15 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBY DLA WOJSKOWYCH.  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:5 (0:0, 1:2, 0:0, 1:3) Bramki dla Grunwald strzelili: Mikołaj Gumny -2, Szymon Hutek -1, Jakub Chumeńczuk -1, Jacek Kurowski -1. W sobotę (14.05.2022), mistrz Polski w hokeju na trawie - WKS Grunwald Poznań nie bez problemów pokonał lokalnego rywala - KS Warta Poznań.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:5 (0:0, 1:2, 0:0, 1:3)
Bramki dla Grunwald strzelili: Mikołaj Gumny -2, Szymon Hutek -1, Jakub Chumeńczuk -1, Jacek Kurowski -1.
W sobotę (14.05.2022), mistrz Polski w hokeju na trawie - WKS Grunwald Poznań nie bez problemów pokonał lokalnego rywala - KS Warta Poznań. Spotkanie, w którym optyczną przewagę posiadali wojskowi, przez większość czasu gry oscylowało wokół wyniku remisowego. Trener WKS Grunwald - Paweł Bratkowski chyba dopiero w IV kwarcie dotarł do swoich zawodników i sama końcówka spotkania pozwoliła udowodnić wyższość naszej drużyny. Drużyna dopisała do swojego konta 3 ważne punkty i w dalszym ciągu pozostaje w grze o finał play off i tytuł mistrza Polski. W przekroju meczu dało się zauważyć lekką zwyżkę formy całej drużyny. Liderzy zespołu: Jacek Kurowski, Mateusz Poltaszewski i Mikołaj Gumny znacznie szybciej poruszali się na boisku i szybciej wyprowadzali akcje. Do poprawy natomiast jest gra naszych napastników. Sytuacje, które stwarza zespół, trzeba wykorzystywać, bo same chęci nie wystarczą. Niestety, umiejętności to jedna strona, a koncentracja i boiskowe "cwaniactwo" - druga strona. Do końca sezonu zasadniczego pozostały 3 kolejki, więc czas "luźnej gry" dla naszych napastników już się kończy. Panowie, bierzemy się do roboty i w następnych meczach pokażcie wasze niemałe umiejętności i talent. Linia defensywna z bramkarzem Mateuszem Popiołkowskim wymaga zgrania, ale są w tej formacji na tyle doświadczeni zawodnicy, że na pewno wyeliminują swoje błędy. Trochę dużo o formacjach, ale do dwóch finałowych spotkań (mecz i rewanż) coraz bliżej i trzeba dopingować naszych chłopaków do rzetelnej i ciężkiej pracy na treningach. Oczywiście, o obecności na każdym treningu nie ma co wspominać. Wszyscy wiecie, że bez pracy nie ma kołaczy. Na koniec chcę podziękować: Szymonowi Hutkowi, Mateuszowi Poltaszewskiemu i Tomaszowi Dutkiewiczowi, którzy wybrali obowiązek reprezentowania barw klubowych w meczu ligowym, rezygnując z wyjazdu do Warszawy na turniej żużlowy - Grand Prix Polski. Piękny przykład dla wszystkich młodych zawodników w Hokej Superlidze. #Wjednościsiła!
P.S. Sekcja hokeja na trawie składa Serdeczne Gratulacja drużynie piłkarskiej Lech Poznań za zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2021/2022!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

15 Maj 2022 - DERBY DLA WOJSKOWYCH. 15 Maj 2022 - DERBY DLA WOJSKOWYCH. 15 Maj 2022 - DERBY DLA WOJSKOWYCH. 15 Maj 2022 - DERBY DLA WOJSKOWYCH. 15 Maj 2022 - DERBY DLA WOJSKOWYCH. 
 
 13 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRUDNA PRZEPRAWA PRZEZ WARTĘ.  
W sobotę (14.05.2022 o godz. 18.00), mistrz Polski w hokeju na trawie, WKS Grunwald Poznań zmierzy się w XI kolejce Hokej Superligi w derbowym pojedynku z KS Warta Poznań. W tabeli ligowej trzy drużyny liderują z równą ilością punktów.

W sobotę (14.05.2022 o godz. 18.00), mistrz Polski w hokeju na trawie, WKS Grunwald Poznań zmierzy się w XI kolejce Hokej Superligi w derbowym pojedynku z KS Warta Poznań. W tabeli ligowej trzy drużyny liderują z równą ilością punktów. Wojskowi stracili przewagę punktową, którą mieli po rundzie wiosennej i teraz w każdym spotkaniu muszą grać o zwycięstwo, żeby na koniec sezonu zasadniczego zameldować się na premiowanych finałami play off pierwszych dwóch miejscach. Wszyscy zdają sobie sprawę z sytuacji w Hokej Superlidze, a na barkach trenera WKS Grunwald - Pawła Bratkowskiego, spoczywa duża odpowiedzialność, żeby tak przygotować zespół, aby w ostatnich 4 kolejkach sezonu zdobyć komplet punktów. Pierwszy egzamin już w sobotę. Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion AZS AWF przy ul. Królowej Jadwigi, żeby wspierać zespół wojskowych. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcie: Waldemar Serowski i Hokej Superliga

13 Maj 2022 - TRUDNA PRZEPRAWA PRZEZ WARTĘ. 13 Maj 2022 - TRUDNA PRZEPRAWA PRZEZ WARTĘ. 13 Maj 2022 - TRUDNA PRZEPRAWA PRZEZ WARTĘ. 13 Maj 2022 - TRUDNA PRZEPRAWA PRZEZ WARTĘ. 
 
 13 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRACOWITY WEEKEND MŁODEJ DRUŻYNY.  
Juniorzy młodsi, którzy występują w lidze juniora młodszego, w nadchodzący weekend czeka dużo sportowych wrażeń. Rozegrają bowiem dwa wyjazdowe pojedynki ligowe: 1. Piątek 13.05.2022 godz. 18.

Juniorzy młodsi, którzy występują w lidze juniora młodszego, w nadchodzący weekend czeka dużo sportowych wrażeń. Rozegrają bowiem dwa wyjazdowe pojedynki ligowe:
1. Piątek 13.05.2022 godz. 18.00 w Gnieźnie - KS Stella Gniezno
2. Niedziela 15.05.2022 godz. 10.00 w Środzie Wlkp. - MKS Środa Wlkp.
Nasza młodzież, żeby mieć szansę i móc wystąpić w turnieju barażowym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Toruniu, nie ma wyjścia i musi wygrać obydwa pojedynki ligowe. Trenerzy młodzieży: Łukasz Kosmaczewski i Jan Łączkowski doskonale wiedzą, że jest szansa zakończyć sezon najważniejszymi finałami dla młodzieży i na pewno zrobią wszystko, żeby ich podopieczni tego nie zmarnowali. Trzymamy kciuki za dwa zwycięstwa i 6 punktów. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski

13 Maj 2022 - PRACOWITY WEEKEND MŁODEJ DRUŻYNY. 
 
 12 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH.  
W środę (11.05.2022), jak zwykle o godz. 17.00 na obiekcie klubowym im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, odbył się trening najmłodszej grupy hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań. Tym razem jednak podczas treningu z najmłodszymi i najbardziej uśmiechniętymi adeptami hokeja na trawie, w rolę trenerów wcielili się starsi koledzy z zespołu mistrzów Polski: Mikołaj Głowacki i Michał Lange.

W środę (11.05.2022), jak zwykle o godz. 17.00 na obiekcie klubowym im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, odbył się trening najmłodszej grupy hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań. Tym razem jednak podczas treningu z najmłodszymi i najbardziej uśmiechniętymi adeptami hokeja na trawie, w rolę trenerów wcielili się starsi koledzy z zespołu mistrzów Polski: Mikołaj Głowacki i Michał Lange. Takie autorytety na treningu z najmłodszymi wzbudziły niekłamane emocje, a grupa najmłodsza przykładała się do zadań jak nigdy dotąd. Oczywiście wszystko jest napisane z przymrużeniem oka, ale radości i zabawy dla młodych nigdy nie za wiele. Fajnie, że "starszyzna" potrafi znaleźć czas i poprzez zabawę przekazuje najmłodszym trudne arkana hokeja na trawie. Razem wszyscy tworzymy jeden klub i jedną rodzinę. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

12 Maj 2022 - SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH. 12 Maj 2022 - SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH. 12 Maj 2022 - SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH. 12 Maj 2022 - SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH. 12 Maj 2022 - SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH. 
 
 11 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC MARGINESU BŁĘDU.  
WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 1:2 (0:1, 0:0, 0:1, 1:0) Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Jakub Chumeńczuk W sobotę (07.05.2022), w rozegranym spotkaniu Hokej Superligi hokeja na trawie, WKS Grunwald Poznań przegrał ważny dla układu tabeli mecz z AZS AWF Poznań.

WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 1:2 (0:1, 0:0, 0:1, 1:0)
Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Jakub Chumeńczuk
W sobotę (07.05.2022), w rozegranym spotkaniu Hokej Superligi hokeja na trawie, WKS Grunwald Poznań przegrał ważny dla układu tabeli mecz z AZS AWF Poznań. Każda porażka boli, ale w spotkaniu z akademikami, obiektywnie trzeba przyznać, nasza drużyna nie stworzyła kolektywu, który od pierwszej do ostatniej minuty walczyłby w równym stopniu o zwycięstwo. Nasi przeciwnicy zaś odnieśli zasłużone zwycięstwo, będąc drużyną dobrze zmotywowaną i prostymi środkami osiągnęli swój cel. Gratulacje dla AZS AWF Poznań. Po dziesięciu kolejkach Hokej Superligi w tabeli z równą ilością punktów prowadzą trzy drużyny: WKS Grunwald Poznań, KS Pomorzanin Toruń i AZS AWF Poznań. Tym samym rozgrywki do końca sezonu ligowego będą szalenie emocjonujące, a wszyscy kibice i sympatycy hokeja na trawie będą niecierpliwie oczekiwać na wieści z trawiastych boisk. Wojskowi po dwóch porażkach z rzędu, jeżeli chcą w bieżących rozgrywkach wystąpić w finałach play off w obronie tytułu mistrza Polski, nie mają już marginesu na błąd i w ostatnich czterech kolejkach muszą walczyć w każdym meczu o wygraną. Tylko to gwarantuje pewne miejsce w finale sezonu 2021/2022. Każda drużyna kiedyś musi ponieść porażkę, dlatego wszyscy wiemy, że najważniejszą sprawą jest teraz wyciągnąć wnioski, zresetować umysły i ze zdwojoną energią wziąć się do solidnej pracy i treningów. Spadek formy nie oznacza, że nagle zapomnieliście, jak się gra w hokeja na trawie. Teraz jest czas na poważne podejście do swoich obowiązków. Sami wiecie, że aby osiągnąć sukces trzeba się dla niego poświęcić. Pierwszy sprawdzian już w nadchodzącą sobotę (14.05.2022) w pojedynku z KS Warta Poznań. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

11 Maj 2022 - KONIEC MARGINESU BŁĘDU. 11 Maj 2022 - KONIEC MARGINESU BŁĘDU. 11 Maj 2022 - KONIEC MARGINESU BŁĘDU. 11 Maj 2022 - KONIEC MARGINESU BŁĘDU. 11 Maj 2022 - KONIEC MARGINESU BŁĘDU. 
 
 09 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  STOP WOJNIE!!! STOP WAR!!!   
Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - hokej na trawie Wszyscy mówimy jednym głosem: STOP WOJNIE!!! Całym sercem za Ukrainą! Military Sports Club Poznań - field hockey! We all speak with one voice: STOP WAR!!! With all our hearts for Ukraine!

Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań - hokej na trawie
Wszyscy mówimy jednym głosem: STOP WOJNIE!!!
Całym sercem za Ukrainą!

Military Sports Club Poznań - field hockey!
We all speak with one voice: STOP WAR!!!
With all our hearts for Ukraine!

09 Maj 2022 - STOP WOJNIE!!!  STOP WAR!!!  09 Maj 2022 - STOP WOJNIE!!!  STOP WAR!!!  09 Maj 2022 - STOP WOJNIE!!!  STOP WAR!!!  09 Maj 2022 - STOP WOJNIE!!!  STOP WAR!!!  
 
 09 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NURT WARTY ZBYT SILNY.  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 1:11 (0:2, 1:1, 0:4. 0:4) Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Wiktor Woźniak W rozgranym w niedzielę (08.05.2022) ligowym spotkaniu w kategorii junior młodszy, hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wysoko przegrali z rówieśnikami z KS Warta Poznań.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 1:11 (0:2, 1:1, 0:4. 0:4)
Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Wiktor Woźniak
W rozgranym w niedzielę (08.05.2022) ligowym spotkaniu w kategorii junior młodszy, hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wysoko przegrali z rówieśnikami z KS Warta Poznań. Ale, to bardzo trudne spotkanie z jednym z faworytów rozgrywek już za "młodymi wojskowymi". Za każdym razem, kiedy w kategorii juniorów młodszych, któraś z drużyn trafia na Wartę Poznań, pewne jest, że ten mecz nie będzie należał do łatwych. Tak było i tym razem. Pomimo bardzo dobrej gry w pierwszej i drugiej kwarcie udało nam się strzelić tylko jedną bramkę. Mimo tego rozegranie piłki przez naszą drużynę mogło się po prostu podobać. Wyśmienicie funkcjonowało nasze rozegranie! Szymon Sklepik, Alex Danielewicz oraz Wiktor Woźniak bardzo dobrze się rozumieli. Do tego linia obrony dowodzona przez Filipa Grześko spisywała się bardzo dobrze. Wszystko zmieniło się po przerwie. Drużyna wykorzystała wszystkie siły w pierwszej połowie, dlatego druga część meczu nie wyglądała zbyt dobrze. Podania stawały się z minuty na minutę coraz słabsze i mniej celne. Przeciwnik wyprzedzał nas w rozegraniu, ciężko było nam się przedostać do półkola przeciwnika.
Nie zmienia to jednak faktu, iż takie mecze są bardzo potrzebne. Świetnie pokazują nasze braki w wyszkolenie, dzięki czemu wiemy nad czym musimy popracować. A czasu do następnego meczu nie ma dużo, ponieważ już w piątek (13.05.2022) o godz.18:00 nasza drużyna zagra w Gnieźnie z tamtejszą Stellą. Potrzebne są nam punkty, dlatego będziemy walczyć o jak najlepszy wynik. Jeszcze nie raz będziecie z nas dumni. #Wjednościsiła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

09 Maj 2022 - NURT WARTY ZBYT SILNY. 09 Maj 2022 - NURT WARTY ZBYT SILNY. 09 Maj 2022 - NURT WARTY ZBYT SILNY. 09 Maj 2022 - NURT WARTY ZBYT SILNY. 09 Maj 2022 - NURT WARTY ZBYT SILNY. 
 
 07 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE.  
Najbliższy weekend zapowiada się bardzo pracowicie dla naszych hokeistów na trawie na wszystkich frontach. Każda nasza drużyna rozegra swoje mecze ligowe a najmłodsi kolejny turniej: 1. Seniorzy - zagrają na swoim stadionie im.

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo pracowicie dla naszych hokeistów na trawie na wszystkich frontach. Każda nasza drużyna rozegra swoje mecze ligowe a najmłodsi kolejny turniej:
1. Seniorzy - zagrają na swoim stadionie im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27 w sobotę (07.05.2022) o godz. 16.00 mecz ligowy w Hokej Superlidze:
WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań
2. Juniorzy młodsi - zagrają na swoim stadionie im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27 w niedzielę (08.05.2022) o godz. 13.00 mecz w lidze juniora młodszego:
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań
3. Najmłodsi wyjeżdżają na kolejny turniej Grand Prix w niedzielę (08.05.2022) na godz. 10.00 do Stęszewa.
Wszystkim "wojskowym" życzymy powodzenia i połamania kijów. #Wjednościsiła!

07 Maj 2022 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Maj 2022 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Maj 2022 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Maj 2022 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Maj 2022 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE. 
 
 05 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEJ JEST PIĘKNY  
W niedzielę (01.05.2022) odbył się turniej "Gramy z Ukrainą" organizowany przez PZHT na obiekcie WKS Grunwald Poznań. Klub wojskowy reprezentowała jedna drużyna dzieci, osiągając wynik, który zadowala wszystkich biorących udział w tym paru godzinnym szaleństwie.

W niedzielę (01.05.2022) odbył się turniej "Gramy z Ukrainą" organizowany przez PZHT na obiekcie WKS Grunwald Poznań. Klub wojskowy reprezentowała jedna drużyna dzieci, osiągając wynik, który zadowala wszystkich biorących udział w tym paru godzinnym szaleństwie. Cztery wygrane, jeden remis i jedna porażka. Super wynik maluchy.
Piękna pogoda i kiełbasy z grilla oraz specjały kuchni ukraińskiej przygotowane przez naszych gości z Ukrainy, pomogły odnieść nam ten sukces!
Sześciu chłopaków i jedna nasza pirania dali pokaz naprawdę żywiołowego hokeja.
Popołudnie naprawdę fajne i wszyscy rozeszliśmy się z uśmiechami na buziach!
Dziękuję Wam dzieciaki i rodzice i dziadkowie za udział we wspólnej imprezie!
Razem jesteśmy lepsi!!! #Wjednościsiła!
To jest to:
Majówka, sportowa rywalizacja, świetna zabawa, słońce i uśmiechy na twarzach wszystkich uczestników. To był bardzo udany dzień z hokejem na trawie. 1 maja w turnieju "Gramy z Ukrainą" na obiekcie WKS Grunwald w Miasto Poznań rywalizowało aż 20 zespołów w dwóch kategoriach - dzieci oraz młodzik.
W turnieju dzieci (do 10 lat) wystąpiło 11 drużyn, a w turnieju młodzika (do 13 lat) rywalizowało 9 zespołów.
Gratulujemy wszystkim drużynom. Serdeczne podziękowania dla naszych ukraińskich przyjaciół, którzy zaangażowali się w organizację turnieju.
Tekst: Marek Grygiel
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

05 Maj 2022 - HOKEJ JEST PIĘKNY 05 Maj 2022 - HOKEJ JEST PIĘKNY 05 Maj 2022 - HOKEJ JEST PIĘKNY 05 Maj 2022 - HOKEJ JEST PIĘKNY 05 Maj 2022 - HOKEJ JEST PIĘKNY 
 
 03 Maj 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  Z CZECHAMI NA REMIS.  
WKS Grunwald Poznań - SV Slavia Prague 3:3 Bramki dla Grunwaldu strzelili: Paweł Bratkowski -2, Artur Mikuła -1. W sobotę (30.04.2022) mistrzowie Polski i Czech zmierzyli się w meczu towarzyskim. Sparing z zespołem, który reprezentuje zbliżony poziom sportowy, jest dla trenerów zawsze znakomitym przeglądem kadr zawodniczych.

WKS Grunwald Poznań - SV Slavia Prague 3:3
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Paweł Bratkowski -2, Artur Mikuła -1.
W sobotę (30.04.2022) mistrzowie Polski i Czech zmierzyli się w meczu towarzyskim. Sparing z zespołem, który reprezentuje zbliżony poziom sportowy, jest dla trenerów zawsze znakomitym przeglądem kadr zawodniczych. Takie zadanie spełniło sparingowe spotkanie z drużyną z Pragi. Oprócz tego, że mecz toczył się w sportowej atmosferze, zawodnikom obu zespołów zależało na zwycięstwie. Za każdym razem, gdy jednobramkowe prowadzenie obejmowała drużyna Slavii, wówczas wojskowi doprowadzali do remisu. Bramkę na 3:3 dwie minuty przed końcem meczu zdobył grający trener WKS Grunwald Poznań ? Paweł Bratkowski. Jedną z bramek zdobył grający tym razem tylko rekreacyjnie, nasz były zawodnik, jeszcze aktualny król strzelców Hokej Superligi - Artur Mikuła. Artur jak zawsze, mimo upływającego czasu, prezentuje nienaganny technicznie hokej, a gra sprawia mu radość. W sumie wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Ekipie z Pragi przesyłamy pozdrowienia i mamy nadzieję, że Wasz pobyt w Poznaniu należał do przyjemnych. Do zobaczenia na europejskich boiskach w normalnych czasach. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

03 Maj 2022 - Z CZECHAMI NA REMIS. 03 Maj 2022 - Z CZECHAMI NA REMIS. 03 Maj 2022 - Z CZECHAMI NA REMIS. 03 Maj 2022 - Z CZECHAMI NA REMIS. 03 Maj 2022 - Z CZECHAMI NA REMIS. 
 
 29 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W "MAJÓWKĘ" PRZYJDŹ NA MECZ!  
Zapraszamy na towarzyski mecz kontrolny z drużyną z SK Slavia Praga. W sobotę (30.04.2022, godz. 16.00) mistrz Polski w hokeju na trawie rozegra towarzyskie spotkanie z przedstawicielem hokeja z Pragi.

Zapraszamy na towarzyski mecz kontrolny z drużyną z SK Slavia Praga. W sobotę (30.04.2022, godz. 16.00) mistrz Polski w hokeju na trawie rozegra towarzyskie spotkanie z przedstawicielem hokeja z Pragi. Pogoda gwarantowana! Dlatego na sobotni popołudniowy spacer wybierz się na boisko przy ul. Promienistej 27. Czekamy!
Tekst: W.S.
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

29 Kwiecień 2022 - W "MAJÓWKĘ" PRZYJDŹ NA MECZ! 29 Kwiecień 2022 - W "MAJÓWKĘ" PRZYJDŹ NA MECZ! 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIEDZIELNE GRANIE W GNIEŹNIE   
Po sobotnich kiełbasach i słodyczach nasi hokeiści rano w niedzielę (24.04.2022) pojechali na turniej do Gniezna. Pogoda trochę wietrzna ale słońce dodawało energii. Następne miejsce, gdzie zbieraliśmy szlify i doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości! Wyniki potwierdzają, że treningi przynoszą efekty i jest progres w naszym wykonaniu! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i doping Chętne dzieci do trenowania tej pięknej dyscypliny zapraszamy w poniedziałki i środy o 17.

Po sobotnich kiełbasach i słodyczach nasi hokeiści rano w niedzielę (24.04.2022) pojechali na turniej do Gniezna.
Pogoda trochę wietrzna ale słońce dodawało energii. Następne miejsce, gdzie zbieraliśmy szlify i doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości!
Wyniki potwierdzają, że treningi przynoszą efekty i jest progres w naszym wykonaniu!
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i doping
Chętne dzieci do trenowania tej pięknej dyscypliny zapraszamy w poniedziałki i środy o 17.00 na ul. Promienistą (gdzie zawsze świeci słońce- nawet jak pada)!!!
Nasza pasja

28 Kwiecień 2022 - NIEDZIELNE GRANIE W GNIEŹNIE  28 Kwiecień 2022 - NIEDZIELNE GRANIE W GNIEŹNIE  28 Kwiecień 2022 - NIEDZIELNE GRANIE W GNIEŹNIE  28 Kwiecień 2022 - NIEDZIELNE GRANIE W GNIEŹNIE  28 Kwiecień 2022 - NIEDZIELNE GRANIE W GNIEŹNIE  
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  AKADEMIA NA GRILLU!  
Bardzo ciekawa i wesoła sobota naszych hokeistów i ich rodziców! W sobotę (23.04.2022) odbył się wyjazd za miasto do lasu, co zawsze dobrze wpływa na zacieśnienie więzi! Były zabawy konkursy i dużo śmiechu! Dziękujemy rodzicom za pomysł i organizacje wycieczki! Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

Bardzo ciekawa i wesoła sobota naszych hokeistów i ich rodziców!
W sobotę (23.04.2022) odbył się wyjazd za miasto do lasu, co zawsze dobrze wpływa na zacieśnienie więzi!
Były zabawy konkursy i dużo śmiechu!
Dziękujemy rodzicom za pomysł i organizacje wycieczki!
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

28 Kwiecień 2022 - AKADEMIA NA GRILLU! 28 Kwiecień 2022 - AKADEMIA NA GRILLU! 28 Kwiecień 2022 - AKADEMIA NA GRILLU! 28 Kwiecień 2022 - AKADEMIA NA GRILLU! 28 Kwiecień 2022 - AKADEMIA NA GRILLU! 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWRÓT NA TARCZY.  
KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 3:2 (2:1, 0:1, 1:0, 0:0) Bramki dla Grunwaldu strzelił: Jacek Kurowski -2 Nie udał się wyjazd na sobotni (23.04.2022) mecz do Torunia na pojedynek z wiceliderem rozgrywek -zespołem KS Pomorzanin.

KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 3:2 (2:1, 0:1, 1:0, 0:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelił: Jacek Kurowski -2
Nie udał się wyjazd na sobotni (23.04.2022) mecz do Torunia na pojedynek z wiceliderem rozgrywek -zespołem KS Pomorzanin. Nasza drużyna po przeciętnej grze przegrała, ale w dalszym ciągu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Po szybko zdobytych dwóch bramkach dla Torunia, najlepszy na boisku i w zespole wojskowych Jacek Kurowski doprowadził do remisu i na przerwę drużyny schodziły z jednakowymi nadziejami na wygraną. W III kwarcie torunianie strzelili bramkę, która okazała się zwycięskim golem. Nasi zawodnicy grali ambitnie (niektórym ambicja lub ego wyraźnie przeszkadza w grze dla dobra drużyny), starali się doprowadzić mecz do remisu, ale tej soboty musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Porażki są wpisane w reguły sportowej rywalizacji i tym razem zawodnicy WKS Grunwald Poznań musieli przełknąć "gorzką pigułkę". Gratulacje dla naszych przeciwników. Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze 5 kolejek i trzeba nie tracić koncentracji, żeby spokojnie zameldować się w finałach play off i ponownie przystąpić do walki o tytuł mistrza Polski. Wojskowi są dobrym, rozumiejącym się kolektywem, możemy być więc dobrej myśli w dalszej części sezonu 2021/2022. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

28 Kwiecień 2022 - POWRÓT NA TARCZY. 28 Kwiecień 2022 - POWRÓT NA TARCZY. 28 Kwiecień 2022 - POWRÓT NA TARCZY. 28 Kwiecień 2022 - POWRÓT NA TARCZY. 28 Kwiecień 2022 - POWRÓT NA TARCZY. 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGOWY SZCZYT W TORUNIU.  
W sobotę (23.04.2022) o godz. 16.00 hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań udają się do Torunia na mecz Hokej Superligi, gdzie zagrają z miejscowym KS Pomorzanin. Spotkanie będzie tzw. "pojedynkiem na szczycie", w którym lider tabeli (WKS Grunwald) zagra z wiceliderem (KS Pomorzanin) i pojedynkiem najlepszych ligowych snajperów: Jacek Kurowski (WKS Grunwald) - 17 bramek stanie naprzeciwko Wojciecha Rutkowskiego (KS Pomorzanin) - 11 bramek.

W sobotę (23.04.2022) o godz. 16.00 hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań udają się do Torunia na mecz Hokej Superligi, gdzie zagrają z miejscowym KS Pomorzanin. Spotkanie będzie tzw. "pojedynkiem na szczycie", w którym lider tabeli (WKS Grunwald) zagra z wiceliderem (KS Pomorzanin) i pojedynkiem najlepszych ligowych snajperów: Jacek Kurowski (WKS Grunwald) - 17 bramek stanie naprzeciwko Wojciecha Rutkowskiego (KS Pomorzanin) - 11 bramek. Spotkania mistrza Polski (WKS Grunwald) z wicemistrzem Polski (KS Pomorzanin) wśród kibiców i sympatyków hokeja na trawie nie trzeba reklamować. Trzeba przyjść na stadion przy Szosie Chełmińskiej 75 w Toruniu i obejrzeć w akcji dwie najlepsze polskie drużyny. Wynik spotkania jak zawsze jest sprawą otwartą, ale kibice liczą na duże emocje i wysoki poziom sportowy spotkania. Kibice i sympatycy WKS Grunwald trzymają kciuki za wojskowych oraz życzą zwycięstwa. #Wjednościsiła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński
Tekst: Waldemar Serowski

28 Kwiecień 2022 - LIGOWY SZCZYT W TORUNIU. 28 Kwiecień 2022 - LIGOWY SZCZYT W TORUNIU. 28 Kwiecień 2022 - LIGOWY SZCZYT W TORUNIU. 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIELKANOC  
Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, wielokrotni mistrzowie Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań wraz ze wszystkimi grupami młodzieżowymi, rodzicami, trenerami i zarządem sekcji życzą wszystkim kibicom i sympatykom hokeja na trawie!

Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych, wielokrotni mistrzowie Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań wraz ze wszystkimi grupami młodzieżowymi, rodzicami, trenerami i zarządem sekcji życzą wszystkim kibicom i sympatykom hokeja na trawie!

28 Kwiecień 2022 - WIELKANOC 28 Kwiecień 2022 - WIELKANOC 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  RUNDA WIOSENNA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM.  
KS Stella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:4 (0:0, 0:1, 0:0, 0:2) W środę (13.04.2022) po wyrównanym spotkaniu, mistrzowie Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań wygrał pierwsze wiosenny mecz sezonu 2021/2022.

KS Stella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:4 (0:0, 0:1, 0:0, 0:2)
W środę (13.04.2022) po wyrównanym spotkaniu, mistrzowie Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań wygrał pierwsze wiosenny mecz sezonu 2021/2022. Mecz odbył się przy sztucznym oświetleniu, co nigdy nie było sprzyjającym elementem dla wojskowych. Wojskowi pokazali jednak, że są drużyną i mają nieznaczną przewagę wypunktowali swoich. Następnym przeciwnikiem w rundzie wiosennej będzie wicemistrz Polski - KS Pomorzanin Toruń i już dzisiaj zapraszamy kibiców hokeja na trawie do Torunia w dniu 23.04.2022 na mecz na szczycie. @Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski

28 Kwiecień 2022 - RUNDA WIOSENNA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM. 28 Kwiecień 2022 - RUNDA WIOSENNA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM. 28 Kwiecień 2022 - RUNDA WIOSENNA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM. 28 Kwiecień 2022 - RUNDA WIOSENNA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM. 28 Kwiecień 2022 - RUNDA WIOSENNA Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM. 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WZNAWIAMY ROZGRYWKI W HOKEJ SUPERLIDZE.  
Już w środę 13.04.2022 w Gnieźnie, mistrz Polski WKS Grunwald Poznań rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Przeciwnikiem będzie KS Stella Gniezno i tylko wygrana w pełni zadowoli naszych hokeistów na trawie.

Już w środę 13.04.2022 w Gnieźnie, mistrz Polski WKS Grunwald Poznań rozegra pierwszy mecz rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Przeciwnikiem będzie KS Stella Gniezno i tylko wygrana w pełni zadowoli naszych hokeistów na trawie. Czekajmy na dobre wieści. #Wjednościsiła!

28 Kwiecień 2022 - WZNAWIAMY ROZGRYWKI W HOKEJ SUPERLIDZE. 28 Kwiecień 2022 - WZNAWIAMY ROZGRYWKI W HOKEJ SUPERLIDZE. 28 Kwiecień 2022 - WZNAWIAMY ROZGRYWKI W HOKEJ SUPERLIDZE. 
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OD PEWNEGO ZWYCIĘSTWA ROZPOCZYNAMY RUNDĘ WIOSENNĄ!   
Chłodne popołudnie (10.04.2022) nie pokrzyżowało planów "wojskowych"! Założenie na mecz z AZSem Politechniką Poznańską było jedno- zwycięstwo! Spotkanie od samego początku układało się dla nas bardzo dobrze, ponieważ już w 15 sekundzie objęliśmy prowadzenie za sprawą pięknej akcji prawą stroną i pewnym wykończeniu jej przez Szymona Sklepika.

Chłodne popołudnie (10.04.2022) nie pokrzyżowało planów "wojskowych"! Założenie na mecz z AZSem Politechniką Poznańską było jedno- zwycięstwo! Spotkanie od samego początku układało się dla nas bardzo dobrze, ponieważ już w 15 sekundzie objęliśmy prowadzenie za sprawą pięknej akcji prawą stroną i pewnym wykończeniu jej przez Szymona Sklepika. Pięć minut później, po pięknej indywidualnej akcji Jakuba Grześkowiaka było już 2:0. Zawodnik ten trzykrotnie pokonał bramkarza Politechniki, kompletując tym samym hattricka. W meczu mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem i systematycznie zwiększyliśmy ilość strzelonych bramek. Godna pochwały jest również gra naszych formacji defensywnych, którymi świetnie dyrygował filar obrony Filip Grześko. Przeciwnicy zmusili do kapitulacji naszego bramkarza tylko raz, po pewnym wykonaniu krótkiego rogu w końcówce spotkania.
Ostateczny wynik meczu to 6:1 dla WKSu Grunwald.
Bardzo dziękujemy za głośny doping naszej wiernej grupie kibiców, którzy wspierają nas podczas każdego meczu ligowego
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

28 Kwiecień 2022 - OD PEWNEGO ZWYCIĘSTWA ROZPOCZYNAMY RUNDĘ WIOSENNĄ!  28 Kwiecień 2022 - OD PEWNEGO ZWYCIĘSTWA ROZPOCZYNAMY RUNDĘ WIOSENNĄ!  28 Kwiecień 2022 - OD PEWNEGO ZWYCIĘSTWA ROZPOCZYNAMY RUNDĘ WIOSENNĄ!  28 Kwiecień 2022 - OD PEWNEGO ZWYCIĘSTWA ROZPOCZYNAMY RUNDĘ WIOSENNĄ!  28 Kwiecień 2022 - OD PEWNEGO ZWYCIĘSTWA ROZPOCZYNAMY RUNDĘ WIOSENNĄ!  
 
 28 Kwiecień 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZACZĘLI W POŁOWIE MARCA!  
Już od ponad miesiąca juniorzy młodości WKS Grunwald Poznań trenują na boiskach otwartych. Jeśli chcecie zobaczyć ich aktualną formę, to zapraszamy w najbliższa niedzielę (10.04.2022) o godzinie 11:00 na stadion przy ulicy Promienistej 27 w Poznaniu Naszym przeciwnikiem na początku rozgrywek będzie drużyna AZS Politechniki Poznańskiej.

Już od ponad miesiąca juniorzy młodości WKS Grunwald Poznań trenują na boiskach otwartych. Jeśli chcecie zobaczyć ich aktualną formę, to zapraszamy w najbliższa niedzielę (10.04.2022) o godzinie 11:00 na stadion przy ulicy Promienistej 27 w Poznaniu
Naszym przeciwnikiem na początku rozgrywek będzie drużyna AZS Politechniki Poznańskiej.
Liczymy na głośny doping.

28 Kwiecień 2022 - ZACZĘLI W POŁOWIE MARCA! 28 Kwiecień 2022 - ZACZĘLI W POŁOWIE MARCA! 28 Kwiecień 2022 - ZACZĘLI W POŁOWIE MARCA! 28 Kwiecień 2022 - ZACZĘLI W POŁOWIE MARCA! 
 
 21 Marzec 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAJMŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY!  
Występem (19.03.2022) w "Halowym Turnieju Hokeja Dzieci Dziewczynek i Chłopców Rocznik 2012 i Młodsi" pod patronatem Enea Operator organizowanym przez KS Lipno Stęszew sezon halowy zakończyła najmłodsza grupa szkoleniowa hokeja na trawie - WKS Grunwald Poznań.

Występem (19.03.2022) w "Halowym Turnieju Hokeja Dzieci Dziewczynek i Chłopców Rocznik 2012 i Młodsi" pod patronatem Enea Operator organizowanym przez KS Lipno Stęszew sezon halowy zakończyła najmłodsza grupa szkoleniowa hokeja na trawie - WKS Grunwald Poznań. Trenerzy Paweł Florkiewicz i Marek Grygiel do rywalizacji posłali drużyny dziewczynek i chłopców. Organizację turnieju wzorowo przeprowadzili działacze klubu ? KS Lipno Stęszew, a rodzice zawodników i zawodniczek - KS Lipno Stęszew dbali o poczęstunek i atmosferę turnieju, z których to obowiązków wywiązali się jak najlepiej
W Stęszewie zwycięzcami turnieju dziewcząt została drużyna gospodarzy KS Lipno Stęszew, chłopców KS AZS AWF Poznań. Nasze drużyny zajęły miejsca: dziewczęta - drugie, chłopcy - trzecie.
Gratulacje za osiągnięty wynik. Podziękowania dla rodziców i trenerów za dowóz, opiekę i wsparcie dla najmłodszych!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

21 Marzec 2022 - NAJMŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY! 21 Marzec 2022 - NAJMŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY! 21 Marzec 2022 - NAJMŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY! 21 Marzec 2022 - NAJMŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY! 21 Marzec 2022 - NAJMŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY! 
 
 19 Marzec 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MATEUSZ POPIOŁKOWSKI NA CZELE KOMISJI ZAWODNICZEJ PZHT   
Miło nam poinformować, że zawodnik naszego klubu - Mateusz Popiołkowski został wybrany na przewodniczącego Komisji Zawodniczej Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Matuszowi i wszystkim wybranym do Komisji Zawodniczej PZHT życzymy samych dobrych decyzji dla dobra środowiska hokeja na trawie.

Miło nam poinformować, że zawodnik naszego klubu - Mateusz Popiołkowski został wybrany na przewodniczącego Komisji Zawodniczej Polskiego Związku Hokeja na Trawie.
Matuszowi i wszystkim wybranym do Komisji Zawodniczej PZHT życzymy samych dobrych decyzji dla dobra środowiska hokeja na trawie.
Przewodniczący - Mateusz Popiołkowski,
I Wiceprzewodnicząca - Monika Polewczak,
II Wiceprzewodniczący - Mateusz Nowakowski,
Członkowie Komisji - Marysia Śniegorska, Martyna Kuczma, Natasza Suszyńska, Patryk Kowalski oraz Marcin Kitkowski.
Gratulacje od klubu WKS Grunwald Poznań.

19 Marzec 2022 - MATEUSZ POPIOŁKOWSKI NA CZELE KOMISJI ZAWODNICZEJ PZHT  19 Marzec 2022 - MATEUSZ POPIOŁKOWSKI NA CZELE KOMISJI ZAWODNICZEJ PZHT  19 Marzec 2022 - MATEUSZ POPIOŁKOWSKI NA CZELE KOMISJI ZAWODNICZEJ PZHT  19 Marzec 2022 - MATEUSZ POPIOŁKOWSKI NA CZELE KOMISJI ZAWODNICZEJ PZHT  19 Marzec 2022 - MATEUSZ POPIOŁKOWSKI NA CZELE KOMISJI ZAWODNICZEJ PZHT  
 
 01 Marzec 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODZIĘKOWANIA  
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania - dr Ewie Bąk za gratulacje i życzenia z okazji zdobycia przez drużynę WKS Grunwald Poznań XIX tytułu Halowego Mistrza Polski w hali w hokeju na trawie.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania - dr Ewie Bąk za gratulacje i życzenia z okazji zdobycia przez drużynę WKS Grunwald Poznań XIX tytułu Halowego Mistrza Polski w hali w hokeju na trawie.

01 Marzec 2022 - PODZIĘKOWANIA 
 
 21 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ - MISTRZ POLSKI 2021/2022  
WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 8:5 (3:1, 2:2, 3:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski - 3, Łukasz Kosmaczewski - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Mikołaj Gumny - 1, Eryk Bembenek - 1.

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 8:5 (3:1, 2:2, 3:2)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski - 3, Łukasz Kosmaczewski - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Mikołaj Gumny - 1, Eryk Bembenek - 1.
W niedzielę (20.02.2022) drużyna WKS Grunwald Poznań po raz 19 została mistrzem Polski w halowej odmianie hokeja na trawie. Spotkanie z zespołem z Torunia było, jak wszystkie mecze tych drużyn, emocjonujące i stało na porządnym poziomie sportowym. WKS Grunwald po pierwszej kwarcie prowadził dwoma bramkami i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Wszyscy znamy zespół Pomorzanina i spodziewaliśmy się, że ta drużyna się nie podda. Przez następne kwarty trwała twarda walka o zwycięstwo i dopiero w ostatniej Grunwald uzyskał cztery bramki przewagi. W tej sytuacji wystarczyło wojskowym kontrolować przebieg meczu, mimo usilnych starań Pomorzanina żeby odwrócić losy spotkania. Wycofując bramkarza i wprowadzając szóstego zawodnika do gry, do końca byli szalenie niebezpieczni. Mecz był nerwowy, ale dla prawdziwych kibiców hokeja na trawie niezmiernie atrakcyjny. Po końcowej syrenie w naszym zespole zapanowała zasłużona radość, bo wojskowi po trzech latach odzyskali tytuł mistrza Polski w hali i przez rok będą mogli się tym szczycić. Indywidualnie bardzo udany weekend mieli Łukasz Kosmaczewski i Jacek Kurowski. Pierwszy w półfinale i finale strzelił w sumie 7 bramek, a drugi był prawdziwą siłą napędową drużyny i w meczu o złote medale zdobył bardzo ważne trzy bramki. Ekipa WKS Grunwald Poznań w meczach finałów play off była prawdziwym monolitem. Muszę wyróżnić wszystkich zawodników, którzy po raz kolejny pokazali swoją wartość i udowodnili, że tworząc doskonale rozumiejący się kolektyw można zdobyć każde trofeum. Hokej na trawie uprawiają twardzi ludzie kierując się miłością do tego trudnego olimpijskiego sportu i potrafią pogodzić pracę zawodową z treningami. Nie zawsze kierują się tylko ekonomią, gdyż w tym sporcie nie ma dużych pieniędzy i wszystko odbywa się na poziomie amatorskim. Dlatego kieruję jeszcze większe słowa uznania do zawodników za sukcesy ostatnich lat oraz wyrozumiałość dla sytuacji w klubie. Mistrzami Polski w hali 2021/2022 zostali: Mateusz Popiołkowski (kapitan), Paweł Bratkowski (grający trener), Jacek Kurowski, Tomasz Dutkiewicz, Szymon Hutek, Mikołaj Gumny, Eryk Bembenek, Jakub Chumeńczuk, Rafał Banaszak, Łukasz Kosmaczewski, Mikołaj Głowacki, Michał Lange, Artur Działa, Michał Kasprzyk. Osobne zdanie trzeba powiedzieć o grającym trenerze Pawle Bratkowskim. Wziął na siebie dużo obowiązków, bo na jego barkach są przygotowania zawodników do sezonu i meczów, odprawy wideo, wybór odpowiedniej taktyki, wybranie składu i realizowanie przyjętych celów w sezonie i poszczególnych spotkaniach. Paweł jest podstawowym zawodnikiem i trzeba przyznać, że ze swoich obowiązków wywiązuje się wzorowo. Trenersko rozwija się wręcz modelowo, a zawodnikiem zawsze był jednym z najlepszych w całym polskim hokeju na trawie. Pawle, wielkie brawa i podziękowania za Twoją pracę! Nie sposób zamknąć krótkiego zakończenia sezonu nie wspominając o NASZYCH najlepszych kibicach na świecie. Wokół drużyny zawiązała się cudowna ekipa, składająca się z zawodników młodszych grup szkoleniowych, ich rodziców i rodzin zawodników. Jeżdżą za drużyną na jej mecze wyjazdowe, zawsze są obecni na naszym stadionie i do tego są hałaśliwi, rozśpiewani, uśmiechnięci, tolerancyjni i żywiołowi. Bardzo pomagają drużynie i bardzo fajnie to się komponuje. Chwilo trwaj wiecznie!!! Oczywiście na koniec dziękuję drużynie za sezon pełny wzruszeń i zwycięstwa, a kolegom działaczom: Jurkowi Wybieralskiemu, Leszkowi Janaszakowi, Pawłowi Siczyńskiemu za codzienną pomoc w szarej pracy dla dobra zespołu i WKS Grunwald Poznań. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

21 Luty 2022 - WKS GRUNWALD POZNAŃ - MISTRZ POLSKI 2021/2022 21 Luty 2022 - WKS GRUNWALD POZNAŃ - MISTRZ POLSKI 2021/2022 21 Luty 2022 - WKS GRUNWALD POZNAŃ - MISTRZ POLSKI 2021/2022 21 Luty 2022 - WKS GRUNWALD POZNAŃ - MISTRZ POLSKI 2021/2022 21 Luty 2022 - WKS GRUNWALD POZNAŃ - MISTRZ POLSKI 2021/2022 
 
 21 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ŁUKASZ I MICHAŁ "SPRAWCAMI" FINAŁU.  
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 15: 4 Bramki dla Grunwaldu strzelili: Łukasz Kosmaczewski - 5, Michał Lange - 5, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1, Eryk Bembenek - 1, Jakub Chumeńczuk - 1 W sobotę (19.

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 15: 4
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Łukasz Kosmaczewski - 5, Michał Lange - 5, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1, Eryk Bembenek - 1, Jakub Chumeńczuk - 1
W sobotę (19.02.2022) po pierwszym półfinale halowej odmiany hokeja na trawie Hokejowej Superligi meldujemy się w finale Mistrzostw Polski.
Już na początku pierwszej kwarty meczu Łukasz Kosmaczewski strzelając w jednej minucie dwa gole rozpoczął festiwal bramek i od tego momentu wojskowi opanowali parkiet gościnnej hali sportowej w Gąsawie. Pierwsza kwarta meczu zakończyła się wynikiem 6:1. Druga i trzecia kwarta były dość wyrównane. Czwarta kwarta przebiegała już pod dyktando WKS Grunwald.
Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów (Tomasz Choczaj i Łukasz Wybieralski) dało się zauważyć zaangażowanie i wielką motywację całej naszej drużyny, która wspaniale zespołowo wpisała się w hasło "Wjednościsiła".
Mimo ogromnego serca, jakie w walkę o finał włożyli zawodnicy KS Stella Gniezno, trzeba zaznaczyć, że obie drużyny grały fair a zaciętość i determinacja zawodników nie powodowała karnych kartek i - co ważne przed finałem - obyło się bez kontuzji.
Zespół WKS Grunwald jest gotowy do walki o Tytuł Mistrza Polski sezonu 2021/2022
Tekst: Zespół redakcyjny WKS Grunwald
Zdjęcia: Paweł Siczyński

21 Luty 2022 - ŁUKASZ I MICHAŁ "SPRAWCAMI" FINAŁU. 21 Luty 2022 - ŁUKASZ I MICHAŁ "SPRAWCAMI" FINAŁU. 21 Luty 2022 - ŁUKASZ I MICHAŁ "SPRAWCAMI" FINAŁU. 21 Luty 2022 - ŁUKASZ I MICHAŁ "SPRAWCAMI" FINAŁU. 
 
 18 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA.  
W najbliższy weekend (19-20.02.2022) w finałach play off w halowej Hokej Superlidze drużyna WKS Grunwald Poznań będzie grała o najwyższe cele. Aktualny wicemistrz Polski i lider tabeli po rundzie zasadniczej, w sobotę w Gąsawie podejmie zespół KS Stella Gniezno.

W najbliższy weekend (19-20.02.2022) w finałach play off w halowej Hokej Superlidze drużyna WKS Grunwald Poznań będzie grała o najwyższe cele. Aktualny wicemistrz Polski i lider tabeli po rundzie zasadniczej, w sobotę w Gąsawie podejmie zespół KS Stella Gniezno. Zwycięstwo w tym meczu daje przepustkę do wielkiego finału i gry o złote medale mistrzostw Polski. Liczymy na naszych zawodników. Niech będą zespołem. #Wjednościsiła!
Zgodnie z regulaminem rozgrywek, faza Play-Off Hokej Superligi składa się z dwóch rund: półfinałów i finałów. Drużyny, które po rundzie zasadniczej zajęły miejsca 1 do 4 zostają zestawione w dwie pary półfinałowe:
I Para - drużyna z 1 miejsca po rundzie zasadniczej - drużyna z 4 miejsca po rundzie zasadniczej
II Para - drużyna z 2 miejsca po rundzie zasadniczej - drużyna z 3 miejsca po rundzie zasadniczej
Pary rozgrywają jedno spotkanie. Gospodarzem tego spotkania jest drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli po fazie zasadniczej. Zwycięzcy par półfinałowych spotykają się w jednym meczu finałowym o Mistrzostwo Polski. Gospodarzem tego spotkania jest drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli po fazie zasadniczej.
Przegrani z par półfinałowych również spotykają się w jednym meczu o brązowy medal Mistrzostw Polski. Gospodarzem tego spotkania jest drużyna wyżej sklasyfikowana w tabeli po fazie zasadniczej.
Harmonogram gier:
I półfinał: 19.02.2022 r. 16:00 WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno (Gąsawa, ul. Leszka Białego)
I półfinał: 19.02.2022 r. 18:30 KS Pomorzanin Toruń - UKH Start 1954 Gniezno (Toruń, ul. Bema)
Mecz o 1. miejsce: 20.02.2022 r. wygrany z 1 półfinału - wygrany z 2 półfinału
Mecz o 3. miejsce: 20.02.2022 r. przegrany z 1 półfinału - przegrany z 2 półfinału
Plakat wykonał: Paweł SICZYŃSKI

18 Luty 2022 - DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA. 18 Luty 2022 - DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA. 18 Luty 2022 - DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA. 18 Luty 2022 - DECYDUJĄCE ROZSTRZYGNIĘCIA. 
 
 17 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY.  
W rozegranym w niedzielę (13 lutego 2022) Turnieju półfinałowym halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych, nie udało nam się zająć miejsca premiowanego awansem do wielkiego finału. Świetnie dysponowana drużyna z Gąsawy, nie pozostawiła wątpliwości, kto był lepszy w naszym bezpośrednim spotkaniu.

W rozegranym w niedzielę (13 lutego 2022) Turnieju półfinałowym halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych, nie udało nam się zająć miejsca premiowanego awansem do wielkiego finału.
Świetnie dysponowana drużyna z Gąsawy, nie pozostawiła wątpliwości, kto był lepszy w naszym bezpośrednim spotkaniu.
Na pewno jednak nasz drugi mecz, przeciwko drużynie LKS Rogowo zapamiętają na długo zarówno zawodnicy jak i wszyscy kibice zebrani tego dnia w gąsawskiej hali. Dzięki świetnej dyspozycji strzeleckiej Filipa Grześko oraz rewelacyjnej grze naszego bramkarza, Dawid Zalewskiego prowadziliśmy 4:0. Rogowo jednak poprzez swoją ambitną grę strzeliło 3 bramki w cztery minuty i zrobiło się nerwowo dla "Wojskowych". Na szczęście zimna krew i konsekwentna gra, sprawiły, że w samej końcówce strzeliliśmy jeszcze dwie bramki i ostatecznie wygraliśmy 6:3.
Bardzo dziękujemy naszym kibicom, którzy na dobre i złe wspierają naszą młodzież głośnym dopingiem na każdym meczu
My zaczynamy przygotowania do rundy wiosennej na boiskach otwartych i już nie możemy się doczekać pierwszych spotkań "na trawie".
Do zobaczenie przy Promienistej #Wjednościsiła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Jan Łączkowski

17 Luty 2022 - JUNIORZY MŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 17 Luty 2022 - JUNIORZY MŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 17 Luty 2022 - JUNIORZY MŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 17 Luty 2022 - JUNIORZY MŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 17 Luty 2022 - JUNIORZY MŁODSI ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 
 
 13 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZASKOCZENIE.  
LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 7:6 (2:1, 1:1, 1:3, 3:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Tomasz Dutkiewicz -2, Paweł Bratkowski -2. W sobotę (12.02.2022) została rozegrana ostatnia kolejka w halowej Hokej Superlidze.

LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 7:6 (2:1, 1:1, 1:3, 3:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Tomasz Dutkiewicz -2, Paweł Bratkowski -2.
W sobotę (12.02.2022) została rozegrana ostatnia kolejka w halowej Hokej Superlidze. Nasza drużyna na zakończenie rundy zasadniczej dość nieoczekiwanie przegrała LKS Gąsawa. Drużyna z Pałuk desperacko walczyła o zwycięstwo, bo tylko zwycięstwo podtrzymywało nadzieję gry w barażach o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przegrana natomiast skazywała tę młodą, sympatyczną drużynę na spadek z Hokej Superligi. Zdali trudny egzamin celująco!!! Wielkie brawa. Natomiast drużyna WKS Grunwald Poznań cały mecz grała w jednostajnym tempie, mnożyły się niewykorzystane sytuacje bramkowe, brak było należytej koncentracji, co w końcowym efekcie przyczyniło się do zaskakującej porażki lidera tabeli. Szkoda, bo stracili blask niepokonanej drużyny sezonu halowego, ale taki jest sport. W zawodach sportowych na każdym poziomie rywalizacji trzeba dać z siebie wszystko co najlepsze, żeby wygrywać. Widocznie tego wieczoru nie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Trener Grunwaldu - Paweł Bartkowski nie rozwodzi się nad przegraną, bo wie, że w dniach 19/20/02.2022 rozpoczyna grę o tytuł mistrza Polski i te dwa dni wpłyną na ocenę sezonu halowego. Wynik ostatniej kolejki dla wojskowych nie ma żadnych konsekwencji, bo już wcześniej zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej i do decydujących spotkań play off przystępujemy z najwyższej pozycji. Naszym przeciwnikiem w półfinale halowych mistrzostw Polski będzie czwarta drużyna tabeli Hokej Superligi - KS Stella Gniezno. Wszystko o finałach Hokej Superligi w następnych postach!!! #Wjednościsiła!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński.

13 Luty 2022 - ZASKOCZENIE. 13 Luty 2022 - ZASKOCZENIE. 13 Luty 2022 - ZASKOCZENIE. 13 Luty 2022 - ZASKOCZENIE. 13 Luty 2022 - ZASKOCZENIE. 
 
 12 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGOWE OSTATKI.  
W sobotę (12.02.2022) hokeiści WKS Grunwald Poznań zmierzą się w VII - ostatniej kolejce sezonu z LKS Gąsawa. Wojskowi do tej pory wygrali wszystkie ligowe spotkania i w sobotę będą walczyć o tytuł niepokonanej drużyny sezonu zasadniczego, co zadecyduje o rozstawieniu drużyn do fazy play off.

W sobotę (12.02.2022) hokeiści WKS Grunwald Poznań zmierzą się w VII - ostatniej kolejce sezonu z LKS Gąsawa. Wojskowi do tej pory wygrali wszystkie ligowe spotkania i w sobotę będą walczyć o tytuł niepokonanej drużyny sezonu zasadniczego, co zadecyduje o rozstawieniu drużyn do fazy play off. Nasz zespół ma już zapewnione 1 miejsce w tabeli ligowej i do rozgrywek play off będzie startował bez względu na wynik z Gąsawą z 1 pozycji. Wypada jednak zakończyć sezon zasadniczy 2021/2022 z mianem drużyny niepokonanej. Poza tym trener Paweł Bratkowski może spokojnie podejść do spotkania ligowego, bo już w następnym tygodniu (19-20.02.2022) w Gąsawie odbędą się dwa decydujące mecze play off, które będą rozstrzygać o miejscach na koniec występów w halowej odmianie hokeja na trawie i tytule mistrza Polski. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

12 Luty 2022 - LIGOWE OSTATKI. 12 Luty 2022 - LIGOWE OSTATKI. 
 
 10 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENING Z MISTRZEM  
W środę (09.02.2022) grająca legenda hokeja na trawie WKS-u Grunwald Poznań - Tomasz Dutkiewicz przeprowadził w hali trening z najmłodszą grupą szkoleniową w naszym klubie. Dla dzieciaków i trenerów opiekujących się najmłodszymi zapewne było to duże przeżycie.

W środę (09.02.2022) grająca legenda hokeja na trawie WKS-u Grunwald Poznań - Tomasz Dutkiewicz przeprowadził w hali trening z najmłodszą grupą szkoleniową w naszym klubie. Dla dzieciaków i trenerów opiekujących się najmłodszymi zapewne było to duże przeżycie. Miny naszych pociech trenujących hokej jest wystarczającym komentarzem. Pomysł trenerów "Skrzatów" - "rzuć wyzwanie mistrzom" polega na zaproszeniu najlepszych graczy klubu wojskowego do odwiedzenia i przeprowadzenia treningu z najmłodszymi. Tomkowi chyba ten pomysł się spodobał i powiedział: "Dzisiaj miałem okazję potrenować z najmłodszymi Akademiawksgrunwald - super przeżycie dla mnie. Wszystkim dzieciakom życzę samych sukcesów. Dziękuję za tak miłe przyjęcie."
Następni odważni, którzy podejmą wyzwanie mają zapewniony uśmiech?
#Wjednościsiła!
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

10 Luty 2022 - TRENING Z MISTRZEM 10 Luty 2022 - TRENING Z MISTRZEM 10 Luty 2022 - TRENING Z MISTRZEM 10 Luty 2022 - TRENING Z MISTRZEM 10 Luty 2022 - TRENING Z MISTRZEM 
 
 06 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIE BYŁO NIESPODZIANKI.  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 13:6 (2:0, 2:3, 2:1, 7:1) Bramki dla Grunwald strzelili: Jacek Kurowski -4, Eryk Bembenek -4, Łukasz Kosmaczewski -2, Michał Lange -2, Jakub Chumeńczuk -1, W sobotę (05.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 13:6 (2:0, 2:3, 2:1, 7:1)
Bramki dla Grunwald strzelili: Jacek Kurowski -4, Eryk Bembenek -4, Łukasz Kosmaczewski -2, Michał Lange -2, Jakub Chumeńczuk -1,
W sobotę (05.02.2022) WKS Grunwald Poznań w VI kolejce Hokej Superligi wygrał wysoko z poznańską Wartą. Dla Warty spotkanie było bardzo ważne, bo potrzebują punktów, żeby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Warta walczyła, ale sił starczyło tylko na III kwarty. W IV odsłonie derbów przewaga wojskowych była już bardzo wyraźna, a nasi przeciwnicy "gaśli" z każdą minutą. Może zabrakło wiary, może opadli z sił, ale trzeba zauważyć bardzo rozsądne rotacje w składzie Grunwaldu dokonane przez trenera Pawła Bratkowskiego. Drużyna, która jest dobrze zarządzana podczas meczu, musi w końcu wykazać swoją wyższość dokumentując to bramkami. W spotkaniu po raz kolejny z doskonałej strony pokazał się Jacek Kurowski oraz dołączył do niego Eryk Bembenek. Obaj strzelili po 4 bramki. Bramkarze wojskowych są też mocnym punktem. Mateusz Popiołkowski i Rafał Banaszak udowadniają, że mają talent i umiejętności do gry na tej pozycji. Pozostali zawodnicy w każdy mecz wkładają serce i wszystkie siły, aby niepokonany dotychczas lider rozgrywek wygrywał swoje mecze. Za tydzień (12.02.2022) ostatnia kolejka Hokej Superligi, ale już teraz wojskowi przed fazą play off zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli i w półfinale zmierzą się z czwartym zespołem tabeli. Muszą jednak jeszcze poczekać na rozstrzygnięcia ostatniej kolejki, żeby poznać swojego przeciwnika. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

06 Luty 2022 - NIE BYŁO NIESPODZIANKI. 06 Luty 2022 - NIE BYŁO NIESPODZIANKI. 06 Luty 2022 - NIE BYŁO NIESPODZIANKI. 06 Luty 2022 - NIE BYŁO NIESPODZIANKI. 06 Luty 2022 - NIE BYŁO NIESPODZIANKI. 
 
 03 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYKONALI PLAN MINIMUM.  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 5:6 (1:0, 0:3, 2:2, 2:0) Bramki dla Grunwald strzelili: Eryk Bembenek -1, Tomasz Dutkiewicz, Michał Lande -1, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Gumny -1, Szymon Hutek -1.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 5:6 (1:0, 0:3, 2:2, 2:0)
Bramki dla Grunwald strzelili: Eryk Bembenek -1, Tomasz Dutkiewicz, Michał Lande -1, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Gumny -1, Szymon Hutek -1.
WKS Grunwald Poznań wygrywając w środę (02.02.2021) w Gnieźnie z miejscowym Startem jest już pewny swojego uczestnictwa w finałach play off halowej Hokej Superligi. Wojskowi po V kolejkach z kompletem punktów prowadzą w rozgrywkach w halowej odmianie hokeja na trawie. Tym samym po raz kolejny wykonali plan minimum kwalifikując się do najlepszej czwórki rozgrywek, która rozegra między sobą spotkania decydujące o mistrzostwie Polski w hali. Do końca fazy zasadniczej przed WKS Grunwald Poznań jeszcze dwie kolejki rundy zasadniczej, ale bez względu na wyniki nasi hokeiści na trawie mogą się szykować do decydujących meczów. Cieszy dobra, ambitna i sportowa postawa zawodników, którzy mimo problemów piętrzących się w klubie, rozgrywają mecze jak przystało na reprezentantów najlepszej Polskiej drużyny dwóch ostatnich dekad. W najbliższą sobotę (05.02.2022) wojskowi zagrają z KS Wartą Poznań, która musi walczyć o utrzymanie w Hokej Superlidze. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat: Paweł Siczyński

03 Luty 2022 - WYKONALI PLAN MINIMUM. 03 Luty 2022 - WYKONALI PLAN MINIMUM. 03 Luty 2022 - WYKONALI PLAN MINIMUM. 03 Luty 2022 - WYKONALI PLAN MINIMUM. 03 Luty 2022 - WYKONALI PLAN MINIMUM. 
 
 01 Luty 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI.  
W środę (02.02.2022) o godz. 19.00 lider rozgrywek w halowej odmianie hokeja na trawie, WKS Grunwald Poznań, zmierzy się w Gnieźnie z UKH Start 1954 Gniezno. Mecz z trzecią drużyną Hokej Superligi będzie spotkaniem kończącym V kolejkę rozgrywek.

W środę (02.02.2022) o godz. 19.00 lider rozgrywek w halowej odmianie hokeja na trawie, WKS Grunwald Poznań, zmierzy się w Gnieźnie z UKH Start 1954 Gniezno. Mecz z trzecią drużyną Hokej Superligi będzie spotkaniem kończącym V kolejkę rozgrywek. Zwycięstwo wojskowych przypieczętuje nasz występ w finałach play off mistrzostw Polski. Nasza drużyna po zwycięstwie 6:3 nad KS Pomorzanin Toruń jest niepokonana w obecnych rozgrywkach. Jednak specyficzny parkiet w gnieźnieńskiej hali i dobre wyniki Startu Gniezno wyrównują szanse obydwu drużyn. Spotkanie zapowiada się na dobre widowisko. Nasi najlepsi kibice (zdjęcie z wyjazdowego meczu w Gąsawie), których mimo późnej pory zapraszam na mecz, trzymają kciuki za zwycięstwo wojskowych. Mam również nadzieję, że nasz oficjalny najlepszy "latający" fotograf - Paweł Siczyński, pojawi się na spotkaniu i jak zawsze "pstryknie" serię widowiskowych fotek meczowych. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

01 Luty 2022 - NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI. 01 Luty 2022 - NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI. 01 Luty 2022 - NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI. 01 Luty 2022 - NADRABIAMY ZALEGŁOŚCI. 
 
 21 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE.  
W sobotę (22.01.2022) WKS Grunwald Poznań zagra kolejny mecz ligowy w Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie - z KS Pomorzanin Toruń. Regułą w ostatnich sezonach są regularne potyczki z Toruniem w lidze halowej, a następnie w finale play off (wyjątkiem był ubiegły pandemiczny sezon, gdzie finały play off się nie odbywały), które decydowały o tytule mistrza Polski.

W sobotę (22.01.2022) WKS Grunwald Poznań zagra kolejny mecz ligowy w Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie - z KS Pomorzanin Toruń. Regułą w ostatnich sezonach są regularne potyczki z Toruniem w lidze halowej, a następnie w finale play off (wyjątkiem był ubiegły pandemiczny sezon, gdzie finały play off się nie odbywały), które decydowały o tytule mistrza Polski. Nie inaczej przebiega rywalizacja w obecnym sezonie, gdzie obydwie drużyny kandydują do gry o najwyższe trofea. Zwycięzca spotkania w Gąsawie będzie już na 100% pewny występu w finałach Hokej Superligi. Drużyna WKS Grunwald Poznań po trzech kolejkach jest wiceliderem rozgrywek, mając na swoim koncie, po trzech ligowych kolejkach, trzy zwycięstwa. Jacek Kurowski, który prezentuje bardzo dobrą formę, jest na obecnie trzecim ligowym strzelcem z 11 bramkami. Poza tym w zespole wojskowych wystąpi najlepszy bramkarz zakończonych w niedzielę (16.01.2022) Halowych Mistrzostw Europy II dywizji - Mateusz Popiołkowski. Gwoli ścisłości, Mateusz jest wychowankiem Pomorzanina Toruń, ale od wieku seniora prezentuje barwy wojskowych. Zapraszamy wiernych kibiców na mecz do Gąsawy, kierownik stawia "mleczny" obiad na drogę powrotną. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 
 
 16 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES.  
Reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy gr. B w portugalskim Paredes. Tym samym podopieczni Dariusza Rachwalskiego awansowali do grupy A, w której w przyszłym roku zagrają wśród 8 najlepszych drużyn w Europie.

Reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy gr. B w portugalskim Paredes. Tym samym podopieczni Dariusza Rachwalskiego awansowali do grupy A, w której w przyszłym roku zagrają wśród 8 najlepszych drużyn w Europie. WKS Grunwald Poznań w Portugali reprezentowało 5 zawodników: Jacek Kurowski, Mateusz Popiołkowski, Mikołaj Gumny, Rafał Kasprzyk i Jakub Chumeńczuk. Wielki sukces indywidualny na HME 2022 odniósł nasz bramkarz - Mateusz Popiołkowski, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju!!!
Dla wszystkich reprezentantów Polski w halowej odmianie hokeja na trawie wielkie GRATULACJE! Brawa dla wszystkich! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski

16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 
 
 09 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DOBRY POCZĄTEK ROKU.  
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 13:3 (1:1, 2:1, 6:1, 4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Łukasz Kosmaczewski -2, Mikołaj Gumny -2, Eryk Bembenek -2, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Głowacki -1 Z Gniezna w sobotni (08.

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 13:3 (1:1, 2:1, 6:1, 4:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Łukasz Kosmaczewski -2, Mikołaj Gumny -2, Eryk Bembenek -2, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Głowacki -1
Z Gniezna w sobotni (08.01.2022) wieczór napłynęły miłe wieści. W swoim pierwszym w nowym roku meczu Hokej Superligi, WKS Grunwald Poznań wygrał z miejscową Stellą Gniezno. Drużyna naszych przeciwników prowadzona z "ławki" trenerskiej przez Prezesa PZHT - Rafała Grotowskiego, w pierwszych dwóch kwartach potrafiła przeciwstawić się niemrawo grającym wojskowym. Jednak po przerwie Grunwald z każdą minutą udowadniał swoją przewagę nad rywalem, czego dowodem jest strzelenie w ostatnich 30 minutach 10 bramek! Koniecznie trzeba pochwalić i zauważyć dobre prowadzenie zespołu przez trenera WKS Grunwald Poznań - Pawła Bratkowskiego. Zmiana ustawień "piątek" i taktyki przez wyciągnięcie odpowiednich wniosków z pierwszych dwóch kwart, było bardzo dobrze odebrane przez zawodników, czego efektem jest wynik końcowy. W kolejnym spotkaniu ligowym liderem drużyny był Jacek Kurowski. Strzelec 5 bramek swoją zdobycz zawdzięcza w dużej mierze drużynie, ale jego kilka indywidualnych zagrań na pełnej szybkości było najwyższej jakości. Stałe postępy czyni Eryk Bembenek, dobrą wysoką formę potwierdza bramkarz - Mateusz Popiołkowski, "elektryczny" Mikołaj Gumny napędza zespół mentalnie, a pozostali, w tym najstarszy w drużynie - Tomasz Dutkiewicz, powracający po kontuzji Michał Kasprzyk i solidny Artur Działa zaczynają tworzyć kolektyw, który może w tym sezonie zagrać o najwyższe trofeum. Przed trenerem wojskowych, Pawłem Bratkowskim, dużo pracy, żeby wszystkie elementy drużyny poukładać i na najważniejsze spotkania w sezonie halowym zespół był gotowy grać o medale mistrzostw Polski. W krótkim reportażu z meczu koniecznie muszę wspomnieć o naszych kibicach. Przyjazd do Gniezna w sobotni wieczór zasługuje na szacunek i jest następną motywacją dla drużyny, żeby grać i wygrywać dla Was, drodzy kibice! Zdjęcia naszego fotoreportera Pawła Siczyńskiego, który nie uchwycił całej grupy nie oddają Waszego zaangażowania. Myślę, że Paweł już od następnego spotkania baczniej zwróci uwagę na sympatyków najlepszej polskiej drużyny, a zawodnicy po swojemu podziękują za doping. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 
 
 06 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NOWY ROK, NOWY MECZ...  
W najbliższy weekend Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie wznawia rozgrywki ligowe po przerwie świąteczno-noworocznej. Drużyna WKS Grunwald Poznań zmierzy się z zespołem KS Stella Gniezno (sobota, 08.

W najbliższy weekend Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie wznawia rozgrywki ligowe po przerwie świąteczno-noworocznej. Drużyna WKS Grunwald Poznań zmierzy się z zespołem KS Stella Gniezno (sobota, 08.01.2022 godz. 18.00). Gospodarzem spotkania są wojskowi, ale mecz będzie rozegrany w Gnieźnie w hali GOSiR. Obie drużyny po dwóch ligowych kolejkach mają na koncie po dwa zwycięstwa i pojedynek będzie miał istotne znaczenie dla układu tabeli. Obecnie drużynę z Gniezna prowadzi były trener WKS Grunwald Poznań - Karol Śnieżek, a w składzie awizowany jest występ jednej z legend hokeja na trawie klubu wojskowego - Artura Mikuły. Nam będzie niezmiernie miło spotkać się z nimi w sportowej rywalizacji, a jeszcze milej odnieść zwycięstwo na gnieźnieńskim parkiecie. W naszej drużynie wszyscy są zdrowi i po długiej przerwie z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie zmagań ligowych. Zapraszam na mecz, ponieważ zapowiada się ciekawe spotkanie. Kibice wojskowych oczekują dobrego rozpoczęcia roku i zwycięstwa na dobry początek. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 
 
 02 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRODZY KIBICE!  
Pierwszy artykuł w roku 2022 pragnę poświęcić naszym kibicom hokeja na trawie. Drużyna WKS Grunwald Poznań jako klub wojskowy nigdy nie mógł się pochwalić dużą ilością kibiców, ale od paru lat sytuacja systematycznie ulega zmianie na plus.

Pierwszy artykuł w roku 2022 pragnę poświęcić naszym kibicom hokeja na trawie.
Drużyna WKS Grunwald Poznań jako klub wojskowy nigdy nie mógł się pochwalić dużą ilością kibiców, ale od paru lat sytuacja systematycznie ulega zmianie na plus. Praca z młodzieżą i rozwijanie najmłodszych grup dzieci naturalnie aktywują rodziców do sprzyjania i dopingowania flagowej drużyny seniorów WKS Grunwald Poznań. Wielokrotni mistrzowie Polski na boiskach trawiastych i w hali w hokeju na trawie są wręcz modelowym przykładem celu w rozwoju indywidualnym dla naszej młodzieży. Współpraca z rodzicami przynosi fajne efekty i sprzyja powiększaniu grupy kibiców i sympatyków naszego klubu. Niektórzy z nich są na każdym spotkaniu ligowym, tworzą grupę, która dobrze czuje się w sowim towarzystwie i która swoją obecnością na meczach ligowych podnosi morale w drużynie. Bardzo aktywnie wspierają zespół z trybun i głośnio reagują na sytuacje boiskowe. Po spotkaniu nie rozjeżdżają się szybko do domów, ale pozostają w klubie na "pogaduchy" oraz przybicie "piątki" z zawodnikami. Wśród najwierniejszych z wiernych szczególną pozycję w naszym klubie ma kolega - Maciej Nowak. Dla mnie od niepamiętnych czasów kibic, który na każdym spotkaniu ligowym wspiera swoją drużynę, ale również jest czynnym uczestnikiem biegów amatorskich i podczas tych występów promuje hokejowy zespół mistrza Polski z WKS Grunwald Poznań. W mediach społecznościowych Maciej zawsze komentuje i promuje klub. Aktywnością zaraża następnych kibiców i od blisko dwóch lat regularnie, jak tylko może, przychodzi na nasze mecze z koleżanką z tras biegowych - Moniką K. Razem biegając w różnych miastach w Polsce, występują w koszulkach firmowych klubu wojskowego i przyczyniają się do rozpoznawalności i umacniania marki WKS Grunwald Poznań. We dwoje tworzą szaloną parę kibiców, która przez cały rok jest najbardziej dumna z możliwości promowania najlepszej polskiej drużyny. Wszystkim naszym sympatykom i kibicom, których nie wymienię z imienia tylko dlatego, żeby nikt nie poczuł się urażony, bardzo dziękuję za wspieranie, promowanie i dopingowanie WKS Grunwald Poznań - hokej na trawie. Razem działajmy tak dalej, żeby budować naszą markę. Wspólnie jesteśmy jedną wielką hokejową rodziną i drużyną, a Wy jesteście tymi "kołami zamachowymi", które są dla nas - działaczy inspiracją do pracy nad rozwojem sekcji hokeja na trawie. To Wy kibice, żony, koleżanki i koledzy oraz rodzice zawodników jesteście największymi lśniącymi diamentami w koronach za mistrzostwa Polski. To Wy tworzycie historię i pamięć o naszym klubie i sekcji. I to Wy jesteście tym motorem do zmian, a dla nas, działaczy, motywacją. Życząc "Dosiego Roku 2022", pragnę w imieniu całego kierownictwa sekcji hokeja na trawie podziękować Wam za to, że jesteście i za to, że wspieracie nasz klub! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 
 
 30 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HAPPY NEW YEAR  
Z okazji nadchodzącego 2022 roku spieszymy się złożyć życzenia: Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech Nowy Rok będzie korzystny zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym, dając szansę na spełnienie marzeń.

Z okazji nadchodzącego 2022 roku spieszymy się złożyć życzenia:
Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień.
Niech Nowy Rok będzie korzystny zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym, dając szansę na spełnienie marzeń.
Życzymy również wielu okazji do uśmiechu i radości oraz spokoju ducha.

Zawodnicy, trenerzy, kierownictwo,

Sekcja Hokeja na Trawie

WKS "Grunwald" Poznań

30 Grudzień 2021 - HAPPY NEW YEAR 
 
 24 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MERRY CHRISTMAS  
Wesołych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech ten wyjątkowy czas pozwoli Wam odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w kolejnym roku. Niech nie opuszcza Was spokój, radość i uśmiech.

Wesołych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech ten wyjątkowy czas pozwoli Wam odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w kolejnym roku. Niech nie opuszcza Was spokój, radość i uśmiech. Aby zdrowie i pogoda ducha dopisywały każdego dnia, a życie stawało się coraz piękniejsze. Niech szczęście dotrzymuje Wam zawsze kroku, a wtedy wszystko ułoży się tak, jak powinno.

Życzą

zawodnicy i zawodniczki wszystkich grup wiekowych

WKS Grunwald Poznań

Hokej na Trawie

24 Grudzień 2021 - MERRY CHRISTMAS 24 Grudzień 2021 - MERRY CHRISTMAS 
 
 23 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI.  
W tym roku mimo pandemii koronawirusa i zamknięcia szkół, we wtorek (21.12.2021) spotkaliśmy się z naszą młodzieżą z drużyny juniorów młodszych WKS Grunwald Poznań. Nasi juniorzy zakończyli już tegoroczne rozgrywki w hali, ale licznie stawili się na wyznaczoną godzinę zbiórki.

W tym roku mimo pandemii koronawirusa i zamknięcia szkół, we wtorek (21.12.2021) spotkaliśmy się z naszą młodzieżą z drużyny juniorów młodszych WKS Grunwald Poznań. Nasi juniorzy zakończyli już tegoroczne rozgrywki w hali, ale licznie stawili się na wyznaczoną godzinę zbiórki. Z tej okazji wręczyliśmy im świąteczne prezenty, podziękowaliśmy za postawę w całym sezonie i... niestety musieliśmy się rozejść, bo obostrzenia covidowe obowiązują i trzeba przestrzegać reguł. Wszystkim zawodnikom i osobom blisko związanym z drużyną życzę: WESOŁYCH ŚWIĄT. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Patrycja Wikierska

23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 
 
 23 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE NA SPORTOWO.  
We wtorek (21.12.2021) seniorzy z drużyny mistrza Polski - WKS Grunwald Poznań spotkali się na corocznym spotkaniu świątecznym. W tym roku było ono zorganizowane wybitnie na sportowo. Miejscem zbiórki była strzelnica klubowa, gdzie rozegraliśmy zawody strzeleckie z broni krótkiej i długiej.

We wtorek (21.12.2021) seniorzy z drużyny mistrza Polski - WKS Grunwald Poznań spotkali się na corocznym spotkaniu świątecznym. W tym roku było ono zorganizowane wybitnie na sportowo. Miejscem zbiórki była strzelnica klubowa, gdzie rozegraliśmy zawody strzeleckie z broni krótkiej i długiej. Oczywiście były to karabinki i pistolety pneumatyczne, ale w przeszłości były używane podczas międzynarodowych zawodów strzeleckich. Strzelectwo zawsze fascynuje chłopców zarówno małych, jak i dużych, dlatego możliwość strzelania do tarcz wynikowych cieszyła się dużym powodzeniem. Niech żałują ci, którzy z usprawiedliwionych względów nie mogli dotrzeć na obiekt klubu i nie mogli się sprawdzić w sportowej rywalizacji. Nie zdradzę tajemnicy, jeśli ujawnię, że zawody wygrał Łukasz Kosmaczewski, a pozostali wynikowo nie odbiegali od zwycięzcy. No, może niektórym poszło trochę słabiej... Było to ostatnie spotkanie drużyny w 2021. Wszystkim życzę ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 
 
 18 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FESTIWAL BRAMEK.  
WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 17:7 (5:1, 6:2, 2:1, 4:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange -5, Jacek Kurowski -4, Tomasz Dutkiewicz -3, Mikołaj Gumny -2, Łukasz Kosmaczewski -2, Eryk Bembenek -1.

WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 17:7 (5:1, 6:2, 2:1, 4:3)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange -5, Jacek Kurowski -4, Tomasz Dutkiewicz -3, Mikołaj Gumny -2, Łukasz Kosmaczewski -2, Eryk Bembenek -1.
W piątek (17.12.202) w Rogowie w ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym halowej Hokej Superligi, drużyna WKS Grunwald Poznań wysoko wygrała z miejscowym LKS-em. Przy takim wyniku trudno nie zauważyć, że od początku meczu przewagę uzyskali wojskowi i po II kwartach prowadzili 11:3. Ostanie kwarty były radosnym pokazem halowego hokeja, gdzie może było mało taktyki i dyscypliny gry, ale za to miejscowi kibice mogli do końca meczu oglądać festiwal bramek zawsze radujący oko kibica. Jak zauważył w zapowiedziach i komentarzach na swoim autorskim kanale: m.youtube.com - uważny obserwator zmagań ligowych (Gratulacje!) Mariusz Stypczyński, spotkanie było "meczem starych dobrych znajomych.." (doskonale to uwiecznił na końcowych zdjęciach nasz "latający" zawsze obecny - fotoreporter Paweł SICZ!). Zawsze z przyjemnością gościmy na Pałukach, gdyż miejscowym działaczom nigdy nie brakuje zaangażowania i serca dla hokeja na trawie, a gościnność, którą nie raz doświadczyliśmy jest godna do naśladowania. Po rozegranych dwóch kolejkach sezonu 2021/2022 drużyna WKS Grunwald Poznań w ligowej tabeli zajmuje pozycję wicelidera, mając na swoim koncie dwa zwycięstwa i stosunek bramek 23:12. Teraz w lidze nastąpi przerwa świąteczno-noworoczna, a do rozgrywek ligowych powrócimy 08.01.2021 spotkaniem z KS Stella Gniezno. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
P.S.
Sekcja hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne, pani Annie Majchrzak, która od zawsze kiedy gramy na Pałukach jest osobą sprawującą opiekę medyczną podczas wszystkich naszych występów ligowych w różnych kategoriach wiekowych zarówno na boisku trawiastym, w hali i obozach sportowych.
Pani Aniu ? WESOŁYCH ŚWIĄT I DOSIEGO ROKU 2022

18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 
 
 17 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA.  
W piątek hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wybierają się na ostatni mecz w ligowy w Hokej Superlidze w tym roku. Zagramy z drużyną LKS Rogowo, ale gospodarzem spotkania są wojskowi. Nasza drużyna mile wspomina ostatni listopadowy pobyt na Pałukach, gdyż odniosła zwycięstwo w turnieju - "54.

W piątek hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wybierają się na ostatni mecz w ligowy w Hokej Superlidze w tym roku. Zagramy z drużyną LKS Rogowo, ale gospodarzem spotkania są wojskowi. Nasza drużyna mile wspomina ostatni listopadowy pobyt na Pałukach, gdyż odniosła zwycięstwo w turnieju - "54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka". Mecze ligowe rządzą się jednak swoimi prawami i wojskowych czeka trudne zadanie w walce o zwycięstwo. Dobrze jest zakończyć rok wygraną w ostatnim tegorocznym ligowym występie, dlatego naszej drużynie życzymy sukcesu. #Wjednościsiła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 
 
 15 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPROSZENIE  
Wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy na "Halowy Turniej Gwiazdkowy Dzieci" w hokeju na trawie. Turniej odbędzie się w hali WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48. Gwarantowana zabawa sportowa i "Gwiazdor" z prezentami! Zabierz rodzica i nie strać okazji na grę i wspólne zdjęcia! #Wjednościsiłą! Plakat wykonał: Paweł Siczyński

Wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy na "Halowy Turniej Gwiazdkowy Dzieci" w hokeju na trawie. Turniej odbędzie się w hali WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48. Gwarantowana zabawa sportowa i "Gwiazdor" z prezentami! Zabierz rodzica i nie strać okazji na grę i wspólne zdjęcia! #Wjednościsiłą!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 
 
 12 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA!  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 5:6 (1:2, 1:1, 1:1, 2:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Łukasz Kosmaczewski -2, Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny, Michał Lange -1. W sobotnim (11.12.2021) meczu Hokej Superligi zeszłoroczny halowy wicemistrz Polski - WKS Grunwald Poznań wygrał z zeszłorocznym halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 5:6 (1:2, 1:1, 1:1, 2:2)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Łukasz Kosmaczewski -2, Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny, Michał Lange -1.
W sobotnim (11.12.2021) meczu Hokej Superligi zeszłoroczny halowy wicemistrz Polski - WKS Grunwald Poznań wygrał z zeszłorocznym halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań. Spotkanie było bardzo ciekawym widowiskiem, do końca trzymającym publiczność w emocjach. Jak na pierwszy mecz w nowego sezonu 2021/2022 stał on na wysokim poziomie, a przez większą część pojedynku wynik oscylował wokół remisu. Zawodnicy włożyli w mecz dużo wysiłku, ambicji i woli walki. Wojskowi świetnie wytrzymali emocjonalnie końcówkę meczu i "dowieźli" zwycięstwo do finału. W naszej drużynie doskonałą formę zaprezentował bramkarz Mateusz Popiołkowski i jemu w głównej mierze Grunwald może podziękować za zwycięstwo. Pozostali oczywiście na boisku zostawili dużo serca, ale jeszcze popełniali za dużo błędów w obronie. Jeżeli mankamenty taktyczne zostaną poprawione i szybki atak będzie bardziej dokładny, to na pewno będziemy grać w tym sezonie o najwyższe trofea Hokej Superligi. Dziękuję całej drużynie za mecz! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński


Poniżej link do skrótu z meczu - relacja w TVP3 Poznań (od 01:40)

Relacja z meczu

12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 
 
 09 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA  
W sobotę (11.12.2021) startuje nowy sezon Hala Hokej Superliga w hokeju na trawie - 2021/2022. WKS Grunwald Poznań jest ubiegłorocznym wicemistrzem Polski i w nadchodzącym sezonie jak zawsze będzie walczył o jeden z medali w klasyfikacji końcowej.

W sobotę (11.12.2021) startuje nowy sezon Hala Hokej Superliga w hokeju na trawie - 2021/2022. WKS Grunwald Poznań jest ubiegłorocznym wicemistrzem Polski i w nadchodzącym sezonie jak zawsze będzie walczył o jeden z medali w klasyfikacji końcowej. Rozgrywki halowe różnią się zasadniczo od gry na boiskach trawiastych. Gra jest szybka, dynamiczna, jest bardziej techniczna i pada dużo bramek. W hali wiele spotkań jest bardzo widowiskowych, a wynik spotkania do końca jest niewiadomą. Wszystko to sprawia, że rozgrywki halowe mają swoich zagorzałych sympatyków. Jeżeli do meczu doda się odpowiednią oprawę i żywiołowego speakera, robi się naprawdę ciekawe i emocjonujące widowisko. Najlepszym przykładem halowego hokeja na trawie był "Halowy Klubowy Puchar Europy gr. A" - POZnan* 2020 oraz "Halowe Mistrzostwa Świata" - POZnan* 2011. Hale były wypełnione do ostatnich miejsc a kibice mieli prawdziwą ucztę hokeja halowego w najlepszym wydaniu, co tylko dowodzi, jak spragnieni dobrych widowisk są kibice tej dyscypliny sportowej. Pierwsza kolejka nowego sezonu rozpoczyna się spotkaniem na szczycie, w którym mistrz Polski (KS AZS AWF Poznań) zmierzy się z wicemistrzem Polski (WKS Grunwald Poznań). Pojedynki tych drużyn zawsze stoją na wysokim poziomie i tak na pewno będzie również w najbliższą sobotę. Wojskowi pod "dowództwem" trenera Pawła Bratkowskiego przygotowywali się do sezonu grami kontrolnymi a boisko zweryfikuje system. Wszystko to jednak już nic nie znaczy. Liga rusza i wszystko może się zdarzyć. Niech wygra drużyna najlepsza, która przecież ma następnie reprezentować polski hokej w rozgrywkach europejskich. Oczywiście jak co roku kibice i sympatycy WKS Grunwald Poznań będą trzymać kciuki za swoją drużynę i zawodników, życząc im jak najlepszego wyniku w sezonie 2021/2022. Panowie, do boju! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat meczowy wykonał: Paweł Siczyński

09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 
 
 05 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI!  
W niedzielę (05.12.2021) dzięki współfinansowaniu Powiatu Poznańskiego i klubu WKS Grunwald Poznań odbył się "Mikołajkowy Turniej w Hokeju na Trawie" dla dzieci ze szkół podstawowych. Turniej został oczywiście rozegrany w hali.

W niedzielę (05.12.2021) dzięki współfinansowaniu Powiatu Poznańskiego i klubu WKS Grunwald Poznań odbył się "Mikołajkowy Turniej w Hokeju na Trawie" dla dzieci ze szkół podstawowych. Turniej został oczywiście rozegrany w hali. Rywalizacja była świetna i zacięta. Akcje, gole, karne i sportowa radość lub rozczarowania porażką. Taki jest sport. Zawsze są zwycięzcy i pokonani. W tym mikołajkowym turnieju najważniejsze były: zadowolenie i uśmiechy dzieci. Jak przystało na "Mikołajkowy Turniej", przybył też prawdziwy św. Mikołaj. Na zakończenie sportowych zmagań, ze swojej przepastnej torby wydobył prezent dla każdego uczestnika oraz postarał się każdemu wręczyć upominek osobiście. Organizatorzy dziękują rodzicom za "dostarczenie" w ten śnieżny i zimowy poranek młodych adeptów hokeja na trawie. Sędziom, obsłudze i szalenie miłym śnieżynkom za dbanie o wyżywienie naszych sportowców. Dla nikogo nie zabrakło napojów, ciasta i owoców oraz, dla tych nieco starszych, kawy i herbaty. Wszyscy razem stworzyliście na turnieju fantastyczną atmosferę . Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Powiatu Poznańskiego za pomoc w sfinansowaniu turnieju. #Wjednoscisiła!
P.S. Po zakończeniu turnieju na świeżym powietrzu odbyła się bitwa na śnieżki. Rodzice wzięli w tej sympatycznej zabawie puszystym śniegiem aktywny udział. Brawo!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba
Św. Mikołaj: Mariusz Kubiak
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 
 
 04 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPROSZENIE.  
Powiat Poznański i WKS Grunwald Poznań zaprasza. Razem dla dzieci powiaty poznańskiego: "Mikołajkowy Turniej Hokeja na Trawie" w hali. Zaczynamy grudniową zabawę i rywalizację. Czekamy na Was. #Wjednościsiła!

Powiat Poznański i WKS Grunwald Poznań zaprasza.

Razem dla dzieci powiaty poznańskiego: "Mikołajkowy Turniej Hokeja na Trawie" w hali. Zaczynamy grudniową zabawę i rywalizację. Czekamy na Was. #Wjednościsiła!

04 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE. 04 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE. 04 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE. 
 
 21 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PAŁUKI ZDOBYTE!  
W sobotę (20.01.2021), w Rogowie na Pałukach, rozegrany został 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka w halowej odmianie hokeja na trawie, w którym wzięła udział nasza drużyna. Był to pierwszy poważny sprawdzian WKS Grunwald Poznań w hali, zakończony zwycięstwem w turnieju.

W sobotę (20.01.2021), w Rogowie na Pałukach, rozegrany został 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka w halowej odmianie hokeja na trawie, w którym wzięła udział nasza drużyna. Był to pierwszy poważny sprawdzian WKS Grunwald Poznań w hali, zakończony zwycięstwem w turnieju. Wojskowi po wyraźnym zwycięstwie w pierwszym meczu nad Rustico Łubianka, w następnych musieli włożyć bardzo dużo trudu, aby wykazać wyższość nad kolejnymi rywalami. Pokonali w kolejności: KS Stella Gniezno 8:7 oraz gospodarzy, LKS Rogowo 4:2. Spotkania były bardzo emocjonujące, stojące na niezłym poziomie sportowym. Fajnie jest wygrać turniej, ale oczywiście cel był szkoleniowy i sprawdzający możliwości zespołu u progu rozpoczynającego się wkrótce sezonu 2021/2022 w Hala Superliga. Drużyna WKS Grunwald Poznań nie wystąpiła w kompletnym składzie, ale wszyscy, którzy wystąpili w memoriale, wykazali się ambicją i wolą walki oraz pracą na rzecz drużyny, gdyż tylko jako dobrze rozumiejący się kolektyw można osiągać sukcesy. Brawo Panowie! 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka był jak co roku świetnie zorganizowany, cieszący się sporym zainteresowaniem publiczności. Organizatorzy zadbali o posiłki, napoje i swoją życzliwością sprawili, że czuliśmy się jak u "starych" dobrych znajomych. Sam turniej toczył się w dobrej atmosferze, a zespoły mogły pograć i sprawdzić swoje umiejętności w bezpośredniej walce. Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich organizatorów tego turnieju!!! Drużyna WKS Grunwald Poznań wystąpiła w składzie: Paweł Bratkowski, Mikołaj Gumny, Mateusz Sikorski, Mikołaj Głowacki, Szymon Hutek, Jacek Kurowski, Mateusz Kubiak, Artur Działa. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI