13 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SZERSZY ZAKRES UPRAWIANIA SPORTU   
Plan znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce został podany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od 18 maja będzie szersza możliwość uprawiania sportu. Będą mogły być otwarte zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Plan znoszenia obostrzeń w związku z koronawirusem w Polsce został podany przez premiera Mateusza Morawieckiego. Od 18 maja będzie szersza możliwość uprawiania sportu. Będą mogły być otwarte zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne. Do funkcjonowania wracają również restauracje i puby. Zmiany objęły również edukację. Poniżej pełna lista zmian wraz z datami.
Zmiany w obostrzeniach od 18 maja:
- otwarte zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i wszelkie tego typu zakłady. Działać muszą w odpowiednim rygorze sanitarnym. W salonach urody: obowiązek zasłaniania ust i nosa, jeśli zabieg na to pozwala; używanie ręczników jednorazowych, gdy jest to możliwe; zapisy telefoniczne lub online
- częściowo otwarte lokale gastronomiczne takie jak bary, kawiarnie, puby, restauracje. Mogą być otwarte również ogródki. Zachowany musi być reżim sanitarny. Obowiązywać będzie: limit 1 osoby na 4 m kw., dezynfekcja stolika po każdym kliencie, zachowanie 2 m odległości między stolikami, noszenie maseczek oraz rękawiczek przez kucharzy oraz obsługę lokalu gastronomicznego
- limit pasażerów w środkach transportu publicznego ulega zmianie: tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących lub tyle, ile wynosi 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. W drugim przypadku połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna
- możliwe zajęcia w szkołach policealnych
- szersza możliwość uprawiania sportu na boiskach, orlikach, stadionach, skoczniach i torach. Maksymalnie 14 osób na obiekcie plus dwóch trenerów
- mogą otwarte być pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Maksymalnie 22 osoby plus czterech trenerów
- będzie można korzystać z sal i hal sportowych. Do 300 mkw. - 12 osób plus trener; do 800 mkw. - 16 osób plus 2 trenerów; do 1000 mkw. - 24 osoby plus 2 trenerów; powyżej 1000 mkw. - 32 osoby plus 3 trenerów
- możliwe zajęcia na uczelniach muzycznych i artystycznych
- działać mogą schroniska młodzieżowe
- zmiany w obiektach kultu religijnego - 1 osoba na 10 mkw.
- mogą być prowadzone indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze
Zmiany w obostrzeniach od 25 maja:
- w klasach I-III szkół podstawowych uruchomiona opieka nad dziećmi, nie będą to pełnoprawne zajęcia edukacyjne
- możliwa konsultacja maturzystów i ósmoklasistów z nauczycielami w szkołach
Zmiany w obostrzeniach od 1 czerwca
- wszyscy uczniowie mogą mieć konsultacje z nauczycielami w szkołach
Obostrzenia, które nadal obowiązują:
- dystans społeczny - odległość 2 m między ludźmi w miejscach publicznych
- zakrywanie nosa i ust
- zasady sanitarne w miejscach gromadzenia się ludzi
- kontrole na granicach przedłużone do 12 czerwca
Fot. Gazeta Ratajska
Jerzy Raube

13 Maj 2020 - SZERSZY ZAKRES UPRAWIANIA SPORTU  
 
 12 Maj 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZIEŻ NAJBARDZIEJ NIECIERPLIWA.  
Przedłużająca się przerwa w roku szkolnym, zakaz wychodzenia z domu i wszystkie ograniczenia związane z czasem pandemii mocno dały się we znaki naszej młodzieży. Dlatego czas "odmrażania sportu" od 04.

Przedłużająca się przerwa w roku szkolnym, zakaz wychodzenia z domu i wszystkie ograniczenia związane z czasem pandemii mocno dały się we znaki naszej młodzieży. Dlatego czas "odmrażania sportu" od 04.05.2020 stał się dla nich istnym wybawieniem. Po dwóch miesiącach "uśpienia" i zakazu korzystania z boiska trener Łukasz Kosmaczewski w jeden dzień sporządził grafik wykorzystania boiska i imienny skład grup szkoleniowych. Na pierwsze zajęcia w dniu 05.05.2020 (wtorek) dzieci przybyły pełne pozytywnej energii, ale tylko 6 zawodników plus trener może jednocześnie przebywać na boisku klubowym o powierzchni blisko 6000 m2. Zajęcia są rozciągnięte w czasie, którego siłą rzeczy musi zabraknąć dla pozostałych chętnych (1 godzina = 6 trenujących). Wygląda to śmiesznie, gdyż dodatkowo trzeba zachowywać odpowiednie odległości, ale bezpieczeństwo naszych zawodników jest najważniejsze. Wielkie brawa i uznanie dla trenera Łukasza za jego postawę i utrzymywanie dyscypliny na treningu. Cały czas liczymy na poluzowanie obostrzeń, gdyż w przeciwnym wypadku nie ma mowy o wznowieniu rozgrywek. Przecież te szczątkowe treningi w grach zespołowych przynoszą tylko połowiczny skutek. Najważniejsze jest jednak, że w końcu jest zielone światełko w tunelu i nasza młodzież może uprawiać hokej na trawie w swoim klubie - WKS Grunwald Poznań.
Tekst: Waldemar Serowski

12 Maj 2020 - MŁODZIEŻ NAJBARDZIEJ NIECIERPLIWA. 12 Maj 2020 - MŁODZIEŻ NAJBARDZIEJ NIECIERPLIWA. 12 Maj 2020 - MŁODZIEŻ NAJBARDZIEJ NIECIERPLIWA. 12 Maj 2020 - MŁODZIEŻ NAJBARDZIEJ NIECIERPLIWA. 12 Maj 2020 - MŁODZIEŻ NAJBARDZIEJ NIECIERPLIWA. 
 
 10 Maj 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENINGI W CZASIE PANDEMII.  
Blisko dwa miesiące trwała przerwa z powodu pandemii, która zamroziła wszystkie dyscypliny sportu. W końcu rząd ogłosił pięcioetapowy plan odmrażania sportu w Polsce na czas epidemii koronawirusa.

Blisko dwa miesiące trwała przerwa z powodu pandemii, która zamroziła wszystkie dyscypliny sportu. W końcu rząd ogłosił pięcioetapowy plan odmrażania sportu w Polsce na czas epidemii koronawirusa. Od 04 maja 2020 roku zostały otwarte boiska, na których może trenować sześć osób (bez masek ochronnych) plus trener w masce ochronnej. Mistrzowie Polski na boiskach trawiastych WKS Grunwald Poznań tydzień treningowy rozpoczęli od prac gospodarczych i renowacyjnych na własnym klubowym boisku, ale już od wtorku (05.05.2020) rozpoczęli treningi. Część zawodników pozostaje na boisku, a "nadwyżka" w tym czasie uprawia sport uzupełniający - tenis ziemny. Jednak nie wszyscy mogą uczestniczyć w zajęciach, gdyż władze wojskowe nie zgadzają się na oddelegowanie do klubu i podjęcie treningów przez żołnierzy-hokeistów służących w jednostce wojskowej. Dlatego w zajęciach uczestniczy tylko połowa zespołu, pozostali nadal ćwiczą indywidualnie bez zajęć specjalistycznych hokeja na trawie. Według pisma od Polskiego Związku Hokeja na Trawie polska Superliga ma rozpocząć wiosenne rozgrywki sezonu 2019/2020 w dniu 10.06.2020 i do końca miesiąca w przyspieszonych rozgrywkach wyłonić mistrza Polski. Oczywiście liczymy, że po otrzymaniu zgody od Ministerstwa Sportu i wznowieniu oficjalnych rozgrywek mistrzowskich, wszyscy hokeiści dostaną "zielone światło" na podjęcie treningów i w pełnej motywacji przystąpimy do obrony tytułu mistrza Polski.

10 Maj 2020 - TRENINGI W CZASIE PANDEMII. 10 Maj 2020 - TRENINGI W CZASIE PANDEMII. 10 Maj 2020 - TRENINGI W CZASIE PANDEMII. 10 Maj 2020 - TRENINGI W CZASIE PANDEMII. 10 Maj 2020 - TRENINGI W CZASIE PANDEMII. 
 
 04 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  OTWIERAMY BOISKA I....  
Rząd ogłosił pięcioetapowy plan odmrażania sportu w Polsce na czas epidemii koronawirusa. Od dzisiaj, 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób Pierwszą częścią planu odmrożenia sportu było otwarcie lasów oraz parków miejskich do celów rekreacyjnych.

Rząd ogłosił pięcioetapowy plan odmrażania sportu w Polsce na czas epidemii koronawirusa. Od dzisiaj, 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób

Pierwszą częścią planu odmrożenia sportu było otwarcie lasów oraz parków miejskich do celów rekreacyjnych.
Teraz mamy drugi etap. Otwarta zostanie infrastruktura sportowa na świeżym powietrzu, tj. stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także otwarte strzelnice, tory gokartowe i stadniny. Będzie mogło korzystać z niej jednocześnie maksymalnie sześć osób.
Uruchomione zostaną także pierwsze Ośrodki Przygotowań Olimpijskich. Wznowione zostaną także indywidualne treningi w sportach zawodowych.
W trzecim etapie zostaną przywrócone zajęcia sportowe w salach i halach. Będzie mogło brać w nim udział maksymalnie sześć osób. Będą umożliwione także treningi grupowe w sportach zawodowych. Otwarte zostaną także kolejne sportowe ośrodki dla olimpijczyków i zawodowców.
W czwartym etapie ponownie uruchomiona zostanie działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej i rekreacją, tj. kluby taneczne, baseny, siłownie, kluby fitness, squach, badminton, kluby sportów walki, parki trampolin, skateparki, ścianki wspinaczkowe itd. Zostanie także umożliwiona organizacja imprez sportowych do 50 osób w przestrzeni otwartej.
Ostatni, piąty etap zakłada organizację imprez masowych. W wydarzeniach z udziałem co najmniej 1000 osób obowiązywać mają całkiem nowe zasady sanitarne. Jednak jest to plan długoterminowy i nie nastąpi to szybko.
JR

04 Maj 2020 - OTWIERAMY BOISKA I.... 
 
 02 Maj 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ  
Biało - Czerwona łączy nas wszystkich. Zawieśmy Biało-Czerwoną i podziękujmy służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków - podkreśla Mariusz Błaszczak, minister obrony Narodowej. Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało spot filmowy pt.

Biało - Czerwona łączy nas wszystkich. Zawieśmy Biało-Czerwoną i podziękujmy służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków - podkreśla Mariusz Błaszczak, minister obrony Narodowej.
Z okazji przypadającego 2 maja Dnia Flagi RP Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało spot filmowy pt. Zawieś Biało-Czerwoną i podziękuj służbom, które dbają o bezpieczeństwo Polaków. Spot przypomina o codziennych działaniach żołnierzy różnych rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz przedstawicieli służb medycznych i Policji, którzy każdego dnia z Biało-Czerwoną na ramieniu pomagają Polakom podczas epidemii koronawirusa.  
 
Dzień Flagi został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek dla symbolu Polski, jakim jest flaga, propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.
 
Biało-Czerwona pomogła Polakom przetrwać czasy rozbiorów i podtrzymywała ducha walki o Niepodległą. Flaga RP jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas uroczystych wydarzeń, w dniach żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków. Biel i czerwień jest z nami w chwilach radości,  wzruszeń i dumy. W ten sposób wyrażamy nasze uczucia.
 
Pamiętajmy, aby nasze narodowe symbole szanować każdego dnia. Nasi sportowcy z WKS Grunwald z orłem na piersi i pod Biało-Czerwoną reprezentują nasz kraj podczas imprez na całym świecie. To honor i zaszczyt.
JR

02 Maj 2020 - DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
 
 25 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  PLAN POWROTU SPORTU  
W sobotę rząd ogłosił plan odmrażania sportu w Polsce w dobie pandemii koronawirusa. Będzie podzielony na pięć etapów. W najbliższym etapie, od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób.

W sobotę rząd ogłosił plan odmrażania sportu w Polsce w dobie pandemii koronawirusa. Będzie podzielony na pięć etapów. W najbliższym etapie, od 4 maja, zostaną otwarte boiska, na których będzie mogło przebywać sześć osób.

Od 4 maja nastąpi drugi etap poluzowania obostrzeń, jeżeli chodzi o sport. Od tego dnia nastąpi udostępnienie boisk i miejsc uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Drugi etap otwierania sportu obejmie takie obiekty jak stadiony sportowe, boiska szkolne, boiska piłkarskie, infrastrukturę zewnętrzną do uprawiania sportów motorowych czy lotniczych, a także otwarte strzelnice, tory gokartowe i stadniny koni.
Obiekty na otwartej przestrzeni będą dostępne dla maksymalnie sześciu osób, obiekty typu korty tenisowe będą dostępne dla dwóch osób przebywających na jednym korcie. Wszystkie czynności wykonywane na tych obiektach, czyli już stricte trening sportowy, będą odbywać się bez maseczki, niemniej jednak do samego przyjścia na obiekt będziemy musieli zachowywać wszystkie zasady bezpieczeństwa

W trzecim etapie zostaną otwarte sale szkolne, obiekty zamknięte i również z maksymalnie sześcioosobowym składem.
Czwarty etap to otwarcie takich obiektów jak baseny, siłownie, kręgielnie etc. Decyzje o przejściu do kolejnych etapów będą uzależnione od stanu gospodarki i dostępności szpitali.
- Bardzo się cieszę, że ten sport wraca - mówiła podczas konferencji minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Mam nadzieję, że nasi sportowcy będą mogli nam dostarczać tych emocji, których nam teraz brakuje, że będziemy mogli usiąść przez telewizorami i cieszyć się z ich sukcesów - podkreśliła minister.
Jerzy Raube

25 Kwiecień 2020 - PLAN POWROTU SPORTU 
 
 22 Kwiecień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W OCZEKIWANIU NA WZNOWIENIE RUNDY WIOSENNEJ.  
Przedłużające się zawieszenie rozgrywek ligowych nie sprzyja żadnej dyscyplinie sportu. Szczególnie gry zespołowe, ze względu na osobisty kontakt z przeciwnikiem, mają i będą miały duży problem z uzyskaniem zgody na dokończenie rywalizacji ligowej w celu wyłonienia mistrzów Polski w każdej kategorii wiekowej.

Przedłużające się zawieszenie rozgrywek ligowych nie sprzyja żadnej dyscyplinie sportu. Szczególnie gry zespołowe, ze względu na osobisty kontakt z przeciwnikiem, mają i będą miały duży problem z uzyskaniem zgody na dokończenie rywalizacji ligowej w celu wyłonienia mistrzów Polski w każdej kategorii wiekowej. Dobre zabezpieczenie będzie podstawą do rozmów z Ministerstwem Sportu, żeby wznowić przerwany sezon 2019/2020. Wiadomo, że same maseczki pewnie dla władz to za mało, żeby skutecznie chronić się przed zakażeniem koronawirusem Sars-Cov-2. Dlatego przedstawiamy Polskiemu Związkowi Hokeja na Trawie nietypową ochronę części twarzowych, aby rozpocząć negocjacje. Profesjonalna przyłbica, maseczka ochronna lub kominiarka może przekona niedowiarków, że wszystko jest możliwe. Oczywiście czekamy na inne propozycje ze strony kibiców i sympatyków hokeja na trawie oraz być może do zabawy dołączą się przedstawiciele innych dyscyplin sportu. Do dzieła!!! Wierzymy, że znów będzie normalnie! #zostanwdomu.
Tekst: Waldemar Serowski

Awaiting resumption of the spring round.

The prolonged suspension of league games is not conducive to any sport. Especially team games, due to personal contact with the opponent, have and will have a big problem with getting permission to finish the league competition in order to select Polish champions in each age category. Good security will be the basis for talks with the Ministry of Sport to resume the interrupted 2019/2020 season. It is known that masks only are probably not enough for the authorities to protect themselves against Sars-Cov-2 infection. That is why we are presenting to the Polish Field Hockey Association the unusual protection for face parts to start negotiations. A professional helmet, protective mask or balaclava can convince the unbelievers that everything is possible. Of course, we are waiting for other suggestions from fans of field hockey and maybe representatives of other sports will join the fun. Go ahead!!! We believe that it will be normal again! #stayhome.

22 Kwiecień 2020 - W OCZEKIWANIU NA WZNOWIENIE RUNDY WIOSENNEJ. 22 Kwiecień 2020 - W OCZEKIWANIU NA WZNOWIENIE RUNDY WIOSENNEJ. 22 Kwiecień 2020 - W OCZEKIWANIU NA WZNOWIENIE RUNDY WIOSENNEJ. 22 Kwiecień 2020 - W OCZEKIWANIU NA WZNOWIENIE RUNDY WIOSENNEJ. 
 
 19 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  TRENING W LESIE  
Od poniedziałku 20 kwietnia otwarte zostają parki i lasy. Place zabaw pozostaną zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki i minister Łukasz Szumowski podkreślali, że nie chodzi o to, aby Polacy ruszyli tłumnie na tereny rekreacyjne, ale o możliwość psychicznego powrotu do normalności.

Od poniedziałku 20 kwietnia otwarte zostają parki i lasy. Place zabaw pozostaną zamknięte. Premier Mateusz Morawiecki i minister Łukasz Szumowski podkreślali, że nie chodzi o to, aby Polacy ruszyli tłumnie na tereny rekreacyjne, ale o możliwość psychicznego powrotu do normalności.
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że na dalszych etapach łagodzenia przepisów związanych z epidemią koronawirusa będą otwierane kolejno rzemiosło, a następnie handel i usługi, także w tych obszarach, gdzie jest bardzo bliski kontakt człowieka z człowiekiem.
Szef rządu podkreślił też, że informacje o łagodzeniu przepisów będą przedstawiane w odpowiednich interwałach czasowych. - Może co tydzień, ale może co dwa - podkreślił. Zastrzegł, że to zależy od kryteriów dotyczących stanu epidemii.
- Chcemy przedstawiać te kolejne etapy, które dzisiaj pokrótce zarysowujemy, w których będziemy dalej zmniejszać te obostrzenia, zmniejszać, łagodzić, ale jednocześnie utrzymywać ten nowy system, nowy reżim koronawirusa, który na nas wszystkich, na całym świecie, nakłada pewne obowiązki - dodał premier.
Od 20 kwietnia wprowadzone zostaną następujące zmiany we wprowadzonych ograniczeniach:
- wstęp do lasów, parków będzie dozwolony, place zabaw pozostaną zamknięte,
- w sklepach do 100 m kw. - 4 osoby na 1 kasę, powyżej 100 m kw. - 1 osoba na 15 m kw. powierzchni,
- w miejscach kultu religijnego - 1 osoba na 15 m kw. powierzchni,
- z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego wyłączone będą osoby powyżej 13 roku życia
Red. Jerzy Raube

19 Kwiecień 2020 - TRENING W LESIE 
 
 14 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  TYLKO W MASECZKACH  
Na terenie Polski wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nowy przepis będzie obowiązywał od czwartku, 16 kwietnia. Będą się musiały do niego zastosować wszystkie osoby, opuszczające domy.

Na terenie Polski wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nowy przepis będzie obowiązywał od czwartku, 16 kwietnia. Będą się musiały do niego zastosować wszystkie osoby, opuszczające domy.
Nie będzie trzeba nosić specjalistycznej maseczki ochronnej. Wystarczy zakryć noc i usta chustą lub szalikiem.
Nie wiadomo, jakie kary będą obowiązywały za złamanie tego obowiązku. O tym rząd poinformuje po świętach wielkanocnych.
W obowiązku pozostaje ograniczenie dotyczące przemieszczania się, podróżowania i przebywania w miejscach publicznych.
Od zakazu obowiązują nieliczne wyjątki:
dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością)
wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu)
załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się np., niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi).
Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy i tylko w wyżej określonych przypadkach.
JR

14 Kwiecień 2020 - TYLKO W MASECZKACH 
 
 09 Kwiecień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ŻYCZENIA NA WIELKANOC  
Zarząd WKS Grunwald z Prezesem Klubu generałem broni Lechem Konopką i Dyrektorem Klubu majorem Krzysztofem Matrasem, życzy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych słońca i pomyślności, wszystkiego co najlepsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, czasu spędzonego w rodzinnym gronie, pogody ducha oraz smacznego święconego jajka.

Zarząd WKS Grunwald z Prezesem Klubu generałem broni Lechem Konopką i Dyrektorem Klubu majorem Krzysztofem Matrasem, życzy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych słońca i pomyślności, wszystkiego co najlepsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, czasu spędzonego w rodzinnym gronie, pogody ducha oraz smacznego święconego jajka.
W ten wyjątkowy czas #zostańmywdomu"
Red.

09 Kwiecień 2020 - ŻYCZENIA NA WIELKANOC 
 
 08 Kwiecień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CZAS SŁUŻBY.  
Od początku ogłoszenia ograniczeń i Stanu Pandemii, hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zawiesili treningi i przystąpili do wykonywania swoich obowiązków służbowych w wojsku. Oczywiście trenują indywidualnie, ale teraz nie jest czas na sport.

Od początku ogłoszenia ograniczeń i Stanu Pandemii, hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zawiesili treningi i przystąpili do wykonywania swoich obowiązków służbowych w wojsku. Oczywiście trenują indywidualnie, ale teraz nie jest czas na sport. Z pełnym zrozumieniem każdego dnia są w swoich pododdziałach, pełnią dyżury i służby. Nie jest to nic nowego, ponieważ od lat grając w Wojskowym Klubie Sportowym "Grunwald", byli jednocześnie żołnierzami i sportowcami. Teraz mogą wykazać się w swojej codziennej pracy wspomagając innych kolegów żołnierzy w jakże trudnej, ale i zaszczytnej służbie dla kraju. Nie wiadomo jak długo potrwa obecny czas koronawirusa COVID-19, ale wszyscy tęsknimy za ruchem, rywalizacją i sportowym życiem. Liga hokeja na trawie została decyzją PZHT zawieszona do odwołania, EHF zawiesił wszystkie europejskie rozgrywki. Dla sportowców, którzy przez lata rywalizowali na najwyższym szczeblu grając o najwyższe cele, jest to czas trudny do zniesienia. Miejmy jednak nadzieję, że dzięki odpowiedzialności naszego społeczeństwa #zostanwdomu, wszystko wróci do normy, zagrożenie zostanie w pełni opanowane i znowu boiska do hokeja na trawie zatętnią życiem, radością, gwarem zawodników i rozgrywkami ligowymi na wszystkich szczeblach. #wjednoscisila, #badzmyrazem.
Tekst: Waldemar Serowski

08 Kwiecień 2020 - CZAS SŁUŻBY. 08 Kwiecień 2020 - CZAS SŁUŻBY. 08 Kwiecień 2020 - CZAS SŁUŻBY. 08 Kwiecień 2020 - CZAS SŁUŻBY. 08 Kwiecień 2020 - CZAS SŁUŻBY. 
 
 24 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  KORONAWIRUS W POLSCE. NOWE RESTRYKCJE I OGRANICZENIA  
Rząd przedstawił nowy komunikat nt. zachowania obywateli w czasie epidemii koronawirusa - nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw. Zabronione są rekreacyjne wyjścia do parków, lasów, na spotkania.

Rząd przedstawił nowy komunikat nt. zachowania obywateli w czasie epidemii koronawirusa
- nie wolno korzystać z bulwarów, parków, czy placów zabaw. Zabronione są rekreacyjne wyjścia do parków, lasów, na spotkania. Aczkolwiek rzecznik ministra zdrowia na zadane przez Noizza pytanie o bieganie i jazdę na rowerze odpowiedział: Można
- po ulicach nie powinny poruszać się więcej niż dwie osoby (ograniczenie to nie dotyczy jednak rodzin)
- dozwolone jest wychodzenie w celu pomocy osobie potrzebującej, na przykład zawiezienie jedzenia lub leków
- pojawią się ograniczenia dotyczące poruszania się w komunikacji publicznej - tylko miejsca siedzące, podzielone przez dwa. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób
- to samorząd lokalny musi zdecydować o formule weryfikacji ilości pasażerów
- w mszach św. i pogrzebach będzie mogło uczestniczyć do pięciu osób plus sprawujący mszę
- kara za nieuzasadnione gromadzenie się może skutkować mandatem w wysokości nawet do 5 tys. zł, a w działaniach weryfikujących policji pomoże wojsko
- obostrzenia obowiązują od dziś (24 marca) do 11 kwietnia
- podstawą prawną wprowadzenia dzisiejszych rozwiązań jest ustawa o chorobach zakaźnych
Jak czytamy na rządowej stronie gov.pl, obostrzenia nie dotyczą:
- dojazdu do pracy - jeśli ktoś jest pracownikiem, prowadzi firmę lub gospodarstwo rolne ma prawo dojechać do swojej pracy. Można również udać się po zakupy towarów i usług związanych z prowadzoną działalnością zawodową
- wolontariatu - osoby działające na rzecz walki z koronawirusem i pomagające potrzebującym przebywającym w kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu mogą się przemieszczać w ramach tej działalności
- załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego - można przemieszczać się, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa
Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególne ostre zalecenia GIS w zakresie zachowania odległości pracowników i środków dezynfekcji.
Przypomnijmy, że od 13 marca obowiązują już poniższe ograniczenia:
- mamy zakaz wjazdu cudzoziemców do Polski
- cudzoziemcy pracujący lub mieszkający w Polsce będą mogli przyjechać do Polski, ale będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę
- polscy obywatele muszą przejść 14-dniową kwarantannę po przyjeździe do kraju
- ruch samochodowy dla Polaków wracających do kraju jest utrzymany, ale wprowadzone zostają ścisłe procedury sprawdzania przekraczających granice
- ograniczenia nie obowiązują osób mieszkających na terenach przygranicznych, a pracujących poza Polską, ani zawodowych kierowców
- ruch wewnątrz kraju odbywa się bez zmian
- ograniczona zostaje praca galerii handlowych. Otwarte w nich są tylko sklepy spożywcze, drogerie, pralnie i apteki
- wstrzymane zostają międzynarodowe połączenia lotnicze oraz kolejowe. Nie zostanie wstrzymany ruch towarowy
- dozwolone będą międzynarodowe lotnicze połączenia czarterowe (za granicami kraju są ludzie, którzy wracają z urlopów)
- zakazane są zgromadzenia powyżej 50 osób
- ograniczenia zgromadzeń dotyczą wszystkiego typu uroczystości, prywatnych, publicznych, religijnych, samorządowych, administracyjnych
- zamknięte zostają wszystkie bary, restauracje, puby, kasyna i inne podobne miejsca rozrywki. Restauracje mogą jednak sprzedawać jedzenie na dowóz.
Przypomnijmy też, że zawieszone są wszelkie zajęcia sportowe członków klubów sportowych.
Red. Jerzy Raube

24 Marzec 2020 - KORONAWIRUS W POLSCE. NOWE RESTRYKCJE I OGRANICZENIA 
 
 23 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WPROWADZENIE STANU EPIDEMII  
W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie całego kraju, ze względu na duże zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, Prezes Sekcji hokeja na trawie podjął decyzję o zakazie korzystania z boiska ze sztuczną trawą.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie całego kraju, ze względu na duże zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, Prezes Sekcji hokeja na trawie podjął decyzję o zakazie korzystania z boiska ze sztuczną trawą. Wiąże się z tym oczywiście wstrzymanie treningów sekcji zarówno seniorów jak i grup młodzieżowych. W tym momencie jest to jedyna możliwa - odpowiedzialna decyzja. W załączniku pełna treść komunikatu.

Zdjęcie: Wojciech Budzyk

23 Marzec 2020 - WPROWADZENIE STANU EPIDEMII 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 14 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  OGRANICZMY ROZWÓJ EPIDEMII APEL PREZYDENTA POZNANIA  
Szanowni Państwo, w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na wirus z Wuhan CONVID-19, w załączeniu zamieszczamy prośbę prezydenta Miasta Poznania skierowaną do właścicieli klubów i siłowni.


Szanowni Państwo,
w okresie wzmożonych przypadków zachorowań na wirus z Wuhan CONVID-19, w załączeniu zamieszczamy prośbę prezydenta Miasta Poznania skierowaną do właścicieli klubów i siłowni.
To kolejna na naszej stronie www. informacja, która ma na celu ograniczenie rozwoju epidemii. Poniżej piszemy też o przełożonych zawodach i Zwyczajnym Walnym Sprawozdawczo-Wyborczym Zebraniu Delegatów WKS Grunwald Poznań.
Jerzy Raube

14 Marzec 2020 - OGRANICZMY ROZWÓJ EPIDEMII APEL PREZYDENTA POZNANIA 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 12 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO!  
W załączeniu decyzja Prezesa Sekcji Hokeja na trawie dotycząca funkcjonowania sekcji w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

W załączeniu decyzja Prezesa Sekcji Hokeja na trawie dotycząca funkcjonowania sekcji w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

12 Marzec 2020 - WAŻNY KOMUNIKAT DOTYCZĄCY ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO! 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 11 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  KOMUNIKAT WŁADZ WKS GRUNWALD W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ SPECJALNĄ  
Szanowni Państwo, Stosownie do oceny obecnej sytuacji bezpieczeństwa epidemiologicznego w naszym kraju, decyzji organów państwowych i samorządowych oraz władz sportowych, planowane na 26 marca br.

Szanowni Państwo,

Stosownie do oceny obecnej sytuacji bezpieczeństwa epidemiologicznego w naszym kraju, decyzji organów państwowych i samorządowych oraz władz sportowych, planowane na 26 marca br. Zwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań odbędzie się jesienią 2020 roku. Dlatego też proszę o korektę planów działania w I półroczu 2020 roku.
W związku z powyższym proszę, wzorem Kierownictwa Sekcji Piłki Ręcznej o rozwagę i wyobraźnię oraz wdrożenie zaleceń instytucji państwowych i samorządowych, a także Polskich Związków Sportowych w zakresie organizacji zamierzeń sportowych.
Informuję Państwa, że administracja WKS Grunwald Poznań pracuje i wykonuje swoją misję na dotychczasowych zasadach, a sekcje sportowe zgodnie z przyjętym planem działania na 2020 rok realizują skorygowane zadania według planów.
Pozdrawiam z wyrazami należytego szacunku

Lech KONOPKA Prezes WKS Grunwald

11 Marzec 2020 - KOMUNIKAT WŁADZ WKS GRUNWALD W ZWIĄZKU Z SYTUACJĄ SPECJALNĄ 
 
 11 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WRÓCILI ZDROWI I PEŁNI ENERGII.   
W dniach 03-10.03.2020 hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań przebywali na obozie sportowym w Zakopanem. W obozie nie mogło uczestniczyć 100% zawodników, ale ci, którzy byli obecni, bardzo aktywnie spędzili czas w stolicy polskich Tatr.

W dniach 03-10.03.2020 hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań przebywali na obozie sportowym w Zakopanem. W obozie nie mogło uczestniczyć 100% zawodników, ale ci, którzy byli obecni, bardzo aktywnie spędzili czas w stolicy polskich Tatr. Oprócz stałego elementu obozów sportowych - biegów tlenowych i pieszych wędrówek po pobliskich górach, jeździli na nartach i korzystali z pięknej słonecznej pogody w celu regeneracji sił i podreperowania zdrowia po ciężkim i wyczerpującym sezonie halowym. Już w tym tygodniu, korzystając z panujących dobrych warunków atmosferycznych, nasi hokeiści mieli rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej na boiskach trawiastych, jednak z powodu ograniczeń wywołanych wirusem COVID-19 i nie rozwiązanymi problemami wojskowymi, pierwsze treningi rozpoczną się dopiero w przyszłym tygodniu. Jednak kadra trenerska musi zweryfikować plany treningowe i meczowe zgodnie z ostatnimi informacjami z Ministerstwa Sportu. Wszyscy mamy nadzieję, że wirus, który obejmuje coraz szersze kręgi naszego społeczeństwa zostanie opanowany i wszyscy sportowcy powrócą do rozgrywek ligowych z udziałem publiczności, a planowane zawody nie zostaną odwołane. W końcu sport to zdrowie!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Mateusz Popiołkowski

11 Marzec 2020 - WRÓCILI ZDROWI I PEŁNI ENERGII.  11 Marzec 2020 - WRÓCILI ZDROWI I PEŁNI ENERGII.  11 Marzec 2020 - WRÓCILI ZDROWI I PEŁNI ENERGII.  11 Marzec 2020 - WRÓCILI ZDROWI I PEŁNI ENERGII.  11 Marzec 2020 - WRÓCILI ZDROWI I PEŁNI ENERGII.  
 
 10 Marzec 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ZAWODY SPORTOWE POD ZNAKIEM ZAPYTANIA  
Władze samorządowe miasta Poznania podejmują działania profilaktyczne w związku z epidemią. Wiąże się to m. in. z odwoływaniem imprez sportowych. WKS Grunwald miał zorganizować w czasie najbliższego weekendu zawody piłkarzy ręcznych.

Władze samorządowe miasta Poznania podejmują działania profilaktyczne w związku z epidemią. Wiąże się to m. in. z odwoływaniem imprez sportowych. WKS Grunwald miał zorganizować w czasie najbliższego weekendu zawody piłkarzy ręcznych. Sprawdzaliśmy u źródeł czy potwierdzone są informacje o odwołaniu np. sobotniego meczu seniorów Grunwaldu z KS Stal Gorzów. Na ten czas wiążących decyzji jeszcze nie ma, bo nie odniósł się ZPRP - organizator rozgrywek ligowych. Więcej informacji wkrótce.

Przedstawiamy komunikat Miasta Poznania ws. rekomendacji zamknięcia placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych.

Szkoły, przedszkola i żłobki - Miasto rekomenduje zamknięcie

Miasto Poznań rekomenduje, by wszystkie miejskie szkoły, przedszkola i żłobki zostały od środy, 11 marca, zamknięte na najbliższe dwa tygodnie - ogłosił podczas wtorkowej sesji rady miasta Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Decyzję podjęto, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
- Wystosowaliśmy już komunikat do dyrektorów miejskich przedszkoli, żłobków i szkół ? mówi Jędrzej Solarski, który przewodzi powołanemu przez prezydenta miasta Zespołowi ds. monitorowania zagrożeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie Poznania. ? O decyzji poinformowaliśmy wojewodę wielkopolskiego, niewykluczone, że wkrótce takie decyzje będą podjęte w całej Polsce. Być może dmuchamy na zimne, ale profilaktyka jest łatwiejsza od późniejszego leczenia, co pokazuje sytuacja we Włoszech. Tam osoby starsze często zarażały się koronawirusem od dzieci, które chorobę przechodziły bezobjawowo i przekazywały dziadkom. Przykład włoski pokazuje, że lekceważenie koronawirusa przynosi złe efekty. Trzeba mu przeciwdziałać jak najwcześniej i my będziemy to robić.
Ostateczną decyzję podejmą dyrektorzy szkół.
- Dyrektorzy dostaną szczegółowe informacje i wytyczne dotyczące sugerowanych zasad postępowania zarówno wobec uczniów, jak i nauczycieli - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
W niedzielę, 8 marca, weszła w życie ustawa ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem. Daje ona prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego, przysługującego rodzicom w przypadku zamknięcia szkół i przedszkoli z powodu epidemii. Zasiłek jest przyznawany maksymalnie na 14 dni i na takich zasadach, jak zasiłek opiekuńczy, jaki rodzice mogą dostać w przypadku nagłego zamknięcia szkoły.
Prawdopodobnie zamknięte na dwa tygodnie zostaną również miejskie instytucje kultury, baseny, lodowiska czy zoo. Organizowane przez miasto imprezy masowe zostaną przesunięte na późniejsze terminy. Miasto apeluje do przedsiębiorców, by unikali imprez masowych i skupisk ludzi.
Badania nowego patogenu wskazują, że osoby starsze są bardziej narażone na chorobę wywoływaną koronawirusem. Dlatego zastępca prezydenta zaapelował do poznańskich seniorów o ? na ile to możliwe ? pozostawanie w domu.
- Jeśli to możliwe, organizujmy pomoc sąsiedzką dla seniorów ? mówił podczas sesji. ? Pracujemy już z organizacjami pozarządowymi, które mogłyby pomóc najstarszym mieszkańcom miasta w robieniu zakupów. Projekt jest obecnie w przygotowaniu. Będziemy na bieżąco informować poznaniaków i poznanianki o wszystkich poczynaniach.
W poniedziałek, 10 marca, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Poznaniu. Osoba zakażona, kobieta z województwa wielkopolskiego, trafiła na oddział zakaźny poznańskiego szpitala miejskiego z objawami poważnego zapalenia płuc. Wcześniej przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Stan pacjentki jest na bieżąco monitorowany.
Prezydent Poznania powołał zespół do spraw monitorowania związanych z wirusem zagrożeń. W stanie podwyższonej gotowości są miejskie szpitale. Dodatkowe środki ostrożności zostały też wprowadzone w życie w miejskich jednostkach. O bezpieczeństwo pasażerów dba też poznańskie MPK - aż do odwołania na każdym przystanku, na którym przeprowadzana jest wymiana pasażerów, autobusy i tramwaje otwierają wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie jak najbardziej przewietrzyć pojazd. Codziennie myte są (z użyciem środka dezynfekującego) poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. Środek dezynfekujący jest używany także podczas usuwania zanieczyszczeń np. po gumach do żucia czy napojach.

O kolejnych decyzjach dotyczących organizacji imprez sportowych z udziałem naszych sportowców będziemy informować.
Jerzy Raube

10 Marzec 2020 - ZAWODY SPORTOWE POD ZNAKIEM ZAPYTANIA 
 
 06 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRASA O PUCHARZE EUROPY  
Gazeta Ratajska cyklicznie pisze o występach sportowców WKS Grunwald Poznań. W dzielnicy Rataje mieszka spora liczba sympatyków wojskowego Klubu. Mieliśmy tego przykład podczas rozgrywek Indoor Cup w hali CityZen.

Gazeta Ratajska cyklicznie pisze o występach sportowców WKS Grunwald Poznań. W dzielnicy Rataje mieszka spora liczba sympatyków wojskowego Klubu. Mieliśmy tego przykład podczas rozgrywek Indoor Cup w hali CityZen. Doświadczamy zainteresowania i udziału kibiców podczas występów piłkarzy ręcznych w hali przy ul. Newtona. Dzisiaj zamieszczamy artykuł Gazety Ratajskiej sumujący udział naszych hokeistów w Pucharze Europy.

Mistrz Polski WKS Grunwald w europejskiej elicie
W Poznaniu odbyła się duża impreza sportowa, Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie. Współorganizator turnieju WKS Grunwald Poznań znalazł się w finałowej czwórce. To duże osiągnięcie przynoszące satysfakcję sportowcom i współorganizatorom, w tym Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta Poznania.
W eliminacjach WKS Grunwald Poznań zdobył komplet punktów i zajął pierwsze miejsce w grupie A.
Grunwald pokonał kolejno Stroitel Ekaterinburg 5:4 z Rosji, białoruski HC Mińsk 4:2 i Partille SC ze Szwecji 6:4. W półfinale poznański zespół zmierzył się z Der Club an der Alster (Niemcy). Po zaciętym, dramatycznym w końców spotkaniu wygrał faworyt i późniejszy triumfator imprezy z Niemiec 6 do 5. Podobnie było w spotkaniu o trzecie miejsce, które komplet kibiców w hali CityZen oglądał w gorącej atmosferze. Po dramatycznej walce wojskowi ulegli 3:4 ekipie HC Minsk.
W finale, jak wspomnieliśmy, Der Club an der Alster z Hamburga pokonał SV Arminen Wiedeń 3:1.
Klasyfikacja końcowa: 1. Der Club an der Alster Hamburg, 2. SV Arminen Wiedeń, 3. HC Mińsk, 4. WKS Grunwald Pozna, 5. SPV Complutense Madryt, 6. Dinamo Stroitel Ekaterinburg, 7. Royal White Star Bruksela
8. Partille SC.
Czwarte miejsce mistrza Polski pozwala zachować miejsce w przyszłorocznej edycji tzw. elity Halowego Klubowego Pucharu Europy.

Występ WKS podsumował jeden z najbardziej doświadczonych graczy, wychowanek Grunwaldu, wielokrotny reprezentant Polski Tomasz Dutkiewicz: Dla nas zawodników to jest sukces. Jesteśmy czwartą drużyną w Europie, utrzymaliśmy się w elicie. Oczywiście każdy sportowiec chce złotego medalu, chce wygrywać. Ja też, tak mnie uczono od juniora, w każdym meczu walczę o wygraną. Teraz potrzebujemy resetu i za kilka dni walczymy o mistrzostwo Polski. Pan Tomasz dodał też, że kończy karierę w tym roku po sezonie na otwartych boiskach.
Mamy nadzieję, że Tomasz Dutkiewicz nie weźmie rozbratu z hokejem na trawie i będzie przekazywał swą bogatą wiedzę młodym adeptom tej dyscypliny sportu, choćby uczniom klas sportowych w SP 51 na os. Lecha.
Jerzy Raube

06 Marzec 2020 - PRASA O PUCHARZE EUROPY 
 
 04 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE.  
W sobotę (29.02.2020) porażką w meczu finałowym hokeiści na trawie zakończyli sezon halowy 2019/2020 zawodnicy WKS Grunwald Poznań. Wicemistrzowie Polski, mimo że nie udało im się wygrać walki o najważniejsze trofeum, zdobyli dwie nagrody indywidualne.

W sobotę (29.02.2020) porażką w meczu finałowym hokeiści na trawie zakończyli sezon halowy 2019/2020 zawodnicy WKS Grunwald Poznań. Wicemistrzowie Polski, mimo że nie udało im się wygrać walki o najważniejsze trofeum, zdobyli dwie nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem Superligi w hali okazał się Artur Mikuła, który zdobył 25 bramek. Artur od dwóch dekad jest jednym z najgroźniejszych napastników, jacy grali lub grają na polskich boiskach i halach sportowych, dlatego tytuł króla strzelców potwierdza jego wysokie umiejętności i nietuzinkowy talent do hokeja na trawie. Drugim indywidualnym osiągnięciem jest tytuł "Najlepszego zawodnika roku 2019" dla Mateusza Hulbója, który uzyskał to zaszczytne wyróżnienie przez głosowanie środowiska hokeja na trawie podczas odbywającej się w niedzielę (01.03.2020) "II Oficjalnej Gali Hokeja na Trawie". Mateusz już od dłuższego czasu przekonywał sceptyków, że posiada nieprzeciętne umiejętności, a rok 2019 był okresem, gdy po prostu zaczął to udowadniać. Obserwując rozwój naszego hokeisty można stwierdzić, że prawdziwy szczyt formy i możliwości jeszcze przed nim. Obu naszym zawodnikom życzymy, żeby powtórzyli swoje sukcesy w przyszłych latach i dalej realizowali swój talent i pasję do hokeja na trawie. Wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron, Wojciech Budzyk

04 Marzec 2020 - WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE. 04 Marzec 2020 - WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE. 04 Marzec 2020 - WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE. 
 
 02 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DZIĘKUJEMY!  
W sobotę (29.02.2020) seniorzy WKS Grunwald Poznań przegrali w finale Hokej-Superligi z drużyną KS Pomorzanin Toruń 5:7 (2:1, 1:2, 0:2, 2:2) i zdobyli srebrne medale halowych mistrzostw Polski. Mecz może nie ułożył się tak, jak byśmy wszyscy tego chcieli, ale jako drużyna chcemy podziękować Wam - kibicom, za liczne przybycie i nieustający doping, który pomagał nam w grze.

W sobotę (29.02.2020) seniorzy WKS Grunwald Poznań przegrali w finale Hokej-Superligi z drużyną KS Pomorzanin Toruń 5:7 (2:1, 1:2, 0:2, 2:2) i zdobyli srebrne medale halowych mistrzostw Polski. Mecz może nie ułożył się tak, jak byśmy wszyscy tego chcieli, ale jako drużyna chcemy podziękować Wam - kibicom, za liczne przybycie i nieustający doping, który pomagał nam w grze. Szczególnie w czwartej kwarcie czuliśmy Waszą pomoc i mogliśmy wydobyć z siebie jeszcze dodatkowe pokłady energii. Widzimy na zdjęciach, że miny były "nietęgie", ale jako klub gramy dalej w różnych rozgrywkach i na różnych szczeblach. Postaramy się, aby nasi kibice jeszcze się uśmiechali. Wielkie, wielkie dzięki, że tak licznie stawiliście się o tak późnej porze i swoją obecnością sprawiliście nam niekłamaną radość! "W jedności siła!!!"
Zdjęcia: Wojciech Budzyk

02 Marzec 2020 - DZIĘKUJEMY! 02 Marzec 2020 - DZIĘKUJEMY! 02 Marzec 2020 - DZIĘKUJEMY! 02 Marzec 2020 - DZIĘKUJEMY! 02 Marzec 2020 - DZIĘKUJEMY! 
 
 01 Marzec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRZEGRANY FINAŁ, TAKI JEST SPORT!  
WKS Grunwald Poznan - KS Pomorzanin Toruń 5:7 (2:1, 1:2, 0:2, 2:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -2, Mateusz Hulbój -1, Mikołaj Gumny -1, Tomasz Dutkiewicz -1 W rozegranym w sobotę (29.

WKS Grunwald Poznan - KS Pomorzanin Toruń 5:7 (2:1, 1:2, 0:2, 2:2)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -2, Mateusz Hulbój -1, Mikołaj Gumny -1, Tomasz Dutkiewicz -1
W rozegranym w sobotę (29.02.2020) finałowym spotkaniu Hokej-Superligi w halowej odmianie hokeja na trawie WKS Grunwald przegrał z rywalami z Torunia i nie obroniliśmy tytułu mistrza Polski. Porażka jak najbardziej zasłużona, gdyż nasi przeciwnicy tego wieczoru byli od nas lepsi i nic nie pomoże, jeśli napiszę, że pierwsze 5 minut meczu i cała czwarta kwarta, gdy graliśmy w szóstkę po wycofaniu bramkarza toczyła się z naszą przewagę. Mecz wygrywa ta drużyna, która strzeli więcej bramek, a wczorajszego wieczoru ten podstawowy element rywalizacji okazał się zwycięski dla naszych przeciwników z Torunia. Na gorąco trudno pisać co zawiodło, na analizę finałowego spotkania przyjdzie jeszcze czas, ale obserwując naszych zawodników na pewno nie zabrakło im serca, zaangażowania i ambicji. Po prostu w sporcie tak bywa, że czasami się przegrywa. Dlatego bardzo dziękuję Wam za sezon pełen emocji, za czwarte miejsce w Halowym Klubowym Pucharze Europy (14-16.02.2020 w Poznaniu) i za tytuł wicemistrza Polski w mijającym sezonie 2019/2020. Dobrze wiem, jak ciężko pracowaliście i ile było z Waszej strony poświęcenia i wyrzeczeń, żeby sprostać postawionym zadaniom na sezon halowy. Tego nikt Wam nie odbierze. Dzięki porywającej grze zaskarbiliście dla klubu nowych kibiców, wspaniałych młodych adeptów hokeja na trawie i wielu sympatyków w mediach społecznościowych. Jest to wartość dodana na zawsze. Rozumiem Wasz niedosyt, ale jeszcze na wiosnę macie dużo do wygrania - EuroHockey Club Trophy w Wiedniu (29.05-01.06) i obrona tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych. Sezon w waszym wykonaniu był świetny. Głowa do góry i gramy dalej! Pamiętajcie: "W jedności siła" Bardzo za wszystko w imieniu naszych działaczy i sympatyków Wam dziękuję!

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron

01 Marzec 2020 - PRZEGRANY FINAŁ, TAKI JEST SPORT! 01 Marzec 2020 - PRZEGRANY FINAŁ, TAKI JEST SPORT! 01 Marzec 2020 - PRZEGRANY FINAŁ, TAKI JEST SPORT! 01 Marzec 2020 - PRZEGRANY FINAŁ, TAKI JEST SPORT! 01 Marzec 2020 - PRZEGRANY FINAŁ, TAKI JEST SPORT! 
 
 28 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FINAŁ SEZONU HALOWEGO.  
W sobotę 29.02.2020 o godz. 20.15 hokeiści na trawie naszego klubu będą bronić tytułu mistrza Polski i grać o XIX tytuł mistrzowski w halowej odmianie hokeja na trawie. Czwarta drużyna niedawno zakończonego Halowego Klubowego Puchary Europy (14-16.

W sobotę 29.02.2020 o godz. 20.15 hokeiści na trawie naszego klubu będą bronić tytułu mistrza Polski i grać o XIX tytuł mistrzowski w halowej odmianie hokeja na trawie. Czwarta drużyna niedawno zakończonego Halowego Klubowego Puchary Europy (14-16.02.2020) w Poznaniu zmierzy się w hali AWF z drużyną KS Pomorzanin Toruń. Dwie najlepsze drużyny sezonu 2019/2020 rozstrzygną w bezpośrednim pojedynku, kto zdobędzie tytuł mistrza Polski. Oczywiście my liczymy na naszych hokeistów i zapewniamy, że doping na trybunach będzie, gdyż spora grupa najwierniejszych z wiernych wybiera się na sobotni mecz. "W jedności siła!!!"

28 Luty 2020 - FINAŁ SEZONU HALOWEGO. 
 
 27 Luty 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW WKS GRUNWALD  
Zarząd WKS Grunwald Poznań informuje, że zgodnie z Uchwałą Zarządu, Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów odbędzie się w dn. 26 marca 2020 roku, o godz. 17, w Poznaniu przy ul. Promienistej 27.

Zarząd WKS Grunwald Poznań informuje, że zgodnie z Uchwałą Zarządu, Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów odbędzie się w dn. 26 marca 2020 roku, o godz. 17, w Poznaniu przy ul. Promienistej 27.
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Uchwałą Zarządu, zebrania sprawozdawczo - wyborcze Sekcji WKS Grunwald odbędą się w terminie do 14 marca 2020 roku.
Jerzy Raube

27 Luty 2020 - WALNE ZEBRANIE DELEGATÓW WKS GRUNWALD 
 
 25 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KTO ZOSTANIE KRÓLEM STRZELCÓW?  
Na razie największe szanse ma nasz zawodnik Artur Mikuła (WKS Grunwald Poznań), zdobywca 25 bramek Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w sobotę (29 lutego - finał o godz. 20.15). Jak wygląda aktualna statystyka? Hokej Superliga: 1.

Na razie największe szanse ma nasz zawodnik Artur Mikuła (WKS Grunwald Poznań), zdobywca 25 bramek Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w sobotę (29 lutego - finał o godz. 20.15). Jak wygląda aktualna statystyka?

Hokej Superliga:
1. Artur Mikuła (WKS Grunwald Poznań) - 25 bramki
2. Waldemar Rataj (KS Warta Poznań) - 21 bramek
3. Patryk Pawlak (KS AZS AWF Poznań) - 15 bramek
4. Gracjan Jarzyński (UKH Start 1954 Gniezno) - 14 bramek
4. Krystian Sudoł (KS Pomorzanin Toruń) - 14 bramek
W tym roku najlepsze halowe drużyny wśród kobiet i mężczyzn poznamy w sobotę 29 lutego w Poznaniu, a konkretnie na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Królowej Jadwigi 27. Tym razem impreza finałowa będzie trwać tylko jeden dzień. Tylko jeden mecz zdecyduje o tytule mistrza Polski w hali i rozstrzygnie rywalizację o koronę króla strzelców!

Zdjęcie: Paweł Siczyński

25 Luty 2020 - KTO ZOSTANIE KRÓLEM STRZELCÓW? 
 
 24 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZICY ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY.  
W sobotę 22 lutego w Gnieźnie rozegrano III turniej młodzików Halowych Mistrzostw Młodzików WZHT. Tym samym zakończyły się eliminacje do turnieju finałowego, który odbędzie się 1 marca br.

W sobotę 22 lutego w Gnieźnie rozegrano III turniej młodzików Halowych Mistrzostw Młodzików WZHT. Tym samym zakończyły się eliminacje do turnieju finałowego, który odbędzie się 1 marca br. (niedziela) w godz. 09.00-13.30 w hali C POSiR w Poznaniu przy ul. J.Spychalskiego 36.
Zgodnie z regulaminem rozgrywek do turnieju finałowego awansowały drużyny, które w tabeli końcowej po III turnieju zajęły miejsca 1-5. Tak więc 01 marca zagrają KS Warta Poznań, dwie drużyny Swarka Swarzędz, KS Lipno Stęszew i MKS Środa Wlkp.
Nasi najmłodsi hokeiści rozegrali trzy mecze z czego jeden zremisowali a w dwóch kolejnych musieli uznać wyższość rywali. Zabrakło punktów, żeby zagrać w turnieju finałowym i tym turniejem młodzicy zakończyli sezon halowy. Zapraszamy do fotorelacji.

Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Foto: Maciej Bucher

24 Luty 2020 - MŁODZICY ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 24 Luty 2020 - MŁODZICY ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 24 Luty 2020 - MŁODZICY ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 24 Luty 2020 - MŁODZICY ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 24 Luty 2020 - MŁODZICY ZAKOŃCZYLI SEZON HALOWY. 
 
 24 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWIEDZIELI PO PÓŁFINALE HMP W SUPERLIDZE  
Pomeczowe komentarze Piotra Kozłowskiego, Mateusza Hulbója oraz trenerów Karola Śnieżka o Mateusza Grochala. PIOTR KOZŁOWSKI: Warta to jest trudny przeciwnik, wiedzieliśmy, że łatwo się nie podda.

Pomeczowe komentarze Piotra Kozłowskiego, Mateusza Hulbója oraz trenerów Karola Śnieżka o Mateusza Grochala.
PIOTR KOZŁOWSKI: Warta to jest trudny przeciwnik, wiedzieliśmy, że łatwo się nie podda. Na szczęście zagraliśmy dobre spotkanie. W ostatniej kwarcie graliśmy w sześciu, bo chcieliśmy przetrenować pewne rozwiązania już pod kontem meczu finałowego. Nie ma dla mnie znaczenia z kim zagramy w finale. To są dobre drużyny, z każdą w meczu o złoty medal, trzeba grać na Maksa i czeka nas trudne spotkanie.
MATEUSZ HULBÓJ: Wiadomo, że nie ma łatwych meczów, ale dziś od początku realizowaliśmy swoje założenia. Na początku Warta stawiała opór, potem mieliśmy już dużą przewagę i skończyło się tak, jak się skończyło.
KAROL ŚNIEŻEK: Bałem się trochę tej hali, bo po pierwsze Warta tu też trenuje, a my ostatnio graliśmy na parkiecie. I brak czucia było trochę widać, zwłaszcza, że np. Artur Mikuła te dni po Pucharze Europy poświęcił na regenerację sił. Było widać, że dopóki Warta miała siły to grała lepiej. Gratuluję chłopakom, bo mają jeszcze w nogach te 5 meczów pucharowych, a dziś zagrali dobre zawody. Mam nadzieję, że podobnie będzie w finale i obronimy tytuł.
MATEUSZ GROCHAL: Rywale pochlebnie wypowiadają się o nas, ale myślę, że to kurtuazja. Dzisiaj Grunwald potwierdził, że jest obecnie najlepszą drużyną w Polsce. Ma wyrównany skład i potwierdził, że te dobre pucharowe mecze nie był przypadkiem. Dopóki mieliśmy siły, dopóty w miarę dotrzymywaliśmy im kroku. Potem tych sił już nam brakowało. No i co tu mówić, nas rozbili. Dla nas awans do najlepszej czwórki był celem minimum. Za tydzień walczymy ile sił o brązowy medal.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcia: Elżbieta Skowron

24 Luty 2020 - POWIEDZIELI PO PÓŁFINALE HMP W SUPERLIDZE 24 Luty 2020 - POWIEDZIELI PO PÓŁFINALE HMP W SUPERLIDZE 24 Luty 2020 - POWIEDZIELI PO PÓŁFINALE HMP W SUPERLIDZE 
 
 22 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W PÓŁFINALE HMP LEPSI OD WARTY. DO TYTUŁU JEDEN KROK.  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 13:2 (4:2) Bramki dla Grunwaldu: Mateusz Hulbój 4, Tomasz Dutkiewicz 2, Artur Mikuła 2, Paweł Bratkowski 2, Michał Kasprzyk 1, Mikołaj Gumny 1, Piotr Kozłowski 1.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 13:2 (4:2)

Bramki dla Grunwaldu: Mateusz Hulbój 4, Tomasz Dutkiewicz 2, Artur Mikuła 2, Paweł Bratkowski 2, Michał Kasprzyk 1, Mikołaj Gumny 1, Piotr Kozłowski 1.
W sobotę (22.02.2020) nasza drużyna odniosła przekonywujące zwycięstwo z Wartą Poznań i awansowała do wielkiego finału Halowej Superligi. Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań wygrali w półfinale 13:2 i czekali na finałowego rywala. Będzie nim KS Pomorzanin Toruń.
WKS Grunwald Poznań był faworytem półfinałowego spotkania, chociaż zawodnicy musieli powrócić do gry na sztucznej nawierzchni. Puchar Europy rozgrywali bowiem na parkiecie. U niektórych było widać brak czucia hali, ale do gry Wojskowych nie można było mieć zastrzeżeń. Już w 40 sekundzie meczu, po bramce Artura Mikuły objęli prowadzenie i nie oddali go do końca. W prawdzie w pierwszej kwarcie gra była wyrównana i zakończyła się skromnym prowadzeniem Grunwaldu 3:2 (dla WKS trafili Mateusz Hulbój i Michał Kasprzyk, a dla Warty Michał Wachowiak i Bartosz Zaworski), ale z każdą kolejną minutą Zieloni tracili siły, a Grunwald realizował swoje założenia. W czwartej kwarcie trener Karol Śnieżek znów zastosował wariant z wycofaniem bramkarza i grą w szóstkę, co przyniosło aż sześć celnych strzałów i dwucyfrowy wynik. Wojskowi zwyciężyli 13:2 i czekali na rezultat drugiego półfinału, który wieczorem został rozegrany w Toruniu. Drużyna Pomorzanina równie efektownie, 13:3 pokonała AZS AWF Poznań i uzupełniła skład wielkiego finału.
Mecze o medale zostaną rozegrane w sobotę, 29 lutego w hali poznańskiej AWF, wjazd od ulicy Droga Dębińska (wjazdem na boisko ze sztuczną trawą). Zespół wojskowych w wielkim halowym finale Superligi będzie grał o godz. 20.15. Kibice, liczymy na Wasz doping i liczne przybycie. "W jedności siła!!!"

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcia: Elżbieta Skowron.

22 Luty 2020 - W PÓŁFINALE HMP LEPSI OD WARTY. DO TYTUŁU JEDEN KROK. 22 Luty 2020 - W PÓŁFINALE HMP LEPSI OD WARTY. DO TYTUŁU JEDEN KROK. 22 Luty 2020 - W PÓŁFINALE HMP LEPSI OD WARTY. DO TYTUŁU JEDEN KROK. 22 Luty 2020 - W PÓŁFINALE HMP LEPSI OD WARTY. DO TYTUŁU JEDEN KROK. 22 Luty 2020 - W PÓŁFINALE HMP LEPSI OD WARTY. DO TYTUŁU JEDEN KROK. 
 
 22 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY - DZIĘKUJĘ.  
Minęło kilka dni (14-16.02.2020) od zakończenia Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu. Po 8 miesiącach przygotowań i wytężonej pracy zakończył się turniej 10-lecia w halowym hokeju na trawie organizowany tym razem przez WKS Grunwald Poznań.

Minęło kilka dni (14-16.02.2020) od zakończenia Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu. Po 8 miesiącach przygotowań i wytężonej pracy zakończył się turniej 10-lecia w halowym hokeju na trawie organizowany tym razem przez WKS Grunwald Poznań. Wszyscy mieliśmy jeden cel - żeby organizowane widowisko sportowe było zaakceptowane przez przyjeżdżające drużyny, gości oficjalnych i przede wszystkim kibiców.
W związku z tym pozwólcie, że jako pierwszym podziękuję właśnie kibicom, ponieważ ilością i dopingiem zaskoczyli nie tylko mnie, ale przede wszystkim zawodników. Dzięki tak ogromnemu wsparciu drużyna dzielnie walczyła w turnieju. Z całego serca dziękuję ekipie współorganizatorów: Beacie, Darkowi, Pawłowi, Darkowi, Radkowi, Jurkowi, Maksowi i Staszkowi, którzy przez tak długi czas potrafili współpracować i pomagać sobie wzajemnie.
Drużynie hokeistów naszego klubu dziękuję za osiągniętą pozycję, walkę do końca, ambicję i widowiska, które stworzyli dla publiczności. Nie zawsze udaje się zrealizować marzenia o medalu, ale obiecuję Wam, że jeszcze chociaż raz spróbujemy powalczyć o najwyższe cele.
Żadna impreza nie mogłaby odbyć się bez wsparcia sponsorów, dlatego w tym miejscu składam wielkie podziękowania dla:
#miasto POZnań*
#TFP sp. z o.o.
#Hummel Polska
#POSTAL STEEL GROUP
#CityZen
#Panorama obiekty sportowe
#TODO
#TVP3
#Radio Poznań
#MC Radio
#Bobrowski-Trans
#Klar-Auto sp. z o.o.
#NOVOTEL
#MEON EMS
#Kantor UNO
#NAJMAT ALSHAEQ BUILDING CONTRACTING
#SHARJAH TIGERS HOCKEY CLUB
#MON i Jednostki Wojskowe
Jeszcze raz wielkie dziękuję -"W jedności siła!!!"

Waldemar Serowski

22 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY - DZIĘKUJĘ. 22 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY - DZIĘKUJĘ. 22 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY - DZIĘKUJĘ. 22 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY - DZIĘKUJĘ. 22 Luty 2020 - HALOWY KLUBOWY PUCHAR EUROPY - DZIĘKUJĘ. 
 
 21 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PÓŁFINAŁY SUPERLIGI.  
W sobotę 22.02.2020r o godz. 16.30 w hali C na obiektach POSiR zostanie rozegrany jedyny półfinałowy mecz polskiej Superligi w halowej odmianie hokeja na trawie. Lider rozgrywek po rundzie zasadniczej drużyna WKS Grunwald Poznań zmierzy się z czwartym zespołem ligi KS Warta Poznań.

W sobotę 22.02.2020r o godz. 16.30 w hali C na obiektach POSiR zostanie rozegrany jedyny półfinałowy mecz polskiej Superligi w halowej odmianie hokeja na trawie. Lider rozgrywek po rundzie zasadniczej drużyna WKS Grunwald Poznań zmierzy się z czwartym zespołem ligi KS Warta Poznań. Liczymy, że IV drużyna rozegranego w ubiegłym tygodniu turnieju o Puchar Europy nie straciła formy, podejmie twardą walkę i wygra mecz, który pozwoli naszym zawodnikom za tydzień bronić tytułu mistrza Polski i zapewnić sobie występ w przyszłorocznym Halowym Klubowym Pucharze Europy 2021. Zapraszamy na mecz - "W jedności siła!!!"

21 Luty 2020 - PÓŁFINAŁY SUPERLIGI. 21 Luty 2020 - PÓŁFINAŁY SUPERLIGI. 
 
 20 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPORTOWIEC WOJSKOWY NAPISAŁ...  
Hokeiści WKS Grunwald czwartą siłą w Europie Polska Zbrojna - Materiał filmowy Polska Zbrojna - Hokeiści Grunwaldu o krok od podium Pucharu Europy
 
 19 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MATERIAŁ O HALOWYM KLUBOWYM PUCHARZE EUROPY W AUDYCJI PLANETA SPORTU  
W ubiegły weekend rozegrany został Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie, w którym o miano najlepszego klubu starego kontynentu walczyło 8 najlepszych drużyn w Europie. Po raz pierwszy w HISTORII turniej odbywał się w Polsce! Jedną z ekip rywalizujących w hali CityZen w Poznaniu był WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie".

W ubiegły weekend rozegrany został Halowy Klubowy Puchar Europy w hokeju na trawie, w którym o miano najlepszego klubu starego kontynentu walczyło 8 najlepszych drużyn w Europie. Po raz pierwszy w HISTORII turniej odbywał się w Polsce! Jedną z ekip rywalizujących w hali CityZen w Poznaniu był WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie". Jaki rezultat osiągnęli wojskowi?
Tekst i relacja: Kuba Łakomy.

Posłuchajcie reportera Planety Sportu - Kubę Łakomego

19 Luty 2020 - MATERIAŁ O HALOWYM KLUBOWYM PUCHARZE EUROPY W AUDYCJI PLANETA SPORTU 
 
 18 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DZIĘKUJEMY!  
To były niesamowite 3 dni. Dziękujemy wszystkim: - kibicom - za cudowną atmosferę i doping - partnerom i sponsorom - bez Was to by się nie udało - mediom - za liczne relacje - obsłudze technicznej, ochronie, wolontariuszom - za pomoc To, co przeżyliśmy podczas turnieju zapamiętamy na zawsze Zobaczcie setki zdjęć od Sportowy-poznan na www.

To były niesamowite 3 dni. Dziękujemy wszystkim:
- kibicom - za cudowną atmosferę i doping
- partnerom i sponsorom - bez Was to by się nie udało
- mediom - za liczne relacje
- obsłudze technicznej, ochronie, wolontariuszom - za pomoc
To, co przeżyliśmy podczas turnieju zapamiętamy na zawsze
Zobaczcie setki zdjęć od Sportowy-poznan na www.tfpeurohockey.pl/galeria/
W turnieju strzelono 188 bramek, najwięcej dla Grunwaldu Mateusz Hulbój i Michał Kasprzyk https://tfpeurohockey.pl/188-strzelonych-bramek-w-grunwald/
Podziękowania dla partnerów:
Miasto Poznań
@MON
@TFP
@Hummel
CITYZEN
Grays Hockey
Novotel Poznan Centrum
@31.Baza Lotnictwa Taktycznego
@Sharjah Tigers Hockey Club
@Meon EMS
@Klar-Auto
@Panorama Obiekty Sportowe
@TVP3 Poznań
Radio Poznań Sport

18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 18 Luty 2020 - DZIĘKUJEMY! 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  188 STRZELONYCH BRAMEK, W GRUNWALDZIE NAJLEPSI KASPRZYK I HULBÓJ  
188 bramek strzelono podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji znalazło się dwóch hokeistów Grunwaldu Poznań: Michał Kasprzyk i Mateusz Hulbój. Najwięcej, 20 zdobył zawodnik belgijskiego Royal White Star Pfilippe Simar.

188 bramek strzelono podczas Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji znalazło się dwóch hokeistów Grunwaldu Poznań: Michał Kasprzyk i Mateusz Hulbój. Najwięcej, 20 zdobył zawodnik belgijskiego Royal White Star Pfilippe Simar.
W hali CityZen w Poznaniu kibice zobaczyli łącznie 188 strzelonych bramek, z czego 123 padły z gry, 56 z krótkich rogów, a 9 z rzutów karnych. WKS Grunwald Poznań zdobył 23 gole, z czego 9 z krótkich rogów.
Sędziowie pokazali 44 zielone kartki, 16 żółtych, żadnej czerwonej.
Dziesiątka najskuteczniejszych zawodników Halowego Klubowego Pucharu Europy w Poznaniu:
1. Pfilippe Simar (Royal White Star Bruksela) - 20 bramek
2. Johan Bjorkman (Partille SC) - 14
3. Ignacio Cobos (SPV Complutense Madryt) - 9
4. Gaetan Dykmans (Royal White Star Bruksela) - 7
5. Florian Steyrer (SV Arminen Wiedeń) - 7
6. Mateusz Hulbój (WKS Grunwald Poznań) - 6
7. Michał Kasprzyk (WKS Grunwald Poznań) - 6
8. Artem Nadyrshin (Dinamo Stroitel Ekaterinburg) - 6
9. Manuel Prol (SPV Complutense Madryt) - 6
10. Chritian Reimann (Der Club an der Alster) - 6
Bramki zawodników Grunwaldu Poznań:
- Mateusz Hulbój - 6
- Michał Kasprzyk - 6
- Artur Mikuła - 4
- Tomasz Dutkiewicz - 3
- Szymon Hutek - 2
- Mikołaj Gumny - 1
- Adrian Krokosz - 1

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - 188 STRZELONYCH BRAMEK, W GRUNWALDZIE NAJLEPSI KASPRZYK I HULBÓJ 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TOMASZ DUTKIEWICZ: TO BYŁ MÓJ OSTATNI TAKI TURNIEJ W KARIERZE  
Tomasz Dutkiewicz trenuje w Grunwaldzie Poznań 32 lata. Jest wychowankiem klubu, w którym spędził całą swoją karierę. Po turnieju w Poznaniu potwierdził, że ten sezon jest jego ostatnim w karierze.

Tomasz Dutkiewicz trenuje w Grunwaldzie Poznań 32 lata. Jest wychowankiem klubu, w którym spędził całą swoją karierę. Po turnieju w Poznaniu potwierdził, że ten sezon jest jego ostatnim w karierze.
O turnieju:
Dla niektórych może to czwarte miejsce to mało, ale dla nas to jest sukces. Jesteśmy czwartą drużyną w Europie, utrzymaliśmy się w Elicie, a to oznacza, że w przyszłym roku mistrz Polski znów zagra w tych elitarnych rozgrywkach. Oczywiście każdy sportowiec chce złotego medalu, chce wygrywać. Ja też, tak mnie uczono od małego, w każdym meczu walczę o wygraną. Teraz potrzebujemy kilka dni żeby głowy ostygły, ale jak emocje opadną wszystko wróci do normalności. Za kilka dni walczymy o mistrzostwo Polski.
O karierze:
Dla mnie to ostatni taki turniej w karierze, bo po zakończeniu sezonu trawiastego kończę karierę. Cieszę się, że mogłem przeżyć coś takiego w moim rodzinnym Poznaniu.
O atmosferze podczas turnieju:
Podczas tego turnieju było, jak podczas Halowych Mistrzostw Świata, które kilka lat temu odbyły się w Poznaniu. Jesteśmy w szoku, że tyle ludzi przyszło na nasze mecze. Jestem wdzięczny kibicom, bardzo za to dziękuję w imieniu całej drużyny. Tak naprawdę to ta sala była dzisiaj za mała, gdyby było więcej miejsca, to ludzi mogło być jeszcze więcej. Nie ma niestety w Poznaniu hali do takich wydarzeń.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - TOMASZ DUTKIEWICZ: TO BYŁ MÓJ OSTATNI TAKI TURNIEJ W KARIERZE 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KAROL ŚNIEŻEK I MICHAŁ KASPRZYK W SPORTOWYM WEEKENDZIE  
Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek i zawodnik Michał Kasprzyk podsumowali turniej w programie na żywo Sportowy Weekend w TVP3 Poznań. Zobacz materiał filmowy

Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek i zawodnik Michał Kasprzyk podsumowali turniej w programie na żywo Sportowy Weekend w TVP3 Poznań.

Zobacz materiał filmowy

17 Luty 2020 - KAROL ŚNIEŻEK I MICHAŁ KASPRZYK W SPORTOWYM WEEKENDZIE 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GENERAŁ LECH KONOPKA: JESTEM DUMNY  
Prezes WKS Grunwald Poznań, generał broni Lech Konopka podsumowuje turniej. Wyznaje: Jestem dumny z chłopaków. Cieszę się z tego wydarzenia, bo widać, że poznaniacy którzy kochają sport, poświęcili weekend naszej dyscyplinie, hokejowi na trawie.

Prezes WKS Grunwald Poznań, generał broni Lech Konopka podsumowuje turniej. Wyznaje: Jestem dumny z chłopaków.
Cieszę się z tego wydarzenia, bo widać, że poznaniacy którzy kochają sport, poświęcili weekend naszej dyscyplinie, hokejowi na trawie. Z tego, jako organizatorzy jesteśmy bardzo zadowoleni, bo to nam daje siłę do dalszego działania. Dobrze się stało, że ten turniej odbył się w Poznaniu, cieszę się, że jako klub podjęliśmy się tego zadania, dziękuję wszystkim partnerom, Miastu Poznań za wsparcie. Brałem udziału w wielu takich turniejach, ale proszę mi wierzyć, że takiej atmosfery, jak tu, to w ostatnich latach nie widziałem. W imieniu klubu dziękuję wszystkim kibicom.
Co do wyniku, to na pewno nie odzwierciedla on naszych oczekiwań, zwłaszcza po rundzie zasadniczej, w której wygraliśmy wszystkie mecze. Taki jest sport, minimalne porażki zdecydowały o tym, że nie zdobyliśmy medalu. We wszystkich meczach nasi zawodnicy pokazali jednak wolę walki, charakter i to, że potrafią grać na najwyższym poziomie.
Proszę pamiętać, że turniej trwał 3 dni, ale praca zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym zaczęła się w chwili, kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy gospodarzami tego turnieju. Ludzie ze sztabu organizacyjnego włożyli w to mnóstwo serca, a trenerzy i zawodnicy dodatkowo wylali litry potu i dali z siebie wszystko. Doceniamy naszych zawodników, dlatego mogę powiedzieć, że jestem z nich dumny. To daje power, siłę i sens naszego dalszego działania.

Rozmawiała: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - GENERAŁ LECH KONOPKA: JESTEM DUMNY 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAGRODY INDYWIDUALNE I KOŃCOWA KLASYFIKACJA  
Tytuł MVP Turnieju dla Jespera Kamlade (Der Club an der Alster), najlepszego bramkarza dla Mateusza Szymczyka (SV Arminen Wiedeń), a najlepszym strzelcem Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek). MVP Turnieju: Jesper Kamlade (Der Club an der Alster) Najlepszy strzelec: Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek) Najlepszy bramkarz: Mateusz Szymczyk (SV Arminen Wiedeń) Końcowa klasyfikacja: 1.

Tytuł MVP Turnieju dla Jespera Kamlade (Der Club an der Alster), najlepszego bramkarza dla Mateusza Szymczyka (SV Arminen Wiedeń), a najlepszym strzelcem Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek).
MVP Turnieju: Jesper Kamlade (Der Club an der Alster)
Najlepszy strzelec: Philippe Simar (Royal White Star/20 bramek)
Najlepszy bramkarz: Mateusz Szymczyk (SV Arminen Wiedeń)
Końcowa klasyfikacja:
1. Der Club an der Alster Hamburg
2. SV Arminen Wiedeń
3. HC Mińsk
4. WKS Grunwald Poznań
5. SPV Complutense Madryt
6. Dinamo Stroitel Ekaterinburg
---------------------------------------
7. Royal White Star Bruksela
8. Partille SC

17 Luty 2020 - NAGRODY INDYWIDUALNE I KOŃCOWA KLASYFIKACJA 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PUCHAR EUROPY DLA MISTRZA NIEMIEC  
Mistrz Niemiec, hamburski Der Club an der Alster wywalczył w Poznaniu Halowy Klubowy Puchar Europy. W finale pokonał austriackie SV Arminen Wiedeń 3:1. Zespół z Hamburga zwyciężył zasłużenie.

Mistrz Niemiec, hamburski Der Club an der Alster wywalczył w Poznaniu Halowy Klubowy Puchar Europy. W finale pokonał austriackie SV Arminen Wiedeń 3:1.
Zespół z Hamburga zwyciężył zasłużenie. Od początku bardzo dobrze bronił, tracą jedyną bramkę w meczu dopiero w 38. minucie. Po bezbramkowej pierwszej kwarcie, w drugiej Niemcy objęli prowadzenie po strzale z krótkiego rogu Niklasa Brunsa. W trzeciej odsłonie drużyna Alster nadal świetnie grała w defensywie, a do tego powiększyła przewagę do trzech trafień. Bramki zdobyli: Anton Boeckel (w 23. minucie) i Patrick Schmidt. Na dwie minuty przed końcem kontaktowego gola dla Arminen zdobył Alexander Bele, ale na więcej mistrzowie Niemiec nie pozwolili. Zwyciężyli 3:1 i wywalczyli Halowy Klubowy Puchar Europy.
Jest to 26. takie trofeum dla zespołu z Niemiec w 31-letniej historii rozgrywek.
Jak się gra w finale, to oczywiście, że chce się wygrać, dlatego teraz jesteśmy rozczarowani, ale równie dobrze moglibyśmy zająć tutaj czwarte, albo inne miejsce. Bardzo się cieszę, że turniej odbył się w Poznaniu. Jestem z tego dumny. Takie wydarzenie może pchnąć tę naszą dyscyplinę do przodu - powiedział po finale trener SV Arminen Dariusz Rachwalski.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

17 Luty 2020 - PUCHAR EUROPY DLA MISTRZA NIEMIEC 
 
 17 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAWSZE KIBICUJĘ BRATU  
Obecny na trybunach podczas meczu o brązowy medal, piłkarz Lecha Poznań, brat Mikołaja Gumnego Robert, nie ukrywał, że zawsze kibicuje bratu. Niestety nie mogłem być wczoraj, bo zatrzymały mnie obowiązki zawodowe, ale dzisiaj przyjechaliśmy całą rodziną.

Obecny na trybunach podczas meczu o brązowy medal, piłkarz Lecha Poznań, brat Mikołaja Gumnego Robert, nie ukrywał, że zawsze kibicuje bratu.
Niestety nie mogłem być wczoraj, bo zatrzymały mnie obowiązki zawodowe, ale dzisiaj przyjechaliśmy całą rodziną. Cieszę się, że mogę zobaczyć, jak brat gra, zwłaszcza w takim turnieju, w meczu o trzecie miejsce. Tata mówił mi, że wczoraj poznaniacy dali z siebie wszystko, ale trafili na bardzo trudnego rywala. Ale taki jest sport, każdy chce wygrać. Kibicuję, by dzisiaj zespół mojego brata zwyciężył. Nie jestem specjalistą od hokeja na trawie, ale podstawowe zasady znam, więc wiem o co chodzi - dodał piłkarz Lecha Poznań.

17 Luty 2020 - ZAWSZE KIBICUJĘ BRATU 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  GRUNWALD POZNAŃ CZWARTĄ DRUŻYNĄ W EUROPIE  
Emocje, ambitna walka, doping kibiców, ale bez zwycięstwa. W meczu o 3. miejsce hokeiści Grunwaldu Poznań przegrali z HC Mińsk 3:4. Wojskowi rozpoczęli wyśmienicie. W 4. minucie po indywidualnej akcji bramkarz Mińska Iaroslava Hordeya pokonał Szymon Hutek.

Emocje, ambitna walka, doping kibiców, ale bez zwycięstwa. W meczu o 3. miejsce hokeiści Grunwaldu Poznań przegrali z HC Mińsk 3:4.


Wojskowi rozpoczęli wyśmienicie. W 4. minucie po indywidualnej akcji bramkarz Mińska Iaroslava Hordeya pokonał Szymon Hutek. W 8. minucie po jednej z akcji, goście wywalczyli krótki róg, ale poznaniacy nie pozwolili zdobyć im bramki. Chwilę później stracili jednak piłkę i po szybkim kontrataku Mateusza Popiołkowskiego pokonał Yauheni Kavalski doprowadzając do remisu 1:1. Takim wynikiem skończyła się pierwsza kwarta.

W drugiej, jako pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli gospodarze, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny. Trwała zacięta walka. W ostatniej minucie Grunwald grał w osłabieniu, bo zieloną kartką został ukarany Adrian Krokosz. Wynik jednak nie uległ zmianie, do przerwy był remis 1:1.

Trzy minuty po rozpoczęciu trzeciej kwarty zespół z Mińska objął prowadzenie. Kolejną szybką kontrę wykorzystał Yauheni Mikheichyk i goście objęli prowadzenie 2:1. I wciąż atakowali. W 29. minucie żółtą kartką ukarany został Piotr Kozłowski, a po chwili Grunwald miał krótki róg. Nie wykorzystał okazji, podobnie jak rzutu karnego chwilę później. Nie trafił Michał Kasprzyk i przed ostatnią kwartą wciąż 2:1 prowadzili goście.

W 35 sekundzie ostatniej części spotkania Białorusini podwyższyli na 3:1, kiedy to z krótkiego rogu trafił Yauheni Mikheiczyk. Grunwald stanął przed trudnym zadaniem odrobienia dwubramkowej straty. Podobnie, jak w sobotnim meczu, trener Karol Śnieżek zdecydował się na wycofanie bramkarza i grę sześcioma zawodnikami. W 33. minucie przyniosło to efekt. Artur Mikuła zmniejszył straty na 2:3. Niestety po chwili goście zdołali przedostać się pod pustą bramkę Grunwaldu i strzelili na 4:2. To nie był jednak koniec emocji, bo kilkanaście sekund później na tablicy wyników widniał wynik 4:3. Trzecią bramkę dla Wojskowych strzelił Michał Kasprzyk. Okazji było jeszcze kilka, nawet w ostatnich sekundach, ale poznaniacy nie wykorzystali żadnej z okazji. Ulegli HC Mińsk 3:4 i zakończyli turniej na 4. miejscu.

WKS Grunwald Poznań - HC Mińsk 4:3

bramki dla Grunwaldu: Szymon Hutek, Michał Kasprzyk, Artur Mikuła

KAROL ŚNIEŻEK: Cały się jeszcze trzęsę z emocji, chwilę to jeszcze potrwa. Na pewno wszyscy chcieliśmy zdobyć medal, dlatego jesteśmy rozczarowani, bo czwarte miejsce dla sportowca jest najgorsze. Czwarte miejsce jednak jest naszym małym sukcesem, dla nas , dla polskiego hokeja, bo w przyszłym roku mistrz Polski znów zagra w gronie najlepszych. Sportowcy mają jednak swoje ambicje, jak grasz, to chcesz wygrywać i zdobywać medale. Ja jednak jestem dumny z chłopaków. Utrzymaliśmy się w Elicie i choć apetyty z każdym meczem rosły to wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Dziękuję im za to.

16 Luty 2020 - GRUNWALD POZNAŃ CZWARTĄ DRUŻYNĄ W EUROPIE 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PLAN NA NIEDZIELĘ. GRUNWALD GRA O 13.00  
Cztery mecze, każdy z nich o stawkę. Jedni zagrają w meczach decydujących o medalach, inni powalczą o utrzymanie w Elicie. Mecz Grunwaldu Poznań o 3. miejsce o godz. 13.00. Zobacz plan gier. GRUPA C 10.

Cztery mecze, każdy z nich o stawkę. Jedni zagrają w meczach decydujących o medalach, inni powalczą o utrzymanie w Elicie. Mecz Grunwaldu Poznań o 3. miejsce o godz. 13.00. Zobacz plan gier.

GRUPA C
10.15 Dinamo Stroitel Ekaterinburg - Royal White Star Bruksela
11.30 SPV Complutense Madryt - Partille SC

MECZ O 3. MIEJSCE
13.00 HC Mińsk - WKS Grunwald Poznań

FINAŁ
14.30 SV Arminen Wiedeń - Der Club an der Alster Hamburg
### Wszystkie mecze na żywo na www.eurohockeytv.org
### Retransmisja meczu Grunwaldu Poznań na antenie TVP3 Poznań w poniedziałek o godz. 14.00.

16 Luty 2020 - PLAN NA NIEDZIELĘ. GRUNWALD GRA O 13.00 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWIEDZIELI PO MECZU: "SZKODA, ALE WALCZYMY DO KOŃCA."  
Hokeistom Grunwaldu trudno było się pogodzić z półfinałową porażką. Zostawili na parkiecie serce, zdrowie i zapewnili niesamowite widowisko. Nic dziwnego, że popłynęły łzy? Przeczytaj pomeczowe komentarze.

Hokeistom Grunwaldu trudno było się pogodzić z półfinałową porażką. Zostawili na parkiecie serce, zdrowie i zapewnili niesamowite widowisko. Nic dziwnego, że popłynęły łzy? Przeczytaj pomeczowe komentarze.

SZYMON HUTEK: Pokazaliśmy charakter, byliśmy blisko dogonienia, ale zabrakło czasu, no i konsekwencji po kartce, jak dostaliśmy trzy bramki. Rywale odjechali i chociaż staraliśmy się i walczyliśmy do końca to się nie udało. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i skoncentrować się na jutrzejszym spotkaniu. Cały czas jesteśmy w grze o medal Pucharu Europy.

KAROL ŚNIEŻEK: Przede wszystkim szkoda końcówki drugiej kwarty. Nie dopilnowaliśmy jednej rzeczy i to zaważyło o tym, co stało się na boisku. Wiedziałem, że wyjdziemy szóstką, że to jest nasza mocna strona, bo dużo nad tym elementem pracowaliśmy. Zabrakło czasu i kilku decyzji, bo mogliśmy to wyciągnąć na remis i karne zagrywki. Niemcy pokazali konsekwencję i dowieźli zwycięstwo do końca. Tak, jak mówiliśmy przed turniejem, tu nie ma łatwych przeciwników. Walczymy dalej, gramy o medal i zapraszamy wszystkich kibiców. Trybuny w tej ostatniej kwarcie też nas poniosły i mam nadzieję, że podobnie będzie jutro o 13.00.

ARTUR MIKUŁA: Szkoda, było tak blisko, remis na wyciągnięcie ręki. Jutro musimy to wygrać. Dla nas i dla tych wspaniałych kibiców.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

16 Luty 2020 - POWIEDZIELI PO MECZU: "SZKODA, ALE WALCZYMY DO KOŃCA." 
 
 16 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIĘKNA WALKA W PÓŁFINALE, ALE GRUNWALD ZAGRA O BRĄZ!  
Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zagrają o brązowy medal Halowego Klubowego Pucharu Europy. W półfinale mistrzowie Polski, po niesamowitym meczu przegrali z niemieckim Der Club an der Alster 5:6.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zagrają o brązowy medal Halowego Klubowego Pucharu Europy. W półfinale mistrzowie Polski, po niesamowitym meczu przegrali z niemieckim Der Club an der Alster 5:6. W finale zespół z Hamburga zmierzy się z SV Arminen, a rywalami Wojskowych w spotkaniu o 3. miejsce będzie HC Mińsk.
Początek był nerwowy z obu stron. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnych okazji strzeleckich. W 4. minucie zieloną kartką został ukarany Tomasz Marcinkowski i Grunwald grał w osłabieniu. Obronił się przed atakiem Alster. Po chwili jednak mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie, a tuż przed końcem pierwszej kwarty podwyższyli na 2:0. Szybką kontrę celnym strzałem zakończył Christian Reimann.
Nadzieje wróciły w 18 minucie, kiedy to z krótkiego rogu bramkarza zespołu z Hamburga pokonał Michał Kasprzyk. Było więc 1:2. Tyle, że po chwili żółtą kartką został ukarany Mateusz Hulbój i to goście mieli krótki róg. Na bramkę zamienił go Jesper Kamlade.
Nie minęło 40 sekund, a zespół z Hamburga po golu Patricka Schmidta prowadził już 4:1. Na domiar złego, równo z końcową syreną padła kolejna bramka i do przerwy Grunwald przegrywał 1:5. Poznaniacy mieli problem z przejściem przez wysoki pressing rywali, brakowało też szczęścia, jak choćby w 26. minucie, kiedy to Mateusz Hulbój trafił w słupek. Wojskowi się nie poddawali i w 28. minucie zdobyli bramkę. Na 2:5 strzelił Adrian Krokosz. Odpowiedź była jednak natychmiastowa. W 29. minucie na 6:2 podwyższył Carl Moritz Alt.
Ostatnia kwarta to próba odwrócenia losów spotkania. Grunwald kontynuował rozwiązanie z wycofanym bramkarzem i grał w szóstkę. No i przyniosło to efekty. W 34. minucie trzecią bramkę dla Grunwaldu strzelił z krótkiego rogu Michał Kasprzyk. Dwie minuty później poznaniacy znów wywalczyli krótki róg, i znów padła bramka, tym razem po strzale Tomasza Dutkiewicza. Było więc 4:6 i niespełna 4 minuty do końca spotkania. Kiedy minutę później na 5:6 strzelił Szymon Hutek, emocje sięgnęły zenitu. W końcowych sekundach była jeszcze żółta kartka dla Michała Kasprzyka, obroniony rzut karny przez Mateusza Popiołkowskiego, ale wyniku nie udało już się zmienić. Grunwald przegrał 5:6.
W meczu o trzecie miejsce Grunwald zagra z HC Mińsk, a w finale Alster zmierzy się z SV Arminen, bo w pierwszym półfinale Austriacy pokonali HC Mińsk 3:2 (1:1).

WKS Grunwald Poznań - Der Club an der Alster 5:6 (1:5)
Bramki dla Grunwaldu: Michał Kasprzyk 2, Adrian Krokosz 1, Tomasz Dutkiewicz 1, Szymon Hutek 1
Wyniki sobotnich spotkań:
mecze fazy grupowej:
SV Arminen (AUT) - SPV Complutense (ESP) 4:5
Royal White Star (BEL) - Der Club an der Alster (GER) 8:10
HC Mińsk (BLR) - Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 4:1
Partille SC (SWE) - WKS Grunwald Poznań 4:6 (2:3)

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

16 Luty 2020 - PIĘKNA WALKA W PÓŁFINALE, ALE GRUNWALD ZAGRA O BRĄZ! 
 
 15 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KAROL ŚNIEŻEK PRZED PÓŁFINAŁEM: "DAMY Z SIEBIE WSZYSTKO. TRYBUNY NAS NIOSĄ"  
Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek nie ma wątpliwości, że na tym etapie turnieju nie ma znaczenia kto jest rywalem. Zapewnia też, że Wojskowi tak, jak we wszystkich meczach, z taką publicznością dadzą z siebie wszystko.

Trener Grunwaldu Poznań Karol Śnieżek nie ma wątpliwości, że na tym etapie turnieju nie ma znaczenia kto jest rywalem. Zapewnia też, że Wojskowi tak, jak we wszystkich meczach, z taką publicznością dadzą z siebie wszystko. Przeczytaj co szkoleniowiec mówi o rywalach.
W meczu z Partille chcieliśmy zaoszczędzić trochę energii na półfinał. Mieliśmy zadanie by zagrać jak najmniejszym kosztem, jakim się da. A że wynik był korzystny to podwójnie się z tego cieszymy. Nie miało znaczenia na kogo trafimy w półfinale. Może mentalnie chłopakom bardziej pasowałoby Arminen, ale poziomem to bardzo zbliżone zespoły, z każdym gra się ciężko.
Na razie wszystko nam wychodzi, jesteśmy na fali, dzisiaj nie chcieliśmy tego zepsuć. Niemcy z góry zawsze zakładają, że będą w półfinale. Na pewno pokonanie ich to wyzwanie, ale Arminen pokazało, że można z nimi wygrać.
Alster chyba trochę ich zlekceważyli, za późno się obudzili i nie zdołali już odrobić strat. My mamy za sobą kibiców. Ta atmosfera niesie chłopaków, to widać, że chcą walczyć, chcą wygrywać. Mam nadzieję, że podobnie będzie w półfinale z Alsterem.

POPOŁUDNIOWA SESJA SPOTKAŃ:
grupa C
16.30 Partille SC - Royal White Star Bruksela
17.45 Dinamo Stroitel Ekaterinburg - SPV Complutense Madryt

Półfinały
19.00 SV Arminen Wiedeń - HC Mińsk
20.30 WKS Grunwald Poznań - Der Club an der Alster

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

15 Luty 2020 - KAROL ŚNIEŻEK PRZED PÓŁFINAŁEM: "DAMY Z SIEBIE WSZYSTKO. TRYBUNY NAS NIOSĄ" 
 
 15 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRANA PRZY PEŁNYCH TRYBUNACH  
Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań, w obecności kompletu kibiców, wygrali trzecie spotkanie grupowe, tym razem ze szwedzkim Partille SC 6:4 (3:2). Awansowali do półfinału z pierwszego miejsca, a to oznacza, że ich rywalem w walce o wielki finał będzie niemiecki Der Club an der Alster.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań, w obecności kompletu kibiców, wygrali trzecie spotkanie grupowe, tym razem ze szwedzkim Partille SC 6:4 (3:2). Awansowali do półfinału z pierwszego miejsca, a to oznacza, że ich rywalem w walce o wielki finał będzie niemiecki Der Club an der Alster. Półfinał z udziałem naszej drużyny o 20.30.
Początek meczu - wymarzony. W 20. sekundzie spotkania na prowadzenie zespół Grunwaldu wyprowadził Mateusz Hulbój. Więcej bramek w pierwszej kwarcie nie było.
W drugiej, Wojskowi zostali wystawieni na ciężką próbę. W 13. minucie do wyrównania doprowadził Tobias Grand. Następnie za nieprawidłowe zagranie, zieloną kartką i minutową karą został ukarany Mikołaj Gumny, a po chwili także zieloną kartkę otrzymał Szymon Hutek. A do tego Szwedzi mieli rzut karny. Wykorzystał go Johan Bjorkman. Grunwald przegrywał 1:2 i jeszcze przez kilkadziesiąt sekund grał w osłabieniu. To tylko podrażniło poznaniaków, którzy szybko odrobili straty. W 17. minucie bramkę zdobył Artur Mikuła, a dwie minuty później na 3:2 podwyższy Mateusz Hulbój. Do przerwy Grunwald prowadził z Partille 3:2.
W trzeciej kwarcie długo nie było goli, aż do 27. minuty, w której Niclasa Franzena pokonał Mikołaj Gumny. Było więc 4:2 dla Grunwaldu. Szwedzi zdołali zmniejszyć straty do jednego trafienia, po tym, jak z krótkiego rogu trafił Karl Hemvik.
Emocji nie brakowało w ostatniej części spotkania. Na 5 minut przed końcem spotkania na 4:4 wyrównał Johan Issazadhe, ale poznaniacy nie dali za wygraną. Najpierw na 5:4 strzelił Mateusz Hulbój, a na 6:4 podwyższył z krótkiego rogu Tomasz Dutkiewicz. I chociaż w ostatnich sekundach Szwedzi mieli jeszcze też krótki róg, to spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrza Polski 6:4. To oznacza, że w półfinale zagrają z niemieckim Der Club an der Alster. Początek spotkania o 20.30.
Partille SC (SWE) - WKS Grunwald Poznań 4:6 (2:3)
Bramki dla Grunwaldu: 1, 19, 35 - Mateusz Hulbój, 17 - Artur Mikuła, 26 - Mikołaj Gumny, 37 - Tomasz Dutkiewicz

GRUPA B
Jako pierwsze do półfinału awansowały zespoły SV Arminen Wiedeń i Der Club an der Alster Hamburg. W pierwszym sobotnim meczu grupy B, Austriacy przegrali z hiszpańskim SPV Complutense 4:5. Porażka tylko jedną bramką dała Austriakom 1 punkt. Przy jednoczesnym zwycięstwie niemieckiego Der Club an der Alster nad Royal White Star Madryt 10:8, oznaczało to awans zespołu Dariusza Rachwalskiego do półfinału z pierwszego miejsca. Z drugiego awansował zespół z Hamburga.
Drużynom mistrzów Hiszpanii i Belgii (Complutense i Royal White Star) pozostaje walka o miejsca 5-8, czyli o utrzymanie.
Wyniki dotychczasowych sobotnich meczów:
Partille SC (SWE) - WKS Grunwald Poznań 4:6
SV Arminen (AUT) - SPV Complutense (ESP) 4:5
Royal White Star (BEL) - Der Club an der Alster (GER) 8:10
HC Mińsk (BLR) - Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) 4:1

PÓŁFINAŁY:
19.00 SV Arminen (AUT) - HC Mińsk (BLR)
20.30 WKS Grunwald Poznań - Der Club an der Alster (GER)

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

15 Luty 2020 - WYGRANA PRZY PEŁNYCH TRYBUNACH 
 
 15 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PROGRAM SOBOTNI HKPE  
Przedstawiamy program sobotnich spotkań Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Mecze odbywają się w hali CityZen przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Wstęp wolny. Zapraszamy kibiców! JR

Przedstawiamy program sobotnich spotkań Halowego Klubowego Pucharu Europy w hokeju na trawie. Mecze odbywają się w hali CityZen przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu. Wstęp wolny.
Zapraszamy kibiców!
JR

15 Luty 2020 - PROGRAM SOBOTNI HKPE 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUGIE ZWYCIĘSTWO I AWANS DO PÓŁFINAŁU!  
Przypomnijmy, w pierwszym meczu, mistrzowie Polski pokonali Dinamo Ekaterinburg 5:4. Pierwsze minuty były nerwowe z obu stron. Jako pierwsi zagrozili bramce poznaniacy, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny.

Przypomnijmy, w pierwszym meczu, mistrzowie Polski pokonali Dinamo Ekaterinburg 5:4.
Pierwsze minuty były nerwowe z obu stron. Jako pierwsi zagrozili bramce poznaniacy, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny. Podobnie było przy strzale Szymona Hutka, kiedy to obronił Iaroslav Hordey. W 8. minucie goście mieli dwa krótkie rogi. Pierwszego nie wykorzystali, po drugim sędzia podyktował rzut karny. Aliaksandr Chanharou pokonał goalkipera Grunwaldu Mateusza Popiołkowskiego i Mińsk objął prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta spotkania.
W drugiej nadal przewagę mieli niezwykle silni fizycznie mistrzowie Białorusi. Tyle, że to poznaniacy zdobyli bramkę. Po dwójkowej akcji Tomasz Dutkiewicz/Artur Mikuła, ten drugi doprowadził do remisu 1:1. W ostatniej minucie przed przerwą fantastyczną akcję przeprowadziła drużyna Grunwaldu. Rozpoczął Mikołaj Gumny, podał do Mateusza Hulbója, a ten mocnym
strzałem zdobył bramkę na 2:1.
Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków drużyny z Mińska. Po jednym z kontrataków sam na sam z bramkarzem był Adrian Krokosz, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia. Dobrze w bramce Grunwaldu spisywał się Popiołkowski, ale gospodarze mieli też trochę szczęścia. Rywale dwukrotnie trafili w słupek. W 28 minucie goście doprowadzili do wyrównania, z krótkiego rogu trafił Kochkin. Przed ostatnią kwartą był zatem remis 2:2. Taki wynik utrzymywał się dość długo, bo mimo wielu ataków z obu stron, żadnej z drużyn nie udawało się zdobyć kolejnych trafień. Spora w tym zasługa "Szoguna", czyli bramkarza Grunwaldu, który kilkakrotnie uratował drużynę przed stratą bramki. Na dwie minuty przed końcem Wojskowi, ku uciesze niemal kompletu kibiców, objęli prowadzenie. Z krótkiego rogu trafił Michał Kasprzyk. Ten sam zawodnik przypieczętował triumf Grunwaldu, strzelając na 4:2. Mistrz Polski zapewnił sobie awans do strefy medalowej.
- Mateusz Popiołkowski - Pod koniec meczu stałem w bramce już pół przytomny, ale atmosfera nas poniosła. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom, bo to nam pomogło zarówno teraz, jak i w pierwszym meczu. To był trudny mecz, bo nie siedziało nam dzisiaj, długo był remis, strzeliliśmy te decydujące bramki w ostatnich minutach. Jesteśmy pewni awansu, ale nie odpuszczamy, gramy o pełną pulę, chcemy wyjść z grupy z pierwszego miejsca.
- Michał Kasprzyk - jestem bardzo szczęśliwy, że wygraliśmy i zapewniliśmy sobie awans. Szczerze przyznam, że pod koniec oddychaliśmy już rękawami. Czuliśmy też doping kibiców, za co serdecznie dziękuję. Już przed meczem trener rozrysował nam wszystkie krótkie rogi i cieszę się, że udało się te założenia zrealizować.
HC Mińsk - WKS Grunwald Poznań 2:4 (1:2)
Bramki dla Grunwaldu Poznań: 15 - Artur Mikuła, 20 - Mateusz Hulbój, 38, 40 - Michał Kasprzyk
---------------------------------
Niesamowity przebieg miało też drugie spotkanie drużyn z grupy A, w którym obrońcy tytułu, mistrzowie Szwecji, Partille SC, przegrywali już z Dinamo Ekaterinburg 0:5, a przed ostatnią kwartą 1:6. W ciągu ostatnich siedmiu minut zdobyli 6 bramek (w tym dwie w ostatnich 10 sekundach) i zremisowali 7:7.
W grupie B blisko półfinału jest drużyna SV Arminen Wiedeń. Prowadzeni przez poznańskiego trenera Dariusza Rachwalskiego mistrzowie Austrii (2019) odnieśli dwa zwycięstwa i z 10 punktami prowadzą w swojej grupie. Na kolejnych miejscach, z 6-punktową zdobyczą są zespoły z Madrytu i Hamburga.

W sobotę mecze w hali CityZen od godz. 9.00. Grunwald Poznań z Partille SC zagra o 12.45. Wyniki meczów w dopołudniowej sesji zdecydują o tym, kto będzie walczył w strefie medalowej, a kto o utrzymanie w Elicie.
Wyniki piątkowych spotkań:
SV Arminen (AUT) - Royal White Star (BEL) 5:1 (2:0)
Der Club an der Alster (GER) - SPV Complutense (ESP) 5:4 (3:0)
Partille SC (SWE) - HC Mińsk (BLR) 3:8 (2:1)
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) - WKS Grunwald Poznań 4:5 (1:4)
Royal White Star (BEL) - SPV Complutense (ESP) 5:6 (3:2)
Der Club an der Alster (GER) - SV Arminen (AUT) 4:5 (2:2)
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) - Partille SC (SWE) 7:7 (4:0)
HC Mińsk - WKS Grunwald Poznań 2:4 (1:2)

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

14 Luty 2020 - DRUGIE ZWYCIĘSTWO I AWANS DO PÓŁFINAŁU! 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MAMY TO! MISTRZ ROSJI POKONANY!  
Udany początek Grunwaldu Poznań w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi po nerwowym meczu, pełnym emocji i bramek pokonali Mistrza Rosji, Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. O 18.45 drugi mecz poznaniaków, rywalem będzie HC Mińsk.

Udany początek Grunwaldu Poznań w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi po nerwowym meczu, pełnym emocji i bramek pokonali Mistrza Rosji, Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. O 18.45 drugi mecz poznaniaków, rywalem będzie HC Mińsk.
Wojskowi rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 4. minucie zdobyli bramkę po dobrym wykończeniu akcji przez Mateusza Hulbója. Mistrzowie Rosji szybko jednak wyrównali, dwie minuty później Mateusza Popiołkowskiego pokonał kapitan gości Artem Borisov. W drugiej kwarcie atakowała raz jedna, raz druga drużyna, było sporo strzałów, ale dobrze spisywali się bramkarze. W 5. minucie Grunwald miał dwa krótkie rogi. Pierwszego nie wykorzystał, ale z drugiego bramkę zdobył Michał Kasprzyk i Wojskowi prowadzili 2:1. Dwie minuty później było już 3:1, po kolejnym krótkim rogu. Tym razem perfekcyjnie trafił Tomasz Dutkiewicz. Nie minęło 20 sekund, a było już 4:1 dla gospodarzy. Na indywidualną akcję zdecydował się Artur Mikuła i z ostrego kąta pokonał Artema Dryanitsyna. Do przerwy poznaniacy prowadzili z mistrzem Rosji 4:1.
Drugą połowę hokeiści Dinama rozpoczęli od wysokiego pressingu i prób kontrataków. Już w pierwszej minucie arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Aleksander Skiperskiy. Przewaga Grunwaldu zmalała do dwóch bramek. Trwała zacięta walka. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty Rosjanie zmniejszyli straty do jednego trafienia. Z krótkiego rogu trafił Artem Nadyrshin.
Ostatnia część spotkania to prawdziwa wojna nerwów. Zaczęło się od niewykorzystanego krótkiego rogu przez Tomasza Dutkiewicza. Kolejny stały fragment gry też nie przyniósł zmiany wyniku, niecelnie strzelał Michał Kasprzyk. Po chwili przed szansą na wyrównanie stanęli hokeiści Dinama, ale oni też nie trafili z rogu, co wykorzystał Mateusz Hulbój, trafiając na 5:3 po szybkim kontrataku. Na tym emocje jednak się nie skończyły. Rosjanie strzelili na 4:5, a do końca spotkania zostały tylko 3 minuty. Poznaniacy nie dali sobie już wyrwać wygranej i zwyciężyli 5:4.
Mateusz Hulbój: Pierwszy mecz wygrany, dobre wejście w turniej, to jest najważniejsze. Hala jest tak specyficzna, że dwie, trzy minuty decydują o końcowym wyniku. Musimy uważać, by taki zastój, jak w trzeciej kwarcie nie przytrafił się nam w kolejnych meczach. Nerwy trochę były, ale fajnie, że przyszło dużo kibiców. Cieszy nas tak duże zainteresowanie. To nas pcha do przodu.
- Karol Śnieżek: Były nerwy, jak zawsze na hali. Trzeba grać do końca. To jest niby tylko jedna bramka, ale tak naprawdę to jest aż jedna bramka. Dziękuję chłopakom, że wytrzymali. Dobre otwarcie, ale zapominamy o tym, jedziemy dalej. Oglądałem mecz Mińska, widać, że są fit. Szwedzi utonęli z nimi. Mamy więc kawał pracy do wykonania żeby ich pokonać.
Dinamo Stroitel Ekaterinburg (RUS) - WKS Grunwald Poznań 4:5 (1:4)
Bramki dla Grunwaldu: 4, 35 - Mateusz Hulbój, 15 - Michał Kasprzyk, 18 - Tomasz Dutkiewicz, 19 - Artur Mikuła
Wyniki dotychczasowych piątkowych meczów:
SV Arminen (AUT) - Royal White Star (BEL) 5:1 (2:0)
Der Club an der Alster (GER) - SPV Complutense (ESP) 5:4 (3:0)
Partille SC (SWE) - HC Mińsk (BLR) 3:8 (2:1)
Retransmisja tego spotkania na antenie TVP3 Poznań jutro o godz. 10.45.

Tekst: Beata Oryl-Stroińska
Zdjęcie: Elżbieta Skowron

14 Luty 2020 - MAMY TO! MISTRZ ROSJI POKONANY! 
 
 14 Luty 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MELDUNEK Z CITYZEN: PIERWSZE ZADANIE WYKONANE!  
Wymarzony start WKS Grunwald w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi pokonali mistrza Rosji Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. - Choć mamy w naszej grupie A obrońcę głównego trofeum - Partille Goeteborg wydaje się, że najgroźniejszy będzie mistrz Rosji - mówił przed rozpoczęciem eliminacji trener Grunwaldu Karol Śnieżek.

Wymarzony start WKS Grunwald w Halowym Klubowym Pucharze Europy. Wojskowi pokonali mistrza Rosji Dinamo Stroitel Ekaterinburg 5:4. - Choć mamy w naszej grupie A obrońcę głównego trofeum - Partille Goeteborg wydaje się, że najgroźniejszy będzie mistrz Rosji - mówił przed rozpoczęciem eliminacji trener Grunwaldu Karol Śnieżek. Wyniki zdają się to potwierdzać, bo Rosjanie mocno postawili się wojskowym. Z kolei obrońcy Pucharu Szwedzi przegrali z HC Mińsk w pierwszym swoim występie w hali CityZen aż 3:8!
Wracając do spotkania Grunwaldu, to po dwóch kwartach było 4 do 1. Ułożona gra w obronie i kapitalne, składne ataki przyniosły aż cztery bramki. W drugiej części meczu Dinamo zaczęło grać wysokim pressingiem i wybiło z konceptu gospodarzy. Rosjanie odrobili dwie bramki zaczęły się nerwowe minuty. W ostatniej kwarcie mnożyły się błędy z obu stron. Grunwald mógł podwyższyć, ale nasi hokeiści nie wykorzystali dwóch krótkich rogów. Na szczęście w 35 minucie po szybkiej kontrze Mateusz Hulbój podwyższył na 5:3. Rosjanie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i tak zostało do końca tego zaciętego, ale jakże ważnego dla nas spotkania. Kibice na stojąco oklaskiwali poznaniaków!
Dinamo Stroitel Ekaterinburg - WKS Grunwald Poznań 4:5 (1:4)
Bramki dla Grunwaldu: 4 min. 35, Mateusz Hulbój, 15 Michał Kasprzyk, 18 Tomasz Dutkiewicz,19 Artur Mikuła.
Bramki dla Dinamo: 29, 37 Artur Nadyrshin, 6 Artem Borisov, 21 Aleksander Skiperskiy

O godzinie 18.45 drugi mecz wojskowych w grupie eliminacyjnej z białoruskim HC Mińsk. Wiele wskazuje na to, że stawką może być pierwsze miejsce w grupie.
Jerzy Raube

14 Luty 2020 - MELDUNEK Z CITYZEN: PIERWSZE ZADANIE WYKONANE! 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI