12 Lipiec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HISTORIA JEDNEGO BANERU!  
Dzisiaj wreszcie po latach starań, na obiekcie wojskowym przy ul. Promienistej 27 został zamontowany baner z wizerunkiem 23-krotnych hokejowych Mistrzów Polski w mundurach. Dziękujemy Wojsku Polskiemu za okazywaną przez dekady pomoc w rozwoju hokeja na trawie.

Dzisiaj wreszcie po latach starań, na obiekcie wojskowym przy ul. Promienistej 27 został zamontowany baner z wizerunkiem 23-krotnych hokejowych Mistrzów Polski w mundurach. Dziękujemy Wojsku Polskiemu za okazywaną przez dekady pomoc w rozwoju hokeja na trawie. Wielu sportowców w mundurach, uprawiających tę piękną olimpijską dyscyplinę sportu składa serdeczne podziękowanie, a przyszłym członkom naszej hokejowej rodziny wskazuje drogę sportowego i osobistego rozwoju.

Tekst: Waldemar Serowski.
Zdjęcie: Paweł Siczyński.

12 Lipiec 2019 - HISTORIA JEDNEGO BANERU! 
 
 16 Czerwiec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY  
Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach. Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska.

Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach.
Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska. Kontrola finansowa wypadła pozytywnie.
Ocenę wyników sezonu 2018/2019 sekcji Hokeja na Trawie i Piłki Ręcznej, w tym wnioski do działalności w sezonie 2019/2020 - zreferował kierownik sekcji Waldemar Serowski. Wyniki przedstawialiśmy już na naszej stronie internetowej. Dużą uwagę poświęcono natomiast zapowiadanej na przyszły rok imprezie międzynarodowej w Poznaniu. Otóż Europejska Federacja Hokeja na Trawie po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportu powierzyła WKS GRUNWALD organizację Halowych Klubowych Mistrzostw Europy Grupy A w 2020 r.
- Powierzenie nam organizacji oraz obowiązków gospodarza powyższego zamierzenia jest dowodem zaufania do naszego Klubu oraz uznania osiągnięć sportowych naszych hokeistów na trawie - mówił W. Serowski.
Turniej planowany w dniach 14-16 lutego 2020 r. (13.02 jest dniem treningowym) zamierzamy zorganizować w hali widowiskowo-sportowej CityZen
w Poznaniu , aby goszczące w Poznaniu reprezentacje (mistrzowie krajowi) Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczne zawody, a pobyt drużyn i kibiców w naszym mieście pozostał w ich pamięci. Do tematu będziemy powracać.
Komunikaty o planowanych działaniach w III kwartale 2019r, w tym postępie przygotowań do udziału przedstawicieli WKS Grunwald w Wojskowych Mistrzostwach Świata - Chiny 2019, przedstawili reprezentanci poszczególnych sekcji.
Po zakończeniu posiedzenia Zarządu odbyło się spotkanie władz Klubu i sekcji piłki ręcznej ze sponsorami, samorządowcami - UM Poznania reprezentowała dyrektor Wydziału Sportu dr Ewa Bąk, dziennikarzami mediów poznańskich. Dokonano podsumowania sezonu 2018/2019 i debatowano nad rozwiązaniami organizacyjno-szkoleniowymi w nowym sezonie 2019/2020. Po dyskusji zadeklarowano współpracę na linii Klub, sponsorzy, samorząd.

Zarząd WKS Grunwald zadeklarował, że po finalizacji spraw organizacyjno - finansowych, budowę pierwszoligowego zespołu piłkarzy ręcznych przeprowadzi trener Rafał Walczak.
Zawodnicy, z kierownikiem sekcji Krzysztofem Brzezińskim podziękowali sponsorom i sympatykom za wspieranie zespołu w trudnej walce z rywalami i życiu codziennym w minionym sezonie.
Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 
 
 09 Czerwiec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW!  
Dzisiaj (niedziela 09.06.2019) odbył się ostatni "VI Turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodzików". Śmiało napiszę, że zawody możemy zaliczyć do udanych. Dobry wstęp zaliczyła drużyna WKS Grunwald Poznań oraz WKS SP51 Grunwald Poznań.

Dzisiaj (niedziela 09.06.2019) odbył się ostatni "VI Turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodzików". Śmiało napiszę, że zawody możemy zaliczyć do udanych. Dobry wstęp zaliczyła drużyna WKS Grunwald Poznań oraz WKS SP51 Grunwald Poznań. Dla tych pierwszych były to bardzo ważne zmagania, ponieważ walka o medale trwała do ostatnich meczów. Potwierdziliśmy swoją dobrą dyspozycję w tych kategoriach wiekowych. Wysokie wygrane w dwóch z trzech dzisiejszych pojedynków spowodowały, że po sześciu turniejach możemy cieszyć się z brązowych medali i III miejsca w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Druga drużyna kończy serię turniejów na IX miejscu, ale w przypadku tych zawodników przyszłość należy do nich. Wszyscy gracze mogą być z siebie dumni, ponieważ mocno przepracowali cały sezon 2018/19 i jak widać, przyniosło to znakomity efekt.
Osobne podziękowania w imieniu kadry trenerskiej kieruję do rodziców, bez pomocy których osiągniecie takiego wyniku byłoby bardzo trudne! Dziękujemy!!!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 
 
 02 Czerwiec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POZNAŃSKIE DNI RODZINY  
W sobotę (01.06.2019) na obiektach klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27, w ramach "Poznańskich Dni Rodziny" młodziczki, młodzicy, dzieci i grupa cheerleaderek obchodziły Dzień Dziecka.

W sobotę (01.06.2019) na obiektach klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27, w ramach "Poznańskich Dni Rodziny" młodziczki, młodzicy, dzieci i grupa cheerleaderek obchodziły Dzień Dziecka. Nauczyciele, trenerzy i opiekunowie przygotowali dla naszych milusińskich dużo atrakcji. W hokeju na trawie trenerzy: Łukasz Kosmaczewski i Jan Łączkowski oraz zawodnicy WKS Grunwald Poznań: Tomasz Marcinkowski i Tomasz Dutkiewicz stworzyli świetną atmosferę i różnorodne konkursy. Nasza młodzież rywalizowała w pchnięciu piłką najdłuższego loba, kręglach, celności, hokejowej kopercie i strzałach na bramkę bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski - Marcina Kitkowskiego. Na koniec drużyny rozegrały w składach mieszanych mecz na dużym boisku. Przed meczem, w przerwie i na zakończeniu, najmłodsza grupa taneczna ze SP 51 popisywała się swoimi, niemałymi już, umiejętnościami. Prawdziwym hitem dzisiejszego Dnia Dziecka był zorganizowany przez sekcję bieg na orientację 800 m - trasa z prawdziwymi punktami orientacyjnymi, mapami, czipami i profesjonalną obsługą. Koledzy z BNO: Robert Banach, Sławomir Woźniak i Paweł Zieliński nauczyli korzystać z map, znajdować punkty i prawidłowo je oznaczać. Bieg, w którym brali udział wszyscy uczestnicy tego pikniku, był na czas. Oczywiście zastanowię się, czy ujawnić wyniki, ale sam fakt ukończenia trasy jest zwycięstwem. Po zakończonych konkurencjach sportowych wszyscy razem udaliśmy się na przygotowanego przez Stanisława Czajkę i Grzegorza Pściuka grilla, gdzie rozmowom i planom przysłuchiwałem się osobiście. Cieszy mnie podejście rodziców i dzieci do sposobu uprawiania hokeja na trawie i duża integracja grupy. Proszę się przyjrzeć fantastycznym zdjęciom w wykonaniu Pawła Siczyńskiego.

Tekst: Waldemar Serowski

02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 
 
 30 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI  
KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 2:2 (0:2) WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 3:0 (0:0) W miniony weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań po raz 23 zdobyli złoto mistrzostw Polski i obronili tytuł Mistrza Polski.

KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 2:2 (0:2)
WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 3:0 (0:0)

W miniony weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań po raz 23 zdobyli złoto mistrzostw Polski i obronili tytuł Mistrza Polski. Myli się każdy, komu przeszło przez myśl, że zdobycie już po raz piąty z kolei mistrzostwa Polski było łatwe. W sezonie 2018/2019 na końcowe laury trzeba było ciężko zapracować. W meczu sobotnim po pierwszych 35 minutach i prowadzeniu wojskowych 2:0 wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte. Jednak w drugiej połowie torunianie pokazali prawdziwy charakter i kolektywną grę. Po doprowadzeniu do wyrównania, to KS Pomorzanin był bliższy strzelenia zwycięskich bramek i tylko dzięki wspaniałym, skutecznym interwencjom naszych bramkarzy (Mateusz Popiołkowski i Rafał Banaszak) wyszliśmy z tego pojedynku z remisem i obronną ręką. W niedzielę (26.05.2019) obydwa zespoły miały równe szanse na końcowy sukces. Nasi hokeiści na trawie rozpoczęli spotkanie skoncentrowani i bardzo uważni. Taktyka trenera Karola Śnieżka, który zapewne miał za sobą nieprzespaną noc, zaczynała coraz lepiej się sprawdzać. WKS Grunwald grał niemal bezbłędnie w obronie i przy każdej okazji przeprowadzał groźne akcje. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i decydujące dwie ostatnie kwarty zapowiadały duże emocje. Wszystko sprawdziło się jak w najlepszym thrillerze ze szczęśliwym zakończeniem. Nasi hokeiści z każdą minutą podkręcali tempo i w końcu przy dużej radości swoich kibiców strzelili decydujące bramki, które dały wojskowym upragniony tytuł mistrza Polski w sezonie 2018/2019. Wygrana naszych zawodników w końcówce dwumeczu świadczy o dobrym przygotowaniu zespołu do sezonu, wytrzymałości psychicznej i woli zwycięstwa. Czołowi zawodnicy drużyny wystąpili w finałach nie w pełni zdrowi (Mateusz Poltaszewski, Paweł Bratkowski, Tomasz Marcinkowski), ale chęć pomocy kolegom i osobiste ambicje sportowe dały zasłużone zwycięstwo najlepszej drużynie w przekroju całego sezonu. Formuła finałów (dwa spotkania) jest jednak godna pochwały. Emocje, które towarzyszyły meczom o pierwsze i trzecie miejsce były prawdziwą ucztą dla kibiców. Postawa w finale drużyny KS Pomorzanin Toruń zasługuje na duże słowa uznania. Nasi przeciwnicy udowodnili, że potrafią grać z polotem i finezją (mecz sobotni) i przeciwstawić się Grunwaldowi w każdym elemencie gry. Każda porażka boli i z tego miejsca nie potrafię pocieszyć zawodników z Torunia, ale za całe dwa mecze wielkie, wielkie brawa i duży szacun! Wracając do zwycięskiej drużyny pragnę podziękować za cały sezon trenerom: I trenerowi Karolowi Śnieżkowi, II trenerowi Robertowi Grzeszczakowi i dyrektorowi sportowemu Jerzemu Wybieralskiemu za efektywne i racjonalne prowadzenie drużyny, Pawłowi Siczyńskiemu za cudowne zdjęcia i porady życiowe dla całego zespołu, Maksowi Bartkowiakowi i Jerzemu Czajce za pomoc i dbałość o obiekt sportowy. Wszystkim zawodnikom mistrzowskiej drużyny: Mateuszowi Popiołkowskiemu, Pawłowi Bratkowskiemu (kapitan), Ryszardowi Wiśniewskiemu, Szymonowi Hutkowi, Dominikowi Kotulskiemu, Mikołajowi Gumnemu, Mateuszowi Poltaszewskiemu, Tomaszowi Dutkiewiczowi, Mirosławowi Kluczyńskiemu, Arturowi Dziale, Mateuszowi Hulbójowi, Mikołajowi Głowackiemu, Arturowi Mikule, Tomaszowi Marcinkowskiemu, Jakubowi Janickiemu, Karolowi Majchrzakowi, Piotrowi Kozłowskiemu, Adrianowi Krokoszowi, Michałowi Kasprzykowi, Michałowi Poltaszewskiemu i Rafałowi Banaszakowi - składam podziękowanie; jesteście wspaniali i jedyni!!! Kończy się sezon 2018/2019. Sezon, który dał nam awans do grupy "A" Halowego Klubowego Pucharu Europy, decyzję europejskich władz hokeja na trawie o przyznaniu WKS Grunwald Poznań organizacji w Poznaniu Halowego Klubowego Pucharu Europy w roku 2020 (14-16.02) oraz dwa tytuły mistrza Polski: w hali i na boiskach otwartych. Sezon piękny i niech trwa jak najdłużej - "W jedności siła!!!"

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 
 
 29 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD  
Złoty medal wśród mężczyzn już po raz 23. w historii, piąty z rzędu i po raz 11 w ostatnich 12 sezonach, dla hokeistów na trawie WKS Grunwald! Tak pisze na wstępie artykułu Głos Wielkopolski.

Złoty medal wśród mężczyzn już po raz 23. w historii, piąty z rzędu i po raz 11 w ostatnich 12 sezonach, dla hokeistów na trawie WKS Grunwald! Tak pisze na wstępie artykułu Głos Wielkopolski. Gratulacje dla zawodników, kadry szkoleniowej i działaczy poznańskich wojskowych.
WKS Grunwald Poznań jest wizytówką Polski w tej dyscyplinie na arenie międzynarodowej. Stanowi o sile kadry narodowej, co jest bardzo ważne w roku przedolimpijskiego finału igrzysk w Tokio. Finał sezonu 2018/2019 miał ciekawą oprawę. Na boisku rywalizowali finaliści MP WKS Grunwald i Pomorzanin. Z kolei na terenach zielonych AWF odbywał się piknik rekreacyjny skierowany do mieszkańców Poznania. Na naszych zdjęciach obrazki z tej imprezy.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 
 
 29 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  VII POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z HOKEJEM NA TRAWIE I BNO  
Cześć wszystkim! Już w sobotę (01.06.2019) Dzień Dziecka w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny na boisku mistrzów Polski WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Początek o godzinie 10.00.

Cześć wszystkim!

Już w sobotę (01.06.2019) Dzień Dziecka w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny na boisku mistrzów Polski WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Początek o godzinie 10.00. Zabierzcie z sobą mamę i tatę, bo oprócz zabaw z hokejem na trawie, koledzy z sekcji biegów na orientację przygotowali dal Was trasy biegowe z mapą. Wśród atrakcji między innymi najlepszy grill i najlepsze ogórki małosolne. Czekamy i zapraszamy Was na obiekty klubowe.

29 Maj 2019 - VII POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z HOKEJEM NA TRAWIE I BNO 
 
 27 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS MISTRZEM JEST!  
W drugim spotkaniu finałowym, w niedzielę WKS Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 3:0. Dla Grunwaldu to piąty tytuł z rzędu. To też 23. złoto wojskowych, którzy są zdecydowanymi rekordzistami tej rywalizacji.

W drugim spotkaniu finałowym, w niedzielę WKS Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 3:0. Dla Grunwaldu to piąty tytuł z rzędu. To też 23. złoto wojskowych, którzy są zdecydowanymi rekordzistami tej rywalizacji.
Pierwsza połowa najważniejszego meczu tego sezonu w miarę wyrównana, w drugiej dominacja wojskowych zdecydowana. Mistrzowie pokazali klasę i mogli mieć satysfakcję z kolejnego udanego sezonu. Gratulacje.
W klasyfikacji Złotej Laski PZHT i Redakcji Sportu triumfował zawodnik WKS Grunwald Mateusz Hulbój, który zdobył 32 bramki.


WKS Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 3:0(0:0)

1:0 Karol Majchrzak (44A) 2:0 Paweł Bratkowski (46R) 3:0 Mikołaj Gumny (64)
WKS Grunwald: Mateusz Popiołkowski - Piotr Kozłowski, Jakub Janicki, Tomasz Dutkiewicz, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz, Michał Poltaszewski, Karol Majchrzak, Mikołaj Gumny, Artur Mikuła, Mateusz Hulbój oraz Mirosław Kluczyński, Tomasz Marcinkowski, Szymon Hutek, Mikołaj Głowacki, Dominik Kotulski.
Klasyfikacja końcowa I ligi w sezonie 2018/ 2019
1. WKS Grunwald
2. Pomorzanin
3. Warta
4. Rogowo
5. AZS AWF Poznań
6. AZS Politechnika Poznańska
7. Start 1954
8. Gąsawa
9. Siemianowiczanka
10. MKS Środa Wielkopolska

Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 
 
 26 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  REMIS. TERAZ REWANŻ  
Laskarze WKS Grunwald Poznań zremisowali 2:2 w pierwszym spotkaniu o złoty medal mistrzostw Polski 2019. W niedzielę o godzinie 17 decydujący mecz o tytule. Spotkanie na boisku poznańskiego AWF przy ul.

Laskarze WKS Grunwald Poznań zremisowali 2:2 w pierwszym spotkaniu o złoty medal mistrzostw Polski 2019. W niedzielę o godzinie 17 decydujący mecz o tytule. Spotkanie na boisku poznańskiego AWF przy ul. Królowej Jadwigi. Gospodarzem będzie WKS Grunwald i wierzymy, że obroni tytuł!
Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 2:2 (1:2)

0:1 Piotr Kozłowski (4R), 0:2 Mikołaj Głowacki (16A), 1:2 Filip Sobczak (25A), 2:2 Krystian Makowski (66A)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Mariusz Kowalski, Michał Makowski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Sebastian Sellner, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Michał Kunklewski, Krystian Makowski, Maciej Janiszewski oraz Filip Sobczak, Krystian Sudoł, Wołodymir Stretowicz, Michał Dawid, Artur Kościelski

WKS Grunwald: Mateusz Popiołkowski - Piotr Kozłowski, Jakub Janicki, Tomasz Dutkiewicz, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz, Michał Poltaszewski, Karol Majchrzak, Mikołaj Gumny, Artur Mikuła, Mateusz Hulbój oraz Mirosław Kluczyński, Tomasz Marcinkowski, Szymon Hutek, Mikołaj Głowacki, Dominik Kotulski.

Jerzy Raube

26 Maj 2019 - REMIS. TERAZ REWANŻ 
 
 24 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESTEŚMY GOTOWI !  
W nadchodzący weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rywalizować będą z drużyną KS Pomorzanin Toruń w finale tegorocznych rozgrywek ligowych, którego stawką będą złote medale i tytuł Mistrza Polski w sezonie 2018/2019.

W nadchodzący weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rywalizować będą z drużyną KS Pomorzanin Toruń w finale tegorocznych rozgrywek ligowych, którego stawką będą złote medale i tytuł Mistrza Polski w sezonie 2018/2019. Tytuł zdobędzie drużyna, która w dwóch meczach (sobota i niedziela) udowodni swoją przewagę. Mecze w sobotę i niedzielę rozpoczynają się o godz. 17.00. Pojedynki będą rozgrywane na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. Drogi kibicu, przyjdź i zobacz dwie najlepsze drużyny w Polsce w bezpośredniej walce o najwyższe laury. Tylko zwycięzcy będą po tym weekendzie zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasza "złota drużyna" po raz kolejny sprosta zadaniu i obroni tytuł najlepszego polskiego zespołu, który dzierży nieprzerwanie od 2013 roku. Wszyscy kibice i sympatycy hokeja na trawie Grunwaldu Poznań są mile widziani na finałach mistrzostw Polski. Wstęp wolny!
Spotkania najlepszych hokeistek i hokeistów na trawie nie będą jedyną atrakcją podczas Finałów Mistrzostw Polski. Równocześnie na kompleksie AWF będzie się odbywał "Piknik hokejowy dla dzieci". Przy boisku do hokeja na trawie pojawi się wielka "Arena Gladiatora", gdzie jednocześnie może startować 2 wojowników, "Giganci Wipeout Planet" czyli największy dmuchany tor przeszkód, "Hokejowy Labirynt" - na wzór Rubikon Areny. Poza tym będzie można obejrzeć samochody przyszłości i auta elektryczne, będzie specjalna strefa gastronomiczna, gdzie uczestnicy "Hokejowego pikniku" będą mogli raczyć się między innymi "Bajkowymi Naleśnikami". Całości dopełni pokaz wozów strażackich, mecze drużyn młodzieżowych, a do wszystkiego przygrywać wam będzie DJ Fiołas! Moc atrakcji, a wszystkie za całkowitą darmochę! Nie bądź leniwy i przyjdź w sobotę i niedzielę na Piknik Hokeja na Trawie. Przygotuj się na doping, nie bądź bierny! Drużyna WKS Grunwald Poznań liczy na WASZE wsparcie!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcie: Paweł Siczyński

24 Maj 2019 - JESTEŚMY GOTOWI ! 
 
 19 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA  
AZS Politechnika Poznańska - WZS WKS Grunwald Poznań 1:12 (0:5) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 9, Mikołaj Gumny - 3. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego zawodnicy WKS Grunwald Poznań udali się na obiekty Politechniki Poznańskiej na derbowe starcie z miejscowym AZS-em.

AZS Politechnika Poznańska - WZS WKS Grunwald Poznań 1:12 (0:5)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 9, Mikołaj Gumny - 3.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego zawodnicy WKS Grunwald Poznań udali się na obiekty Politechniki Poznańskiej na derbowe starcie z miejscowym AZS-em.
Pierwsza groźniejsza akcja była dziełem gospodarzy. Zagranie zbiegającego Korcza doskonale przeczytał Banaszak i wybił piłkę. Po okresie spokojniejszej gry do ataku przeszli Wojskowi. Uderzenie Hulbója zostało zablokowane, ale przytomnie akcję zamykał Gumny i w 11 minucie otworzył wynik spotkania. Między 14 a 16 minutą trzy bramki zdobył najlepszy strzelec WKS-u Mateusz Hulbój goniąc Krystiana Makowskiego w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca. Wszystkie bramki były zasługą zespołowych akcji. W 22 minucie Politechnika wywalczyła krótki róg, ale rozegrali to fatalnie i nadziali się na kontrę. Dwie dobre interwencje zanotował Hołosyniuk broniąc uderzenia Gumnego i Hulbója. Trzy minuty później Mikuła ponownie uruchomił Hulbója, ale ten tym razem nieczysto trafił w piłkę. W 33 minucie Hołosyniuk ponownie powstrzymał Gumnego, ale minutę później był bezradny przy dwójkowej akcji Mikuły i Hulbója, którą wykończył ten drugi.
Trzecią kwartę ponownie groźnie rozpoczęła Politechnika, ale fenomenalną interwencją po krótkim rogu popisał się Banaszak. W odpowiedzi swoją piątą bramkę zdobył Hulbój i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Makowskim. Zespołowa gra Wojskowych sprawiła, że ich najlepszy strzelec jeszcze trzykrotnie w tej części spotkania trafił do siatki. W ostatniej odsłonie tego spotkania dwukrotnie do bramki trafił Gumny, a strzelecką kanonadę podopiecznych Karola Śnieżka zakończył Hulbój. Ostatnim akcentem spotkania było honorowe trafienie gospodarzy. Krótki róg skutecznie wykończył Gruszczyński.
Na koniec sezonu zasadniczego WKS uplasował się na pierwszej pozycji w tabeli. Zdobyliśmy 51 pkt, bilans bramek 123-17. Za tydzień na obiekcie poznańskiego AWF-u zagramy dwumecz o mistrzostwo z Pomorzaninem Toruń. Oba mecze (25 i 26 maja) o godzinie 17! Serdecznie zapraszamy!

Skład AZS Politechnika: Hołosyniuk, Gruszczyński, Michniak, Bratkowski, Choczaj, Korcz, A. Biskup, Siejkowski, Jaśkowiak, Przybylski, M. Biskup, Trojanek, Młody, Mnich.

Skład WKS Grunwald: Popiołkowski, Hutek, Kotulski, Gumny, Dutkiewicz, Kluczyński, Hulbój, Mikuła, Janicki, Kozłowski, Krokosz, Kasprzyk, Poltaszewski, Banaszak.

Tekst: Wojciech Budzik
Zdjęcia: Paweł Siczyński

19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 
 
 18 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ!  
Dzisiaj (sobota, 18.05.2019) w Środzie Wielkopolskiej został rozegrany kolejny turniej z serii Grand Prix dzieci. Tym razem WKS Grunwald Poznań reprezentowało 12 zawodników, w tym dwie zawodniczki i dwóch skrzatów.

Dzisiaj (sobota, 18.05.2019) w Środzie Wielkopolskiej został rozegrany kolejny turniej z serii Grand Prix dzieci. Tym razem WKS Grunwald Poznań reprezentowało 12 zawodników, w tym dwie zawodniczki i dwóch skrzatów. W tej kategorii wiekowej mamy jeszcze dużo do nadrobienia w stosunku do innych zespołów, które okazały się silniejszymi rywalami dla naszych uczniów. Liczy się jednak entuzjazm, chęć nauki hokeja na trawie i przebywanie na świeżym powietrzu z kolegami i koleżankami. Jedna maksyma jest wiadoma i trzeba się tego trzymać: dużo potu na treningach, a sukcesy przyjdą same. W jedności siła. Fajna zabawa w Środzie Wielkopolskiej z hokejem na trawie, za którą dziękujemy organizatorom.

Tekst: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Anna Kąsowska

18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 
 
 18 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW  
Wczoraj (piątek 17.05.2019) nasze młodzieżowe zespoły brały udział w turnieju organizowanym przez SP nr 85, na obiektach Politechniki Poznańskiej. Turniej był fajnie zorganizowany, a młodziczki i młodzicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół.

Wczoraj (piątek 17.05.2019) nasze młodzieżowe zespoły brały udział w turnieju organizowanym przez SP nr 85, na obiektach Politechniki Poznańskiej. Turniej był fajnie zorganizowany, a młodziczki i młodzicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół. Cieszy na pewno trzecie miejsce chłopców oraz coraz lepsza gra. Jeszcze przed naszą młodzieżą turnieje w ramach mistrzostw WZHT, dlatego dobra forma zespołu jest dobrą zapowiedzią przed przyszłymi występami.

Tekst: Michał Gwoździk
Zdjęcia: Michał Gwoździk

18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 
 
 16 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ ORGANIZATOREM "EUROHOCKEY INDOOR CLUB CHAMPIONSHIPS 2020"  
W ubiegłym tygodniu (11 maja 2019) w Mińsku na Białorusi odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej EHF, która ostatecznie zdecydowała, komu powierzyć organizację "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy grupy A" w dniach 14-16.

W ubiegłym tygodniu (11 maja 2019) w Mińsku na Białorusi odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej EHF, która ostatecznie zdecydowała, komu powierzyć organizację "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy grupy A" w dniach 14-16.02.2020. Tego wyjątkowego zaszczytu dostąpił tym razem Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań. Powierzenie nam organizacji oraz obowiązków gospodarza najważniejszego turnieju w męskim hokeju na trawie w odmianie halowej, jest okazaniem dużego zaufania dla naszego klubu, a także docenieniem osiągnięć sportowych hokeistów na trawie klubu WKS "Grunwald" Poznań. Trzydniowe zawody zostaną rozegrane w hali widowiskowo-sportowej CityZen w Poznaniu. Turniej będzie dla społeczności miasta Poznania i wszystkich sympatyków hokeja na trawie w Polsce najważniejszym wydarzeniem sportowym w lutym, gdyż zawody sportowe rangi "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy" grupy A nie były dotąd rozgrywane ani w Poznaniu, ani w innym polskim mieście. Zarząd WKS "Grunwald" Poznań i władze miasta Poznania na pewno uczynią wszystko co możliwe, aby goszczące Poznaniu reprezentacje z Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczny turniej i zabrać ze sobą jak najlepsze wspomnienia. O poziom sportowy turnieju nie powinniśmy się martwić, gdyż wystąpi w nim osiem najlepszych drużyn klubowych Europy.

PUCHAR MĘŻCZYZN - POZNAŃ (POL), HALA WIDOWISKOWA CITYZEN - 14-16 LUTEGO 2020 R

Grupa A
Partille SC (SWE)
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS)
HC Minsk (BLR)
WKS Grunwald Poznań (POL)

Grupa B
SV Arminen (AUT)
Der Club an der Alster (GER)
Royal White Star (BEL)
SPV Complutense (ESP)

https://eurohockey.org/eurohockey-indoor-club-championships-2020/

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński


Last week (May 11, 2019) in Minsk, Belarus a meeting of the EHF Competition Commission was held which ultimately decided who to entrust the organization of "Indoor Club European Group A Championship" on 14-16.02.2020. This exceptional honor was attained this time by the Military Sport Club "Grunwald" Poznań. Entrusting us with the organization and responsibilities of the host of the most important indoor hockey tournament in the indoor variety shows a great confidence for our club as well as the appreciation of the achievements of field hockey players of WKS "Grunwald" Poznan. The three-day event will be held in CityZen hall in Poznań. The tournament will be the most important sport event in February for the city of Poznań and for all fans of field hockey in Poland because the sports competitions of the "Group Indoor European Championships" of Group A have not been played neither in Poznań nor in any other Polish city. The WKS Management Board of "Grunwald" Poznań and the authorities of city of Poznań will surely do everything possible to let representatives from Austria, Belgium, Belarus, Spain, Germany, Russia and Sweden have a fantastic tournament and take their best memories with them. We should not worry about the sports level of the tournament as there will appear eight of the best club teams in Europe there.

https://eurohockey.org/eurohockey-indoor-club-championships-2020/

Translation: Ewa Serowska
Photo: Paweł Siczyński

16 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ORGANIZATOREM "EUROHOCKEY INDOOR CLUB CHAMPIONSHIPS 2020" 
 
 15 Maj 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD  
W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald. Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne.

W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald.
Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne. Jednocześnie jest to okazja do przedstawienia bogatej i różnorodnej oferty Miasta - jednostek kultury, sportu, rekreacji, edukacji oraz firm - dedykowanej rodzinom.

Kalendarium Poznańskich Dni tworzy ponad 300 wydarzeń organizowanych zarówno przez Miasto jak i przez partnerów. Jednym z nich jak wspomnieliśmy jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań, który w swoim statucie ma zapis Klubu Środowiskowego otwartego też na środowisko cywilne.
Członkowie WKS Grunwald zapraszają na imprezy przy ul. Promienistej 27: na Rodzinne bieganie na orientację - PROMIENISTA JEST NASZA oraz Rodzina to zespół - hokejowy dzień sportu. Z kolei sekcja tenisa ziemnego zaprasza na korty przy ul. Bukowskiej, na Rodzinne spotkania z tenisem.
To wszystko odbędzie się 1 czerwca, o szczegółach będziemy informować.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Maj 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD 
 
 14 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODWÓJNA KOLEJKA  
Sobota 11.05.2019r. KS Polonia Środa Wlkp. - WZS WKS Grunwald Poznań 2:7 (0:2) Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 5, Dominik Kotulski - 1, Mikołaj Głowacki - 1 Niedziela 12.05.2019r. KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 4:4 (0:4) karne zagrywki 3:1 Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 3, Paweł Bratkowski - 1.

Sobota 11.05.2019r.
KS Polonia Środa Wlkp. - WZS WKS Grunwald Poznań 2:7 (0:2)
Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 5, Dominik Kotulski - 1, Mikołaj Głowacki - 1

Niedziela 12.05.2019r.
KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 4:4 (0:4) karne zagrywki 3:1
Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 3, Paweł Bratkowski - 1.

W weekend nasi hokeiści na trawie rozegrali dwa mecze o mistrzostwo I ligi. W sobotę spokojnie wygrali z drużyną Polonia Środa Wlkp. Nasi zawodnicy szczególnie nie szafowali siłami, gdyż wiedzieli, że w niedzielę czeka ich znacznie trudniejszy pojedynek z wicemistrzem Polski, zespołem z Torunia. Mecz w Toruniu nie rozczarował nielicznej publiczności (padający deszcz przez całe spotkanie) i obydwie drużyny zaprezentowały hokej na trawie z najwyższej półki. Ten pojedynek zapisze się w historii WKS Grunwald Poznań, gdyż nigdy dotąd nie zdarzyło się, żeby nasz zespół, który po pierwszej połowie prowadził 4:0, w drugiej stracił całą przewagę, zremisował mecz, a całe spotkanie przegrał w karnych zagrywkach. Jest to pierwsza porażka mistrza Polski w obecnych rozgrywkach i dla trenerów na pewno poważne ostrzeżenie przed zbliżającymi się finałami mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Poznaniu, w dniach 25 i 26.05.2019r., w których to w dwóch meczach nasza drużyna na pewno będzie grała przeciwko zespołowi z Torunia. W niedzielnym spotkaniu kontuzji doznali Paweł Bratkowski - uszkodzenie Achillesa, co wyklucza kapitana drużyny z meczów finałowych oraz Karol Majchrzak - kontuzja mięśnia dwugłowego, ale w tym przypadku jest szansa na jego występ w finałach. Czasu do meczów finałowych jest mało i trener Karol Śnieżek musi opanować trudną sytuację, aby zespół mógł w dobrej formie bronić tytułu mistrza Polski i na końcu zawodów cieszyć się ze złotych medali.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 
 
 08 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POD DYKTANDO GRUNWALDU.  
AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:5 (1:3) Bramki strzelili: Michał Poltaszewski - 1, Dominik Kotulski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Mikołaj Głowacki - 1. W rozegranych we wtorek (07.

AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:5 (1:3)

Bramki strzelili: Michał Poltaszewski - 1, Dominik Kotulski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Mikołaj Głowacki - 1.

W rozegranych we wtorek (07.05.2019) derbach Poznania, wygrana WKS Grunwald nad lokalnym rywalem była w pełni zasłużona. Nasi hokeiści na trawie kontrolowali przebieg meczu i ani na chwilę nie oddali akademikom inicjatywy. Nasze zwycięstwo mogło być wyższe, ale dzisiaj napastnicy nie potrafili strzelić bramki w sytuacjach 200%. Przez całe spotkanie WKS Grunwald przeprowadził wiele udanych akcji i przez większość meczu przebywał na połowie przeciwników. Piłka dosyć sprawnie wędrowała między formacjami i akcje do początku półkola strzałowego wyglądały naprawdę dobrze. Problem, który wymaga poprawy, nazywa się skuteczność. Trenerzy WKS Grunwald Poznań na pewno znajdą na ten problem skuteczny lek i w nadchodzących meczach weekendowych mamy nadzieję na lepszą formę strzelecką mistrzów Polski. Będzie to konieczne, gdyż już w niedzielę (12.05.2019) nasi hokeiści na trawie zmierzą się z wiceliderem tabeli - drużyną KS Pomorzanin Toruń w Toruniu. Wszyscy kibice i sympatycy hokeja w Polsce są ciekawi tej konfrontacji i z niecierpliwością czekają na mecz na szczycie polskiej ligi hokeja.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 
 
 07 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI.  
W trzecim dniu rozgrywek (niedziela 05.05.2019) przegraliśmy z pogodą. Mocno padający deszcz i silny wiatr skutecznie utrudniały rozegranie turnieju. Po kilku godzinach zmagań, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do centrum miasta.

W trzecim dniu rozgrywek (niedziela 05.05.2019) przegraliśmy z pogodą. Mocno padający deszcz i silny wiatr skutecznie utrudniały rozegranie turnieju. Po kilku godzinach zmagań, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do centrum miasta. Tym razem musieliśmy zadowolić się zwiedzaniem najważniejszych zabytków Wiednia poprzez szyby autobusu, ponieważ pogoda uniemożliwiła wychodzenie na zewnątrz. Dzięki doświadczeniu kierowców z firmy Bobrowski-Trans, doskonale znających stolicę Austrii, zobaczyliśmy ciekawe obiekty tamtejszej architektury. Grupa naszej młodzieży była już jednak bardzo zmęczona trzydniowymi rozgrywkami i kierownik Pani Hanna Kozłowska zdecydowała o powrocie do Poznania. Na miejsce przybyliśmy w nocy, zmęczeni, ale szczęśliwi z powrotu z udanej eskapady. Do Wiednia jeszcze wrócimy i nadrobimy zwiedzanie tego pięknego miasta.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 
 
 05 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIEDEŃ - DZIEŃ 2  
Sobota (04.05.2019) była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych młodych hokeistów na trawie. Po przespanej nocy i wczorajszej odprawie, nasze mecze wyglądały dużo lepiej. W grze naszych zawodników było czuć dużą mobilizację.

Sobota (04.05.2019) była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych młodych hokeistów na trawie. Po przespanej nocy i wczorajszej odprawie, nasze mecze wyglądały dużo lepiej. W grze naszych zawodników było czuć dużą mobilizację. Prezentowali ambitną postawę, no i przede wszystkim wyniki były satysfakcjonujące. Jeszcze nie każdy mecz da się wygrać, ale takie turnieje towarzyskie mają na celu naukę. Grając z drużynami prezentującymi inną szkołę hokeja można zauważyć różnicę w swoim wyszkoleniu i na treningach wszystko poprawić. Ilość meczy dzisiaj była wystarczająca. Drużyna młodziczek zagrała trzy mecze i najważniejsze, że dziewczyny wytrzymały spotkania kondycyjnie. Młodzicy w sobotę osiągali pierwsze sukcesy wygrywając niektóre pojedynki i również mogli rozegrać parę meczy. Jutro (niedziela) rozgrywki zaczynamy już o godz. 08.30, dlatego dzisiaj idziemy wcześniej spać, żeby jutro wstać wypoczętym i gotowym do gry. Pamiętajcie "W jedności siła" i białe czapeczki na głowach.

Zdjęcia: Michał Gwoździk

05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 
 
 04 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIEDEŃ - DZIEŃ 1  
W piątek (03.05.2019r.) minął pierwszy dzień wiedeńskiej przygody naszych młodzieżowych drużyn WKS Grunwald Poznań, na międzynarodowym turnieju w hokeju na trawie. W turnieju biorą udział gospodarze z Wiednia: HC Wien, AHTC Wien, dwie drużyny z HC Zelina (Chorwacja) i trzy drużyny z WKS Grunwald Poznań.

W piątek (03.05.2019r.) minął pierwszy dzień wiedeńskiej przygody naszych młodzieżowych drużyn WKS Grunwald Poznań, na międzynarodowym turnieju w hokeju na trawie. W turnieju biorą udział gospodarze z Wiednia: HC Wien, AHTC Wien, dwie drużyny z HC Zelina (Chorwacja) i trzy drużyny z WKS Grunwald Poznań. Razem 12 drużyn. Po 10-godzinnej podróży autobusem, nasza młodzież w ramach relaksu i rozciągnięcia mięśni po nocnej jeździe, udała się do parku rozrywki Wiener Prater, aby choć trochę skorzystać z atrakcji, które oferuje ten, jeden z największych lunaparków w Austrii. Po obiedzie, kierownik wyjazdu, Pani Hania Kozłowska skierowała całą grupę do miejsca zakwaterowania i po procedurach zameldowania w hostelu i chwili odpoczynku wszyscy wrócili na Prater, gdzie rozpoczął się turniej. Dzisiejsze gry w wykonaniu naszych zawodników nie mogły być porywające, ale proszę zrozumieć, że zmęczenie podróżą i nowymi doznaniami musiało się odbić na wynikach sportowych. Jutro dzień następny, mamy nadzieję, że również będzie udany dla całej naszej grupy. Pamiętajcie: "W jedności siła"!...A na głowach mają być białe czapki. :-)

Zdjęcia: Michał Gwoździk

04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 
 
 03 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA!  
Tym razem w dniach 03-05.-5.2019r. na turniej do Wiednia udają się drużyny młodzieżowe naszego klubu. Młodziczki i młodzicy, razem 35 naszych młodych nadziei hokeja na trawie, weekend spędzą w stolicy Austrii, uczestnicząc w międzynarodowym turnieju.

Tym razem w dniach 03-05.-5.2019r. na turniej do Wiednia udają się drużyny młodzieżowe naszego klubu. Młodziczki i młodzicy, razem 35 naszych młodych nadziei hokeja na trawie, weekend spędzą w stolicy Austrii, uczestnicząc w międzynarodowym turnieju. Szczegóły podamy później, żeby aura tajemnicy dla naszych pociech pozostała do końca. Wyjazd w dniu 03.05.2019r. (w nocy z czwartku na piątek) o godz. 00.30. Zbiórka w klubie o godz. 24.00/00.00. UWAGA: nikt nie zabiera z sobą czapek. Białe czapki będą wydawane w klubie przed wyjazdem. Do kompletu każdy z zawodników otrzyma z klubu koszulkę z napisem POLSKA, gdyż poza granicami kraju reprezentujemy nasz kraj i klub WKS Grunwald Poznań. Śpimy w hostelu: a&o Wien Stadhalle, Lerchenfelder Gurtel 9-11, 16 Ottakring, 1160 Wiedeń, bardzo blisko centrum, gdzie będzie można zwiedzić najważniejsze i najpiękniejsze zabytki byłej stolicy cesarstwa austro-węgierskiego. Mecze gramy na Praterze, 400m od największej atrakcji Wiednia, Parku rozrywki Wiener Prater. Bądźcie grzeczni, żeby rodzice nie żałowali kilku euro kieszonkowego, aby móc skorzystać z różnych atrakcji gigantycznego wesołego miasteczka. Cała ekipa liczy 47 osób: 1 kierownik, 5 trenerów, 6 opiekunów i 35 dzieci. Kierownikiem wyjazdu jest Hania Kozłowska, z-ca kierownika Łukasz Kosmaczewski. Podróżować będziemy autobusem Scania-Irizar z firmy BOBROWSKI-TRANS, który prowadzić będzie sam szef Pan Wojciech Bobrowski. Życzę dobrej zabawy i pamiętajcie: "W jedności siła".

03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 
 
 02 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAJMŁODSI W GRZE.  
Nasi najmłodsi hokeiści na trawie w dniu 27.04.2019r. (sobota) udali się do Gniezna, gdzie odbył się turniej hokeja na trawie Gram Prix dzieci i skrzatów. W tym roku WKS Grunwald Poznań walczył w kategorii dzieci wystawiając zawodników klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej nr 51.

Nasi najmłodsi hokeiści na trawie w dniu 27.04.2019r. (sobota) udali się do Gniezna, gdzie odbył się turniej hokeja na trawie Gram Prix dzieci i skrzatów. W tym roku WKS Grunwald Poznań walczył w kategorii dzieci wystawiając zawodników klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej nr 51. W pierwszych trzech meczach Nasi uczniowie ponieśli porażki. Wyjście z grupy umożliwiło walkę o miejsce 10, 11 i 12. Dalsza pełna motywacja, pozytywne nastawienie, chęć rywalizacji przyniosły zwycięstwa w dwóch kolejnych meczach 3:0 i 3:0 dla WKS Grunwald Poznań. Ostatecznie pozwoliło to zająć 10 miejsce, ale najważniejszy jest udział w turnieju, sportowa walka do końca i radość z gry. Tylko w meczach z innymi przeciwnikami, można myśleć o postępie w szkoleniu indywidualnym. Oczywiście, życzymy w przyszłych turniejach lepszych wyników i kompletu zawodników.

Tekst: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Artur Działa i Anna Kąsowska

02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 
 
 02 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT!  
W sobotę (27.04.2019) dwie drużyny młodzików WKS Grunwald Poznań udały się na piąty turniej w kategorii młodzika. Po zawodach w Środzie Wlkp. I drużyna WKS Grunwald dopisuje komplet zwycięstw, a II zespół WKS Grunwald Poznań-SP51 zdobywa kolejne cenne doświadczenie.

W sobotę (27.04.2019) dwie drużyny młodzików WKS Grunwald Poznań udały się na piąty turniej w kategorii młodzika. Po zawodach w Środzie Wlkp. I drużyna WKS Grunwald dopisuje komplet zwycięstw, a II zespół WKS Grunwald Poznań-SP51 zdobywa kolejne cenne doświadczenie.
Na pewno cieszy 100% frekwencji, jak i wsparcie ze strony rodziców, za które bardzo dziękujemy! Przed wyjazdem na turniej do Wiednia forma naszych zawodników jest zadowalająca.

02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 
 
 30 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW  
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ROBERTA SANDUŁOWA. Śp. Robert SANDUŁOW urodził się 09.03.1966r., zmarł 27.04.2019r. w Poznaniu. Robert przez całe życie był związany z ukochanym hokejem na trawie.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ROBERTA SANDUŁOWA.

Śp. Robert SANDUŁOW urodził się 09.03.1966r., zmarł 27.04.2019r. w Poznaniu. Robert przez całe życie był związany z ukochanym hokejem na trawie. Najbliższy mu był klub wojskowy WKS Grunwald Poznań, ale swoją karierę rozpoczął w klubie KS Warta Poznań. Na boisku przy ul. Olimpijskiej 7 stawiał swoje pierwsze "kroki hokejowe". Pochodził z tzw. "ratajskiego zaciągu". W czasie całego swojego pobytu w drużynach młodzieżowych "Warty" znany był ze swojej zadziorności i nieustępliwości. W 1985 roku wraz z powołaniem do odbycia służby wojskowej, całą swoją seniorską karierę związał z WKS Grunwald Poznań. W klubie wojskowym odniósł swoje największe sukcesy i był podstawowym zawodnikiem "złotej drużyny", która na przełomie wieków była najlepszym zespołem w kraju. Reprezentował Wojsko Polskie i klub na arenach międzynarodowych, gdzie zdobywał medale i wyróżnienia. Robert karierę zawodniczą i wojskową w stopniu starszego sierżanta zakończył w 2001r. jako mistrz Polski. Niewątpliwie jego postawa na boisku była wzorem dla młodszego pokolenia hokeistów na trawie, którzy w późniejszych latach na arenie krajowej zdobywali wielokrotnie tytuły mistrza kraju. Popularnego "Sandała" zawsze można było spotkać na boisku przy ul. Promienistej 27, gdzie obserwował zmagania swoich młodszych kolegów. Był wielkim fanem hokeja na, a prywatnie dużo czasu poświęcał swojej pasji - wędkarstwu. Rodzinny i ciepły człowiek, z którym zawsze się było miło spotkać i porozmawiać. Niepowetowana strata dla całej społeczności hokeja na trawie. Na zawsze pozostanie w Naszej Pamięci!!!

Największe sukcesy sportowe:
1993 r. Poznań, Mistrzostwa Świata Armii CISM - III miejsce,
1994 r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,

na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie zdobył złoty medal (1997, 1998, 1999),

Boiska trawiaste:
Mistrz Polski: 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001,
Wicemistrz Polski: 1987, 1990, 1991, 1995, 1998,
Brązowy medalista MP: 1985, 1986, 1989.

Hala:
Mistrz Polski: 1992, 1993,
Wicemistrz Polski: 1988, 1991, 1992,
Brązowy medalista: 1987, 1989, 1994, 1996, 1999.

Pogrzeb Śp. Roberta Sandałowa odbędzie się dn. 06.05.2019r. (poniedziałek) o godz. 10.40 na cmentarzu w Miłostowie od ul. Warszawskiej.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
WKS Grunwald Poznań

30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 
 
 30 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA!  
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 5:1 (3:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Szymon Hutek - 2, Tomasz Marcinkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Hulbój - 1. Niedzielny (28.04.2019r.) mecz rozpoczął się minutą ciszy, gdyż otrzymaliśmy informację, że wczoraj zmarł wieloletni reprezentant klubu WKS Grunwald Poznań - ROBERT SANDUŁOW.

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 5:1 (3:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Szymon Hutek - 2, Tomasz Marcinkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Hulbój - 1.

Niedzielny (28.04.2019r.) mecz rozpoczął się minutą ciszy, gdyż otrzymaliśmy informację, że wczoraj zmarł wieloletni reprezentant klubu WKS Grunwald Poznań - ROBERT SANDUŁOW. O Robercie napiszemy w osobnym artykule, ponieważ na dzisiaj Jego śmierć nas wszystkich bardzo zaskoczyła i zasmuciła. Cześć Jego Pamięci!
Dzisiaj mistrzowie Polski w hokeju na trawie rozegrali kolejny mecz ligowy z drużyną LKS Rogowo. Drużyna z Pałuk rozegrała bardzo dobre zawody, ale nie była w stanie zrobić niespodzianki, gdyż nasza drużyna zawsze gra o zwycięstwo. Mimo ambitnej postawy, zespół przeciwników musiał uznać wyższość lepszej technicznie i taktycznie drużyny wojskowych. Zespół WKS Grunwald mimo wielokrotnie zaprzepaszczonych sytuacji bramkowych wygrał kolejny mecz ligowy i jest zdecydowanym liderem polskiej ligi hokeja na trawie. Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy Pamięci Roberta Sandułowa. Do końca rozgrywek wojskowi mają do rozegrania jeszcze 4 kolejki ligowe, ale najważniejszy sprawdzian mistrzów Polski czeka w dniach 25-26.05.2019r. kiedy zostanie rozegrany dwumecz o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Finały będą rozgrywane na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi. Proszę rezerwować sobie czas!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 
 
 22 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE  
Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

22 Kwiecień 2019 - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
 
 15 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBY DLA WOJSKOWYCH!!!  
KS Warta Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:3) Bramki strzelili: Mikołaj Gumny - 2, Mateusz Hulbój - 2, Michał Poltaszewski - 1, Piotr Kozłowski - 1, Dominik Kotulski - 2. W niedzielnym meczu (14.

KS Warta Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:3)

Bramki strzelili:
Mikołaj Gumny - 2,
Mateusz Hulbój - 2,
Michał Poltaszewski - 1,
Piotr Kozłowski - 1,
Dominik Kotulski - 2.

W niedzielnym meczu (14.04.2019r.) prowadzący w ligowej tabeli hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzyli się z zespołem KS Warta Poznań, którzy dotychczas zajmowali drugie miejsce. Derby miasta Poznania odbyły się przy słonecznej pogodzie, w dobrych warunkach atmosferycznych. Drużyna wojskowych chciała się zrewanżować za mecz jesienny, w którym Warta zremisowała z Grunwaldem 2:2. Początek spotkania to bardzo wyrównany pojedynek, ze zmiennymi akcjami z obu stron. Jednak z każdą minutą wojskowi uzyskiwali lekką przewagę, czego efektem były trzy bramki strzelone pod koniec pierwszej połowy. Druga połowa odbywała się już według scenariusza pisanego przez drużynę mistrza Polski, a została udokumentowana zdobyciem pięciu bramek. Zespół Warty był w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, w wyniku czego końcowe zwycięstwo wojskowych jest bardzo spektakularne. Podsumowując spotkanie trzeba napisać, że był to świetny i szybki mecz, z dużą ilością sytuacji bramkowych, prowadzony w dobrym tempie, z dobrymi założeniami taktycznymi, na dobrym poziomie technicznym. Końcowy wynik meczu może jest trochę za wysoki, ale wygrała drużyna skuteczniejsza i lepsza. Pochwały dla zespołu Warty za prowadzenie otwartej gry i ambicję wszystkich zawodników. W kwietniowych derbach Grunwald okazał się wyraźnie silniejszy i na nadchodzące święta drużyna sprawiła sobie i kibicom przyjemny prezent.
Dziękujemy!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 
 
 15 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW   
12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen.

12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen. broni Lech Konopka.
Przyjęto porządek i regulamin Walnego Zebrania. Dalsze obrady poprowadził Stanisław Ważydrąg. Wybrano komisje: mandatową, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Po sprawach proceduralnych, szczegółowe sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w ubiegłej kadencji przedstawił prezes Klubu generał Lech Konopka. Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Waldemar Serowski.
W drugiej części Zebrania przyjęto plan zamierzeń i Uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
Przedstawiono też propozycję uzupełnienia składu Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald, ponieważ ze względów osobistych zrezygnowali z dalszej działalności Wojciech Satkowski, Grzegorz Ślusarz i Cezary Młynarczyk. Po dyskusji i głosowaniu nad propozycjami ustalono, że w skład Zarządu wchodzić będzie dziesięciu członków. Komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki wyborów. Delegaci wybrali na cztery wakujące miejsca: Waldemara Ząbka, Dariusza Przybylskiego, Rafała Walczaka i Krzysztofa Kłoska.
Zebrani Delegaci nadali tytułu Członka Honorowego WKS Grunwald Poznań kol. Stanisławowi Kopaniarzowi.

Wkrótce przedstawimy szczegółowy bilans osiągnięć Klubu i zamierzenia sportowo organizacyjne na kolejny rok.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  
 
 14 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ŁATWA WYGRANA!  
LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald Poznań 0:10 (0:4) Bramki strzelili: Dominik Kotulski - 4, Szymon Hutek - 2, Karol Majchrzak - 1, Michał Kasprzyk - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Poltaszewski - 1. W sobotę (13.

LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald Poznań 0:10 (0:4)

Bramki strzelili: Dominik Kotulski - 4, Szymon Hutek - 2, Karol Majchrzak - 1, Michał Kasprzyk - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Poltaszewski - 1.
W sobotę (13.04.2019r) nasza drużyna hokeja na trawie udała się do Gąsawy na kolejny ligowy mecz. Gospodarze w tym spotkaniu nie potrafili przeciwstawić się mistrzom Polski i przegrali bardzo wysoko. Wynik do końca nie odzwierciedla przewagi naszych hokeistów na trawie, ale w zimne popołudnie dobrze, że wszystko obyło się bez żadnej kontuzji. Liderzy I ligi dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty i jutro zapraszają o godz. 14.00 na boisko AWF przy ul. Królowej Jadwigi na mecz z wiceliderem rozgrywek drużyną KS Warta Poznań. Będzie się działo! Kto chce zobaczyć hokej na trawie w najlepszym wydaniu, w niedzielę obowiązkowo melduje się na boisku AWF-u.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Bratkowski

14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 
 
 12 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TEST MECZE Z ROSJANAMI  
WZS WKS Grunwald Poznań - HC Sankt Petersburg 4:1 (2:0) WZS WKS Grunwald Poznań - Dynamo Jekaterynburg 3:3 (2:2) We wtorek (09.04.2019r.) i w czwartek (11.04.2019r.) hokeiści na trawie na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali mecze sparingowe z czołowymi drużynami z Rosji, które przebywają na obozie sportowym w Wałczu.

WZS WKS Grunwald Poznań - HC Sankt Petersburg 4:1 (2:0)
WZS WKS Grunwald Poznań - Dynamo Jekaterynburg 3:3 (2:2)

We wtorek (09.04.2019r.) i w czwartek (11.04.2019r.) hokeiści na trawie na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali mecze sparingowe z czołowymi drużynami z Rosji, które przebywają na obozie sportowym w Wałczu. Mecz na boisku AWF-u nasi zawodnicy rozstrzygnęli na swoja korzyść, ale już po podróży do Wałcza, nie udało się mistrzom Polski odnieść zwycięstwa. Wiemy jednak, że mecze sparingowe mają inny ciężar gatunkowy niż mecze ligowe i są lepsze od treningu. Dziękujemy drużynom z Rosji, że spotkali się z Grunwaldem w sportowej rywalizacji, ponieważ tylko kontakty międzynarodowe przyczyniają się do rozwoju drużyny. Przypominam również kibicom i sympatykom hokeja, że nadchodzący weekend mistrzowie Polski rozegrają następne dwa ligowe spotkania. W sobotę z LKS Gąsawa w Gąsawie (godz. 16.00) i w niedzielę z KS Warta w Poznaniu, boisko przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 14.00.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 
 
 09 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA.  
WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 4:0 (2:0) Bramki strzelili: Szymon Hutek - 2, Mateusz Hulbój - 2 WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Start 1954 Gniezno 9:0 (4:0) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 5, Szymon Hutek - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 4:0 (2:0)
Bramki strzelili: Szymon Hutek - 2, Mateusz Hulbój - 2

WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Start 1954 Gniezno 9:0 (4:0)
Bramki strzelili: Artur Mikuła - 5, Szymon Hutek - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

W piątek (05.04.2019r.) meczem z HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie i w niedzielę (07.04.2019r.) pojedynkiem z drużyną z Gniezna, nasi hokeiści na trawie odnosząc dwa zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2018/2019. Po wygranych nasz zespół pozostaje liderem I ligi i jest na najlepszej drodze, aby przed finałami play off pozostać drużyną niepokonaną w tegorocznych rozgrywkach. W nadchodzący weekend mistrzowie Polski rozegrają następne dwa ligowe spotkania. W sobotę z LKS Gąsawa w Gąsawie (godz. 16.00) i w niedzielę z KS Warta w Poznaniu, boisko przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 14.00.
Tekst: W.S.
Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 
 
 08 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW  
Podawaliśmy 12 marca informację o Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań. Dziś przypominamy: Zebranie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 16 - 18 w sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27.

Podawaliśmy 12 marca informację o Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań. Dziś przypominamy:

Zebranie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 16 - 18 w sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27. Poniżej projekt Porządku WZD wraz z Regulaminem przebiegu obrad.

R E G U L A M I N
WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO DELEGATÓW
WOJSKOWEGO KLUBU SPORTOWEGO GRUNWALD POZNAŃ


§1.
1. Prawo udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Delegatów WKS ?GRUNWALD? Poznań, zwanym dalej Walnym Zebraniem mają:
1) z głosem stanowiącym - delegaci;
2) z głosem doradczym - członkowie wspierający i honorowi Klubu oraz zaproszeni goście.
2. Delegaci stwierdzają swoją obecność na Walnym Zebraniu na listach obecności, po czym otrzymują mandaty uprawniające do głosowania.

§2.
Walne Zebranie przebiega w oparciu o uchwalony w głosowaniu jawnym Regulamin
i Porządek Walnego Zebrania.

§3.
1. Delegaci wykonują swe prawa i obowiązki na Walnym Zebraniu tylko osobiście, posługując się mandatem.
2. Każdy delegat ma prawo do jednego głosu przy podejmowaniu uchwał przez Walne Zebranie.
§4.
1. Walne Zebranie wybiera w głosowaniu jawnym :
1) Przewodniczącego Zebrania
2) Komisję Mandatową
3) Komisję Uchwał i Wniosków
4) Komisję Skrutacyjną.

§5.
Obradami Walnego Zebrania kieruje Przewodniczący Zebrania zgodnie z niniejszym Regulaminem i Porządkiem Walnego Zebrania, a do jego kompetencji w szczególności należy:
1) przyjmowanie zgłoszeń do dyskusji;
2) udzielanie głosu;
3) podejmowanie decyzji w sprawie trybu załatwiania zgłoszonych wniosków;
4) regulowanie czasu wystąpień mówców, określając maksymalny czas jednego
wystąpienia;
5) zarządzanie głosowań;
6) podpisywanie uchwał Walnego Zebrania i protokołów komisji Walnego Zebrania.

§6.
1. Skład i zadania komisji Walnego Zebrania:
1) Komisja Mandatowa, w składzie 3-osobowym, stwierdza prawomocność Walnego
Zebrania na podstawie list obecności i wydanych mandatów.

2) Komisja Uchwał i Wniosków, w składzie 3-osobowym, opracowuje i przedkłada projekt
tekstu uchwał na podstawie wniosków i postulatów zgłoszonych podczas dyskusji i własnych
propozycji.
3) Komisja Skrutacyjna, w składzie 2-osobowym, odpowiedzialna za prawidłowy przebieg głosowań oraz obliczanie oddanych głosów.
2. Każda Komisja wybiera ze swego składu przewodniczącego oraz sporządza ze swej działalności protokół, podpisany przez wszystkich członków komisji i przedkłada go Przewodniczącemu Walnego Zebrania do podpisu.

§7.
Podczas obrad Walnego Zebrania może działać Prezydium Walnego Zebrania, w skład którego wchodzi Przewodniczący Zebrania, Prezes i Wiceprezesi oraz Sekretarz Zarządu Klubu.

§8.
1. Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy delegatów w pierwszym terminie, a w drugim bez względu na ilość obecnych.
2. Uchwały w sprawie zmian w Statucie Klubu podejmowane są większością 2/3 głosów, w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania delegatów.
3. Uchwały Walnego Zebrania podejmowane są w głosowaniu jawnym.
4. Głosowanie nad wnioskami i uchwałami odbywa się poprzez podniesienie mandatów.

§9.
1. Uczestnicy Walnego Zebrania zabierają głos w dyskusji według kolejności zgłoszeń.
2. Prawo zabierania głosu poza kolejnością posiadają zaproszeni goście i Przewodniczący Zebrania.

§10.
1. Wszelkie wnioski zwyczajne zgłaszane są na piśmie do Przewodniczącego Zebrania lub
Przewodniczących komisji, którzy decydują o trybie ich załatwienia, zgodnie ze swymi uprawnieniami.
2. Wnioski nagłe zgłaszane są ustnie i powinny być stawiane w pierwszej kolejności.
3. Wnioski nagłe mogą dotyczyć jedynie prowadzenia Walnego Zebrania, Porządku i Regulaminu Walnego Zebrania oraz ich interpretacji.

§11.
1. Po wyczerpaniu dyskusji nad wnioskami i poprawkami następuje głosowanie.
2. W pierwszej kolejności głosowane są poprawki a następnie wniosek w całości.
3. Wnioski głosuje się według kolejności ich zgłaszania.
4. W przypadku zgłoszenia kilku wniosków w danej sprawie, pod głosowanie poddaje się
w pierwszej kolejności wniosek najdalej idący.

§12.
1. Przebieg Walnego Zebrania jest protokołowany przez sekretarzy, którzy odpowiadają również za liczenie głosów podczas głosowań.
2. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie po jego uchwaleniu przez Walne Zebranie.

P O R Z Ą D E K
WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO
DELEGATÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ
w dniu 12 kwietnia 2019 roku


1. Otwarcie Walnego Zebrania Delegatów.
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania Delegatów.
3. Przyjęcie Porządku i Regulaminu Walnego Zebrania Delegatów.
4. Wybór komisji: Mandatowej, Skrutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków.
5. Sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności Klubu w 2018 roku.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności w 2018 roku.
7. Dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami.
8. Sprawozdanie Komisji Mandatowej
9. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Klubu z działalności
w 2018 r.
10. Plan działania Klubu - zasadnicze zamierzenia sportowo-organizacyjne
2019 roku.
11. Uzupełnienie składu Zarządu Klubu- podstawa Statut &22 pkt 2.
12. Wybory uzupełniające skład Zarządu Klubu.
13. Nadanie tytułu Członka Honorowego kol. Stanisławowi Kopaniarzowi -
podstawa Statut &12 pkt 2.
14. Przedstawienie projektu uchwały Walnego Zebrania Delegatów .
15. Dyskusja.
16. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej - ogłoszenie wyników wyborów
uzupełniających.
17. Podjęcie uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
18. Zakończenie Walnego Zebrania Delegatów

08 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW 
 
 03 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ  
Wrócili!!! Po 5 miesiącach nieobecności (listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec) i zakończeniu sezonu halowego na obiekt WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 wrócili młodzicy, młodziczki i najmłodsi adepci hokeja na trawie.

Wrócili!!! Po 5 miesiącach nieobecności (listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec) i zakończeniu sezonu halowego na obiekt WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 wrócili młodzicy, młodziczki i najmłodsi adepci hokeja na trawie. Bez młodzieży stadion hokejowy był pusty i smutny. Mam nadzieję, że wraz z poprawą pogody, coraz więcej naszych klubowiczów wraz rodzicami będzie przyjeżdżało na treningi organizowane przez trenerów klubowych. Przypominam zajęcia dla młodzików i młodziczek w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 17.30 do godz. 19.00 - trener Jan Łączkowski. Zajęcia dla grup młodszych i dzieci w każdy wtorek w godz. 17.00-18.00 i czwartek w godz. 16.30-17.30 trener Artur Działa i zawodnicy drużyny seniorów. Szczególnie zapraszam na treningi i turnieje WZHT młodzików i młodziczki, gdyż w dniach 03-05.05.2019r. wyjeżdżamy na międzynarodowy turniej do Wiednia i trzeba się pokazać z dobrej strony w konfrontacji z rówieśnikami z Austrii. Pozdrawiam rodziców i hokeistów na trawie naszego klubu. W jedności siła!

Tekst: Waldemar Serowski

03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 
 
 27 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI  
Okres przygotowawczy hokeistów na trawie do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w klubie WKS Grunwald Poznań przebiega w sposób szczególny. W Malezji na starcie kontrolnym kadry Polski przygotowującej się do meczów kwalifikacyjnych do II rundy eliminacji turnieju olimpijskiego TOKIO 2020 przebywa sztab szkoleniowy klubu: trenerzy Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak, fizjoterapeuta Łukasz Karbowski oraz 11 zawodników (Jakub Janicki, Mikołaj Głowacki, Piotr Kozłowski, Michał Kasprzyk, Mateusz Poltaszewski, Robert Gumny, Mateusz Popiołkowski, Adrian Krokosz, Mateusz Hulbój, Dominik Kotulski i Paweł Bratkowski), na krótkim obozie w Zakopanem swoją formę szlifują weterani: Artur Mikuła, Mirosław Kluczyński, Karol Majchrzak i Szymon Hutek.

Okres przygotowawczy hokeistów na trawie do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w klubie WKS Grunwald Poznań przebiega w sposób szczególny. W Malezji na starcie kontrolnym kadry Polski przygotowującej się do meczów kwalifikacyjnych do II rundy eliminacji turnieju olimpijskiego TOKIO 2020 przebywa sztab szkoleniowy klubu: trenerzy Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak, fizjoterapeuta Łukasz Karbowski oraz 11 zawodników (Jakub Janicki, Mikołaj Głowacki, Piotr Kozłowski, Michał Kasprzyk, Mateusz Poltaszewski, Robert Gumny, Mateusz Popiołkowski, Adrian Krokosz, Mateusz Hulbój, Dominik Kotulski i Paweł Bratkowski), na krótkim obozie w Zakopanem swoją formę szlifują weterani: Artur Mikuła, Mirosław Kluczyński, Karol Majchrzak i Szymon Hutek. Pozostali leczą kontuzje (Ryszard Wiśniewski), są chorzy (Michał Poltaszewski), przygotowują się do odbycia kursu wojskowego (Rafał Banaszak, Artur Działa) lub wykonują obowiązki służbowe (Tomasz Dutkiewicz i Tomasz Marcinkowski). Pierwszy mecz rundy wiosennej już w dniu 06.04.2019r. w Siemianowicach Śląskich (wyjazd na Śląsk 05.04.2019r.), więc sztab kierowniczy ma nadzieję, że jeszcze przed pierwszym meczem drużyna potrenuje w pełnym składzie na własnych obiektach i do meczów kwietniowych będzie przygotowana. Jedynymi osobami aktualnie obecnymi w klubie jesteśmy ja z Jurkiem Wybieralskim i z tego miejsca gorąco pozdrawiamy naszą ekipę w Malezji, a pozostałym zawodnikom życzymy szybkiego spotkania na obiektach klubowych.

Tekst: Waldemar Serowski

27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 
 
 18 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019  
Dnia 16 marca 2019 r. (sobota) zawodniczki WKS Grunwald Poznań zakończyły sezon hokeja na trawie w hali, uczestnicząc w ostatnim turnieju organizowanym przez WZHT. Młodziczki w tym dniu zremisowały ze Stellą Gniezno, co w konsekwencji pozwoliło im utrzymać czwartą pozycję w tabeli.

Dnia 16 marca 2019 r. (sobota) zawodniczki WKS Grunwald Poznań zakończyły sezon hokeja na trawie w hali, uczestnicząc w ostatnim turnieju organizowanym przez WZHT. Młodziczki w tym dniu zremisowały ze Stellą Gniezno, co w konsekwencji pozwoliło im utrzymać czwartą pozycję w tabeli. Zawodniczki podczas trwania całego turnieju zrobiły postępy taktyczne i zdobyły doświadczenie poruszania się po boisku z utrzymaniem pozycji. Liczę, że otrzymaną wiedzę przeniosą na trawę, gdzie na wiosnę może będziemy występować w mistrzostwach WZHT.
Dziękuję rodzicom za wsparcie i zaangażowanie podczas sezonu halowego.

Trener: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Anna Kąsowska

P.S. Drogie dziewczyny, pamiętajcie: Założyciel i drugi przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego baron Pierre de Coubertin jako arystokrata i pedagog uważał sport nie tylko za środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka. Zawsze powtarzał "Istotą igrzysk nie jest zwyciężać, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze". (źródło: Wikipedia). Dlatego nasze cudowne dziewczyny, proszę Was abyście na zdjęciach uśmiechały się. Pogoda ducha jest podstawą uprawiania sportu. Jeszcze długa droga przed Wami, żeby poprawić swoje umiejętności. Trzeba w to wierzyć i trenować. Do naszego hasła: "W jedności siła" dodamy słowa "i z uśmiechem".

Kierownik: Waldemar Serowski

18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 
 
 16 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI  
W czwartek (14.03.2019r.) w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się spotkanie władz klubu, które reprezentowali: Prezes gen. dr Lech Konopka, Sekretarz płk mgr Włodzimierz Miłek i Skarbnik ppłk mgr Marian Burzyński, z zawodnikami drużyny seniorów hokeja na trawie.

W czwartek (14.03.2019r.) w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się spotkanie władz klubu, które reprezentowali: Prezes gen. dr Lech Konopka, Sekretarz płk mgr Włodzimierz Miłek i Skarbnik ppłk mgr Marian Burzyński, z zawodnikami drużyny seniorów hokeja na trawie. Spotkanie odbyło się w celu uhonorowania drużyny hokeja na trawie, która w lutym osiągnęła znaczące sukcesy. Najpierw na halowym turnieju TROPHY w Zelinie (Chorwacja) zajmując drugie miejsce awansowali do grona ośmiu najlepszych halowych drużyn w Europie, a następnie po pasjonującym finale (3:2 z KS Pomorzanin Toruń) zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Polski w hali. Przy kawie i ciastkach, w miłej atmosferze głos zabrał Prezes Klubu, gratulując ostatnich osiągnięć, a później trener drużyny, Karol Śnieżek opowiedział o planach na rozpoczynający się niebawem sezon na boiskach trawiastych oraz o planowanych startach reprezentacji Polski w kontekście eliminacji na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Na koniec zawodnicy obiecali, że w dalszym ciągu będą starali się jak najlepiej reprezentować klub w rozgrywkach ligowych, a Polskę na arenie międzynarodowej.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia : Waldemar Serowski

16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 
 
 14 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI  
W Stęszewie w dniu 10.03.2019r. zakończyliśmy halowe rozgrywki Grand Prix Wielkopolski. Świetna zabawa i co najważniejsze, sporo doświadczenia, to tylko nieliczne z korzyści, jakie dostajemy w "pakiecie" tych rozgrywek.

W Stęszewie w dniu 10.03.2019r. zakończyliśmy halowe rozgrywki Grand Prix Wielkopolski. Świetna zabawa i co najważniejsze, sporo doświadczenia, to tylko nieliczne z korzyści, jakie dostajemy w "pakiecie" tych rozgrywek. Awans do turnieju finałowego jest dla nas sukcesem sportowym.
A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozgrywek na boiskach otwartych!
Do zobaczenia na trawie.

14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 
 
 12 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  SPRAWOZDAWCZE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW  
Uchwała nr 3/2019 Treść uchwały: Zarząd WKS Grunwald Poznań decyduje zwołać w dniu 12 kwietnia 2019 r., o godz. 16 Sprawozdawcze Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań. Miejsce siedziba WKS Grunwald Poznań, ul.

Uchwała nr 3/2019
Treść uchwały:
Zarząd WKS Grunwald Poznań decyduje zwołać w dniu 12 kwietnia 2019 r., o godz. 16 Sprawozdawcze Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań.
Miejsce siedziba WKS Grunwald Poznań, ul. Promienista 27.

JR

12 Marzec 2019 - SPRAWOZDAWCZE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW 
 
 08 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANA W KIEROWANIU KLUBEM  
Szanowni Państwo, w dniu 7 marca br. Zarząd WKS Grunwald przyjął rezygnację z funkcji Dyrektora Klubu Pana Cezarego Młynarczyka i do czasu Walnego Zebrania Delegatów WKS Grunwald-planowany termin 12 kwietnia br.

Szanowni Państwo, w dniu 7 marca br. Zarząd WKS Grunwald przyjął rezygnację z funkcji Dyrektora Klubu Pana Cezarego Młynarczyka i do czasu Walnego Zebrania Delegatów WKS Grunwald-planowany termin 12 kwietnia br.-postanowił powierzyć obowiązki dyrektora -Prezesowi Lechowi Konopce.

08 Marzec 2019 - ZMIANA W KIEROWANIU KLUBEM 
 
 08 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  DZIEŃ KOBIET PIĘKNE ŚWIĘTO  
Piękne Święto Pań, z tej okazji życzenia pomyślności i uśmiechu wywołanego przez Panów przesyłają członkowie WKS Grunwald!

Piękne Święto Pań, z tej okazji życzenia pomyślności i uśmiechu wywołanego przez Panów przesyłają członkowie WKS Grunwald!

08 Marzec 2019 - DZIEŃ KOBIET PIĘKNE ŚWIĘTO 
 
 01 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU  
Szanowni Państwo, w związku ze zmianą miejsca pracy (obejmuję stanowisko w strukturach Sztabu Generalnego WP w Warszawie), nie mogę dalej, skutecznie wykonywać obowiązków Dyrektora Klubu WKS Grunwald Poznań.

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianą miejsca pracy (obejmuję stanowisko w strukturach Sztabu Generalnego WP w Warszawie), nie mogę dalej, skutecznie wykonywać obowiązków Dyrektora Klubu WKS Grunwald Poznań. Moja rezygnacja została przyjęta przez Pana Prezesa Klubu.

Dziękuję Państwu za współpracę. Życzę sukcesów i satysfakcji z codziennej działalności zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

Z wyrazami należnego szacunku.
Cezary Młynarczyk

P.S.
W siedzibie WKS Grunwald przy ul. Promienistej Pan Dyrektor mjr dr Cezary Młynarczyk, przy kawie, pożegnał się z członkami i sympatykami Klubu.
Fot. Jerzy Raube

01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 
 
 25 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  18 ZŁOTO WKS GRUNWALD!  
W Stęszewie rywalizowano o medale mistrzostw Polski w hokeju halowym. Obrońcy tytułu WKS Grunwald stanęli na wysokości zadania i zdobyli 18. MP. Finałowy mecz był wyrównany. Zespoły znacznie lepiej broniły, aniżeli atakowały.

W Stęszewie rywalizowano o medale mistrzostw Polski w hokeju halowym. Obrońcy tytułu WKS Grunwald stanęli na wysokości zadania i zdobyli 18. MP.
Finałowy mecz był wyrównany. Zespoły znacznie lepiej broniły, aniżeli atakowały. Mówi o tym niski końcowy rezultat. Bramkarze świetnie bronili krótkie rogi. W końcówce Pomorzanin wycofał bramkarza, ale dało mu to tylko kontaktowego gola. WKS Grunwald po zaciętej walce utrzymał zwycięstwo.
Kapitan mistrzów Paweł Bratkowski: - Bardzo chcieliśmy wygrać, ponieważ niedawno wywalczyliśmy dla Polski miejsce w elicie najlepszych drużyn w Europie. Cel wykonaliśmy, ale kosztowało nas to mnóstwo wysiłku.
Finał WKS Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 3:2 (1:0). Bramki: Mateusz Poltaszewski (1), Hulbój (38), M. Gumny (45) oraz K. Makowski 2 (31 k, 53 kr). W meczu o trzecie miejsce. Start 1954 Gniezno - AZS AWF Poznań 3:10 (2:5).
Klasyfikacja końcowa sezonu 2018/2019: 1. WKS Grunwald Poznań, 2. Pomorzanin Toruń, 3. AZS AWF Poznań, 4. Start 1954 Gniezno, 5. LKS Rogowo, 6. Warta Poznań.
Jerzy Raube

25 Luty 2019 - 18 ZŁOTO WKS GRUNWALD! 
 
 24 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W FINALE WKS GRUNWALD POWALCZY Z POMORZANINEM  
Finały Halowych Mistrzostw Polski seniorów odbywają się w Stęszewie, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22a. Mistrzowie Polski WKS Grunwald wygrali w sobotę zawody grupowe i w niedzielę, o godz.

Finały Halowych Mistrzostw Polski seniorów odbywają się w Stęszewie, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22a. Mistrzowie Polski WKS Grunwald wygrali w sobotę zawody grupowe i w niedzielę, o godz. 15 zmierzą się w finale z Pomorzaninem Toruń.
Oto wyniki spotkań sobotnich:

11:00 WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 9:0 (3:0)

12:15 KS Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 3:2 (3:1)

13:30 KS AZS AWF Poznań - KS Warta Poznań 7:4 (2:1)

14:45 UKH Start 1954 Gniezno - LKS Rogowo 4:3 (1:0)

16:00 WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 7:0 (5:0)

17:15 Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno 12:1 (5:0)

Jerzy Raube

24 Luty 2019 - W FINALE WKS GRUNWALD POWALCZY Z POMORZANINEM 
 
 22 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  O MEDALE W HALI  
W Stęszewie pod Poznaniem w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22A odbędą się finały 59 mistrzostw Polski w hokeju halowym. Oto program spotkań sobotnich: gr. C godz. 11 WKS Grunwald Poznań - Warta Poznań, gr.

W Stęszewie pod Poznaniem w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22A odbędą się finały 59 mistrzostw Polski w hokeju halowym.

Oto program spotkań sobotnich: gr. C godz. 11 WKS Grunwald Poznań - Warta Poznań, gr. D godz. 12.15 Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo, C 13.30 AZS AWF Poznań - Warta, D 14.45 Start 1954 Gniezno - Rogowo, C 16.00 WKS Grunwald - AZS AWF. D 17.15 Pomorzanin - Start.

W niedzielę o godz. 13 mecz o brązowe medale (zagrają drugie drużyny w grupach). O godz. 15.00 mecz o mistrzostwo kraju. Tytułu broni WKS Grunwald, który wygrywał 17-krotnie. Teraz też jest faworytem, ale w finale (mamy taką nadzieję) zmierzyć się może z silną ekipą toruńską.
Tekst i fot. Jerzy Raube

22 Luty 2019 - O MEDALE W HALI 
 
 18 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE!  
W kolejne soboty (09 i 16.02.2019r) nasza drużyna młodziczek rozgrywała mecze w ramach turniejów o mistrzostwo Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie (WZHT). Niestety, wszystkie rozegrane mecze tym razem zakończyły się porażką naszych przesympatycznych dziewcząt.

W kolejne soboty (09 i 16.02.2019r) nasza drużyna młodziczek rozgrywała mecze w ramach turniejów o mistrzostwo Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie (WZHT). Niestety, wszystkie rozegrane mecze tym razem zakończyły się porażką naszych przesympatycznych dziewcząt. Nie ma sensu opisywać porażek, gdyż każde rozegrane spotkanie uczy czegoś nowego. Mam nadzieję, że tak będzie również tym razem. Po pierwsze: nasze kochane zawodniczki muszą podejść poważniej do swoich obowiązków drużynowych oraz staranniej przyłożyć się do treningów. Oczywiście ważna jest również częsta obecność na treningach. Po drugie: kadra trenerska na zawody, Ania Kąsowska i Artur Działa musi się stawiać w komplecie, ponieważ oprócz nauki gry taktycznej i planowania zmian, ważne jest psychiczne wspieranie naszych dziewcząt na "ławce". Po trzecie: koniecznie trzeba podnieść poziom treningów dla zawodniczek prowadzonych przez całą kadrę trenerską SP 51, gdyż drużyna dziewczyn jest marzeniem władz sekcji hokeja na trawie. Po czwarte: nie rozumiem, jak to możliwe, że drużyny klasowe występują w strojach, które nie identyfikują się z klubem, chociaż wg mojej oceny, wszystkie powinny mieć jednakowe komplety. Po piąte: wyniki osiągane przez nasze zawodniczki w żadnym stopniu nie powinny wpływać na złe nastroje, a wręcz przeciwnie, niech staną się bazą wyjściową do stałych postępów w grze. Po szóste: W dniach 02-05.05.2019r. dziewczyny jadą do Wiednia na rywalizację z ich rówieśniczkami z Austrii i wypada, abyśmy wygrali parę meczy! Macie jeszcze czas, a więc razem przystąpcie do intensywnych treningów. Jak zawsze piszę, że "w jedności siła". Po siódme: dziewczyny, jesteście wielkie, uczestnicząc w treningach i w weekendy w meczach, poświęcając swój wolny czas. Po ósme, po dziewiąte i po dziesiąte: jesteście wspaniałe i dbajcie o swoje zdrowie uprawiając sport olimpijski, który jest trzecią dyscypliną uprawianą na świecie.
Przy odrobinie dobrej woli i systematycznej pracy na pewno uda się osiągnąć zamierzone cele, a my wszyscy będziemy Was w tym wspierać.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Anna Kąsowska
Artur Działa
Michał Gwoździk

18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 
 
 17 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ!  
LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 4:11 (0:6) W sobotę (16.02.2019) drużyna WKS Grunwald rozegrała ostatni mecz w grupie "A" sezonu zasadniczego halowego sezonu hokeja na trawie 2018/2019. Zgodnie z przewidywaniami nasi hokeiści wygrali i zajęli pierwsze miejsce w grupowej tabeli.

LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 4:11 (0:6)

W sobotę (16.02.2019) drużyna WKS Grunwald rozegrała ostatni mecz w grupie "A" sezonu zasadniczego halowego sezonu hokeja na trawie 2018/2019. Zgodnie z przewidywaniami nasi hokeiści wygrali i zajęli pierwsze miejsce w grupowej tabeli. Mecz nie należał do najciekawszych, gdyż od początku spotkania zawodnicy Grunwaldu posiadali przewagę, którą w I połowie udokumentowali strzelając 6 bramek. Po przerwie tempo meczu straciło na szybkości, a ambitni jak zawsze zawodnicy z Pałuk starali się zmniejszyć różnicę porażki. Ostatnie 10 minut obie drużyny grały bez bramkarzy i w tym okresie padło najwięcej bramek. Teraz naszych hokeistów na trawie czekają finały play off, w których będzie brało udział sześć najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej. Oprócz naszej drużyny do szerokiego finału zakwalifikowały się następujące drużyny: KS Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań, Start Gniezno, LKS Rogowo, KS Warta Poznań. Zawody zostaną rozegrane w dniach 23-24.02.2019r. w Stęszewie. Dokładny terminarz finałów play off zostanie podany w następnej relacji.

Tekst: Waldemar Serowski

17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 
 
 10 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  UDANY START W PUCHARZE EUROPY  
Mistrz Polski w hokeju halowym Grunwald Poznań zajął drugie miejsce w turnieju drugiej dywizji Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Zelinie (Chorwacja). Dzięki temu złoty medalista MP weźmie udział w rywalizacji elity czyli ośmiu najlepszych zespołów Starego Kontynentu w nowym sezonie.

Mistrz Polski w hokeju halowym Grunwald Poznań zajął drugie miejsce w turnieju drugiej dywizji Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Zelinie (Chorwacja). Dzięki temu złoty medalista MP weźmie udział w rywalizacji elity czyli ośmiu najlepszych zespołów Starego Kontynentu w nowym sezonie.

WKS Grunwald w grupie B zremisował ze Slavią Praga 2:2 (1:1). Pokonał hiszpański CH SPV Complutense Madryt 4:3 (3:2) i HK Zelina 5:3 (1:1). Pozostałe wyniki grupy B: Complutense - Zelina 8:5 (1:4), Zelina - Slavia 6:0 (3:0), Complutense - Slavia 4:2 (2:0). WKS Grunwald w eliminacyjnej fazie był pierwszy przed Complutense.
Rezultaty grupy A: East Grinstead HC (Anglia) - Amiens SC (Francja) 8:2 (3:1), Soerbymagle HC (Dania) - Gaziantep Polisgucu SK (Turcja) 2:12 (1:5), Amiens - Gaziantep 2:5 (2:2), Soerbymagle - East Grinstead 3:6 (3:4), East Grinstead - Gaziantep 4:3 (1:2), Amiens - Soerbymangle 6:1 (2:0). Pierwszy w tej grupie był East Grinstead przed Gaziantepem.
W półfinale WKS Grunwald pokonał Anglików 5:4 (1:1). I nawet porażka 5:6 (2:2) w ostatnim meczu z Gaziantep Polisgucu (Turcja), nie odebrała mistrzom Polski awansu.
Pozostałe wyniki grupy D (o miejsca 1-4 z zaliczeniem wyników w grupach A i B) Gaziante - Complutense 3:4 (2:2), East Grinstead - Complutense 1:6 (0:2).
Rezultaty spotkań grupy C (o miejsca 5 - 8): Soerbymagle - Slavia 2:3 (1:1), Amiens - Zelina 4:5 (3:2), Zelina - Soerbymagle 10:3 (6:2), Amiens - Slavia 1:0 (0:0).
Klasyfikacja końcowa: 1. Complutense Madryt, 2. GRUNWALD POZNAŃ, 3. Gaziantep Polisgucu, 4. East Grinstead, 5. Zelina, 6. Amiens, 7. Slavia, 8. Soerbymagle.
Całemu zespołowi mistrza Polski WKS Grunwald gratulujemy sukcesu!
Jerzy Raube

10 Luty 2019 - UDANY START W PUCHARZE EUROPY 
 
 09 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  AWANS DO ELITY!  
Sobota 9 lutego. Ostatni mecz naszej drużyny w grupie: HK Zelina (Chorwacja) - WKS Grunwald Poznań 3:5 (1:1). Dobry mecz w wykonaniu wojskowych. Wychodzimy z pierwszego miejsca z grupy. Półfinał: WKS Grunwald - East Grinstead HC 5:4 (1:).

Sobota 9 lutego. Ostatni mecz naszej drużyny w grupie: HK Zelina (Chorwacja) - WKS Grunwald Poznań 3:5 (1:1). Dobry mecz w wykonaniu wojskowych. Wychodzimy z pierwszego miejsca z grupy.

Półfinał: WKS Grunwald - East Grinstead HC 5:4 (1:). Awans do finału turnieju i wejście do elity europejskiej! Brawo!
W niedzielę mecz o pierwsze miejsce z zespołem z Turcji.
Jerzy Raube

09 Luty 2019 - AWANS DO ELITY! 
 
 08 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  REMIS Z CZECHAMI  
Jak już podawaliśmy hokeiści na trawie rozgrywają w Sveti Ivan Zelina (Chorwacja) turniej EuroHockey Indoor Club Trophy, w którym uczestniczy mistrz Polski WKS Grunwald Poznań. Nasza drużyna występuje w grupie B ma mocnych rywali z Hiszpanii, Chorwacji i Czech.

Jak już podawaliśmy hokeiści na trawie rozgrywają w Sveti Ivan Zelina (Chorwacja) turniej EuroHockey Indoor Club Trophy, w którym uczestniczy mistrz Polski WKS Grunwald Poznań. Nasza drużyna występuje w grupie B ma mocnych rywali z Hiszpanii, Chorwacji i Czech. W grupie A zmierzą się drużyny z Anglii, Danii i Turcji. Stawką w turnieju jest awans do grupy A, gdzie występuje osiem najlepszych drużyn w Europie. Awansują dwie czołowe ekipy.
W pierwszym spotkaniu piątkowym WKS Grunwald zremisował z zespołem Slavia Praga 2:2 (1:1).
Jerzy Raube

08 Luty 2019 - REMIS Z CZECHAMI 
 
 08 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA Z HISZPANAMI  
Drugi piątkowy mecz przyniósł wygraną WKS Grunwald. Wojskowi po zaciętym spotkaniu pokonali faworyzowany zespół z Hiszpanii SPV Complutense 4:3(3:3)! Brawo! Inne wyniki w tej grupie: SPV Complutense - HK Zelina (Chorwacja) 8:5 (1:4), HK Zelina - Slavia Praga 6:0 (3:0).

Drugi piątkowy mecz przyniósł wygraną WKS Grunwald. Wojskowi po zaciętym spotkaniu pokonali faworyzowany zespół z Hiszpanii SPV Complutense 4:3(3:3)!
Brawo!
Inne wyniki w tej grupie:
SPV Complutense - HK Zelina (Chorwacja) 8:5 (1:4),
HK Zelina - Slavia Praga 6:0 (3:0).
JR

08 Luty 2019 - WYGRANA Z HISZPANAMI 08 Luty 2019 - WYGRANA Z HISZPANAMI 
 
 12 Lipiec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HISTORIA JEDNEGO BANERU!  
Dzisiaj wreszcie po latach starań, na obiekcie wojskowym przy ul. Promienistej 27 został zamontowany baner z wizerunkiem 23-krotnych hokejowych Mistrzów Polski w mundurach. Dziękujemy Wojsku Polskiemu za okazywaną przez dekady pomoc w rozwoju hokeja na trawie.

Dzisiaj wreszcie po latach starań, na obiekcie wojskowym przy ul. Promienistej 27 został zamontowany baner z wizerunkiem 23-krotnych hokejowych Mistrzów Polski w mundurach. Dziękujemy Wojsku Polskiemu za okazywaną przez dekady pomoc w rozwoju hokeja na trawie. Wielu sportowców w mundurach, uprawiających tę piękną olimpijską dyscyplinę sportu składa serdeczne podziękowanie, a przyszłym członkom naszej hokejowej rodziny wskazuje drogę sportowego i osobistego rozwoju.

Tekst: Waldemar Serowski.
Zdjęcie: Paweł Siczyński.

12 Lipiec 2019 - HISTORIA JEDNEGO BANERU! 
 
 16 Czerwiec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY  
Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach. Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska.

Ostatnie posiedzenie Zarządu WKS Grunwald Poznań, w dniu 14 czerwca dotyczyło oceny działalności Klubu na kilku płaszczyznach.
Informację o sytuacji finansowej Klubu, w tym stan realizacji zobowiązań i umów sponsorskich przedstawiła Ewa Jakubowska. Kontrola finansowa wypadła pozytywnie.
Ocenę wyników sezonu 2018/2019 sekcji Hokeja na Trawie i Piłki Ręcznej, w tym wnioski do działalności w sezonie 2019/2020 - zreferował kierownik sekcji Waldemar Serowski. Wyniki przedstawialiśmy już na naszej stronie internetowej. Dużą uwagę poświęcono natomiast zapowiadanej na przyszły rok imprezie międzynarodowej w Poznaniu. Otóż Europejska Federacja Hokeja na Trawie po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportu powierzyła WKS GRUNWALD organizację Halowych Klubowych Mistrzostw Europy Grupy A w 2020 r.
- Powierzenie nam organizacji oraz obowiązków gospodarza powyższego zamierzenia jest dowodem zaufania do naszego Klubu oraz uznania osiągnięć sportowych naszych hokeistów na trawie - mówił W. Serowski.
Turniej planowany w dniach 14-16 lutego 2020 r. (13.02 jest dniem treningowym) zamierzamy zorganizować w hali widowiskowo-sportowej CityZen
w Poznaniu , aby goszczące w Poznaniu reprezentacje (mistrzowie krajowi) Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczne zawody, a pobyt drużyn i kibiców w naszym mieście pozostał w ich pamięci. Do tematu będziemy powracać.
Komunikaty o planowanych działaniach w III kwartale 2019r, w tym postępie przygotowań do udziału przedstawicieli WKS Grunwald w Wojskowych Mistrzostwach Świata - Chiny 2019, przedstawili reprezentanci poszczególnych sekcji.
Po zakończeniu posiedzenia Zarządu odbyło się spotkanie władz Klubu i sekcji piłki ręcznej ze sponsorami, samorządowcami - UM Poznania reprezentowała dyrektor Wydziału Sportu dr Ewa Bąk, dziennikarzami mediów poznańskich. Dokonano podsumowania sezonu 2018/2019 i debatowano nad rozwiązaniami organizacyjno-szkoleniowymi w nowym sezonie 2019/2020. Po dyskusji zadeklarowano współpracę na linii Klub, sponsorzy, samorząd.

Zarząd WKS Grunwald zadeklarował, że po finalizacji spraw organizacyjno - finansowych, budowę pierwszoligowego zespołu piłkarzy ręcznych przeprowadzi trener Rafał Walczak.
Zawodnicy, z kierownikiem sekcji Krzysztofem Brzezińskim podziękowali sponsorom i sympatykom za wspieranie zespołu w trudnej walce z rywalami i życiu codziennym w minionym sezonie.
Tekst i fot. Jerzy Raube

16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 16 Czerwiec 2019 - BILANS PÓŁROCZA I PERSPEKTYWY 
 
 09 Czerwiec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW!  
Dzisiaj (niedziela 09.06.2019) odbył się ostatni "VI Turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodzików". Śmiało napiszę, że zawody możemy zaliczyć do udanych. Dobry wstęp zaliczyła drużyna WKS Grunwald Poznań oraz WKS SP51 Grunwald Poznań.

Dzisiaj (niedziela 09.06.2019) odbył się ostatni "VI Turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodzików". Śmiało napiszę, że zawody możemy zaliczyć do udanych. Dobry wstęp zaliczyła drużyna WKS Grunwald Poznań oraz WKS SP51 Grunwald Poznań. Dla tych pierwszych były to bardzo ważne zmagania, ponieważ walka o medale trwała do ostatnich meczów. Potwierdziliśmy swoją dobrą dyspozycję w tych kategoriach wiekowych. Wysokie wygrane w dwóch z trzech dzisiejszych pojedynków spowodowały, że po sześciu turniejach możemy cieszyć się z brązowych medali i III miejsca w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim. Druga drużyna kończy serię turniejów na IX miejscu, ale w przypadku tych zawodników przyszłość należy do nich. Wszyscy gracze mogą być z siebie dumni, ponieważ mocno przepracowali cały sezon 2018/19 i jak widać, przyniosło to znakomity efekt.
Osobne podziękowania w imieniu kadry trenerskiej kieruję do rodziców, bez pomocy których osiągniecie takiego wyniku byłoby bardzo trudne! Dziękujemy!!!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 09 Czerwiec 2019 - BRĄZOWE MEDALE MŁODZIKÓW! 
 
 02 Czerwiec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POZNAŃSKIE DNI RODZINY  
W sobotę (01.06.2019) na obiektach klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27, w ramach "Poznańskich Dni Rodziny" młodziczki, młodzicy, dzieci i grupa cheerleaderek obchodziły Dzień Dziecka.

W sobotę (01.06.2019) na obiektach klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27, w ramach "Poznańskich Dni Rodziny" młodziczki, młodzicy, dzieci i grupa cheerleaderek obchodziły Dzień Dziecka. Nauczyciele, trenerzy i opiekunowie przygotowali dla naszych milusińskich dużo atrakcji. W hokeju na trawie trenerzy: Łukasz Kosmaczewski i Jan Łączkowski oraz zawodnicy WKS Grunwald Poznań: Tomasz Marcinkowski i Tomasz Dutkiewicz stworzyli świetną atmosferę i różnorodne konkursy. Nasza młodzież rywalizowała w pchnięciu piłką najdłuższego loba, kręglach, celności, hokejowej kopercie i strzałach na bramkę bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski - Marcina Kitkowskiego. Na koniec drużyny rozegrały w składach mieszanych mecz na dużym boisku. Przed meczem, w przerwie i na zakończeniu, najmłodsza grupa taneczna ze SP 51 popisywała się swoimi, niemałymi już, umiejętnościami. Prawdziwym hitem dzisiejszego Dnia Dziecka był zorganizowany przez sekcję bieg na orientację 800 m - trasa z prawdziwymi punktami orientacyjnymi, mapami, czipami i profesjonalną obsługą. Koledzy z BNO: Robert Banach, Sławomir Woźniak i Paweł Zieliński nauczyli korzystać z map, znajdować punkty i prawidłowo je oznaczać. Bieg, w którym brali udział wszyscy uczestnicy tego pikniku, był na czas. Oczywiście zastanowię się, czy ujawnić wyniki, ale sam fakt ukończenia trasy jest zwycięstwem. Po zakończonych konkurencjach sportowych wszyscy razem udaliśmy się na przygotowanego przez Stanisława Czajkę i Grzegorza Pściuka grilla, gdzie rozmowom i planom przysłuchiwałem się osobiście. Cieszy mnie podejście rodziców i dzieci do sposobu uprawiania hokeja na trawie i duża integracja grupy. Proszę się przyjrzeć fantastycznym zdjęciom w wykonaniu Pawła Siczyńskiego.

Tekst: Waldemar Serowski

02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 02 Czerwiec 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY 
 
 30 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI  
KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 2:2 (0:2) WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 3:0 (0:0) W miniony weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań po raz 23 zdobyli złoto mistrzostw Polski i obronili tytuł Mistrza Polski.

KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 2:2 (0:2)
WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 3:0 (0:0)

W miniony weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań po raz 23 zdobyli złoto mistrzostw Polski i obronili tytuł Mistrza Polski. Myli się każdy, komu przeszło przez myśl, że zdobycie już po raz piąty z kolei mistrzostwa Polski było łatwe. W sezonie 2018/2019 na końcowe laury trzeba było ciężko zapracować. W meczu sobotnim po pierwszych 35 minutach i prowadzeniu wojskowych 2:0 wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte. Jednak w drugiej połowie torunianie pokazali prawdziwy charakter i kolektywną grę. Po doprowadzeniu do wyrównania, to KS Pomorzanin był bliższy strzelenia zwycięskich bramek i tylko dzięki wspaniałym, skutecznym interwencjom naszych bramkarzy (Mateusz Popiołkowski i Rafał Banaszak) wyszliśmy z tego pojedynku z remisem i obronną ręką. W niedzielę (26.05.2019) obydwa zespoły miały równe szanse na końcowy sukces. Nasi hokeiści na trawie rozpoczęli spotkanie skoncentrowani i bardzo uważni. Taktyka trenera Karola Śnieżka, który zapewne miał za sobą nieprzespaną noc, zaczynała coraz lepiej się sprawdzać. WKS Grunwald grał niemal bezbłędnie w obronie i przy każdej okazji przeprowadzał groźne akcje. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i decydujące dwie ostatnie kwarty zapowiadały duże emocje. Wszystko sprawdziło się jak w najlepszym thrillerze ze szczęśliwym zakończeniem. Nasi hokeiści z każdą minutą podkręcali tempo i w końcu przy dużej radości swoich kibiców strzelili decydujące bramki, które dały wojskowym upragniony tytuł mistrza Polski w sezonie 2018/2019. Wygrana naszych zawodników w końcówce dwumeczu świadczy o dobrym przygotowaniu zespołu do sezonu, wytrzymałości psychicznej i woli zwycięstwa. Czołowi zawodnicy drużyny wystąpili w finałach nie w pełni zdrowi (Mateusz Poltaszewski, Paweł Bratkowski, Tomasz Marcinkowski), ale chęć pomocy kolegom i osobiste ambicje sportowe dały zasłużone zwycięstwo najlepszej drużynie w przekroju całego sezonu. Formuła finałów (dwa spotkania) jest jednak godna pochwały. Emocje, które towarzyszyły meczom o pierwsze i trzecie miejsce były prawdziwą ucztą dla kibiców. Postawa w finale drużyny KS Pomorzanin Toruń zasługuje na duże słowa uznania. Nasi przeciwnicy udowodnili, że potrafią grać z polotem i finezją (mecz sobotni) i przeciwstawić się Grunwaldowi w każdym elemencie gry. Każda porażka boli i z tego miejsca nie potrafię pocieszyć zawodników z Torunia, ale za całe dwa mecze wielkie, wielkie brawa i duży szacun! Wracając do zwycięskiej drużyny pragnę podziękować za cały sezon trenerom: I trenerowi Karolowi Śnieżkowi, II trenerowi Robertowi Grzeszczakowi i dyrektorowi sportowemu Jerzemu Wybieralskiemu za efektywne i racjonalne prowadzenie drużyny, Pawłowi Siczyńskiemu za cudowne zdjęcia i porady życiowe dla całego zespołu, Maksowi Bartkowiakowi i Jerzemu Czajce za pomoc i dbałość o obiekt sportowy. Wszystkim zawodnikom mistrzowskiej drużyny: Mateuszowi Popiołkowskiemu, Pawłowi Bratkowskiemu (kapitan), Ryszardowi Wiśniewskiemu, Szymonowi Hutkowi, Dominikowi Kotulskiemu, Mikołajowi Gumnemu, Mateuszowi Poltaszewskiemu, Tomaszowi Dutkiewiczowi, Mirosławowi Kluczyńskiemu, Arturowi Dziale, Mateuszowi Hulbójowi, Mikołajowi Głowackiemu, Arturowi Mikule, Tomaszowi Marcinkowskiemu, Jakubowi Janickiemu, Karolowi Majchrzakowi, Piotrowi Kozłowskiemu, Adrianowi Krokoszowi, Michałowi Kasprzykowi, Michałowi Poltaszewskiemu i Rafałowi Banaszakowi - składam podziękowanie; jesteście wspaniali i jedyni!!! Kończy się sezon 2018/2019. Sezon, który dał nam awans do grupy "A" Halowego Klubowego Pucharu Europy, decyzję europejskich władz hokeja na trawie o przyznaniu WKS Grunwald Poznań organizacji w Poznaniu Halowego Klubowego Pucharu Europy w roku 2020 (14-16.02) oraz dwa tytuły mistrza Polski: w hali i na boiskach otwartych. Sezon piękny i niech trwa jak najdłużej - "W jedności siła!!!"

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 30 Maj 2019 - XXIII TYTUŁ MISTRZA POLSKI 
 
 29 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD  
Złoty medal wśród mężczyzn już po raz 23. w historii, piąty z rzędu i po raz 11 w ostatnich 12 sezonach, dla hokeistów na trawie WKS Grunwald! Tak pisze na wstępie artykułu Głos Wielkopolski.

Złoty medal wśród mężczyzn już po raz 23. w historii, piąty z rzędu i po raz 11 w ostatnich 12 sezonach, dla hokeistów na trawie WKS Grunwald! Tak pisze na wstępie artykułu Głos Wielkopolski. Gratulacje dla zawodników, kadry szkoleniowej i działaczy poznańskich wojskowych.
WKS Grunwald Poznań jest wizytówką Polski w tej dyscyplinie na arenie międzynarodowej. Stanowi o sile kadry narodowej, co jest bardzo ważne w roku przedolimpijskiego finału igrzysk w Tokio. Finał sezonu 2018/2019 miał ciekawą oprawę. Na boisku rywalizowali finaliści MP WKS Grunwald i Pomorzanin. Z kolei na terenach zielonych AWF odbywał się piknik rekreacyjny skierowany do mieszkańców Poznania. Na naszych zdjęciach obrazki z tej imprezy.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 29 Maj 2019 - PISZĄ O REKORDZISTACH Z WKS GRUNWALD 
 
 29 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  VII POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z HOKEJEM NA TRAWIE I BNO  
Cześć wszystkim! Już w sobotę (01.06.2019) Dzień Dziecka w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny na boisku mistrzów Polski WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Początek o godzinie 10.00.

Cześć wszystkim!

Już w sobotę (01.06.2019) Dzień Dziecka w ramach VII Poznańskich Dni Rodziny na boisku mistrzów Polski WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Początek o godzinie 10.00. Zabierzcie z sobą mamę i tatę, bo oprócz zabaw z hokejem na trawie, koledzy z sekcji biegów na orientację przygotowali dal Was trasy biegowe z mapą. Wśród atrakcji między innymi najlepszy grill i najlepsze ogórki małosolne. Czekamy i zapraszamy Was na obiekty klubowe.

29 Maj 2019 - VII POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z HOKEJEM NA TRAWIE I BNO 
 
 27 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS MISTRZEM JEST!  
W drugim spotkaniu finałowym, w niedzielę WKS Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 3:0. Dla Grunwaldu to piąty tytuł z rzędu. To też 23. złoto wojskowych, którzy są zdecydowanymi rekordzistami tej rywalizacji.

W drugim spotkaniu finałowym, w niedzielę WKS Grunwald Poznań pokonał Pomorzanina Toruń 3:0. Dla Grunwaldu to piąty tytuł z rzędu. To też 23. złoto wojskowych, którzy są zdecydowanymi rekordzistami tej rywalizacji.
Pierwsza połowa najważniejszego meczu tego sezonu w miarę wyrównana, w drugiej dominacja wojskowych zdecydowana. Mistrzowie pokazali klasę i mogli mieć satysfakcję z kolejnego udanego sezonu. Gratulacje.
W klasyfikacji Złotej Laski PZHT i Redakcji Sportu triumfował zawodnik WKS Grunwald Mateusz Hulbój, który zdobył 32 bramki.


WKS Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 3:0(0:0)

1:0 Karol Majchrzak (44A) 2:0 Paweł Bratkowski (46R) 3:0 Mikołaj Gumny (64)
WKS Grunwald: Mateusz Popiołkowski - Piotr Kozłowski, Jakub Janicki, Tomasz Dutkiewicz, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz, Michał Poltaszewski, Karol Majchrzak, Mikołaj Gumny, Artur Mikuła, Mateusz Hulbój oraz Mirosław Kluczyński, Tomasz Marcinkowski, Szymon Hutek, Mikołaj Głowacki, Dominik Kotulski.
Klasyfikacja końcowa I ligi w sezonie 2018/ 2019
1. WKS Grunwald
2. Pomorzanin
3. Warta
4. Rogowo
5. AZS AWF Poznań
6. AZS Politechnika Poznańska
7. Start 1954
8. Gąsawa
9. Siemianowiczanka
10. MKS Środa Wielkopolska

Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 27 Maj 2019 - WKS MISTRZEM JEST! 
 
 26 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  REMIS. TERAZ REWANŻ  
Laskarze WKS Grunwald Poznań zremisowali 2:2 w pierwszym spotkaniu o złoty medal mistrzostw Polski 2019. W niedzielę o godzinie 17 decydujący mecz o tytule. Spotkanie na boisku poznańskiego AWF przy ul.

Laskarze WKS Grunwald Poznań zremisowali 2:2 w pierwszym spotkaniu o złoty medal mistrzostw Polski 2019. W niedzielę o godzinie 17 decydujący mecz o tytule. Spotkanie na boisku poznańskiego AWF przy ul. Królowej Jadwigi. Gospodarzem będzie WKS Grunwald i wierzymy, że obroni tytuł!
Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 2:2 (1:2)

0:1 Piotr Kozłowski (4R), 0:2 Mikołaj Głowacki (16A), 1:2 Filip Sobczak (25A), 2:2 Krystian Makowski (66A)

Pomorzanin: Michał Śliwiński - Mariusz Kowalski, Michał Makowski, Michał Raciniewski, Arkadiusz Rutkowski, Sebastian Sellner, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Michał Kunklewski, Krystian Makowski, Maciej Janiszewski oraz Filip Sobczak, Krystian Sudoł, Wołodymir Stretowicz, Michał Dawid, Artur Kościelski

WKS Grunwald: Mateusz Popiołkowski - Piotr Kozłowski, Jakub Janicki, Tomasz Dutkiewicz, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz, Michał Poltaszewski, Karol Majchrzak, Mikołaj Gumny, Artur Mikuła, Mateusz Hulbój oraz Mirosław Kluczyński, Tomasz Marcinkowski, Szymon Hutek, Mikołaj Głowacki, Dominik Kotulski.

Jerzy Raube

26 Maj 2019 - REMIS. TERAZ REWANŻ 
 
 24 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESTEŚMY GOTOWI !  
W nadchodzący weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rywalizować będą z drużyną KS Pomorzanin Toruń w finale tegorocznych rozgrywek ligowych, którego stawką będą złote medale i tytuł Mistrza Polski w sezonie 2018/2019.

W nadchodzący weekend (25-26.05.2019) hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rywalizować będą z drużyną KS Pomorzanin Toruń w finale tegorocznych rozgrywek ligowych, którego stawką będą złote medale i tytuł Mistrza Polski w sezonie 2018/2019. Tytuł zdobędzie drużyna, która w dwóch meczach (sobota i niedziela) udowodni swoją przewagę. Mecze w sobotę i niedzielę rozpoczynają się o godz. 17.00. Pojedynki będą rozgrywane na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi 27/39. Drogi kibicu, przyjdź i zobacz dwie najlepsze drużyny w Polsce w bezpośredniej walce o najwyższe laury. Tylko zwycięzcy będą po tym weekendzie zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasza "złota drużyna" po raz kolejny sprosta zadaniu i obroni tytuł najlepszego polskiego zespołu, który dzierży nieprzerwanie od 2013 roku. Wszyscy kibice i sympatycy hokeja na trawie Grunwaldu Poznań są mile widziani na finałach mistrzostw Polski. Wstęp wolny!
Spotkania najlepszych hokeistek i hokeistów na trawie nie będą jedyną atrakcją podczas Finałów Mistrzostw Polski. Równocześnie na kompleksie AWF będzie się odbywał "Piknik hokejowy dla dzieci". Przy boisku do hokeja na trawie pojawi się wielka "Arena Gladiatora", gdzie jednocześnie może startować 2 wojowników, "Giganci Wipeout Planet" czyli największy dmuchany tor przeszkód, "Hokejowy Labirynt" - na wzór Rubikon Areny. Poza tym będzie można obejrzeć samochody przyszłości i auta elektryczne, będzie specjalna strefa gastronomiczna, gdzie uczestnicy "Hokejowego pikniku" będą mogli raczyć się między innymi "Bajkowymi Naleśnikami". Całości dopełni pokaz wozów strażackich, mecze drużyn młodzieżowych, a do wszystkiego przygrywać wam będzie DJ Fiołas! Moc atrakcji, a wszystkie za całkowitą darmochę! Nie bądź leniwy i przyjdź w sobotę i niedzielę na Piknik Hokeja na Trawie. Przygotuj się na doping, nie bądź bierny! Drużyna WKS Grunwald Poznań liczy na WASZE wsparcie!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcie: Paweł Siczyński

24 Maj 2019 - JESTEŚMY GOTOWI ! 
 
 19 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA  
AZS Politechnika Poznańska - WZS WKS Grunwald Poznań 1:12 (0:5) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 9, Mikołaj Gumny - 3. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego zawodnicy WKS Grunwald Poznań udali się na obiekty Politechniki Poznańskiej na derbowe starcie z miejscowym AZS-em.

AZS Politechnika Poznańska - WZS WKS Grunwald Poznań 1:12 (0:5)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 9, Mikołaj Gumny - 3.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego zawodnicy WKS Grunwald Poznań udali się na obiekty Politechniki Poznańskiej na derbowe starcie z miejscowym AZS-em.
Pierwsza groźniejsza akcja była dziełem gospodarzy. Zagranie zbiegającego Korcza doskonale przeczytał Banaszak i wybił piłkę. Po okresie spokojniejszej gry do ataku przeszli Wojskowi. Uderzenie Hulbója zostało zablokowane, ale przytomnie akcję zamykał Gumny i w 11 minucie otworzył wynik spotkania. Między 14 a 16 minutą trzy bramki zdobył najlepszy strzelec WKS-u Mateusz Hulbój goniąc Krystiana Makowskiego w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca. Wszystkie bramki były zasługą zespołowych akcji. W 22 minucie Politechnika wywalczyła krótki róg, ale rozegrali to fatalnie i nadziali się na kontrę. Dwie dobre interwencje zanotował Hołosyniuk broniąc uderzenia Gumnego i Hulbója. Trzy minuty później Mikuła ponownie uruchomił Hulbója, ale ten tym razem nieczysto trafił w piłkę. W 33 minucie Hołosyniuk ponownie powstrzymał Gumnego, ale minutę później był bezradny przy dwójkowej akcji Mikuły i Hulbója, którą wykończył ten drugi.
Trzecią kwartę ponownie groźnie rozpoczęła Politechnika, ale fenomenalną interwencją po krótkim rogu popisał się Banaszak. W odpowiedzi swoją piątą bramkę zdobył Hulbój i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Makowskim. Zespołowa gra Wojskowych sprawiła, że ich najlepszy strzelec jeszcze trzykrotnie w tej części spotkania trafił do siatki. W ostatniej odsłonie tego spotkania dwukrotnie do bramki trafił Gumny, a strzelecką kanonadę podopiecznych Karola Śnieżka zakończył Hulbój. Ostatnim akcentem spotkania było honorowe trafienie gospodarzy. Krótki róg skutecznie wykończył Gruszczyński.
Na koniec sezonu zasadniczego WKS uplasował się na pierwszej pozycji w tabeli. Zdobyliśmy 51 pkt, bilans bramek 123-17. Za tydzień na obiekcie poznańskiego AWF-u zagramy dwumecz o mistrzostwo z Pomorzaninem Toruń. Oba mecze (25 i 26 maja) o godzinie 17! Serdecznie zapraszamy!

Skład AZS Politechnika: Hołosyniuk, Gruszczyński, Michniak, Bratkowski, Choczaj, Korcz, A. Biskup, Siejkowski, Jaśkowiak, Przybylski, M. Biskup, Trojanek, Młody, Mnich.

Skład WKS Grunwald: Popiołkowski, Hutek, Kotulski, Gumny, Dutkiewicz, Kluczyński, Hulbój, Mikuła, Janicki, Kozłowski, Krokosz, Kasprzyk, Poltaszewski, Banaszak.

Tekst: Wojciech Budzik
Zdjęcia: Paweł Siczyński

19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 19 Maj 2019 - SERIA BRAMEK MATEUSZA HULBÓJA 
 
 18 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ!  
Dzisiaj (sobota, 18.05.2019) w Środzie Wielkopolskiej został rozegrany kolejny turniej z serii Grand Prix dzieci. Tym razem WKS Grunwald Poznań reprezentowało 12 zawodników, w tym dwie zawodniczki i dwóch skrzatów.

Dzisiaj (sobota, 18.05.2019) w Środzie Wielkopolskiej został rozegrany kolejny turniej z serii Grand Prix dzieci. Tym razem WKS Grunwald Poznań reprezentowało 12 zawodników, w tym dwie zawodniczki i dwóch skrzatów. W tej kategorii wiekowej mamy jeszcze dużo do nadrobienia w stosunku do innych zespołów, które okazały się silniejszymi rywalami dla naszych uczniów. Liczy się jednak entuzjazm, chęć nauki hokeja na trawie i przebywanie na świeżym powietrzu z kolegami i koleżankami. Jedna maksyma jest wiadoma i trzeba się tego trzymać: dużo potu na treningach, a sukcesy przyjdą same. W jedności siła. Fajna zabawa w Środzie Wielkopolskiej z hokejem na trawie, za którą dziękujemy organizatorom.

Tekst: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Anna Kąsowska

18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 18 Maj 2019 - DZIECIAKI SIĘ STARAJĄ! 
 
 18 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW  
Wczoraj (piątek 17.05.2019) nasze młodzieżowe zespoły brały udział w turnieju organizowanym przez SP nr 85, na obiektach Politechniki Poznańskiej. Turniej był fajnie zorganizowany, a młodziczki i młodzicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół.

Wczoraj (piątek 17.05.2019) nasze młodzieżowe zespoły brały udział w turnieju organizowanym przez SP nr 85, na obiektach Politechniki Poznańskiej. Turniej był fajnie zorganizowany, a młodziczki i młodzicy mogli zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół. Cieszy na pewno trzecie miejsce chłopców oraz coraz lepsza gra. Jeszcze przed naszą młodzieżą turnieje w ramach mistrzostw WZHT, dlatego dobra forma zespołu jest dobrą zapowiedzią przed przyszłymi występami.

Tekst: Michał Gwoździk
Zdjęcia: Michał Gwoździk

18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 18 Maj 2019 - TRZECIE MIEJSCE MŁODZIKÓW 
 
 16 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ ORGANIZATOREM "EUROHOCKEY INDOOR CLUB CHAMPIONSHIPS 2020"  
W ubiegłym tygodniu (11 maja 2019) w Mińsku na Białorusi odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej EHF, która ostatecznie zdecydowała, komu powierzyć organizację "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy grupy A" w dniach 14-16.

W ubiegłym tygodniu (11 maja 2019) w Mińsku na Białorusi odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej EHF, która ostatecznie zdecydowała, komu powierzyć organizację "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy grupy A" w dniach 14-16.02.2020. Tego wyjątkowego zaszczytu dostąpił tym razem Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań. Powierzenie nam organizacji oraz obowiązków gospodarza najważniejszego turnieju w męskim hokeju na trawie w odmianie halowej, jest okazaniem dużego zaufania dla naszego klubu, a także docenieniem osiągnięć sportowych hokeistów na trawie klubu WKS "Grunwald" Poznań. Trzydniowe zawody zostaną rozegrane w hali widowiskowo-sportowej CityZen w Poznaniu. Turniej będzie dla społeczności miasta Poznania i wszystkich sympatyków hokeja na trawie w Polsce najważniejszym wydarzeniem sportowym w lutym, gdyż zawody sportowe rangi "Halowych Klubowych Mistrzostw Europy" grupy A nie były dotąd rozgrywane ani w Poznaniu, ani w innym polskim mieście. Zarząd WKS "Grunwald" Poznań i władze miasta Poznania na pewno uczynią wszystko co możliwe, aby goszczące Poznaniu reprezentacje z Austrii, Belgii, Białorusi, Hiszpanii, Niemiec, Rosji i Szwecji mogły rozegrać fantastyczny turniej i zabrać ze sobą jak najlepsze wspomnienia. O poziom sportowy turnieju nie powinniśmy się martwić, gdyż wystąpi w nim osiem najlepszych drużyn klubowych Europy.

PUCHAR MĘŻCZYZN - POZNAŃ (POL), HALA WIDOWISKOWA CITYZEN - 14-16 LUTEGO 2020 R

Grupa A
Partille SC (SWE)
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS)
HC Minsk (BLR)
WKS Grunwald Poznań (POL)

Grupa B
SV Arminen (AUT)
Der Club an der Alster (GER)
Royal White Star (BEL)
SPV Complutense (ESP)

https://eurohockey.org/eurohockey-indoor-club-championships-2020/

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński


Last week (May 11, 2019) in Minsk, Belarus a meeting of the EHF Competition Commission was held which ultimately decided who to entrust the organization of "Indoor Club European Group A Championship" on 14-16.02.2020. This exceptional honor was attained this time by the Military Sport Club "Grunwald" Poznań. Entrusting us with the organization and responsibilities of the host of the most important indoor hockey tournament in the indoor variety shows a great confidence for our club as well as the appreciation of the achievements of field hockey players of WKS "Grunwald" Poznan. The three-day event will be held in CityZen hall in Poznań. The tournament will be the most important sport event in February for the city of Poznań and for all fans of field hockey in Poland because the sports competitions of the "Group Indoor European Championships" of Group A have not been played neither in Poznań nor in any other Polish city. The WKS Management Board of "Grunwald" Poznań and the authorities of city of Poznań will surely do everything possible to let representatives from Austria, Belgium, Belarus, Spain, Germany, Russia and Sweden have a fantastic tournament and take their best memories with them. We should not worry about the sports level of the tournament as there will appear eight of the best club teams in Europe there.

https://eurohockey.org/eurohockey-indoor-club-championships-2020/

Translation: Ewa Serowska
Photo: Paweł Siczyński

16 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ORGANIZATOREM "EUROHOCKEY INDOOR CLUB CHAMPIONSHIPS 2020" 
 
 15 Maj 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD  
W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald. Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne.

W dniach od 11 maja do 1 czerwca 2019 roku Miasto Poznań organizuje Poznańskie Dni Rodziny 2019. To już VII edycja tej imprezy! Tym razem do udziału włącza się WKS Grunwald.
Jest to czas, w którym wszystkim poznańskim rodzinom proponowany jest szereg wydarzeń, spotkań i imprez o charakterze integrującym całe rodziny i promującym życie rodzinne. Jednocześnie jest to okazja do przedstawienia bogatej i różnorodnej oferty Miasta - jednostek kultury, sportu, rekreacji, edukacji oraz firm - dedykowanej rodzinom.

Kalendarium Poznańskich Dni tworzy ponad 300 wydarzeń organizowanych zarówno przez Miasto jak i przez partnerów. Jednym z nich jak wspomnieliśmy jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań, który w swoim statucie ma zapis Klubu Środowiskowego otwartego też na środowisko cywilne.
Członkowie WKS Grunwald zapraszają na imprezy przy ul. Promienistej 27: na Rodzinne bieganie na orientację - PROMIENISTA JEST NASZA oraz Rodzina to zespół - hokejowy dzień sportu. Z kolei sekcja tenisa ziemnego zaprasza na korty przy ul. Bukowskiej, na Rodzinne spotkania z tenisem.
To wszystko odbędzie się 1 czerwca, o szczegółach będziemy informować.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Maj 2019 - POZNAŃSKIE DNI RODZINY Z WKS GRUNWALD 
 
 14 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODWÓJNA KOLEJKA  
Sobota 11.05.2019r. KS Polonia Środa Wlkp. - WZS WKS Grunwald Poznań 2:7 (0:2) Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 5, Dominik Kotulski - 1, Mikołaj Głowacki - 1 Niedziela 12.05.2019r. KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 4:4 (0:4) karne zagrywki 3:1 Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 3, Paweł Bratkowski - 1.

Sobota 11.05.2019r.
KS Polonia Środa Wlkp. - WZS WKS Grunwald Poznań 2:7 (0:2)
Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 5, Dominik Kotulski - 1, Mikołaj Głowacki - 1

Niedziela 12.05.2019r.
KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 4:4 (0:4) karne zagrywki 3:1
Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 3, Paweł Bratkowski - 1.

W weekend nasi hokeiści na trawie rozegrali dwa mecze o mistrzostwo I ligi. W sobotę spokojnie wygrali z drużyną Polonia Środa Wlkp. Nasi zawodnicy szczególnie nie szafowali siłami, gdyż wiedzieli, że w niedzielę czeka ich znacznie trudniejszy pojedynek z wicemistrzem Polski, zespołem z Torunia. Mecz w Toruniu nie rozczarował nielicznej publiczności (padający deszcz przez całe spotkanie) i obydwie drużyny zaprezentowały hokej na trawie z najwyższej półki. Ten pojedynek zapisze się w historii WKS Grunwald Poznań, gdyż nigdy dotąd nie zdarzyło się, żeby nasz zespół, który po pierwszej połowie prowadził 4:0, w drugiej stracił całą przewagę, zremisował mecz, a całe spotkanie przegrał w karnych zagrywkach. Jest to pierwsza porażka mistrza Polski w obecnych rozgrywkach i dla trenerów na pewno poważne ostrzeżenie przed zbliżającymi się finałami mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w Poznaniu, w dniach 25 i 26.05.2019r., w których to w dwóch meczach nasza drużyna na pewno będzie grała przeciwko zespołowi z Torunia. W niedzielnym spotkaniu kontuzji doznali Paweł Bratkowski - uszkodzenie Achillesa, co wyklucza kapitana drużyny z meczów finałowych oraz Karol Majchrzak - kontuzja mięśnia dwugłowego, ale w tym przypadku jest szansa na jego występ w finałach. Czasu do meczów finałowych jest mało i trener Karol Śnieżek musi opanować trudną sytuację, aby zespół mógł w dobrej formie bronić tytułu mistrza Polski i na końcu zawodów cieszyć się ze złotych medali.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 14 Maj 2019 - PODWÓJNA KOLEJKA 
 
 08 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POD DYKTANDO GRUNWALDU.  
AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:5 (1:3) Bramki strzelili: Michał Poltaszewski - 1, Dominik Kotulski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Mikołaj Głowacki - 1. W rozegranych we wtorek (07.

AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:5 (1:3)

Bramki strzelili: Michał Poltaszewski - 1, Dominik Kotulski - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Mikołaj Głowacki - 1.

W rozegranych we wtorek (07.05.2019) derbach Poznania, wygrana WKS Grunwald nad lokalnym rywalem była w pełni zasłużona. Nasi hokeiści na trawie kontrolowali przebieg meczu i ani na chwilę nie oddali akademikom inicjatywy. Nasze zwycięstwo mogło być wyższe, ale dzisiaj napastnicy nie potrafili strzelić bramki w sytuacjach 200%. Przez całe spotkanie WKS Grunwald przeprowadził wiele udanych akcji i przez większość meczu przebywał na połowie przeciwników. Piłka dosyć sprawnie wędrowała między formacjami i akcje do początku półkola strzałowego wyglądały naprawdę dobrze. Problem, który wymaga poprawy, nazywa się skuteczność. Trenerzy WKS Grunwald Poznań na pewno znajdą na ten problem skuteczny lek i w nadchodzących meczach weekendowych mamy nadzieję na lepszą formę strzelecką mistrzów Polski. Będzie to konieczne, gdyż już w niedzielę (12.05.2019) nasi hokeiści na trawie zmierzą się z wiceliderem tabeli - drużyną KS Pomorzanin Toruń w Toruniu. Wszyscy kibice i sympatycy hokeja w Polsce są ciekawi tej konfrontacji i z niecierpliwością czekają na mecz na szczycie polskiej ligi hokeja.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 08 Maj 2019 - POD DYKTANDO GRUNWALDU. 
 
 07 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI.  
W trzecim dniu rozgrywek (niedziela 05.05.2019) przegraliśmy z pogodą. Mocno padający deszcz i silny wiatr skutecznie utrudniały rozegranie turnieju. Po kilku godzinach zmagań, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do centrum miasta.

W trzecim dniu rozgrywek (niedziela 05.05.2019) przegraliśmy z pogodą. Mocno padający deszcz i silny wiatr skutecznie utrudniały rozegranie turnieju. Po kilku godzinach zmagań, zjedliśmy obiad i ruszyliśmy do centrum miasta. Tym razem musieliśmy zadowolić się zwiedzaniem najważniejszych zabytków Wiednia poprzez szyby autobusu, ponieważ pogoda uniemożliwiła wychodzenie na zewnątrz. Dzięki doświadczeniu kierowców z firmy Bobrowski-Trans, doskonale znających stolicę Austrii, zobaczyliśmy ciekawe obiekty tamtejszej architektury. Grupa naszej młodzieży była już jednak bardzo zmęczona trzydniowymi rozgrywkami i kierownik Pani Hanna Kozłowska zdecydowała o powrocie do Poznania. Na miejsce przybyliśmy w nocy, zmęczeni, ale szczęśliwi z powrotu z udanej eskapady. Do Wiednia jeszcze wrócimy i nadrobimy zwiedzanie tego pięknego miasta.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 07 Maj 2019 - WRÓCILI ZMĘCZENI, ALE SZCZĘŚLIWI. 
 
 05 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIEDEŃ - DZIEŃ 2  
Sobota (04.05.2019) była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych młodych hokeistów na trawie. Po przespanej nocy i wczorajszej odprawie, nasze mecze wyglądały dużo lepiej. W grze naszych zawodników było czuć dużą mobilizację.

Sobota (04.05.2019) była zdecydowanie lepsza w wykonaniu naszych młodych hokeistów na trawie. Po przespanej nocy i wczorajszej odprawie, nasze mecze wyglądały dużo lepiej. W grze naszych zawodników było czuć dużą mobilizację. Prezentowali ambitną postawę, no i przede wszystkim wyniki były satysfakcjonujące. Jeszcze nie każdy mecz da się wygrać, ale takie turnieje towarzyskie mają na celu naukę. Grając z drużynami prezentującymi inną szkołę hokeja można zauważyć różnicę w swoim wyszkoleniu i na treningach wszystko poprawić. Ilość meczy dzisiaj była wystarczająca. Drużyna młodziczek zagrała trzy mecze i najważniejsze, że dziewczyny wytrzymały spotkania kondycyjnie. Młodzicy w sobotę osiągali pierwsze sukcesy wygrywając niektóre pojedynki i również mogli rozegrać parę meczy. Jutro (niedziela) rozgrywki zaczynamy już o godz. 08.30, dlatego dzisiaj idziemy wcześniej spać, żeby jutro wstać wypoczętym i gotowym do gry. Pamiętajcie "W jedności siła" i białe czapeczki na głowach.

Zdjęcia: Michał Gwoździk

05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 05 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 2 
 
 04 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIEDEŃ - DZIEŃ 1  
W piątek (03.05.2019r.) minął pierwszy dzień wiedeńskiej przygody naszych młodzieżowych drużyn WKS Grunwald Poznań, na międzynarodowym turnieju w hokeju na trawie. W turnieju biorą udział gospodarze z Wiednia: HC Wien, AHTC Wien, dwie drużyny z HC Zelina (Chorwacja) i trzy drużyny z WKS Grunwald Poznań.

W piątek (03.05.2019r.) minął pierwszy dzień wiedeńskiej przygody naszych młodzieżowych drużyn WKS Grunwald Poznań, na międzynarodowym turnieju w hokeju na trawie. W turnieju biorą udział gospodarze z Wiednia: HC Wien, AHTC Wien, dwie drużyny z HC Zelina (Chorwacja) i trzy drużyny z WKS Grunwald Poznań. Razem 12 drużyn. Po 10-godzinnej podróży autobusem, nasza młodzież w ramach relaksu i rozciągnięcia mięśni po nocnej jeździe, udała się do parku rozrywki Wiener Prater, aby choć trochę skorzystać z atrakcji, które oferuje ten, jeden z największych lunaparków w Austrii. Po obiedzie, kierownik wyjazdu, Pani Hania Kozłowska skierowała całą grupę do miejsca zakwaterowania i po procedurach zameldowania w hostelu i chwili odpoczynku wszyscy wrócili na Prater, gdzie rozpoczął się turniej. Dzisiejsze gry w wykonaniu naszych zawodników nie mogły być porywające, ale proszę zrozumieć, że zmęczenie podróżą i nowymi doznaniami musiało się odbić na wynikach sportowych. Jutro dzień następny, mamy nadzieję, że również będzie udany dla całej naszej grupy. Pamiętajcie: "W jedności siła"!...A na głowach mają być białe czapki. :-)

Zdjęcia: Michał Gwoździk

04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 04 Maj 2019 - WIEDEŃ - DZIEŃ 1 
 
 03 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA!  
Tym razem w dniach 03-05.-5.2019r. na turniej do Wiednia udają się drużyny młodzieżowe naszego klubu. Młodziczki i młodzicy, razem 35 naszych młodych nadziei hokeja na trawie, weekend spędzą w stolicy Austrii, uczestnicząc w międzynarodowym turnieju.

Tym razem w dniach 03-05.-5.2019r. na turniej do Wiednia udają się drużyny młodzieżowe naszego klubu. Młodziczki i młodzicy, razem 35 naszych młodych nadziei hokeja na trawie, weekend spędzą w stolicy Austrii, uczestnicząc w międzynarodowym turnieju. Szczegóły podamy później, żeby aura tajemnicy dla naszych pociech pozostała do końca. Wyjazd w dniu 03.05.2019r. (w nocy z czwartku na piątek) o godz. 00.30. Zbiórka w klubie o godz. 24.00/00.00. UWAGA: nikt nie zabiera z sobą czapek. Białe czapki będą wydawane w klubie przed wyjazdem. Do kompletu każdy z zawodników otrzyma z klubu koszulkę z napisem POLSKA, gdyż poza granicami kraju reprezentujemy nasz kraj i klub WKS Grunwald Poznań. Śpimy w hostelu: a&o Wien Stadhalle, Lerchenfelder Gurtel 9-11, 16 Ottakring, 1160 Wiedeń, bardzo blisko centrum, gdzie będzie można zwiedzić najważniejsze i najpiękniejsze zabytki byłej stolicy cesarstwa austro-węgierskiego. Mecze gramy na Praterze, 400m od największej atrakcji Wiednia, Parku rozrywki Wiener Prater. Bądźcie grzeczni, żeby rodzice nie żałowali kilku euro kieszonkowego, aby móc skorzystać z różnych atrakcji gigantycznego wesołego miasteczka. Cała ekipa liczy 47 osób: 1 kierownik, 5 trenerów, 6 opiekunów i 35 dzieci. Kierownikiem wyjazdu jest Hania Kozłowska, z-ca kierownika Łukasz Kosmaczewski. Podróżować będziemy autobusem Scania-Irizar z firmy BOBROWSKI-TRANS, który prowadzić będzie sam szef Pan Wojciech Bobrowski. Życzę dobrej zabawy i pamiętajcie: "W jedności siła".

03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 03 Maj 2019 - WKS GRUNWALD POZNAŃ JEDZIE DO WIEDNIA! 
 
 02 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAJMŁODSI W GRZE.  
Nasi najmłodsi hokeiści na trawie w dniu 27.04.2019r. (sobota) udali się do Gniezna, gdzie odbył się turniej hokeja na trawie Gram Prix dzieci i skrzatów. W tym roku WKS Grunwald Poznań walczył w kategorii dzieci wystawiając zawodników klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej nr 51.

Nasi najmłodsi hokeiści na trawie w dniu 27.04.2019r. (sobota) udali się do Gniezna, gdzie odbył się turniej hokeja na trawie Gram Prix dzieci i skrzatów. W tym roku WKS Grunwald Poznań walczył w kategorii dzieci wystawiając zawodników klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej nr 51. W pierwszych trzech meczach Nasi uczniowie ponieśli porażki. Wyjście z grupy umożliwiło walkę o miejsce 10, 11 i 12. Dalsza pełna motywacja, pozytywne nastawienie, chęć rywalizacji przyniosły zwycięstwa w dwóch kolejnych meczach 3:0 i 3:0 dla WKS Grunwald Poznań. Ostatecznie pozwoliło to zająć 10 miejsce, ale najważniejszy jest udział w turnieju, sportowa walka do końca i radość z gry. Tylko w meczach z innymi przeciwnikami, można myśleć o postępie w szkoleniu indywidualnym. Oczywiście, życzymy w przyszłych turniejach lepszych wyników i kompletu zawodników.

Tekst: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Artur Działa i Anna Kąsowska

02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 02 Maj 2019 - NAJMŁODSI W GRZE. 
 
 02 Maj 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT!  
W sobotę (27.04.2019) dwie drużyny młodzików WKS Grunwald Poznań udały się na piąty turniej w kategorii młodzika. Po zawodach w Środzie Wlkp. I drużyna WKS Grunwald dopisuje komplet zwycięstw, a II zespół WKS Grunwald Poznań-SP51 zdobywa kolejne cenne doświadczenie.

W sobotę (27.04.2019) dwie drużyny młodzików WKS Grunwald Poznań udały się na piąty turniej w kategorii młodzika. Po zawodach w Środzie Wlkp. I drużyna WKS Grunwald dopisuje komplet zwycięstw, a II zespół WKS Grunwald Poznań-SP51 zdobywa kolejne cenne doświadczenie.
Na pewno cieszy 100% frekwencji, jak i wsparcie ze strony rodziców, za które bardzo dziękujemy! Przed wyjazdem na turniej do Wiednia forma naszych zawodników jest zadowalająca.

02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 02 Maj 2019 - MŁODZICY CORAZ BLIZEJ FINAŁÓW WZHT! 
 
 30 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW  
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ROBERTA SANDUŁOWA. Śp. Robert SANDUŁOW urodził się 09.03.1966r., zmarł 27.04.2019r. w Poznaniu. Robert przez całe życie był związany z ukochanym hokejem na trawie.

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ROBERTA SANDUŁOWA.

Śp. Robert SANDUŁOW urodził się 09.03.1966r., zmarł 27.04.2019r. w Poznaniu. Robert przez całe życie był związany z ukochanym hokejem na trawie. Najbliższy mu był klub wojskowy WKS Grunwald Poznań, ale swoją karierę rozpoczął w klubie KS Warta Poznań. Na boisku przy ul. Olimpijskiej 7 stawiał swoje pierwsze "kroki hokejowe". Pochodził z tzw. "ratajskiego zaciągu". W czasie całego swojego pobytu w drużynach młodzieżowych "Warty" znany był ze swojej zadziorności i nieustępliwości. W 1985 roku wraz z powołaniem do odbycia służby wojskowej, całą swoją seniorską karierę związał z WKS Grunwald Poznań. W klubie wojskowym odniósł swoje największe sukcesy i był podstawowym zawodnikiem "złotej drużyny", która na przełomie wieków była najlepszym zespołem w kraju. Reprezentował Wojsko Polskie i klub na arenach międzynarodowych, gdzie zdobywał medale i wyróżnienia. Robert karierę zawodniczą i wojskową w stopniu starszego sierżanta zakończył w 2001r. jako mistrz Polski. Niewątpliwie jego postawa na boisku była wzorem dla młodszego pokolenia hokeistów na trawie, którzy w późniejszych latach na arenie krajowej zdobywali wielokrotnie tytuły mistrza kraju. Popularnego "Sandała" zawsze można było spotkać na boisku przy ul. Promienistej 27, gdzie obserwował zmagania swoich młodszych kolegów. Był wielkim fanem hokeja na, a prywatnie dużo czasu poświęcał swojej pasji - wędkarstwu. Rodzinny i ciepły człowiek, z którym zawsze się było miło spotkać i porozmawiać. Niepowetowana strata dla całej społeczności hokeja na trawie. Na zawsze pozostanie w Naszej Pamięci!!!

Największe sukcesy sportowe:
1993 r. Poznań, Mistrzostwa Świata Armii CISM - III miejsce,
1994 r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,

na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie zdobył złoty medal (1997, 1998, 1999),

Boiska trawiaste:
Mistrz Polski: 1992, 1993, 1994, 1996, 1997, 1999, 2000, 2001,
Wicemistrz Polski: 1987, 1990, 1991, 1995, 1998,
Brązowy medalista MP: 1985, 1986, 1989.

Hala:
Mistrz Polski: 1992, 1993,
Wicemistrz Polski: 1988, 1991, 1992,
Brązowy medalista: 1987, 1989, 1994, 1996, 1999.

Pogrzeb Śp. Roberta Sandałowa odbędzie się dn. 06.05.2019r. (poniedziałek) o godz. 10.40 na cmentarzu w Miłostowie od ul. Warszawskiej.
Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
WKS Grunwald Poznań

30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 30 Kwiecień 2019 - ODSZEDŁ OD NAS ŚP. ROBERT SANDUŁOW 
 
 30 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA!  
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 5:1 (3:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Szymon Hutek - 2, Tomasz Marcinkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Hulbój - 1. Niedzielny (28.04.2019r.) mecz rozpoczął się minutą ciszy, gdyż otrzymaliśmy informację, że wczoraj zmarł wieloletni reprezentant klubu WKS Grunwald Poznań - ROBERT SANDUŁOW.

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 5:1 (3:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Szymon Hutek - 2, Tomasz Marcinkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Hulbój - 1.

Niedzielny (28.04.2019r.) mecz rozpoczął się minutą ciszy, gdyż otrzymaliśmy informację, że wczoraj zmarł wieloletni reprezentant klubu WKS Grunwald Poznań - ROBERT SANDUŁOW. O Robercie napiszemy w osobnym artykule, ponieważ na dzisiaj Jego śmierć nas wszystkich bardzo zaskoczyła i zasmuciła. Cześć Jego Pamięci!
Dzisiaj mistrzowie Polski w hokeju na trawie rozegrali kolejny mecz ligowy z drużyną LKS Rogowo. Drużyna z Pałuk rozegrała bardzo dobre zawody, ale nie była w stanie zrobić niespodzianki, gdyż nasza drużyna zawsze gra o zwycięstwo. Mimo ambitnej postawy, zespół przeciwników musiał uznać wyższość lepszej technicznie i taktycznie drużyny wojskowych. Zespół WKS Grunwald mimo wielokrotnie zaprzepaszczonych sytuacji bramkowych wygrał kolejny mecz ligowy i jest zdecydowanym liderem polskiej ligi hokeja na trawie. Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy Pamięci Roberta Sandułowa. Do końca rozgrywek wojskowi mają do rozegrania jeszcze 4 kolejki ligowe, ale najważniejszy sprawdzian mistrzów Polski czeka w dniach 25-26.05.2019r. kiedy zostanie rozegrany dwumecz o tytuł najlepszej drużyny w kraju. Finały będą rozgrywane na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi. Proszę rezerwować sobie czas!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 30 Kwiecień 2019 - ZWYCIĘSTWO DLA ROBERTA SANDUŁOWA! 
 
 22 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE  
Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

Zdrowych, pogodnych, pełnych słońca i pomyślności, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Wielkanocnych, życzą Prezes i Zarząd WKS Grunwald

22 Kwiecień 2019 - ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE 
 
 15 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBY DLA WOJSKOWYCH!!!  
KS Warta Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:3) Bramki strzelili: Mikołaj Gumny - 2, Mateusz Hulbój - 2, Michał Poltaszewski - 1, Piotr Kozłowski - 1, Dominik Kotulski - 2. W niedzielnym meczu (14.

KS Warta Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:8 (0:3)

Bramki strzelili:
Mikołaj Gumny - 2,
Mateusz Hulbój - 2,
Michał Poltaszewski - 1,
Piotr Kozłowski - 1,
Dominik Kotulski - 2.

W niedzielnym meczu (14.04.2019r.) prowadzący w ligowej tabeli hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzyli się z zespołem KS Warta Poznań, którzy dotychczas zajmowali drugie miejsce. Derby miasta Poznania odbyły się przy słonecznej pogodzie, w dobrych warunkach atmosferycznych. Drużyna wojskowych chciała się zrewanżować za mecz jesienny, w którym Warta zremisowała z Grunwaldem 2:2. Początek spotkania to bardzo wyrównany pojedynek, ze zmiennymi akcjami z obu stron. Jednak z każdą minutą wojskowi uzyskiwali lekką przewagę, czego efektem były trzy bramki strzelone pod koniec pierwszej połowy. Druga połowa odbywała się już według scenariusza pisanego przez drużynę mistrza Polski, a została udokumentowana zdobyciem pięciu bramek. Zespół Warty był w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, w wyniku czego końcowe zwycięstwo wojskowych jest bardzo spektakularne. Podsumowując spotkanie trzeba napisać, że był to świetny i szybki mecz, z dużą ilością sytuacji bramkowych, prowadzony w dobrym tempie, z dobrymi założeniami taktycznymi, na dobrym poziomie technicznym. Końcowy wynik meczu może jest trochę za wysoki, ale wygrała drużyna skuteczniejsza i lepsza. Pochwały dla zespołu Warty za prowadzenie otwartej gry i ambicję wszystkich zawodników. W kwietniowych derbach Grunwald okazał się wyraźnie silniejszy i na nadchodzące święta drużyna sprawiła sobie i kibicom przyjemny prezent.
Dziękujemy!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 15 Kwiecień 2019 - DERBY DLA WOJSKOWYCH!!! 
 
 15 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW   
12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen.

12 kwietnia, o godz. 16 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Stowarzyszenia Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. W sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27 Zebranie otworzył prezes Klubu gen. broni Lech Konopka.
Przyjęto porządek i regulamin Walnego Zebrania. Dalsze obrady poprowadził Stanisław Ważydrąg. Wybrano komisje: mandatową, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Po sprawach proceduralnych, szczegółowe sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w ubiegłej kadencji przedstawił prezes Klubu generał Lech Konopka. Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Waldemar Serowski.
W drugiej części Zebrania przyjęto plan zamierzeń i Uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
Przedstawiono też propozycję uzupełnienia składu Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald, ponieważ ze względów osobistych zrezygnowali z dalszej działalności Wojciech Satkowski, Grzegorz Ślusarz i Cezary Młynarczyk. Po dyskusji i głosowaniu nad propozycjami ustalono, że w skład Zarządu wchodzić będzie dziesięciu członków. Komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki wyborów. Delegaci wybrali na cztery wakujące miejsca: Waldemara Ząbka, Dariusza Przybylskiego, Rafała Walczaka i Krzysztofa Kłoska.
Zebrani Delegaci nadali tytułu Członka Honorowego WKS Grunwald Poznań kol. Stanisławowi Kopaniarzowi.

Wkrótce przedstawimy szczegółowy bilans osiągnięć Klubu i zamierzenia sportowo organizacyjne na kolejny rok.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  15 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW  
 
 14 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ŁATWA WYGRANA!  
LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald Poznań 0:10 (0:4) Bramki strzelili: Dominik Kotulski - 4, Szymon Hutek - 2, Karol Majchrzak - 1, Michał Kasprzyk - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Poltaszewski - 1. W sobotę (13.

LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald Poznań 0:10 (0:4)

Bramki strzelili: Dominik Kotulski - 4, Szymon Hutek - 2, Karol Majchrzak - 1, Michał Kasprzyk - 1, Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Poltaszewski - 1.
W sobotę (13.04.2019r) nasza drużyna hokeja na trawie udała się do Gąsawy na kolejny ligowy mecz. Gospodarze w tym spotkaniu nie potrafili przeciwstawić się mistrzom Polski i przegrali bardzo wysoko. Wynik do końca nie odzwierciedla przewagi naszych hokeistów na trawie, ale w zimne popołudnie dobrze, że wszystko obyło się bez żadnej kontuzji. Liderzy I ligi dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty i jutro zapraszają o godz. 14.00 na boisko AWF przy ul. Królowej Jadwigi na mecz z wiceliderem rozgrywek drużyną KS Warta Poznań. Będzie się działo! Kto chce zobaczyć hokej na trawie w najlepszym wydaniu, w niedzielę obowiązkowo melduje się na boisku AWF-u.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Bratkowski

14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 14 Kwiecień 2019 - ŁATWA WYGRANA! 
 
 12 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TEST MECZE Z ROSJANAMI  
WZS WKS Grunwald Poznań - HC Sankt Petersburg 4:1 (2:0) WZS WKS Grunwald Poznań - Dynamo Jekaterynburg 3:3 (2:2) We wtorek (09.04.2019r.) i w czwartek (11.04.2019r.) hokeiści na trawie na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali mecze sparingowe z czołowymi drużynami z Rosji, które przebywają na obozie sportowym w Wałczu.

WZS WKS Grunwald Poznań - HC Sankt Petersburg 4:1 (2:0)
WZS WKS Grunwald Poznań - Dynamo Jekaterynburg 3:3 (2:2)

We wtorek (09.04.2019r.) i w czwartek (11.04.2019r.) hokeiści na trawie na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali mecze sparingowe z czołowymi drużynami z Rosji, które przebywają na obozie sportowym w Wałczu. Mecz na boisku AWF-u nasi zawodnicy rozstrzygnęli na swoja korzyść, ale już po podróży do Wałcza, nie udało się mistrzom Polski odnieść zwycięstwa. Wiemy jednak, że mecze sparingowe mają inny ciężar gatunkowy niż mecze ligowe i są lepsze od treningu. Dziękujemy drużynom z Rosji, że spotkali się z Grunwaldem w sportowej rywalizacji, ponieważ tylko kontakty międzynarodowe przyczyniają się do rozwoju drużyny. Przypominam również kibicom i sympatykom hokeja, że nadchodzący weekend mistrzowie Polski rozegrają następne dwa ligowe spotkania. W sobotę z LKS Gąsawa w Gąsawie (godz. 16.00) i w niedzielę z KS Warta w Poznaniu, boisko przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 14.00.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 12 Kwiecień 2019 - TEST MECZE Z ROSJANAMI 
 
 09 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA.  
WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 4:0 (2:0) Bramki strzelili: Szymon Hutek - 2, Mateusz Hulbój - 2 WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Start 1954 Gniezno 9:0 (4:0) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 5, Szymon Hutek - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 4:0 (2:0)
Bramki strzelili: Szymon Hutek - 2, Mateusz Hulbój - 2

WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Start 1954 Gniezno 9:0 (4:0)
Bramki strzelili: Artur Mikuła - 5, Szymon Hutek - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

W piątek (05.04.2019r.) meczem z HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie i w niedzielę (07.04.2019r.) pojedynkiem z drużyną z Gniezna, nasi hokeiści na trawie odnosząc dwa zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2018/2019. Po wygranych nasz zespół pozostaje liderem I ligi i jest na najlepszej drodze, aby przed finałami play off pozostać drużyną niepokonaną w tegorocznych rozgrywkach. W nadchodzący weekend mistrzowie Polski rozegrają następne dwa ligowe spotkania. W sobotę z LKS Gąsawa w Gąsawie (godz. 16.00) i w niedzielę z KS Warta w Poznaniu, boisko przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 14.00.
Tekst: W.S.
Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 09 Kwiecień 2019 - RUNDA WIOSENNA ROZPOCZĘTA. 
 
 08 Kwiecień 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW  
Podawaliśmy 12 marca informację o Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań. Dziś przypominamy: Zebranie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 16 - 18 w sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27.

Podawaliśmy 12 marca informację o Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań. Dziś przypominamy:

Zebranie odbędzie się 12 kwietnia w godzinach 16 - 18 w sali konferencyjnej WZS SP przy ulicy Promienistej 27. Poniżej projekt Porządku WZD wraz z Regulaminem przebiegu obrad.

R E G U L A M I N
WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO DELEGATÓW
WOJSKOWEGO KLUBU SPORTOWEGO GRUNWALD POZNAŃ


§1.
1. Prawo udziału w Walnym Zebraniu Sprawozdawczym Delegatów WKS ?GRUNWALD? Poznań, zwanym dalej Walnym Zebraniem mają:
1) z głosem stanowiącym - delegaci;
2) z głosem doradczym - członkowie wspierający i honorowi Klubu oraz zaproszeni goście.
2. Delegaci stwierdzają swoją obecność na Walnym Zebraniu na listach obecności, po czym otrzymują mandaty uprawniające do głosowania.

§2.
Walne Zebranie przebiega w oparciu o uchwalony w głosowaniu jawnym Regulamin
i Porządek Walnego Zebrania.

§3.
1. Delegaci wykonują swe prawa i obowiązki na Walnym Zebraniu tylko osobiście, posługując się mandatem.
2. Każdy delegat ma prawo do jednego głosu przy podejmowaniu uchwał przez Walne Zebranie.
§4.
1. Walne Zebranie wybiera w głosowaniu jawnym :
1) Przewodniczącego Zebrania
2) Komisję Mandatową
3) Komisję Uchwał i Wniosków
4) Komisję Skrutacyjną.

§5.
Obradami Walnego Zebrania kieruje Przewodniczący Zebrania zgodnie z niniejszym Regulaminem i Porządkiem Walnego Zebrania, a do jego kompetencji w szczególności należy:
1) przyjmowanie zgłoszeń do dyskusji;
2) udzielanie głosu;
3) podejmowanie decyzji w sprawie trybu załatwiania zgłoszonych wniosków;
4) regulowanie czasu wystąpień mówców, określając maksymalny czas jednego
wystąpienia;
5) zarządzanie głosowań;
6) podpisywanie uchwał Walnego Zebrania i protokołów komisji Walnego Zebrania.

§6.
1. Skład i zadania komisji Walnego Zebrania:
1) Komisja Mandatowa, w składzie 3-osobowym, stwierdza prawomocność Walnego
Zebrania na podstawie list obecności i wydanych mandatów.

2) Komisja Uchwał i Wniosków, w składzie 3-osobowym, opracowuje i przedkłada projekt
tekstu uchwał na podstawie wniosków i postulatów zgłoszonych podczas dyskusji i własnych
propozycji.
3) Komisja Skrutacyjna, w składzie 2-osobowym, odpowiedzialna za prawidłowy przebieg głosowań oraz obliczanie oddanych głosów.
2. Każda Komisja wybiera ze swego składu przewodniczącego oraz sporządza ze swej działalności protokół, podpisany przez wszystkich członków komisji i przedkłada go Przewodniczącemu Walnego Zebrania do podpisu.

§7.
Podczas obrad Walnego Zebrania może działać Prezydium Walnego Zebrania, w skład którego wchodzi Przewodniczący Zebrania, Prezes i Wiceprezesi oraz Sekretarz Zarządu Klubu.

§8.
1. Uchwały Walnego Zebrania zapadają zwykłą większością głosów, w obecności co najmniej połowy delegatów w pierwszym terminie, a w drugim bez względu na ilość obecnych.
2. Uchwały w sprawie zmian w Statucie Klubu podejmowane są większością 2/3 głosów, w obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania delegatów.
3. Uchwały Walnego Zebrania podejmowane są w głosowaniu jawnym.
4. Głosowanie nad wnioskami i uchwałami odbywa się poprzez podniesienie mandatów.

§9.
1. Uczestnicy Walnego Zebrania zabierają głos w dyskusji według kolejności zgłoszeń.
2. Prawo zabierania głosu poza kolejnością posiadają zaproszeni goście i Przewodniczący Zebrania.

§10.
1. Wszelkie wnioski zwyczajne zgłaszane są na piśmie do Przewodniczącego Zebrania lub
Przewodniczących komisji, którzy decydują o trybie ich załatwienia, zgodnie ze swymi uprawnieniami.
2. Wnioski nagłe zgłaszane są ustnie i powinny być stawiane w pierwszej kolejności.
3. Wnioski nagłe mogą dotyczyć jedynie prowadzenia Walnego Zebrania, Porządku i Regulaminu Walnego Zebrania oraz ich interpretacji.

§11.
1. Po wyczerpaniu dyskusji nad wnioskami i poprawkami następuje głosowanie.
2. W pierwszej kolejności głosowane są poprawki a następnie wniosek w całości.
3. Wnioski głosuje się według kolejności ich zgłaszania.
4. W przypadku zgłoszenia kilku wniosków w danej sprawie, pod głosowanie poddaje się
w pierwszej kolejności wniosek najdalej idący.

§12.
1. Przebieg Walnego Zebrania jest protokołowany przez sekretarzy, którzy odpowiadają również za liczenie głosów podczas głosowań.
2. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie po jego uchwaleniu przez Walne Zebranie.

P O R Z Ą D E K
WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO
DELEGATÓW WKS GRUNWALD POZNAŃ
w dniu 12 kwietnia 2019 roku


1. Otwarcie Walnego Zebrania Delegatów.
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zebrania Delegatów.
3. Przyjęcie Porządku i Regulaminu Walnego Zebrania Delegatów.
4. Wybór komisji: Mandatowej, Skrutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków.
5. Sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności Klubu w 2018 roku.
6. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności w 2018 roku.
7. Dyskusja nad przedstawionymi sprawozdaniami.
8. Sprawozdanie Komisji Mandatowej
9. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Klubu z działalności
w 2018 r.
10. Plan działania Klubu - zasadnicze zamierzenia sportowo-organizacyjne
2019 roku.
11. Uzupełnienie składu Zarządu Klubu- podstawa Statut &22 pkt 2.
12. Wybory uzupełniające skład Zarządu Klubu.
13. Nadanie tytułu Członka Honorowego kol. Stanisławowi Kopaniarzowi -
podstawa Statut &12 pkt 2.
14. Przedstawienie projektu uchwały Walnego Zebrania Delegatów .
15. Dyskusja.
16. Sprawozdanie Komisji Skrutacyjnej - ogłoszenie wyników wyborów
uzupełniających.
17. Podjęcie uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
18. Zakończenie Walnego Zebrania Delegatów

08 Kwiecień 2019 - WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW 
 
 03 Kwiecień 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ  
Wrócili!!! Po 5 miesiącach nieobecności (listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec) i zakończeniu sezonu halowego na obiekt WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 wrócili młodzicy, młodziczki i najmłodsi adepci hokeja na trawie.

Wrócili!!! Po 5 miesiącach nieobecności (listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec) i zakończeniu sezonu halowego na obiekt WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 wrócili młodzicy, młodziczki i najmłodsi adepci hokeja na trawie. Bez młodzieży stadion hokejowy był pusty i smutny. Mam nadzieję, że wraz z poprawą pogody, coraz więcej naszych klubowiczów wraz rodzicami będzie przyjeżdżało na treningi organizowane przez trenerów klubowych. Przypominam zajęcia dla młodzików i młodziczek w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 17.30 do godz. 19.00 - trener Jan Łączkowski. Zajęcia dla grup młodszych i dzieci w każdy wtorek w godz. 17.00-18.00 i czwartek w godz. 16.30-17.30 trener Artur Działa i zawodnicy drużyny seniorów. Szczególnie zapraszam na treningi i turnieje WZHT młodzików i młodziczki, gdyż w dniach 03-05.05.2019r. wyjeżdżamy na międzynarodowy turniej do Wiednia i trzeba się pokazać z dobrej strony w konfrontacji z rówieśnikami z Austrii. Pozdrawiam rodziców i hokeistów na trawie naszego klubu. W jedności siła!

Tekst: Waldemar Serowski

03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 03 Kwiecień 2019 - WIOSNA PRZYSZŁA, MŁODZI HOKEIŚCI WRÓCILI NA PROMIENISTĄ 
 
 27 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI  
Okres przygotowawczy hokeistów na trawie do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w klubie WKS Grunwald Poznań przebiega w sposób szczególny. W Malezji na starcie kontrolnym kadry Polski przygotowującej się do meczów kwalifikacyjnych do II rundy eliminacji turnieju olimpijskiego TOKIO 2020 przebywa sztab szkoleniowy klubu: trenerzy Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak, fizjoterapeuta Łukasz Karbowski oraz 11 zawodników (Jakub Janicki, Mikołaj Głowacki, Piotr Kozłowski, Michał Kasprzyk, Mateusz Poltaszewski, Robert Gumny, Mateusz Popiołkowski, Adrian Krokosz, Mateusz Hulbój, Dominik Kotulski i Paweł Bratkowski), na krótkim obozie w Zakopanem swoją formę szlifują weterani: Artur Mikuła, Mirosław Kluczyński, Karol Majchrzak i Szymon Hutek.

Okres przygotowawczy hokeistów na trawie do rundy wiosennej sezonu 2018/2019 w klubie WKS Grunwald Poznań przebiega w sposób szczególny. W Malezji na starcie kontrolnym kadry Polski przygotowującej się do meczów kwalifikacyjnych do II rundy eliminacji turnieju olimpijskiego TOKIO 2020 przebywa sztab szkoleniowy klubu: trenerzy Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak, fizjoterapeuta Łukasz Karbowski oraz 11 zawodników (Jakub Janicki, Mikołaj Głowacki, Piotr Kozłowski, Michał Kasprzyk, Mateusz Poltaszewski, Robert Gumny, Mateusz Popiołkowski, Adrian Krokosz, Mateusz Hulbój, Dominik Kotulski i Paweł Bratkowski), na krótkim obozie w Zakopanem swoją formę szlifują weterani: Artur Mikuła, Mirosław Kluczyński, Karol Majchrzak i Szymon Hutek. Pozostali leczą kontuzje (Ryszard Wiśniewski), są chorzy (Michał Poltaszewski), przygotowują się do odbycia kursu wojskowego (Rafał Banaszak, Artur Działa) lub wykonują obowiązki służbowe (Tomasz Dutkiewicz i Tomasz Marcinkowski). Pierwszy mecz rundy wiosennej już w dniu 06.04.2019r. w Siemianowicach Śląskich (wyjazd na Śląsk 05.04.2019r.), więc sztab kierowniczy ma nadzieję, że jeszcze przed pierwszym meczem drużyna potrenuje w pełnym składzie na własnych obiektach i do meczów kwietniowych będzie przygotowana. Jedynymi osobami aktualnie obecnymi w klubie jesteśmy ja z Jurkiem Wybieralskim i z tego miejsca gorąco pozdrawiamy naszą ekipę w Malezji, a pozostałym zawodnikom życzymy szybkiego spotkania na obiektach klubowych.

Tekst: Waldemar Serowski

27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 27 Marzec 2019 - WSZYSCY SIĘ ROZJECHALI 
 
 18 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019  
Dnia 16 marca 2019 r. (sobota) zawodniczki WKS Grunwald Poznań zakończyły sezon hokeja na trawie w hali, uczestnicząc w ostatnim turnieju organizowanym przez WZHT. Młodziczki w tym dniu zremisowały ze Stellą Gniezno, co w konsekwencji pozwoliło im utrzymać czwartą pozycję w tabeli.

Dnia 16 marca 2019 r. (sobota) zawodniczki WKS Grunwald Poznań zakończyły sezon hokeja na trawie w hali, uczestnicząc w ostatnim turnieju organizowanym przez WZHT. Młodziczki w tym dniu zremisowały ze Stellą Gniezno, co w konsekwencji pozwoliło im utrzymać czwartą pozycję w tabeli. Zawodniczki podczas trwania całego turnieju zrobiły postępy taktyczne i zdobyły doświadczenie poruszania się po boisku z utrzymaniem pozycji. Liczę, że otrzymaną wiedzę przeniosą na trawę, gdzie na wiosnę może będziemy występować w mistrzostwach WZHT.
Dziękuję rodzicom za wsparcie i zaangażowanie podczas sezonu halowego.

Trener: Anna Kąsowska
Zdjęcia: Anna Kąsowska

P.S. Drogie dziewczyny, pamiętajcie: Założyciel i drugi przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego baron Pierre de Coubertin jako arystokrata i pedagog uważał sport nie tylko za środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za uniwersalną metodę wychowania współczesnego człowieka. Zawsze powtarzał "Istotą igrzysk nie jest zwyciężać, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze". (źródło: Wikipedia). Dlatego nasze cudowne dziewczyny, proszę Was abyście na zdjęciach uśmiechały się. Pogoda ducha jest podstawą uprawiania sportu. Jeszcze długa droga przed Wami, żeby poprawić swoje umiejętności. Trzeba w to wierzyć i trenować. Do naszego hasła: "W jedności siła" dodamy słowa "i z uśmiechem".

Kierownik: Waldemar Serowski

18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 18 Marzec 2019 - MŁODZICZKI ZAKOŃCZYŁY SEZON HALOWY 2018/2019 
 
 16 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI  
W czwartek (14.03.2019r.) w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się spotkanie władz klubu, które reprezentowali: Prezes gen. dr Lech Konopka, Sekretarz płk mgr Włodzimierz Miłek i Skarbnik ppłk mgr Marian Burzyński, z zawodnikami drużyny seniorów hokeja na trawie.

W czwartek (14.03.2019r.) w siedzibie klubu WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 odbyło się spotkanie władz klubu, które reprezentowali: Prezes gen. dr Lech Konopka, Sekretarz płk mgr Włodzimierz Miłek i Skarbnik ppłk mgr Marian Burzyński, z zawodnikami drużyny seniorów hokeja na trawie. Spotkanie odbyło się w celu uhonorowania drużyny hokeja na trawie, która w lutym osiągnęła znaczące sukcesy. Najpierw na halowym turnieju TROPHY w Zelinie (Chorwacja) zajmując drugie miejsce awansowali do grona ośmiu najlepszych halowych drużyn w Europie, a następnie po pasjonującym finale (3:2 z KS Pomorzanin Toruń) zdobyli tytuł drużynowych mistrzów Polski w hali. Przy kawie i ciastkach, w miłej atmosferze głos zabrał Prezes Klubu, gratulując ostatnich osiągnięć, a później trener drużyny, Karol Śnieżek opowiedział o planach na rozpoczynający się niebawem sezon na boiskach trawiastych oraz o planowanych startach reprezentacji Polski w kontekście eliminacji na igrzyska olimpijskie Tokio 2020. Na koniec zawodnicy obiecali, że w dalszym ciągu będą starali się jak najlepiej reprezentować klub w rozgrywkach ligowych, a Polskę na arenie międzynarodowej.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia : Waldemar Serowski

16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 16 Marzec 2019 - HOKEIŚCI NA TRAWIE UHONOROWANI 
 
 14 Marzec 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI  
W Stęszewie w dniu 10.03.2019r. zakończyliśmy halowe rozgrywki Grand Prix Wielkopolski. Świetna zabawa i co najważniejsze, sporo doświadczenia, to tylko nieliczne z korzyści, jakie dostajemy w "pakiecie" tych rozgrywek.

W Stęszewie w dniu 10.03.2019r. zakończyliśmy halowe rozgrywki Grand Prix Wielkopolski. Świetna zabawa i co najważniejsze, sporo doświadczenia, to tylko nieliczne z korzyści, jakie dostajemy w "pakiecie" tych rozgrywek. Awans do turnieju finałowego jest dla nas sukcesem sportowym.
A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozgrywek na boiskach otwartych!
Do zobaczenia na trawie.

14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 14 Marzec 2019 - KOŃCZYMY ROZGRYWKI GRAND PRIX DZIECI 
 
 12 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  SPRAWOZDAWCZE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW  
Uchwała nr 3/2019 Treść uchwały: Zarząd WKS Grunwald Poznań decyduje zwołać w dniu 12 kwietnia 2019 r., o godz. 16 Sprawozdawcze Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań. Miejsce siedziba WKS Grunwald Poznań, ul.

Uchwała nr 3/2019
Treść uchwały:
Zarząd WKS Grunwald Poznań decyduje zwołać w dniu 12 kwietnia 2019 r., o godz. 16 Sprawozdawcze Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia WKS Grunwald Poznań.
Miejsce siedziba WKS Grunwald Poznań, ul. Promienista 27.

JR

12 Marzec 2019 - SPRAWOZDAWCZE WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW 
 
 08 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANA W KIEROWANIU KLUBEM  
Szanowni Państwo, w dniu 7 marca br. Zarząd WKS Grunwald przyjął rezygnację z funkcji Dyrektora Klubu Pana Cezarego Młynarczyka i do czasu Walnego Zebrania Delegatów WKS Grunwald-planowany termin 12 kwietnia br.

Szanowni Państwo, w dniu 7 marca br. Zarząd WKS Grunwald przyjął rezygnację z funkcji Dyrektora Klubu Pana Cezarego Młynarczyka i do czasu Walnego Zebrania Delegatów WKS Grunwald-planowany termin 12 kwietnia br.-postanowił powierzyć obowiązki dyrektora -Prezesowi Lechowi Konopce.

08 Marzec 2019 - ZMIANA W KIEROWANIU KLUBEM 
 
 08 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  DZIEŃ KOBIET PIĘKNE ŚWIĘTO  
Piękne Święto Pań, z tej okazji życzenia pomyślności i uśmiechu wywołanego przez Panów przesyłają członkowie WKS Grunwald!

Piękne Święto Pań, z tej okazji życzenia pomyślności i uśmiechu wywołanego przez Panów przesyłają członkowie WKS Grunwald!

08 Marzec 2019 - DZIEŃ KOBIET PIĘKNE ŚWIĘTO 
 
 01 Marzec 2019 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU  
Szanowni Państwo, w związku ze zmianą miejsca pracy (obejmuję stanowisko w strukturach Sztabu Generalnego WP w Warszawie), nie mogę dalej, skutecznie wykonywać obowiązków Dyrektora Klubu WKS Grunwald Poznań.

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianą miejsca pracy (obejmuję stanowisko w strukturach Sztabu Generalnego WP w Warszawie), nie mogę dalej, skutecznie wykonywać obowiązków Dyrektora Klubu WKS Grunwald Poznań. Moja rezygnacja została przyjęta przez Pana Prezesa Klubu.

Dziękuję Państwu za współpracę. Życzę sukcesów i satysfakcji z codziennej działalności zawodowej i szczęścia w życiu osobistym.

Z wyrazami należnego szacunku.
Cezary Młynarczyk

P.S.
W siedzibie WKS Grunwald przy ul. Promienistej Pan Dyrektor mjr dr Cezary Młynarczyk, przy kawie, pożegnał się z członkami i sympatykami Klubu.
Fot. Jerzy Raube

01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 01 Marzec 2019 - ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA KLUBU 
 
 25 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  18 ZŁOTO WKS GRUNWALD!  
W Stęszewie rywalizowano o medale mistrzostw Polski w hokeju halowym. Obrońcy tytułu WKS Grunwald stanęli na wysokości zadania i zdobyli 18. MP. Finałowy mecz był wyrównany. Zespoły znacznie lepiej broniły, aniżeli atakowały.

W Stęszewie rywalizowano o medale mistrzostw Polski w hokeju halowym. Obrońcy tytułu WKS Grunwald stanęli na wysokości zadania i zdobyli 18. MP.
Finałowy mecz był wyrównany. Zespoły znacznie lepiej broniły, aniżeli atakowały. Mówi o tym niski końcowy rezultat. Bramkarze świetnie bronili krótkie rogi. W końcówce Pomorzanin wycofał bramkarza, ale dało mu to tylko kontaktowego gola. WKS Grunwald po zaciętej walce utrzymał zwycięstwo.
Kapitan mistrzów Paweł Bratkowski: - Bardzo chcieliśmy wygrać, ponieważ niedawno wywalczyliśmy dla Polski miejsce w elicie najlepszych drużyn w Europie. Cel wykonaliśmy, ale kosztowało nas to mnóstwo wysiłku.
Finał WKS Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 3:2 (1:0). Bramki: Mateusz Poltaszewski (1), Hulbój (38), M. Gumny (45) oraz K. Makowski 2 (31 k, 53 kr). W meczu o trzecie miejsce. Start 1954 Gniezno - AZS AWF Poznań 3:10 (2:5).
Klasyfikacja końcowa sezonu 2018/2019: 1. WKS Grunwald Poznań, 2. Pomorzanin Toruń, 3. AZS AWF Poznań, 4. Start 1954 Gniezno, 5. LKS Rogowo, 6. Warta Poznań.
Jerzy Raube

25 Luty 2019 - 18 ZŁOTO WKS GRUNWALD! 
 
 24 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W FINALE WKS GRUNWALD POWALCZY Z POMORZANINEM  
Finały Halowych Mistrzostw Polski seniorów odbywają się w Stęszewie, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22a. Mistrzowie Polski WKS Grunwald wygrali w sobotę zawody grupowe i w niedzielę, o godz.

Finały Halowych Mistrzostw Polski seniorów odbywają się w Stęszewie, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22a. Mistrzowie Polski WKS Grunwald wygrali w sobotę zawody grupowe i w niedzielę, o godz. 15 zmierzą się w finale z Pomorzaninem Toruń.
Oto wyniki spotkań sobotnich:

11:00 WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 9:0 (3:0)

12:15 KS Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo 3:2 (3:1)

13:30 KS AZS AWF Poznań - KS Warta Poznań 7:4 (2:1)

14:45 UKH Start 1954 Gniezno - LKS Rogowo 4:3 (1:0)

16:00 WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 7:0 (5:0)

17:15 Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno 12:1 (5:0)

Jerzy Raube

24 Luty 2019 - W FINALE WKS GRUNWALD POWALCZY Z POMORZANINEM 
 
 22 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  O MEDALE W HALI  
W Stęszewie pod Poznaniem w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22A odbędą się finały 59 mistrzostw Polski w hokeju halowym. Oto program spotkań sobotnich: gr. C godz. 11 WKS Grunwald Poznań - Warta Poznań, gr.

W Stęszewie pod Poznaniem w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Poznańskiej 22A odbędą się finały 59 mistrzostw Polski w hokeju halowym.

Oto program spotkań sobotnich: gr. C godz. 11 WKS Grunwald Poznań - Warta Poznań, gr. D godz. 12.15 Pomorzanin Toruń - LKS Rogowo, C 13.30 AZS AWF Poznań - Warta, D 14.45 Start 1954 Gniezno - Rogowo, C 16.00 WKS Grunwald - AZS AWF. D 17.15 Pomorzanin - Start.

W niedzielę o godz. 13 mecz o brązowe medale (zagrają drugie drużyny w grupach). O godz. 15.00 mecz o mistrzostwo kraju. Tytułu broni WKS Grunwald, który wygrywał 17-krotnie. Teraz też jest faworytem, ale w finale (mamy taką nadzieję) zmierzyć się może z silną ekipą toruńską.
Tekst i fot. Jerzy Raube

22 Luty 2019 - O MEDALE W HALI 
 
 18 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE!  
W kolejne soboty (09 i 16.02.2019r) nasza drużyna młodziczek rozgrywała mecze w ramach turniejów o mistrzostwo Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie (WZHT). Niestety, wszystkie rozegrane mecze tym razem zakończyły się porażką naszych przesympatycznych dziewcząt.

W kolejne soboty (09 i 16.02.2019r) nasza drużyna młodziczek rozgrywała mecze w ramach turniejów o mistrzostwo Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie (WZHT). Niestety, wszystkie rozegrane mecze tym razem zakończyły się porażką naszych przesympatycznych dziewcząt. Nie ma sensu opisywać porażek, gdyż każde rozegrane spotkanie uczy czegoś nowego. Mam nadzieję, że tak będzie również tym razem. Po pierwsze: nasze kochane zawodniczki muszą podejść poważniej do swoich obowiązków drużynowych oraz staranniej przyłożyć się do treningów. Oczywiście ważna jest również częsta obecność na treningach. Po drugie: kadra trenerska na zawody, Ania Kąsowska i Artur Działa musi się stawiać w komplecie, ponieważ oprócz nauki gry taktycznej i planowania zmian, ważne jest psychiczne wspieranie naszych dziewcząt na "ławce". Po trzecie: koniecznie trzeba podnieść poziom treningów dla zawodniczek prowadzonych przez całą kadrę trenerską SP 51, gdyż drużyna dziewczyn jest marzeniem władz sekcji hokeja na trawie. Po czwarte: nie rozumiem, jak to możliwe, że drużyny klasowe występują w strojach, które nie identyfikują się z klubem, chociaż wg mojej oceny, wszystkie powinny mieć jednakowe komplety. Po piąte: wyniki osiągane przez nasze zawodniczki w żadnym stopniu nie powinny wpływać na złe nastroje, a wręcz przeciwnie, niech staną się bazą wyjściową do stałych postępów w grze. Po szóste: W dniach 02-05.05.2019r. dziewczyny jadą do Wiednia na rywalizację z ich rówieśniczkami z Austrii i wypada, abyśmy wygrali parę meczy! Macie jeszcze czas, a więc razem przystąpcie do intensywnych treningów. Jak zawsze piszę, że "w jedności siła". Po siódme: dziewczyny, jesteście wielkie, uczestnicząc w treningach i w weekendy w meczach, poświęcając swój wolny czas. Po ósme, po dziewiąte i po dziesiąte: jesteście wspaniałe i dbajcie o swoje zdrowie uprawiając sport olimpijski, który jest trzecią dyscypliną uprawianą na świecie.
Przy odrobinie dobrej woli i systematycznej pracy na pewno uda się osiągnąć zamierzone cele, a my wszyscy będziemy Was w tym wspierać.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Anna Kąsowska
Artur Działa
Michał Gwoździk

18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 18 Luty 2019 - DRUZYNA DZIEWCZĄT CAŁY CZAS W GRZE! 
 
 17 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ!  
LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 4:11 (0:6) W sobotę (16.02.2019) drużyna WKS Grunwald rozegrała ostatni mecz w grupie "A" sezonu zasadniczego halowego sezonu hokeja na trawie 2018/2019. Zgodnie z przewidywaniami nasi hokeiści wygrali i zajęli pierwsze miejsce w grupowej tabeli.

LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 4:11 (0:6)

W sobotę (16.02.2019) drużyna WKS Grunwald rozegrała ostatni mecz w grupie "A" sezonu zasadniczego halowego sezonu hokeja na trawie 2018/2019. Zgodnie z przewidywaniami nasi hokeiści wygrali i zajęli pierwsze miejsce w grupowej tabeli. Mecz nie należał do najciekawszych, gdyż od początku spotkania zawodnicy Grunwaldu posiadali przewagę, którą w I połowie udokumentowali strzelając 6 bramek. Po przerwie tempo meczu straciło na szybkości, a ambitni jak zawsze zawodnicy z Pałuk starali się zmniejszyć różnicę porażki. Ostatnie 10 minut obie drużyny grały bez bramkarzy i w tym okresie padło najwięcej bramek. Teraz naszych hokeistów na trawie czekają finały play off, w których będzie brało udział sześć najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej. Oprócz naszej drużyny do szerokiego finału zakwalifikowały się następujące drużyny: KS Pomorzanin Toruń, AZS AWF Poznań, Start Gniezno, LKS Rogowo, KS Warta Poznań. Zawody zostaną rozegrane w dniach 23-24.02.2019r. w Stęszewie. Dokładny terminarz finałów play off zostanie podany w następnej relacji.

Tekst: Waldemar Serowski

17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 17 Luty 2019 - KONIEC RUNDY ZASADNICZEJ! 
 
 10 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  UDANY START W PUCHARZE EUROPY  
Mistrz Polski w hokeju halowym Grunwald Poznań zajął drugie miejsce w turnieju drugiej dywizji Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Zelinie (Chorwacja). Dzięki temu złoty medalista MP weźmie udział w rywalizacji elity czyli ośmiu najlepszych zespołów Starego Kontynentu w nowym sezonie.

Mistrz Polski w hokeju halowym Grunwald Poznań zajął drugie miejsce w turnieju drugiej dywizji Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w Zelinie (Chorwacja). Dzięki temu złoty medalista MP weźmie udział w rywalizacji elity czyli ośmiu najlepszych zespołów Starego Kontynentu w nowym sezonie.

WKS Grunwald w grupie B zremisował ze Slavią Praga 2:2 (1:1). Pokonał hiszpański CH SPV Complutense Madryt 4:3 (3:2) i HK Zelina 5:3 (1:1). Pozostałe wyniki grupy B: Complutense - Zelina 8:5 (1:4), Zelina - Slavia 6:0 (3:0), Complutense - Slavia 4:2 (2:0). WKS Grunwald w eliminacyjnej fazie był pierwszy przed Complutense.
Rezultaty grupy A: East Grinstead HC (Anglia) - Amiens SC (Francja) 8:2 (3:1), Soerbymagle HC (Dania) - Gaziantep Polisgucu SK (Turcja) 2:12 (1:5), Amiens - Gaziantep 2:5 (2:2), Soerbymagle - East Grinstead 3:6 (3:4), East Grinstead - Gaziantep 4:3 (1:2), Amiens - Soerbymangle 6:1 (2:0). Pierwszy w tej grupie był East Grinstead przed Gaziantepem.
W półfinale WKS Grunwald pokonał Anglików 5:4 (1:1). I nawet porażka 5:6 (2:2) w ostatnim meczu z Gaziantep Polisgucu (Turcja), nie odebrała mistrzom Polski awansu.
Pozostałe wyniki grupy D (o miejsca 1-4 z zaliczeniem wyników w grupach A i B) Gaziante - Complutense 3:4 (2:2), East Grinstead - Complutense 1:6 (0:2).
Rezultaty spotkań grupy C (o miejsca 5 - 8): Soerbymagle - Slavia 2:3 (1:1), Amiens - Zelina 4:5 (3:2), Zelina - Soerbymagle 10:3 (6:2), Amiens - Slavia 1:0 (0:0).
Klasyfikacja końcowa: 1. Complutense Madryt, 2. GRUNWALD POZNAŃ, 3. Gaziantep Polisgucu, 4. East Grinstead, 5. Zelina, 6. Amiens, 7. Slavia, 8. Soerbymagle.
Całemu zespołowi mistrza Polski WKS Grunwald gratulujemy sukcesu!
Jerzy Raube

10 Luty 2019 - UDANY START W PUCHARZE EUROPY 
 
 09 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  AWANS DO ELITY!  
Sobota 9 lutego. Ostatni mecz naszej drużyny w grupie: HK Zelina (Chorwacja) - WKS Grunwald Poznań 3:5 (1:1). Dobry mecz w wykonaniu wojskowych. Wychodzimy z pierwszego miejsca z grupy. Półfinał: WKS Grunwald - East Grinstead HC 5:4 (1:).

Sobota 9 lutego. Ostatni mecz naszej drużyny w grupie: HK Zelina (Chorwacja) - WKS Grunwald Poznań 3:5 (1:1). Dobry mecz w wykonaniu wojskowych. Wychodzimy z pierwszego miejsca z grupy.

Półfinał: WKS Grunwald - East Grinstead HC 5:4 (1:). Awans do finału turnieju i wejście do elity europejskiej! Brawo!
W niedzielę mecz o pierwsze miejsce z zespołem z Turcji.
Jerzy Raube

09 Luty 2019 - AWANS DO ELITY! 
 
 08 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  REMIS Z CZECHAMI  
Jak już podawaliśmy hokeiści na trawie rozgrywają w Sveti Ivan Zelina (Chorwacja) turniej EuroHockey Indoor Club Trophy, w którym uczestniczy mistrz Polski WKS Grunwald Poznań. Nasza drużyna występuje w grupie B ma mocnych rywali z Hiszpanii, Chorwacji i Czech.

Jak już podawaliśmy hokeiści na trawie rozgrywają w Sveti Ivan Zelina (Chorwacja) turniej EuroHockey Indoor Club Trophy, w którym uczestniczy mistrz Polski WKS Grunwald Poznań. Nasza drużyna występuje w grupie B ma mocnych rywali z Hiszpanii, Chorwacji i Czech. W grupie A zmierzą się drużyny z Anglii, Danii i Turcji. Stawką w turnieju jest awans do grupy A, gdzie występuje osiem najlepszych drużyn w Europie. Awansują dwie czołowe ekipy.
W pierwszym spotkaniu piątkowym WKS Grunwald zremisował z zespołem Slavia Praga 2:2 (1:1).
Jerzy Raube

08 Luty 2019 - REMIS Z CZECHAMI 
 
 08 Luty 2019 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA Z HISZPANAMI  
Drugi piątkowy mecz przyniósł wygraną WKS Grunwald. Wojskowi po zaciętym spotkaniu pokonali faworyzowany zespół z Hiszpanii SPV Complutense 4:3(3:3)! Brawo! Inne wyniki w tej grupie: SPV Complutense - HK Zelina (Chorwacja) 8:5 (1:4), HK Zelina - Slavia Praga 6:0 (3:0).

Drugi piątkowy mecz przyniósł wygraną WKS Grunwald. Wojskowi po zaciętym spotkaniu pokonali faworyzowany zespół z Hiszpanii SPV Complutense 4:3(3:3)!
Brawo!
Inne wyniki w tej grupie:
SPV Complutense - HK Zelina (Chorwacja) 8:5 (1:4),
HK Zelina - Slavia Praga 6:0 (3:0).
JR

08 Luty 2019 - WYGRANA Z HISZPANAMI 08 Luty 2019 - WYGRANA Z HISZPANAMI 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI