14 Listopad 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY  
WKS Grunwald Poznań rozpoczyna sezon halowy, międzynarodowym turniejem hokeja na trawie w hali z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. W dniach 16-18 listopada w gminach Łubianka i Unisław mierzyć będą się zawodnicy trzech najlepszych drużyn w Polsce (mistrz kraju WKS Grunwald Poznań, wicemistrz AZS AWF Poznań oraz brązowy medalista - Pomorzanin Toruń), trzy drużyny z zagranicy - HC Politechnik Korosten (Ukraina), HC Wien (A

WKS Grunwald Poznań rozpoczyna sezon halowy, międzynarodowym turniejem hokeja na trawie w hali z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
W dniach 16-18 listopada w gminach Łubianka i Unisław mierzyć będą się zawodnicy trzech najlepszych drużyn w Polsce (mistrz kraju WKS Grunwald Poznań, wicemistrz AZS AWF Poznań oraz brązowy medalista - Pomorzanin Toruń), trzy drużyny z zagranicy - HC Politechnik Korosten (Ukraina), HC Wien (Austria) i Railway Union Hockey Club Dublin (Irlandia), oraz gospodarz imprezy, czyli Bałagany Rustico Łubianka. Taka obsada oznacza, że w gminach Łubianka i Unisław odbędzie się turniej w halowej odmianie hokeja na trawie, jakiego jeszcze w naszym kraju nie było. Railway Union Hockey Club Dublin występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim kraju, HC Wien 12 razy zdobywał Mistrzostwo swojego kraju - 11 razy na otwartych boiskach i raz w hali, natomiast HC Politechnik to zaprzyjaźniony z naszym regionem zespół, który już nie raz gościł w gminie Łubianka. W turnieju udział weźmie więc siedem drużyn (cztery z Polski i trzy z zagranicy) i zostanie on rozegrany w formule "każdy z każdym". Dodatkowo w Brąchnowie (gmina Łubianka) odbędzie się także mecz przyjaźni, w którym zagrają zawodnicy wszystkich drużyn. W organizację turnieju zaangażował się także wójt Jerzy Zająkała, który postanowił połączyć zmagania laskarzy z uhonorowaniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
- To piękny element uhonorowania tego jubileuszu. Hokej na trawie i bieganie to wiodące dyscypliny w naszej gminie, więc akurat one w sposób szczególny zaistnieją w tym roku. Już nie mogę się doczekać inauguracji - mówi wójt. Organizacja dużych wydarzeń związanych z hokejem na trawie to dla gminy Łubianka nic nowego. To właśnie tam co roku odbywa się Międzynarodowy Turniej Hokeja Halowego im. Adama Filemonowicza. Ponadto w 2011 roku reprezentacja Polski w hokeju na trawie przygotowywała się do Mistrzostw Świata w hali w Brąchnowie, w gminie Łubianka właśnie. Nie może więc dziwić fakt, że zainteresowanie Międzynarodowym Turniejem Hokeja na Trawie - Unisław/Łubianka 2018 jest bardzo duże. Nasi hokeiści na trawie przygotowania do sezonu halowego 2018/2019 rozpoczęli we wtorek (13.11.2018) i mimo krótkiego czasu na treningi, jedziemy na turniej 100-lecia Odzyskania Niepodległości do Łubianki i Unisławia, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz jako drużyna wojskowa godnie uczcić nasze państwowe święto.

14 Listopad 2018 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY 14 Listopad 2018 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY 14 Listopad 2018 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY 14 Listopad 2018 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY 14 Listopad 2018 - WKS GRUNWALD POZNAŃ ROZPOCZYNA SEZON HALOWY 
 
 09 Listopad 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI OBCHODY W POZNANIU  
Uroczystości rocznicowe w stolicy Wielkopolski rozpoczną się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie od koncertu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK o godz.

Uroczystości rocznicowe w stolicy Wielkopolski rozpoczną się w niedzielę, 11 listopada o godzinie 11 mszą świętą w intencji Ojczyzny w poznańskiej Farze. Po nabożeństwie uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie od koncertu Orkiestry Miasta Poznania przy MPK o godz. 12 rozpoczną się główne uroczystości, czyli Piknik historyczny 1918-2018. Pół godziny później rozpoczną się oficjalne uroczystości, w tym wystąpienie wojewody, kolejny koncert - tym razem Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych - oraz defilada wojskowa pododdziałów. To wszystko zostanie dopełnione specjalnie przygotowanymi na 11 listopada prezentacjami wielkopolskich grup rekonstrukcyjnych, które rozpoczną się o godz. 14.
Miłośnicy militariów będą mogli zobaczyć zabytkowe pojazdy pancerne, w tym samochód marki Austin-Putiłów Poznańczyk. Został on zdobyty w maju 1920 r. przez żołnierzy z 55 Pułku Piechoty 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w okolicy Bobrujska. Samochód był pierwszym pojazdem Wielkopolskiego Plutonu Samochodów Pancernych.
Na placu Wolności stanie też armata. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 7 Dywizjonu Artylerii Konnej, która poprowadzi punkt werbunkowy, zorganizuje dla wszystkich chętnych pokazy obsługi armaty. W tym czasie poznaniacy będą też częstowani wojskową grochówką.
Wyjątkowym wydarzeniem będzie mapping Wielkopolska wiktoria z muzyką na żywo, który został przygotowany wspólnie z Enea S.A. Widowisko multimedialne zostanie wyświetlone na gmachu Arkadii o godz. 17.

Obok głównych uroczystości, zaplanowano także wystawy. Pierwszą z nich ?Niepodległość? autorstwa Marii Romany Gierczyńskiej będzie można było zobaczyć już w piątek w holu urzędu wojewódzkiego. Druga wystawa - ?Ojcowie Niepodległości? przygotowana przez IPN, tego samego dnia stanęła przed urzędem.
Jerzy Raube

09 Listopad 2018 - 100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI OBCHODY W POZNANIU 
 
 04 Listopad 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC RUNDY JESIENNEJ Z MOCNYM AKCENTEM.  
WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 11:2 (5:1) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 4 Mateusz Hulbój - 3 Adrian Krokosz - 1 Tomasz Dutkiewicz - 1 Michał Kasprzyk - 1 Paweł Bratkowski - 1 W niedzielę (04.

WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 11:2 (5:1)

Bramki strzelili:
Artur Mikuła - 4
Mateusz Hulbój - 3
Adrian Krokosz - 1
Tomasz Dutkiewicz - 1
Michał Kasprzyk - 1
Paweł Bratkowski - 1

W niedzielę (04.11.2018) WKS Grunwald Poznań w derbach naszego miasta podejmował drużynę AZS Politechnika Poznańska. Mecz od pierwszych minut układał się pod drużynę wojskowych. Mistrz Polski już w pierwszej minucie meczu zdobył bramkę, która pozwoliła nabrać właściwego tempa gry i stworzyć naszym zawodnikom serię sytuacji bramkowych. Nawet kontaktowy gol dla Politechniki nie zmienił oblicza gry i nasz zespół na koniec rundy jesiennej sezonu 2018/2019 w derbach Poznania pokonał odwiecznych rywali dużą różnicą bramek, prezentując przy tym dobry i szybki hokej. Napastnicy: Artur Mikuła i Mateusz Hulbój wzbogacili swoje indywidualne konta w klasyfikacji króla strzelców ligi, ale cały zespół na te bramki solidnie zapracował. Kończymy rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli i trenerzy mogą spokojnie myśleć o rundzie wiosennej. Teraz czas na rozgrywki halowe, w których WKS Grunwald Poznań czeka obrona tytułu mistrzowskiego. Już za dwa tygodnie sezon halowy zaczynamy międzynarodowym turniejem z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. Wszystkie szczegóły podam w terminie późniejszym.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

04 Listopad 2018 - KONIEC RUNDY JESIENNEJ Z MOCNYM AKCENTEM. 04 Listopad 2018 - KONIEC RUNDY JESIENNEJ Z MOCNYM AKCENTEM. 04 Listopad 2018 - KONIEC RUNDY JESIENNEJ Z MOCNYM AKCENTEM. 04 Listopad 2018 - KONIEC RUNDY JESIENNEJ Z MOCNYM AKCENTEM. 04 Listopad 2018 - KONIEC RUNDY JESIENNEJ Z MOCNYM AKCENTEM. 
 
 02 Listopad 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃ   
W niedzielę 04.

W niedzielę 04.11.2018 r. o godzinie 13.00 w Poznaniu na boisku przy ul. Promienistej 27 rozegramy mecz z AZS Politechniką Poznań.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Wstęp wolny.

02 Listopad 2018 - ZAPRASZAMY NA MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃ  
 
 29 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MISTRZ POLSKI LEPSZY OD WICEMISTRZA. DWA ZWYCIĘSTWA GRUNWALDU.  
LKS Rogowo - WZS WKS Grunwald Poznań 1:6 (0:2) Bramki zdobyli: Adrian Krokosz - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 2, Karol Majchrzak - 1, Michał Kasprzyk - 1. KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 1:2 (0:2) Bramki zdobyli: Adrian Krokosz - 1, Paweł Bratkowski - 1.

LKS Rogowo - WZS WKS Grunwald Poznań 1:6 (0:2)

Bramki zdobyli: Adrian Krokosz - 1, Paweł Bratkowski - 1, Mikołaj Gumny - 2, Karol Majchrzak - 1, Michał Kasprzyk - 1.

KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 1:2 (0:2)

Bramki zdobyli: Adrian Krokosz - 1, Paweł Bratkowski - 1.

W czwartek (25.10.2018r.) bardzo późnym wieczorem nasi hokeiści rozgrywali kolejny mecz ligowy, przełożony ze względu na występ młodych hokeistów z Rogowa w młodzieżowej reprezentacji Polski w Buenos Aires. Po pięknej "złotej polskie jesieni" pozostało wspomnienie i późnowieczorne godziny (20.00) spotkań przy padającym deszczu i wszechobecnym zimnie, nie sprzyjały hokeistom obu drużyn. Mimo wszystko mecz mógł się podobać. Zwycięstwo zespołu WKS Grunwald Poznań nie było zagrożone, ale akcjom naszych zawodników brakowało dynamiki i szybkości. Chwilami odnosiło się wrażenie, że nasza drużyna myślała tylko o tym, żeby mecz się skończył i można było się udać pod gorący prysznic. Dlatego duże słowa uznania dla drużyny z Rogowa, która do końca rozgrywała dobre spotkanie i osiągnięty rezultat w starciu z mistrzem Polski ujmy nie przynosi.
W niedzielę (28.10.2018r.) na boisku w Toruniu w meczu na szczycie mistrz Polski WKS Grunwald Poznań wygrał z wicemistrzem Polski drużyną KS Pomorzanin Toruń. Przed spotkaniem istniała obawa, czy deszcze nie zagrożą rozegraniu pojedynku, ponieważ boisko toruńskie bardzo szybko podczas opadów nie nadaje się do gry, ale aura okazała się łaskawa i mecz został rozegrany bez przeszkód. Mimo chłodu, drużyny pokazały interesujący hokej na trawie i kibice, którzy byli uczestnikami tego wydarzenia na brak emocji nie mogli narzekać. Składne akcje, dobre tempo i przewaga naszego zespołu pozwoliły wygrać mecz. Choć patrząc na wynik można mieć wrażenie, że pojedynek był wyrównany, to jednak zwycięstwo wojskowych było w pełni zasłużone. Przez całe spotkanie Grunwald był drużyną dominującą nad rywalem, który mądrze się bronił, a nasi hokeiści nie potrafili swojej przewagi udokumentować bramkami. Mimo straconej bramki, spokojnie grali do końca spotkania i kontrolując mecz potrafili w pojedynku na szczycie po raz kolejny pokonać najważniejszych przeciwników w grze o fotel lidera po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019. Do końca tej rundy pozostał naszym hokeistom do rozegrania jeszcze jeden mecz - w niedzielę 04.11.2018 o godz. 13.00 na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 z AZS Politechnika Poznań. Serdecznie wszystkich kibiców i sympatyków hokeja na trawie zapraszamy na to derbowe spotkanie.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

29 Październik 2018 - MISTRZ POLSKI LEPSZY OD WICEMISTRZA. DWA ZWYCIĘSTWA GRUNWALDU. 29 Październik 2018 - MISTRZ POLSKI LEPSZY OD WICEMISTRZA. DWA ZWYCIĘSTWA GRUNWALDU. 29 Październik 2018 - MISTRZ POLSKI LEPSZY OD WICEMISTRZA. DWA ZWYCIĘSTWA GRUNWALDU. 29 Październik 2018 - MISTRZ POLSKI LEPSZY OD WICEMISTRZA. DWA ZWYCIĘSTWA GRUNWALDU. 29 Październik 2018 - MISTRZ POLSKI LEPSZY OD WICEMISTRZA. DWA ZWYCIĘSTWA GRUNWALDU. 
 
 27 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENER JERZY WYBIERALSKI Z MEDALEM OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI.  
W środę 24.10.2018r. w Warszawie w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyła się bardzo miła i znacząca uroczystość w karierze i życiu Jerzego Wybieralskiego. Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie w klubie WKS Grunwald Poznań został uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki, Pana Witolda Bańkę, złotą odznaką "ZA ZASŁUGI DLA SPORTU".

W środę 24.10.2018r. w Warszawie w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyła się bardzo miła i znacząca uroczystość w karierze i życiu Jerzego Wybieralskiego. Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie w klubie WKS Grunwald Poznań został uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki, Pana Witolda Bańkę, złotą odznaką "ZA ZASŁUGI DLA SPORTU". Wręczenie odznaki miało bardzo uroczysty przebieg a naszemu laureatowi towarzyszyła jego żona, Ewa Wybieralska.
Jerzy Wybieralski był zawodnikiem kadry Polski, który przez ponad dekadę w latach osiemdziesiątych XX wieku reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich Moskwa 1980 oraz na turniejach rangi mistrzostw Europy i świata. Następnie z kadrą Polski hokeja na trawie zdobył kwalifikację olimpijską i poprowadził reprezentację Polski jako trener w Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000. Był to niestety ostatni występ naszych hokeistów na trawie w igrzyskach olimpijskich. Trener Jurek Wybieralski po igrzyskach olimpijskich prowadził z sukcesami młodzieżowe reprezentacje Polski oraz był trenerem reprezentacji Egiptu. Jego kariera zawodnicza związana była z KS Warta Poznań, z którym to klubem zdobywał tytuły mistrzowskie. Największe sukcesy trenerskie osiągnął w klubie WKS Grunwald Poznań, gdzie pracuje do dziś i dzięki temu możemy korzystać z jego bogatego doświadczenia. Wszyscy szanujemy fachowość, spokój, rzetelność i uczciwość Jerzego, ale najbardziej podziwiamy go za wielkie serce i sposób podejścia do najmłodszych adeptów hokeja na trawie.
Jerzy - serdeczne gratulacje i wielki szacunek. Zasłużyłeś.

27 Październik 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z MEDALEM OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI. 27 Październik 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z MEDALEM OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI. 27 Październik 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z MEDALEM OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI. 27 Październik 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z MEDALEM OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI. 27 Październik 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z MEDALEM OD MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI. 
 
 25 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRASA O GRUNWALDZIE  
Hokeiści WKS Grunwald walczą o 23. Mistrzostwo Polski. Wojskowi złoto zdobyli czwarty raz z rzędu i dziesiąty w ostatnich 11 latach! Chcą podtrzymać passę i są na dobrej drodze do osiągnięcia celu.

Hokeiści WKS Grunwald walczą o 23. Mistrzostwo Polski. Wojskowi złoto zdobyli czwarty raz z rzędu i dziesiąty w ostatnich 11 latach! Chcą podtrzymać passę i są na dobrej drodze do osiągnięcia celu. Tylko na chwilę oddali pozycję lidera, a to ze względu na udział w Pucharze Europy i z tym związaną pauzą. Ale dość szybko odrobili zaległości i znów przewodzą stawce. Pisze o tym prasa chwaląc nasz zespół za utrzymywanie tempa i formy. Przykład jeden z wielu (Głos Wielkopolski) zamieszczamy w załączniku. 25 bm. WKS Grunwald gra mecz mistrzowski w Rogowie.

25 Październik 2018 - PRASA O GRUNWALDZIE 
 
 21 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI  
WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 6:1 (3:1) Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 2, Mikołaj Gumny - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Karol Majchrzak - 1. WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wielkopolska 9:0 (5:0) Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 3, Adrian Krokosz - 1, Michał Kasprzyk - 1, Jakub Janicki - 1, Szymon Hutek - 1, Ryszard Wiśniewski - 1, Artur Działa - 1.

WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 6:1 (3:1)

Bramki strzelili:
Mateusz Hulbój - 2,
Mikołaj Gumny - 2,
Tomasz Dutkiewicz - 1,
Karol Majchrzak - 1.

WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wielkopolska 9:0 (5:0)

Bramki strzelili:
Mateusz Hulbój - 3,
Adrian Krokosz - 1,
Michał Kasprzyk - 1,
Jakub Janicki - 1,
Szymon Hutek - 1,
Ryszard Wiśniewski - 1,
Artur Działa - 1.

Ze względu na występy naszych hokeistów na trawie w europejskiej lidze mistrzów EHL w Barcelonie, zespół WKS Grunwald Poznań w ciągu 10 dni rozegra 4 mecze ligowe, żeby nadrobić zaległości. Dwa zwycięskie spotkania już za naszą drużyną. W czwartek (18.10.2018r.) zmierzyliśmy się w późnych godzinach wieczornych ( mecz został rozegrany przy sztucznym oświetleniu na boisku przy ul. Królowej Jadwigi) z akademikami z Poznania. Spotkanie nie dostarczyło spodziewanych emocji i po dość jednostajnej, monotonnej grze nasi hokeiści wygrali, nie wkładając w mecz wszystkich swoich sił i potencjału. Zwycięstwo jednak zapisujemy po swojej stronie oraz trzy punkty do ligowej tabeli.
W niedzielę wyborczą (21.10.2018r.) do południa rozpoczął się pojedynek z zespołem ze Środy Wielkopolskiej. Spotkanie bez historii. Zdecydowana przewaga WKS Grunwald Poznań i okazałe zwycięstwo. W nadchodzącym tygodniu nasi hokeiści w czwartek (25.10.2018r.) o godz. 19.30 grają w Gąsawie z LKS Rogowo a w niedzielę (28.10.2018r.) o godz. 12.00 szlagier rundy jesiennej mecz z wicemistrzem Polski KS Pomorzanin Toruń w Toruniu. Kibiców i działaczy zapraszamy na niedzielny wyjazd do miasta Kopernika i toruńskich pierników.

21 Październik 2018 - ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI 21 Październik 2018 - ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI 21 Październik 2018 - ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI 21 Październik 2018 - ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI 21 Październik 2018 - ODRABIANIE ZALEGŁOŚCI 
 
 10 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZI GRAJĄ CORAZ LEPIEJ.  
W ostatni weekend (07.10.2018), oprócz seniorów WKS Grunwald Poznań, którzy brali udział w rozgrywkach w europejskiej lidze mistrzów EHL w Barcelonie, swoje mecze zagrali również nasi młodsi adepci hokeja.

W ostatni weekend (07.10.2018), oprócz seniorów WKS Grunwald Poznań, którzy brali udział w rozgrywkach w europejskiej lidze mistrzów EHL w Barcelonie, swoje mecze zagrali również nasi młodsi adepci hokeja. Tym razem "II Turniej o Mistrzostwo WZHT" odbył się w oddalonym o 25 kilometrów od Poznania Stęszewie. Dla ,młodych "wojskowych" były to pierwsze rozgrywki w tym miejscu, jednak trzeba dodać, że infrastruktura sportowa w Stęszewie jest naprawdę doskonała. Jednym z ważniejszych dla naszych młodzików spotkań był w tym dniu mecz przeciwko Politechnice Poznańskiej. Po zaciętym boju udało się wygrać to spotkanie 3:2. Ciekawy mecz został rozegrany również w ostatniej kolejce. W tym spotkaniu faworyzowani zawodnicy z rocznika 2006 reprezentujący drużynę o nazwie WKS Grunwald Poznań, przegrali 1:2 ze swoimi młodszymi o rok kolegami z WKS Grunwald Poznań SP51. To spotkanie świetnie pokazało, że w sporcie nic nikomu się nie należy, tylko o wszystko trzeba bardzo mocno zawalczyć. Uważamy, że była to bardzo dobra lekcja dla obu naszych drużyn, co na pewno przyniesie swoje efekty w przyszłości. Ogólnie wszyscy nasi młodzi zawodnicy czynią stałe postępy. Praca trenerów i młodzieży na treningach musi przynosić rezultaty. Najważniejsze, że czerpią radość z gry, a wygrywanie meczy nie jest już jednostkowym przypadkiem, a staje się regułą. Gratulacje dla wszystkich zespołów!

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

10 Październik 2018 - MŁODZI GRAJĄ CORAZ LEPIEJ. 10 Październik 2018 - MŁODZI GRAJĄ CORAZ LEPIEJ. 10 Październik 2018 - MŁODZI GRAJĄ CORAZ LEPIEJ. 10 Październik 2018 - MŁODZI GRAJĄ CORAZ LEPIEJ. 10 Październik 2018 - MŁODZI GRAJĄ CORAZ LEPIEJ. 
 
 08 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ W BARCELONIE!  
WKS Grunwald Poznań - HC Mińsk (Białoruś) 2:1 (1:0) WKS Grunwald Poznań - Royal Leopold HC 1:3 (0:3) W dniach 04-07.10.2017r. hokeiści na trawie naszego klubu brali udział w eliminacjach europejskiej ligi mistrzów EHL w Barcelonie.

WKS Grunwald Poznań - HC Mińsk (Białoruś) 2:1 (1:0)
WKS Grunwald Poznań - Royal Leopold HC 1:3 (0:3)

W dniach 04-07.10.2017r. hokeiści na trawie naszego klubu brali udział w eliminacjach europejskiej ligi mistrzów EHL w Barcelonie. To piękne miasto staje się powoli dla nas przekleństwem, gdyż na sześć startów w EHL w Barcelonie tylko dwukrotnie udało się nam awansować do dalszych rozgrywek. W tym roku, po pokonaniu bardzo silnej ekipy z Mińska, sytuacja się powtórzyła i po raz kolejny zajęliśmy drugie miejsce w grupie z dorobkiem sześciu punktów (pięć za zwycięstwo i jeden za porażkę mniejszą niż dwie bramki), przegrywając decydujące starcie z królewską ekipą z Brukseli. W rozegranym meczu pierwsza połowa zdecydowanie należała do Belgów, w drugiej dominowała nasza drużyna. Wynik pokazał jednak jasno, że mimo zainwestowania znacznych środków pieniężnych w drużynę WKS Grunwald Poznań, trudno jest nadrobić różnicę dzielącą nas od najlepszych ekip z Europy Zachodniej. Paradoksalnie, mimo zdobycia aż sześciu punktów przez Grunwald Poznań, może to być ostatni występ polskiego zespołu w europejskiej lidze mistrzów EHL, w której to występowaliśmy od początku jej istnienia, czyli od 12 lat. Niestety, na przestrzeni lat polskie zespoły nie zdobywały wystarczającej ilości punktów w europejskich rozgrywkach i teraz tylko szczęśliwy zbieg okoliczności pozwoli uczestniczyć mistrzowi Polski w tych elitarnych zawodach.
Przez cały okres pobytu w Barcelonie mieliśmy piękną słoneczną pogodę, a obiekty olimpijskie, gdzie były rozgrywane mecze, były doskonale przygotowane. Cała organizacja spotkania dwunastu europejskich zespołów była perfekcyjna i wszyscy wywozimy z Barcelony niezapomniane wrażenia. Być może za rok osiągniemy lepsze rezultaty, ale nic nie można napisać na pewno, gdyż Europa ?odjeżdża? w szybkim tempie. Środki, którymi dysponuje klub WKS Grunwald Poznań okazują się za małe, żeby podjąć skuteczną rywalizację z potęgami europejskimi. Nigdy jednak, mówiąc po wojskowemu, nie złożymy broni i z całych sił będziemy się starali, żeby w końcu odnieść sukces w europejskich pucharach.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Maksym Bartkowiak

08 Październik 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ W BARCELONIE! 08 Październik 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ W BARCELONIE! 08 Październik 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ W BARCELONIE! 08 Październik 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ W BARCELONIE! 08 Październik 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ W BARCELONIE! 
 
 06 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BELGOWIE SKUTECZNIEJSI W MECZU O AWANS  
Mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań przegrał w Barcelonie z Royal Leopold Bruksela 1:3 (0:3). Honorowego gola na wagę jednego punktu zdobył po ładnej akcji Artur Mikuła. Po tej porażce nasz zespół stracił szansę na zakwalifikowanie się do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań przegrał w Barcelonie z Royal Leopold Bruksela 1:3 (0:3). Honorowego gola na wagę jednego punktu zdobył po ładnej akcji Artur Mikuła. Po tej porażce nasz zespół stracił szansę na zakwalifikowanie się do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Do rozegrania w tej grupie pozostało niedzielne spotkanie Belgów z mistrzem Białorusi HC Mińsk. Jednak bez względu na jego wynik Polacy nie mają szans na zajęcie pierwszego miejsca, a tylko zwycięzcy grup zakwalifikują się do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.

Grupa C

Grunwald Poznań - HC Mińsk 2:1 (1:0)

Grunwald - Royal Leopold Bruksela 1:3 (0:3)

Tabela

1. Grunwald 2 6 3-4

2. Royal Leopold 1 5 3-1

3. HC Mińsk 1 1 1-2

JR

06 Październik 2018 - BELGOWIE SKUTECZNIEJSI W MECZU O AWANS 
 
 05 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  UDANY START W LM  
Hokeiści WKS Grunwald udanie rozpoczęli grę w Lidze Mistrzów, zwyciężając mistrza Białorusi HC Mińsk 2:1 (1:0). W sobotę wojskowi zmierzą się z Royal Leopold, a na zakończenie imprezy Belgowie zagrają z HC Mińsk.

Hokeiści WKS Grunwald udanie rozpoczęli grę w Lidze Mistrzów, zwyciężając mistrza Białorusi HC Mińsk 2:1 (1:0).

W sobotę wojskowi zmierzą się z Royal Leopold, a na zakończenie imprezy Belgowie zagrają z HC Mińsk.

Rywalizacja w 1. rundzie toczy się w czterech 3 zespołowych grupach. Tylko zwycięzcy awansują do 1/8 finału, w której rozstawionych jest już 12 drużyn.
Wszystkie mecze rozgrywane są w Barcelonie, zawody potrwają do niedzieli.

JR

05 Październik 2018 - UDANY START W LM 
 
 03 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  EUROPEJSKA LIGA MISTRZÓW - EHL  
Już w piątek (05.10.2018r.) rozpoczynamy walkę w Europejskiej Lidze Mistrzów - Runda 1. Zagramy z zespołami z Białorusi - HC Mińsk i Belgii - RLC Leopold. Mecze będzie można oglądać pod adresem: www.

Już w piątek (05.10.2018r.) rozpoczynamy walkę w Europejskiej Lidze Mistrzów - Runda 1. Zagramy z zespołami z Białorusi - HC Mińsk i Belgii - RLC Leopold.

Mecze będzie można oglądać pod adresem: www.eurohockeytv.org (wymaga rejestracji)

Trzymajcie kciuki!

03 Październik 2018 - EUROPEJSKA LIGA MISTRZÓW - EHL 03 Październik 2018 - EUROPEJSKA LIGA MISTRZÓW - EHL 03 Październik 2018 - EUROPEJSKA LIGA MISTRZÓW - EHL 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 01 Październik 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZADYSZKA LIDERA?  
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 8:0 (2:0) WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 2:2 (2:1) kz. 3:1 W weekend (29 i 30.09.2018) nasz zespół rozegrał trzecią i czwartą kolejkę ligową.

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 8:0 (2:0)
WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 2:2 (2:1) kz. 3:1

W weekend (29 i 30.09.2018) nasz zespół rozegrał trzecią i czwartą kolejkę ligową. W sobotę zwycięstwo nad LKS Gąsawa, mimo bardzo ambitnej gry drużyny z Pałuk, nie podlegało dyskusji. Szczególnie druga połowa w naszym wykonaniu była skuteczna, a wynik odzwierciedla przewagę Grunwaldu w czasie meczu. W niedzielę doszło do małej sensacji, gdyż nikt nie spodziewał się remisu w meczu z Wartą Poznań. Mistrz Polski toczył wyrównany pojedynek z Wartą, która grała bardzo mądrze taktycznie i nie potrafił w normalnym czasie gry osiągnąć zwycięstwa. W karnych zagrywkach lepsi okazali się hokeiści na trawie WKS Grunwaldu, ale niesmak pozostał. Drużyna, która już w czwartek wylatuje na europejską ligę mistrzów EHL do Barcelony w ostatnim sprawdzianie wykazuje zadziwiający spadek formy i nieskuteczność w wykonywanych krótkich rogach. Tempo rozwijania akcji i podejmowania decyzji było bardzo wolne, co ostatecznie zaważyło na zaskakującym remisie z bardzo ambitnym zespołem Warty Poznań, Chcę wierzyć, że to tylko chwilowa niedyspozycja, ale jeżeli spojrzymy na mecz ze Startem Gniezno (minimalne zwycięstwo) trenerzy muszą natychmiast przyjrzeć się drużynie. W Barcelonie gramy z drużynami z Białorusi i Belgii, które przyjadą walczyć i wygrywać. Jeżeli WKS Grunwald będzie w formie z niedzieli - o awansie do następnej rundy będzie można tylko pomarzyć. Zostało jeszcze kilka dni, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby drużyna wróciła na właściwe zwycięskie tory. Wierzę też w doświadczenie i ambicje samych zawodników. Pamiętajcie: w jedności siła.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

01 Październik 2018 - ZADYSZKA LIDERA? 01 Październik 2018 - ZADYSZKA LIDERA? 01 Październik 2018 - ZADYSZKA LIDERA? 01 Październik 2018 - ZADYSZKA LIDERA? 01 Październik 2018 - ZADYSZKA LIDERA? 
 
 27 Wrzesień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA WEEKENDOWE MECZE HOKEJA NA TRAWIE  
Serdecznie zapraszamy na weekendowe mecze. Będzie to wspaniała uczta dla kibiców hokeja na trawie. W sobotę (29 września 2018) o godz. 17.00 zagramy z zespołem LKS "GĄSAWA", a w niedzielę (30 września 2018) o godz.

Serdecznie zapraszamy na weekendowe mecze.
Będzie to wspaniała uczta dla kibiców hokeja na trawie.
W sobotę (29 września 2018) o godz. 17.00 zagramy z zespołem LKS "GĄSAWA", a w niedzielę (30 września 2018) o godz. 11.00 podejmiemy drużynę KS "WARTA". Mecze odbędą się na naszym boisku w Poznaniu przy ul. Promienistej 27.
Jak zwykle emocje na wysokim poziomie zapewnione!
WSTĘP WOLNY.

27 Wrzesień 2018 - ZAPRASZAMY NA WEEKENDOWE MECZE HOKEJA NA TRAWIE 27 Wrzesień 2018 - ZAPRASZAMY NA WEEKENDOWE MECZE HOKEJA NA TRAWIE 
 
 23 Wrzesień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRUDNY MECZ MISTRZÓW POLSKI  
UKH Start 1954 Gniezno - WZS WKS Grunwald Poznań 0:1 (0:0) Bramkę strzelił: Karol Majchrzak - 1. Wczoraj w sobotę (22.09.2018r.) drużyna hokeistów na trawie WZS WKS Grunwald Poznań grała wyjazdowy mecz ze Startem Gniezno.

UKH Start 1954 Gniezno - WZS WKS Grunwald Poznań 0:1 (0:0)

Bramkę strzelił: Karol Majchrzak - 1.

Wczoraj w sobotę (22.09.2018r.) drużyna hokeistów na trawie WZS WKS Grunwald Poznań grała wyjazdowy mecz ze Startem Gniezno. Spotkanie okazało się trudną przeprawą dla naszych hokeistów na trawie. Drużyna gospodarzy postawiła na zmasowana obronę i trzeba przyznać, że przez większą część pojedynku realizowali swoją taktykę w 100%. Nasz zespół nie potrafił wykorzystać stwarzanych sytuacji bramkowych i "krótkich rogów". Z biegiem czasu wkradała się nerwowość i brak pewności siebie. Bramka zdobyta prze Karola Majchrzaka okazała się jedyną i zapewniła mistrzom Polski trzy punkty. W końcówce spotkania rywale mogli doprowadzić do wyrównania, ale wykonując dwa ?krótkie rogi? nie potrafili zdobyć wyrównującego gola. Zwycięskiej drużyny się nie sądzi, a obecnie nasz zespół bardzo intensywnie przygotowuje się (ciężkie obciążenia treningowe) do występów w europejskiej lidze mistrzów EHL (Barcelona 05-06.10.2018r.) Mecz ze Startem Gniezno pokazał, że w rozgrywkach ligowych do każdego pojedynku trzeba się solidnie przykładać i być skoncentrowanym. Hasło ?bij mistrza? obowiązuje na całym świecie, liga polska nie jest wyjątkiem. Zawodnicy i trenerzy muszą o tym pamiętać, gdyż mistrzostwo zobowiązuje.

23 Wrzesień 2018 - TRUDNY MECZ MISTRZÓW POLSKI 23 Wrzesień 2018 - TRUDNY MECZ MISTRZÓW POLSKI 23 Wrzesień 2018 - TRUDNY MECZ MISTRZÓW POLSKI 23 Wrzesień 2018 - TRUDNY MECZ MISTRZÓW POLSKI 
 
 22 Wrzesień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  MEDALOWA PASSA STRZELCÓW  
Dobre wieści ze startów strzelców WKS Grunwald. Tym razem dobry start zaliczyli młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu. Srebrnym medalistą w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów został Hubert Śnieżek.

Dobre wieści ze startów strzelców WKS Grunwald. Tym razem dobry start zaliczyli młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Wrocławiu.
Srebrnym medalistą w konkurencji karabin sportowy 3x20 strzałów został Hubert Śnieżek.
Brąz w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów wywalczył Grzegorz Żurek.
Srebrny medal w Konkurencji MIX karabin przypadł w udziale Gabrieli Świerczyńskiej i Grzegorzowi Żurkowi.
Dodajmy, że zawodnicy ci zajmowali punktowane miejsca w drugich swoich konkurencjach, co dało Grunwaldowi 5 miejsce w klasyfikacji klubów.
Na zdjęciach:
zdj.1 Hubert Śnieżek (po lewej)
zdj.2 Grzegorz Żurek (po prawej)
zdj.3 Gabriela Świerczyńska, Grzegorz Żurek (po lewej)


22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 22 Wrzesień 2018 - MEDALOWA PASSA STRZELCÓW 
 
 20 Wrzesień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W PERSPEKTYWIE IGRZYSKA W TOKIO  
83. sezon o mistrzostwo Polski mężczyzn w hokeju na trawie rozpoczął się w niedzielę, 16 września. Mistrzostwa wywalczonego już 22.razy broni WZS WKS Grunwald Poznań. Wojskowi zostali zaprezentowani w czwartkowe przedpołudnie przedstawicielom mediów.

83. sezon o mistrzostwo Polski mężczyzn w hokeju na trawie rozpoczął się w niedzielę, 16 września. Mistrzostwa wywalczonego już 22.razy broni WZS WKS Grunwald Poznań. Wojskowi zostali zaprezentowani w czwartkowe przedpołudnie przedstawicielom mediów. Spotkanie prowadził dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk.
Oczywiście nasi hokeiści startują w roli zdecydowanego faworyta w wyścigu o tytuł roku 2019. Ale, nie na lidze się świat kończy. Ważne są bardzo prestiżowe rozgrywki w Lidze Europy. Hokeiści Grunwaldu już blisko 30 lat należą do europejskiej elity. Mówił o tym między innymi Zastępca Dyrektora Departamentu Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Kubiak, dodajmy olimpijczyk, były zawodnik i trener WKS Grunwald. Do sukcesów i życzeń związanych z planami na przyszłość nawiązywał prezes Klubu gen. broni Lech Konopka. Apetyty sympatyków hokeja rosną tym bardziej, że WZS WKS Grunwald, jest niemal równoznaczny z reprezentacją Polski. A to rodzi określone nadzieje związane z Igrzyskami Olimpijskimi w 2020 roku w Tokio. Ligowe zmagania będę zatem ważnym elementem przygotowań do turniejów olimpijskich i Klubowych Mistrzostw Europy. Takie cele na pewno znajdą sojuszników na wyższych szczeblach wojskowych, jak też w Ministerstwie Sportu.
Sekcja WZS WKS Grunwald liczy 158 członków, 20 seniorów , młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję. Jedenastu seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską . Dyrektorem Sportowym sekcji jest Jerzy Wybieralski wielokrotny reprezentant kraju olimpijczyk z Moskwy , trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu . Trenerem I zespołu wojskowych jest Karol Śnieżek , pełniący również funkcję pierwszego trenera kadry Polski. Drugim trenerem jest Robert Grzeszczak , olimpijczyk z Sydney , były trener I zespołu, który w latach 2008-2009 zdobył z drużyną Mistrzostwo Polski .
Obiecująco zapowiada się sezon 2018/2019 z udziałem mistrza Polski WZS WKS Grunwald Poznań.
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

20 Wrzesień 2018 - W PERSPEKTYWIE IGRZYSKA W TOKIO 20 Wrzesień 2018 - W PERSPEKTYWIE IGRZYSKA W TOKIO 20 Wrzesień 2018 - W PERSPEKTYWIE IGRZYSKA W TOKIO 20 Wrzesień 2018 - W PERSPEKTYWIE IGRZYSKA W TOKIO 20 Wrzesień 2018 - W PERSPEKTYWIE IGRZYSKA W TOKIO 
 
 19 Wrzesień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SUKCES MŁODZIKÓW  
W niedzielę (16.09.2018r.) najmłodsza drużyna chłopców z WKS Grunwald Poznań brała udział w turnieju finałowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych na boisku naszego klubu przy ul.

W niedzielę (16.09.2018r.) najmłodsza drużyna chłopców z WKS Grunwald Poznań brała udział w turnieju finałowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików rozgrywanych na boisku naszego klubu przy ul. Promienistej 27. Wynik, który uzyskali, budzi największe uznanie, gdyż nasze dzieciaki wygrały trzy mecze i przegrywając pojedynek finałowy ze Swarkiem Swarzędz zajęli w turnieju II miejsce. Tym samym zdobyli tytuł wicemistrza Mistrzostw Międzywojewódzkich. Osiągnięty rezultat jest sporą niespodzianką i zaskoczeniem dla kierownictwa sekcji, ale tym większą radość chłopcy sprawili wszystkim członkom naszej hokejowej rodziny. Ciężka, systematyczna praca podczas treningów prowadzonych przez Łukasza Kosmaczewskiego, Artura Działę i Jana Łączkowskiego, wyjazd na olimpiadę United World Game do Klagenfurtu i obóz sportowy w Gąsawie dały tej grupie szkoleniowej stałe postępy i już pierwsze poważne sukcesy. Pamiętajcie wszyscy: tylko trening i praca oraz systematyczność prowadzą do sukcesów w sporcie i w każdej dziedzinie życia. Wielkie GRATULACJE za wynik! Udowodniliście, że nic nie stało się przypadkiem. Treningi odbywają się w poniedziałki i czwartki w godz. 17.30-19.00 na Waszym boisku WKS Grunwald Poznań. W zespole wicemistrzów MMM 2018 wystąpili:

Julian Jafra,
Jakub Jankowski,
Mateusz Szmaj,
Kamil Grund,
Kuba Woźniak,
Seweryn Leja,
Filip Rejewski,
Patryk Wencel,
Szymon Sklepik,
Filip Grześko,
Jakub Teretyka,
Tymoteusz Bultrowicz.

Utrzymajcie ten poziom! W jedności siła!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Michał Gwoździk

19 Wrzesień 2018 - SUKCES MŁODZIKÓW 19 Wrzesień 2018 - SUKCES MŁODZIKÓW 19 Wrzesień 2018 - SUKCES MŁODZIKÓW 19 Wrzesień 2018 - SUKCES MŁODZIKÓW 19 Wrzesień 2018 - SUKCES MŁODZIKÓW 
 
 17 Wrzesień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DOBRY START MISTRZA POLSKI  
HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śl. - WZS WKS Grunwald Poznań 0:14 (0:5) Bramki strzelili: Szymon Hutek - 3, Artur Mikuła - 2, Mikołaj Głowacki - 2, Mikołaj Gumny - 2, Paweł Bratkowski - 2, Ryszard Wiśniewski - 1, Piotr Kozłowski - 1, Tomasz Dutkiewicz - 1.

HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śl. - WZS WKS Grunwald Poznań 0:14 (0:5)

Bramki strzelili:
Szymon Hutek - 3,
Artur Mikuła - 2,
Mikołaj Głowacki - 2,
Mikołaj Gumny - 2,
Paweł Bratkowski - 2,
Ryszard Wiśniewski - 1,
Piotr Kozłowski - 1,
Tomasz Dutkiewicz - 1.

W niedzielę (16.09.2018r.) mistrzowie Polski w hokeju na trawie rozpoczęli sezon 2018/2019 meczem z HKS Siemianowiczanka. Wynik odzwierciedla przebieg zawodów na boisku. Od początku spotkania uwidoczniła się zdecydowana przewaga naszych hokeistów na trawie, a festiwal strzelecki w nowym sezonie otworzył Szymon Hutek. Jednak najładniejszą bramkę meczu zdobył w 11 minucie Mikołaj Głowacki, wykańczając swoją indywidualną akcję pięknym technicznym strzałem pod poprzeczkę, obok kasku bramkarza z Siemianowic Śląskich. Nasz najmłodszy zawodnik udowodnił tym samym, że przy systematycznej i ciężkiej pracy na treningach będzie w przyszłości podstawowym zawodnikiem WZS WKS Grunwald Poznań. Liga hokeja na trawie ruszyła na dobre, ale dopiero w następnych tygodniach będzie można ocenić formę naszego zespołu, który intensywnie przygotowuje się do występów w europejskiej lidze mistrzów EHL w Barcelonie, w dniach 04-07.10.2018r.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia : Waldemar Serowski

17 Wrzesień 2018 - DOBRY START MISTRZA POLSKI 17 Wrzesień 2018 - DOBRY START MISTRZA POLSKI 17 Wrzesień 2018 - DOBRY START MISTRZA POLSKI 17 Wrzesień 2018 - DOBRY START MISTRZA POLSKI 17 Wrzesień 2018 - DOBRY START MISTRZA POLSKI 
 
 15 Wrzesień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WOJSKOWI W ROLI ZDECYDOWANEGO FAWORYTA  
To już 83. sezon o mistrzostwo Polski mężczyzn w hokeju na trawie. Mistrzostwo w czerwcu br. już po raz 22. wywalczył WZS WKS Grunwald Poznań. Wojskowi złoto zdobyli czwarty raz z rzędu i dziesiąty w ostatnich 11 latach! 16 bm.

To już 83. sezon o mistrzostwo Polski mężczyzn w hokeju na trawie. Mistrzostwo w czerwcu br. już po raz 22. wywalczył WZS WKS Grunwald Poznań. Wojskowi złoto zdobyli czwarty raz z rzędu i dziesiąty w ostatnich 11 latach! 16 bm. wystartują w roli zdecydowanego faworyta w wyścigu o tytuł roku 2019.
Rozgrywki w sezonie 2018/ 2019 zostaną przeprowadzone w nowej formule. W 2019 roku ma wystartować 8-drużynowa superliga w miejsce obecnej I ligi. Dwa ostatnie zespoły po dwóch rundach systemem mecz i rewanż automatycznie spadną do II ligi, która zmieni nazwę na pierwszą ligę. Natomiast zespoły z miejsc siódmego i ósmego obecnej I ligi oraz miejsc pierwszego i drugiego z obecnej II ligi po zakończeniu sezonu 2018/ 2019 rozegrają 3-dniowy turniej barażowy każdy z każdym. Dwie pierwsze drużyny z tego turnieju oraz pierwsza szóstka stworzą superligę. Walka o medale także w nowej formule. Pierwszy i drugi zespół po dwóch rundach czeka dwumecz o złoto, a trzeci i czwarty, także dwa spotkania, o brąz.
Ligowe zmagania będę elementem przygotowań do turniejów olimpijskich Igrzysk w Tokio 2020. Dodajmy, że skład WZS WKS Grunwald, jest niemal równoznaczny z reprezentacją Polski. To zaszczyt i zobowiązanie.
W I lidze do rywalizacji przystąpi 10 zespołów. Oto rozkład spotkań 1. kolejki, w niedzielę 16 września: godz. 12 LKS Gąsawa - Pomorzanin Toruń, godz. 13 Start Gniezno - MKS Środa Wielkopolska, godz. 14 Siemianowiczanka - WZS WKS Grunwald Poznań i Warta Poznań - LKS Rogowo, 16.30 AZS Politechnika Poznańska - AZS AWF Poznań.
W załączniku zapowiedź sezonu w Głosie Wielkopolskim.
Tekst i fot. Jerzy Raube

15 Wrzesień 2018 - WOJSKOWI W ROLI ZDECYDOWANEGO FAWORYTA 15 Wrzesień 2018 - WOJSKOWI W ROLI ZDECYDOWANEGO FAWORYTA 
 
 28 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  28 SIERPNIA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA POLSKIEGO  
Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego, Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie.

Święto Lotnictwa Polskiego jest obchodzone w lotnictwie wojskowym i cywilnym w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego, Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych (Challenge International des Avions de Tourisme) w 1932 roku w Berlinie. Zawody obejmowały lot okrężny na trasie kilku tysięcy kilometrów i próby techniczne, w tym krótki start i lot z minimalną prędkością. Żwirko i Wigura lecieli polskim samolotem RWD 6.

Sportowcy wywodzący się z rodziny WKS Grunwald Poznań także zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Mają swój duży wkład w rozwój kilku dyscyplin, w tym dyscyplin wojskowych. Osiągali największe sukcesy na arenach Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata, zawodach rangi europejskiej i krajowej. W życiu codziennym, podczas służby dla Rzeczypospolitej, nie szczędzą sił i zdrowia. Cześć Im.
Pamiętamy o lotnikach, którzy odznaczali się odwagą i siłą charakteru na wielu frontach wojennych. Często służbę Lotników postrzegamy poprzez defiladę, piękny mundur, wspaniały przelot. Tak naprawdę pod tym wszystkim kryje się poświęcenie, odwaga, męstwo. Kryje się też potężna pasja.
Podczas uroczystości w Warszawie Prezydent RP Andrzej Duda podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom sił powietrznych, życząc kolejnych sukcesów i szczęścia.
Zarząd WKS Grunwald Poznań dołącza do życzeń dla wszystkich członków i sympatyków Naszego Klubu.
Na zdjęciu nasi utytułowani sportowcy w lotniczym otoczeniu.
Tekst i fot. Jerzy Raube

28 Sierpień 2018 - 28 SIERPNIA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA LOTNICTWA POLSKIEGO 
 
 27 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI  
Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki. Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).

Tradycyjnie zapraszamy na Turniej Piłki Ręcznej im. Jerzego Kuleczki.

Sportowa kariera Jerzego Kuleczki (ps. Młody Kulej) związana była z Grunwaldem Poznań, w którym grał do 1986 roku. W tym czasie zdobył z drużyną dwa Puchary Polski (1979, 1980) oraz dwa brązowe medale mistrzostw Polski (1973, 1977).
W drużynie narodowej w latach 1974-1981 rozegrał 131 spotkań, w których zdobył 187 bramek. W 1974 roku zdobył srebrny medal Pucharu Świata, w 1978 roku wywalczył z reprezentacją szóste miejsce podczas mistrzostw świata rozegranych w Danii.
Od 1986 roku mieszkał w Austrii, gdzie do 1992 roku grał w klubie Koeflach. W ostatnich latach swojego życia Jerzy Kuleczka zmagał się z ciężką chorobą i niestety, 5 maja 2009 roku, przegrał walkę o życie.

? Jurek był objawieniem piłki ręcznej, ponieważ jako 15-latek trenował z pierwszym zespołem Grunwaldu - wspomina Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Dwa lata później był podstawowym graczem zespołu. Był lewym rozgrywającym, ale potrafił zagrać praktycznie na każdej pozycji. Na bramkę rzucał z niesamowitą siłą. Zawsze grał z wielkim zaangażowaniem. To był wspaniały człowiek, o gołębim sercu. Zawsze koleżeński i chętny do pomocy dla innych.
- Myślę, że obok Henia Rozmiarka i Zbigniewa Dybola, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych Grunwaldu i reprezentacji Polski - wspomina Maciej Kostencki. - Podobnie jak jego starszy brat Zbigniew ? nigdy nie zmienił barw klubowych w Polsce.


HARMONOGRAM TURNIEJU

Turniej Pokoleniowy im. J. Kuleczki odbędzie się 01.09.2018 r./sobota/ w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 ul. Newtona 2.

GRUPA I
godz.. 9.00 WKS GRUNWALD POZNAŃ- SPARTA OBORNIKI
godz. 9.50 MKS NIELBA WAGROWIEC- POLONIA ŚRODA
godz. 10.40 WKS GRUNWALD POZNAŃ- POLONIA ŚRODA
godz. 11.30 MKS NIELBA ? SPARTA OBORNIKI
godz. 12.20 SPARTA OBORNIKI- POLONIA ŚRODA
godz. 13.10 WKS GRUNWALD- MKS NIELBA WĄGROWIEC

GRUPA II
godz. 14.00 KPR OSTROVIA- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE
godz. 14.50 UKS LIDER SWARZĘDZ- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE
godz. 15.40 KPR OSTROVIA- REAL ASTROMAL LESZNO
godz. 16.30 REAL-ASTROMAL LESZNO- UKS LIDER SWARZĘDZ
godz. 17.20 KPR OSTROVIA- UKS LIDER SWARZĘDZ
godz. 18.10 REAL-ASTROMAL LESZNO- SPR SZCZYPIORNIAK GORZYCE

godz. 19.00 MECZ FINAŁOWY

Tekst i fot. Jerzy Raube

27 Sierpień 2018 - TURNIEJ IM. JERZEGO KULECZKI 
 
 22 Sierpień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GENERALSKA WIZYTACJA  
Do przebywających na obozie sportowym drużyny seniorów w Gąsawie, w poniedziałek 20.08.2018r. przyjechał z wizytą kontrolną Prezes Klubu WKS Grunwald Poznań - generał Lech Konopka. Po skontrolowaniu planów treningowych i warunków socjalnych na obiekcie, pozostał na kolacji i skonsumował pyszną kiełbasę z grilla przyrządzaną przez właścicieli i prowadzących gospodarstwo agroturystyczne Marii i Jana Kaczmarków.

Do przebywających na obozie sportowym drużyny seniorów w Gąsawie, w poniedziałek 20.08.2018r. przyjechał z wizytą kontrolną Prezes Klubu WKS Grunwald Poznań - generał Lech Konopka. Po skontrolowaniu planów treningowych i warunków socjalnych na obiekcie, pozostał na kolacji i skonsumował pyszną kiełbasę z grilla przyrządzaną przez właścicieli i prowadzących gospodarstwo agroturystyczne Marii i Jana Kaczmarków. Na koniec wizyty przyjrzał się szkoleniu udzielania pierwszej pomocy, które przeprowadził trener młodzików Łukasz Kosmaczewski, sam będący ratownikiem WOPR. Szkolenie odbyły zarówno dzieci, jak i seniorzy i kadra klubu WKS Grunwald. Tak więc wieczór połączył seniorów i młodzików na jednym szkoleniu, a czas został spędzony przyjemnie i pożytecznie.

22 Sierpień 2018 - GENERALSKA WIZYTACJA 22 Sierpień 2018 - GENERALSKA WIZYTACJA 22 Sierpień 2018 - GENERALSKA WIZYTACJA 22 Sierpień 2018 - GENERALSKA WIZYTACJA 22 Sierpień 2018 - GENERALSKA WIZYTACJA 
 
 19 Sierpień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OBÓZ SPORTOWY MŁODZIKÓW W GĄSAWIE.  
W dniach 16-23.08.2018r. na obozie sportowym w Gąsawie swoje umiejętności będą podnosić młodzicy i młodziczki sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań. Oprócz dwóch treningów dziennie, nasi młodzi hokeiści udali się do miasteczka "Silverado" na poznawanie dzikiego zachodu, codziennie mają obowiązkową kąpiel w jeziorze oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

W dniach 16-23.08.2018r. na obozie sportowym w Gąsawie swoje umiejętności będą podnosić młodzicy i młodziczki sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań. Oprócz dwóch treningów dziennie, nasi młodzi hokeiści udali się do miasteczka "Silverado" na poznawanie dzikiego zachodu, codziennie mają obowiązkową kąpiel w jeziorze oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu. Atmosfera podczas obozu sportowego jest wspaniała, a posiłki podawane w stołówce obozowej przyczyniają się do dobrego humoru naszych podopiecznych. Wspólnie spędzony czas pozwala na integrację grupy i pozwala na nawiązanie przyjaźni.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

19 Sierpień 2018 - OBÓZ SPORTOWY MŁODZIKÓW W GĄSAWIE. 19 Sierpień 2018 - OBÓZ SPORTOWY MŁODZIKÓW W GĄSAWIE. 19 Sierpień 2018 - OBÓZ SPORTOWY MŁODZIKÓW W GĄSAWIE. 19 Sierpień 2018 - OBÓZ SPORTOWY MŁODZIKÓW W GĄSAWIE. 19 Sierpień 2018 - OBÓZ SPORTOWY MŁODZIKÓW W GĄSAWIE. 
 
 14 Sierpień 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W POZNANIU  
15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się także w Poznaniu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 na placu Adama Mickiewicza.

15 sierpnia - w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada święto Wojska Polskiego. Obchody odbędą się także w Poznaniu. Oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 na placu Adama Mickiewicza.
W programie przewidziano m.in. przemówienia dowódcy garnizonu i wojewody wielkopolskiego. Po oficjalnych uroczystościach zaplanowano apel pamięci i wspólne odśpiewanie Pieśni. Kolejnym elementem programu obchodów jest przemarsz defilady, po której zostaną złożone kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego. Uroczystości zakończą się mszą świętą w intencji żołnierzy, w kościele garnizonowym w Poznaniu o godzinie 12.15.

Z okazji 100-lecia niepodległości w Poznaniu odbędzie się też piknik rodzinny ?My Polacy 1918- 2018?. Rozpocznie się o 17 na placu Wolności. Program zawiera koncert, atrakcje dla dzieci, przedstawienie ?Powstanie Wielkopolskie? i ?Wolność we krwi", które wieczorem będzie transmitowane z Warszawy. Swoje stanowiska przygotowują instytucje, m.in.: Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej upamiętnia zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 r. z czasów wojny polsko-bolszewickiej. Główne uroczystości będą mieć miejsce w Warszawie. Ulicami stolicy przejdzie Wielka Defilada Niepodległości współtworzona m.in.: przez Wojska Obrony Terytorialnej oraz Siły Powietrzne. Defilada będzie podzielona na dwie części: naziemną i lotniczą. W programie przewidziana jest m.in. prezentacja uzbrojenia i pojazdów. Obecni też będą żołnierze brytyjscy, amerykańscy, chorwaccy i rumuńscy. To wszystko na antenach TVP.
Jerzy Raube

14 Sierpień 2018 - UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO W POZNANIU 
 
 31 Lipiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018  
81 edycja mistrzostw Polski w sezonie 2017/2018 w hokeju na trawie była podzielona na trzy etapy. Pierwsza faza to dziewięć spotkań, w którym każda drużyna raz zmierzyła się z każdym z rywali.

81 edycja mistrzostw Polski w sezonie 2017/2018 w hokeju na trawie była podzielona na trzy etapy. Pierwsza faza to dziewięć spotkań, w którym każda drużyna raz zmierzyła się z każdym z rywali. Najważniejsze w tej części sezonu było wyłonienie grupy mistrzowskiej w której grały drużyny z miejsc 1-6 oraz grupy spadkowej, gdzie o utrzymanie się w elicie walczyły drużyny z miejsc 7-10.
WZS WKS Grunwald bez najmniejszych problemów przeszedł ten etap inkasując komplet 27 punktów z bilansem 71-5. Poniżej komplet wyników Wojskowych w rundzie jesiennej:
- WZS WKS Grunwald - KS Lipno Stęszew 12:0;
- UKH Start 1954 Gniezno - WZS WKS Grunwald 0:7;
- LKS Rogowo - WZS WKS Grunwald 0:14;
- WZS WKS Grunwald - KS Pomorzanin Toruń 4:1;
- HKS Siemianowiczanka - WZS WKS Grunwald 2:3;
- WZS WKS Grunwald - LKS Gąsawa 12:0;
- WZS WKS Grunwald - KS Warta Poznań 9:1;
- AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald 1:4;
- WZS WKS Grunwald - AZS Politechnika Poznań 6:0.

W klasyfikacji o tytuł najlepszego strzelca rozgrywek po tym etapie przewodził Artur Mikuła z 14 bramkami.
Faza mistrzowska była rozgrywana na zasadzie mecz i rewanż pomiędzy sześcioma zespołami, które wywalczyły sobie prawo gry o mistrzostwo. Dodatkowo punkty zdobyte jesienią zostały podzielone na pół. Oprócz Grunwaldu prawo gry o najwyższe laury wywalczyły następujące drużyny: AZS AWF Poznań, KS Pomorzanin Toruń, LKS Gąsawa, AZS Politechnika Poznańska i KS Warta Poznań.
Na wiosnę podopieczni trenera Karola Śnieżka zaprezentowali jeszcze lepszą formę. Ponownie byli niepokonani. Tym razem bramkarze rywali kapitulowali aż 82-krotnie podczas gdy Mateusz Popiołkowski został pokonany tylko dwukrotnie. Z kronikarskiego obowiązku ponownie podajemy komplet wyników:
- WZS WKS Grunwald - LKS Gąsawa 14:0;
- KS Warta Poznań - WZS WKS Grunwald 0:7;
- KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald 0:6;
- WZS WKS Grunwald - AZS AWF Poznań 5:0;
- WZS WKS Grunwald - AZS Politechnika Poznańska 14:1;
- LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald 0:6;
- WZS WKS Grunwald - KS Warta Poznań 11:0;
- WZS WKS Grunwald - KS Pomorzanin Toruń 9:0;
- AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald 1:5;
- AZS Politechnika Poznańska - WZS WKS Grunwald 0:5.

Cztery najlepsze drużyny czyli WZS WKS Grunwald, AZS AWF Poznań, KS Pomorzanin Toruń i LKS Gąsawa awansowały do najważniejszego etapu jakim była gra o medale 81 rozgrywek o mistrzostwo. Artur Mikuła powiększył przewagę nad rywalami o tytuł króla strzelców i po 19 spotkaniach na swoim koncie miał 32 trafienia!
Pary półfinałowe finałowego turnieju prezentowały się następująco: WZS WKS Grunwald - LKS Gąsawa, AZS AWF Poznań - KS Pomorzanin Toruń.
Wojskowi w swoim półfinale nie dali szans rywalom z Gąsawy pokonując ich 5:1 po dwóch trafieniach Artura Mikuły oraz po jednym Michała Poltaszewskiego, Mateusza Poltaszewskiego i Tomasza Dutkiewicza. Ich rywalem w drodze po 22 mistrzowski tytuł był Pomorzanin Toruń, który pokonał AZS AWF Poznań 1:0.
Finałowe starcie było niezwykle emocjonujące. Wojskowi za sprawą Piotra Kozłowskiego i Artura Mikuły prowadzili do przerwy 2:0. Po wznowieniu gry mimo ataków obu drużyn wynik się nie zmienił, a marzenia Pomorzanina o mistrzowskiej koronie fenomenalnymi interwencjami wybił z głowy Mateusz Popiołkowski.
Nagrodą za 22 mistrzowski tytuł dla laskarzy WZS WKS Grunwald Poznań będzie występ na początku października w Barcelonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ich rywalami będą Royal Léopold Club Hockey z Belgii oraz HC Mińsk.

Skład Mistrzów Polski w sezonie 2017/2018:
Paweł Bratkowski-kapitan
Ryszard Wiśniewski
Szymon Hutek
Dominik Kotulski
Mikołaj Gumny
Mateusz Poltaszewski
Tomasz Dutkiewicz
Kluczyński Mirosław
Mateusz Hulbój
Artur Mikuła
Tomasz Marcinkowski
Jakub Janicki
Karol Majchrzak
Piotr Kozłowski
Adrian Krokosz
Michał Kasprzyk
Michał Poltaszewski
bramkarze: Mateusz Popiołkowski i Mariusz Chyła.

Kadra trenerska:
Karol Śnieżek - I trener
Robert Grzeszczak - II trener
Jerzy Wybieralski - dyrektor sportowy.

Tekst: Wojciech Budzyk
Zdjęcia: Paweł Siczyński
Opracował: Waldemar Serowski.

31 Lipiec 2018 - PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018 31 Lipiec 2018 - PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018 31 Lipiec 2018 - PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018 31 Lipiec 2018 - PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018 31 Lipiec 2018 - PODSUMOWANIE SEZONU 2017/2018 
 
 29 Lipiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIZYTA HOKEISTÓW NA TRAWIE Z AUSTRALII W NASZYM KLUBIE!  
Od soboty (21.07.2018r.) w Poznaniu z krótką wizytą gościła reprezentacja hokeistów na trawie z Australii, aby odbyć serię meczów sparingowych i treningów przed imprezą docelową, którą są Mistrzostwa Świata +40 w Barcelonie.

Od soboty (21.07.2018r.) w Poznaniu z krótką wizytą gościła reprezentacja hokeistów na trawie z Australii, aby odbyć serię meczów sparingowych i treningów przed imprezą docelową, którą są Mistrzostwa Świata +40 w Barcelonie. Do ciekawego starcia doszło w niedzielne (22.07.2018r.) południe na stadionie przy ulicy Promienistej 27. WKS Grunwald w towarzyskim spotkaniu zmierzył się z przygotowującą się do Mistrzostw Świata 40+ reprezentacją Australii. Pomysłodawcą tego wydarzenia był zasłużony hokeista WKS Grunwald Poznań, reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney 2000 Alek Korcz, który na co dzień mieszka w Australii i w tym spotkaniu grał w żółto-zielonych barwach. Spotkanie było podzielone na cztery kwarty po 17,5 minuty. Z kronikarskiego obowiązku podamy, że wojskowi wygrali 7:6, a oba zespoły pokazały w sparingu hokej ofensywny. Z uwagi na okres urlopowy nasi hokeiści grali wsparci Tomkiem Choczajem - olimpijczyk z Sydney 2000 i bratem Alka Korcza- Michałem Korczem, który po raz pierwszy w życiu grał przeciwko swojemu bratu. Po meczu miała miejsce wspólna integracja przy grillu, gdzie nastąpiła wymiana prezentów i bardzo miłe rozmowy z kadrą kierowniczą i trenerską zespołu z Australii. We wtorek nasi goście z odległego kontynentu przeprowadzili ostatni trening na naszym obiekcie i po odnowie biologicznej udali się do hotelu, aby wyruszyć w podróż do Barcelony na Mistrzostwa Świata +40.
Przy pożegnaniu naszym gościom życzyliśmy sukcesów oraz zostaliśmy zaproszeni do rewizyty w Australii.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

29 Lipiec 2018 - WIZYTA HOKEISTÓW NA TRAWIE Z AUSTRALII W NASZYM KLUBIE! 29 Lipiec 2018 - WIZYTA HOKEISTÓW NA TRAWIE Z AUSTRALII W NASZYM KLUBIE! 29 Lipiec 2018 - WIZYTA HOKEISTÓW NA TRAWIE Z AUSTRALII W NASZYM KLUBIE! 29 Lipiec 2018 - WIZYTA HOKEISTÓW NA TRAWIE Z AUSTRALII W NASZYM KLUBIE! 29 Lipiec 2018 - WIZYTA HOKEISTÓW NA TRAWIE Z AUSTRALII W NASZYM KLUBIE! 
 
 20 Lipiec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ VS. AUSTRALIAN OLDBOYS  
W niedzielę 22.07.2018r. o godz. 13.00 na stadionie hokeja na trawie przy ul. Promienistej nasi hokeiści podejmą zespół reprezentacji Australii, oldboys team. Inicjatorem tego sportowego spotkania jest Alek Korcz - były, zasłużony hokeista WZS WKS Grunwald Poznań, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk z Sydney 2000.

W niedzielę 22.07.2018r. o godz. 13.00 na stadionie hokeja na trawie przy ul. Promienistej nasi hokeiści podejmą zespół reprezentacji Australii, oldboys team. Inicjatorem tego sportowego spotkania jest Alek Korcz - były, zasłużony hokeista WZS WKS Grunwald Poznań, wielokrotny reprezentant Polski oraz olimpijczyk z Sydney 2000.
Zapraszamy wszystkich kibiców z rodzinami na to wspaniałe sportowe widowisko. Wstęp oczywiście wolny.

20 Lipiec 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ VS. AUSTRALIAN OLDBOYS 
 
 18 Lipiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LOSOWANIE GRUP W EUROPEJSKIEJ LIDZE MISTRZÓW - EHL ROUND 1  
W dniach 5-7 października 2018r. w Barcelonie (Hiszpania) hokeiści WZS WKS Grunwald Poznań tradycyjnie już wezmą udział w pierwszej rundzie rozgrywek europejskiej ligi mistrzów - EHL ROUND 1. Zgodnie z wynikiem losowania grup, które odbyło się 18.

W dniach 5-7 października 2018r. w Barcelonie (Hiszpania) hokeiści WZS WKS Grunwald Poznań tradycyjnie już wezmą udział w pierwszej rundzie rozgrywek europejskiej ligi mistrzów - EHL ROUND 1. Zgodnie z wynikiem losowania grup, które odbyło się 18.07.2018r. wojskowi zmierzą się z zespołami z Belgii - ROYAL LEOPOLD oraz Białorusi - HC MINSK.

18 Lipiec 2018 - LOSOWANIE GRUP W EUROPEJSKIEJ LIDZE MISTRZÓW - EHL ROUND 1 
 
 17 Lipiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SUKCES MŁODYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE W AUSTRII  
W dniach 21-24.06.2018 drużyny młodzików WKS Grunwald Poznań wyruszyły do Austrii na międzynarodowy turniej UNITED WORLD GAMES. Celem podróży było miasto Klagenfurt położone na południu Austrii.

W dniach 21-24.06.2018 drużyny młodzików WKS Grunwald Poznań wyruszyły do Austrii na międzynarodowy turniej UNITED WORLD GAMES. Celem podróży było miasto Klagenfurt położone na południu Austrii. Podróż przebiegła sprawnie. Klub Sportowy WKS Grunwald Poznań w turnieju wystawił trzy drużyny - dwie męskie oraz jedną żeńską, każda licząca po dwanaście osób. Dało to łącznie imponującą ilość trzydziestu sześciu zawodników. Wszystkie drużyny startowały w rozgrywkach hokeja na trawie w kategorii wiekowej do lat dwunastu. Oprócz hokeja w UNITED WORLD GAMES rozgrywanych było dwanaście innych sportów, a liczba uczestników całej imprezy przekroczyła 11 000 osób. Sportowcy reprezentowali aż czterdzieści krajów. Celem naszego wyjazdu było przede wszystkim zdobycie doświadczenia w rozgrywkach międzynarodowych. Nasza drużyna miała zaszczyt wzięcia czynnego udziału w ceremonii otwarcia igrzysk. Osiemnastu zawodników wytypowanych przez trenera przemaszerowało po płycie Wörthersee Stadium reprezentując barwy klubu oraz kraju. Oprócz aspektów sportowych nasza drużyna miała możliwość korzystania z najróżniejszych gier i zabaw organizowanych przez gospodarza turnieju. Zawodnicy WKS Grunwald Poznań łącznie rozegrali dwanaście spotkań przeciwko drużynom z Austrii, Ukrainy oraz Niemiec. Po czterech dniach turnieju nasi chłopcy zostali sklasyfikowani na miejscach drugim i czwartym, a dziewczynki na miejscu trzecim. Podczas ceremonii zakończenia nasi zawodnicy zostali udekorowani pucharem oraz medalami za zdobyte osiągnięcia. Następnie cała drużyna wraz z opiekunami w radosnej atmosferze wróciła do Poznania.

17 Lipiec 2018 - SUKCES MŁODYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE W AUSTRII 17 Lipiec 2018 - SUKCES MŁODYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE W AUSTRII 17 Lipiec 2018 - SUKCES MŁODYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE W AUSTRII 17 Lipiec 2018 - SUKCES MŁODYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE W AUSTRII 17 Lipiec 2018 - SUKCES MŁODYCH HOKEISTÓW NA TRAWIE W AUSTRII 
 
 29 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENER JERZY WYBIERALSKI Z NAGRODĄ MIASTA POZNANIA!  
Na 74. sesji Rady Miasta Poznania, w reprezentacyjnej sali Ratusza Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz wyróżnili nagrodą sportową trenera hokeja na trawie Jerzego Wybieralskiego - za całokształt pracy trenerskiej.

Na 74. sesji Rady Miasta Poznania, w reprezentacyjnej sali Ratusza Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak oraz Przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz wyróżnili nagrodą sportową trenera hokeja na trawie Jerzego Wybieralskiego - za całokształt pracy trenerskiej.
Jerzy Wybieralski - zetknął się z hokejem na trawie w roku 1967r. w Warcie Poznań. Jako zawodnik był mistrzem Polski w latach 1973/75/76/80, wicemistrzem 1974/77/78/81, w rozgrywkach halowych był mistrzem Polski w latach 1973/75/76/79/82. W reprezentacji Polski od roku 1973 do 1988, rozegrał 219 spotkań i zdobył 15 bramek. Uczestnik MŚ 1975,1978,1986, ME 1978, 1983, 1987, brał także udział w Olimpiadzie Moskwa - w 1980 roku.

Trener reprezentacji Polski na turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk (Osaka - 1999) i trener kadry Polski na Igrzyskach Olimpijskich Sydney - 2000.

Od roku 2001 do 2007 trener kadry Polski seniorek i kadry młodzieżowej kobiet.

W latach 2007 do 2009 trener kadry Egiptu. W latach 2005-2007 trener w WKS Grunwald Poznań zespołu juniorek.

Od 2010 roku trener drużyny seniorów WKS Grunwald Poznań.

Zdobył z drużyną wojskowych 6 krotnie tytuł mistrza Polski na boiskach trawiastych i 6 krotnie tytuł mistrza Polski w halowym wydaniu hokeja na trawie.

W roku 2017 zdobył tytułu mistrza Polski w rozgrywkach na boiskach trawiastych, na arenie międzynarodowej WKS Grunwald wygrał turniej Podillia Cup Winnica (Ukraina), brał udział (VII miejsce) EuroHockey Indoor Club Championships MEN 2017 w Wiedniu oraz w KO16 w europejskiej lidze mistrzów EHL w Eindhoven, gdzie występowało 16 najlepszych klubowych drużyn w Europie.

Prowadzona przez trenera drużyna WKS Grunwald Poznań w rozgrywkach ligowych, nie przegrała żadnego meczu ligowego na boiskach trawiastych i w całym sezonie wygrała 21 meczów na XXI tytuł mistrza Polski.


29 Czerwiec 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z NAGRODĄ MIASTA POZNANIA! 29 Czerwiec 2018 - TRENER JERZY WYBIERALSKI Z NAGRODĄ MIASTA POZNANIA! 
 
 28 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CHWALĄ MISTRZA POLSKI W MEDIACH  
WKS Grunwald Poznań zwyciężał we wszystkich meczach 82. Mistrzostw Polski w hokeju na trawie w sezonie 2017/2018. To pierwszy rekord. Drugi, to 22. tytuł wojskowych w rozgrywkach, których początek datujemy na 1927 rok! Po raz pierwszy odbyło się to pod szkoleniową opieką, zarazem trenera kadry, Karola Śnieżka.

WKS Grunwald Poznań zwyciężał we wszystkich meczach 82. Mistrzostw Polski w hokeju na trawie w sezonie 2017/2018. To pierwszy rekord. Drugi, to 22. tytuł wojskowych w rozgrywkach, których początek datujemy na 1927 rok! Po raz pierwszy odbyło się to pod szkoleniową opieką, zarazem trenera kadry, Karola Śnieżka. Brawo!

W półfinale zwyciezca grupy mistrzowskiej WKS Grunwald Poznań pokonał LKS Gąsawa 5:1. W finale wojskowi wygrali po dobrym, technicznym meczu z Pomorzaninem Toruń 2:0. Brązowe medale dla LKS Gąsawa po niespodziewanej wygranej z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski AZS AWF Poznań 4:1.

Po bardzo udanym sezonie mistrzów Polski, posypały się pochwały w wielu mediach. W załączniku artykuł z Głosu Wielkopolskiego. Były też relacje telewizyjne i radiowe. To na pewno cieszy nie tylko sportowców, ale też sponsorów.
Jerzy Raube

28 Czerwiec 2018 - CHWALĄ MISTRZA POLSKI W MEDIACH 
 
 27 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  22 TYTUŁ MISTRZA POLSKI  
WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 2:0 (2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Piotr Kozłowski - 1, Artur Mikuła - 1. Spotkanie, którego stawką było mistrzostwo od początku było rozgrywane w wysokim tempie.

WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 2:0 (2:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Piotr Kozłowski - 1,
Artur Mikuła - 1.

Spotkanie, którego stawką było mistrzostwo od początku było rozgrywane w wysokim tempie. Obie drużyny z całych sił walczyły o zdobycie otwierającego trafienia. Statystycznie więcej okazji miał Grunwald, ale Pomorzanin dobrze ustawiał szyki obronne. W 13 minucie Wojskowi mieli okazję na bramkę z krótkiego rogu. Dobrą interwencją popisał się jednak Michał Śliwiński. Pięć minut później Grunwald dopiął swego. Piłka w półkolu dotarła do Piotra Kozłowskiego, który pewnie umieścił piłkę w siatce obok bramkarza. W 21 minucie Pomorzanin wywalczył krótki róg, ale fenomenalną interwencją popisał się Mateusz Popiołkowski. Po wznowieniu z długiego rogu torunianie wywalczyli kolejny krótki, ale ponownie zatrzymał ich bramkarz Grunwaldu. Wojskowi mieli okazję na podwyższenie, ale Szymon Hutek po podaniu Mateusza Poltaszewskiego ubiegł Śliwiński. W odpowiedzi Pomorzanin ponownie wywalczył krótki róg, ale uderzenie powędrowało nad bramką. Maksyma, że niewykorzystane okazje się mszczą sprawdziła się doskonale. Grunwald przeprowadził szybką kontrę, którą wykończył Mikuła. Spotkanie nie zwolniło tempa i torunianie ponownie wywalczyli krótki róg. Grunwald ponownie szybko skontrował, ale Mikołaj Gumny w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki.
Pięć minut po wznowieniu gry Grunwald wywalczył krótki róg, ale po raz kolejny dobrą interwencję odnotował bramkarz Pomorzanina. 49 minuta to kolejny krótki róg torunian, ale wywalczyli jedynie wznowienie od długiego rogu. W odpowiedzi Wojskowi mieli dwie okazji na zdobycie bramki, ale w sytuacji sam na sam Hulbój musiał uznać wyższość Śliwińskiego. W kolejnej akcji Kotulskiemu zabrakło centymetrów, żeby skutecznie zamknąć akcję. Do końca spotkanie zapewniało emocje. Obie drużyny na przemian atakowały, ale więcej bramek już nie padło.
Kierownik sekcji hokeja na trawie WZS WKS Grunwald Waldemar Serowski wyróżnił przede wszystkim Mateusza Popiołkowskiego, który bronił na bardzo wysokim poziomie skutecznie wybijając Pomorzaninowi marzenia o mistrzowskim tytule.

Tekst: Wojciech Budzyk

27 Czerwiec 2018 - 22 TYTUŁ MISTRZA POLSKI 27 Czerwiec 2018 - 22 TYTUŁ MISTRZA POLSKI 27 Czerwiec 2018 - 22 TYTUŁ MISTRZA POLSKI 27 Czerwiec 2018 - 22 TYTUŁ MISTRZA POLSKI 27 Czerwiec 2018 - 22 TYTUŁ MISTRZA POLSKI 
 
 23 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRA O FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE  
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 5:1 (2:1) Bramki strzelili: Michał Poltaszewski - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Artur Mikuła -2, Tomasz Dutkiewicz -1. W drugim półfinale mistrzostw Polski w hokeju na trawie zmierzyli się laskarze WZS WKS Grunwald i LKS Gąsawy.

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 5:1 (2:1)

Bramki strzelili:
Michał Poltaszewski - 1,
Mateusz Poltaszewski - 1,
Artur Mikuła -2,
Tomasz Dutkiewicz -1.

W drugim półfinale mistrzostw Polski w hokeju na trawie zmierzyli się laskarze WZS WKS Grunwald i LKS Gąsawy. Przed tym spotkaniem było wiadomo, że w finale czeka Pomorzanin Toruń, który 1:0 pokonał AZS AWF Poznań.
Wojskowi od początku rzucili się do ataku i już w drugiej minucie przed szansą na otworzenie wyniku stanął Szymon Hutek. Powstrzymała go ofiarna interwencja Dawida Wróbla. To był zwiastun prawdziwego oblężenia w wykonaniu Grunwaldu. Groźne uderzenie z linii wyznaczającej półkole ponownie obronił bramkarz Gąsawy. W trzech kolejnych akcjach podopiecznych Karola Śnieżka dosłownie zabrakło centymetrów by skutecznie wykończyć wykreowane sytuacje. Wróbel był fenomenalnie dysponowany. Kolejną ofiarną interwencją powstrzymał najlepszego strzelca Artura Mikułę. W 17 minucie Mateusz Hulbój oddał ładne uderzenie, ale po raz kolejny na posterunku był golkiper z Gąsawy. Dwie minuty później Wojskowi dopięli swego. Mikołaj Gumny ładnie zbiegł do środka z piłką utrzymywaną na kiju i odegrał do Michała Poltaszewskiego, który pewnie umieścił piłkę w bramce! Chwilę później powinno być 2:0, ale kąśliwe uderzenie minimalnie minęło bramkę. Drugie trafienie miało miejsce w 30 minucie. Dobitkę po uderzeniu Hulbója skutecznie wykończył Mateusz Poltaszewski. W samej końcówce pierwszej połowy kontaktową bramkę po krótkim rogu zdobyła Gąsawa za sprawą Bartosza Strzemkowskiego.
Druga połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza. Jako pierwszy bramce Gąsawy zagroził Hutek, jednak i tym razem uderzenie przeleciało minimalnie obok bramki. Grunwald nie zwalniał tempa, trzy razy pod rząd wykonywał, krótki róg. W najlepszej okazji piłka zatrzymała się na poprzeczce. Czego nie udało się zdobyć po stałym fragmencie gry dokonał w 50 minucie z akcji Artur Mikuła. Odnalazł się najlepiej w gąszczu zawodników znajdujących się w półkolu. Pięć minut później Gąsawa miała okazję na ponowne złapanie kontaktu, ale uderzenie było niecelne. Po upływie godziny gry Tomasz Dutkiewicz skutecznie wykończył krótki róg. Dwie minuty później w sytuacji sam na sam z Wróblem znalazł się Majchrzak. Po raz kolejny dobrą interwencję na swoim koncie odnotował bramkarz Gąsawy. Dwie minuty przed końcem wynik spotkania ustalił Artur Mikuła. Jego pierwsze uderzenie zostało zablokowane, ale poprawka była już skuteczna i ładnie przeniósł piłkę nad bramkarzem.
Wojskowi rozegrają finał jutro o godzinie 17:30 z KS Pomorzaninem Toruń na boisku AWF Poznań ul. Królowej Jadwigi, na który serdecznie ZAPRASZAMY!!!

Tekst: Wojciech Budzyk

23 Czerwiec 2018 - GRA O FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE 23 Czerwiec 2018 - GRA O FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE 23 Czerwiec 2018 - GRA O FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE 23 Czerwiec 2018 - GRA O FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE 23 Czerwiec 2018 - GRA O FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE 
 
 23 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FINAŁ: WKS GRUNWALD - POMORZANIN  
W sobotę odbyły się półfinały 82. MP w hokeju na trawie. W pierwszym meczu AZS AWF Poznań przegrał po zaciętym spotkaniu z Pomorzaninem Toruń 0:1 (0:0). O godz. 17.45 obrońca tytułu Grunwald Poznań zmierzył się z LKS Gąsawa.

W sobotę odbyły się półfinały 82. MP w hokeju na trawie. W pierwszym meczu AZS AWF Poznań przegrał po zaciętym spotkaniu z Pomorzaninem Toruń 0:1 (0:0). O godz. 17.45 obrońca tytułu Grunwald Poznań zmierzył się z LKS Gąsawa. Zgodnie z przewidywaniami poznaniacy wysoko pokonali rywali 5:1 (2:0). Bramki dla Grunwaldu: Michał Poltaszewski(19),Mateusz Poltaszewski(30), Artur Mikuła 2(50,68), Tomasz Dutkiewicz (60r), Gąsawa: B.Strzemkowski(35r)

W niedzielę, 24 bm. o godz. 12.30 w meczu o brąz zagra AZS AWF Poznań i LKS Gąsawa. Spotkanie o złoto odbędzie się o godz. 17.30. Przeciwnikiem WKS Grunwald będzie Pomorzanin.
Zapraszamy sympatyków hokeja na stadion przy ul. Królowej Jadwigi 27/39.
Szczegóły na plakacie.

Jerzy Raube

23 Czerwiec 2018 - FINAŁ: WKS GRUNWALD - POMORZANIN 
 
 23 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD FAWORTYTEM MEDIÓW  
W czasie tego weekendu rozstrzygnie się rywalizacja w I lidze hokeja na trawie. Tytułu broni WKS Grunwald, który przeszedł jak burza przez rozgrywki ligowe zwyciężając w 19 spotkaniach i zdobywając 153 bramki.

W czasie tego weekendu rozstrzygnie się rywalizacja w I lidze hokeja na trawie. Tytułu broni WKS Grunwald, który przeszedł jak burza przez rozgrywki ligowe zwyciężając w 19 spotkaniach i zdobywając 153 bramki. Średnia 8 goli na jeden mecz! Liderem rywalizacji o Złotą Laskę PZHT i redakcji Sport pozostaje z 32 bramkami Artur Mikuła z WKS Grunwald.
W finałach znalazły się te same zespoły, które rywalizowały o medale przed rokiem. Wojskowi bronią tytułu, ale o złoto chcą powalczyć akademicy z Poznania i jak zwykle Pomorzanin Toruń. - Są to tylko dwa mecze, jeden w półfinale, drugi w finale, potrzebna jest zatem szczególna koncentracja - przestrzega kierownik sekcji Grunwaldu Waldemar Serowski. - Mamy mocnych rywali, zarówno AZS AWF jak też Pomorzanina. Do Torunia ściągnięto specjalnie na finały trzech doświadczonych graczy z Anglii. Zapowiada się solidna walka i my na pewno będziemy grać o kolejny tytuł.
W opinii mediów to Grunwald jest zespołem numer jeden do walki o złoto. W załączniku m. in. materiał z Głosu Wielkopolskiego. Kibice wybierający się na mecze na stadion przy ul. Królowej Jadwigi 27/39 w Poznaniu, też w to wierzą.
W 82. Mistrzostwach Polski seniorów w sobotę, 23 bm. półfinały. O godz. 15.30 zagrają AZS AWF Poznań (2. miejsce po II rundach rywalizacji) i Pomorzanin Toruń (3 m.). O godz. 17.45 obrońca tytułu WKS Grunwald Poznań (1 m.) zagra z LKS Gąsawa (4 m.).
W niedzielę, 24 bm. pokonani zmierzą się o godz. 12.30 w meczu o brąz. Z kolei wielki finał sezonu 2017/2018 odbędzie się o godz. 17.30.
Więcej szczegółów na plakacie.
Zapraszamy!

Jerzy Raube

23 Czerwiec 2018 - WKS GRUNWALD FAWORTYTEM MEDIÓW 23 Czerwiec 2018 - WKS GRUNWALD FAWORTYTEM MEDIÓW 
 
 22 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYJAZD MŁODYCH HOKEISTÓW NA TURNIEJ UNITED WORLD GAMES DO KLAGENFURTU  
WKS Grunwald Poznań wraz ze Szkołą Podstawową nr 51 wysłał na turniej United World Games trzy drużyny w hokeju na trawie: dwie młodzików i jedna młodziczek. Łącznie do Klagenfurtu pojechało 36 dzieci.

WKS Grunwald Poznań wraz ze Szkołą Podstawową nr 51 wysłał na turniej United World Games trzy drużyny w hokeju na trawie: dwie młodzików i jedna młodziczek. Łącznie do Klagenfurtu pojechało 36 dzieci.

Kierownikiem ekipy jest Pani Hanna Kozłowska, jej zastępcą dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie Jerzy Wybieralski (dwukrotny olimpijczyk, Moskwa 1980 jako zawodnik i Sydney 2000 jako trener reprezentacji). Głównym trenerem jest Łukasz Kosmaczewski. Na pokładzie autokaru znalazło się również czworo rodziców jako opiekunowie grup, fotograf Paweł Siczyński i oczywiście kierowcy z firmy KORMAX-HOL.
Kierownik sekcji hokejowej Grunwaldu Waldemar Serowski przekazał swoim podopiecznym hasło trzy drużyny - trzy medale. W niedzielę będzie wiadomo jak poznańska młodzież zaprezentowała się w Karyntii!
Kilka zdań o United World Games
Młodzi sportowcy w liczbie 12 tysięcy z 40 krajów będą rywalizować w 13 dyscyplinach. Patronat nad całym wydarzeniem sprawuje UNESCO. W czwartek będzie miała miejsce impreza Oktoberfest podczas której młodzież z całego świata pozna austriackie obyczaje i kulturę. W piątek zaplanowana jest uroczysta ceremonia otwarcia na obiekcie, który gościł piłkarzy podczas mistrzostw Europy 2008. Od tego dnia zaczną się również sportowe zmagania. Finały zaplanowane są na niedzielę.

Waldemar Serowski
WKS Grunwald Poznan
Main Manager

22 Czerwiec 2018 - WYJAZD MŁODYCH HOKEISTÓW NA TURNIEJ UNITED WORLD GAMES DO KLAGENFURTU 22 Czerwiec 2018 - WYJAZD MŁODYCH HOKEISTÓW NA TURNIEJ UNITED WORLD GAMES DO KLAGENFURTU 22 Czerwiec 2018 - WYJAZD MŁODYCH HOKEISTÓW NA TURNIEJ UNITED WORLD GAMES DO KLAGENFURTU 22 Czerwiec 2018 - WYJAZD MŁODYCH HOKEISTÓW NA TURNIEJ UNITED WORLD GAMES DO KLAGENFURTU 22 Czerwiec 2018 - WYJAZD MŁODYCH HOKEISTÓW NA TURNIEJ UNITED WORLD GAMES DO KLAGENFURTU 
 
 21 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEDEN ŚWIAT - TYSIĄC PRZYJACIÓŁ  
Jeden świat - tysiąc przyjaciół, pod takim hasłem odbywają się w dniach 21-24 czerwca, w Klagenfurcie Igrzyska Światowe najmłodszych sportowców. W trzynastu dyscyplinach wystąpi 40 reprezentacji narodowych z udziałem 10 000 zawodniczek i zawodników.

Jeden świat - tysiąc przyjaciół, pod takim hasłem odbywają się w dniach 21-24 czerwca, w Klagenfurcie Igrzyska Światowe najmłodszych sportowców. W trzynastu dyscyplinach wystąpi 40 reprezentacji narodowych z udziałem 10 000 zawodniczek i zawodników. Wśród 500 zespołów wystąpią trzy z Poznania. W kategorii 10-12 lat: dwa zespoły młodzików i jeden zespół młodziczek w hokeju na trawie. Razem 36 dzieci z WKS Grunwald Poznań i ze Szkoły Podstawowej nr 51 (osiedle Lecha). Kierownikiem jest Hanna Kozłowska, opiekunem reprezentacji dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald trener Jerzy Wybieralski, II trener Łukasz Kosmaczewski, fotograf Paweł Siczyński, trójka rodziców w roli opiekunów. Jak informują organizatorzy wyjazdu, ekipa wybrała się w podróż autokarem VOLVO, z dwoma kierowcami z firmy KORMAX-HOL.
Życzymy dużo sportowych wrażeń!
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

21 Czerwiec 2018 - JEDEN ŚWIAT - TYSIĄC PRZYJACIÓŁ 
 
 18 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FINAŁY MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE  
Już w następny weekend 23-24 czerwca 2018, rozegrane zostaną Finały Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie kobiet i mężczyzn. Jeżeli chcecie obejrzeć zaciekłe, spektakularne pojedynki najlepszych drużyn w kraju, przyjdźcie na boisko AZS AWF Poznań ul.

Już w następny weekend 23-24 czerwca 2018, rozegrane zostaną Finały Mistrzostw Polski w Hokeju na trawie kobiet i mężczyzn. Jeżeli chcecie obejrzeć zaciekłe, spektakularne pojedynki najlepszych drużyn w kraju, przyjdźcie na boisko AZS AWF Poznań ul. Królowej Jadwigi 27/39, w sobotę i niedzielę. Wspomóżcie naszą drużynę swoim dopingiem, bo to dla was gramy. Rozpiska meczy na plakacie, wstęp na trybuny wolny.

WKS!!! GRUNWAAAALD!!!

18 Czerwiec 2018 - FINAŁY MISTRZOSTW POLSKI W HOKEJU NA TRAWIE 
 
 18 Czerwiec 2018 
 Klub WKS Grunwald 
  RODO - OBOWIĄZEK INFORMACYJNY  
CO TO JEST RODO? RODO jest unijnym prawem regulującym zasady ochrony danych osobowych, jest stosowane przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań od 25 maja 2018 r. Pełna nazwa RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

CO TO JEST RODO?
RODO jest unijnym prawem regulującym zasady ochrony danych osobowych, jest stosowane przez Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań od 25 maja 2018 r.
Pełna nazwa RODO: Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
 
KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?
Administratorem Państwa danych osobowych jest Wojskowy Klub Sportowy Grunwald Poznań zwany dalej Klubem. Nasze dane kontaktowe: biuro@wks-grunwald.poznan.pl
ADRES POCZTOWY:
WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "GRUNWALD" POZNAŃ
ul. Promienista 27
60-288 Poznań
Administrator danych jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo przekazanych danych osobowych oraz przetwarzanie ich zgodnie z przepisami prawa.
 
W JAKIM CELU I NA JAKIEJ PODSTAWIE PRAWNEJ WYKORZYSTUJEMY DANE?
Państwa dane osobowe będziemy wykorzystywać w następujących celach:

zawarcia i wykonania umowy, w tym zapewnienia poprawnej jakości zadań realizowanych przez Administratora danych (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit b RODO) - "wykonanie umowy",

wykonania ciążących na nas obowiązków prawnych, wynikających z realizacji działań statutowych w tym wynikających z przynależności do polskich związków sportowych i udziału w współzawodnictwie sportowym (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit c RODO) - "obowiązek prawny",

wykonania zadań realizowanych w interesie publicznym przez Administratora danych (podstawa prawna - art. 6 ust. 1 lit. e RODO) - "interes publiczny",
popularyzacji i promocji działalności Klubu w przypadku wyrażenia przez Państwa zgody na wykorzystanie danych, a szczególności danych wizerunkowych w tym celu (podstawa prawna ? art. 6 ust. 1 lit a RODO) - "zgoda".

JAK DŁUGO BĘDZIEMY WYKORZYSTYWAĆ DANE?

Dane będziemy wykorzystywać przez okres niezbędny do realizacji opisanych powyżej celów. W zależności od podstawy prawnej będzie to odpowiednio:
czas trwania umowy,
czas wykonywania obowiązków prawnych oraz czas, w którym przepisy prawa nakazują nam przechowywać dane, np. przepisy podatkowe, przepisy związkowe i sportowe,
czas wykonywania zadań realizowanych w interesie publicznym,
czas do momentu wycofania zgody.
 
JAKIE MAJĄ PAŃSTWO PRAWA?

Mogą Państwo złożyć do nas (administratora danych) wniosek o:
dostęp do danych osobowych (informację o przetwarzanych danych osobowych oraz kopię danych),
sprostowanie danych, gdy są one nieprawidłowe,
przeniesienie danych, w przypadkach określonych w RODO,
usunięcie lub ograniczenie przetwarzania danych osobowych.
Mają Państwo także prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.
Udzielona zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celach promocyjnych
i wizerunkowych Klubu może być wycofana w każdym czasie.
 
KOMU PRZEKAZUJEMY PAŃSTWA DANE?

Z zachowaniem wszelkich gwarancji bezpieczeństwa danych, Państwa dane możemy przekazać wyłącznie upoważnionym osobom i podmiotom w związku
z realizacją przez Klub działalności statutowej. Może to być realizowane w formie np.: komunikatów z zawodów, zgłoszeń i korespondencji prowadzonej z polskimi związkami sportowymi w związku z udziałem we współzawodnictwie sportowym, obowiązkiem ustawowym informowania Policji o osobach uprawiających strzelectwo sportowe z posiadaniem własnej broni, obowiązkach ustawowych informowania właściwych instytucji w związku z realizacją zawieranych z Klubem umów, prowadzeniem bieżącej działalności Klubu itp.
 
JAK MOŻNA SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ W SPRAWIE OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH?

W sprawach związanych z dostępem i ochroną danych osobowych mogą Państwo skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej: 
biuro@wks-grunwald.poznan.pl lub kierując korespondencję na adres:
WOJSKOWY KLUB SPORTOWY "GRUNWALD" POZNAŃ ul. Promienista 27,
60-288 Poznań.

18 Czerwiec 2018 - RODO - OBOWIĄZEK INFORMACYJNY 
 
 17 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 0:5 (0:2)  
Bramki strzelili: Szymon Hutek - 1, Dominik Kotulski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Karol Majchrzak - 1, Tomasz Marcinkowski - 1 W ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej sezonu 2017/2018 WZS WKS Grunwald zjawił się na boisku przy ulicy Piotrowo, by zmierzyć się z AZS Politechniką Poznańską.

Bramki strzelili: Szymon Hutek - 1, Dominik Kotulski - 1, Mikołaj Gumny - 1, Karol Majchrzak - 1, Tomasz Marcinkowski - 1

W ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej sezonu 2017/2018 WZS WKS Grunwald zjawił się na boisku przy ulicy Piotrowo, by zmierzyć się z AZS Politechniką Poznańską. Wojskowi już od dawna byli pewni gry w turnieju finałowym. Politechnika miała jeszcze matematyczne szanse na awans, ale oprócz swojej wygranej musiałaby liczyć na wygraną Warty z Gąsawą.
Gospodarze jako pierwsi rzucili się do ataku, ale nie zdołali pokonać Mateusza Popiołkowskiego. Potem na boisku dominowali już Wojskowi. W piątej minucie Grunwald miał krótki róg. Nie wiadomo czy chcieli rozegrać go nieszablonowo czy po prostu doszło do nieporozumienia. Piłka w każdym razie minęła wszystkich zawodników biorących udział w krótkim rogu i dotarła do ich kolegi ustawionego w pobliżu linii środkowej boiska. Chwilę później dobrej okazji nie wykorzystał Mikołaj Gumny, ale już 9 minuta przyniosła otwierające trafienie! Jej autorem był Szymon Hutek, który doskonale wykorzystał sytuację sam na sam. 120 sekund później Grunwald ponownie wykonywał krótki róg, który zakończył uderzeniem minimalnie nad bramką przeciwników.
W 15 minucie krótki róg miała Politechnika - nie przyniósł on żadnej wymiernej korzyści dla gospodarzy. Siedem minut później groźnie zrobiło się pod bramką Wojskowych, ale "Polibuda" nie wykorzystała okazji jaką był leżący Popiołkowski. W odpowiedzi szybką kontrę przeprowadził Grunwald, którą skutecznie wykończył Dominik Kotulski. Chwilę później okazję na podwyższenie miał Artur Mikuła, ale tym razem dobrze interweniował Radomir Mnich.
Pierwsze siedem minut po wznowieniu gry toczyło się w spokojniejszym tempie. Grunwald spokojnie kreował grę, ale bez zbędnego podkręcania tempa. Politechnika umiejętnie się broniła aż do momentu, w którym Hutek kąśliwie zagrał w pole karne, a tam Gumny ubiegł bramkarza i podwyższył prowadzenie. Politechnika ponownie spróbowała szczęścia, ale nie zdołała się przedrzeć przez monolit jakim jest defensywa wojskowych. W kontrze został wypuszczony Mateusz Hulbój, ale nie wykorzystał klarownej okazji. Ogólnie podopieczni Karola Śnieżka mieli problem z wykańczaniem akcji. Reszta hokejowego rzemiosła funkcjonowała bez zarzutu.
W 56 minucie Karol Majchrzak mógł zdobyć kolejną bramkę, ale piłka ponownie przeleciała koło słupka. Trzy minuty później nastąpiło przełamanie. Mikuła wzdłuż bramki zagrał do Majchrzaka i ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce! 61 minuta to kolejna kontra Politechniki, ale wywalczyli jedynie wznowienie od długiego rogu. Pięć minut przed końcem ładną akcję przeprowadzili Wojskowi. Gumny zagrał na drugie skrzydło do Tomasza Marcinkowskiego, który posłał prawdziwą petardę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mnicha.
Za tydzień WZS WKS Grunwald Poznań czekają dwa najważniejsze spotkania sezonu. W turnieju finałowym mistrzostw Polski, które odbędą się na boisku AWF-u Poznań przy ulicy Królowej Jadwigi w sobotę 23 czerwca zagrają o godz.17:45 z LKS Gąsawa. W niedzielę z kolei finał mistrzostw Polski zaplanowany jest na godzinę 17:30!!!! Przeciwnik zostanie wyłoniony z drugiego meczu półfinałowego.

Tekst: Wojciech Budzyk
Zdjęcia: Paweł Siczyński

17 Czerwiec 2018 - AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 0:5 (0:2) 17 Czerwiec 2018 - AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 0:5 (0:2) 17 Czerwiec 2018 - AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 0:5 (0:2) 17 Czerwiec 2018 - AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 0:5 (0:2) 17 Czerwiec 2018 - AZS POLITECHNIKA POZNAŃSKA - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ 0:5 (0:2) 
 
 14 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃ  
W niedzielę 17.06.2018r. o godzinie 11.00 w Poznaniu na boisku przy ul. Piotrowo 4 rozegrany zostanie mecz pomiędzy AZS Politechniką Poznań a WKS Grunwald Poznań. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

W niedzielę 17.06.2018r. o godzinie 11.00 w Poznaniu na boisku przy ul. Piotrowo 4 rozegrany zostanie mecz pomiędzy AZS Politechniką Poznań a WKS Grunwald Poznań.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Wstęp wolny.

14 Czerwiec 2018 - ZAPRASZAMY NA MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃ 
 
 04 Czerwiec 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE LIDERÓW  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:5 (0:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła - 3, Mikołaj Gumny - 1, Szymon Hutek - 1. W niedzielne popołudnie na boisku Akademii Wychowania Fizycznego doszło do starcia na szczycie grupy mistrzowskiej.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:5 (0:3)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła - 3, Mikołaj Gumny - 1, Szymon Hutek - 1.

W niedzielne popołudnie na boisku Akademii Wychowania Fizycznego doszło do starcia na szczycie grupy mistrzowskiej. Plasujący się na drugiej pozycji AZS AWF podejmował lidera WKS Grunwald. Początek spotkania był wyrównanym widowiskiem, nawet z lekkim wskazaniem na Akademików. Ale mając w pamięci ostatnie spotkanie Wojskowych nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Grunwald jako pierwszy wywalczył krótki róg, ale został źle rozegrany i piłka została przechwycona przez gospodarzy. W 13 minucie WKS ponownie wykonywał krótki róg. I tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki, ale utrzymała się w posiadaniu panującego mistrza. I sprawdziło się kolejne przysłowie do trzech razy sztuka. Piłka dotarła do Artura Mikuły, który bez najmniejszych problemów umieścił ją w siatce. Pięć minut później groźną akcję przeprowadził AWF, ale na posterunku był Mateusz Popiołkowski. Po przerwie na uzupełnienie płynów Grunwald szybko wyprowadził akcje, którą skutecznie wykończył Mikołaj Gumny. Cztery minuty później Gumny ponownie wbiegł w pole karne i zagrał doskonale do Szymona Hutka, który podwyższył prowadzenie Wojskowych. W 29 minucie pachniało premierowym trafieniem dla Akademików. Przy pierwszej próbie skutecznie interweniował Popiołkowski, a po uderzeniu Łukasza Kosmaczewskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Zaraz po przerwie mogła paść czwarta bramka dla Wojskowych, ale uderzenie zostało zablokowane. Kolejny krótki róg dla gości. Piłka ponownie trafiła do najlepszego snajpera ligi i Artur Mikuła zapisał kolejnego gola na swoim koncie. Grunwald nie zwalniał tempa i cały czas nacierał na bramkę rywala. Fenomenalnie skrzydłem popędził Dominik Kotulski i oddał uderzenie do bramki obok bramkarza, ale w ostatniej chwili obrońca Akademików wybił piłkę poza boisko. 50 minuta to kolejny rajd podopiecznych Karola Śnieżka, a konkretnie Mateusza Poltaszewskiego, który zagrał idealnie w światło bramki. Tam czyhał Mikuła zapisując trzecie trafienie na swoim koncie! 53 minuta to sytuacja sam na sam Gumnego z Banaszakiem, w której górą był bramkarz gospodarzy. W kolejnej akcji Wojskowych było jeszcze bliżej kolejnej bramki. Kotulski doskonale dograł do Hutka, a ten trafił tylko w słupek. 62 minuta przyniosła krótki róg dla gospodarzy, ale bez wymiernych korzyści poza utrzymaniem się przy piłce. W kontynuacji akcji pachniało golem, ale fenomenalną interwencją popisał się Mateusz Popiołkowski. Ta parada spotkała się z jękiem zachwytu z trybun. Wojskowi w odpowiedzi również mieli krótki róg i podobnie jak rywale kontynuowali grę, ale piłka po poprzeczce wyszła poza boisko. W 69 minucie AWF miał kolejny krótki róg i na honorowe trafienie zamienił go Patryk Pawlak.

Tekst: Wojciech Budzyk
Zdjęcia: Paweł Siczyński

04 Czerwiec 2018 - SPOTKANIE LIDERÓW 04 Czerwiec 2018 - SPOTKANIE LIDERÓW 04 Czerwiec 2018 - SPOTKANIE LIDERÓW 04 Czerwiec 2018 - SPOTKANIE LIDERÓW 04 Czerwiec 2018 - SPOTKANIE LIDERÓW 
 
 27 Maj 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  UDANY WEEKEND W PEŁNYM SŁOŃCU.  
Sobota 26.05.2018r. WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 11:0 (6:0) Bramki strzelili: Szymon Hutek - 3, Artur Mikuła - 2, Tomasz Dutkiewicz - 2, Mateusz Hulbój - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Dominik Kotulski - 1.

Sobota 26.05.2018r.

WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 11:0 (6:0)
Bramki strzelili: Szymon Hutek - 3, Artur Mikuła - 2, Tomasz Dutkiewicz - 2, Mateusz Hulbój - 1, Mateusz Poltaszewski - 1, Dominik Kotulski - 1.

Niedziela 27.05.2018r.

WZS WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 9:0 (5:0)
Bramki strzelili: Szymon Hutek - 4, Tomasz Dutkiewicz - 2, Adrian Krokosz - 1, Artur Mikuła - 1, Mikołaj Gumny - 1.

W miniony weekend hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań, przy pięknej słonecznej pogodzie odnieśli dwa zwycięstwa w "Grupie mistrzowskiej" rewanżowej rundy rozgrywek sezonu 2017/2018. W dwa dni strzelili 20 bramek, nie tracąc żadnej i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Wygrana z drużyną Warty Poznań była planowa, a sam mecz nie dostarczył żadnych emocji. Jednak niedzielna wygrana z KS Pomorzanin Toruń, zespołem, który zgłasza aspiracje do występu w wielkim finale play off polskiej ligi hokeja na trawie, różnicą 9 bramek, jest w pewnym sensie niespodzianką. Mecze z Pomorzaninem zawsze były zacięte i pełne walki. Tym razem nasi przeciwnicy zagrali bardzo przeciętny hokej i byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych wojskowych. Nie jest to nasze zmartwienie i należy cieszyć się z dobrej formy hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwa spotkania, które będziemy rozgrywać na boiskach przeciwników. Natomiast w dniach 23 i 24.06.2018r. na obiekcie AZS AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi zostaną rozegrane finały play off, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam. Szczegóły wkrótce.
Proszę również o odwiedzenie strony na fb "Minigrunwaldpoznansp51", gdzie są umieszczane sukcesy naszych najmłodszych hokeistów na trawie z sekcji WKS Grunwald Poznań i SP nr 51. Nasi najmłodsi (36 zawodników i zawodniczek oraz 7 trenerów i opiekunów), w dniach 20-24.06.2018r. wyjeżdżają na olimpiadę United World Games pod patronatem UNESCO, do Klagenfurtu (Austria).
Szczegóły oczywiście niebawem.

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia : Paweł Siczyński

27 Maj 2018 - UDANY WEEKEND W PEŁNYM SŁOŃCU. 27 Maj 2018 - UDANY WEEKEND W PEŁNYM SŁOŃCU. 27 Maj 2018 - UDANY WEEKEND W PEŁNYM SŁOŃCU. 27 Maj 2018 - UDANY WEEKEND W PEŁNYM SŁOŃCU. 27 Maj 2018 - UDANY WEEKEND W PEŁNYM SŁOŃCU. 
 
 23 Maj 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZE W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ!  
Przyjdźcie w sobotę i niedzielę wspomóc nas dopingiem.

Przyjdźcie w sobotę i niedzielę wspomóc nas dopingiem. Liczymy na was, wstęp na mecze wolny. Serdecznie zapraszamy.

WKS !!! GRUNWAAALD!!!

23 Maj 2018 - ZAPRASZAMY NA MECZE W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ! 
 
 21 Maj 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIDER NADAL NIEPOKONANY  
LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald Poznań 0:6 (0:0) Bramki strzelili: Artur Mikuła - 2, Mateusz Hulbój - 2, Adrian Krokosz - 1, Szymon Hutek - 1. W rozegranym ostatnim meczu ligowym, nasi hokeiści na trawie wygrali kolejny mecz w "Grupie mistrzowskiej" i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek.

LKS Gąsawa - WZS WKS Grunwald Poznań 0:6 (0:0)

Bramki strzelili:
Artur Mikuła - 2,
Mateusz Hulbój - 2,
Adrian Krokosz - 1,
Szymon Hutek - 1.

W rozegranym ostatnim meczu ligowym, nasi hokeiści na trawie wygrali kolejny mecz w "Grupie mistrzowskiej" i umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Wynik pierwszej połowy wskazuje, że młodzież z Gąsawy "postawiła" się naszym mistrzom i tak w rzeczywistości było. Dopiero w drugiej połowie, doświadczenie i siła fizyczna WZS WKS Grunwald Poznań pozwoliły odnieść wysokie zwycięstwo, na zawsze trudnym boisku przeciwnika. Nasza drużyna w nadchodzący weekend - w dniach 26 i 27.05.2018 - rozegra dwa ostanie mecze obecnego sezonu na swoim boisku przy ul. Promienistej 27. Szczegóły niebawem.

Zdjęcia Paweł Siczyński

21 Maj 2018 - LIDER NADAL NIEPOKONANY 21 Maj 2018 - LIDER NADAL NIEPOKONANY 21 Maj 2018 - LIDER NADAL NIEPOKONANY 21 Maj 2018 - LIDER NADAL NIEPOKONANY 21 Maj 2018 - LIDER NADAL NIEPOKONANY 
 
 14 Maj 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 14:1 (4:0)  
Bramki strzelili: Mateusz Hulbój - 5, Mikołaj Gumny - 4, Karol Majchrzak - 2, Michał Kasprzyk - 2, Tomasz Dutkiewicz - 2. W niedzielę (13.05.2018) nasz zespół odniósł pewne i bezproblemowe zwycięstwo.

Bramki strzelili:
Mateusz Hulbój - 5,
Mikołaj Gumny - 4,
Karol Majchrzak - 2,
Michał Kasprzyk - 2,
Tomasz Dutkiewicz - 2.

W niedzielę (13.05.2018) nasz zespół odniósł pewne i bezproblemowe zwycięstwo. W derbowym spotkaniu, drużyna AZS Politechniki Poznań nie potrafiła przeciwstawić się faworytowi rozgrywek i poniosła druzgocącą porażkę. Wojskowi w upale zaprezentowali skuteczny hokej, ale przy tak słabo dysponowanym przeciwniku, nie można wyciągnąć żadnych wniosków z poziomu spotkania i formy naszych reprezentantów. Następne mecze nasza drużyna w roli gospodarza, rozegra w dniach 26 i 27.05.2018 o godz. 11.00 na boisku przy ul. Promienistej 27.

Zdjęcia: Paweł Siczyński

14 Maj 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 14:1 (4:0) 14 Maj 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 14:1 (4:0) 14 Maj 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 14:1 (4:0) 14 Maj 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 14:1 (4:0) 14 Maj 2018 - WZS WKS GRUNWALD POZNAŃ - AZS POLITECHNIKA POZNAŃ 14:1 (4:0) 
 
 10 Maj 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA NIEDZIELNY MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃ  
W najbliższą niedzielę 13 maja 2018 roku zapraszamy wszystkich kibiców i fanów hokeja na trawie na mecz z drużyną AZS Politechnika Poznań, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na boisku WZS WKS Grunwald Poznań przy ul.

W najbliższą niedzielę 13 maja 2018 roku zapraszamy wszystkich kibiców i fanów hokeja na trawie na mecz z drużyną AZS Politechnika Poznań, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na boisku WZS WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Oczywiście wstęp wolny!

10 Maj 2018 - ZAPRASZAMY NA NIEDZIELNY MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃ 
 
 30 Kwiecień 2018 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE GRUNWALDU POZNAŃ GRALI W KWIETNIU "Z TYŁU" NA ZERO!  
W kwietniu, hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali cztery mecze ligowe. Wszystkie pojedynki zakończyły się wysokimi wygranymi wojskowych. Godne podkreślenia jest, że w żadnym meczu obrona mistrzów Polski nie straciła bramki.

W kwietniu, hokeiści na trawie WZS WKS Grunwald Poznań rozegrali cztery mecze ligowe. Wszystkie pojedynki zakończyły się wysokimi wygranymi wojskowych. Godne podkreślenia jest, że w żadnym meczu obrona mistrzów Polski nie straciła bramki. W tej dyscyplinie rezultaty meczów bez straty gola zdarzają się rzadko. Nie stracić bramki w czterech kolejnych meczach ? to na pewno duży sukces i osiągnięcie zespołu WZS WKS Grunwald Poznań. Zwykle chwali się napastników za zdobywanie bramek, natomiast rzadko podkreśla się rolę obrony w wygranym meczu, dlatego też w kwietniu wyróżnienie otrzymują: bramkarz Mateusz Popiołkowski oraz zawodnicy linii defensywnej: Paweł Bratkowski, Tomasz Dutkiewicz, Jakub Janicki, Michał Kasprzyk i Piotr Kozłowski. Oczywiście, żeby obrona grała dobrze, potrzebny jest wysiłek całego zespołu, jednak mimo to wymienieni zawodnicy otrzymują najwyższą notę. Należy zwrócić uwagę, że nasi hokeiści na trawie znakomite wyniki uzyskali wygrywając z drużynami, które w ubiegłym sezonie zajęły miejsca od 2 do 4 w końcowej kwalifikacji. Tym większe uznanie i szacunek za znakomitą grę i pracę, którą wykonują trenerzy mistrzowskiej drużyny: Karol Śnieżek i Robert Grzeszczak.
Oto wyniki
08.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 14:0
15.04.2018 KS Warta Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 0:7
22.04.2018 KS Pomorzanin Toruń - WZS WKS Grunwald Poznań 0:6
29.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 5:0
Poza tym, nasi hokeiści na trawie w kwietniu rozegrali dwa mecze towarzyskie z drużynami z Berlina, uzyskując następujące rezultaty:
13.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań - TC Blau-Weiss Berlin 7:1
14.04.2018 WZS WKS Grunwald Poznań - SC Charlottenburg Berlin 7:1
Jak widać, drużyna hokeistów Grunwaldu miała bardzo pracowity I zwycięski miesiąc. Oby tak dalej. Zapraszamy kibiców na mecze WZS WKS Grunwald Poznań na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27.
Następny mecz rozegramy 13.05.2018r. o godz. 14.00 z AZS Politechnika Poznań. WSTĘP WOLNY.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
JR

30 Kwiecień 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRUNWALDU POZNAŃ GRALI W KWIETNIU "Z TYŁU" NA ZERO! 30 Kwiecień 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRUNWALDU POZNAŃ GRALI W KWIETNIU "Z TYŁU" NA ZERO! 30 Kwiecień 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRUNWALDU POZNAŃ GRALI W KWIETNIU "Z TYŁU" NA ZERO! 30 Kwiecień 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRUNWALDU POZNAŃ GRALI W KWIETNIU "Z TYŁU" NA ZERO! 30 Kwiecień 2018 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRUNWALDU POZNAŃ GRALI W KWIETNIU "Z TYŁU" NA ZERO! 
 
 26 Grudzień 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU  
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia Pełnych ciepła, spokoju i radości, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz Pomyślności i Sukcesów w Nowym 2018 Roku życzy Prezes i Zarząd WKS Grunwald Poznań.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Pełnych ciepła, spokoju i radości,
spędzonych w rodzinnej atmosferze
oraz Pomyślności i Sukcesów
w Nowym 2018 Roku
życzy Prezes i Zarząd
WKS Grunwald Poznań.

26 Grudzień 2017 - SPOKOJNYCH ŚWIĄT I SUKCESÓW SPORTOWYCH W 2018 ROKU 
 
 20 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU  
Spotkanie wigilijne to czas wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. To czas radości, refleksji. Rodzinna i życzliwa atmosfera towarzyszyła kolejnemu klubowemu spotkaniu wigilijnemu, tym razem sekcji hokeja na trawie.

Spotkanie wigilijne to czas wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. To czas radości, refleksji. Rodzinna i życzliwa atmosfera towarzyszyła kolejnemu klubowemu spotkaniu wigilijnemu, tym razem sekcji hokeja na trawie. We wtorek uroczystość odbyła się w Sali Tradycji WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
W nastrój świąteczny gości i licznie przybyłych zawodników wprowadzili członkowie Zarządu WKS - dyrektor mjr Cezary Młynarczyk, Krzysztof Pokrywka, Marian Burzyński, Bartosz Gruszecki i kierownik sekcji Waldemar Serowski. Po złożeniu życzeń był czas na prezenty choinkowe, małą czarną i słodkości. Przy wigilijnym stole była okazja, aby podyskutować o przygotowaniach świątecznych, a także o planach i marzeniach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.
Tekst i fot. Jerzy Raube

20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 20 Grudzień 2017 - WIGILIA MISTRZÓW POLSKI W HOKEJU 
 
 11 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA  
WZS WKS Grunwald Poznań - Railway Union (Irlandia) 9:0 (5:0) Finał turnieju Kringsja Cup 2017: WZS WKS Grunwald Poznań - Lille Metropole (Francja) 4:2 (1:1) W niedzielę (10.12.2017r.) drużyna WKS Grunwald Poznań, po ciężkiej walce i bardzo dobrej grze, pokonując francuski zespół, w ładnym stylu wygrała turniej w Oslo.

WZS WKS Grunwald Poznań - Railway Union (Irlandia) 9:0 (5:0)

Finał turnieju Kringsja Cup 2017:
WZS WKS Grunwald Poznań - Lille Metropole (Francja) 4:2 (1:1)

W niedzielę (10.12.2017r.) drużyna WKS Grunwald Poznań, po ciężkiej walce i bardzo dobrej grze, pokonując francuski zespół, w ładnym stylu wygrała turniej w Oslo. Zanim wystąpiliśmy w finale imprezy, wygraliśmy kolejno z drużynami z Norwegii, Irlandii i Niemiec. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem naszych hokeistów na trawie, ale w finale czekała na nas drużyna z Lille, która również wygrywała wszystkie spotkania. Zespoły prezentowały zbliżony poziom i spotkanie nie rozczarowało licznej norweskiej publiczności, wśród której było dużo hindusów i Pakistańczyków. Walka w finale była zacięta do końca meczu, ale lekka przewaga była po stronie naszych reprezentantów. Zwycięstwo WKS Grunwald nad Lille Metropole pokazała, że zmiany dokonane w naszej drużynie wytyczają dobry kierunek rozwoju zespołu. Mimo że królem strzelców turnieju został bardzo doświadczony Artur Mikuła, to młodzi zawodnicy: Mateusz Popiołkowski, Jakub Janicki, Ryszard Wiśniewski, Mateusz Hulbój, Mikołaj Gumny, Michał Kasprzyk, Adrian Krokosz i Dominik Kotulski coraz lepiej radzą sobie w WKS Grunwald Poznań. Finałem przygotowań będzie styczniowy turniej o mistrzostwo Polski w hali i odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Wszystko to niedaleka przyszłość. Na teraz cieszymy się z wygrania głównej nagrody w Kringsja Cup w wysokości 600,00 euro, złotych medali i pucharu dla zwycięzców. Trenerzy mają materiał do pracy, planują treningi i swoją pracą postarają się zagwarantować sukces w mistrzostwach. Powrót do Polski przebiega dwuetapowo: najpierw luksusy na promie z Oslo do Frederikshavn (czas przeprawy 12 godzin), teraz niestety podróż autokarem również 12 godzin. Jednak na pokładzie jest twarde towarzystwo i nikt nie narzeka. Po wygranej humory dopisują. Kibice, którzy byli w Oslo z drużyną są również w doskonałych nastrojach. Ich doping uskrzydlał drużynę, a teraz na pokładzie autobusu panuje pełna symbioza.
Zwycięstwa łączą wszystkich!

Tekst: Waldemar Serowski
Foto: Paweł Siczyński

11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 11 Grudzień 2017 - OSLO ZDOBYTE, WYGRANA I DOBRA GRA 
 
 10 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ!  
WKS Grunwald Poznań - Furuset ( Norwegia) 12:2 WKS Grunwald Poznań - Hamburg (Niemcy) 9:4 (3:3) W sobotę (09.12.2017r.) hokeiści WKS Grunwald Poznań, podtrzymali dobra passę i zanotowali kolejne dwa zwycięstwa w Norwegii (Oslo) podczas turnieju "Kringsja Cup 2017r".

WKS Grunwald Poznań - Furuset ( Norwegia) 12:2

WKS Grunwald Poznań - Hamburg (Niemcy) 9:4 (3:3)

W sobotę (09.12.2017r.) hokeiści WKS Grunwald Poznań, podtrzymali dobra passę i zanotowali kolejne dwa zwycięstwa w Norwegii (Oslo) podczas turnieju "Kringsja Cup 2017r". Pokonując rywali z Norwegii i Niemiec wygraliśmy swoją grupę i w niedzielę (10.12.2017r.) o godz. 10.00 zmierzymy się z zespołem Railway Union (Irlandia) oraz z Francji lub Niemiec (zwycięzca drugiego półfinału). Po długiej podróży jesteśmy w Oslo, dlatego turniej trzeba wygrać, żeby w drodze powrotnej humory dopisywały. Dziś decydujące mecze. Oczekujcie na dobre wieści i bądźcie z nami.

10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 10 Grudzień 2017 - NIEDZIELA PRAWDY W OSLO, TRZEBA WYGRAĆ! 
 
 09 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO  
WZS WKS Grunwald Poznań - Three Rock Rowers 11:4 Dokładnie 22 godziny trwała podróż drużyny WZS WKS Grunwald Poznań do Norwegii. Najpierw dojechaliśmy do Rostoku , następnie promem do Gedser i bardzo długa droga do Oslo przez Danię (most na Sundem), Szwecje i Norwegię.

WZS WKS Grunwald Poznań - Three Rock Rowers 11:4
Dokładnie 22 godziny trwała podróż drużyny WZS WKS Grunwald Poznań do Norwegii. Najpierw dojechaliśmy do Rostoku , następnie promem do Gedser i bardzo długa droga do Oslo przez Danię (most na Sundem), Szwecje i Norwegię. Wszyscy sobie jakoś radzili, ale monotonia i dłużący się czas nie były naszym sprzymierzeńcem. Tym bardziej, że wieczorem mieliśmy rozegrać jeszcze mecz w międzynarodowym turnieju "Kringsja Cup Oslo 2017". Zawodnicy na obiad wybrali chińską restaurację, gdzie jedzenie było i dobre i treściwe. Pewnie dlatego zakończenie dnia było sympatyczne, gdyż nasza drużyna wgrała z Irlandią 11:4 i ,mimo tak długiej podróży, zaprezentowała świetny hokej i dużą wytrzymałość. Było widać zmęczenie na twarzach naszych zawodników, ale rywalizacja sportowa wyzwala dodatkowe rezerwy adrenaliny i na wieczorną kolację i odpoczynek udaliśmy się świetnych humorach. W sobotę będziemy grać z Niemcami i Norwegami. Wszyscy liczymy na sukces . Ale o tym w następnej relacji.

09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 09 Grudzień 2017 - DŁUGA PODRÓZ I ZWYCIĘSTWO 
 
 03 Grudzień 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW  
WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 14:0 (9:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 4, Artur Mikuła - 5, Paweł Bratkowski - 1, Dominik Kotulski - 1, Jakub Janicki - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 14:0 (9:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mateusz Hulbój - 4, Artur Mikuła - 5,
Paweł Bratkowski - 1, Dominik Kotulski - 1, Jakub Janicki - 1,
Mikołaj Gumny - 1, Michał Kasprzyk - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Bałagany Łubianka 9:3 (4:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła - 5, Michał Kasprzyk - 1,
Mikołaj Gumny - 1, Mateusz Hulbój - 1, Paweł Bratkowski - 1.

Dzisiaj, w niedzielę (03.12.2017r.) nasi hokeiści na trawie udali się do miejscowości Unisław, gdzie gospodarzem II Turnieju o Halowe Mistrzostwo Polski byli hokeiści UKS z Łubianki k. Torunia. Ładna hala sprzyjała dobrej atmosferze turnieju, a jeszcze przyjemniej zrobiło się po dwóch zwycięstwach naszych zawodników. Trzeba przyznać, że gospodarze zawodów, Bałagany Łubianka, zagrali z WKS Grunwald bardzo otwarty mecz i bardzo się starali dotrzymać kroku naszym hokeistom na trawie. Najlepszym aktorem tego meczu był bez wątpienia bramkarz Rustico Łubianka - Łukasz Domachowski. Wiele jego odważnych i zdecydowanych interwencji było godnych podziwu i pozwoliło mu uchronić swoją drużynę przed wyższą porażką. Meczu z AZS Politechnika Poznańska, z którym wojskowi wygrali wynikiem dwucyfrowym, nie będę opisywał, każdy może wyciągnąć swoje wnioski.
Od dzisiaj do informacji meczowej będziemy dodawać statystykę z meczów, wykonywaną przez dyrektora sportowego WKS Grunwald Poznań - trenera Jerzego Wybieralskiego:

Mecz z AZS PP: drużyna Grunwaldu w pierwszej połowie była 16 razy w kole, oddała 11 strzałów i zdobyła 9 bramek; w drugiej połowie była 25 razy w kole, oddała 12 strzałów i zdobyła 5 bramek; krótkie rogi: 5 - I połowa 2 rogi - bramek 0; druga połowa 3 rogi - 1 bramka.

Mecz z UKS Bałagany Łubianka: drużyna Grunwaldu w pierwszej połowie była 13 razy w kole, oddała 9 strzałów i zdobyła 1 bramkę; w drugiej połowie była 19 razy w kole, oddała 15 strzałów i zdobyła 4 bramki; krótkie rogi: 5 - I połowa 3 rogi - 3 bramki 0; druga połowa 2 rogi - 1 bramka.

Tekst: Waldemar Serowski
Foto: Paweł Siczyński

03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 03 Grudzień 2017 - II TURNIEJ HALOWY O HMP I KOMPLET ZWYCIĘSTW 
 
 26 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI  
WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Bałagany Łubianka 9:0 (4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Dutkiewicz (6r) Artur Mikuła 4 (8r, 10, 20r, 32r) Mikołaj Gumny 2 (22, 36) Mateusz Hulbój 2 (23, 36) WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 15:3 (7:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Marcinkowski (19) Adrian Krokosz (9) Michał Kasprzyk (10r) Paweł Bratkowski 2 (12, 24r) Jakub Janicki (13) Artur Mikuła 5 (14, 17, 26, 27r, 3

WZS WKS Grunwald Poznań - UKS Bałagany Łubianka 9:0 (4:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Tomasz Dutkiewicz (6r)
Artur Mikuła 4 (8r, 10, 20r, 32r)
Mikołaj Gumny 2 (22, 36)
Mateusz Hulbój 2 (23, 36)

WZS WKS Grunwald Poznań - HKS Siemianowiczanka 15:3 (7:3)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Tomasz Marcinkowski (19)
Adrian Krokosz (9)
Michał Kasprzyk (10r)
Paweł Bratkowski 2 (12, 24r)
Jakub Janicki (13)
Artur Mikuła 5 (14, 17, 26, 27r, 38)
Mateusz Hulbój (23)
Mikołaj Gumny 2 (32, 35)
Tomasz Dutkiewicz (39r)

W sobotę (25.11.2017r.) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zainaugurowali rozgrywki o mistrzostwo Polski w hali. W I turnieju, który ze względu na brak hali w Poznaniu, został rozegrany w Gąsawie, nasi hokeiści wygrali dwa mecze i prowadzą w tabeli grupy C. Doskonałą formę prezentuje Artur Mikuła, który w sobotę strzelił 9 bramek, znowu potwierdzając regułę "wina" - im starszy tym lepszy. Za tydzień, w niedzielę (03.12.2017r.), czeka nas wyjazd do Łubianki na II turniej o MP, a w czwartek (07.12.2017r.) wyjazd do Norwegii (Oslo) na turniej "Kringsja Cup 2017".

Tekst: Waldemar Serowski
Foto: Paweł Siczyński

26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 26 Listopad 2017 - ZWYCIĘSKA INAUGURACJA ROZGRYWEK W HALI 
 
 20 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CHORWACJA ZDOBYTA  
Piękna wygrana hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań. Półfinał WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) - 6:2 (2:1) Finał WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina (Chorwacja) - 13:1 (3:0) W rozegranym w Chorwacji w dniach 16-19.

Piękna wygrana hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań.

Półfinał
WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) - 6:2 (2:1)

Finał
WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina (Chorwacja) - 13:1 (3:0)

W rozegranym w Chorwacji w dniach 16-19.11.2017r. "International Hockey Festival Gospić 2017", hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań odnieśli piękne zwycięstwo, godnie reprezentując polski hokej na trawie, miasto Poznań i Wojsko Polskie. Mecze półfinałowe i finałowe pokazały moc i przewagę taktyczną naszych hokeistów udowadniając wszystkim, że zwycięstwa w poprzednich dniach nie były przypadkowe. Szczególnie mecz finałowy zapadnie gospodarzom turnieju, zespołowi z Chorwacji, HK Zelina, na długo w pamięci. Zwycięstwo naszych hokeistów na trawie od początku spotkania nie było takie oczywiste, ale po złamaniu oporu Chorwatów i uzyskaniu trzybramkowego prowadzenia, ilość strzelonych bramek do końca meczu była tylko kwestią czasu i wykonaniem wyroku na gospodarzach. Rozmiar zwycięstwa robi wrażenie, nawet w rozgrywkach na hali nie pada często, ale trzeba zaznaczyć, że gra naszych zawodników była oklaskiwana przez wszystkich uczestników turnieju. Nie zawsze można przyglądać się zespołowi, któremu wychodziło praktycznie wszystko, a ilością akcji ofensywnych można było obdzielić pozostałe spotkania. Szybkość, dokładność, zgranie, praca na boisku i przestrzeganie założeń taktycznych nakreślonych przez trenerów: Karola Śnieżka i Roberta Grzeszczaka, napawa olbrzymim optymizmem na pozostałą część sezonu. WKS Grunwald Poznań już jest w formie i jest to dobry prognostyk przed wyjazdem na turniej do Norwegii (07-10.12.2017r.), gdzie trzeba się będzie zmierzyć z zespołami z Niemiec, Irlandii i Francji czyli z czołówką Europy oraz gospodarzem z Norwegii. Turniej w Chorwacji był bardzo dobrze zorganizowany, za co organizatorom należą się ogromne brawa. Pewnie na zimę i śnieg nie mieli wpływu, ale podczas następnego pobytu zamawiamy słońce. Nagrodą za wygranie turnieju był puchar i czek na 2.500 euro, a hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań solidnie na tę nagrodę zapracowali. Indywidualnie Artur Mikuła został najlepszym strzelcem turnieju i był po prostu niepokonany. Jak wino - im starsze tym lepsze! Teraz ciężka podróż powrotna do Poznania, bo w sobotę 25.11.2017r. gramy pierwszy turniej ligowy w Gąsawie w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.

Foto: Paweł Siczyński

20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 20 Listopad 2017 - CHORWACJA ZDOBYTA 
 
 18 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ.  
WZS WKS Grunwald Poznań - HK Lipovci (Słowenia) 13:0 WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) 7:2 WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina 6:2 W trwającym od czwartku "International Hockey Festival Gospić 2017", nasi hokeiści na trawie w dniach 17 i 18.

WZS WKS Grunwald Poznań - HK Lipovci (Słowenia) 13:0
WZS WKS Grunwald Poznań - Vinnitsa (Ukraina) 7:2
WZS WKS Grunwald Poznań - HK Zelina 6:2

W trwającym od czwartku "International Hockey Festival Gospić 2017", nasi hokeiści na trawie w dniach 17 i 18.11.2017 (piątek i sobota) odnieśli kolejne trzy zwycięstwa i pewnie wygrali rundę zasadniczą, która pokazała, że nasza drużyna może mierzyć się z najlepszymi i w niedzielę (19.11.2017r.), będzie faworytem w meczach półfinałowym i finałowym. Jutro walka będzie bardzo zacięta, gdyż stawką za wygranie turnieju jest 2500 euro. Zważywszy na długą i wyczerpującą podróż oraz warunki atmosferyczne, które zastaliśmy w Gospić (śnieg i zima), wysokość wygranej byłaby w pełni satysfakcjonująca i z humorami moglibyśmy wracać do domu. Trzymajcie kciuki za WKS Grunwald Poznań.

18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 18 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ WYGRALI RUNDĘ ZASADNICZĄ. 
 
 16 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI  
W dniu dzisiejszym (16.11.2017r.) rozpoczął się "International Hockey Festival Gospić 2017", w którym bierze udział nasza drużyna. Po 19 godzinach jazdy autobusem, dotarliśmy do miejscowości Gospić w Chorwacji.

W dniu dzisiejszym (16.11.2017r.) rozpoczął się "International Hockey Festival Gospić 2017", w którym bierze udział nasza drużyna. Po 19 godzinach jazdy autobusem, dotarliśmy do miejscowości Gospić w Chorwacji. Jakież było nasze zaskoczenie, że w Chorwacji śnieg leży w najlepsze, a zima w pełni. Dobrze, że przyjechaliśmy na turniej halowy, inaczej nie było by mowy o grze. Po zjedzeniu lekkiego obiadu nasi zawodnicy rozegrali dwa zwycięskie mecze i po obfitej kolacji szybko udali się na zasłużony odpoczynek, gdyż po trudnej podróży i wysiłku na hali wszyscy czują duże zmęczenie. Do niedzieli będziemy uczestniczyć w turnieju, a naprawdę wymagający przeciwnicy dopiero przed nami. Cel jest tylko jeden - wygrać turniej.

WKS Grunwald Poznań - Besaris (Kazachstan) 9:3 (5:2)
WKS Grunwald Poznań - Slavia Sofia (Bułgaria) 22:4 (10:1)

16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 16 Listopad 2017 - HOKEIŚCI NA TRAWIE GRAJĄ W CHORWACJI 
 
 12 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI  
WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 6:0 (2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Tomasz Dutkiewicz - 2, Artur Mikuła - 1, Tomasz Marcinkowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Dominik Kotulski - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 6:0 (2:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Tomasz Dutkiewicz - 2,
Artur Mikuła - 1,
Tomasz Marcinkowski - 1,
Mateusz Hulbój - 1,
Dominik Kotulski - 1.

W ostatnim meczu jesieni (12.11.2017r.)przy bardzo niskiej temperaturze (+4 C) drużyna WKS Grunwald Poznań pokonała AZS Politechnikę. Obu zespołom należą się słowa uznania za dobry mecz, choć warunki atmosferyczne nie sprzyjały finezyjnej grze. Kibice z całą pewnością mogą być usatysfakcjonowani ilością sytuacji i akcji bramkowych stworzonych przez jedną i drugą drużynę. Wygrała drużyna, która ma w swoim składzie więcej indywidualności i lepiej sobie radziła na swoim boisku. Najważniejsze, że w tak przenikliwym zimnie nikt nie doznał kontuzji, bo w tak wymagającej technicznie grze jak hokej na trawie, niska temperatura nie wpływa pozytywnie zarówno na szybkość, dokładność, jak i jakość reakcji i uderzeń. Po zakończonym spotkaniu na wszystkich czekała gorąca wojskowa zupa, z czego skwapliwie skorzystali zawodnicy, kibice i sympatycy hokeja na trawie.
Będziemy się starać, żeby gorąca wojskowa grochówka lub żurek towarzyszyła już zawsze rozgrywkom ligowym przy ul. Promienistej 27.

Foto: Paweł Siczyński

12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 12 Listopad 2017 - LISTOPADOWE DERBY ODWIECZNYCH RYWALI 
 
 10 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W NIEDZIELĘ (12.11.2017R.) MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃSKĄ  
W niedzielę 12.11.2017r. zapraszamy wszystkich kibiców hokeja na trawie na fascynujący mecz między AZS Politechniką Poznańską a WZS WKS Grunwald Poznań. Mecz odbędzie się na stadionie w Poznaniu przy ul.

W niedzielę 12.11.2017r. zapraszamy wszystkich kibiców hokeja na trawie na fascynujący mecz między AZS Politechniką Poznańską a WZS WKS Grunwald Poznań. Mecz odbędzie się na stadionie w Poznaniu przy ul. Promienistej 27. Dla wszystkich kibiców na rozgrzanie miska grochówki z wojskowego kotła.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

10 Listopad 2017 - W NIEDZIELĘ (12.11.2017R.) MECZ Z AZS POLITECHNIKĄ POZNAŃSKĄ 
 
 05 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRESTIZOWA WYGRANA  
KS AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:4 (0:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Szymon Hutek - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Artur Mikuła - 1. W dzisiejszym meczu (05.11.2017r.) na szczycie, w którym zmierzyli się: aktualny mistrz Polski i lider tabeli (WKS Grunwald Poznań) z wicemistrzem Polski i wiceliderem tabeli (KS AZS AWF Poznań), lepszym zespołem okazała się nasza drużyna.

KS AZS AWF Poznań - WZS WKS Grunwald Poznań 1:4 (0:3)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Szymon Hutek - 2,
Tomasz Dutkiewicz - 1,
Artur Mikuła - 1.

W dzisiejszym meczu (05.11.2017r.) na szczycie, w którym zmierzyli się: aktualny mistrz Polski i lider tabeli (WKS Grunwald Poznań) z wicemistrzem Polski i wiceliderem tabeli (KS AZS AWF Poznań), lepszym zespołem okazała się nasza drużyna. Cały mecz stał na dobrym poziomie, a założenia taktyczne trenerów były skrupulatnie realizowane. Dyscyplina boiskowa nie wpłynęła na jakość gry i pojedynek obfitował w sytuacje bramkowe i wiele akcji obronnych bramkarzy obu drużyn. Pierwsza połowa skończyła się trzybramkowym prowadzeniem naszych hokeistów, ale druga część meczu była już bardzo wyrównana. Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wygrali ten prestiżowy pojedynek i w ligowej tabeli prowadzą samodzielnie. Za tydzień, 12.11.2017r. o godz. 12.00 rozegrają ostatni mecz jesieni na boisku trawiastym z AZS Politechnika Poznań, na który serdecznie zapraszamy.

05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 05 Listopad 2017 - PRESTIZOWA WYGRANA 
 
 02 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PISZĄ O NAS  
Głos Wielkopolski. W siódmej kolejce rozgrywek I ligi hokeja na trawie mistrz Polski Grunwald Poznań ponownie udowodnił, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Wojskowi w derbach Poznania pokonali w niedzielę Wartę Poznań 9:1 (5:1).

Głos Wielkopolski.
W siódmej kolejce rozgrywek I ligi hokeja na trawie mistrz Polski Grunwald Poznań ponownie udowodnił, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Wojskowi w derbach Poznania pokonali w niedzielę Wartę Poznań 9:1 (5:1). Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięzców okazał się Dominik Kotulski, który zdobył trzy bramki.
Podopieczni trenera Karola Śnieżka są już jedyną drużyną z kompletem punktów, bowiem dotrzymujący dotąd kroku Grunwaldowi wicemistrz Polski AZS AWF Poznań zanotował pierwsze straty. W meczu rozegranym już w czwartek AZS AWF wygrał na wyjeździe z UKH 1954 Gniezno 3:1 dopiero w karnych zagrywkach. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 3:3.
JR

02 Listopad 2017 - PISZĄ O NAS 
 
 01 Listopad 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ NA SZCZYCIE  
Mistrz Polski i aktualny lider ligi hokeja na trawie WZS WKS Grunwald Poznań zmierzy się z wicemistrzem Polski i wiceliderem ligi hokeja na trawie drużyną AZS AWF Poznań. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie AWF Poznań przy ul.

Mistrz Polski i aktualny lider ligi hokeja na trawie WZS WKS Grunwald Poznań zmierzy się z wicemistrzem Polski i wiceliderem ligi hokeja na trawie drużyną AZS AWF Poznań. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie AWF Poznań przy ul. Droga Dębińska o godz. 12.00. Jeden i drugi klub jest finansowany przez miasto POZnan*. Ponadto sponsorzy WZS WKS Grunwald Poznań również zapraszają na mecz: MON, TFP, POSTAL, SODEX, KLAR-AUTO, HUMMEL. Większa frekwencja zapewni odpowiednią rangę tego wydarzenia sportowego.
ZAPRASZAMY

01 Listopad 2017 - ZAPRASZAMY NA MECZ NA SZCZYCIE 
 
 29 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANE DERBY POZNANIA  
WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 9:1 (5:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Dominik Kotulski - 3, Artur Mikuła - 2, Tomasz Dutkiewicz - 1, Szymon Hutek - 1, Michał Kasprzyk - 1, Paweł Bratkowski - 1.

WZS WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 9:1 (5:1)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Dominik Kotulski - 3,
Artur Mikuła - 2,
Tomasz Dutkiewicz - 1,
Szymon Hutek - 1,
Michał Kasprzyk - 1,
Paweł Bratkowski - 1.

W dzisiejszym (29.10.2017r.) derbowym spotkaniu zespół WKS Grunwald Poznań wygrał wysoko z KS Warta Poznań i umocnił się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Wszyscy obawiali się szalejącego w Polsce orkanu "Grzegorz", ale nawet wiatry i deszcze uspokoiły się na derbowe spotkanie, żeby garstka kibiców, która przyszła obserwować mecz, mimo niskiej temperatury pozostała do końca spotkania. Gra w takich warunkach była trudna dla obydwu zespołów, ale znacznie dokładniejsi, szybsi i lepiej znoszący warunki atmosferyczne gospodarze wygrali zdecydowanie. Wynik odzwierciedla przebieg pojedynku i jest potwierdzeniem dobrej formy hokeistów na trawie WKS Grunwald Poznań.

Foto: Paweł Siczyński

29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 29 Październik 2017 - WYGRANE DERBY POZNANIA 
 
 27 Październik 2017 
 Klub WKS Grunwald 
  ZMIANY W STATUCIE KLUBU  
Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen.

Jak już podawaliśmy, Zarząd Klubu zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Delegatów. Udział wzięło 31 delegatów wybranych spośród członków zwyczajnych Klubu przez Zebrania Sekcji. Zebraniu przewodniczył prezes WKS Grunwald gen. broni Lech Konopka, a prowadził je dyrektor Klubu mjr Cezary Młynarczyk.
W tym tygodniu umieściliśmy na naszej stronie internetowej, w zakładce Klub/Statut, zmieniony - Statut Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań. Jak zgodnie podkreślali w czasie Walnego Zebrania delegaci, zmieniły się czasy i w związku z tym wymogi w zakresie działania Klubu.
Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami i całym Statutem Klubu.
JR

27 Październik 2017 - ZMIANY W STATUCIE KLUBU 
 
 23 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W NIEDZIELĘ (29.10.2017R.) MECZ Z WARTĄ POZNAŃ  
29.10.2017r. (niedziela) o godzinie 12.00 na boisku przy ulicy Promienistej 27 zmierzą się: WZS WKS Grunwald Poznań i KS Warta Poznań. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy i zapewniamy solidną porcję emocji.

29.10.2017r. (niedziela) o godzinie 12.00 na boisku przy ulicy Promienistej 27 zmierzą się: WZS WKS Grunwald Poznań i KS Warta Poznań. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy i zapewniamy solidną porcję emocji.

23 Październik 2017 - W NIEDZIELĘ (29.10.2017R.) MECZ Z WARTĄ POZNAŃ 
 
 16 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEST FORMA...  
WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 12:0 (4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Mikołaj Gumny - 3, Mateusz Hulbój - 3, Artur Mikuła - 2, Tomasz Marcinkowski - 2, Szymon Hutek - 2. W rozegranym w niedzielę (15.

WZS WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 12:0 (4:0)

Bramki dla Grunwaldu strzelili:
Mikołaj Gumny - 3,
Mateusz Hulbój - 3,
Artur Mikuła - 2,
Tomasz Marcinkowski - 2,
Szymon Hutek - 2.
W rozegranym w niedzielę (15.10.2017r.) meczu z LKS Gąsawa, drużyna Grunwaldu podtrzymała dobrą formę i wysoko pokonała swoich przeciwników.
Żeby nie było samych pochwał, trzeba napisać, że nasi hokeiści na trawie nie wykorzystali żadnego z ośmiu krótkich rogów.
Treningi, które trenerzy aplikują swoim zawodnikom, nie przynoszą oczekiwanych skutków i ten stały element hokejowego rzemiosła trzeba koniecznie poprawić.
Poza tym wszyscy byli jedną drużyną, której zależy na wygranej i efekt w postaci ilości zdobytych bramek jest widoczny w końcowym wyniku.

Foto: Paweł Siczyński

16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 16 Październik 2017 - JEST FORMA... 
 
 12 Październik 2017 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE  
Reportaż z pobytu w Barcelonie na europejskiej lidze mistrzów EHL.

Reportaż z pobytu w Barcelonie na europejskiej lidze mistrzów EHL.

12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 12 Październik 2017 - FOTORELACJA Z POBYTU W BARCELONIE 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI