24 Styczeń 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PORAŻKA PO RÓWNYM SPOTKANIU.  
WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 5:6 (1:1, 3:1, 1:2, 0:2) Hulbój -3, Kasprzyk -1, Mikuła -1 W sobotę (23.01.2021) zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie rozegrał pierwsze spotkanie mistrzowskie w nowym roku w Hokej Superliga.

WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań 5:6 (1:1, 3:1, 1:2, 0:2)
Hulbój -3, Kasprzyk -1, Mikuła -1
W sobotę (23.01.2021) zespół WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie rozegrał pierwsze spotkanie mistrzowskie w nowym roku w Hokej Superliga. Niestety, po wyrównanym meczu, lepsza jedną bramką okazała się drużyna AZS AWF. Nasi zawodnicy prowadzili do końca II kwarty 4:2, ale determinacja i ambicja akademików powiązana z błędami z naszej strony złożyła się na porażkę, która w ostatecznym rozrachunku może okazać się decydująca w walce o mistrzostwo Polski (w sezonie halowym 2020/2021, ze względu na pandemię, nie odbędą się mecze play off, a medale będą rozdane wg zajętego miejsca w tabeli po rozegraniu całej Superligi). Wojskowi grali w tym spotkaniu falami. Potrafili zamknąć swoich przeciwników na ich połowie, ale też niespodziewanie podczas rozgrywania akcji tracili piłki i dopuszczali do dogodnych sytuacji swoich rywali. Trzeba przyznać, że tym razem zespół AZS AWF dobrze taktycznie rozegrał spotkanie, wytrzymał presję wojskowych i w końcówce meczu przechylił wygraną na swoją korzyść. Na nic zdało się wycofanie bramkarza i wprowadzenie szóstego zawodnika do pola gry. W sobotni wieczór nasza drużyna nie była w stanie zrobić już nic więcej. Gratulacje dla wygranych. Nasza drużyna natomiast, żeby mogła jeszcze włączyć się w walkę o tytuł mistrza Polski, musi solidnie przetrenować kilkanaście dni i wrócić na swój normalny poziom. No, ale to już zadanie władz sekcji hokeja na trawie, żeby umożliwić wojskowym normalne treningi, aby wróciła pewność, szybkość i radość z gry. Nie wszystko jeszcze stracone. Teraz przede wszystkim wielkie podziękowania, że potraficie się zebrać i razem w tej nienormalnej sytuacji walczyć i reprezentować klub WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia:Elżbieta Skowron
Paweł Siczyński

24 Styczeń 2021 - PORAŻKA PO RÓWNYM SPOTKANIU. 24 Styczeń 2021 - PORAŻKA PO RÓWNYM SPOTKANIU. 24 Styczeń 2021 - PORAŻKA PO RÓWNYM SPOTKANIU. 24 Styczeń 2021 - PORAŻKA PO RÓWNYM SPOTKANIU. 24 Styczeń 2021 - PORAŻKA PO RÓWNYM SPOTKANIU. 
 
 22 Styczeń 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEJ SUPERLIGA WZNAWIA ROZGRYWKI. TRANSMISJA LIVE!  
Ponad miesiąc trwał lockdown, ale już w sobotę (23.01.2021) HOKEJ SUPERLIGA wznawia rozgrywki hokeja na trawie w hali. Naszym przeciwnikiem będą akademicy z Poznania więc wynik tego spotkania pozostaje otwarty.

Ponad miesiąc trwał lockdown, ale już w sobotę (23.01.2021) HOKEJ SUPERLIGA wznawia rozgrywki hokeja na trawie w hali. Naszym przeciwnikiem będą akademicy z Poznania więc wynik tego spotkania pozostaje otwarty. Okres świąteczno-noworoczny w czasie trwania pandemii nie sprzyjał regularnym treningom, a pozostały czas nasi zawodnicy spędzali w jednostce wojskowej wykonując swoje obowiązki służbowe. Razem spotykają się w tym roku po raz pierwszy podczas sobotniego meczu. Nie jest tajemnicą, że w składzie wojskowych będą duże luki kadrowe, dlatego trzeba dziękować naszym weteranom, którzy nie bacząc na problemy organizacyjne i służbowe wspomagają drużynę. Tomasz Dutkiewicz na czas rozgrywek halowych wrócił z emerytury, a Artur Mikuła bez względu na trudności z treningami, zawsze zgłasza swoją gotowość. Wielkie dzięki Panowie!!! Pozostali zawodnicy mający dzień wolny od służby zameldują się w hali AWF i będą walczyć jak zawsze o zwycięstwo. Zawsze w nich wierzę! Szkoda, że spotkanie ze względu na obostrzenia związane pandemią, będzie rozegrane bez publiczności, ale na kanale Youtube będzie przeprowadzona transmisja na żywo z całego meczu. Poniżej link do spotkania:

WKS Grunwald Poznań - KS AZS AWF Poznań

https://www.youtube.com/watch?v=UfjO9ApWweM

W poniższym linku można śledzić wyniki LIVE

http://bit.ly/WynikiLive

Zapraszamy do oglądania transmisji z meczu. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

22 Styczeń 2021 - HOKEJ SUPERLIGA WZNAWIA ROZGRYWKI. TRANSMISJA LIVE! 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 12 Styczeń 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA POZNAŃ.  
W ostatnim dniu minionego roku 2020, wraz z trenerem hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań - Jerzym Wybieralskim, złożyliśmy wizytę w Urzędzie Miasta Poznań u Pani Dyrektor Wydziału Sportu - dr Ewy Bąk.

W ostatnim dniu minionego roku 2020, wraz z trenerem hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań - Jerzym Wybieralskim, złożyliśmy wizytę w Urzędzie Miasta Poznań u Pani Dyrektor Wydziału Sportu - dr Ewy Bąk. Złożyliśmy na ręce Pani Dyrektor najlepsze życzenia na Nowy Rok 2021 dla całego Wydziału Sportu oraz jej osobiście życzyliśmy przede wszystkim zdrowia w tym tak trudnym pandemicznym okresie. W rozmowie poruszyliśmy problemy sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań oraz przedstawiliśmy plany na 2021 rok, w szczególności kwestię wyjazdu naszych hokeistów na EuroHockey Club Trophy I do Wiednia w dniach 02-05.04.2021. Pani dr Ewa Bąk wykazała duże zainteresowanie tematem i obiecała wesprzeć aktualnych mistrzów Polski w hokeju na trawie w ich planach. Rozmowa była prowadzona w życzliwej i wspierającej atmosferze, za co w imieniu całego zespołu sekcji hokeja na trawie bardzo dziękujemy.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Wioletta Wiśniewska

12 Styczeń 2021 - Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA POZNAŃ. 12 Styczeń 2021 - Z WIZYTĄ W URZĘDZIE MIASTA POZNAŃ. 
 
 10 Styczeń 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
   NAJLEPSZA AKCJA CHARYTATYWNA W ROKU 2020!!!!  
Nie samym sportem człowiek żyje. Taką akcję przeprowadziły wspólnie Klub Sportowy WKS Grunwald Poznań wraz ze Szkołą Podstawową nr 51 - "Zbiórka dla Alberta" Razem pomóżmy Albertowi! Klub Sportowy WKS Grunwald Poznań wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 51 włączają się do akcji "Zbiórka dla Alberta".

Nie samym sportem człowiek żyje.
Taką akcję przeprowadziły wspólnie Klub Sportowy WKS Grunwald Poznań wraz ze Szkołą Podstawową nr 51 - "Zbiórka dla Alberta"

Razem pomóżmy Albertowi!
Klub Sportowy WKS Grunwald Poznań wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 51 włączają się do akcji "Zbiórka dla Alberta".
Albert jest osobą która do 28 października 2017 roku prowadziła normalne życie. Kończył wtedy 20 lat. Nic nie zwiastowało tego, co miało się za chwilę wydarzyć. Wracając do domu, do Alberta podbiega napastnik. Tchórz bez honoru atakuje od tyłu i uderza dwukrotnie. Ciosy są na tyle silne, że Albert upada i traci przytomność. Wydawać by się mogło, że już nic gorszego zdarzyć się nie może. Niestety po leżącym, nieprzytomnym Albercie przejeżdża nadjeżdżający samochód.
Liczne obrażenia powodują, że Albert do końca życia będzie niepełnosprawny.
Aby wspomóc Alberta i jego rodziców, wspólnie chcielibyśmy włączyć się do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy życia codziennego, np: żele, balsamy pod prysznic, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne nawilżane i zwykłe, sudocrem, balsam neutrogena (niebieski), pieluchy tena roz. L, podkłady higieniczne itp.
Wszystkich zawodników i ich rodziny chcących wspomóc naszą akcje, proszę o przynoszenie darów na treningi w SP51. Zapakujemy wszystko i przekażemy Albertowi.
Pokażmy, że potrafimy pomagać!

PODZIĘKOWANIA....
Zawodnicy WKSu Grunwald i ich rodziny mają wielkie serce, a w nich mnóstwo empatii i ciepła dla drugiego człowieka.
Myślę, że śmiało takimi słowami można opisać czterodniową zbiórkę darów dla naszego kolegi Alberta!
W imieniu klubu WKS Grunwald Poznań oraz Szkoły Podstawowej 51, chcielibyśmy każdemu z darczyńców, bardzo serdecznie podziękować za wszystko, co udało nam się zebrać dla Alberta i jego rodziny.
Szczególne podziękowania za wsparcie naszej akcji kierujemy do firmy ŁWS Restrukturyzacje sp. z o.o, Kierownictwa Klubu
WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie"
i oczywiście dla rodziców naszych zawodników, którzy pomogli nam pięknie zapakować wszystkie dary!
Osobne podziękowania kierujemy do nauczycielek SP51,
Adriana Garczyńska-Gubała
i Paulina Sadowska, które są pomysłodawcami akcji!
Niech u wszystkich, podczas najbliższych Świąt pojawi się uśmiech na twarzy!
W jedności siła!

I tak po nieprzespanej nocy...pełna obaw, czy wszystko wypali...po bardzo pracowitym fizycznie dniu przyszedł czas na podsumowanie i przede wszystkim podziękowania. Dziękuję Dyrekcjom obu Szkół, w których pracuję za zielone światło dla zorganizowania akcji dla Alberta. To była 3 akcja i jak dotychczas największa... Dziękuję
Adriana Garczyńska-Gubała

Monika Sklepik
klubowi WKS Grunwald Wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wsparli już 3 akcję dla Alberta i nie ostatnią. Dziękuję też pani
Małgorzata Sokół
za dzisiejszą poranną pomoc mojej osobie. Pani wie Pani Małgosiu... bardzo to doceniam Mogę Was zapewnić, że wywołaliście ogromne wzruszenie pani
Ewelina Radomska
która nie miała słów na to co dziś działo się w jej domu za Waszą przyczyną! Jesteście wielcy i macie ogromne serca!!! Nie ma słów na opisanie wzruszenia i radości.
Roksana Roksi
informuję, że w dniu dzisiejszym oficjalnie przekazałam też Wasze pudełeczka na licytacje, za które również dziękuję w imieniu rodziny Alberta. Tradycji stało się zadość i znów Sadowska czytała Albiemu życzenia świąteczne. Życzę Wam Wszystkim, aby to dobro do Was wszystkich wróciło!
W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy dary zbierane w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu w ramach świątecznej bożonarodzeniowej zbiórki artykułów higienicznych dla Albiego. Ogromne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom oraz ich Rodzicom oraz klubowi WKS Grunwald za ogrom serca i dobra, którego od Was doświadczyliśmy. Nie wiem, jak można Wam dziękować, bo liczba darów otrzymanych w dniu dzisiejszym przez Wolontariat Waszej Szkoły z rąk pani Adriany Garczyńskiej - Gubały i
Paulina Sadowska
była tak ogromna że aż odebrało nam mowę. Dziś do południa zabrakło nam aż słów na Wasze ogromne serce. Jesteście Wielcy!!! Dziękujemy za Wasze dobro i serce. Poniżej krótka fotorelacja bo zdjęć jest tak dużo... ciężko byłoby wstawić wszystkie....życzymy Wam zdrowych i radosnych świąt!!! Mamy Was zawsze w sercu i niech to dobro, którym nas dziś obdarzyliście zawsze do Was wraca!

10 Styczeń 2021 - NAJLEPSZA AKCJA CHARYTATYWNA W ROKU 2020!!!! 10 Styczeń 2021 - NAJLEPSZA AKCJA CHARYTATYWNA W ROKU 2020!!!! 10 Styczeń 2021 - NAJLEPSZA AKCJA CHARYTATYWNA W ROKU 2020!!!! 10 Styczeń 2021 - NAJLEPSZA AKCJA CHARYTATYWNA W ROKU 2020!!!! 
 
 08 Styczeń 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEJ NA TRAWIE NA ANTENIE TVP3!!!  
Dotychczas na antenie TVP zostało wyemitowanych 12 odcinków magazynu ŁĄCZY NAS HOKEJ NA TRAWIE. Oglądaliście wszystkie programy? Jeśli nie, to weekend jest świetnym momentem na nadrobienie zaległości.

Dotychczas na antenie TVP zostało wyemitowanych 12 odcinków magazynu ŁĄCZY NAS HOKEJ NA TRAWIE. Oglądaliście wszystkie programy? Jeśli nie, to weekend jest świetnym momentem na nadrobienie zaległości.

Wszystkie odcinki możecie obejrzeć po kliknięciu w poniższy link.

https://poznan.tvp.pl/50109787/laczy-nas-hokej-na-trawie

08 Styczeń 2021 - HOKEJ NA TRAWIE NA ANTENIE TVP3!!! 08 Styczeń 2021 - HOKEJ NA TRAWIE NA ANTENIE TVP3!!! 
 
 03 Styczeń 2021 
 Klub WKS Grunwald 
  GŁOSUJMY NA NASZYCH REPREZENTANTÓW W PLEBISCYCIE GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO  
Rok 2020 był trudny nie tylko dla sportowców, ale dla całej światowej społeczności. Mimo że wiele imprez sportowych odwołano, na czele z igrzyskami olimpijskimi, uznaliśmy, że tradycja to rzecz święta i postanowiliśmy przeprowadzić 63.

Rok 2020 był trudny nie tylko dla sportowców, ale dla całej światowej społeczności. Mimo że wiele imprez sportowych odwołano, na czele z igrzyskami olimpijskimi, uznaliśmy, że tradycja to rzecz święta i postanowiliśmy przeprowadzić 63. edycję Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2020 roku. Taki artykuł ukazał się na łamach Głosu Wielkopolskiego.
W tym wyjątkowym roku postanowiliśmy nieco zmienić formułę głosowania. Wytypowaliśmy bowiem 30 kandydatów do tytułu najlepszego sportowca w Wielkopolsce w 2020 roku. Z ich grona głosami Czytelników wybierzemy dziesiątkę najlepszych zawodników. Inne kandydatury nie będą brane pod uwagę.
Redakcja www.wks-grunwald.poznan.pl przedstawiła Kapitule dwóch kandydatów reprezentujących Nasz klub. Po konsultacji z władzami WKS Grunwald na liście plebiscytowej znaleźli się: Szymon Kulka tegoroczny mistrz Polski w biegu na 5 kilometrów oraz Tomasz Dutkiewicz zasłużony hokeista na trawie, utytułowany w MP i wielu turniejach międzynarodowych, reprezentant Polski. Na początku 2020 roku T. Dutkiewicz zajął z zespołem czwarte miejsce w Klubowym Pucharze Europy w halowym wydaniu hokeja w Poznaniu. Po tym występie zakończył karierę zawodniczą.
Na zdjęciu: Tomasz Dutkiewicz honorowany przez Prezesa WKS Grunwald generała broni Lecha Konopkę po zwycięstwie w turnieju z udziałem reprezentacji wojskowych sojuszników NATO w Poznaniu.
Od poniedziałku (4 stycznia) możemy wziąć udział w głosowaniu plebiscytowym wysyłając kupony zamieszczane w Głosie Wielkopolskim.
A teraz od redakcji GW.
Oczywiście ważną kategorią pozostaje wybór najlepszego trenera, ale w tym przypadku nie podajemy kandydatów, tylko dajemy możliwość głosowanie na dowolnego szkoleniowca, mającego oczywiście polskie obywatelstwo i reprezentującego przynajmniej w części sezonu barwy wielkopolskiego klubu. Ten ostatni warunek dotyczy zresztą też sportowców.
Listę kandydatów traktujemy jako swoistą ściągę dla kibiców, którzy często w przeszłości mieli kłopot z wypełnieniem wszystkich rubryk plebiscytowego kuponu. Tym razem wpisanie nazwisk innych kandydatów poza swoimi faworytami nie powinno już być wielkim problemem.
Ważną informacją dla Czytelników są też te związane z datami publikacji kuponu i zakończenia głosowania. Otóż zmieniamy również dni, w których będzie ukazywał się na naszych łamach kupon. Prosimy go od dziś szukać w wydaniach poniedziałkowych, środowych i piątkowych. Ostatni kupon będzie opublikowany w piątek, 5 lutego. Nie zmienia się natomiast sposób punktowania, czyli za pierwsze miejsce przyznajemy 10 punktów, a za dziesiąte tylko jeden punkt. Głosy na trenerów będą, tak jak do tej pory, liczone pojedynczo.
Tradycyjnie niezwykle ważną częścią plebiscytu był od lat Wielki Bal Sportowca połączony z uroczystą galą w hotelu Andersia w Poznaniu. Jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, będziemy chcieli doprowadzić do kolejnego prestiżowego wręczenia nagród najlepszym sportowcom wielkopolskich klubów. W tej chwili nie jesteśmy jednak w stanie podać konkretnej daty i formuły imprezy.

Lista kandydatów
W tym roku, wyjątkowym ze względu na pandemię, można głosować jedynie na 30 sportowców z listy kandydatów. Oto ona:
1. Klaudia Adamek
(lekka atletyka, Gwardia Piła)
2. Julia Adamowicz
(koszykówka, Enea AZS Poznań)
3. Robert Baran (zapasy, Ceramik Krotoszyn)
4. Weronika Centka
(siatkówka, Energa MKS Kalisz)
5. Natalia Chudzik (piłka nożna, Medyk Polomarket Konin)
6. Tomasz Dutkiewicz (hokej na trawie, WKS Grunwald Poznań)
7. Mateusz Gamrot
(MMA, Czerwony Smok Poznań)
8. Jakub Garbacz (koszykówka, Arged BM Slam Stal Ostrów)
9. Agnieszka Jerzyk
(triathlon, Real 64-sto Leszno)
10. Jakub Kamiński
(piłka nożna, Lech Poznań)
11. Bartosz Kieliba
(piłka nożna, Warta Poznań)
12. Janusz Kołodziej
(żużel, Fogo Unia Leszno)
13. Mateusz Kubiszyn (kickboxing, KKS Sporty Walki Poznań)
14. Piotr Kudłaszyk
(podnoszenie ciężarów, Budowlani Całus Nowy Tomyśl)
15. Szymon Kulka (lekkoatletyka, WKS Grunwald Poznań)
16. Paula Kułaga
(judo, UKS Copal Trzcianka)
17.Magda Linette
(tenis, AZS Poznań)
18. Kacper Majchrzak (pływanie, Warta Poznań)
19. Jakub Moder
(piłka nożna, Lech Poznań)
20. Piotr Pawlicki (żużel, Fogo Unia Leszno)
21. Nikol Płosaj (kolarstwo, UKS TFP Jedynka Kórnik)
22. Maciej Pilitowski (piłka ręczna, Energa MKS Kalisz)
23. Filip Prokopyszyn (kolarstwo, Tarnovia Tarnowo Podgórne)
24. Emil Sajfutdinow (żużel, Fogo Unia Leszno)
25. Roman Szymański
(MMA, Czerwony Smok Poznań)
26. Łukasz Trałka (piłka nożna, Warta Poznań)
27. Bartosz Włodarek (rugby, Sparta Jarocin)
28.Eliza Wróblewska
(judo, Akademia Judo Poznań)
29. Damian Wrzesiński
(boks, Tymex Poznań)
30. Alicja Zając (futsal, AZS UAM Poznań).

Zatem wszystko chyba jasne, głosujemy na Tomasza Dutkiewicza i Szymona Kulkę. Wiadomo też, że Kapituła umożliwia nam głosowanie na trenerów. Duże szanse na znalezienie się wśród najlepszych ma trener piłkarzy ręcznych WKS Grunwald Rafał Walczak, który już dekadę odbudowuje, i to z powodzeniem, szczypiorniak w wojskowym klubie.
Jerzy Raube
Fot. autor

03 Styczeń 2021 - GŁOSUJMY NA NASZYCH REPREZENTANTÓW W PLEBISCYCIE GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO 03 Styczeń 2021 - GŁOSUJMY NA NASZYCH REPREZENTANTÓW W PLEBISCYCIE GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO 03 Styczeń 2021 - GŁOSUJMY NA NASZYCH REPREZENTANTÓW W PLEBISCYCIE GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO 
 
 03 Styczeń 2021 
 Klub WKS Grunwald 
  SZCZEPIONKA NASZĄ SZANSĄ NA ZDROWIE W NOWYM ROKU!  
Życzyliśmy sobie w końcówce mijającego roku 2020 jednego: ZDROWIA! Szczepionka jest szansą na powrót do zdrowia i normalności. Wojsko Polskie będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym.

Życzyliśmy sobie w końcówce mijającego roku 2020 jednego: ZDROWIA! Szczepionka jest szansą na powrót do zdrowia i normalności. Wojsko Polskie będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Zachęca do tego wszystkich żołnierzy, aby jak najliczniej skorzystać z tej szansy i dać przykład odpowiedzialności. - Zaszczepmy się przeciw COVID-19 - tymi słowami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy zachęcając ich do szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.
Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna kampanię zachęcającą żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w programie szczepień. Codziennie w mediach społecznościowych będą publikowane sylwetki dowódców, innych żołnierzy oraz osób związanych z Wojskiem Polskim, którzy chcą się zaszczepić. Siły Zbrojne będą szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Swój udział w akcji już zapowiedzieli m.in. generał Rajmund Andrzejczak, Szef Sztabu Generalnego WP, generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dowódcy jednostek resortu. W kampanii wezmą udział także członkowie kierownictwa MON, m.in. minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Program szczepień wśród żołnierzy będzie tematem artykułów i wywiadów w miesięczniku Polska Zbrojna oraz w programie Wojsko-Polskie.pl na antenie TVP1.
Wojsko Polskie walczy ze skutkami epidemii od samego początku. Żołnierze m.in. wspierają seniorów, transportują leki i środki ochrony osobistej, pracują w szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Niemal codziennie mają kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem lub osobami znajdującymi się w grupie najwyższego ryzyka powikłań po zakażeniu. Kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej zależy, aby jak największa grupa żołnierzy poddała się szczepieniom przeciwko COVID-19. Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19, które są bezpieczne i skuteczne, to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie i zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, spowoduje powrót do pełnej funkcjonalności całego Państwa, w tym również Sił Zbrojnych RP.
Członkowie WKS Grunwald włączą się czynnie w akcję szczepień przeciwko COVID-19. Zgodnie z harmonogramem!
Jerzy Raube

03 Styczeń 2021 - SZCZEPIONKA NASZĄ SZANSĄ NA ZDROWIE W NOWYM ROKU! 
 
 31 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAJLEPSZEGO W NOWYM 2021 ROKU!  
Niech wszystkie złe chwile zostaną za Nami, Gdy Stary Rok odchodzi. A Nowy Rok 2021 niech Wam przyniesie dużo zdrowia, wiele radości, a przede wszystkim szczęścia w życiu. Szczęśliwego Nowego Roku 2021! Życzy wszystkim sportowcom, kibicom i działaczom - sekcja hokeja na trawie!

Niech wszystkie złe chwile zostaną za Nami,
Gdy Stary Rok odchodzi.
A Nowy Rok 2021 niech Wam przyniesie
dużo zdrowia, wiele radości,
a przede wszystkim szczęścia w życiu.
Szczęśliwego Nowego Roku 2021!

Życzy wszystkim sportowcom, kibicom i działaczom - sekcja hokeja na trawie!

31 Grudzień 2020 - NAJLEPSZEGO W NOWYM 2021 ROKU! 31 Grudzień 2020 - NAJLEPSZEGO W NOWYM 2021 ROKU! 31 Grudzień 2020 - NAJLEPSZEGO W NOWYM 2021 ROKU! 31 Grudzień 2020 - NAJLEPSZEGO W NOWYM 2021 ROKU! 31 Grudzień 2020 - NAJLEPSZEGO W NOWYM 2021 ROKU! 
 
 31 Grudzień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SZCZEPIONKA SZANSĄ NA ZDROWIE I NORMALNOŚĆ W NOWYM ROKU  
Życzymy sobie w końcówce tego mijającego roku 2020 jednego: ZDROWIA! Szczepionka jest szansą na powrót do zdrowia i normalności. Wojsko Polskie będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym.

Życzymy sobie w końcówce tego mijającego roku 2020 jednego: ZDROWIA! Szczepionka jest szansą na powrót do zdrowia i normalności. Wojsko Polskie będzie szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Zachęca się do tego wszystkich żołnierzy, aby jak najliczniej skorzystać z tej szansy i dać przykład odpowiedzialności. - Zaszczepmy się przeciw COVID-19 - tymi słowami Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy zachęcając ich do szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień.
Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczyna kampanię zachęcającą żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w programie szczepień. Codziennie w mediach społecznościowych będą publikowane sylwetki dowódców, innych żołnierzy oraz osób związanych z Wojskiem Polskim, którzy chcą się zaszczepić. Siły Zbrojne będą szczepione w I etapie, zaraz po personelu medycznym. Swój udział w akcji już zapowiedzieli m.in. generał Rajmund Andrzejczak, Szef Sztabu Generalnego WP, generał Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dowódcy jednostek resortu. W kampanii wezmą udział także członkowie kierownictwa MON, m.in. minister Mariusz Błaszczak i wiceminister Wojciech Skurkiewicz. Program szczepień wśród żołnierzy będzie tematem artykułów i wywiadów w miesięczniku Polska Zbrojna oraz w programie Wojsko-Polskie.pl na antenie TVP1.
Wojsko Polskie walczy ze skutkami epidemii od samego początku. Żołnierze m.in. wspierają seniorów, transportują leki i środki ochrony osobistej, pracują w szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Niemal codziennie mają kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem lub osobami znajdującymi się w grupie najwyższego ryzyka powikłań po zakażeniu. Kierownictwu Ministerstwa Obrony Narodowej zależy, aby jak największa grupa żołnierzy poddała się szczepieniom przeciwko COVID-19. Opracowanie szczepionek przeciw COVID-19, które są bezpieczne i skuteczne, to długo oczekiwany punkt zwrotny w walce z pandemią. Szczepionka jest ogromną szansą na uodpornienie społeczeństwa na zakażenie i zdobycie kontroli nad transmisją wirusa SARS-CoV-2. Wdrożenie masowych szczepień, przy wysokim procencie osób zaszczepionych, spowoduje powrót do pełnej funkcjonalności całego Państwa, w tym również Sił Zbrojnych RP.
Członkowie WKS Grunwald też włączą się czynnie w akcję szczepień przeciwko COVID-19.
Jerzy Raube

31 Grudzień 2020 - SZCZEPIONKA SZANSĄ NA ZDROWIE I NORMALNOŚĆ W NOWYM ROKU 
 
 29 Grudzień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  NOWE ZMIANY   
Od 28 grudnia 2020 roku rząd wprowadził szereg kolejnych obostrzeń, które dotyczą też szeroko pojętej kultury fizycznej. Ograniczenia dotyczyć będą także obiektów na świeżym powietrzu, czyli stoków narciarskich.

Od 28 grudnia 2020 roku rząd wprowadził szereg kolejnych obostrzeń, które dotyczą też szeroko pojętej kultury fizycznej. Ograniczenia dotyczyć będą także obiektów na świeżym powietrzu, czyli stoków narciarskich. Rozgrywki ligowe w dyscyplinach halowych, takich jak piłka ręczna, hokej halowy, siatkówka czy koszykówka nie zostaną zawieszone.
Najważniejsze zmiany 28.12.2020 - 17.01.2021
Ograniczenie funkcjonowania hoteli - dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków Centralnego Ośrodka Sportu. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
Zamknięte stoki narciarskie
Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego
10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym
Ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych - otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.


Sportowcy, ale także wszyscy inni powinni oczywiście pamiętać o zapowiedzianym zakazie przemieszczania się. Będzie on obowiązywał w całej Polsce od 31 grudnia 2020 r. do 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19.00 do 6.00. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

Opr. Jerzy Raube

29 Grudzień 2020 - NOWE ZMIANY  
 
 28 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NAJWAŻNIEJSZE IMPREZY SPORTOWE 2020 R. W WIELKOPOLSCE WG GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO  
Głos Wielkopolski tradycyjnie wytypował najważniejsze imprezy mijającego roku w Wielkopolsce. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w dziesiątce najważniejszych imprez znalazł się organizowany przez WKS "Grunwald" Poznań KLUBOWY PUCHAR EUROPY W HOKEJU HALOWYM W POZNANIU (14-16 LUTEGO).

Głos Wielkopolski tradycyjnie wytypował najważniejsze imprezy mijającego roku w Wielkopolsce. Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w dziesiątce najważniejszych imprez znalazł się organizowany przez WKS "Grunwald" Poznań KLUBOWY PUCHAR EUROPY W HOKEJU HALOWYM W POZNANIU (14-16 LUTEGO).
Poniżej link do materiału na portalu Głosu Wielkopolskiego.

Materiał w Głosie Wielkopolskim

28 Grudzień 2020 - NAJWAŻNIEJSZE IMPREZY SPORTOWE 2020 R. W WIELKOPOLSCE WG GŁOSU WIELKOPOLSKIEGO 
 
 28 Grudzień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  WESOŁYCH ŚWIĄT  
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych zapachem świątecznych wypieków, ciepłem kochających serc, spokojem i radością. Niech ten czas upłynie w rodzinnej atmosferze pełnej miłości, refleksji i nadziei.

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych zapachem świątecznych wypieków, ciepłem kochających serc, spokojem i radością.
Niech ten czas upłynie w rodzinnej atmosferze pełnej miłości, refleksji i nadziei.
Niechaj Nowy 2021 Rok przyniesie spełnienie marzeń, wiele niezapomnianych chwil, wrażeń i przeżyć sportowych.
Przeżywania tego szczególnego okresu w gronie najbliższych życzą
Zarząd WKS Grunwald Poznań z Prezesem Klubu generałem broni Lechem Konopką i Dyrektorem Klubu majorem Krzysztofem Matrasem.

28 Grudzień 2020 - WESOŁYCH ŚWIĄT 
 
 24 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA  
Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich sympatyków i kibiców hokeja na trawie klubu WKS Grunwald Poznań i dla całej hokejowej rodziny oraz wszystkich sportowców przesłanie: Gdy gwiazdka wigilię zaczyna, do stołu siada rodzina.

Zdrowych, Radosnych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich sympatyków i kibiców hokeja na trawie klubu WKS Grunwald Poznań i dla całej hokejowej rodziny oraz wszystkich sportowców przesłanie:

Gdy gwiazdka wigilię zaczyna,
do stołu siada rodzina.
Ja jestem daleko stąd,
lecz życzę wesołych świąt!

24 Grudzień 2020 - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 24 Grudzień 2020 - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 24 Grudzień 2020 - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 24 Grudzień 2020 - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 24 Grudzień 2020 - ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 
 
 23 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  BOGATY "GWIAZDOR" I DOSKONAŁA ZABAWA!  
W sobotę (19.12.2020) w hali WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48, odbył się "Halowy Turniej Gwiazdkowy młodzików i dzieci w hokeju na trawie". Wyniki znajdziecie państwo w dodatkowym załączniku, ale trzeba napisać, że zwycięzcą okazali się wszyscy uczestnicy turnieju, który w całości był finansowany przez Urząd Miasta Poznania.

W sobotę (19.12.2020) w hali WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48, odbył się "Halowy Turniej Gwiazdkowy młodzików i dzieci w hokeju na trawie". Wyniki znajdziecie państwo w dodatkowym załączniku, ale trzeba napisać, że zwycięzcą okazali się wszyscy uczestnicy turnieju, który w całości był finansowany przez Urząd Miasta Poznania. Uśmiech naszych młodych adeptów hokeja na trawie, bardzo bogaty w prezenty "gwiazdor", zaangażowani i pomocni rodzice, wszystko to sprawiło, że sobotnie przedpołudnie było bardzo udane sportowo i organizacyjnie. Bardzo dziękujemy miastu POZnan* za wspieranie hokeja na trawie w klubie WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

23 Grudzień 2020 - BOGATY "GWIAZDOR" I DOSKONAŁA ZABAWA! 23 Grudzień 2020 - BOGATY "GWIAZDOR" I DOSKONAŁA ZABAWA! 23 Grudzień 2020 - BOGATY "GWIAZDOR" I DOSKONAŁA ZABAWA! 23 Grudzień 2020 - BOGATY "GWIAZDOR" I DOSKONAŁA ZABAWA! 23 Grudzień 2020 - BOGATY "GWIAZDOR" I DOSKONAŁA ZABAWA! 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 23 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  INAUGURACJA SEZONU HALOWEGO.  
WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 19:3 (5:0, 6:1, 2:2, 5:0) Bramki strzelili: Artur Mikuła -6, Mikołaj Gumny -5, Szymon Hutek -3, Michał Lange -2, Jacek Kurowski -1, Tomasz Dutkiewicz -1, Paweł Bratkowski -1.

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 19:3 (5:0, 6:1, 2:2, 5:0)
Bramki strzelili: Artur Mikuła -6, Mikołaj Gumny -5, Szymon Hutek -3, Michał Lange -2, Jacek Kurowski -1, Tomasz Dutkiewicz -1, Paweł Bratkowski -1.
W rozegranym w sobotę (19.12.2020) derbowym meczu inauguracyjnym sezon 2020/2021 w halowej Superlidze w hokeju na trawie, drużyna wojskowych pokonała zespół AZS Politechniki P-ń. Bardzo wysokie zwycięstwo naszego zespołu świadczy o profesjonalnym podejściu do swojego rzemiosła wszystkich zawodników. W obecnym czasie, gdy władze wojskowe nie uczestniczą aktywnie w pomocy dla drużyny i gdzie możliwości treningu ograniczone są tylko do późno wieczornych spotkań, wymaga to od nich osobistego zaangażowania. Pełen podziw panowie i walczcie wbrew przeciwnościom losu dla siebie i licznych kibiców WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła! #Dobro wraca!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

23 Grudzień 2020 - INAUGURACJA SEZONU HALOWEGO. 23 Grudzień 2020 - INAUGURACJA SEZONU HALOWEGO. 23 Grudzień 2020 - INAUGURACJA SEZONU HALOWEGO. 23 Grudzień 2020 - INAUGURACJA SEZONU HALOWEGO. 23 Grudzień 2020 - INAUGURACJA SEZONU HALOWEGO. 
 
 19 Grudzień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SZEŚĆ KATEGORII I DWA ETAPY  
Otrzymaliśmy maila z redakcji Głosu Wielkopolskiego. Cytujemy: Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Plebiscytu Sportowego Głosu Wielkopolskiego.  W tym roku akcja ma szczególny wymiar, ponieważ zostaną przyznane m.

Otrzymaliśmy maila z redakcji Głosu Wielkopolskiego. Cytujemy:
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Plebiscytu Sportowego Głosu Wielkopolskiego. 
W tym roku akcja ma szczególny wymiar, ponieważ zostaną przyznane m.in. nagrody Sportowiec Dekady, Trener Dekady i Drużyna Dekady.  
Wszystkie informacje o akcji i listę nominowanych kandydatów można znaleźć pod adresem: www.gloswielkopolski.pl/plebiscyt-sportowy 
Sześć kategorii i dwa etapy

Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.
Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.
Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.
Głosowanie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostaną wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.
Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców w głosowaniu Czytelników przyznane będą prestiżowe tytuły w ramach 63. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski w 2020 r. Laureatów tego plebiscytu wybiorą kibice poprzez głosy oddawane na kuponach, publikowanych w Głosie Wielkopolskim.

Kolejny plebiscyt i nowa zabawa. Kto ma ochotę i czas na ewentualny udział, to w imieniu redakcji GW zapraszamy. Życzymy wielu emocji! I przede wszystkim zdrowia.
Red.
JR

19 Grudzień 2020 - SZEŚĆ KATEGORII I DWA ETAPY 
 
 18 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  RUSZA HALOWY SEZON 2020/2021 W HOKEJU NA TRAWIE.  
W sobotę (19.12.2020) meczem z AZS Politechnika Poznańska nasi hokeiści na trawie rozpoczynają sezon halowy w Hokej Superliga. Mecz będzie rozegrany w Gąsawie o godz. 13.00. WKS Grunwald Poznań to wicemistrz Polski w hali oraz IV drużyna Halowego Pucharu Europy grupy A.

W sobotę (19.12.2020) meczem z AZS Politechnika Poznańska nasi hokeiści na trawie rozpoczynają sezon halowy w Hokej Superliga. Mecz będzie rozegrany w Gąsawie o godz. 13.00. WKS Grunwald Poznań to wicemistrz Polski w hali oraz IV drużyna Halowego Pucharu Europy grupy A. Sezon 2019/2020 nie zakończył się w pełni szczęśliwie, ale przyniósł wiele ekscytujących momentów związanych z występami w Pucharze Europy, z pełnymi trybunami kibiców na turnieju w Poznaniu oraz świetnymi występami naszej drużyny. Do pełni szczęścia zabrakło bardzo niewiele. Przed naszymi hokeistami kolejny halowy sezon. Jakże on będzie inny od poprzednich. Przede wszystkim mecze muszą się odbywać bez udziału publiczności, co w znacznym stopniu zmniejszy atrakcyjność spotkań. Poza tym nasi zawodnicy, ze względów służbowych praktycznie nie trenują w pełnym składzie, dlatego sezon w ich wykonaniu będzie wielką niewiadomą. Znając ich sportową ambicję, wiemy, że w każdym meczu będą grali o zwycięstwo! Tego życzę tym wybitnym sportowcom i zdobycia tytułu mistrza Polski na koniec rozgrywek. "W jedności siła!"
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

18 Grudzień 2020 - RUSZA HALOWY SEZON 2020/2021 W HOKEJU NA TRAWIE. 
 
 17 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSTATNI TURNIEJ W ROKU 2020!  
W sobotę (19.12.2020) od godz.10.00 do 12.30 młodzież rozpocznie rywalizację w "Halowym Turniej Gwiazdkowym Młodzików i Dzieci w hokeju na trawie". Będzie to ostatni turniej w roku 2020. Potem nastąpi przerwa świąteczna i co gorsze rząd wprowadza "narodową kwarantannę" i przerwa potrwa do 17 stycznia 2021r.

W sobotę (19.12.2020) od godz.10.00 do 12.30 młodzież rozpocznie rywalizację w "Halowym Turniej Gwiazdkowym Młodzików i Dzieci w hokeju na trawie". Będzie to ostatni turniej w roku 2020. Potem nastąpi przerwa świąteczna i co gorsze rząd wprowadza "narodową kwarantannę" i przerwa potrwa do 17 stycznia 2021r. Zawody dofinansowane są ze środków Urzędu Miasta Poznania. Liczymy na dobrą zabawę naszych najmłodszych adeptów hokeja na trawie i sportową grę fair play. Przypominamy, że podczas turniejów w hokeju na trawie w halach rozgrywanych w czasach obostrzeń sanitarnych obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:
1. Wszystkie wydarzenia w halowej odmianie hokeja na trawie i treningi w całej Polsce odbywają się bez udziału publiczności.
2. W zajęciach lub wydarzeniach może brać udział nie więcej niż 150 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.
3. Zajęć i wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego nie dotyczy zakaz organizowania zgromadzeń. Nie stosuje się tu również odnoszącego się do zgromadzeń limitu uczestników wynoszącego 5 osób.
4. PZHT przypomina o zasadzie DDM - Dezynfekcja, Dystans, Maseczki. Zachowanie tych trzech zaleceń ma nam pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2.
Ponadto przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w czasie korzystania z infrastruktury sportowej o charakterze zamkniętym w sezonie 2020/21, które obowiązują od 30.10.2020 r.:
1. Korzystanie przez zawodników tylko z osobistego sprzętu sportowego i dezynfekcji go przed i po użyciu.
2. Obowiązkowa dezynfekcja rąk dla oso?b wchodzących i opuszczających obiekt.
3. Zachowanie dystansu społecznego.
4. Na halę osoby, drużyny mogą wejść 15 minut przed rozpoczęciem treningów.
5. Zaleca się używanie szatni tylko do zmiany odzieży - bez używania pryszniców.
6. Po zakończeniu treningu, meczu niezwłoczne opuszczenie obiektu.
7. Osoby, które przebywają na obiekcie do zrobienia relacji fotograficznej przez cały okres przebywania na hali muszą mieć maseczkę, przyłbicę itp. zakrywającą nos i usta. UWAGA: Rodzice, którzy przywiozą swoje pociechy nie będą mogli przebywać w hali sportowej. Miejsce oczekiwania na dziecko, będzie wyznaczone przez organizatorów!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

17 Grudzień 2020 - OSTATNI TURNIEJ W ROKU 2020! 
 
 13 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWAŻNA GRA!  
Sobotni (12.12.2020) "Halowy Turniej Mikołajkowy", którego organizatorem był Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie i WKS "Grunwald" Poznań, finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego odbył się w świetnej atmosferze i przy dużej frekwencji zawodników.

Sobotni (12.12.2020) "Halowy Turniej Mikołajkowy", którego organizatorem był Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie i WKS "Grunwald" Poznań, finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego odbył się w świetnej atmosferze i przy dużej frekwencji zawodników. Jednak najważniejszym faktem przeprowadzonych zawodów jest postawa młodych graczy. Wola walki, ambicja i radość z gry, fantastycznie oddały atmosferę zbliżających się świąt. Prawdziwa rywalizacja i uśmiechy na twarzach pomagają uwierzyć, że prawdziwy sport zaczyna się już w najmłodszym wieku. Warto tym najmłodszym poświęcać czas, żeby później móc obserwować postępy w grze. Już za tydzień (19.12.2020) pod patronatem Urzędu Miasta Poznania "Halowy Turniej Gwiazdkowy", a reportaż z sobotniego turnieju w fotorelacji. Dziękuję Jurkowi Wybieralskiemu, trenerom: Ani Kąsowskiej, Pawłowi Florkiewiczowi i Markowi Grygiel za sprawne przeprowadzenie turnieju. Oczywiście, nagrody w postaci słodkich czekoladowych "Mikołajów" też się pojawiły. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

13 Grudzień 2020 - POWAŻNA GRA! 13 Grudzień 2020 - POWAŻNA GRA! 13 Grudzień 2020 - POWAŻNA GRA! 13 Grudzień 2020 - POWAŻNA GRA! 13 Grudzień 2020 - POWAŻNA GRA! 
 
 11 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POMOC OD SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO!  
W sobotę (12.12.2020) od godz.10.00 najmłodsi członkowie klubu WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie rozpoczną rywalizację w "Halowym Turnieju Mikołajkowym". Organizatorami turnieju dla najmłodszych są Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie i WKS Grunwald Poznań, a zawody dofinansowane są ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W sobotę (12.12.2020) od godz.10.00 najmłodsi członkowie klubu WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie rozpoczną rywalizację w "Halowym Turnieju Mikołajkowym". Organizatorami turnieju dla najmłodszych są Wielkopolski Związek Hokeja na Trawie i WKS Grunwald Poznań, a zawody dofinansowane są ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Liczymy na doskonałą frekwencję i super zabawę dla naszych najmłodszych adeptów hokeja na trawie. Przypominamy, że podczas turniejów w hokeju na trawie w halach rozgrywanych w czasach obostrzeń sanitarnych obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:
1. Wszystkie wydarzenia w halowej odmianie hokeja na trawie i treningi w całej Polsce odbywają się bez udziału publiczności.
2. W zajęciach lub wydarzeniach może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.
3. Zajęć i wydarzeń sportowych oraz współzawodnictwa sportowego nie dotyczy zakaz organizowania zgromadzeń. Nie stosuje się tu również odnoszącego się do zgromadzeń limitu uczestników wynoszącego 5 osób.
4. PZHT przypomina o zasadzie DDM - Dezynfekcja, Dystans, Maseczki. Zachowanie tych trzech zaleceń ma nam pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2.
Ponadto przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w czasie korzystania z infrastruktury sportowej o charakterze zamkniętym w sezonie 2020/21, które obowiązują od 30.10.2020 r.:
1. Korzystanie przez zawodników tylko z osobistego sprzętu sportowego i dezynfekcji go przed i po użyciu.
2. Obowiązkowa dezynfekcja rąk dla osób wchodzących i opuszczających obiekt.
3. Zachowanie dystansu społecznego.
4. Na halę osoby, drużyny mogą wejść 15 minut przed rozpoczęciem treningów.
5. Zaleca się używanie szatni tylko do zmiany odzieży - bez używania pryszniców.
6. Po zakończeniu treningu, meczu niezwłoczne opuszczenie obiektu.
7. Osoby, które przebywają na obiekcie do zrobienia relacji fotograficznej przez cały okres przebywania na hali muszą mieć maseczkę, przyłbicę itp. zakrywającą nos i usta.
UWAGA: Rodzice, którzy przywiozą swoje pociechy nie będą mogli przebywać w hali sportowej. Miejsce oczekiwania na dziecko, będzie wyznaczone przez organizatorów!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

11 Grudzień 2020 - POMOC OD SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO! 
 
 10 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRZYGOTOWANIA DO STARTU HALA SUPERLIGA.  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 6:11 (1:4, 0:4, 2:2, 3:1) Bramki strzelili: Artur Mikuła -2, Jacek Kurowski -2, Michał Lange -1, Mikołaj Głowacki -1, Mateusz Hulbój -2, Paweł Bratkowski -1, Mikołaj Gumny -1, Michał Kasprzyk -1 W środę (09.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 6:11 (1:4, 0:4, 2:2, 3:1)
Bramki strzelili: Artur Mikuła -2, Jacek Kurowski -2, Michał Lange -1, Mikołaj Głowacki -1, Mateusz Hulbój -2, Paweł Bratkowski -1, Mikołaj Gumny -1, Michał Kasprzyk -1
W środę (09.12.2020) hokeiści na trawie rozegrali mecz kontrolny ze Startem Gniezno przed rozpoczynającymi się w dniu 19.12.2020 rozgrywkami Hala Superligi. Po dwóch dobrych pierwszych kwartach, w których nasi zawodnicy prezentowali solidny hokej, w trzeciej i czwartej kwarcie wkradła się nonszalancja. Nasza drużyna zamiast grać zespołowo, wdała się w pojedynki indywidualne, co oczywiście nie kończyło się sukcesem. Przegrane pojedynki natychmiast wykorzystywali rywale i przechodząc do szybkich kontrataków, strzelali bramki. Wyszły też braki kondycyjne naszych zawodników, ponieważ przygotowania do startu rozgrywek nie przebiegają zgodnie z planem. Brak zgody władz wojskowych na treningi całkowicie storpedowały formę chłopaków. Teraz każdy dba o swoją kondycję indywidualnie a treningi specjalistyczne w hali praktycznie się nie odbywają. Bardzo dziękuję za dzisiejszą frekwencję podczas meczu sparingowego, tym bardziej, że poświęcacie swój prywatny czas na hokej na trawie. Klub WKS Grunwald Poznań, który reprezentujecie, jest godny Waszego wsparcia. Może nadejdą jeszcze lepsze czasy. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Jerzy Wybieralski

10 Grudzień 2020 - PRZYGOTOWANIA DO STARTU HALA SUPERLIGA. 10 Grudzień 2020 - PRZYGOTOWANIA DO STARTU HALA SUPERLIGA. 10 Grudzień 2020 - PRZYGOTOWANIA DO STARTU HALA SUPERLIGA. 10 Grudzień 2020 - PRZYGOTOWANIA DO STARTU HALA SUPERLIGA. 10 Grudzień 2020 - PRZYGOTOWANIA DO STARTU HALA SUPERLIGA. 
 
 09 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WIZYTA MIKOŁAJA!  
We wtorek (08.12.2020) na trening najmłodszej grupy dzieci trenujących hokej na trawie niespodziewania zawitał św. Mikołaj, który dał najmłodszym gustowne czerwone koszulki treningowe. Radość na twarzy dzieci jest najważniejsza i my dorośli mamy dbać o naszych zawodników.

We wtorek (08.12.2020) na trening najmłodszej grupy dzieci trenujących hokej na trawie niespodziewania zawitał św. Mikołaj, który dał najmłodszym gustowne czerwone koszulki treningowe. Radość na twarzy dzieci jest najważniejsza i my dorośli mamy dbać o naszych zawodników. Na "Halowym Turnieju Mikołajkowym", który odbędzie się w sobotę (12.12.2020) w godz. 10.00-14.00 w hali sportowej przy ul. Saperskiej 48 jedna z drużyn pewnie zaprezentuje się w nowych koszulkach.

09 Grudzień 2020 - WIZYTA MIKOŁAJA! 09 Grudzień 2020 - WIZYTA MIKOŁAJA! 09 Grudzień 2020 - WIZYTA MIKOŁAJA! 09 Grudzień 2020 - WIZYTA MIKOŁAJA! 09 Grudzień 2020 - WIZYTA MIKOŁAJA! 
 
 08 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRZEGRANY SPARING.  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 7:5 (2:1, 2:1, 1:2, 2:1) W sobotę (05.12.2020) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań rozegrali pierwszy sparing przed rozpoczynającym się sezonem halowym 2020/2021.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 7:5 (2:1, 2:1, 1:2, 2:1)
W sobotę (05.12.2020) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań rozegrali pierwszy sparing przed rozpoczynającym się sezonem halowym 2020/2021. Niestety, rywalizacja z drużyną KS Warta Poznań zakończyła się naszą porażką. Hokeiści WKS Grunwald Poznań wystąpili tylko w ośmioosobowym składzie ze względu na obowiązki służbowe związane pandemią oraz brak zgody władz wojskowych na oddelegowanie zawodników do klubu. Mamy wszyscy nadzieję, że już wkrótce, jak zawsze dzięki uprzejmości wojska, będziemy mogli rozpocząć wspólne treningi i razem przystąpić do ligowej rywalizacji. Większość bramek nasz zespół stracił po szybkich kontrach zawodników Warty Poznań. Nasi hokeiści popełniali dużo bledów w ataku pozycyjnym ze względu na totalny brak zgrania, z czego wynikały szkolne błędy w obronie. Jak to mówi przysłowie: "pierwsze koty za płoty" i kiedy dojdą zawodnicy nieobecni, a drużyna rozpocznie systematyczne treningi, wszystko powoli wróci do normy. Dzisiaj pragnę podziękować zawodnikom, którzy, mimo że sprawy służbowe nie pomagają w kontynuowaniu kariery zawodniczej, są odpowiedzialni i w tych niepewnych okolicznościach występują w meczach kontrolnych przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Wielkie dzięki! W jedności siła!!!
Tekst: Waldemar Serowski

08 Grudzień 2020 - PRZEGRANY SPARING. 
 
 07 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO  
W piątek (04.12.2020) w hali sportowej SP nr 51 odbył się "Turniej Mikołajkowy" pod patronatem Powiatu Poznańskiego i WKS Grunwald Poznań. Przez 4 godziny juniorzy młodsi, młodziczki i młodzicy z terenu Powiatu Poznańskiego rywalizowali o miano najlepszej drużyny.

W piątek (04.12.2020) w hali sportowej SP nr 51 odbył się "Turniej Mikołajkowy" pod patronatem Powiatu Poznańskiego i WKS Grunwald Poznań. Przez 4 godziny juniorzy młodsi, młodziczki i młodzicy z terenu Powiatu Poznańskiego rywalizowali o miano najlepszej drużyny. W czasach pandemii, dzięki pozwoleniu pani dyrektor SP nr 51 i przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności młodzież mogła rywalizować w hokeju halowym i chociaż przez jeden dzień poczuć sportowe emocje, jakże potrzebne w dzisiejszych dziwnych czasach. Po zakończeniu turnieju, w pierwszej kolejności młodzież wzięła udział w loterii fantowej, a następnie wszyscy zostali obdarowani słodyczami: paczkami z czekoladowym Mikołajem, sokami, wodą dla wzmocnienia i wieloma innymi smakołykami. Trzeba nadmienić, że główną nagrodą w loterii fantowej był kij hokejowy ufundowany przez trenera męskiej kadry młodzieżowej i trenera AZS AWF Poznań pana Jacka Adriana. Szczęśliwą zdobywczynią najcenniejszej nagrody okazała się Emilia Waszak, która była bardzo zadowolona z wylosowanego prezentu. Wypada podziękować jednostce samorządowej Powiatu Poznańskiego za umożliwienie przeprowadzenia turnieju hokeja na trawie w hali, dzięki czemu mogliśmy zapewnić młodzieży świetną mikołajkową zabawę.
Zdjęcia: Paweł Siczyński

07 Grudzień 2020 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO 07 Grudzień 2020 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO 07 Grudzień 2020 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO 07 Grudzień 2020 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO 07 Grudzień 2020 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HOKEJA HALOWEGO 
 
 03 Grudzień 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  100 KOBIET. I DOKTOR EWA  
Listę stu Wpływowych Kobiet Wielkopolski ułożyło Kolegium Redakcyjne "Głosu Wielkopolskiego". Są wśród nich panie, które odnoszą wielkie sukcesy w biznesie, są kobiety, które prowadzą fundacje i stowarzyszenia, działaczki społeczne, polityczne i samorządowe, a także przedstawicielki świata kultury, nauki i sportu.

Listę stu Wpływowych Kobiet Wielkopolski ułożyło Kolegium Redakcyjne "Głosu Wielkopolskiego". Są wśród nich panie, które odnoszą wielkie sukcesy w biznesie, są kobiety, które prowadzą fundacje i stowarzyszenia, działaczki społeczne, polityczne i samorządowe, a także przedstawicielki świata kultury, nauki i sportu. Każda z pań ma na swoim koncie osiągnięcia i zasługi dla naszego regionu, obok których nie można przejść obojętnie.
Głosami Czytelników zostały wybrane najbardziej wpływowe kobiety naszego regionu oraz główna laureatka - Wpływowa Kobieta Wielkopolski 2020.
Alicja Kobus, przewodnicząca gminy żydowskiej w Poznaniu, głosami Czytelników została wybrana Wpływową Kobietą Wielkopolski 2020. Zdobyła 2960 głosów.

Drugie zaszczytne miejsce wśród 100 Kobiet zdobyła dr Ewa Bąk, samorządowiec, dyrektor Wydziału Sportu UM w Poznaniu. Wynik to 2011 głosów.

Trzecie miejsce zajęła dyrektor poznańskiego ZOO Ewa Zgrabczyńska - 782 głosy.

Z wielką radością przyjęliśmy wyniki i złożyliśmy gratulacje Pani doktor Ewie Bąk Naszej faworytce. Od zawsze współpraca kierownictwa WKS Grunwald i Pani Dyrektor Wydziału Sportu układała się wzorowo. Z prostej przyczyny, Pani Ewa Bąk jest wielką przyjaciółką sportu i sportowców. Sama pracowała z młodzieżą, wychowała rzesze sportowców. Była dla nich nauczycielką i powierniczką. I tak Jej zostało. Rozumie i czuje sport. I ten wyczynowy i ten amatorski, masowy. Pomaga i wspiera. Promuje i nagradza. Radzi i wychowuje.
Po prostu jest zwyczajnie Ludzka.

Tekst i fot. Jerzy Raube

03 Grudzień 2020 - 100 KOBIET. I DOKTOR EWA 03 Grudzień 2020 - 100 KOBIET. I DOKTOR EWA 03 Grudzień 2020 - 100 KOBIET. I DOKTOR EWA 
 
 02 Grudzień 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWIAT POZNAŃSKI WSPOMAGA HOKEJA NA TRAWIE.  
W piątek (04.12.2020) w Szkole Podstawowej odbędzie się "Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego", w hokeju na trawie, którego organizatorem jest Powiat Poznański, a współorganizatorem WKS Grunwald Poznań.

W piątek (04.12.2020) w Szkole Podstawowej odbędzie się "Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego", w hokeju na trawie, którego organizatorem jest Powiat Poznański, a współorganizatorem WKS Grunwald Poznań. Dzięki wsparciu finansowemu hokeja na trawie w naszym klubie, uzyskanemu ze strony Powiatu Poznańskiego będziemy mogli przeprowadzić turniej, w którym jak wiadomo głównym bohaterem będą czekoladowe Mikołaje do wygrania w rywalizacji sportowej. Nic tak nie pobudza do konfrontacji z rówieśnikami, jak nagrody związane ze zbliżającą się nocą, w którą wiszące "skarpetki lub wyczyszczone buty" mają zapełnić się prezentami. O wynikach turnieju oczywiście poinformuję następnym wpisie.
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

02 Grudzień 2020 - POWIAT POZNAŃSKI WSPOMAGA HOKEJA NA TRAWIE. 
 
 30 Listopad 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC JESIENI 2020  
Definitywnie już zakończyły się treningi grup dziecięcych i młodzieżowych na boisku otwartym , ponieważ aura przestała nas rozpieszczać i wszystkie grupy rozpoczęły treningi w hali. Sezon jesienny na boiskach otwartych zakończył się przedwcześnie z powodu narastającego niebezpieczeństwa zakażaniem się wirusem SARS-Cov-2.

Definitywnie już zakończyły się treningi grup dziecięcych i młodzieżowych na boisku otwartym , ponieważ aura przestała nas rozpieszczać i wszystkie grupy rozpoczęły treningi w hali.
Sezon jesienny na boiskach otwartych zakończył się przedwcześnie z powodu narastającego niebezpieczeństwa zakażaniem się wirusem SARS-Cov-2. Zarówno seniorzy, juniorzy młodsi i młodzież nie mogli rozegrać wszystkich kolejek ligowych, gdyż rozgrywki zostały przerwane i przeniesione na wiosnę 2021. Jest czego żałować, gdyż pogoda jesienią 2020 dla sportu uprawianego na świeżym powietrzu była piękna, ale pandemia zabija rywalizację sportową.
Reguły gry w hali różnią się od tych na boiskach trawiastych, ale czy rozpoczynające się w grudniu rozgrywki ligowe o mistrzostwo Polski zostaną dokończone zgodnie z regulaminem? Tego na dzień dzisiejszy nie wie nikt. Wiadomo tylko, że spotkania będą rozgrywane bez udziału publiczności, a wszyscy wiemy, że brak kibiców czyni mecze smutnymi i wyglądającymi jak sparingi, a nie mecze mistrzowskie. Mamy więc nadzieję na to, że obiecana szczepionka przeciw COVID-19 pomoże opanować pandemię i powoli wrócić do normalności, a tym samym również do zajęć sportowych w pełnym wymiarze i zakresie.
Czasy są ciężkie i pełne obostrzeń, ale dzięki optymizmowi, wierze i nadziei damy radę przetrwać i pokonać wirusa. Wszystkim życzę dużo zdrowia i siły na nadchodzący okres.
Jeszcze będzie normalnie i pięknie! #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

30 Listopad 2020 - KONIEC JESIENI 2020 30 Listopad 2020 - KONIEC JESIENI 2020 30 Listopad 2020 - KONIEC JESIENI 2020 30 Listopad 2020 - KONIEC JESIENI 2020 30 Listopad 2020 - KONIEC JESIENI 2020 
 
 29 Listopad 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI I DZIECI PRZESZLI NA TRENINGI HALOWE!  
Pomimo stanu epidemicznego juniorzy młodsi nie przestają doskonalić swoich hokejowych umiejętności. Pogoda pomału przestaje nas rozpieszczać, dlatego zaczęliśmy już treningi na hali. Wielu naszych zawodników nie mogło się doczekać sezonu zimowego, inni natomiast zdecydowanie preferują grę na dworze i na sztucznej trawie.

Pomimo stanu epidemicznego juniorzy młodsi nie przestają doskonalić swoich hokejowych umiejętności. Pogoda pomału przestaje nas rozpieszczać, dlatego zaczęliśmy już treningi na hali. Wielu naszych zawodników nie mogło się doczekać sezonu zimowego, inni natomiast zdecydowanie preferują grę na dworze i na sztucznej trawie. Jednak wyremontowana hala SP51 sprawia, że gra "pod dachem" wszystkim daje wiele przyjemności. Warto zaznaczyć, że wszyscy nasi zawodnicy lekcję szkolne odbywają w trybie zdalnym, a możliwość wyjścia z domu w czasach "nauki przed komputerem" jest bezcenna. Stąd też cieszy frekwencja na treningach dodatkowych, zaobserwować można również wzmożoną chęć samodoskonalenia się naszych zawodników. Bardzo cieszy coraz większa świadomość naszych juniorów nie tylko w sprawach sportowych, ale także odpowiedniego odżywiania i nawadniania organizmu, regeneracji jako nieodzownej części procesu treningowego itp.
Natomiast nasi najmłodsi treningi na hali rozpoczęli w sobotę (28.11.2020). Do tej pory warunki atmosferyczne im nie przeszkadzały. Jednak nadszedł najwyższy czas rozpocząć szkolenie hokeja na trawie w wersji halowej, której zasady różnią się od tych na boisku trawiastym. Jak zawsze naszym najmłodszym nie brakuje energii i radości z uprawiania sportu. Już niedługo przed wszystkimi grupami WKS Grunwald Poznań pierwsze sprawdziany w turniejach Mikołajkowych. #W jedności siła!
Zapraszamy do fotorelacji z treningu!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Łukasz Kosmaczewski i Tomasz Kaszuba

29 Listopad 2020 - JUNIORZY MŁODSI I DZIECI PRZESZLI NA TRENINGI HALOWE! 29 Listopad 2020 - JUNIORZY MŁODSI I DZIECI PRZESZLI NA TRENINGI HALOWE! 29 Listopad 2020 - JUNIORZY MŁODSI I DZIECI PRZESZLI NA TRENINGI HALOWE! 29 Listopad 2020 - JUNIORZY MŁODSI I DZIECI PRZESZLI NA TRENINGI HALOWE! 29 Listopad 2020 - JUNIORZY MŁODSI I DZIECI PRZESZLI NA TRENINGI HALOWE! 
 
 21 Listopad 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MALI GIGANCI!  
Dzisiejszej soboty (21.11.2020) termometry wskazywały 1 stopień Celsjusza, a podopieczni trenerów Krzysztofa Rachwalskiego, Marka Grygiela i Pawła Florkiewicza z WKS Grunwald Poznań i AZS Politechniki Poznańskiej odbyli 1.

Dzisiejszej soboty (21.11.2020) termometry wskazywały 1 stopień Celsjusza, a podopieczni trenerów Krzysztofa Rachwalskiego, Marka Grygiela i Pawła Florkiewicza z WKS Grunwald Poznań i AZS Politechniki Poznańskiej odbyli 1.5 godzinny trening. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wiek naszych najmłodszych adeptów hokeja na trawie oscylujący między 4 a 9 lat. Wszystkim trenującym humory dopisywały, przenikliwe zimno nie miało wpływu na grę szkolną i wszyscy mieli uśmiechnięte oblicza. Najbardziej chyba panujące zimno odczuli trenerzy i rodzice, którzy przyprowadzili dzieci na pewnie już ostatni sobotni trening na dworze. Od przyszłego tygodnia (24.11.2020) najmłodsza grupa zaczyna trenować w hali sportowej WKS Grunwald Poznań przy ul. Saperskiej 48, we wtorki i czwartki w godz. 17.00-18.30 oraz w soboty w godz.. 10.00-12.00. Wszystkich chętnych, pragnących zacząć treningi w najmłodszej grupie WKS Grunwald Poznań zapraszamy na zajęcia treningowe. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z hokejem na trawie!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

21 Listopad 2020 - MALI GIGANCI! 21 Listopad 2020 - MALI GIGANCI! 21 Listopad 2020 - MALI GIGANCI! 21 Listopad 2020 - MALI GIGANCI! 21 Listopad 2020 - MALI GIGANCI! 
 
 19 Listopad 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  STYPENDIA DLA SPORTOWCÓW  
Stypendium przysługuje zawodnikom za wybitne osiągnięcia w kategorii seniora. Kandydatów do 7 grudnia mogą zgłaszać poznańskie kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej.

Stypendium przysługuje zawodnikom za wybitne osiągnięcia w kategorii seniora. Kandydatów do 7 grudnia mogą zgłaszać poznańskie kluby sportowe, fundacje, stowarzyszenia i związki kultury fizycznej.
O świadczenie może ubiegać się zawodnik, który jest członkiem klubu sportowego lub stowarzyszenia działającego na terenie Poznania oraz posiada kartę zgłoszenia, licencję bądź inny dokument uprawniający do udziału w zawodach, a także uprawia dyscyplinę olimpijską.

Ponadto kandydat powinien uzyskać wybitne wyniki sportowe w konkurencjach olimpijskich. Oznacza to zdobycie miejsca w pierwszej ósemce podczas Igrzysk Olimpijskich, czy w zawodach rangi Mistrzostw Świata lub miejsca w pierwszej szóstce podczas Mistrzostw Europy.

Stypendium może zostać przyznane także, niezależnie od warunków, o których mowa powyżej, zawodnikom dyscyplin olimpijskich, jednak tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach. O świadczenie mogą ubiegać się również sportowcy dyscyplin nieolimpijskich oraz zawodnicy uprawiający sport osób z niepełnosprawnościami, osiągający w danej dziedzinie wybitne wyniki.

Ważne: Z uwagi na pandemię koronawirusa i związane z tym konsekwencje (odwołanie międzynarodowych imprez sportowych w niektórych dyscyplinach), w przypadku braku możliwości wykazania osiągnięć zdobytych na arenie międzynarodowej w 2020 roku, wnioskodawcy powinni potwierdzić wyniki kandydata, wpisując jego osiągnięcia na arenie krajowej.

Zgłoszenia należy kierować do Kapituły Nagrody Sportowej i Stypendium Sportowego Miasta Poznania, do piątku, 7 grudnia 2020 r. na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Sportu, plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań.

Stypendia Sportowe Miasta Poznania przyznawane są od 1999 roku. W poprzedniej edycji, w kategorii seniora otrzymało je 21 zawodników. Wśród stypendystów była m.in. nasza wspaniała zapaśniczka Monika Michalik (na zdjęciu).

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.
Tekst i fot. Jerzy Raube

19 Listopad 2020 - STYPENDIA DLA SPORTOWCÓW 
 
 11 Listopad 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  
11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach podporządkowania obcym mocarstwom, Polacy znowu byli wolni, odzyskali swoją tożsamość, narodową dumę i prawo stanowienia o własnym losie.

11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach podporządkowania obcym mocarstwom, Polacy znowu byli wolni, odzyskali swoją tożsamość, narodową dumę i prawo stanowienia o własnym losie. W tym wyjątkowym dniu, bliskim sercu każdego z nas, oddajemy hołd pamięci wielkich Polaków, w tym żołnierzy którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju.
Ze względu na pandemię i towarzyszące jej ograniczenia tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą inne niż zwykle i większość z nas pozostanie w domach. Będzie to okazja do ważnej refleksji, że wolna i suwerenna Polska, marzenie naszych przodków, jest współudziałem naszego pokolenia. Jest to wielkie zobowiązanie i powód do dumy.
Wywieśmy biało czerwone flagi. Porozmawiajmy z młodzieżą, dziećmi, wnukami. O Naszej Ojczyźnie.
W południe 11 listopada zaśpiewajmy razem hymn.
Jerzy Raube

11 Listopad 2020 - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 
 
 10 Listopad 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP  
Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności.

Krótszy o 140 dni proces rekrutacji, możliwość aplikowania do Wojska Polskiego przez Internet, Wojskowe Centra Rekrutacji, w których kandydaci w ciągu jednego dnia zrealizują wszystkie niezbędne formalności. To tylko niektóre ze zmian, które od 2 września 2020 r. dostępne są dla wszystkich tych, którzy swoją przyszłość planują związać z Wojskiem Polskim. To także kolejne działania resortu obrony narodowej, które wpisują się w prowadzoną kampanię Zostań Żołnierzem RP.

Nowe rozwiązania, z których mogą skorzystać Polacy, to wynik kolejnego etapu procesu reformy systemu rekrutacji do Sił Zbrojnych RP.

Najważniejsze zmiany:

Portal rekrutacyjny www.zostanzolnierzem.pl - oprócz tradycyjnego składania wniosków do Wojskowych Komend Uzupełnień, uruchamiamy rekrutację w formie elektronicznej za pośrednictwem Portalu Rekrutacyjnego do Wojska Polskiego. Będzie to kolejna, obok ePUAP, elektroniczna forma aplikowania do wojska. Kandydat do służby wojskowej, który nigdy nie był w wojsku, maksymalnie w 14 dni od złożenia wniosku elektronicznego na portalu zostanzolnierzem.pl otrzyma informację, kiedy i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji ma się stawić, aby dopełnić formalności i przejść wymagane badania.

Wojskowe Centrum Rekrutacji - to miejsca, w których w jeden, maksymalnie 2 dni kandydat do wojska (do korpusu szeregowych zawodowych lub terytorialnej służby wojskowej) odbędzie rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz będzie zbadany przez komisję lekarską. Wojskowe Centra Rekrutacji, powoływane będą na terenie kraju, w miejscach gdzie występuje duże zainteresowanie służbą wojskową. Do tej pory kandydaci na żołnierzy musieli przechodzić każdy z etapów rekrutacji osobno, niekiedy w innych miejscach i różnych terminach. W przypadku pozytywnej opinii specjalistów z Wojskowego Centrum Rekrutacji kandydat na żołnierza, tego samego dnia, otrzyma kartę powołania na szkolenie podstawowe (tzw. służbę przygotowawczą).

Szkolenie podstawowe - maksymalnie 30 dni, a nie 90. Skracamy szkolenie podstawowe tzw. służbę przygotowawczą zachowując jednocześnie najważniejsze elementy programu szkolenia, dla osób, które nigdy nie służyły w wojsku i nie składały przysięgi wojskowej. Reforma zakłada również zwiększenie ich częstotliwości, tak aby skrócić okres oczekiwania chętnych. Dotychczas szkolenia odbywały się w trzech turnusach na rok. Teraz będzie ich więcej. Po pozytywnym zakończeniu szkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi wojskowej - kandydat, już jako żołnierz, zostanie przeniesiony do rezerwy. Następnie zapoznany zostanie z wolnymi stanowiskami w wybranych jednostkach - w zależności, w której części kraju chciałby służyć jako żołnierz: zawodowy bądź terytorialnej służby wojskowej. Dodatkowo dowódcy będą mogli typować odpowiednich kandydatów na stanowiska do swoich jednostek już na etapie szkolenia.

Do tej pory wszystkie formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym służba przygotowawcza, trwało średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skracają ten okres do maksymalnie 50 dni.

Wprowadzone zmiany, są odpowiedzią na wnioski osób, które ubiegały się lub ubiegają się o służbę w Wojsku Polskim. Jednym z czynników zniechęcających do służby był zbyt długi termin jaki upływał pomiędzy złożeniem wniosku, a ukończeniem szkolenia i złożeniem przysięgi wojskowej. Do tej pory kilkadziesiąt procent potencjalnych kandydatów rezygnowało z ubiegania się o służbę w Wojsku Polskim właśnie ze względu na długotrwałe i skomplikowane procedury. Dziś redukujemy ten czas z 190 dni do maksymalnie 50, jednocześnie wprowadzając udogodnienia w procesie rekrutacji.

Jerzy Raube

10 Listopad 2020 - ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM RP 
 
 08 Listopad 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TRENERZY Z LICENCJAMI.  
W sobotę (07.11.2020), mimo niskich listopadowych temperatur i stanu epidemicznego, nasza najmłodsza grupa dzieciaków trenowała na świeżym powietrzu. Przychodzą na boisko WKS Grunwald Poznań przy ul.

W sobotę (07.11.2020), mimo niskich listopadowych temperatur i stanu epidemicznego, nasza najmłodsza grupa dzieciaków trenowała na świeżym powietrzu. Przychodzą na boisko WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27 regularnie we wtorki, czwartki i soboty, aby trenować pod okiem Pawła Florkiewicza oraz kierownika drużyny Marka Grygiela. Jednak w minioną sobotę nasi młodzi hokeiści trenowali razem z adeptami z AZS Politechniki Poznańskiej, której trenerem jest Krzysztof Rachwalski. Ponadto jak wszyscy wiemy, Krzysztof jest szefem wyszkolenia PZHT i trening pod okiem takiego fachowca na pewno był dużym przeżyciem dla naszej młodzieży. Żeby pokazać trenerom prowadzącym jak ważne są nasze klubowe grupy młodzieżowe, na zajęciach był obecny trener drużyny seniorów WKS Grunwald Poznań, dwukrotny olimpijczyk, Jerzy Wybieralski. Zajęcia odbyły się w świetnej atmosferze, na koniec zajęć odbył się mini-turniej, gdzie walka była zacięta i w sportowej rywalizacji. Na końcu treningu szef szkolenia PZHT Krzysztof Rachwalski wręczył naszym trenerom licencje trenerskie upoważniające do prowadzenia drużyny podczas rywalizacji w grupach młodzieżowych. Duże gratulacje dla Pawła i Marka. Po rozmowach z trenerami mamy nadzieję, że zajęcia naszych młodych podopiecznych z grupą młodzieżową z AZS Politechniki Poznańskiej będą odbywać się częściej w celu wspólnego trenowania i obopólnych postępów w hokeju na trawie.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski

08 Listopad 2020 - TRENERZY Z LICENCJAMI. 08 Listopad 2020 - TRENERZY Z LICENCJAMI. 08 Listopad 2020 - TRENERZY Z LICENCJAMI. 08 Listopad 2020 - TRENERZY Z LICENCJAMI. 08 Listopad 2020 - TRENERZY Z LICENCJAMI. 
 
 04 Listopad 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  NOWE OGRANICZENIA  
Rząd zapowiedział nowe obostrzenia od soboty (7 listopada). Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte oprócz aptek, sklepów spożywczych i usługowych. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Rząd zapowiedział nowe obostrzenia od soboty (7 listopada).
Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte oprócz aptek, sklepów spożywczych i usługowych. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.
Rozszerzane są środki zapobiegawcze. Pierwsze z nich to nauczanie zdalne dla klas od 1 do 3 i przedłużenie dla klas od 4 w górę. Dodany zostanie też bon 500 zł dla nauczycieli na sfinansowanie najważniejszych sprzętów do pracy zdalnej.
Placówki kulturalne typu kina, teatry, muzea czy galerie sztuki zostaną tymczasowo zamknięte.
Nic nie powiedziano podczas konferencji na temat nowych ograniczeń w działalności sportowej.
- Chcemy zmniejszyć ruch społeczny, chcemy zmniejszyć mobilność społeczną. To jest - zdaniem wszystkich specjalistów - dzisiaj już wiadomo jedyny najbardziej skuteczny sposób. Zostańmy w domu, ograniczmy mobilność, kontakty społeczne, to na pewno pomoże w realizacji strategii walki z pandemią - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Premier zapowiedział, że jeżeli w Polsce będzie więcej niż 70-75 przypadków koronawirusa na 100 tys., to kolejnym etapem jest narodowa kwarantanna, która zakłada m.in. zakaz przemieszczania się.

Red. JR

04 Listopad 2020 - NOWE OGRANICZENIA 
 
 28 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  ODSZEDŁ STANISŁAW CZAJKA  
Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci St. chor. sztab. rez. Stanisława Czajki Członka WKS Grunwald, Serdecznego Kolegi, Przyjaciela, wieloletniego Pracownika, cenionego Specjalisty.

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

St. chor. sztab. rez. Stanisława Czajki

Członka WKS Grunwald, Serdecznego Kolegi, Przyjaciela,
wieloletniego Pracownika, cenionego Specjalisty.
Jego nagłe odejście dotknęło nas wszystkich.
Żegnamy Go z wielkim smutkiem.
Rodzinie i Najbliższym
składamy
wyrazy szczerego współczucia.
Zarząd WKS Grunwald Poznań
Koleżanki i Koledzy z pracy

Nabożeństwo Żałobne odbędzie się 5 listopada 2020 r.
o godz. 11.15 w Kościele pw. św. Jerzego przy ul. Swoboda 43a.
Ceremonia pogrzebowa na Cmentarzu przy ul. Nowina o godz. 12.30

28 Październik 2020 - ODSZEDŁ STANISŁAW CZAJKA 
 
 25 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  HOKEJ SUPERLIGA WSTRZYMANA! CO DALEJ Z SEZONEM?  
Dla kibiców hokeja na trawie to miał być weekend jak każdy inny, pełen emocji i pięknych bramek. Prawdziwym hitem kolejki miało być starcie Grunwaldu Poznań z AZS-em Politechniki Poznańskiej, jednak sobotni mecz, jak również reszta jesiennych spotkań Superligi, został odwołany.

Dla kibiców hokeja na trawie to miał być weekend jak każdy inny, pełen emocji i pięknych bramek. Prawdziwym hitem kolejki miało być starcie Grunwaldu Poznań z AZS-em Politechniki Poznańskiej, jednak sobotni mecz, jak również reszta jesiennych spotkań Superligi, został odwołany.
O przyczynach takiego rozwiązania w materiale Pawła Jonika.

Materiał filmowy na youtube


25 Październik 2020 - HOKEJ SUPERLIGA WSTRZYMANA! CO DALEJ Z SEZONEM? 
 
 23 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PODSTĘPNY KORONAWIRUS W NATARCIU!  
Jeszcze do dnia dzisiejszego wydawało się, że mecz pomiędzy mistrzami Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań z AZS Politechnika Poznańska dojdzie w sobotę (24.10.2020) do skutku. Jednak ilość zawodników zakażonych i przebywających na kwarantannie przekroczyła dopuszczalny limit.

Jeszcze do dnia dzisiejszego wydawało się, że mecz pomiędzy mistrzami Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań z AZS Politechnika Poznańska dojdzie w sobotę (24.10.2020) do skutku. Jednak ilość zawodników zakażonych i przebywających na kwarantannie przekroczyła dopuszczalny limit. Jesteśmy zmuszeni w zaistniałej sytuacji odwołać spotkanie ligowe w Hokej Superlidze, czekać na wyzdrowienie naszych zawodników i zdrowsze czasy! L #Obyśmy zdrowi byli!

23 Październik 2020 - PODSTĘPNY KORONAWIRUS W NATARCIU! 
 
 22 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MECZ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI!  
W najbliższą sobotę (24.10.2020) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzy się z AZS Politechnika Poznańska, na swoim boisku klubowym ul. Promienistej 27 o godz. 16.00 w ramach rozgrywek Hokej Superliga.

W najbliższą sobotę (24.10.2020) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzy się z AZS Politechnika Poznańska, na swoim boisku klubowym ul. Promienistej 27 o godz. 16.00 w ramach rozgrywek Hokej Superliga. Wojskowi są dotychczasowym liderem rozgrywek, ale w sobotnim meczu wystąpią w bardzo osłabionym składzie, ponieważ kilku zawodników mistrza Polski przebywa na kwarantannie z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wszyscy życzymy naszym mistrzom szybkiego powrotu do zdrowia i jak najszybszego powrotu do gry. Podstępny wirus atakuje z każdej strony i oddzielenie zawodników zdrowych od chorych jest jedyną skuteczną metodą ochrony przed zakażeniem większej ilości osób. Poznań od zeszłego tygodnia jest w czerwonej strefie, w związku z tym, mecz musi się odbyć bez udziału publiczności. Działaczy i dziennikarzy obowiązują wszystkie restrykcje wprowadzone przez Radę Ministrów RP. MASKI OBOWIĄZKOWE NA CAŁYM OBIEKCIE!!!

P.S. Link do transmisji internetowej podam, jak tylko dostanę informację od
Hokej Superliga.

Tekst: Waldemar Serowski

Plakat wykonał: Paweł Siczyński

22 Październik 2020 - MECZ BEZ UDZIAŁU PUBLICZNOŚCI! 
 
 19 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
   MAJOR STANISŁAW WAŻYDRĄG - WKS TO CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA  
Na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.

Na pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.
Jak już podawaliśmy, zatwierdzone na Walnym Zgromadzeniu Delegatów wyróżnienie, to tytuł Honorowego Członka WKS Grunwald Poznań. Wspaniałemu Koledze, Dyrektorowi Klubu, majorowi Stanisławowi Ważydrągowi, w imieniu całej Klubowej Braci bardzo serdecznie gratulujemy. Poniżej zapowiadany okolicznościowy materiał związany z przygodą Pana Majora Stanisława z WKS Grunwald.
Rozmawiamy z b. Dyrektorem WKS Grunwald mjr. rez. Stanisławem Ważydrągiem
Rozwinięcie skrótu WKS...

- WKS to dla Ciebie bardzo ważny symbol zawsze to podkreślałeś. To nierozłączna część Twojego życia?.
- Tak, to prawda. Z Klubem byłem, a właściwie jestem związany od 21 lat, czyli jedną trzecią mojego życia. A co do skrótu WKS, to dla mnie on oznacza:

W - jak ?Wojskowy? ? będąc żołnierzem, identyfikowałem się ze specyfiką wojskowego klubu i starałem się poprzez swoją działalność i przykład osobisty stwarzać warunki, aby nasi zawodnicy i trenerzy odznaczali się cechami dobrych żołnierzy, takimi jak waleczność, honor, ambicja, dyscyplina, wytrwałość itd;
K - jak ?Klub? ? to stowarzyszenie o pięknej historii i przebogatej tradycji , ale dla mnie to przede wszystkim wspólnota ludzi, działaczy i sportowców, dążących do osiągnięcia wysokich wyników sportowych przez najlepszych zawodników, ale również dla tych, którzy nigdy mistrzami nie będą, stwarzając im jak najlepsze warunki do uprawiania sportu, poświęcając niejednokrotnie swój prywatny czas, nie oczekując nic w zamian, no może poza wolą walki na boisku, macie, korcie czy strzelnicy od naszych sportowców;
S ? jak ?Sportowy? ? przez duże ?S?, to profesjonalny Klub sportowy, mający bardzo dobrą strukturę organizacyjną, oddanych działaczy sportowych, doświadczonych szkoleniowców i ambitnych zawodników.
Te wszystkie czynniki zdecydowały o tym, że przez tak wiele lat WKS Grunwald istnieje jako wielosekcyjny klub sportowy i może pochwalić się wspaniałymi wynikami sportowymi i organizacyjnymi. I oby tak było w przyszłości.

- To jedyny Klub sportowy, w którym rozwijałeś swoje sportowe wizje, realizowałeś zamierzenia, pomysły, pracowałeś z ludźmi.....
- Nie licząc małego klubu z mojej rodzinnej miejscowości, w którym uprawiałem piłkę nożną, chyba jak każdy chłopak. Ale WKS Grunwald Poznań to inny ?świat?.
Kiedy w październiku 1999 roku objąłem obowiązki szefa Klubu spełniło się moje marzenie, gdyż zawsze chciałem działać w sporcie, najlepiej w wojsku. To też zaważyło o wyborze studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Jednak z braku miejsc nie dostałem się na upragniony kierunek oficer WF i zostałem dowódcą ogólnowojskowym. Po 15 latach dowodzenia pododdziałami od szczebla plutonu i kompanii po batalion wróciłem do sportu, do WKS Grunwald.
Na początku nie było łatwo przestawić się z rygoru wojskowego na pracę w środowisku bardziej sportowym niż wojskowym. Ale dzięki przychylności przełożonych, szczególnie Pana płk. Eugeniusza Sitka i ppłk. Zygmunta Skrobickiego oraz wsparciu ze strony podwładnych pokonywałem te trudności w początkowym okresie mojej pracy w Klubie. Najważniejszą rzeczą, którą udało nam się stworzyć w tym czasie, to trwałe struktury organizacyjne Klubu oparte na nowym Statucie Klubu, w których to strukturach sekcje sportowe stały się bardziej samodzielne, otrzymały więcej autonomii, ale i odpowiedzialności za swoje decyzje. Powstały Zarządy sekcji, które wspierały Zarząd Klubu i kierowników sekcji w działalności sportowo-organizacyjnej. Do dziś przynosi to pozytywne efekty w postaci bardzo dobrych wyników sportowych zawodników przy jednocześnie dobrej kondycji finansowej sekcji sportowych.
- Dla WKS Grunwald pracowałeś jako organizator imprez, jako dyrektor zarządzający, poznawałeś ludzi...
- Można powiedzieć, że co tydzień Klub był i jest organizatorem imprezy i to wysokiej rangi, bo rozgrywane są mecze mistrzostw Polski hokeja na trawie albo w hali, jak też I ligi piłkarzy ręcznych. To duża odpowiedzialność i wielki wysiłek, który trzeba włożyć w przygotowanie takich imprez sportowych. Ale dzięki oddaniu i doświadczeniu takich ludzi jak kierownik sekcji piłki ręcznej Krzysztof Brzeziński, czy kierownik sekcji hokeja na trawie Waldemar Serowski, zawody te odbywają się na wysokim poziomie organizacyjnym i co bardzo ważne w sposób bezpieczny. Nasz Klub wspólnie z Wojskowym Zespołem Sportowym był też co roku organizatorem wielu imprez sportowych wysokiej rangi (również międzynarodowych) w tenisie ziemnym, biegach przełajowych, zapasach, biegu na orientację, strzelectwie sportowym. Właśnie w takich sytuacjach, gdzie wymagane było poświęcenie i duże umiejętności organizacyjne, można było przekonać się o sile kolektywu oraz jak wspaniałych mamy ludzi w Klubie.
- Co znaczy dla Ciebie dzisiaj ten Klub?
- Tak jak powiedziałem na początku WKS Grunwald Poznań to duża i bardzo ważna część mojego życia. Klub to przede wszystkim wspaniali ludzie. Najbardziej cenne dla mnie było to, że poznałem i mogłem swoją osobą wspierać wybitnych zawodników, medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski i ich trenerów, czym może choć trochę przyczyniłem się do ich sukcesów. Cieszę się, że mogłem poznać i współpracować z wieloletnim Prezesem Klubu Panem generałem Lechem Konopką i Wiceprezesem pułkownikiem Zygmuntem Skrobickim, którzy niejednokrotnie przyczynili się do tego, ze WKS Grunwald przetrwał największe trudności, o czym niewielu wiedziało. Klub to też oddani pracownicy, bez których trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie naszego stowarzyszenia, m.in. księgowa Klubu - Pani Ewa Jakubowska, pielęgniarka - Pani Ania Cieloszyk, czy autor książkowego wydawnictwa z okazji 70-lecia Klubu redaktor Jerzy Raube. Wszystkim wymienionym i nie wymienionym z nazwiska, z którymi dane mi było współpracować przy tej okazji z serca dziękuję. Mam nadzieję, że dzięki takim ludziom i podobnym, Klub będzie dalej się rozwijał i świętował swoje kolejne jubileusze.
- Życząc zdrowia i pomyślności dziękuję za rozmowę.
Jerzy Raube

19 Październik 2020 - MAJOR STANISŁAW WAŻYDRĄG - WKS TO CZĘŚĆ MOJEGO ŻYCIA 
 
 16 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE!  
W hokeju na trawie trwa przerwa (do 24.10.2020) w rozgrywkach ze względu na zgrupowanie kadry. Miło się patrzy, gdy na czele ligowej tabeli Hokej Superligi, po 5 jesiennych kolejkach, znajdują się hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań.

W hokeju na trawie trwa przerwa (do 24.10.2020) w rozgrywkach ze względu na zgrupowanie kadry. Miło się patrzy, gdy na czele ligowej tabeli Hokej Superligi, po 5 jesiennych kolejkach, znajdują się hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań. Radość z 5 zwycięskich meczów w rundzie jesiennej burzy sytuacja w kraju związana z rozwojem pandemii Covid-19. Od jutra (17.10.2020) miasto Poznań będzie w czerwonej strefie i dla sportu znaczy to na razie tyle, że mecze muszą się odbywać bez udziału publiczności. Nie łudźmy się jednak, że przy szybszym rozwoju koronawirusa w kraju, władze centralne mogą wprowadzić ponowny loockdown i uprawianie sportu oraz rozgrywki ligowe mogą zostać całkowicie zawieszone. Poniżej zasady prowadzenia zajęć z hokeja na trawie oraz zasady przebywania w czerwonej strefie. Obyśmy tylko wszyscy zdrowi byli!!!


Koronawirus. Zasady prowadzenia zajęć hokeja na trawie

Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemiczny Polski Związek Hokeja na Trawie apeluje do szkoleniowców, zawodników i wszystkich osób ze środowiska o zachowanie szczególnej ostrożności i bezpieczeństwa. Nadto nasza Federacja przypomina, że w trakcie prowadzenia zajęć obowiązują zasady, które przedstawiamy poniżej. Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie.

Zasady prowadzenia zajęć w sezonie 2020/21:

- zachowanie dystansu społecznego
- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt (odpowiedzialni trenerzy)
- weryfikacja i rejestracja uczestników: trenujących osób, trenerów, obsługi obiektu (lista obecności z podaniem daty i godziny)
- w przypadku złego samopoczucia lub innych dolegliwości w czasie zajęć zawodnik jest zobowiązany zgłosić je trenerowi lub innej osobie funkcyjnej
- w razie potrzeby podlewanie boiska w trakcie przerw technicznych
- każdy uczestnik zajęć musi posiadać własną butelkę z wodą i własną koszulkę (znacznik) w odmiennym preferowanym kolorze ? znaczniki wydają trenerzy w trakcie pierwszych zajęć, po treningu zawodnik zabiera do wyprania
- rezygnacja z procedury podawania sobie ręki tzw. przybijanie piątki
- zakaz spluwania i wydmuchiwania nosa na murawę w trakcie treningu
- dopuszczony tylko własny sprzęt bramkarski - dezynfekowany po każdym treningu
- 15-minutowa przerwa techniczna po każdych zajęciach, w trakcie której trener dokonuje dezynfekcji piłek, pachołków, drabinek i innych pomocy trenerskich
- każdorazowa dezynfekcja ławek dla zawodników w trakcie przerwy technicznej
- zalecane (w miarę możliwości technicznych) wydzielenie osobnego wejścia i wyjścia na teren obiektu sportowego
- zalecamy dotykanie piłek przez zawodników/zawodniczki tylko kijem
- ograniczenie dotykania ochraniaczy na zęby i przestrzeganie higieny w tym zakresie - (pudełka na ochraniacze trzymane wyłącznie w osobistych torbach treningowych)
- po zakończeniu treningu niezwłoczne opuszczenie obiektu
- obowiązkowe jest umieszczenie w widocznym miejscu informacji z obowiązującymi procedurami

16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 16 Październik 2020 - WKS GRUNWALD LIDEREM I POZNAŃ W CZERWONEJ STREFIE! 
 
 15 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  W POZNANIU NA CZERWONO  
Od soboty mamy nowe warunki życia związane z obostrzeniami sanitarnymi. Rząd zaprezentował dodatkowe ograniczenia w strefach żółtej i czerwonej, mają one wejść w życie od 17 października W czerwonej strefie od soboty znajdą się 152 powiaty z 16 województw, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

Od soboty mamy nowe warunki życia związane z obostrzeniami sanitarnymi.

Rząd zaprezentował dodatkowe ograniczenia w strefach żółtej i czerwonej, mają one wejść w życie od 17 października
W czerwonej strefie od soboty znajdą się 152 powiaty z 16 województw, w tym 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

Nowe ograniczenia w strefie czerwonej przewidują m.in. zakaz wesel i imprez okolicznościowych, zamknięcie basenów i siłowni, przejście na nauczanie hybrydowe bądź zdalne, zawody sportowe bez publiczności
Nowe ograniczenia w strefie żółtej:
lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 - 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
od 19.10 - ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach - max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
Nowe ograniczenia w strefie czerwonej:
ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7 m2,
w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).
Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:
lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 - 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni
Opr. Jerzy Raube

15 Październik 2020 - W POZNANIU NA CZERWONO 
 
 15 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA"  
W sobotę (10.10.2020) odbył się po raz kolejny turniej poświęcony pamięci patrona naszego boiska klubowego, Henryka Zielazka, który był postacią wybitną. Wieloletni zawodnik hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań, w później trener, ale przede wszystkim wielki wychowawca młodzieży.

W sobotę (10.10.2020) odbył się po raz kolejny turniej poświęcony pamięci patrona naszego boiska klubowego, Henryka Zielazka, który był postacią wybitną. Wieloletni zawodnik hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań, w później trener, ale przede wszystkim wielki wychowawca młodzieży. Pan Henryk do końca swoich dni bywał na meczach ligowych i na turniejach, które były organizowane za jego życia. Zawsze potrafił nawiązać świetny kontakt z młodzieżą i bardzo ciekawie opowiadać. Dlatego w imię pamięci o Panu Henryku w naszych turniejach uczestniczą zespoły młodzieżowe, ale najważniejsi są młodzi adepci hokeja na trawie. W takich turniejach nie ma zwycięzców. Liczy się świetna zabawa, świeżość, radość z uprawianej dyscypliny, ale oczywiście jest też nutka rywalizacji i dzieciaki dzielnie walczyły w pojedynkach meczowych. Proszę, przypatrzcie się zdjęciom, gdzie gołym okiem widać zawziętość w grze i radość maluchów!!! Do zobaczenia za rok!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Waldemar Serowski i Tomasz Kaszuba

15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 15 Październik 2020 - TURNIEJ "VI MEMORIAŁ IM. HENRYKA ZIELAZKA" 
 
 12 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI!  
WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 0:5 (0:4) Eliminacje juniorów młodszych - Liga juniora młodszego Piąty z zaplanowanych siedmiu meczów eliminacyjnych Juniorów Młodszych odbył się w niedzielę (11.

WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznańska 0:5 (0:4)
Eliminacje juniorów młodszych - Liga juniora młodszego
Piąty z zaplanowanych siedmiu meczów eliminacyjnych Juniorów Młodszych odbył się w niedzielę (11.10.2020). Tym razem naszym przeciwnikiem był rywal ze Świętego Rocha, czyli Politechnika Poznańska. Mecz zakończył się wynikiem 5:0 (4:0) dla naszych przeciwników, jednak sam rezultat nie do końca odzwierciedlał to, co działo się podczas meczu.
Faktem jest, że pierwsza połowa została przez nas "przespana", natomiast drugie 30 minut wyglądało już w naszym wykonaniu przyzwoicie. Pojawiały się sytuacje strzeleckie, krótkie rogi i dobrze rozgrywane akcje począwszy od linii obrony. Zabrakło skuteczności i zdecydowania, żeby strzelić choć bramkę honorową. Na pochwałę po meczu na pewno zasługuje nasz bramkarz Dawid Zalewski, który niejednokrotnie ratował nas przed stratą większej ilości bramek. Mamy sporo materiału video z tego spotkania, które na pewno zostanie przeanalizowane przez trenera i zawodników w nadchodzącym tygodniu. Trzeba na pewno zintensyfikować rozgrzewkę przed meczem oraz potrenować wykonywanie krótkich rogów, gdyż ten stały element gry w hokeja na trawie musi być opanowany do perfekcji. Oczywiście jak zawsze bardzo dziękujemy naszym najwierniejszym kibicom, którzy pomimo rześkiego poranka mocno kibicowali naszym zawodnikom. #W jedności siła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Marcin Wieruszewski i Waldemar Serowski

12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 12 Październik 2020 - ZABRAKŁO SKUTECZNOŚCI! 
 
 11 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH!  
KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:6 (0:1, 0:1, 1:2, 1:2) Bramki strzelili: Artur Mikuła -3, Mikołaj Gumny -1, Mateusz Hulbój -1, Michał Lange -1, Sobotni (10.10.2020) mecz mistrzów Polski w hokeju na trawie z KS Warta Poznań nie należał do łatwych.

KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:6 (0:1, 0:1, 1:2, 1:2)
Bramki strzelili: Artur Mikuła -3, Mikołaj Gumny -1, Mateusz Hulbój -1, Michał Lange -1,
Sobotni (10.10.2020) mecz mistrzów Polski w hokeju na trawie z KS Warta Poznań nie należał do łatwych. Wpływ na to miała w dużym stopniu pogoda, która tego wieczoru pokazała, że ciepła złota polska jesień już się skończyła. Padający deszcz, gwałtowne obniżenie się temperatury, kibice siedzący pod kocami, to również oblicze hokeja na trawie, a zawodnicy grający w tym olimpijskim sporcie zawsze wykazują się hartem ducha bez względu na warunki atmosferyczne. W takich warunkach wygrana wojskowych była wyraźna i marznących kibiców wprawiła w dobry nastrój. Sam derbowy pojedynek był z gatunku walki o każdy metr boiska, jednak z przewagą mistrzów Polski. Wynik spotkania w pełni odzwierciedlił sytuacje na boisku. Oczywiście trzeba dodać powrót formy strzeleckiej Artura Mikuły, który strzelił trzy bramki i jak zawsze pomógł drużynie wygrać kolejny mecz. Teraz w rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa na konsultacje kadry narodowej. My wracamy do gry 24.10.2020 o godz. 16.00 meczem z AZS Politechnika Poznańska na naszym boisku klubowym przy ul. Promienistej 27. Oczywiście proszę śledzić komunikaty, ponieważ rozwijająca się w szybkim tempie pandemia Covid-19 może pokrzyżować wszelkie plany na przyszłość. Obyśmy zdrowi byli!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Elżbieta Skowron

11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 11 Październik 2020 - DRUGIE DERBY DLA WOJSKOWYCH! 
 
 09 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  SPORTOWE WSPÓŁZAWODNICTWO UHONOROWANE  
W Centrum Olimpijskim PKOl na Gali Sportu Wojskowego podsumowano współzawodnictwo sportowe Polskich Sił Zbrojnych za 2019 rok. Celem wydarzenia było uczczenie dowódców i sportowców - żołnierzy oraz podziękowanie im za trud i wysiłek włożony w kształtowanie wizerunku żołnierza jako osoby zdyscyplinowanej, wyszkolonej i wysportowanej.

W Centrum Olimpijskim PKOl na Gali Sportu Wojskowego podsumowano współzawodnictwo sportowe Polskich Sił Zbrojnych za 2019 rok. Celem wydarzenia było uczczenie dowódców i sportowców - żołnierzy oraz podziękowanie im za trud i wysiłek włożony w kształtowanie wizerunku żołnierza jako osoby zdyscyplinowanej, wyszkolonej i wysportowanej.
Uroczystość rozpoczął Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych - generał Jarosław Mika, który nie tylko podkreślił znaczenie kultury fizycznej w wojsku, ale również podsumował rok 2019 pod kątem zawodów sportowych.
- Domeną kultury fizycznej jest jej dynamika, ciągłość zmian, różnorodność form oraz stanowiące jej istotę dążenie do doskonałości. Rok 2019 obfitował w różnego rodzaju imprezy sportowe, najważniejszą z nich były z pewnością VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe, które rozgrywane są w cyklu czteroletnim. Z Chin, gdzie odbyła się ostatnia edycja zawodów przywieźliśmy aż 60 medali, co dało nam 5. miejsce w klasyfikacji.  Dzisiaj chcielibyśmy podziękować wszystkim sportowcom, trenerom, kadrze instruktorskiej oraz całemu gronu osób  zabezpieczających i wspomagających sport w wojsku - powiedział generał. J. Mika. Wielki udział w tych wynikach mieli sportowcy z Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań, kierowanego przez ppłk. Zygmunta Skrobickiego. O wynikach w Wuhan informacje są w postach poniżej.
Podczas Gali Sportu Wojskowego odbyła się ceremonia wręczenia wyróżnień w kilku kategoriach. Polski Komitet Olimpijski był reprezentowany przez Sekretarza Generalnego PKOl - Adama Krzesińskiego, który wręczył Wojskowej Federacji Sportu Złoty Medal Zasługi Polskiego Ruchu Olimpijskiego. Medalem 100-lecia PKOl został wyróżniony z kolei generał Jarosław Mika oraz Prezes Wojskowej Federacji Sportu - generał broni Lech Konopka. Gratulujemy!
W uroczystości wziął udział Wiceprezes Rady Ministrów, który niedawno został nominowany na Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Piotr Gliński.

Jerzy Raube

09 Październik 2020 - SPORTOWE WSPÓŁZAWODNICTWO UHONOROWANE 09 Październik 2020 - SPORTOWE WSPÓŁZAWODNICTWO UHONOROWANE 
 
 09 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE!  
Nadchodzący weekend będzie bardzo pracowity dla sekcji hokeja na trawie. Zaczynamy w sobotę (10.10.2020) o godz. 10.00 turniejem "VI Memoriał im. Henryka Zielazka" Kim był Henryk Zielazek dla WKS "Grunwald" Poznań prawdziwemu kibicowi nie trzeba tłumaczyć, ale dla osób, którzy już nie pamiętają Pana Henryka, poniżej znajdą kilka słów o naszym wielkim patronie.

Nadchodzący weekend będzie bardzo pracowity dla sekcji hokeja na trawie. Zaczynamy w sobotę (10.10.2020) o godz. 10.00 turniejem "VI Memoriał im. Henryka Zielazka" Kim był Henryk Zielazek dla WKS "Grunwald" Poznań prawdziwemu kibicowi nie trzeba tłumaczyć, ale dla osób, którzy już nie pamiętają Pana Henryka, poniżej znajdą kilka słów o naszym wielkim patronie. Młodzież i dzieci z naszego klubu w sobotę meldują się na sportowym pikniku, aby uczcić pamięć wielkiego sportowca!!! Następnie w sobotę wieczorem, mistrz Polski WKS Grunwald Poznań zmierzy się z KS Wartą Poznań, na boisku AWF Poznań przy ul. Królowej Jadwigi o godz. 18.00. Przyjdź i zobacz derbowy pojedynek w hokeju na trawie. Odetchnij świeżym powietrzem, zabierz rodzinę i dopinguj naszych mistrzów!!! Następnego dnia: Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - AZS Politechnika Poznań. Niedziela 11.10.2020 o godz.11.00 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny ligowy mecz. Tym razem przeciwnikiem naszych młodych hokeistów na trawie będzie kolejny zespół z Poznania i też akademicki, tylko że "Politechniki". Ponowne derby naszego miasta zapowiadają się ciekawie z lekkim wskazaniem na naszych rywali, ale my wierzymy w umiejętności i ambicje naszych chłopaków. Strzelają już bramki w każdym spotkaniu i może w tym meczu pokuszą się o niespodziankę. Seniorzy tego im serdecznie życzą.
UWAGA: Pamiętajcie: na obiekcie WKS Grunwald Poznań obowiązuje zachowanie odstępu społecznego minimum 2m, dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt oraz od soboty (10.10.2020) noszenie masek ochronnych dla osób obserwujących hokejowe zmagania sportowe. Rodziców zapraszamy na piknik i mecz. #Nie siedź w domu! #Bądź z dzieckiem! Kierownik stawia kawę - kawa jak zawsze do zrobienia samemu w pokoju nr 21. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakaty: Paweł Siczyński
Zdjęcia: archiwum

Ś.P. HENRYK ZIELAZEK

Henryk Zielazek urodził się 14.12.1919 r. w Sadach k. Poznania, zmarł 11.10. 2014 r. w Poznaniu. Pan Henryk Zielazek związał się przede wszystkim z ukochanym hokejem na trawie. Najbliższe mu były kluby wojskowe. Przed II wojną światową Wojskowy Klub Sportowy Poznań, a od jego narodzin po II wojnie światowej WKS Grunwald Poznań. Jego karierę zawodniczą przerwała wojna, lecz zanim wybuchła zdobył wraz ze swoim klubem WKS "Grunwald? Poznań trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w hokeju na trawie - w 1935, 1936 i 1938 r. Zawodnik, mistrz Polski, reprezentant kraju, trener - w tym w latach siedemdziesiątych XX wieku - szkolenia olimpijskiego. Karierę zawodniczą zakończył w WKS Grunwald Poznań w 1960 roku. Po jej zakończeniu oddał się pracy szkoleniowej. Wychował kilka pokoleń hokeistów na trawie, w tym kilku reprezentantów Polski. Czynnie uczestniczył do swoich ostatnich dni w działalności sekcji hokeja na trawie i klubu WKS Grunwald Poznań.
Wielki patriota. Czynnie działał w ruchu oporu podczas II wojny światowej. Był uczestnikiem sławnej akcji Bollwerk w lutym 1942 roku w porcie rzecznym Poznania. Podpalono tam i doszczętnie zniszczono magazyny wojskowe okupanta. Uznano później, że była to największa akcja dywersyjna w Wielkopolsce podczas II wojny światowej.
Odznaczony wieloma medalami państwowymi i resortowymi. "Supersenior"
Poznańskiego Sportu wyróżniony tym tytułem w styczniu 2014 roku oraz pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski w 2015 roku.
Śp. Henryk Zielazek spoczywa na Cmentarzu Jeżyckim w Poznaniu.

09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 09 Październik 2020 - PRACOWITY WEEKEND HOKEISTÓW NA TRAWIE! 
 
 08 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
  HONOROWY CZŁONEK WKS GRUNWALD STANISŁAW WAŻYDRĄG  
W środę, na posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.

W środę, na posiedzeniu Zarządu WKS Grunwald, Prezes Klubu generał broni Lech Konopka, w obecności członków Zarządu, kierowniczej kadry sekcji sportowych i zaproszonych gości uhonorował byłego Dyrektora Klubu majora Stanisława Ważydrąga.
Jak już podawaliśmy, zatwierdzone na Walnym Zgromadzeniu Delegatów wyróżnienie, to tytuł Honorowego Członka WKS Grunwald Poznań. Wspaniałemu Koledze, Dyrektorowi Klubu, majorowi Stanisławowi Ważydrągowi, w imieniu całej Klubowej Braci bardzo serdecznie gratulujemy. Wkrótce zamieścimy okolicznościowy materiał związany z tą uroczystością.
Fot. Krzysztof Matras 

Jerzy Raube

08 Październik 2020 - HONOROWY CZŁONEK WKS GRUNWALD STANISŁAW WAŻYDRĄG 08 Październik 2020 - HONOROWY CZŁONEK WKS GRUNWALD STANISŁAW WAŻYDRĄG 
 
 07 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY!  
KS AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:4 (2:0, 0:1, 1:0. 1:0) Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Julian Jafra -1 Kolejny mecz juniorów młodszych za nami. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF Poznań.

KS AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 1:4 (2:0, 0:1, 1:0. 1:0)
Bramkę dla Grunwaldu strzelił: Julian Jafra -1
Kolejny mecz juniorów młodszych za nami. Tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna KS AZS AWF Poznań. Zagraliśmy dobre spotkanie, przeprowadziliśmy dużą ilość składnych akcji, dobrze zachowywaliśmy się podczas odbiorów piłki i często penetrowaliśmy półkole strzałowe rywali. Zwłaszcza akcje prawą stroną były w dobrym tempie i stwarzały zagrożenie dla naszych przeciwników. Na pochwałę zasługuje akcja bramkowa, w której udział wzięło bardzo dużo zawodników począwszy od obrońców, aż po linię napadu. Gola dla naszego zespołu po podaniu Filipa Rejewskiego zdobył Julian Jafra! Niestety w całym meczu musieliśmy uznać wyższość starszych kolegów z AWF-u, którzy wygrali 4:1. Jeszcze nasz rywal był za silny, ale nasi młodzi hokeiści na trawie czynią stałe postępy i przy takim zaangażowaniu już niedługo będą groźni dla najlepszych ekip w tej grupie wiekowej.
Warto dodać, że cieszy wysoka frekwencja na meczu i atmosfera w drużynie, zarówno na boisku, jak i poza nim. Tak trzymać!! W jedności siła!
P.S. W przerwie meczu obiecaną jeszcze w sezonie 2019/2020 koszulkę Hummela za zdobycie pierwszej bramki w lidze juniora młodszego otrzymał Filip Rejewski. Gratulacje. Teraz kierownik funduje koszulkę lub koszulki za zdobycia hat-tricka lub zachowanie czystego konta przez bramkarza i linię obrony w meczu ligowym!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Hanna Kosmaczewska

07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 07 Październik 2020 - JESZCZE PRZECIWNIK ZA SILNY! 
 
 07 Październik 2020 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DERBOWY MECZ MŁODZIE?Y!  
Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań W środę 07.10.2020 o godz.17.15 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny mecz w lidze junior młodszy.

Liga juniorów młodszych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży: WKS Grunwald Poznań - AZS AWF Poznań
W środę 07.10.2020 o godz.17.15 na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27 nasza drużyna rozegra kolejny mecz w lidze junior młodszy. Apetyt na zwycięstwo rośnie ?w miarę jedzenia?. Po ostatnich dobrych meczach w wykonaniu naszych młodych hokeistów na trawie, liczymy na dobry wynik w spotkaniu derbowym z kolegami za miedzy. Pamiętajcie: na obiekcie WKS Grunwald Poznań obowiązuje zachowanie odstępu społecznego minimum 2m oraz dezynfekcja rąk przy wejściu na obiekt. Rodziców zapraszamy na mecz. Kierownik stawia kawę i uściślę - kawa jak zawsze do zrobienia w pokoju nr 21. W jedności siła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

07 Październik 2020 - DERBOWY MECZ MŁODZIE?Y! 
 
 06 Październik 2020 
 Klub WKS Grunwald 
   DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA  
Mamy kolejną poważną falę zachorowań na COVID-19. Poniżej przypominamy OBECNE ZASADY I OGRANICZENIA. DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ: 1,5 metra - minimalna odległość między pieszymi Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.

Mamy kolejną poważną falę zachorowań na COVID-19. Poniżej przypominamy OBECNE ZASADY I OGRANICZENIA.

DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA OGRANICZENIA
W PRZEMIESZCZANIU SIĘ:
1,5 metra - minimalna odległość między pieszymi
Wprowadzamy obowiązek utrzymania co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi.
Wyłączeni z tego obowiązku są:
rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
osoby wspólnie mieszkające lub gospodarujące,
osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby
z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie,
osoby, które zasłaniają usta i nos.

 
ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH:
Obowiązek dotyczy: noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa
w sytuacji, gdy nie można zachować 1,5-metrowej odległości od innych.
Na czym polega? Usta i nos musisz zasłonić w przestrzeni otwartej, gdy nie masz możliwości zachowania 1,5 metrów odległości od innych, a także w przestrzeni zamkniętej ? np. w sklepach, w komunikacji zbiorowej.
Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m.in.:
w autobusie, tramwaju i pociągu,
w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,
w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
w kinie i teatrze,
u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
w kościele i szkole, na uczelni
w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej.
Wyjątki. Gdzie nie trzeba zakrywać ust i nosa?
w restauracji lub barze ? gdy zajmiesz miejsce przy stole i jesz lub pijesz,
w pracy ? jeśli nie masz styczności z osobami z zewnątrz (np. podczas obsługi klientów i interesantów),
podczas przebywania w lesie,
podczas spożywania posiłków lub napojów po zajęciu miejsca siedzącego
w pociągu objętym obowiązkową rezerwacją miejsc, w tym posiłków i napojów wydawanych na pokładzie pociągu (wagon WARS).
Obowiązuje do: odwołania.
Ważne! Zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe. Z obowiązku tego zwolnione są osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu:
całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nos
 
KWARANTANNA
 Ograniczenie dotyczy osób, które:
przekraczają granicę RP stanowiącą zewnętrzną granicę UE,
miały kontakt z osobami zakażonymi (lub potencjalnie zakażonymi) koronawirusem,
mieszkają z osobą, która zostaje skierowana na kwarantannę
Listę osób wyłączonych z obowiązkowej kwarantanny przy przekraczaniu granicy zewnętrznej UE określają przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z 7 sierpnia 2020 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku
z wystąpieniem stanu epidemii.
Z kwarantanny, po przekroczeniu granicy Polski, zwolnieni są:
obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) ? stron umowy
o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej oraz ich małżonków i dzieci;
pasażerowie statku powietrznego w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002r. ? Prawo lotnicze, wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium państwa nieobjętego zakazami w ruchu lotniczym określonymi w przepisach wydanych na podstawie art. 119 ust. 2 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. ? Prawo lotnicze, z wyjątkiem pasażerów statku powietrznego wykonującego lot międzynarodowy z lotniska położonego na terytorium Republiki Białorusi albo Ukrainy.
Z obowiązkowej kwarantanny wyłączeni są wszyscy kształcący się w Polsce studenci, uczestnicy studiów podyplomowych i kształcenia specjalistycznego, a także doktoranci oraz wszyscy naukowcy prowadzący w naszym kraju działalność naukową.
Obowiązkowej kwarantanny nie muszą odbywać także cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi polskich obywateli albo pozostają pod ich stałą opieką.
Na czym polega?
Od 2 września 2020 r. obowiązują nowe zasady dotyczące:
kwarantanny (odosobnienie osoby zdrowej, z powodu narażenia na zakażenie);
izolacji (odosobnienie osoby, której pierwszy wynik testu diagnostycznego
w kierunku SARS-CoV-2  jest dodatni).
Izolacja domowa trwa 10 dni, jeżeli u pacjenta nie wystąpiły objawy COVID-19.
W przypadku, gdy w czasie izolacji domowej wystąpią objawy koronawirusa, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej postanawia o przedłużeniu izolacji, a jej zakończenie może nastąpić nie wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów.
W przypadku izolacji szpitalnej i w izolatorium o zakończeniu izolacji decyduje lekarz sprawujący opiekę nad pacjentem. Jej zakończenie nie może nastąpić wcześniej niż po 13 dniach od dnia wystąpienia objawów, a ostatnie 3 dni muszą być bez objawów choroby.
Kwarantanna nakładana przez inspekcję sanitarną jak i dla osób przekraczających granicę, została skrócona do 10 dni - przy jednoczesnym odstąpieniu od testowania osób bezobjawowych w kwarantannie.
Obowiązuje: od 2 września 2020 r.
 Przez ten czas:
nie można opuszczać domu,
spacery z psem, wyjście do sklepu czy do lekarza są zakazane,
w przypadku, gdy osoba poddana kwarantannie ma bliskie kontakty z innymi osobami w domu ? one również muszą zostać poddane kwarantannie,
w przypadku występowania objawów choroby (złe samopoczucie, gorączka, kaszel, duszności) należy koniecznie zgłosić to telefonicznie do stacji sanitarno-epidemiologicznej.
Obowiązuje: od 20 czerwca 2020 r.
Ważne! Policja, w ramach patroli odwiedza osoby, które są objęte kwarantanną
i sprawdza, czy pozostają w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej do 30 tys. zł na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Decyzja, co do konkretnej wysokości kary jest zawsze indywidualna.
 
ŻYCIE SPOŁECZNE
KOMUNIKACJA PUBLICZNA
Ograniczenie dotyczy: przejazdów zbiorowym transportem publicznym.
Na czym polega?  Zarządzający transportem publicznym mogą podwyższyć limit pasażerów środku transportu publicznego. Ile osób może wejść na pokład?
Danym środkiem transportu można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi:
50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących
i stojących, przy czym co najmniej połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.
100% liczby miejsc siedzących albo 50% liczby wszystkich miejsc siedzących
i stojących, przy czym co najmniej połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.
Obowiązuje do: odwołania. 
 
KULTURA
TEATRY, OPERY, KINA I MUZEA
Otwarte zostały instytucje kultury takie jak: teatry, kina, sale koncertowe, galerie, muzea, opery i salony wystawiennicze.
W imprezach kulturalnych i rozrywkowych może uczestniczyć więcej niż 150 osób - obowiązuje jednak określony reżim sanitarny.
W pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach oraz muszlach koncertowych może być zajęte co drugie miejsce na widowni (nie więcej jednak niż 50% miejsc).
W przypadku braku wyznaczonych miejsc, widzowie muszą zachować odległość minimum 1,5 m od innych osób. Obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust.
Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych,
z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) może być zajęte co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie (nie więcej jednak niż 50% miejsc dla publiczności). W przypadku braku wyznaczonych miejsc, widzowie muszą zachować odległość minimum 1,5 m. Obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust.
Na otwartym powietrzu jednocześnie liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników to maksymalnie 1 osoba na 5 m2. Zachować należy co najmniej 1,5 m odległości od innych osób poprzez wyznaczenie miejsc dla publiczności znakami poziomymi. Jeśli nie jest możliwe zachowanie 1,5 m odległości od innych osób, wówczas obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust.
Obowiązuje: do odwołania
  
GOSPODARKA
GASTRONOMIA
W placówkach gastronomicznych nadal musi być zachowana odpowiednia odległość między stolikami (2 m). Obowiązuje zakrywanie nosa i ust (nie dotyczy to konsumpcji) i np. przy wyjściu do toalety w restauracji. Zachowane zostają dotychczasowe reżimy sanitarne (np. dezynfekcja stolików).
 
HOTELE
Restauracje i bary hotelowe są otwarte i mogą serwować gościom posiłki na sali ? zasady jak przy restauracjach i barach.
Obowiązuje od: 30 maja 2020 r.
Ważne! Od 6 czerwca w hotelach  mogą działać baseny, siłownie i kluby fitness.

SPORT I REKREACJA
SIŁOWNIE, BASENY I KLUBY FITNESS
Zostały  otwarte siłownie, baseny, kluby fitness oraz kluby taneczne.
Ważne! Na basenach publiczność może zajmować co drugie miejsce na widowni
(w rzędach naprzemiennie). Jeśli nie ma wyznaczonych miejsc, na widowni może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi 50 proc. przewidzianej liczby miejsc. W tym przypadku jednak musi być zachowany  dystans społeczny ? 1,5 m. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą
z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących.
Ograniczono limit osób korzystających z aquaparku do 75 proc. obłożenia obiektu.
Obowiązuje od: 25 lipca (udział publiczności), baseny otwarte od 6 czerwca 2020 r.
 
TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE
Osoby uprawiające sport nie muszą nosić maseczek.
Organizowanie wydarzeń sportowych jest możliwe do 250 uczestników.
Nie ma obowiązku zachowania dystansu społecznego, choć jest to zalecane.
Ważne! Na obiektach sportowych na otwartym powietrzu (otwartych lub półotwartych,
z miejscami siedzącymi dla widzów lub bez) możliwy jest udział publiczności.  Zajęte może być co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie. W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni, przy zachowaniu odległości 1,5 m, publiczność będzie mogła zająć nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc dla niej przewidzianych. Ograniczenie to nie dotyczy widza, który jest z dzieckiem poniżej 13. roku życia lub osobą
z niepełnosprawnościami, a także osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących.
Ważne! Pola golfowe, korty tenisowe, stajnie, stadniny i tory wyścigowe dla koni, infrastruktura do sportów wodnych i lotniczych ? nie obowiązuje limit 250 uczestników.
Obowiązuje od: 30 maja, udział publiczności od 25 lipca 2020 r.

ZWOLNIENIE Z OBOWIĄZKU KWARANTANNY DLA UCZESTNIKÓW MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH
Zwolnienie z obowiązku kwarantanny dla osób spoza UE dotyczy:
zawodników,
członków sztabu szkoleniowego,
lekarzy, fizjoterapeutów,
sędziów,
akredytowanych dziennikarzy.
Zwolnienie dotyczy osób, które biorą udział w zawodach organizowanych przez:
międzynarodową federację sportową działającą w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub inną uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski,
międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do federacji sportowej
polski związek sportowy.
Ważne! Osoby, które przekraczają polską granicę, muszą przedstawić Straży Granicznej pismo wystawione przez organizatora zawodów sportowych. Może to być także ? poświadczony przez właściwy w danym sporcie polski związek sportowy ? dokument zawierający dane dotyczące odbywania się zawodów sportowych, ich terminu oraz charakteru uczestnictwa.
Obowiązuje od: 15 sierpnia 2020 r.

Red.

06 Październik 2020 - DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI