20 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPORTOWIEC WOJSKOWY NAPISAŁ...  
Hokeiści WKS Grunwald czwartą siłą w Europie Polska Zbrojna - Materiał filmowy Polska Zbrojna - Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
 
 19 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MATERIAŁ O HALOWYM KLUBOWYM PUCHARZE EUROPY W AUDYCJI PLANETA SPORTU  
W ubiegły weekend rozegrany został Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie, w którym o miano najlepszego klubu starego kontynentu walczyło 8 najlepszych drużyn w Europie. Po raz pierwszy w HISTORII turniej odbywał się w Polsce! Jedną z ekip rywalizujących w hali CityZen w Poznaniu był WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie".

W ubiegły weekend rozegrany został Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie, w którym o miano najlepszego klubu starego kontynentu walczyło 8 najlepszych drużyn w Europie. Po raz pierwszy w HISTORII turniej odbywał się w Polsce! Jedną z ekip rywalizujących w hali CityZen w Poznaniu był WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie". Jaki rezultat osiągnęli wojskowi?
Tekst i relacja: Kuba Łakomy.

Posłuchajcie reportera Planety Sportu - Kubę Łakomego

19 Luty 2020 - MATERIAŁ O HALOWYM KLUBOWYM PUCHARZE EUROPY W AUDYCJI PLANETA SPORTU 
 
 18 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DZIĘKUJEMY!  
To były niesamowite 3 dni. Dziękujemy wszystkim: - kibicom - za cudowną atmosferę i doping - partnerom i sponsorom - bez Was to by się nie udało - mediom - za liczne relacje - obsłudze technicznej, ochronie, wolontariuszom - za pomoc To, co przeżyliśmy podczas turnieju zapamiętamy na zawsze Zobaczcie setki zdjęć od Sportowy-poznan na www.

To były niesamowite 3 dni. Dziękujemy wszystkim:
- kibicom - za cudowną atmosferę i doping
- partnerom i sponsorom - bez Was to by się nie udało
- mediom - za liczne relacje
- obsłudze technicznej, ochronie, wolontariuszom - za pomoc
To, co przeżyliśmy podczas turnieju zapamiętamy na zawsze
Zobaczcie setki zdjęć od Sportowy-poznan na www.tfpeurohockey.pl/galeria/
W turnieju strzelono 188 bramek, najwięcej dla Grunwaldu Mateusz Hulbój i Michał Kasprzyk https://tfpeurohockey.pl/188-strzelonych-bramek-w-grunwald/
Podziękowania dla partnerów:
Miasto Poznań
@MON
@TFP
@Hummel
CITYZEN
Grays Hockey
Novotel Poznan Centrum
@31.Baza Lotnictwa Taktycznego
@Sharjah Tigers Hockey Club
@Meon EMS
@Klar-Auto
@Panorama Obiekty Sportowe
@TVP3 Poznań
Radio Poznań Sport

18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  188 STRZELONYCH BRAMEK, W GRUNWALDZIE NAJLEPSI KASPRZYK I HULBÓJ  
188 bramek strzelono podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji znalazło się dwóch hokeistów Grunwaldu Poznań: Michał Kasprzyk i Mateusz Hulbój. Najwięcej, 20 zdobył zawodnik belgijskiego Royal White Star Pfilippe Simar.

188 bramek strzelono podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji znalazło się dwóch hokeistów Grunwaldu Poznań: Michał Kasprzyk i Mateusz Hulbój. Najwięcej, 20 zdobył zawodnik belgijskiego Royal White Star Pfilippe Simar.
W hali CityZen w Poznaniu kibice zobaczyli łącznie 188 strzelonych bramek, z czego 123 padły z gry, 56 z krótkich rogów, a 9 z rzutów karnych. WKS Grunwald Poznań zdobył 23 gole, z czego 9 z krótkich rogów.
Sędziowie pokazali 44 zielone kartki, 16 żółtych, żadnej czerwonej.
Dziesiątka najskuteczniejszych zawodników Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu:
1. Pfilippe Simar (Royal White Star Bruksela) - 20 bramek
2. Johan Bjorkman (Partille SC) - 14
3. Ignacio Cobos (SPV Complutense Madryt) - 9
4. Gaetan Dykmans (Royal White Star Bruksela) - 7
5. Florian Steyrer (SV Arminen Wiedeń) - 7
6. Mateusz Hulbój (WKS Grunwald Poznań) - 6
7. Michał Kasprzyk (WKS Grunwald Poznań) - 6
8. Artem Nadyrshin (Dinamo Stroitel Ekaterinburg) - 6
9. Manuel Prol (SPV Complutense Madryt) - 6
10. Chritian Reimann (Der Club an der Alster) - 6
Bramki zawodników Grunwaldu Poznań:
- Mateusz Hulbój - 6
- Michał Kasprzyk - 6
- Artur Mikuła - 4
- Tomasz Dutkiewicz - 3
- Szymon Hutek - 2
- Mikołaj Gumny - 1
- Adrian Krokosz - 1

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - 188 STRZELONYCH BRAMEK, W GRUNWALDZIE NAJLEPSI KASPRZYK I HULBÓJ 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TOMASZ DUTKIEWICZ: TO BYŁ MÓJ OSTATNI TAKI TURNIEJ W KARIERZE  
Tomasz Dutkiewicz trenuje w Grunwaldzie Poznań 32 lata. Jest wychowankiem klubu, w którym spędził całą swoją karierę. Po turnieju w Poznaniu potwierdził, że ten sezon jest jego ostatnim w karierze.

Tomasz Dutkiewicz trenuje w Grunwaldzie Poznań 32 lata. Jest wychowankiem klubu, w którym spędził całą swoją karierę. Po turnieju w Poznaniu potwierdził, że ten sezon jest jego ostatnim w karierze.
O turnieju:
Dla niektórych może to czwarte miejsce to mało, ale dla nas to jest sukces. Jesteśmy czwartą drużyną w Europie, utrzymaliśmy się w Elicie, a to oznacza, że w przyszłym roku mistrz Polski znów zagra w tych elitarnych rozgrywkach. Oczywiście każdy sportowiec chce złotego medalu, chce wygrywać. Ja też, tak mnie uczono od małego, w każdym meczu walczę o wygraną. Teraz potrzebujemy kilka dni żeby głowy ostygły, ale jak emocje opadną wszystko wróci do normalności. Za kilka dni walczymy o mistrzostwo Polski.
O karierze:
Dla mnie to ostatni taki turniej w karierze, bo po zakończeniu sezonu trawiastego kończę karierę. Cieszę się, że mogłem przeżyć coś takiego w moim rodzinnym Poznaniu.
O atmosferze podczas turnieju:
Podczas tego turnieju było, jak podczas Halowych Mistrzostw Świata, które kilka lat temu odbyły się w Poznaniu. Jesteśmy w szoku, że tyle ludzi przyszło na nasze mecze. Jestem wdzięczny kibicom, bardzo za to dziękuję w imieniu całej drużyny. Tak naprawdę to ta sala była dzisiaj za mała, gdyby było więcej miejsca, to ludzi mogło być jeszcze więcej. Nie ma niestety w Poznaniu hali do takich wydarzeń.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - TOMASZ DUTKIEWICZ: TO BYŁ MÓJ OSTATNI TAKI TURNIEJ W KARIERZE 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KAROL ŚNIEŻEK I MICHAŁ KASPRZYK W SPORTOWYM WEEKENDZIE  
Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek i zawodnik Michał Kasprzyk podsumowali turniej w programie na żywo Sportowy Weekend w TVP3 Poznań. Zobacz materiał filmowy

Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek i zawodnik Michał Kasprzyk podsumowali turniej w programie na żywo Sportowy Weekend w TVP3 Poznań.

Zobacz materiał filmowy

17 Luty 2020 - KAROL ŚNIEŻEK I MICHAŁ KASPRZYK W SPORTOWYM WEEKENDZIE 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GENERAŁ LECH KONOPKA: JESTEM DUMNY  
Prezes WKS Grunwald Poznań, generał broni Lech Konopka podsumowuje turniej. Wyznaje: Jestem dumny z chłopaków. Cieszę się z tego wydarzenia, bo widać, że poznaniacy którzy kochają sport, poświęcili weekend naszej dyscyplinie, hokejowi na trawie.

Prezes WKS Grunwald Poznań, generał broni Lech Konopka podsumowuje turniej. Wyznaje: Jestem dumny z chłopaków.
Cieszę się z tego wydarzenia, bo widać, że poznaniacy którzy kochają sport, poświęcili weekend naszej dyscyplinie, hokejowi na trawie. Z tego, jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to nam daje siłę do dalszego działania. Dobrze się stało, że ten turniej odbył się w Poznaniu, cieszę się, że jako klub podjęliśmy się tego zadania, dziękuję wszystkim partnerom, Miastu Poznań za wsparcie. Brałem udziału w wielu takich turniejach, ale proszę mi wierzyć, że takiej atmosfery, jak tu, to w ostatnich latach nie widziałem. W imieniu klubu dziękuję wszystkim kibicom.
Co do wyniku, to na pewno nie odzwierciedla on naszych oczekiwań, zwłaszcza po rundzie zasadniczej, w której wygraliśmy wszystkie mecze. Taki jest sport, minimalne porażki zdecydowały o tym, że nie zdobyliśmy medalu. We wszystkich meczach nasi zawodnicy pokazali jednak wolę walki, charakter i to, że potrafią grać na najwyższym poziomie.
Proszę pamiętać, że turniej trwał 3 dni, ale praca zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym zaczęła się w chwili, kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy gospodarzami tego turnieju. Ludzie ze sztabu organizacyjnego włożyli w to mnóstwo serca, a trenerzy i zawodnicy dodatkowo wylali litry potu i dali z siebie wszystko. Doceniamy naszych zawodników, dlatego mogę powiedzieć, że jestem z nich dumny. To daje power, siłę i sens naszego dalszego działania.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - GENERAŁ LECH KONOPKA: JESTEM DUMNY 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAGRODY INDYWIDUALNE I KOŃCOWA KLASYFIKACJA  
Tytuł MVP Turnieju dla Jespera Kamlade (Der Club an der Alster), najlepszego bramkarza dla Mateusza Szymczyka (SV Arminen Wiedeń), a najlepszym strzelcem Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek). MVP Turnieju: Jesper Kamlade (Der Club an der Alster) Najlepszy strzelec: Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek) Najlepszy bramkarz: Mateusz Szymczyk (SV Arminen Wiedeń) Końcowa klasyfikacja: 1.

Tytuł MVP Turnieju dla Jespera Kamlade (Der Club an der Alster), najlepszego bramkarza dla Mateusza Szymczyka (SV Arminen Wiedeń), a najlepszym strzelcem Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek).
MVP Turnieju: Jesper Kamlade (Der Club an der Alster)
Najlepszy strzelec: Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Szymczyk (SV Arminen Wiedeń)
Końcowa klasyfikacja:
1. Der Club an der Alster Hamburg
2. SV Arminen Wiedeń
3. HC Mińsk
4. WKS Grunwald Poznań
5. SPV Complutense Madryt
6. Dinamo Stroitel Ekaterinburg
---------------------------------------
7. Royal White Star Bruksela
8. Partille SC

17 Luty 2020 - NAGRODY INDYWIDUALNE I KOŃCOWA KLASYFIKACJA 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PUCHAR EUROPY DLA MISTRZA NIEMIEC  
Mistrz Niemiec, hamburski Der Club an der Alster wywalczył w Poznaniu Halowy Klubowy Puchar Europy. W finale pokonał austriackie SV Arminen Wiedeń 3:1. Zespół z Hamburga zwyciężył zasłużenie.

Mistrz Niemiec, hamburski Der Club an der Alster wywalczył w Poznaniu Halowy Klubowy Puchar Europy. W finale pokonał austriackie SV Arminen Wiedeń 3:1.
Zespół z Hamburga zwyciężył zasłużenie. Od początku bardzo dobrze bronił, tracą jedyną bramkę w meczu dopiero w 38. minucie. Po bezbramkowej pierwszej kwarcie, w drugiej Niemcy objęli prowadzenie po strzale z krótkiego rogu Niklasa Brunsa. W trzeciej odsłonie drużyna Alster nadal świetnie grała w defensywie, a do tego powiększyła przewagę do trzech trafień. Bramki zdobyli: Anton Boeckel (w 23. minucie) i Patrick Schmidt. Na dwie minuty przed końcem kontaktowego gola dla Arminen zdobył Alexander Bele, ale na więcej mistrzowie Niemiec nie pozwolili. Zwyciężyli 3:1 i wywalczyli Halowy Klubowy Puchar Europy.
Jest to 26. takie trofeum dla zespołu z Niemiec w 31-letniej historii rozgrywek.
Jak się gra w finale, to oczywiście, że chce się wygrać, dlatego teraz jesteśmy rozczarowani, ale równie dobrze moglibyśmy zająć tutaj czwarte, albo inne miejsce. Bardzo się cieszę, że turniej odbył się w Poznaniu. Jestem z tego dumny. Takie wydarzenie może pchnąć tę naszą dyscyplinę do przodu - powiedział po finale trener SV Arminen Dariusz Rachwalski.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - PUCHAR EUROPY DLA MISTRZA NIEMIEC 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAWSZE KIBICUJĘ BRATU  
Obecny na trybunach podczas meczu o brązowy medal, piłkarz Lecha Poznań, brat Mikołaja Gumnego Robert, nie ukrywał, że zawsze kibicuje bratu. Niestety nie mogłem być wczoraj, bo zatrzymały mnie obowiązki zawodowe, ale dzisiaj przyjechaliśmy całą rodziną.

Obecny na trybunach podczas meczu o brązowy medal, piłkarz Lecha Poznań, brat Mikołaja Gumnego Robert, nie ukrywał, że zawsze kibicuje bratu.
Niestety nie mogłem być wczoraj, bo zatrzymały mnie obowiązki zawodowe, ale dzisiaj przyjechaliśmy całą rodziną. Cieszę się, że mogę zobaczyć, jak brat gra, zwłaszcza w takim turnieju, w meczu o trzecie miejsce. Tata mówił mi, że wczoraj poznaniacy dali z siebie wszystko, ale trafili na bardzo trudnego rywala. Ale taki jest sport, każdy chce wygrać. Kibicuję, by dzisiaj zespół mojego brata zwyciężył. Nie jestem specjalistą od hokeja na trawie, ale podstawowe zasady znam, więc wiem o co chodzi - dodał piłkarz Lecha Poznań.

17 Luty 2020 - ZAWSZE KIBICUJĘ BRATU 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRUNWALD POZNAŃ CZWARTĄ DRUŻYNĄ W EUROPIE  
Emocje, ambitna walka, doping kibiców, ale bez zwycięstwa. W meczu o 3. miejsce hokeiści Grunwaldu Poznań przegrali z HC Mińsk 3:4. Wojskowi rozpoczęli wyśmienicie. W 4. minucie po indywidualnej akcji bramkarz Mińska Iaroslava Hordeya pokonał Szymon Hutek.

Emocje, ambitna walka, doping kibiców, ale bez zwycięstwa. W meczu o 3. miejsce hokeiści Grunwaldu Poznań przegrali z HC Mińsk 3:4.


Wojskowi rozpoczęli wyśmienicie. W 4. minucie po indywidualnej akcji bramkarz Mińska Iaroslava Hordeya pokonał Szymon Hutek. W 8. minucie po jednej z akcji, goście wywalczyli krótki róg, ale poznaniacy nie pozwolili zdobyć im bramki. Chwilę później stracili jednak piłkę i po szybkim kontrataku Mateusza Popiołkowskiego pokonał Yauheni Kavalski doprowadzając do remisu 1:1. Takim wynikiem skończyła się pierwsza kwarta.

W drugiej, jako pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli gospodarze, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny. Trwała zacięta walka. W ostatniej minucie Grunwald grał w osłabieniu, bo zieloną kartką został ukarany Adrian Krokosz. Wynik jednak nie uległ zmianie, do przerwy był remis 1:1.

Trzy minuty po rozpoczęciu trzeciej kwarty zespół z Mińska objął prowadzenie. Kolejną szybką kontrę wykorzystał Yauheni Mikheichyk i goście objęli prowadzenie 2:1. I wciąż atakowali. W 29. minucie żółtą kartką ukarany został Piotr Kozłowski, a po chwili Grunwald miał krótki róg. Nie wykorzystał okazji, podobnie jak rzutu karnego chwilę później. Nie trafił Michał Kasprzyk i przed ostatnią kwartą wciąż 2:1 prowadzili goście.

W 35 sekundzie ostatniej części spotkania Białorusini podwyższyli na 3:1, kiedy to z krótkiego rogu trafił Yauheni Mikheiczyk. Grunwald stanął przed trudnym zadaniem odrobienia dwubramkowej straty. Podobnie, jak w sobotnim meczu, trener Karol Śnieżek zdecydował się na wycofanie bramkarza i grę sześcioma zawodnikami. W 33. minucie przyniosło to efekt. Artur Mikuła zmniejszył straty na 2:3. Niestety po chwili goście zdołali przedostać się pod pustą bramkę Grunwaldu i strzelili na 4:2. To nie był jednak koniec emocji, bo kilkanaście sekund później na tablicy wyników widniał wynik 4:3. Trzecią bramkę dla Wojskowych strzelił Michał Kasprzyk. Okazji było jeszcze kilka, nawet w ostatnich sekundach, ale poznaniacy nie wykorzystali żadnej z okazji. Ulegli HC Mińsk 3:4 i zakończyli turniej na 4. miejscu.

WKS Grunwald Poznań - HC Mińsk 4:3

bramki dla Grunwaldu: Szymon Hutek, Michał Kasprzyk, Artur Mikuła

KAROL ŚNIEŻEK: Cały się jeszcze trzęsę z emocji, chwilę to jeszcze potrwa. Na pewno wszyscy chcieliśmy zdobyć medal, dlatego jesteśmy rozczarowani, bo czwarte miejsce dla sportowca jest najgorsze. Czwarte miejsce jednak jest naszym małym sukcesem, dla nas , dla polskiego hokeja, bo w przyszłym roku mistrz Polski znów zagra w gronie najlepszych. Sportowcy mają jednak swoje ambicje, jak grasz, to chcesz wygrywać i zdobywać medale. Ja jednak jestem dumny z chłopaków. Utrzymaliśmy się w Elicie i choć apetyty z każdym meczem rosły to wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Dziękuję im za to.

16 Luty 2020 - GRUNWALD POZNAŃ CZWARTĄ DRUŻYNĄ W EUROPIE 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PLAN NA NIEDZIELĘ. GRUNWALD GRA O 13.00  
Cztery mecze, każdy z nich o stawkę. Jedni zagrają w meczach decydujących o medalach, inni powalczą o utrzymanie w Elicie. Mecz Grunwaldu Poznań o 3. miejsce o godz. 13.00. Zobacz plan gier. GRUPA C 10.

Cztery mecze, każdy z nich o stawkę. Jedni zagrają w meczach decydujących o medalach, inni powalczą o utrzymanie w Elicie. Mecz Grunwaldu Poznań o 3. miejsce o godz. 13.00. Zobacz plan gier.

GRUPA C
10.15 Dinamo Stroitel Ekaterinburg - Royal White Star Bruksela
11.30 SPV Complutense Madryt - Partille SC

MECZ O 3. MIEJSCE
13.00 HC Mińsk - WKS Grunwald Poznań

FINAŁ
14.30 SV Arminen Wiedeń - Der Club an der Alster Hamburg
### Wszystkie mecze na żywo na www.eurohockeytv.org
### Retransmisja meczu Grunwaldu Poznań na antenie TVP3 Poznań w poniedziałek o godz. 14.00.

16 Luty 2020 - PLAN NA NIEDZIELĘ. GRUNWALD GRA O 13.00 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWIEDZIELI PO MECZU: "SZKODA, ALE WALCZYMY DO KOŃCA."  
Hokeistom Grunwaldu trudno było się pogodzić z półfinałową porażką. Zostawili na parkiecie serce, zdrowie i zapewnili niesamowite widowisko. Nic dziwnego, że popłynęły łzy? Przeczytaj pomeczowe komentarze.

Hokeistom Grunwaldu trudno było się pogodzić z półfinałową porażką. Zostawili na parkiecie serce, zdrowie i zapewnili niesamowite widowisko. Nic dziwnego, że popłynęły łzy? Przeczytaj pomeczowe komentarze.

SZYMON HUTEK: Pokazaliśmy charakter, byliśmy blisko dogonienia, ale zabrakło czasu, no i konsekwencji po kartce, jak dostaliśmy trzy bramki. Rywale odjechali i chociaż staraliśmy się i walczyliśmy do końca to się nie udało. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i skoncentrować się na jutrzejszym spotkaniu. Cały czas jesteśmy w grze o medal Pucharu Europy.

KAROL ŚNIEŻEK: Przede wszystkim szkoda końcówki drugiej kwarty. Nie dopilnowaliśmy jednej rzeczy i to zaważyło o tym, co stało się na boisku. Wiedziałem, że wyjdziemy szóstką, że to jest nasza mocna strona, bo dużo nad tym elementem pracowaliśmy. Zabrakło czasu i kilku decyzji, bo mogliśmy to wyciągnąć na remis i karne zagrywki. Niemcy pokazali konsekwencję i dowieźli zwycięstwo do końca. Tak, jak mówiliśmy przed turniejem, tu nie ma łatwych przeciwników. Walczymy dalej, gramy o medal i zapraszamy wszystkich kibiców. Trybuny w tej ostatniej kwarcie też nas poniosły i mam nadzieję, że podobnie będzie jutro o 13.00.

ARTUR MIKUŁA: Szkoda, było tak blisko, remis na wyciągnięcie ręki. Jutro musimy to wygrać. Dla nas i dla tych wspaniałych kibiców.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

16 Luty 2020 - POWIEDZIELI PO MECZU: "SZKODA, ALE WALCZYMY DO KOŃCA." 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIĘKNA WALKA W PÓŁFINALE, ALE GRUNWALD ZAGRA O BRĄZ!  
Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zagrają o brązowy medal Halowego Klubowego Pucharu Europy. W półfinale mistrzowie Polski, po niesamowitym meczu przegrali z niemieckim Der Club an der Alster 5:6.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zagrają o brązowy medal Halowego Klubowego Pucharu Europy. W półfinale mistrzowie Polski, po niesamowitym meczu przegrali z niemieckim Der Club an der Alster 5:6. W finale zespół z Hamburga zmierzy się z SV Arminen, a rywalami Wojskowych w spotkaniu o 3. miejsce będzie HC Mińsk.
Początek był nerwowy z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnych okazji strzeleckich. W 4. minucie zieloną kartką został ukarany Tomasz Marcinkowski i Grunwald grał w osłabieniu. Obronił się przed atakiem Alster. Po chwili jednak mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie, a tuż przed końcem pierwszej kwarty podwyższyli na 2:0. Szybką kontrę celnym strzałem zakończył Christian Reimann.
Nadzieje wróciły w 18 minucie, kiedy to z krótkiego rogu bramkarza zespołu z Hamburga pokonał Michał Kasprzyk. Było więc 1:2. Tyle, że po chwili żółtą kartką został ukarany Mateusz Hulbój i to goście mieli krótki róg. Na bramkę zamienił go Jesper Kamlade.
Nie minęło 40 sekund, a zespół z Hamburga po golu Patricka Schmidta prowadził już 4:1. Na domiar złego, równo z końcową syreną padła kolejna bramka i do przerwy Grunwald przegrywał 1:5. Poznaniacy mieli problem z przejściem przez wysoki pressing rywali, brakowało też szczęścia, jak choćby w 26. minucie, kiedy to Mateusz Hulbój trafił w słupek. Wojskowi się nie poddawali i w 28. minucie zdobyli bramkę. Na 2:5 strzelił Adrian Krokosz. Odpowiedź była jednak natychmiastowa. W 29. minucie na 6:2 podwyższył Carl Moritz Alt.
Ostatnia kwarta to próba odwrócenia losów spotkania. Grunwald kontynuował rozwiązanie z wycofanym bramkarzem i grał w szóstkę. No i przyniosło to efekty. W 34. minucie trzecią bramkę dla Grunwaldu strzelił z krótkiego rogu Michał Kasprzyk. Dwie minuty później poznaniacy znów wywalczyli krótki róg, i znów padła bramka, tym razem po strzale Tomasza Dutkiewicza. Było więc 4:6 i niespełna 4 minuty do końca spotkania. Kiedy minutę później na 5:6 strzelił Szymon Hutek, emocje sięgnęły zenitu. W końcowych sekundach była jeszcze żółta kartka dla Michała Kasprzyka, obroniony rzut karny przez Mateusza Popiołkowskiego, ale wyniku nie udało już się zmienić. Grunwald przegrał 5:6.
W meczu o trzecie miejsce Grunwald zagra z HC Mińsk, a w finale Alster zmierzy się z SV Arminen, bo w pierwszym półfinale Austriacy pokonali HC Mińsk 3:2 (1:1).

WKS Grunwald Poznań - Der Club an der Alster 5:6 (1:5)
Bramki dla Grunwaldu: Michał Kasprzyk 2, Adrian Krokosz 1, Tomasz Dutkiewicz 1, Szymon Hutek 1
Wyniki sobotnich spotkań:
mecze fazy grupowej:
SV Arminen (AUT) - SPV Complutense (ESP) 4:5
Royal White Star (BEL) - Der Club an der Alster (GER) 8:10
HC Mińsk (BLR) - Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 4:1
Partille SC (SWE) - WKS Grunwald Poznań 4:6 (2:3)

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

16 Luty 2020 - PIĘKNA WALKA W PÓŁFINALE, ALE GRUNWALD ZAGRA O BRĄZ! 
 
 15 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KAROL ŚNIEŻEK PRZED PÓŁFINAŁEM: "DAMY Z SIEBIE WSZYSTKO. TRYBUNY NAS NIOSĄ"  
Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek nie ma wątpliwości, że na tym etapie turnieju nie ma znaczenia kto jest rywalem. Zapewnia też, że Wojskowi tak, jak we wszystkich meczach, z taką publicznością dadzą z siebie wszystko.

Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek nie ma wątpliwości, że na tym etapie turnieju nie ma znaczenia kto jest rywalem. Zapewnia też, że Wojskowi tak, jak we wszystkich meczach, z taką publicznością dadzą z siebie wszystko. Przeczytaj co szkoleniowiec mówi o rywalach.
W meczu z Partille chcieliśmy zaoszczędzić trochę energii na półfinał. Mieliśmy zadanie by zagrać jak najmniejszym kosztem, jakim się da. A że wynik był korzystny to podwójnie się z tego cieszymy. Nie miało znaczenia na kogo trafimy w półfinale. Może mentalnie chłopakom bardziej pasowałoby Arminen, ale poziomem to bardzo zbliżone zespoły, z każdym gra się ciężko.
Na razie wszystko nam wychodzi, jesteśmy na fali, dzisiaj nie chcieliśmy tego zepsuć. Niemcy z góry zawsze zakładają, że będą w półfinale. Na pewno pokonanie ich to wyzwanie, ale Arminen pokazało, że można z nimi wygrać.
Alster chyba trochę ich zlekceważyli, za późno się obudzili i nie zdołali już odrobić strat. My mamy za sobą kibiców. Ta atmosfera niesie chłopaków, to widać, że chcą walczyć, chcą wygrywać. Mam nadzieję, że podobnie będzie w półfinale z Alsterem.

POPOŁUDNIOWA SESJA SPOTKAŃ:
grupa C
16.30 Partille SC - Royal White Star Bruksela
17.45 Dinamo Stroitel Ekaterinburg - SPV Complutense Madryt

Półfinały
19.00 SV Arminen Wiedeń - HC Mińsk
20.30 WKS Grunwald Poznań - Der Club an der Alster

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

15 Luty 2020 - KAROL ŚNIEŻEK PRZED PÓŁFINAŁEM: "DAMY Z SIEBIE WSZYSTKO. TRYBUNY NAS NIOSĄ" 
 
 15 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA PRZY PEŁNYCH TRYBUNACH  
Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań, w obecności kompletu kibiców, wygrali trzecie spotkanie grupowe, tym razem ze szwedzkim Partille SC 6:4 (3:2). Awansowali do półfinału z pierwszego miejsca, a to oznacza, że ich rywalem w walce o wielki finał będzie niemiecki Der Club an der Alster.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań, w obecności kompletu kibiców, wygrali trzecie spotkanie grupowe, tym razem ze szwedzkim Partille SC 6:4 (3:2). Awansowali do półfinału z pierwszego miejsca, a to oznacza, że ich rywalem w walce o wielki finał będzie niemiecki Der Club an der Alster. Półfinał z udziałem naszej drużyny o 20.30.
Początek meczu - wymarzony. W 20. sekundzie spotkania na prowadzenie zespół Grunwaldu wyprowadził Mateusz Hulbój. Więcej bramek w pierwszej kwarcie nie było.
W drugiej, Wojskowi zostali wystawieni na ciężką próbę. W 13. minucie do wyrównania doprowadził Tobias Grand. Następnie za nieprawidłowe zagranie, zieloną kartką i minutową karą został ukarany Mikołaj Gumny, a po chwili także zieloną kartkę otrzymał Szymon Hutek. A do tego Szwedzi mieli rzut karny. Wykorzystał go Johan Bjorkman. Grunwald przegrywał 1:2 i jeszcze przez kilkadziesiąt sekund grał w osłabieniu. To tylko podrażniło poznaniaków, którzy szybko odrobili straty. W 17. minucie bramkę zdobył Artur Mikuła, a dwie minuty później na 3:2 podwyższy Mateusz Hulbój. Do przerwy Grunwald prowadził z Partille 3:2.
W trzeciej kwarcie długo nie było goli, aż do 27. minuty, w której Niclasa Franzena pokonał Mikołaj Gumny. Było więc 4:2 dla Grunwaldu. Szwedzi zdołali zmniejszyć straty do jednego trafienia, po tym, jak z krótkiego rogu trafił Karl Hemvik.
Emocji nie brakowało w ostatniej części spotkania. Na 5 minut przed końcem spotkania na 4:4 wyrównał Johan Issazadhe, ale poznaniacy nie dali za wygraną. Najpierw na 5:4 strzelił Mateusz Hulbój, a na 6:4 podwyższył z krótkiego rogu Tomasz Dutkiewicz. I chociaż w ostatnich sekundach Szwedzi mieli jeszcze też krótki róg, to spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrza Polski 6:4. To oznacza, że w półfinale zagrają z niemieckim Der Club an der Alster. Początek spotkania o 20.30.
Partille SC (SWE) - WKS Grunwald Poznań 4:6 (2:3)
Bramki dla Grunwaldu: 1, 19, 35 - Mateusz Hulbój, 17 - Artur Mikuła, 26 - Mikołaj Gumny, 37 - Tomasz Dutkiewicz

GRUPA B
Jako pierwsze do półfinału awansowały zespoły SV Arminen Wiedeń i Der Club an der Alster Hamburg. W pierwszym sobotnim meczu grupy B, Austriacy przegrali z hiszpańskim SPV Complutense 4:5. Porażka tylko jedną bramką dała Austriakom 1 punkt. Przy jednoczesnym zwycięstwie niemieckiego Der Club an der Alster nad Royal White Star Madryt 10:8, oznaczało to awans zespołu Dariusza Rachwalskiego do półfinału z pierwszego miejsca. Z drugiego awansował zespół z Hamburga.
Drużynom mistrzów Hiszpanii i Belgii (Complutense i Royal White Star) pozostaje walka o miejsca 5-8, czyli o utrzymanie.
Wyniki dotychczasowych sobotnich meczów:
Partille SC (SWE) - WKS Grunwald Poznań 4:6
SV Arminen (AUT) - SPV Complutense (ESP) 4:5
Royal White Star (BEL) - Der Club an der Alster (GER) 8:10
HC Mińsk (BLR) - Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 4:1

PÓŁFINAŁY:
19.00 SV Arminen (AUT) - HC Mińsk (BLR)
20.30 WKS Grunwald Poznań - Der Club an der Alster (GER)

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

15 Luty 2020 - WYGRANA PRZY PEŁNYCH TRYBUNACH 
 
 15 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PROGRAM SOBOTNI HKPE  
Przedstawiamy program sobotnich spotkań Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Mecze odbywają się w hali CityZen przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Wstęp wolny. Zapraszamy kibiców! JR

Przedstawiamy program sobotnich spotkań Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Mecze odbywają się w hali CityZen przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Wstęp wolny.
Zapraszamy kibiców!
JR

15 Luty 2020 - PROGRAM SOBOTNI HKPE 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUGIE ZWYCIĘSTWO I AWANS DO PÓŁFINAŁU!  
Przypomnijmy, w pierwszym meczu, mistrzowie Polski pokonali Dinamo Ekaterinburg 5:4. Pierwsze minuty były nerwowe z obu stron. Jako pierwsi zagrozili bramce poznaniacy, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny.

Przypomnijmy, w pierwszym meczu, mistrzowie Polski pokonali Dinamo Ekaterinburg 5:4.
Pierwsze minuty były nerwowe z obu stron. Jako pierwsi zagrozili bramce poznaniacy, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny. Podobnie było przy strzale Szymona Hutka, kiedy to obronił Iaroslav Hordey. W 8. minucie goście mieli dwa krótkie rogi. Pierwszego nie wykorzystali, po drugim sędzia podyktował rzut karny. Aliaksandr Chanharou pokonał goalkipera Grunwaldu Mateusza Popiołkowskiego i Mińsk objął prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta spotkania.
W drugiej nadal przewagę mieli niezwykle silni fizycznie mistrzowie Białorusi. Tyle, że to poznaniacy zdobyli bramkę. Po dwójkowej akcji Tomasz Dutkiewicz/Artur Mikuła, ten drugi doprowadził do remisu 1:1. W ostatniej minucie przed przerwą fantastyczną akcję przeprowadziła drużyna Grunwaldu. Rozpoczął Mikołaj Gumny, podał do Mateusza Hulbója, a ten mocnym
strzałem zdobył bramkę na 2:1.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków drużyny z Mińska. Po jednym z kontrataków sam na sam z bramkarzem był Adrian Krokosz, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Dobrze w bramce Grunwaldu spisywał się Popiołkowski, ale gospodarze mieli też trochę szczęścia. Rywale dwukrotnie trafili w słupek. W 28 minucie goście doprowadzili do wyrównania, z krótkiego rogu trafił Kochkin. Przed ostatnią kwartą był zatem remis 2:2. Taki wynik utrzymywał się dość długo, bo mimo wielu ataków z obu stron, żadnej z drużyn nie udawało się zdobyć kolejnych trafień. Spora w tym zasługa "Szoguna", czyli bramkarza Grunwaldu, który kilkakrotnie uratował drużynę przed stratą bramki. Na dwie minuty przed końcem Wojskowi, ku uciesze niemal kompletu kibiców, objęli prowadzenie. Z krótkiego rogu trafił Michał Kasprzyk. Ten sam zawodnik przypieczętował triumf Grunwaldu, strzelając na 4:2. Mistrz Polski zapewnił sobie awans do strefy medalowej.
- Mateusz Popiołkowski - Pod koniec meczu stałem w bramce już pół przytomny, ale atmosfera nas poniosła. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, bo to nam pomogło zarówno teraz, jak i w pierwszym meczu. To był trudny mecz, bo nie siedziało nam dzisiaj, długo był remis, strzeliliśmy te decydujące bramki w ostatnich minutach. Jesteśmy pewni awansu, ale nie odpuszczamy, gramy o pełną pulę, chcemy wyjść z grupy z pierwszego miejsca.
- Michał Kasprzyk - jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy i zapewniliśmy sobie awans. Szczerze przyznam, że pod koniec oddychaliśmy już rękawami. Czuliśmy też doping kibiców, za co serdecznie dziękuję. Już przed meczem trener rozrysował nam wszystkie krótkie rogi i cieszę się, że udało się te założenia zrealizować.
HC Mińsk - WKS Grunwald Poznań 2:4 (1:2)
Bramki dla Grunwaldu Poznań: 15 - Artur Mikuła, 20 - Mateusz Hulbój, 38, 40 - Michał Kasprzyk
---------------------------------
Niesamowity przebieg miało też drugie spotkanie drużyn z grupy A, w którym obrońcy tytułu, mistrzowie Szwecji, Partille SC, przegrywali już z Dinamo Ekaterinburg 0:5, a przed ostatnią kwartą 1:6. W ciągu ostatnich siedmiu minut zdobyli 6 bramek (w tym dwie w ostatnich 10 sekundach) i zremisowali 7:7.
W grupie B blisko półfinału jest drużyna SV Arminen Wiedeń. Prowadzeni przez poznańskiego trenera Dariusza Rachwalskiego mistrzowie Austrii (2019) odnieśli dwa zwycięstwa i z 10 punktami prowadzą w swojej grupie. Na kolejnych miejscach, z 6-punktową zdobyczą są zespoły z Madrytu i Hamburga.

W sobotę mecze w hali CityZen od godz. 9.00. Grunwald Poznań z Partille SC zagra o 12.45. Wyniki meczów w dopołudniowej sesji zdecydują o tym, kto będzie walczył w strefie medalowej, a kto o utrzymanie w Elicie.
Wyniki piątkowych spotkań:
SV Arminen (AUT) - Royal White Star (BEL) 5:1 (2:0)
Der Club an der Alster (GER) - SPV Complutense (ESP) 5:4 (3:0)
Partille SC (SWE) - HC Mińsk (BLR) 3:8 (2:1)
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) - WKS Grunwald Poznań 4:5 (1:4)
Royal White Star (BEL) - SPV Complutense (ESP) 5:6 (3:2)
Der Club an der Alster (GER) - SV Arminen (AUT) 4:5 (2:2)
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) - Partille SC (SWE) 7:7 (4:0)
HC Mińsk - WKS Grunwald Poznań 2:4 (1:2)

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

14 Luty 2020 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO I AWANS DO PÓŁFINAŁU! 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MAMY TO! MISTRZ ROSJI POKONANY!  
Udany początek Grunwaldu Poznań w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi po nerwowym meczu, pełnym emocji i bramek pokonali Mistrza Rosji, Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. O 18.45 drugi mecz poznaniaków, rywalem będzie HC Mińsk.

Udany początek Grunwaldu Poznań w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi po nerwowym meczu, pełnym emocji i bramek pokonali Mistrza Rosji, Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. O 18.45 drugi mecz poznaniaków, rywalem będzie HC Mińsk.
Wojskowi rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 4. minucie zdobyli bramkę po dobrym wykończeniu akcji przez Mateusza Hulbója. Mistrzowie Rosji szybko jednak wyrównali, dwie minuty później Mateusza Popiołkowskiego pokonał kapitan gości Artem Borisov. W drugiej kwarcie atakowała raz jedna, raz druga drużyna, było sporo strzałów, ale dobrze spisywali się bramkarze. W 5. minucie Grunwald miał dwa krótkie rogi. Pierwszego nie wykorzystał, ale z drugiego bramkę zdobył Michał Kasprzyk i Wojskowi prowadzili 2:1. Dwie minuty później było już 3:1, po kolejnym krótkim rogu. Tym razem perfekcyjnie trafił Tomasz Dutkiewicz. Nie minęło 20 sekund, a było już 4:1 dla gospodarzy. Na indywidualną akcję zdecydował się Artur Mikuła i z ostrego kąta pokonał Artema Dryanitsyna. Do przerwy poznaniacy prowadzili z mistrzem Rosji 4:1.
Drugą połowę hokeiści Dinama rozpoczęli od wysokiego pressingu i prób kontrataków. Już w pierwszej minucie arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Aleksander Skiperskiy. Przewaga Grunwaldu zmalała do dwóch bramek. Trwała zacięta walka. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty Rosjanie zmniejszyli straty do jednego trafienia. Z krótkiego rogu trafił Artem Nadyrshin.
Ostatnia część spotkania to prawdziwa wojna nerwów. Zaczęło się od niewykorzystanego krótkiego rogu przez Tomasza Dutkiewicza. Kolejny stały fragment gry też nie przyniósł zmiany wyniku, niecelnie strzelał Michał Kasprzyk. Po chwili przed szansą na wyrównanie stanęli hokeiści Dinama, ale oni też nie trafili z rogu, co wykorzystał Mateusz Hulbój, trafiając na 5:3 po szybkim kontrataku. Na tym emocje jednak się nie skończyły. Rosjanie strzelili na 4:5, a do końca spotkania zostały tylko 3 minuty. Poznaniacy nie dali sobie już wyrwać wygranej i zwyciężyli 5:4.
Mateusz Hulbój: Pierwszy mecz wygrany, dobre wejście w turniej, to jest najważniejsze. Hala jest tak specyficzna, że dwie, trzy minuty decydują o końcowym wyniku. Musimy uważać, by taki zastój, jak w trzeciej kwarcie nie przytrafił się nam w kolejnych meczach. Nerwy trochę były, ale fajnie, że przyszło dużo kibiców. Cieszy nas tak duże zainteresowanie. To nas pcha do przodu.
- Karol Śnieżek: Były nerwy, jak zawsze na hali. Trzeba grać do końca. To jest niby tylko jedna bramka, ale tak naprawdę to jest aż jedna bramka. Dziękuję chłopakom, że wytrzymali. Dobre otwarcie, ale zapominamy o tym, jedziemy dalej. Oglądałem mecz Mińska, widać, że są fit. Szwedzi utonęli z nimi. Mamy więc kawał pracy do wykonania żeby ich pokonać.
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) - WKS Grunwald Poznań 4:5 (1:4)
Bramki dla Grunwaldu: 4, 35 - Mateusz Hulbój, 15 - Michał Kasprzyk, 18 - Tomasz Dutkiewicz, 19 - Artur Mikuła
Wyniki dotychczasowych piątkowych meczów:
SV Arminen (AUT) - Royal White Star (BEL) 5:1 (2:0)
Der Club an der Alster (GER) - SPV Complutense (ESP) 5:4 (3:0)
Partille SC (SWE) - HC Mińsk (BLR) 3:8 (2:1)
Retransmisja tego spotkania na antenie TVP3 Poznań jutro o godz. 10.45.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

14 Luty 2020 - MAMY TO! MISTRZ ROSJI POKONANY! 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MELDUNEK Z CITYZEN: PIERWSZE ZADANIE WYKONANE!  
Wymarzony start WKS Grunwald w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi pokonali mistrza Rosji Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. - Choć mamy w naszej grupie A obrońcę głównego trofeum - Partille Goeteborg wydaje się, że najgroźniejszy będzie mistrz Rosji - mówił przed rozpoczęciem eliminacji trener Grunwaldu Karol Śnieżek.

Wymarzony start WKS Grunwald w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi pokonali mistrza Rosji Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. - Choć mamy w naszej grupie A obrońcę głównego trofeum - Partille Goeteborg wydaje się, że najgroźniejszy będzie mistrz Rosji - mówił przed rozpoczęciem eliminacji trener Grunwaldu Karol Śnieżek. Wyniki zdają się to potwierdzać, bo Rosjanie mocno postawili się wojskowym. Z kolei obrońcy Pucharu Szwedzi przegrali z HC Mińsk w pierwszym swoim występie w hali CityZen aż 3:8!
Wracając do spotkania Grunwaldu, to po dwóch kwartach było 4 do 1. Ułożona gra w obronie i kapitalne, składne ataki przyniosły aż cztery bramki. W drugiej części meczu Dinamo zaczęło grać wysokim pressingiem i wybiło z konceptu gospodarzy. Rosjanie odrobili dwie bramki zaczęły się nerwowe minuty. W ostatniej kwarcie mnożyły się błędy z obu stron. Grunwald mógł podwyższyć, ale nasi hokeiści nie wykorzystali dwóch krótkich rogów. Na szczęście w 35 minucie po szybkiej kontrze Mateusz Hulbój podwyższył na 5:3. Rosjanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i tak zostało do końca tego zaciętego, ale jakże ważnego dla nas spotkania. Kibice na stojąco oklaskiwali poznaniaków!
Dinamo Stroitel Ekaterinburg - WKS Grunwald Poznań 4:5 (1:4)
Bramki dla Grunwaldu: 4 min. 35, Mateusz Hulbój, 15 Michał Kasprzyk, 18 Tomasz Dutkiewicz,19 Artur Mikuła.
Bramki dla Dinamo: 29, 37 Artur Nadyrshin, 6 Artem Borisov, 21 Aleksander Skiperskiy

O godzinie 18.45 drugi mecz wojskowych w grupie eliminacyjnej z białoruskim HC Mińsk. Wiele wskazuje na to, że stawką może być pierwsze miejsce w grupie.
Jerzy Raube

14 Luty 2020 - MELDUNEK Z CITYZEN: PIERWSZE ZADANIE WYKONANE! 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KLUBOWY PUCHAR EUROPY ZAINAUGUROWANY!  
W hali sportowej CityZen przy Drodze Dębińskiej zainaugurowano rozgrywki Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Mistrz Polski WKS Grunwald Poznań rozpocznie rywalizację meczem z Dinamo Stroitel Ekaterinburg.

W hali sportowej CityZen przy Drodze Dębińskiej zainaugurowano rozgrywki Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Mistrz Polski WKS Grunwald Poznań rozpocznie rywalizację meczem z Dinamo Stroitel Ekaterinburg. Początek o 13.15.
Drugi mecz Grunwald rozegra także dzisiaj o godz. 18.45 z HC Minsk.

Mecze eliminacyjne zainaugurowali zawodnicy grupy B. W porannym spokaniu zespół SV Arminen Wiedeń pokonał 5:1 Royal White Star Bruksela.

Pod linkiem program i wyniki spotkań

https://tfpeurohockey.pl/program-turnieju-i-wyniki/

Serdecznie zapraszamy kibiców do hali CityZen. Wstęp na zawody wolny!

JR

14 Luty 2020 - KLUBOWY PUCHAR EUROPY ZAINAUGUROWANY! 
 
 13 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESTEŚMY GOTOWI!  
Oficjalne treningi, konferencja prasowa, wizyta gości - inauguracja turnieju już jutro. "Jesteśmy gotowi" - deklaruje Artur Mikuła. WKS Grunwald Poznań rozpocznie rywalizację piątkowym meczem z Dinamo Stroitel Ekaterinburg.

Oficjalne treningi, konferencja prasowa, wizyta gości - inauguracja turnieju już jutro. "Jesteśmy gotowi" - deklaruje Artur Mikuła. WKS Grunwald Poznań rozpocznie rywalizację piątkowym meczem z Dinamo Stroitel Ekaterinburg. Początek o 13.15.
Pierwszy sukces już mamy - tak swoją wypowiedź na konferencji prasowej rozpoczął trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek. Fakt, że tak licznie media przybyły na konferencję i że już od dłuższego czasu czujemy zainteresowanie tym wydarzeniem, to już sukces dla klubu i naszej dyscypliny. Atmosfera w zespole jest dobra, zrobiliśmy wszystko by dobrze się przygotować. Czeka nas trudny turniej, ale utrzymanie w Elicie jest celem minimum - dodał szkoleniowiec.
Jesteśmy gotowi, cieszę się, że nadszedł już ten moment. Przyjechały do Poznania najlepsze drużyny w Europie, to dla nas duże wydarzenie. Jedyne, co my możemy zrobić to dać z siebie wszystko, zagrać jak najlepiej. A jak będzie, to zobaczymy - powiedział jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Grunwaldu, Artur Mikuła.
Organizacja Halowego Pucharu Europy nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów i partnerów. Pani Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, które sporą kwotą dofinansowało to wydarzenie, nie ukrywała, że cieszy się, że stolica Wielkopolski gości tak prestiżowy turniej: Wierzę, że organizacja będzie na najwyższym poziomie. Od początku Wydział Sportu był w kontakcie z klubem, nadzorowaliśmy i pomagaliśmy w przygotowaniach. Znam zawodników Grunwaldu, wielokrotnie byłam na ich meczach, trzymam więc kciuki za dobry wynik. Jestem po rozmowach z kierownictwem klubu, Miasto wspiera także rozwój sportu młodzieżowego i takie wsparcie otrzymuje także Grunwald.
Duma mnie rozpiera - wyznał z kolei Dariusz Rachwalski. Poznaniak, trener SV Arminen Wiedeń, drużyny, która też walczyć będzie w Poznaniu. Były kapitan reprezentacji Polski jest w Komisji EHF, która decyduje o wyborze organizatorów najważniejszych wydarzeń w hokeju na trawie. Nie ukrywam, że oddałem głos na Poznań, ale nie dlatego, że jestem z Poznania. Wiedziałem, że u nas organizacja będzie na najwyższym poziomie. A do tego polski hokej na trawie bardzo potrzebuje takiej promocji. Na organizację mistrzostw świata, czy Europy, nie jesteśmy teraz gotowi, ale na Puchar Europy jak najbardziej. To dla mnie wielka rzecz, że właśnie u nas jest ten turniej.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

13 Luty 2020 - JESTEŚMY GOTOWI! 
 
 13 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIETYPOWA PUNKTACJA  
5 punktów za zwycięstwo, a za porażkę 1 lub 0. Przedstawiamy system punktacji w fazie grupowej Halowego Klubowego Pucharu Europy. zwycięstwo - 5 punktów remis - 2 punkty porażka - 1 punkt (jeśli różnica bramek nie jest większa, niż dwie) porażka - 0 punktów (jeśli różnica bramek jest większa, niż dwie) Po fazie grupowej dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów, w których zagrają "na krzyż": pierwsza z grupy A zagra z drugą z grupy B, pierwsza z grupy B, zmierzy się z drugą z grupy A.

5 punktów za zwycięstwo, a za porażkę 1 lub 0. Przedstawiamy system punktacji w fazie grupowej Halowego Klubowego Pucharu Europy.
zwycięstwo - 5 punktów
remis - 2 punkty
porażka - 1 punkt (jeśli różnica bramek nie jest większa, niż dwie)
porażka - 0 punktów (jeśli różnica bramek jest większa, niż dwie)
Po fazie grupowej dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów, w których zagrają "na krzyż": pierwsza z grupy A zagra z drugą z grupy B, pierwsza z grupy B, zmierzy się z drugą z grupy A. W przypadku takiej samej liczby punktów, liczona jest różnica bramek, preferowana jest drużyna, która ma więcej strzelonych goli.
Cztery pozostałe zespoły będą grały o utrzymanie w Elicie. Kto zajmie 5. i 6. miejsce zostanie w gronie najlepszych, kto 7. i 8. - spadnie do dywizji B.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Foto: Elżbieta Skowron

13 Luty 2020 - NIETYPOWA PUNKTACJA 
 
 13 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TROFEUM I MEDALE CZEKAJĄ.  
Trofeum dla zwycięzcy Halowego Klubowego Pucharu Europy jest już w Poznaniu. Co ciekawe, jest to puchar przechodni... Chociaż nigdy wcześniej, turniej Halowego Klubowego Pucharu Europy nie był rozgrywany w naszym kraju, to trofeum przyjechało do Poznania trzeci raz w historii.

Trofeum dla zwycięzcy Halowego Klubowego Pucharu Europy jest już w Poznaniu. Co ciekawe, jest to puchar przechodni...
Chociaż nigdy wcześniej, turniej Halowego Klubowego Pucharu Europy nie był rozgrywany w naszym kraju, to trofeum przyjechało do Poznania trzeci raz w historii. Jest bowiem statuetką przechodnia. Zwycięska drużyna zabiera ją ze sobą, ma obowiązek dodania na tablicę grawerową nazwy swojego klubu i przywiezienie pucharu do miasta, kolejnego gospodarza turnieju. Do Poznania trofeum przywieźli zatem Szwedzi z zespołu Partille SC. Wcześniej, posiadaczem pucharu był Pocztowiec Poznań, który dwukrotnie, w latach 2003 i 2007 triumfował w rozgrywkach.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcia: Elżbieta Skowron

13 Luty 2020 - TROFEUM I MEDALE CZEKAJĄ. 13 Luty 2020 - TROFEUM I MEDALE CZEKAJĄ. 
 
 12 Luty 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ!  
Gdyby nie pomoc partnerów i sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa - mówi dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski. Kto nas wspiera? MIASTO POZNAŃ Miasto Poznań jest partnerem strategicznym.

Gdyby nie pomoc partnerów i sponsorów organizacja tego wydarzenia byłaby niemożliwa - mówi dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski. Kto nas wspiera?

MIASTO POZNAŃ
Miasto Poznań jest partnerem strategicznym. W wyniku konkursu na dofinansowanie wydarzeń sportowych, otrzymaliśmy wsparcie finansowe na organizację Halowego Klubowego Pucharu Europy. Pokrywa ono połowę budżetu całego wydarzenia.

FIRMA TFP
Partner tytularny, sponsor turnieju.

HUMMEL - partner techniczny, dostawca sprzętu sportowego
GRAYS - partner techniczny, dostawca sprzętu sportowego
CityZen - wszystkie mecze Pucharu Europy odbędą się w Hali CityZen w Poznaniu, ul. Droga Dębińska 10c
NOVOTEL POZNAŃ CENTRUM - drużyny uczestniczące w turnieju, delegaci i sędziowie będą zakwaterowane w hotelu Novotel Poznań Centrum
BOBROWSKI TRANS ? firma zapewni przewóz zespołów, sędziów, delegatów
KLAR-AUTO Sp. z o. o. - partner/sponsor turnieju
POSTAL STEEL GROUP - partner/sponsor turnieju
TODO - partner turnieju, zapewnia druk materiałów reklamowych i promocyjnych
MEON EMS - partner turnieju, zapewnia oprawę wizualną turnieju
31. Baza Lotnictwa Taktycznego - partner turnieju
PATRONI MEDIALNI:
TVP3 Poznań
Radio Poznań

12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 12 Luty 2020 - BEZ PARTNERÓW ANI RUSZ! 
 
 12 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 9  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 9 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Tomasz Dutkiewicz. O SOBIE: Imię i nazwisko: Tomasz Dutkiewicz Pseudonim: Bobi Dzień zaczynam od: Śniadania i kawy Gdybym nie grał w hokeja na trawie: Zostałbym piłkarzem Na bezludną wyspę zabrałbym: Rodzinę Życie bez internetu byłoby: Nud

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 9
W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Tomasz Dutkiewicz.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Tomasz Dutkiewicz
Pseudonim: Bobi
Dzień zaczynam od: Śniadania i kawy
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: Zostałbym piłkarzem
Na bezludną wyspę zabrałbym: Rodzinę
Życie bez internetu byłoby: Nudne
Życie bez internetu byłoby: Nudne
Sportowiec, którego podziwiam: Mathew Fraser
Kibicuję: Synowi
Polityka to dla mnie: Strata czasu
Żałuję, że: Nie żałuję

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Artur Mikuła
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: zdecydowanie Adrian Krokosz, Piotr Kozłowski
A w Tańcu z Gwiazdami: ja :-)
Gdy trener wchodzi do szatni: Zawsze jest wesoło
Tomasz Dutkiewicz ma 40 lat, jego nominalna pozycja to obrońca. W Grunwaldzie Poznań trenuje i gra od 32 (!) lat. Jest wychowankiem tego klubu.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

12 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 9 12 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 9 12 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 9 
 
 12 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WF Z MISTRZEM Z HOKEISTAMI GRUNWALDU  
Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań byli gośćmi kolejnego spotkania z cyklu WF z Mistrzem, które odbywa się w Szkole Podstawowej nr 89 w Poznaniu. Cykliczne spotkania z mistrzami sportu mają na celu promowanie aktywnego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych.

Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań byli gośćmi kolejnego spotkania z cyklu WF z Mistrzem, które odbywa się w Szkole Podstawowej nr 89 w Poznaniu.
Cykliczne spotkania z mistrzami sportu mają na celu promowanie aktywnego trybu życia, sportu i różnych dyscyplin sportowych. Dają też możliwość spotkania z czołowymi reprezentantami Polski. Gośćmi cyklu byli m.in.: młociarka Joanna Fiodorow, kanadyjkarz Tomasz Kaczor, czy były piłkarz Andrzej Juskowiak. Tym razem Szkoła zaprosiła hokeistów na trawie Grunwaldu Poznań.
Z dziećmi spotkali się: Piotr Kozłowski, Michał Kasprzyk, Mateusz Hulbój, Rafał Banaszak i Michał Poltaszewski. Każdy uczeń mógł: spróbować, zapytać, zagrać. Doszło nawet do krótkiego meczu pomiędzy hokeistkami na lodzie (uczennice SP 89), a naszymi hokeistami.
Wszystkim uczniom zawodnicy wręczyli zaproszenia na Halowy Klubowy Puchar Europy.

12 Luty 2020 - WF Z MISTRZEM Z HOKEISTAMI GRUNWALDU 
 
 11 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 8  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 8 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Rafał Banaszak. O SOBIE: Imię i nazwisko: Rafał Banaszak Pseudonim: Banan Dzień zaczynam od: Rozciągania pleców i treningu Gdybym nie grał w hokeja na trawie: Piłkarzem klasy światowej :-) Na bezludną wyspę zabrałbym: Rodzinę i przyjació

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 8
W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Rafał Banaszak.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Rafał Banaszak
Pseudonim: Banan
Dzień zaczynam od: Rozciągania pleców i treningu
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: Piłkarzem klasy światowej :-)
Na bezludną wyspę zabrałbym: Rodzinę i przyjaciół
Życie bez internetu byłoby: O wiele trudniejsze
Sportowiec, którego podziwiam: Robert Lewandowski
Kibicuję: Lechowi Poznań
Polityka to dla mnie: Robienie dobrej miny do złej gry
Żałuję, że: Niczego nie żałuję

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: zdecydowanie Adrian Krokosz
A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz
Gdy trener wchodzi do szatni: Wszystko fruwa (kiedy gramy źle) :-)
Rafał Banaszak ma 28 lat, jest bramkarzem. Do Grunwaldu Poznań trafił jesienią 2018 roku. Jest wychowankiem Startu Gniezno.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

11 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 8 11 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 8 
 
 11 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI W SPORTOWEJ ARENIE  
Kolejne spotkanie, rozmowa i zaproszenie kibiców na Halowy Klubowy Puchar Europy. Jerzy Wybieralski, Karol Śnieżek i Paweł Bratkowski gościli w Radiu Poznań w audycji Sportowa Arena. Godzinny program o hokeju na trawie! Posłuchaj

Kolejne spotkanie, rozmowa i zaproszenie kibiców na Halowy Klubowy Puchar Europy. Jerzy Wybieralski, Karol Śnieżek i Paweł Bratkowski gościli w Radiu Poznań w audycji Sportowa Arena. Godzinny program o hokeju na trawie!

Posłuchaj

11 Luty 2020 - HOKEIŚCI W SPORTOWEJ ARENIE 11 Luty 2020 - HOKEIŚCI W SPORTOWEJ ARENIE 11 Luty 2020 - HOKEIŚCI W SPORTOWEJ ARENIE 11 Luty 2020 - HOKEIŚCI W SPORTOWEJ ARENIE 

Zawodnicy Grunwaldu Poznań, na Puchar Europy zaprosili poznańskich kibiców osobiście. Paweł Bratkowski, Mirosław Kluczyński i Adrian Krokosz zaproszenia wręczyli w przerwie niedzielnego meczu 1. ligi koszykówki pomiędzy Biofarmem Basketem Poznań, a Zetkamą Doral Nysa Kłodzko. Dyrektor sportowy Jerzy Wybieralski przybliżył zasady gry w halową odmianę hokeja na trawie, a kibice mogli spróbować swoich sił i wziąć udział w konkursach. Dziękujemy za gościnność, zapraszamy wszystkich kibiców do hali CityZen już od piątku. Dostarczymy równie dużo emocji.

10 Luty 2020 - NIEDZIELA Z KOSZYKÓWKĄ 10 Luty 2020 - NIEDZIELA Z KOSZYKÓWKĄ 
 
 10 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 7 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Szymon Hutek O SOBIE: Imię i nazwisko: Szymon Hutek Pseudonim: Dzymek Dzień zaczynam od: Wody z cytryną Gdybym nie grał w hokeja na trawie: Grałbym w piłkę nożną Na bezludną wyspę zabrałbym: Sieć rybacką Życie bez internetu byłoby: Proste Sportowiec, którego podziwiam: Leo Messi Kibicuję: FC Barcelonie Polityka to dla mnie: Jedno wielkie kłamstwo Żałuję, że: Czas tak szybko płynie O DRUŻYNIE: Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny ;-) Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: Paweł Bratkowski A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz Gdy trener wchodzi do szatni: To nastaje cisza Szymon Hutek ma 37 lat, gra na pozycji obrońcy.

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 7

W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Szymon Hutek

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Szymon Hutek
Pseudonim: Dzymek
Dzień zaczynam od: Wody z cytryną
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: Grałbym w piłkę nożną
Na bezludną wyspę zabrałbym: Sieć rybacką
Życie bez internetu byłoby: Proste
Sportowiec, którego podziwiam: Leo Messi
Kibicuję: FC Barcelonie
Polityka to dla mnie: Jedno wielkie kłamstwo
Żałuję, że: Czas tak szybko płynie

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny ;-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: Paweł Bratkowski
A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz
Gdy trener wchodzi do szatni: To nastaje cisza
Szymon Hutek ma 37 lat, gra na pozycji obrońcy. W Grunwaldzie Poznań gra od 16 lat, poprzednim klubem był LKS Gąsawa.

10 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY 10 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY 10 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY 
 
 10 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BOBI I SZOGUN W SPORTOWYM WEEKENDZIE  
W niedzielny wieczór Tomasz Dutkiewicz i Mateusz Popiołkowski byli gośćmi Sportowego Weekendu w TVP3 Poznań. Opowiedzieli m.in. o ostatnich przygotowaniach do Halowego Klubowego Pucharu Europy, o atmosferze w drużynie i oczekiwaniach przed turniejem.

W niedzielny wieczór Tomasz Dutkiewicz i Mateusz Popiołkowski byli gośćmi Sportowego Weekendu w TVP3 Poznań. Opowiedzieli m.in. o ostatnich przygotowaniach do Halowego Klubowego Pucharu Europy, o atmosferze w drużynie i oczekiwaniach przed turniejem.

Kliknij, żeby zobaczyć zapis programu

10 Luty 2020 - BOBI I SZOGUN W SPORTOWYM WEEKENDZIE 
 
 09 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GUMA I SZOGUN W PLANECIE SPORTU  
O przygotowaniach, sparingach, rywalach, wsparciu rodziny i ? o wielu innych tematach, Mikołaj Gumny i Mateusz Popiołkowski opowiedzieli w audycji Planeta Sportu w Radiu Meteor. Posłuchajcie! Kliknij aby posłuchać

O przygotowaniach, sparingach, rywalach, wsparciu rodziny i ? o wielu innych tematach, Mikołaj Gumny i Mateusz Popiołkowski opowiedzieli w audycji Planeta Sportu w Radiu Meteor. Posłuchajcie!

Kliknij aby posłuchać

09 Luty 2020 - GUMA I SZOGUN W PLANECIE SPORTU 09 Luty 2020 - GUMA I SZOGUN W PLANECIE SPORTU 
 
 09 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 6  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 6 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Michał Kasprzyk. O SOBIE: Imię i nazwisko: Michał Kasprzyk Pseudonim: Kapsik Dzień zaczynam od: Śniadania Gdybym nie grał w hokeja na trawie: To pewnie trenowałbym jakiś sport indywidualny (brazylijskie jiu jitsu, zapasy) Na bezludną wyspę z

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 6
W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Michał Kasprzyk.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Michał Kasprzyk
Pseudonim: Kapsik
Dzień zaczynam od: Śniadania
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: To pewnie trenowałbym jakiś sport indywidualny (brazylijskie jiu jitsu, zapasy)
Na bezludną wyspę zabrałbym: Sprzęt do windsurfingu
Życie bez internetu byłoby: Aktywniejsze
Sportowiec, którego podziwiam: Oskar Piechota
Kibicuję: Wszystkim ambitnym osobom
Polityka to dla mnie: Nie ma znaczenia
Żałuję, że: Nie wyjechałem i nie spróbowałem swoich sił w zagranicznych klubach

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: Paweł Bratkowski
A w Tańcu z Gwiazdami: Mikołaj Gumny
Gdy trener wchodzi do szatni: Nie zmienia to sytuacji w szatni
Michał Kasprzyk ma 27 lat, gra jako obrońca. Do Grunwaldu Poznań trafił w 2014 roku, poprzednim klubem był Start Gniezno.

Rozmowa: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

09 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 6 09 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 6 09 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 6 
 
 09 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA W ROGOWIE, W PÓŁFINALE Z WARTĄ POZNAŃ!  
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej WKS Grunwald Poznań wygrał z LKS-em Rogowo 5:4. W półfinale o halowe mistrzostwo Polski zagra z Wartą Poznań, która zremisowała z AZS-em AWF-em Poznań. To nie był łatwy mecz.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej WKS Grunwald Poznań wygrał z LKS-em Rogowo 5:4. W półfinale o halowe mistrzostwo Polski zagra z Wartą Poznań, która zremisowała z AZS-em AWF-em Poznań.
To nie był łatwy mecz. Celem było zwycięstwo, ale Wojskowi zapowiadali, że traktują spotkanie z LKS-em jako generalny sprawdzian przed HKPE. I rzeczywiście trener testował wiele rozwiązań taktycznych. W dwóch pierwszych kwartach Grunwald grał bez bramkarza, sześcioma zawodnikami w polu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, po pięciu minutach poznaniacy prowadzili 2:0 po trafieniach Artura Mikuły i Michała Kasprzyka. Kontaktową bramkę zdobył jednak Maksymilian Koperski i po 10 minutach Grunwald wygrywał 2:1. W drugiej kwarcie do głosu doszli rywale. Po golach Koperskiego i Daniela Chojnackiego wyszli na prowadzenia i do przerwy prowadzili 3:2.
Po przerwie trener Karol Śnieżek wrócił do gry z bramkarzem. Trzecia kwarta nie przyniosła zmiany wyniku, w czwartej decydujące okazały się cztery minuty (między 32, a 35 minutą), w których hokeiści Grunwaldu trzykrotnie pokonali bramkarza Rogowa. Najpierw do remisu doprowadził Tomasz Dutkiewicz, a następnie trafili Mateusz Hulbój i Artur Mikuła. Grunwald prowadził 5:3. Nerwowo było w ostatniej minucie, bo po bramce Koperskiego ta przewaga stopniała do jednego trafienia, ale ostatecznie poznaniacy zwyciężyli LKS 5:4.
Mistrzowie Polski zakończyli rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw i do półfinału awansowali z pierwszego miejsca. Zagrają w nim z Wartą Poznań, która zajęła czwartą lokatę po remisie z AZS-em AWF-em. Drugą parę półfinalistów tworzą Pomorzanin Toruń i AZS AWF Poznań. Mecze zaplanowano na 22 lutego.
W niedzielę część zawodników będzie odpoczywać, ale kilkoro będzie promować zbliżający się Halowy Klubowy Puchar Europy. O 17.00 hokeiści pojawią się na meczu koszykarzy Biofarmu Basketu Poznań bo przybliżyć licznym kibicom hokej na trawie i rozdać zaproszenia na Halowych Klubowy Puchar Europy, a o 19.30 Tomasz Dutkiewicz i Mateusz Popiołkowski będą gośćmi Sportowego Weekendu w TVP3 Poznań.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcia: obsługa WKS Grunwald Poznań

09 Luty 2020 - WYGRANA W ROGOWIE, W PÓŁFINALE Z WARTĄ POZNAŃ! 09 Luty 2020 - WYGRANA W ROGOWIE, W PÓŁFINALE Z WARTĄ POZNAŃ! 09 Luty 2020 - WYGRANA W ROGOWIE, W PÓŁFINALE Z WARTĄ POZNAŃ! 09 Luty 2020 - WYGRANA W ROGOWIE, W PÓŁFINALE Z WARTĄ POZNAŃ! 
 
 07 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POSTAL SP. Z O.O. WSPIERA HOKEISTÓW NA TRAWIE.  
Dzisiaj (07.02.2020) w siedzibie firmy POSTAL STEEL GROUP POLSKA Sp. z o. o. w Tarnowie Podgórnym ul. Sowia 6 reprezentowanej przez Prezesa Zarządu - Pana Mariusza Stolarskiego, na ręce kierownika Waldemara Serowskiego, dla drużyny mistrza Polski WKS Grunwald Poznań, została przekazana kamera sportowa GoPro Hero 8 Black i kamera Sony FDR-AX53 z mikrofonem i statywem.

Dzisiaj (07.02.2020) w siedzibie firmy POSTAL STEEL GROUP POLSKA Sp. z o. o.
w Tarnowie Podgórnym ul. Sowia 6 reprezentowanej przez Prezesa Zarządu - Pana Mariusza Stolarskiego, na ręce kierownika Waldemara Serowskiego, dla drużyny mistrza Polski WKS Grunwald Poznań, została przekazana kamera sportowa GoPro Hero 8 Black i kamera Sony FDR-AX53 z mikrofonem i statywem. Odbyło się to w ramach sponsoringu i wsparcia zespołu przed zbliżającym się Halowym Klubowym Pucharem Europy (14-16.02.2020. w Poznaniu, w hali CityZen). Sztandarowym projektem firmy Postal Sp. z o.o. wspierającym naszych hokeistów jest wykonanie bramy wejściowej na stadion do hokeja na trawie. Za wszelką pomoc ze strony naszego sponsora postaramy się odwdzięczyć dobrymi wynikami podczas zbliżających się najważniejszych zawodów sportowych w Poznaniu w pierwszej połowie 2020 roku.

07 Luty 2020 - POSTAL SP. Z O.O. WSPIERA HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Luty 2020 - POSTAL SP. Z O.O. WSPIERA HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Luty 2020 - POSTAL SP. Z O.O. WSPIERA HOKEISTÓW NA TRAWIE. 07 Luty 2020 - POSTAL SP. Z O.O. WSPIERA HOKEISTÓW NA TRAWIE. 
 
 07 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 5  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 5 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Mateusz Hulbój. O SOBIE: Imię i nazwisko:Mateusz Hulbój Pseudonim: Żółwik Dzień zaczynam od: Śniadania z dzieckiem Gdybym nie grał w hokeja na trawie: To byłbym nauczycielem wychowania fizycznego Na bezludną wyspę zabrałbym: Żonę z syne

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 5
W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Mateusz Hulbój.

O SOBIE:
Imię i nazwisko:Mateusz Hulbój
Pseudonim: Żółwik
Dzień zaczynam od: Śniadania z dzieckiem
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: To byłbym nauczycielem wychowania fizycznego
Na bezludną wyspę zabrałbym: Żonę z synem
Życie bez internetu byłoby: Trudniejsze
Sportowiec, którego podziwiam: Robert Lewandowski
Kibicuję: Polskim sportowcom
Polityka to dla mnie: Inny świat
Żałuję, że: Nie zagrałem jeszcze na Igrzyskach Olimpijskich

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: Piotr Kozłowski
A w Tańcu z Gwiazdami: Mirosław Kluczyński
Gdy trener wchodzi do szatni: Panuje cisza
Mateusz Hulbój ma 27 lat, nominalnie gra na pozycji napastnika. Do Grunwaldu Poznań trafił w sezonie 2016/2017, poprzednim klubem był KS Siemianowice Śląskie.

Wywiad: Beat Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

07 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 5 07 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 5 07 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 5 
 
 07 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NEWS. MEDIA TOUR, PO NIM JUŻ TYLKO SKUPIENIE.  
W 30-letniej historii Halowego Pucharu Europy, turniej nigdy nie gościł w Polsce. Zawody w Poznaniu są więc wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla zawodników, dla kibiców, dla klubu, ale i dla samej dyscypliny sportu.

W 30-letniej historii Halowego Pucharu Europy, turniej nigdy nie gościł w Polsce. Zawody w Poznaniu są więc wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla zawodników, dla kibiców, dla klubu, ale i dla samej dyscypliny sportu. Hokej na trawie, choć w Wielkopolsce jest znany i obecny, to wciąż potrzebuje promocji i rozgłosu. Puchar Europy jest doskonałą okazją do pokazania się kibicom. Zawodnicy Grunwaldu Poznań chętnie zaangażowali się w działania promocyjne. Dzięki współpracy z partnerami medialnymi wydarzenia, w najbliższych dniach będzie ich można spotkać, zobaczyć, posłuchać, a nawet z nimi poćwiczyć. Od wtorku już tylko skupienie i mobilizacja przed turniejem.
Plan programów, audycji, w których zawodnicy, trenerzy i władze sekcji wezmą udział:
- pokaz, zaproszenie kibiców w przerwie meczu 1. ligi koszykówki Biofarm Basket Poznań - Zetkama Doral Nysa Kłodzko - niedziela 09.02.2020, godz. 17.00, hala CityZen Poznań
- Planeta Sportu, Radio Meteor - niedziela 09.02.2020, godz. 12.00
- TVP3 Poznań, Sportowy Weekend - niedziela 09.02.2020, godz. 19.30
- Radio Poznań, Sportowa Arena - poniedziałek 10,02,2020, godz. 21.05
- TVP3 Poznań, Witaj Wielkopolsko - wtorek 11.02.2020, godz. 7.20, 8.20
- WF z Mistrzem, SP nr 89 w Poznaniu - wtorek 11.02.2020, godz. 10.55

Tekst: Beata Oryl-Stroińska

07 Luty 2020 - NEWS. MEDIA TOUR, PO NIM JUŻ TYLKO SKUPIENIE. 07 Luty 2020 - NEWS. MEDIA TOUR, PO NIM JUŻ TYLKO SKUPIENIE. 
 
 07 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W SOBOTĘ GENERALNY SPRAWDZIAN, W NIEDZIELĘ GRAMY Z KOSZYKARZAMI  
W ostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej halowej Hokej Superligi, WKS Grunwald Poznań zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Rogowo. Będzie to generalny sprawdzian przed rozpoczynającym się w piątek 14 lutego Halowym Klubowym Pucharem Europy, dlatego zarówno trener, jak i zawodnicy mówią "Jedziemy po zwycięstwo, ale wynik nie będzie najważniejszy".

W ostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej halowej Hokej Superligi, WKS Grunwald Poznań zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Rogowo. Będzie to generalny sprawdzian przed rozpoczynającym się w piątek 14 lutego Halowym Klubowym Pucharem Europy, dlatego zarówno trener, jak i zawodnicy mówią "Jedziemy po zwycięstwo, ale wynik nie będzie najważniejszy". W niedzielę z kolei hokeiści będą kibicować koszykarzom.
Sytuacja w tabeli rozgrywek o Halowe Mistrzostwo Polski wygląda następująco: WKS Grunwald jest na prowadzeniu z przewagą 5 punktów nad Pomorzaninem Toruń. To oznacza, że bez względu na wynik sobotniego spotkania Wojskowi zakończą rundą zasadniczą na pozycji lidera. Jedyną niewiadomą jest rywal w kolejnym etapie rozgrywek, czyli w meczu półfinałowym. Będzie to AZS AWF Poznań, albo Warta Poznań, o czym zdecyduje sobotni, bezpośredni pojedynek tych drużyn.
Dla hokeistów Grunwaldu mecz z LKS-em Rogowo będzie generalnym sprawdzianem przed najważniejszych wydarzeniem tego
Dla hokeistów Grunwaldu mecz z LKS-em Rogowo będzie generalnym sprawdzianem przed najważniejszych wydarzeniem tego sezonu halowego, czyli Pucharem Europy.
Wiadomo, że chcemy wygrać ten mecz, ale będzie to dla nas poligon doświadczalny ponieważ chcemy przećwiczyć wiele elementów, które mogą nam się przydać w turnieju o Puchar Europy ? mówi bramkarz Wojskowych Mateusz Popiołkowski. Zagramy typowo pod puchar, oczywiście z szacunkiem dla rywala, ale jest to taki mecz, który możemy tak potraktować, dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się trener Karol Śnieżek: Wynik będzie w sobotę drugorzędną sprawą. Przede wszystkim musimy pewne elementy do Pucharu sobie jeszcze wytrenować, choćby grę w sześciu, czyli w przewadze. Mam więc nadzieję, że Rogowo postawi nam wysoko poprzeczkę żebyśmy mogli różne rzeczy potrenować. To będzie mocne przetarcie w meczowych sytuacjach. Zagramy już pucharowym składem. Zabraknie jedynie Szymona Hutka, który oczywiście w Pucharze Europy zagra.
Sobotni rywal Grunwaldu zajmuje w tabeli 6 miejsce i nie ma już szans na awans do fazy play-off, czyli do półfinału. Początek spotkania w Rogowie w sobotę o godz. 16.00. W niedzielę z kolei, hokeiści pojawią się na meczu 1. ligi koszykarzy pomiędzy Biofarmem Basketem Poznań, a Zetkama Doral Nysa Kłodzko. Będą dopingować koszykarzom i zapraszać kibiców na Halowy Klubowy Puchar Europy, który tydzień później zostanie rozegrany także w hali CityZen. WKS Grunwald przygotował konkursy i zaproszenia dla kibiców, a w przerwie - pokaz hokejowych tricków i przybliżenie kibicom zasad gry. Zapraszamy na koszykarsko-hokejowe spotkanie w niedzielę o godz. 17.00.

Tekst: Beata Oryl-Stoińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

07 Luty 2020 - W SOBOTĘ GENERALNY SPRAWDZIAN, W NIEDZIELĘ GRAMY Z KOSZYKARZAMI 07 Luty 2020 - W SOBOTĘ GENERALNY SPRAWDZIAN, W NIEDZIELĘ GRAMY Z KOSZYKARZAMI 
 
 06 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 4  
Halowy Klubowy Puchar Europy cz. 4 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Adrian Krokosz. O SOBIE: Imię i nazwisko: Adrian Krokosz Pseudonim: Adziu/Rojber Dzień zaczynam od: od porannej toalety Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to byłbym historykiem Na bezludną wyspę zabrałbym: żonę Życie bez internetu byłoby: s

Halowy Klubowy Puchar Europy cz. 4

W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Adrian Krokosz.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Adrian Krokosz
Pseudonim: Adziu/Rojber
Dzień zaczynam od: od porannej toalety
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to byłbym historykiem
Na bezludną wyspę zabrałbym: żonę
Życie bez internetu byłoby: spokojniejsze
Sportowiec, którego podziwiam: Robert Lewandowski
Kibicuję: polskim piłkarzom grającym za granicą
Polityka to dla mnie: zainteresowanie
Żałuję, że: nie byliśmy jeszcze na Igrzyskach Olimpijskich

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: ja :-)
A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz
Gdy trener wchodzi do szatni: to rozmawiamy o pogodzie :-)
Adrian Krokosz ma 28 lat, nominalnie gra na pozycji pomocnika. W Grunwaldzie Poznań jest od sześciu lat, poprzednim jego klubem był LKS Rogowo.

Wywiad: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

06 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 4 06 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 4 06 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 4 
 
 06 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRAM W TYM KLUBIE OD 32 LAT. NA TURNIEJ MUSZĘ WZIĄĆ URLOP...  
Tomasz Dutkiewicz, obok Artura Mikuły i Mirosława Kluczyńskiego jest jednym z najstarszych zawodników Grunwaldu Poznań. Tyle, że w odróżnieniu od swoich kolegów, związany jest z tym klubem od początku swojej kariery.

Tomasz Dutkiewicz, obok Artura Mikuły i Mirosława Kluczyńskiego jest jednym z najstarszych zawodników Grunwaldu Poznań. Tyle, że w odróżnieniu od swoich kolegów, związany jest z tym klubem od początku swojej kariery. Trafił do niego 32 (!) lata temu. A wszystko dzięki kolegom?

Z Tomkiem rozmawiam na 9 dni przed turniejem (HKPE), który, jak mówi "jest marzeniem, turniejem niezwykłym, pięknym zamknięciem kariery". Rozmowę zaczynam jednak od pytania o zdrowie, bo hokeista Grunwaldu miał krótką przerwę spowodowaną urazem. Czy zatem wszystko jest już ok., i czy gra w Pucharze Europy nie jest zagrożona?

Na szczęście jest już w porządku. Wczoraj byłem już na treningu, ćwiczyłem, grałem, dzisiaj z kolei miałem odnowę i co najważniejsze czułem się dobrze. Mam więc nadzieję, że będzie tak już do samych zawodów. To powracający uraz, pęka mi krążek w dysku. Naprawiam to zawsze ćwiczeniami. Tak za pierwszym razem pomógł mi doktor Domański i to jest najlepsza terapia.

Jak ona wygląda? Długa była ta przerwa w treningach?

Przez tydzień nie mogłem nic robić, poza ćwiczeniami na kręgosłup. Tylko takie mogłem wykonywać. Dużo pionizacji ciała. Nie powinno mieć to jednak wpływu na moją formę. Zwłaszcza, że przygotowania do turnieju mieliśmy bardzo dobre. Z trenerem Śnieżkiem wszystko było przemyślane, zaplanowane, i treningi i taktyka, gry kontrolne. Pełen profesjonalizm. Wszystko jest podporządkowane Pucharowi Europy, bo wiadomo czym jest dla nas ten turniej. Nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę co to jest za wydarzenie. Trzeba spytać np. byłych zawodników Pocztowca, to oni by powiedzieli jaka to jest waga zawodów, jaki prestiż, jakie emocje, no i jaka stawka drużyn.

Jak zatem oceniasz Wasze szanse?

Bardzo ważny będzie pierwszy mecz (z Dinamo Ekaterinburg - przyp.red.). Dobre wejście w turniej może okazać się kluczowe. Pierwsze trzy punkty, zwycięstwo - to zawsze mentalnie buduje cały zespół. Pamiętam, jak graliśmy w mistrzostwach świata, czy Europy, to po takiej wygranej inaczej podchodzi się do drugiego spotkania, głowa jest spokojniejsza, jest większa pewność siebie. Zwłaszcza u siebie. Inaczej się gra w innych krajach, gdzie nikt cię nie zna, nikt cię nie obserwuje. Tu będą polscy kibice, nasze rodziny, przyjaciele. A przecież tu nie będzie słabych drużyn, można wygrać i przegrać z każdym. Nawet trudno mi jest wskazać faworyta. Dla mnie ten turniej, tu w moim Poznaniu to niezwykłe wydarzenie.

No właśnie, chyba możesz powiedzieć tak, jak Artur Mikuła, że to piękne wydarzenie na koniec Twojej kariery?

Dokładnie tak. To może być mój ostatni sezon w karierze. Mam już swoje lata, a poza tym to nie mam oddelegowania z Wojska do klubu. To duże utrudnienie i nie ukrywam, że przygotowanie się do Pucharu Europy było dla mnie trudnym i ciężkim czasem. Nie było porozumienia z jednostką co do naszego oddelegowania (bo dotyczy to także Tomka Marcinkowskiego i Szymona Hutka). To oznacza, że normalnie pracowałem w pełnym wymiarze czasowym w swojej jednostce, a przecież mam jeszcze rodzinę, syna... Czasami nie było możliwości żeby iść na trening. Dla mnie, dla Artura to jest turniej spełnienia marzeń, ostatni taki w karierze.

Jak zatem będzie wyglądał ten ostatni tydzień przygotowań?

Będę szczery. Musiałem wziąć wolne w pracy, z nadgodzin. Takim sposobem będę mógł uczestniczyć w treningach. A turniej zagram będąc na urlopie. To był jedyny sposób by to zrobić.

Trochę szkoda, że z takimi trudnościami, bo przecież Grunwald to Twój "drugi dom", prawda?

Tak, ja gram w Grunwaldzie od 32 lat. To niesamowite, bo całą moją karierę spędziłem w WKS-ie. Pamiętam, jak w 1988 roku, w wieku 8 lat, na pierwszy trening zaprowadził mnie Sławek Choczaj. Wraz z jego bratem Tomkiem byli ode mnie starsi i wzięli mnie ze sobą. I tak szczerze, to moja kariera dzięki nim się toczyła. Bo ja zawsze chciałem być tam, gdzie oni. Jak oni byli w juniorach młodszych, to ja też chciałem, potem w starszych, to też trenowałem, by dostać się do starszej grupy. Chociaż młodszy od nich, to chciałem z nimi grać. I był taki jeden moment, gdy Jurek Czajka przyszedł na trening i zabrał mnie na mecz juniorów starszych. Grali tam wtedy m.in.: Marcin Pobuta, Alek Korcz, Tomek i Sławek Choczaj, Dominik Szymczak... I zagrałem z nimi, jeszcze jako napastnik. Trener powiedział, że wejdę na boisko tylko na chwilę. A ja powiedziałem, że wejdę i strzelę bramkę. No i tak zrobiłem. Od tego momentu wszystko się zaczęło na poważnie. Zawodnicy z rocznika 74? odeszli do seniorów, do trenera Mariusza Kubiaka, zrobiło się miejsce dla młodszych ? Potem trafiłem do kadry. Trener Kubiak polecił mnie trenerowi Jóskowiakowi i chociaż było ciężko bo było tam wielu dobrych zawodników to się udało.

Życzę zatem aby ten turniej zakończył się sukcesem, no i dużo zdrowia :-)

rozmawiała Beata Oryl-Stroińska
zdjęcie: Paweł Siczyński

06 Luty 2020 - GRAM W TYM KLUBIE OD 32 LAT. NA TURNIEJ MUSZĘ WZIĄĆ URLOP... 06 Luty 2020 - GRAM W TYM KLUBIE OD 32 LAT. NA TURNIEJ MUSZĘ WZIĄĆ URLOP... 
 
 05 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 3  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 3 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Paweł Bratkowski. O SOBIE: Imię i nazwisko: Paweł Bratkowski Pseudonim: Piłeczka Dzień zaczynam od: od wyjścia z pieskiem Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to grałbym w siatkówkę Na bezludną wyspę zabrałbym: coś do picia :-) Życie be

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 3

W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Paweł Bratkowski.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Paweł Bratkowski
Pseudonim: Piłeczka
Dzień zaczynam od: od wyjścia z pieskiem
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to grałbym w siatkówkę
Na bezludną wyspę zabrałbym: coś do picia :-)
Życie bez internetu byłoby: lepsze
Sportowiec, którego podziwiam: Michał Kubiak
Kibicuję: polskim siatkarzom
Polityka to dla mnie: bzdura
Żałuję, że: nie jestem bramkarzem :-)

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: Adrian Krokosz
A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz
Gdy trener wchodzi do szatni: to jest szydera :-)
Paweł Bratkowski ma 30 lat, gra na pozycji obrońcy, jest kapitanem zespołu. Do Grunwaldu Poznań przyszedł w 2008 roku z LKS-u Rogowo.

Wywiad: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

05 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 3 05 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 3 05 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 3 
 
 04 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZIEŻ NIE ZAWODZI!  
XXIII Memoriał Adama Filemonowicza Nasi młodzi hokeiści na trawie uczestniczyli w dniach 31.01-02.02.2020 w międzynarodowym turnieju memoriałowym w gminie Łubianka. Łubianka to bez wątpienia miejscowość, którą śmiało można nazwać wylęgarnią hokejowych talentów.

XXIII Memoriał Adama Filemonowicza

Nasi młodzi hokeiści na trawie uczestniczyli w dniach 31.01-02.02.2020 w międzynarodowym turnieju memoriałowym w gminie Łubianka.
Łubianka to bez wątpienia miejscowość, którą śmiało można nazwać wylęgarnią hokejowych talentów. Nic więc dziwnego, że od 23 lat organizuje prestiżowy turniej dla najmłodszych adeptów hokeja na trawie. W zeszłym roku Memoriał Adama Filemonowicza zdominowały drużyny zagraniczne - dwa pierwsze miejsca zajęły zespoły z Ukrainy, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się ekipa ze Słowacji.
Tym razem najlepszy okazał się zespół KS Warta Poznań, pokonując w wielkim finale naszą młodzież WKS Grunwald Poznań i - jak to na ostateczną rozgrywkę przystało - po niezwykle emocjonującym meczu zwyciężyli 2:1. Jest to bardzo duży sukces wychowanków Łukasza Kosmaczewskiego - trenera grup młodzieżowych oraz pani kierownik Hanny Kozłowskiej, która osobiście podczas turnieju dbała o zakwaterowanie i wyżywienie drużyny. Na najniższym stopniu podium stanęli podopieczni Aleksandra Mashtalira - HC Politechnik Korosten z Ukrainy.
W Memoriale Adama Filemonowicza zagrało aż 20 zespołów. Młodzi hokeiści - zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi - rywalizowali w spotkaniach oraz tradycyjnych rzutach karnych. Oczywiście wszystkie wyniki meczów były protokołowane i weryfikowane, jednak nie one były istotą Memoriału. Liczyła się sportowa rywalizacja, zdobywanie doświadczenia i upamiętnienie legendy polskiego hokeja na trawie oraz gminy Łubianka Adama Filemonowicza.
Filemonowicz był zawodnikiem, a potem szkoleniowcem związanym na początku z Toruniem. Grał w Pomorzaninie Toruń, a następnie był trenerem tego zespołu. Został także doceniony przez władze centralne. Był selekcjonerem reprezentacji Polski juniorów młodszych, juniorów, "młodzieżówki" oraz asystentem selekcjonera pierwszej reprezentacji podczas Mistrzostw Europy w 1983 roku. Z kolei w 1995 roku przygotowywał i prowadził reprezentację Polski kobiet w turnieju kwalifikacyjnym młodzieżowych Mistrzostw Europy w Poznaniu.
Hokej był największą pasją jego życia. Uwielbiał pracę z najmłodszymi, z którymi miał wspaniały kontakt. Był jednym z założycieli hokeja na trawie przy SP w Łubiance. Z drużyną tą, którą nazwał "Bałagany", spędził ostatnie lata swojej bogatej kariery trenerskiej.

Klasyfikacja końcowa XXIII Memoriału Adama Filemonowicza:
1. KS Warta Poznań
2. WKS Grunwald Poznań
3. HC Politechnik Korosten
4. HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie
5. KS Lipno Stęszew
6. AZS Politechnika Poznańska
7. Pomorzanin Toruń II
8. Kolosok Boryspol
9. Pomorzanin Toruń I
10. Bałagany Łubianka II
11. UKHT Ósemka Tarnowskie Góry
12. Start Berdyczowski Region
13. UKS SP 26 Poznań
14. SP 3 Siemianowice Śląskie
15. SP 3 Toruń
16. ODUSH ZOR Korosten
17. SP Łubianka
18. SP 15 Tarnowskie Góry
19. Spartak Korosten
20. UKS Bałagany Łubianka I

Tekst: Rzecznik prasowy PZHT

04 Luty 2020 - MŁODZIEŻ NIE ZAWODZI! 04 Luty 2020 - MŁODZIEŻ NIE ZAWODZI! 04 Luty 2020 - MŁODZIEŻ NIE ZAWODZI! 04 Luty 2020 - MŁODZIEŻ NIE ZAWODZI! 04 Luty 2020 - MŁODZIEŻ NIE ZAWODZI! 
 
 04 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 2  
Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 2 W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Mateusz Popiołkowski. O SOBIE: Imię i nazwisko: Mateusz Popiołkowski Pseudonim: Szogun Dzień zaczynam od: kawy Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to byłbym unihokeistą Na bezludną wyspę zabrałbym: książki Życie bez internetu byłoby: sp

Czy te oczy mogą kłamać? - odc. 2

W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Mateusz Popiołkowski.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Mateusz Popiołkowski
Pseudonim: Szogun
Dzień zaczynam od: kawy
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to byłbym unihokeistą
Na bezludną wyspę zabrałbym: książki
Życie bez internetu byłoby: spokojne
Sportowiec, którego podziwiam: Kobe Bryant
Kibicuję: każdemu, kto ma w życiu pasję i się w niej realizuje
Polityka to dla mnie: bez komentarza
Żałuję, że: nie mogę spędzać więcej czasu z bliskimi

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: Piotr Kozłowski
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: Adrian Krokosz
A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz
Gdy trener wchodzi do szatni: to pytamy, czy zagramy w "gałę"
Mateusz Popiołkowski ma 26 lat , gra na pozycji bramkarza. Do Grunwaldu Poznań trafił 6 lat temu z Pomorzanina Toruń.

Wywiad: Beata Oryl-Stroińska

04 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 2 04 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 2 
 
 04 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 1  
W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Piotr Kozłowski. O SOBIE: Imię i nazwisko: Piotr Kozłowski Pseudonim: Koza Dzień zaczynam od: Pobudki dzieci oraz kawy Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to może zostałbym kabareciarzem :-) Na bezludną wyspę zabrałbym: żonę Życie bez internetu byłoby: dla dzieci ciekawe, d

W cyklu przybliżającym hokeistów WKS Grunwald Poznań "Czy te oczy mogą kłamać?" na pytania odpowiedział Piotr Kozłowski.

O SOBIE:
Imię i nazwisko: Piotr Kozłowski
Pseudonim: Koza
Dzień zaczynam od: Pobudki dzieci oraz kawy
Gdybym nie grał w hokeja na trawie: to może zostałbym kabareciarzem :-)
Na bezludną wyspę zabrałbym: żonę
Życie bez internetu byłoby: dla dzieci ciekawe, dla dorosłych nudne
Sportowiec, którego podziwiam: Adam Małysz
Kibicuję: mojemu macierzystemu klubowi LKS Rogowo
Polityka to dla mnie: a czym jest polityka? Nie interesuje mnie to
Żałuję, że: nigdy nie reprezentowałem klubu spoza Polski, a miałem taką możliwość

O DRUŻYNIE:
Największy bałagan w szatni robi: Mikołaj Gumny :-)
Kawały najlepiej opowiada: ja albo Adrian Krokosz
W teleturnieju Jeden z Dziesięciu sprawdziłby się: nasza Wikipedia Paweł Bratkowski
A w Tańcu z Gwiazdami: Tomasz Dutkiewicz pięknie rozdaje karty na parkiecie (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi)
Gdy trener wchodzi do szatni: zaczynamy rozmawiać z kolegami o pogodzie :-)

Piotr Kozłowski ma 32 lata, gra na pozycji obrońcy, jest wychowankiem LKS-u Rogowo. W Grunwaldzie Poznań gra od 8 lat.

Wywiad: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Paweł Siczyński

04 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 1 04 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY CZ. 1 
 
 02 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MAMY TO! SZÓSTA LIGOWA WYGRANA.  
WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 9:3 (2:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła 4, Michał Kasprzyk 4, Mateusz Hulbój 1 WKS Grunwald Poznań kontra AZS AWF Poznań. Mecz na szczycie halowych rozgrywek dostarczył spodziewanych emocji.

WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 9:3 (2:2)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła 4, Michał Kasprzyk 4, Mateusz Hulbój 1

WKS Grunwald Poznań kontra AZS AWF Poznań. Mecz na szczycie halowych rozgrywek dostarczył spodziewanych emocji. Zaczęło się od niespodziewanego prowadzenia Akademików, skończyło wysokim zwycięstwem Wojskowych.
Pierwszy kwadrans meczu należał do AZS-u AWF-u. Prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Łukasza Kurniewicza. Tyle, że jeszcze przed przerwą Grunwald doprowadził do wyrównania. Najpierw, kontaktową bramkę po krótkim rogu zdobył Artur Mikuła, tuż przed końcem drugiej kwarty na 2:2 trafił Michał Kasprzyk.
I kiedy w pierwszej akcji po przerwie Akademicy znów objęli prowadzenie, znów po trafieniu Kurniewicza, wydawało się, że całe spotkania będzie wyrównane. Stało się inaczej. Wojskowi zdobyli 7 bramek nie tracąc żadnej. Zespół Karola Śnieżka przyspieszył grę przeprowadzając szybkie kontrataki, trafiał też z krótkich rogów. Kolejne trafienia zaliczali Artur Mikuła i Michał Kasprzyk, z akcji bramkę zdobył także Mateusz Hulbój. W ostatnich trzech minutach szkoleniowiec zdecydował się wycofać bramkarza, gra w przewadze zaowocowała aż trzema bramkami. WKS Grunwald Poznań pokonał AZS AWF 9:3 i umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Nad drugim w tabeli Pomorzaninem Toruń, który wygrał z Wartą Poznań 7:2 ma 5 punktów przewagi.
WKS Grunwald jest już pewien awansu do fazy play off. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Wojskowi zagrają na wyjeździe z LKS-em Rogowo.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcia: Paweł Siczyński

02 Luty 2020 - MAMY TO! SZÓSTA LIGOWA WYGRANA. 02 Luty 2020 - MAMY TO! SZÓSTA LIGOWA WYGRANA. 02 Luty 2020 - MAMY TO! SZÓSTA LIGOWA WYGRANA. 02 Luty 2020 - MAMY TO! SZÓSTA LIGOWA WYGRANA. 02 Luty 2020 - MAMY TO! SZÓSTA LIGOWA WYGRANA. 
 
 31 Styczeń 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BĘDĘ Z CHŁOPAKAMI. ZAŁOŻĘ NAWET MECZOWĄ KOSZULKĘ.  
Byłem trochę podłamany, ale czasu nie wrócę. Będę z chłopakami podczas turnieju, założę nawet swoją meczową koszulkę - wyznaje Mateusz Poltaszewski. Hokeista Grunwaldu Poznań doznał na treningu poważnej kontuzji kolana.

Byłem trochę podłamany, ale czasu nie wrócę. Będę z chłopakami podczas turnieju, założę nawet swoją meczową koszulkę - wyznaje Mateusz Poltaszewski. Hokeista Grunwaldu Poznań doznał na treningu poważnej kontuzji kolana. Jest już po operacji, gotowy do rehabilitacji, aby jak najszybciej wrócić do gry.

Dziś rano miał Pan operację kolana, jak się Pan czuje, jak poważny to jest uraz?

Wszystko ze mną w porządku. Wczesnym rankiem miałem zabieg, byłem znieczulony od pasa w dół. Operował mnie doktor Andrzej Pyda, który powiedział, że wszystko przebiegło planowo, bez komplikacji. Operowane było lewe kolano, miałem wycięty kawałek łąkotki i naprawiane przednie więzadła krzyżowe. Wraca teraz czucie w nogach, ból powoli mija, od jutra zaczynam rehabilitację i liczę, że wszystko będzie ok.

Ile może potrwać przerwa w treningach, kiedy będzie możliwy powrót do zajęć z pełnymi obciążeniami i do gry?

Powrót do pełnej sprawności może potrwać do sześciu miesięcy. Przez te pół roku będę musiał się sporo napocić. Pierwszy tydzień będzie wprowadzający, spokojny, potem w domu będą proste ćwiczenia. Kolejny etap to ściągnięcie szwów, po których stopniowo ćwiczenia będą już mocniejsze.

Kontuzja to trudny moment dla każdego sportowca, także dla Pana. Zwłaszcza, że nastąpiła przed tak ważnym wydarzeniem, jak Halowy Klubowy Puchar Europy. Trudno było się z tym pogodzić?

Rzeczywiście, kontuzja przytrafiła się w najgorszym momencie. Nie ukrywam, że cieszyłem się bardzo na ten turniej, dawno nie grałem w takich meczach, zwłaszcza przed własną publicznością. Byłem więc podłamany, tak szczerze, to jeszcze gdzieś w środku jestem, ale tłumaczę sobie, że czasu nie wrócę, stało się jak się stało. Na pewno będę w tych dniach z chłopakami, na wszystkich meczach. Mam zamiar nawet założyć swoją meczową koszulkę. Chcę żeby wiedzieli, że ich wspieram, że jestem z drużyną. Będę krzyczał, dopingował, tyle mogę zrobić.
Najgorsze, że to się stało na treningu, przed meczem z Bałaganami Łubianka. Uciekło mi kolano i łąkotka już nie wskoczyła. Nie każdy wie, że zerwane więzadła miałem 7 lat temu, podczas wyjazdowego meczu w barwach reprezentacji Polski. Mięśnie były jednak dobrze obudowane i mogłem z tym grać. Zdarzało się, że wyskakiwała mi łąkotka, ale prostowałem nogę i czułem, że wskakuje na swoje miejsce. I tak się nauczyłem z tym grać, że przez tyle lat nie było to dużym problemem. Przyszedł jednak teraz taki moment, że konieczny był zabieg. Kolano się zblokowało, łąkotka nie wskoczyła...

Gra Pan na ważnej pozycji, środkowego. Pana brak jest pewnie sporym problemem dla Grunwaldu?

Rzeczywiście, gra na środku jest równie trudna, co ważna dla zespołu. Po rozmowie z trenerem wiem, że dlatego był trochę zmartwiony moim urazem, zwłaszcza, że ostatnio byłem podstawowym zawodnikiem, numerem jeden na tej pozycji. Wiem jednak, że trener znajdzie pomysł, rozwiązanie tego problemu. Znam chłopaków i wiem, że dadzą radę. Na środku może zagrać choćby Adrian Krokosz, próbowani byli też inni zawodnicy. Jestem przekonany, że chłopaki zagrają dobry turniej, śniło mi się nawet, że zdobędą medal.

Czuje Pan teraz wsparcie w kolegach w zespole?

Tak, mogę na nich liczyć, dziękuje im za to. Dzwonią do mnie, pytają, interesują się. Paweł Bratkowski, który też był próbowany na mojej pozycji, żartował nawet mówiąc "Co Ty narobiłeś? Od cholery tam jest pracy". Śmialiśmy się, że dopiero się o tym przekonał, jak sam tam zagrał.

Na co Pana zdaniem stać Grunwald w Pucharze Europy? Patrząc na wyniki i grę w dotychczasowych meczach, turniejach, wygląda to obiecująco?

Od początku brałem udział w przygotowaniach, obserwowałem to wszystko, co ustawił trener Karol Śnieżek i muszę przyznać, że jestem pełen optymizmu. Zwłaszcza po tym, co pokazaliśmy w turnieju RohrMax Cup. Zagraliśmy w Wiedniu bardzo dobry turniej. Tamte wyniki, nie wspomnę o meczu finałowym, pokazały, że jesteśmy dobrze przygotowani i że stać nas na pierwszą czwórkę w Pucharze Europy. Oczywiście wiem, że będą to bardzo trudne zawody, ale wiem na co stać chłopaków. Wierzę w pierwszą czwórkę, a nawet po cichu liczę na medal. Cieszę się, że po przerwie wrócił do nas trener Karol. Widać, że ma pomysł na naszą grę i co ważne, my się dobrze czuliśmy - i fizycznie i na boisku.

Trzymam zatem kciuki za szybki powrót do zdrowia i do zobaczenia na turnieju ;-)

Bardzo dziękuję. Chciałbym dodać, że bardzo liczę też na kibiców, na to, że poznaniacy, nasze rodziny, bliscy pomogą chłopakom gorącym dopingiem. Byłoby wspaniale gdyby zagrali przy pełnych trybunach.

rozmawiała Beata Oryl-Stroińska
zdjęcie: FB Mati Poltaszewski

31 Styczeń 2020 - BĘDĘ Z CHŁOPAKAMI. ZAŁOŻĘ NAWET MECZOWĄ KOSZULKĘ. 31 Styczeń 2020 - BĘDĘ Z CHŁOPAKAMI. ZAŁOŻĘ NAWET MECZOWĄ KOSZULKĘ. 31 Styczeń 2020 - BĘDĘ Z CHŁOPAKAMI. ZAŁOŻĘ NAWET MECZOWĄ KOSZULKĘ. 
 
 30 Styczeń 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZNÓW Z WICELIDEREM  
Tabela zmienną jest, a to sprawia, że w najbliższej kolejce halowej Hokej Superligi znów zagramy z wiceliderem. Czeka więc nas kolejny mecz na szczycie, bo prowadzimy w rozgrywkach z trzypunktową przewagą.

Tabela zmienną jest, a to sprawia, że w najbliższej kolejce halowej Hokej Superligi znów zagramy z wiceliderem. Czeka więc nas kolejny mecz na szczycie, bo prowadzimy w rozgrywkach z trzypunktową przewagą.
W miniony weekend, w piątej kolejce rozgrywek wygraliśmy z zajmującym wówczas drugie miejsce KS Pomorzaninenm Toruń 10:5. Dla rywali oznaczało to nie tylko utratę pozycji wicelidera, ale spadek z podium, na 4. miejsce. Drużynę z Torunia wyprzedziły dwa zespoły z Poznania: AZS AWF i KS Warta. I właśnie z Akademikami zmierzymy się w najbliższą sobotę.
Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i to z kilku powodów. Po pierwsze to końcówka rundy zasadniczej w walce o halowe mistrzostwo Polski. Do końca zostały tylko dwie kolejki spotkań. Mecz Grunwaldu z AZS-em AWF-em ma więc duże znaczenie w kontekście rozstawienia przed fazą play off, do której awansują cztery najlepsze drużyny. Ważny będzie więc także inny sobotni mecz, pomiędzy Wartą Poznań a Pomorzaninem. Po drugie, trenerem AZS-u AWF-u jest obecny selekcjoner reprezentacji Polski Jacek Adrian, który doskonale zna hokeistów Grunwaldu. Trzech z nich (Mateusz Hulbój, Michał Kasprzyk i Mateusz Popiołkowski) grało niedawno w Halowych Mistrzostwach Europy, trener poznał więc ich mocne i słabe strony. I wreszcie po trzecie, każdy mecz to sprawdzian przed Halowym Klubowym Pucharem Europy, do którego Wojskowi odliczają już dni. Pierwszy mecz hokejowej "Ligi Mistrzów" już za 15 dni.
Mecz WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań w sobotę, 1 lutego o godz. 16.30 w hali Chwiałka C w Poznaniu.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Plakat: Paweł Siczyński

30 Styczeń 2020 - ZNÓW Z WICELIDEREM 30 Styczeń 2020 - ZNÓW Z WICELIDEREM 30 Styczeń 2020 - ZNÓW Z WICELIDEREM 
 
 29 Styczeń 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM WP.  
We wtorek (28.01.2020) hokeiści na trawie byli z wizytą w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, na zaproszenie Pana ppłk. Mirosława Bębnowicza, Szefa Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Sztabie Generalnym.

We wtorek (28.01.2020) hokeiści na trawie byli z wizytą w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, na zaproszenie Pana ppłk. Mirosława Bębnowicza, Szefa Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Sztabie Generalnym. Podczas naszej wizyty, kadra naszej sekcji w składzie:
mł. chor. Robert Grzeszczak
st. szer. Paweł Bratkowski
st. szer. Piotr Kozłowski
st. szer. Michał Poltaszewski
szer. Michał Kasprzyk
szer. Mateusz Popiołkowski,
wzięła udział w meczu unihokeja. Przeciwnikami naszej drużyny były połączone siły Sztabu Generalnego WP i Reprezentacji Departamentu Administracyjnego WP.
Spotkanie odbywało się w zdrowej i sportowej atmosferze. Na zakończenie zostaliśmy uhonorowani okolicznościowymi medalami. Z naszej strony chcielibyśmy podziękować za zaproszenie, miłe przyjęcie i wyrażamy chęć dalszej współpracy.

Tekst: Mateusz Popiołkowski
Zdjęcia: Michał Kasprzyk

29 Styczeń 2020 - HOKEIŚCI NA TRAWIE Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM WP. 29 Styczeń 2020 - HOKEIŚCI NA TRAWIE Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM WP. 29 Styczeń 2020 - HOKEIŚCI NA TRAWIE Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM WP. 29 Styczeń 2020 - HOKEIŚCI NA TRAWIE Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM WP. 29 Styczeń 2020 - HOKEIŚCI NA TRAWIE Z WIZYTĄ W SZTABIE GENERALNYM WP. 
 
 27 Styczeń 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MISTRZ WCIĄŻ NIEPOKONANY  
KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 5:10 (5:6) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny 3, Tomasz Dutkiewicz 2, Szymon Hutek, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz, Paweł Bratkowski i Artur Mikuła po 1 W meczu na szczycie Halowej Hokej Superligi WKS Grunwald Poznań wygrał na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń 10:5.

KS Pomorzanin Toruń - WKS Grunwald Poznań 5:10 (5:6)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny 3, Tomasz Dutkiewicz 2, Szymon Hutek, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz, Paweł Bratkowski i Artur Mikuła po 1
W meczu na szczycie Halowej Hokej Superligi WKS Grunwald Poznań wygrał na wyjeździe z Pomorzaninem Toruń 10:5. Wojskowi umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.
Mecze tych dwóch drużyn w ostatnich latach dostarczają mnóstwo emocji, nie inaczej było tym razem, chociaż spotkanie było wyrównane tylko w pierwszych dwóch kwartach. Stało jednak na dobrym poziomie, gra była szybka i mogła podobać się kibicom.
Wojskowi zaczęli od mocnego uderzenia, bo już po trzech minutach prowadzili 2:0. Dwie bramki zdobył Tomasz Dutkiewicz. Wicemistrzowie kraju szybko jednak odpowiedzieli golem kontaktowym, Mateusza Popiołkowskiego pokonał Michał Raciniewski. Na 3:1 podwyższył Szymon Hutek, ale torunianie znów odpowiedzieli trafieniem. W 9. minucie Grunwald zdołał dwukrotnie pokonać bramkarza Pomorzanina i po pierwszej kwarcie prowadził 5:2. W drugiej to rywale byli skuteczniejsi i zmniejszyli straty do jednej bramki.
Po przerwie mistrzowie Polski byli już drużyną zdecydowanie lepszą. Dobrze zagrali w obronie i strzelili jeszcze cztery bramki, dwie Mikołaj Gumny, jedną Paweł Bratkowski, a w ostatniej minucie meczu Artur Mikuła. Było to jego 17. trafienie w tym sezonie. Nie wystarczyło to do utrzymania pozycji lidera najskuteczniejszych strzelców halowych rozgrywek. Najgroźniejszy rywal zawodnika Grunwaldu Waldemar Rataj z Warty Poznań, w meczu z Bałaganami Łubianka zaliczył aż cztery trafienia i z liczbą 19 bramek został nowym liderem klasyfikacji.
WKS Grunwald Poznań ostatecznie pokonał Pomorzanina 10:5 i z kompletem wygranych umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Wojskowi, nad drugim w tabeli zespołem z Torunia mają już 5 punktów przewagi. W następnej kolejce spotkań poznaniacy zagrają z AZS-em AWF-em Poznań.w dniu 01.02.2020r (sobota) godz. 16.30, hala C POSiR w Poznaniu ul. Jana Spychalskiego 34. Wszystkie mecze i przygotowania mistrza Polski zmierzają do jak najlepszego zaprezentowania się podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy w hali CityZen w Poznaniu w dniach 14-16.02.2020r. Turniej objęty jest Honorowym Patronatem Ministra Obrony Narodowej. W jedności siła!

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcia: Paweł Siczyński

27 Styczeń 2020 - MISTRZ WCIĄŻ NIEPOKONANY 27 Styczeń 2020 - MISTRZ WCIĄŻ NIEPOKONANY 27 Styczeń 2020 - MISTRZ WCIĄŻ NIEPOKONANY 27 Styczeń 2020 - MISTRZ WCIĄŻ NIEPOKONANY 27 Styczeń 2020 - MISTRZ WCIĄŻ NIEPOKONANY 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI