21 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE.  
W sobotę (22.01.2022) WKS Grunwald Poznań zagra kolejny mecz ligowy w Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie - z KS Pomorzanin Toruń. Regułą w ostatnich sezonach są regularne potyczki z Toruniem w lidze halowej, a następnie w finale play off (wyjątkiem był ubiegły pandemiczny sezon, gdzie finały play off się nie odbywały), które decydowały o tytule mistrza Polski.

W sobotę (22.01.2022) WKS Grunwald Poznań zagra kolejny mecz ligowy w Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie - z KS Pomorzanin Toruń. Regułą w ostatnich sezonach są regularne potyczki z Toruniem w lidze halowej, a następnie w finale play off (wyjątkiem był ubiegły pandemiczny sezon, gdzie finały play off się nie odbywały), które decydowały o tytule mistrza Polski. Nie inaczej przebiega rywalizacja w obecnym sezonie, gdzie obydwie drużyny kandydują do gry o najwyższe trofea. Zwycięzca spotkania w Gąsawie będzie już na 100% pewny występu w finałach Hokej Superligi. Drużyna WKS Grunwald Poznań po trzech kolejkach jest wiceliderem rozgrywek, mając na swoim koncie, po trzech ligowych kolejkach, trzy zwycięstwa. Jacek Kurowski, który prezentuje bardzo dobrą formę, jest na obecnie trzecim ligowym strzelcem z 11 bramkami. Poza tym w zespole wojskowych wystąpi najlepszy bramkarz zakończonych w niedzielę (16.01.2022) Halowych Mistrzostw Europy II dywizji - Mateusz Popiołkowski. Gwoli ścisłości, Mateusz jest wychowankiem Pomorzanina Toruń, ale od wieku seniora prezentuje barwy wojskowych. Zapraszamy wiernych kibiców na mecz do Gąsawy, kierownik stawia "mleczny" obiad na drogę powrotną. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 21 Styczeń 2022 - LIGOWY KLASYK W GĄSAWIE. 
 
 16 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES.  
Reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy gr. B w portugalskim Paredes. Tym samym podopieczni Dariusza Rachwalskiego awansowali do grupy A, w której w przyszłym roku zagrają wśród 8 najlepszych drużyn w Europie.

Reprezentacja Polski zajęła 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy gr. B w portugalskim Paredes. Tym samym podopieczni Dariusza Rachwalskiego awansowali do grupy A, w której w przyszłym roku zagrają wśród 8 najlepszych drużyn w Europie. WKS Grunwald Poznań w Portugali reprezentowało 5 zawodników: Jacek Kurowski, Mateusz Popiołkowski, Mikołaj Gumny, Rafał Kasprzyk i Jakub Chumeńczuk. Wielki sukces indywidualny na HME 2022 odniósł nasz bramkarz - Mateusz Popiołkowski, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju!!!
Dla wszystkich reprezentantów Polski w halowej odmianie hokeja na trawie wielkie GRATULACJE! Brawa dla wszystkich! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski

16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 16 Styczeń 2022 - POZDROWIENIA AWANSOWE Z PAREDES. 
 
 09 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DOBRY POCZĄTEK ROKU.  
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 13:3 (1:1, 2:1, 6:1, 4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Łukasz Kosmaczewski -2, Mikołaj Gumny -2, Eryk Bembenek -2, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Głowacki -1 Z Gniezna w sobotni (08.

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 13:3 (1:1, 2:1, 6:1, 4:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Łukasz Kosmaczewski -2, Mikołaj Gumny -2, Eryk Bembenek -2, Michał Kasprzyk -1, Mikołaj Głowacki -1
Z Gniezna w sobotni (08.01.2022) wieczór napłynęły miłe wieści. W swoim pierwszym w nowym roku meczu Hokej Superligi, WKS Grunwald Poznań wygrał z miejscową Stellą Gniezno. Drużyna naszych przeciwników prowadzona z "ławki" trenerskiej przez Prezesa PZHT - Rafała Grotowskiego, w pierwszych dwóch kwartach potrafiła przeciwstawić się niemrawo grającym wojskowym. Jednak po przerwie Grunwald z każdą minutą udowadniał swoją przewagę nad rywalem, czego dowodem jest strzelenie w ostatnich 30 minutach 10 bramek! Koniecznie trzeba pochwalić i zauważyć dobre prowadzenie zespołu przez trenera WKS Grunwald Poznań - Pawła Bratkowskiego. Zmiana ustawień "piątek" i taktyki przez wyciągnięcie odpowiednich wniosków z pierwszych dwóch kwart, było bardzo dobrze odebrane przez zawodników, czego efektem jest wynik końcowy. W kolejnym spotkaniu ligowym liderem drużyny był Jacek Kurowski. Strzelec 5 bramek swoją zdobycz zawdzięcza w dużej mierze drużynie, ale jego kilka indywidualnych zagrań na pełnej szybkości było najwyższej jakości. Stałe postępy czyni Eryk Bembenek, dobrą wysoką formę potwierdza bramkarz - Mateusz Popiołkowski, "elektryczny" Mikołaj Gumny napędza zespół mentalnie, a pozostali, w tym najstarszy w drużynie - Tomasz Dutkiewicz, powracający po kontuzji Michał Kasprzyk i solidny Artur Działa zaczynają tworzyć kolektyw, który może w tym sezonie zagrać o najwyższe trofeum. Przed trenerem wojskowych, Pawłem Bratkowskim, dużo pracy, żeby wszystkie elementy drużyny poukładać i na najważniejsze spotkania w sezonie halowym zespół był gotowy grać o medale mistrzostw Polski. W krótkim reportażu z meczu koniecznie muszę wspomnieć o naszych kibicach. Przyjazd do Gniezna w sobotni wieczór zasługuje na szacunek i jest następną motywacją dla drużyny, żeby grać i wygrywać dla Was, drodzy kibice! Zdjęcia naszego fotoreportera Pawła Siczyńskiego, który nie uchwycił całej grupy nie oddają Waszego zaangażowania. Myślę, że Paweł już od następnego spotkania baczniej zwróci uwagę na sympatyków najlepszej polskiej drużyny, a zawodnicy po swojemu podziękują za doping. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 09 Styczeń 2022 - DOBRY POCZĄTEK ROKU. 
 
 06 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NOWY ROK, NOWY MECZ...  
W najbliższy weekend Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie wznawia rozgrywki ligowe po przerwie świąteczno-noworocznej. Drużyna WKS Grunwald Poznań zmierzy się z zespołem KS Stella Gniezno (sobota, 08.

W najbliższy weekend Hokej Superliga w halowej odmianie hokeja na trawie wznawia rozgrywki ligowe po przerwie świąteczno-noworocznej. Drużyna WKS Grunwald Poznań zmierzy się z zespołem KS Stella Gniezno (sobota, 08.01.2022 godz. 18.00). Gospodarzem spotkania są wojskowi, ale mecz będzie rozegrany w Gnieźnie w hali GOSiR. Obie drużyny po dwóch ligowych kolejkach mają na koncie po dwa zwycięstwa i pojedynek będzie miał istotne znaczenie dla układu tabeli. Obecnie drużynę z Gniezna prowadzi były trener WKS Grunwald Poznań - Karol Śnieżek, a w składzie awizowany jest występ jednej z legend hokeja na trawie klubu wojskowego - Artura Mikuły. Nam będzie niezmiernie miło spotkać się z nimi w sportowej rywalizacji, a jeszcze milej odnieść zwycięstwo na gnieźnieńskim parkiecie. W naszej drużynie wszyscy są zdrowi i po długiej przerwie z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie zmagań ligowych. Zapraszam na mecz, ponieważ zapowiada się ciekawe spotkanie. Kibice wojskowych oczekują dobrego rozpoczęcia roku i zwycięstwa na dobry początek. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 06 Styczeń 2022 - NOWY ROK, NOWY MECZ... 
 
 02 Styczeń 2022 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRODZY KIBICE!  
Pierwszy artykuł w roku 2022 pragnę poświęcić naszym kibicom hokeja na trawie. Drużyna WKS Grunwald Poznań jako klub wojskowy nigdy nie mógł się pochwalić dużą ilością kibiców, ale od paru lat sytuacja systematycznie ulega zmianie na plus.

Pierwszy artykuł w roku 2022 pragnę poświęcić naszym kibicom hokeja na trawie.
Drużyna WKS Grunwald Poznań jako klub wojskowy nigdy nie mógł się pochwalić dużą ilością kibiców, ale od paru lat sytuacja systematycznie ulega zmianie na plus. Praca z młodzieżą i rozwijanie najmłodszych grup dzieci naturalnie aktywują rodziców do sprzyjania i dopingowania flagowej drużyny seniorów WKS Grunwald Poznań. Wielokrotni mistrzowie Polski na boiskach trawiastych i w hali w hokeju na trawie są wręcz modelowym przykładem celu w rozwoju indywidualnym dla naszej młodzieży. Współpraca z rodzicami przynosi fajne efekty i sprzyja powiększaniu grupy kibiców i sympatyków naszego klubu. Niektórzy z nich są na każdym spotkaniu ligowym, tworzą grupę, która dobrze czuje się w sowim towarzystwie i która swoją obecnością na meczach ligowych podnosi morale w drużynie. Bardzo aktywnie wspierają zespół z trybun i głośnio reagują na sytuacje boiskowe. Po spotkaniu nie rozjeżdżają się szybko do domów, ale pozostają w klubie na "pogaduchy" oraz przybicie "piątki" z zawodnikami. Wśród najwierniejszych z wiernych szczególną pozycję w naszym klubie ma kolega - Maciej Nowak. Dla mnie od niepamiętnych czasów kibic, który na każdym spotkaniu ligowym wspiera swoją drużynę, ale również jest czynnym uczestnikiem biegów amatorskich i podczas tych występów promuje hokejowy zespół mistrza Polski z WKS Grunwald Poznań. W mediach społecznościowych Maciej zawsze komentuje i promuje klub. Aktywnością zaraża następnych kibiców i od blisko dwóch lat regularnie, jak tylko może, przychodzi na nasze mecze z koleżanką z tras biegowych - Moniką K. Razem biegając w różnych miastach w Polsce, występują w koszulkach firmowych klubu wojskowego i przyczyniają się do rozpoznawalności i umacniania marki WKS Grunwald Poznań. We dwoje tworzą szaloną parę kibiców, która przez cały rok jest najbardziej dumna z możliwości promowania najlepszej polskiej drużyny. Wszystkim naszym sympatykom i kibicom, których nie wymienię z imienia tylko dlatego, żeby nikt nie poczuł się urażony, bardzo dziękuję za wspieranie, promowanie i dopingowanie WKS Grunwald Poznań - hokej na trawie. Razem działajmy tak dalej, żeby budować naszą markę. Wspólnie jesteśmy jedną wielką hokejową rodziną i drużyną, a Wy jesteście tymi "kołami zamachowymi", które są dla nas - działaczy inspiracją do pracy nad rozwojem sekcji hokeja na trawie. To Wy kibice, żony, koleżanki i koledzy oraz rodzice zawodników jesteście największymi lśniącymi diamentami w koronach za mistrzostwa Polski. To Wy tworzycie historię i pamięć o naszym klubie i sekcji. I to Wy jesteście tym motorem do zmian, a dla nas, działaczy, motywacją. Życząc "Dosiego Roku 2022", pragnę w imieniu całego kierownictwa sekcji hokeja na trawie podziękować Wam za to, że jesteście i za to, że wspieracie nasz klub! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 02 Styczeń 2022 - DRODZY KIBICE! 
 
 30 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HAPPY NEW YEAR  
Z okazji nadchodzącego 2022 roku spieszymy się złożyć życzenia: Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień. Niech Nowy Rok będzie korzystny zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym, dając szansę na spełnienie marzeń.

Z okazji nadchodzącego 2022 roku spieszymy się złożyć życzenia:
Wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i szczęścia na każdy dzień.
Niech Nowy Rok będzie korzystny zarówno pod względem prywatnym, jak i zawodowym, dając szansę na spełnienie marzeń.
Życzymy również wielu okazji do uśmiechu i radości oraz spokoju ducha.

Zawodnicy, trenerzy, kierownictwo,

Sekcja Hokeja na Trawie

WKS "Grunwald" Poznań

30 Grudzień 2021 - HAPPY NEW YEAR 
 
 24 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MERRY CHRISTMAS  
Wesołych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech ten wyjątkowy czas pozwoli Wam odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w kolejnym roku. Niech nie opuszcza Was spokój, radość i uśmiech.

Wesołych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech ten wyjątkowy czas pozwoli Wam odpocząć, zrelaksować się i nabrać sił na wyzwania czekające w kolejnym roku. Niech nie opuszcza Was spokój, radość i uśmiech. Aby zdrowie i pogoda ducha dopisywały każdego dnia, a życie stawało się coraz piękniejsze. Niech szczęście dotrzymuje Wam zawsze kroku, a wtedy wszystko ułoży się tak, jak powinno.

Życzą

zawodnicy i zawodniczki wszystkich grup wiekowych

WKS Grunwald Poznań

Hokej na Trawie

24 Grudzień 2021 - MERRY CHRISTMAS 24 Grudzień 2021 - MERRY CHRISTMAS 
 
 23 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI.  
W tym roku mimo pandemii koronawirusa i zamknięcia szkół, we wtorek (21.12.2021) spotkaliśmy się z naszą młodzieżą z drużyny juniorów młodszych WKS Grunwald Poznań. Nasi juniorzy zakończyli już tegoroczne rozgrywki w hali, ale licznie stawili się na wyznaczoną godzinę zbiórki.

W tym roku mimo pandemii koronawirusa i zamknięcia szkół, we wtorek (21.12.2021) spotkaliśmy się z naszą młodzieżą z drużyny juniorów młodszych WKS Grunwald Poznań. Nasi juniorzy zakończyli już tegoroczne rozgrywki w hali, ale licznie stawili się na wyznaczoną godzinę zbiórki. Z tej okazji wręczyliśmy im świąteczne prezenty, podziękowaliśmy za postawę w całym sezonie i... niestety musieliśmy się rozejść, bo obostrzenia covidowe obowiązują i trzeba przestrzegać reguł. Wszystkim zawodnikom i osobom blisko związanym z drużyną życzę: WESOŁYCH ŚWIĄT. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Patrycja Wikierska

23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE Z JUNIORAMI MŁODSZYMI. 
 
 23 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE NA SPORTOWO.  
We wtorek (21.12.2021) seniorzy z drużyny mistrza Polski - WKS Grunwald Poznań spotkali się na corocznym spotkaniu świątecznym. W tym roku było ono zorganizowane wybitnie na sportowo. Miejscem zbiórki była strzelnica klubowa, gdzie rozegraliśmy zawody strzeleckie z broni krótkiej i długiej.

We wtorek (21.12.2021) seniorzy z drużyny mistrza Polski - WKS Grunwald Poznań spotkali się na corocznym spotkaniu świątecznym. W tym roku było ono zorganizowane wybitnie na sportowo. Miejscem zbiórki była strzelnica klubowa, gdzie rozegraliśmy zawody strzeleckie z broni krótkiej i długiej. Oczywiście były to karabinki i pistolety pneumatyczne, ale w przeszłości były używane podczas międzynarodowych zawodów strzeleckich. Strzelectwo zawsze fascynuje chłopców zarówno małych, jak i dużych, dlatego możliwość strzelania do tarcz wynikowych cieszyła się dużym powodzeniem. Niech żałują ci, którzy z usprawiedliwionych względów nie mogli dotrzeć na obiekt klubu i nie mogli się sprawdzić w sportowej rywalizacji. Nie zdradzę tajemnicy, jeśli ujawnię, że zawody wygrał Łukasz Kosmaczewski, a pozostali wynikowo nie odbiegali od zwycięzcy. No, może niektórym poszło trochę słabiej... Było to ostatnie spotkanie drużyny w 2021. Wszystkim życzę ZDROWYCH i WESOŁYCH ŚWIĄT! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 23 Grudzień 2021 - SPOTKANIE NA SPORTOWO. 
 
 18 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  FESTIWAL BRAMEK.  
WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 17:7 (5:1, 6:2, 2:1, 4:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange -5, Jacek Kurowski -4, Tomasz Dutkiewicz -3, Mikołaj Gumny -2, Łukasz Kosmaczewski -2, Eryk Bembenek -1.

WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 17:7 (5:1, 6:2, 2:1, 4:3)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange -5, Jacek Kurowski -4, Tomasz Dutkiewicz -3, Mikołaj Gumny -2, Łukasz Kosmaczewski -2, Eryk Bembenek -1.
W piątek (17.12.202) w Rogowie w ostatnim tegorocznym spotkaniu ligowym halowej Hokej Superligi, drużyna WKS Grunwald Poznań wysoko wygrała z miejscowym LKS-em. Przy takim wyniku trudno nie zauważyć, że od początku meczu przewagę uzyskali wojskowi i po II kwartach prowadzili 11:3. Ostanie kwarty były radosnym pokazem halowego hokeja, gdzie może było mało taktyki i dyscypliny gry, ale za to miejscowi kibice mogli do końca meczu oglądać festiwal bramek zawsze radujący oko kibica. Jak zauważył w zapowiedziach i komentarzach na swoim autorskim kanale: m.youtube.com - uważny obserwator zmagań ligowych (Gratulacje!) Mariusz Stypczyński, spotkanie było "meczem starych dobrych znajomych.." (doskonale to uwiecznił na końcowych zdjęciach nasz "latający" zawsze obecny - fotoreporter Paweł SICZ!). Zawsze z przyjemnością gościmy na Pałukach, gdyż miejscowym działaczom nigdy nie brakuje zaangażowania i serca dla hokeja na trawie, a gościnność, którą nie raz doświadczyliśmy jest godna do naśladowania. Po rozegranych dwóch kolejkach sezonu 2021/2022 drużyna WKS Grunwald Poznań w ligowej tabeli zajmuje pozycję wicelidera, mając na swoim koncie dwa zwycięstwa i stosunek bramek 23:12. Teraz w lidze nastąpi przerwa świąteczno-noworoczna, a do rozgrywek ligowych powrócimy 08.01.2021 spotkaniem z KS Stella Gniezno. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
P.S.
Sekcja hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne, pani Annie Majchrzak, która od zawsze kiedy gramy na Pałukach jest osobą sprawującą opiekę medyczną podczas wszystkich naszych występów ligowych w różnych kategoriach wiekowych zarówno na boisku trawiastym, w hali i obozach sportowych.
Pani Aniu ? WESOŁYCH ŚWIĄT I DOSIEGO ROKU 2022

18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 18 Grudzień 2021 - FESTIWAL BRAMEK. 
 
 17 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA.  
W piątek hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wybierają się na ostatni mecz w ligowy w Hokej Superlidze w tym roku. Zagramy z drużyną LKS Rogowo, ale gospodarzem spotkania są wojskowi. Nasza drużyna mile wspomina ostatni listopadowy pobyt na Pałukach, gdyż odniosła zwycięstwo w turnieju - "54.

W piątek hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań wybierają się na ostatni mecz w ligowy w Hokej Superlidze w tym roku. Zagramy z drużyną LKS Rogowo, ale gospodarzem spotkania są wojskowi. Nasza drużyna mile wspomina ostatni listopadowy pobyt na Pałukach, gdyż odniosła zwycięstwo w turnieju - "54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka". Mecze ligowe rządzą się jednak swoimi prawami i wojskowych czeka trudne zadanie w walce o zwycięstwo. Dobrze jest zakończyć rok wygraną w ostatnim tegorocznym ligowym występie, dlatego naszej drużynie życzymy sukcesu. #Wjednościsiła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 17 Grudzień 2021 - JEDZIEMY NA PAŁUKI DO ROGOWA. 
 
 15 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPROSZENIE  
Wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy na "Halowy Turniej Gwiazdkowy Dzieci" w hokeju na trawie. Turniej odbędzie się w hali WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48. Gwarantowana zabawa sportowa i "Gwiazdor" z prezentami! Zabierz rodzica i nie strać okazji na grę i wspólne zdjęcia! #Wjednościsiłą! Plakat wykonał: Paweł Siczyński

Wszystkie dzieci i rodziców zapraszamy na "Halowy Turniej Gwiazdkowy Dzieci" w hokeju na trawie. Turniej odbędzie się w hali WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48. Gwarantowana zabawa sportowa i "Gwiazdor" z prezentami! Zabierz rodzica i nie strać okazji na grę i wspólne zdjęcia! #Wjednościsiłą!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 15 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE 
 
 12 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA!  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 5:6 (1:2, 1:1, 1:1, 2:2) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Łukasz Kosmaczewski -2, Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny, Michał Lange -1. W sobotnim (11.12.2021) meczu Hokej Superligi zeszłoroczny halowy wicemistrz Polski - WKS Grunwald Poznań wygrał z zeszłorocznym halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 5:6 (1:2, 1:1, 1:1, 2:2)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Łukasz Kosmaczewski -2, Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny, Michał Lange -1.
W sobotnim (11.12.2021) meczu Hokej Superligi zeszłoroczny halowy wicemistrz Polski - WKS Grunwald Poznań wygrał z zeszłorocznym halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań. Spotkanie było bardzo ciekawym widowiskiem, do końca trzymającym publiczność w emocjach. Jak na pierwszy mecz w nowego sezonu 2021/2022 stał on na wysokim poziomie, a przez większą część pojedynku wynik oscylował wokół remisu. Zawodnicy włożyli w mecz dużo wysiłku, ambicji i woli walki. Wojskowi świetnie wytrzymali emocjonalnie końcówkę meczu i "dowieźli" zwycięstwo do finału. W naszej drużynie doskonałą formę zaprezentował bramkarz Mateusz Popiołkowski i jemu w głównej mierze Grunwald może podziękować za zwycięstwo. Pozostali oczywiście na boisku zostawili dużo serca, ale jeszcze popełniali za dużo błędów w obronie. Jeżeli mankamenty taktyczne zostaną poprawione i szybki atak będzie bardziej dokładny, to na pewno będziemy grać w tym sezonie o najwyższe trofea Hokej Superligi. Dziękuję całej drużynie za mecz! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński


Poniżej link do skrótu z meczu - relacja w TVP3 Poznań (od 01:40)

Relacja z meczu

12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 12 Grudzień 2021 - WICEMISTRZ LEPSZY OD MISTRZA! 
 
 09 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA  
W sobotę (11.12.2021) startuje nowy sezon Hala Hokej Superliga w hokeju na trawie - 2021/2022. WKS Grunwald Poznań jest ubiegłorocznym wicemistrzem Polski i w nadchodzącym sezonie jak zawsze będzie walczył o jeden z medali w klasyfikacji końcowej.

W sobotę (11.12.2021) startuje nowy sezon Hala Hokej Superliga w hokeju na trawie - 2021/2022. WKS Grunwald Poznań jest ubiegłorocznym wicemistrzem Polski i w nadchodzącym sezonie jak zawsze będzie walczył o jeden z medali w klasyfikacji końcowej. Rozgrywki halowe różnią się zasadniczo od gry na boiskach trawiastych. Gra jest szybka, dynamiczna, jest bardziej techniczna i pada dużo bramek. W hali wiele spotkań jest bardzo widowiskowych, a wynik spotkania do końca jest niewiadomą. Wszystko to sprawia, że rozgrywki halowe mają swoich zagorzałych sympatyków. Jeżeli do meczu doda się odpowiednią oprawę i żywiołowego speakera, robi się naprawdę ciekawe i emocjonujące widowisko. Najlepszym przykładem halowego hokeja na trawie był "Halowy Klubowy Puchar Europy gr. A" - POZnan* 2020 oraz "Halowe Mistrzostwa Świata" - POZnan* 2011. Hale były wypełnione do ostatnich miejsc a kibice mieli prawdziwą ucztę hokeja halowego w najlepszym wydaniu, co tylko dowodzi, jak spragnieni dobrych widowisk są kibice tej dyscypliny sportowej. Pierwsza kolejka nowego sezonu rozpoczyna się spotkaniem na szczycie, w którym mistrz Polski (KS AZS AWF Poznań) zmierzy się z wicemistrzem Polski (WKS Grunwald Poznań). Pojedynki tych drużyn zawsze stoją na wysokim poziomie i tak na pewno będzie również w najbliższą sobotę. Wojskowi pod "dowództwem" trenera Pawła Bratkowskiego przygotowywali się do sezonu grami kontrolnymi a boisko zweryfikuje system. Wszystko to jednak już nic nie znaczy. Liga rusza i wszystko może się zdarzyć. Niech wygra drużyna najlepsza, która przecież ma następnie reprezentować polski hokej w rozgrywkach europejskich. Oczywiście jak co roku kibice i sympatycy WKS Grunwald Poznań będą trzymać kciuki za swoją drużynę i zawodników, życząc im jak najlepszego wyniku w sezonie 2021/2022. Panowie, do boju! #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat meczowy wykonał: Paweł Siczyński

09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 09 Grudzień 2021 - STARTUJE HALA HOKEJ SUPERLIGA 
 
 05 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI!  
W niedzielę (05.12.2021) dzięki współfinansowaniu Powiatu Poznańskiego i klubu WKS Grunwald Poznań odbył się "Mikołajkowy Turniej w Hokeju na Trawie" dla dzieci ze szkół podstawowych. Turniej został oczywiście rozegrany w hali.

W niedzielę (05.12.2021) dzięki współfinansowaniu Powiatu Poznańskiego i klubu WKS Grunwald Poznań odbył się "Mikołajkowy Turniej w Hokeju na Trawie" dla dzieci ze szkół podstawowych. Turniej został oczywiście rozegrany w hali. Rywalizacja była świetna i zacięta. Akcje, gole, karne i sportowa radość lub rozczarowania porażką. Taki jest sport. Zawsze są zwycięzcy i pokonani. W tym mikołajkowym turnieju najważniejsze były: zadowolenie i uśmiechy dzieci. Jak przystało na "Mikołajkowy Turniej", przybył też prawdziwy św. Mikołaj. Na zakończenie sportowych zmagań, ze swojej przepastnej torby wydobył prezent dla każdego uczestnika oraz postarał się każdemu wręczyć upominek osobiście. Organizatorzy dziękują rodzicom za "dostarczenie" w ten śnieżny i zimowy poranek młodych adeptów hokeja na trawie. Sędziom, obsłudze i szalenie miłym śnieżynkom za dbanie o wyżywienie naszych sportowców. Dla nikogo nie zabrakło napojów, ciasta i owoców oraz, dla tych nieco starszych, kawy i herbaty. Wszyscy razem stworzyliście na turnieju fantastyczną atmosferę . Jeszcze raz wielkie podziękowania dla Powiatu Poznańskiego za pomoc w sfinansowaniu turnieju. #Wjednoscisiła!
P.S. Po zakończeniu turnieju na świeżym powietrzu odbyła się bitwa na śnieżki. Rodzice wzięli w tej sympatycznej zabawie puszystym śniegiem aktywny udział. Brawo!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba
Św. Mikołaj: Mariusz Kubiak
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 05 Grudzień 2021 - WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANI! 
 
 04 Grudzień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPROSZENIE.  
Powiat Poznański i WKS Grunwald Poznań zaprasza. Razem dla dzieci powiaty poznańskiego: "Mikołajkowy Turniej Hokeja na Trawie" w hali. Zaczynamy grudniową zabawę i rywalizację. Czekamy na Was. #Wjednościsiła!

Powiat Poznański i WKS Grunwald Poznań zaprasza.

Razem dla dzieci powiaty poznańskiego: "Mikołajkowy Turniej Hokeja na Trawie" w hali. Zaczynamy grudniową zabawę i rywalizację. Czekamy na Was. #Wjednościsiła!

04 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE. 04 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE. 04 Grudzień 2021 - ZAPROSZENIE. 
 
 21 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PAŁUKI ZDOBYTE!  
W sobotę (20.01.2021), w Rogowie na Pałukach, rozegrany został 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka w halowej odmianie hokeja na trawie, w którym wzięła udział nasza drużyna. Był to pierwszy poważny sprawdzian WKS Grunwald Poznań w hali, zakończony zwycięstwem w turnieju.

W sobotę (20.01.2021), w Rogowie na Pałukach, rozegrany został 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka w halowej odmianie hokeja na trawie, w którym wzięła udział nasza drużyna. Był to pierwszy poważny sprawdzian WKS Grunwald Poznań w hali, zakończony zwycięstwem w turnieju. Wojskowi po wyraźnym zwycięstwie w pierwszym meczu nad Rustico Łubianka, w następnych musieli włożyć bardzo dużo trudu, aby wykazać wyższość nad kolejnymi rywalami. Pokonali w kolejności: KS Stella Gniezno 8:7 oraz gospodarzy, LKS Rogowo 4:2. Spotkania były bardzo emocjonujące, stojące na niezłym poziomie sportowym. Fajnie jest wygrać turniej, ale oczywiście cel był szkoleniowy i sprawdzający możliwości zespołu u progu rozpoczynającego się wkrótce sezonu 2021/2022 w Hala Superliga. Drużyna WKS Grunwald Poznań nie wystąpiła w kompletnym składzie, ale wszyscy, którzy wystąpili w memoriale, wykazali się ambicją i wolą walki oraz pracą na rzecz drużyny, gdyż tylko jako dobrze rozumiejący się kolektyw można osiągać sukcesy. Brawo Panowie! 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka był jak co roku świetnie zorganizowany, cieszący się sporym zainteresowaniem publiczności. Organizatorzy zadbali o posiłki, napoje i swoją życzliwością sprawili, że czuliśmy się jak u "starych" dobrych znajomych. Sam turniej toczył się w dobrej atmosferze, a zespoły mogły pograć i sprawdzić swoje umiejętności w bezpośredniej walce. Wielkie brawa i podziękowania dla wszystkich organizatorów tego turnieju!!! Drużyna WKS Grunwald Poznań wystąpiła w składzie: Paweł Bratkowski, Mikołaj Gumny, Mateusz Sikorski, Mikołaj Głowacki, Szymon Hutek, Jacek Kurowski, Mateusz Kubiak, Artur Działa. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 21 Listopad 2021 - PAŁUKI ZDOBYTE! 
 
 19 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEIŚCI ROZPOCZYNAJĄ SEZON HALOWY.  
Po bezbłędnie rozegranej I rundzie sezonu 2021/2022 na boiskach trawiastych i wygraniu wszystkich 7 meczów w 7 kolejkach Hokej Superligi, nasi hokeiści w sobotę rozpoczynają sezon halowy. Tym razem udajemy się do Rogowa na 54.

Po bezbłędnie rozegranej I rundzie sezonu 2021/2022 na boiskach trawiastych i wygraniu wszystkich 7 meczów w 7 kolejkach Hokej Superligi, nasi hokeiści w sobotę rozpoczynają sezon halowy. Tym razem udajemy się do Rogowa na 54. Memoriał Klemensa Maciaszczyka, który rozpocznie sezon halowy w Polsce. Rogowo jest rodzinnym miastem legendarnego hokeisty, gdzie był założycielem i inicjatorem tamtejszego klubu LKS Rogowo. Co roku działacze z Rogowa organizują Memoriał na cześć jego pamięci. Przed laty turniej był rozgrywany na boiskach trawiastych, ale od pewnego czasu przybrał formułę halową, co nie przeszkadza godnie uczcić tak zasłużonego człowieka dla polskiego hokeja. WKS Grunwald Poznań na turniej udaje się po krótkim okresie treningów halowych, dlatego Memoriał Klemensa Maciaszczyka będzie doskonałym wejściem w sezon halowy. W turnieju wezmą udział cztery zespoły - LKS Rogowo, KS Stella Gniezno, WKS Grunwald Poznań oraz Bałagany Rustico Łubianka.
Harmonogram turnieju:
10.30 - Turniej młodzików i młodziczek
12.30 - Złożenie kwiatów na grobie Klemensa Maciaszczyka przez Zarząd LKS Rogowo
13.30 - LKS ROGOWO - KS STELLA GNIEZNO
14.20 - WKS GRUNWALD POZNAŃ - RUSTICO ŁUBIANKA
15.10 - KS STELLA GNIEZNO - WKS GRUNWALD POZNAŃ
16.00 - LKS ROGOWO - RUSTICO ŁUBIANKA
16.50 - KS STELLA GNIEZNO - RUSTICO ŁUBIANKA
17.30 - LKS ROGOWO - WKS GRUNWALD POZNAŃ

Tekst: Waldemar Serowski

19 Listopad 2021 - HOKEIŚCI ROZPOCZYNAJĄ SEZON HALOWY. 19 Listopad 2021 - HOKEIŚCI ROZPOCZYNAJĄ SEZON HALOWY. 
 
 11 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  
Narodowe Święto Niepodległości - święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795-1918).

Narodowe Święto Niepodległości - święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795-1918).

11 Listopad 2021 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 Listopad 2021 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 Listopad 2021 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 Listopad 2021 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 Listopad 2021 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 
 
 10 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  "ISKIERKI" ZAMKNĘŁY SIĘ W HALI!  
Od poniedziałku (08.11.2021) nasza najmłodsza i najbardziej żywa grupa hokeistów i hokeistek na trawie z WKS Grunwald Poznań rozpoczęła treningi w hali sportowej. Tym samym rok 2021 na boiskach trawiastych dla naszych najbardziej aktywnych i walecznych zawodników został zamknięty.

Od poniedziałku (08.11.2021) nasza najmłodsza i najbardziej żywa grupa hokeistów i hokeistek na trawie z WKS Grunwald Poznań rozpoczęła treningi w hali sportowej. Tym samym rok 2021 na boiskach trawiastych dla naszych najbardziej aktywnych i walecznych zawodników został zamknięty. Dzieciaki, które uwielbiają świeże powietrze, wiatr i wolność, muszą trenować w okresie jesienno-zimowym w hali sportowej. Specyfika gry w hali jest diametralnie inna niż na boiskach trawiastych, ale jest ponoć bardziej widowiskowa. Trenując w hali dzieciaki mogą w cieple ćwiczyć technikę i prowadzić normalny trening dla tych grup wiekowych. Dobrze przepracowana zima pozwala już od wczesnych wiosennych ciepłych promieni słonecznych podjąć treningi na świeżym powietrzu, z nowymi umiejętnościami nabytymi podczas sezonu halowego. Tak więc, dopóki nie nastanie ciepło, drogie dzieciaki i rodzice czas na hale sportową. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

10 Listopad 2021 - "ISKIERKI" ZAMKNĘŁY SIĘ W HALI! 10 Listopad 2021 - "ISKIERKI" ZAMKNĘŁY SIĘ W HALI! 10 Listopad 2021 - "ISKIERKI" ZAMKNĘŁY SIĘ W HALI! 10 Listopad 2021 - "ISKIERKI" ZAMKNĘŁY SIĘ W HALI! 10 Listopad 2021 - "ISKIERKI" ZAMKNĘŁY SIĘ W HALI! 
 
 07 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSKA JESIEŃ.  
AZS Politechnika Poznańska - WKS Grunwald Poznań 2:5 (1:0, 1:3, 0:2, 0:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange: 3, Eryk Bembenek -1, Jacek Kurowski -1 #Wjednościsiła! Tak trzeba skomentować grę drużyny WKS Grunwald Poznań w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w Hokej Superlidze.

AZS Politechnika Poznańska - WKS Grunwald Poznań 2:5 (1:0, 1:3, 0:2, 0:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange: 3, Eryk Bembenek -1, Jacek Kurowski -1
#Wjednościsiła! Tak trzeba skomentować grę drużyny WKS Grunwald Poznań w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w Hokej Superlidze. Po sobotnim (06.11.2021) zwycięstwie w derbowym pojedynku nad zespołem AZS Politechniki Poznańskiej, wojskowi skompletowali 7 zwycięstw na 7 mistrzowskich kolejek. Osobiście uważam, że jest to duży sukces drużyny, trenera Pawła Bratkowskiego i każdego zawodnika personalnie. Sam mecz nie należał do pasjonujących widowisk. Dobrze, że była to już ostatnia kolejka Hokej Superligi, bo w powietrzu czuć panującą jesień. Nasi rywale nie zmusili naszej drużyny do wysiłku. Dość powiedzieć, że bramki które strzelili przeciwnicy, padły po bezpośrednich indywidualnych błędach naszych zawodników. Po stracie pierwszej bramki drużyna potrafiła dobrze zareagować i w drugiej kwarcie mecz był znów pod pełną kontrolą wojskowych. W następnych kwartach nasza drużyna stwarzała dużo sytuacji strzeleckich, nie do końca wykorzystywanych. W ostatnich dwóch meczach mocno się nam "rozstrzelał" Michał Lange, ale przy tym chyba traci zimną krew.... Podczas meczu dorobił się żółtej kartki, gdy najpierw dopuścił się bardzo niebezpiecznej straty piłki w środku pola, czego konsekwencją była nieodpowiednia reakcja zakończona bezsensownym faulem w sytuacji, które nie wymagała aż takiego zachowania. Oczywiście zdobycie trzech bramek ma swoją wagę i za to dla Michała wielkie gratulacje! Jednak aby być w przyszłości zawodnikiem kompletnym, musi wyeliminować błędy indywidualne. W pierwszych dwóch kwartach mieliśmy w drużynie jeszcze jednego aktora pierwszego planu, który zamienił się w arbitra spotkania i dyskutanta na temat każdego gwizdka sędziego - Mikołaja Głowackiego. Natomiast w drugiej połowie meczu, po ostrej reprymendzie trenera i starszyzny drużyny, widzieliśmy już zupełnie innego zawodnika. Mikołaj zaczął grać, pomagał drużynie w ofensywie i defensywie oraz dobrze prezentował się w akcjach indywidualnych. Takiego Mikołaja chcemy oglądać, bo gadaniem na boisku bardzo przypomina swojego wielkiego poprzednika w Grunwaldzie - Tomka Marcinkowskiego. Odpuścimy mu skłonność do niepotrzebnych dyskusji, jeżeli stanie się tak wielkim graczem jak "Forsa". Trochę się rozpisałem, ale nasza młodzież musi poczuć, że jeszcze sporo hokejowej nauki przed nimi i czas już powoli dorosnąć, eliminując dziecinne błędy i zachowania! Jak to mówią i piszą mądrzejsi: zwycięzców się nie sądzi, dlatego brawa dla zespołu za kolejne ligowe zwycięstwo. Na podsumowanie jesieni jest jeszcze czas, ale na pewno się ukaże. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

07 Listopad 2021 - ZWYCIĘSKA JESIEŃ. 07 Listopad 2021 - ZWYCIĘSKA JESIEŃ. 07 Listopad 2021 - ZWYCIĘSKA JESIEŃ. 07 Listopad 2021 - ZWYCIĘSKA JESIEŃ. 07 Listopad 2021 - ZWYCIĘSKA JESIEŃ. 
 
 05 Listopad 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CZY BĘDZIE 7 NA 7?  
W sobotę (06.11.2021) odbędzie się ostatnia VII jesienna kolejka Hokej Superligi sezonu 2021/2022. Liga Hokej Superligi składa się z ośmiu zespołów. Do tej pory drużyna WKS Grunwald Poznań wygrała wszystkie sześć spotkań i od pierwszej kolejki utrzymuje się na pozycji lidera rozgrywek.

W sobotę (06.11.2021) odbędzie się ostatnia VII jesienna kolejka Hokej Superligi sezonu 2021/2022. Liga Hokej Superligi składa się z ośmiu zespołów. Do tej pory drużyna WKS Grunwald Poznań wygrała wszystkie sześć spotkań i od pierwszej kolejki utrzymuje się na pozycji lidera rozgrywek. W meczu sobotnim przeciwnikiem wojskowych będzie w derbowym pojedynku drużyna AZS Politechniki Poznańskiej, Czy nasza drużyna odniesie siódme ligowe zwycięstwo i zakończy pierwszą rundę rozgrywek sezonu 2021/2022 z kompletem zwycięstw? Przyjdź na boisko AZS Politechniki przy ul. Przystań 1 i przekonaj się osobiście, jak zakończy rundę nasza drużyna. Pogoda nie będzie przychylna, dlatego ubierz się ciepło, zabierz parasol i dopinguj wojskowych w ostatnim występie jesieni. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

05 Listopad 2021 - CZY BĘDZIE 7 NA 7? 05 Listopad 2021 - CZY BĘDZIE 7 NA 7? 05 Listopad 2021 - CZY BĘDZIE 7 NA 7? 05 Listopad 2021 - CZY BĘDZIE 7 NA 7? 05 Listopad 2021 - CZY BĘDZIE 7 NA 7? 
 
 31 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POGROM PRZY UL. PROMIENISTEJ  
WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 10:0 (2:0; 0:0; 4:0; 4:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski - 5, Michał Lange - 4, Paweł Bratkowski - 1. W sobotnim (30.10.2021) meczu hokeja na trawie w ramach rozgrywek Hokej Superligi, zespół gospodarzy WKS Grunwald Poznań wysoko pokonał drużynę LKS Gąsawa.

WKS Grunwald Poznań - LKS Gąsawa 10:0 (2:0; 0:0; 4:0; 4:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski - 5, Michał Lange - 4, Paweł Bratkowski - 1.
W sobotnim (30.10.2021) meczu hokeja na trawie w ramach rozgrywek Hokej Superligi, zespół gospodarzy WKS Grunwald Poznań wysoko pokonał drużynę LKS Gąsawa. Przed spotkaniem zespoły minutą ciszy, uczcili pamięć zmarłego 24 października byłego Prezesa PZHT, pana Antoniego Karwackiego. Cześć jego pamięci! Przy tak wysokim zwycięstwie, nie ma sensu opisywać spotkania. Wojskowi chwilami grali tylko w półkolu przeciwnika, a w strefie 22 potrafili zamknąć gości w obronie na długie minuty. Nasz bramkarz w całym meczu miał trzykrotny kontakt z piłką, broniąc tylko jeden niegroźny strzał. Przytoczony słowny obraz niech będzie całym opisem przewagi naszej drużyny. W tym nietypowym meczu formą strzelecką błysnął ponownie Jacek Kurowski i Michał Lange. Temu ostatniemu wysoką notę obniża otrzymanie "zielonej Kartki", jako kary indywidualnej za bezsensowny faul w środku pola. Nie ma się co dziwić, że wojskowi zakończyli mecz w dobrych humorach i mogli się udać na świętowanie 30-stych urodzin Artura Działy. Artur, wszystkiego najlepszego! Za tydzień meczem z AZS Politechnika Poznańska zakończenie jesiennego sezonu 2021/2022. #Wjednościsiła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

31 Październik 2021 - POGROM PRZY UL. PROMIENISTEJ 31 Październik 2021 - POGROM PRZY UL. PROMIENISTEJ 31 Październik 2021 - POGROM PRZY UL. PROMIENISTEJ 31 Październik 2021 - POGROM PRZY UL. PROMIENISTEJ 31 Październik 2021 - POGROM PRZY UL. PROMIENISTEJ 
 
 28 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC JESIENNEGO SEZONU 2021/2022.  
W sobotę (30.10.2021, godz. 16.00) w przedostatniej kolejce sezonu 2021/2021 mistrz Polski w hokeju na trawie rozegra ostatni mecz na swoim obiekcie im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, w ramach rozgrywek Hokej Superligi.

W sobotę (30.10.2021, godz. 16.00) w przedostatniej kolejce sezonu 2021/2021 mistrz Polski w hokeju na trawie rozegra ostatni mecz na swoim obiekcie im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, w ramach rozgrywek Hokej Superligi. Lider tabeli podejmuje zespół z Pałuk - LKS Gąsawa. Przyjdź i zobacz najlepszą drużynę w Polsce. Ostania okazji. Pogoda gwarantowana. Wstęp wolny! #W jedności siła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

28 Październik 2021 - KONIEC JESIENNEGO SEZONU 2021/2022. 28 Październik 2021 - KONIEC JESIENNEGO SEZONU 2021/2022. 28 Październik 2021 - KONIEC JESIENNEGO SEZONU 2021/2022. 
 
 27 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENING I ZABAWA  
Najmłodsza i najbardziej dzielna grupa z WKS Grunwald Poznań to istny wulkan energii. Trudno ich będzie zagonić do treningów w hali. Kochają świeże powietrze i przestrzeń. Z dziećmi ćwiczą rodzice.

Najmłodsza i najbardziej dzielna grupa z WKS Grunwald Poznań to istny wulkan energii. Trudno ich będzie zagonić do treningów w hali. Kochają świeże powietrze i przestrzeń. Z dziećmi ćwiczą rodzice. Podczas gdy zawodnicy trenują, mamy biegają lub spacerują wokół boiska, a ojcowie dzielnie biorą udział w treningach, coraz bardziej zgłębiając arkana hokeja na trawie. Fantastycznie! Dzisiejszy trening bardzo mi się podobał. Gratulacje dla całej grupy i trenerów: Marka Grygiela i Mariusza Kubiaka. #Wjednościsiła!
Obserwuj nas i polub na fb i Instagramie jako - Akademiawksgrunwald
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

27 Październik 2021 - TRENING I ZABAWA 27 Październik 2021 - TRENING I ZABAWA 27 Październik 2021 - TRENING I ZABAWA 27 Październik 2021 - TRENING I ZABAWA 27 Październik 2021 - TRENING I ZABAWA 
 
 24 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSKI REMIS  
WKS Grunwald Poznań - UKS Swarek Swarzędz 1:1 karne zagrywki 3:2 Wygrywamy ze Swarkiem Swarzędz na zakończenie rundy jesiennej! W karnych zagrywkach musiało rozstrzygnąć się, kto w słoneczne, w niedzielne popołudnie zwycięży przy stadionie poznańskiego AWF-u.

WKS Grunwald Poznań - UKS Swarek Swarzędz 1:1 karne zagrywki 3:2
Wygrywamy ze Swarkiem Swarzędz na zakończenie rundy jesiennej!
W karnych zagrywkach musiało rozstrzygnąć się, kto w słoneczne, w niedzielne popołudnie zwycięży przy stadionie poznańskiego AWF-u. Pierwsza połowa to znacząca dominacja drużyny WKS Grunwald Poznań. Przeciwnik miał problem z wyjściem poza swoją połowę boiska. Bardzo dużą ilość piłek przechwytywali nasi pomocnicy, dzięki czemu to właśnie ta formacja napędzała naszą grę w pierwszych dwóch kwartach. Po pięknej drużynowej akcji to właśnie pomocnik, Jakub Teretyka umieszcza piłkę w bramce. Na kilka minut przed zakończeniem II kwarty świetnej 100% sytuacji na bramkę nie zamienił Wiktor Woźniak. Piłka w tej akcji przeszła kilka centymetrów nad poprzeczką zawodników ze Swarzędza.
W drugiej połowie więcej wiatru w żagle złapali nasi przeciwnicy, którzy coraz śmiałej zaczęli atakować. W trzeciej kwarcie po bardzo ładnej akcji drużynowej Swarek wyrównał, strzelając bramkę przy lewym słupku naszej bramki. Pomimo jeszcze kilku świetnych sytuacji, nie udało nam się strzelić drugiej bramki, dlatego o zwycięstwie musiały zadecydować karne zagrywki. "Młodzi wojskowi" odrobili lekcje po karnych zagrywkach ze Startem Gniezno i w tym przypadku, pomimo dobrze dysponowanego bramkarze przeciwników wygrywamy 3:2. Podsumowując spotkanie, mam trochę pretensji do moich zawodników, ponieważ grając przez większość cześć spotkania w przewadze i stwarzając sytuacje bramkowe, powinni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Bardzo szkoda straconego punktu, bo może on być decydujący w ostatecznym rozrachunku w stosunku do drużyn zajmujące miejsca wyżej w ligowej tabeli. Na wiosnę trzeba będzie się wykazać większą determinacją i bezwzględnością w wykorzystywaniu akcji bramkowych.
Był to już ostatni mecz rundy jesiennej, która jest najlepsza w naszej krótkiej historii tych rozgrywek. Od jutra zaczynamy już treningi na hali. Dziękuję drużynie za jesienny sezon 2021. #Wjednościsiła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

24 Październik 2021 - ZWYCIĘSKI REMIS 24 Październik 2021 - ZWYCIĘSKI REMIS 24 Październik 2021 - ZWYCIĘSKI REMIS 24 Październik 2021 - ZWYCIĘSKI REMIS 24 Październik 2021 - ZWYCIĘSKI REMIS 
 
 20 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.   
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 3:0 Po ostatnim, słabym spotkaniu z drużyną Startu Gniezno, przyszedł mecz przełamania przeciwko Stelli Gniezno. Wysoko postawiona presja na połowie przeciwnika, przyniosła zamierzony efekt przeciwko "Zielonym".

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 3:0
Po ostatnim, słabym spotkaniu z drużyną Startu Gniezno, przyszedł mecz przełamania przeciwko Stelli Gniezno. Wysoko postawiona presja na połowie przeciwnika, przyniosła zamierzony efekt przeciwko "Zielonym". Bardzo dużo piłek przejmowaliśmy już po wznawianiu gry przez młodzieżowców z Gniezna. Sporo akcji ofensywnych, zwłaszcza prawą strony boisko przynosiło rezultat w postaci wjazdów do półkola rywala i zdobywania krótkich rogów. Świetna dwójkowa akcja w drugiej kwarcie Jakuba Raszewskiego i Szymona Sklepika dała prowadzenie "Młodym Wojskowym". Na kolejne bramki przyszło nam poczekać do trzeciej kwarty, gdzie bardzo dobrze w półkolu strzałowym zachował się Wiktor Woźniak, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pomimo kilku groźnych wjazdów do naszego półkola przez przeciwników, spokojnie kontrolowaliśmy mecz, wygrywając całość 3:0.
W niedzielę (24.10.2021) ostatnie spotkanie rundy jesiennej sezonu 2021/2022, w którym naszym przeciwnikiem będzie drużyna ze Swarzędza. Zapraszamy na godzinę 14:00 na stadion AWF.
#wjednościsiła
Foto: Patrycja Wikierska
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

20 Październik 2021 - ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.  20 Październik 2021 - ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.  20 Październik 2021 - ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.  
 
 20 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA BEZ STRAT.  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:3 (0:0, 0:0, 0:0, 0:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1. W rozegranym sobotnim (16.10.2021) meczu Hokej Superligi wygraliśmy w Gnieźnie z drużyną Startu Gniezno.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:3 (0:0, 0:0, 0:0, 0:3)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1.
W rozegranym sobotnim (16.10.2021) meczu Hokej Superligi wygraliśmy w Gnieźnie z drużyną Startu Gniezno. Drużyna WKS Grunwald Poznań przez trzy kwarty rozgrywała w miarę wyrównany pojedynek, ale tylko zwycięstwo dawało utrzymanie pierwszej pozycji w tabeli. Dlatego w ostatnich minutach, kiedy gospodarze czuli już trudy spotkania, wojskowi strzelając trzy bramki rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść i odnieśli piąte kolejne ligowe zwycięstwo. Po raz kolejny liderem w poznańskiej drużynie okazał się Jacek Kurowski, który dzięki dwóm celnym strzałom walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu. Warto podkreślić dobrą grę obronną całego zespołu i zachowanie czystego konta po stronie strat. Teraz nastąpi dwutygodniowa przerwa dla reprezentacji Polski, która udała się na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Po przerwie Hokej Superliga będzie miała do rozegrania jeszcze dwie kolejki, po których poznamy mistrza jesieni sezonu 2021/2022.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 
 
 16 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEDZIEMY BRONIĆ POZYCJI LIDERA.  
W sobotę (16.10.2021) gramy na wyjeździe ze Startem Gniezno. Zwycięstwo zapewni nam utrzymanie pozycji lidera w tabeli rozgrywek. Zapraszamy na trybuny przy ulicy Sportowej w Gnieźnie! #W jedności siła! Pod tym linkiem można oglądać mecz na żywo: UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie"

W sobotę (16.10.2021) gramy na wyjeździe ze Startem Gniezno. Zwycięstwo zapewni nam utrzymanie pozycji lidera w tabeli rozgrywek. Zapraszamy na trybuny przy ulicy Sportowej w Gnieźnie! #W jedności siła!
Pod tym linkiem można oglądać mecz na żywo:
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie"

16 Październik 2021 - JEDZIEMY BRONIĆ POZYCJI LIDERA. 
 
 11 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA JUNIORA MŁODSZEGO  
Mecz straconych szans. WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 3:3 karne zagrywki 2:3 Tak w skrócie można podsumować niedzielne (10.10.2021) spotkanie juniorów młodszych w hokeju na trawie, pomiędzy WKS Grunwald Poznań i UKH Start 1954 Gniezno.

Mecz straconych szans.
WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 3:3 karne zagrywki 2:3
Tak w skrócie można podsumować niedzielne (10.10.2021) spotkanie juniorów młodszych w hokeju na trawie, pomiędzy WKS Grunwald Poznań i UKH Start 1954 Gniezno. Pomimo szybkiego strzelenia trzech bramek, nasz zespół nie zdołał utrzymać takiego wyniku do końca meczu. Przeciwnik zaczął zdecydowanie lepiej bronić i cierpliwie wykorzystywał nadarzające się okazję, doprowadzając w drugiej kwarcie do wyrównania. Nie zmienia to faktu, iż młodzi "Wojskowi" stwarzali sobie bardzo dużą ilość dogodnych sytuacji strzeleckich, ale żadnej nie udało się już zamienić na bramkę.
W karnych zagrywkach lepsza okazała się drużyna gości i to Start Gniezno może cieszyć się z dodatkowego punktu.
Pomimo słabszego meczu w naszym wykonaniu, nie zatrzymujemy się i już przygotowujemy się do kolejnego spotkania, w którym naszym przeciwnikiem również będzie drużyna z pierwszej stolicy naszego kraju, czyli Stella Gniezno. Zapraszamy na to spotkanie 17.10.2021 o godzinie 11:00 na nasz stadion przy ulicy Promienistej 27.
#wjednościsiła
Foto: Patrycja Wikierska
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

11 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 
 
 10 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA.  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 3:2 (1:0, 1:1, 0:0, 1:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange, Mikołaj Gumny, Łukasz Kosmaczewski W sobotnie (09.10.2021) popołudnie, przy słonecznej lecz chłodnej pogodzie, WKS Grunwald Poznań w meczu hokeja na trawie pokonał w derbowym pojedynku KS Warta Poznań.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 3:2 (1:0, 1:1, 0:0, 1:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange, Mikołaj Gumny, Łukasz Kosmaczewski
W sobotnie (09.10.2021) popołudnie, przy słonecznej lecz chłodnej pogodzie, WKS Grunwald Poznań w meczu hokeja na trawie pokonał w derbowym pojedynku KS Warta Poznań. Zespoły stworzyły ciekawe i do końca emocjonujące widowisko. Wojskowi szybko strzelili pierwszą bramkę, której autorem był Michał Lange i wydawało się, że następne będą kwestią czasu. Tak się jednak nie stało i Warta, grając dobrze zorganizowaną obroną, nie pozwoliła gospodarzom na powiększenie przewagi bramkowej. W drugiej kwarcie Gumny, podwyższając prowadzenie na 2:0, ustalił wynik do przerwy. To prowadzenie chyba bardzo uśpiło wojskowych, którzy pewnie myśleli, że wynik meczu jest już przesądzony. Drużyna Warty Poznań, która do sobotniego spotkania przystępowała w roli wicelidera Hokej Superligi, po przerwie pokazała prawdziwe oblicze. Przy mocno nieskutecznych i rozkojarzonych gospodarzach, "Warciarze" po krótkich rogach strzelili dwie bramki, wyrównując na 10 minut przed końcem stan meczu na 2:2. Zapowiadało się, że spotkanie skończy się remisem i konieczne będzie wykonywanie karnych zagrywek, żeby wyłonić zwycięzcę. Na szczęście, w swoim składzie WKS Grunwald Poznań ma trenera drużyny juniorów młodszych, jednocześnie pozyskanego latem z AWF AWZS Poznań zawodnika - Łukasza Kosmaczewskiego. Tego dnia Łukasz rozegrał bardzo dobry mecz i ukoronował swój świetny występ bramką w końcówce regulaminowego czasu. Bramka ta dała gospodarzom ostatecznie zwycięstwo, trzy punkty i utrzymała wojskowych na pozycji lidera Hokej Superligi. Świetny przykład, trenerze - Łukaszu dla Twoich młodych podopiecznych. Gratulacje! Dla zespołu Warty Poznań słowa uznania za postawę w całym spotkaniu. Po zwycięskim meczu lekkiego rozczarowania postawą swojej drużyny nie krył trener WKS Grunwald Poznań, świeżo upieczony magister (w piątek zdał ostatni egzamin) - Paweł Bratkowski. Jednak zwycięzców się nie sądzi i mamy nadzieję, trenerze, że do następnego meczu Twój zespół przystąpi bardziej skoncentrowany, co przerodzi się na większą skuteczność wykorzystywania sytuacji bramkowych i krótkich rogów.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
Tomasz Kaszuba

10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 
 
 09 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V  
Kierownictwo Janaszak Leszek - kierownik drużyny. W WKS Grunwald Poznań jest od tak dawna, że nawet on sam nie pamięta. Wcześniej był bramkarzem w nieistniejącej już sekcji piłki nożnej. Chodząca historia klubu.

Kierownictwo
Janaszak Leszek - kierownik drużyny. W WKS Grunwald Poznań jest od tak dawna, że nawet on sam nie pamięta. Wcześniej był bramkarzem w nieistniejącej już sekcji piłki nożnej. Chodząca historia klubu. Mecz bez Leszka na ławce można uznać za mecz niezaliczony. Robienie zdjęć grupowych nie może odbyć się bez Leszka. Bywa trudny, jak każdy w tym wieku, ale oddany drużynie i pomocny. Dobry duch drużyny i człowiek, który kocha sport. Zapalony wędkarz, dużą część letnich miesięcy spędza na odludziu, w środku lasu, chłonąc świeżość natury i łowiąc ryby. Lubi życie zgodnie z naturą.
Zapalony wędkarz, dużą część letnich miesięcy spędza na odludziu, w środku lasu, chłonąc świeżość natury i łowiąc ryby. Lubi życie zgodnie z naturą. Emeryt wojskowy. Żonaty, dwójka dzieci.
Bartkowiak Maksym - logistyk zespołu. W klubie co najmniej od 20 lat. Na Maksa zawsze można liczyć. Pomaga w obsłudze spotkań Hokej Superligi i zabezpiecza tysiące spraw, na które kadra zarządzająca sekcją nigdy by nie zwróciła uwagi. Czas wolny, który poświęca drużynie, zasługuje na najwyższe uznanie. Podczas wyjazdów zagranicznych nieoceniony w organizacji zagadnień logistycznych. Jego techniczne i budowlane umiejętności pomagają utrzymać bazę i boisko w dobrym stanie technicznym. Niewidoczny dla zawodników i kibiców, ale nieoceniony dla drużyny. Dzięki niemu możemy funkcjonować i spokojnie poświęcić się przygotowaniom do rozgrywek. Żołnierz zawodowy. Żonaty, trójka dzieci.
Siczyński Paweł - fotograf i recenzent naszych postępowań. "Najmłodszy" z naszego grona, ale swoją energią przewyższa niejednego młodego. Nie ma takiej pogody lub odległości, gdzie Paweł by się nie stawił. Najważniejsze jest światło. Kiedy światło spełnia wymagania Pawła, wtedy szczęśliwy jest on sam, a my będziemy krócej pozować. Doskonale opanował robienie zdjęć w ruchu. Świetne fotki są tego dowodem. Najlepsze zdjęcia wychodzą mu, kiedy "śpi" w "pontono-kajaku". Czasami bywa marudny, ale wszyscy już jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Zapalony domowy bilardzista, rozgrywający partie na stole zrobionym własnoręcznie. Nie jest to nic dziwnego, bo Paweł jest autorem wielu pomocnych udogodnień i niezwykłych rozwiązań w wyposażeniu mieszkania i nie tylko. Ogólnie pozytywnie zakręcony facet. Spectrum jego zainteresowań wykracza poza normalne myślenie dorosłego osobnika. Dobrze, że jest z nami. A może my również jesteśmy mu potrzebni?
#W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V 09 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V 09 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V 
 
 09 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WARTA POZNAŃ JESZCZE ZBYT SILNA.  
WKS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 4:0 W piątkowy (08.10.2021) wieczór, mimo dużych nadziei przegraliśmy z Wartą Poznań 4:0. Pomimo niekorzystnego wyniku mieliśmy sporo sytuacji na strzelenie bramki i często odwiedzaliśmy półkole strzałowe przeciwników.

WKS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 4:0
W piątkowy (08.10.2021) wieczór, mimo dużych nadziei przegraliśmy z Wartą Poznań 4:0. Pomimo niekorzystnego wyniku mieliśmy sporo sytuacji na strzelenie bramki i często odwiedzaliśmy półkole strzałowe przeciwników. Jednak to "Warciarze" okazali się skuteczniejsi w tych najważniejszych akcjach. Nasza młodzież musi nauczyć się opanowywać nerwy w ważnych meczach i skutecznie walczyć ze stresem. Jesteśmy pewni, że w następnych meczach zagramy lepiej, szybciej i z lepszym rezultatem!
Czekamy również na powrót do gry naszego kapitana Szymon Sklepik, który jest "olbrzymią wartością dodaną" naszej drużyny.
Już niedługo pojawi się fotorelacja z weekendowych zmagań naszych Juniorów Młodszych.
#wjednoscisiła
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcie: Patrycja Wikierska

09 Październik 2021 - WARTA POZNAŃ JESZCZE ZBYT SILNA. 
 
 07 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESIEŃ W PEŁNI.  
Nadchodzący weekend będzie w hokeju na trawie bardzo pracowity. Na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27 odbędą się trzy mecze w różnych kategoriach wiekowych: 1. Piątek 08.10.2021 godz.

Nadchodzący weekend będzie w hokeju na trawie bardzo pracowity. Na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27 odbędą się trzy mecze w różnych kategoriach wiekowych:
1. Piątek 08.10.2021 godz. 17.00 Liga juniora młodszego KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań
2. Sobota 09.10.2021 godz. 16.00 Hokej Superliga WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań
3. Niedziela 11.10.2021 godz. 12.30 Liga juniora młodszego WKS Grunwald Poznań - UKS Start 1954 Gniezno
Emocje gwarantowane. Przyjdź i oglądaj najlepszą polską drużynę hokeja na trawie w historii, która w sobotę będzie walczyć o utrzymanie pozycji lidera oraz dwukrotnie ich następców w lidze juniora młodszego, którzy będą się starli podtrzymać dobrą passę i walczyć o następne zwycięstwa.
#W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakaty wykonał: Paweł Siczyński

07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 
 
 06 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V  
- Banaszak Rafał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od trzech sezonów w barwach niebiesko-biało-zielonych. Gra na pozycji bramkarza, prezentując nieprzeciętne umiejętności, poparte dobrym refleksem.

- Banaszak Rafał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od trzech sezonów w barwach niebiesko-biało-zielonych. Gra na pozycji bramkarza, prezentując nieprzeciętne umiejętności, poparte dobrym refleksem. Spokojny i przewidujący zagrania przeciwników. Były reprezentant Polski. Obecnie występy w klubie łączy z pracą w PZHT. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Absolwent poznańskiej AWF. Żonaty, niedawno został ojcem.
- Bembenek Eryk - wychowanek LKS Rogowo. Do zespołu dołączył w bieżącym sezonie, chociaż razem z bratem Tomkiem, mogli być członkami wojskowego klubu już dwa lata temu. Życie pisze różne scenariusze i w końcu Eryk gra w WKS Grunwald Poznań (brat Tomek wybrał KS Pomorzanin Toruń). Już w pierwszych trzech kolejkach Eryk pokazał drzemiące w nim możliwości i na pewno w przyszłości stanie się bardzo dobrym klasowym zawodnikiem. Jak do tej pory, talent na miarę Eryka Bembenka nigdy nie zmarnował się w takim klubie jak WKS Grunwald Poznań. Tym bardziej, że ma kogo podglądać na treningach i uczyć się od najlepszych. Reprezentant Polski. Kawaler.
- Chumeńczuk Jakub - wychowanek LKS Gąsawa. Jakub po krótkich rozmowach, rozumiejąc, jakim potencjałem dysponuje mistrz Polski, dołączył przed obecnym sezonem do WKS Grunwald. Oczywiście, duży wpływ na jego decyzję miało kontytuowanie studiów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Kuba jest obrońcą, ale równie dobrze może grać w linii pomocy. Cały czas rozwija swój niewątpliwy talent i kiedy skupi się tylko na grze w hokeja na trawie, może zajść bardzo daleko. Na razie staje się pewnym punktem drużyny i wywiązuje się z zadań stawianych przez trenera. Reprezentant Polski. Kawaler.
- Działa Artur - wychowanek UKS Plejada Nysa. Obrońca. Od paru sezonów bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Z sezonu na sezon czyni stałe postępy i coraz częściej rozgrywa mecze bez żadnych dużych błędów. Spokojny i rzetelny hokeista. Chociaż nie jest demonem szybkości, swoim dużym doświadczeniem doskonale przewiduje sytuacje boiskowe. Poziom, który Artur reprezentuje jest bardzo dobry w ligowym wydaniu. Mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Absolwent poznańskiej AWF. Kawaler. Żołnierz TSW w 12 WBOT.
- Głowacki Mikołaj - wychowanek KS Polonia Środa Wielkopolska. Od trzech sezonów reprezentuje WKS Grunwald Poznań. Przyszedł do naszego klubu jako młodziutki zawodnik z zadatkami na dobrego gracza. Od tego momentu ciężko trenuje, a dzięki wrodzonej szybkości pokazuje, jakim graczem może być w przyszłości. Terminując pod okiem legend wojskowego klubu (Artur Mikuła, Tomek Marcinkowski) przeszedł swoje cierpienia i rozwija się na wspaniałego zawodnika. Do klasy jego nauczycieli jeszcze daleka droga, ale na pewno właściwa. Powiedzenie "głowa wyżej" jest w dalszym ciągu aktualne, ale Mikołaj to rozumie i w bardzo szybkim tempie eliminuje swoje błędy. W hokeju na trawie jest wielkim talentem od lat, czas najwyższy wspiąć się na poziom dostępny tylko dla nielicznych. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Reprezentant Polski. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.
- Gumny Mikołaj - wychowanek KS Warta Poznań. Od czterech sezonów w naszym klubie. Mikołaj to urodzony napastnik. Swoją nadpobudliwością i energią mógłby zasilić niejeden "akumulator". Przy tym jest bardzo dobrym zawodnikiem, który potrafi porwać zespół do walki. Jest człowiekiem wielu talentów, ale chyba dobrze, że wybrał hokej na trawie. Jest w ciągłym ruchu na boisku i poza nim. Ambicja, która niejednokrotnie przysłania mu jasność spojrzenia, przy odrobinie opanowania uczyniłaby z Mikołaja gracza nieprzeciętnego. Mimo swojej "dzikości" jest wartością dodaną i od paru sezonów w znacznym stopniu pomaga wojskowym kolekcjonować tytuły mistrzowskie. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Reprezentant Polski. Absolwent poznańskiej AWF. Kawaler.
- Kasprzyk Michał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od sześciu sezonów reprezentuje klub z dzielnicy Grunwald. Przychodząc do zespołu był już reprezentantem Polski i od razu pokazał, że jego sprowadzenie nie było bezpodstawne. Doskonalił naukę gry obronnej pod okiem najlepszych na tych pozycjach w Polsce i teraz reprezentuje najwyższy poziom w Polsce. Jego znakiem firmowym stały się dokładne i długie loby. Kiedy w meczach będzie potrafił opanować nerwy i zachować spokój w sytuacjach kryzysowych, jego kariera będzie przyspieszała i na długie lata będzie najlepszy na swojej pozycji. Obecnie leczy kontuzję, ale na wiosnę wróci do drużyny. Ambicja, zadziorność, kondycja i pracowitość to najlepsze cechy charakteru Michała. Wielokrotny mistrz Polski w hali na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Żołnierz zawodowy. Ukończona Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji. Kawaler.
- Kubiak Mariusz - wychowanek AZS AWF Poznań. Od bieżącego sezonu w klubie z ul. Promienistej 27. Ze względu na dwuletnią przerwę w uprawianiu hokeja na trawie, musi mieć dużo samozaparcia w ciężkiej pracy na treningach, żeby zameldować się w wyjściowym składzie mistrzów Polski. Pomaga jako szkoleniowiec trenować najmłodszą grupę ?skrzatów?. Spokojny i koleżeński. Kawaler. Żołnierz TSW w 12 WBOT.
- Kurowski Jacek - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno, od dwóch sezonów w barwach wojskowych. Obecnie bez wątpienia najlepszy hokeista na trawie grający na polskich boiskach. Doskonała wytrzymałość, ciężko pracujący w obronie i w ataku. Jako gracz środka pola, cały czas rozwija swoje zdolności, a w ostatnim miesiącu dochodzą do tego nieprzeciętne umiejętności strzeleckie. Mistrz Polski, kadrowicz i kapitan reprezentacji Polski. Jego możliwości są nieograniczone. Wszystko zależy od tego, na ile Jacek zechce się poświęcić dla swojej ulubionej dyscypliny sportu. Student SWPS - Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny. Kawaler.
- Lange Michał - wychowanek KKS Kolejarz Katowice, od dwóch sezonów w WKS Grunwald Poznań. Przed nim cała hokejowa kariera. Czyni bardzo szybkie postępy, ale musi jeszcze dużo pracować, jeśli chce być zawodnikiem dającym drużynie jakość i pewność w prowadzeniu akcji i zdobywania bramek. Znając jego poświęcenie dla sportu i ambicje, można się spodziewać, że gdy dojrzeje, będzie bardzo dobrym zawodnikiem. Mistrz Polski. Kawaler. Żołnierz TSW w 12WBOT.
- Poltaszewski Michał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od siedmiu sezonów w kadrze WKS Grunwald Poznań. Czego by nie pisać i nie powiedzieć o Michale, wykorzystanie jego możliwości i talentu nie jest wystarczające. Chłopak, który ma w swoich rękach dar i niebywałą umiejętność gry w hokeja na trawie, nigdy do końca nie spożytkował swoich atutów. Potrafił zagrać rewelacyjne spotkania, dojść do wysokiej formy i nagle bez przyczyny zatrzymać się w dalszym doskonaleniu swojej gry. Napisać, że najlepszy sezon i mecze jeszcze przed Michałem jest stwierdzeniem prawdy. W końcu musi zacząć w pełni wykorzystywać swój talent, żeby nie miał nigdy pretensji do siebie. Obecnie leczy kontuzje, ale cały zespół liczy na powrót Michała w rozgrywkach wiosennych i jego formę. Nikt nie wątpi w jego powrót i grę, na którą wszyscy czekają. Żołnierz zawodowy. Żonaty, dwójka dzieci.
- Przybył Mikołaj - wychowanek UKS Jedynka Żnin. Do WKS Grunwald Poznań zatwierdzony z bratem bliźniakiem, Sebastianem, od bieżącego sezonu. Mistrz Polski juniorów. Razem z bratem zaczęli traktować hokej na trawie bardziej poważnie, a umiejętności nie można im odmówić. Dużo pracy przed bliźniakami, mają jednak szansę, z której powinni skorzystać i na trwałe zagościć w osiemnastce meczowej. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.
- Przybył Sebastian - również wychowanek UKS Jedynka Żnin. Do WKS Grunwald Poznań zatwierdzony z bratem bliźniakiem (Mikołajem) od bieżącego sezonu. Mistrz Polski juniorów. Obaj bracia mają przed sobą identyczną drogę kariery hokejowej. Zobaczymy, jak to wykorzystają. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.
- Sikorski Mateusz - wychowanek UKS Juventa Środa Wielkopolska. Niespełna 17-letni zawodnik, od tego sezonu reprezentuje barwy WKS Grunwald Poznań. Cała przyszłość przed nim. Doskonałe warunki fizyczne i całkiem dobra technika użytkowa. Ma się od kogo uczyć. Trener Paweł Bratkowski na pewno nie pozwoli, żeby taki talent nie rozwijał się pod jego okiem. Pierwsze mecze na szczeblu Hokej Superligi za nim. Wszystko wygląda bardzo obiecująco. Kawaler.
- Dutkiewicz Tomasz - wychowanek WKS Grunwald Poznań. Przed rokiem zakończył karierę, ale cały czas swoim doświadczeniem i postawą pomaga drużynie, w której spędził całą swoją karierę. Legenda klubu wojskowego. Żołnierz zawodowy. Żonaty, jedno dziecko.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 
 
 05 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA JUNIORA MŁODSZEGO  
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. 17:1 W słoneczną niedzielę (03.10.2021) w kolejnym meczu w rozgrywkach ligi juniorów młodszych wygrywaliśmy na własnym stadionie im.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo.
WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. 17:1
W słoneczną niedzielę (03.10.2021) w kolejnym meczu w rozgrywkach ligi juniorów młodszych wygrywaliśmy na własnym stadionie im. Henryka Zielazka, z drużyną MKS Środa Wlkp. Zagraliśmy bardzo dobrze i z polotem. Szybko i konsekwentnie do samego końca. Ostatecznie skończyła się na naszej wygrywanej 17:1. Natomiast borykająca się z problemami zdrowotnymi "Środa" popisała się piękną bramką honorową strzeloną przez Filipa Małeckiego.
Dziękujemy za gorący doping i zapraszamy w najbliższy piątek (08.10.2021, godz. 17.00) na derby juniorów młodszych pomiędzy WKS Grunwald Poznań i KS Warta Poznań.
#W jedności siła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Patrycja Wikierska

05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 
 
 04 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ IV  
Kapitanowie drużyny - Mateusz Poltaszewski i Mateusz Popiołkowski Jednym z filarów obecnej drużyny hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań jest Mateusz Poltaszewski. Do klubu przyszedł w roku 2008 z UKH Start 1954 Gniezno i od razu stał się bardzo mocnym punktem mistrzowskiej drużyny.

Kapitanowie drużyny - Mateusz Poltaszewski i Mateusz Popiołkowski
Jednym z filarów obecnej drużyny hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań jest Mateusz Poltaszewski. Do klubu przyszedł w roku 2008 z UKH Start 1954 Gniezno i od razu stał się bardzo mocnym punktem mistrzowskiej drużyny. Przyjemnie jest oglądać Mateusza w akcji i obserwować stałe postępy, które poczynił występując na hokejowych boiskach. W rozgrywkach halowych jego gra jest jeszcze bardziej widowiskowa. Gdyby Mateusz nie odniósł kontuzji w styczniu 2020, występ zespołu w "Klubowym Halowym Pucharze Europy Poznań 2020" pewnie zakończyłby się bardziej spektakularnym sukcesem niż zdobycie IV miejsca w Europie. Mamy nadzieję, że pasmo kontuzji, które dosięgnęło naszego najlepszego rozgrywającego z końcem roku, skończy się bezpowrotnie i Mateusz Poltaszewski na następne lata nadal w roli kapitana będzie prowadził wojskowych do następnych zwycięstw. Mateusz, nawet nie grając, zawsze z ławki dopingował swoich kolegów, będąc obecnym na każdym spotkaniu ligowym. Funkcję kapitana pełni doskonale, ciesząc się olbrzymim zaufaniem młodszych kolegów. Nie ogranicza się tylko do roli kapitana, ale służy zawsze radą zarówno trenerowi, jak i kierownictwu sekcji. Zespół czeka na powrót swojego kapitana na boisko, ponieważ wie, jakie wartości wnosi grający i zdrowy Mateusz Poltaszewski. Wielokrotny mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Żonaty, dwójka dzieci. Pasja - piłka nożna (zmora dla kierownictwa) i wędkowanie. Żołnierz zawodowy.
W okresie czasowej nieobecności, w spotkaniach Hokej Superligi obowiązki drugiego kapitana pełni Mateusz Popiołkowski. Popularny "Shogun" do WKS Grunwald przyszedł w 2014 roku z KS Pomorzanin Toruń. W sezonie 2014/2015 był wypożyczony do AZS Politechnika Poznańska. Po roku wrócił i na stałe zajął miejsce w bramce WKS Grunwald Poznań. Przez lata obecności w klubie wywalczył sobie pozycję pierwszego bramkarza a także będąc w czołówce polskich bramkarzy jest stale obecny w kadrze Polski. Powoli staje się również niezbędną osobą w roli logistyka. Można zawsze powierzyć mu nawet najtrudniejsze zadanie, a Mateusz wywiąże się z niego znakomicie, w znacznym stopniu odciążając kierownictwo. Tak jak na boisku, jak i poza boiskiem, potrafi zawzięcie walczyć i upominać się o należności przysługujące drużynie. Wielokrotny mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Pasja - Unihokej i każdy rodzaj sportu zapewniający ruch i wysiłek, czyli niespokojny duch. Uzyskał tytuł licencjata w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji. Żołnierz zawodowy. Kawaler.
#W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

04 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ IV 04 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ IV 
 
 03 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ III  
Kadra trenerska - II trenerzy - Szymon Hutek i Łukasz Kosmaczewski Paweł Bratkowski, zostając z nadejściem sezonu 2021/2022 Hokej Superligi pierwszym trenerem drużyny seniorów, musiał podjąć decyzję, z kim będzie mu się najlepiej współpracować.

Kadra trenerska - II trenerzy - Szymon Hutek i Łukasz Kosmaczewski
Paweł Bratkowski, zostając z nadejściem sezonu 2021/2022 Hokej Superligi pierwszym trenerem drużyny seniorów, musiał podjąć decyzję, z kim będzie mu się najlepiej współpracować. Nie było zaskoczeniem, że drugimi trenerami zespołu zostali: Szymon Hutek i Łukasz Kosmaczewski. Szymon od lat jest "sercem drużyny" i najbardziej zaangażowanym zawodnikiem. Po mistrzowskim sezonie 2020/2021, gdzie natychmiast po wręczeniu złotych medali, aż pięciu zawodników w związku trudnościami organizacyjnymi w klubie ogłosiło swoje odejście, dla Szymona taka demonstracja i rezygnacja z grania w WKS Grunwald była niemożliwa. Szymon Hutek, podczas całej swojej kariery w klubie wojskowym, jest wzorem dla swoich kolegów i przyszłych następców. Jako żołnierz zawodowy, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant naszego kraju, na pewno nie zawiedzie zaufania okazanego mu przez kolegę i trenera, Pawła Bratkowskiego. Żołnierz zawodowy. Żonaty, jedno dziecko.
Łukasz Kosmaczewski dopiero od tego sezonu dołączył do kadry pierwszego zespołu, ale od kilku lat jest trenerem grupy szkoleniowej, która już od dwóch sezonów występuje w lidze juniora młodszego. Grupa, którą prowadzi jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 51, czyni stałe postępy. Łukasz Kosmaczewski musiał w końcu dołączyć do kadry seniorów. Wymagało to jednak czasu, gdyż będąc trenerem grup młodzieżowych w WKS Grunwald Poznań, jednocześnie był czynnym zawodnikiem innego klubu Hokej Superligi. Nie mógł zatem wraz ze swoimi podopiecznymi poczuć pełnej przynależności do klubu wojskowego. Ponadto z Łukaszem Kosmaczewskim zarząd sekcji hokeja na trawie wiąże inne bardzo konkretne plany. Łukasz ma w przyszłości objąć funkcję kierowniczą w sekcji, musi tylko przejść spokojną adaptację i przygotować się do nowej roli. Pięknie będzie, jeśli w pierwszym sezonie jako zawodnik i drugi trener sięgnie wraz z drużyną po tytuł mistrza Polski. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Żonaty.
Nowemu sztabowi szkoleniowemu życzymy samych sukcesów i spełnienia marzeń. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

03 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ III 03 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ III 
 
 03 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:2, 0:0, 0:1, 2:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1, Mikołaj Głowacki -1. Derby Poznania. Sobota, 2. października 21, godzina 18.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:2, 0:0, 0:1, 2:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1, Mikołaj Głowacki -1.
Derby Poznania.
Sobota, 2. października 21, godzina 18.00 - stadion hokejowy przy Drodze Dębińskiej. Kolejne derby Poznania. Zagrały Drużyny AZS AWF i Grunwald.
Publiczność jak zwykle dopisała - jak to na Derbach - panowie we frakach, smokingach, melonikach i cylindrach, a panie w eleganckich sukniach i obowiązkowo w kapeluszach. Na lekkim wietrze kołyszą się parasolki, w ruch idą wachlarze podnieconych pań ...
Jest atmosfera.
Podchodzę do Mateusza Stotko - kapitana AWF, pytam - jak tam kontuzja kolana - Mat patrzy na mnie ze zdziwieniem ... - Przecież ja nie miewam żadnych kontuzji !
Aha - myślę sobie - skleroza daje mi się już we znaki.
Mistrzowie ceremonii - panowie Roman i Dariusz zraszają sztuczną murawę, sędziowie dokonują oględzin bramek, trenerzy udzielają ostatnich wskazówek swoim zawodnikom, dyżurny lekarz rozkłada polowy stół operacyjny, Pani Kierowniczka, Ewa Wybieralska, przedstawia licznie zgromadzonej widowni składy poszczególnych drużyn, kapitanowie witają sędziów i vice versa...
Fotograf królewski, sir Paul Sitsch dokonuje kokieteryjnych nastaw czasu i przysłony w swoim nieco przestarzałym Canonie, tak - by ujęcia wyszły jak najlepsze, stadionowe jupitery zapalają się pełnym blaskiem...
Na boisko wychodzą Biało-Niebiescy i Czerwono-Czarni. Ci ostatni mają na plecach wypisane swoje nazwiska - patrzę i widzę wyraźnie: Eryk Poltaszewski, Jakub Majchrzak, bracia bliźniacy Sebastian Mikuła i Mikołaj Marcinkowski ...
A nowe koszulki z aktualnymi napisami leżą sobie spokojnie w szatni.
Gwizdek. Rozpoczyna się pierwsza kwarta.
Inicjatywę przejmują zawodnicy Grunwaldu. W głębokiej ciszy sunie jedna akcja za drugą w kierunku bramki AWF-u. Biało-niebiescy odpierają ataki i kontratakują - jednak bramkarz WKS-u, Mat Popiołkowski (Szogun) jest na posterunku.
W pewnym momencie - jakoś tak trzy kwadranse na siódmą - piłkę przejmuje Mikołaj Głowacki (Głowa), podprowadza ją do linii półkola bramkowego i pcha "na lewy słupek", Mikołaj Gumny (Guma) jeszcze próbuje podłożyć kij, ale piłka bezpośrednio wpada do bramki.
1 : 0 dla Grunwaldu
Trzy zdrowaśki później Król Strzelców - niezawodny zawodnik Jacek Kurowski podwyższa wynik na 2 : 0.
I tak kończy się druga kwarta.
Nad murawą szykując się do lądowania na nieodległej Ławicy - przelatuje samolot Tanich Linii Lotniczych Emirates.
.
Trzecia kwarta. Trwa bardzo wyrównany bój - drużyna AWF-u przejmuje kontrolę na boisku, przeprowadza jedną po drugiej świetne akcje, jednakowoż Promieniste Catenaccio - Paweł Bratkowski, Bobi Dutkiewicz, Łukasz Kosmaczewski jest - póki co - nie do pokonania.
Na dodatek - po jednym z nielicznych krótkich rogów - Jacek Kurowski podwyższa wynik spotkania na 3 : 0.
Czwarta kwarta.
Trener biało-niebieskich, Jacek Adrian, spokojnym cichym jak zwykle głosem zagrzewa swoich chłopców do walki, podsuwa im nową strategię gry i .... AWF strzela kolejno dwie bramki.
Jest 3 : 2 - Na trybunach wrzawa, marynarki i smokingi fruwają w powietrzu, panie piszczą w ekstazie, licznie przybyli członkowie ZBOWiD-u gwiżdżą na zębach... Sorry, chyba się zagalopowałem.
Dobra, jest jak jest - 3 : 2 dla Grunwaldu.
Teraz na murawie dominują uskrzydleni subtelnym trenerskim dopingiem AWF-iacy. Szogun zwija się jak w ukropie.
Ostatnia minuta meczu.
Piękną akcją popisuje sie Eryk Bembenek alias "Poltaszewski" - strzela bekhendem czwartą bramkę dla teamu Waldemara Serowskiego.
.
Gwizdek.
Zawodnicy schodzą do szatni, trybuny pustoszeją, sędziowie odbierają należne im wyrazy uznania, Pani Kierowniczka wyłącza mikrofon, dyżurny lekarz dezynfekuje dłonie, sir Paul chowa swoją lufę do foto-plecaka, trenerzy żegnają się ... gasną jupitery, zapada cichy sobotni październikowy wieczór.
.
Dziękuję Wam, moi Hokejowi Przyjaciele za kolejne wzruszenia.
Tekst: Paweł Siczyński
Zdjęcia: Paweł Siczyński

03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 
 
 01 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II  
Trener drużyny seniorów - Paweł Bratkowski. Wraz z rozpoczęciem sezonu 2021/2022 decyzją kierownictwa sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań, po zatwierdzeniu przez zarząd sekcji, stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów zostało powierzone Pawłowi Bratkowskiemu.

Trener drużyny seniorów - Paweł Bratkowski.
Wraz z rozpoczęciem sezonu 2021/2022 decyzją kierownictwa sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań, po zatwierdzeniu przez zarząd sekcji, stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów zostało powierzone Pawłowi Bratkowskiemu. Paweł jest osobą, która dla środowiska hokejowego jest przykładem doskonałej kariery zawodniczej i świetnym wzorem płynnego przejścia od roli zawodnika, kapitana drużyny, do grającego trenera i najważniejszej osoby szkoleniowej seniorów. Do klubu WKS Grunwald Poznań Paweł Bratkowski przyszedł na zasadzie transferu definitywnego z LKS Rogowo jesienią 2008 roku. Młodziutki, dziewiętnastoletni chłopak z olbrzymim potencjałem na przyszłość, przez lata gry w klubie i reprezentacji Polski w pełni potwierdził pokładane w nim nadzieje. Zawsze spokojny, z należytą starannością wykonujący założenia trenerskie, dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, Paweł na wiele lat stał się symbolem WKS Grunwald Poznań. Jako kapitan seniorów potrafił w pełni panować nad bardziej doświadczonymi i starszymi zawodnikami z drużyny. W rozpoczynającej się już w zeszłym sezonie karierze trenerskiej, Paweł Bratkowski potwierdził tylko swoje niezwykle mocne cechy charakteru, które, mamy nadzieję, doprowadzą go na sam szczyt kariery trenerskiej w polskim hokeju na trawie oraz centrali Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Trenerze, wszyscy życzymy Ci doskonałego sezonu i przyszłości w naszym wojskowym klubie. #W jedności siła!
Paweł Bratkowski:
- 12-krotny mistrz Polski na boiskach trawiastych
- 9-krotny mistrz Polski w hali
- wielokrotny reprezentant i kapitan reprezentacji Polski
- wielokrotny uczestnik ligi mistrzów EHL i rozgrywek pucharowych na boisku trawiastym
- wielokrotny uczestnik rozgrywek pucharowych w hali
- żołnierz zawodowy
- żona Oriana Bratkowska
- pupil Border Collie - George
- ukończona Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 
 
 30 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ I  
Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie - Jerzy Wybieralski. W rozpoczętych rozgrywkach Hokej Superliga sezonu 2021/2022, po dwóch kolejkach liderem jest zespół WKS Grunwald Poznań. Po bardzo nerwowym lecie, przed rozpoczęciem rozgrywek został w końcu skompletowany skład, kadra trenerska i kierownicza drużyny.

Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie - Jerzy Wybieralski.
W rozpoczętych rozgrywkach Hokej Superliga sezonu 2021/2022, po dwóch kolejkach liderem jest zespół WKS Grunwald Poznań. Po bardzo nerwowym lecie, przed rozpoczęciem rozgrywek został w końcu skompletowany skład, kadra trenerska i kierownicza drużyny. Najważniejsze słowo w układance miał dotychczasowy trener zespołu - Jerzy Wybieralski, który od lat jest "mężem opatrznościowym" wojskowego klubu. Trener Jerzy przed sezonem podjął decyzję, że czas postawić na młodą kadrę trenerską. Pierwszym trenerem zespołu seniorów mianował czynnego zawodnika, wieloletniego kapitana drużyny, wielokrotnego reprezentanta Polski - Pawła Bratkowskiego. Paweł już w ubiegłym sezonie wraz z Szymonem Hutkiem, miał duży wpływ na decyzje personalne oraz taktykę drużyny, ale od tego sezonu może oficjalnie przedstawiać się jako pierwszy trener WKS Grunwald Poznań. Mamy nadzieję, że okaże się godnym następcą swoich znakomitych poprzedników z ławki trenerskiej. Najbardziej utytułowany trener w historii sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań - Jerzy Wybieralski, po roku wprowadzania i doradzania Pawłowi, powrócił na stanowisko dyrektora sportowego sekcji hokeja na trawie, gdzie jego praca, ze względu na ogromne doświadczenie i znajomość środowiska hokejowego, jest w obecnym czasie bardzo potrzebna. Świadczą o tym świetne przedsezonowe wzmocnienia drużyny seniorów. Transfery definitywne Eryka Bembenka i Łukasza Kosmaczewskiego oraz wypożyczenie na kolejny sezon Jacka Kurowskiego i Jakuba Chumeńczuka pozwoliły drużynie odzyskać wiarę w możliwość obrony tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych oraz dobry wynik w rozgrywkach halowych. Transfery reprezentantów Polski zostały uzupełnione młodymi i przyszłościowymi zawodnikami. Są wśród nich: Mateusz Sikorski, Sebastian i Mikołaj Przybył oraz Mariusz Kubiak. Ten ostatni, mimo dużych zaległości treningowych, ma przed sobą cały rok, żeby dorównać pozostałym kolegom. Mariusz Kubiak przyjął na siebie dodatkowe obowiązki, zostając jednym z trenerów najmłodszej grupy "skrzatów" w wojskowym klubie, przez co zyskał duży szacunek kadry kierowniczej. Od roku sekcja hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań nie ma sponsora, a patronat wojskowy MON został od kwietnia 2021 całkowicie wycofany. Wszyscy jednak postaramy się nie zniknąć ze sportowej mapy Polski i godnie przez następne lata reprezentować klub w niebiesko-biało-zielonych barwach. Dyrektor Jerzy Wybieralski w rolach drugich trenerów obsadził Szymona Hutka i Łukasza Kosmaczewskiego. Decyzja ta była oczywiście najbardziej racjonalna i pozytywna dla drużyny. Klub, który ma swoich szeregach tak oddanego dyrektora sportowego, służącego swoim doświadczeniem sekcji hokeja trawie, może spokojnie planować swoją przyszłość. Jerzy Wybieralski ponadto szczególną uwagę zwraca na rozwój młodzieżowych drużyn klubu oraz przyczynia się do dynamicznego rozwoju najmłodszej grupy, naszych "skrzatów". #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

30 Wrzesień 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ I 30 Wrzesień 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ I 
 
 29 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MISTRZ Z MISTRZEM  
Po przerwie reprezentacyjnej, Hokej Superliga wznawia rywalizację ligową. W sobotę 02.10.2021 o godz. 18.00 mistrz Polski na boiskach trawiastych - WKS Grunwald Poznań zagra na boisku przy ul. Królowej Jadwigi z halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań.

Po przerwie reprezentacyjnej, Hokej Superliga wznawia rywalizację ligową. W sobotę 02.10.2021 o godz. 18.00 mistrz Polski na boiskach trawiastych - WKS Grunwald Poznań zagra na boisku przy ul. Królowej Jadwigi z halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań. Obie drużyny dobrze rozpoczęły sezon 2021/2022 i po dwóch kolejkach mają komplet punktów. Rywalizacja będzie miała więc dodatkowy podtekst, ponieważ zwycięzca spotkania może zostać samodzielnym liderem Hokej Superligi. Wojskowi liczą na kolejny dobry występ lidera klasyfikacji "króla strzelców" - Jacka Kurowskiego, który znajduje się w dobrej formie i ma pozytywny wpływ na pozostałych kolegów. Grający trener drużyny - Paweł Bratkowski, od kilku dni przygotowuje zespół do twardej walki, mając nadzieję, że nowe "nabytki": Jakub Chumeńczuk, Eryk Bembenek i Łukasz Kosmaczewski po raz kolejny udowodnią, że są świetnymi następcami zawodników, którzy odeszli z zespołu po zdobyciu złotych medali mistrzów Polski w ubiegłym sezonie. Czekamy na zwycięstwo i dobrą kolektywną grę całego zespołu. W meczach na szczycie można udowodnić wszystkim, że występując w niebiesko-biało-zielonych barwach wojskowego klubu jest się godnym następcą mistrzów, którzy już nie występują w koszulkach z logo WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

29 Wrzesień 2021 - MISTRZ Z MISTRZEM 29 Wrzesień 2021 - MISTRZ Z MISTRZEM 
 
 29 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W NIEDZIELĘ ZAGRAJĄ O ZWYCIĘSTWO  
W niedzielę 03.10.2021 o godz. 11.00 na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań zmierzą się z drużyną MKS Środa Wielkopolska. W lidze juniora młodszego nasza młodzież w pierwszym spotkaniu sezonu 2021/2022 odniosła zwycięstwo, dlatego liczymy na kolejną wygraną.

W niedzielę 03.10.2021 o godz. 11.00 na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań zmierzą się z drużyną MKS Środa Wielkopolska. W lidze juniora młodszego nasza młodzież w pierwszym spotkaniu sezonu 2021/2022 odniosła zwycięstwo, dlatego liczymy na kolejną wygraną. Rodziców i sympatyków hokeja na trawie juniorzy zapraszają na boisko klubowe, gdyż każdy doping uskrzydla zawodników WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

29 Wrzesień 2021 - W NIEDZIELĘ ZAGRAJĄ O ZWYCIĘSTWO 
 
 24 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPARING Z KADRĄ POLSKI.  
W czwartek (23.09.2021) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zagrał sparing z trenującą na obiektach naszego klubu przy ul. Promienistej 27 reprezentacją Polski. Oczywiście, trener kadry Darek Rachwalski oddelegował paru zawodników do wzmocnienia naszej drużyny.

W czwartek (23.09.2021) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zagrał sparing z trenującą na obiektach naszego klubu przy ul. Promienistej 27 reprezentacją Polski. Oczywiście, trener kadry Darek Rachwalski oddelegował paru zawodników do wzmocnienia naszej drużyny. Przecież w całym tym spotkaniu, najważniejsza jest pomoc kadrze Polski, żeby jak najlepiej mogli się przygotować do występu przeciwko Francji w Cardiff w ramach kwalifikacji europejskich do mistrzostw świata. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Mateusz Poltaszewski

24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 
 
 22 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY.  
Od środy (22.09.2021) rozpoczęło się stacjonarne zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na trawie na obiekcie WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Swoje godziny treningowe dla reprezentacji oddała nasza najmłodsza grupa szkoleniowa działająca w Akademii WKS Grunwald.

Od środy (22.09.2021) rozpoczęło się stacjonarne zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na trawie na obiekcie WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Swoje godziny treningowe dla reprezentacji oddała nasza najmłodsza grupa szkoleniowa działająca w Akademii WKS Grunwald. Przez pół godziny chłopcy z zaciekawieniem przyglądali się treningowi kadry prowadzonemu przez trenera Dariusza Rachwalskiego. Za swoją cierpliwość na koniec zajęć zostali nagrodzeni wspólnym zdjęciem z kadrowiczami polskiej reprezentacji. Na tym nie zakończyły się atrakcje, gdyż potem mogli swobodnie poruszać się wśród kadrowiczów i zbierać autografy. Po takiej dawce emocji mentalnych i autentycznej radości, z ochotą przystąpili do swoich zadań treningowych. Dziękujemy reprezentantom Polski za cierpliwość i poświęcenie uwagi najmłodszym adeptom hokeja na trawie z WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcie: Tomasz Kaszuba

22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 
 
 19 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ  
W sobotę (18.09.2021) przed mistrzowskim meczem Hokej Superligi sekcja hokeja na trawie Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań zaprosiła znamienitych gości: panią dr Ewę Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań, pana Rafała Grotowskiego - Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie i pana płk.

W sobotę (18.09.2021) przed mistrzowskim meczem Hokej Superligi sekcja hokeja na trawie Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań zaprosiła znamienitych gości: panią dr Ewę Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań, pana Rafała Grotowskiego - Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie i pana płk. Dariusza Przybylskiego - członka zarządu, sekretarza klubu WKS Grunwald Poznań oraz przedstawicieli prasy, radia i telewizji na konferencję prasową przed sezonem 2021/2022. Celem konferencji było podsumowanie mistrzowskiego sezonu 2020/2021 i postawienie celów i zadań na rozpoczęty sezon 2021/2022. Podczas krótkiej prezentacji osiągnięć i realizacji zadań, w tym: omówienie obozów sportowych w Zakopanem i Gąsawie oraz szczególne podkreślenie wartości grup młodzieżowych, zostały postawione cele dla nowego składu ekipy seniorów.
Cele na sezon 2021/2022:
- obrona tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych;
- zajęcie miejsca 1-3 w rozgrywkach halowych.
Zadania:
- godnie reprezentować barwy klubowe;
- być godnym ambasadorem miasta POZnan*;
- zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze junior młodszy;
- wymiana oświetlenia na boisku do hokeja na trawie;
- rozwijanie, nabór i szkolenie najmłodszej grupy dzieci;
- poprawa organizacji meczów Hokej Superligi w roli gospodarza;
- bezpieczne organizowanie meczów wyjazdowych Hokej Superligi;
- organizacja obozów sportowych w Zakopanem i w Gąsawie;
- organizacja turniejów dla dzieci i młodzieży oraz Memoriału Henryka Zielazka;
- dalsza współpraca z drużyną oldboys Poznań.
Na koniec konferencji głos zabrali: trener WKS Grunwald Poznań - Paweł Bratkowski i kapitan wojskowych - Mateusz Poltaszewski, którzy jednoznacznie stwierdzili, że postawione cele będzie co prawda trudno zrealizować, ale przy ambitnej i zespołowej grze postarają się sprostać zadaniu. Konferencję podsumowali zaproszeni goście, którym bardzo dziękuję za wsparcie i miłe słowa. Będziemy stosować się do rad i wniosków przedstawionych przez znamienitych gości. Dziękuję stacji TVP3 i WTK oraz Radiu Poznań Sport za przyjście na konferencję i reportaże w mediach. Obyśmy w sezonie 2021/2022 mogli więcej uwagi przykładać do rozwijania sekcji hokeja na trawie w naszym klubie, niż do problemów klubowych, które źle wpływają na funkcjonowanie wszystkich zawodników i działaczy oraz rodziców zawodników wszystkich grup młodzieżowych i dziecięcych. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

Liczba medali w mistrzostwach Polski
Medale na boiskach trawiastych:
25 złotych
18 srebrnych
10 brązowych
Medale w hali:
18 złotych
13 srebrnych
5 brązowych

19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 
 
 19 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POKAZALI CHARAKTERY.  
WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 4:2 Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Jacek Kurowski -2, Szymon Hutek -1, Eryk Bembenek -1. W sobotę (18.09.2021) odbył się mecz na szczycie Hokej Superligi, w którym mistrz Polski - poznański WKS Grunwald pokonał wicemistrza Polski - Pomorzanina Toruń.

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 4:2
Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Jacek Kurowski -2, Szymon Hutek -1, Eryk Bembenek -1.
W sobotę (18.09.2021) odbył się mecz na szczycie Hokej Superligi, w którym mistrz Polski - poznański WKS Grunwald pokonał wicemistrza Polski - Pomorzanina Toruń. Spotkanie było świetnym widowiskiem. Były akcje, były gole, były sytuacje, były parady bramkarskie i taktyka, w której o dwie bramki lepszy okazał się trener Grunwaldu - Paweł Bratkowski. Cała drużyna wojskowego klubu zagrała bardzo ambitnie i na boisku pokazała swój charakter. Po meczu wszyscy byli zadowoleni, bo wygrać z Toruniem, który niedługo wyjeżdża do Wiednia na europejskie rozgrywki, nie było łatwo. Nasi rywale zagrali dobry mecz, ale za kilkanaście dni muszą być w najwyższej formie, bo będą reprezentować polski klubowy hokej na trawie w Europie. Z całego serca życzymy Torunianom sukcesu - wracajcie z tarczą. Oceniając nasz zespół trzeba stwierdzić, że wygrała drużyna. Wszyscy wspólnie zapracowali na tę wygraną, ale nie sposób nie zauważyć doskonałej formy strzeleckiej Jacka Kurowskiego, który staje się liderem tej drużyny. Jest samotnym liderem w tabeli "króla strzelców", potrafi kierować środkową linią i wspomagać obronę, ale kto, jeśli nie kapitan reprezentacji Polski, ma być przykładem dla pozostałych zawodników. Gratulacje dla wszystkich! #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 
 
 17 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!!  
W sobotę 18.09.2021 o godz. 16.00 mecz złotych i srebrnych medalistów ubiegłego sezonu w hokeju na trawie. Klasyk Hokej Superligi: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń. Przyjdź na stadion przy ul.

W sobotę 18.09.2021 o godz. 16.00 mecz złotych i srebrnych medalistów ubiegłego sezonu w hokeju na trawie. Klasyk Hokej Superligi: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń. Przyjdź na stadion przy ul. Promienistej 27 i zobacz mistrzów Polski w nowym składzie. Wstęp wolny. ZAPRASZAMY!!!

17 Wrzesień 2021 - PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!! 17 Wrzesień 2021 - PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!! 17 Wrzesień 2021 - PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!! 
 
 12 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU.  
W sobotnim (10.09.2021) meczu WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno po raz kolejny na boisku przy ul. Promienistej 27 wystąpił najlepszy strzelec ligowych bramek w historii Grunwaldu - Artur Mikuła.

W sobotnim (10.09.2021) meczu WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno po raz kolejny na boisku przy ul. Promienistej 27 wystąpił najlepszy strzelec ligowych bramek w historii Grunwaldu - Artur Mikuła. Jednak tym razem nie przywdział barw wojskowych, nie przebierał się w szatni gospodarzy, nie usiadł na swoim miejscu w szatni, ale zagrał w barwach Stelli, gdyż król Artur, po 24 latach gry w WKS Grunwald Poznań, na zakończenie kariery wrócił do rodzinnego Gniezna wspomagając swoim doświadczeniem i nieprzeciętnymi umiejętnościami młodą drużynę beniaminka. W tak ważnym momencie oczywiście nie mogło zabraknąć prezesa klubu WKS Grunwald Poznań - gen. broni Lecha Konopki, który ze wzruszeniem dziękował Arturowi za wszystkie lata gry w naszym klubie.
Artur, mimo że na zakończenie kariery przeniosłeś się do innego klubu, wiedz, że na zawsze zostajesz w historii WKS Grunwald Poznań i w sercach kibiców. Wszyscy będziemy pamiętać o Twoich dokonaniach! Wielki szacunek i wielkie podziękowania dla Ciebie!!! #W jedności siła!
Przed spotkaniem Prezes Klubu pogratulował nowemu Prezesowi Polskiego Związku Hokeja na Trawie - Rafałowi Grotowskiemu, wyboru na jakże trudne stanowisko sternika polskiego hokeja i życzył samych sukcesów na przyszłość.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 
 
 12 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH!  
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 9:0 (3:0, 1:0, 2:0, 3:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Mikołaj Głowacki -2, Mikołaj Gumny -1, Eryk Bembenek -1. W sobotę (10.09.2021), meczem z beniaminkiem Hokej Superligi - Stellą Gniezno, wojskowi rozpoczęli sezon 2021/2022.

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 9:0 (3:0, 1:0, 2:0, 3:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Mikołaj Głowacki -2, Mikołaj Gumny -1, Eryk Bembenek -1.
W sobotę (10.09.2021), meczem z beniaminkiem Hokej Superligi - Stellą Gniezno, wojskowi rozpoczęli sezon 2021/2022. Nasi hokeiści na trawie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zwyciężając wysoko, a niektóre zagrania i akcje pokazują, że w nowym Grunwaldzie pod trenerskim przywództwem Pawła Bratkowskiego, drzemią spore możliwości. Trzeba to jeszcze wszystko dobrze poukładać i obrona tytułu mistrza Polski w rozpoczętym sezonie będzie możliwa. W przyszłą sobotę mecz z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń, który będzie okazją do oceny drużyny, ponieważ ambitny beniaminek z Gniezna nie sprawił trudności najlepszej od dwóch dekad polskiej drużynie. Spotkanie z Toruniem odbędzie się na boisku WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI