej rano hokeistki i hokeiści WKS Grunwald Poznań wyruszyli na turniej halowy hokeja na trawie do Skierniewic. Sezon halowy dopiero się rozpoczyna i zawody były doskonałym sprawdzianem dla młodzieży WKS Grunwald.

W niedzielę (24.11.2019) o szóstej rano hokeistki i hokeiści WKS Grunwald Poznań wyruszyli na turniej halowy hokeja na trawie do Skierniewic. Sezon halowy dopiero się rozpoczyna i zawody były doskonałym sprawdzianem dla młodzieży WKS Grunwald. Z pewnymi obawami, ale także z nadzieją na sukces wyruszyliśmy w drogę. Ponury, listopadowy dzień nie wpływa pozytywnie na graczy. Trzeba się rozkręcić, nastawić na walkę, stoczyć bój ze swoimi słabościami i z przeciwnikiem. Walczyć do końca. Było warto! Chłopcy po wspaniałej walce ulegli tylko jednej drużynie z Brzezin 0:1 i w końcowej klasyfikacji turnieju zajęli drugie miejsce. Dziewczęta nie sprzedały tanio skóry. W prawdzie zamknęły tabelę. Ale na pochwałę zasługuje ich determinacja i wola walki mimo osłabienia. Wyniki 0:1 i 0:0 zwiastują rychłą zwyżkę formy i na pewno już niedługo również zawodniczki WKS Grunwald Poznań staną na przysłowiowym pudle. W bramce naszych hokeistek gościnnie wystąpił Dawid Zalewski. Bronił jak lew. Odbijał piłki, które przeciwnicy widzieli już w bramce. Wił się jak w ukropie. Pokazał umiejętności na najwyższym poziomie. W tym miejscu cała drużyna dziewcząt krzyczy zgodnym chórem: "Brawo Dawid!" To był udany wyjazd i nawet mimo wielkich korków na autostradzie w drodze powrotnej i późnego powrotu do domu, będziemy dobrze wspominać podróż do Skierniewic. Dziękujemy organizatorom za sprawną organizację turnieju!

Tekst: Michał Gwoździk
Zdjęcia: Michał Gwoździk

28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 28 Listopad 2019 - UDANY WYJAZD MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK DO SKIERNIEWIC. 
 
 26 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE!  
Przez trzy dni - od 22 do 24 listopada 2019 r. - w gminach Łubianka i Unisław odbywał się Turniej im. Adama Filemonowicza. Zwyciężyli wojskowi WKS Grunwald Poznań. W ciągu 8 dni jest to już drugie turniejowe zwycięstwo mistrzów Polski.

Przez trzy dni - od 22 do 24 listopada 2019 r. - w gminach Łubianka i Unisław odbywał się Turniej im. Adama Filemonowicza. Zwyciężyli wojskowi WKS Grunwald Poznań. W ciągu 8 dni jest to już drugie turniejowe zwycięstwo mistrzów Polski. Najpierw wygrali dwudniowy memoriał w Rogowie, teraz trzydniowy w Unisławie. W ciągu tych 8 dni zagrali 12 meczy, zwyciężając 10 razy. Ponieśli tylko dwie porażki, które nie wpłynęły na ostateczne rozstrzygnięcia, dlatego kapitan drużyny Paweł Bratkowski mógł w geście tryumfu wznieść zwycięskie puchary i razem z drużyną cieszyć się z solidnej wykonanej pracy. Powrót i praca trenera Karola Śnieżka przynosi efekty, chociaż na zakończenie ostatniego turnieju przypomniał wszystkim, że żeby odnieść sukces w zbliżającym się szybkimi krokami Halowym Klubowym Pucharze Europy (14-16.02.2020) w Poznaniu, trzeba zagrać zdecydowanie szybciej, twardziej, lepiej, z mniejszą ilością błędów i z olbrzymią ambicją.
Przypominam dzisiaj jest 26.11.2019 roku, do rozpoczęcia najważniejszej halowej klubowej imprezy w hokeju na trawie w Europie, gdzie w Poznaniu będziemy gościć najlepsze klubowe drużyny kontynentu pozostało 80 dni!!!

Zdjęcia: Paweł Siczyński

26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 26 Listopad 2019 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO TURNIEJOWE NASZYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE! 
 
 22 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI WKS GRUNWALD POZNAŃ JADĄ DO UNISŁAWIA NA "TURNIEJ IM. ADAMA FILEMONOWICZA"  
W dniach 22-24 listopada w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się Turniej im. Adama Filemonowicza. O zwycięstwo powalczy sześć zespołów - pięć z Polski i jeden zagraniczny. W ubiegłym roku wojskowi zwyciężyli w tym turnieju organizowanym z okazji 100-lecia istnienia niepodległego państwa polskiego.

W dniach 22-24 listopada w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się Turniej im. Adama Filemonowicza. O zwycięstwo powalczy sześć zespołów - pięć z Polski i jeden zagraniczny. W ubiegłym roku wojskowi zwyciężyli w tym turnieju organizowanym z okazji 100-lecia istnienia niepodległego państwa polskiego. Tym razem organizatorzy zdecydowali się, że turniej będzie nosił imię legendarnego hokeisty na trawie i trenera związanego z gminą Łubianka Adama Filemonowicza. Pierwszego i drugiego dnia zostaną rozegrane mecze rundy zasadniczej - system "każdy z każdym". Natomiast w niedzielę odbędą się półfinały - system "na krzyż" - pierwsza drużyna po rundzie zasadniczej zagra z czwartym, zaś druga z trzecią. Wielki finał rozegrają drużyny, które wyjdą zwycięsko z półfinałów. Turniej w Unisławiu jest kolejnym elementem przygotowań naszej drużyny do najważniejszej imprezy sezonu 2019/2020, czyli "Halowego Klubowego Puchary Europy" grupy A, który odbędzie się w dniach 14-16.02.2020 roku w Poznaniu w hali CityZen.

Zdjęcie: Paweł Siczyński

22 Listopad 2019 - HOKEIŚCI WKS GRUNWALD POZNAŃ JADĄ DO UNISŁAWIA NA "TURNIEJ IM. ADAMA FILEMONOWICZA" 22 Listopad 2019 - HOKEIŚCI WKS GRUNWALD POZNAŃ JADĄ DO UNISŁAWIA NA "TURNIEJ IM. ADAMA FILEMONOWICZA" 
 
 21 Listopad 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  TRENER I DRUŻYNA NOMINOWANI!  
Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Piłkarze ręczni WKS Grunwald Poznań chcą nawiązać do najlepszych czasów, kiedy to Poznań był jednym z najlepszych ośrodków szczypiorniaka w kraju i zdobywał medale Mistrzostw Polski. Do grona najlepszych jeszcze co prawda daleka droga ale póki co podopieczni Rafała Walczaka pozytywnie zaskakują i wygrywają mecz za meczem i jak do tej pory są jedynym zespołem bez porażki w bieżącym sezonie.

Miło poinformować, że trener Rafał Walczak i jego zespół WKS Grunwald otrzymali nominacje do
Czwartej edycja plebiscytu "Głosu Wielkopolskiego" pod honorowym patronatem Andrzeja Kraśnickiego, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, rozpoczęta. Szukamy najlepszych z najlepszych - juniorów, sportowców, trenerów i drużyn.

- Największą siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest on sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego. - Nagrodzimy w nim zarówno mistrzów Polski, jak i sportowe talenty, które dopiero rodzą się w różnych zakątkach Wielkopolski. Docenienie amatorów, zawodowców i tych, którzy ich szkolą, to świetne uzupełnienie tradycyjnych wyborów złotej dziesiątki w naszym Plebiscycie na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski. Cieszę się, że niektórzy laureaci będą mogli odebrać nagrody wśród największych czempionów na Wielkim Balu Sportowca. Listy gratulacyjne oraz specjalne okolicznościowe medale odbiorą oni też od Andrzeja Kraśnickiego.

Głosujmy na Naszych Reprezentantów z WKS Grunwald Poznań! Poniżej link

https://gloswielkopolski.pl/mistrzowie-sportu-2019-szukamy-najpopularniejszych-juniorow-sportowcow-trenerow-i-druzyny-zglos-kandydatow-i-glosuj/ar/c2-14481843

Klikamy i głosujemy!

Tekst i fot. Jerzy Raube

21 Listopad 2019 - TRENER I DRUŻYNA NOMINOWANI! 
 
 18 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WRÓCIŁ TRENER I ....  
WKS Grunwald Poznań zwyciężył w "52. Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka". Po prawie trzymiesięcznej przerwie do hokeja na trawie i trenowania drużyny mistrza Polski powrócił trener Karol Śnieżek.

WKS Grunwald Poznań zwyciężył w "52. Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka".

Po prawie trzymiesięcznej przerwie do hokeja na trawie i trenowania drużyny mistrza Polski powrócił trener Karol Śnieżek. Przerwa była celowa i zaplanowana. Miała na celu odpoczynek psychiczny i zdrowotny od hokeja na trawie po zakończeniu blisko 10 letniej kariery trenerskiej z kadrą Polski w roli selekcjonera i dwuletniej z WKS Grunwald Poznań. Długo w klubie czekaliśmy na Karola, ale w końcu w miniony weekend (16/17 listopada 2019) wrócił jako pierwszy trener drużyny wojskowych i wygrał z drużyną pierwszy jesienny turniej w Rogowie, gdzie odbył się 52 Memoriał im. Klemensa Maciaszczyka. Powrót trenera jest doskonałą wiadomością dla zawodników, gdyż szybkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie w halowym hokeju na trawie w Polsce, czyli Halowy Klubowy Puchar Europy 2020 grupy A w Poznaniu. Drugim trenerem zespołu będzie Robert Grzeszczak. Skompletowanie sztabu trenerskiego było najważniejszym elementem w budowaniu teamu na sezon halowy 2019/2020. Teraz pozostaje tylko praca i budowanie formy do walki w ramach europejskich rozgrywek i obrony tytułu mistrza Polski.
W Rogowie o zwycięstwo rywalizowało sześć zespołów: WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń, UKH Start 1954 Gniezno, LKS Gąsawa, Bałagany Rustico Łubianka oraz gospodarze LKS Rogowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Krokosz z WKS Grunwald Poznań.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 18 Listopad 2019 - WRÓCIŁ TRENER I .... 
 
 16 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY.  
Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w sobotę i niedzielę (16-17.11.2019) turniejem w Rogowie rozpoczynają sezon halowy. Aktualni mistrzowie Polski wystąpią w 52 Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka i będzie to dosłownie drugie wyjście naszych hokeistów na parkiet.

Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w sobotę i niedzielę (16-17.11.2019) turniejem w Rogowie rozpoczynają sezon halowy. Aktualni mistrzowie Polski wystąpią w 52 Memoriale im. Klemensa Maciaszczyka i będzie to dosłownie drugie wyjście naszych hokeistów na parkiet. Do tej pory odbyliśmy jeden trening halowy i podczas tego memoriału wszystko się może zdarzyć. Jak zawsze grać będziemy o zwycięstwo, ale tym razem liczymy też na miłą atmosferę i wyrozumiałość gospodarzy, którzy słyną środowisku rodziny hokejowej z gościnności. Przypominam, że w rozpoczynającym się sezonie halowym 2019/2020 najważniejszą imprezą dla drużyny WKS Grunwald Poznań jest Halowy Klubowy Puchar Europy grupy A, w którym występujemy i jesteśmy organizatorem!

Tekst: Waldemar Serowski

16 Listopad 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY. 
 
 16 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GUMNY WYMIATA W HOKEJA I........  
Świetny reportaż Sebastiana Staszewskiego w cyklu "Po Gwizdku". Duże brawa za pomysł i świetne przedstawienie obu braci. Gumnych. Reportaż nagrywany na najlepszym boisku w Polsce, na którym gra i trenuje drużyna 23-krotnych mistrzów Polski w hokeju na trawie - WKS Grunwald Poznań.

Świetny reportaż Sebastiana Staszewskiego w cyklu "Po Gwizdku". Duże brawa za pomysł i świetne przedstawienie obu braci. Gumnych. Reportaż nagrywany na najlepszym boisku w Polsce, na którym gra i trenuje drużyna 23-krotnych mistrzów Polski w hokeju na trawie - WKS Grunwald Poznań. Zapraszamy do poświęcenia kilkunastu minut i przyjrzeniu się znaczeniu sportu w życiu rodzinnym. Gratulacje dla Sebastiana Staszewskiego za montaż i inwencję!

Cała audycja pod tym linkiem:

https://youtu.be/sdmzq0mtGhs

16 Listopad 2019 - GUMNY WYMIATA W HOKEJA I........ 16 Listopad 2019 - GUMNY WYMIATA W HOKEJA I........ 
 
 12 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MISTRZ RUNDY JESIENNEJ!  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:5 (1:2) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Tomasz Marcinkowski- 1, Tomasz Dutkiewicz - 1. W sobotę (09.11.2020) w późnych godzinach wieczornych hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań planowo pokonali drużynę Startu Gniezno.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 2:5 (1:2)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Tomasz Marcinkowski- 1, Tomasz Dutkiewicz - 1.
W sobotę (09.11.2020) w późnych godzinach wieczornych hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań planowo pokonali drużynę Startu Gniezno. Po tym zwycięstwie wojskowi potwierdzili, że podczas tej rundy byli najlepszym zespołem Superligi, nie zmienia tego nawet porażka po rzutach karnych z drużyną AZS AWF Poznań. WKS Grunwald Poznań jest drużyną, która mimo licznych kontuzji w rundzie jesiennej potrafiła utrzymywać wysoki poziom i formę sportową. Z przewagą 4 punktów nad drugim w tabeli KS Pomorzanin Toruń na wiosnę 2020 będziemy walczyć o pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, żeby nasza pozycja wyjściowa była komfortowa przed meczami w play off i pozwoliła w spokoju myśleć o obronie tytułu mistrza Polski. W najbliższych dniach na naszych stronach zapraszamy do podsumowania rundy jesiennej 2019. Teraz w trybie natychmiastowym nasi hokeiści na trawie muszą zmienić kije hokejowe z trawy na halę, bo już w sobotę pierwszy turniej w Rogowie, w następnym tygodniu (22-24.11.2019) turniej organizowany prze kolegów z Łubianki, a 30.11.2019 już pierwszy mecz ligowy w sezonie halowym, w którym czekają na nas jak zwykle poważne zadania: "Halowy Klubowy Puchar Europy" w Poznaniu (14-16.02.2020) i obrona tytułu mistrza Polski w hali.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 12 Listopad 2019 - MISTRZ RUNDY JESIENNEJ! 
 
 11 Listopad 2019 
 Klub WKS Grunwald 
   SPORTOWCY WOJSKA POLSKIEGO W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI  
Dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Warszawski Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach - w koszulce białej i czerwonej, tworząc najdłuższą flagę Polski.

Dzisiaj obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Warszawski Bieg Niepodległości to jeden z największych biegów ulicznych w Polsce. Zawodnicy ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach - w koszulce białej i czerwonej, tworząc najdłuższą flagę Polski. Tegoroczny limit 22 tys. zawodników został osiągnięty. W każdym Biegu Niepodległości startowali też sportowcy w mundurach. W Luboniu odbyły się mistrzostwa 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Bieg Niepodległości w Warszawie wygrał Arkadiusz Gardzielewski (Sztab Generalny WP). Drugi był Kamil Jastrzębski (Kraśnik) i trzeci Kamil Karbowiak i czwarty Błażej Brzeziński (obaj Sztab Generalny WP).

Jerzy Raube

11 Listopad 2019 - SPORTOWCY WOJSKA POLSKIEGO W BIEGACH NIEPODLEGŁOŚCI 
 
 08 Listopad 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSTATNI MECZ JESIENI!  
W sobotę 09 listopada 2019 mistrz Polski i lider tabeli rundy jesiennej sezonu 2019/2020 zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie, rozegra ostatni mecz na boisku trawiastym w Superlidze. Przeciwnikiem wojskowych będą gospodarze drużyna UKH Start 1954 Gniezno.

W sobotę 09 listopada 2019 mistrz Polski i lider tabeli rundy jesiennej sezonu 2019/2020 zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie, rozegra ostatni mecz na boisku trawiastym w Superlidze. Przeciwnikiem wojskowych będą gospodarze drużyna UKH Start 1954 Gniezno. Mecz zostanie rozegrany na stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie przy ul. Paczkowskiego w dzielnicy Osiedle Tysiąclecia o godz. 18.00. Mecz na pewno nie będzie należał do łatwych, a poza tym zostanie rozegrany przy sztucznym oświetleniu, które jest dla naszych zawodników zawsze problemem, gdyż na co dzień nie trenują i nie grają w takich warunkach. Dlatego bardzo ważna będzie odpowiednia koncentracja i konsekwentna gra przez całe spotkanie. Wygrana pozwoli naszym hokeistom na trawie utrzymać przewagę punktową nad najgroźniejszymi konkurentami przed decydującą walką o mistrzostwo Polski w rundzie wiosennej. Życzymy naszej drużynie zwycięstwa i następnie spokojnych przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu halowego w Poznaniu - Halowego Klubowego Pucharu Europy 14-16.02.2020.

08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 08 Listopad 2019 - OSTATNI MECZ JESIENI! 
 
 31 Październik 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WOJSKO POLSKIE NA 5!  
W VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych w Chinach przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM) znakomicie spisywali się reprezentanci Polski, w tym pokaźna ekipa Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i WKS Grunwald.

W VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych zorganizowanych w Chinach przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego (CISM) znakomicie spisywali się reprezentanci Polski, w tym pokaźna ekipa Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i WKS Grunwald. Nasi reprezentanci do ostatniego dnia Igrzysk walczyli ze światowymi potęgami o czołowe lokaty. Trwała zacięta walka o medale i miejsca w klasyfikacji medalowej. Biało-Czerwoni przywieźli do Polski 60 medali: 11 złotych, 15 srebrnych i 34 brązowe. Ostatecznie zajęli 5 miejsce w klasyfikacji medalowej.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział wraz z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką w uroczystości powitania w 1.Bazie Lotnictwa Transportowego na warszawskim Okęciu, 204 wojskowych sportowców, którzy wzięli udział w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych.
- Serdecznie Wam gratuluję. 60 medali to wielki sukces. To efekty waszej pracowitości i determinacji, a to są cechy wspólne sportowców i żołnierzy Wojska Polskiego ? mówił minister Mariusz Błaszczak do zawodniczek i zawodników. Polska reprezentacja zdobyła na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Wuhan 11 złotych medali, 15 srebrnych i 34 brązowe.
W Wuhan walczyło 66 reprezentacji narodowych, a klasyfikację medalową wygrali reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce przypadło Rosji, a na najniższym stopniu podium znaleźli się Brazylijczycy. 4 miejsce zajęli Francuzi.
(na zdjęciu 1: ministrowie ze złotą drużyną maratończyków)
Red. Jerzy Raube

31 Październik 2019 - WOJSKO POLSKIE NA 5! 31 Październik 2019 - WOJSKO POLSKIE NA 5! 
 
 30 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH!  
W niedzielę (27.10.2019) zakończyliśmy bardzo trudną rundę jesienną sezonu 2019/2020 w kategorii juniora młodszego. Zdecydowanie, jako najmłodsza drużyna w tych rozgrywkach zdawaliśmy sobie sprawę z wyzwania, jakie przed sobą postawiliśmy.

W niedzielę (27.10.2019) zakończyliśmy bardzo trudną rundę jesienną sezonu 2019/2020 w kategorii juniora młodszego. Zdecydowanie, jako najmłodsza drużyna w tych rozgrywkach zdawaliśmy sobie sprawę z wyzwania, jakie przed sobą postawiliśmy. Mieliśmy lepsze i gorsze momenty, na pewno jednak doświadczenie, jakie zdobyliśmy zaprocentuje już na wiosnę 2020 roku. Ostatni mecz z przeciwnikiem MKS Środa Wlkp. możemy zaliczyć do tych dobrych, mimo wysokiej porażki. Największa ilość akcji ofensywnych podczas jednego spotkania, poprawne rozgrywanie piłki i skuteczne obrony sprawiły, że liczni rodzice naszych zawodników często klaskali i głośno wyrażali swoją radość po udanych akcjach obronnych. Wynik w tym przypadku jest sprawą drugoplanową. Gra na świeżym powietrzu i dobra zabawa aktywnych w kibicowaniu rodziców jest gwarancją sukcesów w przyszłości. Pamiętajmy: "W jedności siła"!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski.
Zdjęcia: Waldemar Serowski

30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 30 Październik 2019 - JUNIOR MŁODSZY ZAKOŃCZYŁ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 
 
 29 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW.  
W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie w kategorii U14 rozegrali mecz z drużyną AZS Politechnika Poznańska. Był to przedmecz spotkania seniorów w Superlidze. Nasza młodzież przegrała 0:4, ale spotkanie nie było jednostronnym pojedynkiem.

W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie w kategorii U14 rozegrali mecz z drużyną AZS Politechnika Poznańska. Był to przedmecz spotkania seniorów w Superlidze. Nasza młodzież przegrała 0:4, ale spotkanie nie było jednostronnym pojedynkiem. Mieliśmy swoje szanse, ale jeszcze tym razem nie udało się strzelić bramek. Różnica umiejętności jest cały czas widoczna, ale z każdym meczem się zmniejsza. Warto zwrócić uwagę, że tym razem seniorzy WKS Grunwald Poznan, mistrzowie Polski, wyprowadzili swoich młodszych kolegów na środkową linię boiska. Piękny i fajny gest niedoceniony chyba przez drużynę młodzieżową, gdyż żaden z chłopców nie został na meczu seniorów, aby dopingować mistrzów Polski w meczu ligowym. Obserwując grę drużyny seniorów tez można się wiele nauczyć, tym bardziej, że pogoda tego dnia aż zachęcała do pozostania na stadionie WKS Grunwald Poznań. Może następnym razem?. Pamiętajcie: "W jedności siła"!!!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Marcin Wieruszewski

29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 29 Październik 2019 - BYŁA WALKA I PIĘKNY GEST SENIORÓW. 
 
 28 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PLANOWA WYGRANA  
WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 5:0 (4:0) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1. W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań podejmowali w kolejnym meczu w ramach rozgrywek Superligi drużynę AZS Politechnika Poznańska.

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 5:0 (4:0)

Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Piotr Kozłowski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1.

W sobotę (26.10.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań podejmowali w kolejnym meczu w ramach rozgrywek Superligi drużynę AZS Politechnika Poznańska. Spotkanie zakończyło się planową wygraną wojskowych. Trudno byłoby o inny wynik, ponieważ młoda drużyna AZS Politechnika praktycznie przez cały mecz broniła dostępu do swojego półkola strzałowego. Ze swojej gry obronnej i defensywnej taktyki wywiązali się bardzo dobrze. Nasza drużyna grała momentami nieco ospale i po osiągnięciu przewagi bramkowej nie kwapiła się do częstych ataków. Widać, że zbliża się koniec sezonu na boiskach trawiastych (do rozegrania pozostał jeden mecz) i nikt nie chce nabawić się kontuzji przed sezonem halowym, w którym główną imprezą jest "Halowy Klubowy Puchar Europy" 14-16.02.2019 w Poznaniu w hali CityZen, gdzie gościć będziemy siedem najlepszych drużyn w Europie, a ósmą drużyną będą gospodarze - WKS Grunwald Poznań.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 28 Październik 2019 - PLANOWA WYGRANA 
 
 25 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ HOKEJA NA TRAWIE!  
Zapraszamy na mecz hokeja na trawie! Derby Poznania. WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska, ul. Promienista 27, godz. 16.00. Na miejscu liczne atrakcje: foodtruck z dobrym jedzeniem (sprawdzone), emocje sportowe na najwyższym poziomie, komentarz na żywo podczas meczu, muzyka serwowana przez DJ, świeże powietrze, pogoda gwarantowana.

Zapraszamy na mecz hokeja na trawie!
Derby Poznania. WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska, ul. Promienista 27, godz. 16.00. Na miejscu liczne atrakcje: foodtruck z dobrym jedzeniem (sprawdzone), emocje sportowe na najwyższym poziomie, komentarz na żywo podczas meczu, muzyka serwowana przez DJ, świeże powietrze, pogoda gwarantowana. Zapraszamy!!!!!!

25 Październik 2019 - ZAPRASZAMY NA MECZ HOKEJA NA TRAWIE! 
 
 23 Październik 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  NASZE ZŁOTO W WUHAN!  
- Wasz wysiłek wkładany w treningi oraz udział w zawodach sportowych jest powodem do dumy dla wszystkich kibiców. Jestem przekonany, że dostarczycie nam również wiele radości swoimi występami podczas igrzysk w Wuhan.

- Wasz wysiłek wkładany w treningi oraz udział w zawodach sportowych jest powodem do dumy dla wszystkich kibiców. Jestem przekonany, że dostarczycie nam również wiele radości swoimi występami podczas igrzysk w Wuhan. Cała wojskowa rodzina będzie Wam kibicować w walce o najwyższe miejsca na podium. Dążenie do osiągania coraz lepszych wyników oraz pokonywanie własnych słabości, które pokazujecie zarówno podczas treningów, jak i służby, inspirują do pracy nad sobą i rozwoju - napisał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej w liście do żołnierzy - sportowców, którzy wezmą udział w VII Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych w Chinach.
W reprezentacji Wojska Polskiego jest też mocna ekipa Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i WKS Grunwald. Już na początku na najwyższym stopniu podium stanął w chińskim Wuhan strzelec szer. Jaromir Wojtasiewicz (WZS Poznań). Szeregowy J. Wojtasiewicz (na zdjęciu na 1 stopniu) zwyciężył w strzelaniu do rzutków, w konkurencji trap. W finale pokonał Rosjanina Aleksieja Alipova. Polak uzyskując wynik 43 punktów ustanowił nowy rekord CISM (Międzynarodowa Rada Sportu Wojskowego).
Tego samego dnia zapaśnicy zdobyli pierwsze dwa medale w Wuhan. Brąz w rywalizacji w stylu wolnym w kategorii 125 kg zdobył szer. Robert Baran. Trzecie miejsce wywalczyła również w kategorii 57 kg st. szer. Katarzyna Krawczyk (oboje WZS Poznań).
Gratulujemy!
Jerzy Raube

23 Październik 2019 - NASZE ZŁOTO W WUHAN! 23 Październik 2019 - NASZE ZŁOTO W WUHAN! 23 Październik 2019 - NASZE ZŁOTO W WUHAN! 
 
 22 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH.  
Ostatni w rundzie jesiennej "III Turniej o mistrzostwo WZHT", w kategorii młodzików i młodziczek, odbył się w sobotę (19.10.2019) na obiekcie klubu KS Lipno Stęszew w przyjemnych warunkach pogodowych.

Ostatni w rundzie jesiennej "III Turniej o mistrzostwo WZHT", w kategorii młodzików i młodziczek, odbył się w sobotę (19.10.2019) na obiekcie klubu KS Lipno Stęszew w przyjemnych warunkach pogodowych. Delikatne słońce przebijające zza chmur i brak wiatru sprzyjało rywalizacji sportowej. Drużyny dziewcząt i chłopców pokazały się z dobrej strony. Praca szkoleniowa daje oczekiwane rezultaty. Hokejowa młodzież WKS Grunwaldu Poznań powoli zdobywa sportowe szlify. Potrzeba jeszcze ogrania i mnóstwa pracy nad wydolnością. Temu będzie służyć zimowa przerwa w rozgrywkach na wolnym powietrzu i boiskach trawiastych. Bardzo budująca jest postawa dziewcząt, które występują w rozgrywkach poza konkurencją. Mimo to wkładają w swoje mecze wiele serca, wylewają mnóstwo potu, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, a łzy po porażce świadczą o wielkim zaangażowaniu, choć czasami nie starcza umiejętności. Niech się uczą jak najszybciej, gdyż w przyszłym sezonie kierownictwo bardzo poważnie myśli o zgłoszeniu młodziczek do kategorii juniorek młodszych. Trzeba zawsze mierzyć wyżej, zgodnie z hasłem: "W jedności siła!!!".

22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 22 Październik 2019 - MŁODZICY I MŁODZICZKI KOŃCZĄ SEZON NA BOISKACH TRAWIASTYCH. 
 
 21 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KRYTYCZNA OCENA TRENERA.  
W rozegranym w czwartek (17.10.2019), przegranym rewanżowym spotkaniu z drużyną KS Warta Poznań, który zdecydowanie nie był dobry w wykonaniu naszych juniorów młodszych, swoją opinię wyraził trener Łukasz Kosmaczewski: "Po bardzo poprawnym ostatnim meczu przeciwko drużynie ze Swarzędza, spodziewałem się lepszego spotkania.

W rozegranym w czwartek (17.10.2019), przegranym rewanżowym spotkaniu z drużyną KS Warta Poznań, który zdecydowanie nie był dobry w wykonaniu naszych juniorów młodszych, swoją opinię wyraził trener Łukasz Kosmaczewski: "Po bardzo poprawnym ostatnim meczu przeciwko drużynie ze Swarzędza, spodziewałem się lepszego spotkania. Zabrakło woli walki, chęci osiągnięcia lepszego wyniku i funkcjonowania jak jeden zespół. Liczę na to, że na ostatni pojedynek przeciwko drużynie ze Środy Wlkp. chłopcy wyciągną wnioski i mecz będzie zdecydowanie lepszy. Pamiętajmy, że razem możemy osiągnąć więcej". Słów trenera nie można komentować. Takie są jego odczucia. Poświęca bardzo dużo swojego czasu, aby nasi młodzi hokeiści na trawie nauczyli się swojego bardzo trudnego rzemiosła. Dlatego chłopcy, na następny mecz trzeba się spiąć i pokazać trenerowi, że w każdej rundzie może zdarzyć się słabszy mecz. Teraz trzeba rozegrać spotkanie, po którym na oblicze Waszego trenera wróci uśmiech i wiara w swój zespół. Wam życzę wiary w pracę, którą wykonujecie na treningach. Pamiętajcie: "W jedności siła!!!!"

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 21 Październik 2019 - KRYTYCZNA OCENA TRENERA. 
 
 17 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIE MA PRZERW, W TYGODNIU TEŻ SĄ ROZGRYWKI!  
Drodzy nauczyciele! Bądźcie wyrozumiali dla swoich uczniów, którzy uprawiają hokej na trawie, bo już w czwartek (17.10.2019) o godz. 17.00 czeka ich kolejny mecz o mistrzostwo Polski w lidze juniora młodszego.

Drodzy nauczyciele!
Bądźcie wyrozumiali dla swoich uczniów, którzy uprawiają hokej na trawie, bo już w czwartek (17.10.2019) o godz. 17.00 czeka ich kolejny mecz o mistrzostwo Polski w lidze juniora młodszego. Dlatego w piątek, proszą o więcej wyrozumiałości na lekcjach.
Zapraszamy wszystkich na boisko WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27.

17 Październik 2019 - NIE MA PRZERW, W TYGODNIU TEŻ SĄ ROZGRYWKI! 
 
 15 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA.  
W rozegranym w niedzielę (13.10.2019) meczu rewanżowym w hokeju na trawie z drużyną UKS SP5 Swarek Swarzędz nasza młodziutki zespół w kategorii junior młodszy poniósł wysoka porażkę. Początki jednak nigdy nie są łatwe! Przegrane ze starszymi zawodnikami, uczą nie raz więcej niż zwycięstwa! W niedzielę juniorzy młodsi nie poradzili sobie ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem ze Swarzędza.

W rozegranym w niedzielę (13.10.2019) meczu rewanżowym w hokeju na trawie z drużyną UKS SP5 Swarek Swarzędz nasza młodziutki zespół w kategorii junior młodszy poniósł wysoka porażkę. Początki jednak nigdy nie są łatwe! Przegrane ze starszymi zawodnikami, uczą nie raz więcej niż zwycięstwa!
W niedzielę juniorzy młodsi nie poradzili sobie ze zdecydowanie silniejszym przeciwnikiem ze Swarzędza. I to chyba na tyle z negatywów. To był nasz najlepiej zagrany mecz w tej kategorii wiekowej. Coraz lepsza gra defensywna i całkiem spora ilość akcji ofensywnych sprawia, że nasza gra z meczu na mecz wygląda po prostu lepiej. Na dużą pochwałę po spotkaniu zasłużył nasz bramkarz Tobiasz, który w meczu popisał się dużą ilością świetnych interwencji.
Trzynasty dzień października to również było małe święto naszej Pani Kierownik Hani, która właśnie w tym dniu świętuje swoje urodziny. Życzymy wszystkiego najlepszego. Następny mecz nasi juniorzy młodsi rozegrają w dniu 17.10.2019 o godz. 17.00 na boisku przy ul. Promienistej 27 z KS Warta Poznań. Zapraszamy do odwiedzenia naszych obiektów i dopingowania młodych hokeistów na trawie.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Foto: Maciej Bucher

15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 15 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI NIE ZWALNIAJĄ TEMPA. 
 
 14 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIDER TRACI PUNKTY  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 0:0 karne zagrywki 3:2 W rozegranym w sobotę (13.10.2019) pojedynku lidera z wiceliderem tabeli Superligi sezonu 2019/2020 w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 0:0 karne zagrywki 3:2

W rozegranym w sobotę (13.10.2019) pojedynku lidera z wiceliderem tabeli Superligi sezonu 2019/2020 w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 0:0. Zgodnie z regulaminem spotkanie musi być rozstrzygnięte i nastąpiła seria rzutów karnych. W tej potyczce skuteczniejsi okazali się zawodnicy przeciwnika i tym samym mistrz Polski stracił pierwsze dwa punkty, pozostając jednak w dalszym ciągu liderem rozgrywek, gdyż za spotkanie remisowe zdobyliśmy 1 punkt. Sam mecz rozczarował sympatyków hokeja na trawie, ponieważ sytuacji bramkowych nie było zbyt wiele, a gdy już nasi zawodnicy dochodzili do czystych pozycji strzeleckich, to nie potrafili zamienić sytuacji na bramki. Dobre spotkanie zagrał bramkarz akademików i strata punktów stała się faktem. Poza tym taktyka drużyny AZS AWF Poznań, polegająca na wzmożonej obronie, nie pomagała wojskowym w szybkim i dokładnym rozgrywaniu akcji. Remis zawsze może się zdarzyć, gdyż nikt nie ma patentu na wygrywanie, ale już karne zagrywki wymagają więcej koncentracji i lepszego przyswojenia tego hokejowego elementu na treningach, bo jest to już podstawowy program meczów kończących się wynikiem nierozstrzygniętym. Teraz w rozgrywkach ligowych przyszedł czas na reprezentacje, a po wznowieniu ligi zapraszamy na mecz kolejki w dniu 26.10.2019 o godz. 16.00 na boisku wojskowych przy ul. Promienistej 27 na mecz WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznań.

Tekst: Jerzy Wybieralski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 14 Październik 2019 - LIDER TRACI PUNKTY 
 
 08 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI.  
W niedzielę (06.10.2019) młodzi hokeiści na trawie rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo Polski w kategorii junior młodszy i zmierzyli się z drużyną KS Warta Poznań. Pogoda tym razem była łaskawa dla wszystkich i mecz odbył się przy świecącym słońcu.

W niedzielę (06.10.2019) młodzi hokeiści na trawie rozegrali kolejny mecz ligowy o mistrzostwo Polski w kategorii junior młodszy i zmierzyli się z drużyną KS Warta Poznań. Pogoda tym razem była łaskawa dla wszystkich i mecz odbył się przy świecącym słońcu. Po sobotnim zwycięstwie w kategorii U14, tym razem grając z drużyną starszą, bardziej doświadczoną i lepiej zorganizowaną ponieśliśmy wysoką porażkę. W następnym meczu drodzy zawodnicy postarajcie się strzelić pierwszą bramkę, bo nagroda dla zdobywcy bramki cały czas czeka. Nie można się jednak zniechęcać, ponieważ kochana młodzieży macie dwa lata żeby się ograć, pilnie trenować i czynić stałe postępy, abyście za trzy lata mogli wystąpić w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Każda drużyna ma swój czas, Wasz czas jeszcze nadejdzie. Na dzisiaj trzeba słuchać trenerów, przychodzić na poniedziałkowe i czwartkowe treningi i bez względu na ogarniające lenistwo przyjeżdżać na mecze. Rodzicom bardzo dziękuję za zaangażowanie w weekend i dopilnowanie dzieciaków, żeby mogli uczestniczyć w rozgrywkach.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 08 Październik 2019 - JUNIORZY MŁODSI CZEKAJĄ NA ZDOBYCIE PIERWSZEJ BRAMKI. 
 
 08 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ.  
W niedzielę 06.10.2019r odbył się "II Turniej młodzików i młodziczek o mistrzostwo WZHT". Tym razem gospodarzami zmagań była Środa Wlkp, która właśnie w ten weekend obchodziła 100-lecie powstania swojego klubu KS Środa Wielkopolska.

W niedzielę 06.10.2019r odbył się "II Turniej młodzików i młodziczek o mistrzostwo WZHT". Tym razem gospodarzami zmagań była Środa Wlkp, która właśnie w ten weekend obchodziła 100-lecie powstania swojego klubu KS Środa Wielkopolska. Składamy serdeczne gratulacje z okazji okrągłej rocznicy i życzymy następnych 100 lat sukcesów i bytu na sportowej mapie Polski. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki rozegrali podczas zawodów po dwa spotkania. Na pochwałę zasługują obie nasze drużyny, ponieważ styl gry naprawdę mógł się podobać, a nasze młodziczki dzięki mobilizacji i nowym dziewczęcym strojom zaczynają regularnie wygrywać. Dziewczyny zawsze zwracały uwagę na prezencję :-) :-) :-) Na pewno warto skupić się na pierwszym meczu chłopców przeciwko drużynie Stelli Gniezno. Dość szybko nasi przeciwnicy objęli dwubramkowe prowadzenie, jednak nie zniechęciło to naszych zawodników i pomału, konsekwentnie odrobiliśmy straty. Niestety już po regulaminowym czasie sędzia podyktował "najazd" dla przeciwników, na nasze nieszczęście wykorzystany przez rywali z Gniezna. Nie zmienia to jednak faktu, że takie mecze długo pozostają w pamięci zawodników i bardzo dużo uczą. Jesteśmy pewni, że wszystkie niedzielne spotkania zaprocentują w przyszłości. Oczywiście dziękuję za frekwencję, a Ci co zostali w domu niech żałują.

Wyniki:
WKS Grunwald Poznan (dziewczynki) 3-0 SP 85 Poznań
WKS Grunwald Poznań (dziewczynki) 3-1 AZS AWF Poznań
WKS Grunwald Poznań (chłopcy) 2-3 KS Stella Gniezno
WKS Grunwald Poznań (chłopcy) 8-2 AZS Politechnika Poznańska
Kolejny, ostatni już turniej zostanie rozegrany 19.10.2019 w Stęszewie.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 08 Październik 2019 - MŁODZICZKI SIĘ MOBILIZUJĄ. 
 
 07 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY.  
U14 - WKS Grunwald Poznań - UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:1 (0:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Franciszek Czerniak - 1, Szymon Sklepik - 1. W sobotę (05.10.2019) przed meczem seniorów w hokeju na trawie, zostało rozegrane spotkanie w kategorii U14 pomiędzy zespołami WKS Grunwald Poznań i UKS SP5 Swarek Swarzędz (dziewczyny).

U14 - WKS Grunwald Poznań - UKS SP5 Swarek Swarzędz 2:1 (0:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Franciszek Czerniak - 1, Szymon Sklepik - 1.

W sobotę (05.10.2019) przed meczem seniorów w hokeju na trawie, zostało rozegrane spotkanie w kategorii U14 pomiędzy zespołami WKS Grunwald Poznań i UKS SP5 Swarek Swarzędz (dziewczyny). W tej kategorii wiekowej zgodnie z regulaminem dozwolona jest rywalizacja chłopców i dziewczyn. Młodzi hokeiści i hokeistki na trawie nie mieli szczęścia do pogody i swój mecz rozegrali przy padającym zimnym deszczu i niskiej temperaturze. Trzeba kochać hokej na trawie i mieć silny charakter, żeby w takich warunkach atmosferycznych grać i cieszyć się z uprawiania sportu. Wszystko to kiedyś zaprocentuje odpornością zdrowotną. Tyle o bohaterach tego spotkania, ale nie należy zapomnieć jeszcze o rodzicach naszych młodych adeptów sportu, którzy również obserwowali mecz w tak niedogodnych warunkach. Cieszyć się należy, że młodzi hokeiści na trawie w kategorii U14 o mistrzostwo WZHT odnieśli pierwsze zwycięstwo, co niewątpliwie wlało w ich serca nadzieję, że praca, którą wykonują na treningach nie idzie na marne. W ten pochmurny dzień dla wszystkich zaświecił promyczek słońca, ponieważ nic tak nie łączy i nie integruje grupy jak wygranie meczu. Musimy wszyscy wierzyć, że praca, praca, praca trenerów i szkolonych zawodników w przyszłości zaprocentuje. Gratuluję pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach U14 i trenujmy w imię naszego hasła: "W jedności siła".

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Maciej Bucher, bardzo dziękujemy za zgodę możliwości umieszczenia zdjęć na naszym FB.

07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 07 Październik 2019 - MŁODZI W NATARCIU I ZWYCIĘSCY. 
 
 06 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZIMNO I DESZCZOWO.  
WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 7:1 (2:0; 1:1; 2:0; 2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 4, Paweł Bratkowski - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1, Artur Mikuła - 1. W sobotnie popołudnie (05.

WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 7:1 (2:0; 1:1; 2:0; 2:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 4, Paweł Bratkowski - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1, Artur Mikuła - 1.

W sobotnie popołudnie (05.10.2019) hokeiści na trawie rozegrali swój kolejny mecz w ramach rozgrywek Superligi i odnieśli czwarte zwycięstwo. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół LKS Rogowo. W zimny i deszczowy dzień trudno było zagrać porywające widowisko, ale kolejne zwycięstwo jest przekonywujące. W tym meczu doskonale zagrał zdobywca czterech bramek Mikołaj Gumny, który był prawdziwym killerem pola strzałowego. Niestety w meczu kontuzji doznał nasz napastnik Mateusz Hulbój, dlatego w następnych meczach Mikołaj będzie musiał udowodnić swoją wyborną formę strzelecką i wziąć na siebie wspólnie z Arturem Mikułą ciężar zdobywania bramek. Mateuszowi i Mikołajowi Głowackiemu życzymy zaś szybkiego wyleczenia kontuzji skręcenia kostki i jak najszybszego powrotu do zdrowia. Najważniejsza impreza sezonu Halowy Klubowy Puchar Europy (14-16.02.2019) w Poznaniu zbliża się coraz szybciej. Następny mecz WKS Grunwald Poznań rozegra w przyszłą sobotę (12.10.2019) z zespołem AWF AZS Poznań na boisku AWF przy ul. Królowej Jadwigi. Będzie to spotkanie lidera i mistrza Polski drużyny wojskowych z wiceliderem tabeli.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 06 Październik 2019 - ZIMNO I DESZCZOWO. 
 
 03 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ROZKŁAD MECZÓW NASZYCH HOKEJOWYCH DRUZYN.  
Przyjdź w sobotę (05.10.2019) na mecz Superligi seniorów pomiędzy liderem i mistrzem Polski WKS Grunwald Poznań a czwartym zespołem z tabeli, drużyną LKS Rogowo. Boisko wojskowych przy ul. Promienistej 27, godz.

Przyjdź w sobotę (05.10.2019) na mecz Superligi seniorów pomiędzy liderem i mistrzem Polski WKS Grunwald Poznań a czwartym zespołem z tabeli, drużyną LKS Rogowo. Boisko wojskowych przy ul. Promienistej 27, godz. 16.00. Przed meczem, o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie w kategorii U14, w którym zagrają WKS Grunwald Poznań z UKS SP5 Swarek Swarzędz. W niedzielę (06.10.2019) młodzicy i młodziczki wyjeżdżają do Środy Wlkp na "II Turniej o mistrzostwo WZHT", a juniorzy młodsi o godz. 16.00 na naszym klubowym boisku rozegrają mecz z drużyną KS Warta Poznań. Wszystkich zapraszamy na występy naszych drużyn. Łyk świeżego powietrza zawsze wskazany, a na pogodę nie mamy wpływu, więc warto odpowiednio się ubrać.
Czekamy na Ciebie!

03 Październik 2019 - ROZKŁAD MECZÓW NASZYCH HOKEJOWYCH DRUZYN. 
 
 02 Październik 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW.  
W sobotę (28.09.2019) nasi młodzi reprezentanci w hokeju na trawie rozgrywali na swoim boisku przy ul. Promienistej 27 mecz w kategorii U14 z Wartą Poznań. Przy słonecznej pogodzie chłopcy rozegrali przedmecz seniorów w Superlidze.

W sobotę (28.09.2019) nasi młodzi reprezentanci w hokeju na trawie rozgrywali na swoim boisku przy ul. Promienistej 27 mecz w kategorii U14 z Wartą Poznań. Przy słonecznej pogodzie chłopcy rozegrali przedmecz seniorów w Superlidze. Szkoda, wielka szkoda, że rodzice szybko zabrali zawodników i praktycznie nikt nie został, żeby dopingować swoich starszych kolegów i podpatrywać ich w grze na najwyższym ligowym poziomie! Tym bardziej, że po raz pierwszy na boisku był foodtruck i można było się posilić ciepłym posiłkiem. Rozumiem jednak, że nasi zawodnicy pewnie mają obowiązki domowe i szkolne, a weekend dla nich był pracowity. W niedzielę (29.09.2019) juniorzy młodsi wyjechali do Środy Wielkopolskiej na mecz ligowy w tej kategorii wiekowej. Umówmy się, że o wynikach nie będę pisał na tej stronie, ponieważ młodzi hokeiści na trawie grają z rywalami starszymi o dwa, może trzy lata i należy ich podziwiać, że stawiają im czoła. Żeby zachęcić naszą młodzież, ogłaszam, że dla pierwszego strzelca gola w juniorach młodszych będzie ufundowana koszulka Hummela, a naszemu bramkarzowi przy następnym meczu ligowym koszulkę Hummela wręczę osobiście. Teraz bardzo Wam dziękuję, że występujecie w meczach ligowych. Trenujcie dalej z zapałem, a sukcesy przyjdą w następnych latach. Przecież ktoś musi kiedyś zastąpić seniorów naszego klubu. ;)

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński, Jan Łączkowski

02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 02 Październik 2019 - PRACOWITY WEEKEND NASZYCH MŁODZIEZOWCÓW. 
 
 29 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBY DLA GRUNWALDU  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:1; 0:0; 1:5; 0:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 3, Artur Mikuła - 2, Adrian Krokosz - 2, Piotr Kozłowski - 1 W rozegranym w sobotę (28.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:1; 0:0; 1:5; 0:2)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 3, Artur Mikuła - 2, Adrian Krokosz - 2, Piotr Kozłowski - 1

W rozegranym w sobotę (28.09.2019) derbowym pojedynku poznańskich drużyn lepszy okazał się mistrz Polski - WKS Grunwald Poznań. Jeżeli w pierwszych dwóch kwartach zespół Warty stawiał opór wojskowym, to po przewie w trzeciej kwarcie rozstrzygnęły się losy tego meczu. Szczególnie godna zapamiętania jest trzecia bramka strzelona przez Adriana Krokosza z bekhendu po dynamicznym wejściu w półkole strzałowe i bramka czwarta strzelona po doskonałej akcji zespołowej. Po uzyskaniu wystarczającej przewagi, nasza drużyna w kwarcie czwartej spokojnie strzeliła jeszcze dwie bramki i ostatecznie wysoko pokonała zespół Warty, co dla oglądających mecz w pierwszej połowie nie było takie oczywiste. Brawa dla naszego teamu, że w potrafił się zmobilizować i w dalszej części spotkania uzyskać wyraźną przewagę udokumentowaną bramkami.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 29 Wrzesień 2019 - DERBY DLA GRUNWALDU 
 
 27 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MECZ KOLEJKI! DERBY POZNANIA W HOKEJU NA TRAWIE!  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań! Widzimy się w sobotę na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00. Liczne atrakcje: muzyka i DJ, foodtruck, gdzie będzie można zjeść ciepły posiłek.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań!

Widzimy się w sobotę na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00. Liczne atrakcje: muzyka i DJ, foodtruck, gdzie będzie można zjeść ciepły posiłek. Przed głównymi derbami, o godz. 14.00 odbędzie się przedmecz, w którym zagrają drużyny z kategorii U14 chłopców, KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań. Wszystkich kibiców hokeja i sympatyków sportu, serdecznie ZAPRASZAMY!!!

27 Wrzesień 2019 - MECZ KOLEJKI! DERBY POZNANIA W HOKEJU NA TRAWIE! 
 
 25 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE.  
We wtorek (24.09.2019) drużyna wielokrotnych mistrzów Polski na boiskach trawiastych i w hali, WKS Grunwald Poznań, przedstawiła swoje cele na sezon 2019/2020, organizując otwartą konferencję prasową.

We wtorek (24.09.2019) drużyna wielokrotnych mistrzów Polski na boiskach trawiastych i w hali, WKS Grunwald Poznań, przedstawiła swoje cele na sezon 2019/2020, organizując otwartą konferencję prasową. Nasz klub reprezentował Prezes, gen. broni dr Lech Konopka i dyrektor, mjr Krzysztof Matras. Miło nam było gościć dyrektor Wydziału Sportu UM Poznań - panią dr Ewę Bąk, przedstawicieli Polskiego Związku Hokeja na Trawie i dziennikarzy z poznańskich mediów. Na początku prezentacji krótko został podsumowany poprzedni sezon, który obfitował w sukcesy, ale szczególną uwagę poświęciliśmy naszym najmłodszym. Bardzo dobra współpraca z poznańskimi szkołami, szczególnie ze szkołą podstawową nr 51 przyniosła owoce. Dzięki temu po raz pierwszy od wielu lat, w nadchodzącym sezonie, w lidze juniora młodszego zacznie występować drużyna WKS Grunwald w całości złożona z naszych wychowanków. Elementem, na który wszyscy czekali były plany i cele na najbliższy sezon. Najważniejszym przedsięwzięciem jest organizacja Halowego Klubowego Pucharu Europy w dniach: 14-16.02.2020 roku, w hali CityZen w Poznaniu. Organizatorem tego turnieju jest WKS Grunwald Poznań. Udział wezmą: Partille SC (Szwecja), Dinamo Stroitel Ekaterinburg (Rosja), HC Mińsk(Białoruś), SV Arminen(Austria), Der Club an der Alster (Niemcy), Royal White Star (Belgia), SPV Complutense (Hiszpania) oraz gospodarz - Grunwald Poznań. Celem naszej drużyny jest miejsce gwarantujące utrzymanie się w europejskiej elicie wśród ośmiu najlepszych klubowych mistrzów krajowych. Kolejną ważną imprezą jest występ w EuroHockey Trophy I w Wiedniu w dniach 29.05-01.06.2020 roku. Oprócz WKS Grunwald udział w turnieju wezmą: Dinamo Elektrostal (Rosja), Cardiff@Met (Walia), SC Stroitel Brest ( Białoruś), Post CV (Austria), Grove Menzieshill (Szkocja), HC Rottweiss Wettingen (Niemcy) HC OKS-SHVSM Winnica (Ukraina). Celem naszej drużyny jest zajęcie co najmniej drugiego miejsca i walka o punkty gwarantujące start w lidze mistrzów. Do wszystkich zobowiązań drużyny dochodzą, jak co roku, obrona tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych i w hali. Zrealizować powyższe zadania będzie niezmiernie trudno, ale przy pełnym zaangażowaniu sztabu szkoleniowego i zawodników wszystko jest możliwe. Każdy członek sekcji hokeja na trawie, zarząd klubu i sympatycy drużyny muszą zrozumieć, że cel jest wspólny i na ten cel trzeba solidnie razem pracować. Takie też zobowiązania złożyli na prezentacji: władze klubu, trener Robert Grzeszczak i kapitan drużyny Paweł Bratkowski. Teraz spokojnie będziemy dokładać wszelkich starań, żeby na koniec sezonu z podniesionym czołem meldować o wykonaniu wszystkich zadań.
Skład WKS Grunwald Poznań na sezon 2019/2020:
Mateusz Popiołkowski, Paweł Bratkowski, Ryszard Wiśniewski, Szymon Hutek, Dominik Kotulski, Mikołaj Gumny, Mateusz Poltaszewski, Mirosław Kluczyński, Artur Działa, Mateusz Hulbój, Mikołaj Głowacki, Artur Mikuła, Tomasz Marcinkowski, Jakub Janicki, Karol Majchrzak, Piotr Kozłowski, Adrian Krokosz, Michał Kasprzyk, Michał Poltaszewski, Rafał Banaszak.
Sztab szkoleniowy:
Trenerzy: Robert Grzeszczak ( I trener ) oraz Szymon Hutek ( II trener ), trener na hali: Karol Śnieżek, dyrektor sportowy: Jerzy Wybieralski.
Menadżer: Waldemar Serowski
P.S. W najbliższą sobotę (28.09.2019) zapraszam na mecz kolejki Superligi, derby Poznania pomiędzy KS Warta Poznań a WKS Grunwald Poznań o godz. 16.00. Mecz odbędzie się na boisku Grunwaldu przy ul. Promienistej 27.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 25 Wrzesień 2019 - PREZENTACJA DRUZYNY WKS GRUNWALD POZNAŃ W HOKEJU NA TRAWIE. 
 
 21 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY  
W środę (18.09.2019) drużyna juniorów młodszych rozegrała swój pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Od wielu lat klub WKS Grunwald Poznań nie potrafił wystawić swojej drużyny w juniorach młodszych.

W środę (18.09.2019) drużyna juniorów młodszych rozegrała swój pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej. Od wielu lat klub WKS Grunwald Poznań nie potrafił wystawić swojej drużyny w juniorach młodszych. Szkolenie w hokeju na trawie zaczęliśmy od podstaw w SP nr 51. Dzięki trenerom i instruktorom sportu, zaangażowaniu rodziców i zawodników mogliśmy w końcu wystawić drużynę składającą się w całości z naszych wychowanków. Początki są bardzo trudne. Szczególnie pierwsze spotkanie z przeciwnikiem, który na ostatniej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobył brązowe medale, a w swym składzie ma zawodników znacznie starszych od naszych hokeistów na trawie. Doszły do tego choroby kilku naszych chłopców i trudno było stawić czoła drużynie ze Swarzędza. Dlatego apeluję, żeby nie przejmować się środową porażką, tylko wyciągnąć wnioski, dalej przykładać się do treningów i oczywiście częściej uczestniczyć w zajęciach. Sami zauważyliście, jaka dzieli Was różnica od chłopaków, którzy regularnie trenują. Wasz czas jeszcze nadejdzie! Tylko cierpliwość i ciężka praca przyczyni się do uzyskiwania lepszych wyników. Poza tym będziecie grać w tej kategorii przez następne trzy lata, dlatego głowa do góry. Na teraz jesteście wielcy, że podejmujecie rywalizację ze starszymi przeciwnikami. Trzeba na to dużej odwagi i wiary w siebie. Wszyscy Wam kibicujemy. Przysłowia, które są mądrością narodu, w tym przypadku mówią: "Pierwsze koty za płoty!"... i tej rady się trzymajmy!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 21 Wrzesień 2019 - PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY 
 
 19 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ.  
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na oficjalną prezentację drużyny Mistrza Polski w Hokeju na Trawie, WKS Grunwald Poznań, połączoną z konferencją prasową. Sezon Hokej Superligi już się rozpoczął, podczas spotkania będzie więc okazja nie tylko do przedstawienia naszych zawodników i trenerów, ale także do rozmów na temat sportowych celów na najbliższe miesiące.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam na oficjalną prezentację drużyny Mistrza Polski w Hokeju na Trawie, WKS Grunwald Poznań, połączoną z konferencją prasową.
Sezon Hokej Superligi już się rozpoczął, podczas spotkania będzie więc okazja nie tylko do przedstawienia naszych zawodników i trenerów, ale także do rozmów na temat sportowych celów na najbliższe miesiące.
Prezentacja odbędzie się we wtorek, 24 września o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Domu Sportu, czyli Centrum Sportowych Organizacji Pozarządowych przy ulicy Starołęckiej 36 w Poznaniu.

Liczę na Państwa obecność
do zobaczenia

Waldemar Serowski
WKS Grunwald Poznań
Main Manager

19 Wrzesień 2019 - ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ. 
 
 18 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIOR MŁODSZY WCHODZI DO GRY!  
Zaczynamy. Środa, 18.09.2019 godz. 18.00. Junior młodszy rozpoczyna rozgrywki ligowe i wielką sportową przygodę. Wspierajmy ich. Mają przed sobą 3 lata grania w tej kategorii wiekowej. Wytrzymajcie w sporcie i hokeju na trawie.

Zaczynamy.
Środa, 18.09.2019 godz. 18.00. Junior młodszy rozpoczyna rozgrywki ligowe i wielką sportową przygodę. Wspierajmy ich. Mają przed sobą 3 lata grania w tej kategorii wiekowej. Wytrzymajcie w sporcie i hokeju na trawie. Za trzy lata zakończcie przygodę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Powodzenia chłopcy! Będziemy z Wami zawsze!

18 Wrzesień 2019 - JUNIOR MŁODSZY WCHODZI DO GRY! 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ  
Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej.

Szanowni Państwo informujemy, iż piątkowe Posiedzenie Zarządu (13września) odbędzie się nie jak wcześniej było planowane na kortach przy ul. Bukowskiej, lecz w obiektach przy ul. Promienistej. Początek o godzinie 14.
JR

16 Wrzesień 2019 - POSIEDZENIE ZARZĄDU NA PROMIENISTEJ 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE!  
KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 1:4 (1:2) Bramki dla WKS Grunwald zdobyli: Mikołaj Głowacki - 2, Artur Mikuła - 1, Piotr Kozłowski - 1. W sobotę (14.09.2019) drużyna WKS Grunwald Poznań gościła na boisku wicemistrza Polski - zespołu KS Pomorzanin Toruń.

KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 1:4 (1:2)

Bramki dla WKS Grunwald zdobyli: Mikołaj Głowacki - 2, Artur Mikuła - 1, Piotr Kozłowski - 1.
W sobotę (14.09.2019) drużyna WKS Grunwald Poznań gościła na boisku wicemistrza Polski - zespołu KS Pomorzanin Toruń. Wojskowi od początku meczu przejęli inicjatywę na boisku i konsekwentnie budowali przewagę bramkową. Prowadząc 2:0 nasi hokeiści zaczęli popełniać błędy i po jednej z kontr, drużyna z Torunia zdobyła bramkę kontaktową. Po przerwie nasi hokeiści przez cały czas kontrolowali wydarzenia na boisku, ale trzeba przyznać, że bramkarz wojskowych Mateusz Popiołkowski bronił przez cały mecz na wysokim poziomie. Dzięki jego skutecznym interwencjom drużyna WKS Grunwald nie traciła bramek. Nasz atak, który jak zwykle nie "grzeszył" skutecznością, powiększył wygraną naszych hokeistów na trawie i z kompletem punktów WKS lideruje ligowej tabeli po dwóch rozegranych kolejkach. Następne spotkanie w Superlidze hokeja na trawie mistrzowie Polski rozegrają w dniu 28.09.2019 (sobota) o godz. 16.00, a przeciwnikiem będzie zdobywca III miejsca w ubiegłym sezonie - drużyna KS Warta Poznań. Emocje w derbach Poznania gwarantowane, już dziś wszystkich zapraszamy!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 16 Wrzesień 2019 - WYGRANA Z WICEMISTRZEM SMAKUJE PODWÓJNIE! 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE  
W sobotę (14.09.2019) zakończyły się rozgrywki ?Grand Prix Dzieci sezonu 2019/2020?, w którym przez cały rok swoje mecze rozgrywała drużyna dzieci z WKS Grunwald Poznań. Turniej finałowy zorganizowany został w Stęszewie i nasza drużyna (rocznik 2008 i młodsi) ostatecznie została sklasyfikowana na X miejscu w rywalizacji 17 zespołów.

W sobotę (14.09.2019) zakończyły się rozgrywki ?Grand Prix Dzieci sezonu 2019/2020?, w którym przez cały rok swoje mecze rozgrywała drużyna dzieci z WKS Grunwald Poznań. Turniej finałowy zorganizowany został w Stęszewie i nasza drużyna (rocznik 2008 i młodsi) ostatecznie została sklasyfikowana na X miejscu w rywalizacji 17 zespołów. ?Grand Prix Dzieci? są fajnym elementem do przygotowania najmłodszych zawodników do występów w grupie młodzików. Nasza drużyna w sezonie 2019/2020 będzie właśnie występować w wyższej grupie rocznikowej i będzie miała sporo czasu na naukę i podniesienie swoich hokejowych umiejętności, żeby zacząć odnosić pierwsze sukcesy. Bardzo dziękuję trenerom a szczególnie rodzicom, że poświęcają swój czas, aby naszych najmłodszych przypilnować w treningach i w weekendowych wyjazdach. Bardzo dziękuję!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 16 Wrzesień 2019 - GRAND PRIX DZIECI W HOKEJU NA TRAWIE 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ  
W niedzielę (15.09.2019) w Gąsawie zostały rozegrany finały "Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików sezonu 2018/2019" w hokeju na trawie. Już samo zakwalifikowanie się do grupy finałowej było dużym osiągnięciem zawodników! W finałowej rywalizacji nasza drużyna zdobyła III miejsce i została udekorowana brązowymi medalami.

W niedzielę (15.09.2019) w Gąsawie zostały rozegrany finały "Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików sezonu 2018/2019" w hokeju na trawie. Już samo zakwalifikowanie się do grupy finałowej było dużym osiągnięciem zawodników! W finałowej rywalizacji nasza drużyna zdobyła III miejsce i została udekorowana brązowymi medalami. Zespół WKS Grunwald Poznań, który składa się w głównej mierze z uczniów Szkoły Podstawowej Nr 51 osiągnął następujące rezultaty: WKS Grunwald - LKS Gąsawa 3:1; WKS Grunwald - Start Gniezno 2:5; WKS Grunwald - MKS Środa Wlkp. 1:1. Mecz z drużyną ze Środy Wlkp. decydował o kolorach medali. Niestety z remisu cieszyli się nasi przeciwnicy, gdyż stosunkiem bramek zostali wicemistrzami MMM. Po roku rzetelnej pracy, nasza dzielna drużyna była blisko obrony wyniku zdobytego przed rokiem, ale zdobycie III miejsca w MMM jest wspaniałym sukcesem i potwierdzeniem, że ta grupa wiekowa rozwija się zgodnie z planem założonym przez trenerów: Łukasza Kosmaczewskiego i Jana Łączkowskiego. Trzecie miejsce MMM jest rezultatem wielu pochodnych. W głównej mierze składa się na to współpraca na linii: szkoła-nauczyciel-klub-trener, ale najważniejszym ogniwem w całej układance są zawodnicy i rodzice. Bez ich zaangażowania, przypilnowania swoich pociech i pomocy w codziennych troskach żaden sukces w sporcie zespołowym byłby niemożliwy, gdyż zespół to dużo elementów, które trzeba zgrać żeby osiągnąć sukces. Za wszystko bardzo dziękuję i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie dalej układała się przynajmniej przyzwoicie, gdyż już w środę (18.09.2019, godz. 18.00) pierwszy występ młodzików WKS Grunwald Poznań w lidze junior młodszy!!! Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że mistrzem MMM została drużyna Start Gniezno. Gratulacje!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Karolina Grześko

16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 16 Wrzesień 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ 
 
 16 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NARODOWY DZIEŃ SPORTU.  
W sobotę (14.09.2019) w całej Polsce odbył się Narodowy Dzień Sportu. W tej akcji propagującej sport i aktywny sposób spędzania czasu, udział wzięła sekcja hokeja na trawie z WKS Grunwald Poznań.

W sobotę (14.09.2019) w całej Polsce odbył się Narodowy Dzień Sportu. W tej akcji propagującej sport i aktywny sposób spędzania czasu, udział wzięła sekcja hokeja na trawie z WKS Grunwald Poznań. W ramach "Narodowego Dnia Sportu" uczciliśmy pamięć wielkiego patrona naszej sekcji organizując "V. Memoriał Henryka Zielazka". Najważniejszym wydarzeniem memoriału był występ naszej nowo powstałej drużyny juniora młodszego, która spotkała się kolegami z Warty Poznań. Wynik w tym meczu nie był najważniejszy, ale bardziej doświadczeni i starsi hokeiści na trawie naszych przeciwników wygrali wysoko i zasłużenie. Jeszcze długa droga przed naszymi młodymi adeptami, żeby zacząć wygrywać w rywalizacji z innymi klubami w hokeju juniorskim. Później gościliśmy młode hokeistki na trawie, które rywalizowały o miano najlepszej drużyny MMM i oczywiście emocje towarzyszyły do końca. Ponadto w sobotę wszyscy mogli wziąć udział w przeróżnych konkursach: konkurs rzutów karnych, slalom, prowadzenie piłki oraz można było spróbować strzałów z broni pneumatycznej, gry w kometkę, siatko nogi i wiele, wiele innych. Oczywiście dużą popularnością cieszyła się piłka nożna, ale najbardziej smakowała kiełbasa z grilla. Zgodnie z zasadą, że jak się człowiek zmęczy, to musi sobie podjeść!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Agnieszka Tyranowska

16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 16 Wrzesień 2019 - NARODOWY DZIEŃ SPORTU. 
 
 13 Wrzesień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY W SOBOTĘ!  
Drogie dzieci, zabierz rodzica i przyjdź w sobotę 14.09.2019 r. Od godz. 09.30 na obiektach klubowych WKS Grunwald Poznań w ramach Narodowego Dnia Sportu sekcja hokeja na trawie organizuje V. Memoriał im.

Drogie dzieci, zabierz rodzica i przyjdź w sobotę 14.09.2019 r. Od godz. 09.30 na obiektach klubowych WKS Grunwald Poznań w ramach Narodowego Dnia Sportu sekcja hokeja na trawie organizuje V. Memoriał im. Henryka Zielazka. W ramach memoriału odbędzie się mecz pokazowy hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań w kategorii junior młodszy. W przerwie spotkania zorganizowane będą atrakcje hokejowe dla wszystkich chętnych: podstawy hokeja na trawie, konkurs rzutów karnych, slalomy z piłką hokejową i wiele, wiele innych. Na sąsiednim boisku zorganizowane będzie: mini piłka ręczna, mini siatkówka, strzelectwo, sztafeta rodzinna itp. Dla wszystkich organizatorzy przygotowali poczęstunek z grilla. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

13 Wrzesień 2019 - ZAPRASZAMY W SOBOTĘ! 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI