20 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.   
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 3:0 Po ostatnim, słabym spotkaniu z drużyną Startu Gniezno, przyszedł mecz przełamania przeciwko Stelli Gniezno. Wysoko postawiona presja na połowie przeciwnika, przyniosła zamierzony efekt przeciwko "Zielonym".

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 3:0
Po ostatnim, słabym spotkaniu z drużyną Startu Gniezno, przyszedł mecz przełamania przeciwko Stelli Gniezno. Wysoko postawiona presja na połowie przeciwnika, przyniosła zamierzony efekt przeciwko "Zielonym". Bardzo dużo piłek przejmowaliśmy już po wznawianiu gry przez młodzieżowców z Gniezna. Sporo akcji ofensywnych, zwłaszcza prawą strony boisko przynosiło rezultat w postaci wjazdów do półkola rywala i zdobywania krótkich rogów. Świetna dwójkowa akcja w drugiej kwarcie Jakuba Raszewskiego i Szymona Sklepika dała prowadzenie "Młodym Wojskowym". Na kolejne bramki przyszło nam poczekać do trzeciej kwarty, gdzie bardzo dobrze w półkolu strzałowym zachował się Wiktor Woźniak, który dwukrotnie pokonał bramkarza rywali. Pomimo kilku groźnych wjazdów do naszego półkola przez przeciwników, spokojnie kontrolowaliśmy mecz, wygrywając całość 3:0.
W niedzielę (24.10.2021) ostatnie spotkanie rundy jesiennej sezonu 2021/2022, w którym naszym przeciwnikiem będzie drużyna ze Swarzędza. Zapraszamy na godzinę 14:00 na stadion AWF.
#wjednościsiła
Foto: Patrycja Wikierska
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

20 Październik 2021 - ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.  20 Październik 2021 - ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.  20 Październik 2021 - ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW MŁODSZYCH.  
 
 20 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA BEZ STRAT.  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:3 (0:0, 0:0, 0:0, 0:3) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1. W rozegranym sobotnim (16.10.2021) meczu Hokej Superligi wygraliśmy w Gnieźnie z drużyną Startu Gniezno.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:3 (0:0, 0:0, 0:0, 0:3)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1.
W rozegranym sobotnim (16.10.2021) meczu Hokej Superligi wygraliśmy w Gnieźnie z drużyną Startu Gniezno. Drużyna WKS Grunwald Poznań przez trzy kwarty rozgrywała w miarę wyrównany pojedynek, ale tylko zwycięstwo dawało utrzymanie pierwszej pozycji w tabeli. Dlatego w ostatnich minutach, kiedy gospodarze czuli już trudy spotkania, wojskowi strzelając trzy bramki rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść i odnieśli piąte kolejne ligowe zwycięstwo. Po raz kolejny liderem w poznańskiej drużynie okazał się Jacek Kurowski, który dzięki dwóm celnym strzałom walnie przyczynił się do wygranej swojego zespołu. Warto podkreślić dobrą grę obronną całego zespołu i zachowanie czystego konta po stronie strat. Teraz nastąpi dwutygodniowa przerwa dla reprezentacji Polski, która udała się na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata. Po przerwie Hokej Superliga będzie miała do rozegrania jeszcze dwie kolejki, po których poznamy mistrza jesieni sezonu 2021/2022.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 20 Październik 2021 - LIGA BEZ STRAT. 
 
 16 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JEDZIEMY BRONIĆ POZYCJI LIDERA.  
W sobotę (16.10.2021) gramy na wyjeździe ze Startem Gniezno. Zwycięstwo zapewni nam utrzymanie pozycji lidera w tabeli rozgrywek. Zapraszamy na trybuny przy ulicy Sportowej w Gnieźnie! #W jedności siła! Pod tym linkiem można oglądać mecz na żywo: UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie"

W sobotę (16.10.2021) gramy na wyjeździe ze Startem Gniezno. Zwycięstwo zapewni nam utrzymanie pozycji lidera w tabeli rozgrywek. Zapraszamy na trybuny przy ulicy Sportowej w Gnieźnie! #W jedności siła!
Pod tym linkiem można oglądać mecz na żywo:
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie"

16 Październik 2021 - JEDZIEMY BRONIĆ POZYCJI LIDERA. 
 
 11 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA JUNIORA MŁODSZEGO  
Mecz straconych szans. WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 3:3 karne zagrywki 2:3 Tak w skrócie można podsumować niedzielne (10.10.2021) spotkanie juniorów młodszych w hokeju na trawie, pomiędzy WKS Grunwald Poznań i UKH Start 1954 Gniezno.

Mecz straconych szans.
WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 3:3 karne zagrywki 2:3
Tak w skrócie można podsumować niedzielne (10.10.2021) spotkanie juniorów młodszych w hokeju na trawie, pomiędzy WKS Grunwald Poznań i UKH Start 1954 Gniezno. Pomimo szybkiego strzelenia trzech bramek, nasz zespół nie zdołał utrzymać takiego wyniku do końca meczu. Przeciwnik zaczął zdecydowanie lepiej bronić i cierpliwie wykorzystywał nadarzające się okazję, doprowadzając w drugiej kwarcie do wyrównania. Nie zmienia to faktu, iż młodzi "Wojskowi" stwarzali sobie bardzo dużą ilość dogodnych sytuacji strzeleckich, ale żadnej nie udało się już zamienić na bramkę.
W karnych zagrywkach lepsza okazała się drużyna gości i to Start Gniezno może cieszyć się z dodatkowego punktu.
Pomimo słabszego meczu w naszym wykonaniu, nie zatrzymujemy się i już przygotowujemy się do kolejnego spotkania, w którym naszym przeciwnikiem również będzie drużyna z pierwszej stolicy naszego kraju, czyli Stella Gniezno. Zapraszamy na to spotkanie 17.10.2021 o godzinie 11:00 na nasz stadion przy ulicy Promienistej 27.
#wjednościsiła
Foto: Patrycja Wikierska
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

11 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 
 
 10 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA.  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 3:2 (1:0, 1:1, 0:0, 1:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange, Mikołaj Gumny, Łukasz Kosmaczewski W sobotnie (09.10.2021) popołudnie, przy słonecznej lecz chłodnej pogodzie, WKS Grunwald Poznań w meczu hokeja na trawie pokonał w derbowym pojedynku KS Warta Poznań.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 3:2 (1:0, 1:1, 0:0, 1:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Michał Lange, Mikołaj Gumny, Łukasz Kosmaczewski
W sobotnie (09.10.2021) popołudnie, przy słonecznej lecz chłodnej pogodzie, WKS Grunwald Poznań w meczu hokeja na trawie pokonał w derbowym pojedynku KS Warta Poznań. Zespoły stworzyły ciekawe i do końca emocjonujące widowisko. Wojskowi szybko strzelili pierwszą bramkę, której autorem był Michał Lange i wydawało się, że następne będą kwestią czasu. Tak się jednak nie stało i Warta, grając dobrze zorganizowaną obroną, nie pozwoliła gospodarzom na powiększenie przewagi bramkowej. W drugiej kwarcie Gumny, podwyższając prowadzenie na 2:0, ustalił wynik do przerwy. To prowadzenie chyba bardzo uśpiło wojskowych, którzy pewnie myśleli, że wynik meczu jest już przesądzony. Drużyna Warty Poznań, która do sobotniego spotkania przystępowała w roli wicelidera Hokej Superligi, po przerwie pokazała prawdziwe oblicze. Przy mocno nieskutecznych i rozkojarzonych gospodarzach, "Warciarze" po krótkich rogach strzelili dwie bramki, wyrównując na 10 minut przed końcem stan meczu na 2:2. Zapowiadało się, że spotkanie skończy się remisem i konieczne będzie wykonywanie karnych zagrywek, żeby wyłonić zwycięzcę. Na szczęście, w swoim składzie WKS Grunwald Poznań ma trenera drużyny juniorów młodszych, jednocześnie pozyskanego latem z AWF AWZS Poznań zawodnika - Łukasza Kosmaczewskiego. Tego dnia Łukasz rozegrał bardzo dobry mecz i ukoronował swój świetny występ bramką w końcówce regulaminowego czasu. Bramka ta dała gospodarzom ostatecznie zwycięstwo, trzy punkty i utrzymała wojskowych na pozycji lidera Hokej Superligi. Świetny przykład, trenerze - Łukaszu dla Twoich młodych podopiecznych. Gratulacje! Dla zespołu Warty Poznań słowa uznania za postawę w całym spotkaniu. Po zwycięskim meczu lekkiego rozczarowania postawą swojej drużyny nie krył trener WKS Grunwald Poznań, świeżo upieczony magister (w piątek zdał ostatni egzamin) - Paweł Bratkowski. Jednak zwycięzców się nie sądzi i mamy nadzieję, trenerze, że do następnego meczu Twój zespół przystąpi bardziej skoncentrowany, co przerodzi się na większą skuteczność wykorzystywania sytuacji bramkowych i krótkich rogów.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński
Tomasz Kaszuba

10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 10 Październik 2021 - EMOCJONUJĄCE DERBY POZNANIA. 
 
 09 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V  
Kierownictwo Janaszak Leszek - kierownik drużyny. W WKS Grunwald Poznań jest od tak dawna, że nawet on sam nie pamięta. Wcześniej był bramkarzem w nieistniejącej już sekcji piłki nożnej. Chodząca historia klubu.

Kierownictwo
Janaszak Leszek - kierownik drużyny. W WKS Grunwald Poznań jest od tak dawna, że nawet on sam nie pamięta. Wcześniej był bramkarzem w nieistniejącej już sekcji piłki nożnej. Chodząca historia klubu. Mecz bez Leszka na ławce można uznać za mecz niezaliczony. Robienie zdjęć grupowych nie może odbyć się bez Leszka. Bywa trudny, jak każdy w tym wieku, ale oddany drużynie i pomocny. Dobry duch drużyny i człowiek, który kocha sport. Zapalony wędkarz, dużą część letnich miesięcy spędza na odludziu, w środku lasu, chłonąc świeżość natury i łowiąc ryby. Lubi życie zgodnie z naturą.
Zapalony wędkarz, dużą część letnich miesięcy spędza na odludziu, w środku lasu, chłonąc świeżość natury i łowiąc ryby. Lubi życie zgodnie z naturą. Emeryt wojskowy. Żonaty, dwójka dzieci.
Bartkowiak Maksym - logistyk zespołu. W klubie co najmniej od 20 lat. Na Maksa zawsze można liczyć. Pomaga w obsłudze spotkań Hokej Superligi i zabezpiecza tysiące spraw, na które kadra zarządzająca sekcją nigdy by nie zwróciła uwagi. Czas wolny, który poświęca drużynie, zasługuje na najwyższe uznanie. Podczas wyjazdów zagranicznych nieoceniony w organizacji zagadnień logistycznych. Jego techniczne i budowlane umiejętności pomagają utrzymać bazę i boisko w dobrym stanie technicznym. Niewidoczny dla zawodników i kibiców, ale nieoceniony dla drużyny. Dzięki niemu możemy funkcjonować i spokojnie poświęcić się przygotowaniom do rozgrywek. Żołnierz zawodowy. Żonaty, trójka dzieci.
Siczyński Paweł - fotograf i recenzent naszych postępowań. "Najmłodszy" z naszego grona, ale swoją energią przewyższa niejednego młodego. Nie ma takiej pogody lub odległości, gdzie Paweł by się nie stawił. Najważniejsze jest światło. Kiedy światło spełnia wymagania Pawła, wtedy szczęśliwy jest on sam, a my będziemy krócej pozować. Doskonale opanował robienie zdjęć w ruchu. Świetne fotki są tego dowodem. Najlepsze zdjęcia wychodzą mu, kiedy "śpi" w "pontono-kajaku". Czasami bywa marudny, ale wszyscy już jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Zapalony domowy bilardzista, rozgrywający partie na stole zrobionym własnoręcznie. Nie jest to nic dziwnego, bo Paweł jest autorem wielu pomocnych udogodnień i niezwykłych rozwiązań w wyposażeniu mieszkania i nie tylko. Ogólnie pozytywnie zakręcony facet. Spectrum jego zainteresowań wykracza poza normalne myślenie dorosłego osobnika. Dobrze, że jest z nami. A może my również jesteśmy mu potrzebni?
#W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

09 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V 09 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V 09 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ V 
 
 09 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WARTA POZNAŃ JESZCZE ZBYT SILNA.  
WKS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 4:0 W piątkowy (08.10.2021) wieczór, mimo dużych nadziei przegraliśmy z Wartą Poznań 4:0. Pomimo niekorzystnego wyniku mieliśmy sporo sytuacji na strzelenie bramki i często odwiedzaliśmy półkole strzałowe przeciwników.

WKS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań 4:0
W piątkowy (08.10.2021) wieczór, mimo dużych nadziei przegraliśmy z Wartą Poznań 4:0. Pomimo niekorzystnego wyniku mieliśmy sporo sytuacji na strzelenie bramki i często odwiedzaliśmy półkole strzałowe przeciwników. Jednak to "Warciarze" okazali się skuteczniejsi w tych najważniejszych akcjach. Nasza młodzież musi nauczyć się opanowywać nerwy w ważnych meczach i skutecznie walczyć ze stresem. Jesteśmy pewni, że w następnych meczach zagramy lepiej, szybciej i z lepszym rezultatem!
Czekamy również na powrót do gry naszego kapitana Szymon Sklepik, który jest "olbrzymią wartością dodaną" naszej drużyny.
Już niedługo pojawi się fotorelacja z weekendowych zmagań naszych Juniorów Młodszych.
#wjednoscisiła
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcie: Patrycja Wikierska

09 Październik 2021 - WARTA POZNAŃ JESZCZE ZBYT SILNA. 
 
 07 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JESIEŃ W PEŁNI.  
Nadchodzący weekend będzie w hokeju na trawie bardzo pracowity. Na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27 odbędą się trzy mecze w różnych kategoriach wiekowych: 1. Piątek 08.10.2021 godz.

Nadchodzący weekend będzie w hokeju na trawie bardzo pracowity. Na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27 odbędą się trzy mecze w różnych kategoriach wiekowych:
1. Piątek 08.10.2021 godz. 17.00 Liga juniora młodszego KS Warta Poznań - WKS Grunwald Poznań
2. Sobota 09.10.2021 godz. 16.00 Hokej Superliga WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań
3. Niedziela 11.10.2021 godz. 12.30 Liga juniora młodszego WKS Grunwald Poznań - UKS Start 1954 Gniezno
Emocje gwarantowane. Przyjdź i oglądaj najlepszą polską drużynę hokeja na trawie w historii, która w sobotę będzie walczyć o utrzymanie pozycji lidera oraz dwukrotnie ich następców w lidze juniora młodszego, którzy będą się starli podtrzymać dobrą passę i walczyć o następne zwycięstwa.
#W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakaty wykonał: Paweł Siczyński

07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 07 Październik 2021 - JESIEŃ W PEŁNI. 
 
 06 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V  
- Banaszak Rafał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od trzech sezonów w barwach niebiesko-biało-zielonych. Gra na pozycji bramkarza, prezentując nieprzeciętne umiejętności, poparte dobrym refleksem.

- Banaszak Rafał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od trzech sezonów w barwach niebiesko-biało-zielonych. Gra na pozycji bramkarza, prezentując nieprzeciętne umiejętności, poparte dobrym refleksem. Spokojny i przewidujący zagrania przeciwników. Były reprezentant Polski. Obecnie występy w klubie łączy z pracą w PZHT. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Absolwent poznańskiej AWF. Żonaty, niedawno został ojcem.
- Bembenek Eryk - wychowanek LKS Rogowo. Do zespołu dołączył w bieżącym sezonie, chociaż razem z bratem Tomkiem, mogli być członkami wojskowego klubu już dwa lata temu. Życie pisze różne scenariusze i w końcu Eryk gra w WKS Grunwald Poznań (brat Tomek wybrał KS Pomorzanin Toruń). Już w pierwszych trzech kolejkach Eryk pokazał drzemiące w nim możliwości i na pewno w przyszłości stanie się bardzo dobrym klasowym zawodnikiem. Jak do tej pory, talent na miarę Eryka Bembenka nigdy nie zmarnował się w takim klubie jak WKS Grunwald Poznań. Tym bardziej, że ma kogo podglądać na treningach i uczyć się od najlepszych. Reprezentant Polski. Kawaler.
- Chumeńczuk Jakub - wychowanek LKS Gąsawa. Jakub po krótkich rozmowach, rozumiejąc, jakim potencjałem dysponuje mistrz Polski, dołączył przed obecnym sezonem do WKS Grunwald. Oczywiście, duży wpływ na jego decyzję miało kontytuowanie studiów na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Kuba jest obrońcą, ale równie dobrze może grać w linii pomocy. Cały czas rozwija swój niewątpliwy talent i kiedy skupi się tylko na grze w hokeja na trawie, może zajść bardzo daleko. Na razie staje się pewnym punktem drużyny i wywiązuje się z zadań stawianych przez trenera. Reprezentant Polski. Kawaler.
- Działa Artur - wychowanek UKS Plejada Nysa. Obrońca. Od paru sezonów bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. Z sezonu na sezon czyni stałe postępy i coraz częściej rozgrywa mecze bez żadnych dużych błędów. Spokojny i rzetelny hokeista. Chociaż nie jest demonem szybkości, swoim dużym doświadczeniem doskonale przewiduje sytuacje boiskowe. Poziom, który Artur reprezentuje jest bardzo dobry w ligowym wydaniu. Mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Absolwent poznańskiej AWF. Kawaler. Żołnierz TSW w 12 WBOT.
- Głowacki Mikołaj - wychowanek KS Polonia Środa Wielkopolska. Od trzech sezonów reprezentuje WKS Grunwald Poznań. Przyszedł do naszego klubu jako młodziutki zawodnik z zadatkami na dobrego gracza. Od tego momentu ciężko trenuje, a dzięki wrodzonej szybkości pokazuje, jakim graczem może być w przyszłości. Terminując pod okiem legend wojskowego klubu (Artur Mikuła, Tomek Marcinkowski) przeszedł swoje cierpienia i rozwija się na wspaniałego zawodnika. Do klasy jego nauczycieli jeszcze daleka droga, ale na pewno właściwa. Powiedzenie "głowa wyżej" jest w dalszym ciągu aktualne, ale Mikołaj to rozumie i w bardzo szybkim tempie eliminuje swoje błędy. W hokeju na trawie jest wielkim talentem od lat, czas najwyższy wspiąć się na poziom dostępny tylko dla nielicznych. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Reprezentant Polski. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.
- Gumny Mikołaj - wychowanek KS Warta Poznań. Od czterech sezonów w naszym klubie. Mikołaj to urodzony napastnik. Swoją nadpobudliwością i energią mógłby zasilić niejeden "akumulator". Przy tym jest bardzo dobrym zawodnikiem, który potrafi porwać zespół do walki. Jest człowiekiem wielu talentów, ale chyba dobrze, że wybrał hokej na trawie. Jest w ciągłym ruchu na boisku i poza nim. Ambicja, która niejednokrotnie przysłania mu jasność spojrzenia, przy odrobinie opanowania uczyniłaby z Mikołaja gracza nieprzeciętnego. Mimo swojej "dzikości" jest wartością dodaną i od paru sezonów w znacznym stopniu pomaga wojskowym kolekcjonować tytuły mistrzowskie. Mistrz Polski w hali i na boisku trawiastym. Reprezentant Polski. Absolwent poznańskiej AWF. Kawaler.
- Kasprzyk Michał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od sześciu sezonów reprezentuje klub z dzielnicy Grunwald. Przychodząc do zespołu był już reprezentantem Polski i od razu pokazał, że jego sprowadzenie nie było bezpodstawne. Doskonalił naukę gry obronnej pod okiem najlepszych na tych pozycjach w Polsce i teraz reprezentuje najwyższy poziom w Polsce. Jego znakiem firmowym stały się dokładne i długie loby. Kiedy w meczach będzie potrafił opanować nerwy i zachować spokój w sytuacjach kryzysowych, jego kariera będzie przyspieszała i na długie lata będzie najlepszy na swojej pozycji. Obecnie leczy kontuzję, ale na wiosnę wróci do drużyny. Ambicja, zadziorność, kondycja i pracowitość to najlepsze cechy charakteru Michała. Wielokrotny mistrz Polski w hali na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Żołnierz zawodowy. Ukończona Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji. Kawaler.
- Kubiak Mariusz - wychowanek AZS AWF Poznań. Od bieżącego sezonu w klubie z ul. Promienistej 27. Ze względu na dwuletnią przerwę w uprawianiu hokeja na trawie, musi mieć dużo samozaparcia w ciężkiej pracy na treningach, żeby zameldować się w wyjściowym składzie mistrzów Polski. Pomaga jako szkoleniowiec trenować najmłodszą grupę ?skrzatów?. Spokojny i koleżeński. Kawaler. Żołnierz TSW w 12 WBOT.
- Kurowski Jacek - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno, od dwóch sezonów w barwach wojskowych. Obecnie bez wątpienia najlepszy hokeista na trawie grający na polskich boiskach. Doskonała wytrzymałość, ciężko pracujący w obronie i w ataku. Jako gracz środka pola, cały czas rozwija swoje zdolności, a w ostatnim miesiącu dochodzą do tego nieprzeciętne umiejętności strzeleckie. Mistrz Polski, kadrowicz i kapitan reprezentacji Polski. Jego możliwości są nieograniczone. Wszystko zależy od tego, na ile Jacek zechce się poświęcić dla swojej ulubionej dyscypliny sportu. Student SWPS - Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny. Kawaler.
- Lange Michał - wychowanek KKS Kolejarz Katowice, od dwóch sezonów w WKS Grunwald Poznań. Przed nim cała hokejowa kariera. Czyni bardzo szybkie postępy, ale musi jeszcze dużo pracować, jeśli chce być zawodnikiem dającym drużynie jakość i pewność w prowadzeniu akcji i zdobywania bramek. Znając jego poświęcenie dla sportu i ambicje, można się spodziewać, że gdy dojrzeje, będzie bardzo dobrym zawodnikiem. Mistrz Polski. Kawaler. Żołnierz TSW w 12WBOT.
- Poltaszewski Michał - wychowanek UKH Start 1954 Gniezno. Od siedmiu sezonów w kadrze WKS Grunwald Poznań. Czego by nie pisać i nie powiedzieć o Michale, wykorzystanie jego możliwości i talentu nie jest wystarczające. Chłopak, który ma w swoich rękach dar i niebywałą umiejętność gry w hokeja na trawie, nigdy do końca nie spożytkował swoich atutów. Potrafił zagrać rewelacyjne spotkania, dojść do wysokiej formy i nagle bez przyczyny zatrzymać się w dalszym doskonaleniu swojej gry. Napisać, że najlepszy sezon i mecze jeszcze przed Michałem jest stwierdzeniem prawdy. W końcu musi zacząć w pełni wykorzystywać swój talent, żeby nie miał nigdy pretensji do siebie. Obecnie leczy kontuzje, ale cały zespół liczy na powrót Michała w rozgrywkach wiosennych i jego formę. Nikt nie wątpi w jego powrót i grę, na którą wszyscy czekają. Żołnierz zawodowy. Żonaty, dwójka dzieci.
- Przybył Mikołaj - wychowanek UKS Jedynka Żnin. Do WKS Grunwald Poznań zatwierdzony z bratem bliźniakiem, Sebastianem, od bieżącego sezonu. Mistrz Polski juniorów. Razem z bratem zaczęli traktować hokej na trawie bardziej poważnie, a umiejętności nie można im odmówić. Dużo pracy przed bliźniakami, mają jednak szansę, z której powinni skorzystać i na trwałe zagościć w osiemnastce meczowej. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.
- Przybył Sebastian - również wychowanek UKS Jedynka Żnin. Do WKS Grunwald Poznań zatwierdzony z bratem bliźniakiem (Mikołajem) od bieżącego sezonu. Mistrz Polski juniorów. Obaj bracia mają przed sobą identyczną drogę kariery hokejowej. Zobaczymy, jak to wykorzystają. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Kawaler.
- Sikorski Mateusz - wychowanek UKS Juventa Środa Wielkopolska. Niespełna 17-letni zawodnik, od tego sezonu reprezentuje barwy WKS Grunwald Poznań. Cała przyszłość przed nim. Doskonałe warunki fizyczne i całkiem dobra technika użytkowa. Ma się od kogo uczyć. Trener Paweł Bratkowski na pewno nie pozwoli, żeby taki talent nie rozwijał się pod jego okiem. Pierwsze mecze na szczeblu Hokej Superligi za nim. Wszystko wygląda bardzo obiecująco. Kawaler.
- Dutkiewicz Tomasz - wychowanek WKS Grunwald Poznań. Przed rokiem zakończył karierę, ale cały czas swoim doświadczeniem i postawą pomaga drużynie, w której spędził całą swoją karierę. Legenda klubu wojskowego. Żołnierz zawodowy. Żonaty, jedno dziecko.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 06 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - ALFABET - CZĘŚĆ V 
 
 05 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  LIGA JUNIORA MŁODSZEGO  
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. 17:1 W słoneczną niedzielę (03.10.2021) w kolejnym meczu w rozgrywkach ligi juniorów młodszych wygrywaliśmy na własnym stadionie im.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo.
WKS Grunwald Poznań - MKS Środa Wlkp. 17:1
W słoneczną niedzielę (03.10.2021) w kolejnym meczu w rozgrywkach ligi juniorów młodszych wygrywaliśmy na własnym stadionie im. Henryka Zielazka, z drużyną MKS Środa Wlkp. Zagraliśmy bardzo dobrze i z polotem. Szybko i konsekwentnie do samego końca. Ostatecznie skończyła się na naszej wygrywanej 17:1. Natomiast borykająca się z problemami zdrowotnymi "Środa" popisała się piękną bramką honorową strzeloną przez Filipa Małeckiego.
Dziękujemy za gorący doping i zapraszamy w najbliższy piątek (08.10.2021, godz. 17.00) na derby juniorów młodszych pomiędzy WKS Grunwald Poznań i KS Warta Poznań.
#W jedności siła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Zdjęcia: Patrycja Wikierska

05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 05 Październik 2021 - LIGA JUNIORA MŁODSZEGO 
 
 04 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ IV  
Kapitanowie drużyny - Mateusz Poltaszewski i Mateusz Popiołkowski Jednym z filarów obecnej drużyny hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań jest Mateusz Poltaszewski. Do klubu przyszedł w roku 2008 z UKH Start 1954 Gniezno i od razu stał się bardzo mocnym punktem mistrzowskiej drużyny.

Kapitanowie drużyny - Mateusz Poltaszewski i Mateusz Popiołkowski
Jednym z filarów obecnej drużyny hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań jest Mateusz Poltaszewski. Do klubu przyszedł w roku 2008 z UKH Start 1954 Gniezno i od razu stał się bardzo mocnym punktem mistrzowskiej drużyny. Przyjemnie jest oglądać Mateusza w akcji i obserwować stałe postępy, które poczynił występując na hokejowych boiskach. W rozgrywkach halowych jego gra jest jeszcze bardziej widowiskowa. Gdyby Mateusz nie odniósł kontuzji w styczniu 2020, występ zespołu w "Klubowym Halowym Pucharze Europy Poznań 2020" pewnie zakończyłby się bardziej spektakularnym sukcesem niż zdobycie IV miejsca w Europie. Mamy nadzieję, że pasmo kontuzji, które dosięgnęło naszego najlepszego rozgrywającego z końcem roku, skończy się bezpowrotnie i Mateusz Poltaszewski na następne lata nadal w roli kapitana będzie prowadził wojskowych do następnych zwycięstw. Mateusz, nawet nie grając, zawsze z ławki dopingował swoich kolegów, będąc obecnym na każdym spotkaniu ligowym. Funkcję kapitana pełni doskonale, ciesząc się olbrzymim zaufaniem młodszych kolegów. Nie ogranicza się tylko do roli kapitana, ale służy zawsze radą zarówno trenerowi, jak i kierownictwu sekcji. Zespół czeka na powrót swojego kapitana na boisko, ponieważ wie, jakie wartości wnosi grający i zdrowy Mateusz Poltaszewski. Wielokrotny mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Żonaty, dwójka dzieci. Pasja - piłka nożna (zmora dla kierownictwa) i wędkowanie. Żołnierz zawodowy.
W okresie czasowej nieobecności, w spotkaniach Hokej Superligi obowiązki drugiego kapitana pełni Mateusz Popiołkowski. Popularny "Shogun" do WKS Grunwald przyszedł w 2014 roku z KS Pomorzanin Toruń. W sezonie 2014/2015 był wypożyczony do AZS Politechnika Poznańska. Po roku wrócił i na stałe zajął miejsce w bramce WKS Grunwald Poznań. Przez lata obecności w klubie wywalczył sobie pozycję pierwszego bramkarza a także będąc w czołówce polskich bramkarzy jest stale obecny w kadrze Polski. Powoli staje się również niezbędną osobą w roli logistyka. Można zawsze powierzyć mu nawet najtrudniejsze zadanie, a Mateusz wywiąże się z niego znakomicie, w znacznym stopniu odciążając kierownictwo. Tak jak na boisku, jak i poza boiskiem, potrafi zawzięcie walczyć i upominać się o należności przysługujące drużynie. Wielokrotny mistrz Polski w hali i na boiskach trawiastych. Reprezentant Polski. Pasja - Unihokej i każdy rodzaj sportu zapewniający ruch i wysiłek, czyli niespokojny duch. Uzyskał tytuł licencjata w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji. Żołnierz zawodowy. Kawaler.
#W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

04 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ IV 04 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ IV 
 
 03 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ III  
Kadra trenerska - II trenerzy - Szymon Hutek i Łukasz Kosmaczewski Paweł Bratkowski, zostając z nadejściem sezonu 2021/2022 Hokej Superligi pierwszym trenerem drużyny seniorów, musiał podjąć decyzję, z kim będzie mu się najlepiej współpracować.

Kadra trenerska - II trenerzy - Szymon Hutek i Łukasz Kosmaczewski
Paweł Bratkowski, zostając z nadejściem sezonu 2021/2022 Hokej Superligi pierwszym trenerem drużyny seniorów, musiał podjąć decyzję, z kim będzie mu się najlepiej współpracować. Nie było zaskoczeniem, że drugimi trenerami zespołu zostali: Szymon Hutek i Łukasz Kosmaczewski. Szymon od lat jest "sercem drużyny" i najbardziej zaangażowanym zawodnikiem. Po mistrzowskim sezonie 2020/2021, gdzie natychmiast po wręczeniu złotych medali, aż pięciu zawodników w związku trudnościami organizacyjnymi w klubie ogłosiło swoje odejście, dla Szymona taka demonstracja i rezygnacja z grania w WKS Grunwald była niemożliwa. Szymon Hutek, podczas całej swojej kariery w klubie wojskowym, jest wzorem dla swoich kolegów i przyszłych następców. Jako żołnierz zawodowy, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant naszego kraju, na pewno nie zawiedzie zaufania okazanego mu przez kolegę i trenera, Pawła Bratkowskiego. Żołnierz zawodowy. Żonaty, jedno dziecko.
Łukasz Kosmaczewski dopiero od tego sezonu dołączył do kadry pierwszego zespołu, ale od kilku lat jest trenerem grupy szkoleniowej, która już od dwóch sezonów występuje w lidze juniora młodszego. Grupa, którą prowadzi jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 51, czyni stałe postępy. Łukasz Kosmaczewski musiał w końcu dołączyć do kadry seniorów. Wymagało to jednak czasu, gdyż będąc trenerem grup młodzieżowych w WKS Grunwald Poznań, jednocześnie był czynnym zawodnikiem innego klubu Hokej Superligi. Nie mógł zatem wraz ze swoimi podopiecznymi poczuć pełnej przynależności do klubu wojskowego. Ponadto z Łukaszem Kosmaczewskim zarząd sekcji hokeja na trawie wiąże inne bardzo konkretne plany. Łukasz ma w przyszłości objąć funkcję kierowniczą w sekcji, musi tylko przejść spokojną adaptację i przygotować się do nowej roli. Pięknie będzie, jeśli w pierwszym sezonie jako zawodnik i drugi trener sięgnie wraz z drużyną po tytuł mistrza Polski. Żołnierz TSW w 12 WBOT. Żonaty.
Nowemu sztabowi szkoleniowemu życzymy samych sukcesów i spełnienia marzeń. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

03 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ III 03 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ III 
 
 03 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:2, 0:0, 0:1, 2:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1, Mikołaj Głowacki -1. Derby Poznania. Sobota, 2. października 21, godzina 18.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:4 (0:2, 0:0, 0:1, 2:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -2, Eryk Bembenek -1, Mikołaj Głowacki -1.
Derby Poznania.
Sobota, 2. października 21, godzina 18.00 - stadion hokejowy przy Drodze Dębińskiej. Kolejne derby Poznania. Zagrały Drużyny AZS AWF i Grunwald.
Publiczność jak zwykle dopisała - jak to na Derbach - panowie we frakach, smokingach, melonikach i cylindrach, a panie w eleganckich sukniach i obowiązkowo w kapeluszach. Na lekkim wietrze kołyszą się parasolki, w ruch idą wachlarze podnieconych pań ...
Jest atmosfera.
Podchodzę do Mateusza Stotko - kapitana AWF, pytam - jak tam kontuzja kolana - Mat patrzy na mnie ze zdziwieniem ... - Przecież ja nie miewam żadnych kontuzji !
Aha - myślę sobie - skleroza daje mi się już we znaki.
Mistrzowie ceremonii - panowie Roman i Dariusz zraszają sztuczną murawę, sędziowie dokonują oględzin bramek, trenerzy udzielają ostatnich wskazówek swoim zawodnikom, dyżurny lekarz rozkłada polowy stół operacyjny, Pani Kierowniczka, Ewa Wybieralska, przedstawia licznie zgromadzonej widowni składy poszczególnych drużyn, kapitanowie witają sędziów i vice versa...
Fotograf królewski, sir Paul Sitsch dokonuje kokieteryjnych nastaw czasu i przysłony w swoim nieco przestarzałym Canonie, tak - by ujęcia wyszły jak najlepsze, stadionowe jupitery zapalają się pełnym blaskiem...
Na boisko wychodzą Biało-Niebiescy i Czerwono-Czarni. Ci ostatni mają na plecach wypisane swoje nazwiska - patrzę i widzę wyraźnie: Eryk Poltaszewski, Jakub Majchrzak, bracia bliźniacy Sebastian Mikuła i Mikołaj Marcinkowski ...
A nowe koszulki z aktualnymi napisami leżą sobie spokojnie w szatni.
Gwizdek. Rozpoczyna się pierwsza kwarta.
Inicjatywę przejmują zawodnicy Grunwaldu. W głębokiej ciszy sunie jedna akcja za drugą w kierunku bramki AWF-u. Biało-niebiescy odpierają ataki i kontratakują - jednak bramkarz WKS-u, Mat Popiołkowski (Szogun) jest na posterunku.
W pewnym momencie - jakoś tak trzy kwadranse na siódmą - piłkę przejmuje Mikołaj Głowacki (Głowa), podprowadza ją do linii półkola bramkowego i pcha "na lewy słupek", Mikołaj Gumny (Guma) jeszcze próbuje podłożyć kij, ale piłka bezpośrednio wpada do bramki.
1 : 0 dla Grunwaldu
Trzy zdrowaśki później Król Strzelców - niezawodny zawodnik Jacek Kurowski podwyższa wynik na 2 : 0.
I tak kończy się druga kwarta.
Nad murawą szykując się do lądowania na nieodległej Ławicy - przelatuje samolot Tanich Linii Lotniczych Emirates.
.
Trzecia kwarta. Trwa bardzo wyrównany bój - drużyna AWF-u przejmuje kontrolę na boisku, przeprowadza jedną po drugiej świetne akcje, jednakowoż Promieniste Catenaccio - Paweł Bratkowski, Bobi Dutkiewicz, Łukasz Kosmaczewski jest - póki co - nie do pokonania.
Na dodatek - po jednym z nielicznych krótkich rogów - Jacek Kurowski podwyższa wynik spotkania na 3 : 0.
Czwarta kwarta.
Trener biało-niebieskich, Jacek Adrian, spokojnym cichym jak zwykle głosem zagrzewa swoich chłopców do walki, podsuwa im nową strategię gry i .... AWF strzela kolejno dwie bramki.
Jest 3 : 2 - Na trybunach wrzawa, marynarki i smokingi fruwają w powietrzu, panie piszczą w ekstazie, licznie przybyli członkowie ZBOWiD-u gwiżdżą na zębach... Sorry, chyba się zagalopowałem.
Dobra, jest jak jest - 3 : 2 dla Grunwaldu.
Teraz na murawie dominują uskrzydleni subtelnym trenerskim dopingiem AWF-iacy. Szogun zwija się jak w ukropie.
Ostatnia minuta meczu.
Piękną akcją popisuje sie Eryk Bembenek alias "Poltaszewski" - strzela bekhendem czwartą bramkę dla teamu Waldemara Serowskiego.
.
Gwizdek.
Zawodnicy schodzą do szatni, trybuny pustoszeją, sędziowie odbierają należne im wyrazy uznania, Pani Kierowniczka wyłącza mikrofon, dyżurny lekarz dezynfekuje dłonie, sir Paul chowa swoją lufę do foto-plecaka, trenerzy żegnają się ... gasną jupitery, zapada cichy sobotni październikowy wieczór.
.
Dziękuję Wam, moi Hokejowi Przyjaciele za kolejne wzruszenia.
Tekst: Paweł Siczyński
Zdjęcia: Paweł Siczyński

03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 03 Październik 2021 - Z PRZYMRUŻENIEM OKA... SPECJALNA RELACJA PAULA SITSCH 
 
 01 Październik 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II  
Trener drużyny seniorów - Paweł Bratkowski. Wraz z rozpoczęciem sezonu 2021/2022 decyzją kierownictwa sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań, po zatwierdzeniu przez zarząd sekcji, stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów zostało powierzone Pawłowi Bratkowskiemu.

Trener drużyny seniorów - Paweł Bratkowski.
Wraz z rozpoczęciem sezonu 2021/2022 decyzją kierownictwa sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań, po zatwierdzeniu przez zarząd sekcji, stanowisko pierwszego trenera drużyny seniorów zostało powierzone Pawłowi Bratkowskiemu. Paweł jest osobą, która dla środowiska hokejowego jest przykładem doskonałej kariery zawodniczej i świetnym wzorem płynnego przejścia od roli zawodnika, kapitana drużyny, do grającego trenera i najważniejszej osoby szkoleniowej seniorów. Do klubu WKS Grunwald Poznań Paweł Bratkowski przyszedł na zasadzie transferu definitywnego z LKS Rogowo jesienią 2008 roku. Młodziutki, dziewiętnastoletni chłopak z olbrzymim potencjałem na przyszłość, przez lata gry w klubie i reprezentacji Polski w pełni potwierdził pokładane w nim nadzieje. Zawsze spokojny, z należytą starannością wykonujący założenia trenerskie, dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, Paweł na wiele lat stał się symbolem WKS Grunwald Poznań. Jako kapitan seniorów potrafił w pełni panować nad bardziej doświadczonymi i starszymi zawodnikami z drużyny. W rozpoczynającej się już w zeszłym sezonie karierze trenerskiej, Paweł Bratkowski potwierdził tylko swoje niezwykle mocne cechy charakteru, które, mamy nadzieję, doprowadzą go na sam szczyt kariery trenerskiej w polskim hokeju na trawie oraz centrali Polskiego Związku Hokeja na Trawie. Trenerze, wszyscy życzymy Ci doskonałego sezonu i przyszłości w naszym wojskowym klubie. #W jedności siła!
Paweł Bratkowski:
- 12-krotny mistrz Polski na boiskach trawiastych
- 9-krotny mistrz Polski w hali
- wielokrotny reprezentant i kapitan reprezentacji Polski
- wielokrotny uczestnik ligi mistrzów EHL i rozgrywek pucharowych na boisku trawiastym
- wielokrotny uczestnik rozgrywek pucharowych w hali
- żołnierz zawodowy
- żona Oriana Bratkowska
- pupil Border Collie - George
- ukończona Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu na Wydziale Nauk Prawnych i Administracji
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 01 Październik 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ II 
 
 30 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ I  
Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie - Jerzy Wybieralski. W rozpoczętych rozgrywkach Hokej Superliga sezonu 2021/2022, po dwóch kolejkach liderem jest zespół WKS Grunwald Poznań. Po bardzo nerwowym lecie, przed rozpoczęciem rozgrywek został w końcu skompletowany skład, kadra trenerska i kierownicza drużyny.

Dyrektor sportowy sekcji hokeja na trawie - Jerzy Wybieralski.
W rozpoczętych rozgrywkach Hokej Superliga sezonu 2021/2022, po dwóch kolejkach liderem jest zespół WKS Grunwald Poznań. Po bardzo nerwowym lecie, przed rozpoczęciem rozgrywek został w końcu skompletowany skład, kadra trenerska i kierownicza drużyny. Najważniejsze słowo w układance miał dotychczasowy trener zespołu - Jerzy Wybieralski, który od lat jest "mężem opatrznościowym" wojskowego klubu. Trener Jerzy przed sezonem podjął decyzję, że czas postawić na młodą kadrę trenerską. Pierwszym trenerem zespołu seniorów mianował czynnego zawodnika, wieloletniego kapitana drużyny, wielokrotnego reprezentanta Polski - Pawła Bratkowskiego. Paweł już w ubiegłym sezonie wraz z Szymonem Hutkiem, miał duży wpływ na decyzje personalne oraz taktykę drużyny, ale od tego sezonu może oficjalnie przedstawiać się jako pierwszy trener WKS Grunwald Poznań. Mamy nadzieję, że okaże się godnym następcą swoich znakomitych poprzedników z ławki trenerskiej. Najbardziej utytułowany trener w historii sekcji hokeja na trawie WKS Grunwald Poznań - Jerzy Wybieralski, po roku wprowadzania i doradzania Pawłowi, powrócił na stanowisko dyrektora sportowego sekcji hokeja na trawie, gdzie jego praca, ze względu na ogromne doświadczenie i znajomość środowiska hokejowego, jest w obecnym czasie bardzo potrzebna. Świadczą o tym świetne przedsezonowe wzmocnienia drużyny seniorów. Transfery definitywne Eryka Bembenka i Łukasza Kosmaczewskiego oraz wypożyczenie na kolejny sezon Jacka Kurowskiego i Jakuba Chumeńczuka pozwoliły drużynie odzyskać wiarę w możliwość obrony tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych oraz dobry wynik w rozgrywkach halowych. Transfery reprezentantów Polski zostały uzupełnione młodymi i przyszłościowymi zawodnikami. Są wśród nich: Mateusz Sikorski, Sebastian i Mikołaj Przybył oraz Mariusz Kubiak. Ten ostatni, mimo dużych zaległości treningowych, ma przed sobą cały rok, żeby dorównać pozostałym kolegom. Mariusz Kubiak przyjął na siebie dodatkowe obowiązki, zostając jednym z trenerów najmłodszej grupy "skrzatów" w wojskowym klubie, przez co zyskał duży szacunek kadry kierowniczej. Od roku sekcja hokeja na trawie w WKS Grunwald Poznań nie ma sponsora, a patronat wojskowy MON został od kwietnia 2021 całkowicie wycofany. Wszyscy jednak postaramy się nie zniknąć ze sportowej mapy Polski i godnie przez następne lata reprezentować klub w niebiesko-biało-zielonych barwach. Dyrektor Jerzy Wybieralski w rolach drugich trenerów obsadził Szymona Hutka i Łukasza Kosmaczewskiego. Decyzja ta była oczywiście najbardziej racjonalna i pozytywna dla drużyny. Klub, który ma swoich szeregach tak oddanego dyrektora sportowego, służącego swoim doświadczeniem sekcji hokeja trawie, może spokojnie planować swoją przyszłość. Jerzy Wybieralski ponadto szczególną uwagę zwraca na rozwój młodzieżowych drużyn klubu oraz przyczynia się do dynamicznego rozwoju najmłodszej grupy, naszych "skrzatów". #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

30 Wrzesień 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ I 30 Wrzesień 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ PO ZMIANACH KADROWYCH - CZĘŚĆ I 
 
 29 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MISTRZ Z MISTRZEM  
Po przerwie reprezentacyjnej, Hokej Superliga wznawia rywalizację ligową. W sobotę 02.10.2021 o godz. 18.00 mistrz Polski na boiskach trawiastych - WKS Grunwald Poznań zagra na boisku przy ul. Królowej Jadwigi z halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań.

Po przerwie reprezentacyjnej, Hokej Superliga wznawia rywalizację ligową. W sobotę 02.10.2021 o godz. 18.00 mistrz Polski na boiskach trawiastych - WKS Grunwald Poznań zagra na boisku przy ul. Królowej Jadwigi z halowym mistrzem Polski - AZS AWF Poznań. Obie drużyny dobrze rozpoczęły sezon 2021/2022 i po dwóch kolejkach mają komplet punktów. Rywalizacja będzie miała więc dodatkowy podtekst, ponieważ zwycięzca spotkania może zostać samodzielnym liderem Hokej Superligi. Wojskowi liczą na kolejny dobry występ lidera klasyfikacji "króla strzelców" - Jacka Kurowskiego, który znajduje się w dobrej formie i ma pozytywny wpływ na pozostałych kolegów. Grający trener drużyny - Paweł Bratkowski, od kilku dni przygotowuje zespół do twardej walki, mając nadzieję, że nowe "nabytki": Jakub Chumeńczuk, Eryk Bembenek i Łukasz Kosmaczewski po raz kolejny udowodnią, że są świetnymi następcami zawodników, którzy odeszli z zespołu po zdobyciu złotych medali mistrzów Polski w ubiegłym sezonie. Czekamy na zwycięstwo i dobrą kolektywną grę całego zespołu. W meczach na szczycie można udowodnić wszystkim, że występując w niebiesko-biało-zielonych barwach wojskowego klubu jest się godnym następcą mistrzów, którzy już nie występują w koszulkach z logo WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

29 Wrzesień 2021 - MISTRZ Z MISTRZEM 29 Wrzesień 2021 - MISTRZ Z MISTRZEM 
 
 29 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W NIEDZIELĘ ZAGRAJĄ O ZWYCIĘSTWO  
W niedzielę 03.10.2021 o godz. 11.00 na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań zmierzą się z drużyną MKS Środa Wielkopolska. W lidze juniora młodszego nasza młodzież w pierwszym spotkaniu sezonu 2021/2022 odniosła zwycięstwo, dlatego liczymy na kolejną wygraną.

W niedzielę 03.10.2021 o godz. 11.00 na boisku im. Henryka Zielazka przy ul. Promienistej 27, juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań zmierzą się z drużyną MKS Środa Wielkopolska. W lidze juniora młodszego nasza młodzież w pierwszym spotkaniu sezonu 2021/2022 odniosła zwycięstwo, dlatego liczymy na kolejną wygraną. Rodziców i sympatyków hokeja na trawie juniorzy zapraszają na boisko klubowe, gdyż każdy doping uskrzydla zawodników WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

29 Wrzesień 2021 - W NIEDZIELĘ ZAGRAJĄ O ZWYCIĘSTWO 
 
 24 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPARING Z KADRĄ POLSKI.  
W czwartek (23.09.2021) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zagrał sparing z trenującą na obiektach naszego klubu przy ul. Promienistej 27 reprezentacją Polski. Oczywiście, trener kadry Darek Rachwalski oddelegował paru zawodników do wzmocnienia naszej drużyny.

W czwartek (23.09.2021) mistrz Polski w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań zagrał sparing z trenującą na obiektach naszego klubu przy ul. Promienistej 27 reprezentacją Polski. Oczywiście, trener kadry Darek Rachwalski oddelegował paru zawodników do wzmocnienia naszej drużyny. Przecież w całym tym spotkaniu, najważniejsza jest pomoc kadrze Polski, żeby jak najlepiej mogli się przygotować do występu przeciwko Francji w Cardiff w ramach kwalifikacji europejskich do mistrzostw świata. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Mateusz Poltaszewski

24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 24 Wrzesień 2021 - SPARING Z KADRĄ POLSKI. 
 
 22 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY.  
Od środy (22.09.2021) rozpoczęło się stacjonarne zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na trawie na obiekcie WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Swoje godziny treningowe dla reprezentacji oddała nasza najmłodsza grupa szkoleniowa działająca w Akademii WKS Grunwald.

Od środy (22.09.2021) rozpoczęło się stacjonarne zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na trawie na obiekcie WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Swoje godziny treningowe dla reprezentacji oddała nasza najmłodsza grupa szkoleniowa działająca w Akademii WKS Grunwald. Przez pół godziny chłopcy z zaciekawieniem przyglądali się treningowi kadry prowadzonemu przez trenera Dariusza Rachwalskiego. Za swoją cierpliwość na koniec zajęć zostali nagrodzeni wspólnym zdjęciem z kadrowiczami polskiej reprezentacji. Na tym nie zakończyły się atrakcje, gdyż potem mogli swobodnie poruszać się wśród kadrowiczów i zbierać autografy. Po takiej dawce emocji mentalnych i autentycznej radości, z ochotą przystąpili do swoich zadań treningowych. Dziękujemy reprezentantom Polski za cierpliwość i poświęcenie uwagi najmłodszym adeptom hokeja na trawie z WKS Grunwald Poznań. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcie: Tomasz Kaszuba

22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 22 Wrzesień 2021 - SKRZATY GRUNWALDU PODGLĄDAŁY TRENING KADRY. 
 
 19 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ  
W sobotę (18.09.2021) przed mistrzowskim meczem Hokej Superligi sekcja hokeja na trawie Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań zaprosiła znamienitych gości: panią dr Ewę Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań, pana Rafała Grotowskiego - Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie i pana płk.

W sobotę (18.09.2021) przed mistrzowskim meczem Hokej Superligi sekcja hokeja na trawie Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań zaprosiła znamienitych gości: panią dr Ewę Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznań, pana Rafała Grotowskiego - Prezesa Polskiego Związku Hokeja na Trawie i pana płk. Dariusza Przybylskiego - członka zarządu, sekretarza klubu WKS Grunwald Poznań oraz przedstawicieli prasy, radia i telewizji na konferencję prasową przed sezonem 2021/2022. Celem konferencji było podsumowanie mistrzowskiego sezonu 2020/2021 i postawienie celów i zadań na rozpoczęty sezon 2021/2022. Podczas krótkiej prezentacji osiągnięć i realizacji zadań, w tym: omówienie obozów sportowych w Zakopanem i Gąsawie oraz szczególne podkreślenie wartości grup młodzieżowych, zostały postawione cele dla nowego składu ekipy seniorów.
Cele na sezon 2021/2022:
- obrona tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych;
- zajęcie miejsca 1-3 w rozgrywkach halowych.
Zadania:
- godnie reprezentować barwy klubowe;
- być godnym ambasadorem miasta POZnan*;
- zajęcie jak najwyższego miejsca w lidze junior młodszy;
- wymiana oświetlenia na boisku do hokeja na trawie;
- rozwijanie, nabór i szkolenie najmłodszej grupy dzieci;
- poprawa organizacji meczów Hokej Superligi w roli gospodarza;
- bezpieczne organizowanie meczów wyjazdowych Hokej Superligi;
- organizacja obozów sportowych w Zakopanem i w Gąsawie;
- organizacja turniejów dla dzieci i młodzieży oraz Memoriału Henryka Zielazka;
- dalsza współpraca z drużyną oldboys Poznań.
Na koniec konferencji głos zabrali: trener WKS Grunwald Poznań - Paweł Bratkowski i kapitan wojskowych - Mateusz Poltaszewski, którzy jednoznacznie stwierdzili, że postawione cele będzie co prawda trudno zrealizować, ale przy ambitnej i zespołowej grze postarają się sprostać zadaniu. Konferencję podsumowali zaproszeni goście, którym bardzo dziękuję za wsparcie i miłe słowa. Będziemy stosować się do rad i wniosków przedstawionych przez znamienitych gości. Dziękuję stacji TVP3 i WTK oraz Radiu Poznań Sport za przyjście na konferencję i reportaże w mediach. Obyśmy w sezonie 2021/2022 mogli więcej uwagi przykładać do rozwijania sekcji hokeja na trawie w naszym klubie, niż do problemów klubowych, które źle wpływają na funkcjonowanie wszystkich zawodników i działaczy oraz rodziców zawodników wszystkich grup młodzieżowych i dziecięcych. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

Liczba medali w mistrzostwach Polski
Medale na boiskach trawiastych:
25 złotych
18 srebrnych
10 brązowych
Medale w hali:
18 złotych
13 srebrnych
5 brązowych

19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 19 Wrzesień 2021 - KONFERENCJA PRASOWA SEKCJI HOKEJA NA TRAWIE - WKS GRUNWALD POZNAŃ 
 
 19 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POKAZALI CHARAKTERY.  
WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 4:2 Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Jacek Kurowski -2, Szymon Hutek -1, Eryk Bembenek -1. W sobotę (18.09.2021) odbył się mecz na szczycie Hokej Superligi, w którym mistrz Polski - poznański WKS Grunwald pokonał wicemistrza Polski - Pomorzanina Toruń.

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 4:2
Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Jacek Kurowski -2, Szymon Hutek -1, Eryk Bembenek -1.
W sobotę (18.09.2021) odbył się mecz na szczycie Hokej Superligi, w którym mistrz Polski - poznański WKS Grunwald pokonał wicemistrza Polski - Pomorzanina Toruń. Spotkanie było świetnym widowiskiem. Były akcje, były gole, były sytuacje, były parady bramkarskie i taktyka, w której o dwie bramki lepszy okazał się trener Grunwaldu - Paweł Bratkowski. Cała drużyna wojskowego klubu zagrała bardzo ambitnie i na boisku pokazała swój charakter. Po meczu wszyscy byli zadowoleni, bo wygrać z Toruniem, który niedługo wyjeżdża do Wiednia na europejskie rozgrywki, nie było łatwo. Nasi rywale zagrali dobry mecz, ale za kilkanaście dni muszą być w najwyższej formie, bo będą reprezentować polski klubowy hokej na trawie w Europie. Z całego serca życzymy Torunianom sukcesu - wracajcie z tarczą. Oceniając nasz zespół trzeba stwierdzić, że wygrała drużyna. Wszyscy wspólnie zapracowali na tę wygraną, ale nie sposób nie zauważyć doskonałej formy strzeleckiej Jacka Kurowskiego, który staje się liderem tej drużyny. Jest samotnym liderem w tabeli "króla strzelców", potrafi kierować środkową linią i wspomagać obronę, ale kto, jeśli nie kapitan reprezentacji Polski, ma być przykładem dla pozostałych zawodników. Gratulacje dla wszystkich! #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 19 Wrzesień 2021 - POKAZALI CHARAKTERY. 
 
 17 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!!  
W sobotę 18.09.2021 o godz. 16.00 mecz złotych i srebrnych medalistów ubiegłego sezonu w hokeju na trawie. Klasyk Hokej Superligi: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń. Przyjdź na stadion przy ul.

W sobotę 18.09.2021 o godz. 16.00 mecz złotych i srebrnych medalistów ubiegłego sezonu w hokeju na trawie. Klasyk Hokej Superligi: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń. Przyjdź na stadion przy ul. Promienistej 27 i zobacz mistrzów Polski w nowym składzie. Wstęp wolny. ZAPRASZAMY!!!

17 Wrzesień 2021 - PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!! 17 Wrzesień 2021 - PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!! 17 Wrzesień 2021 - PIERWSZY EGZAMIN W NOWYM SKŁADZIE!!! 
 
 12 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU.  
W sobotnim (10.09.2021) meczu WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno po raz kolejny na boisku przy ul. Promienistej 27 wystąpił najlepszy strzelec ligowych bramek w historii Grunwaldu - Artur Mikuła.

W sobotnim (10.09.2021) meczu WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno po raz kolejny na boisku przy ul. Promienistej 27 wystąpił najlepszy strzelec ligowych bramek w historii Grunwaldu - Artur Mikuła. Jednak tym razem nie przywdział barw wojskowych, nie przebierał się w szatni gospodarzy, nie usiadł na swoim miejscu w szatni, ale zagrał w barwach Stelli, gdyż król Artur, po 24 latach gry w WKS Grunwald Poznań, na zakończenie kariery wrócił do rodzinnego Gniezna wspomagając swoim doświadczeniem i nieprzeciętnymi umiejętnościami młodą drużynę beniaminka. W tak ważnym momencie oczywiście nie mogło zabraknąć prezesa klubu WKS Grunwald Poznań - gen. broni Lecha Konopki, który ze wzruszeniem dziękował Arturowi za wszystkie lata gry w naszym klubie.
Artur, mimo że na zakończenie kariery przeniosłeś się do innego klubu, wiedz, że na zawsze zostajesz w historii WKS Grunwald Poznań i w sercach kibiców. Wszyscy będziemy pamiętać o Twoich dokonaniach! Wielki szacunek i wielkie podziękowania dla Ciebie!!! #W jedności siła!
Przed spotkaniem Prezes Klubu pogratulował nowemu Prezesowi Polskiego Związku Hokeja na Trawie - Rafałowi Grotowskiemu, wyboru na jakże trudne stanowisko sternika polskiego hokeja i życzył samych sukcesów na przyszłość.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 12 Wrzesień 2021 - POŻEGNANIE ARTURA MIKUŁY - LEGENDY GRUNWALDU. 
 
 12 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH!  
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 9:0 (3:0, 1:0, 2:0, 3:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Mikołaj Głowacki -2, Mikołaj Gumny -1, Eryk Bembenek -1. W sobotę (10.09.2021), meczem z beniaminkiem Hokej Superligi - Stellą Gniezno, wojskowi rozpoczęli sezon 2021/2022.

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 9:0 (3:0, 1:0, 2:0, 3:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Jacek Kurowski -5, Mikołaj Głowacki -2, Mikołaj Gumny -1, Eryk Bembenek -1.
W sobotę (10.09.2021), meczem z beniaminkiem Hokej Superligi - Stellą Gniezno, wojskowi rozpoczęli sezon 2021/2022. Nasi hokeiści na trawie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zwyciężając wysoko, a niektóre zagrania i akcje pokazują, że w nowym Grunwaldzie pod trenerskim przywództwem Pawła Bratkowskiego, drzemią spore możliwości. Trzeba to jeszcze wszystko dobrze poukładać i obrona tytułu mistrza Polski w rozpoczętym sezonie będzie możliwa. W przyszłą sobotę mecz z wicemistrzem Polski - KS Pomorzanin Toruń, który będzie okazją do oceny drużyny, ponieważ ambitny beniaminek z Gniezna nie sprawił trudności najlepszej od dwóch dekad polskiej drużynie. Spotkanie z Toruniem odbędzie się na boisku WKS Grunwald przy ul. Promienistej 27 o godz. 16.00.
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 12 Wrzesień 2021 - OSTRE STRZELANIE WOJSKOWYCH! 
 
 12 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  DOSKONAŁE ROZPOCZĘCIE SEZONU 2021/2022  
AZS Politechnika Poznańska - WKS Grunwald Poznań 2:5 W piątek (10.09.2021) juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań odnieśli cenne zwycięstwo na inaugurację rozgrywek ligowych. Po bardzo dobrym spotkaniu wygrali mecz derbowy z Politechniką Poznańską 5:2, zwyciężając na boisku przeciwnika.

AZS Politechnika Poznańska - WKS Grunwald Poznań 2:5
W piątek (10.09.2021) juniorzy młodsi WKS Grunwald Poznań odnieśli cenne zwycięstwo na inaugurację rozgrywek ligowych. Po bardzo dobrym spotkaniu wygrali mecz derbowy z Politechniką Poznańską 5:2, zwyciężając na boisku przeciwnika. Niech ten sezon będzie przełomowy w historii tej drużyny i mamy nadzieję, że w obecnym sezonie zakwalifikuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2022. #W jedności siła!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

12 Wrzesień 2021 - DOSKONAŁE ROZPOCZĘCIE SEZONU 2021/2022 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WKS GRUNWALD POZNAŃ INAUGURUJE SEZON 2021/2022  
Dzisiaj (11.09.2021) o godz. 16.00 meczem z beniaminkiem Hokej Superligi zespół Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań rozpoczyna rozgrywki w kolejnym sezonie ligowym 2021/202. Zmiany, które nastąpiły w klubie i w zespole, nie niech wpływają na tych młodych zawodników, którzy po raz kolejny będą walczyć o miano najlepszej polskiej drużyny.

Dzisiaj (11.09.2021) o godz. 16.00 meczem z beniaminkiem Hokej Superligi zespół Wojskowego Klubu Sportowego "Grunwald" Poznań rozpoczyna rozgrywki w kolejnym sezonie ligowym 2021/202. Zmiany, które nastąpiły w klubie i w zespole, nie niech wpływają na tych młodych zawodników, którzy po raz kolejny będą walczyć o miano najlepszej polskiej drużyny. Kibiców i wszystkich sympatyków hokeja na trawie zapraszamy na stadion przy ul. Promienistej 27. #W jedności siła!

11 Wrzesień 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ INAUGURUJE SEZON 2021/2022 11 Wrzesień 2021 - WKS GRUNWALD POZNAŃ INAUGURUJE SEZON 2021/2022 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZESPOŁY SUPERLIGI W SEZONIE 2021/22!  
WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie" Mistrz Polski w sezonie 2020/21! "Wojskowi" niekwestionowanie od wielu lat są najlepszą drużyną w Polsce. Każdego sezonu dysponują bardzo silną i doświadczoną kadrą składającą się z obecnych oraz byłych reprezentantów Polski.

WKS Grunwald Poznań "hokej na trawie"

Mistrz Polski w sezonie 2020/21! "Wojskowi" niekwestionowanie od wielu lat są najlepszą drużyną w Polsce. Każdego sezonu dysponują bardzo silną i doświadczoną kadrą składającą się z obecnych oraz byłych reprezentantów Polski. Aktualnie w Grunwaldzie zaszło sporo zmian jeśli chodzi o skład, zespół opuścili doświadczeni zawodnicy, a w ich miejsce doszło kilku młodych reprezentantów Polski.
Zespół opuścili:
Piotr Kozłowski - LKS Rogowo
Adrian Krokosz - LKS Rogowo
Mateusz Hulbój - LKS Rogowo
Karol Majchrzak - LKS Rogowo
Artur Mikuła - KS Stella Gniezno
Tomasz Marcinkowski - MKS Środa Wielkopolska

Do zespołu dołączyli:
Jakub Chumeńczuk - LKS Gąsawa
Eryk Bembenek -LKS Rogowo
Łukasz Kosmaczewski - AZS AWF Poznań
Mateusz Sikorski - UKH Juventa Środa Wielkopolska
Mariusz Kubiak - AZS AWF Poznań
Sebastian Przybył - UKS Jedynka Żnin
Mikołaj Przybył - UKS Jedynka Żnin

11 Wrzesień 2021 - ZESPOŁY SUPERLIGI W SEZONIE 2021/22! 11 Wrzesień 2021 - ZESPOŁY SUPERLIGI W SEZONIE 2021/22! 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA POZNAŃ  
W dniu 29 lipca 2021 w urzędzie miasta Poznań odbyło się spotkanie z władzami naszego miasta, gdzie nastąpiło podpisanie umów na sezon 2021/2022 dla sekcji Hokeja na Trawie. Ponadto mistrzowie Polski zostali wyróżnieni nagrodą finansową za zdobycie XXV tytułu najlepszej polskiej drużyny oraz trener zespołu Jerzy Wybieralski został uhonorowany nagrodą pieniężną.

W dniu 29 lipca 2021 w urzędzie miasta Poznań odbyło się spotkanie z władzami naszego miasta, gdzie nastąpiło podpisanie umów na sezon 2021/2022 dla sekcji Hokeja na Trawie. Ponadto mistrzowie Polski zostali wyróżnieni nagrodą finansową za zdobycie XXV tytułu najlepszej polskiej drużyny oraz trener zespołu Jerzy Wybieralski został uhonorowany nagrodą pieniężną.

11 Wrzesień 2021 - SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA POZNAŃ 11 Wrzesień 2021 - SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA POZNAŃ 11 Wrzesień 2021 - SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA POZNAŃ 11 Wrzesień 2021 - SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA POZNAŃ 11 Wrzesień 2021 - SPOTKANIE Z PREZYDENTEM MIASTA POZNAŃ 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Klub WKS Grunwald 
  WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW 2021  
W dniu 24 czerwca 2021 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Delegaci obecni na WZSD WKS Grunwald Poznań przyjęli przez głosowanie i przy kworum obecnych delegatów następujące punkty: 1/ Sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w 2020 roku; 2/ Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności w 2020 roku; 3/ Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Klubu;

W dniu 24 czerwca 2021 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów
Delegaci obecni na WZSD WKS Grunwald Poznań przyjęli przez głosowanie i przy kworum obecnych delegatów następujące punkty:
1/ Sprawozdanie Zarządu Klubu z działalności w 2020 roku;
2/ Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności w 2020 roku;
3/ Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Zarządowi Klubu;

11 Wrzesień 2021 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW 2021 11 Wrzesień 2021 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW 2021 11 Wrzesień 2021 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW 2021 11 Wrzesień 2021 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW 2021 11 Wrzesień 2021 - WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE DELEGATÓW 2021 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYJĄTKOWY SEZON W WYJĄTKOWYCH CZASACH  
Epidemiczny sezon 2020/21 w hokeju na trawie przechodzi do historii. W miniony weekend poznaliśmy najlepsze drużyny w kraju. Drugi raz z rzędu musieliśmy w kombinacyjny sposób rozgrywać sezon na boiskach otwartych.

Epidemiczny sezon 2020/21 w hokeju na trawie przechodzi do historii. W miniony weekend poznaliśmy najlepsze drużyny w kraju.
Drugi raz z rzędu musieliśmy w kombinacyjny sposób rozgrywać sezon na boiskach otwartych. Powodem była oczywiście szalejąca epidemia koronawirusa. W zeszłym roku - anulowaliśmy całą rundę wiosenną i rozegraliśmy jedynie finały. Tym razem było nieco inaczej.
Na jesień PZHT zdecydował, że sezon zostanie przerwany i dokończony na wiosnę. Wystartowaliśmy już w połowie marca, ale ze względu na nowe obostrzenia epidemiczne udało rozegrać się zaledwie kilka spotkań. Ostatecznie z przytupem ruszyliśmy pod koniec kwietnia. Potem na szczęście sytuacja z dnia na dzień była już coraz lepsza, a w ostatnich kolejkach po prostu wróciła niemal pełna normalność.
W lidze seniorów już tradycyjnie w wielkim finale spotkali się WKS Grunwald Poznań oraz KS Pomorzanin Toruń. Wydawało się, że będzie to jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków w ostatnich latach - Wojskowi niemal przez całą rundę wiosenną mieli problemy kadrowe, a Pomorzanin rozpędzał się z meczu na mecz. Jednak w finale gospodarze nie pozostawili złudzeń i wygrali pewnie 5:0. Dwie z pięciu bramek zdobył Artur Mikuła, który przy okazji zgarnął tytuł króla strzelców rozgrywek.

Tekst: Filip Sobczak

11 Wrzesień 2021 - WYJĄTKOWY SEZON W WYJĄTKOWYCH CZASACH 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ARTUR MIKUŁA Z KORONĄ "KRÓLA STRZELCÓW"!  
Strzelając 2 bramki w ostatnim finałowym meczu z KS Pomorzanin Toruń Artur Mikuła zapewnił sobie samodzielne zwycięstwo w klasyfikacji o tytuł króla strzelców w sezonie 2021/2022. Sam Artur nie wie już, który to tytuł najlepszego snajpera, ale obiecał, że w końcu się zmobilizuje i policzy swoje osiągnięcia w tej klasyfikacji.

Strzelając 2 bramki w ostatnim finałowym meczu z KS Pomorzanin Toruń Artur Mikuła zapewnił sobie samodzielne zwycięstwo w klasyfikacji o tytuł króla strzelców w sezonie 2021/2022. Sam Artur nie wie już, który to tytuł najlepszego snajpera, ale obiecał, że w końcu się zmobilizuje i policzy swoje osiągnięcia w tej klasyfikacji. Wszystkie tytuły "króla strzelców" Artur Mikuła zdobył grając w barwach WKS Grunwald Poznań. Serdeczne gratulacje!

11 Wrzesień 2021 - ARTUR MIKUŁA Z KORONĄ "KRÓLA STRZELCÓW"! 11 Wrzesień 2021 - ARTUR MIKUŁA Z KORONĄ "KRÓLA STRZELCÓW"! 
 
 11 Wrzesień 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WOJSKOWI PO RAZ XXV MISTRZEM POLSKI NA BOISKACH TRAWIASTYCH!  
Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań po raz 25. w historii wywalczyli mistrzostwo Polski na otwartych boiskach. W finale na własnym stadionie pokonali Pomorzanina Toruń 5:0. Czwarty raz z rzędu w meczu o złoty medal spotkały się zespoły Grunwaldu oraz Pomorzanina i po raz czwarty lepsi okazali się poznaniacy.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań po raz 25. w historii wywalczyli mistrzostwo Polski na otwartych boiskach. W finale na własnym stadionie pokonali Pomorzanina Toruń 5:0.
Czwarty raz z rzędu w meczu o złoty medal spotkały się zespoły Grunwaldu oraz Pomorzanina i po raz czwarty lepsi okazali się poznaniacy. Sobotni finał tylko przez kwadrans był wyrównany, kilka udanych interwencji zanotował bramkarz wojskowych Mateusz Popiołkowski.
Po zmianie stron dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji. Wprawdzie Michał Kasprzyk nie wykorzystał rzutu karnego, ale kilka minut później Michał Lange po solowej akcji podwyższył wynik. Najefektowniejszego gola zdobył Karol Majchrzak, który przyjął trudną piłkę na kij i przelobował bramkarza rywali. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Artur Mikuła i z 21 bramkami został królem strzelców.
Mikołaj Gumny, który po raz czwarty z Grunwaldem sięgnął po tytuł, przyznał, że akurat przed tym finałem mobilizacja w drużynie była wyjątkowa. Hokeista przypomniał, że wojskowy klub ostatnio borykał się z kłopotami organizacyjnymi.
- To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie, który był dla nas wyjątkowo trudny. Mieliśmy kłopoty kadrowe, zawodnicy ze względu na obowiązki zawodowe nie zawsze mogli trenować. Dlatego w tym roku ten mistrz Polski wyjątkowo smakuje. Dzisiaj była ogromna wola zwycięstwa, odkąd gram w Grunwaldzie, nie widziałem w zespole aż takiego zmotywowania na finał. Zdominowaliśmy mecz, wynik 5:0 mówi sam za siebie, a mogliśmy wcześniej przesądzić losy zwycięstwa - powiedział PAP Gumny.

Wojskowi po raz XXV Mistrzami Polski

WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń 5:0 (1:0)

Bramki: Artur Mikuła (15, 60), Michał Lange (44), Paweł Bratkowski (48-krótki róg), Karol Majchrzak (56).

11 Wrzesień 2021 - WOJSKOWI PO RAZ XXV MISTRZEM POLSKI NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 11 Wrzesień 2021 - WOJSKOWI PO RAZ XXV MISTRZEM POLSKI NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 11 Wrzesień 2021 - WOJSKOWI PO RAZ XXV MISTRZEM POLSKI NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 11 Wrzesień 2021 - WOJSKOWI PO RAZ XXV MISTRZEM POLSKI NA BOISKACH TRAWIASTYCH! 
 
 17 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  W SOBOTĘ WALCZYMY O XXV TYTUŁ MISTRZA POLSKI.  
Hokej Superliga Finał: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń Sobota 19.06.2021 godz. 18.00 Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w najbliższą sobotę (19.06.2021) w finałowym spotkaniu Hokej Superligi będą grać o XXV tytuł Mistrza Polski na boiskach trawiastych.

Hokej Superliga
Finał: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń
Sobota 19.06.2021 godz. 18.00

Hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w najbliższą sobotę (19.06.2021) w finałowym spotkaniu Hokej Superligi będą grać o XXV tytuł Mistrza Polski na boiskach trawiastych. Od 1990 roku wojskowi zawsze grali w finale rozgrywek, zwyciężając 22 razy. Od trzech dekad utrzymują się na szczycie polskiego hokeja na trawie, nadając ton rozgrywkom i potwierdzając swoją pozycję najlepszego zespołu w historii. Zmieniały się pokolenia zawodników, zmieniała się forma rozgrywek, zmieniały się przepisy, zmieniała się nawierzchnia boiska, a WKS Grunwald Poznań wciąż utrzymywał miejsce w finale. Czy w sobotę w meczu z KS Pomorzanin Toruń obroni tytuł mistrza Polski? Na pewno nasi zawodnicy będą walczyć, żeby tytuł nie powędrował do Torunia. Wszystko w rękach i nogach naszych graczy. Dla niektórych z nich, z racji wieku, będzie to pewnie już ostatni występ w barwach klubu. Zawsze pięknie jest kończyć karierę ze złotym medalem na piersi. Cały klub, drużyny młodzieżowe, sympatycy i kibice hokeja z Poznania tego Wam bardzo życzą. Jeszcze jeden wysiłek, wojskowi i będzie można udać się na wakacje. Trzymamy kciuki za zwycięstwo. #W jedności siła!!!
#Przyjdź i zobacz w akcji dwie najlepsze polskie drużyny!!!
#Wstęp wolny!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

17 Czerwiec 2021 - W SOBOTĘ WALCZYMY O XXV TYTUŁ MISTRZA POLSKI. 17 Czerwiec 2021 - W SOBOTĘ WALCZYMY O XXV TYTUŁ MISTRZA POLSKI. 17 Czerwiec 2021 - W SOBOTĘ WALCZYMY O XXV TYTUŁ MISTRZA POLSKI. 

ZAŁĄCZNIK 1 (PDF)
 
 16 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ARTUR MIKUŁA Z SZANSAMI NA KORONĘ!  
Hokej Superliga Finał: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń Sobota 19.06.2021 godz. 18.00 Po rozegraniu rundy zasadniczej sezonu 2020/2021 w Hokej Superliga, dwóch zawodników: Artur Mikuła z WKS Grunwald Poznań i Wojciech Rutkowski z KS Pomorzanin Toruń, w rywalizacji o tytuł "króla strzelców" rozgrywek mają po 19 bramek.

Hokej Superliga
Finał: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń
Sobota 19.06.2021 godz. 18.00
Po rozegraniu rundy zasadniczej sezonu 2020/2021 w Hokej Superliga, dwóch zawodników: Artur Mikuła z WKS Grunwald Poznań i Wojciech Rutkowski z KS Pomorzanin Toruń, w rywalizacji o tytuł "króla strzelców" rozgrywek mają po 19 bramek. W sobotę (19.06.2021) w meczu o tytuł Mistrza Polski w hokeju na trawie, wymienieni zawodnicy w wielkim finale hokeja na trawie staną do bezpośredniej walki o to, który okaże się najskuteczniejszym graczem sezonu i zdobędzie to prestiżowe wyróżnienie.
#Przyjdź i zobacz w akcji dwie najlepsze polskie drużyny!!!
#Wstęp wolny!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

16 Czerwiec 2021 - ARTUR MIKUŁA Z SZANSAMI NA KORONĘ! 16 Czerwiec 2021 - ARTUR MIKUŁA Z SZANSAMI NA KORONĘ! 
 
 15 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  NIE WYSTARCZY WYGRAĆ LIGĘ.  
Hokej Superliga Finał: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń Sobota 19.06.2021 godz. 18.00 Żeby zdobyć tytuł Mistrza Polski w hokeju na trawie, nie wystarczy wygrać rozgrywek ligowych. Trzeba jeszcze zwyciężyć w wielkim finale Hokej Superligi.

Hokej Superliga
Finał: WKS Grunwald Poznań - KS Pomorzanin Toruń
Sobota 19.06.2021 godz. 18.00
Żeby zdobyć tytuł Mistrza Polski w hokeju na trawie, nie wystarczy wygrać rozgrywek ligowych. Trzeba jeszcze zwyciężyć w wielkim finale Hokej Superligi. Jeden mecz, ale jak wielkie emocje będą towarzyszyć drużynom w finale wiedzą tylko ci, którzy w tym finale wystąpią! Dwa najlepsze zespoły ostatniej dekady: WKS Grunwald Poznań i KS Pomorzanin Toruń bezapelacyjnie wywalczyły sobie prawo występu w ostatecznej rozgrywce. Ligowa tabela tylko potwierdza zdecydowaną przewagę umiejętności finalistów nad resztą stawki w Hokej Superlidze. Wojskowi będą bronić tyłu Mistrza Polski, Torunianie będą się starać, żeby w tym roku zdobyć złote medale. Mecz zapowiada się pasjonująco. Emocje gwarantowane! Musicie przyjść na obiekt klubowy WKS Grunwald Poznań i zobaczyć to na własne oczy. Wstęp wolny!!!
#Przyjdź i zobacz w akcji dwie najlepsze polskie drużyny!!!
#Wstęp wolny!!!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

15 Czerwiec 2021 - NIE WYSTARCZY WYGRAĆ LIGĘ. 15 Czerwiec 2021 - NIE WYSTARCZY WYGRAĆ LIGĘ. 
 
 15 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SKRZATY W GRZE!  
W niedzielę (13.06.2021) na stadionie AWF odbył się kolejny turniej hokeja na trawie w ramach dziecięcego Grand Prix Wielkopolski. WKS Grunwald Poznań dzielnie reprezentowały dwie drużyny młodzików - "skrzaty" i "skład 1".

W niedzielę (13.06.2021) na stadionie AWF odbył się kolejny turniej hokeja na trawie w ramach dziecięcego Grand Prix Wielkopolski.
WKS Grunwald Poznań dzielnie reprezentowały dwie drużyny młodzików - "skrzaty" i "skład 1". Niestety nasi waleczni zawodnicy nie wyszli ze swoich grup i po fazie grupowej spotkali się w meczu o 13 miejsce. W tym ostatnim starciu w rzutach karnych 2:1 wygrał zespół WKS Grunwald "skrzaty" i to on zajął przedostatnie miejsce w turnieju. Byliśmy zdecydowanie najmłodszymi drużynami w turnieju. Naszym zawodnikom nie brakuje serca do walki i mierzenia się ze starszymi i wyższymi. Wręcz "palą" się do gry i rywalizacji. Bez wątpienia, z tej "mąki będzie chleb"! Najważniejsze jest szczęście dziecka, a hokej na trawie niech będzie ich przewodnikiem trudnej drogi na szczyty tej olimpijskiej dyscypliny sportu!!
Wszystkim dzieciom biorącym udział w tym Grand Prix serdecznie gratulujemy wyników! Rodzicom specjalne podziękowanie za zaangażowanie i dopingowanie swoich pociech!!!
Tekst: Ewa Sell-Kubiak
Zdjęcia: Tomasz Kaszuba

15 Czerwiec 2021 - SKRZATY W GRZE! 15 Czerwiec 2021 - SKRZATY W GRZE! 15 Czerwiec 2021 - SKRZATY W GRZE! 15 Czerwiec 2021 - SKRZATY W GRZE! 15 Czerwiec 2021 - SKRZATY W GRZE! 
 
 13 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  SEZON ZAKOŃCZYLI NA ZERO Z "TYŁU".  
WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:0 (1:0, 0:0, 2:0, 2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Paweł Bratkowski -2, Mikołaj Gumny -2, Artur Mikuła. W sobotnim (12.06.2021) spotkaniu, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego 2020/2021, hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzyli się ze Startem Gniezno.

WKS Grunwald Poznań - UKH Start 1954 Gniezno 5:0 (1:0, 0:0, 2:0, 2:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Paweł Bratkowski -2, Mikołaj Gumny -2, Artur Mikuła.
W sobotnim (12.06.2021) spotkaniu, w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego 2020/2021, hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań zmierzyli się ze Startem Gniezno. Wysoka wygrana naszych hokeistów wygląda imponująco, ale rywale z Gniezna mieli swoje szanse na zmianę wyniku. Nasz bramkarz Mateusz Popiołkowski stanął na wysokości zadania, obronił rzut karny, sytuację "sam na sam" i kilka krótkich rogów. Poza tym mecz był wyrównany, ale nasi zawodnicy potrafili stworzyć sobie bardziej klarowne sytuacje i zapewnić drużynie zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu sezonu, a być może był to ostatni występ wojskowych w rozgrywkach ligowych. Nie traktujmy jeszcze występu naszych hokeistów w kategoriach historycznych, ale w obecnej sytuacji klubu i postawy władz wojskowych taki scenariusz jest wielce prawdopodobny. Teraz jednak dla naszych hokeistów na trawie najważniejszym meczem sezonu będzie występ w finałowym spotkaniu Hokej Superligi, w którym zwycięzca zdobędzie tytuł mistrza Polski. Przeciwnikiem będzie druga drużyna zakończonego sezonu - KS Pomorzanin Toruń, a mecz odbędzie się w dniu 19.06.2021 o godz. 18.00 i rozegrany zostanie na obiekcie klubowym WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. Od poniedziałku w szeregach wojskowych pełna mobilizacja, żeby zakończyć swoje 69-letnie występy w rozgrywkach ligowych zdobyciem XXV tytułu mistrza Polski na boiskach trawiastych. Wszystkich kibiców i sympatyków hokeja na trawie już tym postem serdecznie ZAPRASZAMY na finał. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

13 Czerwiec 2021 - SEZON ZAKOŃCZYLI NA ZERO Z "TYŁU". 13 Czerwiec 2021 - SEZON ZAKOŃCZYLI NA ZERO Z "TYŁU". 13 Czerwiec 2021 - SEZON ZAKOŃCZYLI NA ZERO Z "TYŁU". 13 Czerwiec 2021 - SEZON ZAKOŃCZYLI NA ZERO Z "TYŁU". 13 Czerwiec 2021 - SEZON ZAKOŃCZYLI NA ZERO Z "TYŁU". 
 
 13 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POWRÓT Z GNIEZNA NA TARCZY!  
UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:9 Juniorzy młodsi w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań przedostatni mecz w lidze sezonu 2020/2021 rozgrywali w Gnieźnie ze Startem (11.06.2021). Zawodnicy UKH nie byli zbyt gościnni i nasza młodzież wróciła z wyjazdu z bagażem 9 goli, przegrywając bardzo wyraźnie.

UKH Start 1954 Gniezno - WKS Grunwald Poznań 0:9
Juniorzy młodsi w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań przedostatni mecz w lidze sezonu 2020/2021 rozgrywali w Gnieźnie ze Startem (11.06.2021). Zawodnicy UKH nie byli zbyt gościnni i nasza młodzież wróciła z wyjazdu z bagażem 9 goli, przegrywając bardzo wyraźnie. Starsi i bardziej doświadczeni rywale przeważali przez większość spotkania. Pomimo dobrej gry rywali, juniorzy WKS Grunwald Poznań w wielu akcjach pokazali się z dobrej strony. Kilka razy sprawdziliśmy umiejętności bramkarza drużyny gospodarzy, a najdogodniejszą sytuację po drużynowej akcji mieliśmy w trzeciej kwarcie, w której centymetry zabrakły do zdobycia choćby honorowej bramki. Ogólnie komentując przegrany mecz, muszę przyznać, że nasz zespół to kompletna inna drużyna, niż na początku rozgrywek. Zdecydowanie dłużej potrafimy utrzymać się przy piłce, kreujemy coraz więcej sytuacji bramkowych i sama gra jest już znacznie przyjemniejsza dla "oka". Martwi natomiast jak zawsze frekwencja zawodników na meczach wyjazdowych. Sprawa do poprawienia w następnym sezonie ligowym, gdzie niewątpliwie z obecnym doświadczeniem i już sporymi umiejętnościami będziemy walczyć o miejsca premiowane występem w "Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży". Za tydzień(18.06.2021) zapraszamy na ostatni mecz w lidze ze Swarkiem Swarek na boisku klubowym przy ul. Promienistej 27. #W jedności siła!!!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski

13 Czerwiec 2021 - POWRÓT Z GNIEZNA NA TARCZY! 13 Czerwiec 2021 - POWRÓT Z GNIEZNA NA TARCZY! 

Warning: strpos(): Offset not contained in string in /home/pozn/ftp/www.wks-grunwald.poznan.pl/wksaktualnosci.php on line 36
 
 11 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  CZY NAJBLIŻSZE DWA LIGOWE MECZE WKS GRUNWALD POZNAŃ "HOKEJ NA TRAWIE" BĘDĄ OSTATNIMI W HISTORII SEKCJI? DLACZEGO WOJSKOWI MUSIELI WYPROWADZIĆ SIĘ Z DOTYCHCZASOWEJ SIEDZIBY?  
Reportaż TVP3 Poznań o niepewnych losach Sekcji Hokeja na Trawie w materiale wideo od 1:44 do 4:13. Link do reportażu

Reportaż TVP3 Poznań o niepewnych losach Sekcji Hokeja na Trawie w materiale wideo od 1:44 do 4:13.

Link do reportażu

11 Czerwiec 2021 - CZY NAJBLIŻSZE DWA LIGOWE MECZE WKS GRUNWALD POZNAŃ  "HOKEJ NA TRAWIE" BĘDĄ OSTATNIMI W HISTORII SEKCJI? DLACZEGO WOJSKOWI MUSIELI WYPROWADZIĆ SIĘ Z DOTYCHCZASOWEJ SIEDZIBY? 
 
 11 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO.  
W sobotę (12.06.2021) drużyna WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie zmierzy się z zespołem UKH Start 1954 Gniezno w ostatnim meczu ligowym sezonu zasadniczego Hokej Superligi 2020/2021. Mecz zostanie rozegrany przy ul.

W sobotę (12.06.2021) drużyna WKS Grunwald Poznań w hokeju na trawie zmierzy się z zespołem UKH Start 1954 Gniezno w ostatnim meczu ligowym sezonu zasadniczego Hokej Superligi 2020/2021. Mecz zostanie rozegrany przy ul. Promienistej 27 i warto wybrać się na stadion, żeby zobaczyć w akcji aktualnych mistrzów Polski, którzy już w przyszłym tygodniu w wielkim finale play-off będą bronić korony najlepszej polskiej drużyny. Bez względu na wynik, wojskowi zachowają pierwsze miejsce w tabeli, gdyż już wcześniej wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Do lidera rozgrywek po rundzie zasadniczej należy przywilej rozegrania wielkiego finału Hokej Superligi na własnym obiekcie. Wiadomo, że w dniu 19.06.2021 o godz. 18.00 zmierzymy się drużyną KS Pomorzanin Toruń, na który to mecz już ZAPRASZAMY. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

11 Czerwiec 2021 - KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO. 11 Czerwiec 2021 - KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO. 
 
 10 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MŁODZIEŻ JEDZIE DO PIERWSZEJ STOLICY POLSKI.  
W piątek (11.06.2021) drużyna juniora młodszego w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań jedzie na swój przedostatni mecz w sezonie 2020/2021 do Gniezna. Zmierzy się z zespołem UKS Start 1954 Gniezno i nie będzie faworytem tego pojedynku.

W piątek (11.06.2021) drużyna juniora młodszego w hokeju na trawie WKS Grunwald Poznań jedzie na swój przedostatni mecz w sezonie 2020/2021 do Gniezna. Zmierzy się z zespołem UKS Start 1954 Gniezno i nie będzie faworytem tego pojedynku. Okres czerwcowy dla tych młodych sportowców jest pełen emocji, ponieważ oprócz reprezentowania barw klubowych, mają w tym czasie egzaminy kończące szkołę podstawową i wybór szkoły na następne lata edukacji. Mimo wszystko wierzymy, że w pojedynku ligowym zagrają wszyscy zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek i zaprezentują się z jak najlepszej strony. Wszyscy trzymają za Was kciuki i życzą dobrego występu w meczu. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

10 Czerwiec 2021 - MŁODZIEŻ JEDZIE DO PIERWSZEJ STOLICY POLSKI. 
 
 06 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  POSTAWILI KROPKĘ NAD "I"  
AZS POLTECHNIKA Poznańska - WKS Grunwald Poznań 3:6 (0:3, 0:1, 2:1, 1:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -3, Paweł Bratkowski -1, Mirosław Kluczyński -1, Mateusz Hulbój -1. Wygrywając w sobotę (05.

AZS POLTECHNIKA Poznańska - WKS Grunwald Poznań 3:6 (0:3, 0:1, 2:1, 1:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -3, Paweł Bratkowski -1, Mirosław Kluczyński -1, Mateusz Hulbój -1.
Wygrywając w sobotę (05.06.2021) z AZS Politechnika, zespół WKS Grunwald zapewnił sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej sezonu 2020/2021, bez oglądania się na wyniki innych drużyn. Spotkanie derbowe zostało rozegrane przy słonecznej i gorącej aurze. Mecz drużyn, które niegdyś przez ponad dekadę rozstrzygały pomiędzy sobą tytuły mistrzowskie (AZS Politechnika powstała przejmując spuściznę KS Pocztowiec P-ń) był typowym spotkaniem o punkty. Wojskowi do przerwy zapewnili sobie wysokie prowadzenie i w drugiej części meczu kontrolowali, może nieco zbyt nerwowo, przebieg wydarzeń. Dwunasta wygrana w lidze stała się faktem i za tydzień (12.06.2021) potyczka z drużyną UKS Start 1954 Gniezno będzie dla WKS Grunwald Poznań meczem kończącym sezon zasadniczy bez żadnych obciążeń. Drugie miejsce w ligowej tabeli po zakończeniu XIII kolejki w Hokej Superlidze zajmuje drużyna z Torunia i na 100% spotkamy się KS Pomorzaninem w wielkim finale play-off w dniu 19.06.2021. Godzinę finału i szczegóły pojedynku o tytuł mistrza Polski na boiskach trawiastych podamy po uzgodnieniach z Prezesem Hokej Superligi. Za tydzień (12.06.2021) jednak zapraszamy jeszcze na ostatnią kolejkę ligową i występ aktualnych mistrzów Polski w pojedynku z rywalami z Gniezna. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

06 Czerwiec 2021 - POSTAWILI KROPKĘ NAD "I" 06 Czerwiec 2021 - POSTAWILI KROPKĘ NAD "I" 06 Czerwiec 2021 - POSTAWILI KROPKĘ NAD "I" 06 Czerwiec 2021 - POSTAWILI KROPKĘ NAD "I" 06 Czerwiec 2021 - POSTAWILI KROPKĘ NAD "I" 
 
 04 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZWYCIĘSTWO Z GWARANCJĄ.  
W sobotę (05.06.2021) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w XIII kolejce Hokej Superliga zmierzą się z lokalnym rywalem AZS Politechnika Poznańska. Zwycięstwo wojskowych w meczu zagwarantuje im pierwsze miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej i da im przywilej rozegrania finałowego spotkania play-off na swoim klubowym obiekcie przy ul.

W sobotę (05.06.2021) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań w XIII kolejce Hokej Superliga zmierzą się z lokalnym rywalem AZS Politechnika Poznańska. Zwycięstwo wojskowych w meczu zagwarantuje im pierwsze miejsce w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej i da im przywilej rozegrania finałowego spotkania play-off na swoim klubowym obiekcie przy ul. Promienistej 27. Zawodnicy mistrza Polski deklarują pełną gotowość i wszyscy, którzy nie będą obciążeni służbami, sprawami prywatnymi i kontuzjami stawią się na meczu. Sympatycy i kibice hokeja na trawie oczekują na dobre wieści, żeby w ostatniej kolejce w spotkaniu ze UKS Start 1954 Gniezno (12.05.2021) sprawa miejsca w tabeli była rozstrzygnięta. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

04 Czerwiec 2021 - ZWYCIĘSTWO Z GWARANCJĄ. 04 Czerwiec 2021 - ZWYCIĘSTWO Z GWARANCJĄ. 04 Czerwiec 2021 - ZWYCIĘSTWO Z GWARANCJĄ. 
 
 01 Czerwiec 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY PRZEGRYWAJĄ LIGOWY POJEDYNEK.  
KS AZS Politechnika Poznańska - WKS Grunwald Poznań 8:2 W derbowym poniedziałkowym (31.05.2021) meczu hokeja na trawie w lidze juniora młodszego przegraliśmy z AZS Politechniką Poznańska 8:2. Pomimo niekorzystnego wyniku rozegraliśmy dobre zawody.

KS AZS Politechnika Poznańska - WKS Grunwald Poznań 8:2
W derbowym poniedziałkowym (31.05.2021) meczu hokeja na trawie w lidze juniora młodszego przegraliśmy z AZS Politechniką Poznańska 8:2. Pomimo niekorzystnego wyniku rozegraliśmy dobre zawody. Zwłaszcza po pierwszej połowie wynik końcowy był "sprawą otwartą". Bardzo udana akcja Szymona Sklepika, a następnie całej drużyny dały nam dwie piękne bramki. W drugiej połowie jednak przeciwnik powiększał swój dorobek. Nam niestety nie udało się już wbić piłki do bramki rywala, mimo kilku dogodnych okazji. Trzy punkty zostają u rówieśników znad Warty, ale pomimo przegranej nie zwalniamy tempa i trenujemy dalej! Już 11 czerwca przedostatnie nasze spotkanie w sezonie 2020/2021, na które wybierzemy się do Gniezna. #W jedności siła!
Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego meczu!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Foto: Patrycja Wikierska

01 Czerwiec 2021 - JUNIORZY PRZEGRYWAJĄ LIGOWY POJEDYNEK. 01 Czerwiec 2021 - JUNIORZY PRZEGRYWAJĄ LIGOWY POJEDYNEK. 01 Czerwiec 2021 - JUNIORZY PRZEGRYWAJĄ LIGOWY POJEDYNEK. 01 Czerwiec 2021 - JUNIORZY PRZEGRYWAJĄ LIGOWY POJEDYNEK. 01 Czerwiec 2021 - JUNIORZY PRZEGRYWAJĄ LIGOWY POJEDYNEK. 
 
 31 Maj 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIOR MŁODSZY PRZED TRUDNYM ZADANIEM.  
W poniedziałek (31.05.2021, godz. 19.00) nasza drużyna juniora młodszego zmierzy się z rówieśnikami z KS Politechnika Poznańska. Po piątkowym zwycięstwie nad zespołem KS Stella Gniezno, tym razem przeciwnik będzie bardziej wymagający i zwycięstwo lub remis w poniedziałkowym pojedynku byłoby miłą niespodzianką.

W poniedziałek (31.05.2021, godz. 19.00) nasza drużyna juniora młodszego zmierzy się z rówieśnikami z KS Politechnika Poznańska. Po piątkowym zwycięstwie nad zespołem KS Stella Gniezno, tym razem przeciwnik będzie bardziej wymagający i zwycięstwo lub remis w poniedziałkowym pojedynku byłoby miłą niespodzianką. W sporcie wszystko jest możliwe i - droga młodzieży - wszystko w Waszych rękach i nogach. Trenerom zaś życzymy dobrania odpowiedniej taktyki i rozważnego prowadzenia drużyny. #W jedności siła!
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

31 Maj 2021 - JUNIOR MŁODSZY PRZED TRUDNYM ZADANIEM. 31 Maj 2021 - JUNIOR MŁODSZY PRZED TRUDNYM ZADANIEM. 
 
 29 Maj 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  WYGRALI MIMO KŁOPOTÓW KADROWYCH!  
WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 3:1 (1:0, 0:0, 2:0, 0:1) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -2, Michał Kasprzyk -1 W sobotę (29.05.2021) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań pokonali lokalnego rywala KS Warta Poznań.

WKS Grunwald Poznań - KS Warta Poznań 3:1 (1:0, 0:0, 2:0, 0:1)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Artur Mikuła -2, Michał Kasprzyk -1
W sobotę (29.05.2021) hokeiści na trawie WKS Grunwald Poznań pokonali lokalnego rywala KS Warta Poznań. Nasza drużyna po raz kolejny przystąpiła do spotkania w Hokej Superliga poważnie osłabiona. Do kontuzjowanych: Mateusza i Michała Poltaszewskich dołączył Jacek Kurowski. Mikołaj Gumny pauzował z powodu żółtych kartek, Mateuszowi Hulbójowi urodził się syn (GRATULACJE!), więc odbierał żonę ze szpitala, a nieobecność Karola Majchrzaka wynikła z potrzeb służby. Wojskowi, żeby mieć chociaż dwóch zawodników na zmianę, poprosili o występ Tomka Dutkiewicza (zakończył karierę w 2020 roku) i musieli wstawić do składu ataku bramkarza reprezentacji Polski - Mateusza Popiołkowskiego, który od ostatnich spotkań występuje w roli kapitana drużyny i z powierzonej funkcji wywiązuje się dobrze. Zwycięstwo dla WKS Grunwald Poznań zapewnili: niezniszczalny Artur Mikuła - strzelec dwóch bramek oraz Michał Kasprzyk, który dołożył trafienie z krótkiego rogu. Sytuacji nasza drużyna miała sporo, ale liczy się to co wpadło ?do siatki?, dlatego trzeba się cieszyć ze zwycięstwa i doceniać to, czego dokonuje bardzo osłabiona drużyna, której istnienie jest zagrożone i z końcem sezonu może zostać rozwiązana. Po zwycięstwie nad Wartą wojskowi są już pewni występu w wielkim finale play-off, a w następnych dwóch kolejkach okaże się, czy finał będzie rozgrywany na ul. Promienistej 27 w Poznaniu, czy przy ul. Szosa Chełmińska w Toruniu. Trzymajmy zatem kciuki za mistrzów Polski, żeby mogli dokończyć sezon w pełnym składzie. Zawodnikom składam wielkie podziękowanie za ich postawę i sportowe podejście do wykonywanych obowiązków. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

29 Maj 2021 - WYGRALI MIMO KŁOPOTÓW KADROWYCH! 29 Maj 2021 - WYGRALI MIMO KŁOPOTÓW KADROWYCH! 29 Maj 2021 - WYGRALI MIMO KŁOPOTÓW KADROWYCH! 29 Maj 2021 - WYGRALI MIMO KŁOPOTÓW KADROWYCH! 29 Maj 2021 - WYGRALI MIMO KŁOPOTÓW KADROWYCH! 
 
 29 Maj 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  MOŻEMY BYĆ ZADOWOLENI.  
WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 10:0 (4:0, 0:0, 4:0, 2:0) Bramki dla Grunwaldu strzelili: Leja Seweryn -2, Sklepik Szymon -2, Skorupski Norbert -2, Rejewski Filip -1, Grześko Filip -1, Zalewski Dawid -1, Grześkowiak Jakub -1.

WKS Grunwald Poznań - KS Stella Gniezno 10:0 (4:0, 0:0, 4:0, 2:0)
Bramki dla Grunwaldu strzelili: Leja Seweryn -2, Sklepik Szymon -2, Skorupski Norbert -2, Rejewski Filip -1, Grześko Filip -1, Zalewski Dawid -1, Grześkowiak Jakub -1.
W piątek (28.05.2021) w lidze juniorów młodszych nasza młodzież zwyciężyła w meczu przeciwko drużynie Stelli Gniezno aż 10:0. Zagraliśmy zdecydowanie najlepsze spotkanie w tej wiosennej rundzie. Dobre przechwyty piłki, konstruowanie kontrataków i świetne zachowania w półkolu strzałowym przeciwnika przełożyły się na wysoką wygraną WKS Grunwald Poznań. Słowa uznania należą się również linii obrony oraz bramkarzowi za "grę na zero z tyłu".
Dziękujemy naszym kibicom za gorący doping
Nasz kolejny mecz ligowy już w poniedziałek. Przeciwnikiem "Wojskowych" będzie AZS Politechnika Poznańska. #W jedności siła!
Zapraszamy do fotorelacji z dzisiejszego meczu!
Tekst: Łukasz Kosmaczewski
Foto: Patrycja Wikierska

29 Maj 2021 - MOŻEMY BYĆ ZADOWOLENI. 29 Maj 2021 - MOŻEMY BYĆ ZADOWOLENI. 29 Maj 2021 - MOŻEMY BYĆ ZADOWOLENI. 29 Maj 2021 - MOŻEMY BYĆ ZADOWOLENI. 29 Maj 2021 - MOŻEMY BYĆ ZADOWOLENI. 
 
 27 Maj 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  JUNIORZY MŁODSI LICZĄ NA PIERWSZĄ WIOSENNĄ WYGRANĄ.  
W piątek (28.05.2021) nasz młodzieżowy jedynak w ligach juniorskich rozegra kolejny mecz. Przeciwnikiem naszych hokeistów na trawie będzie drużyna KS Stella Gniezno. Zespół WKS Grunwald Poznań juniorów młodszych liczy na przerwanie wiosennych porażek i będzie walczył o zwycięstwo.

W piątek (28.05.2021) nasz młodzieżowy jedynak w ligach juniorskich rozegra kolejny mecz. Przeciwnikiem naszych hokeistów na trawie będzie drużyna KS Stella Gniezno. Zespół WKS Grunwald Poznań juniorów młodszych liczy na przerwanie wiosennych porażek i będzie walczył o zwycięstwo. Trenerzy Łukasz Kosmaczewski i Jan Łączkowski bardzo pragną, żeby cieszyć się z punków i wygranej razem ze swoimi zawodnikami. Tak więc droga młodzieży nie macie wyjścia i w piątek zagrajcie z sercem, ambicją i mądrze taktycznie. Czekamy na dobre wieści! #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

27 Maj 2021 - JUNIORZY MŁODSI LICZĄ NA PIERWSZĄ WIOSENNĄ WYGRANĄ. 
 
 27 Maj 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  PIERWSZA STRATA PUNKTU.  
AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:2 w karnych zagrywkach 3:2 Bramki dla Grunwaldu strzelił: Artur Mikuła -2 W rozegranym w środę (26.05.2021) meczu Hokej Superliga, drużyna mistrzów Polski WKS Grunwald Poznań w normalnym czasie zremisowała z AZS AWF Poznań, ale przegrała w karnych zagrywkach i straciła pierwsze punkty w ligowych rozgrywkach.

AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań 2:2 w karnych zagrywkach 3:2
Bramki dla Grunwaldu strzelił: Artur Mikuła -2
W rozegranym w środę (26.05.2021) meczu Hokej Superliga, drużyna mistrzów Polski WKS Grunwald Poznań w normalnym czasie zremisowała z AZS AWF Poznań, ale przegrała w karnych zagrywkach i straciła pierwsze punkty w ligowych rozgrywkach. Mimo utraty 2 punktów wojskowi pozostają liderem tabeli. Mecz ze względu na warunki pogodowe, blisko na 60 minut został przerwany przy stanie 1:1, z powodu burzy i ulewnego deszczu. Po wznowieniu spotkania na ostatnie 9 minut obie drużyny zdobyły po jednej bramce i zgodnie z regulaminem zarządzona została seria karnych zagrywek, gdyż mecz musiał zostać rozstrzygnięty. W loteryjnych karnych, lepsi okazali się akademicy i tym samym zdobyli 2 punkty, wojskowi 1 punkt . Mecz był typowym spotkaniem walki i nie można wskazać drużyny, która miała więcej sytuacji strzeleckich. Grunwald w trakcie meczu nie wykorzystał 4 krótkich rogów i rzutu karnego. Dodatkowo na 10 sekund przed końcem gry wypracował 100% sytuację bramkową, która jednak nie zamieniła się w bramkę. Strata punktów boli, ale drużyna AWF jest zespołem dobrze poukładanym i każdy wynik był możliwy. Dla naszych zawodników wielkie brawa za ambicję i świetną postawę podczas całego meczu. Mimo wszystkich osłabień drużyny i przeciwności losu jesteście super kolektywem. #W jedności siła!
Tekst: Waldemar Serowski
Zdjęcia: Paweł Siczyński

27 Maj 2021 - PIERWSZA STRATA PUNKTU. 27 Maj 2021 - PIERWSZA STRATA PUNKTU. 27 Maj 2021 - PIERWSZA STRATA PUNKTU. 27 Maj 2021 - PIERWSZA STRATA PUNKTU. 27 Maj 2021 - PIERWSZA STRATA PUNKTU. 
 
 26 Maj 2021 
 Sekcja Hokeja na Trawie 
  ZABIERZ MAMĘ NA MECZ!  
Dzisiaj Święto wszystkich mam. 26.05 obchodzimy - Dzień Matki. W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta, składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam. By życie Twe było kwiatami usłane, tak piękne i czyste jak letni poranek.

Dzisiaj Święto wszystkich mam. 26.05 obchodzimy - Dzień Matki.

W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek.
Dzień Matki jest raz w roku,
szczęśliwy i pełen uroku.
W tym dniu pragnę złożyć Ci życzenia:
Zdrowia, szczęścia i powodzenia.

Związku z takim dniem, drogie dzieci zabierzcie mamy na mecz hokeja na trawie pomiędzy AZS AWF Poznań - WKS Grunwald Poznań. Derby Poznania z najwyższej półki. Wojskowi są liderem tabeli, a akademicy zajmują III lokatę. Będzie się działo!!! Razem z mami możecie spędzić fajny czas na obiekcie AWF ul. Królowej Jadwigi oglądając pojedynek zespołów z ligowej czołówki!!!
ZAPRASZAMY
Plakat wykonał: Paweł Siczyński

26 Maj 2021 - ZABIERZ MAMĘ NA MECZ! 26 Maj 2021 - ZABIERZ MAMĘ NA MECZ! 26 Maj 2021 - ZABIERZ MAMĘ NA MECZ! 

Sekcja hokeja na trawie od początku istnienia była związana ze sportem wojskowym. Początkowo pod nazwą WKS POZNAŃ a następnie jako Wojskowy Klub Sportowy "Grunwald" Poznań.. Jeszcze w okresie międzywojennym pod nazwą WKS Poznań, drużyna hokeisów aż trzykrotnie wygrywała Mistrzostwa Polski (lata 1935-1939). Siedem lat po II wojnie Światowej hokej na trawie znowu zagościł w Poznaniu, formalna data zawiązania sekcji 22 luty 1952r. Sekcja hokeja na trawie cały czas w swojej działalności odnosi sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Drużyna zdobyła łącznie 19 tytułów Mistrzów Polski na trawie, 15 tytułów Mistrzów Polski w hali. W roku 2015 zespół zwyciężył i obronił po raz szósty z rzędu tytuł mistrza Polski w rozgrywkach ligowych w hali a na boiskach trawiastych w roku 2015 odzyskał utracony przed rokiem i zdobył tytuł mistrza Polski, pokonując finałowego przeciwnika Pomorzanin Toruń 7:1 (4:1).

Od początku lat dziewięćdziesiątych hokeści WKS "Grunwald" przebojem weszli do europejskiej elity i reprezentują nasz kraj w klubowych Mistrzostwach Europy.


Największymi sukcesami w rozgrywkach były:

 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1994r. Kolonia III drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 1997 r. Reding III drużyna Klubowego Pucharu Europy,
 • 2003 r. Bruksela IV drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2004 r. Espinho V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2004 r. Barcelona VII drużyna Europy Mistrzów Krajowych,
 • 2006 r. Moskwa, 1 miejsce w Halowym Turnieju Mistrzów,
 • 2006 r. Wiedeń Grupa "B" 1 miejsce w turnieju Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Madryt IV drużyna Europy Klubowych Zdobywców Pucharów,
 • 2007 r. Antwerpia uczestnik Europejskiej Ligii Mistrzów - I| runda,
 • 2008 r. Amsterdam EHL I runda - awans do KO16,
 • 2009 r. Hamburg EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2009 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2010 r. Kolonia V drużyna Europy w hokeju halowym,
 • 2010 r. Rotterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2010 r. Terrasa EHL - I| runda- odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2011 r. Munheilm EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2012 r. Ateny, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge II,
 • 2013 r. Barcelona EHL I runda - awans do KO16,
 • 2014 r. Praga, 1 miejsce w Eurohockey Indoor Club Champions Challenge I,
 • 2014 r. Eindhoven EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2014 r. Barcelona EHL - I runda - odpadnięcie z fazy pucharowej,
 • 2015 r. Kopenhaga, 1 miejsce EuroHockey Indoor Club Champion Trophy,
 • 2016 r. Hamburg, 5 miejsce EuroHockey Indoor Champions Club,
 • 2016 r. Amsterdam EHL KO16 - odpadnięcie z fazy pucharowej.

  Cały czas gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek europejskich, gdzie prawo startów mają tylko najlepsze kluby krajowe starego kontynentu.

  W latach 1993, 1995, 1996, 2000 nasza drużyna reprezentowała Wojsko Polskie w Mistrzostwach Świata w armii CISM, gdzie największym sukcesem naszej reprezentacji było zdobycie w Mistrzostwach Świata w Poznaniu brązowego medalu. Na organizowanych we Francji Mistrzostwach Europy Armii CISM aż trzykrotnie nasza drużyna zdobyła złoty medal (1997, 1998, 1999). Nasi zawodnicy godnie reprezentowali nasz klub i nasz kraj na olimpiadach i w wielu Mistrzostwach Świata i Europy. Największymi sukcesami ostatnich lat naszych zawodników był wywalczony awans i udział na Olimpiadzie w Sydney oraz zdobycie wraz z reprezentacją Polski trzykrotnie tytułu Halowych Vice Mistrzów Świata i trzykrotnie tytuł Halowych Vice Mistrzów Europy.

  Obecnie sekcja liczy 118 członków, (17 seniorów, młodzików i dzieci oraz działaczy wspomagających sekcję) prowadząc zajęcia w siedmiu grupach szkoleniowych. Obecnie naszych 9 seniorów objętych jest szkoleniem centralnym PZHT. Posiadamy dobrze wyszkoloną kadrę trenerską. Trenerem I zespołu jest Jerzy WYBIERALSKI wielokrotny reprezentant kraju, Olimpijczyk z Moskwy, trener reprezentacji Polski na IO 2000 w Sydney oraz w latach 2007-2009 trener reprezentacji Egiptu. II trenerem jest Eugeniusz GACZKOWSKI, olimpijczyk z Sydney, były trener I zespołu, który w latach 2008 i 2009 zdobył z drużyną mistrzostwo Polski. Zespoły młodzików i dzieci trenują: Jan Łączkowski (trener II klasy) od wielu lat trenujący drużyny młodzieżowe (nowy nabytek sekcji hokeja na trawie), Michał Gwoździk, Łukasz Kosmaczewski i Anna Kąsowska - przekazując młodym adeptom hokeja swoje bogate doświadczenie.

  Nasze boisko ze sztuczną nawierzchnią było pierwszym obiektem tego typu w Polsce (1992). Przez 24 lata bezskutecznie staraliśmy się wyremontować nawierzchnię i trybuny. W końcu w roku 2016r., przystąpiono do prac remontowych i w ciągu 6 miesięcy nasz stadion zmienił swoje oblicze. Dysponujemy obecnie najnowszą i najlepszą sztuczną trawą w Polsce, nowymi trybunami, nowym zegarem elektronicznym i nowym nawodnieniem. Posiadamy teraz obiekt europejski i mamy nadzieję, że zakończenie budowy, przyczyni się do podnoszenia poziomu hokeja na trawie w naszym klubie i organizacji imprez europejskich i mistrzowskich.

  Sekcja utrzymuje się ze składek członkowskich, darowizn dla sekcji oraz dotacji URZĘDU MIASTA POZNANIA. Głównym sponsorem sekcji jest MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ. W zakupie sprzętu i w bieżących sprawach pomocy udziela firma TFP Spółka z o.o., SODEX, POSTAL, ZAUROLANDIA, HUMMEL, ANIGER.

 • PrezesWojciech SATKOWSKI
  WiceprezesAndrzej TYLENDA
  WiceprezesPiotr DOMAŃSKI
  SekretarzDariusz PRZYBYLSKI
  Członek zarządu-skarbnikRadosław ŁAGODOWSKI
  Zawodnicy

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD 2010/2011

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1986

  bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  obrońca

  WKS GRUNWALD

  7.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Szymon       Hutek

  1983

  obrońca

  LKS GĽSAWA

  9.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  10.

  Patryk           Berg

  1992

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  11.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  12.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  pomocnik

  WKS GRUNWALD

  13.

  Artur           Mikuła

  1978

  napastnik

  START GNIEZNO

  14.

  Marcin       Strykowski

  1979

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  15.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  napastnik

  LKS GĽSAWA

  SMS POZNAŃ

  KS AZS AWF

  18.

  Adrian         Chalamski

  1993

  napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2011/2012

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Sławomir     Choczaj

  1974

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Jarosław      Stasiak

  1987

  Pomocnik

  CKS ZDRÓJ CIECHOCINEK

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Patryk         Petrykowski

  1982

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2012/2013

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz        Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Maciej          Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  13.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  14.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  17.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  20.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2013/2014

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Łukasz Wybieralski

  1975

  Obrońca

  AWF POZNAŃ

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  10.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  WARTA POZNAŃ

  11.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  12.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  13.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  14.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  15.

  Tomasz       Choczaj

  1976

  Pomocnik

  WKS GRUNWALD

  16.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  17.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  18.

  Marcin       Strykowski

  1979

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2014/2015

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Radomir       Mnich

  1983

  Bramkarz

  WARTA POZNAŃ

  3.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  POMORZANIN TORUŃ

  4.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  5.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  6.

  Michał Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  7.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  10.

  Rafał            Młody

  1996

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  11.

  Mateusz       Skrzypiński

  1995

  Obrońca

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  12.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  13.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  14.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Pomocnik

  wypożyczenie do AZS AWF P-ń

  15.

  Maciej         Trojanek

  1996

  Pomocnik

  WARTA POZNAŃ

  16.

  Adrian         Krokosz

  192

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Tomasz       Górny

  1986

  Pomocnik

  wypożyczony liga niemiecka

  18.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  19.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Napastnik

  START GNIEZNO

  20.

  Maciej        Wejerowski

  1992

  Napastnik

  START GNIEZNO

  21.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

  22.

  Adrian         Chalamski

  1993

  Napastnik

  WKS GRUNWALD

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  ZAWODNICY WKS GRUNWALD SEZON 2016/2017

   

  Lp.

  Imię i nazwisko

  Rok urodzenia

  Pozycja na boisku

  Poprzedni Klub

   

  1.

  Mariusz       Chyła

  1978

  Bramkarz

  START GNIEZNO

  2.

  Mateusz    Popiołkowski

  1994

  Bramkarz

  KS POMORZANIN TORUŃ

  3.

  Robert         Grzeszczak

  1971

  Obrońca

  START GNIEZNO

  4.

  Tomasz        Dutkiewicz

  1980

  Obrońca

  WKS GRUNWALD

  5.

  Michał          Kasprzyk

  1993

  Obrońca

  START GNIEZNO

  6.

  Piotr             Kozłowski

  1988

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  7.

  Mirosław     Kluczyński

  1980

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  8.

  Paweł           Bratkowski

  1990

  Obrońca

  LKS ROGOWO

  9.

  Szymon       Hutek

  1983

  Pomocnik

  LKS GĽSAWA

  10.

  Tomasz    Marcinkowski

  1981

  Pomocnik

  POLONIA ŒRODA WLKP.

  11.

  Adrian         Krokosz

  1992

  Pomocnik

  LKS ROGOWO

  12.

  Mateusz     Poltaszewski

  1989

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  13.

  Michał       Poltaszewski

  1990

  Pomocnik

  START GNIEZNO

  14.

  Mateusz        Hulbój

  1993

  Napastnik

  KS Siemianowice Œlšskie

  15.

  Artur           Mikuła

  1978

  Napastnik

  START GNIEZNO

  16.

  Karol           Majchrzak

  1988

  Napastnik

  LKS ROGOWO

  17.

  Waldemar   Rataj

  1986

  Napastnik

  LKS GĽSAWA

   

  KADRA:

  Kierownik – Waldemar Serowski

  Z-ca kierownika – Leszek Janaszak

  I trener – Jerzy Wybieralski

  II trener – Eugeniusz Gaczkowski

   

   

  ===================================================================

   

   

  MISTRZ POLSKI WKS GRUNWALD POZNAŃ

  ŻOŁNIERZE

   

   

  Lp.

  Stopień

  Rok urodzenia

                     Imię i nazwisko

  1.

  Sierż.

  1978

  Mariusz       Chyła

  2.

  St.szer.

  1983

  Radomir       Mnich

  3.

  Sierż.

  1971

  Robert         Grzeszczak

  4.

  St.szer.

  1980

  Tomasz        Dutkiewicz

  5.

  Sierż.

  1974

  Sławomir     Choczaj

  6.

  St.szer.

  1980

  Mirosław     Kluczyński

  7.

  St.szer.

  1983

  Szymon       Hutek

  8.

  St.szer.

  1981

  Tomasz       Marcinkowski

  9.

  St.szer.

  1987

  Jarosław      Stasiak

  10.

  Sierż.

  1976

  Tomasz       Choczaj

  11.

  Sierz.

  1978

  Artur           Mikuła

  12.

  St.szer.

  1979

  Marcin       Strykowski

  13.

  St.szer.

  1982

  Patryk         Petrykowski

   

  Polski Związek SUKCES ROKU 2016

  Za największy sukces klubu w roku 2016 należy uznać remont stadionu i wymianę nawierzchni trawiastej na boisku WKS Grunwald Poznań przy ul. Promienistej 27. W końcu, po 24 latach, doczekaliśmy się obiektu, z którego możemy być dumni. Nowa infrastruktura (trybuny, nawodnienie, tablica wynikowa, ogrodzenie itp.), a przede wszystkim nowa sztuczna nawierzchnia trawiasta, są osiągnięciem epokowym. Po sześciu latach tułaczki, nasza drużyna wraca na swoje obiekty i będzie mogła występować na swoim stadionie, przed swoimi kibicami i sympatykami. Nie trzeba chyba udowadniać, że treningi na nowej trawiastej nawierzchni umożliwią trenerom zajęcia, które będą w końcu przypominać pracę z profesjonalnym zespołem.

  W ciągu roku nasi hokeiści rozegrali w lidze 22 mecze na boiskach trawiastych strzelając 190 bramek, tracąc zaledwie 24. Wygrali wszystkie mecze i obronili tytuł mistrzów Polski, a po rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 prowadzą w polskiej lidze hokeja na trawie. Z pełną determinacją zrealizowali hasło "20 zwycięstw na XX tytuł Mistrza Polski" i godnie uczcili jubileuszowe mistrzostwo. W rozgrywkach halowych nasi hokeiści rozegrali w 2016 roku 11 meczy, uzyskując stosunek bramek 139:31. Obronili po raz siódmy z kolei tytuł Mistrza Polski, zdobywając to zaszczytne trofeum po raz XVI. Wszystkie tytuły i zwycięstwa w rozgrywkach ligowych są piękną kartą historii oraz osobistym sukcesem trenerów i zawodników.  galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ galeria/hokej/2016_sukces_roku/ 

   
   
   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1935

  WKS  Poznań

   

   

  1936

  WKS  Poznań

   

   

  1937

   

  WKS  Poznań

   

  1938

  WKS  Poznań

   

   

  1955

  OWKS Poznań

   

   

  1956

  OWKS Poznań

   

   

  1957

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1958

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1959

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1961

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1962

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1963

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1965

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1966

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1970

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1974

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1975

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1985

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1986

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1987

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1990

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1995

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1996

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1997

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1998

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1999

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2000

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2002

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2004

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2008

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2009

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           20 x I miejsce,

                          17 x II miejsce,

                          10 x III miejsce.

  3 tytułu mistrza Polski z lat 1935, 1936 i 1938 oraz wicemistrza Polski z roku 1937 nie zostały przez sąd zatwierdzone jako zdobyte przez klub WKS Grunwald Poznań reaktywowany po II Wojnie Światowej

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  BOISKA OTWARTE

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1973

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2013

   

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI MĘŻCZYZN

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1961

  Grunwald Poznań

   

   

  1963

  Grunwald Poznań

   

   

  1965

  Grunwald Poznań

   

   

  1966

  Grunwald Poznań

   

   

  1967

   

  Grunwald Poznań

   

  1970

   

  Grunwald Poznań

   

  1972

   

  Grunwald Poznań

   

  1974

  Grunwald Poznań

   

   

  1975

   

  Grunwald Poznań

   

  1987

   

   

  Grunwald Poznań

  1988

   

  Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  Grunwald Poznań

  1990

   

  Grunwald Poznań

   

  1991

   

  Grunwald Poznań

   

  1992

  Grunwald Poznań

   

   

  1993

  Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

   

  Grunwald Poznań

  1996

   

   

  Grunwald Poznań

  1999

   

   

  Grunwald Poznań

  2001

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2003

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2005

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2007

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2009

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2010

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2011

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2012

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2013

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2014

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2015

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  2016

  WKS Grunwald Poznań

   

   

   

   

  Razem:           16 x I miejsce

                          10 x II miejsce

                          5   x III miejsce

   

   

  ===================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1971

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1972

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1989

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  1992

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1993

  WKS Grunwald Poznań

   

   

  1994

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  2006

   

   

  WKS Grunwald Poznań

  2012

   

  WKS Grunwald Poznań

  (dziewczyny)

   

   

   

  ==================================================================

   

   

  MIEJSCA ZESPOŁU W  MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIOR MŁODSZY

  HALA

   

   

  ROK

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  1991

   

  WKS Grunwald Poznań

   

  1992

   

  WKS Grunwald Poznań

   

   

 • 2016 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2015 Maj - Toruń Finał Hokeja na Trawie
 • 2014 Kwiecień - Eindhoven EHL
 • 2014 Luty - Finał Halowych Mistrzostw Polski
 • 2013 Luty - Ateny
 • 2012 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2011 Marzec - Halowe Mistrzostwo Polski
 • 2010 Czerwiec - Mistrzostwo Polski
 • 2010 Kwiecień - Rotterdam
 • 2009 Kwiecień - Hamburg
 • Waldek SEROWSKI  Jerzy WYBIERALSKI


  Eugeniusz GACZKOWSKI