25 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEJ SUPERLIGA WSTRZYMANA! CO DALEJ Z SEZONEM?  
Dla kibiców hokeja na trawie to miał być weekend jak każdy inny, pełen emocji i pięknych bramek. Prawdziwym hitem kolejki miało być starcie Grunwaldu Poznań z AZS-em Politechniki Poznańskiej, jednak sobotni mecz, jak również reszta jesiennych spotkań Superligi, został odwołany.

Dla kibiców hokeja na trawie to miał być weekend jak każdy inny, pełen emocji i pięknych bramek. Prawdziwym hitem kolejki miało być starcie Grunwaldu Poznań z AZS-em Politechniki Poznańskiej, jednak sobotni mecz, jak również reszta jesiennych spotkań Superligi, został odwołany.
O przyczynach takiego rozwiązania w materiale Pawła Jonika.

Materiał filmowy na youtube


25 Październik 2020 - HOKEJ SUPERLIGA WSTRZYMANA! CO DALEJ Z SEZONEM? 
 
 23 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODSTĘPNY KORONAWIRUS W NATARCIU!  
Jeszcze do dnia dzisiejszego wydawało się, że mecz pomiędzy mistrzami Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań z AZS Politechnika Poznańska dojdzie w sobotę (24.10.2020) do skutku. Jednak ilość zawodników zakażonych i przebywających na kwarantannie przekroczyła dopuszczalny limit.

Jeszcze do dnia dzisiejszego wydawało się, że mecz pomiędzy mistrzami Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań z AZS Politechnika Poznańska dojdzie w sobotę (24.10.2020) do skutku. Jednak ilość zawodników zakażonych i przebywających na kwarantannie przekroczyła dopuszczalny limit. Jesteśmy zmuszeni w zaistniałej sytuacji odwołać spotkanie ligowe w Hokej Superlidze, czekać na wyzdrowienie naszych zawodników i zdrowsze czasy! L #Obyśmy zdrowi byli!

23 Październik 2020 - PODSTĘPNY KORONAWIRUS W NATARCIU! 
 
 22 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MECZ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI!  
W najbliższą sobotę (24.10.2020) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzy się z AZS Politechnika Poznańska, na swoim boisku klubowym ul. Promienistej 27 o godz. 16.00 w ramach rozgrywek Hokej Superliga.

W najbliższą sobotę (24.10.2020) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzy się z AZS Politechnika Poznańska, na swoim boisku klubowym ul. Promienistej 27 o godz. 16.00 w ramach rozgrywek Hokej Superliga. Wojskowi są dotychczasowym liderem rozgrywek, ale w sobotnim meczu wystąpią w bardzo osłabionym składzie, ponieważ kilku zawodników mistrza Polski przebywa na kwarantannie z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wszyscy życzymy naszym mistrzom szybkiego powrotu do zdrowia i jak najszybszego powrotu do gry. Podstępny wirus atakuje z każdej strony i oddzielenie zawodników zdrowych od chorych jest jedyną skuteczną metodą ochrony przed zakażeniem większej ilości osób. Poznań od zeszłego tygodnia jest w czerwonej strefie, w związku z tym, mecz musi się odbyć bez udziału publiczności. Działaczy i dziennikarzy obowiązują wszystkie restrykcje wprowadzone przez Radę Ministrów RP. MASKI OBOWIĄZKOWE NA CAŁYM OBIEKCIE!!!

P.S. Link do transmisji internetowej podam, jak tylko dostanę informację od
Hokej Superliga.

Tekst: Waldemar Serowski

Plakat wykonał: Paweł Siczyński

22 Październik 2020 - MECZ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI! 
 
 19 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
   MAJOR STANISŁAW WAŻYDRĄG - WKS TO CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA  
Na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.

Na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.
Jak już podawaliśmy, zatwierdzone na Walnym Zgromadzeniu Delegatów wyróżnienie, to tytuł Honorowego Członka WKS Grunwald Poznań. Wspaniałemu Koledze, Dyrektorowi Klubu, majorowi Stanisławowi Ważydrągowi, w imieniu całej Klubowej Braci bardzo serdecznie gratulujemy. Poniżej zapowiadany okolicznościowy materiał związany z przygodą Pana Majora Stanisława z WKS Grunwald.
Rozmawiamy z b. Dyrektorem WKS Grunwald mjr. rez. Stanisławem Ważydrągiem
Rozwinięcie skrótu WKS...

- WKS to dla Ciebie bardzo ważny symbol zawsze to podkreślałeś. To nierozłączna część Twojego życia?.
- Tak, to prawda. Z Klubem byłem, a właściwie jestem związany od 21 lat, czyli jedną trzecią mojego życia. A co do skrótu WKS, to dla mnie on oznacza:

W - jak ?Wojskowy? ? będąc żołnierzem, identyfikowałem się ze specyfiką wojskowego klubu i starałem się poprzez swoją działalność i przykład osobisty stwarzać warunki, aby nasi zawodnicy i trenerzy odznaczali się cechami dobrych żołnierzy, takimi jak waleczność, honor, ambicja, dyscyplina, wytrwałość itd;
K - jak ?Klub? ? to stowarzyszenie o pięknej historii i przebogatej tradycji , ale dla mnie to przede wszystkim wspólnota ludzi, działaczy i sportowców, dążących do osiągnięcia wysokich wyników sportowych przez najlepszych zawodników, ale również dla tych, którzy nigdy mistrzami nie będą, stwarzając im jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, poświęcając niejednokrotnie swój prywatny czas, nie oczekując nic w zamian, no może poza wolą walki na boisku, macie, korcie czy strzelnicy od naszych sportowców;
S ? jak ?Sportowy? ? przez duże ?S?, to profesjonalny Klub sportowy, mający bardzo dobrą strukturę organizacyjną, oddanych działaczy sportowych, doświadczonych szkoleniowców i ambitnych zawodników.
Te wszystkie czynniki zdecydowały o tym, że przez tak wiele lat WKS Grunwald istnieje jako wielosekcyjny klub sportowy i może pochwalić się wspaniałymi wynikami sportowymi i organizacyjnymi. I oby tak było w przyszłości.

- To jedyny Klub sportowy, w którym rozwijałeś swoje sportowe wizje, realizowałeś zamierzenia, pomysły, pracowałeś z ludźmi.....
- Nie licząc małego klubu z mojej rodzinnej miejscowości, w którym uprawiałem piłkę nożną, chyba jak każdy chłopak. Ale WKS Grunwald Poznań to inny ?świat?.
Kiedy w październiku 1999 roku objąłem obowiązki szefa Klubu spełniło się moje marzenie, gdyż zawsze chciałem działać w sporcie, najlepiej w wojsku. To też zaważyło o wyborze studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Jednak z braku miejsc nie dostałem się na upragniony kierunek oficer WF i zostałem dowódcą ogólnowojskowym. Po 15 latach dowodzenia pododdziałami od szczebla plutonu i kompanii po batalion wróciłem do sportu, do WKS Grunwald.
Na początku nie było łatwo przestawić się z rygoru wojskowego na pracę w środowisku bardziej sportowym niż wojskowym. Ale dzięki przychylności przełożonych, szczególnie Pana płk. Eugeniusza Sitka i ppłk. Zygmunta Skrobickiego oraz wsparciu ze strony podwładnych pokonywałem te trudności w początkowym okresie mojej pracy w Klubie. Najważniejszą rzeczą, którą udało nam się stworzyć w tym czasie, to trwałe struktury organizacyjne Klubu oparte na nowym Statucie Klubu, w których to strukturach sekcje sportowe stały się bardziej samodzielne, otrzymały więcej autonomii, ale i odpowiedzialności za swoje decyzje. Powstały Zarządy sekcji, które wspierały Zarząd Klubu i kierowników sekcji w działalności sportowo-organizacyjnej. Do dziś przynosi to pozytywne efekty w postaci bardzo dobrych wyników sportowych zawodników przy jednocześnie dobrej kondycji finansowej sekcji sportowych.
- Dla WKS Grunwald pracowałeś jako organizator imprez, jako dyrektor zarządzający, poznawałeś ludzi...
- Można powiedzieć, że co tydzień Klub był i jest organizatorem imprezy i to wysokiej rangi, bo rozgrywane są mecze mistrzostw Polski hokeja na trawie albo w hali, jak też I ligi piłkarzy ręcznych. To duża odpowiedzialność i wielki wysiłek, który trzeba włożyć w przygotowanie takich imprez sportowych. Ale dzięki oddaniu i doświadczeniu takich ludzi jak kierownik sekcji piłki ręcznej Krzysztof Brzeziński, czy kierownik sekcji hokeja na trawie Waldemar Serowski, zawody te odbywają się na wysokim poziomie organizacyjnym i co bardzo ważne w sposób bezpieczny. Nasz Klub wspólnie z Wojskowym Zespołem Sportowym był też co roku organizatorem wielu imprez sportowych wysokiej rangi (również międzynarodowych) w tenisie ziemnym, biegach przełajowych, zapasach, biegu na orientację, strzelectwie sportowym. Właśnie w takich sytuacjach, gdzie wymagane było poświęcenie i duże umiejętności organizacyjne, można było przekonać się o sile kolektywu oraz jak wspaniałych mamy ludzi w Klubie.
- Co znaczy dla Ciebie dzisiaj ten Klub?
- Tak jak powiedziałem na początku WKS Grunwald Poznań to duża i bardzo ważna część mojego życia. Klub to przede wszystkim wspaniali ludzie. Najbardziej cenne dla mnie było to, że poznałem i mogłem swoją osobą wspierać wybitnych zawodników, medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski i ich trenerów, czym może choć trochę przyczyniłem się do ich sukcesów. Cieszę się, że mogłem poznać i współpracować z wieloletnim Prezesem Klubu Panem generałem Lechem Konopką i Wiceprezesem pułkownikiem Zygmuntem Skrobickim, którzy niejednokrotnie przyczynili się do tego, ze WKS Grunwald przetrwał największe trudności, o czym niewielu wiedziało. Klub to też oddani pracownicy, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie naszego stowarzyszenia, m.in. księgowa Klubu - Pani Ewa Jakubowska, pielęgniarka - Pani Ania Cieloszyk, czy autor książkowego wydawnictwa z okazji 70-lecia Klubu redaktor Jerzy Raube. Wszystkim wymienionym i nie wymienionym z nazwiska, z którymi dane mi było współpracować przy tej okazji z serca dziękuję. Mam nadzieję, że dzięki takim ludziom i podobnym, Klub będzie dalej się rozwijał i świętował swoje kolejne jubileusze.
- Życząc zdrowia i pomyślności dziękuję za rozmowę.
Jerzy Raube

19 Październik 2020 - MAJOR STANISŁAW WAŻYDRĄG - WKS TO CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA 
 
 16 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE!  
W hokeju na trawie trwa przerwa (do 24.10.2020) w rozgrywkach ze względu na zgrupowanie kadry. Miło się patrzy, gdy na czele ligowej tabeli Hokej Superligi, po 5 jesiennych kolejkach, znajdują się hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań.

W hokeju na trawie trwa przerwa (do 24.10.2020) w rozgrywkach ze względu na zgrupowanie kadry. Miło się patrzy, gdy na czele ligowej tabeli Hokej Superligi, po 5 jesiennych kolejkach, znajdują się hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań. Radość z 5 zwycięskich meczów w rundzie jesiennej burzy sytuacja w kraju związana z rozwojem pandemii Covid-19. Od jutra (17.10.2020) miasto Poznań będzie w czerwonej strefie i dla sportu znaczy to na razie tyle, że mecze muszą się odbywać bez udziału publiczności. Nie łudźmy się jednak, że przy szybszym rozwoju koronawirusa w kraju, władze centralne mogą wprowadzić ponowny loockdown i uprawianie sportu oraz rozgrywki ligowe mogą zostać całkowicie zawieszone. Poniżej zasady prowadzenia zajęć z hokeja na trawie oraz zasady przebywania w czerwonej strefie. Obyśmy tylko wszyscy zdrowi byli!!!


Koronawirus. Zasady prowadzenia zajęć hokeja na trawie

Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny Polski Związek Hokeja na Trawie apeluje do szkoleniowców, zawodników i wszystkich osób ze środowiska o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa. Nadto nasza Federacja przypomina, że w trakcie prowadzenia zajęć obowiązują zasady, które przedstawiamy poniżej. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie.

Zasady prowadzenia zajęć w sezonie 2020/21:

- zachowanie dystansu społecznego
- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt (odpowiedzialni trenerzy)
- weryfikacja i rejestracja uczestników: trenujących osób, trenerów, obsługi obiektu (lista obecności z podaniem daty i godziny)
- w przypadku złego samopoczucia lub innych dolegliwości w czasie zajęć zawodnik jest zobowiązany zgłosić je trenerowi lub innej osobie funkcyjnej
- w razie potrzeby podlewanie boiska w trakcie przerw technicznych
- każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną butelkę z wodą i własną koszulkę (znacznik) w odmiennym preferowanym kolorze ? znaczniki wydają trenerzy w trakcie pierwszych zajęć, po treningu zawodnik zabiera do wyprania
- rezygnacja z procedury podawania sobie ręki tzw. przybijanie piątki
- zakaz spluwania i wydmuchiwania nosa na murawę w trakcie treningu
- dopuszczony tylko własny sprzęt bramkarski - dezynfekowany po każdym treningu
- 15-minutowa przerwa techniczna po każdych zajęciach, w trakcie której trener dokonuje dezynfekcji piłek, pachołków, drabinek i innych pomocy trenerskich
- każdorazowa dezynfekcja ławek dla zawodników w trakcie przerwy technicznej
- zalecane (w miarę możliwości technicznych) wydzielenie osobnego wejścia i wyjścia na teren obiektu sportowego
- zalecamy dotykanie piłek przez zawodników/zawodniczki tylko kijem
- ograniczenie dotykania ochraniaczy na zęby i przestrzeganie higieny w tym zakresie - (pudełka na ochraniacze trzymane wyłącznie w osobistych torbach treningowych)
- po zakończeniu treningu niezwłoczne opuszczenie obiektu
- obowiązkowe jest umieszczenie w widocznym miejscu informacji z obowiązującymi procedurami

16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 
 
 15 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  W POZNANIU NA CZERWONO  
Od soboty mamy nowe warunki życia związane z obostrzeniami sanitarnymi. Rząd zaprezentował dodatkowe ograniczenia w strefach żółtej i czerwonej, mają one wejść w życie od 17 października W czerwonej strefie od soboty znajdą się 152 powiaty z 16 województw, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

Od soboty mamy nowe warunki życia związane z obostrzeniami sanitarnymi.

Rząd zaprezentował dodatkowe ograniczenia w strefach żółtej i czerwonej, mają one wejść w życie od 17 października
W czerwonej strefie od soboty znajdą się 152 powiaty z 16 województw, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

Nowe ograniczenia w strefie czerwonej przewidują m.in. zakaz wesel i imprez okolicznościowych, zamknięcie basenów i siłowni, przejście na nauczanie hybrydowe bądź zdalne, zawody sportowe bez publiczności
Nowe ograniczenia w strefie żółtej:
lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 - 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
od 19.10 - ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach - max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
Nowe ograniczenia w strefie czerwonej:
ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 m2,
w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:
lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 - 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni
Opr. Jerzy Raube

15 Październik 2020 - W POZNANIU NA CZERWONO 
 
 15 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA"  
W sobotę (10.10.2020) odbył się po raz kolejny turniej poświęcony pamięci patrona naszego boiska klubowego, Henryka Zielazka, który był postacią wybitną. Wieloletni zawodnik hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań, w później trener, ale przede wszystkim wielki wychowawca młodzieży.

W sobotę (10.10.2020) odbył się po raz kolejny turniej poświęcony pamięci patrona naszego boiska klubowego, Henryka Zielazka, który był postacią wybitną. Wieloletni zawodnik hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań, w później trener, ale przede wszystkim wielki wychowawca młodzieży. Pan Henryk do końca swoich dni bywał na meczach ligowych i na turniejach, które były organizowane za jego życia. Zawsze potrafił nawiązać świetny kontakt z młodzieżą i bardzo ciekawie opowiadać. Dlatego w imię pamięci o Panu Henryku w naszych turniejach uczestniczą zespoły młodzieżowe, ale najważniejsi są młodzi adepci hokeja na trawie. W takich turniejach nie ma zwycięzców. Liczy się świetna zabawa, świeżość, radość z uprawianej dyscypliny, ale oczywiście jest też nutka rywalizacji i dzieciaki dzielnie walczyły w pojedynkach meczowych. Proszę, przypatrzcie się zdjęciom, gdzie gołym okiem widać zawziętość w grze i radość maluchów!!! Do zobaczenia za rok!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski i Tomasz Kaszuba

15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 
 
 12 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI!  
WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 0:5 (0:4) Eliminacje juniorów młodszych - Liga juniora młodszego Piąty z zaplanowanych siedmiu meczów eliminacyjnych Juniorów Młodszych odbył się w niedzielę (11.

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 0:5 (0:4)
Eliminacje juniorów młodszych - Liga juniora młodszego
Piąty z zaplanowanych siedmiu meczów eliminacyjnych Juniorów Młodszych odbył się w niedzielę (11.10.2020). Tym razem naszym przeciwnikiem był rywal ze Świętego Rocha, czyli Politechnika Poznańska. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 (4:0) dla naszych przeciwników, jednak sam rezultat nie do końca odzwierciedlał to, co działo się podczas meczu.
Faktem jest, że pierwsza połowa została przez nas "przespana", natomiast drugie 30 minut wyglądało już w naszym wykonaniu przyzwoicie. Pojawiały się sytuacje strzeleckie, krótkie rogi i dobrze rozgrywane akcje począwszy od linii obrony. Zabrakło skuteczności i zdecydowania, żeby strzelić choć bramkę honorową. Na pochwałę po meczu na pewno zasługuje nasz bramkarz Dawid Zalewski, który niejednokrotnie ratował nas przed stratą większej ilości bramek. Mamy sporo materiału video z tego spotkania, które na pewno zostanie przeanalizowane przez trenera i zawodników w nadchodzącym tygodniu. Trzeba na pewno zintensyfikować rozgrzewkę przed meczem oraz potrenować wykonywanie krótkich rogów, gdyż ten stały element gry w hokeja na trawie musi być opanowany do perfekcji. Oczywiście jak zawsze bardzo dziękujemy naszym najwierniejszym kibicom, którzy pomimo rześkiego poranka mocno kibicowali naszym zawodnikom. #W jedności siła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Marcin Wieruszewski i Waldemar Serowski

12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 
 
 11 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH!  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:6 (0:1, 0:1, 1:2, 1:2) Bramki strzelili: Artur Mikuła -3, Mikołaj Gumny -1, Mateusz Hulbój -1, Michał Lange -1, Sobotni (10.10.2020) mecz mistrzów Polski w hokeju na trawie z KS Warta Poznań nie należał do łatwych.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:6 (0:1, 0:1, 1:2, 1:2)
Bramki strzelili: Artur Mikuła -3, Mikołaj Gumny -1, Mateusz Hulbój -1, Michał Lange -1,
Sobotni (10.10.2020) mecz mistrzów Polski w hokeju na trawie z KS Warta Poznań nie należał do łatwych. Wpływ na to miała w dużym stopniu pogoda, która tego wieczoru pokazała, że ciepła złota polska jesień już się skończyła. Padający deszcz, gwałtowne obniżenie się temperatury, kibice siedzący pod kocami, to również oblicze hokeja na trawie, a zawodnicy grający w tym olimpijskim sporcie zawsze wykazują się hartem ducha bez względu na warunki atmosferyczne. W takich warunkach wygrana wojskowych była wyraźna i marznących kibiców wprawiła w dobry nastrój. Sam derbowy pojedynek był z gatunku walki o każdy metr boiska, jednak z przewagą mistrzów Polski. Wynik spotkania w pełni odzwierciedlił sytuacje na boisku. Oczywiście trzeba dodać powrót formy strzeleckiej Artura Mikuły, który strzelił trzy bramki i jak zawsze pomógł drużynie wygrać kolejny mecz. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa na konsultacje kadry narodowej. My wracamy do gry 24.10.2020 o godz. 16.00 meczem z AZS Politechnika Poznańska na naszym boisku klubowym przy ul. Promienistej 27. Oczywiście proszę śledzić komunikaty, ponieważ rozwijająca się w szybkim tempie pandemia Covid-19 może pokrzyżować wszelkie plany na przyszłość. Obyśmy zdrowi byli!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron

11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 
 
 09 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SPORTOWE WSPÓŁZAWODNICTWO UHONOROWANE  
W Centrum Olimpijskim PKOl na Gali Sportu Wojskowego podsumowano współzawodnictwo sportowe Polskich Sił Zbrojnych za 2019 rok. Celem wydarzenia było uczczenie dowódców i sportowców - żołnierzy oraz podziękowanie im za trud i wysiłek włożony w kształtowanie wizerunku żołnierza jako osoby zdyscyplinowanej, wyszkolonej i wysportowanej.

W Centrum Olimpijskim PKOl na Gali Sportu Wojskowego podsumowano współzawodnictwo sportowe Polskich Sił Zbrojnych za 2019 rok. Celem wydarzenia było uczczenie dowódców i sportowców - żołnierzy oraz podziękowanie im za trud i wysiłek włożony w kształtowanie wizerunku żołnierza jako osoby zdyscyplinowanej, wyszkolonej i wysportowanej.
Uroczystość rozpoczął Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych - generał Jarosław Mika, który nie tylko podkreślił znaczenie kultury fizycznej w wojsku, ale również podsumował rok 2019 pod kątem zawodów sportowych.
- Domeną kultury fizycznej jest jej dynamika, ciągłość zmian, różnorodność form oraz stanowiące jej istotę dążenie do doskonałości. Rok 2019 obfitował w różnego rodzaju imprezy sportowe, najważniejszą z nich były z pewnością VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe, które rozgrywane są w cyklu czteroletnim. Z Chin, gdzie odbyła się ostatnia edycja zawodów przywieźliśmy aż 60 medali, co dało nam 5. miejsce w klasyfikacji.  Dzisiaj chcielibyśmy podziękować wszystkim sportowcom, trenerom, kadrze instruktorskiej oraz całemu gronu osób  zabezpieczających i wspomagających sport w wojsku - powiedział generał. J. Mika. Wielki udział w tych wynikach mieli sportowcy z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań, kierowanego przez ppłk. Zygmunta Skrobickiego. O wynikach w Wuhan informacje są w postach poniżej.
Podczas Gali Sportu Wojskowego odbyła się ceremonia wręczenia wyróżnień w kilku kategoriach. Polski Komitet Olimpijski był reprezentowany przez Sekretarza Generalnego PKOl - Adama Krzesińskiego, który wręczył Wojskowej Federacji Sportu Złoty Medal Zasługi Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Medalem 100-lecia PKOl został wyróżniony z kolei generał Jarosław Mika oraz Prezes Wojskowej Federacji Sportu - generał broni Lech Konopka. Gratulujemy!
W uroczystości wziął udział Wiceprezes Rady Ministrów, który niedawno został nominowany na Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Piotr Gliński.

Jerzy Raube

09 Październik 2020 - SPORTOWE WSPÓŁZAWODNICTWO UHONOROWANE 09 Październik 2020 - SPORTOWE WSPÓŁZAWODNICTWO UHONOROWANE 
 
 09 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE!  
Nadchodzący weekend będzie bardzo pracowity dla sekcji hokeja na trawie. Zaczynamy w sobotę (10.10.2020) o godz. 10.00 turniejem "VI Memoriał im. Henryka Zielazka" Kim był Henryk Zielazek dla WKS "Grunwald" Poznań prawdziwemu kibicowi nie trzeba tłumaczyć, ale dla osób, którzy już nie pamiętają Pana Henryka, poniżej znajdą kilka słów o naszym wielkim patronie.

Nadchodzący weekend będzie bardzo pracowity dla sekcji hokeja na trawie. Zaczynamy w sobotę (10.10.2020) o godz. 10.00 turniejem "VI Memoriał im. Henryka Zielazka" Kim był Henryk Zielazek dla WKS "Grunwald" Poznań prawdziwemu kibicowi nie trzeba tłumaczyć, ale dla osób, którzy już nie pamiętają Pana Henryka, poniżej znajdą kilka słów o naszym wielkim patronie. Młodzież i dzieci z naszego klubu w sobotę meldują się na sportowym pikniku, aby uczcić pamięć wielkiego sportowca!!! Następnie w sobotę wieczorem, mistrz Polski WKS Grunwald Poznań zmierzy się z KS Wartą Poznań, na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 18.00. Przyjdź i zobacz derbowy pojedynek w hokeju na trawie. Odetchnij świeżym powietrzem, zabierz rodzinę i dopinguj naszych mistrzów!!! Następnego dnia: Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznań. Niedziela 11.10.2020 o godz.11.00 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny ligowy mecz. Tym razem przeciwnikiem naszych młodych hokeistów na trawie będzie kolejny zespół z Poznania i też akademicki, tylko że "Politechniki". Ponowne derby naszego miasta zapowiadają się ciekawie z lekkim wskazaniem na naszych rywali, ale my wierzymy w umiejętności i ambicje naszych chłopaków. Strzelają już bramki w każdym spotkaniu i może w tym meczu pokuszą się o niespodziankę. Seniorzy tego im serdecznie życzą.
UWAGA: Pamiętajcie: na obiekcie WKS Grunwald Poznań obowiązuje zachowanie odstępu społecznego minimum 2m, dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt oraz od soboty (10.10.2020) noszenie masek ochronnych dla osób obserwujących hokejowe zmagania sportowe. Rodziców zapraszamy na piknik i mecz. #Nie siedź w domu! #Bądź z dzieckiem! Kierownik stawia kawę - kawa jak zawsze do zrobienia samemu w pokoju nr 21. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakaty: Paweł Siczyński
Zdjęcia: archiwum

Ś.P. HENRYK ZIELAZEK

Henryk Zielazek urodził się 14.12.1919 r. w Sadach k. Poznania, zmarł 11.10. 2014 r. w Poznaniu. Pan Henryk Zielazek związał się przede wszystkim z ukochanym hokejem na trawie. Najbliższe mu były kluby wojskowe. Przed II wojną światową Wojskowy Klub Sportowy Poznań, a od jego narodzin po II wojnie światowej WKS Grunwald Poznań. Jego karierę zawodniczą przerwała wojna, lecz zanim wybuchła zdobył wraz ze swoim klubem WKS "Grunwald? Poznań trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w hokeju na trawie - w 1935, 1936 i 1938 r. Zawodnik, mistrz Polski, reprezentant kraju, trener - w tym w latach siedemdziesiątych XX wieku - szkolenia olimpijskiego. Karierę zawodniczą zakończył w WKS Grunwald Poznań w 1960 roku. Po jej zakończeniu oddał się pracy szkoleniowej. Wychował kilka pokoleń hokeistów na trawie, w tym kilku reprezentantów Polski. Czynnie uczestniczył do swoich ostatnich dni w działalności sekcji hokeja na trawie i klubu WKS Grunwald Poznań.
Wielki patriota. Czynnie działał w ruchu oporu podczas II wojny światowej. Był uczestnikiem sławnej akcji Bollwerk w lutym 1942 roku w porcie rzecznym Poznania. Podpalono tam i doszczętnie zniszczono magazyny wojskowe okupanta. Uznano później, że była to największa akcja dywersyjna w Wielkopolsce podczas II wojny światowej.
Odznaczony wieloma medalami państwowymi i resortowymi. "Supersenior"
Poznańskiego Sportu wyróżniony tym tytułem w styczniu 2014 roku oraz pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski w 2015 roku.
Śp. Henryk Zielazek spoczywa na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu.

09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 
 
 08 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  HONOROWY CZŁONEK WKS GRUNWALD STANISŁAW WAŻYDRĄG  
W środę, na posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.

W środę, na posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.
Jak już podawaliśmy, zatwierdzone na Walnym Zgromadzeniu Delegatów wyróżnienie, to tytuł Honorowego Członka WKS Grunwald Poznań. Wspaniałemu Koledze, Dyrektorowi Klubu, majorowi Stanisławowi Ważydrągowi, w imieniu całej Klubowej Braci bardzo serdecznie gratulujemy. Wkrótce zamieścimy okolicznościowy materiał związany z tą uroczystością.
Fot. Krzysztof Matras 

Jerzy Raube

08 Październik 2020 - HONOROWY CZŁONEK WKS GRUNWALD STANISŁAW WAŻYDRĄG 08 Październik 2020 - HONOROWY CZŁONEK WKS GRUNWALD STANISŁAW WAŻYDRĄG 
 
 07 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY!  
KS AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:4 (2:0, 0:1, 1:0. 1:0) Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Julian Jafra -1 Kolejny mecz juniorów młodszych za nami. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF Poznań.

KS AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:4 (2:0, 0:1, 1:0. 1:0)
Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Julian Jafra -1
Kolejny mecz juniorów młodszych za nami. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF Poznań. Zagraliśmy dobre spotkanie, przeprowadziliśmy dużą ilość składnych akcji, dobrze zachowywaliśmy się podczas odbiorów piłki i często penetrowaliśmy półkole strzałowe rywali. Zwłaszcza akcje prawą stroną były w dobrym tempie i stwarzały zagrożenie dla naszych przeciwników. Na pochwałę zasługuje akcja bramkowa, w której udział wzięło bardzo dużo zawodników począwszy od obrońców, aż po linię napadu. Gola dla naszego zespołu po podaniu Filipa Rejewskiego zdobył Julian Jafra! Niestety w całym meczu musieliśmy uznać wyższość starszych kolegów z AWF-u, którzy wygrali 4:1. Jeszcze nasz rywal był za silny, ale nasi młodzi hokeiści na trawie czynią stałe postępy i przy takim zaangażowaniu już niedługo będą groźni dla najlepszych ekip w tej grupie wiekowej.
Warto dodać, że cieszy wysoka frekwencja na meczu i atmosfera w drużynie, zarówno na boisku, jak i poza nim. Tak trzymać!! W jedności siła!
P.S. W przerwie meczu obiecaną jeszcze w sezonie 2019/2020 koszulkę Hummela za zdobycie pierwszej bramki w lidze juniora młodszego otrzymał Filip Rejewski. Gratulacje. Teraz kierownik funduje koszulkę lub koszulki za zdobycia hat-tricka lub zachowanie czystego konta przez bramkarza i linię obrony w meczu ligowym!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Hanna Kosmaczewska

07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 
 
 07 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBOWY MECZ MŁODZIE?Y!  
Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań W środę 07.10.2020 o godz.17.15 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny mecz w lidze junior młodszy.

Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań
W środę 07.10.2020 o godz.17.15 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny mecz w lidze junior młodszy. Apetyt na zwycięstwo rośnie ?w miarę jedzenia?. Po ostatnich dobrych meczach w wykonaniu naszych młodych hokeistów na trawie, liczymy na dobry wynik w spotkaniu derbowym z kolegami za miedzy. Pamiętajcie: na obiekcie WKS Grunwald Poznań obowiązuje zachowanie odstępu społecznego minimum 2m oraz dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt. Rodziców zapraszamy na mecz. Kierownik stawia kawę i uściślę - kawa jak zawsze do zrobienia w pokoju nr 21. W jedności siła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

07 Październik 2020 - DERBOWY MECZ MŁODZIE?Y! 
 
 06 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
   DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA  
Mamy kolejną poważną falę zachorowań na COVID-19. Poniżej przypominamy OBECNE ZASADY I OGRANICZENIA. DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ: 1,5 metra - minimalna odległość między pieszymi Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

Mamy kolejną poważną falę zachorowań na COVID-19. Poniżej przypominamy OBECNE ZASADY I OGRANICZENIA.

DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OGRANICZENIA
W PRZEMIESZCZANIU SIĘ:
1,5 metra - minimalna odległość między pieszymi
Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
Wyłączeni z tego obowiązku są:
rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby
z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie,
osoby, które zasłaniają usta i nos.

 
ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH:
Obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa
w sytuacji, gdy nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych.
Na czym polega? Usta i nos musisz zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie masz możliwości zachowania 1,5 metrów odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej ? np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej.
Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.:
w autobusie, tramwaju i pociągu,
w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,
w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
w kinie i teatrze,
u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
w kościele i szkole, na uczelni
w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.
Wyjątki. Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?
w restauracji lub barze ? gdy zajmiesz miejsce przy stole i jesz lub pijesz,
w pracy ? jeśli nie masz styczności z osobami z zewnątrz (np. podczas obsługi klientów i interesantów),
podczas przebywania w lesie,
podczas spożywania posiłków lub napojów po zajęciu miejsca siedzącego
w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc, w tym posiłków i napojów wydawanych na pokładzie pociągu (wagon WARS).
Obowiązuje do: odwołania.
Ważne! Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe. Z obowiązku tego zwolnione są osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu:
całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nos
 
KWARANTANNA
 Ograniczenie dotyczy osób, które:
przekraczają granicę RP stanowiącą zewnętrzną granicę UE,
miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem,
mieszkają z osobą, która zostaje skierowana na kwarantannę
Listę osób wyłączonych z obowiązkowej kwarantanny przy przekraczaniu granicy zewnętrznej UE określają przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
z wystąpieniem stanu epidemii.
Z kwarantanny, po przekroczeniu granicy Polski, zwolnieni są:
obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) ? stron umowy
o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci;
pasażerowie statku powietrznego w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002r. ? Prawo lotnicze, wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium państwa nieobjętego zakazami w ruchu lotniczym określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 119 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. ? Prawo lotnicze, z wyjątkiem pasażerów statku powietrznego wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium Republiki Białorusi albo Ukrainy.
Z obowiązkowej kwarantanny wyłączeni są wszyscy kształcący się w Polsce studenci, uczestnicy studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego, a także doktoranci oraz wszyscy naukowcy prowadzący w naszym kraju działalność naukową.
Obowiązkowej kwarantanny nie muszą odbywać także cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi polskich obywateli albo pozostają pod ich stałą opieką.
Na czym polega?
Od 2 września 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące:
kwarantanny (odosobnienie osoby zdrowej, z powodu narażenia na zakażenie);
izolacji (odosobnienie osoby, której pierwszy wynik testu diagnostycznego
w kierunku SARS-CoV-2  jest dodatni).
Izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19.
W przypadku, gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji, a jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów.
W przypadku izolacji szpitalnej i w izolatorium o zakończeniu izolacji decyduje lekarz sprawujący opiekę nad pacjentem. Jej zakończenie nie może nastąpić wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów, a ostatnie 3 dni muszą być bez objawów choroby.
Kwarantanna nakładana przez inspekcję sanitarną jak i dla osób przekraczających granicę, została skrócona do 10 dni - przy jednoczesnym odstąpieniu od testowania osób bezobjawowych w kwarantannie.
Obowiązuje: od 2 września 2020 r.
 Przez ten czas:
nie można opuszczać domu,
spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane,
w przypadku, gdy osoba poddana kwarantannie ma bliskie kontakty z innymi osobami w domu ? one również muszą zostać poddane kwarantannie,
w przypadku występowania objawów choroby (złe samopoczucie, gorączka, kaszel, duszności) należy koniecznie zgłosić to telefonicznie do stacji sanitarno-epidemiologicznej.
Obowiązuje: od 20 czerwca 2020 r.
Ważne! Policja, w ramach patroli odwiedza osoby, które są objęte kwarantanną
i sprawdza, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Decyzja, co do konkretnej wysokości kary jest zawsze indywidualna.
 
ŻYCIE SPOŁECZNE
KOMUNIKACJA PUBLICZNA
Ograniczenie dotyczy: przejazdów zbiorowym transportem publicznym.
Na czym polega?  Zarządzający transportem publicznym mogą podwyższyć limit pasażerów środku transportu publicznego. Ile osób może wejść na pokład?
Danym środkiem transportu można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:
50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących
i stojących, przy czym co najmniej połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.
100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących
i stojących, przy czym co najmniej połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.
Obowiązuje do: odwołania. 
 
KULTURA
TEATRY, OPERY, KINA I MUZEA
Otwarte zostały instytucje kultury takie jak: teatry, kina, sale koncertowe, galerie, muzea, opery i salony wystawiennicze.
W imprezach kulturalnych i rozrywkowych może uczestniczyć więcej niż 150 osób - obowiązuje jednak określony reżim sanitarny.
W pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach oraz muszlach koncertowych może być zajęte co drugie miejsce na widowni (nie więcej jednak niż 50% miejsc).
W przypadku braku wyznaczonych miejsc, widzowie muszą zachować odległość minimum 1,5 m od innych osób. Obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust.
Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych,
z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) może być zajęte co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie (nie więcej jednak niż 50% miejsc dla publiczności). W przypadku braku wyznaczonych miejsc, widzowie muszą zachować odległość minimum 1,5 m. Obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust.
Na otwartym powietrzu jednocześnie liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników to maksymalnie 1 osoba na 5 m2. Zachować należy co najmniej 1,5 m odległości od innych osób poprzez wyznaczenie miejsc dla publiczności znakami poziomymi. Jeśli nie jest możliwe zachowanie 1,5 m odległości od innych osób, wówczas obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust.
Obowiązuje: do odwołania
  
GOSPODARKA
GASTRONOMIA
W placówkach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami (2 m). Obowiązuje zakrywanie nosa i ust (nie dotyczy to konsumpcji) i np. przy wyjściu do toalety w restauracji. Zachowane zostają dotychczasowe reżimy sanitarne (np. dezynfekcja stolików).
 
HOTELE
Restauracje i bary hotelowe są otwarte i mogą serwować gościom posiłki na sali ? zasady jak przy restauracjach i barach.
Obowiązuje od: 30 maja 2020 r.
Ważne! Od 6 czerwca w hotelach  mogą działać baseny, siłownie i kluby fitness.

SPORT I REKREACJA
SIŁOWNIE, BASENY I KLUBY FITNESS
Zostały  otwarte siłownie, baseny, kluby fitness oraz kluby taneczne.
Ważne! Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni
(w rzędach naprzemiennie). Jeśli nie ma wyznaczonych miejsc, na widowni może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi 50 proc. przewidzianej liczby miejsc. W tym przypadku jednak musi być zachowany  dystans społeczny ? 1,5 m. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą
z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących.
Ograniczono limit osób korzystających z aquaparku do 75 proc. obłożenia obiektu.
Obowiązuje od: 25 lipca (udział publiczności), baseny otwarte od 6 czerwca 2020 r.
 
TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE
Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek.
Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 250 uczestników.
Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane.
Ważne! Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych,
z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) możliwy jest udział publiczności.  Zajęte może być co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni, przy zachowaniu odległości 1,5 m, publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc dla niej przewidzianych. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą
z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących.
Ważne! Pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny i tory wyścigowe dla koni, infrastruktura do sportów wodnych i lotniczych ? nie obowiązuje limit 250 uczestników.
Obowiązuje od: 30 maja, udział publiczności od 25 lipca 2020 r.

ZWOLNIENIE Z OBOWIĄZKU KWARANTANNY DLA UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH
Zwolnienie z obowiązku kwarantanny dla osób spoza UE dotyczy:
zawodników,
członków sztabu szkoleniowego,
lekarzy, fizjoterapeutów,
sędziów,
akredytowanych dziennikarzy.
Zwolnienie dotyczy osób, które biorą udział w zawodach organizowanych przez:
międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski,
międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do federacji sportowej
polski związek sportowy.
Ważne! Osoby, które przekraczają polską granicę, muszą przedstawić Straży Granicznej pismo wystawione przez organizatora zawodów sportowych. Może to być także ? poświadczony przez właściwy w danym sporcie polski związek sportowy ? dokument zawierający dane dotyczące odbywania się zawodów sportowych, ich terminu oraz charakteru uczestnictwa.
Obowiązuje od: 15 sierpnia 2020 r.

Red.

06 Październik 2020 - DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA 
 
 05 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  UCHWAŁA WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO WKS GRUNWALD  
WKS Grunwald Poznań prowadzi swoją działalność statutową w okresie szczególnym. Sportowcy, szkoleniowcy, kierownictwo Klubu realizują zadania w okresie epidemii. Muszą się dostosowywać do przepisów regulacji rządowych.

WKS Grunwald Poznań prowadzi swoją działalność statutową w okresie szczególnym. Sportowcy, szkoleniowcy, kierownictwo Klubu realizują zadania w okresie epidemii. Muszą się dostosowywać do przepisów regulacji rządowych. Wynikają stąd określone trudności, z którymi należy się mierzyć. W tym roku, tak wynika z regulacji statutowych, miało się odbyć Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu w marcu. Epidemia sprawiła, że należało przesunąć z powodów obiektywnych termin zebrania. Jak już informowaliśmy w postach poniżej Zebranie odbyło się 30 września br.
Delegaci podjęli Uchwałę nr 2/WZS-W/2020
WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO DELEGATÓW WOJSKOWEGO KLUBU SPORTOWEGO GRUNWALD POZNAŃ
z dnia 30.09.2020 r.

Obradujący na Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczo-Wyborczym Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań delegaci oceniają działalność statutową Władz Klubu w okresie 2016-2019 jako dobrą.
Założone generalne cele i podstawowe zadania poprzedniej uchwały realizowane były właściwie, co przyniosło końcowy efekt we wzroście wyników sportowych
w okresie kadencji.
Z perspektywy minionego okresu, biorąc pod uwagę osiągnięcia sportowo-organizacyjne, a także finansowe WKS Grunwald, Walne Zgromadzenie stwierdza, że podejmowane przez Zarząd decyzje, zmierzenia oraz przedsięwzięcia okazały się właściwe. Zgromadzeni delegaci składają wszystkim członkom ustępujących władz Klubu serdeczne podziękowania.
Delegaci na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań po wysłuchaniu:
Sprawozdania Zarządu Klubu z działalności w latach 2016-2019;
Sprawozdania Komisji Rewizyjnej Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań;


UCHWALAJĄ:


I. W zakresie działalności statutowej:
1. Zobowiązuje się Zarząd i wszystkich członków Klubu do:
kontynuowania działań na rzecz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży, w środowisku wojskowym
i cywilnym, w mieście Poznaniu i województwie wielkopolskim;
dalszego propagowania sportu poprzez organizowanie i udział w imprezach sportowych i rekreacyjnych;
zwiększenia aktywności członków sekcji sportowych w działalności statutowej Klubu;
poszerzania współpracy z klubami sportowymi, szkołami, urzędami państwowymi i samorządowymi oraz strukturami wojskowymi zajmującymi się kulturą fizyczną;
współpracy z Wojskowym Zespołem Sportowym Poznań na wszystkich możliwych płaszczyznach.

II. W zakresie sportu wyczynowego zobowiązuje się:
1. Kierowników sekcji sportowych do:
stworzenia optymalnych warunków zawodnikom i szkoleniowcom do przygotowania się do udziału w zawodach i imprezach sportowych;
systematycznego naboru nowych członków do sekcji sportowych;
podjęcia działań na rzecz zwiększenia wpływu na funkcjonowanie związków sportowych poprzez uczestnictwo w ich władzach statutowych.
2. Trenerów i instruktorów do:
doskonalenia form treningowych oraz motywowania zawodników do wysiłku;
ciągłego pogłębiania wiedzy specjalistycznej i umiejętności szkoleniowych;
zachowywania zasad bezpieczeństwa w czasie treningów i zawodów.
3. Zawodników do:
godnego reprezentowania Klubu poprzez ciągłe podnoszenie poziomu sportowego;
stosowania się do regulaminów sportowych i zasad fair ? play;
przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas treningów oraz zawodów;
dbałości o powierzony sprzęt sportowy i inne mienie klubowe.

III. W zakresie organizacji imprez sportowych:
1. Utrzymanie na wysokim poziomie organizacji imprez sportowych.
2. Stosowanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas imprez sportowych.IV. W zakresie działalności gospodarczej i finansowej:
1. Utrzymać możliwość zmniejszenia wysokości składki członkowskiej, ze względu na trudną sytuację finansową członka-uczestnika klubu - na wniosek zainteresowanego.
2. Poszerzać formy działalności w celu pozyskiwania większej ilości sponsorów
i darczyńców dla sekcji sportowych i Klubu.
3. Zwiększyć wpływy finansowe sekcji sportowych ze składek członkowskich.
4. Prowadzić analizę wydatków połączoną z racjonalnym planowaniem potrzeb.
5. Rozpowszechnić wśród członków Klubu i ich rodzin możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Klubu.
6. Nie doprowadzać do deficytu finansowego w sekcjach sportowych poprzez racjonalne gospodarowanie uzyskanymi środkami finansowymi.


V. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań:
1. Zatwierdza Sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w latach 2016-2019.
2. Przyjmuje Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań.
3. Udziela absolutorium ustępującemu Zarządowi Klubu z działalności w latach 2016-2019.
4. Zatwierdza przyjęte w głosowaniach uchwały i protokoły: Komisji Mandatowej, Skrutacyjnej oraz Uchwał i Wniosków Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań z dnia 30.09.2020 r.
5. Zawarte w sprawozdaniu za okres lat 2016-2019 kierunki działania i główne zadania na lata 2020-2023 przyjąć jako podstawę do dalszej działalności WKS Grunwald.
6. Walne Zgromadzenie zatwierdza sprawozdanie finansowe za 2019 rok. Strata za 2019 rok w kwocie 116 040,92 zostanie zaliczona w koszty 2020.
7. Walne Zgromadzenie przyjęło w głosowaniu wniosek o nadanie tytułu Honorowego Członka WKS Grunwald Panu Stanisławowi WAŻYDRĄGOWI.


VI. Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań zobowiązuje Zarząd Klubu, Komisję Rewizyjną i wszystkich członków Klubu do realizacji niniejszej Uchwały.
Fot. Sylwester Jakubowski
Red.

05 Październik 2020 - UCHWAŁA WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO WKS GRUNWALD 05 Październik 2020 - UCHWAŁA WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO WKS GRUNWALD 05 Październik 2020 - UCHWAŁA WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO WKS GRUNWALD 
 
 05 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  REMIS NA WŁASNE ŻYCZENIE!  
Liga juniora młodszego. WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. 4:4 (2:0, 1:1, 0:2, 1:1) karne zagrywki 1:2 Bramki dla Grunwaldu strzelili: Sądkiewicz Adam -1, Szymon Sklepik -1, Czerniak Franciszek -1, Leja Seweryn -1.

Liga juniora młodszego.
WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. 4:4 (2:0, 1:1, 0:2, 1:1) karne zagrywki 1:2
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Sądkiewicz Adam -1, Szymon Sklepik -1, Czerniak Franciszek -1, Leja Seweryn -1.

Za nami trzeci mecz w kategorii juniora młodszego. Tym razem naszym przeciwnikiem byli zawodnicy ze Środy Wlkp. Nasza drużyna bardzo dobrze rozpoczęła mecz i to my cieszyliśmy się z pierwszych zdobytych bramek. Dokładne rozgrywanie piłki, wysoka pomysłowość na połowie przeciwnika i duża chęć do gry spowodowała wygraną I połowy 3-1. Jednak po przerwie w 3 kwarcie oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi i straciliśmy 3 bramki. Zdecydowanie zabrakło nam determinacji w działaniach defensywnych.
Zrehabilitowaliśmy się w 4 kwarcie, gdzie po drużynowym rozegraniu akcji bramkę strzelił -Seweryn Leja. Akcja spowodowała, że o wyłonieniu zwycięzców zdecydowała seria rzutów karnych w postaci najazdów sam na sam z bramkarzem z linii 22 metrów. W tym jednak elemencie o jedną bramkę lepsi okazali się nasi przeciwnicy, ale jest to element, któremu na treningach poświęcimy teraz więcej czasu.
Pozostaje nam wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i przygotowanie się do kolejnego meczu, który rozegramy już w najbliższą środę na naszym stadionie przy ul. Promienistej 27 o godz. 17.15. Tym razem przeciwnikiem będzie drużyna AZS AWF Poznań. Wszystkich ZAPRASZAMY!!! Oczywiście dziękuję rodzicom za przyjście i dopingowanie swoim pociechom.
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Magdalena Waszak i Monika Sklepik

05 Październik 2020 - REMIS NA WŁASNE ŻYCZENIE! 05 Październik 2020 - REMIS NA WŁASNE ŻYCZENIE! 05 Październik 2020 - REMIS NA WŁASNE ŻYCZENIE! 05 Październik 2020 - REMIS NA WŁASNE ŻYCZENIE! 05 Październik 2020 - REMIS NA WŁASNE ŻYCZENIE! 
 
 04 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W DERBACH GÓRĄ WOJSKOWI!  
WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 3:1 (0:0, 1:0, 1:0, 1:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny -1. W sobotę (03.10.2020) w derbowym pojedynku hokeiści na trawie WKS Grunwaldu Poznań wygrali z AZS AWF Poznań.

WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań 3:1 (0:0, 1:0, 1:0, 1:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Mikołaj Gumny -1.
W sobotę (03.10.2020) w derbowym pojedynku hokeiści na trawie WKS Grunwaldu Poznań wygrali z AZS AWF Poznań. Mecz nie należał i nie będzie kandydował do kategorii pasjonujących, ale był widowiskiem typowo nastawionym na taktykę, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zabezpieczenie własnej bramki. W pierwszej połowie praktycznie nie było sytuacji do strzelenia goli, a bramka, którą zdobył Jacek Kurowski, padła na 7 sekund przed zakończenie II kwarty po wstrzeleniu piłki w pole bramkowe i trochę przypadkowym zmienieniu kierunku piłki. Wydawać się mogło, że nasi przeciwnicy patrzyli już na zegar czasowy i nie przyłożyli się do obrony ostatniej akcji. Druga połowa była już żywsza i zespoły miały sytuacje do strzelenia bramek, jednak to wojskowi wyszli na prowadzenie 3:0 i spokojnie kontrolowali sytuację na boisku. Bramka zdobyta przez akademików była tylko honorowym trafieniem. Nasza drużyna odniosła czwarte kolejne zwycięstwo i samodzielnie przewodzi w ligowej tabeli. Za tydzień zapraszamy na następny derbowy pojedynek z KS Warta Poznań w dn. 10.10.2020 o godz. 18.00 na boisku AWF przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron i Paweł Siczyński

04 Październik 2020 - W DERBACH GÓRĄ WOJSKOWI! 04 Październik 2020 - W DERBACH GÓRĄ WOJSKOWI! 04 Październik 2020 - W DERBACH GÓRĄ WOJSKOWI! 04 Październik 2020 - W DERBACH GÓRĄ WOJSKOWI! 04 Październik 2020 - W DERBACH GÓRĄ WOJSKOWI! 
 
 03 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CZEKAMY NA DOBRY MECZ!  
Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. W niedzielę 04.10.2020 o godz.11.00 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny mecz w lidze junior młodszy.

Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży:
WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp.

W niedzielę 04.10.2020 o godz.11.00 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny mecz w lidze junior młodszy. Po ubiegłotygodniowym niedzielnym zwycięstwie nad kolegami ze Stelli Gniezno, "poprzeczka rywalizacji" będzie zawieszona wyżej. Mamy jednak nadzieję, że pierwsze ligowe zwycięstwo naszych młodych hokeistów na trawie, pomoże im uwierzyć we własne możliwości i w tym meczu pokażą się jako drużyna ambitna i czyniąca stałe postępy.

Na obiekcie WKS Grunwald Poznań obowiązuje zachowanie odstępu społecznego minimum 2m oraz dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt. Rodziców zapraszamy na mecz. Kierownik stawia kawę ;-) i uściślę - kawa w pokoju nr 21. W jedności siła!

Plakat wykonał: Paweł Siczyński

03 Październik 2020 - CZEKAMY NA DOBRY MECZ! 
 
 02 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ!!!  
W najbliższą sobotę, mistrz Polski WKS Grunwald Poznań zmierzy się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu AZS AWF Poznań, na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27, o godz. 16.00. Przyjdź i zobacz derbowy pojedynek w hokeju na trawie.

W najbliższą sobotę, mistrz Polski WKS Grunwald Poznań zmierzy się z czwartą drużyną ubiegłego sezonu AZS AWF Poznań, na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27, o godz. 16.00.

Przyjdź i zobacz derbowy pojedynek w hokeju na trawie. Mecze tych drużyn zawsze gwarantują emocje, a akademicy już nieraz sprawili gospodarzom niemiłą niespodziankę! Na obiekcie WKS Grunwald Poznań obowiązuje zachowanie odstępu społecznego minimum 2m oraz dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt! Odetchnij świeżym powietrzem, zabierz rodzinę i dopinguj naszych mistrzów!!!

Czekamy na Was w sobotę!!

Plakat wykonał: Paweł Siczyński

02 Październik 2020 - ZAPRASZAMY NA MECZ!!! 
 
 01 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MALI "GRUNWALDOWCY"  
ZAPRASZAMY We wtorki i czwartki o godz. 17.00 przy ul. Promienistej 27 rozpoczynają się treningi najmłodszej nowej grupy hokeistów na trawie WKS "Grunwald" Poznań. Wszystkich serdecznie zapraszamy na treningi.

ZAPRASZAMY
We wtorki i czwartki o godz. 17.00 przy ul. Promienistej 27 rozpoczynają się treningi najmłodszej nowej grupy hokeistów na trawie WKS "Grunwald" Poznań. Wszystkich serdecznie zapraszamy na treningi. W te same dni w sezonie jesienno-zimowym grupa będzie trenowała w hali sportowej przy ul. Saperskiej. Pan kierownik grupy Marek Grygiel (tel. 504905644) zainteresowanych zaprasza do kontaktu i na treningi. Atmosfera na zajęciach jest świetna, dzieciaki trenują z dużym zapałem, choć jak w prawdziwym sporcie, zdarzają się i łzy. Nic jednak tym młodym hokeistom nie przeszkadza. Zaciskają zęby i dalej ochoczo trenują. Rewelacja! Wiadomo, trzeba dorosnąć :-) "W jedności siła!"
Tekst i zdjęcia: Waldemar Serowski

01 Październik 2020 - MALI "GRUNWALDOWCY" 01 Październik 2020 - MALI "GRUNWALDOWCY" 01 Październik 2020 - MALI "GRUNWALDOWCY" 01 Październik 2020 - MALI "GRUNWALDOWCY" 01 Październik 2020 - MALI "GRUNWALDOWCY" 
 
 01 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE WKS GRUNWALD   
W środę, 30 września, o godz. 16.30 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań. W tym roku odbywało się warunkach szczególnych związanych z pandemią.

W środę, 30 września, o godz. 16.30 rozpoczęło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań. W tym roku odbywało się warunkach szczególnych związanych z pandemią. Przestrzegano obowiązujące zasady i ograniczenia związane z koronawirusem.
Zebranie otworzył prezes Klubu gen. broni Lech Konopka.
Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć byłego trenera sekcji piłki ręcznej Klubu, prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej, Marka Werle, który zmarł nagle 30 września. Cześć Jego Pamięci!

Przyjęto porządek i regulamin Walnego Zebrania. Dalsze obrady poprowadził Cezary Młynarczyk. Wybrano komisje: mandatową, skrutacyjną oraz uchwał i wniosków. Po sprawach proceduralnych, sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w ubiegłej kadencji przedstawił prezes Klubu generał Lech Konopka. Sprawozdanie komisji rewizyjnej przedstawił Waldemar Serowski.
W drugiej części Zebrania przyjęto plan zamierzeń i Uchwały Walnego Zebrania Delegatów.
Na zakończenie komisja skrutacyjna przedstawiła wyniki wyborów. W skład Komisji Rewizyjnej weszli Radosław Łagodowski, Krzysztof Mączka i Włodzimierz Woronkiewicz.
Przedstawiono też skład Zarządu Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald. Na pierwszym posiedzeniu postanowiono, że prezesem Klubu został gen. broni Lech Konopka. Ponadto do składu weszli: wiceprezesi Bartosz Gruszecki i Waldemar Ząbek, sekretarz Dariusz Przybylski, członkowie Rafał Miernik, Krzysztof Pokrywka, Jacek Piazdecki, Janusz Brzezicha, Sławomir Woźniak, Krzysztof Kłosek.
Wkrótce więcej szczegółów na temat uchwał i zadań stojących przed Klubem.
Jerzy Raube

01 Październik 2020 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE WKS GRUNWALD  
 
 29 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA JUNIORA MŁODSZEGO  
KS Stella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:6 (0:1, 0:1, 0:3, 0:1) Bramki strzelili: Patryk Wencel -2, Franciszek Czerniak -1, Szymon Sklepik -1, Filip Rejewski -1, Mateusz Stójczyk -1. Mamy to! Pierwsze zwycięstwo w kategorii Juniora Młodszego W Gnieźnie wygrywamy z tamtejszą Stellą aż 6:0.

KS Stella Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:6 (0:1, 0:1, 0:3, 0:1)
Bramki strzelili: Patryk Wencel -2, Franciszek Czerniak -1, Szymon Sklepik -1, Filip Rejewski -1, Mateusz Stójczyk -1.
Mamy to! Pierwsze zwycięstwo w kategorii Juniora Młodszego W Gnieźnie wygrywamy z tamtejszą Stellą aż 6:0.
Gratulacje dla zawodników i duże podziękowania dla rodziców, którzy pomimo niesprzyjającej pogody głośno nam kibicowali!
Tekst: Jan Łączkowski
Zdjęcia: Monika Sklepik

29 Wrzesień 2020 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 29 Wrzesień 2020 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 29 Wrzesień 2020 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 29 Wrzesień 2020 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 29 Wrzesień 2020 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 
 
 28 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PLANOWA WYGRANA!  
LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 1:5 (0:2, 0:0, 0:2, 1:1) Bramki strzelili: Mikołaj Gumny -2, Artur Mikuła -1, Mateusz Hulbój -1, Michał Lange -1. W sobotę ( 26.09.2020) nasi hokeiści na trawie gościli na Pałukach, gdzie wygrali z drużyną gospodarzy z Gąsawy.

LKS Gąsawa - WKS Grunwald Poznań 1:5 (0:2, 0:0, 0:2, 1:1)
Bramki strzelili: Mikołaj Gumny -2, Artur Mikuła -1, Mateusz Hulbój -1, Michał Lange -1.
W sobotę ( 26.09.2020) nasi hokeiści na trawie gościli na Pałukach, gdzie wygrali z drużyną gospodarzy z Gąsawy. Była to planowa wygrana i po tym spotkaniu WKS Grunwald Poznań został samodzielnym liderem Hokej Superligi. Sam mecz nie był emocjonującym widowiskiem, ale przy niskiej skuteczności naszych graczy wygrana jest wartościowym łupem. W końcu przebudził się i strzelił bramki Mikołaj Gumny i wszyscy mamy nadzieję, że forma naszego zawodnika będzie stale rosła. Już w najbliższą sobotę 03.10.2020 o godz. 16.00 nasza drużyna zmierzy się w derbach Poznania z AZS AWF Poznań. Zapraszam wszystkich na ten mecz, gdyż spotkania z akademikami zawsze należą do wyrównanych i emocjonujących.
Tekst i zdjęcia: Waldemar Serowski

28 Wrzesień 2020 - PLANOWA WYGRANA! 28 Wrzesień 2020 - PLANOWA WYGRANA! 28 Wrzesień 2020 - PLANOWA WYGRANA! 28 Wrzesień 2020 - PLANOWA WYGRANA! 28 Wrzesień 2020 - PLANOWA WYGRANA! 
 
 28 Wrzesień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  30. 09. WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE DELEGATÓW WKS GRUNWALD   
Przypominamy, że 30 września, o godzinie 16.30 w Hali Sportowej przy ulicy Saperskiej 48 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań. Pan Prezes Generał Lech Konopka informuje, iż zamierzenie poprzedzi o godz.

Przypominamy, że 30 września, o godzinie 16.30 w Hali Sportowej przy ulicy Saperskiej 48 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań.
Pan Prezes Generał Lech Konopka informuje, iż zamierzenie poprzedzi o godz. 16 Posiedzenie Zarządu WKS Grunwald, podczas którego omówiona będzie treść sprawozdania finansowego.
I UWAGA! Prośba o zapoznanie wybranych delegatów sekcji z treścią "Zasad i ograniczeń Covid 19"! Wszelkie spotkania w czasie narastającej fali zakażeń są pod specjalną ochroną.
JR

28 Wrzesień 2020 - 30. 09. WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE DELEGATÓW WKS GRUNWALD   
 
 26 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEJ GRA NA WSZYSTKICH FRONTACH!  
Seniorzy w sobotę 26.09.2020 o godz. 18.00 w ramach rozgrywek Hokej Superligi zmierzą się w Gąsawie z drużyną LKS Gąsawa. Juniorzy młodsi w niedzielę 27.09.2020 o godz. 10.00 w Gnieźnie zagrają z zespołem KS Stella Gniezno.

Seniorzy w sobotę 26.09.2020 o godz. 18.00 w ramach rozgrywek Hokej Superligi zmierzą się w Gąsawie z drużyną LKS Gąsawa. Juniorzy młodsi w niedzielę 27.09.2020 o godz. 10.00 w Gnieźnie zagrają z zespołem KS Stella Gniezno. Ponadto w sobotę (26.09.2020) na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 od godz. 10.00, odbędzie się finałowy ogólnopolski turniej w kategorii młodzików kończący zmagania w tej grupie wiekowej za sezon 2019/2020. Wszystkim naszym zawodnikom życzę zwycięstw, dobrego humoru i sportowej radości z uprawiania hokeja na trawie :-) :-) :-)
Waldemar Serowski

26 Wrzesień 2020 - HOKEJ GRA NA WSZYSTKICH FRONTACH! 26 Wrzesień 2020 - HOKEJ GRA NA WSZYSTKICH FRONTACH! 26 Wrzesień 2020 - HOKEJ GRA NA WSZYSTKICH FRONTACH! 
 
 24 Wrzesień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP  
Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy, to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP. Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności.

Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy, to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP.
Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które od 2 września 2020 r. dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim. To także kolejne działania resortu obrony narodowej, które wpisują się w prowadzoną kampanię Zostań Żołnierzem RP.
Wystarczy wejść na Portal rekrutacyjny www.zostanzolnierzem.pl i mamy pełną informację.
Red.

24 Wrzesień 2020 - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP 
 
 24 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ELIMINACJE JUNIORÓW MŁODSZYCH GRUPA A  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 0:7 (0:2, 0:3, 0:2, 0:0) Za nami inauguracja rozgrywek ligowych w kategorii Juniorów Młodszych. Po niemalże dziesięciu miesiącach przerwy od współzawodnictwa na trawie mamy za sobą pierwszy mecz.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 0:7 (0:2, 0:3, 0:2, 0:0)
Za nami inauguracja rozgrywek ligowych w kategorii Juniorów Młodszych. Po niemalże dziesięciu miesiącach przerwy od współzawodnictwa na trawie mamy za sobą pierwszy mecz. Naszym dzisiejszym przeciwnik była Warta Poznań, brązowy medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Toruń 2020. Tym samym zdawaliśmy sobie sprawę, że na "dzień dobry" poprzeczkę zawieszoną mamy naprawdę wysoko. Duża trema trzymała naszych zawodników przez pierwsze pół godziny gry. Ciężko było nam przeprowadzić składną akcję, natomiast spora ilość prostych błędów w obronie spowodowała, że straciliśmy w tym czasie pięć bramek. Druga połowa była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Udało nam się przeprowadzić kilka dobrych akcji, zwłaszcza prawą stroną boiska. Sama gra w obronie również wyglądała już dużo lepiej, nasi bramkarze wzorowo wywiązywali się z powierzonego im zadania. Co prawda pierwszej bramki w sezonie 2020-21 nie udało nam się jeszcze strzelić, to jesteśmy pewni, że następne mecze będą wyglądać już zdecydowanie lepiej. Na słowa uznania zasługują nasi najmłodsi zawodnicy, dla których ten mecz był pierwszym rozgrywanym w pełnym wymiarze czasowym i na dużym boisku. Pokazali oni ducha walki i dużą chęć do gry. Postawa bramkarzy również napawa optymizmem.
Duże słowa uznania dla naszych przeciwników, którzy pokazali kawał dobrego hokeja.
Oczywiście jak zawsze kieruję słowa podziękowania dla rodziców naszych młodych hokeistów, którzy w środowe popołudnie przyszli na mecz i żywo komentując starali się pomagać zawodnikom. Wasza obecność zawsze dodaje ducha drużynie. Następny mecz juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań rozegrają już w niedzielę 27.09.2020 ze Stellą Gniezno na boisku przeciwnika o godz. 11.00. Pamiętajmy: "W jedności siła!"
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

24 Wrzesień 2020 - ELIMINACJE JUNIORÓW MŁODSZYCH GRUPA A 24 Wrzesień 2020 - ELIMINACJE JUNIORÓW MŁODSZYCH GRUPA A 24 Wrzesień 2020 - ELIMINACJE JUNIORÓW MŁODSZYCH GRUPA A 24 Wrzesień 2020 - ELIMINACJE JUNIORÓW MŁODSZYCH GRUPA A 24 Wrzesień 2020 - ELIMINACJE JUNIORÓW MŁODSZYCH GRUPA A 
 
 23 Wrzesień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE DELEGATÓW WKS GRUNWALD   
Przypominamy, że 30 września, o godzinie 16.30 w Hali Sportowej przy ulicy Saperskiej 48 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań. Pan Prezes Generał Lech Konopka informuje, iż zamierzenie poprzedzi o godz.

Przypominamy, że 30 września, o godzinie 16.30 w Hali Sportowej przy ulicy Saperskiej 48 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Delegatów WKS Grunwald Poznań.
Pan Prezes Generał Lech Konopka informuje, iż zamierzenie poprzedzi o godz. 16 Posiedzenie Zarządu WKS Grunwald, podczas którego omówiona będzie treść sprawozdania finansowego.
- Ponadto proszę o zapoznanie wybranych delegatów sekcji z treścią "Zasad i ograniczeń Covid 19" - dodał.
Red.

23 Wrzesień 2020 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO - WYBORCZE DELEGATÓW WKS GRUNWALD  
 
 23 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZACZYNAMY!  
Rusza liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystkie ustalenia z ubiegłego sezonu utrzymujemy w mocy. Kto strzeli pierwszą bramkę w lidze, otrzymuje koszulkę Hummela.

Rusza liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady
Młodzieży. Wszystkie ustalenia z ubiegłego sezonu utrzymujemy w mocy. Kto
strzeli pierwszą bramkę w lidze, otrzymuje koszulkę Hummela. Rodziców
zapraszamy na mecz. Kierownik stawia kawę J. W jedności siła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

23 Wrzesień 2020 - ZACZYNAMY! 
 
 17 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!   
WKS Grunwald Poznań - Sekcja Hokeja na Trawie! Boisko klubowe przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu. W każdy wtorek i czwartek godz. 17.00. Trenerzy czekają. Przyprowadź dzieci, my nauczymy ich grać.

WKS Grunwald Poznań - Sekcja Hokeja na Trawie!
Boisko klubowe przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu.
W każdy wtorek i czwartek godz. 17.00.
Trenerzy czekają. Przyprowadź dzieci, my nauczymy ich grać.
ZAPRASZAMY!

17 Wrzesień 2020 - ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!  
 
 13 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POJEDYNEK GODNYCH SIEBIE DRUŻYN!  
WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 4:2 (1:0; 0:0; 1:0; 2:2) Bramki strzelili: Michał Lange - 2, Michał Poltaszewski - 1, Paweł Bratkowski - 1 W rozegranym w sobotnie (12.09.2020) popołudnie meczu mistrzowie Polski - hokeiści na trawie WKS Grunwald wygrali z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń po doskonałym meczu w wykonaniu obu drużyn.

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 4:2 (1:0; 0:0; 1:0; 2:2)
Bramki strzelili: Michał Lange - 2, Michał Poltaszewski - 1, Paweł Bratkowski - 1
W rozegranym w sobotnie (12.09.2020) popołudnie meczu mistrzowie Polski - hokeiści na trawie WKS Grunwald wygrali z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń po doskonałym meczu w wykonaniu obu drużyn. W spotkaniu, które stało na bardzo wysokim poziomie było wszystko, co składa się na wysoką ocenę pojedynku: świetne tempo, sytuacje bramkowe, doskonała taktyka, którą drużyny zmieniały w zależności od sytuacji i walka bark w bark na całej długości i szerokości boiska. Mecz, który obejrzała widownia na boisku i pewnie jeszcze większa liczba osób przez transmisję live na youtube, należał do najlepszych widowisk w tym roku. Obie drużyny zasługują na brawa przy otwartej kurtynie za rozegrane spotkanie, a aktorzy tego widowiska na uznanie. Nie będę nikogo wyróżniał, gdyż wszyscy tworzyli kolektywy, kierowane z ławki przez trenerów i pokazali grę zespołową prezentując przy tym niesłabnącą ambicję i wolę walki do końca. Oby takich spotkań w Hokej Superlidze było jak najwięcej, a naszej drużynie za postawę w tym meczu składam serdeczne gratulacje. W jedności siła! Brawo!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Ela Skowron

13 Wrzesień 2020 - POJEDYNEK GODNYCH SIEBIE DRUŻYN! 13 Wrzesień 2020 - POJEDYNEK GODNYCH SIEBIE DRUŻYN! 13 Wrzesień 2020 - POJEDYNEK GODNYCH SIEBIE DRUŻYN! 13 Wrzesień 2020 - POJEDYNEK GODNYCH SIEBIE DRUŻYN! 13 Wrzesień 2020 - POJEDYNEK GODNYCH SIEBIE DRUŻYN! 
 
 12 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DZISIEJSZY MECZ HOKEISTÓW NA YOUTUBE!  
Kibiców, którzy w dniu dzisiejszym (sobota, 12.09.2020r. godz. 16.00) nie będą mogli nas odwiedzić na stadionie na spotkaniu gigantów WKS Grunwald - Pomorzanin Toruń, serdecznie zapraszamy na platformę youtube.

Kibiców, którzy w dniu dzisiejszym (sobota, 12.09.2020r. godz. 16.00) nie będą mogli nas odwiedzić na stadionie na spotkaniu gigantów WKS Grunwald - Pomorzanin Toruń, serdecznie zapraszamy na platformę youtube. Będzie można tam obejrzeć ten mecz online.

Link do meczu online

12 Wrzesień 2020 - DZISIEJSZY MECZ HOKEISTÓW NA YOUTUBE! 
 
 11 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W SOBOTĘ STARCIE GIGANTÓW!  
W sobotę w Hokej Superlidze na boisku przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00 spotkają się dwie najlepsze drużyny ostatniej dekady w hokeju na trawie. W bezpośrednim meczu zmierzą się mistrz Polski - WKS Grunwald Poznań z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń.

W sobotę w Hokej Superlidze na boisku przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00 spotkają się dwie najlepsze drużyny ostatniej dekady w hokeju na trawie. W bezpośrednim meczu zmierzą się mistrz Polski - WKS Grunwald Poznań z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń. Obydwie drużyny pilnie trenują przed meczem jesieni! Dla zawodników z Torunia będzie to pierwszy mecz sezonu 2020/2021 ponieważ zeszłotygodniowe spotkanie ze Startem Gniezno z powodu długotrwałych opadów deszczu w Toruniu zostało odwołane, gdyż boisko Pomorzanina nie nadawało się do gry. Nic jednak nie przeszkadza naszym sobotnim rywalom w trenowaniu i szlifowaniu formy. Zespół Grunwaldu na własnym obiekcie również pilnie przygotowuje się do tego prestiżowego pojedynku. Mecze tych drużyn zawsze stoją na najwyższym poziomie. Wysoki poziom taktyczny, szybkość gry, ambicja i walka o korzystny wynik to tylko, niektóre elementy charakteryzujące spotkania miedzy Grunwaldem i Pomorzaninem. W ostatni dziesięcioleciu, tylko zespół z Torunia potrafił przerwać mistrzowską serię zdobywania tytułów mistrza Polski przez WKS Grunwald Poznań na boisku trawiastym i w hali. Jest zawsze godnym przeciwnikiem, z którym przez całe spotkanie trzeba grać na maksymalnej koncentracji. W tych meczach nikt nie stosuje taryfy ulgowej. Dlatego wszystkich zapraszamy w sobotę na godz. 16.00, bo to jedyna okazja tej jesieni obejrzeć w akcji dwa mistrzowskie zespoły. Wstęp wolny. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich adeptów hokeja na trawie oraz kibiców pozostałych dyscyplin.

11 Wrzesień 2020 - W SOBOTĘ STARCIE GIGANTÓW! 11 Wrzesień 2020 - W SOBOTĘ STARCIE GIGANTÓW! 11 Wrzesień 2020 - W SOBOTĘ STARCIE GIGANTÓW! 11 Wrzesień 2020 - W SOBOTĘ STARCIE GIGANTÓW! 11 Wrzesień 2020 - W SOBOTĘ STARCIE GIGANTÓW! 
 
 09 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAPRASZAMY NA MECZ  
W najbliższą sobotę, starcie mistrza Polski WKS Grunwald Poznań z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń, boisko klubowe przy ul. Promienistej 27, godz. 16.00 Przyjdź i zobacz pojedynek dwóch najlepszych drużyn ostatniej dekady w hokeju na trawie.

W najbliższą sobotę, starcie mistrza Polski WKS Grunwald Poznań z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń, boisko klubowe przy ul. Promienistej 27, godz. 16.00

Przyjdź i zobacz pojedynek dwóch najlepszych drużyn ostatniej dekady w hokeju na trawie. Emocje gwarantowane! Odetchnij świeżym powietrzem, zabierz rodzinę i dopinguj naszych mistrzów!!!

Czekamy na Was w sobotę!!

09 Wrzesień 2020 - ZAPRASZAMY NA MECZ 
 
 07 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU!  
WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 9:2 (3:2) Bramki strzelili: Jacek Kurowski - 2, Michał Lange - 2, Marcin Wojciechowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Artur Mikuła - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Poltaszewski - 1.

WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo 9:2 (3:2)
Bramki strzelili: Jacek Kurowski - 2, Michał Lange - 2, Marcin Wojciechowski - 1, Mateusz Hulbój - 1, Artur Mikuła - 1, Mikołaj Gumny - 1, Michał Poltaszewski - 1.
W sobotę (05.09.2020) nasi hokeiści na trawie rozpoczęli walkę o tytuł mistrza Polski w Hokej Superliga sezonu 2020/2021, meczem z LKS Rogowo. Myliłby się ten, który po wyniku sądziłby, że zwycięstwo aktualnych mistrzów Polski było łatwe i przyjemne. Zespół z Pałuk przez pierwszą połowę spotkania zwarł szyki obronne i grając z kontrataku zdołał strzelić dwie bramki. Nasi atakowali, ale w pierwszej części spotkania nie potrafili rozbić dobrze funkcjonującej obrony przeciwnika. Po przerwie wreszcie doszło do zdecydowanej przewagi w polu i nasi hokeiści zaczęli strzelać bramki. Licznik zatrzymał się na dziewięciu golach, ale to szybsza i dokładniejsza gra pozwoliła nam odnieść wysokie zwycięstwo. Na uwagę zasługują nowe "nabytki" WKS Grunwald, którzy dołączyli do zespołu w letniej przerwie: Jacek Kurowski, Michał Lange i Marcin Wojciechowski. Łącznie ci trzej zawodnicy strzelili 5 bramek w swoim debiutanckim występie. Przed meczem nastąpiło uroczyste przekazanie opaski kapitańskiej, którą teraz będzie nosił Mateusz Poltaszewski. Wszystko to dobrze wróży na przyszłość. Za tydzień przed naszym zespołem spore wyzwanie, bowiem 12.09.2020 w sobotę o godz. 16.00 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27, podejmować będziemy wicemistrzów Polski z Torunia. Mecze z KS Pomorzanin są zawsze emocjonujące i wyrównane. Już dzisiaj wszystkich ZAPRASZAMY na to spotkanie!!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
Elżbieta Skowron

07 Wrzesień 2020 - DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU! 07 Wrzesień 2020 - DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU! 07 Wrzesień 2020 - DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU! 07 Wrzesień 2020 - DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU! 07 Wrzesień 2020 - DOBRE ROZPOCZĘCIE SEZONU! 
 
 06 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POŻEGNANIE MISTRZÓW!   
W dniu 05.09.2020 przed meczem Hokej Superliga WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo uroczyście pożegnaliśmy dwóch naszych wicemistrzów świata, wicemistrzów Europy i wielokrotnych mistrzów Polski. Trwająca wieloletnia kariera Tomków: Dutkiewicza i Marcinkowskiego dobiegła końca.

W dniu 05.09.2020 przed meczem Hokej Superliga WKS Grunwald Poznań - LKS Rogowo uroczyście pożegnaliśmy dwóch naszych wicemistrzów świata, wicemistrzów Europy i wielokrotnych mistrzów Polski. Trwająca wieloletnia kariera Tomków: Dutkiewicza i Marcinkowskiego dobiegła końca. Sekcja hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań żegnając Was, będzie zawsze pamiętała co dobrego zrobiliście przez lata gry z herbem klubu na piersi. Pamiętajcie! Zawsze jest dla Was miejsce w klubie! Odwiedzajcie i przyjeżdżajcie na mecze przy ul. Promienistej 27. My jesteśmy dumni, że przez lata reprezentowaliście nasze Grunwaldu sportowe środowisko!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
Ela Skowron

06 Wrzesień 2020 - POŻEGNANIE MISTRZÓW!  06 Wrzesień 2020 - POŻEGNANIE MISTRZÓW!  06 Wrzesień 2020 - POŻEGNANIE MISTRZÓW!  06 Wrzesień 2020 - POŻEGNANIE MISTRZÓW!  06 Wrzesień 2020 - POŻEGNANIE MISTRZÓW!  
 
 05 Wrzesień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP  
Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy, to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP. Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności.

Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy, to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP.
Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które od 2 września 2020 r. dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim. To także kolejne działania resortu obrony narodowej, które wpisują się w prowadzoną kampanię Zostań Żołnierzem RP.
Wystarczy wejść na Portal rekrutacyjny www.zostanzolnierzem.pl i mamy pełną informację.
Red.

05 Wrzesień 2020 - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP 
 
 04 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUTRO POCZĄTEK ROZGRYWEK HOKEJ SUPERLIGA  
W sobotę (05.09.2020) rozpoczynają się rozgrywki ligowe w hokeju na trawie sezonu 2020/2021 - Hokej Superliga! Drużyna WKS Grunwald Poznań w pierwszym meczu sezonu wystąpi przed własną publicznością w sobotnie popołudnie o godz.

W sobotę (05.09.2020) rozpoczynają się rozgrywki ligowe w hokeju na trawie sezonu 2020/2021 - Hokej Superliga! Drużyna WKS Grunwald Poznań w pierwszym meczu sezonu wystąpi przed własną publicznością w sobotnie popołudnie o godz. 16.00 na obiekcie klubowym przy ul. Promienistej 27. Przeciwnikiem będzie zespół LKS Rogowo, którego trenerem jest Jerzy Jóskowiak będący w przeszłości zawodnikiem, a następnie trenerem WKS Grunwald. Mecz zapowiada się na ciekawe widowisko, gdyż mecze inauguracyjne zawsze obfitują w niespodzianki. Nasza drużyna, z której po zakończeniu poprzedniego sezonu ubyli: Tomasz Dutkiewicz i Tomasz Marcinkowski uzupełniła skład trzema nowymi zawodnikami. Do kadry zespołu dołączyli:
1. Jacek Kurowski - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno
2. Marcin Wojciechowski - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno
3. Michał Lange - wychowanek KKS Kolejarz Gliwice
Kompletna kadra drużyny na sezon 2020/2021 poniższym zestawieniu:


1 POPIOŁKOWSKI Mateusz
2 BRATKOWSKI Paweł
4 KUROWSKI Jacek
5 HUTEK Szymon
6 WOJCIECHOWSKI Marcin
8 GUMNY Mikołaj
9 POLTASZEWSKI Mateusz
12 KLUCZYŃSKI Mirosław
13 DZIAŁA Artur
15 HULBÓJ Mateusz
17 GŁOWACKI Mikołaj
18 MIKUŁA Artur
22 MAJCHRZAK Karol
23 KOZŁOWSKI Piotr
25 KROKOSZ Adrian
26 KASPRZYK Michał
27 LANGE Michał
29 POLTASZEWSKI Michał
32 BANASZAK Rafał
Trener WYBIERALSKI Jerzy
Kierownik drużyny JANASZAK Leszek
GÓRALSKI Wiktor
BARTKOWIAK Maksym
Doktor OLEJNICZAK Zdzisław
Fizjoterapeuta BAKA Cezary
Kierownik sekcj i SEROWSKI Waldemar

Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

04 Wrzesień 2020 - JUTRO POCZĄTEK ROZGRYWEK HOKEJ SUPERLIGA 04 Wrzesień 2020 - JUTRO POCZĄTEK ROZGRYWEK HOKEJ SUPERLIGA 04 Wrzesień 2020 - JUTRO POCZĄTEK ROZGRYWEK HOKEJ SUPERLIGA 04 Wrzesień 2020 - JUTRO POCZĄTEK ROZGRYWEK HOKEJ SUPERLIGA 04 Wrzesień 2020 - JUTRO POCZĄTEK ROZGRYWEK HOKEJ SUPERLIGA 
 
 03 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENING POD NADZOREM KAMER TELEWIZYJNYCH.  
W środę (03.09.2020) w czasie ostatniego treningu przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 rozgrywek Superligi w hokeju na trawie, drużynę mistrzów Polski filmowali i realizowali reportaże dziennikarze ze stacji telewizyjnych: TVP3 Poznań i WTK Poznań.

W środę (03.09.2020) w czasie ostatniego treningu przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 rozgrywek Superligi w hokeju na trawie, drużynę mistrzów Polski filmowali i realizowali reportaże dziennikarze ze stacji telewizyjnych: TVP3 Poznań i WTK Poznań. Nasi zawodnicy wraz z trenerem grzecznie udzielali wywiadów i czuli się docenieni, mogąc się przypomnieć szerokiej publiczności przed samym rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Trening odbywał się jednak w normalnym trybie i obecność stacji telewizyjnych w żadnym razie nie przeszkodziła w zaplanowanych zajęciach. Miło jest, gdy ciężka praca sportowca jest w jakiś sposób doceniana i hokej na trawie może zaprezentować się w migawkach audycji sportowych nadawanych w programach telewizyjnych. Bardzo dziękujemy redaktor TVP3 Beacie Oryl-Stroińskiej i redaktorowi WTK Pawłowi Jonik oraz operatorom kamer za odwiedzenie naszych skromnych progów i oczywiście zapraszamy do częstszych wizyt.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

03 Wrzesień 2020 - TRENING POD NADZOREM KAMER TELEWIZYJNYCH. 03 Wrzesień 2020 - TRENING POD NADZOREM KAMER TELEWIZYJNYCH. 03 Wrzesień 2020 - TRENING POD NADZOREM KAMER TELEWIZYJNYCH. 03 Wrzesień 2020 - TRENING POD NADZOREM KAMER TELEWIZYJNYCH. 03 Wrzesień 2020 - TRENING POD NADZOREM KAMER TELEWIZYJNYCH. 
 
 01 Wrzesień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAKOŃCZENIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO.  
Drużyna mistrzów Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań w dniach 16-28.08.2020 przebywała na obozie sportowym w Gąsawie. Czas ten nasi zawodnicy wykorzystali na solidne treningi, gry kontrolne i uporządkowanie spraw personalnych w zespole.

Drużyna mistrzów Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań w dniach 16-28.08.2020 przebywała na obozie sportowym w Gąsawie. Czas ten nasi zawodnicy wykorzystali na solidne treningi, gry kontrolne i uporządkowanie spraw personalnych w zespole. Przypominam, że na obozie drużyna podjęła ważne decyzje, mające pomóc w jeszcze lepszym funkcjonowaniu zespołu. Na stanowisko trenera powrócił Jerzy Wybieralski pełniący do tej pory funkcję dyrektora sportowego sekcji hokeja na trawie, jego asystentami zostali Paweł Bratkowski, Szymon Hutek i Artur Mikuła. Zespół na ten sezon powierzył opaskę kapitana Mateuszowi Poltaszewskiemu i ukształtowała się "rada drużyny", w skład której weszli oprócz asystentów trenera i kapitana - Mirosław Kluczyński. Wszystko to świadczy o odpowiedzialności i świadomym funkcjonowaniu zawodników w trudnych czasach dotyczących służby w Siłach Zbrojnych RP oraz okresie cały czas groźnej pandemii. Teraz nadszedł moment na ligowe rozgrywki Superligi. Pierwszy mecz w sezonie mistrz Polski rozegra w roli gospodarza na własnym obiekcie klubowym, w sobotę 05.09.2020 na boisku przy ul. Promienistej 27 w Poznaniu o godz. 16.00 z LKS Rogowo. Wszystkich na inaugurację rozgrywek Superligi sezonu 2020/2021 serdecznie ZAPRASZAMY! Przypominamy o obowiązkowych maseczkach i zachowaniu odstępu społecznego. Na stadionie obowiązuje bezwzględny nakaz zajmowania naprzemiennie co drugiego miejsca. Pojemność obiektu przy ul. Promienistej wynosi 2440 osób, czyli dla chętnych obejrzenia w akcji mistrzów Polski w hokeju na trawie miejsca nie zabraknie. Widzimy się! SOBOTA godz. 16.00!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

01 Wrzesień 2020 - ZAKOŃCZENIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO. 01 Wrzesień 2020 - ZAKOŃCZENIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO. 01 Wrzesień 2020 - ZAKOŃCZENIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO. 01 Wrzesień 2020 - ZAKOŃCZENIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO. 01 Wrzesień 2020 - ZAKOŃCZENIE OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO. 
 
 01 Wrzesień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE WKS GRUNWALD  
WKS Grunwald Poznań prowadzi swoją działalność statutową w okresie szczególnym. Sportowcy, szkoleniowcy, kierownictwo Klubu realizują zadania w okresie epidemii. Muszą się dostosowywać do przepisów regulacji rządowych.

WKS Grunwald Poznań prowadzi swoją działalność statutową w okresie szczególnym. Sportowcy, szkoleniowcy, kierownictwo Klubu realizują zadania w okresie epidemii. Muszą się dostosowywać do przepisów regulacji rządowych. Wynikają stąd określone trudności, z którymi należy się mierzyć. W tym roku, tak wynika z regulacji statutowych, ma się odbyć Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Klubu. Epidemia sprawiła, że należało przesunąć z powodów obiektywnych termin zebrania. Są też dalsze podjęte działania w tym zakresie. Poniżej zamieszczamy informację na ten temat.

Szanowni Państwo,
Stosownie do oceny sytuacji epidemiologicznej i spiętrzenia się zamierzeń sportowo - organizacyjnych sekcji oraz po konsultacji z Członkami Zarządu Klubu (90 procent), a także Kierownikami Sekcji, stosownie do zapisów Statutu WKS Grunwald ( § 26 pkt 1) zostaje zmieniony termin Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego WKS Grunwald z 11 września na 30 września 2020 r. Godzina 16.30 (drugi termin 17.00).
Miejsce zebrania Hala Sportowa przy ul.Rolnej w Poznaniu. Pozostałe ustalenia organizacyjno - metodyczne pozostają bez zmian. Proszę o weryfikację już dostarczonych materiałów i do 7 września przesłanie ostatecznej ich wersji.


Pozdrawiam  z wyrazami należytego szacunku,
gen. Lech KONOPKA (Prezes)

Red.

01 Wrzesień 2020 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE WKS GRUNWALD 
 
 25 Sierpień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZMIANA KAPITANA W ZESPOLE MISTRZA POLSKI.  
Przebywająca od 16.08.2020 roku drużyna mistrza Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań na obozie sportowym w Gąsawie przed nowym sezonem zmienia sposób funkcjonowanie wewnątrz zespołu. Dotychczasowy kapitan drużyny Paweł Bratkowski, ze względu na obowiązki trenerskie (przypominam, że od tygodnia jest w sztabie szkoleniowym) przekazał opaskę kapitańską Mateuszowi Poltaszewskiemu.

Przebywająca od 16.08.2020 roku drużyna mistrza Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań na obozie sportowym w Gąsawie przed nowym sezonem zmienia sposób funkcjonowanie wewnątrz zespołu. Dotychczasowy kapitan drużyny Paweł Bratkowski, ze względu na obowiązki trenerskie (przypominam, że od tygodnia jest w sztabie szkoleniowym) przekazał opaskę kapitańską Mateuszowi Poltaszewskiemu. Wybór odbył się w obecności całej drużyny i został jednogłośnie zaakceptowany. Mateusz Poltaszewski występuje w WKS Grunwald Poznań od 2009 roku. Przez cały czas trwania kariery jest najmocniejszym punktem zespołu klubowego i czołowym reprezentantem Polski. Jak mało kto zasłużył na opaskę kapitana drużyny! Poza wyborem kapitana ukształtowała się rada drużyny, w skład której zostali wybrani: Paweł Bratkowski, Artur Mikuła, Szymon Hutek, Mateusz Poltaszewski i Mirosław Kluczyński. Nowy-stary trener zespołu Jerzy Wybieralski będzie mógł teraz opierać się na doświadczonych zawodnikach, którzy będą służyli mu radą i pomocą. Pragnę bardzo podziękować dotychczasowemu kapitanowi Pawłowi Bratkowskiemu za 7-letni (2013-2020) okres występowania z opaską kapitańską na ramieniu. Prowadził zespół w tej roli, do wielkich sukcesów w rozgrywkach europejskiej ligi mistrzów EHL, rozgrywkach europejskich w hali oraz do sukcesów w rozgrywkach mistrzowskich w polskiej lidze na boiskach trawiastych i w hali. Paweł teraz jesteś jednym ze szkoleniowców zespołu i kontynuuj swoją grę i pracę w drużynie WKS Grunwald Poznań z takimi sukcesami jak prowadziłeś drużynę w roli kapitana. Wszystkim za bardzo trafne decyzje gratuluję i życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie 2020/2021.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

25 Sierpień 2020 - ZMIANA KAPITANA W ZESPOLE MISTRZA POLSKI. 25 Sierpień 2020 - ZMIANA KAPITANA W ZESPOLE MISTRZA POLSKI. 
 
 24 Sierpień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZAKOŃCZENIE OBOZU SPORTOWEGO GRUP MŁODZIEŻOWYCH.  
Dzisiaj (23.08.2020) zakończył się trwający tydzień obóz sportowy młodzieżowych grup: juniorów młodszych i młodziczek. Przez cały obóz była piękna pogoda, ochota do pracy, miła atmosfera i dobre zachowanie zawodników i zawodniczek.

Dzisiaj (23.08.2020) zakończył się trwający tydzień obóz sportowy młodzieżowych grup: juniorów młodszych i młodziczek. Przez cały obóz była piękna pogoda, ochota do pracy, miła atmosfera i dobre zachowanie zawodników i zawodniczek. Gorące podziękowania kieruję do kadry szkoleniowej i gospodarza Agro Turystyki - Pani Marii Kaczmarek i jej męża Janusza. Rodzice, oglądajcie zdjęcia, gdzie każda z Waszych pociech ma humor świadczący o dobrej atmosferze!
Mimo trudniejszych czasów obóz udał się znakomicie i czekamy na kolejny!
Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzymy pomyślnego powrotu do szkoły i dużo sukcesów w nauce i sporcie

Wiersz mamy zawodnika Moniki Sklepik:
Na obozie fajnie jest,
Czy to słońce, czy to deszcz.
Śpimy, jemy, trenujemy,
Czasem też coś zmalujemy.
Karne wtedy biegasz kółka,
Uwijając się jak pszczółka.
I choć z nieba żar się leje,
Tu z hokejem się szaleje.
Wciąż taktykę obmyślamy,
wnet rywali pokonamy.
Gdy szczyt formy osiągniemy,
Złoty puchar zdobędziemy.
Mnóstwo uciech wciąż tu mamy,
w eliminatora z trenerami gramy.
Super tutaj jest zabawa,
wszak to wioska jest Gąsawa!

24 Sierpień 2020 - ZAKOŃCZENIE OBOZU SPORTOWEGO GRUP MŁODZIEŻOWYCH. 24 Sierpień 2020 - ZAKOŃCZENIE OBOZU SPORTOWEGO GRUP MŁODZIEŻOWYCH. 24 Sierpień 2020 - ZAKOŃCZENIE OBOZU SPORTOWEGO GRUP MŁODZIEŻOWYCH. 24 Sierpień 2020 - ZAKOŃCZENIE OBOZU SPORTOWEGO GRUP MŁODZIEŻOWYCH. 24 Sierpień 2020 - ZAKOŃCZENIE OBOZU SPORTOWEGO GRUP MŁODZIEŻOWYCH. 
 
 17 Sierpień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ.  
W nowym sezonie 2020/2021 zaszły zmiany w sztabie trenerskim hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań. Od dnia 16.08.2020 stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów objął dotychczasowy dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie Jerzy Wybieralski.

W nowym sezonie 2020/2021 zaszły zmiany w sztabie trenerskim hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań. Od dnia 16.08.2020 stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów objął dotychczasowy dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie Jerzy Wybieralski. Asystentami pierwszego trenera zostali: Paweł Bratkowski, Szymon Hutek i Artur Mikuła. Dotychczasowy szkoleniowiec trener Robert Grzeszczak pozostaje w sekcji hokeja na trawie i będzie się zajmował planowaniem merytorycznym i nadzorem nad grupami młodzieżowymi. Oczywiście jego umiejętności trenerskie będą wykorzystywane w pracy z młodzieżą WKS Grunwald Poznań. Zmiany w sztabie trenerskim hokeja na trawie podyktowane są potrzebą organizacyjną wynikającą ze współpracy na linii klub-wojsko. Wszystkie zamierzenia wynikają z nowych dyrektyw organizacyjnych i potrzeby przebudowanie drużyny 24-krotnych mistrzów Polski na boiskach trawiastych. Nowi asystenci trenera mają pomóc drużynie w dobrym przygotowaniu zespołu do nowego sezonu i wypracowaniu nowego systemu treningowego wynikającego z obostrzeń sanitarnych w czasie pandemii.
Trener Jerzy Wybieralski urodzony w 1954 roku w Poznaniu. Swoją przygodę z hokejem na trawie rozpoczął w roku 1967r. w Warcie Poznań . Jako zawodnik był mistrzem Polski w hokeju na trawie w latach 1973/75/76/80, vice mistrz 1974/77/78/81, w rozgrywkach halowych był mistrzem Polski w latach 1973/75/76/79/82. W reprezentacji Polski od roku 1973 do 1988, w tym okresie rozegrał 219 spotkań i zdobył 15 bramek. Uczestnik MŚ 1975,1978,1986, ME 1978,1983, 1987 oraz brał udział w Olimpiadzie Moskwa - 1980 roku.
Trener klasy mistrzowskiej oraz ukończone kursy FIH:
1999 - Development
2000 - High Performance
2001 - Finale High Performance.
Trener reprezentacji Polski na turnieju kwalifikacyjnym do olimpiady Osaka - 1999 i trener kadry Polski na Igrzyskach Olimpijskich Sydney - 2000.
Od roku 2001 do 2007 trener kadry Polski seniorek i kadry młodzieżowej kobiet.
W latach 2005-2007 trener w WKS Grunwald Poznań zespołu juniorek.
W latach 2007 do 2009 trener kadry Egiptu.
Od 2010 roku trener drużyny seniorów WKS Grunwald Poznań.
Zdobył z drużyną 8 krotnie tytuł mistrza Polski na boiskach trawiastych i 8 krotnie tytuł mistrza Polski w halowym hokeju na trawie.
W najlepszym roku 2017 zdobył tytułu mistrza Polski w rozgrywkach na boiskach trawiastych i w hali, a na arenie międzynarodowej WKS Grunwald Poznań wygrał turniej Podillia Cup Winnica (Ukraina), brał udział (VII miejsce) EuroHockey Indoor Club Championships MEN 2017 w Wiedniu oraz w KO16 w europejskiej lidze mistrzów EHL w Eindhoven, gdzie występowało 16 najlepszych klubowych drużyn w Europie. Prowadzona przez trenera drużyna WKS Grunwald Poznań w rozgrywkach ligowych, nie przegrała żadnego meczu ligowego na boiskach trawiastych i w całym sezonie wygrała 21 meczy na XXI tytuł mistrza Polski.
Od 2018 roku pełnił obowiązki dyrektora sportowego sekcji hokeja na trawie. W dniach 14-16.02.2020 był jednym z głównych organizatorów Halowego Klubowego Pucharu Europy W Poznaniu, w którym WKS Grunwald Poznań zdobył IV miejsce w Europie.
Panie trenerze zgodnie z przysłowiem "ciągnie wilka do lasu" witamy ponownie na ławce trenerskiej i liczymy na kontynuację dotychczasowych sukcesów oraz przebudowę drużyny. Pańscy asystenci są pełni zapału do pracy, co gwarantuje podnoszenie poziomu sportowego całego zespołu.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

17 Sierpień 2020 - ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ. 17 Sierpień 2020 - ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ. 17 Sierpień 2020 - ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ. 17 Sierpień 2020 - ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ. 17 Sierpień 2020 - ZMIANY W SZTABIE SZKOLENIOWYM SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE WKS GRUNWALD POZNAŃ. 
 
 16 Sierpień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OBÓZ SPORTOWY GRUP MŁODZIEŻOWYCH.  
Młodzież WKS Grunwald Poznań jak co roku w żelaznym terminie 16-23.08.2020 rozpoczęła obóz sportowy hokeja na trawie przed sezonem 2020/2021. Pierwszy dzień do południa był dniem organizacyjnym, a po południu trener Łukasz Kosmaczewski przeprowadził pierwszy trening.

Młodzież WKS Grunwald Poznań jak co roku w żelaznym terminie 16-23.08.2020 rozpoczęła obóz sportowy hokeja na trawie przed sezonem 2020/2021. Pierwszy dzień do południa był dniem organizacyjnym, a po południu trener Łukasz Kosmaczewski przeprowadził pierwszy trening. Pogoda tropikalna, ale wszyscy trenowali z dużym zapałem. Wieczorem oczywiście obowiązkowe badania i gry oraz zabawy obozowe. Wszyscy mają doskonałe humory i są gotowi do ciężkiej pracy, aby doskonalić swoje umiejętności hokejowe. Pozdrowienia dla rodziców!

16 Sierpień 2020 - OBÓZ SPORTOWY GRUP MŁODZIEŻOWYCH. 
 
 15 Sierpień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WIERNI OJCZYŹNIE  
100 lat temu miała miejsce Bitwa Warszawska. W godzinie wielkiej próby cały naród stanął do walki w obronie niepodległości. Bitwa Warszawska była także szczególnym momentem dla Europy i świata.

100 lat temu miała miejsce Bitwa Warszawska. W godzinie wielkiej próby cały naród stanął do walki w obronie niepodległości. Bitwa Warszawska była także szczególnym momentem dla Europy i świata.
Był to historyczny polski wkład w obronę najwyższych wartości: wolności, godności ludzkiej, i prawie narodów do samostanowienia. Świat jaki znamy, zawdzięczamy bohaterom Bitwy Warszawskiej.

My, ludzie w mundurach, członkowie Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań, doskonale znamy tamte wydarzenia, podziwiamy kunszt taktyczny dowódców, pamiętamy o bohaterach tych walk.
W tym roku w wielu miejscach w Polsce z udziałem Wojska Polskiego odbędą się uroczystości upamiętniające bohaterów Bitwy Warszawskiej. Będziemy razem w 100. rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej!

Wojskowy Klub Sportowy Grunwald już blisko 75 lat prowadzi działalność środowiskową w Poznaniu. Przełom gospodarczy i społeczny w 1989 roku miał dla Klubu duże znaczenie. Po zmianie ustroju, w nowych warunkach ekonomicznych i gospodarczych nastąpił rozwój czołowych sekcji. Inne musiały stanąć przed trudnym zadaniem szukania sponsorów. Klub zmieniał swoje oblicze. Dzięki twórczemu wkładowi doświadczonych członków WKS Grunwald, kierownictwu, właściwemu zarządzaniu, Klub należy do czołówki stowarzyszeń sportowych Wielkopolski. Za wszystkie Nasze sportowe dokonania otrzymał wiele wyróżnień i nagród od przełożonych z Wojska Polskiego jak też władz krajowych i samorządowych. Złożyła się na to praca wielu, wielu osób - członków WKS Grunwald Poznań.

Długo można opowiadać, jak wspaniałe osiągnięcia sportowe były i są udziałem naszych zawodników. Mamy przecież medalistów i uczestników Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw Świata i Europy oraz wielu najważniejszych imprez sportowych na arenach całego świata.
Nieprzypadkowo w naszym Klubie znalazły się niezwykłe talenty, którym zawdzięczamy sukcesy sportowe. To również rezultat pracy naszych szkoleniowców, wychowawców, a także organizatorów i kierowników szkolenia sportowego. Należą do sportowej elity na świecie. Dali temu dowód choćby ostatnio, w październiku 2019 roku, zdobywając medale w barwach WKS Grunwald Poznań podczas Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych w chińskim Wuhan. Tam sławili nasz Klub i Wojsko Polskie patrona sportowców i trenerów spod znaku Niebiesko-Biało-Zielonych.
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak uhonorował medalistów po powrocie z historycznych Światowych Wojskowych Igrzysk w Chinach.
Jesteśmy przekonani, że Klub nadal będzie się prężnie rozwijał i jego zawodnicy w przyszłości będą stanowić o sile reprezentacji Polski, nawiązując tym samym do poprzedników. Biorąc przykład z patriotycznej postawy uczestników zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.
Jerzy Raube

15 Sierpień 2020 - WIERNI OJCZYŹNIE 
 
 13 Sierpień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SZEF MON DZIĘKOWAŁ ŻOŁNIERZOM  
- Jak co roku w przeddzień święta Wojska Polskiego spotykam się z żołnierzami dziękując im za ich codzienną służbę. Wręczam odznaczenia, wyróżniam tych, którzy na co dzień wyróżniają się właśnie służbą dla Polski.

- Jak co roku w przeddzień święta Wojska Polskiego spotykam się z żołnierzami dziękując im za ich codzienną służbę. Wręczam odznaczenia, wyróżniam tych, którzy na co dzień wyróżniają się właśnie służbą dla Polski. Dziękuję Im za postawę. Nawiązuję w ten sposób do wielkich zdarzeń sprzed 100 lat kiedy to żołnierze Wojska Polskiego po 123 latach niewoli stanęli na straży bezpieczeństwa odrodzonej Rzeczypospolitej. Oni wyróżnili się niezwykłą dzielnością, niezwykłym męstwem ofiarnością - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania z żołnierzami.

W czwartek, 13 sierpnia, z  okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego i w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej szef MON wręczył żołnierzom  wyróżnienia i medale - Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny oraz Za Zasługi dla Obronności Kraju. Minister wyróżnił także żołnierzy Kordzikami Honorowymi Sił Zbrojnych oraz wpisem do Księgi Honorowej Wojska Polskiego.  Spotkanie było również okazją do wyróżnienia żołnierzy Wojska Polskiego, którzy poza służbą wojskową w czasie wolnym ratowali czyjeś życie, zdrowie oraz dobytek. Za tę bohaterską postawę 15 żołnierzy zostało otrzymało nagrody pieniężne.
- Dziś kiedy wręczałem odznaczenia dziękowałem żołnierzom właśnie za ich postawę wzorowaną na tej postawie z przed 100 lat. Ważna jest codzienna służba, ale ważne są także reakcje żołnierzy Wojska Polskiego, wtedy kiedy formalnie są poza czasem służby, kiedy mają wolne. Chciałem podkreślić, że w odpowiedzi na moje gratulacje usłyszałem, że to jest czymś zupełnie oczywistym taki jest obowiązek żołnierza Wojska Polskiego.  To piękna postawa, tak właśnie jest żołnierz Wojska Polskiego - reaguje wtedy, kiedy ktoś potrzebuje pomocy. To jest bohaterstwo, które zasługuje na wyróżnienie, na docenienie, na pokazanie, że ta postawa jest postawą wzorową. Dziękuję żołnierzom Wojska Polskiego za to, że dzięki ich codziennej służbie Polska jest bezpieczna - powiedział na zakończenie spotkania minister Mariusz Błaszczak.
Fot. MON
Jerzy Raube

13 Sierpień 2020 - SZEF MON DZIĘKOWAŁ ŻOŁNIERZOM 
 
 27 Lipiec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIELKA, WIELKA SZKODA! TOMASZ MARCINKOWSKI.  
W sobotę (04.07.2020) zakończył się sezon 2019/2020 hokeja na trawie storpedowany przez pandemię COVID-19. Wraz z ostatnim zwycięskim ligowym meczem swoją pełną sukcesów karierę sportową zakończył Tomasz Marcinkowski.

W sobotę (04.07.2020) zakończył się sezon 2019/2020 hokeja na trawie storpedowany przez pandemię COVID-19. Wraz z ostatnim zwycięskim ligowym meczem swoją pełną sukcesów karierę sportową zakończył Tomasz Marcinkowski. Przyszedł w 2003 roku do WKS Grunwald Poznań jako 22-letni młodzieniec z KS Polonia Środa Wielkopolska, odszedł po 17-letniej karierze jako jedna z legend klubu wojskowego. W klubie zdobył 13 tytułów mistrza Polski na boiskach trawiastych i 10 tytułów mistrza Polski w hali. Tytuły wicemistrza Polski łatwo policzyć, bo z Tomkiem w składzie drużyna nigdy nie uplasowała się poniżej drugiego miejsca w rozgrywkach ligowych, zarówno na boiskach trawiastych jak i w hali. Przez większość swojej kariery był członkiem kadry Polski, z którą wywalczył dwa tytuły wicemistrza świata w hali i tytuł wicemistrza Europy w hali. Trzykrotnie walczył z reprezentacją kraju o Igrzyska Olimpijskie, ale tego sportowego marzenia nigdy nie zrealizował, ponieważ Polska od roku 2000 nie dostała się do turnieju olimpijskiego. Liczne turnieje w mistrzostwach Europy, czy medale w hali, oczywiście nigdy nie zrekompensowały braku występu na Igrzyskach Olimpijskich. W klubie od 2006 roku przez 12 sezonów regularnie występował w europejskiej lidze mistrzów EHL na boiskach trawiastych. Grał w barwach WKS Grunwald we wszystkich pucharach europejskich w hali i niezliczonych turniejach towarzyskich w kraju i zagranicą. Cechowała go doskonała technika, "czytanie" gry, niekonwencjonalne zagrania i wielkie "serducho" do gry tej dyscypliny sportu. Pod koniec kariery ze względu na ciągłe bóle pleców w apteczce musiał być dyżurny Ketonal (środek przeciwbólowy), a przez całą karierę nieodłączną cechą było poszukiwania plastra, żeby wiecznie poprawiać "owijki" na lasce hokejowej ;-).
Zawsze punktualny na treningach i meczach, chociaż codzienne dojazdy przez 17 lat koleją ze Środy do Poznania wymagały wiele poświęcenia. Razem z nim skończył karierę również Tomasz Dutkiewicz i tak sobie myślę, że odejście jednego Tomka to wielka strata, ale odejście dwóch Tomaszów to już strata niepowetowana. Tomek Marcinkowski odchodząc na zasłużoną sportową emeryturę pozostawił po sobie na lewej stronie rozegrania pustkę, którą każdy następny zawodnik będzie starał się zapełnić. Jednak niektórych graczy nikt nie jest w stanie zastąpić. Taka kariera i taka historia może się już nie powtórzyć. Następcą Tomasza w klubie ma szansę być również wychowanek KS Polonia Środa Wlkp. - Mikołaj Głowacki, ale przed nim jeszcze dużo nauki i lat gry, żeby dorównać swojemu wielkiemu krajanowi. Obecnie Tomek swoją karierę, ale już zawodową, będzie kontynuował jako żołnierz zawodowy w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, w której służy już od wielu lat, a wcześniej był żołnierzem w Wojskowym Zespole Sportowym. Tomaszu, drzwi klubu WKS Grunwald Poznań będą zawsze dla Ciebie otwarte. Nie musisz się zapowiadać, tylko przyjeżdżaj, jak to zawsze czyniłeś przez całą swoją bytność w naszym klubie. Olbrzymi szacunek za to wszystko co zrobiłeś dla klubu. Wielkie, wielkie dziękuję! #zawszerazem!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron, Paweł Siczyński

27 Lipiec 2020 - WIELKA, WIELKA SZKODA! TOMASZ MARCINKOWSKI. 27 Lipiec 2020 - WIELKA, WIELKA SZKODA! TOMASZ MARCINKOWSKI. 27 Lipiec 2020 - WIELKA, WIELKA SZKODA! TOMASZ MARCINKOWSKI. 27 Lipiec 2020 - WIELKA, WIELKA SZKODA! TOMASZ MARCINKOWSKI. 27 Lipiec 2020 - WIELKA, WIELKA SZKODA! TOMASZ MARCINKOWSKI. 
 
 15 Lipiec 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CICHY BOHATER...  
Finałowy mecz w hokeju na trawie o mistrzostwo Polski w dniu 04.07.2020 pomiędzy WKS Grunwald Poznań a KS Pomorzanin Toruń zakończony wynikiem 2:1 dla wojskowych był świetnym widowiskiem. Wszyscy zawodnicy gospodarzy w finałowe spotkanie włożyli wiele wysiłku i ambicji.

Finałowy mecz w hokeju na trawie o mistrzostwo Polski w dniu 04.07.2020 pomiędzy WKS Grunwald Poznań a KS Pomorzanin Toruń zakończony wynikiem 2:1 dla wojskowych był świetnym widowiskiem. Wszyscy zawodnicy gospodarzy w finałowe spotkanie włożyli wiele wysiłku i ambicji. Nikomu nie można zarzucić braku zaangażowania i poświęcenia dla dobra drużyny. Hektolitry wylanego potu i wypitej wody w ten gorący sobotni wieczór były najlepszym wyznacznikiem włożonej pracy. Nikt nie mógł nawet pomyśleć, żeby zagrać poniżej swoich możliwości, ponieważ w meczu wystąpił Mateusz Poltaszewski. Pod koniec stycznia 2020 przeszedł on skomplikowany zabieg prawego kolana, z tym problemem zmagał się przez całą swoją karierę. Wreszcie w styczniu, podczas treningu halowego, więzadła nie wytrzymały i wykluczyły Mateusza z Halowego Klubowego Pucharu Europy rozgrywanego w Poznaniu oraz, po diagnozie lekarskiej, z gry na boiskach trawiastych na 8 miesięcy. Zespół WKS Grunwald Poznań poniósł olbrzymią stratę, gdyż śmiem twierdzić, że gdyby Mateusz Poltaszewski mógł zagrać w Pucharze Europy w Poznaniu, gralibyśmy w finale tej imprezy, a rezultat meczu finałowego byłby otwarty. W każdym razie drużyna musiała radzić sobie bez swojego rozgrywającego, a trener Karol Śnieżek musiał uzupełniać kadrę zespołu i szybko znaleźć zawodnika uzupełniającego lukę po tak ważnym graczu. W czasie pandemii, gdy wszystkich zablokowały restrykcje rządowe i nie mogli trenować, Mateusz cały czas prowadził treningi indywidualne. Zajęcia z fizjoterapeutami, praca na siłowni i osobista chęć wrócenia do formy sprzed kontuzji, była motywacją do wytężonego wysiłku. Dla niego czas lock down był czasem, w którym nadrabiał swoje zaległości treningowe. Mimo wszystko po informacji, że sezon zostanie wznowiony, nikt na poważnie nie liczył, że Mateusz będzie w stanie nie tylko pomóc drużynie, ale w ogóle pojawić się w wiosennych meczach. Sam zainteresowany cicho pracował, z dnia na dzień coraz pewniej poruszał się na kontuzjowanej nodze i co chwila sprawdzał wytrzymałość swojego kolana. Na Puchar Polski jeszcze nie był gotowy. Zresztą nikt by mu nie pozwolił wystąpić w meczu. Sytuacja kadrowa drużyny stawała się coraz bardziej dramatyczna. Mikołaj Gumny uległ na treningu kontuzji, która wykluczyła go z meczów do końca sezonu. Pozostali zawodnicy zmagali z bardziej lub mniej dokuczliwymi urazami. Wiadomo było, że w meczu finałowym ze względu na ślub brata nie wystąpi Michał Kasprzyk. Mateusz Poltaszewski miał tylko brać udział w rozgrzewce z drużyną, żeby wprowadzić zamieszanie w szeregach naszych przeciwników. Wielkie serce prawdziwego sportowca, jego sportowa ambicja i chęć pomocy drużynie nie pozwoliła mu być tylko obserwatorem na ławce rezerwowych. Mimo zakazu występu w meczu Mateusz zagrał. Jego gra tego dnia była rozsądna, ale tak jak zawsze był mózgiem drużyny i jej największym motywatorem. Brał udział w decydującej akcji i jak mało kto zasłużył na złoty medal mistrzostw Polski. Chcę nadmienić, że w zeszłorocznym decydującym meczu finałowym z "Pomorkiem" Mateusz miał również zakaz występu i zagrał. Po pierwszym remisowym meczu 2:2 w następnym poprowadził drużynę do zwycięstwa 3:0. Jego występ w tegorocznym finale jest na pograniczu metafizyki i śmiało można napisać, że jest cichym bohaterem spotkania rozstrzygającego o tytule mistrza Polski. Przez 11 lat gry w WKS Grunwald Poznań wiele razy udowodnił, że można na nim polegać. Wiele razy udowodnił, że jest jednym z najlepszych rozgrywających w historii klubu wojskowego, ale zwycięski występ w finale mistrzostw Polski sezonu 2019/2020 wprowadził go na stałe do galerii sław naszego klubu. Mateusz zasłużył na wielkie podziękowania za postawę w czasie trwającej kariery. Dziękuję Mateusz!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron i Paweł Siczyński

15 Lipiec 2020 - CICHY BOHATER... 15 Lipiec 2020 - CICHY BOHATER... 15 Lipiec 2020 - CICHY BOHATER... 15 Lipiec 2020 - CICHY BOHATER... 15 Lipiec 2020 - CICHY BOHATER... 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI